HAA5 AZIJI Jfarnopho^ MARIA STICHTING VOOR UW GEZONDHEID DE GEMENGD NIEUWS Vrouwenfijk opgehaald Auto-diefstal Een auto te water Aangereden door onoplettendheid „Gasmanoeuvres' Wild-West langs de grens Een „pracht"-raadzaal Productievermeerdering door de muziek LANDBOUW EN VEETEELT Tarwe-Organisaties voor Noord- Holland en voor Zuid-Holland Bloenjkool ONZE OOST De P. N. I.-Vonnissen BOEKBESPREKING SPORTEN WEDSTRIJDEN VOETBAL H. F. C.—Willem II ZWEMMEN HollandEngeland BILJARTEN Om den Louwbeker DAMMEN UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE FAILLISSEMENTEN Een Tooverplaat STOOMVAARTLIJNEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Uit de Oude Maas te Leuth, is eenige dagen geleden het in een zak vastgebonden Üjk opgehaald van een vrouw. Aanvankelijk werd vermoed, dat men hier te doen had met mej. A. M„ huisvrouw J., die als ge volg van huiselijke oneenigheid te Luik in dinstbetrekking is gegaan. Een dader on derzoek heeft uitgewezen, dat deze nog te Luik vertoeft. In verband met de vondst van dit lijk, heeft thans de officier van justitie te Roer mond, een onderzoek ingesteld naar de laat ste verblijfplaats van de 21-jarige A. J., huisvrouw van M. van L., te leende (N. Br.), die ruim anderhalf jaar geleden de echtelijke woning heimelijk verliet en na dien te Antwerpen in gezelschap van een schipper verbleef. Sinds eenigen tijd is deze vrouw spoorloos verdwenen. Ten nadeele van den autoverhuurder G. de Vries, achter de Hoven te Leeuwaren, is een auto gestolen door iemand die voorgaf met zijn familie een autotochtje naar Gel derland te willen maken en daarop een Chevrolet type '31 ter beschikking kreeg. Vermoedelijk is het dezelfde man, die zich ook te Groningen en Sneek aan soortgelijke practijken heeft schuldig gemaakt. De auto is een Chevrolet type 1931, 6 cylinders, 2 portieren, vier wielremmen, reservewiel, no. B. 16578, motomo. 2.667.493, chassisno. 31-3570. Een nummer- en wegenbelasting- kaart ten name van den eigenaar, bevinden zich in den wagen. Slechts enkele uren in het bezit van den eigenaar In Amsterdam gebeurt het zeer dikwijls, dat auto's te water geraken, zoodat dit dan ook geen nieuwtje van beteekenis meer is, doch het volgend geval gebeurt al heel zelden. Een zandhandelaar kocht Donder dagmiddag een vrachtauto, hij moest even in zijn garage zijn en plaatste zijn wagen aan den waterkant van den Baarsjesweg. Nauwelijks was de man weg, of een parti culiere auto passeerde en reed den vracht wagen aan, zoodat deze in de vaart terecht kwam. De wagen dompelde geheel ten on der. Dt particuliere auto reed snel door. De brauaweer haalde den wagen met den kraanwagen uit de vaart. De ontsteltenis van den eigenaar was begrijpelijk groot. De wagen was ernstig beschadigd.- Donderdag is op den Admiraal de Ruy- terweg bij de Krommerdt te Amsterdam een dame van 51 jaar, die uit een tram van lijn 13 stapte, door een auto aangereden. De juffrouw stak de straat over, zonder de minste aandacht aan het verkeer te schen ken. Met een hersenschudding, pols- en hoofdwond is zij in emstigen toestand door den Geneeskundigendienst naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd. Den bestuurder treft geen schuld. „Wat 'n tied tegenwoardig" Men schrijft uit Voorst aan het Dev. Dag blad: Toen de bekende schrijver-in-de-lucht zijn kunstig werk boven Zutphen verrichtte, ge beurde het, dat in een der buurtschappen te Voorst, een op het land werkzaam zijnde vrouw eveneens de evoluties volgde, doch tiiet wachtte tot de geheele taak was afgeloopen. „Persil" stond nog niet volledig aan het fir mament te lezen, toen het vrouwtje, dat de grillige kronkelingen van den vlieger-schrij ver aandachtig had gevolgd, plotseling te binnen schoot, dat ze „wei-eens" in een krant wat had gelezen van gassen uit de lucht, en massa-vergassing, vlucht in kel ders, en totale vernietiging an alles wat op dit ondermaansche leeft, óók vrouwen en kinderen. Plotseling rent ze over het veld huiswaarts, haar pas gegraven aardappels en greep in den steek latend, vliegt haar huis binnen en verdwijnt, na nog tijd gehad te hebben haar buurvrouw, die eveneens den lucht-rook- schrijver had ontdekt, toe te roepen: „Mens, maak da j' in den kelder komp, want ze gooien doar boaven van dee gifgassen uut, wftt 'n tied tegenswoardig.... wat 'n tied." Beide vrouwtjes hebben een angstig half uurtje in den kelder doorgebracht, en zou den nog in gifgassen gelooven, indien ze niet overtuigd waren geworden door een be richt in de krant hun door welwillende be woners voorgelezen. Dnitsch beambte met een revolver bedreigd Een Duitsch beambte van het grenskan- toor Pannesheide bij Kerkrade, hield een Duitschen vrachtauto aan, op vermoeden, dat de auto in Kerkrade benzine, die in ons land veel goedkooper is dan in Duitschland, had „getankt". Aan den wagen bevond zich ml. een reservoir, dat voor smokkeldoeleinden be stemd was. De beambte verlangde, dat de auto naar het grenskantoor zou gereden wor den. Dus geschiedde. De beambte ging naast den chauffeur zitten en diens kameraad nam in den auto plaats. Toen de auto den neutra len weg bij Kerkrade was genaderd, trok de begeleider een revolver en dreigde daarmede den beambte, den chauffeur tevens bevelende, naar Holland, in casu Kerkrade te rijden. In razende vaart reed toen de auto over de grens naar een garage. Den beambte werd bevolen, zich zoo snel mogelijk naar Duitsch gbied te begeven. De beambte, die zich niet had kun nen verzetten, waarschuwde de Duitsche poli tie, die contact zocht met de politie te Kerk rade. Toen deze in de garage kwam, was de auto reeds verdwenen. De chauffeur en zijn begeleider werden later echtter gearresteerd en de auto is in beslag genomen. Zij beweren, dat de beambte met een zgn. schijndood-wa- pen is bedreigd. In de smokkeltank bevond zich 105 liter benzine. De raadsleden als acrobaten In de raadsvergadering van Heerlen is ge bleken, dat de Raad een andere vergaderzaal behoeft. Ondanks het feit, dat de publieke tribune aanzienlijk was verkleind, had de Raad nog geen plaats. De heer J. v. d. Ven moest over een tafel zijn plaats bereiken, de heer Fisscher onder een tafel door kruipen om zijn plaats te verlaten. De heer Mighorst moest over banken loopend de raadzaal ver laten, en de nieuwgekozen wethouder, de heer De Vries, ging ook al onder de tafel door, zijn plaats achter de bestuurstafel op zoeken. Is de muziek werkelijk geroepen om bij te dragen tot de oplossing der economische crisis? Volgens de resolutie, aangenomen op het congres van den fabrieksbond in Illinois, moet die vraag bevestigend beant woord worden. Deze conclusie komt nJ. in hoofdzaak neer op het feit, dat muzikale uitvoeringen in industrieele bedrijven de moraal van employe's en arbeiders steunen en versterken en daardoor bijdragen tot ver hooging van het arbeidsvermogen. „Men kan," zoo luiden de notulen van het congres, „de werking der muziek in de fa brieken vergelijken met die, welke de mili taire muziek bij parades en op vermoeiende marschen uitoefent. Deze uitwerking toont zich in de opvlam mende begeestering en herleving van het vermoeide organisme der uitgeputte sol daten." Men heeft in 430 fabrieken van Illinois in dezer ichting ernstige proeven genomen, die alle zonder uitzondering prachtige re sultaten hebben opgeleverd. Op grond van deze gunstige resultaten heeft bovengenoemde bond de uitbreiding van dit systeem tot al de industriebedrijven van den Staat aanbe volen. Slechts eenmaal werd bij deze mu zikale experimenten een uitzondering op den algemeenen regel gemaakt en wel in een fabriek, die behalve aan mannen ook aan vrouwen werk verschaft. Bij de eerste maten der muziek had hier het heele perso neel het werk in den steek gelaten, om te dansen. Prijzen tarweoogst 1931 De bovenvermelde organisaties maken hiermede bekend, dat voor de tarweoogst 1931 als gemiddelde prijzen zullen gelden: voor le kwaliteit f 13.50, voor 2e kwaliteit f 12AO en voor 3e kwaliteit f 11.50 per 100 Kg. Dit geldt voor witte zoowel als voor roode tarwe. Er zal geen prima kwaliteit onderscheiden worden. Teneinde in de kosten van bewaring, krimping e.d. tegemoet te komen, is een op- loopende prijsschaal vastgesteld. Hieronder volgt deze schaal voor de 2e kwaliteit. Door ieder getal met f 1 te verhoogen of te ver lagen, krijgt men de prijsschaal voor le respectievelijk 3e kwaliteit. Voor de tus- schenklassen zijn de prijzen 33 cent hooger of lager. Deze prijzen worden door de or ganisaties na levering aan de V. I. T. A. zonder eenige korting uitbetaald. Prijs 2e kwaliteit per 100 Kg.: September 1931 f 11.65; October 1931 f 11.75; November 1931 f 11.85; December 1931 f 11.95; Januari 1932 f 12.05; Februari 1932 f 12.20; Maart 1932 f 12.35; April 1932 f 12.50; Mei 1932 f 12.70; Juni 1932 f 12.90; Juli 1932 f 13.10; Augustus 1932 f 13.30 (hoogste prijs); Sep tember 1932 f 13.30. Nadere bijzonderheden zullen aan de ver trouwensmannen en erkende handelaars worden medegedeeld. Wie zelf de planten voor zijn vroege bloem kool wil zaaien, moet over een bak beschik ken en reeds in September uitzaaien. Deze planten kunnen in Maart worden uitgezet. Ook de tweede zaaiing, in Januari en Fe bruari moet in een bak geschieden. Voor 't een en ander is nog al wat vakkennis noodig en daarom doet de amateur verstandiger de „weeuwen", dit zijn de overwinterde planten te koopen. Men kan thans nog de planten van den Februari-zaai uitzetten. Voor de derde maal kan worden gezaaid in eind Maart of begin April en deze planten worden in Juni uitgezet. In 't algemeen zal men verstandig doen voor 't overplanten niet al te groote planten te nemen, omdat deze dan licht een deel van het blad verliezen. Men plante over bi) vochtigen grond, anders flink begieten. Voor liefhebberij-tuintjes zal men met de planten van den derden zaai het meeste succes hebben. Een aanbevelenswaardige variëteit daarvoor is Lecerf. Bemesting. De koolsoorten in het algemeen stellen zeer hooge eischen aan de bemesting. Indien men alleen bloemkool denkt te oogsten, zou men met 500 K.G. halfVer- teerden stalmest per are kunnen volstaan; maar dan moet men ook stalmest hebben van prima kwaliteit. Verschen mest met stroo zou men 700 K.G. moeten nemen. Denkt men nog een tweede of zelfs derde gewas van denzelfden akker te halen, dan moet de bemesting natuurlijk nog heel wat zwaarder zijn. In ieder geval moet er vol doende voorraad opneembare voedingsstoffen in den bodem aanwezig zijn. Kan men in den herfst een flinke hoeveelheid stalmest onderspitten, dan is dat zeer aan te bevelen. Ook met kunstmest alleen gaat het heel goed, mits de grond voldoenden humus be vat en diep is losgemaakt. Dat laatste is noodig voor een goede watervoorziening. Koolsoorten hebben alle veel water noodig. Het is niet gemakkelijk voor koolsoorten een algemeen bemestingsadvies te geven. Een groote bloemkooloogst onttrekt aan den grond heel veel stikstof, kali en kalk. De kalktoestand van den grond moet dus goed in orde zijn. Dat laat in vele tuinen van particulieren nog vaak te wenschen over en daarom herhalen wij den raad; bekalk uw tuin in den herfst iedere drie of vier jaren. Is dat in orde, dan kan men naast stalmest volstaan met 5 K.G. kalksalpeter per are, 8 K.G. superfosfaat en 5 tot 8 K.G. patent kali. Men kan ook nemen 4 K.G. Nitro- phosca. Is er geen stalmest gegeven, dan zal 12 K.G. super noodig zijn en 12 K.G. patent kali. Bij het overplanten geve men daarnaast aan elke plant 5 gram kalksalpeter, die men er rondom strooit. Twee drie weken her haalt men dat met 10 gram. Zijn de bla deren donkergroen van kleur, dan is het niet noodig; dan is er geen stikstofbehoefte. In den vollen grond zet men de bloemkool op rijen van 60 bij 60 c.M. Late soorten plaatse men 75 bij 75 c.M. Hebben de plan ten gebrek aan water, dan moet daarin worden voorzien. Er zijn heel veel goede variëteiten en iedere prijscourant en elke kweeker, bij wien men zijn zaden betrekt, geeft daaromtrent inlichtingen. Straftijd verminderd De gewezen leiders van de P. N. I., ir. Soekamo en Gatot, ontvingen ter gelegen heid van den Koninginnedag drie maanden remissie van straf. De straftijden van beide andere gestraf te leiders der P. N. I. Mascoen en Soepria- dinata, zijn reeds geëxpireerd. „De Joodsche Middenstander" Verschenen is nummer 1 van „De Joodsche Midden' ander, orgaan voor Joodschen In- dustrieelen en Handeldrij venden Midden stand." Blijkens 'n inleidend woord stelt de redac tie zich ten doel in dit nieuwe orgaan te schrijven over alle zaken, welke den Joodschen middenstand (winkelier) interesseeren, al thans hem behooren te interesseeren. Het or gaan zal zich niet op politiek terrein bewe gen, tenzij bet noodzakelijk is over en voor de belangen van den joodschen middenstand met de Overheid te praten of correspon- deeren. Het orgaan, welks redactie zetelt in de Valkenburgerstraat 1 en de administratie in de Deurloostraat 66 te Amsterdam, zal twee maal per maand verschijnen. Zondag speelt HF.C. den bovengenoem- den wedstrijd te Rotterdam voor 't Zilveren- bal-toumooi. Mocht H. F. C. er in slagen de zen wedstrijd te winnen, dan moet zij den zelfden dag nog tegen Feijenoord spelen. Twee zware wedstrijden, maar prachtige oefenwedstrijden. De voorhoede is na den wedstrijd tegen Antwerpen F. C., van wie 20 verloren werd, iets gewijzigd. De opstelling is thans: v. d- Meulen Wamsteker, Smit R. Jongeneel, Lamp, P. Jongeneel De Ruiter, Denijs, Kruit, Koreman, Hagenaar Naar wfj vernemen, is de Hollandsche estafetteploeg voor de 4 x 200 M. vrije slag, welke Zondag as. in Den Haag tegen En geland uitkomt, als volgt samengesteld: Brink (Dolfijn), v. Voorst (A. Z.), de Haas (ZIAN) en J. van Hemsbergen (Haarlem). In het clublokaal van B. C. H., café Louw a. d. Spekstraat, werd Donderdag avond aan de laatste match voor boven- staanden beker begonnen. De stadgenoote „D.E.S." was te gust. De uitslagen van dezen spannenden wedstrijd zijn als volgt: pnt. brt. h.s. gem. De Foeljaeger (D.E.S.) 200 17 39 11.76 G. Vos 100 16 20 6.25 P. Huyboom 105 41 17 2.56 C. v. d. Berg 150 41 17 3.65 H. Tuninga 88 50 18 1.76 A. Eijskoot 100 50 12 2.— J. A. Roosen 100 43 9 2.32 W. Riebeek 82 42 8 1.95 H. Kuiper 70 75 5 —.93 B. Schoen 80 75 7 1.06 A. de Nljs 71 36 12 2.02 Witkamp 15 35 16 3.57 De spelers van „D. E. S." zijn telkens 't eerst genoemd. De voorloopige uitslag is: „D. E. S." 634 car., „B. C. H." 637 car. Aangezien er Maandag a.s. nog 6 par tijen gespeeld moeten worden, zal het aan spanning zeker niet ontbreken. Simultaan-séance en huldiging van Barend Dukel Op spontane wijze werd gisteravond de nieuwe clubkampioen der „Haarlemsche Damclub", Barend Dukel uit IJmuiden, in het clublokaal der „Haarlemsche Damclub" gehuldigd in verband met het behalen van het clubkampioenschap der vereeniging. Te ruim 8 uur opende de eerste voorzitter, de heer J. van Dartelen, de séance en riep een welkom toe aan het groote aantal be-s langstellenden en damspelers, dat het club lokaal vulde. Onmiddellijk hierna ving de simultaan- séance aan en maakte de simultaanspeler een begin aan den strijd, welke hij tegen flink geoefende damspelers moest opnemen. Dukel won 15 van de 20 partijen en speelde 1 remise. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den raad dezer gemeente werd Dinsdag gehouden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna hij overgaat tot de beëedi- ging van de leden van den Raad. Daarna heet hij zoowel hen, die zich hier niet vreemd gevoelen, als de nieuw-gekoze- nen, van harte welkom. Moge de toon bij de gedachtenwisseling trots alle meeningsverschil van vriendschappelijken aard zijn en moge een ieder uwer waardeering hebben voor een afwijkende meening, dan twijfel ik er niet aan, of onze beraadslagingen zullen strek ken tot bevordering van het algemeen be lang, zegt spr. Hierna komt aan de orde de benoeming van twee Wethouders. De heer Biesheuvel wenscht zijn stem te motiveeren. In de jaren 1919, 1923 en 1927 hebben de leden der rechtsche partijen, op verzoek van de R,. K. raadsfractie een be spreking gehad over de wethoudersbepoe- ming. Sprekende mede namens den heer van der Vegt, zegt spreker dit jaar ook weer een dergelijke uitnoodiging te hebben verwacht, doch in plaats daarvan is nu een uitnoodiging gezonden aan alle raadsleden. Spreker had zich zedelijk verplicht gevoeld den candidaat der R. K fractie te stem men, doch nu deze fractie blijkbaar geen prijs meer stelt op samenwerking met de andere partyen, voelt hij zich vrü en ad- viseert daarom den aftredenden wethouder M. J. Vink weder te benoemen. De heer Stokman zegt dezen raad een proficiat te kunnen toeroepen, waar hij in deze samenstelling voldoet aan een evenre dige vertegenworodiging en dus op die wij ze alle belangen zooveel mogelijk kunnen worden behartigd. Spreker hoopt, dat die evenredige vertegenwoordiging ook in het College van B. en W. zal worden doorge voerd. Bij de R. K. fractie heeft de meening voorgezeten, een landbouwer en een niet- landbouwer tor wethouders te benoemen. De heer Vink zegt te hebben gestreden voor behoud van het tegenwoordige college, welken strijd hij desnoods ook met de hulp van niet-Katholiesen had willen doorvoe ren. Hij had gedacht in den heer Biesheu vel een vriend en mede-strijder te hebben, doch dit bleek niet zoo te zyn. Dit doet hem leed, temeer, daar hij met zijn collega altijd aangenaam heeft samengewerkt, waarvoor hy hem bij deze nog zijn dank betuigt. Spreker zal thans, overeenkomstig het verlangen van de R. K. fractie zijn stem uitbrengen op den heer van der Laan en op een niet-landbouwer. Thans tot stemming overgaande, worden in de vacature-Vink uitgebracht op den heer Vink 3 stemmen, op den heer van der Laan 7 stemmen en 1 blanco, zoodat de heer van der Laan is gekozen, die zijn benoeming aanneemt. In de vacature Biesheuvel worden uitge bracht op den heer P. H. van Esschen 8 St., op den heer Biesheuvel 1 stem en 2 st. blanco, zoodat de heer van Essen is geko zen, die ook zijn benoeming aanneemt. De voorzitter zegt thans, dat er oogen- blikken zijn in een burgemeesterlijk leven, waarin hij het recht van den raad zou wil len hebben, n.l. het interpellatierecht. Bij de zooeven gehouden besprekingen over de wethoudersverkiezing, heeft spreker het oor te luisteren gelegd, of hij mogelijk ook iets zou vernemen omtrent de beweegredenen, waarom twee wethouders de woestijn zouden worden ingejaagd. Zijn dat argumenten van persoonlijken aard geweest? Dan staat hij er buiten! Zijn het argumenten van zakelijken aard geweest? Dan zou spreker willen vra gen, of het beleid van B. en W. in de af geloopen vier jaren niet goed is geweest. Spreker gaat thans afscheid nemen van de beide wethouders. Namens de gemeente zegt hij hun dank voor het vele, dat zij belangeloos hebben gedaan, de een geduren de 12 jaren, de ander gedurende bijna 5 jaren. Spreker wijst voorts op de aange name samenwerking in het College, zij het dan ook, dat de leden het niet altijd eens waren. Het waarachtig gemeentebelang werd daarbij echter nooit uit het oog ver loren. Spreker zou hun verdiensten dan ook willen schetsen met de woorden: Zij heb ben veel voor het gemeentebestuur ge daan. Spreker richt hierna enkele woorden van welkom tot de beide nieuwe wethouders en wijst er daarbij op, dat de functie van wet houder niet zoo eenvoudig is, waar één stem in dat College reeds van zooveel beteekenis is; hij hoopt echter op eene aangename samenwerking met steeds het algemeen be lang voor oogen. Wethouder van der Laan dankt den voorzitter voor de tot hem gerichte woor den. Hij belooft steeds de belangen der ge meente te zullen voorstaan en eerlijk voor zijne meening te zullen uitkomen, waartoe hij de medewerking van voorzitter en raad inroept. De heer Vink dankt den voorzitter voor de vriendelijke woorden, die hij tot hem heeft gericht Het doet hem leed den wet- houderszete] aan een ander te moeten af staan en hij zou den arbeidersafgevaardig den willen verzoeken voortaan wat meer respect te hebben voor de scheidende wet houders. Ook den secretaris, het secretarie- personeel en de politie zegt hij dank voor de inlichtingen, die hij steeds van hen mocht ontvangen. De heer Biesheuvel zegt 12 jaren met den burgemeester in het college van B. en W. te hebben samengewerkt en hoewel hij iets ouder is dan de burgemeester, heeft hij veel van hem kunnen loeren. Spreker heeft hem leeren kennen als een man van karak ter, die de zaken altijd eerlijk en objectief behandelt. Hij durft God als getuige te roepen, dat hij steeds het algemeen belang en nimmer persoonlijke belangen heeft be hartigd of voorgestaan en het doet hem dan ook leed den wethouderszetel te moeten verlaten, doch wanneer hij dan weer hoort, hoe sommigen in deze vergadering over „evenredige vertegenwoordiging" denken, smart het hem ook maar weer half. De voorzitter zal ook in het vervolg op zijn volle medewerking mogen rekenen; im mers, de band is niet geheel verbroken, waar hij als raadslid blijft. De heer van der Vegt zegt, dat de be noeming der wethouders hem niet bevre digt, niet alleen voor hem persoonlijk, maar ook voor de gemeente. Zonder te willen be weren, dat de afgetreden wethouders alleen voor hun taak berekend waren, merkt spre ker op, dat zü gezien het vele, dat zij gedaan hebben hiervoor in de eerste plaats in aanmerking kwamen en hij vindt het dan ook eene groote miskenning van hun werk. Dit neemt echter niet weg, dat hij het nieuwe college geluk wenscht. Naar aanleiding van het laatste door den Voorzitter gesprokene, betoogt hierna de heer Stokman, dat deze wethoudersbenoe ming buiten den voorzitter omgaat. De aftredende leden der financieele com missie, de heeren Stokman, van der Vegt en de Graff worden hierna als zoodanig herkozen en nemen hunne herbenoeming aan. Bij de rondvraag worden nog woorden van dank gesproken door de heeren van Duijn- hoven en Tabak, terwijl eenige vragen van de heeren van der Aar en Tabak door den voorzitter worden beantwoord. 3 September opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken 1 Sept. Fa. A. Nelemans en Co's Vleesch- centrale, Breda en hare drie firmanten J. P. v. d. Bas, A. v. d. Bas en J. Oskam, Breda. R.c. Mr. A. Bisschop Boele. Cur. Mr. L. D. Pels-Rijcken, Breda. 2 Sept. M. Bos, koopman, Klaaswaal. R.c. Mr. J. H. v. Welsen. Cur. Mr. J. A. W. Burger, Dordrecht. 2 Sept. M. L. van Drunen, tuinder, Barendrecht. R.c. Mr. J. H. van Welsen. Cur. Mr. J. A. W. Burger, Dordrecht. 2 Sept. J. F. Beintema, Utrecht, Frans Schubertstraat 9. R.c. Mr. A. D. v. Regteren Altena. Cur. Mr. Maris, Utrecht. 2 Sept. Centrale Onderlinge Waarborg Maatschappij „Fidesa", Bilt, Soestdijksche- weg 73n. R.c. Mr. A. D. v. Regteren Altena. Cur. Mr. A. J. van Vessem.Utrecht. 2 Sept. B. Arkes, de Bilt, Utrechtscheweg 39. R.c. Mr. A. D. v. Regteren Altena. Cur. Mr. J. M. A. Paling, Utrecht. 2 Sept. J. A. Huijsman, koopman-stuca- door, Lonneker, Lindestraat 28. R.c. Mr. C. G. Bijleveld. Cur. Mr. L. L. J. Dons, Enschede. 2 Sept. W. Uitslag, bakker, Almelo, Hofstraat 7. R.c. Mr. C. G. Bijleveld. Cur. Jhr. Mr. W. G. v. d. Wijck, Almelo. 2 Sept. G. F. Pouwel, wever, Zenderen, Gem. Borne B. 4.8. Rc. Mr. C. G. Bijleveld, Cur. Mr. Jhr. W. G. v. d. Wijck, Almelo. 2 Sept. J. A. Grunnekemeijer, Denekamp. R.c. Mr. C. G. Bijleveld. Cur. Mr. L. L. J. Dons, Enschede. 2 Sept. R. Brouwer, groentenhandelaar, Glanerbrug Gem. Lonneker, Pannenkoek- weg. R.c. Mr. C. G. Bijleveld. Cur. Mr. L. L. J. Dons, Enschede. 2 Sept. G. J. Schabbink, koopman in machines, Hengelo (O.) Heideweg 109. R.c. Mr. C. G. Bijleveld. Cur. Mr. H. J. F. ten Cate, Hengelo (O.). 2 Sept. S. Renkens, Markt 138 Nieuwstadt. R.c. Mr. Dr. Ruland. Cur. Mr. John Vencken, Rijksweg Zuid 15, Sittard. 2 Sept. H. v. d. Wel, koopman, Glacis- weg 24, Maastricht. R.c. Mr. van Door- ninck. Cur. Mr. E. Rikmenspoel, Wilhel- minasingel 59, Maastricht. J. Kauci?, winkelier, Hoofdstraat 97, Eygelshoven. R.c. Mr. Dr. Testa. Cur. Mr. R. van Oppen, Akerstraat 110, Heerlen. 2 Sept. C. Slinger, koopman in diverse artikelen, Amsterdam, Egelantiersgracht 191 II. R.c. Mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken. Cur. Mr. I. S. de Vries, Amsterdam, Keizersgracht 382. 2 Sept. K. Nord, zonder beroep, v./h. lompenbewerker, Amsterdam, Blasiusstraat 102 II. R.C. Mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken. Cur. Mr. I. S. de Vries, Amsterdam, Keizersgracht 382. 2 Sept. G. J. Ubink, tuinder, Amsterdam, Niirder Akerweg 99. R.c. Mr. A. M. Baron van Tijll van Serooskerken. Cur. Mr. M. v. Voolen, Amste dam, Keizersgracht 330. 2 Sept. C. H. Blesgraeft, weduwe B. Harinck, openbare koopvrouw, Amsterdam, Albert Cuypstraat 1x2 II achter. R.c. Mr. A. M. Baron van Tyll van Serooskerken. Cur. Mr. M. v. Voo.en, Amsterdam, Kei zersgracht 330. 2 Sept. N.V. Nederlandsche Grossier- derij in Tabaksfabrikaten „Negrota", ge vestigd en kantoorhoudende Am.terdam C. Frederiksplein 42. R.c. Mr. A. M. Baron van Tyll van Serooskerken. Cur. Mr. M. v. Voolen, Amsterdam, Keizersgracht 330. 2 Sept. N.V. G. P. Wijker's Bouw- en Aanneming Maatschappij, Amsterdam, Witte de Withstraat 117 hs. R.c. Mr. A. M. Baron van Tyll van Serooskerken. Cur. Mr. E. H. P. Rosenboom, Amsterdam, Willemspark weg 198. 2 Sept. G. Sterk, Nieuwer-Amstel, v. Borselenweg 70, kantoor houdende Amster dam, Marco Polostraat 225, zaak drijvende Amsterdam, Jan Evertsenstraat 68 en 95. R.c. Mr. A. M. Baron van Tyll van Seroos kerken. Cur. Mr. Ph. S. Frenkel, Amsterdam Rokin 9296. Noord-Holland (exclusief Amsterdam) 30, Amsterdam 27, Zuid-Holland (exclusief den Haag en Rotterdam) 24, den Haag 23, Rotterdam 9, Utrecht 6, Gelderland 15, Noord Brabant 33, Limburg 11, Zeeland 5, Friesland 6, Groningen 5, Overijssel 4, Drente 8. Totaal over Augustus 206 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 2243 faillisse menten. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 2036 faillissementen. Wereldreiziger (vertellend van zijn gevangenschap in Turkije): „In drie jaren heb ik zelfs geen overhemd gedragen." Toehoorder (ongeloovig)„Nou zeg waar deed je dan het knoopje in voor je boord?" De sensatie der Leipziger Messe was de Odeon-Tooverplaat. Iedere zijde dezer plaat bevat drie muzieknummers. Niet na elkan der! Ieder nummer vangt op den rand dezer plaat aan. Hoe dit mogelijk is? Ja, dat zeggen we niet. Wij hebben ook gevolg gegeven aan het Hitte suchen Sie" en het gevonden, al ging het niet gemakkelijk. Maar het is waarlijk een „verbluffende Neu- heit", een „fabelhafter Trick". Nevens de platen van Piatigorsky dienen die van den wereldberoemden Spaanschen cellist Pablo Casals extra te worden ver meld. De H. M. V. brengt op plaat D. A. 1030 een pittig gerhythmeerde Mazurka van Popper en een Musette, een oude landelijke, Fransche dans van Bach, in de speciale be werking voor cello van Pallain. Pablo Casals treedt slechts op de voor naamste concerten op. Niet een ieder is in de gelegenheid deze te bezoeken. Door mid del dezer gramophoonplaat wordt nu een ieder in de gelegenheid gesteld van het artistieke spel van dezen cellist te genieten. Lateri we hier meteen aan toevoegen, dat de H. M. V. een walsplaat door Marek We ber's orkest brengt. Twee niet nieuwe, doch schijnbaar onvergankelijke walsen: „Pluie d' or" van Waldteufel en de walsscène uit Gounod's Faust. Een plaat, die door het charmante spel en de keuze der nummers zeker zal gaan. Odéon brengt alsnog aardige liedjes in volkstrant. Op no. 161731 zingt de be gaafde baritonzanger Robert Koppel „Der Fischerjunge" en „Ein Madchen vom Kö- nigsee". Amusante walsliederen, geestdrif tig voorgedragen door genoemden bariton met orkest en zangkwartet. In denzelfden trant zong Robert Koppel voor de Supraphoon A o 105 „Waldeslust" en „Der treue Husar". Een plaat met mooien tenor- en sopraanzang is Supraphoon A o 112 met het fraaie lied: „Es ritten drei Rei- ter zum Tore hinaus". Dit lied is afwisselend door twee uitmuntende solisten gezongen op hoogst bekoorlijke wijze. Op de keer zijde dezer plaat staat de opgewekte marsch: Die drei Musketiere" uit de Charell Revue door Jazz-orkest, met kloeken zang door een mannenquintet. Een plaatje, dat zekei zijn weg zal vinden. Een der nieuwste Schlagerspotpourri brengt Odeon op no. 161—724: „Wunsch programma 1931". Gloedvol spel en pak kende refreinzang. Uit de momenteel vertoonde klankfilm. - „Die Privatsekretarin" brengt Odeon op no. 11368 en 11385 een drietal nummers: de Wals: „Mein Herz hab' ich gefragt", ae Slow Fox: „Ich bin ja heute so glucklich' en het Trink- en Marschlied: „Ich habe ne alte Tante" door het Metropol-dansorkest en refreinzang door de „Four Admirals onder persoonlijke leiding van den compo nist Paul Abraham. Leuke muziek, zeer gevarieerd gespeeld en fraai getypeerd gezongen. Aan de keerzijde van de laatste plaat is opgenomen de Fox trot: „Mein Fraulein, kennen Sie schon meinen Rhythmus" uit de film: „Ihre Ma- jestat". Pathé kondigt on. aan: twee soli uit Puc cini's „Tosca" door den gevierden tenor Vil- lebella. Odéon brengt thans in den handel bella. Odéon brengt thans in den handel de reeds door ons besproken Taubert-plaat met de twee bewogen liederen: „Seemans los" van Petrie en „Sturmbeschwörung van Dünner. Vergeet vooral niet eens naar deze buitengewone zangplaat te vragen! Een volgend maal eens over de beroemde Fransche Accordéon-virtuoos: Emile Va- cher. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND SOEMBA (uitr.) 2 Sept. v. Genua. KON. HOLL. LLOYD GELRIA (thuisr.) 2 Sept, nam. 4 u. v. Lissabon. HALCYON LIJN STAD DORDRECHT, B. Ayres n. Ant werpen, pass. 2 Sept. Vlissingen. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ BOTH, v. Amst. n. Batavia, pass. 2 Sept. Singapore. HOLLAND—AMERIKA-LIJN LOCHMONAR, Rott. n. d. Paciflck. 2 Sept. v. Londen. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN OUDERKERK, 2 Sept. v. Rott. te Ham burg. ROTTERDAMSCHE LLOYD BLITAR (thuisr.) pass. 3 Sept. Ouessant. PALEMBANG (thuisr.) pass. 2 Septemb. Pmlsterre SIBAJAK (thuisr.) 2 Sept, vm. 4 u. van Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LI.IN ALCYONE (thuisr.) passeerde 3 Septemb. Ouessant. ALDURA (thuisr.) 2 Sept. v. B. Ayres. NEDERLANDSCHE SCHEPEN BELLATRIX, 1 Sept. v. Archangel naar alais. CELOENO, 3 Sept Lizard gep. Montreal n. Antw. HARDENBERG, 2 Sept. v. Archangel n. IJmuiden v.o. FLYING SCOTSMAN 3 Sept. v. Seaham te Stroer. NANNY, ms, 1 Sept. v. Aalborg te Hol- tenau. NEERLANDIA, lichter per sleepb. „Gro ningen". 3 Sept. v. Rotterd te Hamburg. PARKLAAN,- 3 Sept. van La Plata te Antwerpen. STAD AMSTERDAM, 2 Sept. Holtenau gep. Vlaardingen n. Lulea TELA, 2 Sept. V. Las Palmas Diamonte n. Antwerpen. TRITO, 2 Sept. v. Belfast n. Amsterd. YILDUM, 26 Aug v. Archangel n. Velsen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6