Uit den Omtrek Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTENS Haarlemmermeer Officte&te Mededee-tmgen HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders HILLEGOM NOORDWIJK LISSE WARMOND VOORHOUT BENNEBROEK KENNEMERLAND BEVERWIJK HEEMSKERK RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- MARKTNIEUWS 77 - Gemeente Haarlemmermeer Spreekuren In den regel zullen voor de ingezetenen ten raadhuize te Hoofddorp te spreken zün: a. de burgemeester eiken Donderdag en Zaterdag van 1012 uur; b. wethouder Kistemaker eiken Donderdag van 10—11 uur; c. wethouder Koning eiken Donderdag van 1012 uur; d. wethouder Ouwerkerk eiken Vrijdag van 45 uur. Gevonden en verloren voorwerpen en die ren Gevonden: een schroevendraaier een gymschoen, een regenjas, een bril, een pet, eenige portemonnaies met inhoud, een hor loge, een autoband, een pakje met Inhoud, eenige manden en een schuiflade van auto, een belastingplaatje, eenige klompen en een catalogus, een breqekijzer, een unster, een bos sleutels, eenige kwitanties, een riem, een ketting (vermoedelijk van auto), een arm bandje, een onderdeel van cultivator. Verloren; een autoslinger, een portemon- naie met inhoud, eenige belastingplaatjes, een zakje inhoudende 4 badpakken, eenige badmutsen en een badhanddoek, een beige damesmantel, een bril, een hoed en een manchester jas, een ambulance-wagentje, 'n bruine portemonnaie inh. pl.m. 18.—, een rand van auto-lantaarn, een lorgnet met hoornen randen. Komen aanloopen: een hond, een konijn tje. Weggeloopen: een hond. Vermist: een bruin paard. De Burgemeester, Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 3 September 1931. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den raad dezer gemeente werd Dinsdag gehouden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna hij overgaat tot de beëedi- ging van de leden van den Raad. Daarna heet hij zoowel hen, die zich hier niet vreemd gevoelen, als de nieuw-gekoze- nen, van harte welkom. Moge de toon bij de gedachtenwisseling trots alle meeningsverschil van vriendschappelijken aard zijn en moge een ieder uwer waardeering hebben voor een afwijkende meening, dan twijfel ik er niet aan, of onze beraadslagingen zullen strek ken tot bevordering van het algemeen be lang, zegt spr. Hierna komt aan de orde de benoeming van twee Wethouders. De heer Biesheuvel wenscht zijn stem te motiveeren. In de jaren 1919, 1923 en 1927 hebben de leden der rechtsche partijen, op verzoek van de R. K. raadsfractie een be spreking gehad over de wethoudersbenoe ming. Sprekende mede namens den heer van der Vegt, zegt spreker dit jaar ook weer een dergelijke uitnoodiging te hebben verwacht, doch in plaats daarvan is nu een uitnoodiging gezonden aan alle raadsleden. Spreker had zich zedelijk verplicht gevoeld den candidaat der R. K. fractie te stem men, doch nu deze fractie blijkbaar geen prijs meer stelt op samenwerking met de andere partijen, voelt hij zich vrij en ad viseert daarom den aftredenden wethouder M. J. Vink weder te benoemen. De heer Stokman zegt dezen raad een proficiat te kunnen toeroepen, waar hij in deze samenstelling voldoet aan een evenre dige vertegenworodiging en dus op die wij ze alle belangen zooveel mogelijk kunnen worden behartigd. Spreker hoopt, dat die evenredige vertegenwoordiging ook in het College van B. en W. zal worden doorge voerd. Bij de R. K. fractie heeft de meening voorgezeten, een landbouwer en een niet- landbouwer tor wethouders te benoemen. De heer Vink zegt te hebben gestreden voor behoud van het tegenwoordige college, welken strijd hij desnoods ook met de hulp van niet-Katholieken had willen doorvoe ren. Hij had gedacht in den heer Biesheu vel een vriend en mede-strijder te hebben, doch dit bleek niet zoo te zijn. Dit doet hem leed, temeer, daar hij met zijn collega altijd aangenaam heeft samengewerkt, waarvoor hij hem bij deze nog zijn dank betuigt. Spreker zal thans, overeenkomstig het verlangen van de R. K. fractie zijn stem uitbrengen od den heer van der Laan en op een niet-landbouwer. Thans tot stemming overgaande, worden in de vacature-Vink uitgebracht op den heer Vink 3 stemmen, op den heer van der Laan 7 stemmen en 1 blanco, zoodat de heer van der Laan is gekozen, die zijn benoeming aanneemt, In de vacature Biesheuvel worden uitge bracht op den heer P. H. van Esschen 8 st., op den heer Biesheuvel 1 stem en 2 st. blanco, zoodat de heer van Essen is geko zen, die ook zijn benoeming aanneemt. De voorzitter zegt thans, dat er oogen- blikken zijn in een burgemeesterlijk leven, waarin hl) het recht van den raad zou wil len hebben, nJ. het interpellatierecht. Bij de zooeven gehouden besprekingen over de wethoudersverkiezing, heeft spreker het oor te luisteren gelegd, of hij mogelijk ook iets zou vernemen omtrent de beweegredenen, waarom twee wethouders de woestijn zouden worden ingejaagd. Zijn dat argumenten van persoonlijken aard geweest? Dan staat hij er buiten! Zijn het argumenten van zakelijken aard geweest? Dan zou spreker willen vra gen, of het beleid van B. en W. in de af- geloopen vier Jaren niet goed is geweest. Spreker gaat thans afscheid nemen van de belde wethouders. Namens de gemeente zegt hij hun dank voor het vele, dat zij belangeloos hebben gedaan, de een geduren de 12 Jaren, de ander gedurende bijna 5 jaren. Spreker wijst voorts op de aange name samenwerking in het College, zij het dan ook, dat de leden het niet altijd eens waren. Het waarachtig gemeentebelang werd daarbij echter nooit uit het oog ver loren. Spreker zou hun verdiensten dan ook willen schetsen met de woorden: Zij heb ben veel voor het gemeentebestuur ge daan. Spreker richt hierna enkele woorden van welkom tot de beide nieuwe wethouders en wijst er daarbij op, dat de functie van wet houder niet zoo eenvoudig is, waar één stem in dat College reeds van zooveel beteekenis is; hij hoopt echter op eene aangename samenwerking met steeds het algemeen be lang voor oogen. Wethouder van der Laan dankt den voorzitter voor de tot hem gerichte woor den. Hjj belooft steeds de belangen der ge meente te zullen voorstaan en eerlijk voor zijne meening te zullen uitkomen, waartoe hij de medewerking van voorzitter en raad inroept. De heer Vink dankt den voorzitter voor de vriendelijke woorden, die hij tot hem heeft gericht Het doet hem leed den wet houderszetel aan een ander te moeten af staan en hU zou den arbeidersafgevaardig den willen verzoeken voortaan wat meer respect te hebben voor de scheidende wet houders. Ook den secretaris, het secretarie- personeel en de politie zegt hij dank voor de inlichtingen, die hij steeds van hen mocht ontvangen. De heer Biesheuvel zegt. 12 jaren met den burgemeester in het college van B. en W. te hebben samengewerkt en hoewel hij iets ouder is dan de burgemeester, heeft hij veel van hem kunnen leeren. Spreker heeft hem leeren kennen als een man van karak ter, die de zaken altijd eerlijk en objectief behandelt. Hfj durft God als getuige te roepen, dat hij steeds het algemeen belang en nimmer persoonlijke belangen heeft be hartigd of voorgestaan en het doet hem dan ook leed den wethouderszetel te moeten verlaten, doch wanneer hij dan weer hoort, hoe sommigen in deze vergadering over „evenredige vertegenwoordiging" denken, smart het hem ook maar weer half. De voorzitter zal ook in het vervolg op zijn volle medewerking mogen rekenen; im mers, de band is niet geheel verbroken, waar hij als raadslid blijft. De heer van der Vegt zegt, dat de be noeming der wethouders hem niet bevre digt, niet alleen voor hem persoonlijk, maar ook voor de gemeente. Zonder te willen be weren, dat de afgetreden wethouders alleen voor hun taak berekend waren, merkt spre ker op, dat zij gezien het vele, dat zij gedaan hebben hiervoor in de eerste plaats in aanmerking kwamen en hij vindt het dan ook eene groote miskenning van hun werk. Dit neemt echter niet weg, dat hij het nieuwe college geluk wenscht. Naar aanleiding van het laatste door den Voorzitter gesprokene, betoogt hierna de heer Stokman, dat deze wethoudersbenoe ming buiten den voorzitter omgaat. De aftredende leden der financieele com missie, de heeren Stokman, van der Vegt en de Graff worden hierna als zoodanig herkozen en nemen hunne herbenoeming aan. Bij de rondvraag worden nog woorden van dank gesproken door de heeren van Duin hoven en Tabak, terwijl eenige vragen van de heeren van der Aar en Tabak door den voorzitter worden beantwoord. Naar liet congres De congres-commis sie verzoekt het volgende onder de aan dacht van de congresgangers te brengen. Spoorkaartjes zijn voor hen, die per trein de reis ondernemen, Zaterdagavond tus- schen 7 en 9 uur in het bondsgebouw ver krijgbaar. Voor hen, die nog niet voorzien zijn van een bewijs voor de touringcar, bestaat ge legenheid, dit alsnog te krijgen. Het vertrek van den trein is bepaald op 7.50 van Hillegom. Vertrek per touringcar 8 uur; niet van het bondsgebouw, zooals eerst de bedoeling was, maar van de Van Meerbeekstraat. Oranjefeest De tweede dag van de fees telijkheden stond in het teeken van Volks- en kinderspelen, waarbij Excelsior weer medewerking verleende. Het Lindenplein was rondom afgezet, om allen een kansje te geven om iets te zien. Des morgens te 9 uur had een kinder wagen-race plaats met kinderwagens op twee wielen, n.1. één voor- en één achterwiel. Dit was voor meisjes boven de 12 jaar. Het aantal deelneemsters bedroeg 40. De prijzen werden gewonnen door: le Prijs: Jo Slats, 2e Alie Slats, 3e Cor West geest, 4e Gretha van Went, 5. Nelly van Eeden, 6e. Pauline Westgeest, 7e Nelly Mulder, 8e Annie Vink, 9e Hendrika Steen voorden, 10e Annie van den Berg, lie Truus Krol, 12e Bep Zuidhoek, 13e Trijntje van de Zwart, 14e Cor Broeders, 15e Mina van Bohemen, 16e Casina Vink, 17e Marie van Bohemen, 18e Rika Vlletland, 19e Corry Waasdorp, 20e Marijtje Vink Jacd. Het nummer voor jongens van 12 tot 17 jaar:het eerst aan den trein, was ook een aardige attractie en velen van de jongens waren gecostumeerd. Het aantal deelne mers bedroeg 76. Prijzen voor costumeering werden toegekend aan: le prijs Dirk Lind- hout, 2e Gerard Boot, 3e Jan Alkemade. Voor den wedstrijd zelf: le prijs Arend Zwitser, 2e Willem Smit, 3e Theo de Rid der, 4e Theo Steenvoorden, 5 Henk Steen voorden, 6e Rinus Caspers, 7e Gerrit Hoek, 8e Thomas van der Linden, 9e A. van Woersem, 10e Jan Mulder, lie Jan Groene- woud, 12e Leen de Ridder, 13e Jan Hoek (troostprijs). Voor meisjes van 7 tot 12 jaar was een stoelendans georganiseerd, waar aan het respectabel aantal van 275 kinde ren deelnamen De le prüs was voor P. Peeperkorn, 2e C. Valentijn, 3e M. v. Rijn, 4e M. Paasse, 5. R. Blok, 6. O. Cocqheyt, 7, C. van Rui ten, 8. J. Kortekaas, 9. G. Zwetsloot, 10. P. Bon, 11. M. de Lange, 12. N. Hermans, 13 A. Paasse, 14 C. Smit, 15 M. Bierman, 18 D. van Duin, 17 M. Passchier, 18 J. Smit, 19 C. Hoogeveen, 20 N. Kampman, 21 P. Hoogervorst, 22 C. Alkemade, 23 J. Groenen woud, 24 B. v. d. Horst, 25 B. Otto. Te 's namiddags half twee kwamen de deelneemsters op de laan van Huize Offem bijeen om de versierde rijwielen te iaten keuren. Er waren 81 deelneemsters. De prij zen voor versiering werden als volgt vast gesteld: le prijs Agnes Ruigrok, 2e Antje Krug, 3e Jo Ruigrok, 4 Truus van Went, 5 Freule van Limburg Stlrum, 6 Toos de Vreede, 7 Betsy Vink, 8 Rika Beuk. 9 Dlna v. d. Loo, 10 Marletje Ruigrok, 11. Marietle Kriek, 12 Catharina de Lange, 13 Neliy Steenvoorden. Eigenaardigst geheel: le prijs Rika Steen voorden, 2 Johanna Groenenwoud, 3 Annie Kapel. De prijzen voor het ringsteken: 1. Alie v. d. Poel, 2 Marietje Kriek, 3 Dora v. d. Plas, 4 Truus van Oosten, 5 Jacoba v. Eg- mond, 6 Martha v. d. Weyden, 7 Dora Cas pers, 8 Rika van Oosten, 9 Hendrlca Steen voorden, 10 Jo Ruigrok, 11 Toos Salman, 12 Corry Waasdorp, 13 Tine v. d. Plas, 14 Pau la Warmenhoven, 15 Paulien Peeperkorn, 16 Johanna v. d. Raad, 17 Rika Schaap, 18 Coba v. d, Poel, 19 Hendrika Steenvoorden, 20 Agnes Ruigrok, 21 Dina v. d. Loo, 22 Alie v. Rossum. De geheele stoet maakte, voor afgegaan door muziek en het bestuur van de O. V., een toer door 't dorp. Op het Lindenplein werd te twee uur een aanvang gemaakt met het mastklimmen voor perso nen boven de 18 jaar om geldprijzen. De commissie had dit jaar gezorgd voor een echte mast van 12 meter hoog niet te dik en niet besmeerd met zeep of iets dergelijks. Maar nu bleek pas hoe weinig mastklimmers er zijn. Van de 24 liefhebbers waren er maar enkelen die de reis tot boven toe konden halen. Prijswinnaars waren: le pr. G. Steen voorden f 10.; 2e pr. P. J. Cas pers f 9.00; 3e prijs P. P. Caspers f 8.00; 4e prijs Thijs Groenenwaard f 7.00; 5e prijs Engel Plug f 6.00; 6e prijs Joop St.eenvoor- den f 4.00; 7e prijs Henk Hiep f 2.50; 8e pr. troostprijs J. Vliet Vlieland. Voor de autopeds-race voor jongens bene den 12 jaar waren 157 deelnemers. De prij- zijn waren als volgt: 1. Jan Slats, 2. Klaas ter Schreur, 3. Theo Hoogervorst; 4. Joop Hoogervorst; 5. A. Hoogendam; 6. Hilde- brand van Eeden; 7. Harmen Sleeboom; 8. Cor Brouwer; 9. Frans Plug; 10. Dick Lind- h.out; 11. Piet Menck, 12. Huib Smit; 13. Jan v. d. Meer; 14. Kees Plug; 15. Frans v. d. List; 16. Gerard Wassing; 17. Simon Vink; 18. Bertus Mulder; 19. Leen Plug; 20. George Vink; 21. Jan d. Raad; 22. Cor van Went; 23 Jan Duindam; 24. Keesje van Dam. Een andere tak van sport was het kunst- fietsen waarbij de giring aan het achterwiel en het kamrad aan de trapas bevestigd is. De prijzen waren voor dit spel waaraan 47 deel nemers waren ingeschreven als volgt be haald. 1. Theo d. Ridder; 2. Arie v. d. Berg; 3. A. Rotteveel; 4. Johan v. Beelen; 5. Theo Steenvoorden; 6. Martien de Jong; 7. Wim de Ridder; 8. Arie v. Beelen; 9. Antoon Groe nendijk; 10. P. Zuidhoek; 11. Jozef v. Bohe men; 12. H. Vis; 13. G. v. d. Berg; 14 Cor Glasbergen; 15. Willem Smit; 16. Jan v. d. Schalk; 17. Willem Passchier; 18. Piet de Haas. Door den voorzitter van de O.V. wer den de prijzen uitgereikt in Royal, 's Avonds te 8 u. gaf 't Noordwijksch Mannenkoor een uitvoering in de tent op het Lindenplein, waarvoor het luisterende publiek zeer dank baar gestemd was. Kerknieuws Te beginnen van Zondag 6 September ad zullen 's Zoridags de H.H. Missen weer zijn te 7 uur en half 9, en te 10 uur de Hoogmis. Huldiging J. Pijnacker Onderscheiding met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifiei" Gisteravond had op initiatief van het be stuur der R. K. Kiesvereeniging de officieele huldiging plaats van den heer J. Pijnacker, bij diens jubileum als 30-jarig gemeente raadslid. Uitgenoodigcè waren de Zeereerw. Heer pastoor Thoman, eere-voorzitter der R. K. Kiesvereeniging, de Zeereerw. Heer Pastoor Sentenie, parochie H.H. Engelbewaarders, de kapelaans Kuipers, v. d. Burg en Van ThoTl, benevens de Weleerw. Paters Bouman er. v. d. Poel. Kapelaan Van Zon en Agterof hadden bericht van verhindering gezonden. Voorts de Burgemeester, Baron van Wijn bergen, de heer J. P. Gouverneur, Burge meester van Sassenheim, als Prestdens- Commissaris van het H. L. S.-bedrijf, de secretaris der gemeente Lisse, de heer J. C. de Haan, de Roomsche raadsfractie, de kerk- besturen der beide parochies, benevens het bestuur der R. K. Politieke Propagandaclub Tenslotte de R. K. Harmonie „Adolf Kol- ping", welke dezen avond verzorgde door muzikale opluistering. Nog merkten we op Dr. P. G. M. Haase, benevens de naaste familieleden van den jubilaris. Onder de vroolijke tonen werd de jubilaris de zaal binnengeleid door den voorzitter der R K. Kiesvereeniging. Deze opende de fees- telijken bijeenkomst als gebruikelijk met ge bed. De Zeereerw. Heer Fastcor sprak een woord van welkom tot alle aanwezigen, doch voornamelijk tot den jubilaris. U is een man, door allen bemind en geëerd. Als bewijs voor al het goede, wat u voor de gemeen te en op Kekerijkt gebied heeft gedaan, ontvangt u thans het Eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice", een ridderorde ingesteld door onzen onvergetelijke Paus Leo XIII. Door allen werd staande het „Aan tl, o Koning der Eeuwen" gezongen. Vervolgens sprak de voorzitter der R. K. Kiesvereniging het volgende: Het is op uitdrukkelijk verlangen van on zen heer Burgemeester, dat de voorzitter der Kiesvereeniging dadelijk na den eere-voor zitter moest spreken. Het is dus geen par mantigheid mijnerzijds, doch gehoorzaam heid aan 't wettelijk gezag. Hooggeachte jubilaris, het was een zeer goede gedachte van onzen eere-voorzitter om bij gelegenheid van uw 30-jarig lidmaat schap van den Raad van Lisse Z. H. den Paus te verzoeken u een pauselijke onder scheiding toe te kennen en wel het eere kruis „Pro Ecclesia et Pontifiei", een rid derorde ingesteld door onzen onvergetelijken Paus Leo XIII z.g. bij zijn Priesterfeest in 1888, dat over de geheele wereld zoo luis terrijk gevierd werd Een ridderorde voor degenen, die zich bijzonder verdienstelijk maakten voor Kerk en Maatschappij. En dat, geachte jubilaris, hebt ge gedaan. Toen u den eersten keer naar den Raad van Lisse werd afgevaardigd, zijn ge gekozen onder een geheel andere kieswet. Doch iedere wij ziging in de kieswet bracht u steeds weer naar den raad van Lisse. Ja zelfs met deze echt Dem. kieswet werd u zelfs al twee maal afgevaardigd, nit alleen dat u werd afgevaardigd, maar gij zijt daar ltijd een lid geweest, op wiens oordeel altijd prüs werd gesteld, zoowel op maatschappelijk als op Katholiek terrein. Velen zullen zich afvra gen: „Hoe is het mogelijk, dat gij houdt me dit woord ten goede een eenvoudige dorper, dat alles heb kunnen doen, daar zoovelen in de steden den stroom niet kon den volgen en strijdensmoe het bijltje er bij neer moesten leggen? Hoe dat komt? Omdat ge naar den Raad ging in he be- wustzün het uw katholieke en maatschap pelijke plicht was. Hooggeachte jubilaris, namens het bestuur en leden der R. K. Kiesvereeniging feliciteeren wü u hartelijk met deze pauselüke onderscheiding. Ook u, mvrouw Dijnacker, met de onderscheiding aan uw echtgenoot uitgereikt. Zonder uw medewerking had uw echtgenoot deze moei lijke plichten niet zoo kunnen vervullen. Geachte jubilaris moge het u gegeven zün nog vele jaren deze Pauselijke onderschei ding te dragen, omringd door allen, die uw dierbaar zün, en dat ge steeds dezelfde werklust moge ontplooien tot heil van kerk en maatschappij. Dat geve de Goede God! Na deze rede, welke met een daverend applaus werd begroet, werd de koffie rond gediend, terwijl de R. K. Harmonie een Ouverture speelde. Hierna werd het woord verleend aan de burgemeester, die als volgt (zie bijlage II). vbgkqj a sprak: Paus Plus XI heeft U geëerd, omdat gij 30 jaren in het openbare leven uw taak als katholiek op goede wüze hebt volvoerd. Ik verheug mij er over, dat men in dezen kring mij in de gelegenheid stelt U daar mede geluk te wenschen. Geachte aanwezigen, in de vergadering van den gemeenteraad hebben wü reeds een wijle stil gestaan bij het jubilee, dat heden wordt gevierd. Wij vonden het geen geringe zaak 30 Jaren lang inzicht en aandacht, werkkracht en tijd in dienst te hebben ge steld der gemeenschap. Wij hebben den heer Pi.inacker gehuldigd als den man, wiens rechtschapen karakter zulk een even onluid- ruchtigen als werkelüken invloed ten goede heeft uitgeoefend, die van den aanvang af van deze eeuw getuige en als raadslid mede werker was aan alles, wat tot stand kwam op gemeentelük terrein en die, zooals de woordvoerder der Protestantsche fractie het uitdrukte, aan ieder raadslid ten voorbeeld kon worden gesteld. Hier vanavond huldigen wü den jubilaris in katholieken kring, omdat hü 30 jaren de katholieken vaardig en waardig vertegen woordigde in de LisSesche raadszaal. Münheer Pünacker, wij weten, dat ge deze huldiging niet begeert, maar wü begeeren haar, omdat gij haar verdient; de ouderen vinden deze huldiging vanzelfsprekend, om dat zü van al, wat tientallen jaren lang aan goeds gebeurde op openbaar terrein, wisten dat het mede vrucht was van Uw arbeid; de jongeren huldigen U evenzeer, omdat zij er van overtuigd zijn, dat, terwijl gü de ver trouwensman waart reeds eener vorige ge neratie, gij toch ook bereid züt U aan te passen aan de behoeften van dezen tijd. Mijnheer Pijnacker, wij hopen dat Uw goe de gezondheid U nog lang in ons midden la ten zal; want al is het noodig en goed, dat jongeren onze gelederen versterken, de grijs heid aan wijsheid verbonden kunnen wü niet missen, de raadgevingen der ouderen zü'n ons een kostbaar bezit. Zoo breng ik U dan nogmaals mün hartehjk gemeende hulde en erkentelijkheid voor de ongetelde uren, die gij de plaats uwer inwoning hebt toegemeten, voor het vele ten bate van het katholieke leven gedaan, voor de weloverwogen woor den, die gü in het algemeen belang placht te spreken, voor alles, door U op openbaar terrein mede tot stand gebracht en dat niet vervliegt, al vervloog ook de tüd. En daar bij het klimmen Uwer jaren 't aantal Uwer diensten der gemeenschap bewezen, gestadig medeklom, hopen wij, dat God U nog vele Jaren schenken moge tot Zijne eer en Lisse's heil. In alle stilte werd ook deze rede aange hoord en met een dankbaar applaus be groet. Als antwoord op deze rede werd het Wien Neerlandsch Bloed" gespeeld. Ook Weth. Warmerdam sprak woorden van felicitatie tot den jubilaris. Spr. ging terug tot de jaren van samenwerking. U hebt ons steeds terzijde gestaan bü belangrijke punten, welke niet altijd den doorslag kregen van den geheelen gemeenteraad. Geve God U nog een langdurigen werkkring, tot heil van de gemeente Lisse. Vervolgens bracht de R. K. Harmonie den Jubileum-marsch ten gehoore. De heer Gouverneur, voorzitter van het Electriciteitsbedrijf, sprak woorden van feli citatie tot den jubilaris als commissie-lid van dit bedrijf. Spr. was dankbaar voor de uit noodiging voor dezen avond door hem ont vangen. Spr. hoopte nog vele jaren samen te mogen werken met den jubilaris tot groei van dit bedrüf. Door zün voorzichtigheid wa ren wij, aldus spr., dikwijls gedwongen aan zün wijze raadgevingen gevolg te geven. Aan hem is het dan ook zeker te danken dat dit bedrijf zoo'n grooten omvang heeft verkre gen. Voorzeker is deze avond voor den jubi laris een onvergetelijke avond, zeer zeker ten volle verdiend. Wij hopea dat de verdiensten van den jubilaris, dezen avond beloond, een prikkel mogen zün voor zün kinderen en na geslacht. Dit strekke tot eer van uw familie. Aan het einde van dezen huldlgingsavond dankte de jubilaris zichtbaar getroffen. Spr. dankte vooral den ZeerEerw. Heer Pastoor voor het initiatief, door hem genomen, om hem dezen huldigingsavond aan te bieden en voor de verrassing van het onderscheidings- teeken. Voorts de andere sprekers voor de waar- deerende woorden, tot hem gericht. Spr. uitte den wensch nog lange jaren te mogen ar beiden voor de belangen der gemeente Lisse ook op kerkelük gebied. Daarna werd de avond met gebed geslo ten. (Gedeeltehjk gecorrigeerd.) Raadsvergadering. Dinsdag hield de raad dezer gemeente een vergadering onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ke telaar, burgemeester. Nadat deze de bijeenkomst op de gebrui- kelüke wüze had geopend, werden de leden binnengeleid en werden door hen de ver- eischte eeden in handen van den voorzitter afgelegd. Hierna wenschte de voorzitter de nieuwe leden geluk met hunne benoeming en hü vertrouwde, dat allen hun beste krachten in dienst der gemeente zouden stellen. Hierna kwam aan de orde benoeming wethouders. De aftredende leden de heeren Oudshoorn en Zwetsloot, werden met alge- meene stemmen herkozen. Als lid der com missie van advies over het pompstation werd benoemd de heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester. Als lid der verificatie-com missie de heer C. Breedük en als plaats vervangende leden de heeren C. J. Pün acker Hordük en H. J. Weyers terwül als lid der Waterleidingcommissie werd aange wezen de heer C. J. Pünacker Hordük. Als lid der werkloozencommissie werd be noemd de heer H. J. Weyers. Hierna nam de voorzitter het woord om de beide wethouders geluk te wenschen met hun herbenoeming. Wethouder Zwetsloot dankte den voorzit ter voor zijn welgemeende woorden. Wethouder Oudshoorn dankte eveneens den voorzitter voor zijn woorden en vooral ook de raadsleden voor het in hem ge stelde vertrouwen. Vervolgens werd door den voorzitter aangeboden de gemeentebegrooting dienst jaar 1932 zoomede de waterieidingbegroo- tlng over dit jaar. Besloten werd deze begrootingen in de eerstvolgende raadsvergadering te behande len. Nadat de burgemeester nog mededeellng had gedaan dat van drie burgemeesters die vanaf 1850 aan het hoofd van deze ge meente hadden gestaan, elk een portret was gemaakt en iri de raadzaal was opgehangen, werd de bijeenkomst gesloten. BENOEMINGEN De Eerw. Broeder Pabianus (J. P. Groot- hoff, afkomstig uit Amsterdam), overste van het St. Vincentiushuis „Stokershorst" te Nederweert, is benoemd tot overste van het St. Vincentiushuis ,,de Heibloem" te Heijt- huijsen. Tot overste van „Stokershorst" is benoemd de Eerw. Broeder Richardus (A. A. H. van Agten, afkomstig uit Goes) thans alhier. Oranjefeesten Woensdagavond verga derde de Oranje-Vereeniging tot vaststelling van de werkzaamheden gedurende de Oranjefeesten, te houden op 8 en 9 Septem ber. Van het bestuur der Christelijke school was bericht ingekomen dat de kinderen alleen meedoen aan den optocht. Deze houding wordt door het bestuur der Oranje-Vereeniging zeer betreurd. Besloten wordt de plaatselüke muziekver- eeniging te verzoeken de gebruikelüke mede werking te verleenen. De kinderoptocht zal gaan langs het huis van den burgemeester. Woensdag van 2—3 uur zal er concert zün in de Laan. Het tonsteken zal om half twaalf inplaats van om 11 uur geschieden. Laan- en kruispunt zullen versierd worden en 's avonds zullen er de lampions branden. 's Middags zal er nabü het feestterrein een voetbalwedstrijd gehouden worden, waarvoor de Vereeniging een fraaie medaille schenkt. Het bestuur heeft de inschrüvingssom voor het ringrijden verlaagd, waardoor zij hoopt dat nog vele liefhebbers uit omliggen de plaatsen zich zullen doen inschrüven. Voor de kinderspelen bestaat enorme be langstelling. Aangelokt door de ffaaie prijzen zal er dus zwaar gekampt worden. Als het weer meewerkt, beloven de feesten geheel naar wensch te slagen. Autotocht ouden van dagen Gisteren hebben de ouden van dagen, onder begun stiging van goed weer, hun jaarlükschen autotocht gemaakt. Dank zü de medewerking van velen, wa ren er 65 auto's en 2 autobusjes beschik baar, zoodat ruim 250 oudjes aan den tocht konden deelnemen. Omstreeks 1 uur vetrok men uit Bever- wük, om over Vogelenzang, de Zilk, Ncord- wijkerhout en Katwijk over „De Vink" bü Leiden te rijden. De toer verliep zonder stoornissen. In „De Vink", de bekende uitspanning, werden een paar prettige uurtjes doorgebracht. Een orkestje, dat de toer meemaakte, zorgde voor vroolijke muziek, hetgeen de pret niet wei nig verhoogde. Vóór men ging opbreken, werd nog dank gebracht aan 't comité voor hun werk en aan degenen, die voor het organiseeren van dezen tocht hun medewerking hadden ver leend. Dank zij deze medewerking, was van alles overvloedig voorradig. Aan rookmate- riaal en versnaperingen ontbrak het waar lijk niet. Ook de terugtocht verliep zonder stoor nissen en om 10 uur arriveerde men weer behouden te Beverwük. Dankbaar kan wor den gemeld, dat de pontwachters in Velsen hun medewerking verleenden voor een vlotte overbrenging van den stoet. Vermelden we verder nog, dat de 99- jarige heer Van Aken uit Veisen-Noord den tocht meemaakte. Deelneming Congres te Utrecht De leden van den R. K. Volksbond, afdeeling Heemskerk, die deelnemen aan de Ency cliek-meeting op Zondag 6 September a.s. te Utrecht, worden er aan herinnerd, dat de reis per autobus geschiedt en deze bussen 's morgens te 7 uur vertrekken van het R.K. Vereenigingsgebouw alhier; terwijl om 11 uur te Utrecht de H. Mis zal worden büge- woond. Voor een goede regeling zorge iedere deel nemer stipt op tijd aanwezig te zijn. Ruim een vijftigtal leden der afdeeling zullen aan het feest deelnemen. Heemskerker Spaarbank Maandag 7 September a.s. des avonds acht uur zal in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier een ver gadering plaats vinden van oud-spaarders der Heemskerksche Spaarbank, met mede werking van Notaris Bremmer uit Beverwijk. Op deze bijeenkomst zal getracht worden, een regeling te treffen ten aanzien van de nog in bezit zünde gelden der bank, zoomede van de overige bezittingen. Verwacht wordt dat alle leden aanwezig zullen zijn, gezien de groote belangrijkheid dezer vergadering. Koninginnefeesten Donderdag werden de Koninginnefeesten voortgezet. Te 9 uur voormiddag werd ingezet met een historischen optocht, welke, voorafge gaan door het fanfarecorps „St. Caeeilia", een rondgang door het dorpsgedeelte maakte. Hoewel de optocht niet groot en uitge breid was, waren toch mooie voorstellingen te bewonderen. De jury, bestaande uit burgemeester Vreugde en de heeren J. C. de Wilde en J. Tromp, kende de volgende prijzen toe aan: Chineesche wagen, Jeanne d' Are, Ti- roler kinderen, de Vier Jaargetijden, Zo mer 1931, Boer en Boerin, Boot met kin deren, Tiroler meisje. De verdere uitslagen waren: Hardloopen voor jongens van 16 jaar. le prüs P. Groot, 2e prijs J. Groot, 3e prijs J. de Ruüter, 4e prüs B. Haasnoot, 5e prüs H. Houtwipper, 6e prijs A. Meüland. Aalgrijpen voor meisjes van 16 jaar en ouder: le prijs Joh. Slinger, 2e prijs A. Beentjes, 3e prijs A. Root, 4e prijs M. Die- meer, 5e prüs S. v. d. Born. Des namiddags werd de groote interna tionale harddraverü met handicap gehou den aan de Marquettelaan, met als han dicapper G. Hannema. Van de 28 ingeschreven paarden waren 23 uitgekomen. Vooral de beslissende omloopen werden met spanning gevolgd. Te ruim 6 uur was de zeer zeker mooie kamp beslist en was de eerste prüs, bestaande uit 300 en een mooien zilveren beker, aangeboden door de N.V. Amstel Brouwerij, gewonnen door Eulogi, eigenaar P. J. de Roo, Groningen, berüder H. Mensinga. Tweede prüs 'f 150-Miss Zelda Peter, eigenaar S. v. d. Oord, Haarlemmermeer, berijder eigenaar. Derde prijs 50.—, Oplooper, eigenaar C. Vergouw, Castricum, berijder KI. Groot. Vierde prijs 25—, werd tijdens de harddraverü verhoogd tot 45 en werd in 3 maal 15 verdeeld voor de volgende me dedingende paarden Janet Harvester, eigenaar H. Taams. Amsterdam, berijder J. Vergaü; Catrina Spier, eigenaar K. Hart, Medemblik, berijder G. Hart. Sally Har vester, eigenaar W. Vessies, Beverwijk, be rijder J. v. Leeuwen Jr. Onmiddeilük na het einde begaf men zich naar het raadhuis, waar de uitreiking der prijzen plaats vond door burgemeester Vreugde. Door hem werd hulde gebracht aan den persten-prüs-winnaar en dank gebracht aan de commissie uit Beverwük en de hee ren G. Hannema en D. de Koning voor de betoonde medewerking en voorts aan het bestuur der harddraverüvereeniging en al len, die hebben medegewerkt tot welslagen dezer zoo mooie sport. De heer Bergfeldt, voorzitter der hard draverüvereeniging, sloot zich bü het ge sprokene door den burgemeester aan. Er heerschte op het feestterrein den ge heelen avond een gezellige drukte. Het raadhuis was beide avonden schit terend verlicht, hetgeen tegen den donke ren hemel mooi tot zün recht kwam. De afgeloopen feesten kunnen als wèl- geslaagd worden beschouwd. IJMUIDEN, 4 Sept. 1931 Tarbot 1.55— 1.35 per K.G Tong 2.45—2.00 per K.G.; KI. Schol 32.50—6.50 per 50 K.G.; Bot 8.50—3.00 per 50 K.G.; Schar 9.50—5 00 per 50 K.G.; Gr Schelvisch 40.50 per 50 K.G.; Middel Schelvisch 35.50—32.50 per 50 K.G.; KI. middel Schelvisch 20 50—15.50 per 50 K.G.; Kleine Schelvisch 13.003.25 per 50 K.G.; Gullen 19.50—5.00 per 50 K.G. Wüting 3.80— 3.10 per 50 K.G Makreel 10.009.50 per 50 K.G. Er waren slechts één stoomtrawler aan de markt, n.l. de „Protinus" di,e 2000.be- somde. BROEK OP LANGENDIJK, 4 September. 6100 K.G. tomaten, A f 16.40, B f 14.60, C f 16.10, CC f 3.90; 29500 K.G. aardappelen, Schotsche Muizen f 5.607.50, blauwe Eigen heimers f 2.804,40, Due of York f 3.80— f 4.10, drielingen f 6.70—7.80; 10800 stuks bloemkool, le soort f 5.208.50, 2e soort f 0.90—1.20 34000 K.G. roode kool f 0.60— f 1.10; 8000 K.G. gele kool f 0.60—1.20 84000 K.G. vroege witte kool f 0.600.90; 13500 K.G. uien f 3.20—3.50, grove f 3.60—4.00, drielingen f 1.502.20, nep f 55.60; 2600 K.G. slaboonen f 14.8019.80 8100 K.G. snijboonen f 814.80; 1225 K.G. bieten f 1.70—2.30. AMSTERDAM, 3 Sept. Aardappelprü'zen. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, 610 H.L. ALKMAAR, 4 September. Kaasmarkt. Aangevoerd 99 stapels, wegende 156.000 Kg. Fabrieks kleine f 35; Fabrieks commissie f 36; Boeren commissie f 41; Boeren kleine f 36. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE, 4 September. Aangevoerd 28600 Kg. Aardappelen: Schot sche Muizen f 6.80—7.40; groote idem f 3.20; Due of York f 3.904.20; Drielingen f 6.70 7.60; Eigenheimers f 4.50: 200 st. Bloem kool f 7—10.40; 5800 Kg. Roode kool f 0.60 1; 7800 Kg. Gele kool f 0.60—1.10; 39.200 Kg. Witte kool f 0.801; Gele Uien f 3.10 —3.50; Grove f 4.104.30; gele Drielingen f 2.302.80; 14200 Kg. gele Nep f 5.30 6.20; 4700 Kg. Spercieboonen f 14.7019.90; 2000 Kg. Kroten f 1—1.70. BOVENKARSPEL (Station), 3 Sept. Aardappelen: gr. M. 1.703.90, kl. M. 3.35—3.90, Koks Nin. Due. 1.95—2.20, idem Blauwe 1.55, Idem Eigenheim 2. IC. Alles per baal. Uien; Groote Gele 1.40 1.65, Drielingen 0.75—0.80, Nep 2.20— 2.50, Alles per baal. Bloemkool: 1ste soort 7.90—14.90, 2de soort 3.40—5.60, 3de s. 0.75. Alles per 100 stuks. Roode kool 0.60 —1, Gele kool 0.60—1.30, Witte kool 0.60. Alles per 100 K.G. Bieten, groote 8.80— 12.70 per 1000 stuks. Slaboonen 1.403.25 per zak van 15 K.G. Augurken: Fün 35.40 —35.70, Grof 8.50—25.60. Alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 3 Sept. De bloembollenvei ling Beverwijk hield Donderdag haar 11de verkooping van leverbare bloembollen. Er werd betaald voor H. I. van Everdingen 8 op 88 en 7 op 57, 67 28; White Excel sior 8 op 9295, 67 24; Theod. de Bock 67 1112; Dr. Haering 67 16; Koningin Wilhelmina top I 64, II 22; Louise top 61, X 3040; Yellow queen gebl. en ongebl. 78 54, ongebl. 67 39, 56 7; Poggebeek 8 op 63, 78 27, 67 11; Scarlet Perfection 13 op 1.50; Rembrandt z. 7 op 38; David Bless 9 op 130, 89 v. 5070; Wedgood 9 op 3.90; King of the Whites z. 6 op 41; Spaansche Ires gem. z. 5 op 19; Anemoon de Caen 80; idem H. Brigid 1.70; Ingelc. yellow 70; Clara Butt 50; Narcis King Alfred 2.30; Coster 30—50; Princeps Idem, Orange Cup 1.10; Poëticus gew. d. w. 41; Princeps d. n. 1.30; Ornatus d. n. 42; Golden Spur 1.201.10; Rose Gris-de-Iin z. 11 op 1.20, z. 10—11 40; Will. Copland 80; Gele Prins 2; H. I. Pog gebeek 8 op 81, 67 1718; Cram. Brillant z. 1112 1.10; Gouden Kroon 90; Rev. Ew- bank 110; Canada 2.20 op; Electra 12 op 2.90; Witte Zwaan 100; Mr. v. d. Hoef 2.30; La Frecieuse 10 op 90; Gele Prins idem 2.10; Murillo idem 60; Pr. Elizabeth z. 11 op 1.30; Ant. Roozen z. 12 op 1.70 op; Couronne d'Or 2.10 op 2.50; Theeroos 11 op 1.40; Eleonora z. 11 op 1.40 op; Chrysolora 2.40; Diana 1.30; Mrs. Potter Palmer 1.30 op; Murillo 90; Cou leur Cardinal 12 op 1.70; Murillo Idem 1.50; Prins v. Oostenrijk 1.90; Mrs. Pam Combe Sanders 11 op 70, 1011 45; Barones de la Tocnay 11 op 70, 1011 57, ongebl. 10 op 30; Mad. Krelage 11 op 64; Narcis Emperor d. n. I 1.20, idem II 90, idem rond 16 op 70; Lilium Umbellatum Erectum 16 op 4; Holl. Iris Imperator 8 op 5678, 78 23, 67 8, idem z. 8 op 76, z. 78 23, z. 67 9; Leva- thian gebl. en ongebl. 6 op 9; Imperator gebl. 17; Bartigon z. 12 op 2.80; David Bless 9 op 1.26, 8—9 52; Will. Copland 130; Wed- good z. 10 op 4, z. 910 3.30; z. 89 2.10; Yellow queen 7 op gebl. en ongebl. 83; v. Huchtenburch z. 8 op 76; Lil. Umbell. Er- batum 20 op 5.90, 16—20 4.10; Engelsche Iris gem. 2821; Crocus Mont blanc z. 8 op 60, z. 78 42, z. 67 27; Croc. Bar. v. Brunon z. 7 op 42, z. 67 26; Golden Spur d. n. 2. HOOFDDORP, 3 Sept. Graanmarkt. Rogge 4.505.00, Gerst Chevalier 5.25 —5.45, Haver 5.255.45, Groene Erwten 8—9, Karwei 18—19, Gele Mosterd 12—14, Blauwmaanzaad 20—22. Alles per 100 K.G. LEIDEN, 2 Sept. Coöperatieve Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Lei den en Omstreken" Andüvie 0.50 1.80, Kroten 12.40, Komkommers 1.50 —5.10, Bloemkool I 4.40—9.80, id. II 1 —4, Roode kool 3—6, Savoye kool 3— 6, Meloenen 240, Pieterselie 0.90 1.50, Kropsalade 0.50—2, Selderie 0.80 —2, Bleekselderie 2022, Wortelen 4— 7.40, Perziken 4—14, per 100 stuks. Kro ten 1.803, Kroten gek., 610, Snü- boonen 1544, Stokboonen 2538, Pronkboonen 8—19, Stamboonen 15— 28, Postelein 5—9, Spinazie 8—13, per 100 K.G. ZEVENHOVEN, 2 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd werden 6241 stuks eieren. Prüs kippeneieren f 5—5.70 per 100 stuks. Prijs eendeneieren f 4.504.80 per 100 stuks. Kaas f 0.31—0.34 per pond. Paardenvleesch f 0.42—0.45 per pond. UITHOORN, 3 Sept. 1931 Op de kaas markt waren aangevoerd 2180 stuks. Prijs: Goudsche kaas 1ste soort R.M. 3841, idem 2de soort 3337, zwaardere 43, zonder Rüksmerk 2934. Handel kalm. WOGNUM, 3 Sept. Aardappelen: gr. Muizen 3.60—3.65, kl. Muizen 3.55, per ys H.L. Pruimen 0.130.27, Druiven 0.520.55, per pond. Komkommers 1.90 4.10, Bloemkool, 1ste soort 4.608.40, VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1931 9.70 9.80 34.50 34.60 12.05% 12.06% New-York (cable) 2.47% 2.48% 58.70 58.90 48.30 48.40 12.95 13.05 22.25 22.40 66.30 66.40 66.35 66.50 66.25 66.40 7.30 7.40 34.85 34.95 27.— 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2