Uit den Omtrek Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTENS .«"ills 58 S5 55 SS SS SS S SS HERINGA& WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging De nieuwe parochie te Santpoort Barteljorisstraat 16 - Tel. 16756 Philips' Radio-toestellen HILLEGOM LISSE NOORDWIJKERHOUT VOORHOUT ZANDVOORT KENNEMERLAND IJMUIDEN VELSEN-NOORD Ernstig ongeval VELSEN BEVERWIJK SANTPOORT HEEMSKERK HEILOO MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen VEILING-O VERZICHT MARKTNIEUWS DROEVE PLECHTIGHEID Gisteren hadden onder bijzonder groote deelneming de uitvaart en begrafenis plaats van den heer J C. Groot. Dinsdagavond was het stoffelijk overschot vervoerd naar de St. Josephkerk, waarbij heeren Vincentianen als dragers van hun vriend en medelid fungeerden. Daarbij was reeds veel deelneming en werd een rozen hoedje voor de zielenrust van den overle dene gebeden. Gistermorgen had de Plechtige H. Mis van Requiem plaats. De kerk was even vol als ware het Zondag. Wij merkten op: behalve de Familie: het kerkbestuur der beide parochies, het R.K. Armbestuur van beide, het Burgerlijk Arm bestuur; heeren Vincentianen en hun echt- genooten, wethouder P. Klaver, dr. Han- rath, de heer F. J. Paayens, directeur van het Gas- en Waterl.-bedrijf, het bestuur der R.K. Dragersvereenigiong „Tobias" en de meeste leden; het bestuur van De Hanze en vele leden, het oollectantencollege der pa rochie, de leerlingen der hoogste klassen van de beide scholen enz. Te 10 uur ving de plechtige Rouwmis aan. Deze werd opgedragen door den Weleerw. heer M. J. Groot, kapelaan te Krommenie en zoon van den overledene; als diaken fungeerde de Weleerw. heer A. Verhaar, ka pelaan van St. Joseph, als sub-diaken de Eerw. heer J. Groot, theologant aan het Groot-Seminarie te Warmond. Aan een der zijaltaren werd tegelijk een gelezen H. Mis opgedragen door den Zeer- eerw. heer G. Groot, Pastoor te Overschie en broeder van den overledene. Tijdens de uitvaart hadden in het Pries terkoor plaats genomen de Zeereerw. heer B. van Leeuwen, Pastoor van St.- Joseph, de Zeereerw. heer J. J. A. J Krook, Pastoor van St. Martinus, Kapelaan D. Schoen maker van dezelfde parochie en verschei dene Eerw. heeren. Het zangkoor voerde op zeer devote wijze uit de meerstemmige Missa pro défunctum va E. Franssen en het „Libera nos" van denzelfden componist. Op het kerkhof was de deelneming schier even groot als in de kerk. De absoute werd gegeven door den Zeer eerw. heer G. Groot met assistentie van de Weleerwaarde heeren Verhaar en M. J. Groot. Na de beëindiging werd nog voor de ziele- rust gebeden. Op verzoek waren geen bloemen aanwezig. Diep onder den indruk verlieten allen den doodenakker. Gemeenteraad Gistermiddag kwam de raad dezer gemeent: voor de laatste maal in deze vierjarige periode bijeen onder voor zitterschap van burgemeester baron Van Wijnbergen. Afwezig waren de heeren Sobels. en Ver- duyn. Na vaststelling der notulen kwam aan de orde het voorstellen tot het in het leven roepen van een parkeerverbod voor „De Witte Zwaan" des Zondagsmorgens. De voorzitter lichtte het voorstel toe. Nu de raad besloten heeft, de serre voor „De Witte Zwaan" te laten staan tot 1 Januari 1934, achten B. en W. het noodig, ten minste voor den Zondagmorgen een verbod tot parkeeren voor het hotel uit te vaardi gen. De heer C. Schrama zei, dat het zijn be doeling was, toen hij het voorstel indiende, om de serre nog tot 1 Januari 1934 te laten staan, dat een algeheel parkeerverbod zou worden ingevoerd. De hotelhouder zal z.i. de volle medewerking verleenen, en daarom zou spr. B. en W. in overweging willen ge ven, hun voorstel in te trekken eo voor te stellen, het parkeeren voor „De Witte Zwaan" altijd te verbieden. De voorzitter verklaarde zich bereid, een dergelijk voorstel aan den raad voor te leg gen. De heer A. H. Schrama achtte het in het belang van de veiligheid voor het verkeer, dat ook op andere plaatsen langs den Hee renweg in deze gemeente het parkeeren zal verboden worden. De voorzitter achtte het beter, nu het voorstel-C. Schrama een breedere strekking begint te krijgen, het voorstel van B. en W. aan te houden en de geheele parkeer-kwestie later in den raad te brengen, opdat dan alles goed kan worden overzien. E)e heer C. Schrama wenschte alvast voor „De Witte Zwaan" een algeheel parkeerver bod te zien uitgevaardigd. Nadat nog eenige leden het woord gevoerd hebben over deze zaak, wordt het voorstel- B. en W. aangenomen. Later zal de parkeer- kwestie in haar geheel onder de oogen gezien worden. Door het bestuur der Chr. Oranje-Vereeni- ging werd B. en W. verzocht, den raad voor te stellen eene subsidie te verleenen ten bate van te houden kinderfeesten op den verjaar dag van H. M. de Koningin. Door den burgemeester zijn daarop de hoofden der scholeh in deze gemeente sa mengeroepen, om de mogelijkheid van ge zamenlijke feestviering te-bespreken en zoo ja, op welke wijze. Deze bijeenkomst heeft tot geen resultaat geleid, omdat men meende de medewerking van een Commissie uit de ingezetenen niet te kunnen missen om het contact tusschen de verschillende scholen tot stand te brengen en het algemeene ka rakter daardoor duidelijker te doen uitko men. Als gevolg daarvan is opgericht de Lisse- sche Oranje-Vereeniging. In het bestuur dier vereeniging hebben zitting genomen de hoofden der scholen en ingezetenen van el- ken stand en richting. Het stelt zich ten doel leden aan te werven en jaarlijks op 31 Augustus ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin kinderfeesten te or- ganiseeren. In verband met de vacanties en den korten tijd voor 31 Augustus a.s. is zmks dit jaar niet meer mogelijk en ligt het in de bedoeling de feesten op 30 September te houden. Dat de opgerichte Oranje-Vereeniging de taak cp zich heeft genomen, algemeene lei ding te geven, heeft de instemming van B. en W. Evenwel staan zij op het standpunt, dat de gelden voor dergelijke feesten door de burgerij moeten worden opgebracht en er voor de gemeente aanleiding kan bestaan eene subsidie te verleenen. Hoe groot deze subsidie zal moeten zijn, hangt af van het bedrag, hetwelk de vereeniging zelf heeft verzameld. Daarom stellen zij voor, hen te machtigen eventueel aan de Lissesche Oranje-Vereeni ging voor het organiseeren van kinderfeesten een subsidie te verleenen tot een bedrag, het welk 0.25 per kind niet zal overschrijden. De heer Segers zei o.a., te hebben verno men, dat er bij B. en W. plannen bestaan, de kermis, gezien de benarde tijdsomstan digheden, dit Jaar niet te doen houden, om- dat zij het beter vinden, dat het geld der burgerij in de gemeente blijft. De voorzitter antwoordde, dat het voor een burgemeester, die nog slechts kort in een gemeente is, niet goed is, dergelijke ingrij pende voorstellen aan de orde te stellen, en in B. en W. niet over zulke plannen gespro ken is. Eenige leden voerden nog het woord over de subsidieverleening, waarna het voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Tot hooikeurder in de vacature van wijlen den heer J. van der Salm werd benoemd de heer W. de Wit. In behandeling kwam dan het ambtena renreglement. De heer Segers achtte den tijd van voor bereiding voor den raad te kort. Hij stelde voor het reglement, zooals het aangeboden is, aan te nemen en het in den a.s. winter uitvoerig te behandelen. Be voorzitter was hier tegen. Volgens wet telijk voorschrift moet het 1 September vast gesteld zijn. De heer Noorland was van meening, dat het overleg met de organisaties niet voldoen de is geweest en stelde voor, het reglement terug te zenden naar de Sociale Commissie voor voldoend overleg met de organisaties en het dan opnieuw in den raad te bren gen. De. voorzitter bestreed hetgeen door den heer Noorland gezegd werd. Het is zeer goed voorbereid door B. en W. en het overleg met de organisaties is zeer volledig geweest. Vol gens spr. ademt het reglement een zuiveren geest. Wethouder Warmerdam onderschrijft het geen de voorzitter zeide. Spr. bracht hulde voor de goede samenstelling van het regle ment en uitte den wensch, dat de organisa tie-besturen zich eens op een hooger stand punt zouden stellen en „pietluttigheden" buiten kijf laten. De heer C. Schrama zei, zich met het re glement te kunnen vereenigen. De heer A. H. Schrama weet niet, of er een misverstand heerscht, doch van de orga nisaties heeft hij vernomen, dat het overleg niet geheel naar wensch is geweest, en hier hoort hij, dat het overleg volkomen is ge weest^ Wethouder Warmerdam antwoordde, dat het heft niet in handen der organisaties be hoeft te worden gegeven, om een goed regle ment te krijgen. Het is samengesteld naar de thans heerschende meeningen en inzich ten en de belangen der ambtenaren vinden in dit reglement een goed hart. De heer A. H. Schrama is dan van mee ning, dat het optreden der vrijgestelden niet fair moet geweest zijn. Tusschen den voorzitter en den heer Noor land ontspon zich nu een tamelijk heftige discussie. De heer Noorland sprak over de toepassing van ambtenarenreglementen, waarvan hij wist, dat deze door verschillen de colleges van B. en W. ook dikwijls ver schillend geschiedt. De voorzitter zag hierin, dat de heer Noor land daarmede bedoelde, geen vertrouwen te stellen in de leiding van het dagelijksch bestuur der gemeente en sloot de algemeene beschouwingen, nadat hij verklaard had, dat de toepassing veel beter zal zijn dan misschien velen veronderstellen. Het voorstel-Noorland, ondersteund door de heeren Van Kesteren en A. H. Schrama, kwam dan in stemming en werd verworpen met alleen de stem van den indiener en hen, die het ondersteunden, voor. Vervolgens werd het reglement artikels- gewijze behandeld. Artikel 27 werd op voorstel van den heer A. H. Schrama gewijzigd in dien zin, dat een werkman voor werk, buiten den bij den werkrooster vastgestelden tijd verricht, be taling ontvangt naar verhouding tot het ge wone loon, verhoogd met 25 pCt. In het reglement stond 10 pCt. Nadat nog eenige ondergeschikte wijzigin gen waren aangebracht, werd het ambte narenreglement met algemeene stemmen vastgesteld. Door den Directeur van het Gas- en Wa terleidingbedrijf dezer gemeente, werd in November 1930 rapport uitgebracht om trent verbetering van de gasstraatverlich- ting in deze gemeente, welk rapport werd aangehouden, in verband met de aanhan gige plannen tot verbetering van de electri- sche straatverlichting. Nu deze plannen nog niet zoover gevor derd zijn, dat de totstandkoming voor den aanstaanden winter verwacht kan worden en de uitvoering van het rapport van den Di recteur daarmede voor een klein gedeelte verband houdt, stellen B. en W. voor, te besluiten in de gasstraatverlichting eeni ge verbeteringen aan te brengen. De uitbreiding van de gasverlichting langs den Heerenweg wenschen zij voorloopig aan te houden in afwachting van de beslissing omtrent de electrische verlichting. Wanneer hiertoe mocht worden overgegaan, zouden zij wel in overweging willen nemen, om op die punten, waar zijstraten of wegen op den Heerenweg uitkomen, een gaslantaarn te plaatsen, zulks met het oog op de even- tueele onderbreking van den stroom. Een dergelijke lantaarn zou nu reeds geplaatst kunnen worden op den vluchtheuvel Veld hors tstraat. De kosten van de uitbreidingen bedragen ongeveer f 2000. Verwacht wordt, dat ae jaarlijksche exploitatie-uitgaven stijgen met ongeveer f 1500. Het aantal lantaarns neemt toe met 31, nl. 21 avondbranders en 10 nachtbranders, welk aantal respectievelijk 85 en 43 bedraagt. De heer Van Kesteren betreurde het dat langs den Heerenweg nog niet verlicht kan worden op voldoende wijze. Hij stelde voor het gedeelte van de Engel en dat van de Jannetjesbrug tot het huis van Van der Veld afdoende te verbeteren. Nadat nog eenige leden wenschen naar voren gebracht hadden, werd het voorstel van B. en W. z. h. st. aangenomen met de aan vulling als door den heer Van Kesteren voor gesteld. In de commissie tot nazien der gemeente rekening werden benoemd de heeren Segers, Onderwater, Noorland en A. H. Schrama. Besloten werd, het gemeente-verslag jaar lijks te laten verschijnen, zooals tot nu toe het gaval is geweest. Van den Minister was een schrijven inge komen, dat de rijksbijdrage in het exploita tieverlies der woningbouwvereeniging is vast gesteld op f 5215.31. De Waterleidingcommissie heeft B. en W. voorgesteld van de winst van het Water leidingbedrijf over 1930, bedragende f 1350.02 te bestemmen voor extra afschrijving op watermeters 5 pet van den aansch.waarde is f 124251; gereedschappen 10 pet. van de aansch.waarde is f 82.06. Totaal f 1324.97. In verband met de gunstige uitkomsten adviseert zij verder den prijs van het wa terverbruik boven het toegestane maximum alsmede dien van het water, geleverd in openbare gebouwen, bollenschuren, werk plaatsen en kerken enz., met ingang van 1 Juli 1931 te verlagen van 20 cent tot, 15 ct. per M3. Dan geeft zij nog in overweging de ta rieven van de aangeslotenen langs Grachs- weg en Broekweg en evenzoo van die langs Achterweg, Akenvoorderlaan en Cathrijne- laan, welke thans resp. 50 en 25 pet. boven de gewone tarieven zijn, terug te brengen tot de normale. B. en W. stellen daarom voor, in te trek ken het raadsbesluit van den 29en Maart 1929, voor zooveel betreft de vaststelling van hoogere tarieven dan de normale voor wa terverbruik langs den Grachtweg, den Broek- weg, den Achterweg, de Akervoorderlaan en de Cathrijnelaan; en in het raadsbesluit van den 27 Juni 1930, houdende vaststelling van den waterprijs, onder H te lezen: f 0.15 iu plaats van f 0.20. Z. h. st. werd aldus besloten. Daarna kwam ter tafel een voorstel van B. en W. om van den heer Schuts een stukje grond aan te koopen, groot 2 M2., op den hoek Heerenweg—Kanaalstraat, teneinde daar een schuinen hoek te kunnen maken, De heer Schults wil den grond verkoopen tegen f 500.per M2. De Grondcommissie voelt niet veel voor dezen aankoop, doch B. en W. achten het belangrijk, daar een schuinen hoek te ver krijgen. De heer A. H. Schrama achtte de verbete ring wel op haar plaats. De heer Segers wilde den vluchtheuvel achteruit plaatsen en achtte den prijs onver antwoordelijk hoog. Een „boerendorp" als Lisse lijkt wel een stad als Londen. De heer C. Schrama vond het ook veel geld, doch, daar de heer Schuts niet veel grond overhoudt, niet te veel. De heer Pijnacker wilde deze misschien nooit meer terugkeerende gelegenheid aan grijpen. De heer Langeveld vond den prijs te hoog en was van meening, dat de verandering van den hoek niet veel zal geven. Hij ge loofde, dat men van den noodtoestand wil profiteeren. Tenslotte werd het voorstel aangenomen met 8 tegen 3 stemmen (Langeveld, Noor land en Segers). In de laatste zitting van deze vierjarige periode bracht de voorzitter den raadsleden hulde voor het opbouwende werk, door hen in dien tijd tot stand gebracht. Dat de heer Gobels niet meer in den raad zal terugkeeren, zal, volgens spr., sterk ge voeld worden, zoowel om zijn persoon als om het feit, dat de Vrijh. Bond geen vertegen woordiger meer in den raad zal hebben, een partij, welke zocal niet in aantal, dan toch door haar maatschappelijke positie van be- teekenis is, Den heer Kuipers dankte spr. voor het behartigen der arbeidersbelangen in den raad, zonder daarbij de gemeentebelangen uit het oog te verliezen. De heer Pijnacker dankte als oudste raads lid den voorzitter voor hetgeen door hem gesproken was. Ook de heer Kuipers sprak een dankwoord, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De a.s. Oranjefeesten Naar wij verne men, is door de feestcommissie voor het jaarlijksche oranjefeest besloten, dit jaar op 8, 9 en 10 September dat feest te doen plaats hebben. Dinsdag 8 September zullen de kinderfeesten en Donderdag 10 Septem ber de verschillende volksspelen gehouden worden. De kermisattracties, welke reeds een staanplaats hebben gepacht, zullen weer geplaatst worden op het oude terrein ach ter het postkantoor. De commissie is druk in de weer met de voorbereidende werk zaamheden en er zijn reeds veel mooie prijzen aangekocht voor de volksspelen, welke de volgende week zullen worden ten toongesteld in de étalage van den heer C. van Dam aan de Havenstraat. Oranjefeesten Gisterenmorgen zijn de oranjefeesten alhier begonnen. Te half negen verzamelden zich de kinde ren voor het café „De Bonte Koe", vanwaar men in optocht vertrok naar het gemeente huis, om aldaar een aubade te brengen. Nadat eenige liederen waren gezongen, sprak de burgemeester de kinderen toe. Hij wenschte hun een plezierig en aangenaam feest toe ter eere van het Oranjehuis. Hij bracht hun in herinnering, toch steeds trouw te blijven aan het Vorstenhuis, vooral in dezen tijd van het communisme. Hij besloot met een driewerf „Leve de Konin gin"; Voorts wenschte hij de burgers van Voorhout een prettig feest toe en ver trouwde, dat het evenals andere jaren een ordelijk verloop zou hebben. Nadat nog een lied was gezongen, trok men naar het Engelsche bosch, vanwaar men zich begaf naar het feestterrein. Daar vermaakte professor Meiloc uit Amsterdam de kinderen met zijn goochel toeren enz. Des namiddags om 1 uur vingen eerst de volksspelen aan en wel met prijsbiljarten met 6 ballen in café „Boerhaave". Op het feestterrein hadden plaats: Klompjeslaan voor jongens; fietsrijden op de plank voor jongens; muiltjeloopen voor meisjes; auto- ringrijden voor heer en dame en tobbetje kruien voor meisjes. Voorts waren aan het feest verbonden een vlaggenwedstrijd en een groote etalage wedstrijd. DE A.S. KONINGINNEDAG Het programma voor Koninginnedag luidt: 's Morgens van 8 tot 10 uur muziek op het Tramplein; 11 uur schoolwedstrijd; 's mid dags volksspelen op het terrein aa.i de Hee restraat, optocht der deelnemers vanaf het Stationsplein; 's avonds muziek met dans op het Tramplein. Voor de volksspelen moeten de kinderen zich bij het comité melden 's morgens tus schen tien en twalf uur in „Ons Huis". VUURWERK OP HET STRAND De Zandvoortsche feestcommissie geeft haar vuurwerk Zaterdagavond op het strand voor het terras van Groot Badhuis. Bij gunstig weer belooft het een avond van groote drukte voor de badplaats. Concert op Koninginnedag Programma van het concert, te geven door het Christe lijk Fanfarecorps „Wilhlmina", op Maandag 31 Augustus .s., des avonds van kwart voor 8 tot kwart voor 10 uur, in de muziektent aan de Casembrootstraat. Koraal. Wilhelmus. Groot-Roterdam, marsch. W. Schootemeijer. Valse des Sourires G. Gadenne. Le Progrès, ouverture J. v. Tright. Sur la Dyle, fantaisie A. Delbecq. Lager-Schelde, marsch L. Vermaelen. Marsche des Forestois J. Bouwens. Oceana, wals F. Popy. Le Dimancheaux Champs, ouverture L. E. Rugers. Saint André, marsch G. Gadenne. Koraal. Aamrjjding Woensdagavond is in de Corverslaan de 9-jarige A. W. aangereden door den motorrijder De B., waarbij het kind vrij ernstig aan het hoofd werd ge wond. Na evenwel dor dr. Fierstra te zijn ver bonden, kon hij weer huiswaarts keeren. Den bestuurder van het motorrijwiel treft geen schuld. Woensdagmiddag heeft in den speeltuin van „Kindervreugd" aan den Doodweg een ernstig ongeval plaats gehad. De ongeveer 13-jarige v. L., welke hier bij familie logeerde, was op dezen tuin aan het spelen en vermaakte zich op een schommel. Hij viel er af en kwam met zijn hoofd te gen den muur en bleef bewusteloos liggen. De spoedig ontboden geneesheer, dr. Fienstra, constateerde een zware hersen schudding en oordeelde opname in het ziekenhuis noodzakelijk. De knaap is dan ook per ziekenauto naar het Roode Kruis- Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat aan den schommel niets haperde. Winkelsluiting. Burgemeester en Wet houders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen ten aanzien van de winkels in de afdeelingen Umuiden en Velsen op 31 Augustus 1931 ontheffing is verleend van het verbod om des avonds na 8 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben en wel tot des avonds 11 uur. No. 10 27 Augustus Verhuring dijken en bennen Gister middag had in „Oud-Meeresteyn" de open bare verhuring plaats ten overstaan van notaris J. D. Boerlage, van dijken, bermen en wegen in den Zuiderwijkermeerpolder, voor den tijd van 5 jaren, van 1 Nov. 1931 tot 1 Nov. 1936. De huurprijzen van dijken en bermen waren belangrijk lager dan 5 jaar geleden, terwijl voor de wegen heelemaal geen be langstelling bestond. De totaal-opbrengst was f 2140. Vijf jaar geleden was in totaal f 5404 besteed. -Wel een zeer belangrijk verschil dus. RINGRIJDEN De jaarlijksche feestdag, het traditioneele ringsteken der vereeniging „Santpoorts Ringrijden" had gisteren plaats onder gun stige weersomstandigheden en ten aan- schouwe van zeer veel publiek. Aan den wedstrijd werd deelgenomen door 44 paren, die een feilen kamp leverden. De heer Uitendaai wist met 15 ringen van 15 ritten den eersten en wisselprijs te ver overen. De heer II. H. Meijer stak een ring minder en won den tweeden prijs. Het zelfde resultaat werd door den heer Meijer behaald bij den wedstrijd op Dinsdag JA in VelsenNoord. In verband met een sterfgeval van een der bewoners van de Molenstraat werd als baan toegewezen de Terrasweg en Enschedé- laan. Zooals altijd geschiedde de muzikale opluistering door het fanfarecorps „Wilhel- mina". Na afloop werden in hotel „De Weijman" door den voorzitter, den heer B. Witteman, de prijzen uitgereikt. Deze betuigde zijn dank aan B. en W. van Velsen, den be schermheer, den heer P. W. Jansen, voor de schenking van den wisselbeker, de gevers van prijzen en financieelen steun en ten laat ste aan de politie voor de regeling van het verkeer. Hierna volgde optocht met muziek door het dorp. Hieraan werd deelgenomen door de prijswinners en het bestuur Een groot en schitterend vuurwerk, dat door eenige duizenden personen werd bij gewoond, besloot dezen uitstekend geslaag den dag, waarop het bestuur met trots kan terug zien Velen hebben genoten, en de neringdoenden maakten goede zaken. Hieronder volgt de volledige uitslag: Ringsteken per rijwiel, aanvang 9 uur. Heeren: S. Verbeek, le prijs, scheerstel. A. Tabemal 2e prijs, klokje. J. Looyenyer 3e prijs portefeuille. Dames: Truus Gemer le prijs, tasch. Leni Ruigvoom 2e prijs, toilletdoos. Riek Wijngaarden 3e prijs, lepel en vork. Riugsteken per paard en tilbury, aanvang 1 uur n.m. Heeren; A. Uitendaai le pr. rooktafel en wisselbeker; H. H. Meijer, 2e pr., paraplue- bak; E Wigchert, 3e pr., plateel rookstel; J. v. Warmerdam, troostprijs, barometer; J. Schoori, troostprijs, kistje sigaren. Dames; Mej. Metselaar, le pr., stel Delft- sche vazen en wisselbeker; mej. J. Witte man, 2e pr., bloembak; mej. H. Rutte, 3e pr., waterstelmej. J. Duineveld, troost prijs, borstelhanger; mej. G. v. Tunen, troostprijs, doos lepeltjes. Raudlicl maatschap Bij den voorzitter van het Centraal Stembureau is van den heer J. J. C. D. de Wilde bericht ingeko men, dat hij zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad aanneemt. Een BLIJDE DAG VOOR KAPEL Wederom een gloriedag voor Kapel. Dit maal was het de nop van onze Moeder de H. Kerk in ons vaderland, die zich ver zamelde bij Onze Lieve Vrouw ter Nood ter beevaart. Het was voor de elfde maal, dat de Pries ter-studenten naar Heiloo kwamen. Om half elf wer deen solemneele H. Mis opgedragen door den Weleerw. heer Father H. Lijding, die eveneens de predikatie hield. De vaste gezangen werden uitgevoerd door de „Schola Contorum" van Warmond. Om 12 uur had de begroetingsbijeenkomst plaats bij het beeld van Sint Willibordus. Hier werden de studenten door den leider, den Zeereerw. heer v. d. IJsselt, hartelijk welkom geheeten. Spr. legde daarbij vooral den nadruk er op, dat allen, hoewel behoo- rende tot verschillende conregaties, eens gezind moeten zijn, dat, hoewel er voor dit jaar meer dan zijn vorige Jaren, dit getal nog grooter moet worden. Nu waren er tus schen 600 en 700 studenten. Om half 3 had een plechtig Lof met pro cessie en preek in den tuin plaats. Voorop liepen de studenten van de Humaniora, daarna Philosophen, Theologanten, subdia kens en diakens, daarop zangers. Hierna volgde het Allerheligste, waarna de Priesters. 't Was een indrukwekkende stoet, welke zich door het schoone park voortbewoog. Ruim 4 uur was deze indrukwekkende plechtigheid ten einde en dankbaar en vol daan gingen allen huiswaarts. IJMUIDEN, 27 Aug. Tarbot f 1.70—150 per K.G.: Griet f 36—91.50 per 50 K.G.; Tong f 2.35—2.95 per K.G.; Groote Schol f 46. Middel Schol f 38.50—40.50, Zet Schol f 34.50 f 40.50, Kleine Schol f 529.50, Schar f 14.50, alles per 50 K.G.; Vleet f 2.40—3.80 per stuk; Groote Schelvisch f 54.50, Middel Sclielvisch f 36.50—43, KI. midd. Schelvisch f 15—19.50, Kleine Schelvisch f 450—11, al les per 50 K.G.; Kabeljauw f 58.5098 per 125 K.G.; Gullen f 2.55—16 per 50 K.G.; Leng f 0.501.05 per stuk; Heilbot f 1.70 per K.G.; Wijting f 2.85—3.45 per 50 K.G.; Kool- visch f 0.220.50 per stuk; Makreel f 13.50 f 18 per 50 K.G. De Bouwcommissie benoemd Naar wij vernemen, zal de nieuwe paro chiekerk te Santpoort toegewijd worden aan O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Tot leden der Bouwcommissie zijn be noemd de heeren J. van Beem, J. Handgraaf, J. Nijssen en J. Wijngaarden. van de heden aan dan Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Mary, 2900.—; Christine, 3200.—; Om- mering, 4000.Penelope 2200Rijn stroom, 1800.Peter D 1700.Maria, 2300.—; Dordrecht, f 2200.—; Mascotte, 1600.—; Clivia 1900.—; Delfland, 1900; Alkmaar, 5800.—; Avüla. 1700—; Een dracht I, 8000.Bruinvisch, 1000. St. Theresia, 1230. KOTTERS O. 25, 700.— LOGGERS K.W. 44, 1100.—. Vrachtauto tegen boom gereden Hedennacht omstreeks half drie reed een vrachtauto, beladen met salade, op den Hee renweg, komende van Beverwijk en rijdende naar Den Haag. Tusschen Zandvoortschelaan en Laan van Rozenburg reed de auto door onbekende ooi-zaak tegen een boom, waardoor deze laatste ontveld en de auto zwaar beschadigd werd. De chauffeur, die door glasscherven werd gewond ,werd door dr. de Groot verbonden en keerde daarna naar huis terug. De auto moest worden weggesleept. BEVERWIJK. De gang van zaken was de afgeloopen week niet onbevredigend, al blijft er na tuurlijk voor een enkel artikel wel weer iets te wenschen over. Voor de boonen was geregeld zeer veel belangstelling en alle soorten gingen dan ook iedere veiling met sprongen naar boven. De aanvoeren blijven ver beneden het mid delmatige peil, en doordat voor fabrieken en voor de binnenlandsche markt nog steeds veel vraag is, blijft de handel zeer geani meerd. Dikke boonen werden nog in flinke partijen aangevoerd ofschoon het aanbod bij dat der vorige week al iets moest inboe ten. Naarmate het seizoen vordert, gaan ook de kwaliteiten meer verschillen en loo- pen dan ook hierdoor de noteeringen sterk uiteen. Voor goede soorten was zeer veel be langstelling en de noteeringen van de laat ste veiling loopen dan ook uiteen van 10 22 ct. per K.G. Snijboonen van goede kwaliteit waren eveneens zeer gezocht en kwamen voor goede soort aa,n prijzen van 2535 ct. per K.G. Dit artikel komt echter thans in de meest uitgebreide soorten voor en begint voor de mindere afwijkende soorten met prijzen van 10 ct. en gaat vervolgens naar kwaliteit naar boven. Spercieboonen z. dr. en trosboonen waren ook zeer gezocht en kwamen de laatste veiling van Woensdag 26 Aug. aan prijzen van 3035 ct. per K.G. Bloemkool kwam geleidelijk weer beter op dreef en kon op sommige dagen weer voor goede soort van 1216 ct. noteeren. Ook voor de mindere soorten was weer be ter plaatsing te vinden Sla kwam bij geringen aanvoer weer beter op prijspeil en kwam op sommige dagen voor mooie partijen weer met prijzen naar voren van 7,5—90 ct. per kist. Spinazie die in ons vorig verslag al hoog genoteerd stond, bleef dezelfde prijzen handhaven, voor eerste soort zonder gebre ken werd van 901.25 per kist betaald. De aanvoeren van Doppers en Capuciln- ders beginnen sterk te verminderen. Ook hiervan bleven alle soorten goed op prijs voor extra partijtjes werden zelfs zeer hoo- ge prijzen besteed. Zoo konden b. v. Ras pers weer uitkomen met noteeringen tot ruim 40 en Doppers en Capuc. tot 35 ct. lier K. G. Komkommers hebben eindelijk ook het lage peil verlaten en komen thans voor goede soort weer aan behoorlijke prijzen. Andijvie die iedere veiling ruimschoots vertegenwoordigd was, gaf dikwijls vreemde schommelingen te zien. Daar dit artikel tot dusverre op geen groote vraag kan bogen, speelt hier de kwaliteit nogal een groote rol. De prijzen varieerden dan ook geregeld naar soort van 1050 ct. per kist. Postelein gaf eveneens nog niet veel nei ging tot betere prijzen en bleef zoo onge veer zich bewegen van 2545 ct. per kist. De aanvoer van tomaten blijft tengevol ge van het koele weer op geregeld peil. Daar het rijpen in zeer matig tempo plaats heeft, kwamen de prijzen de laatste veilingen weer een weinig beter naar voren en on dergingen de prijzen weer geleidelijk een kleine verhooging en kon voor A kwaliteit P m. 11 ct. per K.G. genoteerd worden. PURMEREND, 26 Aug. 1931 „Afslag ver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: BI. Eigenheimers 1.081.42. Borgers 1.04—1.29, alles per 25 K.G. Sla- boonen: Dubbele 1.53—2.65, idem z. dr. 1.662.84, Enkele 2.252.45, idem z. dr. f 2.95—3.20, alles per 15 K.G. Snijboonen, Stok 2.104.95 per 15 K.G. Stam, breede 0.30—3.90 per 15 K.G. Perziken 7—13 per 100. Pruimen 0.100.44 per K.G. Komkommers 1.80—7.60 per 100 st. Tomaten: A 7.40—9.80, B 7.40—9.80, C f 4.40—7.40, alles per 100 K.G. Bloemkool f 214, Roode kool 1.502.80, Savoye kool 2.403.40. alles per 100 st. Spinazie 0.42—0.30 per 6 K.G. Postelein 0.18— 0.54 per 6 Ki.G. Sla 0.601.90 per 100 krop. Andijvie f 0.151 per kist. Selderij 11, Wortelen 4.1013, per 100 bos. Uien 0.901.35 per 25 K.G. Druiven: Franken- thalers 0.40—0.62, Aiicant 0.66 per K.G. Appels: Codlin Keswick 4—19, Zoete Ap pelen 819, Transparante de Cronsels 1226, Tulpappel, roode 426, per 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite 1433, Dirkjes 610.50, Seigneur d'Esperen f 16 —21, Suikerpeer 49, per 100 K.G. HEM, 26 Aug. Zulder Kogge. Slaboonen 6.50—16; Snijboonen 19—38; Fr. suikers 5.80 7f Goudballen 4.40—5A0; Advocaten 5.40 —6; Claps 1823; Meloenen 27—34; Drui ven 47- 63; Pruimen 22—33; Tomaten A 11.60. B 9.50. C 14; Fr. suikers Blokperen A 6.60—7.10, B 4.60, O 2.90-310. SCHAGEN 27 Aug. 1931. Aanvoer 15 Paarden 150400, 2 Stieren 80—140, 20 Geldekoeien (mag.) 140230, 74 idem (vet te) 250—385, 24 Kalfkoeien 240—330, 22 Niet Officieel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 27 Augustus 1931- 3 Klasse. 4e Lijst. Hooge Prijzen: 16455 1000 10654 12065 20424 200— 6562 6774 6791 6830 6983 7238 7310 7447 7598 7703 7718 7793 8020 8160 8548 8985 9023 9146 9395 9o71 10201 107R7 10944 11207 11328 11398 11554 11755 11826 12027 12045 12060 12262 12303 127 12939 129*4 13386 13415 13420 13664 14291 4476 14484 14982 15138 15151 15734 16069 16094 1 0 16220 16409 16674 16769 16895 17031 17069 17810 18769 18913 19367 20166 20199 20*60 20693 20830 nuchtere Kalveren 1420, 25 Schapen (ma gere) 18—23, 162 idem (vette) 30—37, 258 Lammeren 2025, 3 Bokken en Geiten 6— 10, 6 Varkens (magere) 1518, 57 idem (vette) p. K.G. 0.45—0.47, 171 Biggen 10— 14, 26 Konijnen 1—1.35, 62 Kippen 0.60—1-— Hanen 0.15075. SCHAGEN 27 Aug. Eierveiling. Aanvoer 88485 kipeieren witte 4.605.kleine wit te 3.50—3.70, bruine 5.50—5.70, 1150 eend eieren 3.904.7 kalkoeneieren 7. AMSTERDAM, 26 Aug. Amsterdamsche Aardappelmarkt. Aanvoer 5 ladingen, 2307 H.L. De prijzen waren heden onveranderd. 's-HERTOGENBOSCH, 26 Aug. Op de markt waren heden aangevoerd 2132 stuks: 1201 stuks hoornvee, 785 biggen, 32 zeugen, 49 schapen-lammeren; 65 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 220365 per stuk; Kalfvaarzen van f 180— 280 per stuk; Magere ossen en koeien van f 140275 per stuk; Vette ossen en koeien le kwal. 43—47 per pond; 2e kwal. 3840 per pond; Pinken van 100—170 per stuk; Zeugen van f 4065 per stuk; Biggen van f 7.5012.50 per week; Schapen van f 1830 per stuk; lammeren van f 1824 per stuk. Handel in kalf- en melkvee traag, terug- loopende prijzen. Vet vee steeds luier handel, langer in prijs. Jong vee kalm, prijshoudend. Biggen handel redelijk e:i prijshoudend. HEILOO, 26 Augustus. Exportveiling „St. Willibrordus". Aardbeien, vroege f 0.35 0.50 per doos: Doperwten f 0.120.30; Tuin- boonen f 0.030.14; Dubbele stamslaboonen f 0.13—0.19; Enkele idem f 0.21—0.28; Snij boonen f 0.140.30; Augurken f 0.120.38 per Kg.; Rabarber f 0.200.40; Wortelen f 0.18—0.57 per bos; Kropsla f 1.201.90; Bloemkool le soort f 12.4017.80: idem 2e soort f 4.10—7.50; Andijvie f 1.20—2:10 per 100. BEVERWIJK, 26 Aug. Coöp. Tuinbouw-. Groenten-, Fruit- en Aankoopvereeniging De Vrüe Veiling W. A. Komkommers 2—4 cent, Bloemkool 412 cent, Groenekool 46 cent, Roode en Gele kool 34 cent, Meloe nen 17—28 cent, Sla 12% cent. Andijvie 342 cent per stuk, Rabarber 35 cent, Selderie 12% cent, Pieterselie 34154 cent, Wortelen gaaf 814 Cent, idem vu rig 49 cent, Radijs 34 cent, per bos, Groote boonen in div. kwaliteit 45420 cent. Staaksnijb. 1732 cent, Stam idem 14—24 cent, Dubb. Heerenboonen met draad 915 cent, idem zonder draad 11—19 cent, Meer- boonen met draad 1523 cent, Gr. stok zonder draad 2027 cent, Stam zonder dr. 2227 cent, Trosboontjes 24—31 cent, Spekboonen 1213 cent, Peulen 69 cent, Princedoppers 1827 cent, Blis Abbandancs 1127 cent, Bruine Capucijnders 1031 cent. Raspers in diverse kwaliteit 1442 cent, Groentjes 11 cent, Kroonerwten 11— 12 cent, Transparantappels 2038 cent, Kes wick 11—17 cent, Suikerperen 59 cent, Dirkjes 711 cent, Kruideniers 1827 cent, Frambozen 8092 cent, Druiven 5055 cent, Kleiaardappelen 46 cent, Zand idem 554—734 cent, Spinazie 813 cent, Poste lein van 4 tot 7 cent, Tomaten van 5 tot 11 cent, Afbreekpeen van 4 tot 7 cent, Per kilo; Augurken per slof 60200 cent, Duin bramen idem 100 cent, frambozen per doos 4052 cent, Andijvie 1550 cent, Sla 20— 65 cent, Arbreekpeen 4075 cent, Postelein 2035 cent, Spinazie 4070 cent, Komkom mers en Snijb.-stek 1095 cent, Groenekool 4055 cent per kist. Zuidwijkermeerbloemkool: Aanvoer 6697 stuks I. prijs 8.4014.20, aanvoer 3100 stuks II, prijs 3.507.30, Per 100 stuks. Exporttomaten: A 5.70, B 4.70, C 5.20, CC 2.70 per 50 kflo. Kipeieren 4,905,89 per 100 stuks. BEVERWIJK, 26 Aug. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland". Dopper5 20—32; Raspers 3040; Capucijners Br. 25 30; idem W. 1828; Tuinboonen 813; Groentjes 2024; Snijboonen 18—35; Tros boonen 2835; Spercieboonen z. dr. 2534; idem m. dr. 1622; Dikke Spercieboonen 10—22 per Kg.; Sla 25—80; Postelein 25—401 Spinazie 851.10; Andijvie 20—50 per kist! Bloemkool 414; Komkommers 26; Meloe nen 10—30; Roode kool 35; Groene kool 35; Gele kool 4 per stuk; Wortelen 815; Rabarber 35; Selderie 3; Pieterselie 2—3 per bos; Aardappelen 57 per Kg.; Tomaten 813 per Kg. HAARLEM, 26 Aug. Appelen 0.20— 0.40, Peren 0.10—0.30, Tomaten 0.06— 0.14, Heereboonen 0.180.30, Snijboonen 0.20—0.24, Aalbessen 0.20—0.36, alles P?r K.G. Andijvie 0.200.40, Postelein o1'' 0.60, Spinazie 0.350.90, alles per Wst- Sla 1.503 per 100 stuks. Wortelen 0.03 —0.12, Rabarber 0.04—0.08, Selderie 0.05 —0.15, Pieterselie 0.05—0.15, Radijs O-»3 0.05, alles per bos. Bloemkool 0.04-—0-l~» Komkommer 0.040.06, Roode kool O-O4 0.06, alles per stuk. TER AAR, 26 Aug. 1931 Snijboonen 0.20—2.95; Stokprinces 1.70—2.50; Dub»- Stamb. 1.40; Witte Pronkers 1.05—l-40- Fijn 1.40—10.80; Fijnb. 2.50—2.70; Bas terd 2.00—2.15; Grof 2 00; Bommen 0.70; Knorrels 0.75—0.80; Bloemkol 0.02—0.08. DONDERDAG 2 Parijs Brussel Londen New-Vork (cable Berlijn Ztirich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau AUGUSTUS 1931 9.75 34.65 12.-6 9.65 34.55 12.05 2.47 58.80 48.20 12.95 22.05 66.25 66.30 66.20 7.30 34.80 27.— 2.48 58.90 48.30 13.05 22.25 66.35 66.40 66.35 7.40 34.90 29.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2