Buitenïandsch odCieuws FEUILLETON DE MAN VAN NERGENSHUIZEN De Engelsche regeerings- krisis Besprekingen over den economischen toestand Het herstelvraagstuk De nieuwe Hongaarsche regeering Poolsch-Russisch non-agressieverdrag Gemengde Buitenlandsche Berichten KORT NIEUWS RECHTSZAKEN STOOMVAARTLIJNEN KON. PAKETVAART MIJ. radio-omroep^ STUART NORTHCOTE DOODGESTOKEN Officieel communiqué over de lieuwe kabinetsvorming Om 21 uur 15 gisteravond werd door Downingstreet 10 een officieel communi qué uitgegeven, waarin o.a. gezegd wordt: Na een audiëntie bij den koning op Maandagmiddag heeft de minister-presi dent met Baldwin, Sir Herbert Samuel en Snowden beraadslaagd over de nieuwe ka- binetslijst, die den koning zal worden voor gelegd. In dit opzicht zijn belangrijke vorderin gen gemaakt. Het voornaamste doel bij de vorming van de nieuwe regeering is, het overwinnen van den bestaanden nationalen noodtoestand. Het zal geen coalitieregee- ring in den eigenlijken zin van het woord zijn, maar een regeering van samenwer king voor dit bijzondere doel. Verder wordt in het communiqué nog medegedeeld, dat het parlement 8 Septem ber zal bijeenkomen en dat voorstellen ge daan zullen worden voor groote bezuini gingen, teneinde de begrcoting ui even wicht te brengen. MacDon&ld krijgt opdracht voor kabinetsvorming Nader wordt gemeld: De Engelsche regeering is officieel af getreden. MacDonald heeft opdracht gekregen een nationale regeering te vormen, volgens het officieele communiqué, om een breede basis te verschaffen voor een financieele nood wet. Baldwin en Samuel zullen aan deze regeering deelnemen. Men neemt aan, dat de nieuwe regeering zal zijn samengesteld uit 10 socialisten, zes conservatieven en vier liberalen. Neville Chamberlain, Sir Herbert Hoare, Lord Hailsham en Lord Reading zullen eveneens in het kabinet worden opgenomen. Voor zijn aankomst te Buckinghampaleis antwoordde MacDonald op een vraag over den huidigen stand der gebeurtenissen, dat tot nu toe alles zoo goed geloopen is, als men onder de moeilijke omstandigheden zou mogen verwachten. Bijeenroeping parlement voor 15 September? Ofschoon er nog geen resultaat van de ge beurtenissen te zien is, rekent men er in politieke kringen vast op, dat de nationale regeering haar programma zoo snel moge lijk aan het parlement zal voorleggen en derhalve het parlement waarschijnlijk nog vroeger dan den tot dusverre verwachten datum (15 September) bijeen zal roepen. Daar het in het voornemen ligt om met het oog op de urgentie van den toestand de noodzakelijke wetsvoorstellen zoo spoedig mogelijk op te stellen en zoo noodig gebruik te maken van de z.g. „guillotine", dat is de werkwijze ter verkorting van de parlements- debatten, bestaat de mogelijkheid, dat het meerendeel der voorstellen einde September of begin October doorgevoerd zijn. In dit geval is te verwachten dat in No vember of misschien zelfs nog in October nieuwe verkiezingen zullen worden gehouden. Amerikaansche beraadslagingen De Exch. Tel. Comp. meldt uit New York dat de Amerikaansche staatssecretaris Mel lon onmiddellijk na zijn aankomst naar het gebouw van de Federal Reserve Bank is ge gaan, ten einde deel te nemen aan de be sprekingen in verband met de Engelsche crisis. Naar verluidt, zouden ook particuliere bankinstellingen vertegenwoordigd zijn bij de beraadslagingen over den toestand van de Eank of England. Een verk aring van Baldwin. Gisteravond laat heeft Baldwin de ver klaring afgelegd, dat de vorming van een nationale regeering, bestaande uit leden der drie partijen voor het vaderland en voor het buitenland een waarborg vormt, dat alle betrokkenen den ernst van den toestand hebben ingezien en vast besloten zijn, om onmiddellijk de noodzakelijke maatregelen te nemen, teneinde de lands- financiën weer op een gezonden grondslag te brengen. Het parlement 8 September bijeen Officieel wordt bekend gemaakt, dat het parlement voor 'en achtsten September zal worden bijeengeroepen. Er zullen dan voor stellen worden voorgelegd inzake zeer ruime beperking van de uitgaven en maatregelen op een onpartijdige basis ter verschaffing van de verdere fondsen noodig voor het in evenwicht breng m van de begrooting. De regeering zal de noodzakelijke stappen nemen om het vertrouwen van de wereld in het pond sterling te handhaven. Scheuring in de Arbeiderspartij? In politieke kringen gelooft men dat de jongste gebeurtenissen een definitieve scheuring beteekenen in de arbeiderspartij. De tegenstanders van MacDonald hopen 59 „Hoe maakt u het?" zei ik. „Ik ben u zeer verplicht, dat u is gekomen, om mijn ver dediging op u te nemen." „Indien de helft van hetgeen Lammers- field mij heeft verteld, waar is", antwoordde hij, „dan ben ik blij, dat mij de kans ge boden is." Slechts wanneer hij sprak, kon men eigen lijk goed beocrdeelen, welk soort man hij was. Er was iets in zijn stem, dat aan een zweepslag deed denken. „Welnu", zei ik, „als Lammersfield u de geschiedenis reeds heeft medegedeeld, zoudt u misschien direct kunnen beginnen met vragen stellen." Hij zat bij de tafel en schudde zijn hoofd. .Neen, mijnheer Burton, als u er niet op tegen heeft, hoor ik het u liever zelf ver tellen. De ideeën van Lammersfield betref fende correctheid hebben meer politieke dan wettelijke verdiensten." Toen ik mij de opmerking van den minis ter betreffende advocaat Gordon herinnerde, kon ik een glimlach niet weerhouden. dat het gros der partij hen zal volgen wan neer het program der nationale regeertog bij het Lagerhuis wordt ingediend. Heden publicatie van de ministerijjst. Men verwacht stellig, dat MacDonald he den de ministerlijst aan den koning zal aanbieden en dat onmiddellijk in aanslui ting daarop de volledige lijst zal worden be kend gemaakt Lord Passfield trekt zich uit de politiek terug. Het verluidt, dat Lord Passfield, minis ter van Koloniën in het afgetreden Labour- kabinet, het aftreden van de regeering te baat wil nemen om zich uit het actieve politieke leven terug te trekken. Gisteravond verklaarde hij, dat hij niet zal deel uit maken van de nieuwe regeering. Nog geen beslissing van het Vakvcreenigingscongres. De secretaris-generaal van het Vakver- eenigingscongres, Citrine, deelde in een Maandagavond verstrekt communiqué mede, dat, zoolang de Executieve der Labour Partij en de Algemeene Raad van de Trade Unions de aangelegenheid van de nationale- regee ring niet behandeld en een beslissing hier over nog niet genomen hebben, de steun der arbeidersbeweging aan de regeering zal hebben opgehouden, zoodra het kabinet af treedt. Citrine voegt aan deze verklaring toe, dat niemand de arbeidersbeweging of de vakvereenigingen kan verplichten, aan de nationale regeering deel te nemen of deze te steunen of goed te keuren. Voorts deelde Citrine nog mede, dat Woensdag de Algemeene Raad van de Vak vereenigingen met de nationale Executieve Commissie van de Labourpartij een ge meenschappelijke buitengewone vergadering zal houden, waarvoor ook de permanente Commissie van advies der Labour-Party is uitgenood! gd. Engelsche persstemmen. De „Evening News" schrijft, dat de nieu we nationale regeering thans vastbesloten heid en daadkracht moet toonen. Het defi cit, dat verwacht wordt, n.l. 120 millioen pond sterling, is een enorm bedrag, dat slechts door drastische bezuinigingen op alle uitgaven kan worden weggewerkt Alle nieuwe, onnoodige uitgaven moeten wor den geschrapt en de bezuinigingen, die men tot dusverre in de hoop op een betere toe komst heeft achterwege gelaten, moeten thans, nu niet verder gehoopt kan worden, onverbiddeiyk doorgevoerd worden. De nieu we nationale regeering zal de zelfde richt lijnen moeten volgen als het kabinet Lloyd George. „Evening Standard" schryft dat de re geering niet door een druk van buiten, maar ten gevolge van innerlijke zwakte gevallen is. Zoowel de conservatieven ais de libe ralen zouden op zyn minst even krachtige pogingen als MacDonald zelf gedaan hebben om een verzoening binnen haar kabinet tot stand te brengen, maar de weerstrevende krachten zijn te sterk geweest. Parysche persstemmen Ondanks alle reserve kunnen de Parysche bladen hun bevrediging over het aftreden van het kabinet-MacDonald niet geheel verhelen. De „Information" legt den nadruk op de gunstige uitwerking, die het aftreden van het kabinet zal hebben op den financleelen toe stand van Engeland. Men kan reeds thans voorspellen, dat deze krisis in korten tyd zal zyn overwonnen. De „Temps" oefent heftige critiek uit op de eerste regeering MacDonald, die tydens de twee jaren van haar bestaan zoowel in de binnen- als ook in de buitenlandsche po litiek slechts teleurstellingen heeft gebracht. Door de Commissie van Europeesche deskundigen De Commissie der tien Europeesche econo mische deskundigen, die aan de volgende week byeenkomende vierde Europeesche con ferentie voorstellen zal doen voor een betere organisatie van productie en goederenruil in Europa, heeft haar in Juni onderbroken ar beid hervat. Bij de Commissie is een rapport ingediend over de door Francqui voorgestelde oprich ting van een Internationale Bank voor lange en middelmatig lange credieten en een rap port over de quaestie van een internationale kartel- en industrie-overeenkomst, waarby moet worden opgemerkt, dat de Fransche kartelplannen in Juni door de deskundigen tameiyk scherp zyn becritiseerd. In de Credietcommissie hield men zich be zig over de taak van het comité, zooals deze zich in verband met de jongste gebeurtenis sen heeft ontwikkeld. Men schynt van op vatting te zyn, dat in de kwesties op crediet- politiek gebied niets positiefs kan worden bereikt, zoolang de politieke vraagstukken niet opgelost zyn. In een referaat wees de plaatsvervangende secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, er o.a. op, dat tijdeiyke hulpverlee ning voor verschillende Nationale Banken niet voldoende was. Van het oogenblik af, waarop de geschokte toestand der banken het geheele evenwicht van een land be dreigt, hebben de regeeringen den plicht, „Dat is zoo", zei ik en zonder meer begon ik mijn verhaal, juist zooals ik het Lam mersfield had uiteengezet, met uitzondering van de byzonderheden die betrekking had den op de privézaken van den minister. Voorover gebogen op de tafel leunend, luisterde mijn bezoeker en liet zyn hoofd op een hand rusten, terwyi hy met de andere notities maakte op een half velletje papier Eens of tweemaal onderbrak hy my door scherpe korte vragen, welke bewezen, met hoe 'n gespannen aandacht hy myn ge schiedenis volgde. Toen ik aan het einde van myn verhaal was, ging hy achterover in zyn stoel liggen, kruiste zyn beenen en keek peinzend naar het plafond. Ik begon juist de mogeiykheid te veronderstellen, dat hy de geheele zaak als een groote leugen zou kunnen beschou wen, toen hy plotseling rechtop ging zitten en het papier toevouwde. „Ik veronderstel, mynheer Burton", zei hy langzaam, „dat u zult beseffen, dat u vanaf morgen de meest beruchte man van Enge land is." „Als iemand zeker lichaamsdeel brandt, moet hy op de blaren zitten", zei ik met eenige spyt. „Integendeel", bracht hy met een droog glimlachje hier tegen in, „indien u er zorg voor draagt, de kranten op de goede manier aan te pakken, geloof ik, dat het tegenover gestelde het geval zal zyn. Uw mémoires zullen een fortuin kunnen opbrengen." „Wat ik echter bedoel is, dat vanaf heden in te grüpen. Dit is de moeiiykste opgave, waarvoor de regeeringen, die in de komende week te Genève by een komen, komen te staan. Het is gewenscht, dat zij nog voor hun byeenkomst in het bezit van voorstellen der deskundigen voor een gemeenschappely- ke actie zyn. De Credietcommissie moet. na gaan., hoe het mogelijk is, in den tegenwoor- digen tyd een politieken, moreelen en finan cleelen invloed op de landen uit te oefenen. Het is noodig, de bemoeiingen der regeerin gen en der circulatiebanken in overeenstem ming met elkaar te brengen. De credietcommissie heeft den president der Zwitsersche Nationale Bank, Bachmann, tot voorzitter benoemd. De Amerikaansche banken voor verlenging van credieten? De commissie uit de New Yorksche ban ken heeft in de localiteiten van de „Fe deral Reserve" bank opnieuw beraadslaagd over de punten met betrekking tot de ver lenging van de leeningen op korten ter mijn, waarover nog oneenigheid bestond. In Wallstreet verluidt dat de commissie van alle deelnemende banken in de Ver- eenigde Staten volmacht heeft gekregen toe te stemmen in verlenging der credieten op de basis van het Wiggin rapport. Nieuwe Amerikaansche credieten aan Engeland? De Exch. Tel. Comp. meldt uit Washing ton dat de Federal Reserve Board bereid is, Engeland zoo noodig verdere credieten te geven en het land over de huidige crisis heen te helpen. Het bericht van de vorming van een na tionale regeering heeft op de Londensche beurs een zeer kalmeerende uitwerking ge had. Graaf Karoiyl over zyn program De Hongaarsche eenheidsparty heeft een conferentie gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door de leden der nieuwe re geering. Ook de afgetreden regeering ver scheen onder leiding van graaf Bethlen, die door de partij met een stormachtig gejuich werd ontvangen. De nieuwe minister-president zette vervol gens de partij zijn program uiteen. De re geering heeft de doorvoering van een be paald programma op zich genomen, ver klaarde hy, en begint haar werk met de ge gronde hoop, dat de doorvoering van het program met behulp van de bereidheid tot het brengen van offers van het land inder daad zal gelukken. Het evenwicht van de be grooting hoopt de regeering weer te her stellen door drukken der uitgaven en hef fing van zekere vormen van belasting. De eenige weg, die naar het doel voert, het in stand houden van de openbare orde, is de opheffing van de ellende. De regeering verkeert in een moeiiyken toestand. Het probleem is echter onder alle omstandigheden op te lossen, daar niemand honger behoeft te ïyden. In buitenïandsch politiek opzicht zal de nieuwe minister van buitenlandsche zaken Walko de sporen vol gen van graaf Bethlen. Van deze politiek kan een ook verder voortgaande verbetering verwacht worden. De Italiaansch-Hongaarsche vriendschap is nooit gericht geweest tegen anderen en dient nooit een aggTessief doel. Dit is tegenwoor dig reeds door ieder land erkend, zoodat dit geen hinderpaal meer kan zyn voor de goede betrekkingen van Hongarye tot Duitschland, noch voor een verbetering ten aanzien van Frankryk. Het grootste deel der laatste lee ningen is door de Fransche beurs ondertee kend en tydens de leeningsonderhandelingen zyn in het geheel geen politieke problemen ter sprake gebracht. Het probleem is door de mogendheden uitsluitend op economische basis behandeld. Ook met eenige nabuurvol ken wordt de overeenstemming in economisch opzicht steeds dieper. In politiek opziclst bestaan weliswaar nog tegenstellingen, maar niemand denkt aan een andere dan een vreedzame oplossing. Vervolgens werd het woord gevoerd door den afgetreden minister-president Graaf Bethlen, die de partyen aanspoorde steeds hunne eenheid te bewaren en den nadruk legde op de buitengewone politieke kwalitei ten van graaf Karolyi. zyn uiteenzettingen werden met stormachtig gejuich begroet. Een ontwerp gereed Volgens een bericht in de BerlUnsche bla den, uit Warschau, wordt aldaar officieel het volgende bekend gemaakt: In aansluiting op de sedert 1926 tusschen de Poolsche regeering en de regeering van de Sovjet-Unie, over het non-agressiepact gehouden gedachtenwlsselingen, heeft op 23 Aug. de Poolsche gezant te Moskou, Patek, in het volkscommissariaat voor bui tenlandsche zaken het ontwerp overhan digd van de Poolsche regeering over het non-agressiepact. Dit ontwerp is aangepast aan het door het van kracht worden van het Kelloggpact in 1929 geschapen omstan digheden. elk persmensch U op de hielen zal zitten en er zal hun bitter weinig van hetgeen de laatste vier maanden met U gebeurde, ont schieten, dat zy niet zullen rondbazuinen." Hy keek my, terwyi hy sprak, doordrin gend aan. Ik haalde myn schouders op. „zy zullen het verduiveld onbenullig vinden," zei ik. „Tot verleden week was myn leven een model van eenzaamheid." Hij bleef eenige oogenblikken stil zitten. „Als de door U genoemde feiten juist zyn," zei hy, „bestaat er natuurlijk niet veel ge vaar voor U. Om tc beginnen, stelt de ge tuigenis van dien mynheer Logan al een onomstootelijk alibi vast. Daartegenover slaat, dat het zeer moeiiyk zal zyn, een gerechtelijk verhoor te ontgaan, hetgeen na- tuuriyk gerechteiyk onderzoek na zich sleept en dat kan lang duren. Uw geschiedenis is byna te ongeloofelyk voor een rechter om aan te nemen." Ik trok een scheef gezicht. „Welnu, als alles uit moet komen, dan moet het maar uitkomen; dat is alles, wat ik er van zeggen kan." Iiy knikte. „Ik ga onmiddeliyk onderzoe ken, welke bewyzen de politie in handen heeft, en my direct geheel in de zaak in werken. Er zal toch zeker geen bezwaar be staan om Miss Solano of uw vriend, myn heer Logan, te laten verschynen?" „In het geheel niet," zei ik. „Mijn vriend Logan is by my aan huis in Park-Lane on der bewaking van een politieagent. Hy zal Weer een aanslag op een spoorlijn Nabij Regenrfeurg De directie van de Spoorwegen voor het district Regensburg deelt mede: In der nacht van 24 Augustus, vermoedelijk tus schen kwart over een en tien miniuten over half twee, werd op het hoofdspoor van de iyn RegensburgHof tusschen de stations Rothenstadt en Weiden, een dwarsligger op de rails gelegd. De dwarsligger werd ver- moedelyk door een D-trein gegrepen en na ongeveer 2 K.M. te zijn meegesleurd, afge duwd. De daders zyn onbekend. De autoriteiten zijn direct op de hoogte gesteld. Er wordt een nauwkeurig onderzoek ingesteld. De Rijksbahndirectle heeft een bedrag van 1000 M. uitgeloofd voor de opsporing van de daders. De oever van het Nemi-meer verzakt De oogst vernietigd Tengevolge van de hevige regens is de oever van het Nemi-meer bij Rome, waaruit zooals bekend door een verlaging van den waterspiegel thans het tweede van de beide gezonken keizerlijke schepen wordt gelicht, over een breedte van meer dan 500 M. ver zakt, op eenige plaatsen tot een diepte van 30 M. Het land was sinds kort voor bebou wing verkaveld. De boeren zien thans hun oogst vernietigd. Over den omvang van deze ramp wordt thans door de betrokken diensten een onder zoek ingesteld. Spoorweg-ongeluk op het station te Duisburg Twee ambtenaren zwaar gewond Gisteravond is op het station te Duisburg een spoorwegongeluk gebeurd. De om 21 uur 45 aankomende Berlynsche sneltrein reed op een op het station staanden posttrein in, waarby de achterste wagens van den post trein en de locomotief van den sneltrein wer den beschadigd. Tot dusverre konden twee ambtenaren, die zich in den laatsten wagen van den post trein bevonden, in zwaar gewonden toestand geborgen worden. Verdere byzonderheden ontbreken nog. Auto door trein gegrepen Twee dooden De auto van een fabrikant uit Gablonz werd by het oversteken van den overweg by Jilowel door de locomotief van den uit Praag komenden nachttrein gegrepen en geheel vernield. De fabrikant, die zelf chauffeerde, werd ernstig gewond. Een andere inzittende, een koopman uit Gablonz, werd op slag ge dood. Een derde inzittende is in het zieken huis aan de bekomen verwondingen over leden. Daar de spoorboomen niet waren neer gelaten, Is de verantwoordelijke baanwachter gearresteerd. By een botsing tusschen een auto bus en een auto zyn bij Drummondville in Quebec zes menschen gedood en vyf ge wond. Een student uit Mannheim is in Beieren by een bergbeklimming in een af grond gestort, waarby hy te pletter viel. De huurderskwestie te Rotterdam De kantonrechter gelast ontruiming der woningen. Gistermorgen heeft de Kantonrechter te Rotterdam, mr. Gratama, vonnis gewezen tegen twee van de circa 30 huurstakers uit de Beverstraat aldaar. Het Kantongerecht is van plan om alphabetisch alle huursta kers uit de Beverstraat op te roepen. Zoo waren gistermorgen het eerst aan de beurt de bewoners van pand 78, A. en B. De overigen zullen in den loop dezer week een oproep ontvangen. Beide huurstakers A. en B. waren ver schenen. Mr. Gratama herinnerde hen er aan, dat zy wegens het niet betalen van huur van de eigenaresse, de N.V. tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen „Aert van Nes", de aanzegging hadden gekregen om voor 23 Augustus de woningen te ver laten. Aangezien belde huurders hieraan geen gevolg hebben gegeven werden ze thans by vonnis van het Kantongerecht veroor deeld om onmiddellijk hun woningen te ontruimen en den sleutel ter beschikking van de huiseigenaren te stellen. Wordt hieraan niet voldaan, dan zal wel tot uitzetting worden overgegaan. straks wel hier komen. Miss Solano lo geert by de familie Tregattock, maar als het mogeiyk is, zou ik gaarne haar naam er buiten houden." Hy nam van de laatste opmerking geen notitie. „Zend Logan direct naar myn kantoor, zoodra hy hier komt," zei hy kortaf. „Het eerste wat ik nu ga doen is, een bevel tot inhechtenisneming van Guarez en de ande ren aanvragen. Vervolgens moeten wij den huisknecht Milford opzoeken als hy nog in leven is. Hy is de man, die den draad van de geheele zaak in handen heeft." „U zult hem waarschyniyk in de Theems vinden, als hy ooit gevonden wordt. Myn eenige hoop is, dat het hem gelukt moge zyn, Da Costa eveneens te dooden." Gordon stond plotseling vlug op. Zijn slee- pende, vermoeide houding was opeens als een doek van hem afgegleden en zyn don kere oogen schitterden nu van scherpzinnig heid en vurige energie, die volKomen zyn merkwaardig succes verklaarden. „Ik zal doen, wat ik kan," sprak hij. „De politie zal morgen zeker weer een verder uitstel vragen, en het zal het beste zyn, als 't haar wordt toegestaan. BU het volgende verhoor zullen wij weten, hoe de zaak staat en kunnen wij beslissen, of wij in verzet zullen gaan, of het tot een gerechtelijk on derzoek laten komen. Wat ik zeggen wil, kunt U my soms eenige adressen van uw kennissen in Argentinië geven of ergens an- STOOMVAART MIJ. NEDERLAND JOH AN DE WITT (thuisreis), 24 Aug. van Port Said. SOEMBA (uitreis), 22 Aug. van Antwer pen. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ AGAMEMNON, 22 Aug. van Rotterdam naar Barcelona. A J AX, 22 Aug. van Catania naar Vene tië. AMAZONE, 12 Aug. van Bar! te Catania. BAARN (uitreis), 22 Aug. van Cristobal naar Havre. BERENICE, 23 Aug. van Amsterdam te Hamburg. BRION, 22 Aug. van Amsterdam naar Bordeaux. CERES, 22 Aug. van Malta te Piraeus. CLIO, 22 Aug. van Constantinopel te Smyrna. COTTICA (thuisreis), 22 Aug. van Para maribo naar Madeira. EOS, 23 Aug. van Vigo te Lissabon. FAUNA, Palermo naar Amsterdam, pass. 23 Aug. Dungeness. HERMES, Algiers-Amsterdam, passeerde 24 Aug. Lydd. ILOS, 23 Aug. van Santandar te Musel. LUNA, 21 Aug. van New-York naar Vene zuela. MINERVA, 21 Aug. van Varna te Con- stanza. NEREUS, 22 Aug. van Stettin naar Am sterdam. NERO, 22 Aug. van Amsterdam naar Odense. NERO, Amsterdam-Odense, passeerde 24 Aug. Holtenau. ORESTES, 22 Aug. van Liverpool naar Duinkerken. PLUTO, Amsterdam-Kopenhagen, pass. 24 Aug. Holtenau. PLUTO, 28 Aug. van Amsterdam naar Kopenhagen. POLLUX, 22 Aug. van Torrevieja te Malaga. POSEIDON, 23 Aug. van Savona te Li- vomo. PROTEUS, 22 Aug. van Kopenhagen naar Danzig. VAN RENSSELAER, 21 Aug. van New- York naar Port au Prince. SATURNUS, 22 Aug. van Sevilla naar Malaga. STELLA, 22 Aug. van Algiers naar Am sterdam. TRAJANUS, Lissabon-Amsterdam, pass. 23 Aug. van Ouessant. KON. HOLL. LLOYD ATTIKA (thuisreis), 23 Aug. van Bahia. EEMLAND (uitreis), 23 Aug. Ouessant gepasseerd. FLANDRIA, 22 Aug. van Amsterdam te Buenos-Aires. GELRIA (thuisreis), 22 Aug. van Per- nambuco. TENERIFFE (uiareis), passeerde 21 Aug. Dover. ZEELANDIA (uitreis), 23 Aug. van Leixoes. HOLLAND—OOST-AZÏË-IJN AAGTEKERK (uitreis), 23 Aug. van Wei- hai-Wei. OLDEKERK (uitreis), 22 Aug. van Perim. OOSTKERK (uitreis), 22 Aug. van Ge nua. HOLLAND—AFRIKA-LIJN GRIJPSKERK 23 Aug. van Hamburg te Amsterdam. HEEMSKERK (thuisr.) 23 Aug. van Port Said naar Genua. MELISKERK 22 Aug. van Amsterdam te Vlaardingen. NIEUWKERK (uitr.) 25 Aug. Kaapstad verwacht. NTJKERK (thuisr.) 23 Aug. te Duinkerken. AGAMEMNON 22 Aug. van Rotterdam n. Barcelona. BERENICE 22 Aug. van Rotterdam naar Hamburg BOTH Amsterdam—Batavia, 23 Aug. mid dagbestek 10 gr. 49 m. N.B. en 62 gr. 15 m. O.L. NERO 22 Aug van Amsterdam n. Odense. PLUTO 22 Aug. van Amsterdam naar Ko penhagen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN DAMSTERDIJK, Rotterdam—Vane., 22 Aug. van Milfordhaven. DELFTDIJK, Vane.—Rotterdam, 23 Aug te Londen. DINTELDIJK, Rotterdam—Vane. 21 Aug. te Los Angeles. GROOTENDIJK 22 Aug. van N Orleans naar Rotterdam. LOCHGOIL, Vane—Roterdam, 21 Aug. te Los Angeles. MAASDAM, Rotterdam N. Orleans, 22 Aug te Havana. NARENTA, Vanr.—Rotterdam, 22 Aug. te Londen. NARENTA. Vane—Rotterdam, 22 Aug. te van Cristobal. NIEUW-AMSTERDAM 22 Aug. van New York naar.Rotterdam. ROTTERDAM 23 Aug. van Rotterdam te New York. STATENDAM 24 Aug. van New York te Rotterdam. VOLENDAM, Rotterdam—New York, 22 Aug. 1 uur 30 nm. van Boulogne. VOLENDAM!, Rotterdam—New York, 22 Aug. van Southampton. HOLLAND—AUSTRALIË-LÏJN ARENDSKERK 22 Aug. van Sydney, L v. Hamburg te Rotterdam. ders, die uw identiteit kunnen vaststellen?' Ik schreef de namen van m'n meest ach tenswaardige kennissen die wisten, dat ik op reis naar Engeland was, op een vel papier, dat hy vervolgens in zijn zak stak. „Ik zal hun vanmiddag telegrafeeren," sprak hy. „Vergeet vooral niet, Logan by my te sturen. Met Miss Solano zal ik myzelf wel In verbinding stellen." Hij liet my alleen, met de aangename ge waarwording, dat, wat betreft rechtskundi gen bijstand ik bij het beste adres was aan beland Het eenige, wat my wet'i elijk hin derde, was het vooruitzicht, dat Mercia er ook nog in betrokken zou worden en ik nam my voor, dat, wat er ook met my mocht gebeuren, ik alles in hei werk zou stellen, om te voorkomen, dat myn ware ver houding tot haar, een publieke zaak zou worden. In Frankrijk zou dit misschien geen bezwaar geweest zyn, want de Franschen zouden haar boos plan, om Prado te dooden, wel als een natuuriyk en lofwaardig gevolg van haar kinderliefde beschouwd hebben. Maar in Engeland zou de openbaarmaking van zoo'n voornemen nog al wat stof op jagen Neen, wat ook gebeuren mocht, haar aandeel in de geschiedenis moest onbekend blijven. Ik was nieuwsgierig, welk figuur ik in de kranten sloeg. Ik kon my voorstellen, dat alle krantenmenschen van deze gelegenheid weer een overmatig gebruik zouden maken en dat mevrouw fantasie weer op haar troon WOENSDAG 26 AUGUSTUS HUIZEN, 298 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitzen ding 8.00—8.15 Schriftlzing 8.15—9.45 Gramofoonplaten10.3011.00 Ziekendienst 11.0012.00 Opening van de Alg. Verga dering van den Alg. Nederl. Zuivelbond te Utrecht. Spreker: Oud-minister Posthuma 12.00—12.15 Politieberichten 12.1512.30 Gramofoonplaten 12.302.00 Concert. Zang, viool, cello en piano 2.002.30 Gra mofoonplaten 2.30—3.00 Lezen van Chr. Lectuur 3.00—4.30 Concert. Alt-mezzo, fluit, viool en plano 4.304.45 Gramo foonplaten 5.00—6.00 Kinderuurtje 6.W 6.30 Gramofoonplaten 6.307.00 Vertel- uurtje 7.00—8.00 wydingsdienst in de Domkerk te Utrecht. Sprekers en kerkkoor 8.308.45 Politieberichten 8.4510.30 Con cert 10.00—10.10 Persberichten 10.30— 11.30 Gramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 M. 6.457DO Gym nastiek 7.30—7.45 Gymnastiek 8.01 Gra mofoonplaten 9.30 Orgelspel door Jon- jong 11.00 Gramofoonplaten 11.35 Gra mofoonplaten 12.01 Concert. V.A.R.A.-Sep- tet. Gramofoonplaten 2.15 Gramofoon platen 4.25 Gramofoonplaten 6.00 Con cert. V.A.R.A.-Mandoline Ensemble. Gramo foonplaten 10.00 Persberichten 10-1° Concert V.A.R.A.-Orkest. Gramöfoonpl. 11.30 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding 12.20 Gramofoonplaten 105 Orgelconcert door A. Biggs 1.502.50 Ori* kestconcert 3.50 Concert. Orkest, O- Smith (piano) 5.05 Orgelspel door R. New 5.35 Kinderuurtje 6.20 Dansmuziek 6.35 Berichten 7.00 Zang door Eleanore Toye en Dale Smith 7.20 Lezing Concert door het Temple KWartet 8.20 Concert. Orkest, E. Steuermann (piano) 10.00 Berichten 10.15 Berichten 10.20 Lezing 10.35 Orkestconcert 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten 12.50 Gramofoonpla ten 1.25 Gramofoonplaten 6.50 Gra mofoonplaten 9.05 Viool-recital 9.50 Concert. Haro, zang. cello, fluit en orkest. LANGENBÊRG, 473 M. 7.25—8.20 Gra mofoonplaten 11.00—12.05 Gramofoon platen 12.30—1.10 Gramofoonplaten 1.252 50 Orkestconcert 5.206.20 Con cert. Orkest 9.05 „Landstreicher-Weltfah- rer." Orkest en solisten 10.20 Berichten. Daarna tot 12.20: Orkestconcert. KALUNDBORG, 1153 M. 12.25—2.20 Or kestconcert 3.20—5.20 Orkestconcert en voordracht 5.20—5.50 Gramofoonplaten 8 209.20 Orkestconcert 9.20—10.20 Voor dracht en zang 10.2010.35 Saxofoon-soll 10 50—11.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.ï 5.20 Gramofoonplaten 6.50 Gramofoon platen 8.20 Kamermuziek 9.20 Orkest concert en zang. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek 6.50 Gramo foonplaten 8.20 Gramofoonplaten 9.20 Orke~+eoncert en zang. ZEESEN, 1635 M. Ca 7.00—7.50 Gramo foonplaten 9.20—9.45 Schooluitzending .10.55—12.20 Berichten 12.25 Gramofoon platen 1.15—2.20 Berichten 2.20—3.20 Gramofoonplaten 3.204.20 Lezingen 4,20—5.29 Concert 5 20—8.20 Lezingen 4.205.20 Concert 5.208 20 Lezingen 8.20 Orkestconcert 9.20 Herdenking van Ludwig Thoma 10.30 Berichten en daar na tot 12.50 Dansmuziek. TALISSE 22 Aug. van Amsterdam naar Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN AM8TELKERK 22 Aug. van Amsterdam naar Hamburg. JAVA—NEW YORK-LIJN MERAUKE, New YorkJava, pass. 23 Aug. Ft. de Galle. ROTTERDAMSCHE LLOYD BALOERAN (uitr.) 24 Aug. te Belawan. DEMPO (thuisr.) pass. 23 Aug Ouessant, wordt 24 Aug. 3 u. n.m. te Cowes en 25 Aug- ca. 8 uur v m te Rotterdam verwacht. DJEMBER (uitr.) pass. 23 Aug. Suez. KOTA NOP AN (uitr) 23 Aug. te Padang. KOTA TJANDI 22 Aug. van Rotterdam naar Batavia. KOTA TJANDI (uitr.) pass. 23 Aug- Ouessant. PALEMBANG (thuisr) 23 Aug van Pof* Said. PATRIA (uitr.) pass. 23 Aug. Kaap del Armi. SIBAJAK (thuisr.) pass. 23 Aug. Kaap Guardeful. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALCHIBA 22 Aug. van Buenos Aires te Rotte-dam. ALWAKI 23 Aug. van Hamburg te Rot terdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN AUTOMEDON 23 Aug. Dairen I. v. Lon den te Rotterdam. HECTOR, Japan—Rotterdam, 22 Aug. van Tsingtao. PHILOCTETES, Japan—Rotterdam, 23 Aug van Singapore. FHRONTIS, BataviaAmsterdam, pa®* 22 Aug Gibraltar. PYRRHUS 24 Aug. van Rotterdam naar Hamburg. EMZETCO -LIJN JONGE ELISABETH 22 Aug. van Tunis te Valencia. JONGE JOHANNA 22 Aug. Finisterre gep-' van Rotterdam naar Palma JONGE JACOBUS 23 Aug. van Genua te Savona. zou zitten. Het speet mij, dat ik de resulta ten van al dat edel pogen niet kon aanschou wen. Daarom vroeg ik den agent, die myn lunch binnenbracht, of het tegen het regle ment was, dat er eenige klanten voor mtf gehaald werden. Hy keek een beetje twijfelachtig en krabde achter zijn rechteroor. „Ik zal het vragen, mijnheer," zei hij gewichtig. „Welke kranten zou U willen hebben?" „O, breng er maar zooveel mogeiyk," ant woordde ik luchtig. „Het gebeurt niet eiken dag, dat er iemand van moord wordt be schuldigd." Een half uur later kwam hy terug me' een berg avondbladen onder zyn arm. Ik zag het eerst de „Star" en myn eerste blik toonde mij, dat de voorspelling van Gor don, n.l„ dat ik de beruchtste man van En geland was, niet ver bezyden de waarheid was: De dubbelganger van den verslagene gearresteerd Wie is JOHN BURTON? Opzienbarende, geheimzinnige geschieden'0 in de groote wereld! (Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6