Kennemerland Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs GEMEENTERAAD VAN BEVERWIJK Stofzuigerhuis MAERTENS m De radio-distributie „und kein ende" Nog geen beslissing over het verleenen der conces sie Een wachtlokaal voor autobus-passa giers Besloten om te berusten in de rechts vordering van M. Mulder. Het voorstel van B. en W. om zich te doen verweren verworpen. IJMUIDEN VELSEN MAPKTNIFJTWS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Philips Radio-Toestellen Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers h k„L73?'°L?irl 7 15337 15363 15932 1601.3 mos ir»078 1612S letar MARKTBERICHT Staar van Besommingen 60/4 Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig waren de heeren Zwager en Aardenbrug. Benoemingen. Benoemd worden aan de gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool met ingang van I September 1931 in vasten dienst als Leerares fraaie handwerken en stofver- sieren mej. H. C. Nieuwenhuijzen, thans tijdelijk leerares Leerares koken, voedingsleer en waren kennis mevr. wed. M. Holdert-Heil, thans tijdelijk leerares Leerares lingerienaaien, knippen, ver stellen, mazen en stoppen Mej. E. Zwaan, thans tijdelijk leerares. Met ingang van 1 Januari, 1932 in vasten dienst Leerares costuumnaaien, knippen en stof- fenkennis, tevens leidster der school mej. M. W. Capelle, thans tijdelijk leeraresleid- ster. Voor het tijdvak van 1 September 1931 tot 1 September 1932 Tot leerares huishoudkunde, waschbehan- deling, strijken en gezondheidsleermej. I. van Straaten, thans tijdelijk leerares. Tot leerares algemeen vormend onderwijs mevr. wed. J. M. Sonneveld, geb. van Mensch thans tijdelijk leerares. Gemeenterekening. Aangeboden wordt de gemeente-rekening dienst 1930, sluitende met een voordeelig saldo van 30.865.53 54» gewone dienst. Tevens wordt aangeboden de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Onderwijs. B. en W. stellen den raad voor aan de onderwijzers bij het lager en uitgebreid lager onderwijs, die aangewezen zijn tot plaatsvervanger van het hoofd der school, een belooning toe te kennen, berekend naar 500.per jarr. Deze belooning -..ordt eerst uitgekeerd indien de plaatsvervanging langer dan 10 achtereenvolgende schooltijden heeft ge duurd en slechts voor den duur der plaats vervanging. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Januari 1931. Goedgekeurd. Gasverwarming in de R.K.Meisjesschool. In de raadsvergadering van 24 Juli, j.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies een adres van het bestuur der R.K. Meisjesschool voor L.O. aan de Peper straat, houdende verzoek om beschikbaar stelling van de benoodigde gelden voor den aanleg van een gasverwarming-installatie, den bouw van een gymnastieklokaal en de verandering der inrichting van het school gebouw. Tegen inwilliging van het verzoek omtrent den aanleg van een gasverwarmingsinstalla- tie bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Het verzoek inzake den bouw van een gymnastieklokaal en de verandering der inrichting van het schoolgebouw kan thans nog niet worden behandeld, aangezien daar omtrent nog een onderzoek moet plaats hebben. Aanhouding van dit verzoek is mitsdien gewenscht. Aldus wordt besloten. Goedgekeurd wordt een wijziging van de vordering op het Openbaar Slachthuis. De radio-distributie B. en W. stellen veor A. aan den Minister van Waterstaat, inge volge artikel 3 der Telegraaf- en Telefoon- wet 1904, machtiging te verzoeken voor den aanleg en de exploitatie van een radio-Cen trale in de gemeente Beverwijk en in de afd. Wijk aan Duin der gemeente Wijk aan Zee en Duin. B. na verkregen machtiging bedoeld sub. A de concessie voor het aanleggen en exploitee- ren van een radio-centrale in hethiervoren genoemde gebied, over te dragen aan het Technisch Bureau R. van Lunzen, het Tech nisch Bureau D. G. Minkema en de N.V. v.h. C. Nijman alhier, onder nader door den Raad te bepalen voorwaarden. De heer WELAGE herinnert eraan, dat indertijd eenige adressen van de Weijer en andere radio-handelaren in handen van B. en W. ter afdoening zijn gesteld. Spr. had toen reeds voorgesteld om de drie in het voorstel genoemde handelaren uit te sluiten, omdat deze de zaak zoo hebben getraineerd en tegengewerkt. In de betreffende vergade ring heeft spr. dit voorstel weliswaar weer ingetrokken, doch hij meent, er thans weer opnieuw mede bij den raad te moeten komen. Meer dan ooit is spr. er thans van overtuigd, dat de zaak wordt getraineerd. Het particu liere initiatief heeft in dit opzicht teleur gesteld en spr. stelt dan ook voor om de concessie niet te verleenen aan de drie, in het voorstel genoemde handelaren, doch eerst overleg te plegen met de overige aanvragen, teneinde te hooren of deze bereid zijn de distributie te exploiteeren. Mevr. KEMP-HAAN stelt voor om het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W., inzake het aanvragen der concessie, aan te nemen doch het tweede gedeelte aan te houden. Dan is de raad nog vrij om de concessie te verhuren aan wien hij wil. De heer VISSER noemt het zeer onver standig van den raad om het voorstel-Maters aan te nemen. Spr. raakt hier meer en meer van overtuigd. In tal van gemeenten is deze zaak in handen van de gemeente gesteld. Spr. adviseert dan ook om het voorstel van B. en W. niet te aanvaarden. De heer EIJKING vraagt naar de kosten berekeningen der aansluitingen. Het tarief moet billijk zijn. De VOORZITTER merkt op dat de raad de voorwaarden vaststelt. De heer DE GROOT adviseert om het voorstel van Mevr. Kemp-Haan aan te nemen. Neemt men het geheele voorstel van 3. en W. aan, dan is principieel reeds uit gemaakt aan wie de concessie zal worden verleend. Dit kan men voorkomen door het tweede gedeelte van het voorstel aan te hou den. De heer TROMP zegt niet te hebben kunnen vermoeden dat deze zaak zóó zou loopen. Spr. was aanvankelijk ook voorstan der van het particulier initiatief, doch wanneer hij nog eens van voor af aan zou moeten be ginnen, dan zou hij het anders doen. De particuliere handelaren hebben ons in den steek gelaten en spr. zou er veel voor gevoelen om de zaak thans in de handen der gemeente te geven. De heer VISSER hoopt dat de raad na deze ervaringen zal besluiten om de radio- distributie aan de gemeente te laten. Na nog eenige besprekingen wordt over eenkomstig het voorstel van Mevr. Kemp- Haan besloten. Het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W. is dus aangenomen, terwijl het tweede gedeelte aangehouden is. EEN WACHTLOKAAL VOOR AU TOPASSAGIERS. De directeur van Openbare Werken heeft B. en W. voorgesteld om over te gaan tot den bouw van een wachtlokaal voor auto- buspassagiers op het Meeresteijnplein en tot het uitvoeren van enkele verkeersverbeterin- gen ter plaatse. Het Meeresteijnplein is een van de gevaar lijkste punten in het verkeer. Voor een groot deel is dit een gevolg van het feit, dat de Oosterwijkstraat en de Meeresteijnstraat beide op dit plein uitkomen en direct als één weg aansluiten op den Rijksweg Alkmaar Haarlem. Volgens het door den directeur aangebo den plan zal de aanplakzuil op het Meere steijnplein worden verwijderd. Het thans aanwezige urinoir blijft bestaan en vóór het urinoir, doch uiterlijk één gebouwtje uit makende, wordt een wachtlokaal gebouwd, dat des avonds na het vertrek der laatste autobus met een rolluik kan worden gesloten. Voorts wordt in overweging gegeven om op het plein, benevens in den Rijksweg een drietal verkeersleiders te plaatsen met ver lichte paaltjes en richtingsborden, zoodat het verkeer steeds rechts op den Rijksweg komt. De kosten van deze voorzieningen worden begroot op f 2400. De heer VISSER vraagt zich af of dit een gemeentebelang is of een belang van den autobus-ondernemer. Volgens spr. is het een belang van den laatste en hij is er dan ook niet voor, om het gebouwtje van gemeentewege te stichten. Laten B. en W. zich eerst met de ondernemers in verbin ding stellen en vragen of zij er in willen bijdragen. De VOORZITTER antwoordt, dat het allereerst een belang is voor de passagiers. De kosten zijn van geringe beteekenis. Overigens is het niet gewenscht, om met de autobusondernemers in onderhandeling te treden, want zij kunnen dan vervangen worden. Het zou ook mogelijk zijn, dat de gemeente een vergoeding vroeg voor het innemen van een standplaats. De heer EIJKING voelt ook niets voor de stichting van het lokaal. Het verkeer wordt er na de stichting van het gebouwtje niet beter op. Spr. vindt, dat op zoo'n stand punt van 't verkeer zooveel mogelijk ruimte gemaakt moet worden. Ook de stoelen op het trottoir vóór het café van v. d. Lem, acht spr. een belemmering. Spr. hoopt, dat de raad' het voorstel af Zal stemmen. Wethouder STEIJN merkt op, dat het zwaartepunt van dit voorstel niet ligt in het gebouwtje, maar in de regeling van het verkeer. Door de opruiming van het plantsoentje, het plaatsen in van richting leiders, wordt een goede regeling van het verkeer verkregen. Dit is het hoofddoel. Maar bij deze regeling is het moeilijk om het gebouwtje te stichten. Het kan dien naam eigenlijk niet eens dragen. Het is slechts een schuilplaats voor de wach tende passagiers. De kosten zijn zeer gering. Het grootste deel van het advies is bestemd voor de verkeersregeling en deze is van het hoogste belang. De heer BRAUN licht toe, dat bij de besprekingen in de commissie voor Open bare Werken gebleken is, dat het lokaaltje slechts een paar honderd gulden kost. Bo vendien ligt het in de bedoeling om de autobushouders te doen bijdragen in den vorm van een recht voor het hebben van een standplaats. De heer VISSER handhaaft zijn stand pun t. Na nog eenige discussies wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Eijking en Visser. Verkoop van grond. B. en W. stellen vopr aan A. Koolman, alhier, te verkoopen een gedeelte grond, gele gen aan de Stamphuisstraat, ter grootte van 810 Ma en tegen den prijs van ƒ6.50 per Ma. Voorts stellen zij voor aan J. F, Kockx, alhier, te verkoopen een gedeelte grond aan dezelfde straat, ter grootte van 630 M2 tegen denzelfden prijs. Op het verzoek van A. Meijnema, te IJmuiden, wordt afwijzend beschikt. Aan N. H. Geerling wordt een gedeelte grond verkocht, gelegen aan den Romertsche- weg, ter grootte van 257 Ma. Rechtsvordering Door M. Mulder, alhier, is tegen de ge meente een eisch in rechten ingesteld, wegens het hem op 14 Februari 1931 gegeven ontslag als los-werkman, welk ontslag volgens zün stellingen zonder opzeggingstermijn heeft plaats gehad. Eischer vordert van de gemeente een som van 28.gelijk aan één week loon. Aangezien bij onderzoek is gebleken, dat eischer op 7 Februari 1931 is aangezegd, dat hij op Zaterdag 14 Februari d. a. v. ont slagen was, komt het B. en W., na ingewon nen rechtskundig advies, voor, dat de eisch van Mulder ongegrond en voldoende voor tegenspraak vatbaar is. Zij stellen den raad mitsdien voor te besluiten tot verweer tegen voornoemden eisch in rechten. De heer EIJKING vreest dat deze proce dure door de gemeente verloren wordt. In ieder geval zal het ten koste der gemeente zijn. De gemeente heeft nog eens een proces gewonnen, Doch de kosten voor de gemeente bedroegen 500. Het opzeggen is volgens spr., geschied door een ondergeschikte, die daartoe niet het recht had. Spr. acht het 't eenvoudigste om den man 28.te geven. Wint de gemeente het proces, dan kost het toch geld. Verliest zij het, dan is het nog veel erger. De VOORZITTER antwoordt dat het opzeggen correct is geschied. Dit behoeft niet altijd te gebeuren door het hoofd van dienst. Spr. wijst er verder op, dat het er heir, om gaat het recht te laten gelden. De heer DE GROOT betreurt het dat er een proces gevoerd moet worden om deze 28.Spr. hoopt, dat dergelijke kwesties voortaan buiten den raad gehouden kunnen worden. Nu de kwestie echter eenmaal zoover is, moet de zaak voortgang hebben. De heer TROMP zegt de overtuiging te hebben, dat de man niet voldoende gewaar schuwd is. De betrokken ambtenaar is volgens spr. tamelijk „Russisch" tegen de tewerkgestelden te keer gegaan. En het kan heel best gebeuren dat Mulder straks gelijk krijgt. In ieder geval dreigt het een zeer on verkwikkelijke zaak te worden. De heer EIJKING onderschrijft dit. De VOORZITTER leest het rechtskundig advies voor, volgens hetwelk het ontslag gegeven is op de gewone manier met een week opzegging. Hierop moeten B. en W afgaan. De heer TROMP waarschuwt nog eens tegen aanneming van het voorstel. De heer VISSER becritiseert ook het op treden van den betrokken ambtenaar. De heer MATERS vraagt of B. en W. zich persoonlijk op de hoogte hebben gesteld. De VOORZITTER antwoordt ontkenned. Na nog eenige discussie, waarbij ook heer WELAGE verklaart, tegen de proce. r te zullen stemmen, komt het voorstel v—i B. en W. in stemming. Het wordt verworpen met 2 tegen 10 stemmen. Vóór stemden de heeren Maters en Steijn. Het voorstel om in de rechtsvordering, te berusten wordt hierna aangenomen Tegen stemden de heeren Maters en Steijn. Aankoop strookjes grond In de besloten raadsvergadering van 28 November 1929 werd besloten om mede werking te verleenen voor den aanleg van een betegeld voetpad aan de Oostzijde van den Alkmaarschen Straatweg. De voor den aanleg benoodigde strookjes grond zou den worden aangekocht voor een prijs van 7 per M2., waarvan de helft of 3.50 per Ma. door het Rijk zou worden betaald. Door het Rijk werd echter de voorwaarde gesteld, dat de aangekochte strookjes grond op naam van het Rijk werden overgeschreven. Door verschillende omstandigheden, o.a. ver plaatsing van personeel bij den Rijkswater staat te Alkmaar, heeft deze overdracht tot heden nog niet kunnen plaats hebben. Het komt B. en W. gewenscht voor om de bedoelde strookjes grond voorloopig voor rekening van de gemeente aan te koopen. Indien de vereischte machtiging door den minister is verleend kan dan later over dracht aan het Rijk plaats vinden. De heer EIJKING vestigt er de aandacht op, dat er in het fietspad slechte plekken zijn, die gevaar opleveren. Spr. dringt aan op verbetering. Voorts vraagt spr. of de eigenaren, die weigerden een strookje grond af te staan, gedwongen kunnen worden langs den weg der onteigening. De VOORZITTER antwoordt, dat hij reeds voornemens was dit laatste te onder- Zoeken. Aan het andere zullen B. en W. hun aandacht schenken. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Ingekomen Stukken. Ingekomen is een verzoek van het mannen koor „Zanglust" om een bijdrage voor het te houden festival. Besloten wordt een bedrag van 25. beschikbaar te stellen. Door den Beverwijkschen Bestuurders- bond is aan den raad een adres gericht, waarin onder de aandacht wordt gebracht, dat in verband met de groote langdurige werkloosheid vele der werkloozen zich geen belastingmerk kunnen aanschaffen. In vele gevallen is voor den werkzoekende het rijwiel een onmisbaar vervoermiddel, om buiten de plaats zijner inwoning werk te zoeken en te vinden. Door het gemis aan een belastingmerk zal voor hen de kans op arbeid geringer blijven. Reden waarom adres santen zich tot den raad wenden met het ver zoek, aan alle werkloozen, die krachtens de regeling van het Departement en Maatschap pelijk Hulpbetoon uitkeering ontvangen, een toeslag te verleenen even groot als de kosten van een rijwielbelastingmerk. De VOORZITTER merkt op, dat het niet op den weg der gemeente ligt, om hier aan medewerking te verleenen. Temeer niet, daar bij het Rijk een regeling in voorbereiding is, waarbij ten aanzien van de werkloozen een speciale voorziening wordt getroffen. De Beverwijksche Conservenfabriek heeft verzocht, om ontheffing van de bouwverorde ning ten behoeve van de uitbreiding der fabriek. Besloten wordt dit verzoek in te willigen. Van de Commissie van Overleg der drie Nederlandsche Middenstandsbanken is een adres ingekomen inzake de toepassing van art. 6 der Winkelsluitingswet. Dit adres zal tegelijk met de vaststelling der betrekkelijke verordening worden behan deld. Tenslotte is nog ingekomen een adres van den Nederl. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders, waarin verzocht wordt, om bi) de vaststelling der tarieven voor de Personeele belasting over 1932, den grondslag biljarten te laten vervallen. Dit adres zal voor de raadsleden ter lezing worden gelegd. Rondvraag. De heer VISSER vraagt naar het advies over het voorstel om den voorloopigen Op- haal- en Stortingsdienst in een vasten dienst om te zetten. Spr. krijgt den indruk, dat B. en W. er niet sympathiek tegenover staan. De heer TROMP zegt, dat het verkeer te lijden heeft van de muziek, welke des Zaterdagmiddags op de Breestraat wordt gegeven. Spr. is niet tegen deze muziek, doch hij zou wenschen, dat er een goede plaats voor werd aangewezen. Ook voor de kerkdiensten des avonds is het hinderlijk. Mevr. KEMP-HAAN zegt, dat de om wonenden hinder ondervinden van den schoorsteen van een bakkerij op den hoek van de Simon Rumpingstraat. De VOORZITTER zal hiernaar een onderzoek doen instellen. Spr. zal met de politie spreken over het musiceeren op de Breestraat. Wat den ophaal- en stortingsdienst be treft de stukken zijn nog niet alle in het bezit van B. en W., waardoor her advies nog niet kan worden uitgebracht. Aan het slot der vergadering spreekt de VOORZITTER nog eenige vriendelijke woorden tot die raadsleden, die niet meer in den raad zullen terugkeeren, n.l. de heeren Aardenbrug, Brantjes en Tromp. Spr. dankt deze heeren voor hetgeen zij in de afgeloopen 4 jaar voor het welzijn der gemeente naar beste weten en kunnen hebben gegeven. De heer TROMP dankt voor deze woorden. Hierna volgt sluiting. Een waterrat Maandagavond werd aan het Bureau van Politie kennis gegeven, dat een opvarende van een Katwijkschen logger binnen de pieren van boord was gesprongen en in een vlet naar den wal werd vervoerd. Later bleek dat de schepeling, genaamd D., wonende te Egmond aan Zee, dronken aan boord was gekomen. Omdat hij aan dek la waai stond te maken, was hij op last van den schipper naar zijn kooi gebracht. Later was hij echter, toen de logger tusschen de pieren was, weer aan dek gekomen en na wat rumoer te hebben gemaakt uit eigen beweging over boord gesprongen en naar den wal gezwommen. Door dokter Van H. werd hem geneeskundigen bijstand verleend. Deze adviseerde overbrenging naar het Bu reau van Politie, waarna hij aldaar trr ont nuchtering in bewaring is gesteld. Onder dezelfde namen in de vaart De door de „V. E. M." van de Visscherijmij. „Oceaan" aangekochte stoomtrawlers Timor, Sumatra en Oceaan 2, zullen onder dezelfde namen en merken in de vaart worden ge bracht. Van de Westkust De stoomtrawler „Pet ten" kwam hier gisteren binnen met 150 manden heekvisch, buiten de andere visch. Groote vangst Door den stoomtrawler „Freia" werd hijr gisteren 900 manden ha ring aangevoerd. Een mooi resultaat. „Kunst aan het Volk" Op Zondag 4 Oc tober a.s. wordt door de vereeniging „Kunst aan het Volk" het winterseizoen geopend. Vorige jaren hebben wij reeds het doel dezer vereeniging leeren kennen, n.l. om goede kunst aan het volk te brengen. Op den openingsavond zal optreden het welbekende Duo Bosch, uit Amsterdam. Om de vereeniging financieel wat sterker te maken, is voorts door het bestuur een loterij georganiseerd. Sluiting der café's op Koninginnedag De Burgemeester van Velsen brengt hierbij ter algemeene kennis, dat door hem is be paald, dat de tapperijen in de afdeelingen IJmuiden en Velsen op 31 Augustus 1931 ge opend mogen zijn tot des nachts 12 uur. Voor de tapperijen wordt hierbij op dien dag tot genoemd uur vergunning verleend tot het geven van muziek en dans. Gemeenteraad Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dinsdag 1 September a.s., des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeld: 1. Installatie van de leden. 2. Benoeming van: a. vier wethouders: b. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; c. vier leden der commissie van bijstand voor de finan ciën; d. vijf leden der commissie van bij stand voor gas en water; e. vijf leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken; f. drie leden der commissie van bijstand voor Velserbeek en de plantsoenen; g. vijf leden der commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving; h. drie leden en twee plaatsvervangende leden van de recla me-commissie Inzake vergunningsrecht; i. twee leden der commissie van overleg voor de ambtenaren; j. twee leden der commissie van overleg voor de werklieden; k. twee leden der commissie van overleg voor de politie; 1. twee gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidson derwijs in Kennemerland; m. vier leden van de commissie ad hoe, welke een onderzoek zal instellen op welke wijze voor deze gemeen te het best de nazorg voor volwassenen ter hand zou kunnen worden genomen; n. vier leden van de commissie ad hoe, welke de mo gelijkheid zal onderzoeken van de stichting van een volkshuis; o. zes leden van de com missie ad hoe tot onderzoek naar de moge lijkheid van de stichting van een bad- en zweminrichting. 3. Loting ter vaststelling van de beide af deelingen van den Gemeenteraad. 4. Ingekomen stukken. 5. Aanbieding van de rekeningen over 1930 van; a. de gemeente; b. het gasbedrijf; c. de waterleiding; d. het bedrijf openbare werken; e. het bedrijf reinigings- en ontsmettings- dienst; f. het grondbedrijf; g. den ophaal- en stortingsdienst; h. den woningdienst; 1. de Algemeen burgerlijke instelling van maat schappelijk hulpbetoon; j. de R. K. burger lijke Instelling van maatschappelijk hulpbe toon; k. de commissie van toezicht op het lager onderwijs. 6. Aanbieding van de volgende begrootin gen voor 1932: a. van de gemeente; b. van het grondbedrijf; c. van het gasbedrijf; d. van de waterleiding; e. van het bedrijf openbare Werken; f. van het bedrijf reinigings- en ont- smettingsdienst; g. van den ophaal- en stor tingsdienst; h. van den woningdienst; i. van de burgerlijke instellingen van Maatschap pelijk Hulpbetoon; j. van de Gezondheids commissie; k. van de commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 7. Vaststelling van pensioensgrondslagen. 8. Aankoop van het landgoed „Rooswijk." 9. Verkoop van grond. 10. Verhuur van grond. 11. Verhooging van het crediet, toegestaan voor den bouw van een openbaar slachthuis. 12. Verleenen van vergunning tot het dem pen van een gedeelte beek te Santpoort. 13. Verleenen van vergunning tot het dem pen van een gedeelte beek te Driehuis 14. Verleenen van vrijstelling van het be paalde in artikel 68, alinea 3 der Bouw- en Woningverordening. 15. Aanvulling aer verordening regelende het openbaar lager onderwijs, uitgebreid la ger onderwijs en buitengewoon lager onder wijs in de gemeente Velsen. 16. Benoeming en overplaatsing van onder wijzend personeel. 17. Benoeming van: a. een onderwijzeres aan de openbare lagere school E te IJmui den; b. een lid van de R. K. Burgerlijke In stelling van Maatschappelijk Hulpbetoon (va cature Th. Dam); c. één lid der Commissie van toezicht op den Dienst der Arbeidsbe middeling en Werkloosheidsverzekering (va cature A. Krijger). AMSTERDAM, Woensdag 26 Aug. 1931 - Amsterdamsche Veemarkt Ter Veemarkt Waren heden aangevoerd 384 Vette kal veren. waarvan de prijzen waren: le kwali teit f 0.66—0.70, 2e kwaliteit f 0.58—0.66, 3e kwaliteit f 0.46—0.56, p. kilo levend gewicht; 32 Nuchtere kalveren f 7—15 per stuk; 700 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90 —110 kilo f 0.55—0.56, Zware varkens f 0.52 —0.55, Vette varkens f 0.49—0.52 per kilo slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 12 wagons geslachte runderen uit Dene marken. HOORN, 26 Augustus. Veemarkt. - Vt\te varkens f 44—48. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, veiling vfln 26 Augustus 18000 kilo Aardappelen; Schotsche Muizen f 470—7.20, Blauwe Eigen- Nos. No. Nos heimers f 4.506, Due of York f 3.303.50. Drielingen f 6.80—7.40, 1400stuks Bloem kool, 1ste soort f 7.4012.30, 45000 kilo Roode Kool f 0 60—1.30, 14000 kilo Gele kool f 0.60—1.40, 20.000 kilo Uien: Uien f 2.705.20, Gele Drielingen f 3.303.90 Gele Nep f 7.50—8.20, 400 kilo Slaboonen j9Ö47 f 10.70—14.50, 200 kilo Snijboonen f 8.30— 13.70, 3800 kilo Bieten f 1.50—2.20. 3 112 BEVERWIJK, 25 Aug. „Bloembollen- m veiling Beverwijk" Aanvoer op Dinsdag 760 vermindert. Handel vlug, prijzen laag. Iris- u35 sen prijshoudend. 1548 Enkele vroege: Artus 11 op 130; Brililant 2001 Star 11 op 1.00; Couleur Cardinal 11 op 1.50; 2206 Gele Prins 11 op 1.70; Ibis 11 op 1.00; La Précieuse 11 op 1.40; Proserpine 11 op 1.50; Prosperity (Reine des Reines) 11 op 1.10; Prins van Oostenrijk 11 op 160; Rose Niet O ffldeet. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 26 Augustus 1931. 3e Klasse. 3e Lijst. Hooge Prijzen: Prijzen van 45. No. 14677 25.000 No. 8596 2000.— Nos. 11306 783 1500.— Nos. 2693 15627 1000 1757 2528 14667 400.— 15009 ƒ200.-. 0 1998 5426 5990 6054 13270 15739 162-* 100.—. Prijzen van 1 45. 6 21 32 62 76 105 1" 116 119 125 268 286 316 383 542 554 571 667 669 708 120 805 813 968 1042 1067 1070 ÏO"1 1177 1265 1362 1395 1421 1429 1520 1572 1638 1750 1839 1855 1906 191» 206 2070 2090 2130 2131 2175 2210 22°8 2429 2703 3059 3486 Gris-de-lin 11 op 1.10; Rose la Reine 11 3794 op 1.00 Dubbele vroege: Imperator Rubrorum 12 op 2.30; Mr. v. d. Hoef 12 op 2.60; Murillo 11 op 1.20; Peach Blossom 12 op 2 30, 11 cp 1.50; Theeroos 11 op 1.50, 10—12 op 1.00: Darwin tulpen: Bar. de la Tonnaye 11 op 1.00; Bartigon 12 op 1.40; La Fiancee 12 op 130; Pride of Haarlem 12 op 1.80; Rev. Ewbank 12 op 1.40; William Pitt 11 op 1.10; Willam Cop'and 12 op 2.50, 11 op 1.40. Narcissen: King Alfred 2.00; Spring Glory 1.90. Spaansche Irissen: Cajanus 67 -0.48. Holl. en Fil. Irissen: Dr. Haeringh 6—7 0.13, 7—8 0.32; Huch- tenburg 6—7 0.20; 7—8 0.40, 8 op 0.80; Hart 101.53 Nibbrig 6—7 0.09, 7—8 0.30, 8 op 0.70; lm- '0712 10741 perator 8 op 0.60—0.70. 6—7 0.09, 7—8 0 28; 10939 10992 10997 - - 11340 11345 11724 11783 12006 12014 12017 4227 4539 4695 5184 5439 6048 6430 6611 7073 7334 7.549 7815 8142 8637 88.50 9198 9402 9705 Rembrandt 6—7 0.11, 7—8 0.28, 8 op 0.60; "f8 White Excelsior 7—8 0 39, 8 op 0.80; Ga~ 2309 2470 2204 3118 3478 3895 4230 4563 4755 5191 5482 6136 6443 6844 7087 7410 7575 7830 8319 8648 8901 9214 9567 9756 10211 2316 2486 2741 3231 3531 3896 4273 4565 4932 5193 5551 6186 6555 6872 7104 7448 7613 78c8 8493 8657 8987 9257 9570 9767 10310 10784 nier 67 0.08, 7—8 0.43; Roland Holst 2328 2535 2770 3233 3608 3937 4344 4628 4997 5260 5760 6197 6556 6879 7137 7459 7615 7879 8516 8717 8902 9309 9601 9813 10399 10802 11016 11346 11839 12037 12240 12308 12450- 12627 2335 2655 2886 3253 3647 4047 4410 4629 5011 5262 5849 6231 6558 6915 7160 7470 7639 7884 8517 8791 9055 9332 9628 9912 10446 10805 11102 11375 11858 12061 12672 2341 2409 2688 2697 29.34 2938 3290 3381 3681 3757 4050 4112 4449 4478 4634 4677 5022 5069 5298 5310 5897 6017 6269 6276 6585 6604 6990 7013 7188 7219 7475 7501 7663 7742 8009 80.57 8547 8550 8811 8816 9068 9075 9339 9392 9646 9655 9918 10003 - 10521 10530 10563 10820 10865 10869 11107 11115 U222 11579 11627 11694 11927 11936 1196" 12091 12201 12220 12685 12756 12759 2412 2699 3035 3463 3784 4180 4527 4681 5108 5346 6047 6325 6609 7051 7268 7507 7759 8064 8600 8832 9088 9399 9687 10078 6—7 0.10, 78 0.38, Wedgwood 9 Op 3.60, jt786 ,?s?7 !2s-2 12898 T3102 13109 13112 13234 8 op 1.90. Anemoon de Caen 90 ct 13439 Diversen: Crocus, geel 10 op 0.80, 8 op 14043 0.40; Muse. Heavenly Blue 78 0.51, 67 14306 017; Lil Caudldum 12 op 7.00. 15997 BEVERWIJK 25 Aug. Bloembollenveiling 15262 13697 13785 13830 13960 13977 I40T5 14021 14078 14142 I4T53 14154 14205 14222 14286 1*388 1*390 14412 14572 14607 14665 14931 1*018 15084 15130 15155 15170 15225 15249 15276 15777 15298 15405 15421 15430 15463 Beverwijk On de 0de verkoonincr van lever- '54R4 15497 15"4 15634 15652 15658 15664 15778 bare bollen was reeds de inbreng van Iris- sen van beteekenis. Er werden voor deze 16*73 soorten betaald per 100 als volgt: White 16940 Excelsior 8 op 79 c., Imperator z. 9 op 17086 122 C, Z. 8—9 71 c., z. 7—8 21 c., z. 6—7, 17463 8 c., idem bloeiers 10 c., Roland Holst 7 op l7snfi 34—38 c., 6—7 10—17 c„ Huchtenburg z. 8 op 80 c., z 78 40 c., z. 67 20 c„ idem bloeiers 17 c., Hart Nibbrig z. 8 op 69 c., z. 78 30 c., z. 67 9 c., idem bloeiers 4 c., Muse. Heav. Blue, 68 30 c., 56 8 c., Im perator 8 op 67 c., H. I. Gamier 7 op 43 18582 19142 19457 I977S 19995 20204 16163 16663 16060 17098 17537 17826 18394 18662 10143 19466 10758 20004 20227 20292 20317 20353 20443 20446 20543 16210 16696 16962 17164 17561 17890 18407 18718 19159 I95I6 19837 16240 16262 16339 16874 17008 17022 17238 17319 17660 17684 17930 17950 18408 18413 18777 18823 19197 19363 19524 19536 19849 19876 16306 16353 16876 16892 17074 17080 17335 17424 17770 17801 18183 18208 18504 18559 18970 19074 19133 19364 19382 19447 19602 19751 19768 T0897 19911 19947 16294 16875 17062 17325 17691 18130 18447 20063 20064 20098 20099 20169 20200 C., 6—7 8 C„ Wedgood Z. 9 op 3.60, Z. 8—9 20604 20614 20678 20804 20806 20812 20925 20957 1.90, Muse. Heavenly Blue 78 51 c., 67 17 c., Cajanus 5'A c„ op 48—39 c., 45 5 c., Harts 7 op 33 c., 67, 107 c., Dr. Hae- ring z. 67 13 c., Belle Chinoise top II 18 c., Dr. Haering z. 7 op 3132 c., z. 67 10 c., Rembrandt z. 8 op 60 c., z. 78 28 c., 67 11 c., Crocus geel z. 10 op 80 c., z. 910 50 c., z. 9 op 40 c., z. 8 op 38 41 c., E. v. t. Prins van Oostenrijk 12 op 1.60, Prins der Nederlanden z. 14 op 1.30, z. 12 op 1.10, Rose Gris-de-lin z. 11 op 70 c., Flamingo z. 10 op 100 c., Ibis 11 op 100 c., May Queen z. 11—12, 80 c., z. 1011 48 c., Rose la reine 11 op 100 c., H. Roozen 1.10, Proserpine 1.50, King Harold 11 op 60 c„ Gele Prins 1.70, Murillo 1011 40 c., Diana z. 10 op 66 c., Pr. v. O. 11 op 1.20, Couleur Cardinal z. 1090 c., D. v. t. Imperator Rubrorum z. 10 J-J, 90 c., D. v. t. z. 10 op 1.401.50, 1011 90 c., Inglesc. yellow 10—11 70 c„ Theeroos 11 op 1.50, z. 10—11 100 c„ Couleur Card. 1.50, La Precieuse 1.40, Murillo z. 11 op 1.20, z. 10—11 50 c., Peach Blossom 12 op 2.30, Artus 11 op 1.30, Wm. Copland z. 11—12 1.40, Wm. Pitt I 80 c. LEIDEN 25 Aug. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 479 stuks, zwaar 429, licht 50. Prijs per K.G. levend gewicht, zwaar 0.44— 0.42, licht 0.420.40. Handel matig. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. .Leiden en Omstre ken", 24 Augustus. Andijvie per 100 stuks 0.40—1.20, Kroten 1.802.40, Komkommers 2.507.60, Bloem kool I 6.5011.10, Bloemkool II 17, Roode Kool 35, Savoye Kool 46, Groene Kool 3—5, Meloenen 5—40, Pieterselie 0.50—1.—, Kropsalade 0.402.50, Selderie 0.501.50, Bleekselderie 2023, Wortelen 37.50, Per ziken 3—13, Kroten per 100 Kilo 3—4.50, Kroten gek. 79, Snijboonen 10—24, StoK- boonen 2035, Pronkboonen 815, Stam- boonen 1025, Postelein 58, Spinazie 5—12 Melkveiling 24 Aug. Aanvoer 84650 liter. Hoogste prijs 7.70. Laagste prijs 6.40. 20959 Verbetering:: 3e Klasse. 2e Lijst: mlz 16944. 16924 IJMUIDEN, 26 Aug. Tarbot f 1.80—2.30 per K.G.; Griet f 36—76 per 50 K.G.; Tong f 2.60—3.70 per K.G.; Groote Schol f 75, Middel Schol f 66, Zet Schol f 38—54, Kleine Schol f 938 50, Schar f 813.50, alles per 50 K.G.; Vleet f 2.33—4.50 per stuk: Pieter man en Poon f 2.807.50, Groote Schelvisch f 4554, Middel Schelvisch f 2838, KI. midd. Schelvisch f 1218, Kleine Schelvisch f 4.50 f 11, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 66— f 100 per 125 K.G., Gullen f 3.20—18 per 50 K.G.; Leng f 0.501.20 per stuk; Heilbot f 2.20 per K.G.; Wijting f 3.20—5.20 per 50 K.G.; Makreel f 11—15 per 50 K.G. van de heden aan den Rijksvischafslag aangekomen STOOMTRAWLERS Amsterdam, IJm. 58, 6040.Rotterdam, IJm. 112, 4100.—; Ewald, 3800.—; Joh. Elisabeth, 2400.Limburgia, 1100. Eemmond, 3900.Protinus, 3500. IJszee 4000.Ita f 2800.Azimuth, 3400.—; Oentoeng, 22.—; Wuatic, 2900 Dolfijn, 22 KOTTERS O. 65 1020.— O. 277. f 930.—; O. 231, 1050.—. LOGGERS K. W. 167, ƒ1190.—; K.W. 56, 1.09(1—. K.W. 167 f 1190.—; K.W. 56. 1090.—; K.W. 169, 1650.— KW. 89, 1050,—; K.W. 162, f 1620.—. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 'arijs Brussel nonden New-York (cable Berlijn Ztlrich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.65 34.55 12.041/, 2.47$ 58.70 48.15 12.90 21.90 66.20 66.25 66.20 7.30 34.80 9.75 34.65 12.05 V, 2.48$ 58.80 48.35 13.— 22.10 66.40 66.35 66.30 7.40 34.90 WOENSDAG 26 AUGUSTUS Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4H Nederl. 1916 4V, Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4'/, N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU. industrieën Unilever Oalvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford 'ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8. Leather intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum nortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A'dam Rubber .Bandar Del) Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadi Sllau V I O. O. Allied intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Ltfn lito Gem. Elgend Kon Ned Stoomt) Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref Suiker tl V A. tsrworedjo -Venianden \ctions Idem Tabak Deli Batavia Oude Dell )ostkust Senembah laxwell spoorwegen Union Pacific Wabasb Jhlc Milw St Pau. Kansas City Soutf Srte Rallr Prolongatie 102% 102% 102% 102%6 97% 96 96 115 148% 75 52% 35% 80 15% 250 49 40%, 5 13%, 22 177% 22% 196% 98 4%, 6%e 68% 55 31% 17 36% 17 34 30 2%» 97% 26% 100 4%« 7%» 271 75% 38.10 165% 205% 25% 238 39 140 10% 4% 23 18% 1%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2