RANDOE RANDOE PERMANENT HOUSE ..SPOOR GRATIS PERMANENTEN ..spoor PERMPFNT EERSTE KLAS NIEUWE MEUBELEN NEDERLANDSCHE HANDELSVEREENIGING TE KOOP GEBRS. SERNÉ UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE BLOEMENDAAL BEVERWIJK SANTPOORT VRAGENBUS N. V. MEUBELFABRIKANTEN GIERSTRAAT 16 - TEL. 10342 Haarlem - Zijl weg 11 en 25 - Tel. 14567 HERHAALDE WAARSCHUWING PAND ZIJLWEG 23 AAN HET MOET U TOCH GENOEG ZEGGEN DAT IS ONZE N. H. V. KRACHT FLORAPLEIN 26 KLOOSTERSTRAAT 61 JONGENSKOP ƒ4.— OPGEKNIPT ƒ4.50 ROND HAAR 5.- (Wasschen en watergolf inbegr.) 1-6-0-2-7 (een - zes - nul - twee zeven) KLOoöïERSTP 4AT 61 FLORAPLEIN 26 KONINGINNEDAG Al is dan de miniatuurkennis dit jaar af geschaft, het programma voor de feestelijk heden ter viering van den verlaardag van H. M. de Koningin op a.s. Maandag, is er niet minder om. Als vanouds wordt de feestdag aangevan gen met de gebruikelijke kinderfeesten in Groenendaal. Van half 10 tot 12 uur zullen de talrijke schoolkinderen aan de beide zij den van de laan tusschen de Hertenkamp en het Ververschingshuis weer hun konin- ginnefeest vieren met wedstrijden om aar dige prijzen. Om 2.30 uur canowedstrijd voor jongens en meisjes, over een baan van 100 M. in de Van Merlenvaart, langs de Vrijheidsdreef. Hiervoor melde men zich, onder opgave van leeftijd, bij de heeren N. Wildschut, Voor weg 41 of N. J. v. d. Linden, Haemstede- plein 13. 3 uur gecostumeerde voetbalwedstrijd, op het terein langs de Vrijheidsdreef, waaraan zullen medewerken de voetbalclubs H. B. C., T. O. P. en „Heemstede". De deelnemers zullen zich in costuum om 2 uur opstellen aan de Openbare School aan den Voorweg en dan in optocht door de In dische buurt, langs Drieheerenlaan, Heem- steedsche Dreef, Binnenweg en Raadhuis straat naar het terrein begeven. 3.40 uur gecostumeerd ringsteken per fiets op de Vrijheidsdreef, voor meisjes en jon gens. Zoowel voor costumes als ringen zul len fraaie prijzen beschikbaar gesteld wor den. Hiervoor melde men zich vóór 28 Aug. bij de heeren Carl v. Empelen, Binnenweg 28 of P. F. Oosterhoom, Raadhuisstraat 6. 4.15 uur behendigheidswedstrijden per fiets op de Vrijheidsdreef, voor meisjes en jongens. Ook hiervoor aanmelden vóór 28 Aug. bij de heeren Carl v. Empelen of P. F. Oosterhoorn. Ook nu weer zal het fanfarecorps „Excel sior" en het harmoniegezelschap van Meer en Bosch de kinderfeesten opluisteren, ter wijl „Excelsior" ook in de middaguren haar medewerking zal verleenen. 8 uur concert op het Raadhuisplein, te geven door de Harmonie „Eensgezindheid" en de Chr. gemengde Zangvereenlglng „Sur- sum Corda". Eveneens op het Raadhuisplein zal een ballet-ensemble, onder leiding van Tilly Sy- lou, tusschen 9 uur en 9.30 rhytmlsche dan sen uitvoeren. Hiervoor is het programma als volgt: 1. Wals Brillant van Chopin. 2. Vlaamsche kermis van Flor Peeters. 3. Invitation a la Valse van Weber. 4. Menuet van Bizet. 5. Wals uit de Rosenkavalier van Rich. Strauss. Het raadhuis zal des avonds weer verlicht worden, zoodat dit laatste nummer zeker in den smaak zal vallen. De dag wordt besloten met een groot vuurwerk op het Gemeentelijk Sportpark, aan den Meerweg, aanvangende pl.m. 11 uur. Gevonden Voorwerpen Terug te bekomen bij J. Ansing, Voor weg 25, een zilveren armbandje A. v. Bijle- veld, Achterweg 12, een leesboek T. de Vos, Laan van Insufinde 18, een postduifTuin baas Bosbeek, Glipperweg, twee postduiven Pronk, Kerklaan 50, een muts Romp, Mo- lenwerfslaan 181, een gouden broche Mevr. de Jong, Constantijn Huygenlaan 4, een hond wildschut, Clivialaan 20, een rijwiel belastingmerk, J. P. Nieuwenhuizen, Bali- straat 29, een regenhoed A. J. van de Gevel, Lange Margarethastraat 38rood, Haarlem, een jongensjas A. Willemse, Groenendaal, een postduifN. Koppens, Kanaalweg 5, een brilC. Kromhout, Lieven de Keylaan 14, een portemonnaie met inhoud J. B. M. van Kan, Laan van Bloemenhoven 17, een rijwielbelastingmerk in étuiA. IJtsma, Heeren2eg 22, een parapluie Van der Putten, Kerklaan 13, een R. K. kerkboek Gemeente- reiniging, Wipperplein, een zilveren kinder lepel R. Los, Javalaan 66, een enveloppe met foto's Gemeentereiniging Wipper plein, een zilveren vorkC. Goedhart, Wiekenplein 6, een zonnebril en blocnoot W. Schutte, Valkenburgerlaan 2, een ver moedelijk gouden armbandje A. van lersel, Oude Posthuisstraat 7, een portemonnaie Raadhuis, een heeren hoedH. Vogels, Lindenlaan 26, een dameshandschoen Vee- nings, Molenwerfslaan 150, een portemonnaie Van Veldhuijsen, Kadijk 17, een fitterstang Van Tongeren, Drieheerenlaan 17, een rijwiel belastingmerk Walbrink, Cruquiusdijk 60, Haarlemmermeer een rijwielbelastingmerk Reinierse, Bleekersvaartweg 4, een zilveren vulpotlood G. Dalhuijsen, Zandvaart- kade 12, een riem en een sleutel van een melkbus Beck, Res Novaplein 19, een tasch met motorgereedschap B. de Groot, Voor weg 11, een notitieboekje C. A. van Meeu wen, Adr. Pauwlaan 21, een hengelstok Heijting Amarilluslaan 5, een postduif Bergman. Nic. Beetsstraat 4, een fitterstang, A. van lersel, Oude Posthuisstraat 7, een portemonnaie Van de Raadt, Kanaalweg 1, een vulpotlood G. Jutten, Van Slinger landlaan 4, een nikkelen lucifersdoosje Mej. Smits, Camphuijsenlaan 4, een vermoe delijk gouden sierspeld Disselkoen, Java laan 23, een bos sleutels Gouthier-Jutten, Van Slingerlandlaan 4, een portemonnaie R. Eitema, Schouwbroekerstraat 16, een kinderschopje W. Spanjaard, Cloosterweg 4, een koperen bak van een weegschaal H. Meure, Res Novaplein 9, een rijwiel belastingmerk A. de Boer, Wilhelmina- plein 1, een sjaal Smits, Camphuijsenlaan 4, een tasch met gereedschapBureau van politie, Raadhuisstraat, een riemschoen een portemonnaie, een taschje met snuiste rijen, een hondenhalsband. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden en terug te bekomen bij Wed. Scholte, Bloemendaalscheweg 90, Bloemendaal, een kussentje J. Schreurs, Binnenpad 6, Overveen, een rijwielpomp Honig, Kweekduinstraat 18, Haarlem, een kinder-portemonnaie M. Houtzager, Oranje Nassaulaan 81, Overveen, een nikkelen klem van Beinum, Gem. Concertgebouw, Begijnstraat 13, Haarlem, een bruin-zwart ruwharige hond Melkhandel Sintenie, Jan Gijzenvaart, Santpoort, 8 bollenmanden C. van Velzen, Dclftstraat 3 rood, Haarlem, een rijwielbelastingmerkBentveldsweg 6, Aerdenhout, een ring met 3 sleutels P. Warmerdam, Zandvoortschelaan 217, Zand- voort, een ceintuur van Heerdt tot Evers- berg, Potgieterweg 13, Bloemendaal, een regenjasMes, Ramplaan 105, Haarlem, een bloedkoralen halsketting J. v. d. Linden, Hendrik Roozenlaan 25, Haarlem, een nieuwe binnenband van rijwiel Hardebol, Bosch laan 63, Bloemendaal, een linnen kinder hoedje H. Niesten, Schroeder v. d. Kolk- weg 10, Bloemendaal, een hondenzweep mej. de Kruif, Kinheimweg 47, Bloemen* daal, een bnl G Hoffschlag, L< v. Dalelaan 16, Haarlem, een damesmuts J. Tempel man, Schermerstraat 27, Haarlem, een dames- portemonnaie met inhoudA. Vernout, Papaverstraat 8, Haarlem, een grijze pet aan den Politiepost Zeeweg, een broche, een Lipssleutel, een kinderschoentje aan het bureau van politie Overveen. een dames- hands' een model Lipssleutel, ge merkt 1.. '.u/3, een dop van radiateur. De stichting van een Bad- en Zweminrichting Zooals wij gisteren reeds gemeld hebben, wordt door de commissie van voorbereiding voor de stichting van een overdekte bad- en zweminrichting, een brochure uitgegeven, waarin dit vraagstuk van Beverwijk uiteen gezet wordt. Het doel is om te onderzoeken of er voldoende belangstelling bestaat voor een z.g. sportfondsenbad. In de brochure worden allereerst de voor- deelen van een overdekte zweminrichting aangegeven. Ofschoon een ieder het grootere nut van een overdekte zweminrichting wel inziet, zoo luidt het in de brochure verder, is de kwestie „open of overdekt" een zuivere geld kwestie geworden. Men schat de stichtingskosten van een open inrichting op f 80.000, terwijl men van meening is een daaraan verbonden douche- bad-inrichting met volledige installatie op f 40.000 te kunnen stellen. De kosten eener overdekte zwemschool, waarin ook onder gebracht is een douche-bad-inrichting de installatie der overdekte zweminrichting kan tegelijkertijd de douche-bad-inrichting be dienen! bedragen f 150.000,voor welke som een zweminrichting van behoorlijke af meting gebouwd kan worden. Het zwaartepunt ligt echter niet in het verschil der stichtingskosten, maar in de exploitatie, het bedrijf zelve. Wanneer we de bedrijfsresultaten der zwminrichtingen in ons land nagaan, dan zien we, dat de open inrichtingen in het algemeen noodlijdend zijn en verliezen op leveren, terwijl de overdekte zweminrichtin gen over het algemeen niet alleen zich zelf bedruipen, maar zelfs winst maken. Een voorwaarde is echter, dat de overdekte inrichting niet te klein is, zooals b.v. die te Hilversum, welke inderdaad de gedachte aan een groote waschkulp opwekt en welke op de spitsuren, waarvan de inrichtingen het juist moeten hebben, maar een zeer klein aantal zwemlustigen kan „verwerken", ter wijl velen, door de kleinheid, juist afkeerig zijn van een bezoek. Of een .bedrijf zich bedruipen kan, hangt alleen af van het bezoek. Nu staan er, wat Beverwijk betreft, twee meenhigen tegenover elkaar. In de eerste plaats die der voor standers van de open inrichting: zij mee- nen, dat een overdekte inrichting niet vol doende bezoek zal hebben. Daartegenover staat het oordeel van de commissie. Zij meent: dat het voor snelle verbreiding van het zwemmen en het leeren zwemmen van het grootste belang is om eerst een overdekte zwemschool te stichten; dat een overdekte inrichting, gemakkelijk bereikbaar voor de bewoners van Velsen- Noord, Wijk aan Zee, Wijk aan Duin, Heemskerk en Beverwijk, zeer zeker zal op nemen en bij een goede propaganda na eenige jaren, evenals in andere gemeenten, zich zelf zal bedruipen en zelfs winst zal opleveren; dat daarom de gemeenschap bU de stich ting van een overdekte zweminrichting meer gebaat is dan bij de stichting eener open zwemschool; dat dat gemeente er daarom beter aan doet de stichting eener „overdekte inrich ting", indien noodig, te subsidieeren en haar geld heel wat nuttiger aanwendt dan dat zij zou medewerken aan de stichting eéner „open" zweminrichting; dat de burgerij, indien de gemeente een belangrijken steun wil geven voor een over dekte zweminrichting, het boven de voor den bouw eener open inrichting geraamde be- noodigde kapitaal zelve behoort bijeen te brengen. De beide meeningen staan tegenover elkaar, althans wat het verwachte bedrijfs resultaat betreft, het ls een kwestie van ja en neen. De commissie heeft zich tot taak gesteld te onderzoeken, of haar oordeel juist is. Zij wil de belangstelling voor een over dekte zweminrichting peilen, en heeft zich daartoe gewend tot „De Sportfondsen", welk lichaam het Sportfondsen-Bad te Amster dam gesticht heeft, en thans doende is om ook in andere plaatsen van ons land de stichting van overdekte zwcmgelegenheid ter hand te nemen en te bevorderen. „De Sportfondsen" is ook bereid haar werk op bovenbedoelden grondslag te Beverwijk te beginnen. D e groote vraag is echter óók voor „De Sportfondsen" zelve, of er vol doende perspectief voor de exploitatie is. Juist dit moet onderzocht worden, en daar toe dient het voorbereidende werk van de commissie. De stichtingskosten eener overdekte in richting met een bassin van 25 M. bij 12 M. kunnen geschat worden op f 150.000. De commissie meent dit bedrag op de volgende manier te moeten bijeenbrengen: a. f 50.000 uit deelname van belangstel lende lichamen, corporaties, particulieren. b. f 100.000 uit spaaraandeelen. Verder gaat de commissie uit van het denkbeeld, dat de gemeente zich garant zal verklaren voor rente en aflossing van de gelden te verstrekken door de R. V. B. Wat ls immers het geval? Een ieder zal het duidelijk zijn, dat het geruimen tijd duurt aleer f 100.000 bijeenbespaard is. De Rijks-Verzekeringbank is nu bereid, wan neer een gedeelte van het benoodigde spaar kapitaal aanwezig is, het overige te leenen (dit in verband met de groote belangen der volksgezondheid) mits, zooals gezegd, de ge meente garant blijft voor rente en aflos sing. Stel dus voor, dat als eisch gesteld zal worden, dat f 30.000 van het spaarkapi taal bijeen moet zijn, aleer de R. V. B. en de gemeente hunne medewerking verleenen, dan kan een ieder begrijpen, dat weinig tijd noodig is om met 200 spaarders aan dien eisch te voldoen. De commissie meent, dat, indien er in betrekkelijk korten tijd een 200 toekomstige Spaarders voor een overdekte bad- en zwem inrichting te Beverwijk en Omgeving gewon nen zullen zijn, dit niet na zal laten den gemeenteraadsleden van Beverwijk de over tuiging te schenken, dat er in onze ge meente een effectieve behoefte bestaat aan een overdekte zweminrichting, en dat men de exploitatie met een zeker vertrouwen tegemoet mag zien. De resultaten van het bad hangen na tuurlijk geheel af van het bezoek, dat de inrichting zal trekken. Gezien het enthou siasme, waarmee de stichtingsplannen van het overdekte bad ontvangen zijn, is de commissie voor het bezoek in het geheel niet bang. Zij meent dan ook, dat veilig mag aangenomen worden, dat 35.000 baden per jaar aanvankelijk zullen gebruikt worden, waarvan de opbrengst kan geraamd worden op 35.000 x f 0.40 f 14.000. Hierbij rekent ze nog de opbrengst der te gebruiken stort baden, welker opbrengst te begrooten valt op f 3500. Zoo zal de eerste jaren met een gemeentelijk subsidie van f5 0, f 60QO (waaronder begrepen de vergoeding voor de gegeven scnoolbaden) de exploitatie sluitend zijn. Ook mag in dit verband wel opgemerkt worden, dat alsdan te gemeentelijke sub sidie aan het badhuis van het Witte Kruis kan vervallen. De taak, die de commissie zich stelt, is, er zij met nadruk op gewezen, slechts een voorbereidende. Zij wil de stichtingsmo gelijkheid eener overdekte inrichting te Beverwijk slechts peilen. Wordt het aantal van 200 spaarders niet bereikt, dan moet aangenomen worden, dat er voor een overdekte /Zweminrichting in en om Beverwijk niet voldoende belangstelling bestaat. Jubileum „Zanglust" Het programma van de Jubileum Zangers feesten en Concerten van het mannenkoor „Zanglust", luidt als volgt; Zaterdag 29 Aug. n.m. 4 uur aankomst per trein en ontvangst met zang en muziek van het mannenkoor „Rheingold" uit Oberhau- sen (Duitschland)Nam. 8 uur groot con cert in de K. S. A., Peperstraat. Maandag 31 Aug. (Koninginnedag). Auba de aan het Gemeentebestuur om 11.30 uur voor het raadhuis, door de Duitsche zangers, 's Avonds 7.30 uur Hoofd-Concert in het Kennemer Theater door mr.hr'cnkoor Rhein gold. (Bekroningen 15 tweede en 46 eerste en eereprijzen) Zondag 6 Sept. nam. 2 uur en 7.30 uur groot Zangersfestival, voorafgegaan door optochten met muziek en banieren. Terrein achter het Kennemer Theater. Reeds inge schreven 18 groote Zangkoren met pl.m. 2000 zangers en zangeressen. Koningimief eesten Het programma voor de Koninginnefees- ten op a.s. Maandag 31 Aug. luidt: 's-Morgens 88.30 uur: Koraalmuziek van den torentrans der Nederd. Herv. Kerk te geven door de Beverwijksche Harmoniekapel. Kinderspelen: 's-Morgens 9 uur: Aubade voor het Raadhuis, met medewerking van de Beverwijksche Harmoniekapel, onder lei ding van den heer D. van Veen. Daarna Kleppermarsch met medewerking van de Beverwijksche Harmoniekapel onder leiding van den heer H. W. Hofmeester. Na deze uitvoering omgang door de ge meente; te volgen weg: Breestraat, Nieuw- straat, Meerstraat, Stationsplein, Koning straat, Zeestraat, Dr. Schuitstraat, School straat, Akerendamlaan, Vondellaan, Velser- weg naar weiland tegenover Scheybeeck. Tijdens den rondgang tusschen de muziek nummers zal eenige malen de kleppermarsch worden uitgevoerd; op het welland Schey beeck vóór de kinderspelen nog een extra uitvoering van den kleppermarsch. 's Middags kunnen alle kinderen die aan den Kleppermarsch hebben deelgenomen met de muziek meeloopen, en kunnen tus schen de muzieknummers den kleppermarsch doen hooren. Op het speelterrein aan de Baanstraat: Watersteekspel 's middags van 1.303.30 uur voor jongens van 12—-16 jaar, inwoners van Beverwijk en Wijk aan Duin. Beschikbaar worden gesteld 15 prijzen. Ringrijden op rijwielen met of zonder ver sierd rijwiel. Voor de mooist versierde fiet sen worden zes extra prijzen beschikbaar ge steld en voor de meest gestoken ringen 15 prijzen. De deelneming is opengesteld voor meisjes vanaf 12, Inwoonsters van Beverwijk en Wijk aan Duin. De deelneemsters worden verzocht 's mid dags half twee op het Stationsplein aanwe zig te zijn. Na gehouden omgang zal de wedstrijd aanvangen. Tonrollen voor jongens vanaf 12 jaar, in woners van Beverwijk en Wijk aan Duin. Van 1.303 uur. Beschikbaar worden gesteld 10 prijzen. Aangifte voor de spelen bij den heer D. M. G. Botterop, Breestraat 104, vóór of op Vrijdag 28 Augustus a.s. 's-Middags van 3.30—5 uur op het weiland voor Scheybeeck: Gymnastiek Demonstratie „Turnlust" oJ.v. den heer B. J. Wieland Los, te geven door de Beverw. Gymnastiek- Ver. De gymnasten zullen om 3.15 uur wor den opgesteld op het Meeresteinplein en gaan vandaar met muziek naar het oefen terrein, tegenover Scheybeeck. Het uit te voeren programma bestaat uit: 1. Staaf oefeningen voor heeren. 2. Banken voor meisjes. 3. Springen, Jongens-toestel- turnen, dames. 4. Ladders, jongens-paard- springen, v. heeren. 5. Volksdans voor meis jes. 6. Vrije oefeningen voor dames. 7. Klim- palen, voor jongens. 8. Toestelturnen voor heeren. 9. Knotszwaaien voor meisjes. Voetbalmatch Sportpark, 's Avonds van 6 tot 8 uur, tusschen de B. V. V. „De Kerrne- mers" van Beverwijk en V. S. V. van Velsen. Scheidsrechter: de heer N. J. Twisterling van Haarlem. R. K. GYMNASTIEKVEREENIGING.. „SPORT STAALT SPIEREN" De a.s. Demonstratie In verband met den goeden gang van za ken bij de a.s. Openlucht-Demonstratie, komt het 't bestuur zeer gewenscht voor het een en ander daaromtrent mede te deelen. Des morgens te 7 uur zal er een H. Mis worden gecelebreerd, waarbij alle leden ter H. Communie gaan. Er worden banken ge reserveerd; dus allen komen. Daarna zullen van 10 tot 11 uur de ver schillende vereenigingen in Beverwijk aan komen. Te 11.30 zal er een generale Repe titie worden gehouden. Dus de leden zorgen dat ze om 11.15 ln 't Sportpark aanwezig zijn. De repetitie zal ongeveer te 12.30 zijn afgeloopen. Dan kunnen allen naar de voor hen bestemde gelegenheid gaan om de lunch te gebruiken. (Leden van S. S. S. kunnen voor zoover dit mogelijk is, naar huis gaan om het een en ander te gebruiken.) Vervolgens moeten allen zorgen reeds té 1.15 op 't Schoolplein aanwezig te zijn, daar allen, gekleed in Gym. kostuum te 1.30 ln de Kerk moeten zijn voor 't Lof. Dit zal ongeveer te 2.15 zijn afgeloopen, waarna de Marsch- wedstrijd een aanvang zal nemen. De route hiervan is als volgt: Boe weg, Corn. Maters- weg, Verl. Groenelaan, Duinwijcklaan, Zee weg, Zeestraat, Koningstraat, Breestraat, Meeresteynstraat, Adrichemstraat, Assum- burgestraat naar het Sportpark, alwaar de Demonstratie te pl.m. 3 uur een aanvang zal nemen. De laatste week nog maar eens het beste beentje voorgezet en a.s. Zondag allen aanwezig, zoowel bij de H. Mis als bij al het overige. Tot Zondag! Concert De R.K. Harmonie gaf gister avond een concert in de muziektent aan de Enschedelaan. Een talrijk publiek luisterde met aandacht naar de keurig uitgevoerde nummers en toonde zich door veel applaus, dankbaar voor het gebodene. „Soli deo Glo ria" schonk een genotvollen avond. Koninginnedag Op het programma voor het Koninginnefeest op 2 September stona o.m. vermeld bij avond een fakkeloptocht. Daar de burgemeester dit heeft verboden, zal deze optocht niet doorgaan. Personalia De beer G. Bleeker, alhier, is wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop. Vraag: Hoe kan ik rooden inkt uit een grijs karpet verwijderen? Antw.: Behandel de vlek met een ma tige geconcentreerde oxalzuur-oplossing en spoel dan met water na. Vraag: Onze kanarievogel beeft aan den achtersten nagel van zijn beide pootjes een dikken knobbel. Ze zijn erg rood en pijn lijk, zoodat hij niet op de stokjes kan zit ten. Ook is hij geheel van zang af. Wèei u misschien de oorzaak en een middel er tegen? Antw.: Penseel de pooten met jodium - tinctuur. Als vervelling optreedt, moet dc kuur ophouden. Vraag: 1. Welke is de aardigste rondrit, met het oog op de bezienswaardigheden, van een uur of 6 door Zeeland, met uitzon dering van Zeeuwsch-Vlaanderen, te be ginnen bij Bergen-op-Zoom en met als eindpunt Middelburg? 2. Hoe laat vertrekken de ponten van Vlissingen naar Breskens? 3. Welke is de aardigste rit van Maastricht naar Nijmegen langs alle be zienswaardigheden van Zuid-Limburg, met opgave van die bezienswaardigheden? Beide ritten per auto. 4. Welke zijn de respectievelijke aantallen K.M.? 5. Welke zijn de bezienswaardigheden van Maastricht? Antw.: In den boekhandel of bij reis- bureaux zijn alleraardigste gidsjes ver krijgbaar voor weinig geld, die u alles geven wat u verlangt en uitvoeriger dan wij hier in deze rubriek zouden kunnen doen met het oog op de beschikbare plaatsruimte. Wij raden u aan u een dergelijken gids aan te schaffen. Vraag 1: Voor het eerst heb ik mijn fo to's geglansd. Na het spoelen ongeveer 10 minuten in een aluinbad en daarna heb ik ze op spiegelglas met een gummiroller geplakt. Na verloop van een paar uur wa ren ze niet meer van het glas af te krij gen. Wat is hiervan de oorzaak? 2. Hoe kan ik mijn foto's goed harden? Een verzadigde aluinoplossing helpt niet. 3. Aan de randen van mijn negatiefjes zitten onder zoowel als boven, zwarte plek ken. Waardoor kan dit komen? 4. Kan men foto's alleen ln de zon glan zen? Antw. 1: Amateurs doen beter te glan zen op z.g. glansplaten, die voor enkele dub beltjes te koop zijn in den fotohandel. 2. In een 10 a 20 pCt. aluinoplossing. 3. Waarschijnlijk oude platen. 4. Beter is door koude lucht, b.v. in den tocht. Vraag 1: Hoe kan men roestvlekken uit een wit granieten vloer verwijderen? Ze zitten er al meer dan een week op. 2. Hoe kan men roest uit een katoenen japon krijgen? 3. Hoe moet men een kanarievogel be handelen, die aan het ruien is? En mag hij zangzaad hebben? 4. Hoe kan men roest van een waschbak verwijderen' Antw. 1: De vlek inwrijven met een war me oplossing van zuringzout, daarna goed afspoelen en wrijven met een papje van granietschraapsel en water. 2. Met roeststift in drogisterijen verkrijg baar. 3. Geef als hoofdvoedsel raapzaad en als bijvoer een hard gekookt ei met beschuit vermengd of dagelijks een stukje vogel biscuit. 4. Indien wij niet weten uit welk metaal de bak vervaardigd is, kunnen wij u geen raad geven. Vraag: Hoe kan men een gummi regenjas, die door liet dragen vuil is geworden, schoon maken, en hoe den vetten kraag te behandelen? Antw.: Met zuiveren spiritus, verkrijgbaar bij uw drogist. Vraag: Is het u bekend, hoeveel R. K. Raadsleden te Amsterdam indertijd hebben medegestemd vóór het plaatsen van een monument ter nagedachtenis van F. Domela Nieuwenhuis, het monument, dat 29 dezer op het Nassauplein te Amsterdam zal wor den onthuld, en hoeveel R. K. Raadsleden stemden er dan tegen? Antwoord: Wij herinneren ons die stem menverhouding niet meer. Vraag: 1. Mijn zoon is 14 jaar en beeft de klassen der lagere school doorloopen. Hij wil naar de cadettenschool. Kunt u mij hieromtrent eenige inlicbtigen geven? 2. Zijn er nog kosten aan verbonden? s 3. Tot wien moet ik mij wenden? 4. Tot wien moet ik mij wenden voor een gemeentebetrekking in de gemeente Velsen? Antwoord: 1, 2 en 3. Wend u tot den gou verneur der Koninklijke Militaire Academie te Breda. 4. Tot het gemeentebestuur. Vraag: 1. Waar ligt het Muiderslot? 2. Is het te bereiken per fiets? 3. Is dit mogelijk op één dag van Bergen uit. 4. Mag het ook van binnen bezichtigd worden? Antwoord: 1. Te Muiden; 2. Ja; 3. Ja; 4. Ja.. VrKunt u mij een middel aan de hand doen, om een blauwe gabardine regenjas, die door het dragen vet is geworden, te reinigen? Antw.: Doop een schconen doek in petro- leumether en wrijf daarmede de jas af. Vr.: Hoe kan ik ketelsteen uit een wa terketel verwijderen? Antw.: Met zoutzuur. Daarna echter gc«d uitspoelen en uitkoken, want zoutzuur is vergif. Vr.: Welke is de kortste en mooiste weg van Noordwijkerhout naar Breda per fiets? Hoeveel KM.? 2. Hoeveel bedraagt de prijs van de pont bij Moerdijk? Antw. 1: Noordwijkerhout, Noordwijk, Voorhout, Postbrug, Oegstgeest, Leiden (14.8 K.M.), Zoeterwoude, Stompwijk, Zoe- termeer, Zegwaard, Den Hoorn, Kruisweg, Bleiswijk, Bergschenhoek, Hillegersberg, Rotterdam (31.5 K.M), Wevershoek, Rtjs- oord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergschen Hoek, Terhey- den, Breda (49.5 K.M.). Totaal 95.8 KM. 2. Voor fiets en berijder 20 cent Vraag 1: Welken weg moet ik volgen van Hillegom over Rotterdam naar St. Michels- Gestel? Hoeveel K.M.? 2. Dito van Hillegom via Utrecht naar St. Michels-Gestel (N.-Br.) Antw. 1: Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden (18.2 K.M.), Voorschoten, Veur, Voorburg. Hoornbrug, Delft, Overschie, Rotterdam (34.6), Kralingen, Kralingsche Veer, Krimpen a. d. IJssel, Krimpen a. d. Lek, Elshout, Kinderdijk, Alblasserdam, Pa- pendrecht, Sliedrecht, Giesendam, Hardinx- veld, Gorinchem, (46.9 K.M.), Rijswijk, Gies- sen, Neer-Andel, Op-Andel, Veen, Spijk, Wijk, Aalburg, Heusden, Herpt, Haarsteeg, Vlijmen, 's-Hertogenbosoh (32.8 K.M.), St. Mlchiels-Gestel. Totaal 138.8 K.M. Antw. 2: Hillegom, Aalsmeer, Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Reewijk, Breukelen, Utrecht (43.8), Houten, Schalkwijk, Culemborg, Buurmalsen, Gel- dermalsen, Meteren, Waardenburg, Tuil, Zaltbommel, Hedel, 's-Hertogenbosch, St Michiels-Gestel (60.7 K.M.) Totaal 1045 Kilometer. B-D.-motor, 7/9 P.K., geheel electr., f 85.—; H.D.-motor, 7/9 P.K., niet electr-, f 60.—; belden loopen prima en beste banden en duo. Gen. te ruilen voor lichtere of radio WOUWERMANSTRAAT 47rood. VERSCH HOLL. RUNDVLEESCH Lappen 50 cent - 3 pond 1.40 Gehakt 40 cent - 3 pond 1-— Rlblappen 60 cent - 3 pond 1.75 Rosbief 70 cent - 3 pond 2. Rollade 60 cent - 3 pond 1.75 OUDE GRACHT 80, hoek Botermarkt KLEINE HOUTSTRAAT 115. is de naam, die voor de meeste inwoners van Groot-Haarlem gelijk staat met solide, smaakvol en best. Dat de naam RANDOE tevens een waarborg is voor, naar verhouding, zeer bescheiden prijzen, is voornamelijk de uitgebreide cliënteele bekend. RANDOE zal, ook wat prijzen betreft, elke ernstige vergelijking kunnen doorstaan.' RANDOE vervaardigt fraaie meubelen en doet alle be hangers- en stoffeerderswerk, maakt de beste matrassen, verkoopt dekens, tapijten, gordijnen en linoleums tegen uiterst matige prijzen. A.s. DONDERDAG en volgende dagen van 10 uur vm. tot 8 uur n.m. ZATERDAG tot 10 uur nam. HOOGST BELANGRIJKE ONDERHANDSCHE VERKOOPING van een partij Rechtstreeks aan particulieren. De verkoop heeft plaats uitsluitend a contant en onder VOLLE GARANTIE, terwijl gekochte goederen desverlangd voor onbepaalden tijd gratis bewaard kunnen worden. Betaling kan dan desgewenscht geschieden wanneer naderhand de goederen in ontvangst worden genomen. Een kleine greep uit de prijzen. 4 Eiken Slaapkamers 90. 18 Gezondheidsmatras sen, syst. Auping, 15 jaar garantie 26 Prima damast bed- stellen met peluw en 2 kussens 4 Massief eiken Dres soirs met 3 laden en geslepen spiegel 2 Fauteuils en 4 Stoe len, stof naar ver kiezing 3 Mod. Salonameuble menten met losse veerende kussens 7 Pracht Q. A. Dres soirs 1 Dressoir met inge bouwde Theevitrine 9 Prima Ameublemen ten met losse vee- rende kussens 4 Groote Salonameu- menten 36 Moderne Boeken kasten v.a. 13 Moderne Theemeu bels met glazen tus- schenplaat 7 Eiken Salontafels 2 Eiken Bureau-Ml- nistres 40.— 46 Gesl. Spiegels v.a. 2.95 15.50 35.— 29.— 29.50 65.- 39.— 45.— 47.50 90.- 13.50 9.50 7.50 11.50 22.50 15.50 6 Rookfauteuils 4 Divans, geheel vee- rend, grdbte maat 3 Massief eiken Eet- kamertafels 6 Schitt. Waaier ameublementen 115. 4 Leeren Crapauds 37.50 9 Hyper mod. Salon ameublementen in twee kleuren ge stoffeerd 125. 5 Dames-Fauteuiltjes 14.50 9 Zwaar eiken ge beeldhouwde ledi kanten 22.50 4Q. A. Salonameu- menten 100. 2 Groote Spiegelkas ten 42,o0 Exceptloneele tijdelijke aan bieding: 9 moderne massief eiken Slaapkamers, bestaande uit: Ledikant, tafel, 2 stoelen, nachtkastje met lade en mar merplaat, spiegelkast enwasch- kast met marmeren plaat, groote marmeren opzet met spiegel of toilettafel met groo- ten spiegel en twee draaibare spiegels en platen op de kast jes voor f l-27-50 Verder nog tientallen verschillende modellen Salon-, Huiskamer- en Slaapkamer-ameublementen, Dressoirs, Buffetten, Spiegels, Theemeubels, Salon- en Schuiftafels, Kapstokken, Schilderstukken, Rooktafels. Bovenstaande goederen, grootendeels EIGEN FABRIKAAT, zijn ZONDER EENIGE VERPLICHTING VRIJ TE BEZICHTIGEN en eventueel te koop ALLEEN in de lokalen der Dir. JOH. GORREE ILFzn. Magazijnen en Stoffeerderijen; ROOSVELDSTRAAT 2 en 80. Hoofdkantoor ZAANDAM: OOSTZIJDE - TELEFOON 669 en 670. Daar er nog steeds op alle mogelijke manieren wordt getracht ons bedrijf na te bootsen, verklaren wij hierbij nog eens uitdruk kelijk, dat de NEDERLANDSCHE HANDELSVEREENIGING alleen die goederen garandeert, welke in haar perceelen ZIJLWEG 11 en 25 zijn gekocht. Het door anderen nabootsen van ons bedrijf is juist voor U het beste bewijs, dat tegen ons in PRIJS en KWALITEIT niet te concurreeren is. Terwijl overal wordt geklaagd over een nog nooit gekende stilte in het meubelbedrijf, zijn wij door de enorme drukte juist ver plicht geweest maatregelen te nemen om over eenige weken wederom belangrijk te kunnen uitbreiden. Voor dit doel KOCHTEN WIJ DEZER DAGEN DAN OOK WEDER HET HETWELK BINNEN KORTEN TIJD OOK GEHEEL VOOR DEN MEUBELVERKOOP WORDT INGERICHT, terwijl nog een grootere uitbreiding in voorbereiding is. DAT, terwijl de TEGEN ONS ongerichte zaken weder een voor een worden opgeheven, wij steeds weder uitbreiden. DAAROM is het Uw belang, met het oog op Uw garantie, te koopen in die zaak, waarvan U weet dat deze na korten tijd toch weder niet verdwijnt. ONZE toonkamers kunt U niet alleen vrij binnen gaan, doch ook ONGEHINDERD verlaten, daar ons personeel ten strengste verboden is op straffe van ontslag (hebben ook GEEN provisie van den verkoop) te trachten U ook maar iets aan te praten, omdat ons bedrijf alleen op aanbeveling van onze ruim 2800 CLIëNTEN is gebaseerd. VAN ELKE f 1000.— verkoop IS BIJ ONS f 800.— OP AAN BEVELING BIJ 99 (Z.) HAARLEM (N.) kunnen wij niet, maar wel een le klas wave maken tegen zeer laag gestelden prijs. Wij hebben twee zaken, geheel voor permanenten ingericht, op dit gebied zijn wij specialiteiten en wij zijn gediplomeerd door de Münchener Permanent School. Uw haar wordt bij ons gestoomd, blijft daardoor soepel, zacht en glanzend en ver branden ls uitgesloten. - Dit is geen goedkoopen vlakwikkel perman-nt, doch een stoompermanent. die U ergens anders niet onder den prös van 15 kunt bekomen. Warmte op het hoofd ls hierdoor uitgesloten Moet U dus gepermanent bel U dan even op en Uw blijvende golf komt keurig ln orde. U kunt ook thuis behandeld v ~i vraag eens prijs (Z.) HAARLEM (N.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6