Laatste Nieuws MARIA STICHTING Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Vaticaan en Italiaansche Staat Agenda 28 Augustus Agenda 29 Augustus MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De geruchten over overeenstemming De credietverleening aan Engeland De revolutie in Portugal Het tekort op de Beiersche staatsbegrooting Sterke aardbeving in Voor-Indië Lijk gevonden In een watermolen op de Jeker bij Maastricht is het lijk gevonden van den 40-jarigen J. G., wonende te Maastricht. Hoofd en armen waren verbrijzeld. De onbewaakte overweg STADSNIEUWS De a.s. Koninginnefeesten Sluiting kapperszaken Aanbesteding woningbouw 40 woningen aan de Bromostraat IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK De a.s. Koninginnefeesten Nieuwe R. K. Jongensschool te Heemstede BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL VOGELENZANG HEEMSTEDE AERDENHOUT HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE Een Vaz Dias-bericht meldt: Naar verluidt, zou Mussolini voornemens zijn, in den komenden herfst zijn eerste be zoek aan het Vaticaan te brengen, ten einde tegelijkertijd de nog hangende kwesties tus schen regeering en Vaticaan, o.a. over het sluiten der Katholieke clubs definitief te re gelen. Naar verluidt, zouden de clubs mogen worden gopend, op voorwaarde, dat zij hun werk opvatten als dat van religieuse organi saties. Door Amerika en Frankrijk De „Excelsior" meldt, dat in principe overeenstemming is bereikt tusschen de New-Yorksche Federale Reserve Bank en tie Bank van Frankrijk over het verstrekken van een leening aan Engeland. In verband met zijn groot goudvoorraden zal Amerika het grootste gedeelte van de leening voor zijn rekening nemen, terwijl Frankrijk naar mate van zijn kunnen zal bij dragen. Hoe groot de leening zal zijn, wordt nog geheim gehouden, maar zij zal in elk geval voldoende zijn, om elke poging, om de stalliteibt van het pond sterling aan te tas ten, te doen mislukken. Veel geheimzinnigheid betracht Het verloop der revolutie in Portugal, blijft nog steeds eenigszins vaag, wat niet in het minst veroorzaakt wordt door de ge heimzinnigheid, die men te Lissabon ter officieele plaatse bij het doen van mededee- lingen betracht. Hoewel de Portugeesche regeering ver klaart, dat alles rustig Is, verklaarden Por tugeesche vliegers, die op Spaanschen bodem zijn geland, dat de opstand nog lang niet overal in het land is onderdrukt. Te Lissa bon hebben hevige straatgevechten plaats gehad, waarbij pantserauto's zijn gebruikt. Alle strtegische punten in de stad zijn be zet. In totaal zouden 800 personen zijn ge arresteerd. Vele vreemdelingen van Lissa bon, hebben hun toevlucht genomen in de Britsche ambassade. Staat van beleg te Lisabon Naar te Madrid wordt vernomen, is te Lissabon den staat van beleg afgekondigd. Hoewel de Portugeesche regeering mee deelt, dat zij den toestand volkomen meester is, hebben toen gisteren te Lissabon nog verscheidene gevechten plaats gehad, o.a. in de nabijheid van de Spaansche legatie. Volgens nadere berichten zou in het Noor den van Portugal 'een algemeene staking zijn uitgeroepen. Spoorweg vernield Nadat de soldaten de.- luchtmacht te Al- varca in opstand waren gekomen, maakten Zij zich meester van het station en verhiel den den- spoorweg. De middelen ter dekking Ter dekking van het tekort van 28.6 mil- lioen mark op de Beiersche staatsbegroo ting, heeft de Beiersche regeering een nood verordening uitgevaardigd, waarin behalve belangrijke bezuinigingen ook tal van nieuwe belastinen werden aangekondigd. De slachtacijns wordt bijna verdubbeld, doch dezeverhooging wordt bijna uitslui tend door den handel gedragen. Hieruit verwacht men een opbrengst van 7.2 mil- lioen. Uit de vermindemg der sociale uitgaven verwacht men een besparing van 4 millioen. De overige 17.6 millioen mark moeten door bezuiniging op de uitgaven worden verkre gen. Een bijzonder groot bedrag wordt be zuinigd op den woningbouw. De salarissen van vrijgezellen en gehuwden zonder kinde- in openbaren dienst, zullen wanneer zij meer dan 1500 mark per jaar bedragen, met 5 pet. worden verminderd. Het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt deelt mede: In den namiddag van 27 Augustus te 15.36 uur, tijd van Greenwich, werd aan het Meteorologisch Instituut te De Bilt een zeer sterke aardbeving geregistreerd op een afstand van ongeveer 560u K.M. De oorsprong ligt in of nabij Noordwestelijk Voor-Indië. Het Fransch-Russische pact reeds gereed? De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" weet mede te doelen, dat het Fransch-Russisch verdrag reeds ge reed zou zijn, doch nog niet geparafeerd. Met het oog op de groeiende oppositie in de Fransche Kamer, zijn de onderhandelingen zooveel mogelijk geheim gehouden. Het plan is ten zeerste toegejuicht door den nieuw- benoemden Franschen ambassadeur te Ber lijn, Francois Poncet, waarby Fransche bankiers en industrieelen zich hebben aan gesloten, omdat zij gelooven dat Rusland daardoor hechter in den sfeer van het Westen wordt opgenomen. Berthelot, die tot dusver de onderhandelingen heeft gevoerd, voelt veel voor een verhouding, die over eenkomt met het herstel van het oude Fransch-Russische bondgenootschap. Hij acht het waarschijnlijk, dat Rusland het bondgenootschap met een financieel en economisch sterk Frankrijk de voorkeur zal geven boven dat met een arm en fi nancieel uitgemergeld Duitschland. Vier slachtoffers van giftige paddenstoelen Te Chêteau Thierry had een 37-jarige vrouw zelf paddenstoelen geplukt en bereid voor haar gezin, dat tamelijk uitgebreid was. Reeds eenige uren na den maaltijd stierven de vrouw, haar 12-jarig dochtertje en haar 14-jarige zoon onder vreeselijke pijnen. Een jonger knaapje stierf eenige uren later, terwijl de overige kinderen ernstig ziek rijr maar, naar men hoopt, in leven gehouden kunnen worden. Kind verdwenen De pleegouders gezocht Te Maastricht is drie jaar geleden het kind van een zekere vrouw T. op haar verzoek opgenomen in een der gestichten. Een jaar later, toen het kind 2 jaar oud was, vroeg een kinderloos gezin in Limburg het kindje en kreeg daarvoor toestemming. Het adres der pleegouders is evenwel ver loren gegaan. Nu heeft dezer dagen de moeder van het kindje zich aan het gesticht gemeld. Pogingen om het adres der pleeg ouders te achterhalen, zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. Het kind is niet te vinden. Man gedood Hedenmorgen is op den onbewaakten overweg tusschen Sittard en Geleen een ongeveer 30-jarige man, wiens identiteit nog niet is vastgesteld, door den personen trein gegrepen en op slag gedood. Terugtrekking uit de politiek Door Engelsche ministers De .Daily Herald" deelt mede, dat noch MacDonald, noch Snowden zich bij de ko mende verkiezingen candidaat zullen stel len. Ook de afgetreden minister van oorlog, Shaw, deelt mede, dat hij zich niet meer voor een candidatuur beschikbaar stelt. Gebouw „St. Bavo" „Alberdingk Thym", 8 uur Ledenvergadering Trampersoneel, 8 uur Ledenvergadering „Geel Wit", 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Gewone zittingen, 4 uur „Geel Wit", 6 uur. Schouwburg, Jansweg Kindervoorstelling „Luilekkerland", 2 uur. BLOEMENDAAL, „Duin en Daal" Open luchtopvoering „Don Quichot op de brui loft van Comancho", 2 y, uur. In Haarlem-Oost De afdeeling Haarlem-Oost van „Konin ginnedag", de Oranjebond „Prinses Juliana", heeft blijkens het dezer dagen door ons ge publiceerde feestprogramma, des middags van 3 tot 5 uur een voor Haarlem geheel nieuwe attractie uitgedacht. Zij bestaat uit een Ja- pansch dagvuurwerk. Er zullen 25 bommen opgelaten worden, die op zekere hoogte ko mende, zich openen en een parachute uit laten. waaraan een pop, dier e.d. naar be neden komt. Aan deze attractie is een wedstrijd voor het publiek verbonden, bestaande uit het te rugbrengen van de poppen dieren enz. by de bestuurstent op den hoek van de Zomer vaart en Kruistochtstraat. Deze bijzondere attractie zal plaats heb ben aan de Zomervaart en ongetwyfeld veel publiek trekken, vooral omdat de deelneming aan den wedstrijd gratis is. Bovendien zal aer op het feestterein aan de Zomervaart een tent geplaatst Worden, waar de prijzen worden tentoongesteld van de loterij, ten bate van de eigen muziektent, waarvan detrekking definitief is vastgesteld op 22 September a.s. Het bestuur van de afdeeling Haarlem- Oost van „Koninginnedag" heeft dit jaar als proef geen individueele wedstrijden uit geschreven. Aan de nieuwe attractie „Ja- pansch Vuurwerk" kan iedereen meedoen. DE POLITIE Dc positie der Inspecteurs De Algemeenee Vereeniging van Gemeen te-ambtenaren verzoekt ons het volgende op te nemen: Met ingang van 1 Januari 1931 werd voor de Inspecteurs van politie te Haarlem door den Comrnisaris een dienstregeling inge voerd,, die voor de inspecteurs van den ge- meentelyken dienst d.z. de inspecteurs, die uniform dragen, in verschillende opzichten verslechteringen inhield, welke den politie dienst niet vorderde. De gewyzigde regling werd ingevoerd, zon der dat de inspecteurs er is een dienst commissie voor de politie! er in werden gekend. Verschillende pogingen èn bij den Com missaris èn bü den Burgemeester aange wend, om de invoering op te schorten, tot dat de inspecteurs middels het overleg hun bezwaren hadden kenbaar gemaakt, hadden geen resultaat. De Commissaris antwoordt zelfs niet op brieven, welke het bestuur der Inspecteurs-organisatie tot hem richt. Een vergadering der dienstcommissie voor de inspecteurs wenscht de Commissaris wel te houden, doch dan alleen, indien die ver gadering niet door een „burgeri'-bestuurslid der organisatie, waarby de inspecteurs zyn aangesloten, zal worden bijgewoond, m.a.w. den inspecteurs wordt het recht ontnomen, dat ieder gemeente-ambtenaar van Haarlem, die georganiseerd is, bezit. En de inspecteurs hebben gegronde redenen, om niet zonder büstand in een vergadering der commissies van overleg te verschynen. Er zyn inspec teurs, die als vertegenwoordiger in de com missie van overleg hebben bedankt, omdat de Commissaris hen, in bijzyn van minderen, onheusch bejegende. Thans heeft het bestuur der afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging van Gemeente-ambtenaren zich gewend tot den voorzitter van de Commissie van Overleg voor de politie met het verzoek een vergade ring dier commissie te doen beleggen ten einde de invoering der gewyzigde dienstre geling te kunnen bespreken. Het hoogere politie-personeel in Haarlem ziet met spanning het tydstip tegemoet, waarop het overleg voor hen dezelfde betee- kenis zal krijgen, die het voor de overige categorieën van gemeentepersoneel in Haar lem bezit. R. K. Leeszaal Men verzoekt ons mede te deelen. dat de R. K. Leeszaal en bibliotheek aan de Nieu we Gracht a.s. Maandag wegens den Ko ninginnedag gesloten zal zyn. De afdeeling Haarlem van den Ned. Kap- persbond besloot in zyn laatst gehouden vergadering, om met den Koninginnedag de zaken des middags na 1 uur te sluiten. Het bestuur werd opgedragen, aan den gemeenteraad te verzoeken, voor de kap perszaken een regeling te treffen, zoodat by het in werking treden van de Winkelslui tingswet krachtens artikel 6 dier wet de zaken des Zaterdagsavonds te 10 uur geslo ten moeten zyn. Reeds werd eerder door den gemeente raad gunstig beschikt op het verzoek om de kapperszaken des Donderdagmiddags na 1 uur gesloten te doen zyn. Nogmaals sprak deze vergadering, welke druk bezocht was, Zich uit in sterk verlan gen om deze middagsluiting een voldongen feit te maken. Examen handenarbeid HAARLEM, 27 Augustus. Geëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd de dames M. L. Hoef- smit en S. J. Piccardt, beiden te Amsterdam en G. Swier te Enkhuizen. Ongeval op het terrein der Hoogovens Donderdagmiddag werd de ongehuwde schilder van Zanten, in dienst van de fir ma Henskes, die bezig is de loskranen aan de buitenhaven van het Hoogovenbedryf te IJmuiden te schilderen, door een ongeval getroffen, dat nog vry goed afliep. Toen van Z. zich van de kraan, waarop hy werkzaam was, en die met het oog op de schilderswerkzaamheden buiten bedrijf ge steld was, naar beneden wilde begeven, kwam hy door een niet opgehelderde oor zaak te vallen. Hij viel op een ca. 5 M. lager liggend bordes van de kraan en liep een breuk van het onderbeen op. Was hU tot op lager gelegen kade gevallen, dan waren de gevolgen waarschyniyk ernstiger geweest. De eerste hulp werd verleend in de ver- bandkamer van Hoogovens, waarna hy pet ziekenauto naar het Roode-Kruis Zieken huis te Beverwyk werd vervoerd. Van Z. is woonachtig te Velsen-Noord. Gisterenmiddag werd door den arch. J. C. Dop in het hotel Lión d'Or alhier aanbe- Het bouwen van 40 woningen met alle bijbehoorende werken aan de Bromostraat. Raming 122.000. Ingekomen waren 42 biljetten. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. A. M. en D. P. Joustra, Haarlem, 115748; D. Christiaans, bouwbedrijf, 's-Gravenhage, 125789; aannemersbedry- Jansen en Hoens, Haarlem, 126710; J. H; OppenkamP, Haarlem, 1213001 M. J. Rol* vink. IJmuiden, 127270; N.V. Aannemers- maatschappij, Velsen, 126790; N. J. Tromp, Overveen, 118100; G. P. Hetem, Haarlem, 140900; N.V. Aannemersmaat- schappij voorheen Rozenhart, Haarlem, f 138170; E. H. Eskes, Amsterdam, 138000; Gebr. Zwitsers, Amsterdam, 140900; J. v. d. Putten, Haarlem, 116800; P. W. Duyn, Soestdijk, 138500; M. Holleman, Velsen, f 127250; Aannemersmaatschappy voorheen Geveke, Leeuwarden, 126376; A. Voor- douw, Zwammerdam, 128900; Jac. War- naar, Leiden, 129990; J. L. Barends, Am sterdam, 121399; M. Swaan, Nieuwendam, 139880; F. Wormsbegger, Haarlem, f 123670; Zaansche Coöperatieve Arbeiders bond, Wormerveer, 113400; de firma, D. de Boer, Wormerveer, 112700; S. de Vries, Zaandam, 114500; K. Wanda, Kromme nie, 114700; S. Feenstr^, Haarlem, f 124500; firma Van der Veld en De Jong, Oegstgeest, 127000; Kort en Van dei- Wiel, Rynsburg, 124900; firma v. d. Vink Noordwijk, 120700; H. Groen, Amersfoort, f 137200; De Korte en Waterveld, Haai- lem, 122800; Rinkema, Aerdenhout, f 117390; N.V. Aannemersbedryf voorheen P. van Nes, 's-Gravenhage, 131600; Chr. Otter, Wormerveer, 122000; J. Schutte, Zaandam, 125200: N.V. Aannemersbedryf firma Hollander en De Lught. Haarlem, f 123700; firma Koolman, Zaandam, f 128600; S. Schuitemaker, Zaandam, f 128000; A. P. Komen, Zaandam, 126850, C Verbaan, Velsen, f 130200; G. Mettes, Haarlem, U8800; E. Bellaart, Haarlem, 136000; N.V. Meteor. Haarlem, 117497 De postdienst op Koninginnedag De Directeur van het Postkantoor te Haarlem brengt ter kennis van belangheb benden, dat ter gelegenheid van de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. alle postinrichtingen voor den postchèque- en girodienst geslo ten zijn, behalve voor het aannemen van tortingen, waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt gevraagd en voor het uitbetalen van chèques op welker adviezen ten girokantore spoedbehandeling is toege past Voorts zullen de kantoren op dien dag gesloten zijn voor de behandeling van post wissels (met uitzondering yan telegrafi sche), postbewijzen en kwitanties, voor de aanneming van belatingbetalingen en c.q. voor 6e distributie van pasmunt. Tevens worden het hoofdkantoor, de by kantoren Bloemendiaal, Heemstede, Oven- veen en het hulpkantoor Spaamdam voor den postdienst, de bykantoren Plein, Frans Halsstraat en Aerdenhout voor den Post- telegraaf- en Telefoondienst te 2 uur voor het publiek gesloten behoudens dat even tueel voor de busrechthouders gelegenheid tot het afhalen van correspondentie blijft bestaan. Tenslotte zal de laatste briefpostbestel ling van het hoofdkantoor, de bykantoren Bloemendaal, Heemstede en Overveen en voor het hulpkantoor Spaamdam, zoomede de 2e bestelling in de buitenwijken van het hoofdkantoor vervallen. Het tydstip van aanvang van de 2e brief postbestelling wordt op ongeveer 15.30 ge steld. De 2e pakketpostbestelling van het hoofd kantoor zal mede vervallen. De eerste pak ketpostbestelling zal te half 10 aanvangen. De 4de lichting van de stadsbrievenbus- sen en de 3de buslichting te Bloemendaal, Heemstede en Overveen vervallen. Het feest voor de schoolkinderen By ongunstig weer op 31 Augustus zullen de kinderfeesteiykheden niet doorgaan. Dit zal aangekonidgd worden met vlaggetjes op den grooten toren. Den volgenden dag wor den de kinderen dan in de scholen getrac- teerd. 5000 kinderen zullen aan de aubade deel nemen. De meeste kinderen verzamelen aan de Ged. Oude Gracht, die uit Haarlem-Noord komen by een op het exercitieterrsin van de motorrijders en die uit Haarlem-Oost op het Teylerplein; voor allen is evenwel 9 uur het klokje van begin. De Noorderlingen gaan na afloop voor hun bultenfeest, naar het R. C. H.-terrein, ter- wyl alle anderen met de muziek aan het hoofd naar den Hertenkamp trekken, waar nu eens niet zy spelen, maar waar voor hen op een heusch tooneel gespeeld wordt. Als dit program is afgewerkt worden de versnaperingen uitgereikt, krijgt elk een feest,muts en volgt rondgang mes muziek, waarna allen door het hek bij de tent ver trekken. De Aloysius-school Door de groote toename der bevolking, ook van het katholieke deel, speciaal in de In dische buurt bleek de St. \ugustinusschool aan de Molenwerfslaan al spoedig te klein Dank de yverige zorgen van pastoor P. J. Nieuwenhuis, wien niets te veel is, als het geldt de zorg voor het kind, kon toen over gegaan worden tot den bouw van een nieu we school naast de St. Augustinusschooi, welke zal genoemd worden de St. Aloysius- school. Nu deze klaar is, zal het mogelijk zyn, de jongens en de meisjes in een afzonder- lyke school onder te brengen. Door het R. K. Kerk en Schoolbestuur werd architect N. J. Nijman opgedragen, een ontwerp te maken, eenigszins aanslui tend op het scholencomplex, dat er reeds staat, n.l. St. Augustinusschooi en Maria- school, de R. K. bewaarschool. Na aanbesteding werd de bouw ana de firma Yenhoven en Evers te Heemstede op gedragen. Het geheele gebouw, dat Donderdag 3 Sep tember ingewyd zal worden, bestaat uit drie deelen, het hoofdgebouw en twee vleugels. De ingang aan de Molenwerfslaan, vlak naast de laan van het Seminarie, is voor zien van een aardigen luifel. De hal maakt een grootschen indruk, door haar hoogen bouw met op de eerste verdie ping een omloop. De ramen van glas in lood geven een prettig gedempt licht. De hal geeft toegang tot den linker en rechtervleugel, benevens tot trappenhal en speelplaats. De leslokalen zyn van de gewone afme tingen, groote ramen laten ruimschoots licht door, terwyl twee groote lampen door indirecte verlichting in de wintermaanden het zonlicht kunnen vervangen. Voor de ouders is aan den kant van den te stichten provincialen weg, die achter de scholen komt, een aparte ingang gemaakt Op de eerste verdieping is ook de toegang tot den omgang, van waaruit men een aar dig gezicht heeft op de halk Het schilderwerk is meest uitgevoerd in zwart, paars en geel, de leslokalen zyn am ber met groene lambriseering en bruine af zetting. Hal en gang enzyn belegd met hardgebak ken tegeltjes in zwart, geel en roode kleur. De dakbedekking is van verbeterde roode Hollandsche pannen. Door deze school wordt de lange rij lage schoolgevels aan de Molenwerfslaan smaak vol afgesloten. De zoo noodige centrale hal is ontworpen geworden voor byzondere gelegenheden en schoolfeestjes, daar de school geen gymnas tieklokaal heeft. Ook het achtergedeelte der school is zeer mooi. Achter het gebouw is een speelplaats van 30 bij 25 M., deels bedekt met basalttine- tegels, deels met grint en zand, benevens een overdekte speelplaats. Een woord van hulde ls hier zeker op zyn plaats aan den architect den heer N. J. Nyman, die een zoo mooi ontwerp wist te maken en met het eenvoudige en minder kostbare materiaal zulk een prachtig geheel wist tot stand te brengen. De firma Ven hoven en Evers heeft ook nu weer blijk ge geven uitstekend werk te kunnen verrich ten. Donderdag 3 September om 9 uur des morgens is er een H. Mis in de parochie kerk van O. L. Vr. Hemelvaart aan het Val- kenburgerplein, waarna de plechtige inwij ding der school zal plaats hebben. Om half 12 zal de school officieel geopend worden. Latere openstelling tapperijen op Koninginnedag De burgemeester van Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, in ver band met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s.. de lokaliteiten, waarvoor krachtens de Drankwet vergunning of verlof is verleend, in den nacht van 31 Augustus op 1 Sep tember a.s. tot 1 uur geopend mogen blyven, met dien verstande, dat nè, des nachts 12 uur in die lokaliteiten geen muziek mag worden gemaakt. Geboren: 24 Aug., C. B. van der DriftDe Buur, zoon; 27 Aug., L. Hy wegenKamp huis. zoon; 25 Aug., A. van Dyk—Van der Kaay, dochter; 26 Aug., A. M. A. Zwane- veld—Sweerte, zoon; 25 Aug., A. C. Leije- naarKloes, dochter. Ondertrouwd 27 Aug.: J. P. van Beem en W. G. Comeltssen, H. J. van Kleef en S. H. Vermeer, P. F. J. Meyer en H. P. J. Bloem, C. F. Kwant en A. A. M. Diependaal, F. H. Fiscalini en H. J. van Tongeren, J. A. Dekker en J. C. G. Krull, J. F. H. Mooij en E. W. E. Peters Getrouwd: 27 Aug., P. H. Roosen en M. W. Borger, A. J. W. Coster en A. C. de Graaff, G. G. de Boois en J .Buma, M Vreeken en A. L. Renkema, L. J A. van Lieshout en C. M. Verdel, J. C. Roukens en D. J. Jósseaud, C. J. van Vliet en A. K. Braber. Overleden: 26 Aug., G. Post, 19 jaar, Patriarchstraat; 26 Aug., C., 3 jaar, zoon van J. Barends, Weltevredenplein; 26 Aug., L. M. Jacobs, 70 jaar, Linschotenstraat; 23 Aug., G. Bos, 34 jaar, Hazepaterslaan. Van Haren's Schoenfabrieken Het tiende filiaal van Van Haren's schoenfabrieken te Waalwyk is vanmiddag in deze stad geopend in het hoekperceel Groote HoutstraatVerwulft, waarin voor heen de heerenmodezaak der firma Goos- sens gevestigd was. Groote blokletters boven de etalages doen den firmanaam op duidelijke wyze in het oog vallen. De breedte van den gevel maakte het mogelijk, dat men een vyftal zeer ruime etalages heeft gemaakt. Ook de verkoopruimte is zeer groot. Vier rijen gemakkelyke mahoniehouten stoelen, op flinken afstand van elkaar staand, bie den den cliënten rustig gelegenheid tot het maken hunner keuze. Het schilderwerk binnen is in grijs en bruin gehouden, twee kleuren, die aan het geheel een frisschen aanblik geven. Boven den winkel is een magazyn ge maakt, dat een groote opslagruimte heeft. Een groot aantal bloemstukken was bij deze opening door leerleveranciers e.a. geschonken. Het feest der Diaconie Bijeenkomst van Regenten en Regentessen en ouden van dagen Heden beginnen de feestelykheden, geor ganiseerd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Diaconie der Ned. Hervorm de Gemeente te Haarlem. Geen wonder dat regenten en regentessen dit feit niet onopgemerkt hebben willen la ten voorbijgaan en dat ze de gelegenheid hebben aangegrepen om deze herdenkings dagen te maken tot feestdagen, voor het be stuur niet alleen, maar ook, en vooral voor de verpleegden zelf, de ouden van dagen. Nadat des morgens om 8 uur de directeur 7an het Diaconiehuis-, de heer Ziegenhardt, den feestdag had ingeleid met een toespraak en gemeenschappelyk gezongen was, veree- nigden ze zich aan het feestontbijt, waar verschillende sprekers het woord voerden. In een kort woord bracht de eere-diaken de heer Blom, enkele herinneringen uit zijn langdurig diakenschap. Hierna sprak de heer Cramer, voorzitter van het college van diakenen. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: Vreeken, Bloemen- daalscheweg 256 Overveen, een postduif; De Bruin, Midden Duin en Daalscheweg 18 Bloemendaal, een nikkelen huissleutel; Hen driks, Rollandspad 19 Overveen, een pakje o. a. inhoudende een nieuw overhemd; Ra venhorst, Hospeslaan 3 Haarlem, een hee- renhoed; A. de Boer, Duinwyckweg 1 Bloe mendaal, een damesbeursje; D. Bakkerlaan 50 Bloemendaal, een autoped; Van der Sluis Rynegomlaan 46 Aerdenhout, een vulpenhouder; Gelhaus, Zandvoortschelaan 357 Zandvoort, een tasch met inhoud; Brou wer, Kromme Waal 13 Amsterdam, een bankbiljet; W. Vader, Oo6tertuindorplaan 12 Haarlem, een rijwielbelastlngmerk; P. van \Amstel, Sophiastraat 25 rood Haarlem, een bril; Losecaat Vermeer, Hooge Duin en Daalscheweg 16 Bloemendaal, een jong poesje; Diets, Bentveldsweg 6 Zandvoort, een grys poesje; Van Amerongen, Bloemen- daalscheweg 18 Bloemendaal, een rozen krans; F. P. Bremer, Zuidertuindorplaan 4 Haarlem, een rywielbelastingmerk; Van Dantzig, Clementislaan 5 Aerdenhout, een sigarettenkoker; aan den politiepost Aerden hout, een kinderschoentje, sleutel met ring, gemerkt Ford 52; Bureau van Politie Over veen, een huissleutel, een sierspeldje, een actentasch, een dameshandschoen, een portemonnaie, een pet, een paar dames handschoenen, een buisje. Aanbesteding Gisteravond had ten huize van den heer Th. Zomer, secretaris-penning meester van het bestuur der Woningbouw- vereeniging „St. Jozef", de aanbesteding plaats voor het (buiten) schilderwerk van 22 woningen aan den Vogelenzangscheweg. Er waren 8 schilderepatroons uit de ge meente uitgenoodigd. De uitslag luidt: J. Hulsman, Bloemendaal 1250. Fa. Rynierse, Overveen 1260. Stals, Bloemendaal 1310. Groskamp, Vogelenzang 1340.—. Versteeg, Vogelenzang 1410. Oorschot en Lelieveld, Aerdenhout 1463.—. Joustra, Aerdenhout 1498. De gunning zal de volgende week worden bekend gemaakt. Vergadering tuinlieden Het tooneelzaal- tje van café-restaurant Lommeroord was gisteravond te klein voor de vele leden en de massa bloemen, welke ter keuring waren ingebonden, waarbij nog kwam de groote hoeveelheid potjes met Campanula Ypso- phille, voor dé prijsvraag. I Een schryven werd voorgelezen van den oud-voorzitter, thans tuinbaas op het Loo, met de beste wenschen voor de vereeniging. Hierna volgde bespreking groote jaarlyk- sche tentoonstelling van dahlia's op welke tentoonstelling ook ingezonden zullen wor den de potjes geraniums en fuchsia's, aan de schoolkinderen uitgereikt. Besloten werd in de tooneelzaai van café restaurant Lommeroord te exposeeren; als datum werd bepaald 19 en 20 September. Hierna volgde allereerst de keuring der Campanula's. Met 10 punten behaalde de heer F. Booms den len prijs en de heer J. Donselaar den 2en prijs met 8 punten. Voor inzendingen ter keuring werden nog de volgende punten toegekend: C. v. Iperen, Cactus Dahlia's, decoratief Dahlia's en Pompon Dahlia's, elk 8 punten. F. Booms, voor Ferenia en Strobelanthus, 8 en 7 punten. Donselaar, voor CampanuUa en Chrysant Pulling, elk 9 punten. Nieuwenhuis, voor Campanulla, 10 punten. G. Brokke, Cactus Dahlia's, 10 punten. De coratief Dahlia's, 9 punten. Tomaten, 9 pun ten. Perziken, 10 punten. Peren, 8 punten. Deze inzendingen dahlia's waren byzonder mooi, en van ongekende grootte. Door de heeren Goudswaard en Voorden- hake was een fraaie collectie heerstertakken ingezonden, waarover de heer Goudswaard een leerzame couserie hield. De heer Boting had een fraaie collectie bloeiende vaste planton ter opluistering in gezonden, waarover wegens het late Ui# geen inleiding kon gehouden worden. Na een leerzame rondvraag volgde slui ting. Geen concert in Groenendaal Het con cert van het Heemsteedsche fanfarecorps „Excelsior", hedenavond, zal liiet, zooals ge meld, in het wandelbosch Groenendaal, maai" op het Raadhuisplein worden gegeven. R. K. School Naar wy vernemen, be staan er serieuze plannen om in de Parochie AerdenhoutBentveld tot de stichting eener R. K. School over te gaan. De school zou dan komen aan den Brede- rodeweg in de nabyheid van het perceel va» den heer L. Warmerdam. De nieuwe wethouders Naar wy vernemen, is door de R.K raads fractie, na eenige fractievergaderingen ga- houden te hebben, unaniem besloten den heer M. v. d. Laan voor de volgende vier jarige periode te benoemen als wethouder dier fractie. Tevens werd, na eenige gecombineerde vergaderingen gehouden te hebben, besloten als tweeden wethouder te benoemen den heer P. van Esse (VJ3.). Deze periode waren wethouders de heeren M. J. Vink (R.K.) en A. Biesheuvel (AJL)- VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 9.75 9.75 34.55 34.65 12.05 12.06 New-York (cable) 2.47% 2.48% 58.80 58.90 Zürich 48.25 48.35 12.95 13.05 Madrid 22.30 22.60 66.30 66.40 66.30 66.50 Kopenhagen 66.25 66.40 7.30 7.40 34.80 34.90 27.— 29.— VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1931 Vorige Koersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4 K Nederl. 1916 4Nederl. 1917 4 Nederland 1931 4</. N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb. Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lyn dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic Milw. St. Paul Kansas City South. Erie Railr Prolongatie I0216/ j 102 Vx 102 y2 102'/! 97% 95% 95 115% 144% 73 54% 34% 78 12% 244 48% 40%b 5 12'/, 22 58% 170% 23% 189% 97% 4% 8 10%2 66% 54% 29'/, 16% 34 14% 32% 28 2%e 8% 7 25% 98% 7% 6i, 268% 17% 70% 39,40 161% 200 24% 227% 39 139 iou/„ 4% 23 18% 1%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6