OPENING WINTERSEIZOEN NIEUWE MODELLEN Berichten uit onze vorige oplage Aam onze Lezers BONTWERKERS - DAMESKLEEDERMAKERS BARTEÜORISSTRAAT 26-28 I NI VA TANDPASTA Herinneringen aan Nolens Zwemmen over het Kanaal De huurdersstaking te Rotterdam BINNENLANDSCH NIEUWS De Brabantsche industrie- dagen Rede van den heer Stulemeijer Excursie leden Prov. Staten STADSNIEUWS Het R.K. Gymnasium voor Meisjes „Sancta Maria" R. K. Middelbare School voor Meisjes Teraardebestelling G. Brinkman Kantongerecht „Sursum Corda" BURGERLIJKE STAND SPORT EN SPEL „Bloemendaal" R.K.F. Competitie 19311932 PAARDENSPORT VOETBAL groote Rui terdag te Amsterdam R. K. Voetbalvereeniging „Purmerend" VOORKOMT TANDBEDFRF «n ooetst s morgens en 'vavonds met 7ö ets, per '/i tui De. 25 ets p. !4 tube. PAARDENSPORT De Saint leger Stakes tc Dcncaster ZWEMMEN De Waterratten gepromoveerd GOLF De Golfweek te Noordwijk aan Zee DAMMEN DUIVENSPORT „Haarl. Amsterdamsch Kwartier" LUCHTVAART De wedstrijden om den Schneider Cup CORRESPONDENTIE Nieuwe Haarlemsche Courant Onder dit opschrift schrijft J. M. de F. In „De Vrijheid": Ik kom van mijn Zondagmorgenwandeling terug en heb Nölens gemist. Eigenlijk was dat al eenige weken zoo. Zeker buitenslands voor een of andere gewich ige Internationals bijeenkomst, was mijn veronderstelling. Tot de krant, nu eenige weken geleden, het be richt bracht van zijn ziekte. Nolens op den Noordzee-boulevard te Scheveningen! Hoe dikwijls werd hij daa- gezien. Het scheen wel, dat zijn hart, als van zoovelen, naar de zee trok. Eiken Zondag ochtend, wanneer hij al hans in Den Haag was, kon men hem daar vinden. Bedaard en rustig kuierde hij den Boulevard op en neer. Bijna altijd ln zijn eentje, bijna altijd In dezelfde houding: de handen op den rug met daarin zijn trouwen wandelstok. Dikwijls bleef hij even staan en tuurde naar den ver ren horizon of naar de zee, trok de schouders op en haalde diep de kostelijke zeelucht ln. Menigmaal zet e hij zich op een bank en genoot zoo van de oneindigheid voor hem. Komisch was het soms om het te zien: Nolens op den hoek van het bankje en naast hem, den grootsten politicus van Nederland, een paar keuvelende kinderen, waarnaar )4j wellicht stilletjes zat ie luisteren. In de dagen van het eerste ministerie Ruys, toen de tijden moeilijk waren, lieten de staatszaken hem zelfs op zijn Zondagsciie wandelingen niet met rust. Dan verscheen vaak de eerste minister op het tooneel en formateur en premier wandelden samen op. Wie weet welke gewichtige adviezen de laat ste dan van zijn grooten leider ontving! Nolens, de voorzichtige, de gsslo'.ene, de wikkende en wegende, de man met de veie wachters voor zijn lippen, de stroeve, zoo werd hij immer geteekend. Was hij inder daad zoo? Geheel en al zeker niet. Wij be waren herinneringen aan hem, zij het dan ook geen persoonlijke, die een geheel anderen kant van zijn karakter laten zien. Herinne ringen aan een vriendelijken ouden heer, die den luim bezat van den vroolljken Limbur ger. Een jong teekenaresje had hy verlof gege ven hem te zijnen huize te leekenen. Toen de schets was gemaakt, leidde de groote staatsman haar door zijn woning om haar al zijn mooie dingen te laten zien. Eerst zijn portret, geschilderd door van Wely. Een re productie daarvan werd vriendeiyk cadeau gedaan. Toen zyn zilver, allemaal geschen ken, zoo vertelde hy, erby voegende: 't Is wel mooi, maar wat heb ik er eigeniyk aan, ik gebruik het nooit. Zoo was het ook met zyn tuin. Dien heb lk dertig jaar geleden laten aanleggen, zei hy en toen lachend: Maar lk kom er nooit in. Ook de van hem gemaakte caricaturen kwamen voor den dag. Het mees; vermaakte hem de plaat, waarop hy werd voorgesteld als de man met de poppen kast Het had heel wat voeten ln de aarde ge had, eer het halve uur, noodig om zyn por tret te schetsen, was gevonden. De afspraak was ln de Tweede Kamer gemaakt Kan het Maandag niet. Monseigneur? had he; teekenaresje gevraagd, dan is er toch geen Kamerzitting. Neen, neen, dat gaat niet, was het ant woord. Maandag moet lk naar Scheveningen om een luchtje te scheppen. Dan hier in de Kamer, Monseigneur?.... Na eenige oogenblikken van nadenken, kwam het antwoord, dat wel niemand van den voorzicht'gen politicus zou verwacht hebben, luimig, en natuurüjk zonder eenige kwade bedoeling: Neen, juffrouwtje, dat gaat heelemaal niet: Kamerleden zijn net kleine kinderen, je kan ze geen oogenblik alleen laten!" Martha Snel niet gestart De Haagsche rwemster die gistermorgen zou pogen het Kanaal over te zwemmen, is niet gestart. De weersomstandigheden waren van dien aard, dat haar trainer de heer Pol der besloot in overleg met den Hollandschen consul de heer Ch. Ravisse en den heer Ran- can, den controleur van het weekblad „Het Leven", voor dit jaar de poging op te geven en de?e uto !e stellen tot September 1932. Uitzetting van 22 gezinnen Als gevolg van de huurstaking ln de Be verstraat te Rotterdam, zyn gistermorgen 22 gezinnen ln die straat coor een drietal deurwaarders met de noodige helpers, uit hun woningen gezet. De politie had uitge breide maatregelen getroffen. Met een vier tal autobussen werd te omstreeks zeven uur een honderdtal agenten, deels in burger, deels ln uniform, naar de Beverstraat ge bracht. De straat zelf en de geheele om geving werd afgezet, waai bij tevens een 16-tal politieruiters dienst deed. De leiding berustte by den Hoofdcommissaris, den heer A. H Sirks en den commissaris der betrokken afdeeling. Den bewoners van de straat werd gelast naar binnen te gaan, deuren en ramen te sluiten, waaraan dadelijk voldaan werd. Biykbaar was men danig geïmponeerd dooi de politiemacht die op de been was ge bracht. Alleen voor het raam van een der stakerswoningen verscheen de leiding van den „opstand", die in forsche bewoordingen de agenten, deurwaarders en hun helpers „toespraken". Toen men met de uitzetting wilde begin nen, bleek, dat de stakers hun voorbereidin gen getroffen hadden. Deuren waren dicht gespijkerd en de trappen met zeep besmeerd. De arbeiders, die by de uitzetting moesten helpen, moesten met zaag en byi werken om toegang te verkrygen. De meubelen werden voorloopig op het trottoir neergezet. De uitgezette bewoners werden buiten het afgezette gebied gebracht. Gaandeweg zakte de onrust en de uitzetting „verliep zonder noemenswaardige incidenten. Tus- schen tien en elf uur werd de politiemacht verminderd en werd het wat drukker in de straat, daar de bewoners met handwagens hun meubeltjes kwamen weghalen. Afscheidsfeest in het Missiehuis te DriehuisVelsen In ons nummer van 3 September deel den wij mede, dat op Zondag 13 September van het Missiehuis te Driehuis-Velsen uit elf paters en twee broeders, allen missio narissen van het H. Hart van de Nederland- sche provincie, naar de missie zullen wor den uitgezonden en aldaar op dien dag om half 12 's morgens een plechtig afscheids- lof zal worden gecelebreerd. wy deelden daarby tevens mede, dat te gen 7 uur in den namiddag de plechtige uittocht 'der missionarissen zal plaats hebben. Naar ons echter nader is medegedeeld, zal deze uittocht niet 's avonds te 7 uur, doch 's middags te 1 uur plaats hebben, O De heer Ch. Stulemeyer heeft Dinsdag voor de K. R. O.-microfoon een rede gehouden over de beteekenis en het doel der Brabant sche industriedagen. Hy deelde daarby mede dat in de eerste plaats de Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid, één der bescherm- heeren dezer actie, gedeeltelik de Industrie- dagen zal medemaken. Verder de ministers van Koloniën en van Oorlog, de leden van de Eerste en Tweede Kamer, die zitting heb ben voor de Provincie Noord-Brabant, een gedelegeerde van den Belgischen Gezant, de consul-generaal van Duitschland, directeu ren-vertegenwoordigers van grootbanken, 13 vertegenwoordigers en vertegenwoordigsters van 40 buitenlandsehe dagbladen en periodie ken, 46 vertegenwoordigers van 57 binnen- landsche dagbladen en tijdschriften. Verreweg het grootste gedeelte der gasten zal den geheelen propagandatocht van het Oosten der provincie naar het Westen mee maken en Vrydagavond aanzitten aan den officieelen maaltyd in de Statenzaal in de hoofdstad der provincie, alwaar de minister van Arbeid, Handel en Nyverheid en de Com missaris der Koningin het woord zullen voe ren. Aan het einde zyner rede behandelde spr de vraag: Is onze actie er een van enkele da gen of een met verder perspectief? Van den eersten dag der voorbereiding af is Brabant middelpunt der belangstelling ge maakt. In de komende dagen zal zich dit na tuurlijk accentueeren. Alle dagbladen in Nederland en vele dag bladen in het buitenland zullen met honderd duizenden exemplaren onze moderne reis, onzen grooten propagandatocht, de bezoeken aan onze fabrieken en monumenten, de rede voeringen der sprekers, ln één woord: de ont vangst, die wij onze gasten bereiden, weer geven, aldus spr. De „Manchester Guardian Commercial" zal over de geheele wereld in 60.000 exemplaren een Brabant-nummer in de Engelsehe taal verspreiden. Een tiental Nederlandsche dag bladen en periodieken zullen in tienduizenden exemplaren Brabantnummers uitgeven en daarmede en daardoor de oogen van Neder land doen richten op Brabants land, Bra bants industrie en Brabants bevolking. Het algemeen comité der Industriedagen heeft dit alles echter nog niet als voldoende beschouwd. Het heeft gemeend een bhjvend monument, een biyvend aandenken te moeten scheppen en zoo zal aan het einde dezer week een propagandaboek verschynen, getiteld: .Noord-Brabant" en Inhoudende-alles, maar dan ook alles, dat strekken kan en strekken zal tot aanbeveling der provincie. Dit boek, met een voorwoord en inleidingen van den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, den Commissaris der Koningin ln Noord-Brabant en den Minister van Staat, dr. Colijn, zal de provincie Noord-Brabant, toonen in baar historie, in haar huidige bestaan en ln haar toekomstige mogeiykheden. Dit boek zal spreken in onze moedertaal en ln de Fransche, Engelsehe en Duitsche talen van het lijden onzer voorvaderen, van het werken der hedendaagsche bevolking en Ne derland en vreemdeling nopen kennis te ma ken met een Nederlandsche provincie, die, èn wat industrie èn wat aantrekkelijke woonge legenheid en wat geaardheid der bevolking betreft, niet alleen ieders aandacht over waard Is, maar ook een ieder tot zich trekt. Tienduizend exemplaren van dit boek zul len worden verspreid over de Oude en de Nieuwe wereld, om getuigenis af te leggen, dat een volk, ondanks ïyden en zorgen, voort spruitende uit een wereldcrisis als misschien nooit te voren bestond, voldoende energie en kracht en moed behouden heeft, om hoopvol een nieuwe toekomst tegemoet te gaan. Naar de Zuiderzeewerken Naar wy vernemen zullen de leden van de Prov. Staten van Noord-Hoiiand Maan dag 14 September een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken. Frysk Selskip „Gysbert Japicx" De Friesche Vereeniglng „Gysbert Japtcx" te Haarlem opgericht op 22 December 1897. heeft gedurende den tyd van haar bestaan steeds getracht reent van bestaan te mogen hebben; zy heeft „het doel", het bevorde ren en Instandhouden der Friesche taal- en letterkunde, steeds nagestreefd. Het .Frysk Selskip" (dorr vele Haarlem mers menigmaal het .Friesch Zeilschfp" genoemd), heeft van zyn oprichting af steeds bestuurders gehad, welke het zeil schip met vaste hand sturen naar het doel hierboven genoemd. Van de vereeniglng, welke pl.m. 200 leden en buitengewone leden heeft, kan iedeie Fries of Friezinne, welke de Friesche taai en Friesche zeden lief hebben, lid zyn. De reeds 6 jaar geleden benoemde kapi tein van het „Zeilschip", de voorzitter, de heer S. Mets, gaat met zyn medebestuur ders ook nu weer vol vertrouwen het win terhalfjaar 1931—1932 tegemoet, en roepr daarvoor de leden op 15 September a. s. des avonds te 8 uur. In de Gemeentelijke Con certzaal byeen, tot het bywonen der eersie vërgadering van dit seizoen. Voor dezen avond Is een zeer afwisselend programma opgemaakt, bestaande uit voor drachten van den heer dr. Schepers, me- vouw Byisma en den heer S. Mets. Ver schillende Friesche liederen zuTen gezongen worden dooi het Friesche Zangkoor, onder leiding van den heer B. Elskamp. Na de pauze zal worden opgevoerd een satirische schets 'n één bedrijf, „Potfortarre". waarin 9 dames en heeren hun medewerking zul len verleenen; het geheel belooft een mooie avond te worden. Zooals wij gisteren hebben gemeld, werd ter gelegenheid van de opening van het R. K. Gymnasium voor meisjes in de kapel van de Zusters aan de Koningstraat door den waarnemend deken van Haarlem, den Zeer- eerw. heer pastoor H. C. J. Sondaal, een H. Mis opgedragen. Vandaag vangen de lessen aan. De naam van het Gymnasium is: „Bancta „Maria". Het nieuwe instituut staat dus on der de bijzondere bescherming van de H. Maagd en het was dan ook op het feest van Maria Geboorte, dat het geopend is. Voorloopig wordt het onderwijs aan het nieuwe gymnasium gegeven in een der lo kalen van de reeds bestaande gebouwen, doch reeds is een groot terrein aangekocht, waar, zoo gauw de financieele middelen dit toelaten, een nieuw gebouw zal verryzen. Uit den aard der zaak kan hier voorloo pig nog niets van komen, omdat de finan cieele lasten geheel uit eigen middelen be streden móeten Worden. Wel Is reeds sub sidie bij het ryk aangevraagd. Zoodra de ge vraagde subsidie wordt verleend maar dat kan r.og geruimen tyd duren! zullen de plannen voor een nieuw gebouw, te bouwen op het belendende terrein, dat reeds voor dit dosl ls gekocht, verder uitgewerkt worden. Het nieuwe gymnasium is gesticht, omdat de Katholieke Haarlemmers de behoefte aan een eigen Katholiek Gymnasium voelden en zich met dit doel tot den Bisschop hebben gewend. De Bisschop heeft toen de zusters Franciscanessen van Heythuizen de aanbie ding gedaan, een dergelijke onderwijsinrich ting te stichten. Het Bestuur heeft het „financieele waag stuk" aangedurfd, in het volle vertrouwen, dat Katholiek Haarlem een zeer tegemoet komende houding ln deze zal aannemen. De lasten zijn op het oogenblik veel te zwaar, zooals de rectrix van het nieuwe insti- stuut ons verzekerde, daarom moeten de Haarlemmers de nieuwe inrichting, zoolang deze nog geen subsidie geniet, steunen, wil zij in stand kunnen biyven. Rectrix is de Eerw. Zuster Hortense Mol- kenboer, eerst directrice der kweekschool voor onderwyzeressen „Maria Immaculata" te Mook. Zuster Hortense bekleedt thans ook de functie van directrice der Middelbare school voor meisjes, welke functie eerst bekleed werd door Zuster Germana, doch welke zy wegens drukke bezigheden heeft moeten overdragen. Zuster Germana biyft hoofd der M. U. L. O.-school en der lagere scholen. Het geven van het gymnasium-onderwijs is als volgt geregeld: Godsdienstleer: Prof. P. Brügemann, Se minarie „Hageveld". Latyn: J. A. Bank, Amsterdam. Nederlandsch: Zr. M. Hortense. Fransoh: Zr. M. Madeleine. Geschiedenis: Dr. Zr. Hildegarde, Amster dam. Aardry kskunde: Zr. Marguerite-Marie, Amsterdam. Wiskunde: de heer C. J. Alders, Haarlem. Natuurl. Historie: de heer W. O. Baars, Amsterdam. Teekenen: Mej. Phemia Molkenboer, Am sterdam. Licham. Oefening: Mej. A. Kuiper, Haar lem. Vrouw. Handwerken: Zr. Catharina. Zang: Mej. P. Verkroost. Begonnen is met één klas, en wel de eerste. Tot deze klas zijn. na gehouden examen, de volgende leerlingen toegelaten: Marie Baanstra, Willy de Beer, Agnes Busé Marie-Louise v. Cranenburgh, Madeleine van Eerdenburg, Mieke Hagemeiier, Florence Henrichs, Jo van Hooff, Machtilde Houtman, Caroline Janssen, Maryke Nieuwiand, Doro thea van Oosten, Maria van de Pas, Annie Tepe, Wendeline van Winning, Nelly Zwart. Moge Katholiek Haarlem het groote be lang van deze Inrichting begrijpen, en het vertrouwen van het Bestuur van het gym nasium niet beschamen 1 Na gehouden examen zijn tot de eerste klasse v. d. R.K. middelb. School v. Meisjes toegelaten: Mies van den Bergh, Anny de Beer, Mientje Bonarius, Marie Bonarius, Gretha Boer, Liesje Deuting, Josine Feitz, Mies Gerding, Thea Heintjes, Anna Hen richs, Anna Honnebier, Mies van Hooff, Mies Ides, Henny Janssen, Netty Kahmann, Lous Korstjens, Francina van Meeuwen, Annie van Niel, Liesle Nieuwenhuys, Ma rie Postma, Marie Putman, Tonia van Sambeek, Mia Schous, Liesje Swarte, Jetty Veerman. H§nny Vissers, Bea Westerwoudt, Johanna Woudenberg, Clazina Kroon van Dlest, Margaretha Stam, Margaretha Rooy- akkers. Zeer velen waren Dinsdagmiddag op de Algemeene Begraafplaats byesngekomen om de laatste eer te bewijzen aan den heer G Brinkman, nestor van de lledertafel „Haar lems Zanggen et." Aanwezig waren o.a. de eere-voorzitter ^de heer Ed. A. v. Bi'.derbeek, de directeur de lfer L. C. Keereweer en de secretaris, de heer W. J. Korte, alsmede vele leden van de lle dertafel. Nadat de kist in de groeve was neerge laten sprak de heer Ed A. v. Bilderbeek een woord van afscheid en schetste den ont slapene als iemand, die altyd onvermoeid vol yver en toewijding de belangen van ..Haarlems Zanggenot" had behartted en daardoor een voorbeeld was voor anderen. Daarna voerden de zangers van „Haar lems Zar "genot," die rond de groeve ge schaard stonden, het „Ecce quo modo mori- tur" uit. Een zoon dankte voor de belangstelling en deelneming. Bakkers ta overtreding Ofschoon hy reeds meermalen door de ambtenaren van den Keuringsdienst voor Waren gewaarschuwd was, is bakker G.p te Haarlem, zyn boekje te bulten ge gaan, door roggebrood te bakken met een gemiddelde droge stof van 503, terwyi het 520 moest zyn. De ambtenaren verloren ditmaal hun geduld, en maakten proces verbaal op. De bakker was niet verschenen, maar zal dezer dagen een briefje thuis krijgen, waarop hy aan de Griffie van de Rechtbank aap de Jans-traat f 30 boete kan betalen, tenzij, dat hy de voorkeur geeft aan 30 dagen hechtenis, waarvoor het adres in Haarlem evenseens welbekend kan worden geacht.... Een collega, bakker D., eveneens uit Haar lem, had het op dezelfde gronden met de Weill Zoon ambtenaren van de Warenwet te kwaad ge kregen, zyn witte brood had slechts een droge stof van 441, wat 480 moest zyn. Ook hy sloeg de herhaalde waarschuwingen in den wind en zal nu, daar hy evenmin versche nen was, een briefje ontvangen, waarvan de beteekenis geiyk is aan dit van zyn collega bovengenoemd. En een moeilijk parket De straten van Haarlem zijn smal en op vele plaatsen niet op het moderne verkeer berekend: dat hebben we reeds meermalen ln ons bladbetoogd. Voor den Kantonrechter bleek gistermorgen weer eens de gegrondheid van deze opmerking. De chauffeur H. v. d. Z., van de Brockway Mij. stond terecht omdat hy, zich op de linkerzyde van den weg be vindende., op 22 Juli JJ. in de Merowinger- straat een aanryding veroorzaakt had. Verdachte betoogde dat hij niet anders had kunnen handelen, daar hij de Noormannen- straat in had willen ryden. De situatie ter plaatse is nu zoodanig, dat het hem met een dergeiyken grooten wagen onmogeiyk ls de bocht te nemen zonder in een van belde straten op den linkerkant van den weg te recht te komen. Een juffrouw, die in de bus gezeten had, stak zoo'n warm pleidooi voor verdachte af, dat de Kantonrechter zich genoodzaakt ge voelde haar te doen opmerken, dat zy zich op het getuigenbankje bevond om getuigenis af te leggen en niet om als plelbezorgster op te treden. Uit een en ander bleek, dat de chauffeur, hoe men de zaak ook keurt, steeds in overtreding moet ziln, daar de route on geschikt is. B. en W. zullen op den duur de route op dit gedeelte moeten herzien. De ambtenaar van het O.M. betoogde, dat, wat men oqk moge zeggen, links van den weg gereden ls; dat ls totaal verboden en derhalve strafbaar, zelfs in de Groote Hout straat mag men niet links rijden om een tram in te halen. De omstandigheden in aanmerking genomen, wil spr slechts een geringe boete opleggen en eischt f 5 subs. 5 d. h. De Kantonrechter gaf toe, dat verdachte gedaan heeft wat nog het beste was, hy zal hem desalniettemin schuldig moeten ver klaren, wat hij evenwel zal doen zonder toe passing van straf. Op den duur kan hij echter niet garandeeren, dat hy zulks zal blUven doen. Zaak is dat in de route wijzi ging wordt gebracht. Nieuwe dirigent benoemd Tot dirigent der Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Sursum Corda" is benoemd de heer N. Hoogerwerff. De heer Hoogerwerff stelt zich voor ver scheidene veranderingen in de vereeniglng aan te brengen; o.m. zal een Ora'.orium in gestudeerd worden. Nederlandsch Instituut van Accountants In de Buitengewone Algemeene Vergade ring zyn tot lid van het Nederl. Instituut van Accountants benoemd de heeren J. W. Sasburg en L. J. Westrup, beiden te Haar lem, die het volledig diploma van het Fe deratief examen van het Nederlandsch Instituut van Accountants en de Nederland sche Organisatie van Accountants hebben behaald. Ondertrouwd: 8 September: H. J. Poelen- jee en W. B. Heyman. Geboren: 5 September: H. Kruijerv. Zalen, z. 6 September: H .v. StynSchel - levis, z. o. Hekker'.Jong, d. B. Mar tin—Verhagen, d. 7 September: N. Dikke- boom—v. Elswyk, z. F. C. Kloet—Jans- sens, z. 8 September: D. Kleesde Niet. z. A. DryverNeef, z. Overleden: 5 September: V. Loosjes, 62 J., Baan A. v. Viymen, 80 J., v. Marumstraat 6 September: J. Borgerv. Wijk, 74 j., Olycanstraat J. F., 6 j., z. van A. C. Leen- slag, Wilhelmlnastraat 7 Ssp'embev:H. W, HartBont, 69 J., Groote Houtstraat C. Eckhard, 43 j., Regulierstraat J. Kloos, 53 J., Ossenhoofdsteeg. Dit feit meende men niet ongemerkt voorby te moeten laten gaan, en een daar toe in het leven geroepen commissie heeft alles ln het werk gesteld om dien dag tot een mooien feestdag te maken. Zoo zal des morgens in de parochiekerk van den H. Nicolaas te Purmerend een H. Mis werden opgedragen, waaronder gemeen- schappelyke H. Communie en na deze H. Mis is voor bestuur en leden een gemeenschap- peiyk ontbijt bereid. Des middags zal er een optocht door Pur merend worden gehouden met medewerking van het R. K. Harmoniegezelschap „Cres cendo" naar het voetbalterrein, alwaar eerst een gecostumeerde vcetbalwedstryd zal wor den gespeeld en daarna een feestwedstryd Purmerend IN. V. A. I (Amsterdam», waarvoor door de Redactie van de Nieuwe Purmerender Courant en door de N.V. Hei- nekens Bierbrouwerij medailles zyn beschik baar gesteld. Dss avonds zal ln het R. K. Patronaats gebouw een feestavond worden gehouden voor leden, donateurs, cuders van leden en verdere genoodigden, voor welken feestavond de medewerking is verzekerd van den be kenden humorist Max Laarhoven. In dien betrekkeiyk slechts korten tyd van bestaan heeft R. K. V. V. „Purmerend" alreeds met .vele moeilykheden te kampen gehad, doch harde werkers zagen in dat in Purmerenc' naast een neutrale voetbal- vereeniging een katholieke voetbalvereenl- ging moest bestaan, en met vereende krachten heeft men R. K. V. V. „Purmer end" door de grootste moeilykheden weten heen te werken, zoodat heden by de her denking van het 5-jarig bestaan de zaken der vereeniglng op een behoorlyke manier marcheeren. Laten wy hopen, dat R. K. V. V. „Pur merend" met Gods besten zegen nog vele ja ren mag bWJven voortbestaan. Voor Zondag a.s. organiseert de Voetbal- vereenlging ,31oemendaal" een echte voet balzondag. Des morgens te 10.30 SDeelt n.l. op haar terrein aan den Brederodeweg te Bloemendaal een A. F, C.elftal uit Amster dam tegen een combinatie uit Bloemendaal terwyl des middags de Veteranen van belde vereenigingen tegen 12.30 12.30 uur tegen elkaar uitkomen. Dan volgt te 2 uur de wedstrijd A. F. C. 1 tegen het eerste elftal van Bloemendaal. Indien het weder medewerkt, dan belooft het dus een aardige dag te worden en zullen onge- twyfeld velen een wandeling naar het mooie Bloemendaalveld op hun Zondagsch pro gramma zetten. De Sportillustratie publiceert de verdeeling voor het nieuwe seizoen. Deze luidt voor de eerste- en eenige afdee- lingen van de 2e klasse, als volgt: le klasse A Caesar, Valkenburg, Sltt. Boys, Marsana, R. K. V. V. L„ Chèvremont, Kimbria, He- hos, V.VJL, R. K. O. N. B., Volharding, Kerkrade of S. V. B. B R. K. T. V. V., Mulo, Venlosche Boys, Ven- lo, Wilhelmina, D. E. V., Kolping, Gen nep, Geel-Zwart (voorwaardelyk), Bra- bantia of Hees. C N. E. O., P. H., Achilles, Quick, V. D. Z„ Grol, De Zweef, Denekamp, 's-Heerens- berg, S. D. O. U. C., Altolr, Zwolle. Op verzoek der vereenigingen kan hier in twee groepen gespeeld worden. D H. M. S., V. V. Z., Wilskracht, De Meer, P. V. C., V. .1 C. Limvlo, S D. O., E. M. M, Santpoort. E D. H. L., T. Y. B. B., H. B. C., S. J. C„ Leonidas, Gr. Willem, G. D. A., Donk, D. E. M., Spartaan. 2e klasse N Volendam, Onze Gezellen, D. O. S. S., Alw. Forward, V. V. A„ Zwaluwen, G. V. O., R. K. A. V., Vitesse. O Teylingen, Excelsior, Blauw Zwart, L. en S., Gr. Floris, Lisse, P. F. C. De indeeling van nieuwe vereenigingen ge schiedt op voorwaarde dat voldaan wordt aan de gestelde eischen. Eerste lustrum Zondag 13 September a.s. zal de R. K. Voetbalvereeniging „Purmerend" haar 5-jarig bestaan herdenken. De grootste rulterbyeenkomst, die ooit in ons land werd gehouden en die te Amster dam in het Olympisch Stadion op 19 Sep tember a.s. zal worden „ehouden, belooft een geweldig succes voor de jonge organisatie der landelijke ruitersport te werden. Met vry groote zekerheid mag worden aan genomen, dat Z. K. H. Prins Hendrik zelf de ruiterfeesten zal bywonen, terwyi van de ministers van binnenlandsche zaken en de fensie eereprijzen werden beschikbaar ge teld voor d. kampioenwedstryden. De wedstryden beginnen om 2 uur en om de landelyke ruitersport populair te maken heeft men met opzet de toegangsprijzen zeer laag gesteld, zoodat men or> «ui „uit verkocht huls" mag rekenen. Te Doncaster werd gister de race gehou den om de Saint leger stakes. Deze werd ge wonnen door Sandwich (eigenaar Lord Ro- sebery) met vier lengten voorsprong op Or- pen (eigenaar Sir John Rutherford), dat op een lengte gevolgd werd door Sir Androw (eigenaar de heer Womdards). De noteerir.g was resp. 9.1; 11.2 en 20.1. Door de groote nederlaag door de Water ratten toegebracht ziet de A. M. V. J. van de verdere promotie wedstryden af. Hierdoor is het nu zeker dat de Waterratten promo- veeren en in de tweede klasse komen. Gisteren werden de wedstrijden om den Palace-Hotelwisselbeker voortgezet. De uit slagen luiden: Halve eindwedstryden: E. J. J. B. Cremers (18) slaat A. van Loebenstein (22) met 7 en 6. G. Kremers (16) slaat Jhr. R. v. d. Wyck met 5 en 4. Om den W. F. van Heuklom-wlsselbeker: le ronde: Mevr. Zamen (24) slaat Mevr. Matthes (24) met 7 en 5. Mevr. Quarles van Ufford (10) slaat Mevr. van Loebenstein (24) met 2 en 1. Mevr. Carp (24) slaat Mevr. Henny (24) met 6 en 5. Mevr. Fumee (24) slaat Mevr. de Bruine Greeneveldt (16) met 1 up. Mevr. van Waveren (18) slaat Mevr. Carp (24) met 2 en 1. „Haarlemsche Damclub" Het eerste en tweede tiental der „Haar lemsche Damclub" is thans voor het seizoen 1931/32 definitief als volgt samengesteld: „Haarlemsche Damclub" I Bord Nr. 1 J. W. van Dartelen; 2. A. da Jong; 3. P. G. van Engelen; 4. J. B. Sluiter Jr.; 5. J. Poppen; 6. Joh. Fabel Jr.; 7. J. van der Glessen; 8. J. van Looij; 9. J. P. van Eyk; 10. H. Greeuw. „Haarlemsche Damclub" IX Bord Nr. 1 J. Wielenga; 2. F. W. de Pater; 3. H. van Lunenburg Jr.; 4. J. Balk; 5. W. van Pelt; 6. J. H. Reedijk; 7. H. Berghuis; 8. A. Kiel; 9. Th. Wesselman; 10. J. Otter. Zondag hield bovengenoemde vereeniglng een wedvlucht met oude en Jonge duiven van af Vilvoorde (België), 162 K.M. De uitslag was als volgt: H. v. Alphen 1, 15; J. J. Hart 2, 3, 13, 18; L. Meurs 4; H. C. Gans 5, 12; W. v. d. Veldt 6; C. v. Meurs 7; P. v. Andel 8, 21; H. de Droog 9; G. Stouten 10, 20; Tero) 11; D. v. Kampen 14; H. J. Petten 16; J.: H. Hart 17; A. Stathie 19. Eerste duif 11 uur 21 minu ten. Laatste duif 1151 min. De afloop van de gehouden wedvluchten met jonge duiven gaf den volgenden uitslag der kampioenschappenKampioen jonge dui ven L. v. Meurs, 2e prys J. Terhorst, 3e prys C. Koning. Kampioen jonge duif 3 A. 31. 6533 eigenaar A. Terol, idem 2e H. 31. 3231 eigenaar L. v. Meurs. Uitslag over oud en jong, kampioen gene raal C. Koning met 214 punten, 2e G. H. Stouten 211 punten; 3. P. v. Andel 170 pun ten; 4e J. Terhorst 169 punten; 5. L. v. Meurs 165 punten; 6e J. J. Hart Sr. 147 punten; 7e H. J. Petter 83 punten; 8e J. H. Hart Jr. 78 punten; 9e A. Terol 77 punten: 10e H. v. Alphen 73 punten. Aan dit kampioenschap namen 26 leden deel. De Royal Aero Club heeft te kennen ge geven dat de volgende piloten van de Royal Air Force voorloopig zijn aangewezen om Za'erdag a.s. deel te nemen aan de wed stryden om den Schneider Cup. Luitenant- vlieger J. N. Boatman met een S 6 B Vickers supremarine Rolls Royce water vliegtuig, vlieger-officier L. S. Snaith met een S 6 A die in 1929 aan de wedstrijden heeft deelgenomen en luitenant-vlieger G. H. Stainforth, eveneens in een S 6 B toe stel. Luitenant-vlieger G. H. Stainforth ls uit verkoren om het S 6 B watervliegtuig te be sturen, waarmee getracht zal worden een nieuw wereldsnelheidsrecord te vestigen over een traject van 3 KM., welke zoo spoedig mogelijk zal worden gehouden. Gistermiddag maakte een der S 6 B toe stellen, welke thans is uitgerust met zyn race motoren, zyn laatste proefvlucht. Onder de toeschouwers bevond zich de vermaarde vliegtuigbouwer Anthony Fokker, die thans een bezoek brengt aan Groot- Brittannië. R. K. V. V. Rood-Wit, 't Veld. R. K. V. V. H. S. V., Heiloo Verzoeke verslagen van wedstryden eer der in te zenden. Verslagen van Zondags gespeelde wedstrij den moeten des Maandags in ons bezit zy» REDACTIE. Spoort al Uw kennissen aan hun vraaè- en aanbod advertenties te plaatsen in onze ei&en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6