Uit den Cheqv"-koersen Amsterdamsche Beurs Stofzuigerhisis fMERÏEUS BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HILLEGOM SASSENHEIM HERINGA &WÜTHRICH, HAARLEM Philips Radio-Toestellen VOORHOUT WARMOND ZANDVOORT WORMERVEER NOORDWIJK NIEUWER-AMSTEL ZEVENHOVEN LISSE KBNNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN VELSEN SANTPOORT EGMOWD-BINNEN Staar van BesomminAen MARKTBERICHT Rl AO MA RK TNIE UWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 1075S merken stofzuigers W. Roozen "j" In den ouderdom van 62 jaar is gister avond omstreeks kwart over zes na een ziekte van ruim twee maanden te Overveen overleden de heer J. W. Roozen, een alge meen geachte en in de bloembollenwereld zoowel als in het openbare leven zeer be kende persoonlijkheid, die zeer veel ver diensten voor het algemeen belang heeft verworven. De overledene was ongeveer acht jaar voorzitter der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" te Overveen en de laatste jaren eere-voorzitter en penningmeester van het kerkbestuur der parochie van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Overveen In dien tijd, dat de overledene het voorzit terschap bekleede, heeft de R. K. Kiesver eeniging hem candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Prov. Staten van Noord-Holland. Dat de ontslapene in vakkringen een vooraanstaande figuur was, bewijzen de vele functies, welke door hem werden be kleed. Zijn groote toewijding, gepaard aan dege lijke zakenkennis, waren oorzaak, dat hij algemeen het vertrouwen van zijn vakge- r.ooten bezat. Men wist wat men aan Jan Roozen had en vertrouwde hem ten volle Van zijn bezigheden, die hij in den loop van zijn arbeidzaam leven heeft verricht, volstaan wij met te vermelden, dat hij ruim 20 jaar lid was van het Scheidsgerecht voor den bloembollenhandel, van 19161919 penningmeester van den Bond van Bloem bollenhandelaren, bestuurslid van „Codro" in de jaren 1917 en 1918, voorzitter der plaatselijke ongevallen-commissie van den Tuinbouw-Onderlinge, lid van de Commissie van Toezicht der Rijkstuinbouwschool te Lisse, directeur der groene bloembollenvei lingen en commissaris der N.V. Hotel „De Witte Brug" te 's-Gravenhage. De begravenis van het stoffelijk over schot van wijlen den heer Roozen zal Vrijdagmorgen plaats hebben op het R- K kerkhof te Ovreveen. Concert Het Chr. Fanfarekorps „Sur- sum", directeur de heer J. A. Meng, geeft Donderdagavond een concert in den tuin van 't Jeugdhuis aan de Donkere Laan. 't Man- nenkwartet „Eutcrpe" zal hierbij zijn mede werking verleenen. Het volgende programma zal uitgevoerd warden: 1. Gezang 196. 2. Vreugdeklank, marsch, W. F. Spnnk. 3. Mignon, Ouverture, J. R. v. d. Glas. 4. Prés et Bok '-ntaisle, G. Gadenne. 4. La grotte des i s, fantaisie, A.L. Doyen 6. Zang. 7. Zang. 8. Ooncordine, ouverture-dramatique. L. Dervaux. 9. Flandinette-polka voor piston. A. L. Doyen. 11. Le reveil des dieux, fant., Gean Louys. 11. Finale. 12. Gezang 194. Burgerlijke Stand Geboren: C. F. Roe ien—van Aken, d. W. J. van den Berg—Bak ker, z. OndertrouwdH. B. van der Keur en J. H. Kerkvliet. Overleden: H. J. de Wit, 37 jaar, overleden te Stompwijk. C. E. Smit, 69 jaar. J. G. van den Berg, 1 dag. Opbrengst Bloemendag. De Zaterdag ge houden bloemendag van de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheidheid in de Gra fische Vakken in Nederland heeft f 187.08 opgebracht. Personalia. De heer H. J. v. Es, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L. O. Badhuis In het Badhuis aan de Post- Iaan werden in de week van 3 tot en met 3 Augustus genomen 456 douchebaden en 42 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 7 volwassenen gebruik gemaakt. Personalia De heer J. Y. Pootma alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het notarieel examen deel I. Personalia Voor het examen boekhou den van de Ver. v. Leer. in de Handels wetenschappen slaagden onze plaatsge- nooten de heeren C. Janssen Jr. en J. H. Spilker, en M. Kaak te Lisse. Zij werden opgeleid door den heer H. P. Benkemper, leeraar M.O., alhier. Voor het examen machineschrijven, systeem „Mercurius", slaagde onze plaats- genoote mej. Corry Jansen. Zij werd opge leid door den heer F. C. van Lierop Jzn., alhier. Op naar Utrecht Het bestuur van den R. K. Volksbond en de Congres-commissie bréngt het volgende onder de aandacht van cie leden: Zij, die nog deel willen nemen aan de congres-reis naar Utrecht op 6 September a.s. en zich nog niet hebben op gegeven, worden verzocht dit zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 15 Augustus te doen, omdat na dien datum geen deelnemers meer kunnen worden aangenomen in verband met de onderhandelingen met de garagehou ders. De tocht geschiedt per touringcar. Zater dag 15 Augustus houdt de Congrescommissie zitting in het Bondsgebouw des avonds van 8 tot 9 uur tot het innen der reisgelden. Plaatselijke of algemeene aanbesteding Door pl.m. 20 aannemers- en ambachts patroons is aan B. en W. een schrijven gericht, waarin zij er hun bevreemding over uitspreken, dat in de laatstgehouden raadsvergadering besloten werd de aanbe steding van den bouw van de gemeente- loods aan de Oosthaven niet plaatselijk,, doch algemeen te doen plaats hebben. Zij meenen, dat deze houding van B. en W. in strijd is met de door henzelf aan de plaatse lijke patroons gerichte circulaire, waarin werd gevraagd om door een juiste werk- verdeeling en het te werk stellen van plaat selijke arbeidskrachten de werkloosheid zooveel mogelijk te bestrijden. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna, d. van J. A. Verhaegen en M. F. van der Meer; Petrus Johannes, z. van P. L. War merdam en M. C. van der Salm; Johanna Martha, d. van W. van Gerven en J. M. A. Langelaan; Johannes, z. van C. van der Starren en H. Pcelwijk; Francisea, d. van A. Kortekaas en P. C. -van Alkmaar; Evert, z. van L. Wingelaar en C. van Doorn; Cor nells Hermanus, z van C. G. G. L. Plas- meijer en J. C. van der Meij; Anna Catha- rina, d. van J. Chr. Bles en J. G. M. Over ling; Jozephus Sicolaas, z. van A. M. Mulder en M. G. van Stijn. Overleden: Petronella Johanna Cozijn, echtgen. van P. van den Burg, oud 65 jaar; Maria Kluintje Koppe, oud 14 jaar. Mond- en klauwzeer Onder het vee van den heer L. P. de Haas, Lageland, alhier, is mond- en klauwzeer uitgebroken. De vee stapel bestaat uit 127 stuks. Dit is sinds maanden het eerste geval in deze gemeente. Terstond zijn de noodige maatregelen ge nomen om uitbreiding tegen te gaan. Koe dood gereden. Achter het R. K. Se minarie alhier is een koe, die zich op de rails bevond, door een juist passeerenden trein aangereden en vermorzeld. De trein ondervond geen vertraging daar de bestuur der het ongeval door de groote snelheid Van den trein niet opmerkte, Bramentijd Ondanks het gebrek aan zomerwarmte, rijpen de bramen in het duin. Voor ontspanning en ook, om met den verkoop der gezochte vruchten een paar dubbeltjes te verdienen, wordt druk naar de frissche vruchten gezocht. Vergeten moet daarbij echter niet wor den, dat de duinen voor niet-bezitters van kaarten verboden gebied zijn. Verlaagde belasting Zij, die reeds be deeld zijn met hun belastingbiljet, hebben kunnen constateeren, dat hun belasting een aanzienlijke daling heeft ondergaan. Zoo is dus de belofte ingelost, hetgeen een meevallertje is in dezen lang niet gemak - kelijken tijd. Personalia De heer J. v. d. Mey, alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Hoogduitsch M.O. akte A. Examens. De heer H. J. Aldenhoff, on derwijzer aan de R. K. Parochiale School te Wormerveer, slaagde Maandag j.l. te Utrecht voor het examen Fransch L. O. Opgespoord. De chauffeur van den auto met aanhangwagen, die de vorige week in woeste vaart den hoek StationstraatWan delweg nam en daardoor een jongmensch van zijn fiets slingerde, is door de Wor- merveersche politie opgespoord. Hij bleek thuis te behooren in Laren (N.-H.) Voor het kantongerecht te Zaandam zal hem wel afgeleerd worden de wegen on veilig te maken en met voile vaart door te rijden, zonder naar zijn slachtoffers om te zien. Concours. Aan het Groot Nationaal Con cours van Harmonie- en Fanfarecorpsen, dat in April 1932 in het Concertgebouw te Amsterdam zal gehouden worden, zullen de twee bekende harmoniegezelschappen „Ex celsior" en „Ons Genoegen" van Wormer veer deelnemen. Beide vereenigingen zullen uitkomen in de Superieure Eere-afdeeling. Nimmer hebben deze twee superieure corp sen op eenzelfde concours met elkaar ge kampt. Uitgesteld concert. Door de zangvereni gingen „Wormerveers Mannenkoor" dir. Nico Hoogerwerff, R. K. Gemengd Koor „St. Cecilia", Klein Koor „Óe Zaankan- ters" en „Zaanlands Mannenkoor',' alle drie onder directie van den heer F. J. Sicking, zou Zondag 9 Aug. j.l. een vocaal concert worden gegeven in het Wilhelmii ïapark. Door het slechte weer is dit concert niet doorgegaan doch uitgesteld tot Zondag 23 Augustus a.s. Toonkamer gasbedrijf. Op het terrein van de voormalige gasfabriek, naast den tuin van den heer Boekenoogen, is men be gonnen met het heiwerk voor de toonkamer van het gasbedrijf. In dit gebouw zullen de gashaarden, fornuizen, gastoestellen, geisers enz. te bezichtigen zijn, die het gemeente lijk gasbedrijf op afbetaling aan particu lieren levert. De actie der plaatselijke winkeliers te gen deze concurrentie van gemeentewege heeft dus geen succes gehad. Burgerlijke Stand. Geboren; Hendrikus Cornells, zoon van C. Dekker en J. M. A. Portengen. Sjoerd. z. van M. Bakker en T. Bakker. Fekke IJme, z. van F. van Dijk en M. M. van Geenhuizen (van Abkoude- Baambrugge). Overleden: Jansje Rensen, oud 35 jaar, gehuwd met G. de Jong. Noordwijksche Reddingsbrigade Maan dagavond werd een propaganda-feestavond gegeven ten bate van de Noordwijksche Reddingsbrigade in het Casino te Noord- wijk aan Zee De heer S. Verloop, propagandist der Bri gade, opende met een welkomstwoord. Eenige dames verkochten in de pauze boekjes getiteld „De gevaren der zee voor baders en zwemmers". Hierna verkreeg het woord dr. Herma- nides, voorzitter der N. R. B. Wij zijn allen, aldus spreker, nog diep onder den indruk van het tragisch ver- drinkingsgeval, dat zich enkele dagen ge leden heeft afgespeeld op het strand nabij het Radio-station, waarbij de heer Lintz uit Amstedam het slachtoffer werd van zijn stoutmoedige poging het meisje L. H. te redden. Onze secretaris, de heer E de Groot, heeft de gode gedachte gehad een krans te hechten aan den lijkwagen van den heer Lintz met het opschrift: „Getrouw tot in den dood". Doch na de ongelukken die ook zijn gebeurd, moeten wij ons niet uit het veld laten slaan. Wij moeten steeds klaar zijn en wij ziin ook klaar. Vervol gens symboliseerde spr. de kleuren van de vlag der Brigade, welke vlag een geschenk was der Zandvoortsche Reddingsbrigade. Hierna kwamen de zangers Tholen en Van Lier an het woord. Ook het Russisch danspaar Lyóia en Korinoff werd met be- lngstelling gadegeslagen, terwijl ten slotte de humorist imiteur Rudi Graszi een ge weldig applaus oogstte. Het was een succesvolle avond. Burgerlijke Stand van 31 Juli tot 7 Aug. Geboren: 29 Juli: dochter van J. Duindam en G. van Leeuwen; dochter van J. F. Vink en E. Kückelbergy 30 Juli: zoon van J. Mou- rits en M. Korbee. 1 Aug. zoon van N. L. van den Berg en M. P. Koelewijn. 2 Aug. dochter van H. P. M. van der Voort en M. A. M. Ruigrok. 4 Aug. zoon van J. H. H. ter Veen en H. H. Steenvoorden. Ondertrouwd: 31 Juli: N. W. Mooijekind, 26 Jaar en E. M. Wijnanads, 22 jaar. Getrouwd: 6 Aug. N. Passchier, 23 jaar en E. Houwaart, 21 jaar. DIERENTROUW Dezer dagen verkocht een bewoner van deze gemeente een Iersche setter aan een inwoner van Alkmaar. Het dier werd per auto naar zijn nieuwen baas vervoerd en verbleef daar ruim een week. Dinsdagmor gen in de vroegte was het dier weer bij zijn- ouden eigenaar teruggekeerd en werd in uit- geputten toestand in een schuurtje achter 't huis aangetroffen. Personalia Als deskundige, belast met het beslissen omtrent de goedkeuring van autobussen, is door het gemeentebestuur, in de plaats van den heer C. Bakker, thans comm'ssaris van politie te Amsterdam, be noemd de heer A. E. Storm de Grave te Voorburg. Wethoudersverkiezing Nader vernemen wij, dat een bijeenkomst heeft plaats gehad van de drie rechtsche raadsfracties, in welks bijeenkomst overeenstemming bereikt zou zijn over de verdeeling der wethouderszetels. Volgens die besprekingen zou getracht wor den de bestaande verdeeling te handhaven, dat wil dus zeggen, dat wij op 1 September zullen krijgen een christelijk-historisch en een Roomsch Katholiek wethouder in de personen van de heeren J. v. Altena (aftr.) en P. van Wees. Polderrekening Tot leden van de commissie voor het nazien van de in 't vol gend jaar over te leggen rekening van de polders Noodschebuurt en Noordijk zijn benoemd de heeren J. Z. van Hellemond en W. Leiiveld. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida Alida, d. v. F. H. Snaar en J. Lijker. Maria, Catharina Geertruida, d. v. G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Maria Hendri kus, z. v. Ant. de Lange en M. Salman. Petrtus Cornelus en Gijsbertus Antonius, zonen van J. Reeuwijk en C. de Lange. Adriana Appolonia Celistine, d. v. J. J. F. van Riel en M. Wassenaar. Ondertrouwd: H. J. Hensing en W. H. Schoone. M. v. d. Aart en M. J. v. d. Reep. Getrouwd: J. Geerling en Th. Goede- mans. Overleden: Joanna v. Graven, wed. van W. Rietveld, 64 jaar. DE A.S. WETHOUDERSBENOEMING Op uitnoodiging van de R. K. Raadsfractie werd gisteravond ten raadhuize een bijeen komst gehouden van de leden van den ge meenteraad, ter bespreking van de a.s. wet houdersbenoeming. Door de R. K. Raadsfractie werd als can didaat genoemd de heer J. F. Braun, terwijl door den heer Maters de aftredende wethou der, de heer K. Steijn werd aanbevolen. Besloten werd om nog geen definitieve be slissing te nemen, ten einde de verschillende fracties gelegenheid te geven in eigen kring overleg te plegen. Een besluit zal worden genomen in de vol gende bijeenkomst, die op 27 Augustus zal gehouden worden. Burg. Stand. Ondertrouwd: A. Prinsse en A. M. C. Lengers. Geboren: M. E. SnijdersTervoort, d. M. M. GrapendaalClaassen, z. E. Castri- cum—Lodewijks, d. M. HoflandStruving, z. E. J. M. VeenHuisman, z. M. T. SchipperTeeling, d. B. J. Zandbergen Hei-mans, d. J. W. E. van Slootende Ruiter, d. Overleden: G. L. P. Stam, 42 jaar, on gehuwd, (overl. te Renkum). Concert Programma van het concert, te geven door de Amateurs-Accordeon-ver- eeniging „IJmuidens Roem" op Vrijdag 14 Augustus 1921, des avonds van 7.45 tot 9.45 uur in de muziektent aan de Casembroot- straat te IJmuiden. 1. Alte Kameraden, marsch, Teike. 2. Balsirenen, wals F. Léhar. 3. Wenn du mal in Hawai bist, tango Rosen. 4. Einmal am Rhein, Ostermann. 5. Lady of Spain Evans. 6. Schenk mir eine Tafel Chocolade Schwarz. 7. Old Accordeon, marsch E. Paap 8. Wien bleibt Wien Schrammel. 9. Doi-fskinderwals Kalmann. 10. Was kann der Sigesmund dafür Gilbert 11. Darf ich um die nachste Tango bitten Rosen. 12. Ja dasz ist schön Henning. 13. Adieu mein kleine Garde C\ cier Stolz. Gcm. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering Telefoon 150 Overzicht per 8 Augustus 1931 Bieden zich aan: a.) Bouwvakarbeiders: Betonijzervlechters 24, bouwk. teekenaars 1, cementwerkers 1, grondwerkers 50, leeri. loodgieters 1, metse laars 21, opperlieden 24, w.o. 1 ben. 18 jaar, schilders 5, straatmakers 7, stueadoors 1, timmerlieden 70 b.) Metaalbewerkers: Bankwerkers 20 w.o. 4 ben. 18 jaar, constr werkers 3, electriciens 2, handlangers 2, isoleerders 1, ketelmakers 3, lasschers 1, machinisten 15, metaalboor- ders 1, metaaldraaiers 6, metaalschaver-s 1, monteurs 7, plaatwerkers 2, pijpenbuigers 1, pijpfitters 1, pijpleggers 1, scheepstimmer lieden 5, stokers 10, vormers 2. vuurwer kers 5. c.) Kantoorpersoneel: Bedienden ml. 23, idem vr. 10, aank. bedienden vr. 2, aank. be dienden ml. 2. d.) Huishoudelijke beroepen: Concierges 1, portiers 1. e.) diverse beroepen: chemigrafen 1, let terzetters 3, laboratoriumbedienden 1, ma- chin. houtbewerkers 2, mandenmakers 3, meubelmakers 2, modelmakers ,2, koks 2, bloemisten 1, tuinders 3, magazijnbedienden 4, reizigers 1, bakkenschippers 2, buffetchefs 1, chauffeurs 4, dekknechts 2, koetsiers 1, kraanmachinisten 2, loopjongens 1, matrozen 2, schippers 2, opzichters 1, controleurs 2, in casseerders 1. f.) zonder vakkennis: losse fabrieKsarbei- ders 135, w.o. 4 ben. 18 jaar. AANVRAGEN. In de gemeente: Werksters, dagdienstbo den. Buiten de gemeente: Boerenknechts, bouwk. opzichter-teekenaar, bierbrouwer. Wedvlucht De postduivenvlucht hield 2 Augustus een vlucht van Vilvoorde. De uitslag was als volgt: G. Voorting 1 en 10; Noteboom 2, 5, 6 en 9; Voogt 3 en 8; P. Koning 4 en W. Dingerdis 7. De uitslag der wedvlucht van Neufvilles luidt als volgt: P. Rosemeijer 1 en 3; W. Din gerdis 2; Noteboom 4 en 7; P. Koning 5 en Voogt 6. Concert Gisterenavond werd in den tuin der theeschenkerij ,,'t Huis te Velsen" een concert gegeven door de R. K. Harmo nie „Soli Deo Gloria". De belangstelling was mat g. Er werd goede muziek ten gehoore ge bracht. Jammer was het, dat de „zomer- temperatuur" het verblijf buiten niet be vorderde. Wijziging In verband met de Pastoors wisseling zal de aangekondigde predikatie van Prof. Nolet voor de St. Adaibert-kapel worden uitgesteld. Ook de Biddag, die voor onze parochie anders op den 12den Zondag na Pinksteren valt, wordt verschaven. Straatnamen Langs de vdbrnaamste we gen in deze gemeente zijn sierlijke bordjes aangebracht met de namen der verschillen de straten, wegen, stegen, enz. Dit is een goede verbetering. Als er nu nog een paar richtingwijzers geplaatst worden, speciaal hoek Abdijlaan-Peperstraat, dan is dat deel van 't verkeer uitstekend verzorgd. Blijft over: verbetering der wegen! van de heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen Stoomtrawlers R. O. 15 f 4525.—; R. O. 16 f 3777.—; Koop 1 f 2125.—; Flandria 2009.—; Maas mond f 3224.—; Eveline f 3642.—Reiger f 2092.—. Pekelharing: Anna f 418. IJsüandsche versehe visch: Odin f 3718. Loggere K. W. 130 f 1060.—; K. W. 43 f 940.—. IJMUIDEN, 12 Aug. Rijksvischafslag. Tarbot f 1.25—1.75 per Kg., Griet f 30—65 per 50 Kg., Tong f 2.252.85 per Kg., Mid del Schol f 41 per 50 Kg., Zet Schol f 3336 per 50 Kg., Kleine Schol f 831 per 50 Kg., Bot f 4.50—10 per 50 Kg., Schar f 7 per 50 Kg., Rog f 40 per 20 stuks, Vleet f 3.204.25 per stuk, Pieterman en Poon f 627 per 50 Kg., Groote Schelvisch f 43 per 50 Kg-, Mid del Schelvisch f35—36 per 50 Kg., Kleine middel Schelvisch f 2226.50 per 50 Kg., Kleine Schelvisch f 8.50—16 per 50 Kg., Ka beljauw f 9096 per 125 Kg., Gullen f 7.50— 25 per 50 Kg., Leng f 0.48 per stuk, Wijting f 8.50 per 50 Kg., Koolvisch f 0.250.80 per stuk, Makreel f 1217 per 50 Kg. AMSTERDAM, 12 Aug. Veemarkt. Aan gevoerd werden 321 vette kalveren: le kwa liteit f 0.74—0.80 2e kwaliteit t 0.68—0.74; 3e kwaliteit f 0.62—0.66 per Kg. levendge wicht; 25 nuchtere kalveren f 715 per stuk; 630 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 Kg. f 0.59—0.60; zware varkens f 0.58 tot f 0.59; vette varkens f 0.54—0.56 per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORD-SCHARWOUDE 12 Augustus Aanvoer 31.400 K.G. Aardappelen. Groote Schotsche Muizen 3.203.30, Schotsche Mui zen 5 806.20. Blauwe Eigenheimers 4.40, Due of York 3.603.80, Drielingen 6.00 6.40, 400 bos Wortelen 3.40, 13.300 K. G. Roode Kool 0.601.30, 4600 K.G. Gele Kool 0.60-1.-, 75.200 K.G. Witte Kool 0.60— 0.90. Gele uien 5.306.30, Zilveruien 1.30 —1.80, Gele Drielingen 5.10—5.90, 15.800 K.G. gele Nep 8.40—11.30, 13.000 K.G. Zilver- nep 9.9014.40, Zilverdrieiingen 4.606, 4400 K.G. Spercieboonen 7.50—8.30. 1300 K. G. Kroten 1.00—1.90. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Aug. Aan gevoerd werden: 18600 Kg. Aardappelen: Schotsche Muizen f 5.10—6.40; Schoolmees ters f 4.70; Blauwe Eigenheimers f 4.404.80; Due of York f 3.70; Drielingen f 66.50-; 38000 Kg. Roode Kool f 0.60—0.90; 8000 Kg. Gele Kooi f 0.60—1.30 93000 Kg. Vroege Wit te Kool f 0.60—0.80; 2100 Kg. Gele Uien f6 tot f 6.40: Gele DrieUngen f 5.405.80; Gele Nep f 8.70—8.90; 950 Kg. Slaboonen f 7.30— 10.40; 260 Kg. Sniiboonen f 6.50—16; 4800 Kg. Bieten f 1.60—2.50. EO VENKARSPEL, 31 Augustus De Tuinbouw Aardappelen gr. M. 1.703.55; idem kl. M. 2.05--3.55; Koks Nin. Due 175— 1.90; idem Eigenheimers 1.751.90: Uien drielingen 2.10- idem Nep 2.60; Bloemkool le soort 5.908.70; idem 2e 1—2.60; Roode Kool 0 60—0.70; Gele Kool 0.60; Witte Kool 0.60; Slaboonen 1.20—1.70 per 15 K.G.; Augurken per 100 K G. 16.40—25.00; idem grof 2.70—8.70. WOGNUM, 11 Augustus Aardappelen gr. Muizen 2.95—3.15 per h. H.L.; idem kl. 2.85—3.05 idem; Druiven 0.68; Komkommers 1.10—2.80: Slaboonen 7.80—14.00; Snijboo nen 10.80—15.30; Sla 0.80—1.20; Meloenen 0.17—0.34. MEPEMBLIK, 10 Augustus 1921 „St. Joseph" Aardappelen: Groote Muizen 3.00 —3.25 per Baal; idem kl. 2.95—3.30 idem; Ideaal 1.252.15 idem; Geldersche 1.451.65 idem: Witte 1.902,15 id. Kool: Bloemkool 2.004.00 per 100 stuks. AVENHORN 11 Aug. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. Vroege aardappelen: Schotsche middelb. 5806.20 per 100 K.G., aanvoer 2000 K.G., Kleine Schotsche 5.906.20 per 100 KG., aanvoer 1800 K.G., Groote Due W. 3.704.00 per 100 K.G., aanvoer 59000 K.G. Kool: Roode Kool 0.60—1.30 per 100 K.G-, aanvoer 2500 K.G. Uien: Gewone maat 5.005.20 per 100 K.G., Drielingen 5.20—5.40 per 100 K.G., Nep 8.30—9.— per 100 K.G., aanvoer 3500 K.G. Augurken: Grof 0.270.27 per mand, Basterd 0.38 0.38 per mand, Stek 0.060.06 per mand, Bommen 0.080.08 per mand, aanvoer 1500 manden van 6 K.G. Slaboonen: Dubbele z dr. 0.901.80 per zak, Dubbele met dr. 0.75- 1.40 per zak, aanvoer 1000 zak van 15 K.G HEM, 11 Aug. Zuider-Kogge. Schotsche gr. 1.653.idem kleine 3.103.30, Witte 1.75—1.80. WARMENHUIZEN, 11 Augustus 1931 Heden besteedde men voor: Gele nep f 8.80 10.80, idem drielingen 4.90- -5.50; idem uien 5.40--6.40; Slaboone i 9 0010.10; Schot sche muizen 5.807.00; Schotsche m. groote 4.104.20; idem drielingen 5.806.70; eigen heimers 2.80—6.30; idem blauwe 4.50—5.90 per 100 K.G BEEMSTER, PüRMEREND EN OM STREKEN. io Aug. Blauwe Eigenheimers f 1.021.36 per 25 Kg., Dubbele Slaboonen f 0.78—0.87 per 15 Kg., idem zonder draad f 0.101.22 per 15 Kg., Enkele Slaboonen f 1.55 per 15 Kg., Stoksnijboonen f 1.20—3.30 per 15 Kg., Stamsnijboonen (breede) f 0.30 1.95 per 15 Kg., Roode Aalbessen f 0.190.43 per Kg., Perziken f3—8 per 100 stuks, Kom kommers f 1.203.80 per 100 stuxs, Tomaten A f 5.80—9.20, idem B f 5.80—9.20, idem C f 4—6.40 per 100 Kg., Bloemkool f 2—14 per 100 Kg., Roode Kool f 1.60—2.20 per 100 Kg., Spinazie f 0.190.74 per 6 Kg., Postelein f 0.48—0.72 per 6 Kg., Sla f 1—2.60 per 100 krop, Andijvie f 0.300.60 per kist, Wortelen f 8.90—12.20 per 100 bos, Druiven Franken- thalers f 36—38, idem Alicant f 36 per 100 Kg., Yellow Transparant f 1441 per 100 Kg. Janbaasje f 28 per 100 Kg., Kruideniers- peer f 14—37 per 100 Kg., Suikerpeer f 3— 8.50 per 100 K.G. PURMERENR, 11 Aug. Coop. Centrale eierveiling Purmerend GA. Afdeeling eieren, aanvoer 60808 eendeieren 3 40—3.60; 90476 kipeieren' 70-30 5.20—6.00; 65-63 4.50 4.80; 63-64 4.30—4.70; 60-62 4—4.60 58-59 3.80—4.20; 56-57 3.70—4.00; £2-55 3.50—3.80; 50—52 3.20—3.50. Afdeeling Pluimvee, oude kippen 0.60— 2.00; oude hanen 0.801.50; jonge hanen 0.10—2.00; oude eenden 0.35; jonge woerden 0.60; kilo-prijs oude kippen 0 50—0.65, jonge hanen 0.70—1.00. „Afslagvereeniging BEEMSTER, PUR MEREND en OMSTREKEN", 11 Aug. Aardappelen, blauwe Eigenheimers f 1,10— Niet Oütcleet. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 12 Augustus 193 i 2e Klasse. 3e Lijst» tiooge Prijzen. No 645 ƒ5000 No. 17051 1500 No 6241, 6870 1000 No. 2077 f 400 Nc. 17114 '200 No. 9356, 10592 f '00 Prijzen van f 30- 223 256 299 54566 886 916 1300 1378 1722 1785 2052 2064 2312 23 1 2724 2850 3 3350 3580 3783 4027 4276 4671 5055 5492 5739 5988 6202 6631 6937 7280 7642 7 175 46-. 493 836 847 lC6b 1254 161S 1689 2028 2013 2276 2288 2568 2 <T- 3120 32.3 3'~2 3474 3686 3754 3993 4011 4128 4169 4585 4613 4913 5035 5397 5401 5623 5705 5933 5952 6120 6175 6531 6586 6835 6893 7130 7181 7568 7574 7876 8014 8455 8471 8997 9054 9-106 9409 9772. 9819 9980 1(1061 f 1.22. dubbele z. dr. f 1.441.55, enkele 10705 f 1.60. enkele z. dr. f 2.102.20; snijboonen 11003 stok f 12503.45, stam, breede f 0.302.25, 11277 alles per 15 K.G.; roode aalbessen f 2344 11712 per 100 K.G.; bloemkool f 2—10 per 100; !^164 spinazie f 0.46 per mand (6 K.G.); postelein f 0.12—0.36 per mand (6 K.G.); sla f 1.60—2.00 per 100 10379 10720 11044 11462 11757 12273 12461 12854 (6 K.G.); sla ,3!80 13I95 krop; andijvie 13430 135'8 13834 14143 14643 15015 3546 3766 4024 4253 4621 5042 5443 5714 5972 6199 6617 6931 7211 7578 8019 8480 9144 9614 9830 1010! 10427 10777 11052 11309 11765 122S9 12468 12897 13202 13600 13846 141/8 14689 15022 8094 8615 9201 9630 9836 10150 10431 10839 11125 11132 11515 11604 609 942 1394 1841 2171 28/2 3387 3583 3813 4046 4355 4673 5111 5535 5740 6021 6206 6674 7022 7415 7644 8206 8693 9225 9635 9844 10175 10496 10952 15360 1 5395 15610 15612 15901 15930 16250 16428 16606 16610 16S90 11884 12322 12576 12919 13213 13613 13953 14204 14740 15153 15409 15647 15942 16509 16624 16964 11963 12355 12611 12934 13225 13617 13967 14377 14751 15196 15416 15719 16514 16677 16972 f 0.200.80 per kist; uien f 0.80 per kist. 13812 Appels, Yellow Transparant f 1636 per 100 14131 K.G. Peren, Kruidenisrspeer f 14—38, '4642 Suikerpeer f 4.5CM8.00 per 100 K.G. 15340 BEVERWIJK, 11 Augustus Eierenvei- ]5592 ling Aanvoer 2500 stuks Prijs kipeieren 15372 4 30—5.30; kleine 2.70; eendeieren 3.50—3.60. 16245 BEVERWIJK, 11 Aug. Op de 5de verkoo- 16564 ping van leverbaar door de bloembollen vei- 16834 16885 ling „Beverwijk" noteerden wij de volgende J™9| 17U_ m3g n,7n prijzen: 17349 17355 i737'0 ]7407 17414 Darwin Victoire d'Oliveira 10-12, 90 c. !7566 17585 i7fi05 177i5 i773o Theeroos z. 11 op 1.80. Mis Farncombe San-17903 17919 17953 18018 IS131 öers z. 11 op 1.20. Lodewijk XIV 1.40. Rose 18226 18266 18302 18341 18390 gris de lin z. 9u, 70 c. Wüliam Pitt 11-12, 18618 18629 18660 18708 18723 1.80 12 op 1.50. Mrs. Krelage 3.20. Hobbema 19083 19111 19147 19257 19303 z. U op L50. Fred. Moore 110* U0. Hob- «Hf JWJ «m 19607 bema 10-12, 90 c. Murillo 10-11 70 c. Mad. 19651 19761 19769 19790 19855 19879 19916 19933 20042 20048 20057 341 382 397 624 721 747 951 999 1065 1490 1501 1584 1856 1863 1942 2226 2239 2241 2362 2370 24°3 2977 3003 3019 3399 3410 3450 3595 3643 3679 3822 3963 3972 4066 4069 4121 4357 4381 4530 4753 4802 4847 5112 5235 5274 5541 55=2 5607 5797 5883 5901 6031 6043 6050 6220 6270 6409 6693 6758 6768 7065 7113 7114 7520 7524 7550 7819 7825 7863 8217 8385 8391 8793 8853 8886 9305 9379 9396 9650 9701 9765 9906 9926 9978 10" 59 10261 1027' 10538 10629 10689 10957 10990 109' 11156 11175 IT210 11633 11639 11663 11977 11995 12075 12379 12409 12441 12631 12688 12788 13004 13057 131C3 13373 13391 13429 13654 13670 13698 14027 14045 14119 14397 14563 14614 14768 14893 14985 15241 15287 15325 15516 15524 15542 15769 15780 15787 16135 16175 16200 16521 16530 1654! 16742 16758 16765 17003 17024 17087 17175 17195 17245 17430 17445 17503 17761 17772 17877 18174 18180 18220 18489 18533 18575 18743 18999 19069 19399 19433 19443 19699 19706 19726 19881 19901 19907 20U8 20203 20249 20506 20567 20569 20641 20725 20750 7-9, 30—40 c. Ma Cousine z. 9 op 40 c. Ges. 205g6 20603 206I8 20632 20635 Spathulata z. 9 op 70 c. Couleur Cardinal 11- 20772 20980 20991 12, 1.Grand due 12 op 2.60. Theeroos 12 Verbetering: 2e Klasse, 2e Lijst5252 m./z. 3252, op 2.60, z. 11-12, 1.60. z. 11. 1.—. La Reine z. 17280 m./z. 19280, 18971 ontbreekt. 10 op 1.Lourens Coster 50—90 c. Cram. Brillant 11 op 80 c. Prins v. Oostenrijk 11 op 1.40. Fred. Moore z. 11 op 1.90. Vuurbaak z. 11-12, 1.40. Fred. Moore 10-11, 1.10. Ingleas- combe yellow 10 op 90 c. Couleur Cardinal 1.60. Vuurbaak 1.70. Couronne Imperiale 22 op 20. Bartigon z. 11-12, 1.10, z. 10-11, 70 c„ z. 12 op 1.70. Couleur Cardinal z. 12 op 1.80. Murillo z. 11-12, 1.20. Prins van Oostenrijk 12 op 1.60. Couronne d'or z. 10 op 2.30. La Reine z. 11 op 1.10. Rose gris-de-lin z. 11 op 1.10. Murillo z. 12 op 2.60 Due de Berlin z. 10-11, 1.10. Clara Butt 11-12 60 c. 12 op 1.20—1.40. Flamingo 11 op 1.10. Grand-due 12 op 2.50—2.90. Brillant Star 11 op 1.—. Hob bema 12 op 1.90. Mr. v. d. Hoef 11 op 1.80. Couronne d'or z. 10 op 2.40. Princess Elisa beth 12 op 1.60. Le Notre 11 op 1.50. Wüliam Copland z. 11 op 1.80, z. 10-11, 1.—. Pride of Haarlem 1.20. Mad. Krelage 12 op 1.70. Peach Blossum z. 11 op 2.30. Gele Prins z. 12 op 3.10, z. 11-12, 2.70. Prins van Oostenrijk 12 óp 1.90. Mr. v. d. Hoef z. 11 op 2.30. Scilla Cam- pemella I 39 c, II, 28 c. Narcis King Alfred 3.40. Empperor 0.801.40. Golden Spur 2.20 2.70. Dubb. von Sion 0.70—1.50. Cupido 80 c. Croc. Montblanc z. 8 op 80 c. Idem wit 8 op 40 c. TEXEL, 10 Aug. Eierenveiling „Texel" Aanvoer 90470 eieren. 58-62 f 3.90—4.50 per 100, 62-66 f 4.204.60 per 100, kleine eieren f 2.704, Eendeneieren f 3.50. Oude kippen 0.50—0.55 per küo, jonge hennen f 0.700.80 per kilo. TEXEL, 10 Aug. Veemarkt 4 koeien f 250350, 7 kalveren f 4065, 4 nuchtere f 10—17, 15 Schapen f 25—35, 438 lamme ren f 16—20, 3 varkens, 2 schrammen, 19 biggen f 10—14, 9 korven oude kippen f 0.70—1.25. ROTTERDAM, 11 Augustus 1931 Vee. Aanvoer 218 paarden, 23 veulens, 715 ma gere runderen, 708 vette runderen, 430 vette en graskalveren, 329 nuchtere kalveren, 321 schapen, 23 varkens, 51 biggen, 22 bokken. Prijzen: vette koeien le s. 0.961.01, 2e s. 0.80—0.90, 3e soort 0.66—0.76, stieren le soort 0.76—0.81, 2e soort 0.64—0.70, 3e soort 0.55—0.61; vette kalveren le soort 1.20—1.30, 2e soort 0.90—1.—, 3e soort 0.700.85 per K.G.; melkkoeien 275— 410, kalfkoeien 215—405. jonge stieren f 80—180, oudere 200—400, pinken graskalveren 3875, vaarzen 20o280, werkpaarden f 170285, slachtpaarden 150—280, hitten 80—165, nuchtere kal veren 9—15, fokkalveren 16—24, biggen 914. De handel in vette runderen lui, prijzen iets vaster. Stieren handel kalm met iets vastere noteering, vette kalveren aanvoer ruimer dan de vorige week, handel vrij vlug met iets hoogere prijzen. Melk- en kalf koeien handel stroef, prijzen bleven sta- tionnair. Graskalveren en vaarzen handel slecht, weinig kooplust. Fok- en nuchtere kalveren, handel tamelijk vlug. Biggen met weinig kooplust. Paarden aanvoer ruim met kalmen handel. VENLO, 10 Aug. Eieren. (Coöp. Veiling- vereeniging). Aangevoerd 2.010.000 st. Kip peneieren 4.10—[4.90, id. kleine 3.504: eendeneieren 3.904.10. LEIDEN, 11 Aug. Vette varkensmarkt Aangevoerd totaal 518. Prijs per K.G levend gewicht in centen, 464 zwaar 47— 46, 54 licht 46—44. Handel matig. Afloop sleepend. Melkveiling 10 Aug.. Aanvoer 89425 liter. Hoogste 7.20, laagste 6.40 per 100 liter. Coöp. groenten-, fruit- en bloemenveiling- vereen. „Leiden en omstr.", 10 Aug. Andijvie 0.40—1.10; Kroten 1—2; Komkommers j 13; Bloemkool I 67; Bloemkool II 1—2.40; Roode kool 4.10—5; Groene kool 2.10—4; Meloenen 8—26; Pieterse lie 0.50—1.10; Bleekselderie 15—17; Uien 0.80—2.80; Wortelen 5.40—11.50; Perzi- WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 ken 3—25 per 100 stuks; Kroten 2 40—3; Snijboonen 818; Stokboonen 1522; Pronkboonen 47; Stamboonen 5—10; Postellen 5—7; Spinazie 46 per 100 küo. TER AAR 11 Aug. Snijboonen 0.402.10, Stokprinces 1.501.80, Dubb. Stamb. 0.70, Witte Pronkers 0.300.60, Fijn 6.608.30, Fijnbasterd 3.15—2.60, Basterd 1.551.35, Grof 1.351.00, Bommen 0.35, Knorrels 0.35. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 Vorige Koersen Parijs Brussel u>nden New-York (cable Berlijn ZUrich Rome Madrid Oslo ........M,M,M,M" Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.65 34.55 12.04i/2 2.47% 58.60 48.40 12.95 21.60 66.30 66.30 66.25 7.30 34.80 9.75 34.65 12.051/2 2.48'/, 58.90 48.50 13.05 21.80 66.40 66.45 66.35 7.40 35.— Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4V4 Nederl 1916 4'/, Nederl 1917 4% Nederland 1931 i4 N.lnd. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mi], industrieën Unilever Oalvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch AccoustieS Ned. Ford ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O 8 Leather intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum "tortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil •3heU Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott Tapanoeii 3erbadjadl Silau V ICO Allied (ntercontin Rubber 102% 102% 102% 102 97 97% 99 115 143 72% 50% 26% 72% 10% 230 48% 3818/ 32 5% 12 %8 28% 67 173% 23 '90% 91% 418/ 5% 1# Scheepvaart 'Toll Amerika Lijn lito Gem Elgend Kon. Ned Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref '.uiker A. V A. oerworedjo 'orstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Dell iostkust Senembah taxwell spoorwegen Union Pacific Wabash Jhic Milw St Paai Kansas City South Erie Raür Prolongatie 64% 51% 28% '4% 33 15 30 30 2% 9% 7% 32% 104% 6<% 6% 275% 18% 75% 30,50 '67% 195 25 225 40 138 '0% 4 25'/,6 20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2