Uit den Omtrek Amsterdamsche Beurs Cheque koersen Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Philips Radio-Toestellen LEIDEN Gemeentebegrooting van Leiden F. J. Eldering Wz. f BLOEMENDAAL BENNEBROEK SASSENHEIM NOORDWIJKERHOUT HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE NOORDWIJK ONZE OOST Indische dienst STOOMVAARTLIJNEN MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers Stockholm SMSHtM» "openhagen 9.65 34.55 12.04% 2.4714 58.70 48.15 12.90 21.90 66.20 66.25 66.20 7.30 34.80 9.75 34.65 12.05'/ 2.48' 58.80 48.35 13.- 22.10 66.40 66.35 66.30 7.40 34.90 148% 75 52% 35% 80% 15% 250 49%, 40%, is 13%. 22 60% 177% 22% 196% 98 68% 55 31% 17 36% 17 34 30 2%« 97% 26% 100 4%. 7 16 271 18% 75 38.10 140 10'/, 4% 23 18' B. en W. hebben den raad de ontwerp- begrootmg voor 1932 doen toekomen. Aan een zeer uitvoerfgen begeleidenden brief is het volgende ontleend: De dienst 1930 sluit feitelijk met een na- deelig exploitatie-saldo van meer dan f 50.000. Uitvoerig zetten B. en W. uiteen, dat dit een gevolg is van het feit, dat het vermenigvuldigingscijfer, dat B. en W. tot 0A hadden willen verlagen, door den raad is vastgesteld op 0.7. De uitkeering uit het door het rijk inge stelde gemeentefonds viel een bedrag van rond f 250.000 tegen, tengevolge waarvan reeds met ingang van 1931 een straatbelas ting moest worden ingevoerd. De economi sche crisis heeft zich sedert zeer verscherpt, tengevolge waarvan zware eischen aan de gemeentekas worden gesteld. In verband met de uitkomsten over 1930 mag op een hoogere winst van de lichtfa brieken worden gerekend. Tegenover een werkelijke winst over 1930 van f 964.116 be draagt de raming voor 1931 f 884.875. Voorts is het niet onmo?elijk, dat de opbrengst van de personeele belasting meevalt. De rijksin specteur raamt de opbrengst van deze be lasting voor 1931 op f 242.500; dit is voor hoofdsom en opcenten tezamen f 45.000 meer dan op de begrooting werd uitgetrokken. Op grond van een en ander mag wellicht de hoop worden gekoesterd, dat de extra-baten, die aan 1931 in verband met het in werking treden van de gewijzigde financieele betrek kingen toevallen en welke worden geraamd op f 108.000, niet geheel voor den dienst van dat jaar behoeven te worden gebruikt, en daarvan dus een gedeelte overblijft, hetgeen met het oog op de zeer ongunstige tijdsom standigheden en de hoogst onzekere toekomst zeer wenschelijk zou zijn. Aan de begrooting van 1931 kwam een be drag van f 108.00D ten goede, waarop in 1932 en volgende jaren niet mag worden gere kend. Na verschillende uitgaafposten te hebben aangewezen, die voor 1932 hooger moesten worden geraamd, schrijven B. en W., dat trots al deze factoren tegenover 1931 het hun is mogen gelukken de begrooting ook dit maal weer te doen sluiten, al ging dit niet gemakkelijk. Dit resultaat is verkregen in de eerste plaats door beperking van de raming der uitgaven tot het inderdaad noodige en nuttige en wering derhalve van al datgene, wat misschien wel wenschelijk, maar niet beslist noodzakelijk is. Handhaving van het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven legde het college die gedragslijn op als een gebiedende noodzakelijkheid. In de tweede plaats heeft tot bereiking van dat doel in belangrijke mate bijgedragen de mogelijkheid van een hoogere raming van een aantal oul .angsten. De opcenten van de gemeentejndsbelasting werden ge raamd naar f 6.500 per opcent (v. J. f 6.250), zulks overeenkomstig de raming van den rijksinspecteur voor het belastingjaar 1931 1932. In verband met de heerschende ma laise is dit bedrag zeker niet voor verhooging vatbaar. De algemeene reserve bezit op het oogen- blik een beschikbaar saldo van rond f 483.000. Met betrekking tot het Stadhuisfonds brengen B. en W. in herinnering, dat de gemeente aan assurantie-penningen een be drag van f 1.237.640 ontvangen heeft. De uitgaven over 1929 en 1930 beliepen f 236.945. Wegens rentebesparing, onderhoudskosten, dotaties der gemeente en diverse andere ont vangsten werd gedurende die jaren in het fonds gestort de som van f 204.588, zoodat er op 1 Januari 1931 een saldo was van f 1.205.284. Op de begrooting voor 1931 werd als voor- deelig verschil tusschen de ontvangsten en uitgaven van het fonds een toevoeging ge raamd van f 51.640 en op de bcgrcoting voor 1932 een van f 28.090, waardoor het saldo, behoudens eventueel nog te maken uitgaven en huur van kantoorlokalen stijgt tot rond f 1.285.000. Het verschil in raming tusschen de toevoeging voor 1931 en 1932 is te zoeken in de rente over de middelen van het fonds, terwijl voor 1931 werd uitgegaan van een rente van pet., meenen B. en W. in de tegenwoordige tijdsomstandigheden te kun nen volstaan met een rente van 2'A pet. Wanneer B. en W. na bovenstaande ge detailleerde beschouwingen den algemeenen toestand der gemeente-financiën in het kort zouden willen samenvatten, dan kunnen zij, aldus schrijven zij, dat doen met de woor den, door hen op pag. 6 van de laatste me morie van antwoord gebezigd: „zonder nu den toestand bepaald ongunstig te willen noemen, kan men wel zeggen, dat hij zorg- eischend is, maar dan zorgeischend in de dringende beteekenis van het woord. Met dezen toestand moet dus voortdurend reke ning worden gehouden." Kan dus tot hun leedwezen thans geen verlaging van belas ting in uitzicht gesteld worden, verhooging moet, zoo eenigszins mogelijk, eveneens wor den voorkomen. Om dit te bereiken, roepen B. en W. de medewerking van den raad in. De begrooting voor 1932 sluit in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van f 8.339.019. Bij het overlijden van den heer P. J Eldering schrijft het „Weekblad voor Bloembollencultuur' Na een ziekte van een half jaar is hij, slechts 59 jaar oud, bezweken. Een groot verlies voor zijn kinderen en voor de door hem lange jaren bestuurde exportzaak, be kend onder den naam W. J. Eldering Zn. aan den Bloemendaalscheweg. Tot hij zich voor een jaar of tien officieel terug trok, was de heer Eldering ook naar bulten de leider, maar zijn functie van di-» recteur der uit den L. T. B.-kring voort gekomen N. V. Zaadteelt en Zaadhandel verhinderde hem niet om achter de scher men de raadsman en leider te zijn van het uitgebreide bedrijf. Met den heer Eldering verliest Overveen opnieuw een van zijn bekwaamste bloemis ten, een man bovendien die aller achting genoot en in en buiten het vak velen greote diensten bewezen heeft. Het is misschien niet algemeen bekend, dat de thans overledene indertijd de eerste was die bloembollenteelt in den Anna Faulownapolder is gaan beoefenen. Hij was indertijd jarenlang voorzitter van de R. K. Patroonsvereeniging en tot zijn overlijden lid van het Parochiaal Kerkbe stuur van Overveen en regent van „Huize Duinrust." Van het bestuur der afdeeling Overveen— Bloemendaal heeft hij voor den oorlog eeni- ge jaren deel uitgemaakt (tot 1909). Het verscheiden van Frans Eldering heeft in breeden kring ontroering gewekt. Men herinnert zich de vele moeilijkheden waar aan hij het hoofd heeft moeten bieden. Dat hij thans in vrede moge rusten. BEZOEK AAN DEN RIJKSVISCHAFSLAG Hedenmorgen heeft de commissie, inge steld in verband met de krisis in het trawlvisscherijbedrijf, een bezoek gebracht aan den Rtjksvischafslag te IJmuiden. DE AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON Het telefoondistrict Haarlem Nar wij vernemen, zal als districtshoofd van het telefoondistrict Haarlem met in gang van 1 November worden aangewezen de heer J. H. Belgraver, directeur van het telegraaf- en telefoonkantoor te dezer stede. Het district Haarlem zal worden begrensd door een lijn, loopende ten Noorden van Beverwijk naar het Oosten, ten Oosten van de Liebrug en ten oosten van de Haarlem mermeer en ten Zuiden naar Noordwijker- hout. Het district zal grenzen aan de telefoon districten Alkmaar, Amsterdam en Leiden. 3—3 ,.26 Aug... Vergadering BloemendaaI's Bloei Maan dagavond hield de vereeniging „Bloemen daaI's loei" een buitengewone ledenvergade ring in Café „Rusthoek", alhier. De ver gadering was slecht bezocht. Besprekingen werd gehouden in verband met de opvoering van het openluchtspel op Zaterdag 30 Augustus en op Maandag 1 Septembera.s. Aangezien het gewenscht bleek, dat de voorzitter van Koninginnedag tevens lid van het bestuur van BloemendaaI's Bloei is, werd op voorstel van den voorzitter van Bl.'s Bloei, mr. P. D. J. Theijsen, de heer D. Kuiper, benoemd tot lid van het be stuur. Zooals men weet, wordt de opvoering van „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho" op Zaterdag as. door Bl.'s Bloei aangeboden aan leden en genoodigden. De regeling van de opvoering op Maan dag 31 Aug. wordt geheel overgelaten aan de Ver. Koninginnedag. Ingezetenen van Bloemendaal kunnen kaarten vood deze op voering gratis bekomen aan adressen ver meld op de raambiljetten. Het publiek wordt verzocht, ter eere van de jubileerende vereeniging reeds Zaterdag a. s. de vlag uit te steken. VICTORIA REGIA IN BLOEI Door het ongunstige weer heeft de Victo ria Regia in de Bloemendaalsche gemeen telijke kweekerij, aan de Veldlaan te Bent veld haar bloei uitgesteld tot Woensdag en Donderdag. De kassen zullen dus des avonds op deze dagen voor het publiek opengesteld zijn. Burgerlijke Stand Geboren: z. van J. M. M. KorstjensSmeele; d. van H. Bleeker—Peekema: d. van E C. Salm Companjen; z. van G. S. E. H. Helberg— Loubere. Ondertrouwd: O. E. van Aken en C. Ch. van Bueren. Overleden: S. Brouwer, 69 jaar; E. Ch. C. Dekker, 68 jaar; H. Peekema, 36 jaar. Voetbalvereeniging „Bennebroek" In verband met de geruchten als zou de plaat selijke voetablvereeniging Bennebroek niet meer in eenige competitie uitkomen, is gis teravond een goedbezochte vergadering ge houden, waarin o.m. besloten werd, door te blijven spelen en de zaken flink aan te pakken. Men is reeds in staat voorlopig met twee elftallen uit te komen. Over de plaatsing van het eerste elftal: Bennebroek bij keuze naar de eerste klasse H .V. B. te laten promoveeren, zal nog door het betreffende bestuur beschikt moeten worden. De verwachting is echter wel, dat Bennebroek voor de eerste klasse behouden blijft. Het nieuwe bestuur werd als volgt sa mengesteld; J. Abswoude, oud-secretaris; G. Peters, penningmeester; K. C. Delissen en Ch. Prins, commissarissen. Naar een ge- schikten voorzitter in de plaats van den heer H. Deursen, die bedankt heeft, wordt nog uitgezien. Het nieuwe elftal voor het a.s. seizoen zal er waarschijnlijk als volgt uitzien: K. OI- fenberg, doel; A. Bakker, C. Kokkelkoren, achter: G. van Altena, A. M. v. d. Mey, W. Kalter, midden; J. Bakker, A Timmers, H. van Deursen, G. Kokkelkoren. K. C. Delis sen, voor. De Oranje-Volksfeesten Ter gelegen heid van de op 9 September a.s. te houdèn Oranjefeesten, speelt „Bennebroek I" deo midags om 6 uur een feest-voetbalwedstrijd, waarvoor de Haarlemsche kasteleins als te genpartij zullen worden uitgenoodigd. Een fraaie prijs zal voor dezen wedstrijd worden beschikbaar gesteld. „Herwonnen Levenskracht" Zondag 30 Augustus houdt het plaatselijk comité van „Herwonnen Levenskracht" zijn jaarlijk- schen speldjesdag. Dat de traditioneele offervaardigheid voor dit alleszins offerwaardige doel ook ditmaal niet ontbreke! Personalia In de plaats van br. Cani- sius, het tegenwoordige hoofd van de R.K. Jongensschool, die in gelijke functie naai de nieuwe jongensschool aan de Molen- werfslaan te Heemstede is overgeplaatst, is tot nieuw hoofd benoemd br. Alexius van de Congr. de la Salie te Heemstede. Laatstgenoemde is tevens benoemd tot directeur van de Communiteit der broeders, alhier. Zwemdemonstraties Zaterdag 29 Augustus a.s., n.m. 5 uur, zullen in het gemeentezwembad alhier demonstraties worden gehouden door den Ned. Zwembond (kring Den Haag). Onder de deelnemers bevinden zich o.a. De Haas en Ingeluif, resp. kampioen van Nederland 100 M. rugslag en vrije slag. Twentsche Bank Binnenkort zal deze bankinstelling overgaan tot het bouwen van een modern ingericht gebouw aan de Wilhelminalaan alhier. De aanbesteding zal spoedig plaats hebben. N. C. van der Salm t In den ouderdom van 61 jaar is alhier overleden de heer N. C. van der Salm. De overledene heeft van het bestuur van de Vereeniging „De Narcis" eenige jaren deel uitgemaakt. Bij de reor ganisatie in 1924 werd hij in het bestuur gekozen en deed zich daarin kennen als iemand die van harte medewerkte om de zaken goed te doen loopen, aldus schrijft het „Wkbld. voor Blelt." In Januari 1929 trad hij als bestuurslid pe riodiek af en stelde zich niet meer herkies baar. Voor zijn arbeid voor het algemeen vakbelang is hem toen de dank der vereeni ging gebracht. Feestuitvoering R. K. Harmonie „St. Jeane d'Arc." Zondagavond had de eerste feest- uitvoering plaats van de R. K. Harmonie „St. Jeane d'Arc", ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan. De groote ruime en frissche zaal van hotel Van der Tocht was bijna geheel gevuld. Na dat het scherm was gehaald, nam de Zeer- eerw. Heer pastoor H. J. M. Quant, eere voorzitter der jubileerende vereeniging, het woord ter opening van den avond. Z.Eerw. wenschte de vereeniging geluk met het 2e lustrum en herdacht in het kort welk een moeite en opoffering het gekost heeft om de vereeniging op het peil te brengen, waarop zij nu staat. Dit is te danken aan de taaie volharding van de leden die het voorbeeld van hun patrones „St. Jeane d'Arc" hebben nagevolgd. Ook de eminente leiding der di recteuren heeft hieraan veel bijgedragen. Spr. spoorde de leden aan, steeds deze leiding te blijven volgen en ijverig te blijven studee- ren om zoodoende, de vereeniging tot nog grooter bloei te brengen. Nadat Z.Eerw. nog de beste wenschen had uitgesproken voor de toekomst besloot hij met te zeggen dat door hem voor deze gelegen heid een extra gift zal geschonken worden. Dit werd met luid applaus begroet. Burgemeester A. E. M. van Iersch sprak ook eenige woorden van gelukwensch tot de vereeniging. Spr. hoopte dat het de vereeni ging in de toekomst zal gaan, zooals het ver leden is geweest, steeds crescendo. Namens de commissie, belast met de ver loting, welke is georganiseerd om te komen tot het aanschaffen van eenige nieuwe in strumenten, sprak de heer A. H. van Naat eenige woorden van gelukwensch tot directeur en leden en vroeg aller medewerking om den verkoop -van loten te bevorderen. Ook bood hij namens deze commissie een mooi bloem stuk aan in den vorm van een instrument. Hierna begon men met de afwerking van het programma. Als curiositeit werd een marsch gespeeld, welke tien jaar geleden door de vereeniging werd gblazen. Duidelijk bleek de vooruitgang van het korps in het afgeloo- pen tijdperk. Het duo Cornelissen en Boeren uit Den Bosch zorgde ook voor afwisseling en wist door leuke voordrachten de lachspieren da nig in beweging te brengen. Na de pauze werd nog een drietal nummers gegeven. Het was een schitterend geslaagde avond. Aan het einde bracht de voorzitter allen dank die ana het welslagen hadden meegewerkt. DE NIEUWE GEMEENTERAAD De raad van deze gemeente zal in zijn nieuwe samenstelling missen de heeren Treur en Vreeken. Zij zijn niet lang in deze functie werk zaam geweest; ongeveer twee jaren. De heer Dirk Treur werd op 22 Februari 1929 geïnstalleerd als opvolger van den heer Arie Buurman, die naar Heemstede was vertrokken en den heer Jan Vreeken op 3 October 1929 als opvolger van den heer Gerrit Gerritse. In verband met de vermeerdering van het zielental, blijkens de laatstgehouden volks telling, is het aantal raadsleden van 19 uit gebreid tot 21; alzoo zullen 4 nieuwe leden hun intrede doen in de raadszaal, nl. de heeren Barend Asjes, commissionnair, wo nende te Hoofddorp; Jan Troost, timmerman, wonende te Nieuw-Vennep; Cornells van der Welle, polderwerker, wonende te Zwa nenburg en Leendert Gerrit Faas, arbeider, wonende te Nieuw-Vennep. De oudste in leeftijd zal zijn de heer K. Kistemaker, die reeds 71 jaren oud is; deze is ook de oudste in zittingsjaren (van 25 Mei 1905 af); de jongste in leeftijd de heer L. G. Faas, die 31 jaren telt. Naar men vertelt, zijn de partijen het met elkaar eens geworden om de aftreden de wethouders weer te herkizen; wanneer dit gerucht waarheid bevat, zal de raads zaal vrijwel eenzelfde aanzien geven als dit in den laatsten tijd het geval is geweest. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. Eerste Bloembollen preparatie in Cultuur Maatschappij en van de N.V. H. H. Hoeker Zonen's Meelfabriek, beiden alhier. Burgerlijke Stand van 13 t/m. 20 Augustus. Geboren 11 Aug. z. van Th. J. Ruigrok en J. M. Caspers, Molenstraat 21a z. v. J. M. C. de Mooij en M. Reeuwijk, Voorstraat 72. 14 Aug. d. van P. P. v. Rijn en P. A. M. Caspers, Boerenb w- 90 d. van J. C. M. Duindam en E. M. Paardekooper, Schiestraat 19. 16 Aug.d. van G. Vogelaar en J. Ouds hoorn, Voorstraat 141 d. van M. Broekhui zen en K. v. Duin, Heerenweg 24. Overleden13 Aug.Elizabeth Maria Hell, 45 jaar, Langeveld 29. 16 Aug. Joh §nna Maria Mooijman, 64 jaar, echtg. v. A. v. d. Geest, Langeveld 29. 19 Aug. Jacob Haasnoot, 78 jr., wedr. van M. van Duivenboden, Jan Kroonsweg 6. Ondertrouwd 15 Aug. P. Ch. M. van der Voorn, 24 jaar, en M. C. M. Paarde kooper, 19 jaar G. J. van Dam, 32 iaar. en W. L. Lokkér, 28 jaar, Leiden. Getrouwd 17 Aug. N. W. Mooijekind, 26 jr., en Wijnands, 22 jr. 20 Aug. A. A. de Groot, 24 jaar, Noord- wijkerhout en C. S. Franck, 25 jaar. 20 Aug. L. van Beelen, 25 jaar, en A. Hazenoot, 23 j. Nieuwbenoemden N.-Indië: H. van Sloo- ten en S. H. van Slooten, hoofdonderw. b. h. O. L. O., beiden Arnhem; T. van Halteren, hoofdonderw. b. h. O. L. O., Wildervank; T. Beerdsen en F. H L. van de Burgt, hoofd onderw. b. h. O.L.O., beiden Arnhem. Verlofgangers N.-Indië: Mevr. J. W. de Roock, geb. Schuitenvoerder, onderw. b. h. O.W.L.O., 's-Gravenhage; mevr. J. A. J. C. Kuylman, geb. Gilhuys, onderw. b. h. O.W. L.O., Haarlem; dr. J. A. Kaligis, Gouv. vee arts 1ste kl., 's-Gravenhage; J. de Wilde, hoofdagent 2de kl. b. d. alg. pol., Amster dam; ir. A G. Kiipfer, ing. 2de kl. b. d. P. T. T., 's-Gravenhage; P. Ph. W. Bruinin- ga, mach. b. d. Zoutregie, 's-Gravenhage; J. J. Frankenhuis, tijd. wnd. techn.-ambt. 2de kl. b. d. P.T.T., Amsterdam; J. G. Coerman, muloonderwtjzer, 's-Gravenhage; A. E. Ca talan!, ass.-res. b. d. Alg. Bestuursdienst, 's-Gravenhage; G. de Vries, schoolhoofd b. h. O.W.L.O., Rotterdam; C. J. Gijbeis, dir. der muloschool te Bandjermasin, Mtlnchen; A. J. van Riemsdijk, mulo-onderw., Scheve- ningen; B. A. Tanamal, opz. 1ste kl. b. d. W. en 's Lands B.O.W., 's-Gravenhage; L. Tielsche, aösp. ambt., 2de kl. b. d. dienst der In- en Uitvoerr. en Acc., 's-Gravenhage. Gepenslonneerden (N. Indië)Mr. J. F. de Ruyter de Wildt, afd.-chef b. d. dienst der S.S. en Tr., 's-Gravenhage; B. C. Kuiterst, opz. 1ste kl. b, d. W. en 's Lands B.O.W., 's-Gravenhage; J. D. L. Vorst, hoofdeomm. b. d. P. T. T., Amsterdam. Verlofgangers (W.-Indië: Q. L. Rigaud, comm. ter griffie v. h Hof van Just, in Curasao, 's-Gravenhage; mej. J. J. Siebe- neicher, hoofdverpl. b. h. mil. hosp. te Para maribo, Hoensbroek; W. C. Bouman, loods in Curasao, Haarlem; H. Heilbron, klerk ten parkette v. d. Proc.-Gen. b. h. Hof van Just, te Paramaribo, Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND P. C. HOOFT (thuisr.) 23 Aug. v. Sabang KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AMAZONE 24 Aug. v. Catania n. Mes sina. BRIELLE (thuisr.) 23 Aug. v. Fayta n. Manta. EOS 24 Aug. v. Lissabon n. Cadiz. GANYMEDES 24 Aug. v. Rott. n. Algiers. HERMES 25. Aug. v. Bourgas te Amster dam. MEROPE (uitr.) 24 Aug. te San Juan de PK. MINERVA 24 Aug. v. Constanza n. Stam- boul. NEREUS, Stettin/Amst.; p. 24 Aug. Brunsb. ORESTES Liverpool n. Duinkerken; pass. 24 Aug. St. Catherines. ORION 24 Aug. v. Alexandrië n. Fama- gusta. PLUTO 24 Aug. v. Amsterdam te Kopen hagen. POLLUX 24 Aug. v. Malaga n. Cadiz. PROTEUS 23 Aug. v. Kopenhagen te Danzig. SATURNUS 24 Aug. v. Malaga n. Melilla. STELLA, Algiers/Amst., pass. 24 Aug. Gi braltar. TELAMON 25 Aug. v. Amst. te Rott. TIBERIUS (thuisr.) 25 Aug. v.m. 3 u. te Havre verwacht. TRAJANUS, Lissabon n. Amsterdam; pass. 24 Aug. Dungeness. KON. HOLL. LLOYD DRECHTERLAND (uitr.) 24 Aug. v. San tos. RIJNLAND (thuisr.) 24 Aug. Ouessant gep., wordt 26 Aug. 's nachts te IJmuiden verwacht. ZEELANDIA (uitr.) 24 Aug. v. Lissabon. HOLLANDAFRIKA-LIJN MELISKERK 25 Aug. 's avonds v. Rott. n. Antw. RANDFONTEIN 23 Aug. v. Port Amelia n. Mozambique. HOLLAND—AMERIKA-LIJN AMSTELDIJK 24 Aug. v. Amst. te Hamb. DINTELDIJK, Rott./Vanc., 24 Aug. te San Francisco. GROOTENDIJK, N.-Orleans/Rott., 24 Aug. te Havanna. MAASDAM, Rott./N. Orleans 24 Aug. v. Havanna. LOCHKATRINE, Rott./Vanc.; 23 Aug. te Colon. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN TALISSE 24 Aug. v. Amst. te Bremen. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN RIDDERKERK (thuisr.) 24 Aug. te Suez. SILVER—JAVA PACIFIC-LIJN SALAWATI 23 Aug. v. Calcutta n. Van couver. ROTTERDAMSCHE LLOYD BLITAR (thuisr.) 24 Aug. v. Colombo. KEDOE (thuisr.) 24 Aug. v. Marseille. KOTA TJANDI (uitr.) pass. 25 Aug. Fi- nisterre. SIBAJAK (thuisr.) pass. 25 Aug. Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALCORAB (uitr.) 24 Aug. te Montevideo ALPHACCA (thuisr.) 24 Aug. te Santos. ALPHERAT (uitr.) 24 Aug. 125 m. Z.W. v. St. Vincent. AMSTERDAM, Woensdag 26 Aug. 1931 Amsterdamsche Veemarkt Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 384 Vette kal veren, waarvan de prijzen waren: le kwali teit f 0.660.70, 2e kwaliteit f 0.58—0.66, 3e kwaliteit f 0.46—0.56, p. kilo levend gewicht; 32 Nuchtere kalveren f 7—15 per stuk; 700 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90 —110 kilo f 0.55—0.36, Zware varkens f 0.52 0.55, Vette varkens f 0.49—0.52 per kilo slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 12 wagons geslachte runderen uit Dene marken. HOORN, 26 Augustus. Veemarkt. Vecte varkens f 44—48. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK. veiling van 26 Augustus 18000 kilo Aardappelen: Schotsche Muizen f 4707.20, Blauwe Eigen heimers f 4.50—6, Due of York f 3.30—3.50, Drielingen f 6.80—7.40, 1400stuks Bloem kool, 1ste soort f 7.4012.30, 45000 kilo Roode Kool f 0.60 -1.30, 14000 kilo Gele kool f 0.60—1.40, 20.000 kilo Uien: Uien f 2.76—5.20. Gele Drielingen f 3.30—3.90, Gele Nep f 7.50—8.20, 400 kilo Slaboonen f 10.70—14.50, 200 kilo Snijboonen f 8.30— 13.70, 3800 kilo Bieten f 1.50—2.20. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 26 Augustus. Aanvoer 27.800 K.G. Aardappelen. Schotsche Muizen 6.306.80, Schoolmeesters 3.00—3.10, Due of York 3.56—3.70, Drielingen 6.90—7.10, 23.800 K.G. Roode Kool 0.60—1.10, 13.400 K.G. Gele Kool 0.60—1.10, 42.600 K.G. Vroege Witte Kool 0.60—0.90, Gele Uien 3.60 —4.70, Zilveruien 2.40, Drielingen 3.403.90, 33.600 K.G. Gele Nep 6.30—8.30, 1200 K. G. Zilvernep 12.80—23.30, Zilverdrielingen 2.40 —3.60, 4900 K.G. Slaboonen 11.80—18.30, 31.00 K.G. Bieten 1.70—2.50. Afslagvereeniging „Beemster, Purmerend en Omstreken", 25 Aug. Blauwe Eigenhei mers 1.08—1.38 per 25 Kg., Borgers 1.14—1.24 per 25 Kg., Dubbele Slaboonen 1.10—2.24 per 15 Kg., idem zonder draad 1.27—2.72 per 15 Kg., Enkele Slaboonen 1.952.60 per 15 Kg idem zonder draad 2.30—3 per 15 Kg., Stok- snijboonen 2.70—5.10 per 15 Kg., Stamsnij- boonen breede 0.60—3.45 per 15 Kg., Bloem kool 216 per 100 stuks, Roode Kool 1.80— 3.10 per 100 stuks, Savoye Kool 2.202.90 per 100 stuks, Spinazie 0.850.90 per 6 Kg., Sla 0.60—1.30 per 100 krop, Andijvie 0.201 per 100 krop, Wortelen 6—10.20 per 100 bos, Uien 1.35 per 25 Kg., Appelen: Codlin Keswick 6 tot 19 per 100 Kg., Tulpappel, roode 4—26 per 100 Kg. Peren: Clapp's Favorite 9—26 per 1Ó0 Kg., Dirkjes 6—8.50 per 100 Kg., Sui kerpeer 4.508.50 per 100 Kg. BOVENKARSPEL (Station) 25 Aug. 1931 „De Tuinbouw" Aardappelen gr. M. 1.50—370; ld. kl. M. 3.25—3.55; Koks Nin. Due. 1.75—1.95; id. Blauwe 1.45- 230; id. Eigenheimers 2302.45; Uien, Groote Gele 200—2.40; ld. Drielingen 1.90—2.10; id. Nep f 3.30-3.50; alles per baal; Bloemkool: le soort 490—14.60, 2f soort 2.60—8.00 per 100 stuks; Roode Kooi 0.60—0.80 per 100 K.G.; Gele Kool f 0.60 —0.70 per 100 KG.; Bieten, groote 6.40— 8.60 per 1000 stuks; Slaboonen 1.05—2.15 per zak (15 K.G.); Augurken, fijn, 28 90 —32.40; id. grof 6.20—19.50 per KG. HEM, 25 Aug. 1931 Zuider—Kogge Schotsche groote 1403.20; id. kleine 3.30—3.50; Geldersche 1.45—1.65; id. kleine 1.90—210; Dues 1.65—1.80. BEVERWIJK, 25 Aug. „Bloembollen veiling Beverwijk" Aanvoer op Dinsdag vermindert. Handel vlug, prijzen laag. Iris sen prijshoudend. Enkele vroege: Artus 11 op 130; Brililant Star 11 op 1.00; Couleur Cardinal 11 op 1.50; Gele Prins 11 op 1.70; Ibis 11 op 1.00; La Précieuse 11 op 1.40; Proserpine 11 op 1.50; Prosperity (Reine des Reines) 11 op 1.10; Prins van Oostenrijk 11 op 160; Rose Gris-de-lin 11 op 1.10; Rose la Reine 11 op 1.00 Dubbele vroege: Imperator Rubrorum 12 op 2.30; Mr. v. d. Hoef 12 op 2.60; Murlllo 11 op 1.20; Peach Blossom 12 op 2 30, 11 cp 1.50; Theeroos 11 op 1.50, 1012 op 1.00; Darwin tulpen: Bar. de la Tonnaye 11 op 1.00; Bartigon 12 op 1.40; La Fiancee 12 op 130; Pride of Haarlem 12 op 1.80; Rev. Ewbank 12 op 1.40; William Pitt 11 op 1.10; Wiliam Copland 12 op 2.50, 11 op 1.40. Narcissen: King Alfred 2.00; Spring Glory 1.90. Spaansche Irissen: Cajanus 67 0.48. Holl. en Fil. Irissen: Dr. Haeringh 67 0.13, 78 0.32; Huch- tenburg 6—7 0.20; 7—8 0.40, 8 op 0.80; Hart Nibbrig 6—7 0.09, 7—8 0.30, 8 op 0.70; Im perator 8 op 0.600.70, 67 0.09, 78 0 28; Rembrandt 67 0.11, 78 0.28, 8 op 0.60; White Excelsior 78 0 39, 8 op 0.80; Gar- nier 67 0.08, 78 0.43; Roland Holst 67 0.10, 78 0.38, Wedgwood 9 op 3.60, 8 op 1.90. Anemoon de Caen 90 et Diversen: Crocus, geel 10 op 0.80, 8 op 0.40; Muse. Heavenly Blue 78 0.51, 67 017; Lil Caudidum 12 op 7.00. BEVERWIJK 25 Aug. Bloembollenveiling Beverwijk. Op de 9de verkooping van lever bare bollen was reeds de inbreng van Iris sen van beteekenis. Er werden voor deze soorten betaald per 100 als volgt: White Excelsior 8 op 79 c., Imperator z. 9 op 122 c, z. 8—9 71 c., z. 7—8 21 c., z. 6—7, 8 c., idem bloeiers 10 c., Roland Holst 7 op 3438 c., 67 10—17 c., Huchtenburg z. 8 op 80 c., z. 7—8 40 c., z. 6—7 20 c., idem bloeiers 17 c., Hart Nibbrig z. 8 op 69 c., z. 78 30 c., z. 67 9 c., idem bloeiers 4 c., Muse. Heav. Blue, 6—8 30 c., 56 8 c., Im perator 8 op 67 c., H. I. Gamier 7 op 43 c., 6—7 8 c., Wedgood z. 9 op 3.60, z. 8—9 1.90, Muse. Heavenly Blue 7—8 51 c., 67 17 c., Cajanus 5 >4 c., op 4839 c., 45 5 c., Harts 7 op 33 c., 6—7, 10—7 c., Dr. Hae- ring z. 67 13 c., Belle Chinoise top II 18 c., Dr. Haering z. 7 op 31—32 c., z. 6—7 10 c., Rembrandt z. 8 op 60 c., z. 78 28 c., 67 11 c., Crocus geel z. 10 op 80 c., z. 9—10 50 c„ z. 9 op 40 c., z. 8 op 38 41 c., E. v. t. Prins van Oostenrijk 12 op 1.60, Prins der Nederlanden z. 14 op i.30, z. 12 op 1.10, Rose Gris-de-lin z. 11 op 70 c., Flamingo z. 10 op 100 c., Ibis II op 100 c., May Queen z. 11—12, 80 c., z. 10—11 48 c., Rose la reine 11 oo 100 c., H. Roozen 1.10, Proserpine 1.50, King Harold 11 op 60 c., Gele Prins 1.70, Murillo 10—11 40 c., Diana z. 10 op 66 c., Pr. v. O. 11 op 1.20, Couleur Cardinal z. 10)4, 90 c., D. v. t. Imperator Rubrorum z. 10 'A, 90 c., D. v. t. z. 10 op 1.40—1.50, 10—11 90 c., Inglesc. yellow 1011 70 c., Theeroos 11 on 1.50, z. 10—11 100 c„ Couleur Card. 1.50, La Frecieuse 1.40, Murillo z. 11 op 1.20, z. 10—11 50 c., Peach Blossom 12 op 2.30, Artus 11 op 1.30, Wm. Copland z. 11—12 1.40, Wm. Pitt I 80 c. TEXEL, 24 Aug. Eierenveiling. 58—62 K.G. f 5—5.60; 62—66 K.G. f 5.30—6.00; ex tra zware eieren f 7; kleine eieren f 2.80— f 5.10; eendeieren f 3.70, alles per 100; oude kippen f 0.520.57)4 per K.G.; jonge hanen f 0.75 per K.G. TEXEL, 24 Aug. Veemarkt. 1 veulen; 5 koeien f 250—350 7 kalveren f 4065; 6 nuchtere kalveren f 1015; 2 rammen; 104 schapen f 2534; 352 lammeren f 1623; 3 varkens; 16 schrammen f 15—18; 33 biggen f 1013; 23 korven kippen f 0.701.20. BODEGRAVEN, 25 Augustus 1931. Kaas markt. Aanvoer 439 partijen, waaronder 433 met Rijksmerk, 21871 stuks, wegende plm. 196841 K.G. Prijs: Goudsche kaas met Rijks- merk le soort f 38—43, 2e soort f 32—36, zwaardere f 46. Handel matig. TER AAR, 25 Aug. 1931 Snijboonen 0.402.40, Stokprinces 1.70—2.60, Dubb. Stamb. 1.60, Witte Pronkers 1—1.25, Fijn 7.30—9.20, Fijnb. 1.85—2.80, Basterd 1.85—1.95, Grof 1.85, Bommen 0.50, Knorrels 0.700.80. NOORDWIJKERHOUT, 24 Augustus „De Eendracht" Dubb. Heerenboonen z. draad 0.85—1.85, Dubb. Heerenboonen m. dr. 1.15 1.65, Stamheerenboonen z. dr. 1.002.90, Enk. Heerenboonen m. dr. 1.40—2.05, Stokheeren- boonen z. dr. 2.003.55, Snijboonen 1.50 5.00, Pronkboonen 0.901.10, Tuinboonen 0.35—1.25. Grauwe Capucijners 1.60, Raspers 1.70, alles per zak van 10 K.G. LEIDEN 25 Aug. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 479 stuks, zwaar 429, licht 50. Prijs per K.G. levend gewicht, zwaar 0.44— 0.42, licht 0.42—0.40. Handel matig. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstre ken", 24 Augustus. Andijvie per 100 stuks 0.40—1.20, Kroten 1.80—2.40, Komkommers 2.507.60, Bloem kool I 6.50—11.10, Bloemkool II 17, Roode Kool 35. Savoye Kool 46, Groene Kool 3—5, Meloenen 540, Pieterselie 0.50—1.—, Kropsalade 0.402.50, Selderie 0.50—1.50, Bleekselderie 20—23, Wortelen 3—7.50, Per ziken 3—13, Kroten per 100 Kilo 34.50, Kroten gek. 7—9, Snijboonen 10—24, Stos- boonen 2035, Pronkboonen 8—15, Stam- boonen 1025, Postelein 58, Spinazie 5—12 Melkveiling 24 Aug. Aanvoer 84650 liter. Hoogste prijs 7.70. Laagste prijs 6.40. PURMEREND, 25 Augustus. Coöpratieve Centrale Eierenveiling G.A. Aangevoerd: 40938 stuks eendeneieren. Prijs f 4.204.30 per 100. 75544 stuks kipeieren 70180 K.G. f 6.20 —7; 65-66 K.G. f 5.50—5.70; 63-64K.G. f 5.40 —5.70. 60-62 K.G. f 5.20—5,60. 58-59 K.G. f 5.10—5.40; 56-57 K.G. f 4.80 -5 10; 53-55 K.G. f 4.50 4.90; 50-52 K.G. f 4.30—4.50; 45-49 K.G. f 3.40—4.20. Niet Officieel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 26 Augustas 1931. ie Klasse. 3e LDst. Hooge Prijzen: Prijzen ven 45—-» No. 14677 ƒ25.000— No. 8596 2ÜÖ0— Nos. 11306 783 1500.—. Nos. 2693 15627 1000— Nos. 1757 2528 14667 ƒ400— No. 15009 200. 19047 100. Prijzen van 45— 111 3 6 21 32 62 76 105 112 116 119 125 268 286 316 883 484 542 554 571 667 669 708 728 760 805 813 968 1042 1067 1070 1090 1135 1177 1265 1362 1395 1421 1429 1520 1548 1572 1638 1750 1839 1855 1906 1918 20O1 206) 2070 2090 2130 2131 2175 2270 2296 22«8 2309 2316 2328 2335 2341 2409 2412 2429 2470 2486 2535 2655 2688 2697 2699 2703 27 04 2741 2770 2886 2934 2938 3035 3059 3118 3231 3233 3253 3290 3.381 3463 3486 3478 3531 3608 3647 3681 3757 3784 3794 3895 3896 3937 4047 4050 4112 4180 4227 4230 4273 4344 4410 4449 4478 4527 4539 4563 4565 4628 4629 4634 4677 4681 4695 4755 4932 4997 5011 5022 5069 5108 5184 5191 5193 5260 5262 5298 5310 5346 5439 5482 5551 5760 5849 5897 6017 6047 6048 6136 6186 6197 6231 6269 6276 6325 6430 6443 6555 6556 6558 6585 6604 6609 6611 6844 6872 6879 6915 6990 7013 7051 7073 7087 7104 7137 7160 7188 7219 7268 7334 7410 7448 7459 7470 7475 7501 7507 7549 7575 7613 7615 7639 7663 7742 7759 7815 7830 7858 7879 7884 8009 80.57 8064 8142 8319 8493 8516 8517 8547 8550 8600 8637 8648 8657 8717 8791 8811 8816 8832 8850 8901 8987 8992 9055 9068 9075 9088 9198 9214 92.57 9309 9332 9339 9392 9399 9492 9567 9570 9601 9628 9646 9655 9687 9705 9756 9767 9813 9912 9918 10003 10078 10153 10211 10310 10399 10446 10521 10530 10563 10712 10741 10784 10802 10805 10820 10865 10869 10939 10992 10997 11016 11102 11107 11115 11222 11258 11340 11345 11346 11375 11579 11627 11694 11701 11724 11785 11839 11858 11927 11936 11960 12006 12014 12017 12037 12061 12091 12201 12220 12240 12308 12450 12627 12672 12685 12756 12759 12786 12827 12852 12898 13102 13109 13112 13234 13439 13697 13785 13830 13960 13977 14015 14021 14043 14078 14142 14153 14154 14205 14222 14286 14306 14388 14300 14412 14572 14607 14665 14931 15007 15018 1.5084 15130 15155 15170 15225 15249 15262 15276 15277 1.5298 15405 15421 15430 15463 15484 15492 15534 15634 15652 «1.5658 1.5664 15778 15837 15862 15932 16013 16065 16078 16128 16137 16159 16163 16210 16240 16262 16294 16306 16353 16473 16663 16696 16830 T6874 16875 16876 16892 16940 16960 16962 17008 17022 17062 17074 170«0 17086 17098 17164 17258 17319 17325 17335 17424 17463 17537 17561 17660 17684 17691 17770 17801 17806 17826 17890 17930 17950 18130 18183 18208 18246 18394 18407 18408 18413 18447 18504 18559 18582 18662 18718 18777 18823 18970 19074 19133 19142 19143 19159 19197 19363 19364 19382 19447 19457 19466 19516 19524 19536 19602 19751 19768 19778 19788 19837 19849 19876 19897 19911 19947 19995 20004 20063 20064 20098 20099 20169 20200 20204 20227 20292 20317 20353 20443 20446 20543 20604 20959 20614 20678 20804 20806 20812 20925 20957 WOENSDAG 26 AUGUSTUS WOENSDAG 26 AUGUSTUS Parijs Brussei bonden New-York (cable) Berlijn Ullrich Rome Madrid Dslo aag •enen rschau Staatsleeningen 6 Nederland 1919 4)4 NederL 1916 4)4 Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4)4 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mi). - industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned, Ford 'ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0. 8 Leather intern. Nickel ••mssmmshm 1 •MSSttSSSSSHSI Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Bubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb. Rott. Tapanoell Serbadjadl Silau •MSMSMS» V. L O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomo Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref. «ufker d. V A 'oerworedjo 'orsten'snden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Dell Jostkust Senembah Maxwell Spoorwegen omon Pacific Wabash Jhlc. Milw. St. Paul Kansas City South Erie Rallr h'olengatle Vorige Koersen 102% 102% 102% 102%, 97% 96 96 1151/2 4%e !0/i« 6 i Ow> y« 205% S% 238 39

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2