H%fóCHHjS Zeep SPORTXLEEDING STOOK NETTE MEISJES HET CENTRUM KINADRUPPELS Dr. W. VAN NÜS3 NET MEISJE DAGMEISJE NET R.K. MEISJE NET MEISJE B. VAN SITTEREN STOTTEREN DAGMEISJE BURGERMEISJE R.K. DIENSTBODE WERKSTER R.K. DAGMEISJE WERKSTER SAMENWONING LEERBOEKEN MANGELSTER en STRIJKSTER WIL !S EEN MOOI HUIS ONZE OOST Drievoudige moord te Halmaheira Wraakneming door de bevolking? Rampokbende opgevangen Hevige brand te Pontianak Schade f 100.000 Oneerlijke stationschef SPORT EN WEDSTRIJDEN ZWEMMEN WATERPOLO U. Z. C. Ill—H. P. c. II 1—2 CRICKET GYMNASTIEK Kampioenschappen K. T. K. Dr H.NANNING'S c EETLU5I-0PWEKKE.ND. 1.30 p. n. Competitie K. T. K. DUIVENSPORT l GEMENGD NIEUWS Een lastige bezoeker Trambotsing te Amsterdam Diefstal te Hillegersberg Steekpartij in een danstent Schipper ernstig gewond MARKTNIEUWS ADVERTENTÏËN Leon Praktijk hervat NET R.K. MEISJE Adverteert in dit blad NOODHULP Flinke Werkster Flinke Noodhulp Een bekwaam SMID brood- en banketbakker Plaatsing gezocht VERLOREN Moderne Woning Singer trapnaaimaclrne net vrij Huisje WINKELHUIS N.V. DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEK Vraagt voor de fabriek TE HUUR - Kinheimpark, Iepenlaan 3 Te huur te Heemstede Vrij Bovenhuis te huur TEHUUR r. k. o^nmju) JANSKERKHOF 21 UTRECHT Het „Soerabayasch Handelsblad" ontving bericht uit Halmaheira omtrent een drievou- digen moord, waarvan een familie, bestaande uit man, vrouw en een volwassen dochter, het slachtoffer is geworden. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een wraakneming van de zijde der bevolking, wegens niet betalen van geleverde damar. Vier dooden Bü een poging tot opvanging van een Ram pokbende in het district Nulug, onderafdee- ling West-Lombok, door een patrouille van de veldpolitie werd een agent gedood en twee agenten van de veldpolitie gewond. Aan de zijde van de Rampokkers werden er drie neergelegd, terwijl twee voortvluchtig zijn. De gezaghebber van West-Lombok is naar Nulug vertrokken. Een hevige brand verwoestte te Pontia nak de Passar gedeeltelijk. De schade be draagt f 100.000, waarvan f 60.000 door ver zekering is gedekt. Kastekort van een paar duizend «ruiden. De inspecteur van vervoer van de Zuid- Sumatra Spoor te Tandjoengkarang brandde de brandkast open van het station Telokbe- tong, daar de stationschef was gevlucht. Ge bleken is, dat de stationschef een kastekort hd van een paar duizend gulden. Vermoed wordt, dat hij dit geld heeft verspeeld bü een dobbelpartij te Tandjoengkarang. De vermiste ambtenaar wordt opgespoord. De 1 K.M.-wedstrijden te Halfweg Zaterdagmiddag werden te Halfweg ver- zwommen de 1 K.M.-wedstrijden om het kampioenschap van den Kring Haarlem van den N Z. B. en voor inwoners van Halfweg en omstreken. Voor een onder de gegeven weersomstan digheden vrij groot publiek wordt te 2 uur begonnen met den K.M. voor de inwoners, welke zich lieten vertegenwoordigen door eenige jeugdige zwemmers en zwemstertjes, gevolgd door slechts één lid van de oudere generatie, die dit dient gezegd, tot 't bittere eind getracht heeft de eer op te houden van die groote schare vaders en moeders van huisgezinnen, die deze baan het vorig jaar tot zulk een imposanten propagandatocht maakten. Van een betere zijde lieten zich de Haar lemmers zien, die nu ten getale van ruim 50 verschenen waren. Het eerst startten hier de dames en de heeren veteranen. Bij eerstgenoemden nam Mej. C Kan direct den kop, gevolgd door het -drietal Kollerie, Haase en Van Galen en de heeren, waarna de overigen volgden. Op regelmatige wijze vergrootten de zwemsters der. voorsprong en kwamen in de zooeven genoemde volgorde aan de finish met mej. Kan als gedecideerde eerste. Hierna kwam de K. M. Schoolslag heeren aan de orde die eveneens zonder bepaalden strijd verliep en waarin C. v. Ellinckhuyzen als eerste eindigde, gevolgd door J. Seube- ring. De vrije Slag gaf eer. verwachte overwin ning voor Jan van Hemsbevgen, die op soe pele wjjze zijn baantje zwom cn van den start af regelmatig op zijn tegenstanders uitliep. Zijn clubgenooten Liezenberg en Zeeman volgden hem op afstanden van 60 en 100 M. ongeveer. Een wisselslag-estafette voor adspiranten bracht drie ploegen van H.V.G.B. en 1 van „Haarlem" in het water. De H.V.G.B.'ert)es toonden zich beter ook in kwaliteit en kwa men als eerste, tweede en vierde aan, met „Haarlem" als derde. De volgende polomatch HalfwegH.V. G.B.-comb. bracht een overwinning van Halfweg met 3—2. De uitslagen zijn: 1. K. M. v. inwoners, J. v. Rcon in 23 min. 52 4/5 sec. K. M. Vr. slag dames: L.Z.B.: 1. C. Kan H.P.C., 20.40 1/5, 2. L. Kollerie (Waterratten), 21.18 1/5, 3. H. Haase, Zignea, 21.28 2/5. K.M. Veteranen heeren H.Z.B.: 1. T. Heintzberger, (De Delft), 24.56 3/5. School slag heeren: 1. C. v. Ellinckhuyzen, Haar lem, 19.10 1/5. Vrije slag heeren: 1. J. v. Hemsbergen (Haarlem), 17.33 4/4. 2. S. A. Liezenberg (Haarlem), 18.19 4/5. 3. C. Zee man (Haarlem) 18.54 4/5. Puntenstel- iing voor den v. Ellinckhuyzen-beker: 1. „Haarlem" 24 p. (thans definitief eigenaar). 2. De Waterratten 6 p. Alb. v. d. Meer Vrydag a.s. vertrekt de jeugdige Alb. v. d. Meer van de zwemclub „Haarlem" naar Pa rijs, waar hij op verzoek van de Nederland- sche Zwembond op de 100 M. rugslag ons land zal vertegenwoordigen in de Jeugd-Lan- denwedstrijd FrankrijkNederland, welke gehouden wordt op Zaterdag 15 Aug. a.s. Fuut IDe Waterratten I 15 Zondag jl. speelde de Waterratten op uitnoodiging van de Fuut uit Maarssen een vriendschappelijken polowedstrijd tegen hun eerste zevental. Voor dezen polowedstrijd werd eerst een 7 x 50 M. vrije slag estafette verzwommen, die door de Fuut met Handslag gewonnen werd. Het verloop van den polowedstrijd volgt hieronder. Om ongeveer 6 uur stelt de Waterratten zich als volgt op: C. van de Broek, S. de Vries, Th. van Koningsbrugge, C. H. Vrugt, J. V. d. Booren, N. deVries, A. C. de Bruijn. Fuut is het eerst bij den bal, doch spoedig weet NV de Vries hun dezen te ontnemen. Na mooi samenspel der voorhoede weet A. C. de Bruijn het eerste doelpunt te maken. (01). De Fuut, die er alles opgezet heeft om op de geleden nederlaag te Utrecht revanche te nemen, speelt nu juist niet mooi, zoodat aan de Waterratten geregeld vrije worpen wor den toegekend. 'Als de Waterrattenkeeper, Van de Broek, een bal krijgt toegespeeld haalt hij dezen volgens den scheidsrechter over de doellijn, doch de grensrechter is van een andere meening, zocdat deze goal geannu leerd wordt. Na een uitworp bemachtigt Vrugt den bal dien hij overspeelt naar N. de Vries, die den voorsprong op 02 brengt. Vlak hierop gelukt het hem de derde goal te maken. Nu valt De Fuut aan. Bij een wor steling voor het D. W. R.-doel bemachttgt Kloet den bal. Als hij den bal eerst onder water gehouden heeft op Van de Broek schiet laat deze hem gaan, doch de scheids rechter heeft de fout niet gezien en geeft goal. (13). Hierna wordt direct gedraaid. Na de hervatting gelukt het Van Konings brugge met een onhoudbaar schot te doel punten. (14) Het spel wordt er door dit doelpunt niet beter op, doch N. de Vries ziet nog kans o mden voorsprong op 15 te bren gen. waarna de scheidsrechter het einde blaast van dezen forsch gespeelden wedstrijd. Hierdoor kwam de Waterratten in, het bezit van een verguld zilveren medaille. A.s. Woensdag speelt De Waterratten een vriendschappelijken wedstrijd tegen Neptunus uit Zaandam. Aan dezen wedstrijd gaat voor af een wedstrijd tusschen een combinatie van D.W.R.-adsp. (derde zevental) tegen de ad- spiranten van Neptunus. De wedstrijden vangen aan om kwart voor 8 en zijn voor het publiek toegankelijk. Hoogstwaarschijnlijk zal er deze week nog een promotie-wedstrijd voor de tweede klasse gespeeld worden waarop wij nog nader terugkomen. Finale Polodag Utree! u 3e afdeeling Zondag moest H. P. C. II naar Utrecht om in de finale tegen U. Z. C. III te trach ten zich in die afdeeling no. 1 te plaatsen. Met invallers voor Müller en B. Moolenaar zag het zevental er als volgt uit: J. Schutter, J. v. Zadel, B. Bal, Ch. Kemper. J. Stuifmeel, A. M. Heerkens Thijssen. A. v. Huisstede. Direct na de ingooi blijkt H. P. C. iets sneller. En ze zetten er alles op om van dit overwicht te profiteeren, docH de U. Z. C,- verdediging probeert dit te beletten. Bij een der aanvallen kan de U. Z. C.-verdediging alleen door een ongeloorloofden aanval Huisstede's score beletten. De toegestane strafworp kogelt Huisstede tegen den paal. Dit is echter alleen uitstel, want kort hierop weet Stuifmeel zich keurig vrij te zwemmen en onhoudbaar te scoren, 01. Als U. Z. C. weer met 7 man speelt, kunnen zij toch niet verhinderen, dat v. Zadel door fraai opzwemmen de score ver hoogd, 02. Met dezen stand wordt gedraaid. Na rust begaat H. P. C. de fout, te veel te blijven stilliggen, waardoor U. Z. C„ dat het spel wil forceeren en nogal eens over tredingen begaat, de partij op gelijken voet weet te houden. Even voor tijd gelukt het U. Z. C. tegen te scoren, 1—2, een gevolg van een fout van Heerkens Thijssen. Door deze vierde -overwinning wint H. P. C. den eersten prijs in deze 3de afdeeling. Rood en Wit-combinatie H. v. Booven XI Rood en Wit-combinatie wint met 61 runs en 4 wickets. In 't begin liet 't weer zich al heel slecht aanzien, maar tegen den middag klaarde 't iets op. Van deze droge periode maakte Rood en Wit gebruik om eerst te gaan fielden, 't Openingspaar van 't van Booven XI ver trekt al spoedig en op een gegeven oogen- blik staat 't zelfs 46. J. Prent Jr. en W. Rozenbaum weten echter verbetering te bren gen en de score rijst langzaam omhoog, j. Prent werd op totaal van 84 door Mr. F. a. Davidson gevangen voor een goede 30. Nu is 't echter komen en gaan, alleen W. Witte- bol en Van Maaren houden dan nog even stand, 't Totaal werd 117. In de dubbele cijfers kwamen: J. Prent Jr. 30, W. Rosenbaum 28, W. Wittebol 18 not out en van Maaren 12. Ex tra's waren 10. De bowlingcijfers: N. Dorsman 534; J. Chapon 348; J. van Baasbank 0—10; H. van den Berg 09A. van Baasbank 13 De Rood en Wit-innings is heel wat beter en vooral A. van Baasbank en N. Dorsman laten prachtig cricket zien. Zonder moeite werd 't totaal der gasten gepasseerd. Op 178 is de tijd om. In de dubbele cijfers kwamen: N. Dors man 52; A. van Baasbank 62; G. Jonker 13. Extra's 7. De bowlingcijfers: J. van Ogtrop 121; Ingles Arkel 0—31; J. van Maaren 0—10: M. Hartog 0—11; O. v. d. Berg 0—24; Witte bol 2—12; W. Hardenbeck 2—23; Rosenbaum 2—6; E. v. d. Berg 0—3. Flamingo'sFree Foresters Gisteren begon op het H. C. C.-terrein de tweedaagsche ontmoeting tusschen de Fla mingo's (Nederland) en de Free Foresters (Engeland). Da gastheeren kwamen het eerst aan bat en brachten het tot 196 runs, waarvan Mr. Koeleman 19, Hast 14, Hagenaar 64 en Ir. Boumeester 66 not out. De gasten kwamen toen nog een uur op de mat en behaalden een totaal van 32 runs voor 8 wickets. De wedstrijd is heden voortgezet. Voor de a.s. Zondag op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan te houden kampioenschapswedstrijden K. T. K. in ath- letiek hebben 23 dames en 38 heeren inge schreven, verdeeld als volgt: Concordia 9 da mes en 13 heeren, Blosmendaalsche G. V. 7 en 11, Turnlust B. 5 en 6, Gratia-Plato 2 en 4, en voorts S. S. H. met 3 heeren en Turnlust H. met 1 heer. Voor de damesnummers worden kogelstoo- ten en de ralay niet gehouden vanwege de geringe deelneming daaraan. Het aantal deelnemenden aan de verschillende nummers luidt: 100 M. 8, 4 X 100 M. estafette 3 ploe gen, vèrspringen m. a. 7, hoogspringen m. a 8, Duitsche driesprong 3, speerwerpen 6 en discuswerpen 12. De heeren-nummers gaan alle door. Daar in dingen mede 4 X 100 M. estafette 8 ploe gen, Zweedsche estafette 5 ploegen, 100 M. 15 heeren, 400 M. 7, 1500 M. 5, vèrspringen m. a. 4, hoogspringen m. a. 5, hinkstapsprong 6, polshoogspringen 7, kogelstooten 7, speer werpen 8, en discuswerpen 6. 1 ding werd overgegaan. Het meisje had nog I f 600. B. was ,-n het bezit van een klein be drag in geld. Zij zijn opgesloten. De derde (laatste) competitie-wedstrijd in athletiek van den Kennemer Turnkring wordt gehouden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan, de heeren op Dinsdag 18 Augustus, de dames op Donderdag 20 Augus tus. ,De Bonte Duif" Bovengen, vereeniging hield Zondag j.l. een wedvlucht van Neuville, afstand 207 Ki lometer. De prijzen waren als volgt: F. M. Heerkens Thijssen 1, 2, 10, 13; W. J. der Kinderen 3, 9; N. Peetoom 4; F. W. Kuyken 5, 7, 12; v. d. Werff 6; J. Kan 8; M. v. Norden 11. Eerste duif getoond om 1251. Een flinke prestatie „Gevleugelde Vrienden" Heemstede Wedvlucht van Neufvilles (België) 213 KM. Los 8 uur. Daar het meerendeel der duiven de vorige week in België verongelukt zijn, waren slechts 26 dieren in concours. De uitslag was: 1, 3 E. D. des Bouvries; 2, 5 P. de Jong; 4, 6, 7 N. Leuven: 8 L. Kra mer. Eerstgetoonde duif 11 uur 2 min. 28 sec. Snelheid 1120.10 M. per minuut. Laat ste prijswinnaar 11 uur 13 min. 41 sec. Enel- heid 1056.75 M. per minuut. Tramstagnatie Zondagavond heeft het tramverkeer tus schen VoorschotenVoorburgDen Haag en Scheveningen vijf en dertig minuten stilge staan n.l. van kwart voor negen tot 9.20 we gens een storing aan de electrische centrale te 's-Gravenhage. De trams uit Leiden konden blijven rijden tot Voorschoten, aangezien op dit gedeelte stroom wordt geleverd door de Leidsche cen trale. t De werkman J. B. die in beschonken toe stand op het kantoor van het Burgerlijk Armbestuur te Delft, kwam om ondersteu ning, kreeg de boodschap, dat het geld, met het oog op zijn toestand, aan zijn vrouw zou worden uitgekeerd. De man ontstak daarover in woede, sprong door het loket en wilde het personeel te lijf gaan. Na bedreigingen tegen de aanwezigen te hebben geuit, koelde hij ten slotte zijn woede, door eenige zakjes rijst en gort over den vloer te smijten; hij trapte vervolgens een deur in en vernielde eenige ruiten. B. is aangehouden. Draaiorgel beschadigd In de Weesperstraat bij de Nieuwe Kerk straat te Amsterdam is gisteravond een aan rijding geschied tusschen een motorwagen van lijn 8 en een draaiorgel. De ruiten van den zijwand van den motorwagen werden vernield. Een dame, die in de tram zat, werd aan het linkerdijbeen verwond en is naar 't Israëlietisch ziekenhuis gebracht. Na verbon den te zijn is zij naar huis gebracht. Het draaiorgel kreeg aanzienlijke schade. Dienstbode en haar verloofde aangehouden Onlangs heeft de heer G. M. te Hillegers berg aangifte gedaan van diefstal van f 2800 uit een geldkist in zijn woning aan den Straatweg, aldaar. De politie heeft eenige dagen gezocht, met het gevolg, dat gisteren zijn aangehouden de 20-jarige dienstbode J. J. L. van de familie M. en haar 21-jarige verloofde J. B. uit Rotterdam. Zij bekende het geld te hebben gestolen. Het geld had zij haar verloofde gegeven. Deze had een mo torfiets met toebehooren gekocht voor f 600, die hij later verwisselde voor een duurdere. Beiden maakten goeden sier, hetgeen de po litie opviel, zoodat gisteren tot hun aanhou- Aan de grens der gemeente Hoogeveen, onder Ruinen, even over de spoorlijn was een amusementsgelegenheid (zweefmolen) opgericht met toestemming van het gemeen tebestuur van Ruinen, welke inrichting dan bezoekers trekt van allerlei windstreken, om dat in Hoogeveen dergelijke „attracties" worden geweerd. Zaterdagavond is aldaar een zekere C. V., parapluiemaker, liggende piet een scheepje in deze buurt, door twee personen uitgenoo- digd naar de aldaar aanwezige danstent te kCTnen en, naar de „Tel." meldt, zoodanig met messen bewerkt, dat de hulp van dr. P. Kooiman te Hoogeveen moest worden inge roepen. Deze achtte den toestand ernstig en gelastte opname in het ziekenhuis Bethesda. De toestand van den getroffene is ernstig. Het schijnt dat hij vier diepe steekwonden heeft, gekregen. In verband hiermede zijn twee mannen in arrest gesteld. Fascisten-Rel Herdenking, die niet doorging. ZONDAGSRUST GESTOORD. Zondagmorgen zou in Pulchri Studio te 's-Gravenhage, vanwege den Fascistenbond „De Bezem" een bijeenkomst worden gehou den ter herdenking van den Tiendaagschen Veldtocht, na afloop van welke bijeenkomst in optocht naar het Buitenhof zou worden getrokken cm een krans te leggen bij het .standbeeld van Koning Willem II. Deze kranslegging was echter, naar door den voorzitter werd medegedeeld, door den burgemeester verboden. Door dit verbod kwam van de ./herden king", welke werd bijgewoond door fascisten uit verschillende plaatsen van het land, wei nig of niets terecht. Toch was de groote zaal van Pulchri Stu dio gevuld met fascisten, waarvan vele in uniform met den dolk in den gordel, toen om kwart voor twaalf, in plaats van om 11 uur, zooals was aangekondigd, de bijeen komst geopend werd. Aanstonds naam de Bezem-redacteur, den heer J. A. Baars, het woord om te spreken over het onderwerp: „18311931". Wie nu meende, dat de spreker een histo risch gebeuren zou herdenken kwam bedro gen uit. De grondslag van zijn betoog was, dat in 1831 en in 1931 de Nederlandsche toestanden veel overeenkomst vertoonden, omdat er algemeene ontevredenheid heersch- te. Evenals toen was nu, naar zijn meening, de regeering slap, leger, vloot en politie'on betrouwbaar en waren er geen mannen van 'stavast. Vervolgens hield hij een uitvoerige lofrede op het facisme, dat hier in Holland nog in een beginstadium verkeerde, omdat men hier „geen Mussolini" heeft." Met een aantal schimpscheuten op Regee ring en Parlement besloot de spreker zijn onsamenhangende rede. Hierna stelde men zich voor Pulchri in optocht op om onder politiegeleide naar Plein 1813 te trekken. Aan den kop van den stoet werden eeni ge fascistische vlaggen „Oranje, blanje, bleu, zwart", „zwart, oranje", alsmede een bezem, waaraan een oranjevlag met een rouwwim- pel, opgesteld. Daarna commandeerde de chef van de fascistische militie, Haighton; „met drieën, geeft acht, voorwaarts marsch", waarna het onder het zingen van fascistische liederen en geroep „zwart front" en „dood aan rood" naar Plein 1813 ging. Daar stelde men zich met het front naar het monument op, hield de heer Haighton een korte rede en zong men het „Wlhelmus". Mislukte wandeling. Vervolgens werden de banieren opgerold, werd de „optocht" ontbonden enging men een gezamenlijken „wandeltocht" ma ken. Zoolang er niet gezongen werd, liet de politie dit toe. Toen men echter het fascis tenlied aanhief en opnieuw begon te schreeu wen, verbood de begeleidende inspecteur ver der trekken. „Commandant" Haighton beval toen zijn mannetjes het zingen te staken, doch het hielp niet. Daarna verzocht hij het vrien delijk, doch dit hielp evenmin en begon men midden op straat onderling te debatteeren over de vraag of het al of niet geoorloofd was bij een gezamenlijken wandeltocht „leve de Koningin" te roepen. Eindelijk „wandelde" een gedeelte met den heer Haighton verder, terwijl de anderen naast de wandelgroep liepen te schreeuwen en te brullen. In de Torenstraat stootte de Bezemgroep tot overmaat van ramp op een tiental Roode Frontstrijders in uniform, welke laatsten hun tegenstanders met handuitstrekken groetten. De fascisten beantwoordden dezen groer met gehoon en gejoel en het was alsof de hel was losgebroken. Door tactvol optreden wist de politie een handgemeen te voorko men, schrijft de „Avondpost". Een gedeelte der fascisten trok vervolgens naar de Prinsegracht waar voor het Volks gebouw halt werd gehouden en uitdagend werd geroepen: „Zwart front; Dood aan rood." De in het gebouw aanwezigen kwa men naar buiten en zagen vanaf het bor des schouderophalend dit gedoe aan. Toen de fascisten echter begonen te schelden van „rooie landverraders" dreigde opnieuw een handgemeen. Ook hier wist de politie met zachten drang vechten te voorkomen. Het was echter half drie eer de rust in de om geving was weergekeerd. Zoo „herdachten" de fascisten Zondag een historisch feit, waarbij zij er alleen in ge slaagd zijn de Zondagsrust te storen. PURMEREND, 11 Augustus. Aangevoerd pl.m. 20.000 Kg. kaas. Kleine Fabriekskaas 8 f 37 per 50 K g., handel matig: Kleine Boe renkaas 23 f 38.50 per 50 Kg.; melkboter 632 f 0.750.82 per kilo, handel matig; 559 run deren. Stieren 73, f 0.750.82 per kilo; Paar den 22 f 75200 per stuk, matig. Vette kalveren 64. 1—1.20 per kilo, handel matig; Nuchtere kalveren 268, 931 per st. idem; Vette varkens 509, 0.48052 per kilo, handel vlug; Magere varkens 80, 1326 per stuk, idem; Zouters 0.450.46 per K.G., handel stug; Biggen 330, 1015 per stuk, handel stug; Schapen 249, 2434 per stuk, handel vlug; Lammeren 670, 1326 per stuk, idem Piepkuikens 0.901.0C per K.G.; Kip eieren 3.754.75 per 100 stuks; Eendeieren 350 per 100 stuks. AMSTERDAM, 10 Aug. Aardappel- markt Zeeuwsche eigenheimers 44.50; Zeeuwsche blauwe eigenheimers 44.50; Zeeuwsche bomen 66 50; Poters 32.50; aanvoer 4 ladingen, 1237 H.L. AMSTERDAM, Maandag 10 Aug. Gra nen. (Noteering Amst. Korenbeurs). (Op gave Offermeiers Comm.-handel). Maïs La Plata gele disp. boord/spoorvrij f 79. aangekomen, verwacht 15 Aug. per „Mo lenwater", 23 Aug. per „Primero", 31 Aug. per „Titania", ladend per „Stefanos", „Cos- tomenis" en per .Carica Milinca", f 75, le vering Sept./Dec. f 76, Jan./April f 80. Rog ge. Z.-Russische disp. f 3.80. Gerst. Donau 61'62 kilo verwacht 25 Aug. per „Hermes" f 99. Lijnkoeken. N.-Amerikaansclie disp. boord/spoorvrij f 7.5C levering Sept./Dec.. f 7.80, S. K. disp. boord/spoorvrij f 7.55, per „Sac City" f 7.55, levering Sept./Dec., f 8, Manilla cocockoeken S.K. disp. boord/spoor - vrij f 6.80. ROERMOND, 10 Aug. Eieren. (Mijn.) Aangevoerd 5.300.000 stuks; groote f 44.80, kleine f 3.504, eenden- f 4450 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Aug 1931 15800 K.G. Tomaten: A 10 4011.60: B 7.00—8.90; C 10:10; CC 1.90; 12000 K.G. aardappelen: Schotsche muizen f 5 806.50; Eigenheimers 4.20-4.60; Due of York 3.80: Drielingen 6.00—6.30; 25000 K.G. Roode Kool 0.60—0 80; 5600 KG. Wittte kool 0.60—1.00; 74000 K.G. Witte kool 0.50— I.00; 1000 K.G. Uien: gele Drielingen 5 20 —5.70; gele Nep 8.20—8.60; 100 K.G. Sla- boonen 6.60—9 20; 50 KG. Snvjboonen 10.10—10.50; 125 K.G. Bieten 2.60. NOORD-SCHARWOUDE 11 Augustus. 26.400 K.G. aardappelen. Schotsche muizen f 5.606.80. Groote idem f 3.303.60. Blauwe Eigenheimers f 4.405. Due of York f 3.40 3.80. Drielingen f 6.30650. Eigenheimers f 2.70. 430 bos wortelen f 2.70—4.60. 14 200 K.G. roode kool f 0.60—1.20. 6600 K.G. gele kool f 0.60—1. 61.200 K.G. witte kool f 070— 0.90. Gele uien f 5.706.60. Zilver uien f 1.30. Gele drielingen f 5.30—5.80. 5400 K.G. Gele nep f 7.30—10. 850 K.G. Zilvernep f 7.60— II.50. Zilverdrielingen f 45. 1250 K.G. Sper- cieboonen f 6.7010.0. 50 K.G. kroten f 1.40. WARMENHUIZEN, 10 Augustus 1931 Heden besteedde men voor- Gele Nep f 8.20 8.40; idem drielingen 4.905.00; idem uien f 4.00 per 100 K.G. ALKMAAR, 10 Aug. N. V. Alkmaarsche Exportveiling. Aalbessen per 100 pond f 7.15; Andijvie per 100 stuks f 0.502.90; Appelen f 817; Augurken f 520 per 100 pond; Bloemkool I f 716, idem II f 13 per 100 stuks; Doperwten f 17; Druiven f 2539 per 100 pond; .Gele kool f 2.30; Groene kool f 3.80; Kropsla f 0.401.80; Komkommers f 1 4.20; Meloenen f 2543 per 100 stuks: Pe ren f 618 per 100 pond; Perziken per stuk f 0.100.18; Postelein per bakie f 0.150.30; Rabarber per 100 bos f 35: Roode kool per 100 stuks f 0.801.90; Selderie per 100 bos f 0.801.60; Spinazie per bak f 0.260.67: Snijboonen f 51; Dubbele spercieboonen f 3.807 per 100 pond; Tuinboonen per 100 Kg. f 68; Uien per 100 Kg. f 5.90; Wortelen per 100 bos f 5.109.40; Zwarte bessen f 17.20. per 100 pond. LEIDEN, 8 Aug. Leidsche Eierenvei- ling Totale aanvoer 5098 stuks. De prijzen waren: kipeieren f 4.70 tot 5.60, eendeneie ren f 3.65 tot f 4.40 per 100 stuks. Handel vlug. De Heer en Mevrouw KORST JENS SMEELE geven hiermede kennis van de geboorte van hun Zoon Overveen, 11 Aug. 1931. Prins Hendriklaan 120. Voor de bij de viering van mjjp zil veren kloosterjubileum ondervonden belangstelling betuig ik hierbij, mede namens mijn familie, mijn hartelijken dank. ZUSTER ALBERTA Noordwijkerhout. TANDARTS KIND^RHUISSINGEL 122 gevraagd, pl.m. 16 jaar voor klein ge zin, van 8 tot half 2. KONINGINNE WEG 44 rood. Gevraagd te Sassenheim een leeftijd 16 a 17 jaar. Voor den dag of d. en n., werkster aanwzig. Br. onder no. 2666 aan het bur. van dit blad. Een flink gevraagd voor heele of halve dagen. Zich aan te melden bij Mevr. LIND NER, Zijlweg 168. biedt zich aan voor d. en n., leeftijd 17 jaar, Zondags vrij, in burgergezin. Br. onder no. 2647 aan het bur. v. d. blad. Gevraagd voor spoedig g. k. koken en zelfst. werken en van prima getuigen voorzien. Hoog loon. Aanbieding: BLOEMENDAALSCHE- WEG 226, Overveen. TANDARTS Hervat Maandag 17 Aug. de praktijk. Betaling: na genezing. Instit. AMAND, Prinsen Bolwerk 52, Haarlem, Consult voor dooven. Prospectus gratis. gevraagd voor halve dagen, in klein gezin, van voorm. 9 uur tot nam. 2 u. Adres: P. J. DE GROOT, Kanaalweg no. 3, Heemstede. Biedt zich aan tegen 1 September, R.K. beschaafd als huishoudster. Br. onder no. 2674 aan het bur. van dit blad. Wordt gevraagd voor 1 September of later een flinke Zelfst. „n netjes kunnende werken, v. g. g. v., voor dag en nacht met huiselijk verkeer. Brieven onder no. 2659 aan het bur. van dit blad. Biedt zich aan R.K, ongehuwde voor Maandag, Donderdag en Zater dag. Bij afwezigheid brieven Sophiastr. 53, Haarlem. Wordt gevraagd een flinke voor 6 weken, zelfst. kunn. werken en koken, tegen 15 of 17 Augustus. Mevr. v. VESSEM, Kleverparkweg 8rd. gevraagd voor den Maandagmorgen van 8—12 uur, bij C. R. VAN EMPE- LEN, Binnenweg 28, Heemstede. Voor direct gevraagd in klein bur gergezin te Heemstede een Zelfst. kunnende werken. V. g. g. v. Loon 10. per week. Br. onder no. 73 Boekh. Loosjes, Groote Houtstraat 100. Gevraagd tegen 1 September een niet beneden de 18 jaar bij J. L. HEE REMANS, Voorzorgstraat 18. Er biedt zich aan een nette jonge voor Maandag, Woensdag, Donderdag, v. g. g. v. Brieven onder no. 2657 aan het bur. van dit blad. Nsj-V* HET MELKMEISJE Internationaal Gedeponeer Dit is de afbeelding van de EENIGE verpakking van Klaverblad's Karne- melkzeep: „Het Melkmeisje No. 340". N.V. „HET KLAVERBLAD", Haarlem. R.K., bekend met alle werken, kan voor vast geplaatst worden. Br. onder no. 2555, bur. van dit blad. Terstond gevraagd R.K. halfwas bij J. CASTELEIN, Hoofdstr. 446 te Santpoort. voor een jongen van 14 jaar, intern bij R.K. Bakker. Brieven onder letter G aan W. v. GELDEREN, Wilh. straat "2, Krommenie. gouden damesarmbandhc'oge, no. 123062, Tegen belooning terug te bezor gen. OVERTONWEG 8, Haarlem-N. Te Huur gel. Amsterdamschevaart, prijs 55.— per mnd. Brieven onder no. 2649 aan het bur. van dit blad. TE KOOP Adres ZIJLWEG 66. 27.50 TE HUUR voor net klein gezin 4. per week. Te bevragen TETTERODESTRAAT 65. R.K. Dame op leeftijd, weduwe, ruim huis bewonende op gezelligen stand, in de onmiddeHjke nabijheid van spoor en tramverbinding, zoekt voor gezellig heid met R.K. dame, eveneens op leeftijd. Condities mondeling te bespreken. Br. onder no. 2656 bur. van dit blad. Te huur een flink net Hagestraat 29, a 7. per w. Te bevr. PRINSEN BOLWERK 42. Ter overname aangeboden tegen hal ven prijs, R.K. Lyceum klas I en II. En gevraagd boeken R. K. Gymnasium klas IV. Br. onder no. 2668, bur. van dit blad. GEVRAAGD. WASSCHERIJ „BOSCH en VAART", BROUWERSVAART 24. Zich aanmelden bij den portier HARMENJANS- STRAAT 2, dagelijks van 84.30 nur en Zaterdags van 812 nur. Zeer goed ingericht en onderhouden HEERENHUIS, met riant uitzicht, voor kleine familie, bevattende suite, keuken, kelder, 2 slaapkamers, cabinet en badkamer. Voor- en achtertuin met poort. Voorz. van 3 vaste waschtafels met spiegels en bad. Huurprijs 720. Aanvaarding direct. Inlichtingen NIEPHAUS en BLANSERT, makelaars. CROCUSSEN- of NARCISSENLAND. H. BOOMS, Drieheerenlaan 31, Heemstede. HILLEGOM. genegen kostganger te nemen. Brieven onder no. 2667 aan het bur. v. d. blad. vlak bij SOENDAPLEIN en de ST LIDUIN AKERK 42.50 per maand. Te aanvaarden 1 September a.s. TIMORSTRAAT bij den hoek van de Zaanenstraat, 19 B Te bevragen bij L. JONCKBLOEDT, Rijksstraatweg 167. men In Utrecht en breede omgeving, In Twente en*, met a a c e e a ad verteeren. dan ia t aar geweien blad daarvoor Bureau* TELEFOON 19064

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3