Cheque-koersen Filmnieuws BELANGRIJK 1: R. K. V. V. „N. A. S." Halfweg R. K. Voetbalver. „V. V. H. R. K. S. V. „Victrix" R. K. V. V. „Geel-Wit" HaarlemZ. F. C. E. D. O. GYMNASTIEK WIELRENNEN Wereldkampioenschappen wielrennen Sawall wereldkampioen achter den motor STADSNIEUWS WATERSPORT Promotie-wedstrijd ZWEMMEN De Europeesche Kampioenschappen te Parijs Dr. Joh. van der Spek Concert in den Hout Commissie van Openbare Werken TENNIS Tennis-tournament Groenendaal BILJARTEN Om den Louw-beker ATHLETIEK De A. C. E. -wedstrijd VondelD. E. S. Kerk-concert Cursus voor Electro-monteurs Opdracht Palace-Bioskoop Rembrandt-Theater Zcndag 30 Augustus spelen „Onze Gezel len" en „Geel-Wit" een propaganda wed strijd op het terrein van R.K.V.V. „N. A. S." te Halfweg om een fraaie medaille. Het belooft een mooie propagandadag te worden voor de R.K. voetbalsport en ook voor onze leden valt er veel te leeren van dezen wed strijd. Het zal daarom aan belangstelling niet ontbreken. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG B. S. M. n—V. V. H. I 1 uur Ons eerste speelt zijn tweeden vriend- schappelijken wedstrijd tegen B. S. M. te Bennebroek. Om 12 uur vertrekken wü ge zamenlijk van het Houtplein. Woensdag 3 September is er ledenverga dering in het gebouw aan de Jansstraat om Zy. uur precies. Brengt natuurlijk zooveel mogelijk nieuwe leden mee. JAN. Secr. W. ZOET, Kritzingerstraat ,4 Voorgesteld als werkend lid: J. Kuilboer, P. Horstmanshof, H. Poppeling Sr., en P. Leuffen. Programma voor Zondag a.s. Victrix UI—T. Y. B. B. IV, aanvang 12 uur Victrix IVO. G. 5, aanvang 1'/. uur Victrix IID. S. S. II, aanvang 3 uur T. Y. B. B. IIVictrix I, aanvang half een, terrein T. Y. B. B. Den heeren wordt vriendelijk verzocht op tijd aanwezig te willen zijn in verband met de andere wedstrijden. Tevens doet de penningmeester een be roep op aller medewerking om de bondscon- tributie zoo spoedig mogelijk te voldoen, daar anders geen wedstrijden worden vastgesteld. De contributie is als volgt: senioren f 1. junioren f 0.50. WIM. Secr. L. Margarethastraat 1. een propa- Gezellen tn A.s. Zondag speelt Geel-Wit ganda-wedstrijd tegen Onze Halfweg. De vereeniging „N. A. S." heeft voor deze game een pracht-medaille beschikbaar ge steld. Samenkomst te 1 uur in de Tempeliers straat. Secr. Na het goede resultaat in den openings wedstrijd van het nieuwe seizoen tegen den Zuidelijken kampioen P. S. V. spelen de rocdbroeken a.s. Zondag op eigen terrein opnieuw een wedstrijd tegen een sterken tegenstander. Ditmaal is Z. F. C., een der sterkste elf talen uit de eerste klasse, de tegenpartij. Haarlem komt met het volgende elftal uit: Hoeben, P. v. Daalen, Huisman, Vreeken, De la Mar, Levy, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Polanen, Kammeyer. De wedstrijd zal worden geleid door den heer C. Westerbeek. Vervolgvergadering Gisteravond had in het gebouw Caecilia het vervolg plaats van de jaarvergadering. De vergadering benoemde de volgende heeren in de elftal-commissie: Hanson, J. Corsten, C. v. d. Hurk, Gerritsen, P. Schijve- naar en C. de Waard. Het bestuur zal hier een zevende lid aan toevoegen. In de kascommissie werden be noemd de heeren C. v. d. Hurk, C. de Waard en Schumacher. De leden werden opgewekt om vooral bij de training hun uiterste best te doen, om zoo mogelijk dit seizoen weer de 2e klas te verlaten. Na uitvoerige besprekingen over het a.s. seizoen sloot de voorzitter, dc heer v. d. Harst, de vergadering. Haarlemsche R. K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus" Secretariaat: Vooruitgangstraat 79, Haarlem In verband met de Turnkringuitvoering a.s. Zondag in Beverwijk, volgen hier nog even de laatste gegevens voor onze leden. Zij, die den tocht per fiets maken, vertrek ken om half tien uiterlijk van de Groote Markt. De leden die per tiein gaan, worden uiter lijk 10 minuten vóór 10 uur in de hal van het station verwacht. Dit keer wordt niet op een gezelschaps biljet gereisd, zoodat allen zelf voor hun spoorkaartje zorgen. Voor de dames en meisjes die aan de uit voering deelnemen nog dit: Zorgt allen voor de donkerblauwe „studen tenpet" waarop het blauw-witte lintje moet zijn aangebracht. Denkt om zwarte kousen en om een zwarten strik op de tumblouse. Voorts kunnen we nog mededeelen, dat een Ursus-ploeg een slingerbal-demonstratie geven zal, waarvoor als tegenstander de Leonidas-ploeg zal optreden. De juiste samenstelling van ons vijftal is nog niet bekend, doch wel weten we dat de meesten van hen neg deel hebben uitge maakt van de ploeg, die vroeger zulk een uitstekenden naam had in de sportwereld. R. K. S. V. „Leonidas" Secretariaat: J. E. Strengere, Bataviastr. 15 Waarde Leonidassers. Het is In het belang van ons allen, dat we een zoo groot mogelijk aantal leden krijgen en daarom heeft het bestuur ge meend 1 September een propaganda-optocht te organiseeren door Haarlem-Noord. Daar een optocht zonder mènschen niet bestaat, rekenen wij er stellig op, dat ieder een zich dien avond paraat houdt en zijn medewerking verleent. Dinsdagavond kwart over zeven komen we in vereenigingscostuum in de Timor- straat, om ons achter ons vaandel te scha ren; één uur later zijn we weer terug, dus veel tijd wordt er niet van jullie gevergd. Spoort nu reeds vrienden en vriendinnen aan om ook lid te worden en ziet zooveel mogelijk donateurs of donatrices te krijgen. SECRETARIS. Moeskops in de finale Onder vrij groote belangstelling vonden gisteren te Kopenhagen de voorwedstrijden plaats voor profs sprint waarvan de fina les Zondag worden gehouden. De uitslagen luiden: lste rit: 1. Scherens (België); 2. Richli (Zwitseland)3. Oszmella (Duitschland). 2e rit: 1. Falck Hansen (Denemarken)2. Martinetti (Italië); 3. Nygard (Denemar ken). 3e rit: 1. Michard (Frankrijk); 2. Pianl (Italië). 4de rit: 1. Faucheux (Frankrijk); 2. Engel (Duitschland); 3. Brask Andersen (Dene marken). 5e rit: Moeskops; 2. Kaufmann (Zwitser land); 3. Ehmer (Duitschland). 6e rit: 1. Gerardin (Frankrijk); 2. Steffes (Duitschland); 3. Jensen (Denemarken). Ie herkansingsrit: 1. Engel; 2. Nyggaard; 3. Brask Andersen. 2e herkansingsrit: 1. Oszmella; 2. Jensen; 3. Martinetti. 3e herkansingsrit: 1. Ehmer; 2. Piani; 3. Richli (gevallen). 4e herkansingsrit: 1. Kaufmann; 2. Steffes. Geklassificeerd hebben zich voor de eind- wedstrijden op Zondag a.s. Engel, Kaufmann, Ehmer en Oszmella. Behalve de vier renners nemen dan nog deel: de Franschen Michard, Faicheux en Gerardin, de Belg Scherens, de Hollander Moeskops en de Deen Falck Hansen. De Duitsche stayer, die een paar weken geleden nog den wedstrijd in het Amster- damsche Stadion won, en die onlargs kam pioen van Duitschland werd, is erin geslaagd den titel van wereldkampioen te veroveren. Voor de tweede maal, want ook in 1923 be haalde hij die hoogste eer reeds. Erich Möl- ler, de wereldkampioen 1930, werd ditmaal tweede. De eindstand was: 1. Sawall (1 uur 34 min. 24 sec.); 2. Möller op 30 Meter; 3. I In art op 110 Meter; 4. Lacquehay op 150 Meter. De tijd is allesbehalve fraai, maar de baan te Kopenhagen is moeilijk en er stond een straffe wind. Vermelding dient nog, dat de wedstrijden begonnen met een rit voor amateurs over 20 ronden. Ook Van Egmond nam hieraan deel, doch hij bracht het niet verder dan de 7de plaats, onder 22 deelnemers. In verband met het vroegtijdig verschijnen onzer Courant in verband met Koninginne dag verzoeken wij onze H.H. Corresponden ten copy zoo BEKNOPT en zoo VROEG MOGELIJK in te zenden. SPORT-REDACTIE. deel heeft, dat er een flinke baan kan wor den uitgezet, belooft dit nummer speciaal zeer belangrijk te worden. Op het nummer verspringen heeft naast de D. H. A. K.-kampioen B. Ronde o.a. in geschreven een nieuwe ster aan den D. H. A. K.-hemel, n.l. H. Rempe van The Victory Weesp. Zijn verrichtingen op den jJ. ge houden wedstrijd te Zaandam wettigden ze ker zijn uitkomen in de cracks-klasse. Hét nummer kogelstooten zal het moeten stellen zonder v. Galen, doch indien de sympathieke D. C. M.-athleet Chr. Duin 't plan heeft beslag te leggen op de beide titels, zou het ons geenszins bevreemden. Verdere deelnemers op dit nummer zijn P. Rippe en M. v. Hagen. De 100 M. cracks telt ook goede namen, terwijl dit nummer van de nieuwelingen dit voordeel heeft eenige sprinters meer in de baan te brengen. De 3000 M. brengt naast de bekende Beverwijker rivale, de Schiedamsche Ex- celsiorman J. Walbeek in de baan. Vervolgens nog enkele nummers, waaron der de 1500. M. nieuwelingen met G. Haeck, W. Smit, V. I. C. en P. Klumper, A. C. die om de eerste plaats elkaar niet veel zullen toegeven. Het nummer discuswerpen kan ons een nieuw record brengen, vooral daar de A. C. E.-man M. Ebbing thans op eigen terrein is, met als partners M. Stals en M. v. Hagen. Daar de te Haarlem gehouden nationale kampioenschappen zich in een vrij belang rijke belangstelling mochten verheugen, twijfelen wij er niet aan, of velen zullen zich de moeite getroosten een bezoek te brengen aan de Molenwerfslaan. De goede zorgen van A. C. E. en een kundige staf juryleden staan er voor in, dat de wed strijd om 2 uur begint en op den vastge- stelden tijd eindigt. Broerse 105 31 16 3.38 N. N. 150 31 20 4.83 Bergen (inv.) 175 30 23 5.83 M. v. d. Putten 110 29 18 3.79 Stolk 113 40 22 2.82 A. Brauckman 150 40 17 3.75 Obbes 102 32 12 2.83 A. de Nijs 125 36 16 3.43 Vondel totaal 895 car. D. E. S. totaal 780 car. Woensdag voortzetting bij „D. E. S." met 6 partijen. Examen hoofdacte HAARLEM, 28 Geslaagd mej. H. daal en de heeren: terblokker; A. J. A. P. Grootendorst, hamer, Schiphol. Augustus. Geëx. 8 cand. C. M. Koort, Bloemen- A. H. J. Zwartkruis, Oos- G. de Heer, Heemstede; Amsterdam; R. Stout- Bouwverbod Het hoofd van het gemeentebestuur van Haarlem brengt ter kennis van de ingeze tenen, dat de verordening tot het leggen van een bouwverbod op strooken grond van het z.g. Tuinlaantje, vastgesteld bij raads besluit van 1 Juli 1931 no. 32, door Gede puteerde Staten van Noord-Holland is goedgekeurd bij besluit van 19 Augustus 1931 no. 63. Aanbesteding De uitslag van de gisteren door den ar chitect Bern. Ooms gehouden aanbesteding der verbouwing van het winkelhuis van den heer S. J. de Goede, Zijlstraat, is als volgt: J. Philips Jr. f 7595.—; G. Hetem f 7760.—; B. Bcerrigter f 8480.A. Lubbers f 8659. E. v. Woudenberg f 8858. Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. Zesde dag Zus Braun Europeesch kampioene Onmiddellijk na den start verezekerde de Hollandsche zwemster zich van een kleinen voorsprong, die op de 50 Meter ongeveer K lengte bedroeg voor mej. Korthof en Mile Humblot, die gelijk lagen. De andere deelnemsters, Mis Cooper en Miss Harding, de beide Engelschen en MUe Blondeau lagen even daarachter. Op de tweede 50 Meter ver grootte Zus Braun geleidelijk haar voor sprong, terwijl Miss Cooper en Miss Harding respectievelijk op ie tweede en derde plaats kwamen. Hierin kwam geen verandering meer en in den tijd van 1 min. 22 4/5 sec. was Zus Braun Europeesch kampioene met lengte voor Miss Cooper. De uitslag luidt: 1. Zus Braun, Holland, tijd 1 min. 22 4/5 sec. Europeesch kampioene. 2. Miss Cooper, Engelland, 1 anin. 23 3/5 sec. 3. Miss Harding, Engeland, 1 min. 24 4/5 sec. 4. Jenny Korthof, Holland, tijd I 27 4/5 sec. 5. Mile Humblot, Frankrijk, tijd 1 28 3/5 sec. 6. Mile Blondeau, Frankrijk, tijd 1 30 sec. Bij de 1500 Meter vrije slag voor heeren hadden de Franschen reden tot juichen, want Jean Taris nad geen moeite om in zijn serie een te worden. De uitslagen luiden: lste serie 1500 Meter vrije slag: 1. Taris, Frankrijk, tijd 21 min. 11 2/5 sec. 2. Costolli, Italië, tijd 21 min. 21 3/5 sec. 3. Tillikainen, Finland, tijd 22 min. 40 3/5 sec. 4. Bode, Duitschland, tijd 22 min. 46 2/5 sec. 2e serie: 1. Perintin, Italië, tijd 21 min. 13 4/5 sec. 2. Roig, Frankrijk, tijd 22 min. 38 sec. 3. Halasy, Hongarije, tijd 23 min. 12 sec 4. Neitzel, Duitschland, tijd 23 min. 28 sec. De uitslagen van de 100 M. rugslag heeren luiden le serie: 1. Lehnig, Duitschland, tijd 1 min. 16 sec. 2. Lundhal, Zweden, tijd 1 min. 16 1/5 A. M. V. J.I). W. R. 2—11 In dezen wedstrijd hebben de Waterratten op overtuigende wijze weten te winnen. Al spoedig hebben de Waterratten na goed samenspel succes 01. Als v. Koningsbrugge verkeerd plaats maakt Müller gelijk. Doch al gauw scoort de Vries opnieuw 12. Even later is het A. E. de Bruijn die scoort 13. Dan verkleint A. M. V. J. den achterstand 23, waarmee het rusten is. Al gauw vergroot Vrugt den voorsprong 24. W. de Vries doelpunt dan tweemaal achter elkaar 26. Vrugt scoort no. 7 en de Vries maakt er 2—8 van. Nogmaals sco ren de Waterratten nu door v. d. Booren 29. Even later is het weer de Waterrattenmid- denvoor die den stand op 210 brengt, v. Koningsbrugge en v. d. Booren verwisselen nu van plaats en al gauw heeft eerstge noemde succes 2—11. Kort hierop fluit de scheidsrechter het einde en hebben de Wa terratten met 11—2 gewonnen. Naar wij vernemen is dr. Joh. v. d. Spek, geneesheerdirecteur van het Krankzinnigen gesticht Maasoord te Poortugaal toegelaten als Privaat-Docent in de Zielkunde van het Religieuze leven aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte. Dr. v. d. Spek was tot het vorig jaar werk zaam als psychiater aan de Stichting Meer en Bosch te Heemstede. De Haarlemsche Orkestvereeniging geeft Zondag 30 Augustus om 2'4 uur een con cert in den Hout, onder leiding van Marinus Adam. Het programma vermeldt de volgende werken; 1. Cadet te nmarEch Sousa. 2. Ouverture „Tra Diavolo"Auber. 3. La Voix des Cloches Luigini. 4. Potpourri „Die Lustige Witwe", Fr. Léhar. 5. „Margarethe", Motiven aus „Faust" Gounod-Brinkman 6. Aufforderung zum Tanz, C. M. von Weber. 7. Fant. de l'Opera Mad. Butterfly, Puccini-Tavan Het standpunt der Commissie van de Financiën De Commissie van bijstand in het beheer der gemeente-financiën heeft in verband met de haar toegezonden ontwerp-begrooting voor den dienst van 1932 en de nota van Burgemeester en Wethouders over den fi- nancieelen toestand der gemeente, medege deeld, dat zij met leedwezen heeft kennis genomen van de verschillende maatregelen, die verhooging der lasten voor de burgerij medebrengen. Door twee leden werd opgemerkt, dat de salarissen en loonen van het gemeenteper- soneel wel niet ongewijzigd zullen kunnen worden gehandhaafd. Zij gaven Burgemees ter en Wethouders ernstig in overweging in het komende jaar onder de oogen te zien of het niet noodzakelijk zal blijken over te gaan tct invoering van pensioenkorting. Een lid acht heffing van 100 opcenten op de Gemeentefondsbelasting meer in over eenstemming met de draagkracht der bur gerij dan de door Burgemeester en Wethou- drs voorgestelde maatregelen; hij kan dan ook niet meegaan met deze voorstellen zoo lang niet vaststaat, welke sociale maatrege len in de toekomst zullen worden genomen. De heer Wolzak was afwezig. Het aantel leden, behalve de voorzitter, van de Commissie van bijstand in het be heer der openbare werken, bedraagt thans vijf. Naar het B. en W. voorkomt, zou het aan tal gevoegelijk tot vier kunnen worden te ruggebracht, waardoor het dan in overeen stemming is met dat van de meeste andere commissies van bijstand, wélke niet gesplitst worden in sub-commissies. Zij stellen voor, de verordening, regelende de samenstelling en werkkring der vaste Raadscommissiën, dienovereenkomstig te wijzigen. min. min. min Gemengd dubbel: Mevrouw Melse en Melse slaan mej. Blik- steger en Lantzius 4—6, 62, 61. Heerendubbel: 3e ronde: Velden en Sonnemans slaan Sluiter en Molenaar 61, 26, 64. Troosttoumooi Heerenenkel: le ronde: Keuzekamp slaat Houtman 3—6, 62, 63. 2e ronde: Vlan Asten slaat Ostendorf 64, 1—6, 6—3. 3e ronde: Levy slaat Van Asten 60, 6—2. Damesenkel: Mevrouw Houtman slaat mej. Klein 63. 2—6, 10—8. sec. 3. sec. 4. 5. 6. 7. Nagy, Hongarije, tijd 1 min. 16 4/5 Faye, Frankrijk, tijd 1 min. 17 2/5 sec. Omero, Italië, tijd 1 min. 20 sec. Rodiger, Oostenrijk. Sugirst, Zwitserland. 2e serie: 1. Deutsch, Duitschland, tijd 1 min. 14 1/5 sec. 2. Bitsky, Hongarije, tijd 1 min. 16 sec, 3. Köller, Oostenrijk, tijd 1 min. 17 1/5 sec. 4. Noual, Frankrijk, tijd 1 min. 18 sec. 5. Larlizcek, Polen, tijd 1 min. 19 4/5 sec. De uitslagen der polowedstrijden luiden: België—Zweden 42 (rustand 1—2). Tsjecho-Slowakije—Frankrijk 2—1 (0—0). Duitschland—Hongarije 2—2 (1—0). Donderdagavond werd in café Louw a. d. Spekstraat de nederlaagwedstrijd tusschen Ceintuurbaan en Omstr. (A'dam) en de B. C. „Haarlem" voortgezet. Ook nu slaagden de bezoekers er niet in de meeste partijen te winnen en wisten derhal ve hun achterstand niet in te loopen. De uitslagen van dezen geanimeerden wed strijd zijn: Borgsteden C. v. d. Berg Noach M. Spronk Hoppe J. v. Trigt Collet J. Steffens Weyers Nymeyers Vermeulen A. G. Verbeek De spelers van C. en O. zijn 't eerst ge noemd. De totalen zijn derhalve: C. en O. B. C. H. Vorige stand 517 707 Donderdag 521 645 Kapelaan A. Leesberg Zijn 12 %-jarig priesterjubileum. Naar aanleiding van het in December a.s. plaatsvindende koperen priesterfeest van kapelaan Leesberg, schrijft pastoor Sondaal in „Credo", het weekblad van de St. Joseph- parochie, o.m. U allen kent hem U weet, dat hij altoos van 's morgens tot 's avonds werkt, en dat hij vooral voor onze Roomsche jeugd enorm veel heeft tot stand gebracht. Hij gaat stil zijn gang, maar arbeidt onver poosd voort. Ik weet, dat geheel de parochie van St, Joseph hem eert als een voorbeeldigen priester, wiens gedegen woord zij op den kansel zoo gretig aanhoort. Onze zieken te huis en in de ziekenhuizen weten door ondervinding, dat hij hen nooit vergeet. De parochianen, die in „de wijk" van Kapelaan Leesberg wonen, zullen moeten getuigen, dat hij getrouw ieder jaar al zijn schapen opzoekt. Die uitnemende priester viert op 14 De cember a.s. zijn 12 Vi-jarig priesterfeest en dat viert hij met eere voor God en de men- schen. Ik stel er daarom prijs op, dat dit koperen priesterfeest zoo luisterrijk mogelijk worde gevierd. Ik ben er zeker van, dat allen daar mede zullen instemmen. Terwijl de jeugd, patronaat, misdienaars, edelwacht en niet het minst „Francisca Romana" hun leider volop huldigen, moeten wij niet achter blijven. De volgende week zal u dan ook met uw „Credo" een circulaire worden aangeboden, waarop ieder uwer naar vermogen zal in- teekenen, opdat wij op 14 December a.s. onzen jubilaris een hem waardig geschenk mogen aanbieden. De St. Joseph-parochie, welke altoos zoo goed is geweest, voor haar priesters (dat weten wij, die hier werkten, allen), zal zich ook nu niet onbetuigd laten. pnt. brt. hx gem. 40 24 10 1.66 150 24 25 6.25 57 40 9 1.42 80 40 10 2.— 200 33 23 6.25 115 31 15 3.70 70 40 8 1.75 100 40 25 250 55 55 5 1.— 100 55 11 1.81 99 61 8 1.62 100 61 8 1.63 1038 1352 Zondag a.s. zal door de R.K. Athl. Club „Excelsior" de uitgeschreven athletiekwed- stryd plaats vinden op het RH. Sportpark. Molenwerfslaan, Heemstede. Het belang rijkste van dezen wedstrijd is gelegen in het feit, dat ér drie diocesane kampioenschap pen zullen verwerkt worden, te weten 800 M. verspringen m. a. kogelstooten. Daar de ernstigste candidaten voor deze titels hebben ingeschreven, belooft het aan spanning niet te ontbreken. Voor het nummer 800 M. hebben o.a. ingeschreven: Het V. I. C.-lid B. Blaisse, L. Koch en W. Vogel, Holland en H. Mathot, A. C. E. Daar aan de banen alle zorg zal worden besteed en het Sportpark het voor- Totaal B. C. H. wint dus met 314 car. Donderdag a.s. komt de stadgenoote S." op bezoek. In Café-Rest. „Hof van Holland" a. d. Groote Markt, vond Donderdagavond 't eer ste treffen plaats tusschen bovengenoemde billartclubs. Er werden enkele zeer sterke partijen ge speeld. Vooral Beekhof (Vondel) speelde subliem en maakte een moyenne van 17.85. Hieronder den voorloopigen uitslag: Beyen J. de Vries Beekhof de Foeljaeger Raadsvergadering VERGADERING van den Raad der gemeente Haarlem op Dinsdag, 1 September X931, des namiddags ten 1 1/2 uure. in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld Beëediging en installatie nieuw gekozen leden. Mededeelingen ingekomen stukken (lig gen ter inzage). Verzoekschrift Mej. A. Rab ontslag onderwijzeres school 1 (Nassaulaan). Benoeming Wethouder (ie vacature). Benoeming Wethouder (2e vacature). Benoeming Wethouder (3e vacature). Benoemii.g Wethouder (4e vacature). Nota over den financieelen toestand der gemeente. 8. Intrekking beslui bouw brug Donkere Spaarne, vernieuwing Wildemansbrug en vaststelling ie Suppl. begrooting 1931. Wijziging tarieven electriciteit en gas. Vaststelling ie Suppletoire begrooting dienst 1931. Wijziging verordening heffing opcenten personeele belasting. Wijziging bepalingen voor den dienst der gemeente-reiniging 13. Wijziging legesverordening 14. Wijziging verordening vaste raadscom missiën (aantal leden Commissie Open bare Werken). Wijziging verordening vaste raadscom missiën (instelling Commissie van Bij stand Onderwijszaken). Medewerking verandering van inrich ting bijzondere school Nagtzaamstraat 54. Ingebruikgeving lokalen school 34 (Over- tonstraat) ten behoeve bijzondere school Eemstraat 4. 18. Benoeming leden vaste en andere com- missiën. 19. Trekken der afdeelingen. 3- 4- 7- 9- 10. 11. 12. 15 16 !7' Het programma van het kerkconcert ln de Groote Kerk op 31 Augustus is: Wien Neeriandsch Bloed (1 couplet) te zingen door alle aanwezigen. 1. Variatiën op Psalm 107 (orgel) C. F. Hendriks Jr. 2. „Waer werd oprechter trouw" (zang) Joost v. d. Vondel. Bernard Zweers. 3. Sonate da chiesa Hendrik Andrlessen. Tema con variazioni e finale (orgel) 4. Drie geestelijke liederen (zang). Jan Luyken-Bemard v. d. Sigtenhorst Meyer 5. Fantasie op het Vlaamsch koraal John Buil „Laet ons met Herten reyne". (orgel). 6. Oud-Hollandsche liederen (zang) Wilhelmus van Nassouwe (1 couplet) zingen door alle aanwezigen. te De cursus 1929—1931 voor electro-mon teurs, uitgaande van de Nederlandsche Ver eeniging van Electro-Technlsche werkge vers, R. K. Vereeniging van Electro Tech nische werkgevers, beide voor Haarlem en omstreken, aangesloten bij de Vereeniging tot bevordering van Electro-Technisch Vak onderwijs in Nederland, is weer beëindigd. Na afloop van dezen 2-jarigen cursus wer den de cursisten door de examen-commissie van de V. E. V. geëxamineerd. Dit vond plaats in de Electro Technische school te Amsterdam. Vrijdagavond had de sluiting van dezen cursus plaats. Nadat de voorzitter, de heer W. Kuipers, allen welkom had geheeten gaf hij een be knopt overzicht van het deel van dezen cur sus en bracht dank aan allen die aan zijn welslagen hadden medegewerkt, in het bij zonder aan den directeur van het Gemeen telijk Electriciteitebedrijf, ttie voor het geven van het practisch onderwijs zijn werk plaats beschikbaar stelde. Spr. richtte zich dan tot de cursisten en wekte dezen op, om hetgeen nu geleerd is in practijk te brengen. Een der cursisten nam hierna het woord en bracht dank aan het bestuur van den cursus en de Haarlemsche Installateurs die dezen cursus hadden georganiseerd en daar door de electro-monteurs voor een klein bedrag in de gelegenheid hadden gesteld het V. E. V. diploma te verwerven. Ook den cursusleider en den leeraren dankte hij voor al hetgeen zij voor de cursis ten hadden gedaan. Dat de cursisten dit ook naar waarde wisten te schatten, deden zij blijken door als blijvend aandenken aan deze jaren aan den cursusleider aan te bie den een rooktafel en aan den leeraar-prac- tijk een zilveren potlood met inscriptie. De cursusleider dankte voor dit aanden ken en venr het groote vertrouwen dat hij had mogen genieten. Hij hoopte ook den nieuwen cursus, welke 1 October a.s. aan vangt en waarvoor aanmeldingsformulieren verkrijgbaar zijn aan de in de adve-tentie in ons nummer van heden genoemde adressen, te kunnen leiden. Nadat de voorzitter nog een kort wcord had gesproken werd de zeer geanimeerde vergadering gesloten. De namen van de geslaagden z n: A. Dik ken, D. Fortuin, G. Jansen, W. J. Lasschuit, L. Th. Strik H. A. VersChure, J. J. P. Vol- laerts, G. J. Wiedijk, K. W. Zomerdijk, A. Zijlstra. nnt. brt. h.s. gem. 150 31 31 4.83 98 30 14 3.26 250 14 63 17,85 147 13 29 1150 Boor het bestuur van het Provinciaal Ziekenhuis naby Santpoort zijn de ver bouwingen van dit huis (ondergedeelte) opgedragen aan den aannemer H. J. Oppenkamp alhier. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1931 Parijs Brussel Londen New-York Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm «openhagen Praag Weenen Warschau (cable) 9.65 34.55 12.04% 2.47% 58.80 48.25. 12.95 22.40 66.25 66.30 66.20 7.30 34.80 27.- 9.75 34.65 12.05% 2.48% 58.90 48.35 13.05 22.60 66.35 66.45 66.35 x. 7.40 34.90 29.- Luxor-Theater Het officieel aangekondigde programma was eenigszins gewijzigd. En naar we ver moeden, niet ten onrechte. Tja, waarom zou er ook het heele jaar de clausule op de handleiding prijken, welke u reeds bij uw binnenkomst door den vriendelijken Cerberus, die aan den ta- gang staat, wordt overhandigd, dat „de di rectie zich het recht voorbehoudt, coi dit programma te wijzigen," indien de directie daar niet een enkelen keer gebruik van maakte. Wat we nu te zien kregen is de gang naar het Luxor-Theater ten volle waard. Beginnen we met Felix de Kat. Een truc- teekenfilm waarin de inktslikkende ezel met een propellor als staart, die de wedrennen wint, sterk op de lachspieren werkt. De film „Yes Sir, that 's my Baby" met de bij de hande 'n zware sigaar rcokende baby, doet er nog een schepje cp. In „De Duivelsrace", die als eerste hoofd nummer gaat en eigenlijk als soundfilm is bedoeld, krijgt men de noodige spanning, benevens schitterende staaltjes van paai" den-dressuur en lasso-werpen. Op het tooneel verschijnen dan The Pars- dogs, die fijne Hawaï-muziek ten gehoore brengen en er niet zonder toegift afkomen. De tweede hoofdfilm „Mijn hart is een Jazz-Band behoort ontegenzeggelijk tot de beste stille films der laatste jaren. Zoowel wat scenario als wat uitvoering betreft is dit een hoogst modem product met enkele zeer origineele regie- en filmische vondsten. En het is ongetwijfeld een uitstekende ruil geweest met een der andere hoofdfilms. Dat men tot de laatste scène gspannen blijft wachten totdat de lens het woordje „Einde" op het doek projecteert, bewijst wel. dat deze film tot ds beste soort behoort. Die, waarnaar men gaarne gaat kijken, wat we onzen lezrs, die behalve "n leuken amu sementsfilm ook gaarne een goed filmwerk willen zien, dan ook van harte gaarne aan bevelen. Iedereen weet wie Madame de Pompadour was en iedereen weet dus ook, als hij deze week naar de Palace-bioscoop gaat, wat bi) er te zien zal krijgen: amourettes van Iemand die om haar bedrevenheid daarin berucht is. Dat is alles wat we van deze film willen zeggen, behalve dan dat ze bijzonder mooi „aangekleed" is. Het ls waarschijnlijk wel genoeg om u te doen besluiten kinderen en jongelui thuis te laten. Het bijprogramma is ditmaal, uitgenomen het Ufaton en het Polygoon Geluidsnieuws, die beide zeer goed zijn, ook niet bijzonder aantrekkelijk: een klucht, Slim Summerville in Rusland, waarin we niet veel kluchtigs hebben kunnen ontdekken en een geluids- teekenfilm, die ook niet tot de beste gere kend kan worden. Op het tooneel een man, een vrouw en een meisje, die halsbrekende toeren verrichten op tafels met drie en stoelen met twee poo- ten en blijkbaar nogal in den smaak van het publiek vielen, tenminste, er werd nogal geapplaudisseerd. Voor die van dergelijke kunstenmakerij houdt, gaven ze dan <»k goed werk te zien. „skippy" Skippy heeft zijn glorieuzen intocht m Haarlem gedaan en is enthousiast door het publiek ontvangen. Dat was trouwens ook niet te verwonderen; in het filmland kent men misschien meer dan ergens anders den smaak van de bioscoopbezoekers en men weet ongeveer vooruit, welke successen een nieuw filmproduct zal boeken, indien het >ialthans volgens het bekende recept van een lach en een traan is samengesteld. Boven dien maakt het zeer moeilijke, doch niet minder dankbare „materiaal", zooals Skippy en zijn kornuiten, de attractie nog tienmaal grooter. Alle Skippy-daden zijn uiterst zorg vuldig gekozen en nergens wordt zijn repu tatie van: „1931 model American All boy", in gevaar gebracht. Om de vele grappighe den, die de film bevat, heeft de zaal geda verd van het lachen, terwijl men aan den anderen kant royaal reageerde op het droe vige gedeelte. Norman Faurog komt de eer toe dit jonge volkje te hebben gedresseerd. Daarvoor heeft hij zeer lang, dagelijks met hen verkeerd, terwijl bij de filmopnamen ook de respectieve ouders aanwezig waren. Dat Jackie Cooper van nature een bij-de- hande bengel is, moge blijken uit de twee volgende anecdoten, die Faurog van bei» vertelt. Op den dag van Kerstmis was Jackie bi) Norman Faurog thuis om te helpen den kerstboom te versieren. Toen de boom ge reed was, zag Faurog, dat Jackie den ge- heelen tijd met de electrische lichtjes speelde. Streng gebood Faurog hem roei zijn vingers van de lichtjes af te blijven- Even later was hij in de kamer er naast en hoorde plotseling den kerstboom gewel dig rinkelen en met een plof op een kan® vallen. Hij snelde naar binnen en riep: „Jackie, heb ik je niet gezegd van den kerstboom af te blijven?" „Nietwaar," antwoordde Jackie, „je hebt me verboden aan de lichtjes te komen en daar ben ik ook niet aan geweest, maar van den boom heb je niets gezegd." Een anderen keer merkte Jackie's moe der, dat de jongen den regisseur bij zün voornaam, Norman, aansprak en zij drong er bij den leider op aan, haar jongen „mr- Faurog" te laten zeggen. Toen de jongen bij den vischvijver speelde en ,de regisseur hem vroeg: „Wel Jackie, gaat 't goed?" keek de zesjarige bengel hem vanuit zijn ooghoeken aan en zei: .Mijnheer Cooper, alsjeblieft." Sinds dien tijd autoyeerden de regisseur en zijn acteur elkaar nimmer meer. Dat zoo'n ventje voor de Skippy-rol als geknipt was, behoeft hierna zeker wel geel1 betoog meer. Het bijprogramma bevat verder Polygoon'S en Paramounts geluidsnieuws, een verdien stelijke Bimbo-teekenfilm van Max Fleischer en op het tooneel Henry Rosen, de vage bond-violist, geen onbekende in het Rem- brant-theater en gezien het overweldigende applaus een zeer gewaardeerde en welkome artist. Voor volwassenen en kinderen (ook deze week zijn er nog matinée's) zal echter de „Skippy"-film wel de allervoornaamste at tractie zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: 25 Aug. d. van Tj. Zuidema* Swede. 26 Aug. d. van C. van KamPen" Poorter. 27 Aug. z. van E. H. Bosman van Keulen. d. van J. C. Hendriks-va'1 den Hoven. z. van C. A. Stevens-Blaas- 2 dochters van M. G. Dekker-Vennik. z. van W. Tol-Jonk. 23 Aug. d. va J. Mons-Besse. z. van C. M. H. Veldm»11' van Keulen. d. van P. WUdeboer-Sm' boom. Overleden: 26 Aug. J. Misset, ',3 j- f saulaan. C. L. Leersnijder, 87 j„ Buiten Spaarne. J. H. M. Zwarter-V j der Plas, 48 j., Gasthuislaan. 27 Aug- van Maaswinkel, 52 j., Regentesselaan

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 16