Cl „SUZANNE" NG STOOMTt FT.MOOI-VIliGf PHILIPS RADIO M.E.T.H.A; Zweefkamp te Egmond aan Zee 40-jarig Priesterfeest Pater L. H. Perquin O.P. 153 Vanaf f 1.75 p. w. Ing.-Bur. MODEBLAD BINNENLANDSCH NIEUWS De Vermakelijkheidsbelasting Nog deze week vergunning te verwachten RADIO-NIEUWS Gelukwenschen in den K. R. O.-Gids VERKEER EN POSTERIJEN Postwisselverkeer Duitschland- Nederland VRAGENBUS UIT DEN OMTREK BEVERWIJK MARKTNIEUWS (LA COUPE EXQUISE) Het nieuwe nummer met meer dan 600 modellen voor HERFST en WINTER 1931/1932 IS VERSCHENEN luxe uitgave met talrijke prachtig ge kleurde platen Een adres van den Kon. Ned. Middenstandsbond Het algemeen bestuur van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond heeft zich dezer dagen met een adres gewend tot 81 raden van gemeenten, welke Vermakelijkheidsbe lasting heffen. Daarin wordt medegedeeld, dat de bond in zijn algemeene vergadering, begin Juli jJ. te Zandvoort gehouden, be handeld heeft een prae-advies over de Vermakelijkheidsbelasting, waarvan een exemplaar bij het adres wordt overgelegd. Naar aanleiding van het terzake genomen besluit, wordt ter kennis gebracht, dat de bond de 'wijze, waarop sommige gemeentebe sturen de Vermakelijkheidsbelasting opvoe ren, een gevaar acht voor de kunst en het amusementsbedrijf, dat toch velen ingeze tenen direct of indirect een broodwinning verschaft. Naar de meening van adressant, is het de taak der overheid, deze belasting, waartegen trouwens ook uit anderen hoofde ernstige bedenkingen kunnen rijzen, zoo laag mogelijk te stellen, om daardoor vooral in deze benarde tijdsomstandigheden deze tak van bedrijf althans eenige noodzakelijke verlichting van lasten te ge ven. Voorts is de bond van oordeel, dat de differentiatie van de te heffen Vermake lijkheidsbelasting, waarbij bioscoopvoorstel lingen zwaarder worden belast dan tooneel- vereenigingen e.d., afkeurenswaardig is en op geen enkelen redelijken grond steunt. Derhalve verzoekt men den raad met aan drang althans deze differentiatie, waar die mocht bestaan, te willen opheffen. Het adres is o.m. gezonden aan de ge meenteraden van: Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Alkmaar, Bergen, Beverwijk, Bussum, Haarlem, Den Helder, Hoorn, Krommenie, Schagen, Wieringen, Wormer- veer, IJmuiden, Zaandam en Zandvoort. Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat de onderhandelingen van de Algemeene Ne- derlandsche Zweefvereentging met het De partement van Waterstaat in een dusdanig vergevorderd stadium zijn gekomen, dat te Egmond aan Zee voorbereidende maatrege len worden getroffen om het zweefkamp in orde te brengen. Naar men cns mededeelt is de kans zeer groot dat de desbetreffende ver gunning van bovengenoemd Departement nog deze week tegemoet kan worden gezien. Wanneer dit zweefkamp tot stand gekomen zal zijn, zal dit een niet te onderschatten belang zijn voor Egmond en de directe om geving. Het terrein, waarop na de te ver wachten vergunning van het Departement van Waterstaat het Zweefkamp zal worden gevestigd ligt ten Noorden van de badge legenheid te Egmond. Het ligt in de bedoeling, de geheele admi nistratie van het kamp en van de vereeni- ging onder te brengen in een der lokalen van hotel Bellevue afgestaan door de N. V. Maatschappij ..Zeebad Egmond". Men deelt ons verder mede, dat het vooral de Mij. Zeebad Egmond is, die al het moge lijke in het werk gesteld heeft en nog zal stellen om de Alg. Ned. Zweefvereeniging ter wille te zijn. In den „Katholieke Radiogids", welke aan den vooravond is verschenen van het veertig jarig priesterfeest van den voorzitter van den K. R. O., pater L. H. Perquin, hebben verschillenden een bijdrage geleverd ter hul diging van den jubilaris. Z. H. Exc. Mgr. Jansen schrijft ter inlei ding van de feestuitgave een hartelijken ge- lukwensch. „Pastoor Perquin —'aldus mgr. de Aarts bisschop wil op uitdrukkelijk verzoek zeer bescheiden slechts herdenken zijn 40-jarig Priesterfeest. Wat de nederigheid hem heeft ingegeven, moge hij volvoeren; maar dat de K. R. O. niet wil nalaten dit feit in het nummer van den Katholieken Radio-Gids van dien datum, 15 Augustus, te herdenken, is alleszins begrijpelijk. En wij geven gaarne gevolg aan de uitnoodiging van den Katho lieken Radio-Omroep, om ook onzerzijds te getuigen van onze sympathie met den pries ter-voorzitter Pastoor L. H. Perquin op diens 40-jarig priesterfeest, alleen reeds om zijne buitengewone verdiensten voor den Katho lieken Radio Omroep in ons vaderland en in de laatste jaren als den meest bekenden in- temationaal-werkenden priester voor de Ka tholieke Radio, die daarom ook de aangewe zen voorzitter werd van het internationaal bestuur. Met welk een taaie volharding heeft Pastoor Perquin niet gearbeid, van den be ginne af onze gangmaker, onze onverdroten strijder en onze hardste werker, onze beste organisator, die onze Radio heeft gebracht tot de hoogte en volmaaktheid, die wij op heden bereikt hebben. Wij zijn trotsch op Pastoor Perquin, onzen man van de Katho lieke Radio. Wü wenschen hem toe en bid den God, dat deze priester in den dienst van deze nieuwe techniek nog jaren voor geloof en goede zeden jnoge gespaard blijven in volle werkkracht tot heil van Kerk en Va derland." Ook minister Reijmer heeft een bijdrage gezonden. Hij schrijft: „Er is zeker alle aanleiding voor den K.R.O. om in dit nummer van zijn orgaan bijzondere aandacht te wijden aan het 40- jarig priester-jubileum van zijn voorzitter, pastoor L. H. Perquin. Immers, hoewel dit jubileum valt buiten den Radio-Omroep als zoodanig is toch de persoon van pastoor Per quin in zoo sterke mate betrokken geweest bij het ontstaan en de ontwikkeling van den „Katholieke Radio Omroep", dat deze vreug devolle herdenkingsdag in het leven van den arbeidzamen en onvermoeiden voorzitter, ook den K. R. O. tot erkentelijkheid en dank baarheid zal stemmen. Daarom den jubilaris èn den K. R. O. mijne hartelijke gelukwenschen op den 15en Augustus, waarbij ik den oprechten wensch uitspreek, dat de voorzitter van den K. R. O. nog jarenlang zijn belangeloozen arbeid aan den K. R. O. moge wijden." Luchtpost per Zeppelin naar Zuid-Amerika Eind Augustus, vermoedelijk den 26sten zal de Graf Zeppelin een tocht maken van Friedrichshafen naar Pemambuco, waarbij naar gelang van de weersomstandigheden gevlogen zal worden over de Canarische eilanden (met postafwerpen te Santa Cruz de Teneriffe) of over de Kaap Verdische eilanden (met postafwerpen te Porto Praya- pische. Van Pemambuco zal de post per vliegtuig worden doorgezonden naar Rio de Janeiro, vanwaar de Braziliaansche postdienst zorg draagt voor doorzending met de gewone middelen van vervoer, behalve naar de Bra ziliaansche staten Parana, Santa Catha- rina en Rio Qrande do Sul, waarheen luchtpostvervoer plaats vindt. Met het luchtschip kunnen in Nederland ter post bezorgde, niet aangeteekende brie ven (beneden 20 gram) en briefkaarten voor elke gewenschte bestemming worden verzonden. De correspondentie moet voor zien zijn van het volledig adres van den afzender van een luchtpostetiket en van een der beide aanduidingen „Mit Luftschiff und Sonderflug bis Rio de Janeiro" of „Mit Luftschiff bis zur Abwurfstelle über einer Insel." Het luchtrecht, boven het gewone port verschuldigd en te voldoen met Nederland- sche frankeer- en /of luchtpostzegels be draagt voor een briefkaart f 1.10 en voor een brief f 2.20. De correspondentie zal worden voorzien van een stempelafdruk „Lufschiff Graf Zeppelin 1 Süd-Amerika-fahrt 1931" (ver voer niet verder dan Bernambuco) of „1 Süd-Amerika-fahrt 1931 mit Luftschiff Graf Zeppelin und Sonderfrug bis Ri ode Ja neiro" Correspondentie, voorzien van een desbe treffende aanwijzing, zal zonder kostenver- hooging met een bijzonderen luchtdienst van Berlijn naar Friedrichshafen worden over gebracht in aansluiting op het vertrektijd- stip van het luchtschip. Deze correspon dentie zal bovendien voorzien worden van een stempelafdruk „Anschluszflug zur 1 Südamerika fahrt 1931 des Luftschiffs Graf Zeppelin." Weer hervat Het in de vorige maand gestaakte post wisselverkeer in de richting Duitschland Nederland, is met ingang van 14 Augustus, weder hervat. Vr.: Verleden jaar heb ik een nieuw huis gehad en ook nieuw beddengoed. Toen we er nog pas kort in waren, kregen we ergen last van vlooien. Het wordt steeds erger. Kunt u mij misschien een afdoend middel hiervoor opgeven? Antw.: Uw geheele huis reinigen met een oplossing van 1 op 10 lysol en dat herhalen, zal wel helpen. U zult goed doen dan tege lijkertijd alles wat daarvoor in aanmerking komt, uit te wasschen of op andere wijze te reinigen. Ook zult u goed doen met na te gaan of er een bijzondere aanleiding voor die plaag is, b.v. het bezit van honden, katten, kippen. Vr.: Mijn inkomen is f 900.1. Hoeveel Rijksinkomstenbelasting moet ik betalen? 2. Hoeveel Gemeentefonds-belasting in de gemeente Bloemendaal? Antw.: f 4.16; 2. f 4.voor gehuwden. Vr. 1. Hoe laat vertrekt 's Zondags de boot van Den Helder naar Texel? 2. Hoe lang doet de boot over dezen afstand? 3. Hoe laat vertrekt de boot weer uit Texel in de week? 4. Wat bedraagt de prijs per persoon plus flets? 5. Op welken datum viel de Priesterwijding in het jaar 1919? Antw. 1, 2, 3 en 4: Ons niet bekend; 5. Op 14 Juni. Vr.: Mijn schoonzuster is in den kost en volgens afspraak betaalt zij f 8.per week. Het vorige jaar is zij 1 y2 week met vacantie geweest. Op haar vraag wat zij toen moest betalen, antwoordde haar de kostjuffrouw: f 6.voor de halve week en f 4.voor de volgende heele week. Van dit jaar heeft zü weer dezelfde vacantie. Op haar vraag, of zij weer hetzelfde moest be talen als het vorige jaar, werd „ja" geant woord, doch keek vreemd op, toen ze f 10.betaalde. Nu deelde mijnheer haar mede, dat hij met het betaalde bedrag geen genoegen nam. Zij heeft toen onmiddel lijk haar kosthuis opgezegd. Is zij nu verplicht nog f 6.bij te beta len, terwijl zij de heele volgende week nog met vacantie is? Ten overvloede deel ik u nog mede, dat over een opzeggingstermijn heelemaai niet is gesproken en dat zij ook reeds is vertrokken. Antw.: Uw schoonzuster dient den wet- telijken opzegtermijn in acht te nemen, dw.z. dat zij 8 dagen tevoren moet opzeg gen. Uit uw vraag waaruit niet duidelijk blijkt, wat er voorts gebeurd is, kunnen wij niet opmaken of het door uw schoonzuster betaalde bedrag voldoende is. Vraag: Op welke dagen en op welke uren is het Vredespaleis in Den Haag te bezich tigen? Antw.: Op werkdagen van 24 uur, indien het Paleis niet in gebruik is. Vr.: Hoe kan men vetvlekken verwijderen uit donker-beige schoenen? Antw.: Stevig afwrijven met een in xylol gedoopten zachten doek. Den volgenden dag poetsen met goede witte schoenwas. Vr.: Kunt u mij zeggen, wanneer de pas toor van de parochie van den H. Petrus en Paulus uit Den Helder, 25 jaar priester is? Antw.: Gisteren, 15 Augustus. Vr.: Welke is de geschiktste avondcursus voor een monteur, die zich theoretisch wil bekwamen, om in de toekomst bij het vlieg- wezen te kunnen komen? Antw.: Wendt u tot den directeur der Ambachtsschool, Kleverparkweg te Haarlem. Vr.: Hoe moet ik een vetvlek uit een vloer kleed verwijderen? Met benzine heb ik het tevergeefs geprobeerd. Antw.: Probeer het eens met petroleum- aether. Vraag: Kunt u mij een middel geven te gen vet haar (polka)? Ik wasch het iedere week uit met gewone zeep. Antw.: Wendt u tot een geneesheer. Vraag: Ik heb een perceel gehuurd voor schuur, mondeling zonder meer. De huur- som wordt per jaar betaald. Per hoeveel maanden kan ik de huur opzeggen? Antw.: Per jaar, tenzij anders wordt overeengekomen. Vraag: Ik heb gewekte groenten, waar, als ik de flesschen een pdar dagen goed dicht heb laten staan, troebelig wit water op komt en wanneer ik de flesch dan open maak, bedorven is. De eene flesch blijft goed en de andere bederft weer. Zü hebben dezelfde behandeling ondergaan. Wat kan hiervan de oorzaak zijn? Antw.: De oorzaak van het bederven zal wel liggen in het feit, dat u de flesschen niet goed gesloten hebt. Vraag: Hoe kan men vlekken uit een beige mantel verwijderen (braaksel)? Antw.: Afwrijven met warm water, daar na met benzine. Uitstoomen zal echter wel het beste zijn. Vraag: Waar kan ik mij vervoegen om de Engelsche taal te leeren? Antw.: Daarvoor zijn verschillende adres sen, doch wij kunnen ze in deze rubriek niet opgeven. Vraag omtrent loten. Antw.: Niets uitgeloot. Vraag: Kan een meisje van 18 jaar, dat alleen Lager Onderwijs heeft genoten, als leerling-verpleegster geplaatst worden? Zoo ja, tot wien moet zij zich dan wen den? Antw.: Wendt u om inlichtingen tot mej. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Vr.: Kunt u mij melden waar de heer Van Ginkel, lid van de Reclasseeringsver- eeniging woont? Antw.: De heer J. 'van Ginkel, ambtenaar aan den Raad van Arbeid, woont Emo- straat 27, Haarlem. DE RADIO-DISTRIBUTIE Met betrekking tot het radio-distributie- vraagstuk werd in de raadsvergadering van 27 Augustus 1930 aangenomen een voorstel van den heer W. Maters, luidende als volgt: „De Raad der gemeente Beverwijk, gezien de nadere toelichting van Burgemeester en Wethouders op hunne voörstellen betreffende invoering van gemeentelijke Rario-distributie, besluit niet over te gaan tot gemeentelijke radio-distributie, maar aan particuliere fir ma's hier ter plaatse met steun van de N.V. Philips te Eindhoven-de radio-distributie op te dragen op zoodanige voorwaarden, dat de gemeente geen risico loopt maar te allen tijde gerechtigd is de Radio-distributie over te ne men." Op grond van dit besluit hebben B. en W. op 10 September 1930 aan de Technische bureaux van Lunzen en Minkema en de N.V. v.h. C. Nijman gevraagd of zü bereid waren tot het aanleggen en exploiteeren van een radio-distributie-inrichting. Eerst op 17 Februari j.l. mochten B. en W. van genoemde gagadigden bericht ontvangen, dat zij bereid waren tot aanleg en exploita tie over te gaan. In verband hiermede hebben B. en W. aan den adviseur in zake radio-distributie ge vraagd onder welke voorwaarden de gemeen- telüke vergunning aan de gagadigden kan worden verleend. Bij navraag is gebleken, dat de voorwaar den inzake den aanleg enz. uitsluitend door den Minister worden gesteld. De gemeente heeft slechts vergunning te verleenen voor het gebruikmaken van den openbaren weg voor het leggen van kabels of het spannen van draden. De concessie voor het exploiteeren van een radio-centrale wordt dus door het Rijk ver leend en telkens met een termijn van 3 jaren verlengd. Het stellen van de voorwaarden, in het voorstel-Maters bedoeld, zal dan ook be zwaarlijk gaan. Dit zal wel mogelük zün, indien de ge meente de concessie om een radio-centrale te exploiteeren zelf aanvraagt, en, na die ver kregen te hebben, de exploitatie onder be paalde voorwaarden overdraagt aan boven genoemde gegadigden! In een onderhoud met belanghebbenden is deze oplossing bespro ken. Het bleek, dat zü daartegen geen be zwaar hebben. Bü deze oplossing is tevens ter sprake ge bracht om de afd. Wijk aan Duin der ge meente Wijk aan Zee en Duin in de radio centrale te betrekken. De met die gemeente gevoerde onderhandelingen hebben geleid tot een gunstig resultaat. Op 30 Juli j.l. mochten B. en W. ni. van hun ambtegenooten uit Wük aan Zee en Duin de mededeeling ont vangen, dat de raad dier gemeente zich in be ginsel had uitgesproken, om de vergunning voor het kruisen van wegen in Wük aan Duin ten behoeve van radio-distributie, on der nader te bepalen voorwaarden, te verlee nen aan deze gemeente. Het behoeft wel geen betoog, dat het voor de exploitatie der cen trale van groot belang is, dat ook Wijk aan Duin in de combinatie wordt betrokken. Het wil B. en W. voorkomen, dat de door den adviseur aangegeven oplossing, in de ge geven omstandigheden, de beste is. Zij stellen den raad mitsdien voor: A. aan den Minister van Waterstaat, inge volge artikel 3 der Telegraaf- en Telefoon- wet 1904, machtiging te verzoeken voor den aanleg en de exploitatie van een radio-Cen trale in de gemeente Beverwijk en in de afd. Wijk aan Duin der gemeente Wijk aan Zee en Duin. B. na verkregen machtiging bedoeld sub. A de concessie voor het aanleggen en exploitee ren van een radio-centrale in het hiervoren genoemdé gebied, over te dragen aan het Technisch Bureau R. van Lunzen, het Tech nisch Bureau D. G. Minkema en de N.V. v.h. C. Nijman alhier, onder nader door den Raad te bepalen voorwaarden. EEN WACHTLOKAAL VOOR AUTO PASSAGIERS De directeur van Openbare Werken heeft B. en W. voorgesteld om over te gaan tot den bouw van een wachtlokaal voor autobuspas sagiers op het Meeresteijnplein en tot het uit voeren van enkele verkeersverbeteringen ter plaatse. Het Meeresteünplein is een van de gevaar lijkste punten in het verkeer. Voor een groot deel is dit een gevolg van het feit, dat de Oosterwükstraat en de Meeresteijnstraat bei de op dit plein uitkomen en direct als één weg aansluiten op den Rijksweg Alkmaar Haarlem. Volgens het door den directeur aangebo den plan zal de aanplakzuil op het Meere steijnplein worden verwijderd. Het thans aan wezige urinoir blüft bestaan en vóór het urinoir, doch uiterlijk één gebouwtje uitma kende, wordt een wachtlokaal gebouwd, dat des avonds na het vertrek der laatste auto bus, met een rolluik kan worden gesloten. Voorts wordt in overweging gegeven om op het plein, benevens in den Rijksweg een drie tal verkeersleiders te plaatsen met verlichte paaltjes en richtingsborden, zoodat het ver keer steeds rechts op den Rijksweg komt. De kosten van deze voorzieningen worden begroot op f 2400. Ook B. en W. achten de voorgestelde op lossing van groot belang voor het verkeer ter plaatse en zij stellen den raad mitsdien voor hen het benoodigde crediet ad f 2400 toe te staan. Gemeenteraad Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente ge houden op Dinsdag, den 25 Augustus a.s. des namiddags 7% uur. De agenda vermeldt: 1. Benoeming van personeel der gemeente lijke Huishoud- en Industrieschool. 2. Aanbieding gemeenterekening dienst 1930. 3. Prae-advies op het adres van de afd. Velsen van den bond van Nederlandsche on- derwüzers betreffende de belooning van plaatsvervangers van schoolhoofden. 4. Prae-advies op het adres van het bestuur der R. K. Meisjesschool Peperstraat, hou dende verzoek om beschikbaarstelling der be noodigde gelden voor den aanleg van een gasverwarmingsinstallatie. 5. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op het beheer van het openbaar slacht huis. 6. Voorstel tot het aanvragen van machti ging voor het aanleggen en exploiteeren van een radio-centrale in de gemeente Beverwijk en in de afd. Wijk aan Duin der gemeente Wijk aan Zee en tot het t.z.t. overdragen van de concessie aan een drietal particuliere ge gadigden in deze gemeente. 7. Voorstel tot het toestaan van een cre diet voor den bouw van een wachtlokaal voor autobuspassagiers op het Meeresteijnplein en voor het aanbrengen van verschillende ver keersverbeteringen ter plaatse. 8. Mededeelingen en ingekomen stukken. En hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. „Groot zijt gij, 's Heeren Priester!". Zoo zong het kerkkoor na afloop van de Eerste Plechtige H. Mis van den jongen Friester- missionaris. Het was doodstil in de kerk, toen daarna solo's volgden, die schoon ver tolkten de gevoelens van de Geloovigen ten opzichte van het H. Priesterschap. De menschen waren onder den indruk Toen ik zoo eens langs de eerste banken keek, zag ik daar een gelukkige Moeder, die haar tranen den vrijen loop liet, vreugdetra nen, de tranen van een Priester-Moeder, de tranen van een door-en-door brave Priester-Moeder, zuivere liefdetranen, wel lend uit liefde tot God en tot haar grootste schat, haar jongen, haar eigen, lieven Pries ter. God, wat is dat mooi! Wat is dat toch mooi! Maar toen ik verder keek, zag ik daar nog een vrouw, die zich herhaaldelijk de oogen wischte. Zij was geen naaste bloedverwante van den neomist. Tot vóór dezen grooten feest dag waren zij en haar man onbekenden voor den neomist, zün stille weldoeners. Maar nu had ik hen weten te bewegen ook naar de kerk te komen en mee te maken die schoone plechtigheid. Ja, ook zij waren onder den indruk. Zü met haar gouden kap op en in de zwarte zijde, geheel op haar best, ook zü smaakte een ongekende vreugde. En hij, ja ook hij, de stoere kerel, hij hield zich wel goed, maar ook zijn oogen waren vochtig. En toen ik ze later sprak, zeiden zü mij: Father, wat was dat mooi! Wat was dat een onvergetelijke dag voor ons. Toen u twaa^ jaar geleden al uw best deed om ons voor zoo'n jongetje te laten betalen, hadden wij onmogelük kunnen denken, dat O. L. Heer ons reeds hier op aarde er zooveel vol doening voor zou geven. Voor geen geld zou den wü dien dag hebben willen missen. En nu hebben wij ook onzen eigen Priester. Wat heeft de jonge Missionaris dat mooi gezegd, toen hij ons kwam bedanken. Father, mogen wij nu weer met een nieuw studentje begin nen?" Gelooft mij, vrienden, als ge maar half kondet begrijpen wat het zeggen wil, door uw büstand een Priester te helpen vormen, dan zou uw Roomsche hart ervan opsprin gen. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. Father LEFEBER. U kunt ons ook helpen door ons geld te geven tegen vaste rente zoolang u (hetzü ge alleen züt of met meerderen: man en vrouw, broer en zus enz.) leeft. ALKMAAR, 14 Aug. Exportveiling. Aalbes sen 1218 per 100 pond, Andüvie 1.102.70 per 100 stuks, Appelen 417 per 100 pond, Augurken 320 per 100 pond, Bloemkool 8 16 per 100 stuks, idem 2e soort 25 per 100 stuks, Druiven 2540 per 100 pond, Gele kool 3.50 per 100 stuks, Groene kool 2.50 per 100 stuks, Kropsla 0.402 per 100 stuks, Kom kommers 0.504.10 per 100 stuks, Meloenen 1246 per 100 stuks, Peren 510 per 100 pond, Perziken 313 per 100 stuks, Postelein 0.12—0.56 per bakje, Roode kool 1.30 per 100 stuks, Selderie 12.70 per 100 bos, Spinazie 0.13—0.61 per bakje, Siüjboonen 313 per 100 pond, Dubbele Spercieboonen 26 per 100 pond, Tuinboonen 36 per 100 pond, Uien 3.905.60 per 100 Kg., Wortelen 1.80 8.40 per 100 bos, Zwarte Bessen 1820 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 15 Aug. Aan gevoerd werden: 15400 Kg. aardappelen f 5 tot f 6.70, Eigenheimers f 4.505.10, Due of York f 3, Drielingen f 6.50, 13500 Kg. Roode Kool f 0.60—0.70, 4100 Kg. Gele Kool f 0.60 tot f 0.90, 27500 Kg. Witte Kool f 0.60—0.80, 3100 Kg. Uien f 45.70, Drielingen f 3.90 f 4.40, Nep f 7.207.30, 1900 Kg. Bieten f 1.40 tot f 1.90. PURMEREND 13 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Schotsche muizen 1.20 per zak van 25 K.G., BI. Eigenheimers 1.10 1.54 per zak van 25 K.G., Bonte 1.75 per zak van 25 K.G., Slaboonen: Dubbele 0.60 0.89 per zak van 15 K.G., idem zonder dr. 0.76—0.87 per 15 K.G., Enkele 1.35 per 15 K.G., idem z. dr. 1.65, Snijboonen Stok 2.10 3.90 per 15 K.G., idem Stam breede 0.30 2.10 per 15 K.G., Doperwten 1.0012. per 100 K.G., Roode Aalbessen 2228 per 100 K.G., Klapbessen 0.95 per 10 K.G., Bloemkool 2—6 per 100 Roode Kool 2.90 per 100 stuks, Postelein 0.36 per 6 K. G., Sla 1.90 per 100 krop, Andijvie 1.001.10 per kist, Wortelen 8.90 per 100 bos (zak), Uien 1.101.20 per 25 K. G. Appels per 100 K.G. Tulpappel, roode 618, Yellow Transparant 16—35. Peren: per 100 K.G. Kruidenierspeer 14 36, Suikerpeer 4.508. HEM, 14 Augustus. Zuider-Kogge. Srujboo- nen f 16.5019.50. Slaboonen f 2.808.50; Protefic f 3841; Roode bessen f 1520; Komkommers f 13.40. Kruideniersperen f 33 43; Burré Giffard f 1928; Druiven f 65; Wortelen f 3.505.50. Fr. Suikerperen f 4.50— 6.30. Goudballen, f 3.204.50; Tomaten A f 8.10; B. f 7; C. f 7.40; CC f 2.70. Blokperen Fr. suikers A f 6; B. f 3.90; C. f 1.30. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Aug. Bloembolenveiling der L. G. C. Artus f 1.201.30, Bartigon f 0.702.50, Cram. Brillant f 0.700.80, Couleur cardinal f 0.90 2.20, Clara Butt f 0.40fc30, Due de Berlin f -.20, El Toreador f 4.30, Electra f 3, Fla- minga f 0.601.30, Farnecombe Sanders f 0.600.90, Gele Prins f 1.80, Gesn. Spatu- lata f 140—1.70, Herm. Schlegel f 1—1.20, Ibis f 1.50—1.70, Ingle Combe Yellow f 0.90 —1.70, Ingle Comge Pink f 1.101.60, La Reine f 0.801.80, Murillo f 0.702.30, Mr. van der Hoef f 2.10250, Mon Trésor f 3, Mad. Krelage f 0.901.90, Péach Blossum f 1.60—2, Prosperine f 1.20—1.40, Pr. van Oostenrijk f 1.101.20, Pride of Haarlem f 0.801.40, Prinses Elisabeth f 2.202.50, Prof. Rauwenhoff f 11.70, Rose Grisdelin f 1.201.30, Rose La Reine f 0.901, Roos van Dekema f 2, Mr. Stanley f 1.70—1.90, Theeroos f 1.602.10, Le Tulipe noire f 2 2.20, William Copland f 0.70—2.90, William Pitt f 1.20—2.70, Witte Due Max f 1.20— 2.10, Witte Valk f 1.60—1.80, Zwanenburg f 3. BEVERWIJK, 14 Augustus. Coop. Tuin bouw, Groenten, Fruit-- en Aankoopvereeni- ging De Vrije Veiling W. A. Sla 3040; postelein 15—25, Spinazie 4050; groene kool 2545: snijb. stek 4575 per kist; wor telen 510; Rabarber 57; asperges 19 43; soepgroenten 13; bieten 3—4 per bos; peulen 1822; Eng. groene 711; blis ab- bandance 1721; br. cap. 1428; witte idem 1224; br. cap. div. velderwten 1012; blauwschok 1825; raspers in div kwalitei ten 1634; tuinboonen 716; staaksnijb. 12 25; stam dubb. boonen m. dr. 59 c., id. z. dr. 712; Meerboonen z. dr. 1114: gr. stok z. dr. 1215; stam 14—15: filne trosb. 1619; aalbessen 2045; kruisbessen 20 36; witte bessen 2024; zwarte 3040; fram bozen 70100; postelein 35: spinazie 78; tomaten 412; transparant appels 1933; aardappelen 46 per kg.; Wükerriip 6095; bramen 8085; aalbessen 80130 Der slof; bloemkool 512; uilschot 24; groene, roo de en gele kool 25komkommers 12 meloenen 1532; sla en andijvie 12 per stuk; druiven per pond 3236; div. veld erwten 5 ct. Bloemkool. Aan de speciale markt wera per 100 betaald voor I f 815 en II f 26. Tomaten. Aan de blocmarkt betaalde men per 100 pond voor A f 4, B f 3, C f 3.50 en CC f 2. HEILOO, 14 Aug. Exportveiling „St. Wil- librordus'. Roode bessen f 0.170.29; Dop erwten f 0.070.30; Tuinboonen f 0.030.08; Dubbele stamslaboonen f 0.070.11; Enkele idem f 0.100.15; Snijboonen f 0.140.27; Augurken f 0.05—0.09 per Kg.; Raberber f 0.20—0.45; Wortelen f 0.38—0.82 per 10 bos; Spinazie f 0.500.70 per kist; Kropsla f 0.60 1.90; Bloemkool le soort f 10.2014.70; idem, 2e soort t 3.60—6.80; Andijvie f 0.80 1.40 per 100. WARMENHUIZEN, 14 Aug. Heden be steedde men voor: Zivemep f 11.7013.30; Zilver drielingen 3.304.00; id. uien 1.00; Gele Nep 7.00—8.60; id. drielingen 4 60— 4.90; id. uien 3.104.80; Schotsche muizen 5.70—5.90; id. groote 3.00; id. drielingen 6.30650; Eigenheimers f 4.104.50; id. groote 3.00; Slaboonen 5.407.40; BEVERWIJK, 14 Aug. R. K. Coöp. Tuindersvereen. „Kennemerland" Roode bessen 0.250.40; Zwarte bessen 0.50; Frambozen 0 400.52; Doppers 0.200.32; Peulen f O.iö; Capucünders Br. f 0.160.34; Capucünders W. 0.100.30; Tuinboonen 0.050.18; Raspers 0 160.40; Snijboonen 0.160.25; Trosboonen 0.160.21; Sper cieboonen z. dr. 0.130.18; id. m. dr. 011 0.18; Dikke boonen 0.060.12; alles per K.G,; Sla 0.10—0 40; Postelein 0.15—0.30; Spinazie 0.600.70; Andüvie 0.150.40; alles per kist; Bloemkool 0.050.15; Kom kommers 0.010 03; Meloenen 0.180.38; Groene kool 0.030.04; alles per st.; Wor telen 0.08—0.15; Rabarber 0.03—0.05; Sel derie 0.040.05; Peterselie 0.02; alles per bos; Aardappelen 4.506.00 per 100 K.G.; Tomaten 0.060.12 per K.G. AVENHORN, 14 Augusts 1931. Coöp. Land en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. Vroege aardappelen: Groote Schotsche f 66.30. Kl. Schotsche f 6.10 6.20. Groote Due W. f 33.30, alles per 100 100 K.G. Aanvoer 45000 K.G. Uien: Gewone maat f 4.80—5.20. Drielingen f 4.405. Nep f 7.408.90 per 100 K.G. Aanvoer 9000 K.G. Augurken: Grof f 0.45. Basterd f 0.53. Stek f 0.23. Bommen f 0.13, alles per mnd. Aan voer 1400 mnd. a 6 K.G. Slaboonen: Dubbele Indien gij over de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT tevreden zijt, zegt het anderen Indien gij in een of ander opzicht niet tevreden zijt, zegt het óns z. dr. f 0.70—1.35. Dubbele m. dr. f 0.60—1.05 per zak. Aanvoer 750 zak a 15 K.G. WOGNUM, 14 Aug. Komkommers f 1.10 2.80. Bloemkool le soort f 48. Slaboonen f 4.10—10.90. Snüboonen f 10.10—13.30. Meloe nen f 0.14—0.32. Peren f 0.10—0.23. OBDAM, 14 Aug. 1931. „De Tuinbouw." 4000 K.G. groote aardappelen f 6.106.20. 6000 K.G. drielingen f 6.256.30. 100 K.G. uien f 4.50—5.20. 400 K.G. drielingen f 4.50—4.60. 2500 K.G. Nep f 7.507.80. 200 zak slaboonen f 0.55—1.25. AVENHORN, 13 Aug. 1931 Coöp. Land en Tuinbouw- en Marktvereeniging „Aven horn en Omstreken" Vroege aardappelen: 2500 K.G. Groote Schotsche (middel) 5.80 tot 6.20, 2200 K.G. kleine Schotsche 6.tot 6.30, 85000 K.G. groote Due W 3.tot 3.40, witte kool 0.60 per 100 K.G. Uien. Aanvoer 18000 K.G. Gewone maat 5.90 tot 6.60, drie lingen 5.40 tot 7.10. Nep 9.40 tot 11.40 per 100 K.G. Slaboonen. Aanvoer 1650 zak. Dub bele z. dr. 0.70 tot 1.40, dubbele met draad 0.60 tot 1.05. NOORDWIJKERHOUT, 13 Aug. „De Eendracht". Groote aanvoer, lage prüzen. Dubbele heerenboonen, zonder draad f 0.95 1.25; Dubbele heerenboonen met draad 0.85 050; Stamheerenboonen zonder draad 155 1.80; Stokheerenboonen zonder draad 2.25 Enkele heerenhoonen met draad 0.851.35 Snijboonen 0.70—2.00; Tuinboonen 0.80- 1.55 Grauwe capucijners 1.25; Witte pronkboonen f 0.60. Aller per zak van 10 K.G. LEIDEN, 14 Augustus Kaasmarkt Aangevoerd 119 partijen Goudsche kaas, 30 partijen Leidsche kaas. Zware Gouda 4 le soort Goudsche kaas 38—41; idem 2e sjort 3237; le soort Leidsche kaas 4650; idem 2e soort 3845. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 84 partijen, 3331 stuks, 28.219 K.G. LEIDEN, 14 Augustus Veemarkt Aangevoerd 583 runderen, 88 kalveren, 1682 schapen 51 stieren 90—480 per stuk, han del stug; 194 kalf- en melkkoeien f 225395 per stuk, 89 varekoeien 150275 per stuk, handel matig; 243 vette ossen 230435 per stuk, 54—95 cent schoon a. d. haak, handel stug; 6 graskalveren; 38 vette kalveren 40 110 per stuk, 90100 cent, sch. a.d. haak; 50 nuchtere kalveren f 1018, handel vlug; 1332 vette schapen 2640, 350 weideschapen 2234, handel matig; 769 mestvarkens 13 31, Londensche varkens 3436 cent per K.G. levend gewicht, zouters 38—43 cent per K.G. .levend gewicht, handel zeer matig; 1008 big gen f 612; 9 paarden 110240; 23 veulens 60110; 6 bokken en geiten 312. TER AAR, 14 Aug, 1931 Snijboonen 0.252.10; Stokprinces 1.001.40; Dubb. Stambocoaen 0.700.90; Witte Pronkers 0.40—0 70; Fijn f 6.40—8.00, Fünb. 2.90— 3.70; Basterd 1.60—2.25; Grof 1.20—1.55; Bommen f 0.35; Knorrels 0.55; Bloemkool 0.01—0.Ó5. Schagchelstraat 19c HAARLEM Gkmm Franco toezending na ontvangst van postwissel a f 1.10 V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 12