Stadsnieuws TWEEDE BLAD VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 BLADZIJDE 1 tvi t'/é wiAmfiw /Miye# iwyy'cfife/N zry^N- - Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen J. J. WEBER ZOON TELEGRAFISCH WEERBERICHT De Haarlemsche Stads schouwburg GEMENGD NIEUWS Brand te Assendelft De moord te Sassenheim Het drama te Zuidbroek Ontheffing winkelsluiting Burgemeester en Wethouders van Haar lem maken bekend, dat zij ingevolge de verordening op de winkelsluiting ontheffing verleenen van de verbodsbepalingen van die verordening in dier voege, dat alle win kels (daaronder ook begrepen de verver- schingstentjes, de paling- en oliebollenkra- men en dergelijke) op Maandag 31 Augus tus 1931 nk des namiddags 8 uur tot des nachts 12 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden ver kocht en het verkochte medegenomen. Huldiging door de rechtsche raadsfracties en de R. K. Kies- vereeniging Gisterenavond waren ten huize van Mr. J. N. J. e. Heerkens Thijssen namens de recht sche raadsfracties bijeen twee vertegenwoor digers van de R. K. raadsfractie, twee der A. R. en twee der Chr. Hist., benevens het dagelijksch bestuur der R. K. Kiesvereeni- tfing „Credo Pugno". Allereerst werd Mr. Heerkens Thijssen toe gesproken door den heer W. J. B. van Liemt, Voorzitter van de rechtsche raadsfractie. Spreker hield de volgende toespraak: In de laatste vergadering van onze recht sche raadsfractie in haar oude samenstel ling mocht ik tot U, Mr. Heerkens Thijs sen, namens deze fractie een woord van afscheid en dank spreken: een woord van afscheid bij uw heengaan als lid van onze fractie, maar ook een woord van dank voor de vele waardevolle adviezen, welke wij in onze vergaderingen van u mochten ontvan gen. Tevens wenschte ik U van ganscher harte toe, dat de goede God u en uw gezin tot in lengte van jaren zou mogen zege nen voor al datgene, wat gij voor de belan gen van Haarlem en voor onze rechtsche be langen in het bijzonder, gedurende de 29 jaren van uw raadslidmaatschap hebt ge daan. Gaarne wil ik hier op dit oogenblik dezen hartelijk gemeenden wensch herhalen en er de hoop bij uitspreken, dat u nog lange ja ren in een goede gezondheid moge blijven bewaard voor uw gezin en voor het vele werk, dat gij, ik weet het zeker, nog in het belang der gemeenschap hoopt te verrichten. Teen wij in die laatste vergadering onzer fractie met deze woorden onze erkenning uwer vele verdiensten uitspraken, was reeds het plan gerijpt, deze erkenning niet bij ■woorden te laten, doch door een stoffelijk aandenken blijvend tot u te doen spreken. Wij hebben hiervoor iets gekozen, dat, zoo wij hopen, ook naar uw geest zal zijn, verge zeld van een oorkonde, geteekend door de genen, die u dit aanbieden en vervaardigd door ons mede-lid den heer Joh. Visser. Wij hopen, dat beide u steeds mogen herinneren de vriendschappelijke samen werking in onze fractie. Hierna bood spreker Mr. Heerkens Thijs sen namens de rechtsche raadsfractie een blauw Delftsch bord aan, waarop afgebeeld zijn: het raadhuis, de wapens van Haarlem en het Groote Gasthuis en een opdracht. Daarna was het woord aan Dr, Th. Th. Koot, voorzitter der R. K. Kiesvereeniging. Spreker hield de volgende rede: Prof. Bergman sprak bij zijn afscheid tot de studenten de volgende wijze woorden: Er is een tiid, dat men zelf merkt, dat men oud begint te worden en de studenten niets merken en dan is het tijdstip van gaan aangebroken, dan komt er een tijd, dat men zelf evenmin als de studenten iets merkt en dart komt de tijd dat men het- zelf niet meer merkt, doch de studenten wel en dan is het te laat. Deze uitspraak kwam in mijn herinnering op bij uw heengaan. U hoort tot de wijzen uit de le categorie: Het getuigt van wijs inzicht en groote zelfbeheersching, mijnheer H. Th., dat u op een tijdstip, dat u zonder twijfel nog veel in het belang van de gemeenschap kan presteeren, een deel van uw pol. en openbare functies vrijwillig vaarwel zegt, ten einde de nog komende tijd voor u-zelf en uw gezin te benutten. Dertig jaren hebt u als raadslid de stad gediend en jaren, waarvan ik alleen de zeer moeilijke oorlogsjaren behoef te memo- reeren, een leidende functie in ons stads bestuur ingenomen. Het politieke leven in Haarlem, de zelf- standigmaking en eigen richting kiezen van het kath. volk, hebt gij gewrocht. U be hoorde tot de oprenters van de R. K. Kies vereeniging, tot de medeoprichters van den Bond, 25 jaar schatbewaarder van de Staatspartij eiden van den Rijkskieskring, van de Centrale enz. Wie zal in korte woorden uw dank kun nen brengen voor uw zoo werkzaam ver leden. Het is meer dan men van een men- schenleeftijd kan en mag verwachten. Dank zij u krachtige constitutie bent u ouder geworden zonder oud te zijn. En wie uwer zou -twijfelen aan de on tembare werklust van den heer H. Th. Ik Wil niet uw geheele leven herdenken, niet In den breede beschouwen, wat u voor onze stad en partij, voor, deze generatie voor haar h,l. geweest zijt, uW naam blijft verbonden kan de ontwikkeling van set staatk.-, soc.- en politieke leven van Haarlem. Door uw rijke ervaring en beschikkend over een macht feiten, bent u een raad gever geweest voor velen in tal van zaken. De Grieken hadden reeds een hoogen eerbied en hoogschatting voor den ouder dom. Tegenover de patricische be-" schaafdheid, steekt de moderne negatie en gebrek aan appreciatie van het verleden schril af en in dit verband begrijpt u wel licht het gebrek aan waardeering, waar onder u zonder twijfel in het politieke leven hebt- geleden. en ondervond in uw leven Doch deze groote troost neemt u in uw Verdere leven mee, dat uw leven gevuld is geweest met arbiden. U wrkte zoo met hart ®n ziel, dat de onaangenaamheden u niet diep getroffen hebben. Bij het afsluiten van dit stuk werkzaam Barometerstand 9 uur v.m.: 776. Stilstand. OPTICIENS FABRIKANTEN Thijssen afscheid genomen van de inwonenden in het Tehuis voor ouden van dagen aan den SchotersingeL (iroote 166 H^prlem Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 8.25. Geheel gerestaureerd Wanneer de tooneelliefhebbers in het ko mende seizoen den Haarlemschen Stads schouwburg bezoeken, zullen zij dezen niet meer herkennen. Het intérieur is geheel ver anderd; alles is van binnen geschilderd, nieuwe gordijnen zijn overal aangebracht, nieuwe décors zijn vervaardigd, enz., enz. Al is dan gedurende de zomermaanden de schouwburg voor het publiek gesloten ge weest, er Is in den schouwburg hard ge werkt. Met man en macht heeft men gear beid, om het intérieur te verfraaien, welk pogen volkomen geslaagd mag worden ge noemd. Ieder hoekje en gaatje heeft een beurt gehad, alles is in één stijl gebracht, zoodat het geheel een buitengewoon gedis tingeerd aanzien heeft gekregen. Reeds dadelijk wanneer men door den hoofdingang de ruime hal binnenkomt, val len de helder wit gelakte muren en plafonds op. De betegelde trap is ook heel mooi. Al les is hier geschilderd en schoongemaakt. De gangen zijn geheel van kleur veran derd; het, laten wij het maar ronduit zeg gen, leelijke steenrood, is in grijs veran derd. De deuren, die toegang tot de zaal ge ven, zijn helder blauw gelakt en geschilderd, terwijl de gouden letters, waarmee de ver schillende rangen, enz. worden aangegeven, op dit blauw bijzonder fraai aandoen. De zaal is zoo ontzaglijk van aanzien ver anderd, dat men haar werkelijk bijna niet meer terug kent. In het vorige seizoen was alles rood; muren, pilaren, kortom alles. Thans is de kleur grijs geworden, terwijl de ornamentatie in goud is uitgevoerd. Ook de bekleeding der stoelen past veel beter bij deze kleur. De hinderlijke, zware zuilen, die altijd een ergernis voor het oog vormden, zijn thans, wanneer men van het tooneel af de zaal in kijkt, bijna niet meer zientbaar. Het is ongelooflijk, hoeveel hier deze kleur verandering gedaan heeft. Alles, wat vroeger zoo leelijk was. is thans smaakvol. Ook het plafond heeft een beurt gehad; het is schoon gemaakt en komt nu veel beter tot zijn recht. De loges, stalles, enz., zijn niet vergeten; ook zij zijn heelemaal grijs geschilderd. Komt men op de tweede étage, den ingang tot het amphiteater, dan krijgt men heusch niet het idee naar het „schellinkje" te gaan; alles is hier helder, smetteloos wit gelakt, terwijl ook hier met sierlijke letters de ran gen op de deuren zijn aangegeven. De groote foyer is van steenrood in frisch, donkerrood veranderd, de omamenteering en versiering zijn goudkleurig. De rook-foyer is ook niet vergeten. De kleedkamers der artiesten, bestuurs kamer, directeurskamer en stemkamer zijn nieuw behangen en in de mooie, grijze kleur geschilderd. Door het geheele gebouw zijn nieuwe gor dijnen aangebracht. De collectie décors is met drie complete kamers verrijkt; salon, burgerkamer en hoe renkamer. Deze décors zijn geheel door per soneel van den schouwburg vervaardigd. Dit is ook met de meubels, welke in de kamers tehooren, het geval. Twee fauteuils, divan kleed, tafelkleed, schoorsteenlooper en kus sens, alles is door het personeel van den schouwburg vervaardigd. De kleuren der décors zijn goed gekozen; helder, sprekend en frisch, zonder schel te zijn. De geheele schouwburg, die er als 't ware gedurende de 12 jaar dat hij bespeeld wordt, onafgewerkt heeft uitgezien, is thans w e 1 afgewerkt en op afdoende wijze. Niets heeft men vergeten, de kleinste kleinigheid is vernieuwd of opgeknapt. De bezoekers zullen met genoegen het in térieur aanschouwen. Haarlem kan trotsch op dezen mooien schouwburg zijn! Ook aan den buitenkant van het gebouw is hard gewerkt, dit valt echter niet zoozeer in het oog. Binnenkort zal ook hier de verf kwast over gaan en wanneer alle verande ringen voltooid zijn, zal Haarlems schouw burg, al is hij niet zoo groot, tot de fraaiste van ons land gerekend kunnen worden. Zooals wij zien, is er gedurende de zomer maanden hard gewerkt, om in het nieuwe seizoen, dat Woensdag 2 September a.s. met een voorstelling van „Mijnheer Lamberbier" aanvangt, de schouwburgbezoekers op waar dige wijze te kunnen ontvangen. De directie verwacht, ondanks de slechte tijden, dat het nieuwe seizoen druk zal wor den. De beste stukken zullen door de beste gezelschappen worden opgevoerd, zoodat zelfs de meest verwende schouwburgbezoeker te vreden zal worden gesteld. Ongetwijfeld zullen de vele moeiten en kosten, die aan den schouwburg besteed zijn, met een druk bezoek worden beloond. Ook de voorstellingen tegen lagen prijs, welke in het vorig seizoen een succes zijn geweest, zullen dit jaar weer worden gegeven, zoodat een ieder in de gelegenheid zal wor den gesteld, eenige avonden werkelijke kunst te genieten. Trouwens, alleen de bezichtiging van den schouwburg is een bezoek ten volle waard. Het electrisch mijntoestel in den Rijksvischafslag te IJmuiden In tegenstelling met de gewoonte, dat al leen des Vrijdags met behulp van het elec trisch mijntoestel wordt afgeslagen, vond dit ook gisteren plaats ofschoon er niet meer dan 17 trawlers binnen waren. Door verschillende oorzaken, vei'band houdende met het nieuwe systeem, werd het half twaalf eer alles verkocht was, het geen op de oude wijze reeds om tien uur zou zijn geschied. Vele vischkoopers werden hierdoor gedupeerd doordat ze hun visch niet op tijd voor den trein klaar konden krijger Oorkonde, vervaardigd door den heer Joh. Visser, lid van de rechtsche raadsfractie. Examen hoofdacte Gisteravond hebben de rechtsche raadsfracties en de R. K. Kiesvereeniging afscheid genomen van Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. HAARLEM, 27 Augustus. Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd mej. C. van Wagenin- gen te Haarlem en de heeren S. van Weele te Heemstede, E. E. Haras te Amsteidam, P. Stouthamer te Haarlemmermeer, H. Bol huis te Hoorn en L. A. Lauriers te Amster dam. Boerderij met wintervoorraden een prooi der vlammen Hooibroei de oorzaak Donderdagmiddag omstreeks half vier ontdekte de heer C. Koomen, dat er rook wolken opstegen uit de boerderij van den heer P. Veenboer, staande aan den dorps weg, even voorbij de R. K. Kerk te Assen delft. Dadelijk werd het alarmsignaal bij den heer G. Rijkhoof in werking gesteld en in een minimum van tijd was de vrijwillige brandweer onder leiding van de comman danten C. Boekei en G. Klein Fzn. met de beide automotorspuiten op het terrein. De vlammen sloegen toen reeds uit het dak. De vuurhaard zat in den hooiberg, die midden in de boerderij stond. Met alle macht werd er gewerkt, en dank zij het uitstekend en goed onderhouden mate riaal, werd er even later 2000 L. water per minuut in de vuurzee gespoten. Na een half uur spuiten kreeg de brandweer de over hand en zag men de vlammen minderen, terwijl na eenige uren men zich kon bepa len tot het nat houden van den hooivoor- raad. Naar wij van den eigenaar vernamen, had men den vorigen dag en voor dat de brand uitbrak, nog in het hooi gespit. Men meende het kwaad te hebben overwonnen, daar men geen vuur meer kon ontdekken. Tegen drie uur deed hij nog een onderzoek en ging daarna uit melken. De heer C. van den Laan zou daarna met het hooiijzer nog komen peilen en bevond zich juist in de huiskamer aan een kop thee, teen het vuur zich plotseling met groote snelheid een uitweg zocht. Wanneer hij in het ge spitte gat in den berg zou geweest zijn, had hij een prooi der vlammen geworden. De geheele hooivoorraad werd door het vuur en het water vernield. De inhoud was 42 schuiten, genoeg om 21 koeien een geheelen winter te voederen. Verder is de geheele inventaris, huisraad, enz. verbrand of door waterschade onbruik baar geworden. Boerderij en inhoud waren verzekerd bij de Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij, alhier. Op het térrein van den brand waren o.a. aanwezig burgemeester J. J. de Boer en de wethouders E. Boon en D. Bijl. Het oud lid der Tweede Kamer, oud-burgemeester K. de Boer Czn. Verder zagen we nog de commandanten van brandweren uit nabu rige gemeenten. Het terrein van den brand werd door de rijks- en gemeentepolitie afgezet, daar honderden nieuwsgierigen uit verren om trek een kijkje kwamen nemen. De brandweer heeft den geheelen nacht nog bij het hooi de wacht gehouden, daar de vlammen af en toe te voorschijn kwamen. Het slachtoffer met een bijl doodgeslagen De dader heeft bekend Betreffende het vinden van het lijk van den zagenvijler K. uit Oss onder de gemeen te Sassenheim, wordt nader gemeld, dat in derdaad misdaad in het spel is. De politie was er achter gekomen, dat de 47-jarige bollenkweeker P. de R. te Sassen heim gisternacht niet thuis was geweest. Uit een verder door haar ingesteld onderzoek bleek, dat hij dien avond in gezelschap van den verslagene en nog een ander was gezien. De politie vond hierin aanleiding de R. een verhoor af te nemen en stelde tevens te zij nen huize een onderzoek in, waarbij een bijl werd in beslag genomen. R. heeft bij het verhoor bekend den moord met deze bijl te hebben gepleegd. De aanleiding is geweest een woordenwis seling, waarbij de R. zich zoo heeft opgewon den, dat hij K. met de bijl een slag toe bracht, tengevolge waarvan de getroffene op straat neerzeeg. De R. heeft hem toen onder de haag verborgen. Hij is gevankelijk naar het huis van be waring te 's-Gravenhage overgebracht. Nog wordt gemeld, dat de verdenking op de R. is gevallen aangezien hij des nachts niet thuis was geweest en het lijk was ge vonden onder een heg vlak bij een aan de R. toebehoorend stuk land. Des nachts is de man van zijn bed gelicht Hoogste barometerstand 772.5 te Sama. Laagste barometerstand 754.3 te Jan Mayen. v Verwachting: Zwakke tot matigen Noord- Oostelijke tot Zuid-Oostelijken wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, iets warmer. en aan een verhoor onderworpen. Daaruit zou zijn gebleken, dat de verslagene, die in eenigszins beschonken toestand verkeerde, eergisterenavond in een schuur op het land van de R. was aangetroffen. De R. heeft hem toen daaruit willen verwijderen, wat niet goedschiks ging. Er is toen een woor denwisseling ontstaan, waarbij de R. zich zóó driftig maakte, dat hij een bijl greep en daarmee K. de doodelijke wond aan het hoofd toebracht. Een spoor van ae(n) dader(s) Aangaande het drama te Zuidbroek meldt de „H. C." nog, dat de gedachte aan een dubbelen roofmoord veld wint. Enkele da gen geleden had het gezin Molanus eenige koeien verkocht. De opbrengst was niet naar de spaarbank gebracht dit bleek uit een spaarbankbeekje dat in het sterf huis is aangetroffen terwijl er bij het onderzoek zoo goed als geen geld in huis gevonden is. Volgens dit bericht zou de politie meenen, een spoor te hebben gevonden. De sectie op de lyken. Gistermiddag werd door Dr. Hulst uit Leiden de sectie verricht op de lijken van de weduwe Molanus en haar zoon Hendrik. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de weduwe is overleden ten gevolge van verstikking (een slaapmuts was haar in den mond geduwd) en Hendrik door verdrin king. Daar de zoon op het hoofd een groote wonde had van 4 bij 7 cM. en er op de lijken verdere sporen van geweldpleging (steek- en snijwonden) aanwezig waren, is absoluut uitgesloten, dat de zoon zijn moe der heeft vermoord en daarna zelfmoord zou hebben gepleegd. Bovendien zijn aan de woning sporen van braak gevonden, ter wijl eenige zware deuken in het hout van de deur aanwezig waren. De ijzeren deur plint is geheel verbogen en verdraaid. Ook de financieele toestand van de moeder kon voor haar zoon geen reden zijn tot zulk een gruwelijke daad. Van den vermoedelijken dader of van de daders is nog zoo goed als geen spoor. Wel hebben op den avond vsn den moord twee jonge mannen gezien, dat er tegen 11 uur van den weg langs het Win- schoterdiep twee onbekende manspersonen kwamen. Een signalement. Vermoed wordt, dat dezen meer van de zaak weten. Het vrij vage signalement van deze personen luidt als volgt: Beiden zijn van middelbare grootte. Een van hen, die men in het licht der lantaarn heeft gezien, was haveloos gekleed in een licht gestreept boezeroen en een lange loshangende jas van donkere stof, vermoedelijk bruin. De man droeg een jockeypet en heeft vermoe delijk een bleek gezicht en ingevallen wan gen. Hij had een knuppel of paal onder den arm. De tweede persoon trachtte uit het licht der lantaarns te komen, maar men beeft ge zien, dat hij eveneens haveloos was gekieed en een jaaglijn over de schouders droeg. Dit signalement is gisteren door den burge meester naar alle gemeenten in cte drie Noordelijke provinciën gezonden. Het vinden van het lijk van Hendrik rug gelings in de sloot, op ongeveer 200 M. af stand van de boerderij, is vermoedelijk zoo te verklaren, dat hij in doodsangst na een voorafgaande worsteling het land is inge vlucht, waarna hij door den vermoedelijken dader of daders neergeslagen en in den sloot is geworpen. De begrafenis is bepaald op hedenmorgen 11 uur. Schip op het strand geloopen Eenige zeiljachten ernstig beschadigd Het 2000 ton metende Nederlandsch stoomschip „Berenice" van de K. N S. M. is gistermiddag, doordat bij het afvaren van de beneden Elbe de stuurketting brak, nabij Blakenese op het strand geloopen. Eenige nabij den oever liggende zeiljachten werden door het schip ernstig beschadigd. De „Berenice" kon vrij gemakkelijk vlot wccden getrokken en kon naderhand de reis op eigen kracht voortzetten. Het schip is niet beschadigd. De twee wandborden, die den scheidenden wethouder werden aangeboden. Bijhet afscheid van het vele dat hem lief geworden was, was het hem hoogst aangenaam, telkens nieuwe blijken van waardeering te ontvangen. Aan elk der blij ken van waardeering is wel een glimp van weemoed verbonden, omdat zij spreken van historie, en niet van wat komen zal. Spreker memoreerde vervolgens zijn po litieke loopbaan: Prov. Staten, Eerste Ka mer en Gemeenteraad. Hij hoopte, kracht te blijven bezitten, om veel werk in het belang van de gemeen te ten fcrste te kunnen blijven geven en dankte vervolgens hartelijk, ook namens vrouw en familie, voor de hem geschonken blijken van waardeering. Spreker hoopte, dat wanneer hij er niet meer zal zijn, deze borden tot zijn kinderen zullen spreken, dat hun vader in Haarlem niet voor niets geleefd heeft. Vervolgens sprak de heer G. Wolzak Hzn., voorzitter der A.-R. fractie. Spreker sloot zich aan bij wat de heeren Van Liemt en Koot gezegd hebben en ves tigde de aandacht op de voortdurende sa menwerking. Hij constateerde, dat de A.-R. fractie zich gelukkig mag voelen, met de R. K. te kunnen samenwerken. Dat deze samenwerking altijd zoo goed was, is ook voor een goed deel te danken aan het beleid van Mr. Heerkens Thijssen, hoopte ook, dat de samenwerking stand zal blijven houden, zonder onderbreking. Hij acht hiervoor noodzakelijk, en maande dan ook aan tot trouw bezoek der fractievergaderingen. Bij de huldiging waren tegenwoordig mevr. Heerkens Thijssen en verdere huis- genooten. Na de huldiging bleef men nog geruimen tijd aangenaam bijeen. Nog kunnen wij vermelden, dat de oor konde door den heer Joh. Visser op zeer artistieke wijze is uitgevoerd. Ook de wand borden zijn zeer kunstzinnig door de „Por- celeine Pies" te Delft ontworpen. Zij zijn geleverd door de firma H. en J. Lamp, alhier. (Ongecorrigeerd) Afscheid Tehuis vor Ouden van Dagen Gistermiddag heeft Mr. J. N. J. E. Heer kens Thijssen op eenigszins feestelijke wijze afscheid genomen van de inwonenden van het Tehuis voor Ouden van Dagen. Om 2 uur werden de heer en mevrouw Heerkens Thijssen door den directeur, den heer Glasstra en door de bestuursleden, de heeren G. Wolzak Hzn en W. A. J. v. d. in de vele jaren dat hij het voorzitterschap der rechtsche fractie, tot vóór 4 jaar, heeft bekleed. Spreker hoopte, dat Mr. Heerkens Thijs sen vele jaren getuige mag zijn van deze blijvende rechtsche samenwerking. Hierna was het woord aan den heer Joh. Visser, die het woord voerde bij ontsten tenis van den heer Roodenburg, die in het buitenland vertoeft. Spreker kon zich met het hiervoor ge sprokene vereenigen, doch wenschte er na mens de Chr.-Hist. fractie nog iets per soonlijks aan toe te voegen. Spreker prees de samenwerking, al was deze dan ook voor een korten tijd onder broken en erkende nu, dat deze samen werking noodzakelijk is. „Rechts vindt elkander toch steeds, omdat de beginselen van rechts niet alleen op het materieele gegrondvest zijn." Spreker hoopte, dat deze samenwerking, waarin het beleid van Mr. Heerkens Thijs sen een grooten invloed heeft gehad, be stendigd zal blijven en dat Mr. Heerkens Thijssen hier nog lang getuige van mag zijn. Tenslotte dankte hij hem voor zijn beleid in deze. Mr. Heerkens Thijssen bracht ten slotte dank aan de beide laatste 'sprekers. Hij Kamp, de met bloemen versierde zaal bin nengeleid. In de zaal waren nagenoeg alle inwonen den, benevens het geheele personeel tegen woordig. Nadat allen plaats hadden genomen, sprak de directeur van het tehuis, de heer Glas stra, eenige waardeerende woorden. Spre ker memoreerde het vele belangrijke werk, dat door Mr. Heerkens Thijssen gedurende zijn ambtsperiode verricht is, dc vele ver beteringen, die in het huis zijn aangebracht, enz. Hierna overhandigde de spreker, namens alle in het huis woonachtigen, Mr. Heerkens Thijssen een in koper gegrafeerde afbeelding van het poortje, dat toegang geeft tot het Stads Arm- en Ziekenhuis. Vervolgens mocht mevrouw Heerkens Thijssen een prachtige bloemenmand in ontvangst nemen, welke haar door 't doch tertje van den heer Glasstra overhandigd werd. De bloemen waren in den tuin van het tehuis gekweekt. Mr. Heerkens Thijssen dankte vervolgens voor de hartelijke woorden tot hem gespro ken en voor het mooie caaeau. Spreker zeide zich niet bewust te zijn, zooiets bijzonders gedaan te hebben, waar mee hij een dergelijke huldiging verdiend had. Tenslotte werd de tuin, welke is aangelegd door den heer Vesseling, een der inwonen den van het tehuis, bezichtigd. leven, meenden wij als uiting van oprech te dankbaarheid u dit bord te moeten aan bieden, door bekwame handen sierlijk uit gevoerd. U ziet hier uw patriciërshuis geflankeerd door het wapen uwer famlie en dat van uw geliefd Haarlem. Moge dit geschenk in zekeren zin zijn een kroon op Uw onvermoeid werken voor ons en de stad en moge het er toe bij dragen, dat U heden Uw levensarbeid over ziende, zonder voorbehoud instemme met de woorden van een mijner leermeesters. De rechtsche raadsfractie bood buiten dien een oorkonde aan, vervaardigd door den heer Joh. Visser, lid der rechtsche fractie, en geteekend door leden der recht sche fractie. Hierna sprak Mr. Heerkens Thijssen on geveer het volgende: Spreker had niet gedacht, dat de be spreking die hem voor dezen avond was aangevraagd, zich zou ontpoppen in wat thans geschiedde, waardoor hij zeer ge troffen was. Gisteren heeft mi. J. N. J. E. Heerkens

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 5