Uit den Omtrek Cheque-koerser Amsterdamsche Beurs Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA& WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT Provinciale Ziekenhuizen De inbraak te Bloemendaal Concert in het Bloemendaalsche bosch BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE HILLEGOM HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE LEIDEN KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMÜIDEN Staar van Besommingen MARKTBERICHT cMUZIFK Het laatste concert der H. O. V. te Zandvoort CASTRICUM MA PK TNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- h. Onderstaand staatje geeft U een beeld van het aantal verpleegden naar hun godsdien stige gezindten in onze drie Provinciale Zie kenhuizen Prov. Ziekenhuis Santpoort: Ned. Herv. 646; Geref. 69; R. K. 291; Verschillende andere Chr. gezindten 160; Isr. 32; Geen 134. Prov. Ziekenhuis Duinenbosch: Ned. Herv. 408; Geref. 52; R. K. 110; Verschillende an dere Chr. gezindten 112; Isr. 14; Geen 54. Prov. Ziekenhuis Medemblik: Ned. Herv. 198; Geref. 25; R. K. 38; Verschillende an dere Chr. gezindten 31; Isr. 2; Gem 13. Dit zijn de laatst uitgekomen gegevens van Juli 1931. Gestolen goederen in beslag genomen Waardevolle stukken, afkomstig van de inbraak, de vorige week gepleegd in een villa aan den Rijperweg te Bloemendaal, zijn door de Bloemendaalsche politie bij den 55-Jarigen P. te Amsterdam in beslag genomen. De heler P., een oude bekende van de po litie, ts met den inbreker W. C. F. voor den Officier van Justitie te Haarlem geleid. Naar wij vernemen, zal het Woensdag 19 Augustus wegens slecht weer afgelaste con- oert van de A. O. V. hedenavond in het Bloemendaalsche bosch plaats vinden. Reddingsdemonstratie. Gisteravond heeft de B. R. B. een demonstratie in het redden van drenkelingen gegeven aan het Bloemen daalsche strand. Deze demonstratie was te vens bedoeld als middel, om den nieuwen burgemeester van Bloemendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, kennis te laten maken met het werk van de B. R. B., van welke ver- ceniging hij het eere-voorzitterschap heeft aanvaard. Toen de burgemeester, vergezeld van den voorzitter der B. R. B., den heer E. W. A. van Nederhasselt, het brigadegebouw had betreden, werd hij door den voorzitter toe gesproken. Spr dankte om. den burgemees ter voor de eer, de brigade bewezen, door het eere-voorzitterschap te willen aanvaar den. Nadat de burgemeester hierop geantwoord had, werd het brigade-gebouw bezichtigd. Een kampeerde" wss intusschen in zee ge gaan en door de ruw< zee te ver van de kust gekomen. Door handopsteken gaf hij seinen naar het strand, daarmee te kennen gevende dat hij in nood verkeerde. Oogenblikkelijk begaf een aantal redders zich in zee, vorm de door handreiking een keten en spoedig was de drenkeling aan den kant gebracht. Pas was men hiermee klaar, of 't bleek, dat zich nog iemand in zee bevond en wel zoo ver, dat er op andere wijze moest ingegrepen worden. Een kranig zwemmer, voorzien van een lijn, zwom met forsche slagen door de woeste branding. Andere zwemmers gingen hem achterna, om de lijn te vieren en hem 't zwemmen makkelijker te maken. Ook deze drenkeling werd behouden aan land ge bracht Alle goede dingen bestaan in drieën. Een zwemmer, die zich voorgenomen had, eens een onderzoek in te stellen naar 't wrak van de Salento, had te veel van zijn krachten gevergd en zag geen kans meer het strand te bereiken. Hier konden geen handreiking en geen reddingsliin baten. Maar gelukkig beschikt de B. R. B. over een prachtig red dingsvaartuig, de „Evaneha". Rappe handen hadden deze spoedig in zee. Een paar kra nige roeiers namen er op plaats en al waren de golven hoog, het ranke vaartuig sneed er door heen of 't een torpedo was. Een oogen- blik scheen t, of 't vast zou loopen op de tweede zandbank. Maar deze hindernis was men spoedig over en nagestaard door de menigte, die benieuwd was of de boot den strijd tegen de woelige zee tot een goed ein de zou brengen, werd de tocht moedig voort gezet. En met succes, want spoedig lag de overmoedige zwemmer in 't net van de Eva neha". Toen hij aan 't strand was gebracht, werd hij met behulp van kunstmatige adem haling, warme kruiken, voetborstelen, hart massage en zuurstofapparaat weer „bijge bracht." Na afloop dronk de burgemeester met be stuur en leden een smakelijk kopje thee in de zitkamer van 't brigadehuis. De heer A. J Meyerink, die de leiding dezer demon stratie had, had „en passant" een paar aar dige geschenken in ontvangst te nemen van de geslaagden voor diploma C. Mevrouw Meyerink kreeg bloemen. Benoeming Bij Koninklijk besluit van 20 Augustus is met ingang van 6 September 1931 tot burgemeester dezer gemeente opnieuw benoemd de heer L. H. Simons. Plotselinge dood In een perceel aan de Jacobastraat te 's-Gravenhage is plot seling aan hartverlamming overleden een dame uit Heemstede die aldaar gelogeerd was. COÖP. VEILINGVEREENIGING „HILLEGOM" U. A. De Hyacintenveilingen te Hillegom. Het is Zaterdag 22 Augustus bewezen, dat te Hillegom de grootste Hyacintenvei ling is. Van te voren waren reeds een groot aan tal manden gehaald, zoodat wij verplicht waren 2 wagons nieuwe manden aan te 'Tagen, welke echter als sneeuw voor de zon wegsmolten en deze zijn dan ook geen halven dag bij ons gebleven, reden waarom wij een grooten aanvoer hadden verwacht, doch op zoo'n aanvoer hadden wij Zaterdag niet durven rekenen, pl.m. 3000 manden Hyacinten v/aren aangevoerd, welke bijna alle zijn verkocht. Was er bij de eerste Hyacintenveiling groote belangstelling, Zaterdag 22 Augustus overtrof dit alles. De handel was geestig, de prijzen waren goed. Door den grooten aanvoer waren wij ge noodzaakt 's middags de veiling voort te zetten en was er evenals 's morgens weder om groote belangstelling. Door de overgroote drukte is het ons niet mogelijk een prijsnoteering te laten volgen, doch wij achten verder commentaar over- bodig, daar de gemaakte prijzen te Hille gom wel algemeen bekend zijn. Woensdag 26 Augustus des namiddags 2 uur, wederom groote Hyacinten veiling. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. Frans Lommerse en Zemen, alhier. Opheffing overeenkomsten van borgtocht B. en W. stellen voor, overwegende dat op 2 September 1929 is overleden L. Vlasveld, in leven ontvanger dezer gemeente, en dat de gemeenterekening over 1929 door Ged. Staten is vastgesteld, toestemming te verleenen tot het opheffen der overeenkomst van borgtocht, bedoeld in artikel 25 der Gemeente-borgtoch- tenwet, d.d. 20 Januari 1922 aangegaan voor het beheer van L. Vlasveld voornoemd. Voorts stellen zij voor toestemming te ver leenen tot het opheffen der overeenkomst van borgtocht, aangegaan 14 Augustus voor het beheer van L. Vlasveld, in leven secreta ris-penningmeester van het Burgerlijk Arm bestuur in deze gemeente. Gemeenteraad Een vergadering van den raad dezer gemeente wordt Donderdag 27 Aug. des voormiddags te 10 uur. in het Raadhuis gehouden. De agenda is als volgt: 1. Ingekomen stukken; 2. Aanwijzing des kundige voor kasopneming; 3. Verzoek krachtens art. 13 der L. O.-wet 1920 om tegemoetkoming in de kosten van school bezoek; 4. Wijziging begrootingen voor de dienstjaren 1930 en 1931; 5. Opheffing over eenkomsten van borgtocht; 6. Beroep van F. de Klerk wegens weigering bouwvergun ning; 7. Vaststelling pensioen-grondslag G. de Graaff. GEMEENTERAAD In de vergadering van den gemeenteraad van Leiden werd ten behoeve van de leve ring van electriciteit aan den Noordeind- en Garpolder te Warmond besloten tot aan vaarding van de vergunningen voor den aan leg en exploitatie van hoogspanningslijnen. Goedgekeurd werden de overeenkomsten met de gemeente Valkenburg inzake de levering van gas en electriciteit. Aan de orde was daarna een voorstel van B. en W. inzake wijziging van de overeen komst met de sociëteit „Amicitia", betref fende de uitgifte in erfpacht van grond nabij de Rijnsburgerbrug en de Steenstraat, in verband met de plannen voor den bouw van een nieuwe sociëteit aldaar. De heer Wilmer R.K. heeft het betreurd, dat B. en W. dit voorstel hebben ingediend, immers, neemt .de raad dit voorstel aan, dau XI (ELF) - 25 Augustus, is daarmede tevens afgestemd het plan om een nieuw stadhuis te bouwen aan de Steen straat en de Lammerenmarkt. Spr. stelt voor de beslissing aan te houden, totdat het prae- advies van B. en W. inzake den stadhuis bouw zal zijn verschenen. De voorzitter zegt, dat het college zich niet tegen uitstel van het voorstel zal ver zetten. Spr. wijst er met nadruk op, dat de bouwvergunning aan de sociëteit „Amicitia" niet langer kan worden geweigerd. Er dient dus met het sociëteitsbestuur in overleg te worden getreden over de erfpachtskwestie. Het voorstel-Wilmer om de beslissing over de sociëteitskwestie aan te houden, werd ten slotte aangenomen met op één na alge- meene stemmen. Een bedrag van 1250 werd beschikbaar gesteld als bijdrage in de kosten van herstel ling van het Leidsche glasraam in de Groo te of St. Nicolaaskerk te Edam. Aan de orde was daarna het voorstel van B. en W. inzake de verbelering en gedeelte lijke demping van de Middelste gracht. De kosten worden geraamd op 110.000, in welke kosten de firma Tieleman en Dros 5000.zal bijdragen. De heer Van Tol (R. K.) verdedigt uit voerig een voorstel om de geheele Middelste gracht te dempen. Dat daarmede de belan gen van de conservenfabrieken der firma Tieleman en Dros ernstig worden geschaad, gelooft spr. niet. Verschillende andere leden betoogen, dat demping der geheele gracht wel de belangen der firma Tieleman en Dros zal schaden en meenen, dat het juist in dezen tijd niet aan gaat, de industrie moeilijkheden in den weg te leggen. Een voorstel-Van Stralen (S. D. A. P.) om de bijdrage van de firma Tieleman en Dros te bepalen op 15.000 in plaats van 5000, werd verworpen met 19 tegen 9 stemmen. Het voors'.el-Van Tol (R. K.) tot geheele demping werd verworpen met 26 tegen 2 stemmen. De voorstellen van B. en W. wer den z. h. st. aangenomen. Aan het slot der vergadering sprak de voorzitter woorden van afscheid tot de raadsleden, die niet meer in den raad zullen terugkeeren, in het bijzonder tot den wet houder, den heer Reimeringer, die 26 jaar lid van den rada is geweest. DE STICHTING VAN EEN BAD EN ZWEMINRICHTIG Zooals wij gisteren reeds gemeld hebben, wordt door de commissie van voorbereiding voor de stichting van een overdekte bad- en zweminrichting, een brochure uitgegeven, waarin dit vraagstuk van Beverwijk uiteen gezet wordt. Het doel is om te onderzoeken of er voldoende belangstelling bestaat voor een z.g. sportfondsenbad. In de brochure worden allereerst de voor- deelen van een overdekte zweminrichting aangegeven. Ofschoon een ieder het grootere nut van een overdekte zweminrichting wel inzien, zoo luidt het in de brochure verdere, is de kwestie „open of overdekt" een zuivere geld kwestie geworden. Men schat de stichtlngskosten van een open inrichting op f 80.000, terwijl men van meening is een daaraan verbonden douche- bad-inrichting met volledige installatie op f 40.000 te kunnen stellen. De kosten eener overdekte' zwemschool, waarin ook onder gebracht is een douche-bad-inrichting de installatie der overdekte zweminrichting kan tegelijkertijd de douche-bad-inrichting be dienen! bedragen f 150.000,voor welke som een zweminrichting van behoorlijke af meting gebouwd kan worden. Het zwaartepunt ligt echter niet in het verschil der stichtlngskosten, maar in de exploitatie, het bedrijf zelve. Wanneer we de bedrijfsresultaten der zwminrichtingen in ons land nagaan, dan zien we, dat de open inrichtingen in het algemeen noodlijdend zijn en verliezen op leveren, terwijl de overdekte zweminrichtin gen over het algemeen niet alleen zich zelf bedruipen, maar zelfs winst maken. Een voorwaarde is echter, dat de overdekte inrichting niet te klein is, zooals b.v. die te Hilversum, welke Inderdaad de gedachte aan een groote waschkup op wekt en welke op de spitsuren, waarvan de inrichtingen het juist moeten hebben, maar een zeer klein aantal zwemlustigen kan „verwerken", ter wijl velen, door de kleinheid, Juist afkeerig zijn van een bezoek. Of een bedrijf zich bedruipen kan, hangt alleen af van het bezoek. Nu staan er(fc wat everwijk betreft, twee meeningen tegenover elkaar. In de eerste plaats die der voor standers van de open inrichting: zij mee nen, dat een overdekte inrichting niet vol doende bezoek zal hebben. Daartegenover staat het oordeel van de commissie. Zij meent: dat het voor snelle verbreiding van het zwemmen en het leeren zwemmen van het grootste belang is om eerst een overdekte zwemschool te stichten; dt een overdekte inrichting, gemakkelijk bereikbaar voor de bewoners van Velsen- Noord, Wijk aan Zee, Wijk aan Duin, Heemskerk en Beverwijk, zeer zeker zal op nemen en bij een goede propaganda na eenige jaren, evenals in andere gemeenten, zich zelf zal bedruipen en zelfs winst zal opleveren; dat daarom de gemeenschap bij de stich ting van een overdekte zweminrichting meer gebaat is dan bij de stichting eener open zwemschool; dat dat gemeente er daarom beter aan doet de stichting eener „overdekte inrich ting", indien nodig, te subsidieeren en haar geld heel wat nuttiger aanwendt dan dat zij zou medewerken aan de stichting eener „open" zweminrichting; dat de burgerij, indien de gemeente een belangrijken steun wil geven voor een over dekte zweminrichting, het boven de voor den bouw eener open inrichting geraamde be- noodige kapitaal zelve behoort bijeen te brengen. De beide meeningen staan tegenover elkaar, althans wat het verwachte bedrijfs resultaat betreft, het is een kwestie van ja en neen. De commissie heeft zich tot taak gesteld te onderzoeken, of haar oordeel juist is. Zij wil de belangstelling voor een over dekte zweminrichting peilen, en heeft zich daartoe gewend tot „De Sportfondsen", welk lichaam het Sportfondsen-Bad te Amster dam gesticht heeft, en thans doende is om ook in andere plaatsen van ons' land de stichting van overdekte zwemgelegenheid ter hand te nemen en te bevorderen. De„ Sportfondsen" Is ook bereid haar werk op bovengedoelden grondslag te Beverwijk te beginnen. De groote vraag is echter óók voor „De Sportfondsen" zelve, of er vol doende perspectief voor de exploitatie is. Juist dit moet onderzocht worden, en daar toe dient het voorbereidende werk van de commissie. De stichtingskosten eener overdekte in richting met een basin van 25 M. bij 12 M. kunnen geschat worden op f 150.000. De commissie meent dit bedrag op de volgende manier te moeten bijeenbrengen: a. f 50.000 uit deelname van belangstel lende lichamen, corporaties, particulieren. b. f 100.000 uit spaaraandeelen. Verder gaat de commissie uit van het denkbeeld, dat de gemeente zich garant zal verklaren voor rente en aflossing van de gelden te verstrekken door de R. V. B. Wat is immers het geval? Een ieder z.»l het duidelijk zijn, dat het geruimen tijd duurt aleer f 100.000 bljeengzspaard is. De Rljks-Verzekeringbank is nu bereid, wan neer een gedeelte van het benoodigde spaar kapitaal aanwezig is, het overige te leenen (dit in verband met de groote belangen der volksgezondheid) mits, zooals gezegd, de ge meente garant blijft voor rente en aflos sing. Stel dus voor, dat als eisch gesteld zal worden, dat f 30.000 van het spaarkapi taal bijeen moet zijn, aleer de R. V. B. en de gemeente hunne medewerking verleenen, dan kan een ider begrijpen, dat weinig tijd nodig is om met f 200 spaarders aan dien eisch te voldoen. De commissie meent, dat, indien er in betrekeklljk korten tijd een 200 toekomstige spaarders voor een overdekte bad- en zwem inrichting te everwijk en Omgeving gewon nen zullen zijn, dit niet na zal laten den gemeenteraadsleden van Beverwijk de over tuiging te schenken, dat er in onze ge meente een effectieve behoefte bestaat aan een overdekte zweminrichting, en dat men de exploitatie met een zeker vertrouwen tegemoet mag zien. De resultaten van het bad hangen na tuurlijk geheel af van het bezoek, dat de Inrichting zal trekken. Gezien het enthou siasme, waarme de stichtingsplannen van het overdekte bad ontvangen zijn, is de commissie voor het bezoek in het geheel niet bang. ZU meent dan ook, dat veilig mag aangenomen worden, dat 35.000 baden jper aanvankelijk zullen gebruikt worden, waarvan de opbrengst kan geraamd worden op 35.000 x f 0..40 f 14.000. Hierbij rekent ze nog de opbrengst der te gebruiken stort baden, baden, welker opbrengst te begroo- ten valt op f 35000. Zoo zal de eerste jaren met een gemeentelijk subsidie van 5 i f 6000 (waaronder begrepen de vergoeding voor de gegeven scnoolbaden) de exploitatie sluitend zijn. Ook mag in dit verband wel opgemerkt worden, dat alsdan de gemeentelijke sub sidie aan het badhuis van het Witte Kruis kan vervallen. De taak, die de commissie zich stelt, is, er zij met nadruk op gewezen, slechts een voorbereidende. Zij willen de stichtingsmo- gelljkheld eener overdekte inrichting te Beverwijk slechts pellen. Wordt het aantal van 200 spaarders niet bereikt, dan moet aangenomen worden, dat er voor een overdekte Zweminrichting in en om Beverwijk niet voldoende belangstelling bestaat. (Ongecorrigeerd) Uitstapje Maandag hebben de zanger tjes van 't kerkkoor „St. Agatha" hun jaar- lijksch uitstapje gemaakt. Per autobus werd Valkenveen bezocht, terwijl op den terug weg een bezoek is gebracht aan het Luna park ln Diemen. De jongens hebben zich heerlijk vermaakt. Geschil om het mijntoestel Het is den laatsten tijd gewoonte, dat versche haring, aangevoerd door stoomtrawlers, met behulp van het electrisch mijntoestel worden af geslagen. Hedenmorgen waren er twee haring-trawlers aan de markt. De eerste, een Duitscher, werd voor de klok verkocht. Toen het de beurt was aan de „Comelis" IJm. 15, weigerde de reeder, de heer C. Stam, den trawler electrisch te doen af slaan en daar de halchef den verkoop op oude wijze weigerde, bleef de vangst, onge- ver 400 kisten, staan. Later heeft de reeder zijn standpunt gewijzigd en werd de haring met -iet mijntoestel afgeslagen. Veel animo Voor de betrekking van beheerder van het gebouw „Zeemansrust" aan de Trawlerkade, hebben zich 130 sollici tanten aangemeld. de ontwerp Rechttoestandsverordening voor ambtenaren in dienst der gemeente, met advies van het georganiseerd overleg en het nader rapport van het college van B. en W. 6. Rondvraag. Een gevaarlijke vergissing Een reizi ger, komende van de richting Haarlem en in de meening verkeerende dat hij het station Alkmaar had bereikt, verliet aan de zijde van het lage perron den trein. Eenmaal buiten bemerkte hij zijn vergis sing en stapte toen aan dezelfde zijde we der in den inmiddels rijdenden trein Daar bij kwam hij te vallen en zou zeker onder den wagen terechtgkomen zijn indien hij niet was blijven haken aan een zich ter plaatse bevindend wissel. Door zijn val kreeg hij een been- en armkneuzing. Door dr. Leenaers werd hij verbonden Met een volgenden trein kon hij zijn reis vervolgen. Tongblaar De zoo gvreesde veeziekte is geconstaterd onden den veestapel van den veehouder G. V. Te hopen is dat deze ziekte zich niet uitbreidt. Fruitdiefstal Terwijl de bewoners af wezig waren ter viering van hun zilveren bruiloft, hebben laffe personen den fruit oogst in den tuin van den heer J. B. K ge stolen. van da heden aan den Rijksvischafslag aangekomen STOOMTRAWLERS Derika 4, 2075.—; C. Duijvis, 4292—; Alcmaria, 2476.Petten, 8439.Rijn- f mond, 3230.Adelante, 2713.Frija 4100Luther, 3500.Joh. Marie, 2800.—. IJMÜIDEN, 25 Aug. Tarbot f 1.65—1.90 per K.G.: Griet f 31—75 per 50 K.G.; Tong f 2.75—3.25 per K.G.; Zet Schol f 38—40, Kleine Schol f 6.80—36, Schar f 8—13.50, alles per 50 K.G.; Rog f 2545 per 20 stuks; Vleet f 313.50 per stuk; Pieterman en Poon f 13.50, Groote Schelvisch f 45, Middel Schel- visch f 2635, KI. midd. Schelvisch f 13.50 f 18.50, Kleine Schelvisch f 4.8013.40, alles per 50 K.G Kabeljauw f 7380 per 125 K.G.; Gullen f 3.80—22 per 50 K.G.; Leng f 1.80 per stuk; Wijting f 3.404.90 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.40—1.15 per stuk; Ma kreel f 8.5025 per 50 K.G.; Versche Haring f 3.456.50 per kist-. Soliste: Mevr. Anny Lambrechts (alt) Een met fijnen smaak samengesteld pro gramma besloot gisterenavond deze concer tenreeks van vier avonden, door de Zand- vcortsche V. V. V. georganiseerd. Eduard van Beinum voerde op deze uit voering voor de laatste maal als dirigent zijn musici aan, en we moeten zeggen, her halen liever: wel ongaarne zien we zijn sympathieke figuur van ons Concertpodium verdwijnen. Moge het zijn opvolger, den heer Schuurman, dien we eveneens onder de vrij talrijke toehoorders mochten op merken, gegeven zijn, eenzelfde succes en enezelfde sympathie te verwerven als zijn voorganger, dit met dit kleine orkest zoo veel wonderen deed. Het concert van gisterenavond dat per radiov werd uitgezonden, heeft ons in al zijn geacheveerdheid weer eens doen zien wat een klein orkest onder een deskundige, bezielende leiding en artistiek op zeer hoog peil staande leiding vermag. De Symphonie in Bes dur van Mozart was in alle deelen van een bijzonder raffi nement en perfectie van interpretatie en uitvoering: een stijlvolle inleiding voor de zen mooien avond. Het „Verglne tutto amor" voor alt en orkest van F. Durante, door mevr. Anny Lambrechts met veel gevoel vertolkt, sloot zich hierbij uitnemend aan. „La Procession no Aume" van Henri Ra- baud, den huldigen leder van het Parijsche Conservatorium, dat niet op het program ma vermeld was, sloot deze eerste concert helft. Ook dit nummer werd met fijnen zin voor schakeering voorgedragen en mar keerde meteen den overgang zander dat het stijlverschil nu zoo bijzonder opviel naar de in de twede concerthelft gespeelde werken. De Valse Triste van Sibelius en de Danse Macabre van Saint-Saëns, met de door concertmeester Vonk innig en gevoelvol ge streken vioolso'l viel een Indrukwekkende vertolking ten deel Bij de eerste was het, alsof we het zachte zingen der eindelooze zee hoorden met haar ruischenden golf slag, precies zools wij ze dezen avond kort voor den aanvang van het concert nog hoorden onder de parelmoeren luchtkoepel, die haar golven paars verfde in den da- lerden avond. Twee liederen van Moussorgsky „Stand- chen" en „Chanson de Khivria" voor alt en orkest gaven ons een uitstekenden in druk van de voordrachtskunst van de zangeres, want deze Russische muziek stelt hooge eischen, ook aan de begeleiding. En al haperde het even bij het snel opgevoerde refrein uit de aria van Moussorgsky's ope rette „De Kermis van Sorotchintsi," tcch was het, zoowel van de zijde van het orkest als van den kans der zangeres een uitne mende prestatie. Indien ze vooral haar „a" klank wat minder geknepen maakt, zullen haar expansief geluid en haar sympathiek aansprekend timbre zeker nog veel kunnen bereiken, in het zoo moeilijke lideren genre. De bloemen welk de zangeres onder her haald applaus werd vereerd waren welver diend. Met Drie Spaansche Dansen van Man da Fallo werd het concert besloten. En hier wist Van Beinum zijn musici op te zweepen zoodat deze vertolking een eclatant slot werd De dirigent werd ten afscheid ook nog met een fraalen pot Flora's kinderen ver eerd: en het herhaalde, geestdriftig^ ap plaus deelde hij hartelijk en terecht met zijn medewerkers op dezen laatsten avond, waarvan we zulke prettige en schoone in drukken mee huiswaarts hebben genomen. J. S. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente wordt Za terdag 29 Augustus des nam. 2 uur ten Raadhuize gehouden ter behandeling van de volgende agenda: I. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel betreffende de meter- huur van gas en electriciteit. 4. Voorstel tot uitbreiding van de regeneratieruimte aan het gasbedrijf, met voorstel tot finan- cieele regeling daarvan. 5. Behandeling van PURMEREND, 25 Aug. Marktbericht Aangevoerd pl.m. 20.000 K.G. Kaas. Kleine Fabriekskaas, aanvoer 8 st„ 36, Kleine Boerenkaas, aanvoer 20 st., 37.50, per 50 K.G. Handel matig. 612 Runderen, waaron der 400 vette koeien 0.90—1, per K.G. en 212 melk- en geldekoeien 160—270 per st. 80 Stieren 0.70—0.77 per K.G. Handel stug. 32 Paarden 80—200 per stuk, 61 Vette Kal veren 1.001.2C kilo. handel stug, 248 Nuch tere Kalveren 9—34 per stuk, Fokkalveren 18—30 per stuk, 466 Vette Varkens 0.44—0.50 per kilo, handel vlug, 112 Magere Varkens 1226 per stuk, handel stug, Zouters 0.40 042 per K.G., 361 Biggen 1015 per stuk, handel vlug, 567 Schapen 24—33 per stuk, 55 2 32 595 929 1260 912 Lammeren 1628 per stuk, handel stug, Piepkuikens 0.75—1.00 per K.G., Kipeieren 4.755.75 per 100 st., Eendeieren 3.85 per 100 stuks, 2298 K.G. Boter, melkboter 1.05—1.50 per K.G., Weiboter 0.651.25 per K.G. NOORD-SCHARWOUDE, 25 Augustus 30.600 kilo Aardappelen: Schotsche Mui zen: f 66.90, Groote Schotsche Muizen f 2.903.40, Eigenheimers f 44.40, Due of York f 3.30—3.60, Drielingen f 6.30—6.90, Blauwe Eigenheimers f 3.805.30, 46.000 kilo Roode Kool f 0.60—1.10, 9800 kilo Gele Kool f 0.60—0.80, 74.000 kilo Witte kool f 0.60—0.70, Uien: Gele f 4.20—5.20, Gele Drielingen f 4470, 20.800 kilo Gele Nep f 7.70—9.10, 500 kilo Zilvemep f 13.30—19.50, Zilverdrielingen f 44.50, 8200 kilo Spercle- bconen f 9.90—16.20, 2600 kilo Kroten f 1.70—2.10. BEVERWIJK, 24 Augustus. Bloemenvei ling 't Centrum. Aangevoerd Gladiool L'Im- maculee 40—100 ct„ Red Emperor 45130 ct„ White Giant 3570 ct„ Red Canna 40 1593 140 ct„ Jacoba van Beijeren 60100 ct„ 1879 Flaming Sword 4090 ct„ Ivona 4085 ct„ 2143 War 50—160 ct. Alkemade 30—70, Souvenir 2592 3065, Swaben 11.50, Brenchlyensis 453298 70, Odin 30—50, Veenis 30—55. Prince of -™3' Wales 3060, Nimrod 801.40. Pink Perfec- tion 60—90, Orange Queen 4585. 466g Dahlia's: Roem v. Aalsmeer 1492. idem 4f>67 v. Magasi 822 Mr. Dresselhuis 1240, 5028 Spat 14—32, Adr. Hofer 16—30. Stolze v. 5755 Berlin 8—18, Glow 7—16, Domela Nieuwen- huis 9—18. Rozen: Hadly 805.40, Neerlandia 607139 3.00, Claude Pemett 803.20, Noach 657453 3.20, Columbia 60—3.00, Bircliff 60—3.00. 7854 Lelies: Longiflorum 69.50 Amathan 58200 10, Rubrunn 519. 8393 MidzomerbloemenConvillia 814, Zinnia 9''3 1228, Asters 519. Troschrysanthen 9—20. 9g76 BEVERWIJK, 24 Aug. Zuidwijkermeer- 10I76 bloemkool. Aanvoer I 10.245 stuks, prijs f 8.80 10570 16.10; aanvoer II 3359 stuks, prijs f 2108O9 8.60 11353 BEVERWIJK, 24 Aug. Coöp. Tuin- 11782 bouw-, Groenten- Fruit- en Aankoopver 12157 „De Vrije Veiling" W. A. Stoksnijboonen 17—35 cent, Stam 11—21 cent, Dubb. Hee- renboonen met draad 915 cent, idem Nlet Officieel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 25 Augustus 1531- 3e Klasse. 2e Llist. Hooge Prilzen: Nos. 2661 17307 17927 18132 19802 100- Prilzen van 45 12765 12956 cent, Kroonerwten 1011 cent, Br. Capu- cijnders 1628 cent, Blauwschok 1820 j'6185 cent, Raspers in div. kwaliteiten 2444 ]6217 cent, Tuinboonen 14 cent, Postelein 3—9 16575 cent, Spinazie 817 cent, Aardappelen 4— 16868 7 cent. Transparantappels 2042 cent j'®®3 Keswick 14—18 cent, Suikerperen 3—5 cent *'299 Die. Ujes 5—12 cent, Kruideniers 2236 per stuk, Postelein 1545, Spinazie 3070 cent, Sla 2070 cent, Andijvie 1055, Kom- kommers, Bloemkool en Snijboonenstek 10— 100 cent per kist, Wortelen gaaf 10—17, idem vurig 6—11 cent, Selderie en Pieter selie 24 cent, Radijs 4 cent, Rabarber 3— 6 cent, per bos, Duinbramen 8095 cent. Aalbessen 80150 cent per slof, Frambozen 4050 cent per doos, Druiven per pond 33 cent, Komkommers per 100 f 1—3. Zuidwijkersmeeraardappelen. Betaald werd voor 100 kilo voor Blauwe Eigenheimers 5.25—5.75, Zeeuwsche Blauwe 55.50, Blanke Eigenheimers 55.50, Zand 7.—, Bonken 3.754, Drielingen 2.254, Bevel. 5. Tomatenbloc Aan de exportmarkt werd betaald per 100 pond voor A 5,B 3.70, O 4.30 en CC 3.—. AMSTERDAM, 25 Aug. Aardappelprijzen. De prijzen waren heden onveranderd. Aan voer 2 ladingen, 990 H.L. HEILOO, 24 Augustus. Exportveiling „St. Willibrordus". Aardbeien, vroege f 0.35—0:50 per doosje; Doperwten f 0.180.33; Tuin boonen f 0.06—0.12: Dubbele stamslaboonen f 0.10—0.20; Enkele idem f 0.21—0.26; Snij- boonen f 0.12—0.32; Augurken f 0.17—0.31 per Kg.; Rabarber f 0.20—0.35; Wortelen f 0.400.75 per bos; Spinazie f 0.15—0.40 per kistje; Kropsla f 0.901.50; Bloemkool le soort f 12.10—17.40: Idem, 2e soort f 4.80 —6.70; Andijvie f 1.10—2.20 per 100. BEVERWIJK 24 Aug. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland". Aardbeien per doosje 42—55, Frambozen per doosje 4055, Doppers per K.G. 1636, Raspers per K.G. 32—44, Capucijnders br. 20—36, idem witte 16—34, Tuinboonen 8—20, Spek- boonen 12—15, Snijboonen 16—36, Trosboo- nen 2632, Spercieboonen z. dr. 2028, idem met dr. 17—20, Dikke Spercieboonen 11—20, alles per K.G., Sla per kist 25—100, Poste lein per kist 30—50, Spinazie per kist 60— 1.25, Andijvie per kist 1050, Bloemkool p. stuk 4—14, Komkommers per stuk 2—7, Me loenen per stuk 13—36, Roode kool per stuk 3—4, Groene kool per stuk 3—6, Wortelen p. bos 8—15, Rabarber per bos 3—5, Selderie per bos 2—3, Pieterselie per bos 2—3, Radijs per bos 3, Aardappelen per K.G. 56 VS, Tomaten per K.G. 6—13, Bramen per slof 1.00—1.25. TER AAR 24 Aug. Snijboonen 0.40—3.40, Stokprinces 1.40—2.20, Dubb. Stamb. 1.00— 1.20, Witte Pronkers 0.90—1.10, Fijn 6.40— 9.20, Fijnb. 2.50—2.90, Basterd 1.70—1.90, Grof 1.70—1.55, Bommen 0.60, Knorrels 0.60 —0.55, Bloemkool 2—8 cent. NOORDWIJKERHOUT, 22 Augustus. Vei ling „De Eendracht" Groote aanvoer; flinke prijzen. Dubbele heerenboonen zonder draad f 0.55—1.60; Dubbele heerenboonen m. draad f 0.80—1.20; Stamheerenboonen zonder draad f 0.75—2.35; Stokheerenboonen met draad f 1.05—1.95; Enkele heerenboonen met draad f 0.55—1.65; Snijboonen f 0.55—2.20; Tuin boonen f 075—1.15; Witte capucijners f 1.30. Alles per zak van 10 Kg. LEIDEN, 22 Augustus. L.E.V. Totale aan voer 4597 stuks. Kipeieren van f 5.10f 6; Eendeneieren van f 4.104.90. Handel goed. BODEGRAVEN, 25 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 439 wagons, 21871 stuks. le soort met rijksmerk f 3843, 2e soort met rijksmerk f 3236, zware met rijksmerk f 46. Handel matig. WARMENHUIZEN 24 Aug. Heden be steedde men. voor Gele Nep 8.609.30, id. drielingen 4.00—4.20, ld. uien 4.80—4.90, Schotsche muizen 6.206.40, idem Drielin gen 6.40 per 100 K.G. 90 120 149 152 180 183 246 406 448 469 518 573 661 672 688 749 765 779 1046 1147 1149 1181 1211 1216 1266 1282 1.346 1354 1477 1497 1597 1627 1659 1674 1707 1724 1897 1910 1962 2016 2055 2091 2161 2280 2357 2461 2503 2509 2609 3054 3108 3155 3161 3248 3326 3374 3435 3466 3517 3582 3680 3706 3732 3747 3801 3847 4074 4105 4130 4204 4210 4277 4368 4406 4425 4436 4476 4499 4685 4686 4694 4760 4805 4846 4883 4901 4915 4953 4973 4981 5157 5171 5211 5410 5424 5563 5773 5830 5963 5964 6006 6020 6086 6170 6243 6356 6383 6404 6513 6640 6679 6695 6744 6786 6814 6866 6878 6884 7061 7109 7145 7177 7234 7266 7348 7393 7466 7561 7582 7673 7689 7717 7862 7874 7944 8069 8098 8099 8258 8384 8394 8408 8474 8503 8622 8635 8797 8923 8940 8956 9195 9227 9350 9391 9394 9430 9618 9642 9707 9714 9748 9750 9896 9904 9905 9909 9982 10020 10249 10278 10323 10372 10428 10513 10590 10661 10685 10703 10714 10763 10877 10956 11076 11134 11305 11316 11366 11390 11530 11637 11672 11748 11838 11880 11913 11953 11961 11988 12197 12217 12250 12345 12350 12423 12597 12609 12675 12679 12713 12714 12776 12803 12809 12868 12878 12889 12985 13133 13171 13200 13247 13282 13436 13474 13517 13540 13606 13717 13789 13824 13839 13852 13856 13869 13989 14051 14098 14140 14170 14173 14307 14312 14418 14433 14447 14459 14770 14780 14832 14868 14950 14976 15087 15091 15145 15414 15417 15513 15584 15644 15662 15668 15755 15852 16005 16030 16047 16106 16116 16130 16224 162.36 16255 16267 16277 16280 16577 16605 16693 16713 16721 16737 16924 16926 16939 16948 16957 16966 17079 17099 17116 17190 17194 17222 17508 17613 17615 17624 17704 17750 17907 18012 18048 18066 18067 18094 18126 18139 18155 18162 18248 18259 IS-,01 18403 18436 18449 18458 18491 18603 18614 18633 18669 18706 18725 18804 18832 18856 18860 18869 18922 19145 19175 19232 19309 19356 19370 19465 19492 19512 19610 19651 19738 19806 19841 19860 19861 19918 19958 20045 20059 20075 20100 20111 20185 20250 20270 20280 20298 20326 20391 20585 20600 20623 20638 20704 20738 20936 20950 20952 20968 20993 195 589 865 1231 1537 1835 2095 2585 3264 3589 3974 4285 4557 4863 5027 5717 6022 6405 6797 7129 7403 7774 8126 8591 9102 9437 9845 0055 0532 0793 1327 1756 2142 2440 2760 2914 3292 3731 3898 4233 4594 5044 5556 5884 6181 6284 6740 7006 7260 7824 8105 8348 8552 8750! 8924 9390 9743 9960 DINSDAG 25 AUGUSTUS 1931 Parijs Brussel uonden New-York (cable Berlijn Zürlcb Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen ........M.M. Warschau 9.70 34.55 12.04 2 471/2 58.70 48.25 12.90 21.90 21.90 66.30 66.15 66.20 7.30 34.80 9.75 34.65 12.05 2.481/2 58.90 48.35 13.10 13.10 22.10 66.45 66.30 66.35 7.40 34.90 DINSIïAG 25 AUGUSTUS 1931 Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 Nederi 1916 Nederi 1917 4% Nederland 1931 4)4 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mi). industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustlek Ned. Ford 'ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8 Leather Intern. Nickel m.... Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Tortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU 3heU Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott TapanoeU Serbadjadl SUau «..mm V 1 O. O. Allied Intercontln Rubber Scheepvaart HoU. Amerika lijjn dito Oem. Eigend Kon. Ned Stoomc Scheepvaart- Onle Marine comm. Marine pref ;uiker A V A lerworedjo tenlanden ctlons idem Tabak Dell Batavia Oude DeU lostkust IMSN4M4M». Senembah 'axwell -.poorwegen Union Pacific Wabash JhlC. MUw St. Pauj Kansas City South Brie Railr Prolongatie 102% 102% .102% 102% 97 97% 97 117 144% 74% 53' 36 78 15u/i6 246 48'/8 39ll/16 5% 13% 61% 175% 22 195% 98%, 4%e 10% 6%, 68 55 33 17% 37 17 32 30 2%, 9% 7% 26% 103 7 1« 273V„ 19 75% 38.90 172% 205% 25% 241 39 142% H% 4% 23 20 1%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2