Stofzuigerhuis &1AERTENS UIT DEN OMTREK WARMOND NOORDWIJKERHOUT HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties LISSE HILLEGOM HAARLEMMERMEER OVERVEEN VOORHOUT HOOFDDORP HEEMSTEDE KENNEMERLAND IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK HEILOO HEEMSKERK DINSDAG .7 uur Oefening dei- Novene, LIMMEN VELSEN-NOORD BEVERWIJK Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Premier Duplex-Stofzuigers f 165.- INGEZONDEN MARKTNIEUWS Oranjefeesten Ondanks de drei gende regenbuien bestond voor de Oranjefeesten zeer groote belangstel ling, zoowel van de zijde van het pu bliek als van de zijde der deelnemers. Velen waren reeds zeer vroeg uit de veeren, daar voor de volksfeesten reeds om negen uur moest worden aangetreden. Als ieder jaar be stond voor het waterballet, het zoogenaamde tonnetjesteken, zeer groote belangstelling, en het aantal deelnemers voor dit waterfeest bedroeg ruim tachtig. Het is werkelijk een waterballet geworden en de omstaanders heb ben zich kostelijk geamuseerd, want dit spel leverde dikwijls zeer grappige momenten op. Om de prijzen werd verwoed gestreden en de uitslag was, na voor de zooveelste maal gekampt te hebben, als volgt: le prijs Ju- riaan Kerkvliet; 2e prijs H. Beugelsdijk; 3e prijs G. H. Thyssen; 4e prijs C. van Leeu wen; 5e prijs A. Haverkort. Ook het wortelknuppeien had veel bekijks en ook hier werd gegierd om de grappige momenten. Het wil ons voorkomen, dat, wanneer deelname aan dit spel werd uitge breid tot jongens ouder dan 16 jaar, de deelname zeer groot zou zijn. De uitslag was als volgt: le prijs Arie van Seggelen; 2e prijs Jan Kuypers; 3e prijs Jan Moerkerk; 4e prijs Adriaan Hekker. Bij het stoeltje wisselen toonden de dames dat zij inderdaad niet voor de poes waren en zich niet gemakkelijk de kaas van het brood lieten eten, want de prijswinnaarsters hebben enjiard voor moeten werken. Hier volgt de uitslag: le prijs Mina Koppers; 2e prijs Bep Schrier; 3e prijs Ali van Egmond; 4e prijs Nelly Moekerk. Ook het tonkruien mocht zich in de be langstelling der jeugd verheugen. De prijzen waren als volgt: le prijs Alberdine Nieuwen- huis; 2e prijs Nelly Meskers; 3e prijs Marie van Noort; 4e prijs Geertruda Weyers. Des middags had het ringsteken met til bury's plaats, waaraan 'n twaalftal paartjes deelnam. Dit jaar was niet zoo'n buiten gewoon werk van het versieren gemaakt, doch wat er was, was af. Hoe eenvoudig dit werkje ook lijkt, toch is er een groote behendigheid voor noodig om voldoende resultaten te be halen om een prijs te hebben. Uiteindelijk werd de uitslag vastgesteld en deze was als volgt: Dames le prijs C. Kleyn; 2e prijs C. A. v. Donk; 3e prijs J. Keyzer. Heeren: le prijs PietSikking 2e prijs M. C. v. Donk; 3e prijs G. J. Tijssen. Prijzen mooiste versiering: le prijs P. J. de Haas; 2e prijs G. J. Tijssen. Tot slot der volksfeesten vond het ringste ken met fietsen plaats, waarvan de uitslag was als volgt: le prijs Ali Tijssen en J. Knoppert; 2e prijs Truus Schavenmaker; 3e pr. N. Meskers en Kees Meskers; 4e prijs A. Schavenmaker en P. de Vetten. Mooit versiering: le prijs J. Tijssen en D. Tijssen; 2e prijs S. Dijkema en N. Ouds- hoom; extra-prijs Annie v. d. Sleet en J. Roest. Na afloop der spelen werd met- volle mu ziek naar het oude Raadhuis gemarcheerd waar de eere-voorzitter wider een toepas selijk woord de prijzen aan winnaars en win naressen uitreikte. Hierna brarint de beer H. L. v. Delft, voorzitter der Oranjecommissie in een van zijn kernachtige speeches dank aan allen die hadden medegewerkt deze feesten wederom zoo sch: terenJ te doen sla- ren. Als slot der Koninginnefeesten vond den volgenden dag de traditioneele harddra- den laatsten dag de traditioneele harddra verij voor paarden plaats. Deze draverijen beginnen in geheel Holland een vermaard heid te krijgen want van heinde en verre waren de menschen gekomen om van deze sport te genieten. En er werd dcor de paar den prachtig werk geleverd. De ritten wa ren zeer snel en vooral spannend. De uitslag is als volgt: le prijs Remplacante, ber. eigenaar N. van Leeuwen te Wassenaar; 2e prijs Nivade B, ber. eigenaar D. de Vlieger, Nieuw-Vennep; 3e prijs Konova, ber. eigenaar D. Pronk, Rotterdam; 4e prijs Karabin, eigenaar Gebr. Konijnenburg, 's-Gravenhage, ber. KI. van Leeuwen. Nadat de prijzen aan de winnaars waren ter hand gesteld werd de terugtocht naar het dorp aanvaard. Voorafgegaan door de muziekvereeniging „St. Matthias" werd eerst nog een rondgang gemaakt door het dorp en werd de stoet op het feestenrein ontbonden. Het behoeft zeker niet gezegd te werden dat van naar huis gaan nog geen sprake was, integendeel nu begon de ware feest vreugde pas. Warmond heeft dit jaar we derom feest gevierd op waardige en prettige wijze. Nimmer werd de feestvreugde door eea wanklank verstoord. De Oranjefeesten Zooals vanouds maakt Noordwijkerhout zich op om de komende oranjefeesten met schitterend élan te vieren. De feesten beginnen Dinsdag. In den voormiddag is het feest voor de kinderen van de eerste en tweede klasse van alle scholen. Deze kinderen zullen door de feestcommissie worden getracteerd en krij gen bovendien een klein cadeautje. Tot slot krijgen zij een gratis voorstelling in het theater Bakker. In den namiddag komen de kinderen der overige klassen aan de beurt. Met deze wordt hetzelfde program afgewerkt als in den voormiddag met de kleinere kinderen, met dien verstande, dat zij in plaats van een cadeautje te krijgen, een prijs kunnen verdienen met de spelletjes, die 's middags worden gespeeld. Woensdag is het 's avonds concert op de muziektent en vindt de keuring der ver sierde etalages plaats. Donderdag 10 September is vanouds de groote dag van het feest, 's Morgens om 9 uur trekt de feestcommissie reeds door het dorp, onder het vroolijk geschetter der beide plaatselijke muziekkorpsen. Om 10 uur beginnen de diverse volksspelen. In den namiddag krijgt men o.a. ringrijden met paard en rijtuig of auto voor paren. Zooals men ziet heeft de feestcommissie gezorgd voor een paar vroolijke nummers. De feestcommissie heeft buitengewone zorg aan den dag gelegd bij de keuze der prijzen Ondanks alle malaise zijn de prijzen dit jaar niet minder dan anders, integendeel, wij zouden haast zeggen, dat zij zoo mo gelijk nog mooier zijn. 's Avonds om 8 uur worden de prijzen uitgereikt met een toespraak van den bur gemeester, tevens eere-voorzitter der feest commissie. Om 10 uur 's avonds schitterend vuur werk met geheel nieuw programma. Wij hebben het programma gezien en als het aan de verwachtingen beantwoordt, zal het inderdaad schitterend zijn. Op het feestterrein dat gratis voor een ieder toegankelijk is zijn een keur van vermakelijkheden opgesteld. Wij eindigen met den wensch, dat alles netjes en ordelijk zal verloopen, opdat Noordwijkerhout niet alleen schitterend, EEN GOEDE RAAD Wij naderen zoo zoetjesaan Óns schoon Oranjefeest. Dat wij allen zullen vieren, Naar ik hoop met blijden geest. De spellen zijn gearriveerd, En staan reeds op het plein Straks zal de pret beginnen Voor allen, groot en klein. De boog kan niet gespannen blijven, Eenieder die deez' spreuk betwist, Noem ik vrij en openlijk Een brompot, pessimist. Neemt vrij aan de vermaken deel, Er is genoeg vertier. En ik wensch u allen toe Veel genoegen en pleizier. Maar toch wil ik een goeden raad U hier ten beste geven, En ik hoop van ganscher harte, Dat gij er naar zult streven. Gij weet het allen, beste vrienden, Het is een kommervolle tijd. Overal schier in den lande Dreigt het spook de werkloosheid. Ja, zelfs al op vele plaatsen, Ligt het werk gedeeltelijk stil. En dat alreeds in deze dagen, Bedenkt eens wat dit zeggen wil. Dus geeft uw geld niet noodeloos uit Aan prullen, nietigheden. Dat geld, wat gij van dezen winter Wellicht nuttiger kunt besteden. Blikt eens omhoog, de bladertooi Verliest zijn frissche kleur De herfstmaand zijn we ingetreden, De wintertijd staat voor de deur. Het zou me spijten, beste vrienden, Als deze enk'le dagen U in den winter zouden stemmen Tot zelfverwijt en klagen. F. DE VROEGE. St. Bavo-gesticht, Noordwijkerhout. Gemeenteraad Een openbare verga dering van den Raad dezer gemeente wordt Woensdag 9 September des avonds om half zeven gehouden. De agenda vermeldt 1. Verpleging en vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten 2. heffing van school geld voor het Openbaar bewaarschool- onderwijs 3. aanbieding van de rekening der bedrijven over 1930 4. aanbieding van de Begrooting der gemeente, die van de Be drijven en van het Burgerlijk Armbestuur, allen voor het dienstjaar 1932 5. comptabi liteit 6. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Na de openbare vergadering zal de heer Van der Kloot-Meijburg het door hem ont worpen uitbreidingsplan der gemeente toe lichten. Groote animo Woensdag vergaderden de deelnemers aan 't op as. Zondag te Utrecht te houden congres. Ruim 260 georganiseerde arbeiders zullen aan dit congres uit Hillegom en Zilk deel nemen. Zondagmorgen te 8 uur precies ver trekken 8 groote autobussen van het Bonds- gbouw terwijl een 40-tal per trein de reis maakt. Voorop iedere bus zullen twee K. R. O.- vlaggen prijken, terwijl achteraan de schit terende congresplaat zal worden aange bracht. Het regelingscomité houdt a.s. Zaterdag avond van 7—9 uur nog zitting in 't Bonds- gebouw tot het geven van eventueele inlich tingen. DE BURGEMEESTER OVER HET ELECTRISCH BEDRIJF H.L.S. Het gemeentebestuur heeft er niets in te vertellen. Het „Alg. Handelsblad" heeft gisteren den burgemeester, mr. D. F. Pont, gevraagd of hij de redenen zou kunnen meedeelen, waarom hij zijn benoeming tot commissa ris der N. V. Electriciteitsbedryf in het be lang der gemeente achtte. In de eerste plaats gaf de burge meester ten antwoord omdat ik èn tegen de leiding èn tegen den gang van zaken in de N.V. ernstige bezwaren heb. De ge meente Hillegom is de grootste aandeel houdster. maar B. en W. hebben niets over het bedrijf te zeggen, krijgen zelfs geen inzage van de boeken en van de notulen. De absoluut autocratische leiding laat geen enkele inmenging of controle toe. Een groot euvel is, dat de post van commissa rissen gehonoreerd wordt: de leden van den Raad van Beheer ontvangen f 600 per jaar, de voorzitter f 1800. Door die regeling wor den niet meer de menschen aangewezen, die er voor in aanmerking moesten komen; maar het wordt een politiek spelletje. Bij de jongste benoemingen is er een groote strijd geweest, voornamelijk in de R. K. fractie. De wethoudersbenoeming was een teleur stelling geworden voor den democratischen R. K. candidaat; om dezen nu ook tevre den te stellen, zou hij lid van den Raad van Beheer der N. V. worden. Dit is vblkomen ontoelaatbaar en het begin van alle moei lijkheden. Éénmaal per jaar vervolgde de burge meester, kan ik op de vergadering van com missarissen komen als vertegenwoordiger van de grootste aandeelhoudster; maar ik heb er niets in te brengen. Er moet een nieuw contract met Leiden worden geslo ten; geen der commissarissen kan dat tech nisch beoordeelen. Daarom heb ik aange drongen op de benoeming van een tech- nischen leider van het bedrijf. Er is niets van gekomen. De statuten zijn een verzameling tot voortdurende verwarring aanleiding geven de bepalingen. Elk gemeentebestuur geeft er een andere uitlegging aan. Zoo is in Lis- se en Sassenheim bepaald, dat de commis sarissen om de zes jaar aftreden; in Hil legom na vier jaar, als er weer een nieu we raad is. Zoo zijn er meer bijzonderheden, die niet alle in het openbaar besproken kunnen worden, waarom mr. Pont het in het be lang van zijn gemeente achtte, dat hij in den raad van commissarissen zitting kreeg. Dat het hem niet om persoonlijke eer of voordeel te doen was, had hij in een bij eenkomst met de raadsfracties ai doen blij ken door de mededeeling, dat hij bij be noeming' zijn toelage in de gemeentekas zou storten. Maar, zoo besloot de heer Pont het on derhoud, men wil het hier anders. De heer Loerakker zei in den raad, dat ik de beste en geschikste was; toch benoemde men mij niet, omdat het gemeentebelang blijkbaar achter staat bij bijzondere politieke belan gen. Zoo gaat het hier meer bij benoemin gen. Vandaar dan ook mijn uiting in den raad over mijn burgemeesterschap in Hil legom. Burgerlijke Stand 13 September GeborenPetrus Clementien, z. v. J. C. de Rooij en J. M. Koevoets Catharina, d. v. W. van Duren en M. M. van der Horst Cornelia, d. v. J. van Tilburg en M. G. Baks Peterke Wilhalmina, d. v, J. van der Plas en Wr. den DekkerWilhelmina Anna Maria, en Hendrika Wilhelmina Mari a, d. v. H. J. P. Schreurs en A. M, Harte Gerrit, z. v. J. Lanser en A. Kuperus. OndertrouwdKlaas Stiemer, 27 j. en Neeltje Kooij, 28 j.Hendrik Jacobus Filius, 26 j. en Tannetje Goulooze, 24 j. Arie Adriaan Lagrouw, 25 j. en Adriana de Cloe, 22 j.Hendrikus Joren, 28 j. en Pieter- nella van der Steen, 22 j. Getrouwd Crijn Mol, 18 j. en Wilhelmina Dirkje Versteegh, 18 j.Cornelis van den Brink, 68 j. en Katharina Pols, 43 j.Hendrik van Veen, 27 j. en Teuntje Boer, 25 j. Martinus de Vries, 24 j. en Haasje van Veen, 23 j. OverledenSimon Mastbergen, 70 j., geh. m. P. Spaargaren. Een mooi succes Op de laatst gehouden landbouwtentoonstelling te Culemborg wist de heer L. v. Reeuwijk, landbouwer aan de Hoofdvaart, met zijn inzendingen schapen niet minder dan 61 eerste prijzen en tweede prijzen te behalen. Goedkoop duurkoop? Het zal nu een ruim jaar geleden zijn, dat in deze gemeente een nieuwe nummering der huizen heeft plaats gehad. Aan het vervaardigen van de nieuwe nummerbordjes was, zooals wij ver namen, heel veel zorg besteed en een nieuwe methode was toegepast. Achteraf blijkt nu, dat dit een mislukking geworden is, want tal van bordjes zijn zoo afgebladerd, dat de cijfers heeiemaal of gedeeltelijk verdwenen zijn. Een voetbalclub Onder den naam „De Lijnden" is aan De Lijnden een voetbalclub opgericht. De nieuw opgerichte club heeft haar terrein bij den landbouwer J. H. Eeken aan den Hoofdvaart. Spaarkas „St. Nicolaas" Dinsdagavond hield de Spaarkas „St. Nicolaas", alhier, haar jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening en notulen werd de periodieke bestuursverkiezing ge houden. De drie aftredenden werden bij ac clamatie herkozen. Alsnu kwam in bespreking de levering van anthraciet voor dezen winter. Ingekomen waren 7 biljetten als volgt: Firma Krul, afm. 20/30 en 30/50 voor f 2. per H.L.; Firma Hoenderdos, afm. 20/30 en 30/50 voor f 2.04 per H.L.; Firma Kraai, afm. 20/30 en 30/50 voor f 2.10 per H.L.; Firma D. Vogel, afm. 20/30 en 30/50 voor f 2.09 per H.L.; Firma Lohman, afm. 20/30 en 30/50 voor if 2.05 per H.L.; M. C. Kievit, afm. 20/30 en 30/50 voor f 2.10 per H.L.; Lippits' Kolenhandel, afm. 20/30 en 30/50 voor f 2.05 per H.L. De levering werd opgedragen aan de laag ste inschrijf ster, n.l. de firma Krul. Nadat de leden opgave hadden gedaan van het benoodigde kwantum, sloot de voor zitter onder dank de vergadering. Personalia De heer H. C. Schulte Kü- perjans, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen hoofdacte. Personalia. De heer L. Zijlmans, alhier, is wederom benoemd tot plaatsvervangend lid der Rijkscommissie voor de keuring van tuigpaarden. MOTERONGEVAL Gistermiddag reed de 24-jarige W. R., uit Haarlem, per motorrijwiel met een 20 K.M.- vaart van den Glipperweg in de richting Val- kenburgerlaan. Op de plaats, waar hij den Voorweg wildé passeeren, zag R. opeens een groentenwagen voor zich. Om een aanrijding te voorkomen, hield hij zooveel mogelijk rechts, waardoor hij met zijn voorwiel in aanraking kwam met de rollaag vanh et trottoir, die daar ter plaatse door de scherpe bocht van den weg iets naar voren uitsteekt. Hierdoor raakte R. het beheer over zijn stuur kwijt en reed recht op de passeerénde electrische tram. R. werd tegen den grond geslingerd en be kwam daarbij verwondingen aan handen en gezicht. Door dr. Ledeboer, geneesheer van „Meer- Bosch", erd hij verbonden, waarna hij per tram huiswaarts kon keeren. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. De wagenbestuurder wist de tram direct tot stilstand te brengen, waardoor stellig groo- ter onheil voorkomen is. Jubileum. Donderdag 10 September her denkt de heer G. P. Dujardin, filiaalhou der der firma Albert Heijn, alhier, het feit, dat hij vóór 25 jaar bij genoemde firma in dienst trad. Het congres in Utrecht. Voor de deelne mers en deelneemsters aan het demonstra tief congres te Utrecht, zal morgen om 6.30 een H. Mis gelezen worden in de St. Bavo-parochie waaronder algemeene H. Communie. Om 7.45 vertrekken de extra trams van het eindpunt Groenendaal naar het sta tion Haarlem. Deze trams zijn kenbaar aan een Oranjevlag en stoppen aan alle haltes. De deelnemers (sters) worden verzocht tijdig aan de haltes aanwezig te zijn en aileen gebruik te maken van de extra trams. De extra trein voor Utrecht ver trekt om 8.32 uit Haarlem. IJMUIDER VISCHHANDELVEREENIGING. Buitengewone ledenvergadering. Onder voorzitterschap van den heer K. van Pel Jr. vond gistermiddag een buiten gewone ledenvergadering plaats van de IJ- muider Vischhandelvereeniging, welke zeer druk bezocht was. Deze vergadering was belegd op verzoek van eenige leden in verband met de plan nen van de directie van het Staatsvisschers- havenbedrijf ten opzichte van de invoering van het electrisch mijntoestel. Na een uiteenzetting van het bestuur be sloot de vergadering, voorloopig accoord te gaan met het eventueel verkoopen met be hulp van het mijntoestel op willekeurige dagen met een beperkt aantal booten. Te dien opzichte zal met de directie opnieuw overleg worden gepleegd. Uit het geanimeerde debat bleek, dat het bestuur in alle opzichten op de medewer king der leden kan rekenen. Diefstal Door H., alhier, is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een kijker uit een vrachtlogger. Westkust visschery beëindigd De stoom trawler „Donald" IJm. 117 kwam alhier binnen van de Westkust met 145 manden visch, waaronder slechts 50 manden hake- visch. Deze slechte uitkomst had tot gevolg' dat dit schip de visscherij aldaar beëindigd heeft. Terug van de haringvisscherij De „Maarten Bernardus 2" kwam alhier binnen na een reis van ongeveer 5 weken met 29 last haring, Burgerlijke Stand GeborenM. Webbevan Gooi, d. N. LeeuwVisser, d. A. DorrestijnKeyzer, d. F. Stel- lemaNicolaij, d. M. ScholSchenk, z. J. NoordenneScholder, d. J. Post Bossche, d. E. van VeenVeldman, z. W. C. PirovanoKoller, z. P. C. Korver Zonneveldt, z. A. W. E. ter Brugge Prass, d. H. F. Calkoenvan Theenen, d. J. PoldermanKok, d. C. J. Braam v. d. Putten, z. A. van den BosZwart, d. W. DuyvelshofNeet, d. P. Nielen Kaandorp, d. Ondertrouwd H. B. Heidoorn en C. Hop man R. van Aalst en W. A. van Schelt T. Slager en G. van Eerde W. J. van de Griend en A. D. M. Portegies D. Wil- mans en M. J. Donkersloot G. H. Rozen- meijer en J. C. Oomes P. M. Honig en W. van der Plas N. W. Ebbeling en M. J. Groen. Getrouwd L. van Croonenborg en C. van Duijn J. M. Maas en E. J. G. Riesen- beck J. W. J. Rumping en G. M. Graa- man A. J. Stam en J. M. Teering F. Brassinga en Y. Wiersma D. Zeilemaker en M. Blom J. F. Demmers en K. Glas. Overleden Jacob Rietdijk, 43 jaar, echt- gen. v. Semie Grietje Steenbergen, 60 jaar, echtgen. v. J. Visser Greta Clara Leeuw, 2de dochter van P. Leeuw Adriaan Rodenburg, 45 jaar, echtgen. v. E. Baart Adriana L. E. van Bueren, 64 echtgen. v. P. v. d. Wal Elisabeth J. Eheuger, 79 jaar, weduwe v. H. J. van Runnard. R. K. GYMNASTIEKVEREENIGING SPORT STAALT SPIEREN" BEVERWIJK Zoo ligt dan onze Openlucht-demonstratie weer in 't verleden. Wij hadden ons voorge steld, dat het voor onze vereeniging zeer veel propaganda zou medebrengen, doch moesten tot de conclusie komen, dat dit niet' 't geval is geweest, dank zij de leiding der Technische Commissie van den R. K. Turn kring Haarlem, die het publiek niet liet ge nieten van hetgeen er geboden had kunnen worden. Daar deze Commissie met zoo'n de monstratie de geheele leiding heeft en de demonstreerende vereeniging alleen heeft te zorgen voor het organisatorische gdeelte, is „S. S. S." niet hiervoor aansprakelijk te stel len. Doch desniettemin gaan wij met fri- sschen moed aan het werk om onze jaar- lijksche zaaluitvoering te verzorgen, die de zen keer een buitengewoon succes zal moe ten worden. Vandaar dat wij alle leden, groot en klein, dringend verzoeken geen enkele oefening te verzuimen, om het zoover te kun nen brengen, dat deze uitvoering een spre kende propaganda voor ,,S. S. S." zal worden. De oefeningen der volgende week onder gaan een kleine verandering, met het oog op de harddraverij. De jongens en heeren zullen a.s. Dinsdag hun oefening hebben op de gewone tijden. Voor de verdere afdeelin- gen gaan de oefeningen op de vastgestelde tijden door, dus ook voor de eerste afdee- ling meisjes en de dames. Zij, die dit lezen, worden verzocht zooveel mogelijk te zorgen, dat allen hiermede in kennis worden ge steld, daar er j.l. Maandag is bekend ge maakt, dat er de volgende week geen oefe ning zou wezen. HET BESTUUR. „Het Mobilisaiiekruis" In de zaal van den heer Jac. van Gemeren werd gisteravond een vergadering gehouden, door den Natio- nalein bond „Het Mobilisatie Kruis", afdee- ling Heiloo. De voorzitter, de heer Admiraal, opende de vergadering en heette allen welkom. De secretaris, de heer G. Smits, las de no tulen, welke onveranderd werden goedge keurd. De secretaris deelde mede, dat een schrij ven was ingekomen van het hoofdbestuur, om aan de actie inzake ontwapening adhae- sie te betuigen. Het stuk kwam te laat binnen om nog be handeld te worden. Hierna las de secretaris een concept huis houdelijk reglement voor. Artikelsgewijze werd dit behandeld. Op voorstel van den heer Van Gemeren werd besloten het huishoudelijk reglement nog niet in werxing te brengen en eerst de algemeene vergadering af te wachten. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Het jaar verslag werd voorgelezen, eveneens het ver slag van den alg. penningmeester. De agenda voor de algemeene vergadering te Utrecht te houden word voorgelezen. Besloten werd, de in de vergadering ge maakte opmerking op bovengenoemde verga dering ter sprake te brengen. De secretaris stelde voor, de vergadering voor te leggen de vraag, dat, gezien de on gunstige tijdsomstandigheden, buiten de ge wone toelage f 100 aan die afdeelingen die zulks noodig hebben zal worden verstrekt. Na eenige opmerkingen van den heer Van Gemeren trok de heer Smits zijn voorstel in. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering op 19 Sept. te Utrecht, werden benoemd de seeren Jac. v. Gemeren en G. Smits. Als datum der verloting werd vastgesteld 30 November a.s. De uitreiking der mobilisatie-kruisen werd bepaald op 15 Dec. a.s. De afrekening der verkochte oten werd bepaald op 15 November a.s. ten einde dan te weten hoe het met den verkoop der loten staat. De secretaris deelde alsnog mede, dat een subsidie van f 25 aan net gemeentebestuur is gevraagd. Onder dankzegging sloot de voorzitter de vergadering. ZONDAG, 6.30 uur uitreiking H. Commu nie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Meisjescongr. te afd.: 6.30 u. Jongens- Congregatie; 7.30 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. MAANDAG en DINSDAG H.H. Missen te 7, 7.30 en 8.15 uur. DINSDAG feest van Maria Geboorte. Des avonds 7.30 uur Maria-Lof. WOENSDAG H.H. Missen te 7 en 8.15 uur. te 9 uur gezongen Maandstond voor Adria- nus Tervoort. DONDERDAG en VRIJDAG te 7, 7.30 en 8.15 uur H.H. Missen in de kerk en te 7 uur bij de Zusters. Van 4 tot half 9 uur biecht- hooren. 7.30 uur Maria-Lof. Vier uur catechismus voor de plechtige H. Communie. Zes uur meisjes-congregatie. VRIJDAG ze 'en uur Lof met rozenhoedje ter eere van het H. Hart. ZATERDAG van 4 tot 8 uur biechthooren. HEDEN de H.H. Missen te 7 uur half 9 en 10 uur Hoogmis; collecte voor den St. Pieterspenning. Half 2 in 't gebouw Cate chismus; half 3 Lof met luide aanbidding; 5 uur Congregatie voor het Patronaat; half 7 H. Familie. Na de Hoogmis worden de zelatricen van het Rusthuis na de Vespers die der Broederschap van den H. Geest fer- wacht. Vandaag zijn voor het laatst bus- kaarten voor Heiloo te verkrijgen. MAANDAG, half 7 H. Mis bij de Eerw. Zusters; 7 uur Oefening der Novene. Des morgens 7 uur gezongen H. Mis op 't feest van Maria-Geboorte. WOENSDAG, 6 en 7 uur Maria-Congrega- tie, waaronder Oefening der Novene. DONDERDAG, Bedevaart naar Heiloo, al waar de Novene wordt gesloten, 's Morgens kwart na 6 algemeene H. Communie in de Parochiekerk, daarna de H. Mis tot intentie van de overleden leden der Broederschap. Na de H. Mis het lied „Maria te minnen". Ongeveer half-10 te Heiloo de Hoogmis voor de levende leden der Broederschap en de intenties der Novene. Voor 't overige raad plege men het programma. ZATERDAG, féést van éeu H. Naam van Maria; gelegenheid om te biechten van 4 uur tot half 9; 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. ter Nood met Rozenhoedje voor de belangen van de Broederschap. ZONDAG, collecte voor de kerk, welke ten zeeiste wordt aanbevolen. ZONDAG, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Vespers, waarna H. Familie, 4.30 uur St. Aloysius-Congregatie, kwart over 5 Patronaat. DINSDAG, half 8 gezongen H. Mis: half 8 Lof. ZATERDAG, gelegenheid om te biechten voor de schoolkinderen om 11.15 en 3.30, van 58 uur voor de anderen. De gebeden worden verzocht voor Catha rina Min—Van der Molen: Veronica Cas- tricum, Johannes Willers, die met de laat ste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. VOETBALVEREENIGING „KINDER VREUGD" Donderdagavond werd in tegenwoordigheid van de elftallen, welke aan de door V.V.K. uitgeschreven competitie hebben deelge nomen, de door het bestuur van „Kinder vréugd" beschikbaar gestelde medaille uit gereikt aan de Kinheim-Adspiranten, welke met 21 punten uit 12 wedstrijden de boven ste plaats wisten te bereiken. De tweede plaats bezette het le elftal van V.V.K. met 18 punten. Namens het bestuur der voetbalvereeni- ging „Kindervreugd" sprak de heer Van Ryswijk een welkomstwiord, waarbij hij in 't kort het verloop van de competitie scnets- te en al degenen die medegewerkt hadden aan het slagen daarvan dank bracht. De jongens kregen een pluimpje voor hun spor tief spelen. Vervolgens verkreeg de Voorzitter van „Kindervreugd", de heer P. van Willigen, het woord, waarbij hij de jongens het doel en streven van „Kindervreugd" in 't kort uiteenzette en met eenige waardeerende woorden de Kinheim-Alspiranten feliciteer de met het behaalde succes, waarna hij de medaille onder applaus aan den aanvoerder vn de Kinheim-Adspiranten overhandigde. Namens het bestuur der V.V. „Kinheim" sprak de heer C. Luttik zijn vreugde uit over de prettige samenwerking, die er tus- sohen de besturen van beide Vereenigingen bestaat en bracht hij aan de leiders van V. V. K zijn compliment voor de goede leiding van de competitie. Nadat eenige jongedames de jongens op Ranja met gevulde koek getracteerd had den, werd de film van „Kindervreugd", als mede nog eenige films, waaronder de wed strijden van Kinheim tegen Hollandia en De Kennemers, tot groot genoegen van de jongens door den heer S. Luttik afgedraaid. Tot slot dankte de heer Van Rijswijk al len. die tot het slagen van dezen prettigen avond hadden medegewerkt, waarna allen zeer voldaan huiswaarts gingen. Hierna volgde sluiting. De Harddraverij Gisteravond werd in hotel Ter Burg een spoedeisehende vergadering gehouden van de harddraverij vereeniging „Beverwijk e.o.". De voorzitter, de heer A. Blom. deelde mede, dat by een onderhoud met den bur gemeester door deze is voorgesteld om de bestaande afschrikhekken te doen halvee- ren en ze te plaatsen voor de gazons. Hier door zouden de gazons beter beschermd worden, terwijl ook de veiligheid beter ver zorgd is, omdat het publiek niet meer op de baan kan komen. De hekken, die thans 1.60 M. hoog zijn, worden dan 80 c.M. De vereeniging mag de parallelwegen dan geheel voor zich benut ten. Met de vrijkomende hekken kan dan een betere afsluiting bij den start worden ge maakt, hetgeen van zeer groot belang is. Na langdurige discussie werd ten slotte met 26 tegen 1 stem een voorstel van den heer Rijkens, aangevuld met een voorstel van de heeren Ragut en Zonjee, aangeno men, om bij wijze van proef de hekken, staande op het gedeelte van de Molenstraat tot aan het huis van den heer Braun en van de Gasthuissteeg tot aan het huis van den heer Van Lunzen te halveeren en te plaatsen by de gazons. De vrijkomende hek ken zullen worden benut voor het plaatsen van een afsluiting bij den start. Voor het opbrengen en opruimen van het zand op en van de baan waren 4 inschrij vingen ingekomen, waarvan de laagste 175 bedroeg, n.l. van A. Blom en Zn. Aan deze werd het gegund. Uitslag prijsvraag feestprogramma „Koninginnedag". Deze uitslag luidt als volgt ie prijs f 15.Piet Stals, Velser- duinweg 82, IJmuiden Oost2e prijs f 10. R. Meijer, Velserweg 10, Beverwijk3e prijs f 5.J. C. de Goede, Melklaan 85, Velsen (Noord) 4e. prijs, f 4.Jac. Koe ten, Hendr. Burgerstraat 6, Beverwijk 5e. prijs, f 3.Ans Schipper, Assumburg- straat 41, Beverwijk 6e. prijs, f 2.G. Wagter, Oude Alkm. weg 28 Wijk aan Duin 7e. prijs f 1.Willy Maters, Von dellaan to. Beverwijk. De werkloosheid in het Visscherijbedrijf Het Fonds voor Sociale Voorzieningen be richt: Over de week van 22 t.m. 28 Augustus werden aan 54 (42) werklooze opvarenden uitkeeringen verstrekt tot een totaal bedrag van 268.85 333.—). Dit aantal was als volgt over de verschil lende gemesrten verdee'd: 30 Velsen, 10 Egmond, 2 Katwijk, 5 Sche- veningen, 7 overige gemeenten Aan het einde der verslagweek waren in totaal 1127 (549) zeelieden uitgetrokken en wel: 419 (147) Velsen, 242 (111) Egmond, 97 (41) Katwijk, 177 (124) Scheveningen, 192 (126) overige gemeenten. De tusschen haakje? geplaatste getallen hebben betrekking op de zelfde periode van het vorig jaar. Vanaf 1 Juni 1931 wordt door het fonds 50 van de reglementaire uitkeering ver strekt. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Hillegom, 3 September 1931 Geachte Redactie. Mag ik s.v.p. eenige plaatsruimte in uw blad onder de rubriek „Ingezonden stukken" naar aanleiding van de houding der gemeente raadsleden t.o.v. hun voorzitter, den Burge meester, bij de benoeming van 5 commis sarissen der N.V. electriciteitsbedrijf H.L.S.? Volgens het verslag der N.H.C. wil de heer Paasche zijn commissariaat aan den Burgemeester afstaan. Omdat dit voornemen zoo ver strekkend is, geeft de Burgemeester den raad tien minuten om er over te beraadslagen. Daar is dus tien minuten lang beraad slaagd over de vraag „Wat is meer in het belang der gemeente, dat de heer Paasche als commissaris in de N.V. Electriciteits bedrijf H.L.S. of dat de heer Mr. Pont als zoodanig zitting neemt. En het resultaat wasPaasche moest blijven. Nu vraag ik mij toch heusch af, geachte raadsleden, sprak hier gemeentebelang of antipathie tegen uw voorzitter? U, geachte Redactie, dankend, uw abonné J. G. BERK. LEIDEN, 4 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 587 runderen, 93 kalveren, 1281 schapen, 59 stieren, prijs 100460. 163 kalf- en melk koeien 220390, handel stroef. 65 vare koeien 160280, handel matig. 227 vette ossen en koeien 225430, 0.501 per K.G. schoon a. d. haak, handel stug. 73 graskalveren 30—85. 39 vette kalveren 40105, 0.801, handel vlug, 881 vette schapen 2638, 400 weideschapen 20— 32, handel traag. 609 mestvarkens 1328, Londensche varkens 0.320.35 per K.G., levend gewicht. Zouters 0.350.38, handel zeer matig. 984 biggen 5—10, 11 paarden 125300. 10 bokken en geiten 410. Kaasmarkt, 4 Sept. Aangevoerd 117 par tijen, n.l. 88 partijen Goudsche en 29 part. Leidsche kaas, le soort Goudsche kaas p. 50 K.G. 38—42, 2e soort 32—37, Ie soort Leidsche kaas 4650. 2e soort 3845. Handel matig. Aan de stadswaag gewogen 69 partijen, 1700 stuks, 23383 K.G. BEVERWIJK, 4 September. R.K. Coöp. Aardbeien 3845; Frambozen 3545: prul- men f 0.901.10 per doosje; Doppers 30— 35; Peulen 3452; Capucijnders Br. 3035; Capucijnders W. 2834; Tuinboonen 1216; Snijboonen 2035; Trosboonen 2434: Spercieboonen z. dr. 1830; Spercieboonen m. dr. 1525; Dikke boonen 1222 per Kg.; Sla 2065; Postelein 4065; Spinazie 25 70; Andijvie 20—55; per kist: Bloemkool 5— 15; Komkommers 29; Meloenen 1028;; Roode kool 23: Groene kool 35; Gele kool 24 per stuk: Wortelen 7—15; Rabar ber 4; Selderie 36; Pieterselie 2 per bos; Aardappelen 4%6 'A; Uien 5 per Kg. HEM, 4 Sept. 1931 Zuider-Kogge Sla- boonen 10.50—19.50; Snijboonen 17—35; Fr. Suikers 5.20—6.60; Claks 17—29; Sing, disper. 1114.50; Pruimen 19—28; Druiven 46—64; Meloenen 10—33; Augurken 8—40; Tesse- laars 6.208.50; Tomaten A 15.30 B 12.80, C 14.30, CC 7.80; idem slappe A 12.40, B 11.70, C 9.60. BOVENKARSPEL, 4 Sept. „De Tuinbouw" Aardappelen gr. M. 3.703.80; idem kl. M. 3.45—3.75' Koks Nin. Due. 1.95—2.15; idem blauwe 1351.70; idem Bonte 1.25; id. Eigenh. 2.10; Uien groote gele 1.451.55; id. Drielingen 0.850 90; idem nep 2.452.65; le Bloemkool 4.30—980; 2e soort 1.80—3.20; 3e soort 0.751.60; Roode Kool 0.600.90; Gele kool 0.70; Witte kool 0.60; Bieten groote 7.60 12.50;Slaboonen 0.953.30; Augurken fijn 33—35.70; idem grof 3.70—25.70, Tomaten A 17.60; Idem B 15.60; Idem C 16.50; CC 6.10. HEILOO, Exportveiling „St. Willibrordus 4 Sept. 1931 Aardbeien, vroege 0.450.54 per doosje; Doperwten 0 150.33, Tuinboo nen 0.070.14; Dubbele stamslaboonen 0.12 0.21; Enkele idem 0.23—0.30; Snijboonen 0.12 0.37; Augurken 0.170.40 per K.G.; Rha- barber 0.150.30; Wortelen 0.400.70 per 10 bos; Kropsla 0.601.90; Bloemkool le soort 12.50—16.70; idem 2e soort 4.10—7.20; An dijvie 0.701.20 per 100. BEVERWIJK, 4 September Bloemen veiling 't Centrum. Aangevoerd: Flamingo, rood 40840; White Giant 3565; Diverse Gladiolen 35—160 ct. per 100. Rozen: Hadley 755.60; Columbia 603.25; Rozelandia 703.60; Briarcliff 603.40; Claude Pernett 903.40 per 100. Dahlia's: Glow 8—15; Domela Nieuwen - huis 8—19; Roem van Maarsen 920; Roem van Aalsmeer 1238; Stolze v. Berlin 7—17; Mr. Dresselhuis 1038; Dr. Spath 1534; Andr Hofer 1528 per 100 bos van 10 st. Lelies; Rubrum 4.5017.50 per 100 tak; Long florum 59; Auratum 4.5010 per 100 kelk. Diversen: Vuurpijlen 37.50 per 100; Afri- kaantjes 816; Goudsbloemen 47; Coin- villea 714; Zinnia's 13—32; Asters 47; Anjers 11—23; Margrieten 47; Static 3— 8; Troschrysanthen 1027 per bos. Potplanten: Gloxinia's 2865; Ster van Bethlehem 3273; Nephrolepis 451.25; Primula's 13—25; Cactus 865; Sprengen 633; Plumosa 427; Pleteris 5—11; Tradescantia 8—19; Begonia's S. F. 619; Bladbegonia's 2451; Fuchsia's 1123; Zonalen 1219; Calla 18143; Clivia's 38— 1 60 per stuk. BEVERWIJK, 4 Sept. Coöp. Tuinbouw-, groenten- en fruitveiling „De Vrije Veiling". Andijvie 4070 ct.; Spinazie 1590 ct.; Sla 1025 ct.; Boonenste^ 15142% ct.; Afbreukpeen 35—65 ct. per kist; Natuursnij- boonen 1032 ct.; Kas- idem 2742%; Stamsnijboonen 917 ct.; Dubbele heeren- boonen m. dr. 916 ct.; idem z. dr. 1220 ct.; Meerboonen m. dr. 1216 ct.; Groote stok 1724 ct.; Stam- 2226 ct.; Trosboon- tjes 2431 ct.; Tuinboonen 516 ct.; Blis Abbendance 2736 ct.; Prince doppers 25 35 ct.; Bruine capucijners 1840 ct.; Ras pers in div. kwaliteit 2044 ct.; Zandaard- appels 57 ct.; Uien 35 ct.; Bieten 34 ct.; Tomaten 313 ct.; Pruimen 1027 ct.; Diverse bramen 2533 ct.; Stok- idem 44 56 ct.; Postelein 8—14 ct.; Spinazie 1%—7% ct.; Afbreukpeen 46 ct.; Appelen geplukt 10 ct.; idem val 612 ct.; Peren 1227 ct. per Kg.; Komkommers 2—6 ct.; Bloemkool 9—16 ct.; Roode 2%6 ct.; Groene 3% 4% ct.; Meloenen 1028 ct.; Sla 1 ct.; Andijvie 2—4 ct. per stuk; Duinbramen per slof 7595 ct.; Frambozen 39 ct.; Stokbra- men 2228 ct. per doos; Wortelen gaaf 10 16 ct.; idem vurig 5%—11 ct.; Rabarber 1% —3% ct.; Radijs 2% ct.; Selderij 24 ct.; Pieterselie 3 ct.; Bieten 34 ct. per bos: Augurken grof 3565 ct.; idem fijn 8170 ct. per bakje. Bloemkool, speciale markt. Aanvoer 17 wagens, 7292 stuks I, prijs per 7o f 8.40—15.20; 3210 stuks II, prijs per

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2