Sport en Wedstrijden K. N. V. B. Sportvereeniging *De Tramvogels" WIELRENNEN De revanche-wedstrijden op de Stadion Wielerbaan PAARDENSPORT Landelijke Ruitersport GOLF Om den Boissevain-beker HONKBAL Wordt H. H. C. kampioen? BILJARTEN „Vondel"—„D. E. S." FAILLISSEMENTEN BOEKBESPREKING VRAGEN BUS INGEZONDEN UIT DEN OMTREK Haarlemmermeer Officieels Mededeelin&ei. BEVERWIJK HEEMSTEDE Hierna volgde rondvraag en sluiting. Emile Vacher SASSENHEIM ZANDVOORT De „Sportkr." meldt, dat het Ned. elftal op Woensdag 23 September een oefenwed strijd zal spelen tegen Manfield Town F.C., een Engelsche prof-club, uitkomende in de derde divisie Zuid van de League. De wed strijd vindt plaats des avonds om 8 uur op 't V.XJ C.-veld, bij kunstlicht dus. 't Is voorts zeer waarschijnlijk, dat op 28 October Blackburn Rovers, de beroemde En gelsche prof-club uit de eerste divisie, de tegenpartij van het Ned. elftal zal zijn. Aan den Hongaarschen Voetbalbond is voorgesteld den wedstrijd NederlandHon garije op 0 April 1933 te spelen. De uitnoodiging van den K.N.V.B. aan den Spaanschen V.B. voor een wedstrijd Neder landSpanje in het voorjaar 1932 is afge wezen. Wel hebben de Spanjaarden voorge steld eerst een ontmoeting in Spanje te hou den. Tevens heeft de K.N.V.B. een uitnoo diging gekregen van Portugal om aldaar 'n landenwedstrijd te spelen. Gepoogd wordt thans een thuiswedstrijd tegen Zweden in 1932 te krijgen. „Tramvogels" zijn er in geslaagd een van de sportterreinen der gemeente Heemstede, gelegen in het Sportpark, van reeds ge noemde gemeente, in huur te verkrijgen. Zaterdag a.s., 12 September, zal men voor het eerst gebruik maken van deze sport terreinen door het spelen van een tweetal wedstrijden, en wel: „Tramvogels" 1 „V, V. IJ." (IJmuiden) en „Tramvogels" 2 „Haarlems Dagblad", op het terrein van Spaarnevogels of „V. O. G.". Beide ontmoetingen vangen om 16 uur (4 uur n.m.) aan en zullen naast elkaar gespeeld worden. De ingang naar de Sportvelden der ge meente Heemstede is voorloop nog aan den Meerweg, doch zal binnenkort verplaatst worden naar den Glipperweg (halte begraaf plaats N. Z. H. T. M.) te Heemstede. Groote belangstelling Voor een bü'kans uitverkocht huis werden gisteravond revanchewedstrijden gehouden van de wereldkampioenschappen, die te Ko penhagen zijn verreden. Voor de pauze werden matches a deux verreden tusschen den wereldkampioen Falk Hansen, den Franschman Michard, den Belg Scherens en den Nederlandschen kampioen Moeskops. De uitslagen hiervan luiden: le rit: 1. Scherens (België), 2. Falk Han sen (wiellengte verschil), tijd laatste 200 meter 13 sec 2e rit: 1. Michard (Frankrijk), 2. Moes kops (Holland) lengte achter. Tijd laat ste 200 meter 12 4/5 sec. "3e rit: 1. Michard (Frankrijk), 2. Sche rens (België) 1 lengte achter. Tijd laatste 200 meter 12 4/5 sec. 4e rit: 1. Falk Hansen, 2. Moeskops (Hol land) in het laatste rechte eind geslagen. Tijd laatste 200 meter 13 1/5 sec. 5e rit: 1. Scherens (België), 2. Moeskops (Holland). Tijd laatste 200 meter 13 2/5 sec. In dezen rit nam Scherens den kop, lag bij het ingaan van de laatste bocht voor en won gemakkelijk. 6e rit: In dezen rit was Michard gedwongen den kop te nemen. Bij het ingaan van de laatste bocht spurtte Falk Hansen bij, een felle strijd ontspint zich op het laatste rechte eind, waarbij oi. Michard als eerste de eindstreep passeerde. De jury besliste anders en verklaarde den wereldkampioen tot. 'winnaar. Door den uitslag van dezen laatsten rit eindigden Michard, Scherens en Falk Hansen met een gelijk aantal punten, zoodat na den stayers wedstrijd over 100 K.M. nog de beslissing gereden moest worden. De nieuwelingenwedstrijd over 6 K. M. (drie klassementen) had het volgende re sultaat: 1. de Rijk, 2. de Beer, 3. v. Nassau. Bij dezen wedstrijd deed zich een eigen- aardlg geval voort De Beer werd verkeerdelijk tot winnaar verklaard, maar nadat hij zijn eereronde gereden had, moest hij de ont vangen bloemen aan de Rijk afgeven. Het nummer 15 K M. voor amateurs had tot resultaat: 1. P. Engelmcer (213/5 sec.), 2. van Nek 3. van Wijk, 4. B. van Dijk. 100 K.M. revanche wedstrijd voor stayers. Het hoofdnummer van dezen avond werd gevormd door den 100 K.M. revanche wedstrijd Voor stayers achter motoren in een rit. Hier aan wordt deelgenomen door de Franschen Lacquehaye en Paillard; den Belg Linart, de Öuitschers Moelier en Sawall en de Hollan ders Blekemolen en Schlebaum. De kop wordt door Blekemolen genomen, terwijl Sawall de rij sluit. Na 42 ronden rij den de beide Hollanders aan den kop met den Duitscher Moeller op de derde plaats. Na 50 ronden zakt Blekemolen iets af en heeft Linart den kop overgenomen. De eer ste 25 K.M. zijn inmiddels afgelegd in den tijd van 21 min. 13 sec. Er ontspint zich dan ®on pracht strijd tusschen den Franschman Faillard en den Duitscher Sawall die beslis send wordt voor den geheelen wedstrijd. De Franschman, die tot nu toe steeds de laatste Plaats heeft' bezet, komt prachtig opzetten, Passeert allen en weet tenslotte Sawall zijn eerste lap te geven, terwijl Schlebaum en Moeller suoedig hierna ook gepasseerd wor den. De 50 K.M. zijn afgelegd in den tijd van 40 min. 47 3/5 sec. Paillard leidt nog steeds 'het Lacquehaye op de tweede plaats en de anderen allen een ronde achter. Ronde na ronde verloopt, zonder dat er iets bijzonders Gebeurt, alleen de staartgroep verwisselt nog al eens van plaats. Men heeft inmiddels de 75 K.M. afgelegd in 1 uur 1 min. 2 sec. De Volgorde is nog steéds dezelfde, met dien Verstande, dat Sawall thans de derde plaats 'nneemt met 1 ronde achter, evenals de an deren. 31 ronden voor het einde gaat Lacque- haye het tempo versnellen. Hij passeert Sa wall en gaat op den leider Paillard af. Ble kemolen en Schlebaum volgen tactisch dit Voorbeeld en Sawall zakt weer af tot de 'natste plaats, doch 8 ronden voor het einde 'nat de wereldkampioen zien wat hij kan. Met groote snelheid weet hij zich van de patste plaats af te werken, passert vier, vtjf ie?enstanders en bezet weer de derde plaats P\et nog steeds 1 ronde achterstand op de 'eiders Paillard en Lacquehaye. De Fransch- h»an Paillard weet tenslotte in den tijd van l 33 1/5 over de eindstreep te gaan. Nitslag: 1. Paillard (Frankrijk) 1 uur 20 Min. 33 1/5 sec.; 2. Laeauehaye (Frankrijk) f50 Meter achterstand: 3. Sawall (Dultsch- ^nd) 560 M.: 4. Linart (België) 570 M.; 5. rjekemolen (Nederland) 600 M.; 6. Moeller 'L>.) 900 M 7. Schlebaum (Nederland) 1030 Meter. Tenslotte vond nog de finale plaats tus- ■'chen de sprinters Michard, Falk. Hansen en ^cherens. De laatste heeft de beste positie de laatste plaats, terwijl Michard den kop *jeeft. In 'n felle spurt betwisten de drie ril- rs elkaar de overwinning en met I wiel lengte voorsprong neemt Michard revanche voor de wereldkampioenschappen te Kopen hagen. Uitslag: 1 Michard (Frankrijk) tijd laat ste 200 M. 12 2/5 sec.; 2. Falk Hansen (De nemarken); 3. Scherens (België.) Groote ruiterspelen in het Stadion te Amsterdam Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Nederlandsche federatie van landelijke rijvereenigingen wordt op Zaterdag 19 Sep tember 1931 in het Olympisch Stadion te Amsterdam een groot ruiterfeest gehouden. De bedoeling hiervan is om eens te laten zien, wat in een kort tijdsverloop van vijf jaren werd bereikt en door een grootsche demonstratie in het openbaar in het cen trum van ons land propaganda te maken voor de ruitersport op het platteland. Niet minder dan 260 jonge boeren en zoons en dochters van boeren, die liefheb berij hebben voor het paard en houden van het rijden met een paard op hun boerderij, zullen op Zaterdagmiddag 19 September een demonstratie geven in de groote ruimte tusschen de wielerbaan van het Stadion in onze hoofdstad Amsterdam. Twintig trompetters zullen vroolijke fan fares blazen en door een federatie-équipe zal push-ball worden gespeeld tegen een team van de Amsterdamsche bereden po litie. Dit spel is over Duitschland uit Amerika in Nederland ingevoerd en werd in ons land het eerste gespeeld door de rijvereeniging „De Amstelruiters" te Nieuwer-Amstel. Verder zijn aan deze wedstrijden verbon den de kampioenschappen van Nederland voor individueele dressuur en individueel springen; ook wordt een springconcours voor patrouilles gegeven, waaraan mogen deel nemen drie ruiters uit eenzelfde rijvereeni ging, met hun leider voorop. Er moeten acht hindernissen worden ge nomen en bij het gezamenlijk rijden wordt noodzakelijk gelet op het bewaren van vol doenden afstand en het springen in een rechte lijn en goed gericht. Zeer belangrijke eereprijzen zijn ter be schikking gesteld door Prins Hendrik, de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw en defensie te 's-Gravenhage en andere vooraanstaande personen op het gebied van de paardensport en paardenfok kerij. De plaatsen van het Stadion zullen te gen zeer redelijke prijzen beschikbaar worden gesteld, zoodat bij gunstig weer mag worden verwacht, dat zij geheel uitverkocht zullen zijn; voor 1.50 en 2 zijn reeds uitnemende zitplaatsen verkrijgbaar. De ruiterfeesten beginnen om 2 uur en zullen omstreeks 5 uur eindigen met het optreden van een groot historische quadrille, waarbij meer dan 60 ruiters zich zullen la ten zien in de schitterende, kleurrijke uni formen van de huzaren uit den tijd van koning Willem I en met elkaar een carous- sel rijden. Ten einde de Amsterdammers van deze groote gebeurtenis op hippisch gebied niet onkundig te laten, zal op Vrijdagmiddag een rit worden gemaakt door de voor naamste straten van de stad, onder het vroolijk geschal van enkele trompetters. Ongetwijfeld zal dit eenigszins ouderwet- sche hoefgetrappel op de gladde geasphal- teerde straten een aardige ongewone afwis seling geven tusschen de moderne eentonig- toeterende motorrijtuigen en een verrassing zijn, welke prikkelt tot het persoonlijk bü- woi.en van de altijd mooie ruiterspelen. Uit de omgeving van Haarlemmermeer zal aan dezen nationalen ruiterdag worden deelgenomen door leden van de landelijke rijvereenigingen „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp, „Ritmeester de Kruijff" te Half weg en „De Amstelruiters" te Bovenkerk en zeker mag worden aangenomen, dat met deze deelnemers talrijke paardenliefhebbers uit deze streek als toeschouwers aanwezig zullen zijn. Gisteren vond de finale (18 holes handi cap matchplay) plaats om den W. Boisse- vain-wisselbeker. Eigenaar - wordt degens, die den beker drie maal wint. Evenals het vorig jaar legde W. F. Looman thans weer beslag op den beker. Hij klopte den twee den finalist, jhr P. N. Quarles van Ufford met 2 up. Beide ploegen hebben al weken geen wed strijd meer gespeeld en waar de zenuwen ook wel mee zullen spelen, voorspellen we dezen keer maar niet. Zaterdagmiddag wordt op het sportterrein aan de Kleverlaan, alsnog de wedstrijd Haarlem II—D. E. C. II gespeeld, die, vol gens onze verwachting, in een klinkende overwinning der Haarlemmers zal eindigen. H. H. C. staat voor heel wat zwaarder taak. Vanaf het begin van het seizoen is Blauw wit een zware concurrent geweest en dat is het Zebra-negental nu nog. Maar morgen valt de beslissing. Dan wordt namelijk ge speeld Blauw-Wit IIH. H. C. I om uit te maken, wie van deze twee negentallen de eerste plaats in II A inneemt. Het neutrale terrein, waar de wedstrijd moet worden gespeeld, is op dit oogenblik nog niet bekend. De wedstrijden tusschen bovengemelde vereenigingen zijn met een negental partijen vervolgd. De uitslag was aldus: (De spelers van „D. E. S." staaan boven aan). pnt. brt. h.s. gem. D. A. de Foeljaeger 116 13 28 8.92 Beekhof 250 13 66 19.23 J. van Amstel De Boer 90 75 J. A. Roozen 58 Van deir Staak; 65 D. A. de Foeljaeger 250 Luttmer 211 B. Bottelier 75 Ris Jr. 72 J. de N«s 69 A. Coelman 70 J. van Amstel 53 Haanappel 80 J. Vlug Jr. 90 Noorts 83 H. Tuninga 75 Ham 32 36 35 36 36 26 25 46 45 31 31 38 38 31 30 34 33 12 16 10 7 38 47 10 10 9 9 5 15 16 11 10 4 2.50 2.14 1.61 1.80 9.61 8.44 1.63 1.60 2.22 2.25 1.39 2.10 2.90 2.78 2.20 0.97 De uitslag van den avond was: „D. E. S." 876 en „Vondel" 938 caramboles. Met den vorigen stand luidt het: „D. E. S." 2032 en „Vondel" 2225 caramboles. De volgende week voortzetting. 9 September opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken 7 Sept. A. J. van der Linden koopman en loodgieter, Alphen a. d. Rijn, Bloemstraat. R.c. Mr. Jhr. H. O. Feith. Cur. Mr. J. W. L. M. Rambonnet, Leiden. 7 Sept. J. Huisman, koopman in rubber waren, Den Haag, Bilderdijkstraat 88. R.c. Mr. J. H. van Laer. Cur. Mr. H. J. van Nouhuys, Den Haag. 7 Sept. F. van der Heijden, schoenmaker, Den Haag, Hobbemastraat 43. R.c. Mr. A. S. Rueb. Cur. Mr. L. de Blecourt, Wassenaar. 8 Sept. Chr. Broeders van Son, schoen winkelier, Breda, Haagdijk 23. R.c. Mr. A. Bisschop Boele. Cur. Mr. L. J. 't Hooft, Breda. 9 Sept. Salomon Goudsmit, kleermaker, Amsterdam, Vrolijkstraat 231 III. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. L. M. Ba- ruch, Amsterdam, Weteringschans 231. g Sept. G. van den Hoogen, winkelier en koopman, Amsterdam, Middenweg 81. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. L. M. Baruch, Amsterdam, Weteringschans 231. 9 Sept. J. J. Groenveld, Amsterdam, Jan Evertsenstraat hoek Admiralengracht 52. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. R. Heeg, Amsterdam, Vondelstraat 45. 9 Sept. C. G. L. J. Küster, metselaar, Diemen, Johan van Soestdijkstraat 44 hs. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. R. Heeg, Amsterdam, Vondelstraat 45. 9 Sept. G. R. W. A. Winkel, Amsterdam, Gorontalostraat 28 I. R.c. Mr. H. D. Feen stra. Cur. Mr. R. Heeg, Amsterdam, Von delstraat 45. Opgeheven wegens gebrek aan actief 7 Sept, H. Jacob, Den Haag. 7 Sept. A. G. Jansen, Den Haag. 9 Sept. Wed. F. Hoekveld-Post, Amster dam. H. Monica, door Mgr. Bougaud. Vertaling van Henri Bruning. 346 blz. G. Mosmans Zoon, s Bosch. Het schijnt onvermijdelijk te zijn geweest, dat in dit jubeljaar van St. Augustinus, naast de verschillende biographieën en an dere uitgaven over of van den grooten.. lee- raar en heilige, ook een levensbeschrijving der H. Monica het licht zag, de heilige moeder „van een zoon van zooveel tranen. Het is, ondanks de vrij beperkte gegevens, waarover men omtrent de H. Monica be schikt, toch nog een omvangrijk werk ge worden. Dat hierbij, soms meer dan noodig lijkt, de figuur van St. Augustinus zelf werd uitgebuit, en het er vaak veel van wegheeft, dat deze en niet zijn moeder de hoofdfiguur is van het boek, is zoo goed als zeker een gevolg van de innige verhouding tusschen deze beide groote zielen. Eenige beperking van den kant van den hooggeleerden schrij ver zou aan het boek als monographie on getwijfeld nog grootere waarde hebben ver leend. Doch ook. zooals het thans voor ons ligt, mag dit werk, waarvoor Henri Bruning de vertaling met vlotte pen verrichtte, een aan winst heeten voor de boekenkast, die waar dig is een plaatsje te vinden naast de groo te, recente biographische werken over den H. Augustinus. Het boek is door den uitgever technisch uitstekend verzorgd. Enkele houtsneden niet bepaald uitmuntend door originaliteit, verluchten het geheel. Vr.: 1. Kunt u mij zeggen, wanneer een dahlia-tentoonstelling in het Krelagehuis in Haarlem wordt gehouden? 2. Op welk traject loopen de treinen in Holland net snelst? 3. Hoeveel is daar de snelheid per uur? Antw.: 1. Vooreerst wordt in Haarlem geen dahlia-tentoonstelling gehouden. Dit jaar wordt deze tentoonstelling in Den Haag in den Dierentuin gehouden. 2. Er is geen traject, waar de treinen het snelst loopen. 3. De maximum-snelheid is 100 K.M. per uur. Vr.: 1. Ik heb gehoord, dat de gemeente Amsterdam 300 politiebeambten vraagt. Is dit juist? 2. Zoo ja, hoe is dan het adres, waar ik mij kan vervoegen? 3. Moet men hiervoor nog een cursus volgen en examen afleggen? 4. Zoo ja, waar wordt die cursus gegeven? Hoe lang duurt deze en wat zijn de kosten er van? 5. Wordt na gebleken ge schiktheid een vaste aanstelling gegeven? Antw.: Ons is van een dergelijke aan vraag der gemeente Amsterdam niets be kend. Vr.: 1. Bestaat er tusschen Alkmaar en Medemblik een dagelijksche autobusdienst; ook des Zondags? 2. Kunt u mij dan ook mededeelen de uren van vertrek en aankomst te Alkmaar? Antw.: 1. Ja. 2. Aankomst Alkmaar: 8 00 1), 9.30, 2), 9.40 3), 11.35 3), 2.40, 4.40 1), 6.40 1), 7.40 4). Vertrek Alkmaar: 8.45 3), 9.50 4), 10.45 1), 12.45 1), 2.45 4), 3.45 1), 5.55 1), 7.45. 1) Zondags niet 2) Alleen Zaterdag en Zondag 3) Zaterdag en Zondag niet 4) Alleen Zondags Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk „Wat? Kosten de plaatsen hier mijn eigen stoel meebreng?" zoo veel? Hoeveel rekent u wanneer ik (Pages Gaies) Mijnheer de Redacteur, In Uw blad van Dinsdag 8 September komt een bericht voor onder het opschrift: Comité Dierendag 1931. Indien de katholieke lezers letten op de namen der organisaties, welke in dit comité vertegenwoordigd zijn, zullen ze zeer goed begrijpen, dat dit niets i3 voor hen en zeker niet voor hunne kinderen, welke laatsten het Haarlemsche comité speciaal wil berei ken. Onder de neutrale, vrijdenkende en mate rialistische vereenigingen, waarin onze philo- sophie en theologie radicaal worden onderst boven geloepen, is de dierenbescherming niet de minste. Wij weten, dat de dieren geen subjecten van recht zijr en dus geen recht tegen den mensgh hebben. De mensch mag geen mis bruik maken van zijn brood en van zijn beest, omdat de Schepper en wetgever geen onredelijk gebruik of misbruik gedoogt, maar dat bewijst niet dat brooden of beesten dragers van recht zijn. Dierenmisbruik of mishandeling is verkeerd, doch op zich be schouwd tcch niet meer dan een dagelijk sche zonde. Dat menschen, die de dieren voor broeders en zusters aanzien, daarin evenzoovele moorden zien, doet niets af aan deze zaak of aan de waarheid. Dieren lijden bij 't zelfde letsel minder dan menschen, omdat zij geen actieve phantasie hebben en dus zich niet kunnen voorstellen hoe gelukkig, ze zonder dat kenden zjjn of hoeveel ongelukkiger ze daardoor nog kun- heri worden. De dieren zijn er voor den mensch, hij mag er dus 'n redelijk gebruik van maken: hfj mag 'n koe houden om ze te melken, 'n kip om de eieren te eten en 'n varken om het te mesten, te slachten en op te eten Ook vivisectie is volgens de moraal ge oorloofd. Men mag derhalve de dieren le vend opereeren, ze gebruikend als experi ment voor de geneeskunde. Dat is 'n redelijk gebruik. Wat betreft onze verhouding tot de dieren als zoodanig, eischt de logica, dat men de zelfde beginselen toepast op een tijger, 'n muis, 'n wesp, 'n slak en kakkerlak als op 'n schoothondje. „Liefde is tusschen gelijken", zoo luidt het oude adagium en daarom is liefde in eigen leken zin voor dieren even onmogeiyk als liefde voor 'n zwam of voor 'n haarspeld. Het is toe te juichen, dat men zich te weer stelt tegen wreedheid, evenals tegen onmatigheid in spys en drank, temeer omdat wreedheid tegenover dieren, cok wreedheid tegenover menschen kan veroorzaken, doch wat deze vogels van diverse pluimage daar te berde zullen brengen is zonder eenigen twyfel eene bespotting van onze philosophic, van onze dogmatiek en moraal. Dat 't plaats heeft op den feestdag van St. Franciscus van Assislë, doet daaraan niets af. Hij beminde broeder krekel even goed als broeder vuur, doch hü beminde alles, ook de dieren, slechts óm God, als schep selen Gods en als openbaringen van Gods macht en liefde, doch niet om zichzelf, en niet óm de dieren. P. CYPRIANUS O.M.C. KANTOORUREN RIJKSONTVANGER. Het kantoor van den Rijksontvanger aan den Kruisweg te Hoofddorp, zal voortaan voor het publiek geopend zijn: a. voor de ontvangst van directe belastin gen: op alle werkdagen der week, behalve des Zaterdags van 9 tot 12.30 uur en b. voor de accijnzen: op de eerste vijf werkdagen der week, van 8.30 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur en des Zaterdags van 8.30 tot 12.30 uur. IN FRANKRIJK kunnen tegen 15 October 1931 op veeboerde rijen worden geplaatst vijf gezinnen met of zonder medewerkende kinderen. Nadere inlichtingen worden mondeling verstrekt op de arbeidsbeurs in het kantoor gebouw naast het raadhuis te Hoofddorp. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN EN DIEREN. Gevonden: een glacé handschoen; een rand van een auto-lantaarn; een vulpen; een belastingplaatje; een ploegsleutel; een vat benzine. Verloren: belastingplaatjes; een zilveren horloge met nikkelen ketting; een zilveren heerenhorloge met nikkelen plaatje; een doublé bril met witte hoornen randen; een jas; een boek en een zwempak; een num merbord G 36368; een lichtbruin taschje met inhoud; eenige portemonnaies; een gabardi ne regenjas; eeo beige handtasch met in houd; een bruin lederen portefeuille met jachtacte; een mapje inhoudende blauwe licht-druk-kaartjes. Komen aanloopen: een jonge herdershond. Weggeloopen: een bruine herdershond. Hoofddorp, 10 September 1931. De burgemeester, Mr. A. SLOB. Ongevallen Gistermiddag had bij het bevestigen van het vuurwerk op de Meerheide een ongeval plaats. De timmerman B., uit Heemskerk, bekwam verschillende brand- en schroeiwonden, als gevolg van het ontploffen van een vuurpijl. Voorts is bij den finis van de harddraverij een rijwiel onder de hoeven van een draver bezweken. Hierbij kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. De Harddraverij Onder zeer groote belangstelling heeft gistermiddag de jaar- lijksche handicapdraverij, georganiseerd door de Beverwijksche Harddraverij-vereeniging, op de Breestraat plaats gehad. Er waren niet minder dan 28 paarden ingeschreven, doch met het oog op den tijd werden er 25 tot de race toegelaten. Hiervan verschenen er tenslotte 4 niet aan de start, zoodat de draverij des middags om één uur met 21 paarden werd begonnen. Als handicapper fungeerde de heer G. Hannema, terwijl als starter optrad de heer B. Vaandrager, uit Rotterdam. Bij den eersten omloop vielen uit Sally Harvester, Remplacaut, Maggy Henry, Harold, Petite Amie C., Omega, Marie P., Lady Shimes, Vlitta en Odessa. Bij den tweeden omloop vielen de volgende paarden uitRentner, Peter Kerrigan. Fretchen, Politesse en Hartstein. De uitslag van den beslissenden omloop was tenslotte als volgt ie prijs, 300.en den Heinekens-beker „Sister Patrick", eigenaar J. Klarenbeek, Amsterdam berijder L. Ensing. 2e prijs 150.„Oplooper", eigenaar P. Vergouw, Castricum berijder K. Bakker. 3e prijs 75.„Miss Zelda Peter", eigenaar S. v. Oord, Haarlemmermeer berijder eigenaar. De overblijvende prijs van 45.werd tenslotte verdeeld onder de paarden, die uitvielen, n.l. Kapitein de Bruane, van P. Vergouw Janet Harvester, van J. Vergay, Purmerend en Pieternel, van W. Vessies, te Beverwijk. Omstreeks half zeven was de wedstrijd, waarbij weer vele mooie en spannende ritten gereden werden, geëindigd. De Beverwijksche Harmoniekapel, die, ouder gewoonte, den wedstrijd met vroolijke muziek had opgeluisterd, begeleidde de winnaars naar „Oud Meeresteijn", waar de prijs-üitreiking plaats had. Alvorens hiertoe werd overgegaan, bracht de voorzitter der Harddraverij-Vereeniging, de heer A. Blom, een hartelijk woord van dank aan het Gemeente-Bestuur van Bever wijk en aan den Hoofd-Ingenieur van den Rijkswaterstaat, voor de ondervonden mede werking. Ook aan de politie en haar inspec teur werd een woord van dank gebracht. Spr. huldigde verder de heeren Hannema en Vaandrager, die respectievelijk als handi capper en starter toonden de rechte mannen op de rechte plaatsen te zijn. Tenslotte bracht spr. nog een woord van hulde aan de Beverwijksche Harmoniekapel en voorts aan den heer J. J. Bisschop, die gedurende de 35 jaren, dat de vereeniging nu bestaat, zijn beste krachten eraan heeft gegeven. De heer Hannema reikte hierna met een toepasselijk speechje de prijzen uit, waarna spr. nog gelegenheid vond om een woord van hulde te richten tot den actieven voorzitter der vereeniging. De muziekkapel zorgde ervoor, dat de speeches met de noodige fanfares werden onderstreept. In verband met het 35-jarig bestaan der vereeniging had des avonds tn de muziektent op de Breestraat een concert plaats, aange boden door het Mannenkoor „Zanglust" en de R. K. Harmonie „St. Jozef". Het concert werd door een groote menigte bijgewoond. „Zanglust", onder leiding van den heer Van Dijk en de St. Jozef-harmonie, onder leiding van den heer J. G. H. Damen, zorgden voor de uitvoering van een mooi programma. Zij oogstten dan ook luiden bijval. Om 10 uur werd aan de Meerkade een schitterend vuurwerk afgestoken, waarbij duizenden tegenwoordig waren. Den geheelen avond heerschte er een feestelijke drukte in de plaats, welke tot Zeer laat in den nacht duurde. Vergadering: tuinlieden Woensdagavond hield de onderlinge tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en O." een druk bezochte le denvergadering. Op deze vergadering had ook de keuring plaats van de Anjers voor de prijsvraag. Toch had de kwantiteit, gezien de uitge reikte plantjes, wel wat grooter mogen zyn. De kwaliteit overtrof echter de verwachtin gen. Na opening en notulen volgde allereerst bespreking van de groote jaarlijksche ten toonstelling, die gehouden zal worden op Zaterdag 19 en Zondag 20 Sept. a.s. Hiervoor zijn niet minder dan 25 deelne mers, meer speciaal met Dahlia's, die, met eenigszins gunstig weer, zeer mooi beloven te worden. Op deze tentoonstelling worden ook geëxposeerd de potjes, uitgereikt aan de schoolkinderen, pl.m. 250 in getal. Tevens zal nog worden ingezonden een kerncollectie heesters, zoodat het geheel iets moois beloofd te worden. Als jury van deze tentoonstelling werden benoemd de heeren Carl v. Empelen, H. v. Gurp en H. Voordenhake. De keuring voor de anjersprijsvraag had het volgende resultaat: le prijs, wisselbeker, B. Nieuwenhuis, 10 punten; 2e prijs A. Klaassen, 8 punten. Voor den derden prijs moesten 3 inzenders, elk met 7 punten, loten, waarbij P. Boting win naar werd. Voor het ter keuring ingezondene werden de volgende punten toegekend: F. Booms voor druiven, perziken, tomaten en peren, resp. 10, 10, 8 en 8 punten en anjers 8 punten. C. v. Iperen voor Dahlia's, afgesneden bloemen, fruit en groenten 10, 7, 8 en 7 p. G. Brakke voor Zinnia's 10 punten. B. Nieuwenhuis voor collectie Begonia optima 10 punten. Donkelaar Chrysant Pulling 10 p. Schreurs voor Chrysanthemums en Dah lia's 8 en 6 punten. De inzenders hielden een leerzame cause rie over het Ingezondene. Een lid werd geïnstalleerd en 2 leden voorgedragen. Tot de allerbeste bespelers van de accordéon (bandoneon of harmonica mag u dit instru ment ook noemen) behoort de Franschman Emile Vacher. Fabelachtig is zijn techniek, feilloos tot in de vlugste passages. De toon, dien Vacher aan zyn instrument ontlokt, is vol en kleurrijk. Zyn spel is bovendien steeds fraai, zeer afwisselend genuanceerd. Daaren boven bezit hü een voortreffeiyke program ma-keuze. Alle voor de microphoon gespeelde nummers leenen zich uitstekend voor bando neon-spel. Odéon brengt thans de navolgende, nieuwe Vacher-platen in den handel. De opnamen zyn zonder uitzondering uitmuntend. N 238 164 met: „Americanisation", Foxtrot met re freinzang, begeleiding van piano en banjo. Dit laatste instrument geeft vooral op strakke wijze het rhythme aan. Aan de keer- zyde staat de „Tango folie", op dezelfde wyze begeleid, echter zonder refreinzang. Op N 238483 Staat „La Valse de sa möme", een Wals-musette, eveneens met refreinzang en de Wals-boston „Rupture", al deze num mers op gelijke wüze geaccompagneerd. Naast Vacher dient Marceau te worden vermeld. Ook hy is een virtuoos op dit spe ciale instrument. Van hem verschenen pla ten met uitsluitend solo-spel en met begelei ding van piano entuba. Een bijzondere solo-plaat is 238-272 met „Marionettes," een polka en ,,Napoll", een wals. Plaat N. 238-446 bevat „Danse Bavaroise (Beiersche dans) en „Voila l'Printemps". Alleraardigst klinkt de tuba in deze nummers. Zij overheerscht geenszins, doch speelt goed getroffen tegen- melodieën. Opvallend mooi bandoneon-spel hoort men op de Supraphoon-plaat A 0405 in de tango „Darf ich um den nfichsten Tango bitten". In het dansorkest vervult de oan- doneon hier een overheerschende rol. Het spel voldoet hier in hooge mate. Aan de keerzijde dezer plaat is de zeer gewilde tango: „es sprach der weise Marabu" opgenomen. Ook in het Schrammel- (speciaal tuin) or kest, hetwelk op Supraphoon A 0107 de opge wekte Duitsche dansliederen: „lm Prater blühn wieder die Baume" en „Ich musz wie der einmal in Grinzing sein" komt het ban- doneonspel naast dat der guitaars goed uit. Deze opnamen zün eveneens uitstekend ge slaagd. Het mooiste, gevoelvolste gultaarspel hoort men immer in Hawaii-liederen, gespeeld op de speciale Hawaii-guitaars. De Supraphoon brengt op dit gebied in d enhandel A 0201: „Hawaian Sweethearst" en „Old tolks at home" en op A 0202 .Hawaiian mother of mine" en „Hawaiian blues". Alle nummers zijn op zeer muzikale wyze voorgedragen door het beroemde Hawaiiduo Key French-Willy Berendt met orkestbegeleiding, het eerste en derde nummer daarenboven met Engelsch zang-trio. Deze platen behooren tot de beste in dit genre. Een volgende maal eens over opname van harpspel. H. F. C. Bovengenoemde voetbalclub die het vorige jaar haar terrein had langs den Meerweg, heeft nu een nieuw terrein aan den Heerenweg, nabij den weg der Am sterdamsche Waterleiding, tegenover Groe- nendaal. Zondag zal de opening van het terrein plaats hebben, allereerst met om half 11 een wedstrijd Heemstede IT. H. B. II, om 12.30 uur Heemstede IIT. H. B. III en om 2.30 uur Heemstede IIIT. H. B. IV. T. O. P. T. O. P. te Heemstede, gevormd uit ambtenaren en kantoorbedienden, die het vorige jaar eveneens speelde op het terrein langs den Meerweg, heeft een terrein gehuurd op het sportpark te Heemstede, en opent dit terrein Zaterdagmiddag met om 2.30 een wedstrüd tegen het personeel Oud en om 4.30 tegen Tasman uit IJmuiden. T. O. P. komt uit met twee gelijkwaardige ploegen. De winnaars van deze wedstrijden spelen Zondag om een beker en lauwertak. ORANJEFEEST Uitslag van de gehouden Volksspelen tijdens de Oranjefeesten. Tobbetjesteken door heeren van 16 jaar en ouder, 113 Deelnemers. iste prijs IJsbrand de Jong 2e pr. C. van Tol Mzn., 3e pr. P. Kühn 4e pr. J. L. v. d. Zwet 5e pr. J. Slot6e pr. Chr. Zandbergen. Ruiter te paard, door jongens van 5 jaar en ouder 62 deelnemers. iste pr. J. Faas 2e pr. P. v. d. Kraan 3e pr. K. v. Wieringen 4e pr. K. Moolenaar 5e pr. J. Berg Azn. 6e pr. M. van Hage 7e or. Piet Wolvers. Stoelendans, door dames van 16 jaar en ouder 45 deelneemsters. iste pr. Nel de Groot 2e pr. Bets Schalk 3e pr. Mina Hoogenstraten 4e pr. Else Moolenaar 5e pr. Cor v. d. Voort 6e pr. Gerda Buin 7e p. Lina van Leeuwen 8e pr. Jo van Nobelen. Touwtrekken (13 deelnemende firma's, door ploegen van 4 personen uit personeel van verschillende firma's om den zilveren wisselbeker (Deze zilveren wisselbeker werd geschonken door N.V. v/h C. J. Sput- man Zn.). Deze beker moet 3 achtereenvolgende jaren of 5 maal in 't geheel door personeel van dezelfde firma gewonnen worden. Winnaar 1929 N.V. S'hinnsche Motor- reederij winnaar 1930 N.V. S'hinnsche Motorreederij winnaar 1931 N.V. Gebr. van Zonneveld. iste pr. N.V. Gebr. van Zonneveld 2e pr. Fa. Gebr. v. d. Lans 3e pr. N.V. Gebr. van Zonneveld Philippo. Estafetteloopen 4X 80 meter (5 deel nemende vereenigingen). istepr. „T.O.P." II ;2epr.„TerLeede" I; 3e pr. „T.O.P." I. Wedloop in ploegverband door 3 personen uit het personeel van verschillende firma's (14 deelnemende firma's). ie pr. Nic. Stoute 2e pr. C. J. Spulman Zn. 3e pr. Baartman Koning 4e pr. J. A. v. d. Voort Co. De prijsuitreiking zal plaats hebben Zater dag 12 Sept. a.s„ des avonds te acht uur in het K.S.A.-Gebouw. „Phoenix". De Zandvoortsche tooneelver- eeniging „Phoenix" heeft in studie genomen: „Baby, Mijnheer en Fuckie", een blijspel uit het Engelsch door Arnold Deenen. De uitvoeringsavond is bepaald op Zater dag 10 October. Met vacantie. De leden der Zandvoortsche Schoenmakers-Patroonsvereenislng, zullen wegens vacantie hun zaken de drie laatste dagen deze week gesloten houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11