m m f3000.- f 750.- f250. f125. f50. f40. MAANDAG 7 SEPTEMBER 1931 Vincent Loosjes f Mgr. Nolens herdacht Ongeval op de Papier fabriek te Velsen Groote brand te Hankau Noodlottige ontploffing op een kruiser Hernieuwde opstand in Chili Een millioen menschen omgekomen Terreur in Barcelona De tocht van de „Nautilus" 200 visschersbooten door typhoon verwoest wm. BUREAUX NA8SAULAAN 49 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17864 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL HET VERSCHIL Vele personen omgekomen Hervatting op gunstiger tijdstip 200 personen omgekomen W aarschuwing VOORNAAMSTE NIEUWS J. J. WEBER ZOON Het congres te Utrecht TELEGRAFISCH WEERBERICHT ggiliaqhten groet ym de demoustonten Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct, bü vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. Alle abonné's op dit blad ziin ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen uij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand een voet of een oog bij verlies van een duim ot wijsvinger )ij een breuk van been of arm iij verlies van 'n anderen vinger Niet alleen de soclaal-demokraten, ook de liberalen ten onzent blijken nog steeds niet te weten, waarom de partij- groepeering in Nederland zoo geheel anders is dan elders in het buitenland, en speciaal in Engeland. Daarginds, over het Kanaal, daar le ven socialistische, liberale en conserva tieve Katholieken, hier te lande vindt men over 't algemeen alleen maar „ka tholieke Katholieken", Katholieken dus, die hun godsdienstig beginsel ook in ae politiek uitvieren. Vanwaar dit verschil? De liberale „Avondpost" heeft een vraag van een lezer daaromtrent ont vangen, en het blad meent te mogen zeggen, dat dit verschil in het leven geroepen wordt door de Katholieke Kerk en door Haar alleen. Want zoo zegt „De Avondpost" „wanneer in ons land de katholieken dezelfde vrijheid hadden als in Enge land, wanneer zij 't ook hier met hun eigen geweten mochten uitmaken, zou zich hier hetzelfde verschijnsel gaan voordoen. Dan zou men in Nederland krijgen socialistische, vrijzinnig-demo cratische en liberale katholieken. En dit zou een aanzienlijke zuivering en ver betering beteekenen van heel den poii- tieken toestand. Want wij hebben het al vaker gezegd: politieke eenheid is er onder de katholieken niet. Nu in deze dagen, bij de lijkbaar van Nolens, kan men in alle kranten lezen op hoe wonderbare wijze deze staatsman er in geslaagd is in zijn fractie en zijn partij de verschillende groepeeringen ver- eenigd te houden. Dit is ongetwijfeld zijn grootste zorg geweest, voornamelijk In lateren tijd. Er is geen politieke een heid onder onze roomsche medeburgers, er is alleen maar godsdienstige eenheid. En wat in Engeland nooit ge beurde, is hier wel gebeurd: men heeft den godsdienst, het geloof als een poli tiek apparaat gebruikt. Zoo komt het, dat men in Engeland heeft socialistische, liberale en conser vatieve katholieken, maar (de enkele uitzonderingen, die op het geheel weinig beteekenen, daargelaten) in Nederland alleen maar: katholieke katholieken." Men moet zich er over verbazen, dat men niet alleen in het socialistische, doch ook in het liberale gezelschap zich nog steeds geen behoorlijk begrip heeft kunnen vormen van de politieke verhoudingen in Engeland. De Katholieken in Engeland hebben precies dezelfde politieke vrijheden als hun geloofsgenooten in Nederland, en omgekeerd. Alleen zijn de politieke partijen, waar bij zij zich kunnen aansluiten, geheel anders. In Nederland kan een echt Katholiek nóch socialist, nóch vrijzinnig-demo- kraat, nóch liberaal, nóch wat ook an ders zijn in de politiek. Omdat de partijen van al deze staats burgers zich niet verdragen met de be ginselen van het katholicisme. In Engeland kan een echt Katholiek wèl „socialist" of liberaal of conservatief zijn, omdat daarbij zijn diepste over tuiging, zijn geloof, geen geweld wordt aangedaan. t Is maar de kwestie vanhet verschil! Mag bovendien een achttien ka raats liberaal blad over den politieken stand van zaken in Nederland ook eigenlijk wei klagen? Zou de „Avondpost" het zoo bijzon der in het nationaal belang van Neder land vinden, als de Katholieken uiteen vielen in groepen van socialisten, vrij- zinnig-demokraten en liberalen, om zich respectievelijk bij de S.D.A.P., den Vrij- zinnig-democratischen Bond of den Vrij heidsbond aan te sluiten? Zou dat een politieke zuivering be teekenen? Of is integendeel niet juist die po litieke belijdenis de zuiverste, waarbij de allerhoogste beginselen tot richt snoer genomen worden? Moest de „Avondpost" zich er eigen lijk niet over verheugen, dat de Katho lieken van Nederland hun politieke een heid (want praktisch bestaat die toch maar zeer zeker!) hebben weten te be houden? De liberale pers klaagt nu al steen en been, wanneer wat ook wij be treuren van katholieke arbeiderszijde hu en dan socialistisch- of althans stoutmoedig-klinkende taal wordt ge bezigd; wat zou diezelfde pers er van zeggen, wanneer de katholieke arbei dersmassa zich bij de S.DAP. aansloot en zich ook metterdaad socialistisch King gedragen? Zou de liberale partij, al werd ze dan ook versterkt met een groep Katholie ken, daartegen opgewassen zijn? Wij gelooven, dat de partijverhou dingen er in Nederland door een andere Politieke oriëntatie niet beter op zou den worden en dat daardoor het natio nal belang allerminst gediend zou zijn. Examen hoofdacte Haarlem, 5 September. Geëxamineerd mann. candidaten. Geslaagd de heeren J. de Brie, Haarlem; Th. N. Ebbing, w°eniun; a. Koning, Nieuw-Vennep. Na een korte ongesteldheid is te Haarlem in den nacht van Zaterdag op Zondag op 62-jarigen leeftijd in zijn woning plotseling overleden, de heer Vincent Loosjes, ge meenteraadslid en oud-wethouder der ge meente Haarlem. In den heer Loos jes verliest Haarlem een bekend en ar beidzaam bur ser uit een oud, aanzienlijk Haarlemsch ge slacht. Op 7 Februari van dit jaar heeft hij onder over- groote blijken van belangstelling zijn 25-jarig lidmaat schap van den Haarlemschen ge meenteraad ge vierd en bij die gelegenheid is door zeer vele personen terecht hulde gebracht aan zijn groote verdiensten voor de Haarlem- sche gemeenschap. Hij vertegenwoordigde in den Raad eerst de liberale partij en later den Vrij heidsbond. Hij was de voorzitter van die raadsfractie. De heer Loosjes werd in 1904 candidaat gesteld door de liberale kiesver- eeniging „Vooruitgang" en zag bij elke candidaatstelling zijn mandaat hernieuwd uitgezonderd bij de verkiezingen in het jaar 1917. Toen hij niet werd herkozen, doch moest zijn zetel afstaan aan den heer Koppen (S.D.A.P.) Doch bij de eerste verkiezingen onder het evenredig stemrecht in het jaar 1919, stond hij nummer één op de lijst van de Vrije Liberalen en kwam weer op het Prinsenhof. Was de heer Loosjes op 34-jarigen leef tijd tot lid van den Raad gekozen, wat voor dien tijd een jonge leeftijd was, op 40-jarigen leeftijd werd hij wethouder der gemeente Haarlem als opvolger van den heer Mr. Thiel, die ontslag nam als lid van den Raad. Hij nam ook diens taak over en werd wethouder van onderwijs. De in voering van de zevende klas bij het open baar onderwijs is in hoofdzaak zijn werk geweest. Er werden onder zijn beheer vele nieuwe scholen, ook voor middelbaar on derwijs gesticht, het instituut van den schoolarts werd in deze periode ingevoerd en, doortrokken van Amerikaansch-Engel- sche begrippen omtrent sportbeoefening heetf hij veel gedaan voor het openlucht spel. Onder zijn bewind kwam de eerste openbare speelplaats aan de Leidschevaart tot stand. Hij voelde veel voor zwemonder wijs en openbare leeszalen. Van hem was in 1914 het voorstel afkomstig om een nieuwe openbare leeszaal aan de Rolhui- zen te stichten. Dit ging niet door omdat in Augustus 1914 de oorlog uitbrak en alle dure vooistellen moesten blijven rusten. De heer Loosjes heeft zich gedurende zijn verdere raadslidmaatschap immer met groote belangstelling voor het onderwijs geïnteresseerd. Van hem is het voorstel afkomstig om betreffende het onderwijs een soort Godsvrede in te voeren en in den Raad van haarkloverijen ten opzichte van het bijzonder onderwijs af te zien od voor waarde, dat alle partijen gezamenlijk, dus ook de rechtsche fracties, con amore me dewerking zouden verleenen om alles wat ook voor het openbaar onderwijs bevorder lijk zou kunnen ziin tot stand te brengen. Het middelbaar onderwijs voor meisjes ondervond in de laatste jaren zijn groote belangstelling. Gedurende vele jaren is hij voorzitter geweest van de commissie van toezicht op het lager onderwijs en het mag gezegd worden, dat hij daarvan een be kwaam en ijverig voorzitter was. Naar wij meenen was het ook op zijn voorstel, dat in Haarlem een schoonheids commissie in het leven werd geroepen. Van zijn vele overige functies vermelden wij, dat hij gedurende vele jaren een der firmanten van de uitgevers-firma De Er ven Loosjes was, bestuurslid van de Scholen der Ver. Doopsgezinde Gemeente, bestuurslid van de Ver. „Door vermaak tot nut", van de Ned. Gustaaf Adolf Veree- niging, van de afd. Haarlem van de Ned. Ver. voor Thalassotherapie, Regent van het Doopsgezind Weeshuis, van het Zui- der-, het Wijn bergs- en het Teylerhofje, bestuurslid van de Haarlemsche Begrafe nis-sociëteit, directeur van de Teylers- stichting, voorzitter der Ver. „Haerlem", lid v. d. Comm. v. Toezicht v. d. afd. Haar lem der Koninkl. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, bestuurslid van „Weten en Werken", langen tijd voorzitter van de Ver. tot verfraaiing van Haarlem en om liggende gemeenten. Commissaris van de Coöp. Bouwver. „Ons Verlangen", be stuurslid van „Weldadigheid naar Vermo gen", bestuurslid van vele fondsen, be stuurslid en in de laatste jaren keizer van die Soc. „Trou moet blijeken", voorzitter van de Haarlemsche Werkinrichting voor zwakzinnigen, voorzitter van het hoofdbe stuur der vereen, ter bevordering van den Handenarbeid in Nederland, voorzitter van de stichting „Spaar en Hout", en commissa ris van vele banken en andere instellingen. De Haarlemsche gemeenschap verliest door dit plotseling overlijden een vrien delijk, arbeidzaam burger, die een groote liefde voelde voor zijn vaderstad en haar mooie geschiedenis, die zoo heerlijk leeft in vele van haar gebouwen en straten. Hij heeft zijn leven voor een groot deel aan het welzijn van de Haarlemsche gemeen schap besteed en zeer velen zullen hun ge heele leven een herinnering bewaren aan zijn warm hart. Ter gelegenheid van zijn zilveren raads- jubileum schreven wij o.m.: De heer Loosjes behoort tot de beste en waardigste leden van de Haarlemsche vroedschap Het uiterlijk decorum van ons raadscollege gaat hem zeer ter harte. Hij is een vlot spreker, maar houdt niet ran lange redevoeringen. Hij vraagt slechts het woord, wanneer dit inderdaad noodig of nuttig is. Wat hij zegt is immer in correc- ten en verzorgden vorm gesteld en het aanhooren waard, al wil dit niet zeggen, dat anderen altijd zijn gedachtengang kunnen onderstrepen. Eerlijkheid is echter een van zijn kenmerkendste eigenschap pen. De begrafenis zal Woensdag plaats heb ben op „Westerveld", na aankomst van den trein van 2.14 uur. O Door het weekblad van het Int. Arbeidsbureau Het officieele weekblad van het Interna tionaal Arbeidsbureau, de „Informations So dales" heeft in zijn voorwoord de beide groote dooden van de internationale ar beidsorganisatie, den voorzitter Arthur Fon taine en mgr. dr. W. H. Nolens herdacht. De redactie zal in het volgend nummer nader uiteenzetten, wat de internationale ar beidsorganisatie aan deze dooden te danken heeft. In dit nummer volstaat het internationaal arbeidsbureau er mede, de nagedachtenis van mgr. Nolens eerbiedig te groeten en hun, die hem beweenen te verzoeken, van de smartvolle sympathie van het interna tionaal arbeidsbureau overtuigd te zijn. Vlaamsche deelneming. De R.K. Vlaamsche Kamergroep heeft ter gelegenheid van het afsterven van Mgr. Nolens het volgende telegram van rouwbe klag gezonden aan Minister Ruys de Bee- renbrouck: „Bureau en leden Katholiek Vlaamsche Kamergroep betreuren zwaar verlies Neder land en Roomseh-Katholieke Staatspartij en Kamerfractie, toegebracht door overlijden Mgr. Dr. Nolens, groot Staatsman, bewerker internationalen Vrede. Bieden zeer Chris telijke deelneming aan." (get.) VAN CAUWELAERT, Staatsminister. Door electrischen stroom getroffen Zaterdagmorgen vond op de Papierfabriek te Velsen een merkwaardig ongeval plaats, dat buitengewoon goed is afgeloopen. De loodgieter D. H., wonende te Bever wijk, was aan een gebouw bezig werkzaam heden te verrichten. Hij kwam daarbij in aanraking met een pijpleiding, welke door een bijzonder toeval onder stroom stond. H. bleef aan de leiding hangen Een zekere V., die het ongeval bemerkte, waarschuwde direct eenige arbeiders. Het kostte veel moeite H. los te krijgen. Men heeft z'n han den met een droge lat losgeslagen en hem gezamenlijk opgevangen. Hij was bewuste loos en reeds geheel blauw, zoodat men het ergste vreesde. In een der lokalen van de fabriek werd H echter met behulp van een zuurstofapparaat weer bijgebracht, waarna hij naar zijn woning werd vervoerd. Hij maakt het thans goed. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat het cen trale tankstation der Texas Oil Company te Hankau door een hevigen brand is ge teisterd. Verschelde huizen zijn een prooi der vlammen geworden. Vele personen zijn om het leven gekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. 36 slachtoffers Aan boord van den Japanschen kruiser „Notoro", liggende in de haven van Joko hama, is een gasreservoir ontploft. Zes mannen werden over boord geslingerd. Er zijn nog dertig andere slachtoffers. De kruiser heeft de haven verlaten uit vrees voor een nieuwe ontploffing. Twee andere kruisers trachten den brand op de „Notoro" te blusschen en zoeken naar de lijken der slachtoffers. Slachtoffers van de jongste overstroomingen Volgens het agentschap-Kuowen zijn een millioen menschen omgekomen tengevolge van de jongste overstroomingen in de streek van Kunghsien (Zuid-Honan) tengevolge van het wassen der Gele Rivier. Maarschalk Tschiang Kai Schek is te Hankau aangekomen om den toestand al daar in verband met de groote overstroo mingen te bestudeeren. Tschiang Kai Schek heeft de hoop uit gesproken, dat de Amerikaansche regeering het Chineesche volk zal willen helpen. Er zjjn reeds onderhandelingen ingeleid. Van haar kant zal de Chineesche regeering maat regelen nemen om de noodlijdende bevol king hulp te verschaffen. Beelduitzending uit Rome Uit Rome zullen in het vervolg langs tele- grafischen weg foto's worden overgebracht naar Berlijn, Frankfort a.d. Main, München, Londen, Kopenhagen en Stockholm. De maximumafmetingen der over te bren gen beelden en documenten zijn op 18 bij 25 c.M. vastgesteld. Het tarief bedraagt 20 goud- centimen per c.M. Hevige strijd wordt gevoerd De stad Talcahuano is na hevige gevech ten door de regeeringstroepen bestormd. 500 revolutionnairen werden gedood. Het ver luidt, dat van iedere vijf gevangen genomen revolutionnairen een doodgeschoten is. Het pantserschip „Capitan Pret" is door de regeeringstroepen bezet, terwijl deze de on derzeeër .Almirante Riv-res" in den grond hebben geboord. Regeeringsvliegtuigen hebben door bom men den pantserkruiser „General O'Higgins" buiten gevecht gesteld. Zaterdagavond is een delegatie der mui ters mei een witte vlag te Coquimbo geland, ten einde met den laatstelijken gouverneur te onderhandelen. Deze heeft echter slechts het gestelde ultimatum eenige uren verlengd. Het geheele land is gemobiliseerd. Talrijke vrijwilligers melden zich in de kazernes aan Particuliere auto's en omnibussen zijn den militairen autoriteiten ter beschikking ge steld. Eenige verenigingen hebben gewapen de compagnieën gevormd, terwijl zeer vele vrouwen haar gouden sieraden ter beschik king van de regeering hebben gesteld. Onvoorwaardelijke onderwerping geëischt Nadere berichten uit Chili bevestigen, dat de opstandelingen op verschillende plaatsen aan de kust gepoogd hebben aan land te ko men, doch met ernstige verliezen door de re geeringstroepen werden afgeslagen. Gevreesd wordt, dat zij Valparaiso zullen bombardeeren. De regeering eischt thans de onvoorwaar delijke onderwerping van de opstandelingen. Bombardement der vloot Volgens een telegram uit Santiago de Chili maakt de regeering bekend, dat de voor Coquimbo liggende vloot der opstan delingen Zondagmiddag door regeerings vliegtuigen is gebombardeerd. Het bombar dement, dat vergezeld ging van machine geweervuur, duurde 20 minuten. De opstandelingen hebben het vuur niet beantwoord, daar zij in de onderste ruimen van de schepen bescherming hadden ge zocht. 6 oorlogsschepen werden ernstig be schadigd. Er zijn vele dooden en gewonden. 5 oor logsschepen, waarvan 2 duikbooten, hebben de witte vlag geheschen. De Minister van Oorlog, Vergara, heeft aangekondigd, dat elke 10de opstandeling, nadat zij zich zullen hebben overgegeven, of zullen zijn gevangen genomen, terecht gesteld zal worden. Een nadere mededeeling van de regeering meldt, dat de operaties der regeeringstroepen op verschillende punten met succes werden voortgezet. De „New York Timfes" meldt, dat bjj de bestorming van Falca Huano minstens 300 regeeringssoldaten werden gedood. Andere berichten spreken van 1000 dooden aan beide zijden. De regeering te Washington is niet voornemens in den strijd tusschen de opstandelingen en de Chileensche regeering in te grijpen, doch verklaart, dat zfj de op standelingen als zeeroovers zal behandelen, wanneer zij buitenlandsche eigendommen in beslag zouden nemen. Slechts 5 dooden. In strijd met andersluidende berichten, deelt de Chileensche regeering mede, dat aantal der bij de inneming van Falcahuano gedoodde regeeringssoldaten slechts 5 be draagt. Nieuwe schietpartijen Uit Barcelona wordt gemeld, dat de ter' reur aldaar nog steeds voortduurt. De alge- meene staking, die Vrijdag door de vakver- eenigingen was opgeheven, is Zaterdag door de extremisten opnieuw geproclameerd en dientengevolge Is het opnieuw tot schiet partijen gekomen. De stakers schoten op trampersoneel, dat het werk wilde hervat ten. Twee werden gedood. De politie heelt bijna 100 bommen en een groote hoeveelheid munitie in beslag genomen. BK de vele botsingen, die hebben plaats gehad, werden verscheidene personen ge dood. Tengevolge van den ernstigen toestand wordt de handel ernstig benadeeld. Vele fa brikanten bereiden de verplaatsing van hun bedrijven naar elders voor. Naar uit New York verluidt, heeft Hearst, die bijzonder sterk geïntereseserd is bij den tocht van de „Nautilus", draadloos het drin gend verzoek gericht tot kapitein Wilkins, zijn onderneming af te breken en onmid' dellij terug te keeren, zonder zich in nieu we avonturen te storten. Men hoopt, dat Wilkins zijn expeditie op een later tijdstip onder betere omstandig heden en met een stabieler vaartuig zal kun nen doorvoeren. Volgens een Times-bericht uit Hongkong heeft een typhoon aldaar groo'e schade aangericht. Naar schatting zijn meer dan 200 visschersbooten gezonken en meer dan 200 personen verdronken. De brigade-commandant der Koninklijke Marechaussee te Breda waarschuwt tegen H. L. M. Hendriks, geboren te Oss 22 Juli 1878, zich ook noemende Strijbosch, die zich in zijn bewakingskring aan een reeks oplichtingen heeft schuldig gemaakt en zich thans weder op vrije voeten bevindt. Hij wendt zich bij voorkeur tot dominé's of R. K. geestelijken en weet na een uitvoerig verhaal van in het buitenland ondervonden wederwaardigheden, door het valsche voorgeven, dat hij te Heer len of ook wel ln Engeland werk kan krijgen, bedragen in geld voor reis enz. los te krijgen Hij heeft groote overtuigingskracht en weet zich als heer voor te doen. Bij een typhoon te Hongkong zijn 200 visschersschepen vennield en 200 personen omgekomen. (blz. 1, 1ste blad) Een millioen dooden bij de overstroomin gen in China. (blz. 1, 1ste blad) Hernieuwde opstand op Chili. (blz. 1, 1ste blad) Groote brand te Hankan. (blz. 1, 1ste blad) Het zilveren jubileum van de N.V. Druk kerij „De Spaarnestad", te Haarlem. (blz. 1, 2de blad) De uitspraak inzake de Tolunie is met 87 stemmen ten nadeele van Oostenrijk uitgevallen. (blz. 2, 2de blad) Instelling eener bijzondere studie-com missie tot onderzoek van Litwinoff's voor stel betreffende het sluiten van een non- agressiever drag. (blz. 2, 2de blad) Ontploffing op den Japanschen kruiser „Notoro". (blz. 2, 2de blad) Ernstig ongeluk op de autorenbaan van Monza. (blz. 2, 2de blad) Er is een studiecommissie ingesteld voor een onderzoek naar de drinkwatervoorzie ning voor het Westen des lands. (blz. 3, 2de blad) De katholieke raadsfractie te 's-Graven- hage zal een zetel in bet college van B. en W. aanvaarden. (blz. 3, 2de blad) Het conflict in het bouwbedrijf te Amster dam opgelost. (blz. 3, 2de blad) Op het Congres der Katholieke Arbeiders- Internationale zijn verschillende resoluties aangenomen. (blz. 3, 2de blad) Grootscb Congres van het R. K. Werk liedenverbond te Utrecht (blz. 4, 2de blad) Poging tot doodslag nabij de Limburgsche grens. (blz. 3, 3de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 762. Vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 8.14 uur. «HM 'v//;/..v. t-rSSteL m Hoogste barometerstand 768.4 te Valencia. Laagste barometerstand 747.0 te Hemö- sand. Verwachting: Matige tot zwakken wind, uit Westelijke tot Zuidelijke richtin gen, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk nog regenbuitjes. Iets zachter overdag. Stormwaarschnwingsdienst Geseind van De Bilt hedenmorgen om 9.45 uur aan de posten van Hoek van Hol land tot Nieuwe Sluis: Attentiesein neerl Auto-botsing op den Muiderstraatweg In den namiddag werd een groote demonstratie gehouden, welke voorbij het paleis van den Aartsbisschop trok. Mgr Jansen Bestuurder verdwenen Gisteravond te ongeveer 7 uur stond de luxe-auto van den heer J. uit Amsterdam, waarin zich nog drie andere personen be vonden, bij de nieuwe spoorwegoverbruga ging op den Muiderstraatweg. Op een ge geven oogenblik kwam van de richting Am sterdam een luxe-auto die vlak voor den spoorwegovergang begon te slingeren en slipte. De auto kwam in botsing met den wagen van den heer J. De aanrijding was zóó hevig dat de auto van den heer J. een tiental meters werd weggeslingerd en totaal vernield werd Een inzittende dame, mej. De J. uit Amsterdam, bekwam een gebroken pols en werd door Dr. der Kinderen gehol pen. De anderen kwamen met den schrik vrij. Na de aanrijding trachtte de bestuurder van den aanrijdende auto zijn motor neg cp gang te brengen, om weg te rijden, doch dit mocht hem niet direct gelukken. Naar nader is gebleken, heeft de bestuurder zich uit de voeten gemaakt. De marechaussee heeft procesverbaal opgemaakt en stelt een OQggrzpek in.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1