Uit den Udmtrek Cheque-koersen Amsterdamsche Beuro Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders BLOEMENDAAL VIJFHUIZEN HET ONGEVAL AAN DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG SASSENHEIM NOORDWIJKERHOUT NnORHWUK HAARLEMMERMEER ZANDVOORT LISSE VOORHOUT KENNEMERLAND IJMUIDEN VELSEN CASTRICUM Staat van Besommingen RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT MABKTNIEUWS Barteijorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- 79/4 e1/,. Floraliawedstrüd Zaterdagavond a.s. zal de uitslag van den Floraliawedstrüd in het Jeugdhuis bekend gemaakt worden. De bü- eenkomst der deelnemers zal een eenigszins feestelijk Karakter dragen. De ingezonden planten en de jeugdtuin- tjes aan den VUverweg zullen Zondag van 35 uur voor het publiek te bezichtigen zijn. Omtrent het ongeval aan den onbewaakten overweg, kunnen wü nog mededeelen dat de toestand van het slachtoffer, den heer J. Koole bevredigend is. Alhoewel hij een lichte hersenschudding heeft opgeloopen, is zün bewustzijn weer teruggekeerd. Eerst Dinsdagmiddag is het gelukt den auto, na dezen eerst gedeeltelük gedemon teerd te hebben, te verwü deren. Het was Woensdag op de plaats des onheils den ge- heelen dag geweldig druk. Van heinde en verre kwamen bezoekers met auto's opdagen, om alles goed in oogenschouw te nemen. Personalia Tot waarnemend hoofd van de O. L. school alhier, is in de plaats van den heer Kruithof, die als zoodanig heeft bedankt, de heer B. de Boer uit Haarlem aangesteld. Oprichting tooneelclub Door eenige per sonen worden pogingen aangewend, om een tooneelclub te Vüfhuizen op te richten. Daar hier op dit gebied nog niets is, gelooven wij wel, dat wanneer dit flink wordt aangepakt, deze plannen veel kans van slagen hebben. VEROORZAKEN VAN LICHAMELIJK LETSEL De autohandelaar G. J. D. uit Rotterdam, had zich gistermorgen voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Op 3 Mei IJ., des namiddags te half zeven, reed verd. met een door hem bestuurden auto te Sassenheim en is volgens de dag vaarding te ver naar links uitgeweken, waardoor hü met de linkerzijde van zijn auto in botsing kwam met een uit tegen overgesteld richting komenden auto, bestuurd door zekeren B. Tengevolge van deze botsing reed verd. daarna tegen den machinist De Koekoek, die met zijn rijwiel in dezelfde richting ging, aan, tengevolge waarvan deze kwam te vallen en lichamelük letsel bekwam, os. een hoofdwonde, terwijl het rüwiel ge heel vernield werd. Door het O. M waren 6 getuigen gedag vaard, o.a. de veldwachters Jakobs uit War mond en v. d. Stal uit Oegstgeest, die kort na de aanrijding ci_' situatie hebben opge nomen. Naar deze verklaarden, zouden de beide automobilisten overeengekomen zün den wielrüder schadeloos te stellen, terwijl de verd. aan den anderen automobilist zou hebben aangeboden de schade te vergoeden. De wielrüder diende ter terechtzitting een eiseh tot schadevergoeding in tot een bedrag van 104.50. Het O M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, concludeerde uit de verschillende getuigen vergaringen, dat verd. onoordeelkundig heeft gereden, zoodat zün schuld naar sprekers meening, is komen vasr te staan. In verband hiermede eischte de officier 150 boete subs. 75 dagen hech tenis. De verdediger, mr. Tromp Meesters, uit Rotterdam, verklaarde zich namens zijn cliënt bereid de gevraagde 104.50 aan De K. te vergoeden, hetgeen pl. daarop deed. Verder betwistte pleiter, dat de schuld van D. is komen vast te staan en conclu deerde tot vry'spraak subs, een zeer lichte straf. Get. De KL trok daarop zijn civiele vor dering m. Uitpraak 24 September a.s. Het Oranjfeeest. Reeds vroeg in den morgen was gisteren alles in de weer om het Oranjefeest voort te zetten, want dit was eigenlük de groote feestdag. Het weer, dat zich niet bijzonder goed liet aanzien in de morgenuren, hield zich goed en van tüd tot tijd scheen het zonnetje nog door de wolken. Om 9 uur 's mr ~ens werd de optocht van de schoolkinderen en de versierde heeren en damesrüwielen opgesteld en was er heel wat drukte in het dorp. Even over 9 uur stelde de stoet zich in beweging. Met de Christ, muziekver. „De Harpe Da vids" voorop trok men door het dorp. Ach ter de muziek volgde de burgemeester, eere- voarzltter, met de verdere leden van de feest commissie, daarna de kinderen van de ver schillende scholen, waar tusschen de har monie „St. Jeané d'Arc", welke er ook het hare bijdroeg om de stemming er in te brengen. Hier achter volgden versierde rü- wielen met hun dames en heeren. Nadat een gedeelte van het dorp was doorgetrokken, werd de stoet bü het raad huis ontbonden, waar elk kind een kleine tractatie kreeg, in den vorm van een reep chocolade. Het eerste was nu aan de beurt ringste ken voor heeren per rüwiel, hiervoor hadden zich 27 deelnemers opgegeven. Na een kamp van 5 ritten was de uitslag als volgt: le pr. J. Warmerdam Az„ 2e pr. J. v. d. Berg Gz„ 3e pr. Ch. Vroolijk, 4e pr. W. v. d. Berg (Verdegaal), 5e pr. Jac. Duiven voorde Wz., 6e pr. Adr. v. d. Raadt, 7e pr. Adr. Oostdam Thz., 8e pr. H. Oostdam Hz., 9e pr. T. Heemskerk Pz. Voor de versiering van de rijwielen wer den de prüzen toegekend als volgt: le pr. W. van der Berg Jz., 2e pr. H. Oostdam, 3e pr. A. Oostdam, 4e pr. Jac. van Stsün. Van de versiering der heerenrüwielen was niet büzonder veel werk gemaakt. Anders was dit met de damesrüwielen. De jury had een zeer moeielüken taak. Besloten werd het aantal prüzen, dat aan- vankelük uit 10 bestond, uit te breiden tot 19, om ieder zooveel mogelük tevreden te kunnen stellen. De uitslag was als volgt: le pr. Lijda van Tilburg, 2e pr. Corry v. d. Klucht, 3e pr. Clasina van der Putten, 4e pr. N. van der Meer, 5e pr. N. van der Berg, 6e pr. Mia van Iersel, 7e pr. M. Immerzeel, 8e pr. B. van der Putten, 9e pr. Marie Padding, 10e pr. Adr. v. d. Raadt, lie pr. Cor van den Berg Smit, 12e pr. H. van der Putten, 13e pr. Ag nes Bakker, 14e pr. M. van Steijn, 15e pr. All Warmerdam, 16e pr, Truus Warmerdam, 17e pr. Marie Oostdam, 18e pr. S. Westrik, 19e pr. Cor Dobbe. Inmiddels had het tonknuppelen plaats voor hoofden van gezinnen. De uitslag volgt aan het einde van dit verslag. Op het terrein achter de Julianastraat waren een 3-tal schutters bezig met het hier zoo zeer gewilde vogelschieten. De wed strijd duurde bijna 3 uur. Hiermede was het feest voor den middag afgeloopen en werd om half twee aangereden door de versierde auto's en tilbury's, voor het ringsteken voor paren. De versiering van de verschillende rijtuigen was mooi en er was een algemeene roep over het werk wat er van gemaakt was. Op het terrein bü de Julianastraat was nu ook een groote menschenmassa op de been om te kijken naar het fietsrüden met hin demissen voor meisjes van 1416 jaar. Hiervoor waren 17 deelneemsters opgegeven. Hier werd ook popaankleeden voor meis jes op de fiets gehouden, waarvoor slechts 10 deelneemsters waren. Op het feestterrein ondertusschen touwklimmen voor jongens van 1416 jaar. Hier waren 19 deelnemers. Dit jaar werd ook het traditioneele tob betjesteken voor jongens gedaan. Hiervoor was enorme belangstelling, niet minder dan 63 deelnemers hadden zich opgegeven. De nieuwe heerenfiets welke als lsten prijs beschikbaar was, bleek erg aantrekkelijk te zün. De uitslag hiervan zal morgen bekend ge maakt worden. Omstreeks 7 uur waren de spelletjes afge loopen. Het feest duurt voort. De uitslagen .Vogelschieten: le vogel: Romp: P. de Groot; le vleugel M. Waaning; 2e vleugel: idem; kop: Th. van don Berg Gzn.; vlag: G. Duivenvoor den; staart: P. de Groot. 2e vogel: Romp: H. Klinkenberg; le vleu gel: Jo. van Dük; 2e vleugel: J. van Stein; kop: C Meijer; staart: P. F. van den Berg; vlag: P. Nulkes. Touwklimmen jongens 1416 jaar, 19 deel nemers: le prijs W. Broekhof Ezn.; 2e prijs H. Duivenvoorde Wzn.; 3e prijs C. Bergman; 4e prijs Jac. Duivenvoorden Jaczn le prijs Maria van Duin; 2e prijs Anny Fietsen met hindernissen meisjes 1416J. Padding; 3e prijs Adr. Oostdam; 4e prijs Marie Bakker; 5e prüs Mina Bakker; 6e prijs Mia van Iersel. Popaankleeden meisjes: le prijs Jo Wessels; 2e prijs Mina Bak ker; 3e prijs Dora van Gijlswijk; 4e prijs A. Langeveld. Ringsteken dames, 52 deelneemsters: le prüs Adr. v. d. Raadt; 2e prijs Cato v Berg Jd.; 3e prijs Joh. Disseldorp; 4e prüs Truus Warmerdam; 5e prijs Corrie van der Klugt; 6e prüs B. van der Put ten; 7e prüs Bertha Mulkes; 8e prüs Betsie Duivenvoorden; 9e prüs Greta Rolvers; 10e prüs Q. Warmerdam; 11e .prüs Mietje Hoo- gervorst; 12e prüs Cornelia Dobbe; 13e prüs Jo Peters. Versiering paard en tilbury en auto's: le prüs J. W. v. d. Klugt en echtgenoo- te, auto; 2e pry's J. Oostdam en Q. Oost dam, auto; 3e prüs P. van Leeuwen en P. Pennings, auto; 4e prijs B. C Duivenvoorde en Dina B~02khof, tilbury; 5e prijs Nic. Duivenvoorden en Truus van der Wüden, tilbury; 7e prijs P. Warmerdam en M. van Tülingen, tilbury; 8e prüs W. van der Meer en A. van den Burg, auto. Ringsteken paard en tilbury en auto, 36 deelnemers le prijs W. van Noort en Annie van der Vluvt; 2e prüs Nic. Duivenvoorden en Bet sie Duivenvoorden; 3e prijs P. Konijnenburg en Greta Verdeaaal; 4e prijs P. Duivenvoor den en Maria Duivenvoorden; 5e prijs C Klinkenburg en Rika Vro'ijk: 6e prijs G. Hogervorst en Mietje Hogervorst; 7e prijs Jo. van Dük en eohtgenoote; 8e pry's Theo Pennings en Jo Warmerdam. Tonknuppelen, 74 deelnemers: le ton J. van der Voet. Troostprijs M. Dieben en C. Borst. 2e ton Wed J. Duivenvoorden. Troostprijs M. van der Klauw en P. van Denzen. 3e ton Ant. van den Berg. Troostprijs W. Gij en en A. van der Niet. 4e ton P. van den Berg. Troostprijs C van den Berg en C. Zwaan. 5e ton Wed. L. van der Linden. Troost prijs P. Th. van Gülswyk en C. J Duin dam. 6e ton P. Koelewiin. Troostprijs A. die Roode en A van der Niet. De 0-an>vfee'en Woensdag, de twee de dag der Oranjefeesten, is zeer goed geriaagd. Nadat voor den middag de kinderen der twee laagste klassen der scholen en ra den middag de kinderen der hoogste klassen een bezoek hadden gebracht aan de schouw burgtent van de firma Bakker, werden 's middags om 4 uur de vermakelykheden op het feestterrein geopend. Al spoedig heersehte er een groote drukte, 's Avonds om 8 uur kwam de R.K. Harmo nie ,.St. Jeanne d'A-c" op de muziektent tot het geven van een concert. Na afloop an het concert, bezichtigde men de etala ges. Het moet gezegd worden, dat aPe win keliers hun beste beentje voo-gezet hebben. Na lang overleg werden de prüzen door de feestcommissie als volet toegekend: le priis manufacturen, P. Mens; 2e priis brood-, koek- en banket, H. S. van Hens- bergen; 3e nriis slagerij, L. Driebe-gen; 4e prijs A. v. Eeden: 5e priis H. J. Bie«<?lman; 6e priis Jac. Uitendaal: 7e prüs P. Ma- rijne; 8e pry's J. Rodenburg. Nadat de uitslag bekend geworden was, werden de prijswinnaars geluk gewenscht. De kermisvreugde steeg ten top en op het feestterrein werd volop genoten van de verschillende vermakelijkheden tot 12 uur toe. Benoemd Door Burgemeester en wet houders is als opvolger van den heer Schil derman als schatter van het vergunnings recht benoemd, de heer J. G. van Eeden. Vacature onderwijzer De bestaande vaca ture van onderwüzer by de openbare school is nog steeds niet aangevuld. Bij een her haalde oproeping hebben zich naar wü ver nemen slechts 4 sollicitanten aangemeld, echter allen zonder eenige bij-akte. Thans zal nogmaals een herhaalde oproeping plaats hebben, in de hoop dat sollicitanten met één of meer taaiakten zullen komen opdagen, waar pas de onderwijzers-examens voor taai- akten achter den rug zün. Werkloosheidsprobleem Wethouder A. C. Meyer is door het gemeentebestuur aan gewezen als vertegenwoordiger van de ge meente in de studiecommissie voor het werk loosheidsprobleem in het bloembollendistrict. Loco-burgemeester Door het college van burgemeester en wethouders is wethouder C. v, d. Wiel aangewezen als loco-burgemeester en wethouder Meyer als tweede plaatsvervan gend burgemeester. Ernstig auto-ongeval Donderdagmorgen liep mej v. d. V., wonende te Aalsmeer op dei* Schinkeldijk, naby het vliegveld Schip hol alhier. Naby de bocht van den weg om het oude fort, werd zü plotseling aange reden door een vrachtauto, bestuurd door den heer O. alhier. Zü werd door het mo torrijtuig overreden en bekwam een ernstige beenbreuk. Per ziekenauto van de K. L. M. werd mej. v. d. V. naar een ziekeninrichting te Am sterdam overgebracht. Geslaagd Voor het politiediploma, in gesteld door den Algemeenen Nederland- schen Politiebond, is geslaagd de heer J. van den Berg, wonende aan den Aalsmeerderweg te Hoofddorp. De heer Van den Berg was leerling van den inspecteur van gemeente-politie H. Jelsma, alhier. Gemeentelijk Badhuis In het gemeente- IÜk Badhuis, in het gebouw der Bedrijven aan de Groote Krocht, werden de afgeloopen week genoteerd 39 kuipbaden en 266 douche- baden. Marine-oefeningen Op onze kust wor den marme-oefeningen gehouden. Op zee bewegen zich voortdurend torpedojagers. Ook in de lucht heerscht meerdere bedrüvigheid. De marinepost aan den Zuid Boulevard is weer bezet. Ontvreemding rijwiel By de politie al hier is aangifte gedaan van de ontvreem ding van een heerenrüwiel. Loco-Burgemeester B. en W. hebben tot loco-Burgemeester dezer gemeente aan gewezen, den heer W. van der Laan. Afscheid Kapelaan A. v. Hoeven Gis terenavond werd door de verschillende orga nisaties van den Weleerw. heer Kap. v. d Hoeven in een der zalen van de Zusterschool afscheid genomen. Velen hadden de gelegenheid aangegrepen, om den scheidenden geestelijke hun sym pathie ;e betuigen. Met gebed werd, nadat Zijne Eerw. in de zaal verschenen was, door den Zeereerw. heer Pastoor der parochie de büeenkomst geopend. Züne Eerw. zegde Kap. v. d. Hoe ven dank voor al het werk wat hij In de parochie heeft verricht. Wat het werk op sociaal gebied aangaat, wenschte spreker het aan de andere aanwezigen over te la'.en. Dan wijdde de eerw. spreker uit over den nieuwen werkkring van den scheidenden Ka pelaan. Hierna was het woord aan den heer Maas. als voorzitter der standsorganisatie Volks- bond-Velsen. Het speet spreker, dat Züne Eerw. vertrekken gaat, vooral ook omdat steeds als de Eerw. heeren Kapelaans hier ingewerkt zün, zü wederom gaan vertrekken Spr. hoopte, dat Züne Eerw. in zün nieuwe parochie nog veel voor de Kath. arbeiders beweging mag verrichten, waaraan hij dan ook niet twüfelt. De heer Strijbosch dankte namens den Metaalbewerkersbond Kap. v. d. Hoeven voor alles wat door hem voor die organisatie was verricht. Vooral was spreker aLüd ge troffen door den vriendschapsband, welke Zy'n Eerw. wist te leggen tusschen den pries ter en het bestuur der organisatie. Spreker hoopte, dat deze verhouding in zün nieuwe parochie eveneens tot uiting zou komen. De heer J. de Bie sprak namens de jeugd- afdeeling van den metaalbewerkersbond woorden van dank voor alles wat Zün Eerw. voor deze jongens heeft gedaan en wensen',e hem veel geluk in de nieuwe parochie. - 2 De heer Nijssen dankte namens het jon- genspatronaat en zeide dat onder de leiding, van Zün Eerw. het patronaatswerk sterk is vooruitgegaan. De heer T. v. Leeuwen sloot zich namens den Transportarbeidersbond bij den anderen spr. aan en wees op den sterken bloei welken deze afdeeling onder de leiding van kap. v. d. Hoeven heeft beleefd; Ook namens de Jozefsgezellen werd den scheidenden kapelaan dank gebracht en een foto der afdeeling in keurige lyst werd hem. overhandigd. De heer Koene bracht namens „Kunst kring" zün beste wenschen. De heer Scholten kon tot zyn vreugde mededeelen, dat kapelaan v. d. Hoeven de leesbibliotheek achterlaat, in een stadium van vooruitgang, waarin zij nog niet ge weest is. De voorzitter van de sportvereeniging D. E. M. dankte Zijn Eerw. voor het pioniers werk, wat hij in deze streek op dit gebied heeft verricht en bood hem als stoffelijk blük van waardeering een palm aan. Door herhaaldelijk applaus werd den ver-, schillende sprekers ins emming betuigd. Hierna Kreeg kap. v. d. Hoeven het woord en dankte allen voor de bewijzen van sym pathie. Het viel Zün Eerw. moeilüker te spreken dan ooit te voren.. Ik voelde, aldus Zün Eerw., dat toen ik hier geplaatst werd, O. L. Heer my moest helpen om de zware taak te vervullen, maar dank zij myn Zeer Eerw. Herders, die mü steeds tot levende voorbeelden zyn geweest, ben ik nu bereid, wellicht een zwaardere taak te vervullen. Kap. v. d. Hoeven bracht verder ook dank aan de verschillende organisaties, voor de aangename samenwerking. Voor de gelden welke Zün Eerw. van ver schillende organisaties ontvangen heeft, zal hü een pendant aanschaffen bij een schii- dreij dat hij thans reeds bezit. Met csn handdruk van allen werd de bij eenkomst besloten. Steeds meer trawlers in de vaart. Het in de vaart brengen van trawlers, welke wegens slechte vangsten en besommingen waren op gelegd, blijft nog steeds aanhouden; de „Sumatra" IJm 253 is in 't dok gezet om nagezien te worden en daarna uit te varen. Voorts zal de „Beatrice" IJm. 118 dezer dagen vertrekken, terwül de „Tubantia" van de Mij. „Animo" alhier. Dinsdag j.l. weer is uitgevaren. Auto defect geraakt. Gisterenmiddag te ongeveer 5 uur, kwam een vischauto van de V.E.Ivï. uit de richting der Vischhal de Trawlerkade oprijden. Op het moment, dat de chauffeur de bocht wilde nemen, brak een der assen, zoodat één voorwiel los van de vooras kwam. Nadat de auto nog een meter of tien half sleepend over den weg ging, kwam hij tot stilstand, diepe krassen op den weg nalatende. Gelukkig kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. Ter haringvangst. De logger Jhr. C. v. d. Brandeler is gisteren wederom ter haring vangst uitgevaren. De Gemeentebegrooting voor 1932 Verschenen js de Memorie van Toelichting behoorende bij de Gemeentebegrooting. Wü ontleenen daaraan het volgende' Hoofdstuk I Het dienstjaa- 1930 heeft een voordeelig slot opgeleverd van f 147.693.95, welk bedrag is overgebracht naar dienst 1932. Hoofdstuk II Algemeen Beheer Inkomsten üitkeering uit het gemeentefonds betref fende het in Let dienstjaar aanvangende tijdvak van üitkeering de uitkeeringen óp 1 Mei, 1 Augustus en 1 November f 331.346.61 en betreffende het in het dienstjaar eindi gende tüdvak van üitkeering de üitkeering op 1 Februari f 124.155..i5 of tot. f 455.501.66. Verdere inkomsten onder dit hoofdstuk o.a. secretarie, leges en rechten van den burger- lüken stand f 10.000 (f 8.000), verhaal van büdragen voor eigen- en weduwen- en wee- zenp.ensioen f 3663.18 (f 4184.70). Uitgaven: Jaarwedde burgemeester f 8000 Cf 8000), wethouders f 10.000 (f 10.000), se cretaris f 7000 (f 7000) ontvanger f 4900 Cf 4900), presentiegeld leden van den raad f 3888 Cf 3600), jaarwedden ambtenaren en bedienden der gemeentesecretarie f 75.250.31 Cf 74.407.69), dl uk- en bindwerk f 6500 Cf 7000), onderhoud- en schoonhouden ge meentehuis f 4325 Cf 4580), meubelen f 915 Cf 1135), pensioenen f 4926.81 Cf 3675.74), ren ten van geldleeningen f 4423.03 Cf 35.17184), officieel raadsverslag f 4500 Cf 5000) enz. Ba tig slot Hoofdstuk II f 296.969.17. Hoofdstuk III Openbare Veiligheid Uitgaven: Jaarwedde commissaris van po litie f 5800 (f 5500) belooning inspecteurs, dienaars en verdere beambten van politie enz. f 107.985 Cf 103.015). kleeding en uitrusting f 6150 Cf 6010). onderhoud wachtgebouwen licht er. brandstoffen f 4865 C 5.700), beloo ning en premiën aan brandmeesters en brandspuitlieden f 5025 Cf 5500), onderhoud brandbluschmiddelen en reddingsmiddelen f 3500 Cf 2400). Nadeelig slot van hoofdstuk III f 202.385.58. Hoofdstuk IV V olksgezondheid Inkomsten: Keur- en slachtloonen f 26000 Cf 25.000). Bijdrage v. d. Provincie in de kosten van bestrijding der t.b.c. f 3094 50 Cf 2945.70). Uitgaven: Kosten van bestrüding van de t.b.c. f 11896.50 (f 8975) kosten van den keu ringsdienst f 10.910 Cf 10.810). Kosten van bad- en zweminrichtingen: pro memorie, kosten van den geneesk. en gezond heidsdienst f 9317.91 C f 9069.91), büdrage in de kosten van exploitatie van ziekenauto's f 2000 Cuit dezen post wordt oetaald de bü- drage aan J. van Gameren te Velsen, toege kend voor een tijdvak van 5 jaren. Voor de exploitatie van nog een ziekenauto is een be drag van eveneens f 1000 uitgetrokken. Nadeelig slot van Hoofdstuk IV f 39.435.06. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting Inkomsten: Bijdragen van het Ryk krach tens de woningwet f 55.810.43 Cf 55 560.43). Uitg.: Bouwpolitie f 20.032.50 Cf 16147.50). Nadeelig slot van Hoofdstuk V f 42.407.45. Hoofdstuk VI Openbare Werken Inkomsten: Belasting wegens gebouwde eigendommen (straatbelasting) f 125.000 if 110.000), verpachting zeestrand f 3580 (f 3580). Uitgaven: Onderhoud van straten en plei nen f 85.726 (f 93.925). Tot de belangrijkste werken behooren vernieuwing Zeeweg f 14.400 vernieuwen Kanaalstraat van Helmstraat tot Arnastraat f 11350 en van Kerkstraat tot Kon. Wilhelmlnastraat f 5875, vernieuwen Hagelingerweg van Biezenweg tot Huis te Velsen f 14.000. Onderhoud wandelplaatsen en plantsoenen f 39.710 (f 47.555), waarvan onderhoud park Velserbeek f 10.500 en Burgemeester Rükens- park f 5500. In dit laatste bedrag is f 1600 begrepen voor nieuwen aanplant. Onderhoud pompen en riolen f 4930 (f 5280), kostn gemeentereiniging f 140.331.58 (f. 134,484.53). Nadeelig slot van Hoofdstuk VI f 152.202.32. Hoofdstuk VIII Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Openbaar gewoon L.O.: Inkomsten f 214.838.83, uitg. f 311.324.93, nadeelig slot f 96.486.10 (f 102.086.98). Openbaar vervolgonderwüs: Inkomsten f 10, uitgaven f 60, nadeelig slot f 50. (Dit onderwüs is vervangen door „on- derwüs aan de rijpere jeugd en volwassenen") Openbaar uitgebreid L.O.: Inkomsten f 30.342.19, uitgaven f 45.817.03, nadeelig slot f 15.474.84 (f 11847.39). Door uit breiding onderwyzend personeel is deze post hooger. Openbaar buitengewoon L.O.: Inkomsten f 21.203.24, uitgaven f 28.011.58, nadeelig slot f 6803.34 (f 8347.63). Openbaar voorbereidend L.O.: Inkomsten f 2608.65, uitgaven f 38.119.49, nadeelig slot f 35.510.84 (f 42.462.20). Büzonder gewoon L.O.: Inkomsten f 26.043.63. uitgaven f 194.423.47, nadeelig slot f 168.379.84 (f 145.612.92). Eüzonder uitgebreid L.O.: Inkomsten f 1332.84, uitgaven f 15.737.95, nadeelig slot f 14.405.11 (f 8401.92). Bijzonder voorbereidend L.O.: Inkomsten nihil, uitgaven f 28.840, nadeelig slot f 28840 (f 23.220). Middelbaar Onderwijs: Inkomsten f 4.726.20, uitgaven f 15.247.12, nadeelig slot f 10.522.82 (f 12.779.17). Hooger Onderwys: Inkomsten f 3000, uitgaven f 10.700, nadee lig slot f 7.700 (f 4.400). Ny verheidsonderwys Inkomsten f 4.726.20, uitgaven f 15.249.12, nadeelig slot f 37.341.75 (f 36.580.76) Nadee lig slot van Hoofdstuk VIII f 452.952.95 (f 422.596.88). Hoofdstuk IX Ondersteuning van behoeftigen Uitgaven: Kosten van overbrenging, plaat sing en verpleging van arme krankzinnigen f 58.000 (f 55.000). Subsidies aan Armbestu ren f 171.000 (f 138.000) waarvan Algemeen f 117.000 en R.K. f 54.000. Nadeelig slot f 215.121.76. Hoofdstuk XI Hande1 en Nijverheid Uitgaven: Subsidie aan werkloozenkassen f 28000 (f 20.000), kosten Arbeidsbeurs f 7633 29 (f 6710.—)Subsidie aan de Ver- eeniging „IJmuidens Bloei" f 440 (f 440). Na deelig slot f 36.619.52. Hoofdstuk XII Belastingen Inkomsten: Üitkeering van het Rijk wegens hoofdsom grondbelasting op bebouwde eigendommen f 89.500 (f 80.625) en op ongebouwde eigen dommen f 8500 (f 9000)80 opcenten grond belasting op gebouwde eigendommen f 95.500 (f 86.000)20 opcenten op ongebouwde eigen dommen f 2000 (f 2000)hoofdsom Perscneele Belasting f 155.000 (f 140.000)80- 125 op centen hoofdsom Personeele Belasting f 152.000 (f 135.000)üitkeering van het Ryk wegens 48 opcenten op de hoofdsom der di vidend- en tantièmebelasting t 30.000 (f 40.000)50 opcenten vermogensbelasting pro memorie; 70 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting f 233.334 (f93.333) belasting op honden f 5.500 (f 5.500); op tooneelvertooningen f 20 000 (f 20.000)ver gunningsrecht f 4750 (f 5.000)waarschuwin gen en aanmaningen f 2000 (f 2000). Batig slot van Hoofdstuk XII f 764761.64 (f 865.352.80). Onderwijs Naar wü vernemen is tot tüdely'k onderwüzeres aan de R.K. school al hier aangesteld Mej. C. M. v. Benthem, al hier. Naaikrans-collecte Naar wy" vernemen heeft de collecte voor de R.K. Naaikrans alhier, welke kleedingstukken zal vervaar digen voor de armen in het komende winte-r seizoen, opgebracht de som van f 343, tegen 1930 f 360. Een bedrag, dat gezien de tijds omstandigheden, niet is tegengevallen. Aansluiting aan de Waterleiding In ver band met de uitvoering van de bouwveror dening, waarop Gedeputeerde Staten van Noord-Holland sterk hebben aangedrongen, is door de politie tegen een aantal personen proces-verbaal opgemaakt, wegens niet na koming van den plicht tot aansluiting over te gaan, zonder dat vooraf ontheffing is aangevraagd en verkregen. Opbloei van den woningbouw Als tee- ken van opbloei der woningbouw kunnen we mededeelen dat deze week door B. en W. vergunningen zijn afgegeven voor den bouw van elf woonhuizen. Het is gelukkig dat eenige opleving is te bespeuren, omdat den laats ten tüd voor bouwvakarbeiders weinig emplooi is te vin den. Staat van besommingen van de heden aan den Rijksvischafslag aangekomen stoom trawlers: Martha f 1500. Trio f 2500, Derika 15 f 2600, Isabel f 2100. Olympia f 2100, Adelante f 5000, Elie Chenivière f 1800, St. Theresla f 490. Loggers: K. W. 44 f 1210, K. W. 89 f 605. MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG IJMUIDEN, Tarbot per kilo f 1.60—1.30, Griet per 50 kilo f 7829, Tong per kilo f 3.252.15, Zet schol per 50 kilo f 34.50 30, Kleine Schol per 50 kilo f 25—6.95, Schar per 50 kilo f 145.10, Rog per 20 stuks f 2818, Vleet per stuk f 2 902.25, Pieterman en Poon per 50 kilo f 9.50, Groote Schel- visch per 50 kilo f 45, Middel Schelvisch per 50 kilo f 35.50—32.50, KI. mldd. Schel visch per 5 Okilo f 17.508, Kleine Schel visch per 50 kilo f 103.30, Kabe'jauw per 125 kilo f 8565, Gullen per 50 kilo f 15 3.90, Leng per stuk f 1.30, Wüting per 50 kilo f 3.45—5.15, Koolvisch per stuk f 0.53, Makreel per 50 kilo f 106.. ALKMAAR, 11 September. Kaasmarkt. Aangevoerd 101 stapels, wegende 161 000 K.G 51 stapels Fabrieks kleine f 34; 8 stapels commissie f 32.50. Voorloopige noteermg van 35 stapels Boeren commissie f 40 en van 7 stapesl Boeren kleine f 36. Handel goed. AMSTERDAM, 11 September. Amsterdam- sche aardappelprijzen. Aanvoer 3 ladingen 1320 H.L. De prijzen zijn onveranderd. NOORD-SCHARWOUDE 11 Sept. Aanvoer 20.600 K.G. Aardappelen 5.90—7.20, Due of York 4.20—4.40, Drielingen 6.80—780, 900 K.G. Wortelen 1.80—1.90, 18.200 K.G. Roode Kool 0.60—1 10, 12.600 K.G. Gele Kool 0.60— 1.40, 40.600 K.G Witte kool 0.60—0.80, 13.200 K.G. Uien: gele uien 2.503.40, grove 4.60 4.70, gele drielingen 1.101.50, gele nep 5.30 6.5100 K.G. Spercieboonen 1518.50, 300 K.G. kroten 1.80—2.20. BROEK OP LANGËNDIJK 11 Sept. Lan- gendüker Groentenveiling. Aanvoer 3400 K.G. Tomaten A 8.70, B 8.10, C 7.60, CC 2.20, 14000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 6.507.20, Eigenheimers 4.905.20, Due of York 4.10—^4.50, Drielingen 7.307.50, 1000 K.G. Wortelen 1.60—2.—, 7600 stuks Bloemkool le soort 7.0011.20, idem 2e soort 1.00—1.70 21000 K.G. Roode Kool 0.60—1.60, 30.000 K.G. Gele Kool 0.60—1.60, 100.000 K.G. Witte Kool 0.60—0.70, 11.200 K.G. Uien 2.40 —3.40, grove 3.904.40, drielingen 1.502.20, nep 5.706.—, 3600 K.G. Slaboonen 12.40 20.70, 4600 K.G. Bieten 1.40—2.30. BOVENKARSPEL. Bloembollenveiling. De veiling van Woensdag 9 September bestond voor het grootste deel al uit plantgoed. De aanvoer van leverbaar bedroeg nog slechts een ruim millioen stuks, voor het meeste be staande uit kleine maten Verder was er een belangrijke hoeveelheid plantgoed. Wy no teerden voor leverbaar: Azalea 2, Couronne d'or 2.102.40, Cra- moisi brillant 0 80, Couleur Cardinal 1.30— 1.80, Due de Berlin 1.40. Gele Prins 2.10, Mr. van der Hoef 2.102.60, Ibis 1.201.70. La Reine 1.20—160. Murillo 1.40—1.60, Mon Tré- sor 3.Moore 1.70, Peach Blossom 2.60, Proserpine 1.90, Prins van Oostenrijk 1.10. Pink Beauty 2.90, Theeroos 2.—, Witte Allard Pierson 2.90. Bar. de 'la Tonnaye 1.40, Barti- gon 2.102.70, City of Haarlem 1.60. Centfe- naire 1.50, Farncombe Sanders 1.30, Gesn. lutea 1.10, Inglescombe pink 1.602.20, idem yellow 1.60—2.20, La Merveille 1.30, La Can- deur 1.50, Mad. Krelage 1.40, Prof. Rauwen- hoff 1.60. Princ. Elisabeth 2.80. Rev. Ewbank 1.20—1.30, Will. Pitt 2.00—3.30, Will. Cop land 2.40—3.20, idem 11—12 1.40—1.70. Plantgoed: Artus 0.100.11, Couleur Car dinal 0.300.64, Cram, brillant 0.100.24, Crimson Queen 0.23. Chrysolora 0.32, Due de Berlin 0.46—0.18, Fred. Moore 0.190.42, Fla mingo 0.160.28, Gen. de Wet 1.05, Grand due 0.70, Hobbema 0.26, Mr. v. d. Hoef 0.76— 0.94, Ibis 1.20—0.46, La Reine 0.10—0.22, La Precieuse 0.24, Lucretia 0.13—0.15, La reine Max. 0.360.40, Lady Boreel 0.400.46, La rianté 0.20, Murillo 0.10—0.36, Moore 0.30— 0.38, Oranje Nassau 2.80, Prins v. Oostenrük 0.45—0.52, Prosperity 0.17—0.24, Peach Blos som 0.40—0.54, Ned. Prins Otto 0.46, Pink Beauty 0.90, Queen Flora 0.200.22, Rose la Reine 0 32—0.20, Rose Luisante 0.180.40, RÜzende Zon 0.50—0.62, Rose précose 0.72, Scarlet due 0.100.28 Salvator rose 0.30, Theeroos 0.60, Med. the Rose 1.401.40, Vuurbaak 0.400.79, Med. Zimmerman 0.86, HOORN, 10 September. Kaasmarkt. Kle'ne f 36.50; commissie f 40; fabrieks f 34; fa- brieks-commissie f 38; fabriek-tentoonstel- ling f38. Aangevoerd 48942 Kg. of 53 stapels. Han del vlug. BEVERWIJK, 10 Sept. De bloembollen- verkooping van Donderdag uitgaande van de veiling Beverwijk, stond in het teeken der harddraverü. De prijzen waren gedrukt en veel werd opgehouden. Betaald werd voor Holl. Iris David Bless z 8 op 70; Imperator 8 op 5868, idem 79 op 1.25, idem z. 89 70; King of the Blues 5 op 18; Poggenbeek 8 op 72; H. I. Joh. de Witt 8 op 108, idem 7—8 70; The First z. 9 op 120 (op); Rembrandt 7 op 57; Hart Nibbrig 8 op 65. 7—8 25; Van Everdingen z. 8 op 105, idem 7—8 48—51, idem 6—7 28 (op); Bleu almable z. 11 op 110; White Excelsior 7 op 77; Theod. de Bock 7 op 8; David Bless 8 op 61; Cajanus 5"» op 21, Idem 4H—5Vt 4; Wedgwood 9 op 2: White Ex celsior 8 op 102, 7—8 56. 6—7 33, Wedgwood 10 op 3 60 (op), 810 2.50; Idem v. Huch- tenburg z. 8 op 1, z. 7—8 50. z. 67 19; Van Everdingen z. 8 op 1, z. 78 45, 6—7 21; Ir. Angl. Mont Blanc 72; Poggenbeek 8 op 80; Wedgwood 8 op 2; Triumph Musari 1 80 (op); Suson 12 op 70; Lil umb. gran- diflora voetstoots 20 op 4.20, 1820 310. 16—18 2.10, idem 16 op 2.90, 14—16 2; Croc. Ivanhoe 10 op 1.40; Pr. v. Oostenrük 1.20— 1.40; Mr. v. d. Hoeff 1.70; Le Notre 1 0.50; El. Toreador 2.30; Pride of Haarlem 55; Picoté 60; Pr. v. O. 1.70; Couronne d'Or z. 10 op 22.20; La Reine 90; Witte Zwaan 140; Narcis Lourens Coster 25- 40; Victoire d'Oliveira 1—1.20 z.20; Rose gris-de-Un 10 op 50 70; Inglesc. Yellow 1.40; Vict. d'Oliveira z. 9—10 40; The Sultan 80; Quida 1; Albo Pleno d. n. 82; William Copl. 50100; Mon Trèscï 1—12 op 1; Mrs. Fam Sanders 12 op 140; Centenaire 11 op 75—85; Ma. Cousine 10 op 5860; Bar. de la Tonnaye ongebl. 4055; Flamingo 70—100; Clara Butt 20—55; St. Brigid 1.50; dubb. Fulgens 5053; Scilla Siberica 46; Pr. Elisabeth z. 12 op 2.80; Rose gris-de-iin 11 op 90; Bartigon 12 op 150; Baron loshuidig 80. HAARLEM, 10 Sept. Groentemarkt Appelen 1250, Peren 840, Tomaten 12 20, Heereboonen 2035, Snijboonen 2044, alles per K.G. Spinazie 30—75, Andüvie 1540, Postelein 1560, alles per kist. Sla 1.003.00 per 100 krop. Bloemkool 414, Roode kool 59, Komkommers 610, alles per stuk. Wortelen 1218, Rabarber 48, Pieterselie 610, Selderij 410, alles per bos. ZEVENHOVEN. Veiling van 9 September. Aangevoerd werden 6100 stuks eieren. Prüs kippeneieren 5.556.30 per 100 stuks. Prijs eendeneieren 4.504.80 per 100 stuks. Kaas 0.30—0.32 per pond. Boter 0.60—0.64 p. pond. HOOFDORP 10 Sept. Graanmarkt. Rog ge i'A5, Gerst Chevallier 5 5%, Haver 5)4—6, Witte Duiveboonen 1213, Groene erwten 89. Karwei 17—18, Geel mosterd 1214, Blauwmaanzaad 1920. UITHOORN, 10 September. Op de kaas markt waren aangevoerd 2370 stuks. Prüs Goudsche kaas ls'e soort R.M. 3842, 2de soort R.M. 33—37, zwaardere f 45, zonder RÜ'ksmerk 3134. Handel kalm. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 Parijs Brussel Londen New-York (cable) Berlün Ziirich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.50 34.40 12.04 2.471/, 57.80 48.30 12.95 22.10 66.30 66.20 66.20 7.30 34.75 27.— 9.75 34.50 12.05 2.481/, 58.20 48.40 13.05 22.40 66.40 66.35 66.30 7.40 34.95 29.— VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 Vonge Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4ka Nederl 1916 4V, Nederl 1917 4 Neder'and 1931 i'A N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank "dische Bank Cert. Handel-Mü- Industrieën Jnilever Calvè Delft Alg Kunstzüde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O 8. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Münbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr. Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Robber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb. Rott. Tapanoell Serbadjadi Silau V 1 C O. Allied 'ntercontin Rubber Scheepvaart Holl Amerika Lün dito Gem. Eigend Son Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker H V A Poerworedlo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen 'Jnion Pacific \Vabasb Chic Mi'w St PauJ Kansas City South Erie Railr Prolongatie 102% 102%, 103% 1011/2 97/2 80 97 12214 5ey4 49 23i/2 69 8% 211 44%, 36% 41/ 11% 16 251/2 50 126% 17 149% 71%. 3% 53/ 51% 50 16 12% 13% 12 25 2514 lU/l6 5 4 20% 82% 5% 5 22P% 12% 53 25,10 136% 168% 16% 185% 35 134 8%j 3% 20 17% 1%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2