f250.- m.. f 3000.- f 750.- f125.- f50. f40.- Het Landgoed „Rooswijk" Lampekappenfabriek te Bloemendaal afgebrand VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 De onbewaakte overweg mlmmm .mméÊë, Minister Reymer en de A. V. R. O. De slavernij in Abessinië De ramp aan den Jangtse BUREAUX NA8SAULAAN 49 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17850 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL DE REGEERING EN DE SPOORWEGVRACHTEN v- VOORNAAMSTE NIEUWS J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem TELEGRAFISCH WEERBERICHT Telefoon No. 13866 (drie ltynen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., btt vooruitbeL B(j contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met' doodelijken afloop bij verlies van een hand een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm bij verlies van *n anderen vinger Het spoorwegbeleid van de directie der Nederlandsche Spoorwegen, in het bijzonder voor w.t betreft de vrachtta rieven voor land- en tuinbouwproduc ten, is reeds langer dan een jaar een onderwerp van strijd geweest tusschen de organisaties en de volksvertegen woordiging eenerzij ds en de regeering anderzijds. In December van het vorig jaar lukte het den Minister van Waterstaat een echec te voorkomen, door aan de Kamer de toezegging te doen een commissie te zullen instellen, die beslist geen kapstok zou worden. In Januari j.l. werd deze geïnstalleerd en daarbij werd nog eens uitdrukkelijk vastgelegd, dat zij met spoed zou werken en allereerst een rapport zou uitbrengen over de al of niet noodzakelijkheid en mogelijk heid van een verlaging der vrachtta rieven voor land- en tuinbouwproduc ten. De commissie kon daartoe reeds da delijk beschikken over al het materiaal van de organisaties en de commissie- Lovink, die reeds op vrachtverlaging had aangedrongen. Reeds enkele maanden daarna moesten we helaas wijzen op de meer dan teleurstellende werkwijze dier commissie, waarmede de directie van de spoorwegen gewoon den spot dreef, zoo dat het lid, dat namens de spoorwegen daarin zitting had, het niet eens de moeite waard achtte om de vergade ringen bij te wonen. Sindsdien is het er niet beter op geworden. Een Kamerlid, dat zich de moeite getroostte om de regeéring te vragen hoe het er mee stond en er daarbij op wees, dat reduc tie te verleenen aan de exporteurs bij het vervoer van een bepaalde hoeveel heid voor land- en tuinbouw van geen nut was, werd met een kluitje in het riet gestuurd. Een stelsel, waarvan men aan het departement van Waterstaat de kunst in de perfectie verstaat. Da minister kon geen antwoord geven, want hij wachtte op het rapport van de commissie „De Vries". Hierop kan deze bewindsman en ook de land- en tuin bouw lang wachten, want reeds sedert enkele maanden vergadert de commis sie niet meer, zoodat er van opschieten geen sprake is, laat staan van een rapport. Intusschen gaat de directie van de spoorwegen haar gang en doet alsof er geen commissie bestaat. Toen het bleek, dat er geen vrachtverlaging voor de te exporteeren land- en tuinbouw producten te wachten was, begon men in. het Westland te vervoeren met vrachtauto's. Tuinders en exporteurs werkten hierbij samen, maar het lukte de spoorwegen deze eenheid te breken, door eerst met de Westlandsche expor teurs en later met de Rotterdamsche exporteurs een contract te sluiten over het tijdvak van een jaar van 1 April 1931 tot 31 Maart 1932. Dat de regee ring, die toch een commissie had inge steld om verlaging van vrachttarieven tu onderzoeken, hiermede een klap in het gezicht werd gegeven, scheen men niet erg te vinden, ook al heeft de regeering in de directie alles te zeggen. Zoowel de Westlandsche als de Rot terdamsche exporteurs werden ongeacht uiteenloopende belangen door de spoor wegen op een hoop gedreven om een contract te sluiten, waarbij zij 15 pro cent reductie zouden krijgen, uit ce betalen in Mei of Juni van het volgende jaar, als zij 50.000 ton ieder zouden ver voeren naar Duitschland. Dat is dus zoowel uit Westland als uit Rotterdam 5000 wagons, ieder van 10.000 K.G. Dat is een enorme hoeveelheid, maar het ergste is, dat de eenheid verbroken is geworden. Noord-Holland, van waar uit toch ook enorme hoeveelheden ver voerd worden, krijgt geen reductie, met het gevolg, dat men daar zeer ontevre den is. De exporteurs, die zich tot deze overeenkomst hebben laten verleiden, hebben vergeten, dat eendracht macht maakt, en als de teekenen niet bedrie gen, zullen ze daar nu zelf in de eerste plaats de dupe van worden. Waren zij aaneengesloten gebleven met de veilin gen, dan zou vandaag of morgen de directie van de spoorwegen toch weï gedwongen zijn geworden tot tarief verlaging en nu bestaat de kans, dat de exporteurs achter het net visschen en niets krijgen. In het eerst ging het nog met den export, maar naarmate de toestanden in Duitschland moeilijker werden, nam de export af en op het oogenblik is het er zoo mede gesteld, dat er al heel wat bijzonders moet geschieden, wil men het gecontracteerde kwantum vervoeren in het aangegeven tijdvak. De toestand is buitengewoon slecht en in de dagen dat de noodverordening dreigde, lag de geheele handel zelfs zoo goed als stil. Nu kan men zeggen, dat is het risico van de exporteurs, dat zij vrijwillig genomen hebben, maar vergeten mag niet worden en dat is het voornaamste van alles, dat de spoorwegen door het overloopen, zouden we het willen noe men, van de exporteurs gestijfd zijn ge worden in hun afwijzende houding ten opzichte van een algemeene verlaging, die toch dringend noodig is. De positie van land- en tuinbouw wordt voortdurend moeilijker en de di rectie van de spoorwegen, die in haar eigen belang, omdat vrachtverlaging beslist toeneming van vervoer ten ge volge heeft, dezen talc van welvaart eenigszins tegemoet zou kunnen komen, blijft weigerachtig. Erger, de directie bevoordeelt buitenlandschen land- en tuinbouw ten koste van den binnen- landschen. Nederland moet voor de Fransphe en Duitsche kalizouten, die noodig zijn voor land- en tuinbouw, reeds hoogere prijzen betalen dan Duitschland. De spoorwegen eischen voor de in Neder land te leveren kalizouten den vollen vrachtprijs, maar geven aan de over Nederland naar andere landen en ook Duitschland te vervoeren kaliproducten maar even 30 procent reductie. Op deze wijze helpen zij mede den Nederland- schen land- en tuinbouw te bestrijden. Het is onbegrijpelijk, dat de regeering dit tolereert. Andere landen doen alles om land- en tuinbouw te helpen aan afzetgebied, de Nederlandsche Staats spoorwegen blijken tot niets bereid. Se dert de vorige maand vervoert Italië levensmiddelen, dus ook groenten en fruit, tegen zeer gereduceerde tarieven naar Engeland en beconcurreert ons daar. Ten gevolge van bijzondere over eenkomsten vervoert men uit Italië de producten, in koelwagens, zonder over lading over Zwitserland, Frankrijk en België tot op de Londensche markt en hier te lande is men niet bereid tot eenige tegemoetkoming, tot een beslist noodzakelijke vrachtverlaging en is de commissie, die met spoed zou werken aan deze zaak, met vacantie. Het is niet aan te nemen, dat de Kamer, als zij weer bijeen is, zich daar bij neer zal kunnen leggen. Daar is geen sprake van. De reductie aan de Westlandsche en Rotterdamsche exporteurs is voor land en tuinbouw van geen beteekenis en dreigt bovendien op een fiasco uit te loopen. De regeering draagt in deze groote verantwoordelijkheid en zal zich later niet achter de commissie kunnen ver schuilen. Zij heeft destijds spoed toege zegd en nu deze niet betracht wordt, had ze moeten ingrijpen. In de eerste maanden mocht zij zich beroepen op de prijzen der producten, die verlaging niet noodzakelijk maakten, thans is dat anders. De nood stijgt voortdurend, de toestand wordt met den dag slechter en als zij niet ingrijpt, staat de minis ter schuldig en zal de gevolgen van dat slappe beleid moeten dragen, afge scheiden van de groote nadeelen aan den tak van volkswelvaart, die land en tuinbouw vormen, toegebracht. Ook al moet je niet gaan lachen Zooals Paljas dat steeds doet, Tóch, een goed humeur doet wond'ren, Daat dit ons bestaan verzoet. Laat het hoofd niet te gauw hangen, Houd je kranig, toon je fit, Want de opgeruimde menschen Zijn de menschen steeds met pit! De malaiseach, malaise, Praat me van malaise niet. Heusch, er valt nog wel te leven Ook al zonder bankcrediet! Kijk maar naar de statistieken, Vraag daarbij nooit naar het: hoe? En het rooken, drinken, fietsen Neemt, ondanks malaise, toe! Eendeels valt het nog te prijzen, Dat, ondanks zooveel gezeur, Door te rooken, drinken, fietsen 't Menschdom zoekt naar goed humeur! Ofde oorzaak is juist slapte Waar de wereld thans aan lijdt. Met te rooken, drinken, fietsen Dooden nu de luihun tijd! MARTIN BERDEN. Bejaard man te Warmond gedood Bij den overweg achter het Groot-Semi narie te Warmond werd gisteravond om streeks half zeven bij het passeeren van den onbewaakten overweg, welke gesloten was, door den sneltrein Den HaagAmsterdam de 75-jarige M. van Delft uit Rijnsburg ge grepen en op slag gedood. Burgemeester, politie en dokter waren spoedig ter plaatse. Het lijk is ondergebracht in het lijken huisje. Na eenige minuten vertraging kon de trein zyn weg vervolgen. Een doode en twee gewonden by Nunspeet Gisteravond om ongeveer half 9 is een luxe auto waarin, behalve de chauffeur wa ren gezeten, wethouder B. J. Holtrust, uit Hasselt, zijn echtgenoote en dochter, by Nunspeet op den onbewaakten overweg door den sneltrein uit Utrecht gegrepen. De dochter, verpleegster van beroep, is bij dit ongeval onmiddellijk gedood. De heer en mevrouw H. werden licht gewond. Inbraken te Nijmegen Door inbraak hebben dieven zich toegang verschaft tot een villa aan den Berg en Dalschen weg te Nijmegen. Gestolen wer den een partijtje gouden en zilveren sie raden en een party sigaren. Gisternacht werd ingebroken in de gebou wen der N. V. Practicus aan de Vondel straat te Nijmegen. Het is reeds de vierde maal, dat in dit perceel werd ingebroken. Ditmaal werden de in de cassa aanwezige gelden benevens een gouden vulpen ont vreemd. Aangekocht door de gemeente Velsèn voor f 296.808.- Gistermiddag heeft in hotel „De Prins," te Velsen, ten overstaan van Notaris W A. Dolleman, de verkoop by toeslag plaats ge had van het landgoed „Rooswijk," bestaande uit Heerenhuis met terras, tuin, boomgaard, park, tennisbaan, opryiaan, broeikassen, koetshuis, paardenstallen, tuinbaas- en tuin knechtwoningen, chauffeurs- en knechten woningen, diverse woniagen en schuren, vij vers, brug, straatweg, weiland, bosch- en tuingronden, alles gelegen in de gemeenten Velsen en Wijk aan Zee en Duin, groot 58.49.10 H. A. Ook dezen keer was de belangstelling zeer groot. Nadat de verschillende combinaties in af slag waren gebracht, stond de eind-combi natie van het geheele buiten tenslotte op 270.808.—. By den eind-afslag werd het op 26000. gemijnd door de gemeente Velsen, zoodat deze eigenaresse is geworden voor een bedrag van 296 808.—. Omtrent de bestemming, welke aan het landgoed zal worden gegeven, moet de :e- meenteraad van Velsen natuuriyk een be slissing nemen. Naar wij echter vernemen ligt het in de bedoeling om een deel van het buiten voor openbaar bezit te bestemmen. Het overige gedeelte van het landgoed zou dan worden geëxploiteerd. Voor de gemeente wordt grond-bezit, ook boven bet kanaal, van groot belang geacht, met het oog op woningbouw b.v. In ieder geval is het landgoed niet in de eerste plaats aangekocht voor behoud van natuurschoon, al zal, zooals boven reeds vermeld, waarschynlijk een deel voor park bestemd worden. f: .'V'* '.f* i. Gevaar voor de belendende perceelen aan den Kinheimweg door de brand weer voorkomen. In dezen rustigen vacantietyd, nu wü allen zooveel mogelijk trachten te „komkom- meren" is een felel brand een gewild schouw spel voor jong en oud. En daarom is het niet te verwonderen, dat er gisterenmiddag een groote menigte, voornamelijk bestaande uit kinderen, optrok naar den Kinheimweg te Bloemendaal, alwaar de vuurgod zich danig zou laten gelden. Er mocht inderdaad van een flinken brand gesproken worden. Om streeks half vier hoorden de werklieden, werkzaam in de lampekappenfabriek „Gobets Electro" te Bloemendaal een geweldige knal en even later zagen zij een groote vuurkolom opstygen. Wat er precies gebeurd was kon men op dat moment niet vaststellen, wèl be greep men, dat de brandweer gewaarschuwd moest worden en dat onheil dreigde. In de fabriek stond een hoeveelheid lam- pekappen ter verzending gereed, hier en daar waren voorraden zyde, verf en lak op geslagen, zoodat het geen verwondering be hoeft te baren, dat in mnider dan geen tijd de vlammen hoog oplaaiden en de fabriek spoedig in lichter laaie stond. Pe brandweer was spoedig ter plaatse en begon te blusschen met 4 slangen op de groote Magirusspuit, onder leiding van brandmeester De Vries. Dit materiaal bleek nitè voldoende te zijn en et werden nog 4 slangen op de waterleiding gekoppeld. De fabriek, die een oppervlakte van ongeveer 50Ó vierkante meter beslaat, was tamelijk ingebouwd, zoodat de brandweer het raad zaam achtte de belendende perceelen te ont ruimen. Men kent de situatie in het voorname Kinheimpark en velen zullen zelfs niet ver moed hebben, dat er een fabriek in dit rus tige villapark zou bestaan. De fabriek is er nu niet meer, want de brandweer van Bloe mendaal kon niet voorkomen, dat zy tot den grond toe afbrandde. De aangrenzende huizen kwamen er met eenige waterschade af. Hoe fel de brand was, kan men opmaken uit het feit, dat hy om half vier uitbrak en dat er om 5 urn- nog slechts een trooste loos zwartgeblakerde muur overeind stond. Later is de gevel omver gehaald. De burgemeester, jhr. Den Tex, de com missaris van politie, de heer A. Hiemstra, de directeur der waterleiding, de heer P. Jongepier, waren by den brand aanwezig. De politie zorgde voor afzetting van de omgeving. De oorzaak biykt thans weer te liggen by het beruchte sigaretten-eindje, dat al zoo veel onheil heeft gesticht. In het achterge deelte van de fabriek was eenige benzine opgeslagen. Eenige arbeider slieten 't vocht in een bak loopen. Een van hen rookte een sigaret en door een grove onvoorzichtigheid kwam het vuur in aanraking met de ben zine. Men begrypt, hoe gretig de vlammen vermenigvuldigden, temeer daar de dunne zyde voor het grijpen lag. De werklieden hadden het uitdrukkeiyk verbod tydens de werkzaamheden te rocken. De vry aanzieniyke schade wordt door ver zekering gedekt. De firma Gobets had de fabriek gehuurd van den heer Schulmayer. Hierboven een foto van het zeer schild crachtig gelegen heerenhuis „Rooswijk" Het verbroken contact hersteld Excuses aangeboden De Radio-bode van 21 Augustus bevat de volgende correspondentie: Nadat op verzoek van de A.V.R.O. van hooggeachte zyde contact was gezocht met den minister van Waterstaat, Mr. P. J. Rey mer ten einde te geraken tot een toenade ring tusschen A.V.R.O. en overheid, is de bestaande verwüdering opgeheven, door de volgends briefwisseling: De A.V.R.O. schreef d.d. 27 Juli: Excellentie, Het bestuur van de A.V.R.O. zou het op hcogen prijs stellen, indien het contact tus schen de regeering en het hoofdbestuur der posterijen eenerzijds en die der A.V.R.O. an derzijds zoude kunnen worden hersteld. Re gelmatig en zakelijk overleg als bovenbe doeld acht ons bestuur zoowel in het staats belang van de door haar bestuurde vereeni ging. Ons bestuur heeft vernomen, dat de felle actie door de A.V.R.O. tegen de regeering gevoerd, in verband met het radio-zendbe- sluit tot nu toe voor het herstel van het contact een beletsel is geweest. Hoewel wy onze bezwaren tegen dit zendtijdbesluit geens zins prijsgeven en ons ook uitdrukkeiyk moe ten voorbehouden onze bezwaren tegen dit besluit te blijven verkondigen, erkennen wij, dat in de eerste opwinding van dezen strijd dezerzijds uitdrukkingen zijn gebezigd, die te ver gingen en dat door enkele onzer mede standers handelingen zyn verricht, die ach terwege hadden moeten biyven, hetgeen door ons wordt betreurd. Wy vertrouwen, dat Uwe Excellentie na lezing van het bovenstaande, waarvan wij in de „Radiobode" zullen melding maken, bereid zal zijn voortaan wederom zakelijk overleg met onze vereeniging in radio-aan gelegenheden te plegen en hebben de eer te zijn met den verschuldigden eerbied, Het bestuur der Algemeene Vereeniging Radio Omroep w.g. G. de Clercq, wnd. voorzitter, w.g. F. P. A. van Gheel, alg. secr. Hierop antwoordde de Minister dato Au gustus: 1. Van uw schrijven van 27 Juli j.l. heb ik kennis genomen. Ook ben ik van oordeel dat het een belang is voor alle daarby be trokkenen, dat er contact is tusschen de overheid en haar organen eenerzijds en de Omroepvereenigingen anderzijds en dat het noodige overleg op doelmatige wijze kan plaats vinden, waarbij aan zakelijke critiek door niemand aanstoot zal worden genomen. Op deze wijze is te allen tyde gehandeld met de andere omroeporganisaties en ook met de A.V.R.O voor haar actie tegen het zendtijdbesluit begon en de opwinding daar over een strijdwijze deed ontstaan, die tot mijn leedwezen een beletsel voor het tot dus ver bestaan hebbende contact was. Dat uw vereeniging daartoe thans terug wil keeren en hetgeen in de nu af te sluiten periode is voorgevallen betreurt, stel Ik op prijs, 2. Ik ben daarom bereid ingevolge in uw brief gegeven verklaring, het contact te her stellen, nadat ik van verlof in September zal zün teruggekeerd, terwyi dit tevens geldt voor het hoofdbestuur der P. T. T. De Minister van Waterstaat, w.g. P. J. Reymer. 2 millioen slaven wachten op de vrijheid De keizer van Abessinië wil de slavernij in zyn land afschaffen. In een schrijven aan de internationale vereeniging tot afschaffing der slaverny, deelde hy mede, dat hij den twee millioen slaven, welke zich in zijn land nog bevinden, de vrijheid wil schenken. Tegeiykertyd heeft de keizer verzocht, ver tegenwoordigers der vereeniging te zenden tot het houden eener gemeenschappelijke conferentie, om de maatregelen te bespreken tot het volvoeren van dit plan. Het water daalt Men hoopt dat, wat de overstróomingen van den Jangtse betreft, 't ergste voorby is, want de waterstand is 12% c.M. gedaald. Het peil is echter toch nog 16 M. boven normaal. De dyken bezwijken echter nog steeds voor den druk van het water dat thans de stad Woetsjang, die reeds vol vluchtelingen is, is binnengedrongen. Van een aantal buitenlandsche organisa ties zijn aanbiedingen van hulp ingekomen. De afdeeling voor de openbare gezondheid van den Volkenbond heeft aangeboden des kundigen op het gebied van epidemieën te zenden met het oog op het gevaar van epide mieën in de overstroomde gebieden. Dit aan bod is door de nationale commissie voor hulp by overstroomingen aanvaard. De vlucht van Lindbergh Tengevolge van den mist en van een klein defect aan den motor, konden Lindbergh en zyn vrouw gisteren hun vlucht naar Nemuro in Japan niet voortzetten en moest Lind bergh op het eilandje Ketoi biyven. Inmiddels arriveerde het Japansche zeil schip Shimursiru Maru, aan boord waarvan het echtpaar Lindbergh den nacht heeft doorgebracht. Lindbergh is voornemens, indien de om standigheden het toelaten, heden zyn vlucht voort te zetten, Overleden is de Zeereerw. heer H. J. van der Poel, rustend Pastoor van Ursem. (blz. 1, lste blad) De gemeente Velsen heeft het landgoed „Rooswück" gekocht. (blz. 1, lste blad) Door een propeller getroffen; doodeiyk ongeluk op Croydon. (blz. 1, lste blad) Doodelijke ongevallen op onbewaakte over wegen te Warmond en by Nunspeet (blz. 1, lste blad) Daling van den waterstand van den Jangtse. (blz. 1, lste blad) ..Zal de slavernij in Abessinië worden afge schaft? (blz. 1, lste blad) Het contact tusschen Minister Reymer en de A.VR.O. hersteld. (blz. 1, lste blad) De nieuwe bedevaartkapel te Brielle. Plechtige eerste-steenlegging. (blz. 1, 2de blad) Poncet benoemd tot Fransch ambassadeur te Berlün. (blz. 1, 3de blad) Opening van het nieuwe Bulgaarsche par lement met een troonrede van den koning. (blz. 1, 3de blad) Bijeenroeping afzonderlijke Ronde-tafel conferentie inzake de toekomst van Birma. (blz. 1, 3de blad) Besprekingen inzake de Britsche crisis (blz. 1, 3de blad) De verkoop van Spaansche Kerkelijke goe deren verboden. (blz. 1, 3de blad) Nederlands delegatie ter Volkcnbondsver- gadering. (blz. 2, 3de blad) Dr. Bendien en de officieele Nederlandsche Wetenschap. (blz. 2, 3de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 751 stilstand LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 8.41. Hoogste barometerstand 767.0 te La Co- runa. Laagste barometerstand 744.7 te Den Helder. Verwachting: Matige, later afnemende, Noord-Westelijke tot Westelijken wind, zwaar tot half bewolkt, aanvankelyk nog regenbuien. Iets koeler. Door een propeller getroffen Nederlander op Croydon gedood. Op het vliegveld Croydon bij Londen ls Woensdagmiddag de 22-jarige L. G. M. Eij- maal, radio-telegrafist in dienst der KL.M. en onlangs aangewezen om op de lyu K01- land-Indië dienst te doen, door een pro peller van een juist door hem verlaten vlieg tuig zoo ernstig getroffen, dat hij kort daai- op is overleden, meldt de „Tel." Reeds de benoeming tot radio-telegrafist op den Holland-Indië dienst, waarvoor hy bij Radio-Holland zijn opleiding genoot, en zijn vluchten met Van Dijk, stempelden hem tot een onzer beste jonge krachten van v.ien men nog veel verwachtte. Het lijk zal Za terdag per boot naar Nederland worden gebracht en hier ter aarde worden besteld. Em.-Pastoor H. J. van der Poel f Gisteren is, ruim 60 jaar oud, in „Huize Duinrust" te Overveen na een langdurig ziekbed overleden de ZeerEerw. Heer H. J. van der Poel, emeritus-pastoor van Ursem. Hubertus Joannes van der Poel werd 20 Augustus 1870 te Zoeterwoude geboren en priester gewijd 19 December 1895. Achter eenvolgens werd hy benoemd tot kapelaan te Haarlemmermeer (H. Joannes de Dooper) 21 December 1896, kapelaan te Bodegraven 18 November 1900; tot pastoor ie Oude Schild 21 September 1912 en tot pastoor te Ursem 19 Juni 1915. Op zyn verzoek verkreeg hy den 26sten Mei 1925 uit deze laatste functie eervol ontslag. Daarna vestigde hy zich in „Duinrust." De Metten worden gezongen in de Paro chiekerk te Overveen op Zondagavond 23 Augustus a.s. te half acht. Maandagmorgen te half 10 de Lauden en de plechtige Uitvaart, waarna de begrafenis in het Priestergraf te Overveen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1