Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Laatste Nieuws Stofzisigerkis iMITEIS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT De aanslag op den D-trein Agenda 12 Augustus LUCHTVAART Barteljorisstraat 16 - Tel. 10753 MPYR stofzuigers f 105.- MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De credietverleening aan Duitschland De ramp met het Fransche pleziervaartuig Overstroomingen Boerderij afgebrand Belangrijke resultaten bij het onderzoek Brand te Helmond STADSNIEUWS R. K. Harmonie „St. Caecilia" Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen Badhuizen „Witte Kruis" BURGERLIJKE STAND Amerikaansche vliegers vast gehouden te Tokio UIT DEN OMTREK Ziekentriduum te Heiloo HALFWEG VIJFHUIZEN BLOEMENDAAL HEEMSTEDE OVERVEEN AERDFNHOUT HAARLEMMERMEER VELSEN VELSEN-NOORD Staat van Besommingen MARKTBERICHT R1JKSVISCHAFSLAQ Briand hersteld Zal hij in de buitenlandsche politiek blijven? De „Petit Parisien" deelt mede, dat de ge zondheidstoestand van Briand door de tien dagen rust op zijn landgoed Coeherel, thans weer geheel is hersteld. Alle sporen van over werkt zijn en oververmoeidheid zijn totaal verdwenen. Het staat thans wel vast, dat hij tegen het einde van deze mr nd naar Parijs zal terug- keeren en in September Frankrijk op de Vol kenbondsvergadering te Genève zal vertegen woordigen. Dit bericht staat echter in tegen spraak tot het gerucht, dat in welingelichte kringen de ronde doet en waar er van wordt gesproken, dat Briand thans definitief het besluit zou hebben genomen om tenminste tot aan de Kamerverkiezingen in het vol gende jaar zich uit alle politieke werk terug te trekken. Volgens deze geruchten zou dus terugtrekking slechts een kwestie van tijd zijn en zou vaststaan, dat hij in Nov. a.s. niet meer aan het hoofd van buitenlandsche za ken zou staan. Tot nog toe was het de vraag of hij nog voor of pas na het weder bijeen komen van de Kamer zou aftreden. Als ver moedelijke opvolger van Briand wordt in te genstelling met Tardieu, wiens naam eenigen tijd geleden werd genoemd, maar die toen zijn tijd nog niet gekomen achtte, genoemd de huidige minister van financiën, Flandin. Belangrijke vorderingen De onderhandelingen die in de verschillende financieele centra der wereld zijn gevoerd over de credietverleening aan Duitschland, hebben, naar de Londensche bladen melden, belangrijke vorderingen gemaakt. Te Londen en New-York zou men reeds gereed zijn met het concept van wijzigings voorstellen op de oorspronkelijke Duitsche voorstellen, terwijl de meeningverschillen in werkelijkheid slechts gering zouden zijn. Om trent de zitting, die gisteren te Londen werd gehouden door de verschillende bank clea- ringhuizen, weet de „Daily Herald" nog nader roede te deelen, dat in deze vergadering, die ook werd bijgewoond door verschillende in ternationale bankiers, werd besloten zoo spoedig mogelijk een conferentie bijeen te roepen van Engelsche, Amerikaansche, Fran- sche, Nederlandsche en Zwitsersche bankiers, teneinde tot een overeenstemming te komen inzake ondersteuning van Duitschland en verlenging van de credieten op korten ter mijn. Deze bijeenkomst zal waarschijnlijk te Parijs worden gehouden. De besprekingen konden pas tot een resultaat komen, nadat de uitslag van het volksentscheid in Pruisen bekend was. De bankiers uit Londen en New-York zijn het thans eens omtrent voor waarden voor het nieuwe aanbod aan Duitschland. Het streven der bankiers is er op gericht, de aanbevelingen van de Londensche minis terconferentie ten aanzien van de verlenging der credieten op korten termijn voor een bepaalden tijd in werkelijkheid om te zetten. Dit kan dan een grondslag vormen voor een eventueele conversie van bepaalde credieten op korten termijn in credieten op langen termijn. Volgens de „Daily Herald" vonden voorts nog besprekingen plaats tusschen Montague Norman, den gouverneur van de Bank van Engeland en de directeuren van vijf groote en van eenige leidende internationale ban ken, waarbij eveneens aan de orde kwam de kwestie der credieten op korten termijn. Wederom 6 lijken geborgen Uit Saint Nazaire wordt gemeld, dat in de e.fgeloopen dagen uit de hutten van het in de Loire-monding gezonken en inmiddels gelichte pleziervaartuig St. Philibert weder om 6 lijken zijn geborgen, zoodat het aantal slachtoffers, dat men reeds uit het wrak heeft kunnen halen tot 31 is gestegen. De sliklaag, die zich op het wrak heeft afgezet is zoo dik dat de werkzaamheden slechts langaam vorderen. Tengvolge van den hevigen regenval te Mexico, zijn de rivieren Panuca, Tempoal en Tamesi buiten hare oevers getreden waardoor dertig dorpen gisteravond onder water werden gcret. Men vreest dat vele menschenlevens ver loren zijn gegaan. De stad Tampico is eveneens voor een groot gedeelte overstroomd. Tengevolge van overstroomingen in het district Malvan, ongeveer 150 mijl ten Zuiden van Bombay, zijn duizenden personen dakloos en zonder levensmiddelen. De overstroomingen werden veroorzaakt door den abnormaa zwaren regenval. Aan de bekomen verwondingen overleden De 22-jarige zoon van den veehouder Th. Schaap te Eesterga nabij Lemmer, die Za terdagavond, rijdende op zijn motorfiets in botsing is geweest met een luxe auto van Lemmer, tengevolge waarvan hij zoo ern stig gewond werd, dat hij naar het zieken huis te Sneek moest worden vervoerd, is aldaar aan zijn bekomen verwondingen overleden. Hedennacht tegen 12 uur brak brand uit in de boerderij van den heer T. W. te Fos- terholt (L.) De plaatselijke brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat huis, schuur en stalling een prooi der vlammen werden, zoodat ook het reeds ingehaalde deel van den oogst verbrandde. Drie geiten en de in de schuur aanwezige kippen kwamen in de vlammen om. Met moeite konden de bewoners van de boerderij gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. In verrassend korten tijd heeft het onder zoek naar de daders van den spoorwegaanslag op den D-trein Bazel—Berlijn bij Jüterbog tot belangrijke resultaten geleid. De bij het onderzoek betrokken autoriteiten die de beschikking hadden over alle gegevens en het gevonden materiaal hebben in afzon derlijke secties ieder een deel van de zaak on derzocht. Door een vondst die gisterenmorgen een spoorwegbeambte op den plaats van den misdaad heeft gedaan toen het terrein nog maals werd afgezocht is dit belangrijk ver gemakkelijkt. Naar bekened is, werd de springstof ter ontploffing gebracht door mid del van een electrische ontsteking langs den draad, die leidde naar een 180 M. van de plaats der ontploffing gelegen punt in een boschje dicht struikgewas da tin een kuil on der den spoordijk is gelegen. Op deze plaats heeft men onder gras en mos verborgen, een in pakpapier gewikkeld pakket gevonden dat o.a. een houten rol bevatte, waarop nog onge veer 200 M. draad was gebonden van dezelfde soort, als voor het uitvoeren van den daad was gebruikt. Het was duidelijk, dat het ge bruikte draad van dezen rol was geknipt. Naar aanleiding van dezen vondst, zocht een groot aantal beambten in de hiervoor in aanmerking komende zaken, met het gevolg, dat nog in den loop van den nacht de her komst van den rol met draad kon worden vastgesteld. De rol is afkomstig van een magazijn voor electrische installatie in de Friedrichstrasse te Berlijn. Zij is gekocht door een onbekende, die vermoedelijk de dader of één der daers Is. Reeds op 7 Augustus was de man tegen den middag in de winkel gekomen, om 2 ijze ren buizen te koopen, 1.75 M. lang en 5/4 duim in doorsnee. Den volgenden dag kwam hij 's ochtends een rol isoleerband koopen en een rol met 500 M. draad. Eiken twijfel, of de rol die men op de plaats van den misdaad heeft gevonden inderdaad dezelfde is, als ie in Berlijn is gekocht wordt weggenomen door een bijzondere omstandig heid. De dochter van den installeur had juist dien Zaterdagmorgen van haar met vacantie buiten vertoevenden zoon een pakje gebruikt linnengoed ontvangen. Het adres was ge deeltelijk van het papier gescheurd, doch ge deeltelijk nog duidelijk zichtbaar. Met dit pa pier waren de inkoopen ingepakt, op verzoek van den klant. Bovendien werd ook de doos waarin het isoleerband had gezeten gevonden. Timmerwerkplaats vernield Hedennacht om 1 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand, in de timmerwerkplaats van het aannemersbe drijf der N.V. Schampers aan den Heuvel te Helmond. Bij aankomst der brandweer stonden de werkplaatsen reeds in lichter laaie. Het mocht den brandweer gelukken den brand tot de timmerwerkplaats te beperken, die echter met de aanwezige houtbewerking machines door het vuur werd vernield. Omstreeks 2 urn- had de brandweer het vuur gebluscht. De gebouwen zijn tegen brandschade ver zekerd. Gebouw „St. Bavo" Boeren- en Tuinders- bond Onderlinge L. T. B., 2 uur. Bestuur R. K. Bouwvakbond, 8 uur. R. K. Be volkingsbureau, 8 uur, Rembrandt-Theater Harold Lloyd in: Kijk uit, Harold! 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Der Bettel-Student 2.30 en 8.15 uur. Luxor-Theater Twee hoofdnummers 2.30 en 8.15 uur. De R. K. Harmonie „St. Caecilia" behaalde 9 Augustus op het Nationaal Concours, ge geven door „Waterlandsch Fanfarecorps" een len prijs in den marschwedstrijd met 108 punten (tevens hoogste aantal van twee Zondagen) Ook in den concertwedstrijd wist zij een len prijs te winnen en wel met 115 punten, benoodigd waren 114 punten. Wederom een mooie prestatie, nadat op 21 Juni te Obdam reeds verscheidene eerste prijzen behaald waren. Bij de Zondag te Zaandam gehouden na tionale zwemwedstrijden' behaalde onze stad genoot, de heer R. J. Rohlfs, lid van de Haarl, Reddingsbrigade, de volgende prijzen: 100 M. vrije slag, gekleed, 2e prijs: 50 M. vrije slag, gekleed, 2e prijs en een 3e prijs in het nummer 150 M. gekleed, waarvan 25 M. met gekleeden drenkeling, met daar aan verbonden medisch gedeelte. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Haarlem en zijn bij kantoren, werd in den loop der maand Juli 1931 op spaarbankboekjes ingelegd f 358351.71 en terugbetaald f 297974.38. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 60.377.33. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 264. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschre ven nominaal f 6850 en afgeschreven f 11.750. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 4900. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld- boekjes bedroeg 6. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgevoerd 1 or der, tot een nominaal bedrag van f 1000. De werkloozen en het rijwielplaatje Het communistische raadslid G. Overstee- gen heeft den burgemeester verzocht, in de eerstvolgende openbare raadsvergadering onderstaande zaak aan de orde te stellen: Zooals uwen rad bekend zal zijn, komen werklooze arbeiders niet in aanmerking voor een gratis belastingplaatje, aangezien de wet op de rijwielbelasting geen ontheffing verleend op genoemde groep van arbeiders. Nu de mogelijkheid, om werk buiten de stad te zoeken, totaal uitgesloten is, daar ieder rijwiel van een belastin gmerk voorzien behoort te zijn en tevens de bewegingsvrij heid van werklooze arbeiders ernstig be knot wordt, meent ondergeteekende, dat uw raad maatregelen dient te nemen, die er toe kunnen leiden, dat aan werklooze arbeiders (georganiseerde en ongeorgani seerde) een gratis rijwielmerk van ge meentewege, verstrekt worde. Concert Door de Federatie van Haarlemsche Mu- ziekvereenigingen is een concert vastgesteld op Woensdag 12 Augustus, uit te voeren door de R. K. Muziekvereeniging „St. Caecilia", in de Lijsterstraat, Haarlem-Noord. Het programma vermeldt: 1. Souvenir de Namur, marsch, A. L. Doyen. 2. L'Aurore d'un Beau Jour, fantasie, J. Martin. 3. Mathilde, wals, D. Bauwens. 4. Canrarades, marsch, Belleflamme. 5. Salut de Lafenje, marsch, v. d. Glas. 6. Mimi Tinson, mazurka, Cabriëll Allier. 7. Morinet, ouverture de concours, Guil- lement. 8. Feestouverture, Sam Vlessing, 8. Le Chef de Corps, V. Bury. Twee schapen dood gebeten Op een land aan de Delft zijn door een hond twee schapen doodgebeten. De eigenaar, die bij de politie aangifte heeft gedaan, deelde mede, gezien te hebben dat een hond aan een dood schaap knaagde. De hond nam bij zijn komst de vlucht. Kippen gestolen Bij de politie Is aangifte gedaan, dat In den nacht van 8 op 9 Augustus uit een schuur in den Waarderpolder 6 kippen zijn ontvreemd. De nieuwe secretaris van het Bisdom radio-verbinding Omtrent den opvolger van pastoor v. d Tuyn, den Weleerw. Heer J. Smulders, die door Z. H. Exc. den Bisschop tot secretaris van het Bisdom is benoemd, verneemt de „Resbd." nog dat Z. Eerw. afkomstig is uit de St. Agnesparochie te Den Haag en op 5 September 1904 aldaar geboren werd. Z Eerw. ontving de H. Priesterwijding op 30 Mei j.l. en droeg op den eersten Juni .1.1. in de St. Agneskerk te Den Haag zijn eerste Plechtige H. Mis op. Personalia Mej. J. W. van Braband alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Nijver heidsonderwijs akte Nj. Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand Juli was: Badhuis Koudenhorn 1050 m., 506 vr. totaal 1556 baden. Badhuis Leidscheplein 2091 m., 1020 vr., 672 school- baden, totaal 3783 baden. Badhuis Schoter singel 1720 m., 605 vr., 585 schoolbaden, totaal 2910 baden. Badhuis Hofdijkplein 1879 m., 930 vr., 814 schoolbaden, totaal 3623 baden. Badhuis van Egmondstraat 2008 m., 1251 vr., 410 schoolbaden, totaal 3669 baden. Lichtweek - feestmarsch Door den heer J. P. Koppen te dezer stede is een feestmarsch gecomponeerd, waarvan de woci-den toepasselijk zijn op de Licht week, welke in October in deze stad zal worden gehouden. Van gisteravond af wordt deze populaire melodie door Lou Bandy in de revue „Hallo Hierheen" in het Gem. Concertgebouw ge lanceerd. Ondertrouwd: 10 Augustus, T. J. C. Scho- rer en B. Braak. Geboren: 8. Augustus, C. A. van den Storm Meerman, zoon; 8 Augustus, G. van LenteDe Boer, dochter; 9 Augustus, G. C. AppelmanAppelman, zoon; 8 Augus tus, A. M. G. Pik—Herkes, zoon; 7 Augus tus, H. J. Stoof*—Hoedt, dochter; 10 Augus tus, J. E. BrandtMeure, zoon; 8 Augustus, J. H. Kuijk—Bank, zoon; 7 Augustus, M. M. van Ravensberg—Bremer, zoon; 9 Augus tus, A. van IngenKlomp, zoon; 9 Augus tus, H. M. MeilinkSchoevaart, dochter; 9 Augustus, H. SmitVan der Veen, dochter; 10 Augustus, A. C. van DijkHofstee, zoon. Overleden; 8 Augustus, J. G. Treling, 46 jaar, Gen. de la Reijstraat; 8 Augustus, W. Post—Rob, 74 jaar Hagestraat; 8 Augustus, M. C. OstermeijerTorré, 68 jaar, Lombok straat; 8 Augustus, C. Mol, 83 jaar, Pieter Maritsstraat; 7 Augustus, W. van der Waag Hovius, 73 jaar, Brouwersstraat; 9 Augus tus, C. J. van Andei Smits, 84 jaar, Spaarn- dammerdijk. Wegens het fotografoeren van versterkingen De Amerikaansche vliegers Herndon en Pangborn bevinden zich nog steeds te To kio, waar zij door de politie worden vastge houden, wegens het zonder vergunning vliegen over de militaire versterkingen en het fotografeeren er van. Het is nog niet bekend of de zaak in handen van de justitie zal worden gege ven en of de vliegers terecht zullen moeten staan. Hedenmorgen is op het bedevaartsterrein van O. L. Vrouw Ter Nood te Heiloo het twee de driedaagsche ziekentriduum begonnen, waaraan werd deelgenomen door zieken uit' Akersloot, Assendelft, Beverwijk, Beemster, Heemskerk, Krommenie, Limmen, Purmerend, De Rijp, Schermerhom, Uitgeest, Wormer- veer, Velsen-Noord, Wijk aan Zee en Heiloo zelf. Het aantal deelnemers bedroeg ditmaal 85. Evenals het vorige triduum wordt ook deze driedaagsche oefening geleid door den W.E. Pater Huiser, O.F.M., uit Nieuwe Niedorp, die op de hem eigen wijze zich in hartelijke en deelnemende bewoordingen tot de zieken weet te richten. Evenals de vorige week werden de zieken na hun aankomst welkom geheeten door den Zeereerw. Heer A. J. M. van Meeuwen, waar na de plechtige zegening der zieken plaats had. Hierna werd de H. Mis opgedragen, waarna de Weleerw. Pater een korte toe spraak over Maria hield. De overige oefenin gen waren gelijk aan die van het eerste tri duum, waarover wij in ons nummer van de vorige week Dinsdag reeds een en ander schreven. Tot groote tevredenheid en voldoening der zieken verleenden ook ditmaal de Eerw. Zus ters van het St. Eüsabethziekenhuis te Alk maar assistentie. Een 12-tal meer ernstige zieken verblijft; ook des nachts op Runxputte. Kapelaan Westdijk. De weleerw. heer Ka pelaan Th. Westdijk is door Z. H. Exc. den bisschop van Haarlem overgeplaatst naar Loosduinen. Voor de verschillende vereeni- gingen en de parochianen zal a.s. Donder dagavond om 8 uur in het Vereenigingsge- bouw St. Joseph, gelegenheid zijn om af scheid te nemen van Z. E. In de plaats van kapelaan Westdijk is benoemd de Weleerw. heer C. de Ruijter uit N oordwijkerhout. Arm gebroken. Terwijl mej. P. v. R. per fiets door Lisse reed werd zij door den aanhangwagen van een auto, die hevig slin gerde, aangereden. Gelukkig viel ze niet, daar ze anders onder een naderende tram terecht was gekomen. Niettegenstaande dat had zij 'n erm ernstig bezeerd, doch kon nog per rijwiel naar huis gaan. Daar inmiddels de pijn steeds verergerde, werd een dokter ontboden, die constateer de, dat de arm gebroken was. Concert Het Chr. Fanfarekorps „Sur- sum", directeur de heer J. A. Meng, geeft Donderdagavond een concert in den tuin van 't Jeugdhuis aan de Donkere Laan. 't Man- nenkwartet „Euterpe" zal hierbij zijn mede werking verleenen. Het volgende programma zal uitgevoeru worden: I. Gezang 196. 2. Vreugdeklank, marsch, W. F. Sprink. 3. Migncn, Ouverture, J. R. v. d. Glas. 4. Prés et. Bois, fantaisie, G. Gadenne. 4. La grotte des fées, fantaisie, A.L. Doyen 6. Zang. 7. Zang. 8. Concordine, ouverture-dramatique. L. Dervaux. 9. Flandinette-polka voor piston. A. L. Doyen. II. Le reveil des dieux, fant., Gean Louys. 11. Finale. 12. Gezang 194. Burgerlijke Stand Geboren: C. F. Roe ienvan Aken, d. W. J. van den BergBak ker, z. OndertrouwdH. B. van der Keur en J. H. Kerkvliet. Overleden: H. J. de Wit, 37 jaar, overleden te Stompwijk. C. E. Smit, 69 jaar. J. G. van den Berg, 1 dag. Opbreng-st Bloemendag. De Zaterdag ge houden bloemendag van de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheidheid in de Gra fische Vakken in Nederland heeft f 187.08 opgebracht. f Personalia. De heer H. J. v. Es, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L. O- Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 3 tot en met 8 Augustus genomen 456 douchebaden en 42 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis sehoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 7 volwassenen gebruik gemaakt. BE NIEUWE HOSPESBRUG „Nee maar, nou moet je toch eens gaan kjjken bij de brug van Maleftjt. 't Schijnt wel dat ze bij onze Publieke Werken nou heele- maal de kluts kwijt zijn Daar gaan ze me een nieuwe brug maken, omdat de ouwe hee- lemaal verkeerd "ligt voor het tegenwoordige drukke verkeer en nou gaan ze de nieuwe brug zoo maken, dat ie dezelfde gebreken heeft. Dan kunnen ze de zaak wel laten zooals 't nouw is of over een jaar jaren er nog een derde brug bij leggen. Ze schijnen hier in Bloemendaal geen raad met d'r cen ten te weten. Als je daar nouw eens geen stukje over in de krant schrijft, dan moet Je je ontslag maar vragen. En wie weet, wat onze heetgebakerde vriend me nog meer aangeraden zou hebben, als hij niet de be lofte had gekregen, dat, als er reden voor be stond, er werkelijk iets over in de kranten geschreven zou worden Maar vóór alles moe ten we eerst een kermis nemen van den stand van zaken. Alzoo de brug van Malefijt en derzelver omgeving werden aan een onderzoek onder worpen. We dachten minstens een nieuwe brug in een vergevorderd stadium te vinden. Niks hoor! Zouden de jongens zeggen. Een paar groote, netjes opgetaste steenhoopen van gebruikte klinkers, in gezelschap van eenige hoopen duinzand, was alles, wat er te vinden was. Verder nog een partijtje rood- gemeeniede piketpaaltjes, tamelijk onregel matig in het zand geslagen. Met eenigen goeden wil was er toch wel eenig systeem op te merken, n.I. twee iqj-en, die kunnen dienen als richtingsaangevers voor den te verleggen weg. Waar deze rijen de Zanderijvaart dus naderden, daar moest dan, volgens onzen voorstander van stukjes in de krant de nieuwe brug komen. Nu durven we ons geen oordeel aanmatigen of dit de meest geschiktste plaats zou zijn P. W. heeft niet de beschikking over heel „Vaart en Duin" en zij zal moeten roeien met de riemen, die zij heeft. Maar toch heb ben we er een P. W.'er er eens over aange sproken. En toen hoorden we, dat die paaltjes alleen zijn geslagen om den zandrijder een maatje te geven, hoe hoog hij het terrein moet ophoogen. Dit ter geruststelling aan allen, die ook mochten denken, dat „ze" bij P. W. geen raad weten met de centen. In tegendeel, uit de stapels steenen blijkt het wel, dat de noodige zuinigheid betracht wordt. Hebben die steenen al niet eens dienst ge daan, vóór dat ze door topeca verdrongen werden? En nu zullen ze moeten dienen om er bruggehoofden van te metselen. Wie zich nu al weer ongerust er over maakt, dat er van gebruikte klinkers geen knap metselwerk is te maken, die verwijzen we naar het gebouw op het Zeeweg-terrein bij den Watertoren, waarin de mengmachine is ondergebracht en welk gebouw ook opge trokken is van klinkers, die ook het drukke Bloemendaalsche wegverkeer over hun rug gen hebben laten gaan. In elk geval, 't geeft onverwoestbaar werk. En 't is niet onmo gelijk, dat in het jaar 10000, als Overveen door de duinen heelemaal ondergestoven zal zijn en er een onderzeesche tunnel zal worden gelegd van de hoofdstad van West-Europa, zich uitstrekkende van de drooggemaakte Zuiderzee tot daar, waar nu Haarlem ligt, naar het tegenwoordige Engeland de graafmachine zal stuiten op oude fundamenten van de nieuwe nog te bouwen brug en de archeologen tegen elkaar de opmerking zullen maken: „die ouwe duinhellingbewoners, die zich hoofdzakelijk bezighielden met het kweeken van bloembollen, maakten toch maar degelijk werk. Daar is onze tegenwoordige revolutie bouw toch maar niks bij." Be VICTORIA REGIA BLOEIT. De Victoria regia in de Bloemend, ge meentelijke kweekerij heeft haar eerste bloem geopend, 't Publiek zal echter nog een poosje geduld moeten hebben. De bloemen zijn al leen des avonds geopend. Wachten is nu op den tijd, dat „Solina regia" wat vroeger haar slaapappartementen zal opzoeken en de dag wat vroeger haar gewaden zal veiwi^elen voor het zwarte kleed des nachts. Ook de Lotus staat op 't punt, haar eerste bloemen te openen. Ontvangdag zal nader bekend gemaakt worden. Verbetering en verbreeding van den Kruisweg Wetsontwerp tot onteigening van gronaen Het is in Hoofddorp een buitengewone be drijvigheid; een groote groep arbeiders is el- ken dag druk in de weer om het gedeelte van den Kruisweg tusschen Hoofdweg en Kagertocht over een lengte van duizend me ter te gaan afwerken. Ruim een jaar geleden zijn er omdat er een conflict was ontstaan met het gemeente bestuur voorloopige en tijdelijke voorzie ningen getroffen; toen is het oude wegdek uitgehakt en over een veel te smalle breedte van 5 Meter van een stevige paklaag voor- z'en, ingewalst en met zand en grint afge dekt. Daarna is volkomen overeenstemming ver kregen tusschen het gewestelijk bestuur en het gemeentebestuur en een groot gedeelte van de aanwonende eigenaren hebben hun medewerking toegezegd, zoodat nu het ge- heele provinciale wegenplan naar den eisch van onzen tijd kan worden afgewerkt. Van gemeentewege zijn in den afgeloopen winter ten noorden en ten zuiden van den Kruisweg een rij rioolbuizen ingegraven ten einde den afvoer van hemelwater en keuken water in de toekomst behoorlijk te kunnen verzekeren: daarna zijn door de directie van den provincialen waterstaat de groote Oude icpeboomen gerooid en opgeruimd en nu wordt vanwege het provinciaal waterleiding bedrijf het buizennet voor de waterleiding verlegd, zoodat het zich aansluit bij den aanleg van den nieuwen weg en vanwege het provinciaal eleetriciteitsbedrijf de kabel voor den stroomtoevoer. Aan de zuidzijde wordt het trottoir voor voetgangers versmald tot een breedte van 2 meter; dan komt een wegdek over een flin ke breedte van 9 meter ten dienste van het groote doorgaande verkeer; vervolgens een grasberm van 3 meter voor het plaatsen van lantaarns voor de straatverlichting en het aanbrengen van een kleine beplanting; ten slotte een wegdek van 4 meter voor een z.g. woonweg ten dienste van het kleine plaatse lijke rijverkeer, waaraan zieh zal aansluiten aan de noordzijde een trottoir voor voetgan gers over een breedte van 2 meter. Tusschen de huizenrijen zal de nieuwe Kruisweg dus een breedte verkrijgen van on geveer 20 meter. Reeds eerder is meegedeeld, dat meer dan 30 eigenaren zich tegenover de gemeente en de provincie hebben verbonden om geheel kosteloos een strook grond ter breedte van ruim 2 Meter voor dit goede doel af te staan onder voorwaarde, dat van gemeente wege voor een behoorlijke grensafscheiding zal worden gezorgd. Zooals vanzelf spreekt, wordt bij het uit hakken en ophoogen en verbreeden van den Kruisweg aan de noordoostzijde in en bij de voortuinen van deze personen nu geen enkele moeilijkheid ondervonden; want zij hebben begrepen dat hier steun dient te worden verleend aan het tot stand komen van een zaak van groot algemeen belang en dat te gelijk hun eigen private belangen daarmee worden gediend. Jammer is het, dat een paar eigenaren nog halsstarrig blijven en meenen op het standpunt te moeten blijven staan, dat al leen tegen betaling van een flinke som gelds hunnerzijds de noodige medewerking kan worden verleend, welke houding zeker voort spruit uit gemis aan inzicht in de groote verbetering, welke zal worden verkregen, hoewel gelukkigerwijze deze weigering mo menteel slechts weinig moeilijkheid geeft voor een rustige en vlugge afwerking van de aan gevangen werkzaamheden. Echter mag worden verwacht, dat ook deze kleine moeilijkheid spoedig zal zijn opgehe ven, omdat in de volgende maand is te ver wachten. dat een wetsontwerp zal tot stand komen tot onteigening van die strooken grond, welke niet vrijwillig worden afgestaan, zoowel in Hoofddorp als in de omgeving van het Cruquius-gemaal en zoodra deze wette lijke voorzieningen zullen zijn getroffen, zal het bestuur van de gemeente of de provincie zich ingevolge wettelijke bevoegdheid on- middelijk in het bezit kunnen stellen van de gronden, welke noodig zijn voor de afwerking van deze plannen. Viering Koninginnedag De Oranje-ver- eeniging alhier houdt Woensdagavond 8 uur een vergadering in lunchroom Aneta Op deze vergadering zal worden besproken de viering van den verjaardag van H.M. Koningin Wil- helmina. Gouden huwelijksfeest Zondag 23 Au gustus herdenkt het echtpaar W. Veken en G. Veken—Middelburg alhier den dag dat het voor 50 jaar in het huwelijk trad. Niet officieel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 11 Augustus 1931. 2e Klasse. 2e Lijst. Hooge Prijzen. No. 6291 ƒ20.000 No. 9450 ƒ2000 No. 1122 1000 No. 9620, 12S49 ƒ400 No. 8456, 14102 200 No. 1151, 4159 4976, 10289. 139 529 877 1388 1789 2170 2457 2686 2982 2299 3770 4080 4474 4826 5037 5445 5798 5940 6142 6407 6775 6924 7381 7709 8070 8392 8720 9059 9517 9870 158 577 8n8 1436 1ü07 2200 2515 2712 3033 3361 3771 4122 4480 4855 5046 5459 5820 5945 6141 6649 6790 7027 7495 7800 808O 8403 8730 9185 9534 Prijzen van f 35. 10594. 16804 ƒ100 326 bU7 923 1402 1827 2223 2548 2719 3057 3378 3870 4126 4536 4875 5181 5484 5860 5946 6171 6669 6799 7171 7567 7814 8i00 8524 8775 9209 9561 358 644 934 1525 1858 2257 2549 2740 3098 3484 3893 4179 4542 4890 5199 5495 5868 6002 6178 6681 6833 7186 7579 7822 8155 8551 8801 9246 9607 368 773 965 1564 1937 2271 2570 2763 3105 3507 3943 4221 4562 4906 5238 5500 5893 6044 6290 6698 6834 7208 7581 7921 8186 8583 8849 9327 9608 377 460 827 834 1153 1317 1635 1660 1945 2002 2379 2384 2590 2651 472 846 1323 1758 2142 2415 2674 2792 2866 2961 3173 3178 3188 3599 3629 3739 3996 4058 4065 4340 4345 4349 4650 4660 4757 4961 4993 5017 5252 5388 5406 5533 5613 5769 5894 5916 5924 6062 6068 6096 6306 6343 6353 6710 6717 6721 6841 6912 6913 7276 7291 7315 7652 7659 7666 7927 7983 8045 8215 8297 8370 8611 8658 8704 8855 8908 8927 9341 9426 9453 9777 9838 9856 you I 7UVJ I .ruw van) 9954 10027 10069 10106 10223 10228 10343 10385 10407 10451 10459 10461 10549 1055a 10625 11/801 10803 10808 10812 10813 10860 10864 10867 10979 11083 11171 11196 11226 112o2 11318 11437 11450 11454 11466 11482 11613 11651 J}^06 11713 11752 11774 11775 11795 11808 11810 11816 11818 12145 12216 12297 12313 12321 12331 1234-, 12349 12383 12385- 12414 12601 12634 12635 12/01 12736 12746 12876 12922 12967 13007 13052 13071 13095 13146 13293 13359, 13481 13566 13649 13657 13687 13767 13770 13797 13842 13882 13896 14076 4163 14165 14199 14235 14326 14339 14391 14424 14441 14486 14516 14535 14540 14542 14548 14553 14581 14696 14697 14749 14811 14954 14983 15006 15029 15051 15105 15199 15220 15231 15250 15272 15285 15334 15358 15365 15400 15447 15477 15482 15485 15538 15593 15601 15607 15619 15632 15.707, 15784 15790 15903 15975 16032 16144 16188 16302 16323 16351 16518 16584 16634 16659 16699 16700 16823 16921 16953 16967 17004 17036 17076 17088 17172 17173 17219 17244 17274 17280 17287 17288 17306 17375 17443 17510 17523 17556 17635 17703 17742 17766 17777 17802 17868 17901 17957 18008 18024 18033 18080 18109 18262 18417 18467 18483 18508 18616 18624 18636 18644 18675 18700 18735 18747 18802 18848 18858 18861 18881 18953 19021 19050 19061 19092 19171 19195 19216 19295 19302 19343 19344 19403 19406 19490 19522 19649 19693 19703 1"708 19853 19873 19921 19929 19968 19998 20013 20020 20105 20107 20156 20167 20278 20279 20313 20390 20397 20489 20496 20649 20681 20686 20723 20746 20749 20817 20820 20852 DINSDAG 11 AUGUSTUS 1931 Vorige Koersen van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Holland 2, 2206.—; Maria, 2761.—; Roode Zee, 1926.—; Trio, 2300.—; Jacqueline Clasina, 2500.—; Anna, 2100.—; Perseus, 2000.Zaanstroom 4, 2800. LOGGERS R. O. 1, 486.— K.W. 56, 6447.—. Pekelharing: Jhr. C. M. de Brandeler, 1333.—; Martea Bernardus, 4200.—. IJMUIDEN, 11 Aug. Tarbot f 1.25—1.50 per K.G.; Griet f 25—63 per 50 K.G.; Tong f 2.302.80 per K.G.; Zet Schol f 2341, Kleine Schol f 425, Schar f 15, Tongschar f 65, alles per 50 K.G.; Vleet f 2.334 per stuk; Pieterman en Poon f 4.905.50, Groote Schelvisch f 3338, Middel Schelvisch f 22.50 f 27.50, KI. midd. Schelvisch f 9.5016, Kleine Schelvsich f 2.307.50, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 36—65 per 125 K.G.; Gul len f 1.70—12.50 per stuk; Leng f 0.250.90 per K.G.; Heilbot f 1.50—1.70 per K.G.; Wij ting f 4—8.50 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.27 f 0.35 per stuk; Makreel f 4.507.40 per 50 K.G.; Versche Haring f 2.603.80 per kist.' DINSDAG 11 AUGUSTUS 1931 Parijs 1 Brussel Londen New-York (cable) Berlijn Ziirich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen .Vaiscl.au' 9.65 34.50 12.04% 2.471/2 58.55 48.35 12.95 21.30 66.25 66.30 66.20 7.30 3-5.80 9.75 34.60 12.05/, 2.48% 58.85 48.50 13.05 21.60 66.40 66.40 66.35 7.40 35. - Staatsleningen 5 Nederland 1919 4H Nederl. 1916 4V, Nederl 1917 4% Nederland 1931 i'A N.lnd. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handei-MU. industrieën Unilever Calvê Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accousttek Ned. Ford Tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8, Leather tntem. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak •••■••••■•••••••a Peudawa Continental OU Shell Union Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V. 1. O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Roll. Amerika Lijn iito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref. duiker R. V A 'oerworedjo 'orstenlanden \ctions idem Tabak Deli Batavia Oude Dell lostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Jhic. Milw St. Paai Kansas City South Erie Railr 'rolongatle 103% I025/16 1025/j 6 102% 97 %6 100 100 U67/s 149% 75 53»/16 29% 76% 10% 238% 49% 39%s 6 12% 28% 68 173% 23 195 3/8 94% 4 'lB 5w/m 67% 51% 30 16% 34% 17 32 30 2% 9% 4'/g 33 105% 6% 7 289% 20 80 40 163 198 24% 231% 40 144% 10% 41,'if 25%6 20 1%% 103% 1025/16 1025/16 102% 97%6 98% 100 144% 73 5! 28 72% 10% 230 48% 38% 5% 28 67 190% 91% 5 8 5% 64 105 276% 195% 25 228 138 11 4%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2