TRAININGS-PAKKEN Gretha de Bruijn a f 6.50 R. C. H. Ill—C. V. H. II LA WNTENNIS WATERPOLO HONKBAL VOETBAL WackerWien geslagen met 20 GoudaE. D. O.-comb. 51 StormvogelsKinheim 32 Om den Zilveren Westertoren R. K. S. V. „Victrix" Twijraderslaan 45 - Telef. 15116 WIELRENNEN SCHERMEN Schermwedstrijden GYMNASTIEK R. K. S. V. „Hercules" VISSCHEN PROVINCIAAL NIEUWS ZANDVOORT BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HILLEGOM SASSENHEIM MA RKTNIEUWS uitgerund. Het fielden was bi) R. C. H. zon der meer goed, terwijl wij achter het wic ket wel eens beter werk gezien hebben. L. Kuyt nam 4 voor 45. D. Radsma 2 voor 33 en W. Kleyn eveneens 2 voor 33. R. C. H. opent hierna ingaande, met W. Klein en P. Dik op het bowlen van G. J. Droste en N. Dorsman. Reeds op 9 valt het eerste wicket, nadat Kleyn hiervan 8 runs had gescoord. Bij een poging om een overthrow te loo- pen, gaat H. de Jong op 10 run out. Wanneer nu op 13 P. Dik nog het slachtoffer wordt van Dorsman, staan de zaken er niet roos kleurig voor. Radsma en Muller nemen de genoemde bowlers even onder handen. Radsma slaat Dorsman zelfs eenmaal op leg voor zes. Op 43 wordt hij in het verre veld op een hocgen bal door Schouwen burg uitstekend gevangen voor een snelle 21. N. N. slaat vlug een achttal runs, waarna jhr. Elias hem vangt op het bowlen van Droste. Muller slaat geweldig hard, doch het fielden is bij R. en W. goed verzorgd, zoodat er voor hem bijna geen doorkomen aan is. Als hij er 16 bijeen heeft, vangt Van Kempen hem uit. Van den staart is het Tel met 9 en H. Kuyt met 5 not out, die 't den bowlers nog even lastig maken. Op 83 hebben allen echter hun beurt gehad. G. J. Droste met 2 voor 33 bowlde heel wat minder dan in den wedstrijd aan de Span jaardslaan. Dorsman met 6 voor 37 was van een uitstekende lengte en wist op het juiste moment hierin afwisseling te bren gen, waardoor hij dan ook speciaal op de freehitters bij R. C. H. het meeste succes boekte. Het einde van deze ontmoeting kwant met een verdiende zege van 53 runs voor Rood en Wit 2. Beide elftallen speelden Zaterdagmiddag hun laatsten wedstrijd voor de competitie, waarbij R. C. H. 3 haar goeden vorm van de laatste weken handhaafde en O. V. H. 2 met 19 runs de nederlaag bezorgde, waarme de dit laatste elftal tevens tot hekkensluiter van de tweede klas H. C B. is gedoemd. C. V. H. 2 bat eerst en brengt het door uit stekend bowlen van G. v. d. Mey de Bie, welke liefst 8 wickets nam voor 25 runs en van H. Zonneveld met 2 voor 26 slechts tot 53. Bij C. V. H. was het W. de Vos met 27 die de bowleiry met vertrouwen bespeelde. R. C. H. overschrijdt dit totaal voor het verlies van drie wickets, waarna het con signe gegeven wordt hetgeen echter tot ge volg heeft dat op 72 alleen aen beurt gehad hebben. H. Zonneveld speelde uitstekend; het was dan ook jammer dat hij voor een goede 16 run-out ging. Verder kwmen D. Willemse 10 en A. Scheen 12 in de dubb. cijfers. Voor C. V. H. bowlde P. Broekmeyer 4 voor 28 en li. Servaas 5 voor 36. jR. C. H. won dus met 19 runs. Cricket aan den Schoterweg De cricketweek van de H. C. C. Haarlem werd besloten met een wedstrijd tusschen twee veteranen-elftallen, voor zoover noodig aangevuld met enkele jongeren. Het elftal onder aanvoering van Utermark gaat eerst batten en brengt het tot 116, Hiervan hadden v. d. Lee een langzame 41, O. Schravendijk een goede 21, en Maas een hard geslagen 14. Heimig nam 1 X 26, Onkenhout 3 X 38, van Balen Blanken 1 X 23, Nagtzaam 4 X 22. Daarna batte het elftal onder aanvoering van Heimig. Deze brachten het tot 103 en verloren dus met 13 runs op de le innings. Verschillende spelers maakten hier iets. De dubbele cijfers bereikten Heimig met 24, H. v. Keulen met 11, Nagtzaam met 19 not out en extra met 20. Hier bowlden Lanting 5 X18. v. d. Lee 2 X 14, Brakel 2 x 35, O. Schravendijk 0X9 en A. Maas 0X7. Vermelding verdienen twee schitterende catches van Healy en v. Balen Blanken. Rijnegom Tournooi Ondanks regen ia het tournooi te Aerden- hout vlot verloopen, al hadden De Ruiter en Borgerding ook uren werk om hun finale van het heeren-enkelspel af te werken. Ral lies van 20 slagen waren gewoon en een set van 16—14 droeg er niet toe bij om den wedstrijd gauw uit te spelen. De uitslagen luiden aldus: Heerenenkelspel A: Borgerding slaat v. Tetering 7—5, 3—6, 6—1. De Ruiter slaat Hermans 63, 63. Eindstrijd: De Ruiter—Borgerding 9—7, 60, 146, 62. Heerenenkelspel B: Smit slaat Lamp, 26, 63, 75. Nelissen slaat v. Tetering 2—6, 64 6—1. Eindstrijd: Smit slaat Nelissen 6—2, 6—3. Damesenkelspel A: Mej. Verster slaat mevr. Kamerbeek, 62, 6-2. Mevr. Kiihn slaat mej. v. d. Haar 6—2, 6—2. Eindstrijd: Mevr. Kühn slaat mej. Verster 7—5, 6—3. Damesenkelspel B: Mej. Honing slaat mej. Boon 63, 62. Mevr. Groot slaat mej. v. Tetering 7—9, 6—2, 6—2. Eindstrijd: Mej. Koning slaat mevr. Groot 6—8, 6—4, 6—2. Gemengd dubbelspel A: Mevr. v. Huystee en Allard slaan mej. Reyenga en V rhagen 57, 6—2, 63. Mevr. Kamerbeek en Der Kinderen slaan mej. Verster en v. d. Stadt 108, 75. Eindstrijd: mevr. v. Huystee en Allard slaan mevr. Kamerbeek en Der Kinderen 4—6, 6—3, 8—6. Gem. dubbeispel B: Mej. Bies en Swolfs slaan mej. v. Henge- veld en Hop. 64 86. Mej. en de heer Kahman slaan mevr. en den heer Egas 63. 61. Eindstrijd: Mej. Kahman en de heer Kah man slaan mej. Bies en Swolfs 63, 63. Heerendubbelspel A: De Ruiter en Melse slaan Van der Stadt en Hermans, 75, 36, 62, Verwey en Borgerding slaan Allard en Van Tetering 68, 83, 63. Eindstrijd: De Ruiter en Melse slaan Verwey en Bor gerding 64, 6—4 Heerendubbelspel B: Rcozen en Hop slaan Pontman Sr. en Van Weerkom 7—5, 6—2. Gebr. Smit slaan Pontman Jr. en De Boer 6—3, 4—6, 7—5. Eindstrijd Gebrs. Smit slaan Roozen en Hop 64,60 Da mesdubbelspel A; Mevr. Kamerbeek en mej. üitenhage de Mist slaan mevr. v. d. Klashorst en mej. Verster 6—1, 6—4. Mevr Melse en mevr. Kühn slaan mevr. De Ruiter en mej. Leeuwenberg 63, 57, 6—4. Eindstrijd: Mevr. Kühn en mevr. Melse slaan mevr. Ka merbeek en mej. Üitenhage de Mist 46, 6—3, 6—2. Damesdubbelspel B: Mej. Bies en mevr. Van Caspel slaan mej. Kahman en mej Allard 61, 62. Mej. Hormig en mevr. Freekenhorst slaan mej. Ruygrok en mej. Pimentel 63, 64. Eindstrijd: Mej. Hormig en mevr. Freeken horst slaan mej. Bies en mevr. Van Caspel 6—1, 4—6, 8—6. Troostronde Damesenkelspel A: Mej Brinkman slaat mej. Borggreve 64, 6—3. Mevr. De Ruiter slaat mej. Heythekker 62, 61, Eindstrijd: Mevr. De Ruiter slaat mej. Brinkman 1—6. 6—3, 6—2. Damesenkelspel B: Mej. Ruygrok slaat mevr. De Crauw 2—6, 6—1, 6—2. Mej Goniag slaat mevr. Van Heukeshoven 9—7, 6—1. Eindstrijd: Mej. Ruygrok slaat mej. Goniag 64, 06, 8—6. Heerenenkelspel A: Terlaag slaat Bitter 63, 64. Melse slaat Kahman 62, 97. Eindstrijd: Terlaag slaat Melse 75, 63. Heerenenkelspel B: Roozen slaat Steger 60, 63. Van Heunen slaat Hollaar 60, 60. Eindstrijd: Roozen slaat Van Heumen 64, 61. H. P. C. INederlandsch Jeugd-zevental Woensdagavond a.s. om 7.45 uur speelt H.P.C. I dezen wedstrijd in de Zweminrich ting te Heemstede, gelegen aan den Glip- perweg, eindpunt Electrische tram. Het Ne derlandsch Jeugdzevental, waarin vier spe lers van het Nederlandsch Zevental zitten, bestaat uit de beste polospelers beneden de twintig jaar en speelt dezen wedstrijd als laatste oefening voor den wedstrijd Frank rijkNederland op Zaterdag a.s. te Parijs. Het belooft een uiterst fraaie partij te wor den waarin H.P.C. het hard te verantwoor den zal hebben daar het Jeugdzevental meermalen heeft bewezen van ongeveer ge lijke kracht te zijn als het Nationaal Zeven tal waarvoor he*' dan ook binnen een paar jaar de juiste opvolger zal blijken te zijn. Wie dus het neusje van de zalm wil zien verzuime niet Woensdagavond dezen wed strijd bij te wonen. H. H. C. wint van D. E. C. I D. E. C. gaat eerst slaan en H, H. C. ge voelt al spoedig het gemis aan haar gewonen werper. Bij D. E. C. is dat punt, evenals trou wens het slaan, heel wat beter. Zoo komt het dat H. H. O. meer en meetr achterop raakt. Als J. Hartog voor H. H. C. gaat werpen, is dit langen tijd een verbetering. Later wordt hij minder, gaat wijd gooien en wordt veel geslagen. Echter, ook de andere H. H. C.ers helpen om den achterstand te verkleinen. Het hout wordt er geducht opgelegd en als D.E.C. wat zwakker wordt in haar veldwerk, komen de runs voor H. H. C. De vijfde beurt van zeven punten verandert den achterstand in een voorsprong. D. E. C. verzet zich echter zooveel mogelijk. Er begint groote spanning te komen, die wel het hoogst stijgt als D. E. C. er in slaagt door een achtste inning van zeven runs de leiding te hernemen. Het ziet er dan voor H. H. C. niet roos kleurig uit. De regen valt bij stroomen neer en er is al eenige keeren gestopt. De tijd is bovendien verstreken, zoodat haar achtste beurt de laatste is. De D. E. C.-werper doet nog eens extra zijn best en slaagt er in twee maal achtereen drie slag te gooien, zonder dat een Haarlemmer thuis komt. Freymuth en J. Baas slaan echter raak, terwijl een tik van Hartog zorgt dat die twee kunnen bin nenkomen. Daarmee is het pleit beslecht. H. H. C. staat nu voor met 20—19 en wegens den regen wordt op de derde nul maar niet gewacht. De inningscijfers zijn: D.E.C. I: 3, 4, 0, 0, 1, 3, 1, 7 is 19. H.H.C. I: 0, 3, 2, 0, 7, 3, 3, 2 is 20. HAARLEM VERLIEST VAN V. V. G. A. Zondagmorgen ontving Haarlem bezoek van het eerste negental der Amsterdamsche Ge meente-ambtenaren. Vrugt fungeerde als scheidsrechter en Smit was niet in staat te spelen. Eenige anderen waren niet verschenen, zoodat Haarlem aan vankelijk met zes man stond. Later werden het er zeven en gedurende het laatste ge deelte van den wedstrijd waren het er negen. Het spel van Haarlem stond op even laag peil en de gelegenheid om door een overwin ning een plaatsje op de ranglijst te stijgen ging ongebruikt voorbij. Voor Haarlem werpt Dijkhuizen, wiens arm echter ook al defect is, zoodat hij niet hard kan gooien. V. V. G. A. maakt van dit feit goed gebruik door den bal herhaaldelijk het verre veld in te slaan. Later bowlt Wulfhorst gedurende korten tijd, maar ook hij slaagt er niet in de stijging van de V. V. G. A.-score tegen te houden. Het veldwerk der Haarlemmers was den geheelen wedstrijd niet best, maar vertoonde in de vijfde inning nog een geduchte inzin king. De inningscijfers zijn: V.V.G.A. I: 4 4 1 0 9 4 5 3 0 is 30. Haarlem I: 2 0 0 2 4 2 0 1 0 is 11. Het versterkte Enschede-elftal heeft Za terdagavond Wacker-Wien met 2—0 gesla gen. Dit is de eerste nederlaag van deWeen- sche club in Nederland. Een sterke E D.O.-combinatie speelde een oefenwedstrijd in Gouda tegen de sterke tweede klasser van dien naam. In de eerste helft slaagde E.D.O. er in een 1—0 voorsprong te veroveren. De rood-zwarten, die zeer goed speelden, hadden veel pech en talrijke scho ten belandden tegen den paal of gingen ra kelings naast. In de tweede helft forceerde Gouda het spel en mede door zeer verkeerde beslissingen van scheidsrechter Weij was de stand spoedig 3—1 voor Gouda. E.D.O. gaf den moed op toen Gouda's forsch spel niet tegengegaan werd. Nog twee keer scoorden de Gouwenaars en met 51 wonnen zij den wedstrijd. De nieuwe 2de klassers hebben zich tegen Stormvogels lang niet slecht geweerd. In de eerste helft brachten zij er niet veel van terecht en gaf den 10 voorsprong,'welken Stormvogels zich had weten te verzekeren, slechts matig de meerderheid in het veld der Vogels weer, In de tweede helft echter wist Kinheim zelfs de leiding te nemen. De eerste klassers waren hier werkelijk „beduusd" van en het duurde geruimen tijd voor hun spel weer op iets ging gelijken. Van der Steen zorgde er tenslotte voor, dat Kinheim met 32 de ne derlaag leed. Onder leiding van den heer Boeree speel den de volgende elftallen: De Waard Haak Koster Effem Tol v. d. Velde v. d. Steen Plokker Ketting Prins Boekelaar. Ellen Michel Sr. Groeneveld Sr. Michel Jr. Groeneveld Jr. Asjes Bakker Druwen Stals Rozemeyer Grapendaal De Palemig-nederlaagwedstrijden Stormvogels wint de horloges Naar we vernemen, heeft Go Ahead gis teren met 5I van Palemig gewonnen en daar Stormvogels met 50 van deze Zui delijke 2e klasser won, hebben de IJmuide- naren de II gouden horloges verdiend. De KennemersO. V. V. O. 21 (Vriendschappelijk) De Kennemers opende gisteren het seizoen met een wedstrijd tegen de sterke Amster damsche 3e klasser O. V. V. O. Beide par tijen tellen een 3-tal invallers, doch niette genstaande dit Werd af en toe goed voet bal vertoond. Gordijn brengt den bal aan het rollen, doch O. V. V. O, is voor wind ai het eerst voor de Kennemers-veste, die evenwel goed door Blansjaar verdedigd wordt. Na 20 minuten weet Horeman uit een voorzet van Tabak Kennemers de leiding te geven 10. De O. V. V. O.-menschen vallen verwoed aan, doch de K.-achterhoede gaven Jonas c.s. geen kans. Tromp kom een voorzet juist naast het O. V. V. O.-doel, en dan probeeren de Amsterdamsche roodbroeken het weer, doch zonder resultaat. De rust komt met I—0 voor de thuisclub. Na rust is eerst Kennemers aan het woord, doch een schutter wordt hier in de voorhoede zeer gemist. Na een gelijk opgaande periode maakt Jonas, na eer half uur, fraai gelijk 11. De middenlinie der Wijkers met Stee man Sr. aan het hoofd, zet dan de voor hoede weer aan het werk en 3 minuten voor het einde smaakt Gordijn het genoegen den Kennemers weer een voorsprong te bezorgen, dien zij thans niet meer afstaat. Het einde komt met 21 voor de Beverwijksche club. Scheidsrechter De Korte uit Haarlem had geen moeilijke taak. Kennemers 2Fred. Hendrik 1 (Amster dam) 31. Kennemers 4—Fred. Hendrik 2 (Amster dam) 51. De uitslagen der gisteren om den Zilve ren Westertoren gepeelde voetbalwedstrijden luiden: Spartaan—D. W. S., 0—2. V. S. V.—Hilversum (houder) 01. Finale HüversumD. W. S. 12, zoodat D. W. S. houder wordt van den toren voor 1931. Secr. W. Zoet, Kritzingerstraat 4. Zondag 16 Aug. opening van 't nieuwe terrein Geachte Sportvrienden en belanghebben den! Door energiek werken van het bestuur zijn wij er in geslaagd Zondag 16 Aug. ons eigen terrein, gelegen aan de Jan Gijzenvaart ach ter het Haarlem-terrein, te openen. Ja vrien den, laat ons maar spreken van energiek werken, want we hebben daar heel wat moei te voor gedaan en met succes. Ten eerste wil ik een woord van dank rich ten tot de leden, die ons op zoo buitenge wone wijze hebben gesteund bij den bouw van clubhuis en dergelijke. Het waren toch immers onze jongens die daar voor hebben gezorgd? Wat tevens voor U allen een bewijs is, dat het vereenigingsleven in de Vlctrix- gelederen uitstekend in orde is. Verder, ge achte sportvrienden, doet het bestuur een beroep op uw aller medewerking om op Zon dag 16 Aug. op het Victrix-terrein aanwezig te zijn. WIM. Programma voor Zondag 16 Aug. .Victrix-junioren—Geel Wit-junioren 12.30. Vïctrix IOnze Gezellen comb. 2.30. Met de welwillende medewerking van een muziekkapel. Nieuwe leden R.K. Voetballers, die in het a.s. seizoen in de Victrix-gelederen wenschen uit te komen, wordt in hun eigen belang aangeraden, dit zoo spoedig mogelijk te doen in verband met indeeling der elftallen. Secr. Jaarvergadering van de Federatie van R. K. Voetbalbonden Gisteren had te 's-Hertogenbosch in een der zalen van hotel Noord-Brabant de jaarver gadering plaats van de Federatie van R. K. Voetbalbonden. De opkomst was slechts ma tig. De notulen gingen zonder opmerking onder den hamer door, terwijl het jaarverslag druk werd besproken. De hoofdadviseur infor meerde naar de goedkeuring van de statuten door het Doori. Episcopaat; de heer Van Veen wenschte de radio-praatjes voortaan aangekondigd te zien in de Sportillustratie, informeerde naar de baten der Missiewed strijden en wenschte controle op de door de vereenigingen uitgeschreven Missiewedstrij den; hfj maakte de werkwijze in de UIOCEP tot een onderwerp van bespreking en infor meerde ten slotte naar de tot standkoming van de R. K. Sportunie. De heer Kruiver (Haarl. Bond) wenschte een veel uitvoeriger jaarverslag waarin tevens de principieele zijde van de sportbeweging zou worden verslagen, het spelpeil zou worden besproken en de ver houdingen tot de andere organisatie, speciaal tot de gymnastiek en athletiek. Een jaarver slag als van de R. K. F. zou zeker in boek vorm moeten worden uitgegeven. Al deze Prachtige zware kwaliteit SPORTM AGAZI.IN punten werden breedvoerig besproken en ten slotte werd het jaarverslag vastgesteld. Het financieel verslag lokte eveneens be sprekingen uit, zoo werd toelichting gevraagd op de diverse posten; van de zijde van Haar lem werd aangedrongen op het geven van een jaarlijksche balans, een gescheiden postreke ning en de specificeering van enkele andere posten. De commissie van beroep werd volledig ge handhaafd, terwijl ook in het bestuur geen veranderingen werden aangebracht. Bij de msdedeelingen kwamen ter sprake: een verzoek van de scheidsrechtersvereeni- ging te Breda over erkenning; de roopende aangelegenheid over een eventueel contract met den K. N. V. B. Uit de correspondentie bleek dat de R. K. F. besluit tot registratie van de clubnamen en de K. N. V. B. erkent als algemeen leiding gevend lichaam op voet- balgebied in Nederland, ook inzake de wed strijden tegen de buitenlanders. Door de ver gadering werd besloten op deze voorwaarden niet in te gaan daar de R. K. F. in dit op zicht volkomen zelfstandig wenscht te blij ven. De door de Technische sectie ingediende voorstellen, welke we in ons vorig nummer hebben gepubliceerd, werden z. h. st. aan genomen. Tevens werd aangenomen met 23 18 stemmen 'n voorstel van den R. K. Utr. Voetbalbond om de gerechtigheid van spelers te erkennen, in de promotiewedstrijden, als de betrokken speler gedurende het speelsei zoen lid is geweest van zijne vereeniging op geven is aan den diocesanen bond; voor dezen speler zal dan niet meer gelden de bepaling dat hij viermaal moet zijn uitgekomen. Een voorstel van den heer Kruijver om de algemeene vergadering te doen plaats heb ben in September werd verwezen naar de nog te benoemen comm. tot herziening van het Huish. Regl. (dit in verband met de loopen de reorganisatie). Een commissie tot onder zoek naar de mogelijkheid van de uitgifte van een jaarboekje zal worden benoemd. Bij de rondvraag kwam o.a. ter sprake de motie Nijmegen inzake de combinatie: redac teur-directeur van S. I. en competitieleider- secr.! van de R. K. F. De heer De Kruijver wenschte de Missie wedstrijden definitief te brengen onder de controle der bonden. Na nog enkele andere zaken te hebben af gedaan, werd de vergadering te ongeveer half zes door den voorzitter gesloten. Haarlemsche Sportvereeniging „De Kampioen" Woensdag, 4 Augustus, hield bovengenoem de vereeniging een trainingsrit voor het a.s. kampioenschap. Na verschillende series en tusschenritten werd de einduitslag: Amateurs 1. v Egmond, 2. Kruijd, 3. v. Duijnen, 4. Fabel. B-klasse: 1. Gruijters, 2. Moerkerk, 3. Meng, 4. Rijne- veld. Zondag 9 Augustus werd eveneens een trai ningsrit gehouden, waarvan de einduitslag was: 1. v. Egmond, 2. v. Baak, 3. Kruijd, 4. Fabel, 5. Rijneveld, 6. Huijtooom Jr. Dinsdagavond belangrijke vergadering. Woensdag kampioenschap korten afstand. De uitslag van de in Zandvoort gehouden internationale schermwedstrijden is als volgt: 1 P. Uêcher (Antw.) met 8 gew. partijen 12 ontv. en 32 gegeven treffers; 2. C. Wetaer reap, met 61827; 3. J. Olman met 517 26; 4. J. v. Jole met 42223; 5. Ch. Knoek met 42221; 6. R. Kort (Antw.) met 426 24; 7. R. Burger m. 3-23-17; 8. P. Braine m. 22720 en 9. P. Fraterman met 03214. Ten slotte schermden Weber (Nederl.) en p. Braine (België) een degenmatch om 10 treffers, welke door eerstgenoemde met 108 gewonnen werd. Tijdelijk secr. Totterodeweg 25 Wegens vertrek van onzen secr. naar het ouii/eruand, zal 't secretariaat waargenomen worcien door den heer H. Blankwater, Tette- rodeweg 25, Overveen. Gelieve dus eventueeie correspondentie en andere stukken te adres- seeren aan genoemd adres. Nu wij midden in den zomer zitten, al zou den de weersomstandigheden zoo nu en dan een wintersch jaargetijde doen vermoeden, iitoi't 't bestuur toch gemeend nog eenige kleme uitstapjes te organiseer en. Jammer ge noeg kon door de slechte weersgesteldheid van Zondag de wandeïtocht van de asp. Meisjes met doorgaan. Deze wandeltocht zal nu verzet worden op Zondag 16 Augustus a.s. Aiie asp. Meisjes worden verzocht dan Zondag 16 Aug. om 9 uur aanwezig te zijn in de Aloysiusschool. Op Dinsdag 11 Aug. a.s. worden de dames en heeren, die zich daarvoor hebben opge geven, verwacht aan de school van den heer Wiïson te Bloemendaal, ter instudeering van de boerendansen voor 't feest van Bloemen- daalsch Bloei. De oeienavond voor de heeren en jongens gaat gewoon door. Donderdagavond hebben de damesleden geen gymnastiek, wel de asp. meisjes, deze v/orden op den gewonen tijd op den oefen avond verwacht. Op Zondag 16 Aug. a.s. zal uitsluitend voor de dames en heeren een kleine boottocht worden gehouden naar de Kaag. De prijs voor dezen boottocht is slechts 1.per persoon. Zij die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven voor de heeren bij B. Vreenegoor, Zuider Tuindorp laan 36; C. van der Klugt, Noorder Tuin dorplaan 8 en J. Groenendijk, Rollands laan 68. De dames bij mej. G. v. d. Veldt, Houtvaart 22, Haarlem en mej. A. M. Warmerdam, Brouwersvaartpad 2 a, tot en met Donder dagavond 13 Aug. Introductie is toegestaan. Over Beverwijk en Utrecht volgen nog nadere berichten. De oefenavonden deze week zijn: Dinsdag, Jongens van 6.30 tot 8 uur, heeren van 7.30 tot 9.30. Donderdag, asp. meisjes van 6.15 tot 8.15. .Heracles". Het vischcollege „Het Baarsje" Ter herinnering aan haar 15-jarig bestaan heeft „Het Baarsje op Zondag 16 Augustus een concours georganiseerd op witvisch in de ringvaart bij Vijfhuizen, waaraan zoowel vereenigingen als alleenstaande personen kunnen deelnemen. 14 Vereenigingen en 103 alleenstaande hengelaars hebben zi.'.h opgegeven. Al de deelnemers aan het concours zullen moeten wachten vóór de vlag, tot het sein gegeven wordt van aanvang. De prijzen, bekers, medailles, bronzen en luxe artikelen zijn in het clubgebouw te be zichtigen. Tijdens de bijeenkomst werd voor het vol gende de aandacht gevraagd. In het regle ment, art. 4, wordt gesproken van 'n weef- net, dit moet zijn schepnet. Al de te van gen visch, tijdens den wedstrijd gevangen, hoe groot of klein ook, moet direct weder in het water geworpen worden. Wordt er karper gevangen, dan wordt deze als wit visch geteld. Haarlemsche Orkest-Vereeniging De H. O. V. geeft hedenavond Maandag. 10 Augustus een concert, onder leiding van Eduard van Beinum, in de concertzaal van Groot Badhuis. Als violist zal optreden de heer Frans Vonk, viool. Het programma luidt: I. Ouverture „Die verkaufte Braut" Fr. Smetana 2. Vioolconcert a kl. terts op 82 A. Glazounow viool-orkeri 3. Capriecio Eepagnole N. Rimsky Koteakow 3. Alborada b. Variazioni c. Alborad" d. Sciena e canto gitano e. Fonclango Arturiano Pauze (10 minuten Poème (viool en orkest) Ernest Chansson 5. Ma mère 1' Oye Maurice Ravel a. Pavane de 'a Belle au bois dor mant b. Petit poucet c. Laideronnette, Impératria des Pa godes d. Les entretiens de la Belle et de la Béte e. Le Jardin Fürique Spreekuur burgemeester De burgemees ter heeft zijn wekelijksch spreekuur bepaald op Vrijdagmorgen tusschen 10—12 uur. Aanbesteding U.L O.-school Door den architect Nic. J. Nijman is aanbesteed het bouwen van een TT L.O.-school aan den Hee- renweg te Heemstede. H. Snel. Hilversum 58930.— A. J. Snyleder, Hillegom 55.270. K. v. 't Veer, Assendelft 54.960.— P. Koomen, Zaandam 54 800. E. K. Volkers Co.. Hilversum 54.516.— Joh. Schutte, Zaandam 54.200.— W. Hoogstraten en J. Wamaar Leiden 53.990. Dekker en De Boer, Wormerveer 53.964.— Jac. Joh. Limburg, Purmerend 53.400.— Chr. J, Otte, Wormerveer 53.200.— P. Bot, Heer Hugowaard 53.195. P. G. Hetem, Haarlem 52.980. Wed. H. V Driel, Koudekerk a. d. Rijn 52.800. A. Voordauw, Zwammerdam 52 300. B. Boerrigter, Haarlem 51 000. N.V. Aann. Mij. „Holland". Heemskerk 50.840. N. J. Tromp, Overveen 50.524 H. Klaassen, Heemstede 49.235. A. J. W. Sambeek, Heemstede 49.125 J. Wittebrood, Beemster 48 980.— W. Thunissen, Heemstede 48.880 W. Bunnik, Amersfoort 48.800. C. v. d. Wiel en P. Kort. Noordwijk 48.648. C. Nelis, Wijk aan Duin 48.300. H. A. en J. L. Gebr. Seegers, IJmuldenOost 48.230 J. Teitsma, Bloemendaal 47.984. F. Philips, Haarlem 47.974. EFa. Cobelens en Zn., Haarlem 47.923. J. F. Philips, Haarlem 47.718.— Gebr. Broertjes, Heemstede 47.717. J Vooves, Heemstede 47.703 J. P. Y. de Vries, Wijk a. Duin 47.540.— C. A. M. Jonckbloedt, Heemstede 47.500. N.V. Aann. Mij. Gee's, Aerdenhout 44.944. Gebr. v. d. Putten, Heemstede 44.540. Venhoven en Evers, Heemstede 44.174. Zilveren ambtsjubileum De heer N. Ver haar herdacht het feit, dat hij voor 25 jaar als gemeente-veldwachter alhier werd aan gesteld. Daar de jubilaris nog niet geheel van een ernstige ziekte is hersteld, kon er geen officieele huldiging op het politiebureau plaats hebben. Daarom werd Verhaar ten zijnen huize gecomplimenteerd. Namens B. en W. en den inspecteur van politie werd de jutblaris toegesproken door wethouder Klaver en door den gemeente secretaris Mr. J. B. Sens en den heer C. Braas, hoefdagent van politie. Hem werd de gebruikelijke enveloppe met inhoud aange boden en de beste wenschen geuit voor zijn algeheel herstel. Ook vele particulieren kwamen den eenvoudigen ambtenaar geluk- wenschen. Het was voor hem een mooie dag. Winkelruit gebroken De winkelruit van den heer G. B. Kroon aan de Hoofdstraat brak gisteren, doordat er met kracht een fiets tegen aan viel. Een jongen slipte n.l. met zijn rijwiel tegen den kant van de tram rail, wijl de bestrating tusschen rail en trot toirband was verzakt. De jongen viel op het trottoir, terwijl het rijwiel tegen de ruit vloog, die brak. Gelukkig werden de étalage-artikelen niet teschadigd. Burg. Stand Geboren: z. van A. C. Lampevan Sambeek. z. van J. Struikvan d.en Akker. z. van A. P. Roeienvan der Raad. d. van W. J. M. van den Bosch Borst. z. van B. van Andelde Jong. d. van R. Maaskantde Jong. z. van E. E. Lange- lerEnhoven. Ondertrouwd: J. Betjes en W. Ippel. M. Verkerk en E. C. Geilings. Getrouwd: C. de Groot en J. A. Seijsener. Overleden: D. de Keijzer, m., 30 jaar. Wijkverpleging. Aan het verslag van de werkzaamheden der Sassenheimsehe wijkver pleging ontleenen wij het volgende: In de polikliniek werden behandeld 483 patiënten. Er werden 3154 bezoeken gebracht aan de kliniek. Operaties bedroegen 66. Sep tische operaties 223. Hygiënische behandelin gen 228. Sectio caidaveris 1. Door de Eerw. Zusters werden aan huis ge holpen 473 patiën*°n met een totaal van 4542 bezoeken. Operaties aan huis 12. Patiënten vervoerd 47. Nachtwaken 81 maal. Voor de hoogtezon waren 16 patiënten, met totaal 502 maal bestraling. Voor t. b. c. waren 13 gezinnen met 16 patiënten onder toezicht, waar in den loop van het jaar nog 2 gezinnen met 3 patiënten bijkwamen. Slechts één gezin werd afgeschre ven, zoodat nog 14 gezinnen onder toezicht staan. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. Aan gevoerd werden: 6000 Kg. Aardappelen. Schot sche Muizen f 5.30—6.70; Schoolmeesters f 3.20, Eigenheimers f 3.90, Due of York f 3.70, Drielingen f 5.30—6.30, 300 stuks Bloemkool f 2.50—5.70, 18000 Kg. Roode kool f 0.60— 1.20, 5000 Kg. Gele kool f 0.60—0.80, 20000 Kg Witte kool f 0.80—1.10, 1000 Kg. Gele Uien f 5.10, Gele Drielingen f 5.50, Gele Nep f 8.20, 425 Kg. Slaboonen f 6.406.70, 625 Kg. Bieten f 2.40. ALKMAAR, 10 Augustus 1931. Veemarkt. Aanvoer 57 Vette koeien f 245—375. matig: 17 Vette kalveren f 60—110; per Kg. f 0.90 —1.20; 21 Nuchtere kalv. slacht per stuk f 822; 540 Vette Varkens zware per Ned. pond f 0.48—0.52; Zouters f 0.44—0.45, goed. ALKMAAR, 8 Aug. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 125.000 Kipeieren. 58/60 4.20—4.50, 69/62 4.30— 4.90, 62/63 4.40—5.10. Bruin 60/66 4.40— 5.10. 20.000 Eendeieren 3.50—3.70. AMSTERDAM, 10 Augustus 1931 Am sterdamsche Veemarkt Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 407 Vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit f 1—1.06, 2e kwaliteit f 0.80—0.94, 3e kwa liteit f 0.72—0.80, mindere soorten f 0.64r— 0.70 per kilo slachtgewicht,; 140 Melk- en Kalf koeien f 275—320 per stuk; 153 Vette Kalveren: le kwaliteit f 1.60—0.74, 2e kwa liteit f 0.60—0.66, 3e kwaliteit f 0.56—0 60 per kilo levendgewicht; 48 Nuchtere kalve ren f 814 per stuk. 75 Schapen f 2632 per stuk; Vleeschvarkens, wegende van 90 —110 kilo; f 0.49—0.60 per kilo slachtge wicht, Zware varkens f 0.57—0.59 per kilo slachtgewicht, Vette varkens f 0.54—0.56 per kilo slachtgewicht; 67 Paarden f 90 170 per stuk. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 6 wagons geslachte ïunderen uit Denemar ken. NOORD-SCHARWOUDE, 10 Aug. 4300 K.G. aardappelen, Schotsche Muizen f 5.70— f 6.50. blauwe Eigenheimers f 3.20, drielingen f (5.40—6 50; 7000 K.G. roode kool f 0.60; 1800 K.G. vele kool f 0.80—100; 14 600 K.G. witte kool f 0.70—0.90: uien. riteenden f 1.40, gele drielingen f 5 30—5 60, 1700 KG. eele neo f R 10—8 4 0 2100 K G. rilvemen f 9— 9.50 z'teerdriellncen f 5 20a 50* 275 K.G. cnerci^boonen f 7.10—7 60 425 K.G. kroten f 1.70 MEDEMBLIK. 8 Aug. ..St. Joseph". Groote Muizen f 2.90—3.15, idem kleine f 2 95—3 20, Ideaal f 1,651 35, Geldersche f 1.35—1.50, Witte f 1.30—1.95 BOVFNKARSBEL. 8 Aug. „De Tuinbouw" Groote Muizen f 1 60—3 4.5, idem kleine 13 05 tot, f 3.35 Koks Nin Due. f 135—2, Eigen heimers f 1.151.30. TTien drielingen f 1 50, Neo f 2.20. Bloemkool 1ste soort f 33.70, idem 2e soort, f 1—1.40. Witte kool fORO, fhaboonen f 0.55. Augurken f'jn f 4.70—12, idem grof f 1 503 WARMENHUIZEN. 8 Aug. Heden besteed de men vorn" Ziteemen f 8 50—10. Ziteer- drteiiogen f 5 90. Zéteenden f 1 Grie Ne» f 6.508.40 Gele drielingen f 4105.10. Gele Uien f 4 304 «o. SnHboonen f 9 10. Risbno- n€n f 5 007 20. Schotsche Muizen f 6.10— f 6.70. idem groote f 3—3.30. idem drielin gen f 5 906 10 Eteenhefmers f 3—5 m idem blauwe f 2.90—4.40, Kriel f 0.70—0.80 per 100 Kg, HOORN. 8 Aug. Veemarkt. Aangevoerd werden: 7 Zeugen f 50—80 ner stuk. 193 Schrammen f 1630 ner st"k, 155 Biggen f 10—15 »er stuk. Handel goed. AVENHOFN, 8 Aug. 1931. Coöo. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhom en Omstreken. Vroege Aardannelen: Groote Schotsche middel 5.405.50 ner 100 K.G., aanvoer 1000 K.G.. Kleine S"hotsche 5.80— 6 10 per 100 K.G.. aanvow 2000 E.G.. Groote Due W 3.70—3.80 per 100 K.G.. aanvoer 70.000 K.G.. Roode Knol 0.60—0.70 per 100 K.G., aanvoer loop EG.. Uien gewone maat 4 30—4.90 per 100 E.G.. aanvow 1000 K.G., Drielingen 4.505.10 per 100 K.G.. aanroer 9500 K.G.. Nen 8 20—6.90 per 100 KG., aanvoer 7500 KG. Augurken: Grof 0.18— 0.19 per mand. Basterd 0.330.34 p. mand, Stek 0.09-0.10, aanv 6500 mnd. v. 6 KG.. Sla boonen dubb. z. dr. 0.75-1.40 n. z. Dubbele dubbele z. dr. 0.75—1.40 per zak. Dubbele met dr. 0.60—1.05 per zak, aanvoer 700 zak van 15 K.G. BEVERWIJK 7 Aug. Op de 3de verkooping van leverbaar door de N. V. Bloembollen vei ling ,,'t Centrum" werden de volgende prij zen betaald: Narcis L. Coster 20—30, Gouden Spoor bart. 4, Princep 60—1.20, Emperor 1.00—1.20, Golden Sooor rond 1.30, King Al fred 3.003.50, rond 1.70, Bic. Victoria 3.20, Poet. Elvira 1.20, Darwin Pride of Haar lem 0.90—1.60, Zulu 2, Fame. Sanders z. 12 op 1.70, z. 10-12 0.80, Bartigon z. 12 op I 60, *10-12 90, Geefd 80, La Tristesse 12 op 15o! Fra Anslica 10-12 1.—, Sieraad v. Flo ra 1.60, Bartigon 12 op 1.90, Gretchen 10- II 90, 8-10 40, Baron de la Tonnaye 12 op 1.90, Tul. Noire 1.70, Wm. Copland 9 op 80, Wm Pitt 2.50—0.60, Elizabeth 12 op 1.70, 10 op 70, Wristler 12 op 1.20, z. 11, 1.10, z 10 70, Centenaire 1.10, Darw. Francis 1, Sieraad v. Flora z. 12 1.70, 7 11-12 1.20, z. 10-12 70, z. 10-11 60, Prins v. Oostenrijk 13 op 2, Couleur Cardinal 1.10, Cour. d'or 2, Murillo 1.30, La Reine 1, Gele Prins 1.60, Rev. Ewbank 2, La Precieuse 1.40, Scarlet due 90, Hermann Schlegei 1, Don Pedro 1.60, Hobbema 1.10—3.50, Vuurbaak 1.40—2.40, Gele Prins 2,40, Murillo z. 11 1, 10,-11 70, Rose Gris-de-lin 10 op 80, King of the Yellows 2.20, Theeroos 10 op 1, Hobbema 1.10, Couleur Card. 1.60, Vuurbaak 2.40, Prins derNederlanden 70—1.30, Azalea z. 12, 2.80, 2.10, 1.40. Elettra z. 10 2.60, Mr. v. d. Hoef z. 12 2.80, z. 11 2.50, May Queen 10 op 80, Marconi 11 on 1.40, Artus 11 op 1.50, 10-11 1.10, Scarlet due 1.00—1.20, Shrysoiora 2.30, Cour. d'or 2, Toumesol geel 1.30, Rex Rumrorum 1.10, Montressor 2.30, Gloria Soils Rose gris-de-lin 1.20. Tournesol 1.90—2.—, Gele Prins 2.40, La Reine 0.70—1.30, Fred. Moore 1.30. Witte duo Max. 2.90—3.20, Hob bema 11 op 1.10, Cram. Brillant z. 10 60, Keizerskroon 2,40—2.90, Gris-de-lin 11 op 1 10 op 1, Dream 11 on 1.40, 10 op 80, Pr. v. O. 13 op 2, Cram. Brillant 11 op 90, Grand due 13 op 3.30, 12 op 2.50, 11 op 2, Cour. d'or 2.20, Tul. Noire 13 op 2.60, Hobbema 12 op 2.50, Cour. d'Or z. 10 on 2.40, BI. Druif jes 5-6 20—30, Lil. Candidum 6.60—10.70, Massachusetts z. 12 1.80, z. 11 1.20, z. 10 80—60, Willem III z. 12 1.90, Psyche z. 12 1.60, z. 11 1.60, z. 10 70, Potter Palmer 60, Crocus Purpurea Grandiflora 90, id. geel 10 on 1.60, 8 op 70, Chinodox. Luc. 4 op 31, 3J4. op 18,' Gouden Kroon 1.30, Scilla Camp. 8 op 75, 7 op 30, idem Siberica 8 op 55, 7-8 510. Crocus Zilver laken 8 op 45, 7 op 30, Potter Palmer 60. ENKHUIZEN, 8 Aug. 1931 Bloemen Butterfly 1.70—1.90; Headly 1.50—2.30; Kaiserin f 1.201.50; Royer 0.701 90; Co lumbia 1.30—1 70; Rozelanidia 1.20—1.30; Asters, wit, f 0.70—0.80; id. rood. f 0 60—100; Dahlia's 2.903.00; id. rood 2.60 Alles per 100 stuks. PURMEREND, 8 Aug. 1931 „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstr." AugurkenMiddel f 0 20—0.22, Basterd 0.41—0 42, Stek 0.10-0.13, Bommen 0.06 Alles per mand (6 K.G.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10