o^effbs- DeTijlgeesï F. G. DOESBURG L A N O O IJ MAISON SCHUTTER CNieuwe Haarlemsche Courant UETVERKOOf» C. G. PEPER PIANO (CARL ECKHAROT) Maakt nu gebruik van de gsb^enheid tUfi&PHfcNflAR CLUBGEBOUW HAARL. KEGELBOND BANKETBAKKER IJ Advertentiën GIERSTRAAT 27 GARAGE v. d. PEYL J. A. v. GERVEN - SPAARNE 80 a.s. Msandsg om 1 mr is SPORTEN WEDSTRIJDEN ZWEMMEN De Europeesche Kampioenschappen GYMNASTIEK De veelzijdigheids-wedstrijd SCHIETEN Schietvereeniging „Generaal van Merlen" HONKBAL Het programma CRICKET TENNIS Tennis-tournament Groenendaal VOETBAL R. K. V. V. „Geel-Wit" Het lot van Hollandia Opera-muziek WATERPOLO Beslissingswedstrijd om een plaats in de reserve le kl. Van den Katholiekendag KERKNIEUWS De toestand van Pastoor A. J. Melkert LUCHTVAART De „Graf Zeppelin" BINNENLANDSCH NIEUWS Overbrugging van het Merwedekanaal Aanbesteding onderbouw en toeleidende viaducten Het gras in de Wieringermeer pracht Bovenhuis Holl. Rundvleesch KRUISWEG 37 TEMPELIERSSTRAAT 35 - TELEF00M 12633 Heeft voor het a.s. Ke&elseizoen no£ een KEGELBAAN beschikbaar BARREVOETESTRAAT ÏO Het adres voor fijne kwaliteit en la£e prijzen op KONINGINNEDAG te bezoeken VOORHEEN MAISON LAMBOUR KLEVERPARKWEG 70 - TEL. 11543 SCHUTTER J. per stuk per stuk GEBAKJES 6 KONINGINNEBROOD 6 per ons per ons CAKES 16 VANILLENOOTJES 20 ALLERHANDE 14 WEESPERMOPPEN 20 JANHAGEL 14 BRUSSEL'S BANKET 20 SPRITS 14 PALEISBANKET 20 KATTETONGEN 18 WELLINGTONS 20 GOUDSCHE MOPPEN 14 GLACÉ-BANKET 20 enz. enz. enz enz. GELEGENHEIDSAANBIEDING PIANO VAN 675 NU VOOR 450 GULDEN openen U den weg, welke leidt tot vergrooting van uw omzet Het aangewezen dagblad voor 't plaatsen uwer annonce is de Vijfde dag. Mej. Klapwijk vüfde bij het sprin gen Zus Braun en Truus Bau- meister in de finale 400 M. vrije slag Prachtige strijd Barany Taris. Gistermorgen werd de vijfde dag van de Europeesche zwemkampioenschappen inge luid met het springen van de plank voor da mes. De uitslag hiervan luidt: 1. Mej. Jordan (Duitschland) Europeesch kampioene 77 punten. 2. Mej Epply (Oostenrijk) 72.86 punten. 3. Mej. Schluter (Duitschland) 69.94 p. 4. Mej. Rogolage (Frankrijk) 68.38 p. 5. Mej. Klapwijk (Holland) 68,32 p. 6. Mej. Poirier (Frankrijk) 64.70 p. 7. Mej. Klauzowna (Polen) 60.64 p. 8. Mej. Erdos (Hongarije) 54.02 p. Zooals uit den uitslag blijkt is het pun- tenverschil tusschen mej. Klapwijk en de nummers 3 en 4 slechts gering. Indien de Hollandsche springster haar eer sten sprong een snoek iets correcter had uitgevoerd, dan had zij zeker de derde Plaats kunnen innemen. Over het algemeen kan gezegd worden, dat de prestaties van mej. Klapwijk zeer bevredigend zijn. Hierna vonden de beide series 400 Meter vrene slag voor dames plaats. In de eerste serie werd nagenoeg niet om de eereplaats gestreden, daar slechts drie dames aan den start verschenen. Allen waren dus zeker van hun plaats in de finale op Zondag a.s. Zus Braun won zooals zij wilde van Miss Cooper, doch erkend dient te worden, dat ook deze lang niet haar volle kracht ont plooide. De -ntolagen van de 1ste serie luiden: 1. Zus Braun, tijd 6 min. 2 1/5 sec. 2. Miss Cooper (Engeland), tijd 6 min. 4 sec. 3. Mej. Delborst (Frankrijk), tijd 6 min. 391/5 sec. 2e serie: Hoewel in deze serie zoo goed als geen strijd werd te zien gegeven, gelooven wii toch, dat Mile Godard groote kans heeft om Zondag in de finale eerste te worden. Truus Baumeister was een halve baan achter. De uitslag luidt: 1. Yvonne Godard (Frankrijk) tijd 5 mn. 58 sec. 2. Truus Baumeister (Holland) tijd 6 min. 19 sec. 3. Miss Davies tijd 6 min. 25 4/5 sec. 4. Lewy (Oostenrijk) tijd 6 min. 313/5 seconde. De strijd BaranyTaris. De finale 400 Meter vrije slag heeren gaf een spannenden strijd tusschen Taris en Dr. Barany. Aanvankelijk lag Taris aanmerke lijk voor, doch op de laatste 100 Meter was deze voorsprong reeds aanmerkelijk gemin derd en op de 50 Meter voor de finish ont- sjion zich een phenomenale strijd tusschen beiden. Barany toch zwom op prachtige wij ze zijn achterstand in, tot het laatste wis- selpunt, toen hij 1 lengte achter was. Ook dezen achterstand wist hij op de laatste 50 Meter in te loopen en met miniem verschil tikte hij als eerste aan voor den Fransch- man. De uitslag luidt: Barany (Hongarije) tiid 5 min. 4 sec. Eur. kampioen. 2. Taris (Frankrijk! tijd 5 min. 4 1/5 sec. 3. Costolli (Italiëtijd 5 min. 16 4/5 sec. 4. Getreuer (Tsjechoslovakije) tiid 5 min. 21 4/5 sec. 5. Guillini (België) tijd 5 min. 23 2/5 sec. 6. Deiters ("Duitschland) tijd 5 min. 25 sec. 7. Baldo (Italië) tijd 5 min. 26 2/5 sec. WATERPOLO. HongarijeTsjechoslovakije 42 (20). Duitschland—Frankrijk 41 (ruststand t0). Donderdagavond werd op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer J. M. Berrevoets het athletiek- en spelgedeelte van den veelzijdigheids-wed strijd tusschen Concordia en de B. G. V. Turnlust gehouden. Daar laatstgenoemde vereeniging nog steeds niet over een geschikt terrein beschikt, werd algemeen voor dezen avond een over winning voor Concordia verwacht En inder daad won deze vereeniging met groote meer derheid, n.l. met 62. Deze zege heeft Concordia te danken aan zijn overwinningen in ahtletiek, zoowel door de dames als de heeren. Toch was tegen de verwachting de athletiek-prestatie van de Haarlemsche turnsters uiterst weinig beter dan die van de Beverwijksche. De uitslag daarin bleek n.l. te zijn: Concordia 136.7 p., Turnlust 135.5 p. Daarentegen blonken de Concordia-heeren in athletiek verre uit bo ven hun tegenstanders. Zij wonnen n.l. met 114.5 tegen 38 punten. Daar voor elke dames- en elke heerenoverwinning 2 punten werden gegeven, behaalde Concordia dus in athletiek 4 punten en Turnlust geen enkel punt. De uitslagen in de spelen waren gelijk, zoodat hiermede elke vereeniging 2 punten verkreeg. Slingerbal (heeren) eindigde met 11; grensbal (dames) met 00 De Bever wijksche slingerballers leken ons iets beter dan de Haarlemsche. Jammer genoeg was met den veelzijdig heidswedstrijd als geheel bijna 20 minuten te laat begonnen, waardoor de grensbalwed- strijd door de invallende duisternis geducht leed. Berekend volgens de athletiek-tabellên van het K. N. G. V. werden in totaal door de dames behaald: Concordia: J. Wegman 21.6 p., A. Oster- thun 23.4 p., A. Rookhuyzen 24.2 p.. J. de Bruin 11.1 p., T. van Hoist 25.3 p.. A. Thijm 31.3 p. Turnlust: A. Hoogland 17.2 p., D Hoogland 19.8 p., A. Wagenaar 17.4 p., D. Kleer 19.1 p., J. v. d. Hoven 27.4 p., C. Tol 34.6 p. In athletiek-dames was dus mej. C. Tol van de B. G. V. Turnlust van allen de hoogst geplaatste. Als onderdeel in loopen was voor alle deel neemsters de 80 M. verplicht. Mej. A. Thijm van Concordia maakte daarin den besten tijd, n.l. 11.5 sec. Voor werpen en springen waren voor de Haarlemsche turnsters gekozen resp. speer- verpen en vèrspringen m. a. mej A. Oster- thun wierp 't verst, n.l. 21.06 M.; het vèr springen was voor mej. T. van Hulst met een sprong van 4.45 M. De Beverwijksche dames hadden kogelstoo- ten en hoogspringen m. a. voor haar reke ning genomen. In beide onderdeelen klonk mej. C. Tol uit (kogelstooten 8.22 M., hoog springen 1.20 M.). De heeren verkregen volgens de K. N. G. V.-tabellen de volgende punten: Concordia: W. de Reus 16.2 p., D Blokker 26 p., J. Bolder 21.1 p., C. Pater 23.1 p., J. Dijkman 28.1 p. Turnlust: L. Visscher 16 p., C. Dingier 16.8 p.. R. Gerssen 15.4 p., M. Veenstra 20.9 p., C. Tabak 18.9 p. Het hoogst aantal punten werd dus be reikt door J. Dijkman van Concordia. Voor alle heeren was verplicht 100 M. hardloopen. De besten daarin waren de Con- cordianen C. Pater en J. Dijkman met een tijd van 12.3 sec. De Haarlemmers hadden voor werpen en springen gekozen resp. speerwerpen en hoog springen m. a. Daarin werden ie beste re sultaten behaald resp. door D. Blokker (37.43 M.) en C. Pater (1.55 M.). Turnlust nam ko gelstooten en hoogspringen m. a., waarin achtereenvolgen uitmuntten C. Tabak (7.81 M.) en M. Veenstra (1.45 M.7. Zooals overeengekomen, waren, om in overeenstemming te zijn met de bedoeling van persoonlijke veelzijdigheid, de spelploe- gen van dezelfde samenstelling ais de ath- letiekploegen. In slingerbal bleken de heeren van Turn lust door het spelen van verschillende oefen wedstrijden goed te zijn vooruitgegaan, zoo dat zij 't tegen Concordia konden bolwerken. In vangen overtroffen zij zelfs de Haarlem mers. De eerste helft bracht voor Turnlust een doelpunt, maar in de tweede helft wist Concordia gelijk te makm. De grensbalwedstrijd voor dames gaf niet zelden blijk van zenuwachtig en daardoor onbeheerscht spel. Noch vóór noch na de pauze werden de doelen in die mate bedreigd, dat een doelpunt verwacht zou kunnen worden. Het einde kwam dan ook met 00. In verband met het eigenaardige karakter van dit eerste gedeelte van den veelzijdig heidswedstrijd waren om billijkheidsredenen een aantal afwijkende maatregelen genomen, waarvar wij slechts noemen de gedurige wis seling van loopbaan door de verenigingen en het feit, dat de opgooi voor slingerbal tevens besliste voor grensbal en wel zoodanig, dat elke vereeniging geacht werd den toss éénmaal gewonnen te hrbben. Gelet op de resultaten van dezen avond kan de proef, die beide vereenigingen geno men hebben, zeer zeker als volkomen ge slaagd worden beschouwd. Ook de heer F. G. J. van den Berg, voorzitter van Concordia, sprak in dezen geest, toen hij na net bekend maken van den uitslag een volgend jaar te houden veelzijdigheidswedstrijd in uitzicht stelde, waarbij hij hoopte, dat de B. G. V. Turnlust in het bezit zou geraken van een terrein, waardoor deze vereeniging haar ath- letiek-prestaties zou kunnen opvoeren. Op gymnastiekgebied is Turnlust uiteraard beter ingesteld dan op athletiek- en spel- gebied en daarom wordt met spanning ver wacht naar het op 18 September in Bever wijk te houden gymnastisch gedeelte, te meer daar bij overwinningen hierin van Turnlust de totaal-uitslag 66 zou worden. Naschrift. Bij het overlezen van dit verslag trof ons de buitengewoon lage punten-noteering voor athletiek-dames. Uit de aan de pers ver strekte officieele punten-lijsten is ons nu bij onderzoek gebleken, dat aan de telcommissie de oude, nu niet meer toegelaten, tabellen zijn gegeven. Wij hebben daarom een mtuwe berekening gemaakt en daaruit blijkt, dat de dames van Concordia 922.4 p. hebben ver kregen en die van Turnlust 832 p De tota len, door de turnsters behaald, moeten nu luiden: Concordia: J. Wegman 145.28 p., A. Oster- thun 153.94 p., A. Rookhuyzen 161.6 p., J. de Bruin 89.6 p., T. van Holst 172.32 p., A. Thijm 199.66 p. Turnlust: A Hoogland 104.9 p., D. Hoog land 122.7 p., A. Wagenaar 107." p., D. Klees 118.8 p. J. v. d. Hoven 161.3 p., C. Tol 206.9 p. Door de schietvereeniging „Generaal van Merlen" zal met twee vijftallen worden deel genomen aan de schietwedstrijden te Soest- dijk, welke worden gehouden op 29 en 30 Augustus en 5 en 6 September. Het competitie-programma van deze week vermeldt de volgende wedstrijden: Zaterdagmiddag Eerste klasse Haarlem IT.O.G.O. I. Tweede klasse Ajax II—H.H.C. I. T.O.G.O. II—HH.C. II. D.E.C. I—A.H.V.J. Zondagochtend. ZEILEN Onderlinge en Invitatie-wedstrijden der Haarlemsche Zeilvereeniging Zaterdagmiddag en Zondag houdt de Haar lemsche Zeilvereeniging met medewerking van de Zaansche Zeilers onderlinge en in vitatiewedstrijden op het N. B. Spaarne en Mooie Hel. Zaterdagmiddag wordt om 4 uur begonnen, terwijl Zondag voor de eerste maal om 10 uur gestart wordt. De tweede start zal tijdig bekend gemaakt worden ter plaatse. De B. M. en de Puzzles der Haarlemsche Zeilvereeniging varen tevens hun laatste drie wedstrijden der serie-wedstrijden voor den jaarprijs. Haarl. Cricket Bond Programma voor 29 Augustus a.s.: AV,OS.—Rood en Wit 3 BloemendaalHaarlem 3 De laatste gespeelde wedstrijden zijn: Heerenenkel 2e ronde Van Bellen slaat Bal 57, 60, 62. Driessen slaat Blikslager 60, 62. Damesenkel 2e ronde Mevr. Kleckamp slaat mevr. Frekenhorst 6—1, 6—1. Gemengd dubbel 2e ronde Mej. Blikslager en Lantzius slaan mevr. de Ruiter en Baart 3—6, 57, 86. 3e ronde Mevr. Nijhuis en Ptitz slaan mej. Markus en Schültz 63, 64. Mevr. Kleikamp en Kleikamp slaan mej. Beek en Sluis 6—1, 6—1. Heerendubbel 2e ronde Pütz en Houtman slaan Blikslager en Lantzius 64, 6—2. Troostronde Heerenenkel le ronde Van Asten slaat Koops 64, 62. Damesenkel Mej. Postma slaat mej. Sweerts 62, 6—2. Secr. L. Margarethastraat 1 Nogmaals worden onze leden attent ge maakt op de algemeene jaarvergadering van hedenavond. De toegezonden „Geel-Witter" moet als convocatie worden beschouwd. Aanvang kwart over 8 in de St. Bavo, Smedestraat. Secretaris. Naar de Spo. tkroniek meldt, is naar aan leiding van de terzake in de Bondsverga dering aangenomen motie aan alle clubs, uitkomend in de 2e klasse A en de 3e klasse A en B in afdeeling I een circulaire gericht met de vraag, of zij er al of niet bezwaar tegen hebben, dat Hollandia bij keuze in de 2e klasse A geplaatst wordt. Na binnenko men der antwoorden, waarvoor 29 Augustus als termijn gesteld is, zal worden beslist in welke klasse Hollandia 't komende seizoen zal worden ingedeeld. Tot de meest gevraagde gramophoon-pïa- ten behooren die met solozang-fragmenten uit de bekende operawerken. Tot deze be hoort o.a. nog zeer zeker Gounod's Faust. Odëon brengt een drietal 30 c.M.-platen in den handel, 123 679-80-81, waarop zijn vast gelegd eenige der mooiste soli uit Faust. De vertolking ervan is toevertrouwd aan de voornaamste artisten der Parijzer Opera. Op no. 81 is in twee deelen opgenomen de geheele scène van de orkestinleiding, aan vangende met „En vain j' interroge." Nadat Faust het statige: „Salutfó mon dernier matin!" heeft gezongen, treedt het koor o- met het mysterieuze: „Ah! Pares- :euse fiüe." Deze scène wordt in haar geheel afgezongen. Zij besluit met den samenzang van solist en koor: „Béni soit Dieu!" On no. 80 is ODgenomen het dueltrio en Va- lentijn's dood. Het trio wordt gezongen door Faust, Valentijn en Mephisto. Het tweede nummer is aan het slot gecompleteerd door het koor: terreur". No. 79 bevat de Gevangenis-scène tot de finale. In deze scène treden op Faust, Me phisto en Margaretha. De bezetting der partijen is voortreffelijk. De Faust-rol wordt vervuld door Vlllabella, een glansrijken lvrFchen tenor, die van Me phisto door den bas-bariton Bielot, een forsch sonoor geluid, die van Valentün door Rouard, een zeer fraai getimbreerden bari ton, terwijl de partij van Margaretha wordt gezongen door de sopraan Madame Tirard, die over een fijn en teer sopraangeluid be schikt. De uitbeelding der partijen is artistiek, de samenzang menigmaal frappant en de bese leiding door het orkest der opera onder lei ding van dirigent Defosse mag kleurrijk en wel overwogen van klankverhouding worden genoemd. Wie van solisten-ensembles houdt, vrage ook eens naar Odëon 123—713 met het kaartlegsters-trio uit Bizet's Carmen. De ti telrol wordt door de mezzo-sopraan Super- via vertolkt. Een mooie stem, scherpe typee ring van de rol! Dezelfde zangeres zingt op No. 123702 de geliefde Air de Rosine en met den tenor Manurttta het duo uit Rossini's „Barbier van Sevilla''. Mede een interessante opera plaat: fraaie zang en prachtvol orkestspel. De H. M V. kondigt o.a. op operagebied aan: C 2153, twee fragmenten uit „Die Meis- tersinger von Nürnberg" vap Wagner: „Fan- get an!" en „Am stillen Herd" door den tenor Max Lorenz van de Staatsopera te Berlijn. D. B. 1317 met twee sopraanaria's uit Som nambule van Bellini en uit Falstaff v. Verdi. D. B. 1219 met twee fragmenten uit Ver di's „La Forza del Dc.stino", (De kracht van het noodlot) een opera, die dit seizoen door het Italiaansche gezelschap in Nederland wordt opgevoerd. Ze worden gezongen door twee leden van het Scala-orkest te Milaan: Aureliano Pestile, tenor en Benvenuto Fran- ci, bas. Een zeer mooie operaplaat is no. B 0101 van de Supraphoin met twee der schoonste -opraanaria's uit Mozart's meesterwerk: „Fi garo's Hochzeit". Heerlijke melodieën op bewonderenswaar dige wijze gezongen door Duitschlands ge vierde sopraan Irene Eisinger, begeleid door het Staatsopera-orkest van Berlijn. Tot besluit de vermelding dat Odeon com plete Operetten brengt: „De klokken van Corneville" van Planquette op 10, „De Mas cotte" van d' Audran op 6 platen. Van de laatste een selection. ZIAN II—H. P. C. n 3—1 Gisteravond speelde H. P. C. II op onzijdig terrein een wedstrijd om één plaats in de reserve le klasse. H. P. C. II verscheen ge heel compleet. Er wordt aan beide zijden zeer zenuwach tig gespeeld; bij H. P. C. maakt hierop al leen Molenaar en later ook Schutter hierop een uitzondering.'Aan weerszijden worden eenige fraaie kansen om zeep gebracht, zoo dat rust komt met blanken stand. Direct na rust geeft een Zian-aohterhoede- speler, door een fput van de H. P. C.-voor- hoede, zijn club de leiding, waarvan ze ech ter niet lang plezier hebben, daar Heerkens Thijssen er in slaagt gelijk te maken. Nu wordt Zian sterker en weet voor het einde zich van een verdiende 3—1 overwinning te verzekeren, waardoor dit zevental naar de le klasse promoveert. Scheidsrechter Hogeland leidde uitstekend. (Van onzen bijzonderen verslaggever). 't Regende zachtjes toen we uit het hoofdstat.on van Neurenberg de stad in trokken. De atmosfeer was lauw-warm. Hier en daar ontdekt ons oog reeds eenige versiering: overigens weerkaatsen dui zenden lichtjes in het glimmerige, natte as falt van de straten, dansende teestvlamme- tjes in de avondlijke stad. Linksaf, en we staan voor het groote hoofdkwartier: de Wurtemberger Hof. Traag bewegen de Duitsche, Pauselijke en Beier- sche vlaggen zich in den zwakken wind, welke den regen onwillig voor zich uitdrijft. Reeds verzamelen zich een aantal gasten, men merkt dat heel katholiek Duitschland hier samen is gekomen. Er heerscht slechts één stemming: Vertrouwen en liefde. Hier en daar ziet men de bezoekers reeds neu zen in het feestblad, dat als een welkom het vriendelijke opschrift draagt: „Grilss Gott in Nürnberg". Hooggeplaatste persoon lijkheden, als Zijne Doorluchtige Excellentie de Aartsbisschop van Bamberg. Dr. Jakobus von Mauck, de minister-president van Beieren, Dr. Held, en Zijne Excellentie de Pauselijke Nuntius A Vasallo di Torre- grossa, reiken u reeds op de eerste bladzijde de hand. Een bescheiden groet klinkt u op de binnenpagina tegen uit den mond van den heer Halm, de Eerste Voorzitter van het Plaatselijk Comité van Voorbereiding. We nemen er vluchtig kennis van en denken: prachtige lectuur voor de pauzes gedurende de grootere plechtigheden van dezen Katho liekendag En reeds voelen we ons thuis in Neuren berg, welks bewoners ons zoo gastvrij en met echt Zuid-Duitsche gemoedelijkheid ont vangen. De half leege hotels loopen vol. Vriendelijke politiebeambten wijzen den weg Aan de beugels der electrische tram wappe ren kleurige vaantjes hun groet. In de at mosfeer leeft en beeft er iets. een geheim zinnige stemming als op avonden voor Kerstmis. Politici die uit Stuttftart komen, zetten een ernstig, maar toch geen wanho pig gezicht. Secretarissen kent men aan hun beteekenisvolle houding. 's Namiddags om drie uur gaat de zon op -- der feestelijkheden wel verstaan: het Centrale Comité is bijeen. Alois Fürst zu Löwenstein neemt met z'n gewone waardig heid, gepaard aan eenvoud en zekerheid, ziin plaats in. Naast hem, voor de eerste maal als Domheer, Dr. Donders, die door Dr. Sonnenschein eens met Lacordaire ver geleken is Prelaat Schreiber, de baanbre ker der nieuwe nationaliteitsgedachten. Pre laat Leicht, de knapste kop der Beiersche Volkspartij, Prelaat Walterbach beproefd voorvechter der Katholieke Arbeidersbewe ging, Joos. de Rijksdagafgevaardigde, reeds omringd door een zekere waardigheidssfeer, en de Algemeene Secretaris. Dr. Legge, de chef van den Generalen Staf met zijn ac- tentasch onder den arm. Wie kent overigens niet namen als Kleus en Volker? We kunnen ze natuurlijk niet alle noe men, maai willen toch een der steunpi- laien van het Plaatselijk Comité niet ver geten. die zwijgend bijna achteraf zit, den onvermoeibaren pater Kahn S. J. Wat de hee< en elkaar vertellen? Ook ce meest gewiekste journalist verneemt het niet. Maar een paar woorden, opgevangen uit den mond van prelaat Kreutz, terwijl de deur toevallig even open ging. verrie den het toch: het gaat om de Charitas, om hulp in den winter voor de armen, om ze gen in een moeilijken tijd. Maar waar chris telijke naastenliefde is, daar vindt men ook brood voor den winter. Intusschen aanschouwen we op het eiland „Schütt" een aandoenlijk beeld, een optocht vol verrukking: Heele scharen kinderen trek ken ons in een langen stoet voorbij, de klei ne meisjes m 't wit, met kransen om het hoofd, en tusschen de onafzienbare rijen de Eerwaarde Zusters, als groote bruine vlin ders. Rondom ons.... neen, dat moet men zien om het zich voor te kunnen stellen, zoo dra het volk de kinderen gewaar wordt, be gint het eenvoudig te bidden, hardop te bid den, zooals de gelooviven doen, wanneer het Allerheiligste voorbij gaat. Zijn de kinderen ook niet werkelijk de "Choonste Tabernakels van God? Trouwens' daar komt ook reeds werkelijk de processie met het Aherheiligste. Een Japansche MFsiebisschop, waarnaar de oogen der kleinen lichtend op zien, spreekt, en daarna de Aartsbisschop, een beeld van den Goeden Herder, die eens ge sproken heeft: „Laat de kleinen tot Mij ko men." Waarlijk, het was een verheffend schouw spel. deze kinderontocht het Seranhi.insche L'efdewerk aaneehouwelük voorstellend, al moesten de paraolu'es dan ook een paar maal worden opgestoken. Van de kinderen gaat het snel naar de Auaustinpsvereeniging. van de onschuldige kleinen, naar hen laat het ons bij wijze van spreken maar eens zoo uitdrukken voor wie er veen geheimen meer b°staan. Ze weten werkelbk veel meer dan ze in de pers schrijven. Eén ding is zeker: wat er aan persvragen allemaal werd hesproken, bewees, met welk een verantwoordelijuheidsgev >si deze stille, anonieme werkers in Gods Wijn berg arbeiden. Het weer is intusschen wat opgeklaard, de arbeid gaat beginnen. Wil men de allerwegenheerschende stem ming kenschetsen, dan zou men kunnen zeg gen dat ze vol hartelijkheid is, maar tegelijk vervuld van het bewustzijn eener hooge taak: dat men in Neurenberg werkt voor een volk, op een der moeilijkste uren zijner ge schiedenis. Het is meer een verzamelen van krachten dan een feest. F. M. Pastoor A. J. Melkert van de Vondelkerk te Amsterdam, die Woensdag in de Gerard Brandstraat door een wielrijder is aangere den en in bewusteloozen toestand naar het Wilhelmina-Gasthuis werd vervoerd, maakte een tamelijk rustigen nacht door, hoewel de zieke slechts even bij kennis kwam. De toestand van Z.Eerw. baart nog steeds zorg. Naar Brazilië Het is thans definitief vastgesteld dat de „Graf Zeppelin" morgenavond om 23 uur zal starten voor de v.ucht naar Brazilië. Vanmorgen werd bij prachtig weer nog gestart voor een vlucht boven Zwitserland, die ongeveer 8 uur zou duren. Er waren 37 passagiers aan boord. Hedenmorgen werd vanwege den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland te Haarlem aanbesteed: het maken en inheien van palen en dam planken van gewapend beton voor den on derbouw en de tos'.eldende viaducten van de overbrugging van het Merwedekanaal m den Rijksweg no. 1, gedeelte Amsterdam Laren. Raming 345000 Ingekomen waren 47 biljetten. De laagste inschrijfster was de N V. Hol landsche Betcnmaf.'ccbappij te '-Graveu- hage voor 259100.—. 300 schapen grazen het af Ter beweiding van de grasvelden in den Wieringermeerpolder zijn heden 300 scha pen van Texel per stcomboot in den Wie- ringermeerpolvr aangekomen, welke daar onder geleide van een herder de uitgestrek te grasvelden zullen grazen. Ziet Uw linnenkast na en vult Uw voorraad aan met prima goederen voor weinig geld uit de in Te huur gelegen Rijksstraatweg. Huurprijs 38 per maand. Te bevr. S. FEENSTRA, v. Nesstraat 24, Tel. 13635. Telefoon 11101 LEERT AUTORIJDEN VERHUURT AUTO'S MET EN ZONDER CHAUFFEUR. ADRES: LANGE MOLENSTRAAT 6. DIKKE REUZEL BIJ 5 POND 22 CENT PER POND DIK HOLL. VET BIJ 5 POND 32 CENT PER POND Doorregen Lappen 50 ct. p. pond Magere Lappen 60 ct. p. pond Riblappen 65 ct. p. pond 3 pond Rollade f Gehakt halfom 45 ct. p. pond Gesmolten Vet 40 ct. p. pond Braadstukjes 70 ct. p. tend 3 pond Gehakt halfom, Ossen en Varkens, I pnd. gesmolten Vet 1.00 2 pnd. Schcudercarbonade 1.00 3 pnd. Varkansrollade 1.30 3 pnd. Fricandeau 2.00 4 pnd. doorregen Varkenslap 1.00 Mager Rookspek 30 ct. p. pond Gekookte Worst 50 ct. p. pond Bloedworst ^5 ct. p. pond Leverworst Smeerworst per A pond. 25 ct Haagsche Leverworst p. Ai P- 25 ct. 2 ons Tcngeworst 25 ct. 2 ons Rolham 25 ct. telefoon 15073. QlCDBCDlC3BC3BC3BOBCDBC3aC3»CDlCZ)BC3BOBC3iC3iO Behalve piano's en bladmuziek, waarvoor ALPHENAAR sedert tien tallen jaren deer gunstig bekend is, offreert ALPHENAAR een uitgebreide collectie violen in de prijzen van vijf tien tot driehonderd gulden per stuk. Elke viool, die ALPHENAAR ver koopt is voor langeren tijd gegaran deerd. ALPHENAAR repareert violen, strijkstokken, andere snaarinstrumen ten en vertegenwoordigt de Pirastro- snaren-fabriek voor haar beroemd fabrikaat. W. ALPHENAAR KRUISWEG 49 Telefoon 11532. 3 CD B CD CD CD CD CZ) CD R CD CD H CD II CD CD CD CD IOIO [VERGEET VOORAL NIET... CAFÉ-BILLARD DEN GEHEELEN DAG MUZIEK. HET TARIEF IS ALS VOLGT bericht haar geachte cl'ënteele dat met het oog op den Koninginnedag de zaak en verzoekt beleefd hiermede rekening te willen houden. Bij voorbaat beleefd dankzeggend, Hoogachtend: Pilsner Bier (greote) 0.20 Pilsner Bier (kleine) 0.15 Lager Bier (groote) 0.15 Munchener Bier (groote) 0 20 Munchener Bier (kleine) 0.15 Stout (per flesch) 0.30 Limonades (Gazeuse) 0.20 Ranja 0-20 Grenadine 0-20 Frambozen Limonade 0.20 Ananas Limonade 0.20 Citroen Limonade 0.20 Spuitwater 0.15 LIKEUREN EN WIJNEN Kinawijn 0.20 Port (roode en witte) 0.20 Vermouth 0.20 Schilletje 0.20 Cherry Brandy 0 20 Boerenjongens 0.20 j Advocaat 0.25 j Voorburg 0.25 l Wijngrcc 0.25 Zoete Melk 0.15 Karae Melk 0.20 Koffie 0.15 Thee 0.15 Fosco 0.20 Uitsmijter, Ros en Ham 0.70 Broodje met Kaas 0.20 Broodje met Ham 0.25 Broodje met gekookt ei 0.25 Broodje met Gehakt 0.25 Broodje met 2 spiegeleieren 0.35 Broodje met 2 spiegeleieren en Ham 0.70 Portie Kaas 0.20 Balletje Gehakt 0.20 Portie Leverworst 0.20 Moderne eiken kast, kruissnarig en in metaal gebouwde Slechts één jaar gebruikt. 10 jaar garantie. Te zien en te bespelen bij W. ALPHENAAR, Kruisweg, Telef. 11532.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11