Aam onze Lezers De onthulling van het Lorentz-monument te Arnhem BINNENLANDSCH NIEUWS Rijkspersoneel en crisis Het Nuyensfonds FINANCIEN KERKNIEUWS GEMENGD NIEUWS LUCHTVAART De Indië-postvliegtuigen IJMUIDEN BEVERWIJK R.KF PAARDENSPORT DAMMEN ZWEMMEN De Waterratten gepromoveerd GOLF De Golfweek te Noordwijk aan Zee DUIVENSPORT „Haarl. Amsterdamsch Kwartier" CORRESPONDENTIE MARKTNIEUWS Nieuwe Haarlemsche Courant UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL VELSEN Verdeeling werkzaamheden B. en W. SPORT EN SPEL VOETBAL H. K. H. PRINSES JULIANA heeft Woensdag te Arnhem het monnment ter nagedachtenis aan wijlen Prof. Lorentz onthuld. H. K. H. Prinses Juliana legt een krans aan den voet van het monument na de onthulling. Het overlijden van Mgr. Prof. Dr. W. H. Nolens Brieven en telegrammen van rouwbeklag. Zooals te begri,jpen is, werden na het overlijden van Mgr. Prof. Dr. W. H. No- lens tallooze bewijzen van deelneming ont vangen. Enkele, van wereldlijke en geeste lijke overheden werden reeds gepubliceerd. Daar kunnen nog bijgevoegd worden brie ven of telegrammen van rouwbeklag van H. M. de Koningin-Moeder, van H. K. H. Prinses Juliana, van de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, den directeur van het Kabinet der Koningin, van Mgr. L. Schrijnen en Mgr. A. F. Diepen, van de besturen van verschillende Kamerfracties, van Ministers van Staat, o.a. van den heer Colijn uit Genève en den heer Idenburg uit Nauheim, van den directeur van het Int. Arbeidsbureau te Genève, Albert Thomas, van Sir Butler uit New-York enz. enz. Van Z.Em. Kardinaal Van Rossum werd uit Brunnen (Zwitserland) het volgende te legram ontvangen: „Innig deelnemend in onherstelbaar verlies voor Katholiek Ne derland blijven wij den grooten doode in onze gebeden herdenken." Gemeenteraad Amsterdam Onder voorzitterschap van burgemeester W. de Vlugt kwam de Amsterdamsche raad Woensdagmiddag bijeen. De agenda bevatte om. mededeeling van de werkzaamheden onder de leden van het College van Burge meester en wethouders. Over de samenvoe ging van de dienst van P. W. en volkshuis vesting voorheen verdeeld tusschen twee wet houders, thans onder een wethouder R. de Miranda, S. D. A. P. zijn door verschillende raadsleden discussies gevoerd. De heeren Boissevain en J. ter Haar, dienden een motie in, waarbij de raad de meening uitsprak, dat de toestand, zooals hij tot dusver was, waarbij de diensten afzonderlijk waren, meer in het belang der gemeente was. Deze motie werd verworpen met 28 tegen 13 stemmen. Beslo ten werd voor deze twee diensten, een com missie van bijstand in te stellen, en deze uit te breiden tot acht leden. De heer Romme (R. K.) merkte op dat wethouder Polak de zeer moeilijke portefeuille van financiën op zich had genomen. Hij sprak den wensch uit dat het dezen wethouder gegeven zoude zijn deze zware taak tot volle tevredenheid te mo gen vervullen, om in de komende periode den goeden naam, dien Amsterdam in financieel opzicht bezit te behouden. Vervolgens vonden de benoemingen plaats der verschillende raadscommissiën. Raadslid niet toegelaten Beslissende op een beroep van C. van Tol en J. A. de Bruijn, leden van den raad der gemeente Rijnzaterswoude, tegen het besluit van dien raad voorzoover betreft de toela ting van R. Kroon als lid van dien raad, hebben Ged. Staten van Zuid-Holland be sloten, met vernietiging van het raadsbe sluit, R. Kroon, niet toe te laten als lid van dien raad, aangezien de vaststelling van den uitslag der verkiezingen in strijd is met art. 17 der Gemeentewet. Tweede Kamer Jos. Maenen zal zitting nemen Naar de „Vlkskr." verneemt, is het be noemd verklaarde lid der Tweede Kamer, de heer J. H. Maenen te Heerlen, voornemens die benoeming te aanvaarden en zitting te nemen als Kamerlid. Het ligt evenwel niet in het voornemen van den heer Maenen na 1933, bij een eventueele hernieuwing van zijn man daat als Kamerlid, dit lidmaatschap te blij ven vereenigen met dat van Gedeputeerde. Voor welke functie de heer Maenen dan zal kiezen staat thans nog niet vast. Geruchten omtrent salarisverlaging Overleg met de Vakcentrales Er zijn al sedert eenigen tijd geruchten in omloop over salarisverlaging van het rijks personeel, waarover besprekingen zijn geweest in het Georganiseerd Overleg. Naar de „Tel." verneemt, hebben deze besprekingen evenwel niet geloopen over loonsverlaging of de pen sioenpremie. Wel zijn van regeeringszijde denkbeelden geuit, opdat in overleg met de organisaties, als de crisis bedenkelijke afme tingen gaat aannemen, naar maatregelen ge zocht kan worden om de staatsbegrooting sluitend te maken. Aan deze denkbeelden zal nog geen gevolg worden gegeven. Ook de werkloosheidsuitkeering is ter sprake geko men, en van regeeringszijde zijn voorstellen gedaan. De verschillende denkbeelden van de regeering, ten aanzien waarvan nu de des kundigen der vakbeweging zijn ingeschakeld, zullen nu door de vakcentrales nader over wogen worden. Er is evenwel uitdrukkelijk aan de leden van het Georg. Overleg geheimhouding opge legd. Voorloopig is er geen vergadering van de Centrale Commissie in Den Haag, waar van mr. Woltman, secretaris-generaal van het Departement van Financiën, voorzitter is. Uitreiking bekroning aan Dr. R. Post Het bestuur van het Nuyensfonds zal op Maandag 21 September 1931 in bijzondere vergadering bijeenkomen te Nijmegen in een der zalen van het Universiteitsgebouw op het Keizer Karelplein 11 des morgens om half 12 teneinde aan Dr. R. Post de bekroning uit te reiken, welke hem voor zijn boek over „De Eigenkerken in het Bisdom Utrecht" door het Nuyensfonds is toegekend. Tot het bijwonen dezer vergadering zijn een aantal belangstellenden uitgenoodigd. Vereeniging tot bevordering van het Gesticht van het Arme Kind Jezus Nederlandsche provincie te Maastricht. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie wenscht bovengenoemde vereeni ging uit te geven een i'A pet. 25-jarige obligatieleening groot 600.000 nominaal met goedkeuring van de Kerkelijke Overheid. In schrijving staat open voor de uitgifte der eerste serie van vorengenoemde leening groot f 300.000 nominaal. De koers van uit gifte is 100 pet. De Vereeniging tot bevordering van het- Gesticht van het Arme Kind Jezus, waarvan het Algemeen Moederhuis is gevestigd te Simpelveld, werd opgericht in 1882 en Ko ninklijk goedgekeurd Zij stelt zich ten doel het verplegen en onderwijzen van arme, ver latene, vooral verwaarloosde kinderen en van jonge meisjes, als kostleerlingen. De Nederlandsche Provincie beoefent haar liefdewerk in 12 huizen hier te lande en wel te Maastricht <2 huizen, nl. provinciaal- huis en novicitaatshuis te Caberg-Maas- tricht), Roermond, Swalmen, Velsen, Slag haren, Amsterdam, Castricum, IJmuiden, IJmuiden-O., 's-Gravenhage en Naarden. De orde is uitgegroeid tot een der grootste on- derwijs-congregaties in Nederland en mag zich in steeds toenemenden bloei en sympa thie verheugen. Alleen te Maastricht alreeds Het veertigjarig priesterfeest van Mgr. Poels Huisprelaat van Z. H. den Paus Gisteren heeft Mgr. dr. H. Poels te Heerlen onder enorme belangstelling zijn veertigjarig priesterfeest herdacht. Honderden en hon derden hebben van de hun op een receptie geboden gelegenheid gebruik gemaakt om den Doctor hunne gelukwenschen aan te bieden. De beide kamers van den jubilaris waar deze receptie werd gehouden, waren in een bloe mentuin herschapen. Onder de aanwezigen waren Mgr. dr. B. Eras, procurator van het Nederlandsch Epis copaat te Rome, Z. H. Exc. Mgr. E. Lebouille, de Commissaris der Koningin in Limburg, de Zeereerw. heer Th. van der Marck, secre taris van het bisdom Roermond, de oud-mi nisters Bongaerts, König en Waszink, de directeur van Rolduc de Hoogeerw. heer A. v. d. Venne, prof. dr. Féron van het Groot- Seminarie te Roermond, prof. Tromp van de Gregoriana te Rome, de dekens van vele de kenaten in Limburg, burgemeesters van tal van gemeenten, vertegenwoordigers van Staats- en particuliere mijnen en andere in- dustrieele ondernemingen en van tal van organisaties en instellingen waarmede de ju bilaris direct of indirect in betrekking staat. Zoo van den Limburgschen R. K. Werklie- denbond, het volledig bestuur van het R. K. Werklieden Verbond te Utrecht, vertegen woordigers van den R. K. bond van technici, den R. K. bond voor groote gezinnen, den kring Limburg der R. K. journalistenvereeni- ging, den Limburgschen R. K. land- en tuin- bouwbond, den R. K. Middenstandsbond, het Algemeen Mijnwerkersfonds en verder van vele R. K. vakbonden. Nog zagen wij mr. C. Jansen de Limpens, voorzitter der R. K. Statenfractie en het Tweede Kamerlid M. van Poll, alsook zeer vele geestelijken uit gansch de mijnstreek. Een attentie, die door den jubilaris op hoo- gen prijs werd gesteld was het bezoek van den geneesheer-directeur van het St. Jozef - ziekenhuis te Heerlen dr. Crobach, die verge zeld was van twee patiënten van iedere af- deeling met de verpleegsters, die prachtige bloemen aanboden. Onder de honderden telegrammen was er een van Z. H. Exc. Mgr. L. Schrijnen, bis schop van Roermond, dat als volgt luidde: „Wij danken u voor het werk, dat u ver richt hebt, en wenschen u geluk met uw benoeming tot huisprelaat van Zijne Hei ligheid den Paus". De consul van Joego Slavië te Heerlen, die ook ter receptie verscheen, mocht den jubi laris diens benoeming mededeelen tot com mandeur in de Orde van Sint Sa va van Joego Slavië. De Pauselijke Internuntius te 's-Graven hage Z. Exc. Mgr. L. Schioppa had een tele- grafischen gelukwensch gezonden, terwijl on der de brieven er een was van den minister president Z. Exc. Jhr. mr. Ch. Ruijs de Bee- renbrouck. De Gouden Keten der Waarheid Naar wij vernemen is de Engelsche ver taling van dit reeds in meer dan 35000 exemplaren verkochte werkje ter perse en de Duitsche in voorbereiding. Beide zullen aan het eind van dit jaar verschijnen en zijn genomen van den zesden druk (30ste tot 40ste duizendtal). De wensch van Z. D. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, dat dit boekje in alle Ka tholieke gezinnen zou komen, schijnt snel in vervulling te gaan. Storing in het electriciteitsbedrijf te Amsterdam Een defecte stroomtransformator de oorzaak Gedurende den afgeloopen nacht heeft in de hoofdstad een ernstige storing in het electriciteitsbedrijf plaats gehad. Even voor drie uur ging het licht plotseling uit en werd de geheele stad in duisternis ge huld. Alle bedrijven, voor zoover zij niet over eigen electrische installaties beschik ken, stonden stil. In de ziekenhuizen moest de noodverlich ting in werking worden gesteld. De storing, die het gevolg bleek te zijn van een defect geworden stroomtransfor mator, waardoor kortsluiting ontstond op de rails van het 50.000 volt onder station aan de electrische centrale Noord, duurde voor het centrum en Zuiden der stad ruim 20 minuten. Het overige gedeelte der stad bleef ongeveer 40 minuten in het duister. De afgevaardigde pronkte met vreemde veeren Wie zijn hoed is dat? Bij de gisteren gehouden discussie in het Engelsche Lagerhuis ontstond een even ongewoon als vermakelijk incident, vertelt het „Hbd." Volgens den regel van het huis moet een afgevaardigde, die, terwijl een bespreking aan den gang is, een vraag betreffende de regeling der werkzaamheden tot den spea ker wil richten, dit te kennen geven door het hoofd te dekken. Een der leiders van de arbeiderspartij, die zulk een vraag wilde stellen, had evenwel zoo spoedig geen hoed bij de hand, waarop zijn partijgenoote, mevrouw Manning haar hoed, die weliswaar op een ronden hee- renhoed geleek, maar met twee groote vee- ren was getooid, aan haar collega liet over handigen. Een ander gedienstig lid zette den hoed op het hoofd van den vrager, doch toen deze bemerkte, dat hij met vreemde veeren pronkte, rukte hij nijdig den hoed van het hoofd en wierp hem weg. Er ontstond een wilde jacht op het hoofddeksel, dat. toen het ten slotte in de handen zijner eigenares terugkeerde, niet alleen verfomfaaid, maar ook van zijn veeren beroofd en afzichtelijk verminkt was. Mrs. Manning zou het ernstige voorne men hebben haar hoed niet meer zoo licht- vaardiglijk aan een harer medeleden uit te leenen. De Raaf te Karachi Bij de K.L.M. is bericht ontvangen dat het retourvliegtuig Raaf gisteren om 5 uur 50 uit Jhansi is vertrokken, om 9.52 te Jodpoer is aangekomen, vandaar om 11 uur 10 is ge start en te 15 uur 10 te Karachi is gearri veerd. Aan boor'5 is alles wel. Ernstig zedenmisdrijf Gistermiddag is een opvarende van den alhier binnengekomen stoomtrawler Maas mond, de matroos S., gearresteerd en gevan kelijk naar Haarlem overgebracht. De man wordt verdacht van een zeer ernstig zeden misdrijf. Intrekking aanwijzing tot loco-burgemeester Door den Commissaris der Koningin is het besluit van 1923, waarbij de heer C. A. Zwager tot loco-burgemeester werd benoemd, ingetrokken, omdat de redenen, op grond waarvan bedoeld besluit destijds genomen werd, thans niet meer aanwezig zijn. Men zal zich herinneren, dat de heer Zwager in 1923 door den Commissaris als loco-burgemeester werd aangewezen in de plaats van den toenmaligen wethouder J. Eyking, die door B. en W. was aangewezen. Thans is tot loco-burgemeester benoemd de heer J. F. Braun. denking van het 5-jarig bestaan de zaken der vereeniging op een behoorlijke manier marcheeren. Laten wij hopen, dat R. K. V. V. „Pur- merend" met Gods besten zegen nog vele ja ren mag blijven voortbestaan. „Bloemendaal" Voor Zondag a.s. organiseert de Voetbal- vereeniging „Bloemendaal" een echte voet balzondag. Des morgens te 10.30 SDeelt n.l. op haar terrein aan den Brederodeweg te Bloemendaal een A. F. C.elftal uit Amster dam tegen een combinatie uit Bloemendaal terwijl des middags de Veteranen van beide vereenigingen tegen 12.30 12.30 uur tegen elkaar uitkomen. Dan volgt te 2 uur de wedstrijd A. F. C. 1 tegen het eerste elftal van Bloemendaal. Indien het weder medewerkt, dan belooft het dus een aardige dag te worden en zullen onge twijfeld velen een wandeling naar het mooie Bloemendaalveld op hun Zondagsch pro gramma zetten. Competitie 19311932 De Sportillustratie publiceert de verdeeling voor het nieuwe seizoen. Deze luidt voor de eerste- en eenige afdee- lingen van de 2e klasse, als volgt: le klasse A Caesar, Valkenburg, Sitt. Boys, Marsana, R. K. V. V. L„ Chèvremont, Kimbria, He lios, V.V.H., R. K. O. N. S., Volharding, Kerkrade of S. V. B. B R. K. T. V. V., Mulo, Venlosche Boys, Ven- lo, Wilhelmina, D. E. V., Kolping, Gen nep, Geel-Zwart (voorwaardelijk), Bra- bantia of Hees. C N. E. O., P. H., Achilles, Quick, V. D. Z„ Grol, De Zweef, Denekamp, 's-Heerens- berg, S. D. O. U. C., Altoir, Zwolle. Op verzoek der vereenigingen kan hier in twee groepen gespeeld worden. D H. M. S„ V. V. Z„ Wilskracht, De Meer, P. V. C., V. .1 C. Limvio, S D. O., E. M. M, Santnoort. E D. H. L., T. Y. B. B„ H. B. C., S. J. C., Leonidas, Gr. Willem, G. D. A., Donk, D. E. M., Spartaan. 2e klasse N Volendam, Onze Gezellen, D. O. S. S., Alw. Forward, V. V. A., Zwaluwen, G. V. O., R. K. A. V., Vitesse. O Teylingen, Excelsior, Blauw Zwart, L. en S., Gr. Floris, Lisse, P. F. C. De indeeling van nieuwe vereenigingen ge schiedt op voorwaarde dat voldaan wordt aan de gestelde eischen. De groote Ruiterdag te Amsterdam De grootste ruiterbijeenkomst, die ooit in ons land werd gehouden en die te Amster dam in het Olympisch Stadion op 19 Sep tember a.s. zal worden gehouden, belooft een geweldig succes voor de jonge organisatie der landelijke ruitersport te worden. Met vrij groote zekerheid mag worden aan genomen, dat Z. K. H. Prins Hendrik zelf de ruiterfeesten zal bijwonen, terwijl van de ministers van binnenlandsche zaken en de fensie eereprijzen werden beschikbaar ge steld voor d, kampioenwedstrijden. De wedstrijden beginnen om 2 uur en om de landelijke ruitersport populair te maken heeft men met opzet de toegangsprijzen zeer laag gesteld, zoodat men op een „uit verkocht huis" mag rekenen. De Saint leger Stakes te Doncaster Te Doncaster werd gister de race gehou den om de Saint leger stakes. Deze werd ge wonnen door Sandwich (eigenaar Lord Ro- sebery) met vier lengten voorsprong op Or- pen (eigenaar Sir John Rutherford), dat op een lengte gevolgd werd door Sir Androw (eigenaar de heer Womdards). De noteering was resp. 9.1; 11.2 en 20.1. „Haarlemsche Damclub" Het eerste en tweede tiental der „Haar lemsche Damclub" is thans voor het seizoen 1931/32 definitief als volgt samengesteld: „Haarlemsche Damclub" I Bord Nr. 1 J. W. van Dartelen; 2. A. de Jong; 3. P. G. van Engelen; 4. J. B. Sluiter Jr.; 5. J. Poppen; 6. Joh. Fabel Jr.; 7. J. van der Giessen; 8. J. van Looij; 9. J. P. van Eijk; 10. H. Greeuw. „Haarlemsche Damclub" II Bord Nr. 1 J. Wielenga; 2. F. W. de Pater; 3. H. van Lunenburg Jr.; 4. J. Balk; 5. W. van Pelt; 6. J. H. Reedijk; 7. H. Berghuis; 8. A. Kiel; 9. Th. Wesselman; 10. J. Otter. Door de groote nederlaag door de Water ratten toegebracht ziet de A. M. V. J. van de verdere promotie wedstrijden af. Hierdoor is het nu zeker dat de Waterratten promo- veeren en in de tweede klasse komen. Gisteren werden de wedstrijden om den Palace-Hotelwisselbeker voortgezet. De uit slagen luiden: Halve eindwedstrijden: E. J. J. B. Cremers (18) slaat A. van Loebenstein (22) met 7 en 6. G. Kremers (16) slaat Jhr. R. v. d. Wyck met 5 en 4. Om den W. F. van Heuklom-wisselbeker: le ronde: Mevr. Zamen (24) slaat Mevr. Matthes (24) met 7 en 5. Mevr. Quarles van Ufford (10) slaat Mievr. van Loebenstein (24) met 2 en 1. Mevr. Carp (24) slaat Mevr. Henny (24) met 6 en 5. Mevr. Fumee (24) slaat Mevr. de Bruine Groeneveldt (16) met 1 up. Mevr. van Waveren (18) slaat Mevr. Carp (24) met 2 en 1. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude en jonge duiven van af Vilvoorde (België), 162 K.M. De uitslag was als volgt: H. v. Alphen 1, 15; J. J. Hart 2, 3, 13, 18; L. Meurs 4; H. C. Gans 5, 12; W. v. d. Veldt 6; C. v. Meurs 7; P. v. Andel 8, 21; H. de Droog 9; G. Stouten 10, 20; A. Terol 11; D. v. Kampen 14; H. J. Petten 16; J.: H. Hart 17; A. Stathie 19. Eerste duif 11 uur 21 minu ten. Laatste duif 1151 min. De afloop van de gehouden wedvluchten met jonge duiven gaf den volgenden uitslag der kampioenschappen: Kampioen jonge dui ven L. v. Meurs, 2e prijs J. Terhorst, 3e prijs C. Koning. Kampioen jonge duif 3 A. 31. 6533 eigenaar A. Terol, idem 2e H. 31. 3231 eigenaar L. v. Meurs. Uitslag over oud en jong, kampioen gene raal C. Koning met 214 punten, 2e G. H. Stouten 211 punten; 3. P. v. Andel 170 pun ten; 4e J. Terhorst 169 punten; 5. L. v. Meurs 165 punten; 6e J. J. Hart Sr. 147 punten; 7e H. J. Petter 83 punten; 8e J. H. Hart Jr. 78 punten; 9e A. Terol 77 punten; 10e H. v. Alphen 73 punten. Aan dit kampioenschap namen 26 leden deel. R. K. V. V. Rood-Wit, 't Veld. R. K. V. V. H. S. V., Heiloo Verzoeke verslagen van wedstrijden eer der in te zenden. Verslagen van Zondags gespeelde wedstrij den moeten des Maandags in ons bezit zijn. REDACTIE. SCHAGEN, 10 §ept. 1931. Aanvoer 14 Paarden 150—400, 7 Stieren 90—180, 20 Geldekoeien (mag.) 120200, 90 idem (vet te) 250375, 12 Kalfkoeien 230330, 6 Gras- kalveren 3050, 22 Nuchtere Kalveren 12 22, 70 Schapen (magere) 2634, 201 idem (vette) 30—36, 305 Lammeren 2230, 40 Varkens (magere) 1519, 73 Idem (vette) p. K.G. 0.40—0.44, 150 Biggen 10—14, 62 Kippen 0.7C1.10, Eenden 0.60. SCHAGEN 10 Sept. Eierveiling. Aanvoer 79800 Kipeieren, bruine 5.405.80, witte 4.90—5.50, kleine witte 3.90—4.30, 1500 eend eieren 3.80, 7 Kalkoeneieren 6.80. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Sept. Langendijker Groentenveiling 12000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 6.807.30, Eigenheimers 4.80, Due of York 4.40 4.50, Drielingen 6.60-7.40. 5000 K.G. Wortelen 1.102.60. 1400 stuks Bloem kool: 1ste soort 6.409.90, 2de soort f 0.90 —2.10. 20000 K.G. Roode kool 0.60— 1.10. 18000 K.G. Gele kool 0.60—1.70. 130.000 K.G. Witte kool f 0.60—0.70. 5600 K.G Uien 3.40—3.80, Grove f 4.20, Drie lingen 1.60—1.90, Nep f 5.80. 130 K.G. Slaboonen 17.20—20.60. 100 K.G. Snüboo- nen 8.30—15.10. 4500 K.G. Bieten 1.70— 2.40. NOORD-SCHARWOUDE, 10 September 24.400 K. G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.40—7.20: Groote idem 3.30; Due of York 4.10—4.40; Drielingen 5.53—7.40; 22. /00 K.G. Roode kool 0.60—1.50; 6300 K.G. Gele Kool 0.60—1.60; 39.500 K.G. Witte kool 0.60—0.80; Uien; 2.60—3.60; Grove 4.00—5.00; Drielingen 1.80—2.20; 20.200 K. G. Nep 5.70—6.40; 6200 K.G. Spercieboonen 15.5020 2000 K.G. kro ten 12. AMSTERDAM, 10 September Amster damsche aardappelprijzen Aanvoer 3 la dingen, 1111 Hl. Prijzen zijn onveranderd. 's HERTOGENBOSCH, 9 Sept 1931 Op de markt van heden waren aangevoerd 2244 stuks: 1193 stuks hoornvee, 895 biggen, 23 zeugen, 77 schapen-lammeren, 56 kalve ren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien 200390 per stuk; Kalfvaarzen 175275 per stuk; Magere ossen en keeien 140— 240 per stuk; Vette ossen en koeien, le kw. f 43 46 per 100 pond; id. 2e kw. 40.42 per 100 pond; Pinken 110150 per stuk; Zeu gen f 4060 per stuk; Biggen f 7—13 per week; Schapen f 18—30 per stuk; Lamme ren 1825 per stuk. Verdere mededeelingenKalf- en melkvee iets betere handel, niet duurder; mager vee kalm en prijshoudend; vet vee en stieren door weinig aanvoer iets duurder; de big- genhandel vlugger en ruim prijshoudend. Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod- advertenties te plaatsen in onze eigen De Ooievaar van Karachi naar Allahabad Voorts is bij de K.LM. bericht ontvangen dat het uitgaande postvliegtuig Ooievaar gis teren om 7 uur 30 uit Karachi is vertrokken en na van 10.49 tot 12 uur 15 te Jodpoer te hebben doorgebracht om 17 uur te Allahabad is geland. Aan boord is alles wel. Staartloos vliegtuig te Berlijn aangekomen De door den vliegtuigbouwer Alexander Lip- pisch, den leider van het laboratorium van de Rhoen-Rossitten-Maatschappij, gebouwde staartlooze machine, kwam gistermiddag op het vliegveld te Berlijn aan. Het vliegtuig werd bestuurd door den zellvlieger Groenhoff en zal eenige dagen te Berlijn blijven. Het nieuwe type vliegtuig is tijdens verscheidene proefvluchten uitstekend bevallen. In het bij zonder was men te spreken over de vlieg- eigenschappen van de kleine machine zij heeft een spanwijdte van 13 meter in ver houding met andere constructies. Helaas is echter de vlucht van de wasserkuppe, waar het toestel gebouwd is, naar Berlijn niet zon der strubbelingen gegaan, daar de 28 P. K. Bristol-Cherubmotor tijdens de reis defect geraakte, waardoor Dinsdag in de nabijheid van Coethen en later in den loop van Woens dag in de nabijheid van Ludwigsfelde een noodlanding moest worden gemaakt. De wedstrijden om den Schneider Cup De Royal Aero Club heeft te kennen ge geven dat de volgende piloten van de Royal Air Force voorloopig zijn aangewezen om Za'erdag a.s. deel te nemen aan de wed strijden om den Schneider Cup. Luitenant vlieger J. N. Boatman met een S 6 B Vickers supremarine Rolls Royce water vliegtuig, vlieger-officier L. S. Snaith met een S 6 A die in 1929 aan de wedstrijden heeft deelgenomen en luitenant-vlieger G. H. Stainforth, eveneens in een S 6 B toe stel. Luitenant-vlieger G. H. Stainforth is uit verkoren om het S 6 B watervliegtuig te be sturen, waarmee getracht zal worden een nieuw wereldsnelheidsrecord te vestigen over een traject van 3 K.M., welke zoo spoedig mogelijk zal worden gehouden. Gistermiddag' maakte een der S 6 B toe stellen, welke thans is uitgerust met zijn race motoren, zijn laatste proefvlucht. Onder de toeschouwers bevond zich de vermaarde vliegtuigbouwer Anthony Fokker, die thans een bezoek brengt aan Groot- Brittannië. Vereeniging R.K. Herstellingsoorden voor Longlijders en Zwakke kinderen Loterij „Heliomare" Naar wij vernemen, is de trekking van deze loterij bepaald op 29 Sept. a.s. Er is nog 'n beperkt aantal loten verkrijgbaar, waartoe men zich tot zelateurs of zelatrlcen gelieve te wenden, of tot het .Secretariaat, Ooster park 63, Amsterdam. Spreekuur wethouder De wethouder van onderwijs en sociale zaken, de heer dr. J. Th. Bornwater, zal voortaan eiken Dinsdag van half 4 tot 5 uur spreekuur houden aan zijn woning Militia- renweg 15, De werkzaamheden zijn verdeeld als volgt: Burgemeester: keuringsdienst, geneeskun dige dienst en takken van dienst volgens de wet. Wethouder Dunnebier: openbare werken, reinigings- en ontsmettingsdienst, grondbe drijf. Wethouder Nijssen: financiën en verifica tie, parken en plantsoenen. Wethouder Tusenius: onderwijs, gasbedrijf, waterleiding, brandweer. Wethouder Bosman: sociale aangelegen heden, waaronder begrepen volkshuisvesting, schoolvoeding en -kleeding. Voorzitters commissiën: Commissie van bijstand in het beheer van openbare werken: J. C. Dunnebier. Commissie van bijstand voor de financiën: J. P. Nijssen. Commissie van bijstand voor gas en water: K. H. Tusenius. Commissie van bijstand voor onderwijs zaken: K. H. Tusenius. Commissie van bijstand voor Velserbeek en de plantsoenen: J. P. Nijssen. Commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving: de burgemeester. Commissie van overleg voor de ambtena ren: P. Bosman, pl.v.v. voorzitter: J. P. Nijs sen. Commissie van overleg voor de werklieden: P. Bosman, pl.v.v. voorzitter: J. P. Nijssen. Commissie van bijstand voor de politie: de Burgemeester. Hieruit blijkt dus, dat .Parken en Plant soenen", voorheen behoorende tot de werk zaamheden van den burgemeester, thans zijn gekomen onder den heer J. P. Nijssen. R. K. Voetbal vereeniging „Purmerend" Eerste lustrum Zondag 13 September a.s. zal de R. K. Voetbalvereeniging „Purmerend" haar 5-jarig bestaan herdenken. Dit feit meende men niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan, en een daar toe in het leven geroepen commissie heeft alles in het werk gesteld om dien dag tot een mooien feestdag te maken. Zoo zal des morgens in de parochiekerk van den H. Nicolaas te Purmerend een H. Mis werden opgedragen, waaronder gemeen schappelijke H. Communie en na deze H. Mis is voor bestuur en leden een gemeenschap pelijk ontbijt bereid. Des middags zal er een optocht door Pur merend worden gehouden met medewerking van het R. K. Harmoniegezelschap „Cres cendo" naar het voetbalterrein, alwaar eerst een gecostumeerde voetbalwedstrijd zal wor den gespeeld en daarna een f eestwedstrijd Purmerend IN. V. A. I (Amsterdam", waarvoor door de Redactie van de Nieuwe Purmerender Courant en door de N.V. Hei- nekens Bierbrouwerij medailles zijn beschik baar gesteld. Des avonds zal in het R. K. Patronaats gebouw een feestavond worden gehouden voor leden, donateurs, ouders van leden en verdere genoodigden, voor welken feestavond de medewerking is verzekerd van den be kenden humorist Max Laarhoven. In dien betrekkelijk slechts korten tijd van bestaan heeft R. K. V. V. „Purmerend" alreeds met vele moeilijkheden te kampen gehad, doch harde werkers zagen in dat in Purmerenc' naast een neutrale voetbal vereeniging een katholieke voetbalvereeni ging moest bestaan, en met vereende krachten heeft men R. K. V. V. „Purmer end" door de grootste moeilijkheden weten heen. te werken, zoodat heden bil de her-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 8