le R.K. Dansinstituut ESJ?" De Tijdgeest I H. J. van der MEER S. J. DE GOEDE LEER NIET TYPEN poWt RADIO VARADYNE-TOESTEL H. J. VAN SER MEER, Schagcheistr. 7 GIERSTRAAT 27 BESPEELDE PIANO iiiiniiiiininimiiiniiimiiniiniiiitiiii 7 Sshagchelstraat 7 Prinses Juliana naar Parijs Ernstige ongeregeldheden te Rotterdam De ramp met de „St. Philibert" De Kerk en de Nationaal- Socialisten Noodkreet van de Duitsche steden TER OVERNAME ONZE KOUSEN OERS OLIDE Burgerwoningen CENTRALE- VERWARMING W. A. AARTS Groote Opruiming Rijwielen - Electra Philips-Gloeilampen extra hooge korting verkoopt Zijlstraat 11-13 en 15 f ÏO.- Aanv. 15 Sept. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN Het is wel haast zeker M. VAN REIJSEN MET FOTOS-LAMPEN BINNENLANDSCH NIEUWS GEMENGD NIEUWS KERKNIEUWS RECHTSZAKEN UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL VIJFHUIZEN HET ONGEVAL AAN DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG IJMU1DEN HAARLEMMERMEER ZANDVOORT MARKTNIEUWS Ged. Oude Gracht 71, Tel. !4517 H. K. H. Prinses Juliana is gisterochtend aaar Parijs vertrokken teneinde opnieuw een bezoek te brengen aan de Koloniale Ten toonstelling. Per auto had zij zich van het Loo naar Amsterdam begeven, vanwaar zij om 12.20 met den Pullmann-trein door reisde. De Prinses was vergezeld van Jonkvrouwe D H. van Tets, eerste hofdame van H. M. de Koningin, Jonkvrouwe A. barones Schim- melpenninck van der Oye, hofdame van H. M de Koningin en mr. J. C. baron Baud, kamerheer van Prinses Juliana. De Prinses zal incognito te Parijs ver blijven. Te Parijs aangekomen Klokslag half acht gisteravond reed de Pullmantrein uit Amsterdam, waarmede H.K.H. prinses Juliana reisde, het Gare du Nord te Parijs binnen. Op het perron waren ter begroeting van de Koninklijke bezoekster aanwezig Mr. Carsten de zaakgelastigde als vertegenwoordiger van den Nederlandschen gezant te Parijs, Jhr. Loudon, de heer Labouchère, attache, verder eenige heeren van het Nederlandsche con sulaat te Parijs, zoomede de heer De Voogt namens het tentoonstellingscomité, kapitein Jeyne, als vertegenwoordiger van maarschalk Leyautey en de heer Carré, souschef de pro tocol. De reis naar de Fransche hoofdstad had den meegemaakt Z. Exc. Mr. D. Pock, oud gouverneur-generaal van Nederlandsch In- dië, prof. Le Cosquino de Bussy en Z. Exc. Dr. Koningsbergen, oud-minister van Kolo niën, benevens Prof. Dr. van Eerde uit Am sterdam. Onmiddellijk nadat H.K.H. prinses Juliana uit den trein was gestapt, traden de aanwe zigen op haar toe ten einde haar te verwel komen en de Fransche autoriteiten aan haar voor te stellen. Nadat de prinses zich eenigen tijd had on derhouden met de officieele vertegenwoordi gers en geposeerd had voor tal van persfo tografen, begaf het gezelschap zich te mid den van een eerbiedig groetende menigte door naar den uitgang, waar zich een groote menigte Nederlanders had opgesteld die H. K.H. een enthousiaste ovatie brachten. Vergezeld door de heeren Carré en Carsten en haar gevolg, bestaande uit treule van Tets, baronesse van Hardenbroek, freule Schimmelpenninck van der Oye en baron Baud, begaf de prinses zich vervolgens per auto naar hotel Meurlsse in de Rue de Ri- voli, waar zij tijdens haar verblijf te Parijs zal vertoeven. Hedenochtend om half elf zou do Prinses het Nederlandsche Paviljoen op de Koloniale Tentoonstelling een bezoek brengen. Ontwapeningsactie van den R. K. Vredesbond Groote vergadering te Amsterdam Ter inleiding van de actie, die de R. K. Vredesbond in samenwerking met de natio nale Katholieke organisaties ten behoeve van de ontwapeningsgedachte gaat voeren, zal op 26 September, des avonds om 8 uur, een groote vergadering worden gehouden in het Concertgebouw te Amsterdam. De spreker van den avond zal zijn mr. C. M. J. F. Goseling, voorzitter van de R. K. Staatspartij. Teneinde het internationale karakter dezer ontwapeningsactie duidelijker te doen uitkomen, zullen ook een Duitscher en een Franschman het woord voeren. De opening der Staten-Generaal H. M. de Koningin-Moeder niet aanwezig De stoet, waarmede H. M. de Koningin zich aJ5. Dinsdag naar de Ridderzaal zal be geven ter opening van de zitting der Staten- Generaal, zal op dezelfde wijze zijn samen gesteld als verleden jaar. De vorstelijke personen zullen dus weder in de gouden koets gezeten zijn. H. M. de Koningin-Moeder zal ditmaal de openingsplechtigheid niet mede maken. De spoorweg over den afsluitdijk De Friesche Kamer van Koophandel wendt zich tot den minister In de gisteren te Leeuwarden gehouden vergadering van de Friesche Kamer van Koophandel deelde de «oorzitter mede, dat hij zich in verband met de geruchten, als zou het nog wel lang kunnen duren eer de spoor weg over den Zuiderzeeafsluitdijk gereed komt, tot den minister van Waterstaat had gewend om inlichtingen. Het antwoord luid de, dat aan het plan zelve hard wordt ge werkt, doch dat niet medegedeeld kon wor den, wanneer de verwezenlijking zal zijn, al dus het ,.Hdbd." De voorzitter, de heer B. Hartelust, zal thans deze zaak in den Spoorwegraad bespre ken. Communisten beletten een verkoop Straat door de politie ontruimd In een Woensdagavond te Amsterdam ge houden vergadering van communisten is be sloten, een gerechtelijken verkoop wegens huurschuld van een partijgenoot te beletten. In overeenstemming hiermee verschenen gistermorgen /oor de woning van bedoelden Partijgenoot in de Eerste Oosterparkstraat een 200 communisten, die in en voor den winkel post vatten. Een sterke politiemacht Was spoedig aanwezig en begon de straat te ontruimen. Toen tegen 10 uur de deurwaarder, de heer B. Stoppeisteen, met zijn helpers verscheen, oordeelde hij het het verstandigst, gezien de eigenaardige belangstelling voor den ver hoop, deze maar niet te laten doorgaan. De deurwaarder vertrok en de politie dreef de nienschen uiteen. Een stier losgebroken Tenslotte keert het beest kalm naar zijn stal terug Te Zuiddorpe (Zeeland) brak een zware ®Üer los uit een slagerij en holde het dorp in. Spoedig nam het losgebroken beest een wei- ai§ belovende houding tegen een wielrijder aan. Deze sloeg op de vlucht en nam achter- "0l8d door den tot razernij gekomen kolossus, de wijk in een huis. Juist wilde het dier een aanval op de groote ruit dezer woning onder nemen, toen het rolluik vóór zyn snuit werd neergelaten. Terwijl maatregelen werden be raamd den woesteling neer te schieten, her kreeg deze ineens zijn kalmte en wandelde. naar zijn stal terug, waar hij, stevig opgeslo ten, opnieuw zijn woede begon bot te vieren, echter zonder onheil te kunnen aanrichten. Een geheele straat in oproer De Linker Maasoever te Rotterdam is gisteravond het tooneel geweest 'van zeer ernstige ongeregeldheden. Reeds in het begin van den avond waren op verschillende plSatsen straten opgebroken gevonden, terwijl voor een politiebureau kopspijkers waren gestrooid. Omstreeks 9 uur werden verschiliende lantaarns in de Tweeboschstraat stuk gegooid, zonder dat de politie dit kon verhinderen. De daders bleven in de huizen en wierpen uit de dak vensters niet alleen steenen naar beneden, maar ook plankjes met spijkers, glasscher ven, stukken oud roest, matrassen en zelfs ledikanten. Bovendien werd een groot ge deelte van de straat opgebroken. Om 11 uur bleek de toestand zoo precair, dat de straat afgezet werd, in afwachting van meer politie-assistentie, terwijl ook de leiding der politie, die reeds naar huis te ruggekeerd was, werd gealarmeerd. Een aantal bereden agenten, die een charge door de straat deden, werden hevig bekogeld. Op den hoek van den Hilledijk werd een man gearresteerd, die de politie met steenen wierp. Om half twaalf werden door de politie na telefonisch overleg met den hoofdcom missaris de eerste waarschuwingsschoten gelost. Even later deed een groote politie macht, voorafgegaan door een politieauto, een charge in de straat. De bewoners vlucht ten hun huizen binnen en wierpen van bei de kanten zooveel projectielen naar bene den, dat een groot aantal schoten moest worden gelost. Daar het echter stikdonker was in de straat en men geen hand voor oogen kon zien, werd door den hoofdcom missaris de hulp van de brandweer ingeroe pen voor het zenden van schijnwerpers, op dat de gevels konden worden verlicht en men zou kunnen zien, vanwaar er gegooid werd. Te twaalf uur kwam de hoofdcommissaris zelf en tegelijkertijd verscheen een reserve auto van de brandweer, een motorspuit en een arrestantenwagen. By de twee laatste charges zyn eerst 1 man en later 4 anderen, toen zy een huis binnenvluchtten, gearresteerd. Onder hen bevond zich de communistische agitator H. Met draagbare acetyleenlampen is de politie toen door de straat gegaan, waarby her- haaldeiyk in de lucht werd geschoten. Daarna werd de straat afgezet en nie mand meer toegelaten. Deze bezetting zou tot 5 uur in den morgen worden gehand haafd. Een café op den hoek van de straat had verlof gekregen, hedennacht open te biyven voor telefonische, communicatie. Omstreeks half een keerde de rust terug. Gedurende de charges is eenige malen geconstateerd, dat er op de politie gescho ten is. Men heeft echter niet kunnen ont dekken uit welke huizen deze schoten ge vallen zyn. De zes arrestanten zijn voorloopig opge sloten. Deze ongeregeldheden vormden een ver volg op de huurstakingen en de relletjes die in verband daarmede in de Beverstraat ont staan zyn. De Beverstraat zelve was gisteravond ech ter volkomen rustig. Een doodenvaart op last van de reeders? Volgens de „Soir" hebben 3 deelnemers aan de rampzalige reis van de „St. Phili bert" zich tot den procureur-generaal te Nantes gewend, door wier verklaringen een geheel nieuw licht op de oorzaak van de ramp wordt geworpen De kapitein moet in hun tegenwoordig heid hebben verklaard, dat hy voor het ver trek van het eiland Noirmontier met de reeders van het schip heeft getelefoneerd die hem ondanks zijn waarschuwing toch gelast hadden te vertrekken. Daar de kapitein wist, dat hy een doo denvaart tegemoet ging, heeft hy zyn neef. op het eiland achtergelaten. De reeders zouden dus voor de ramp aan sprakelijk zijn. Een knaapje meegelokt Ver van huis achtergelaten Een tot nu toe onbekend gebleven automo bilist heeft Woensdagmiddag te Amsterdam een achtjarig knaapje, dat speelde op een zandterrein by den Admiraal de Ruyterweg. in zyn auto meegelokt. Na aan zyn oneerbare bedoeling uitvoering te hebben gegeven heeft de automobilist het jongetje op de De Ruy- terkade achtergelaten. Met een der ponten verdween hij daarop naar de overzyde van het Y. Laat in den avond werd het knaapje schreiend aangetroffen op de Ertskade. De politie heeft de zaak in onderzoek. Waarom een kerkelijke begrafenis werd geweigerd In verband met de berichten in de pers over de weigering van een kerkeiyke be grafenis aan den nationaal-socialistischen rijksdagafgevaardigde Gemeinder, publiceert de vicaris-generaal, dr. Mayer, in het „Main- z - Journal" een verklaring, waarin hy de bewering afwijst, dat de kerkelijke begrafe nis niet werd toegestaan, omdat men den wensch van de kerkeiyke autoriteiten, de uitvaart niet tot een politieke demonstratie te maken, niet ingewilligd heeft. Eveneens onjuist is de bewering, dat de kerkeiyke begrafenis afhankelijk is gesteld van het ontvangen der H.H. Sacramenten. De kardinaal-vicaris wijst er met nadruit op, dat alleen het lidmaatschap van Ge meinder van de nationaal-socialistische par ty den doorslag heeft gegeven tot de beslis sing van de kerkeiyke overheid. De Kerk verwerpt het nationaal-socialis- me als een dwaalleer en staat daarom geen enkelen Katholiek toe, lid te zijn van de N.S.D.A.P. Wie tegen dit verbod zondigt, kan geen kerkeiyke begrafenis krijgen, indien hij niet vóór zyn dood berouw heeft over zyn onge hoorzaamheid. Deze wet geldt voor iedereen, zonder on derscheid des persoons. Dreigende catastrofe; een beroep op de rijksregeering 10 op 3 60 (op), 8—10 2.50; idem v. Huch- tenburg z. 8 op 1, z. 7—8 50, z. 6—7 19; Van Everdingen z. 8 op 1, z. 78 45, 67 21; Ir. Angl. Mont Blanc 72; Pc/ggenbeek 8 op 80; Wedgwood 8 op 2; Triumph Musari 1 80 (op); Suson 12 op 70; Lil umb. gran- diflora voetstoots 20 op 4.20, 18—20 3 10. 16—18 2.10, idem 16 op 2.90, 14—16 2; Croc. Ivanhoe 10 op 1.40; Pr. v. Oostenrijk 1.20— 1.40; Mr. v. d. Hoeff 1.70; Le Notre 1 0.50; El. Toreador 2.30; Pride of Haarlem 55; Picoté 60; Pr. v. O. 1.70; Couronne d'Or z. 10 op 22.20; La Reine 90; Witte Zwaan 140; Narcis Lourens Coster 25—40; Victoire d'Oliveira 1—1.20 z.20; Rose gris-de-lin 10 op 50 70; Inglesc. Yellow 1.40; Vict. d'Oliveira z. 9—10 40; The Sultan 80; Qulda 1; Albo Pleno d. n. 82; William Copl. 50—100; Mon Trèsor 1—12 op 1; Mrs. Farn Sanders 12 op 140; Centenaire 11 op 75—85; Ma. Cousine 10 op 58—60; Bar. de la Tonnaye ongebl. 4055; Flamingo 70—100; Clara Butt 20—55; St. Brigid 1.50; dubb. Fulgens 5053; Scilla Siberica 46; Pr.- Elisabeth z. 12 op 2.80; Rose gris-de-lin 11 op DO; Bartigon 12 op 1.50; Baron ioshuidig 80. MEDEMBLIK, 10 Sept. „St. Joseph" Aardappelen. Groote muizen 3.10—3.95 per b. kleine muizen 3.00—3.45; Geldersche 1.65— 1.85; Witte 2.20—2.30. Kool; Bloemkool 2— 8.10 per 100 stuks; Uien: groote gele 1.20— 1.35 p. Baal; kleine gele 0.400.65; Slaboo- nen 1.853.15 per zakje. HOOFDORP 10 Sept. Graanmarkt. Rog ge 4Mi—5, Gerst Chevallier 5%5%, Haver 5K—6, Witte Duiveboonen 1213, Groene erwten 89. Karwei 17—18, Geel mosterd 1214, Blauwmaanzaad 1920. BROEK OP LANGENDIJK 11 Sept. Lan- gendyker Groentenveiling. Aanvoer 3400 K.G. Tomaten A 3.70, B 8.10, C 7.60, CC 2.20, 14000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 6.507.20, Eigenheimers 4.905.20, Due of York 4.104.50, Drielingen 7.307.50, 1000 K.G. Wortelen 1.60—2.—, 7600 stuks Bloemkool le soort 7.0011.20, idem 2e soort 1.00—1.70. 21000 K.G. Roode Kool 0.60—1.60, 30.000 K.G. Gele Kool 0.60—1.60, 100.000 K.G. Witte Kool 0.60—0.70, 11.200 K.G. Uien 2.40 —3.40, grove 3.904.40, drielingen 1.50—2.20, nep 5.706.—, 3600 K.G. Slaboonen 12.40 20.70, 4600 K.G. Bieten 1.40—2.30. NOORD-SCHARWOUDE 11 Sept. Aanvoer 20.600 K.G. Aardappelen 5.90—7.20, Due of York 4.204.40, Drielingen 6.807.30, 900 K.G. Wortelen 1.80—1.90, 18.200 K.G. Roode Kool 0.60—110, 12.600 K.G. Gele Kool 0.60— 1.40, 40.600 K.G. Witte kool 0.60—0.80, 13.200 K.G. Uien: gele uien 2.50—3.40, grove 4.60— 4.70, gele drielingen 1.10—1.50, gele nep 5.30 —6.—, 5100 K.G. Spercieboonen 1518.50, 300 K.G. kroten 1.80—2.20. De doodgeschoten kastelein te Zundert Pleidooien voor het Haagsche Hof. Voor de civiele kamer van het Haagsche Ge rechtshof zyn in hooger beroep de pleidooien gehouden in de procedure van de wed. Van Meer tegen den Staat, in welk proces de wed. Van Meei f 50.000 schadevergoeding eischt wegens het onrechtmatig doodschieten van haar man, die caféhouder was te Zun dert, door twee marechaussees in Januari 1927. Deze vordering heeft de rechtbank afgewe zen. Namens appellante pleitten mr. Ny- singh uit Den Haag en mr. van Gigh uit Amsterdam en voor den Staat mr. A. F. Telders uit Den Haag. Floraliawedstrijd Zaterdagavond as. zal de uitslag van den Floraliawedstrijd in het Jeugdhuis bekend gemaakt worden. De bij eenkomst der deelnemers zal een ©enigszins feesteiyk karakter dragen. De ingezonden planten en de jeugdtuin- tjes aan den Vijverweg zullen Zondag' van 35 uur voor het publiek te bezichtigen zijn. Omtrent het ongeval aan den onbewaakten overweg, kunnen wij nog mededeelen dat de toestand van het slachtoffer, den heer J. Koole bevredigend is. Alhoewel hy een lichte hersenschudding heeft opgeloopen, is zyn bewustzyn weer teruggekeerd. Eerst Dinsdagmiddag is het gelukt den auto, na dezen e-erst gedeelteiyk gedemon teerd te hebben, te verwy deren. Het was Woensdag' -op de plaats des onheils den ge- heelen dag geweldig druk. Van heinde en verre kwamen bezoekers met auto's opdagen, om alles goed in oogenschouw te nemen. Personalia Tot waarnemend hoofd van de O. L. school alhier, is in de plaats van den heer Kruithof, die als zoodanig heeft bedankt, de heer B. de Boer uit Haarlem aangesteld. Oprichting tooneelclub Door eenige per sonen worden pogingen aangewend, om een tooneelclub te vyfhuizen op te richten. Daar hier op dit gebied nog niets is, gelooven wy wel, dat wanneer dit flink wordt aangepakt, deze plannen veel kans van slagen hebben. Afscheid Kapelaan A. v. d. Hoeven Gis terenavond werd door de verschillende orga nisaties van den Weleerw. heer Kap. v. d Hoeven in een der zalen van de Zusterschool afscheid genomen. - Velen hadden de gelegenheid aangegrepen, om den scheidenden geesteiyke hun sym pathie te betuigen. Met gebed werd, nadat zyne Eerw. in de zaal verschenen was, door den Zeereerw. heer Pastoor der parochie de byeenkomst geopend, zyne Eerw. zegde Kap. v. d. Hoe ven dank voor al het werk wat hy In de parochie heeft verricht. Wat het werk op sociaal gebied aangaat, wenschte spreker het aan de andere aanwezigen over te laten. Dan wijdde de eerw. spreker uit over den nieuwen werkkring van den scheidenden Ka pelaan. Hierna was het woord aan den heer Maas. als voorzitter der standsorganisatie Volks- bond-Velsen. Het speet spreker, dat zyne Eerw. vertrekken gaat, vooral ook omdat steeds als de Eerw. heeren Kapelaans hier ingewerkt zijn, zy wederom gaan vertrekken. Spr. hoopte, dat zyne Eerw. in zyn nieuwe parochie nog veel voor de Kath. arbeiders beweging mag verrichten, waaraan hy dan ook niet twyfelt. De heer Strijbosch dankte namens den Metaalbewerkersbond Kap. v. d. Hoeven voor alles wat door hem voor die organisatie was verricht. Vooral was spreker aliijd ge troffen door den vriendschapsband, welke Zijn Eerw. wist te leggen tusschen den pries ter en het bestuur der organisatie. Spreker hoopte, dat deze verhouding in zyn nieuwe parochie eveneens tot uiting zou komen. De heer J. de Bie sprak namens de jeugd afdeling van den metaalbewerkersbond woorden van dank voor alles wat zyn Eerw. voor deze jongens heeft gedaan en wenschte hem veel geluk in de nieuwe parochie. De heer Nyssen dankte namens het Jon genspatronaat en zeide dat onder de leiding van zyn Eerw. het patronaatswerk sterk is vooruitgegaan. De heer T. v. Leeuwen sloot zich namens den Transportarbeidersbond by den anderen spr. aan en wees op den sterken bloei welken deze afdeeling onder de leiding van kap. v. d. Hoeven heeft beleefd. Ook namens de Jozefsgezellen werd den scheidenden kapelaan dank gebracht en een foto der afdeeling in keurige lyst werd hem overhandigd. De heer Koene bracht namens „Kunst kring" zyn beste wenschen. De heer Scholten kon tot zyn vreugde mededeelen, dat kapelaan v. d. Hoeven de leesbibliotheek achterlaat, in een stadium van vooruitgang, waarin zy nog niet ge weest is. De voorzitter van de sportvereeniging D. E. M. dankte Zijn Eerw. voor het pioniers werk, wat hij in deze streek op dit gebied heeft verricht en bood hem als stoffelijk blijk van waardeering een palm aan. Door herhaaldelijk applaus werd den ver schillende sprekers ins:emming betuigd. Hierna kreeg kap. v. d. Hoeven het woord en dankte allen voor de bewyzen v.an sym pathie. Het viel zyn Eerw. moeiiyker te spreken dan ooit te voren.. Ik voelde, aldus Zijn Eerw., dat toen ik hier geplaatst werd, O. L. Heer mij moest helpen om de zware taak te vervullen, maar dank zü mijn Zeer Eerw. Herders, die mij steeds tot levende voorbeelden zyn geweest, ben ik nu bereid, wellicht een zwaardere taak te vervullen. Kap. v. d. Hoeven bracht verder ook dank aan de verschillende organisaties, voor de aangename samenwerking. Voor de geiden welke zyn Eerw. van ver schillende organisaties ontvangen heeft, zal hy een pendant aanschaffen by een schk- drey dat hy thans reeds bezit. Met een handdruk van allen werd de by- eenkoms; besloten. Steeds meer trawlers in de vaart. Het in de vaart brengen van tra'..-Iers, welke wegens ■-lechte vangsten en besommingen waren on- gelegd, blijft nog steeds aanhouden; de Dr. Sahm, de eerste burgemeester van Beriyn heeft gistermiddag te zamen met den pre sident van den Duitschen Stadtétag, dr. Mu lat, als vertegenwoordiger der noodiydende gemeenten rykskanselier dr. Brüning bezocht. Dit bezoek, waaraan ook de Pruisische mi nister-president dr. Braun en de Pruisische minister van financiën Höpker-Aschoff heb ben deelgenomen, had ten doel den rijkskan selier dringend te wyzen op den noodtoe stand, waarin de steden zich bevinden, meldt het „Hbd." Ofschoon een officieel communiqué om trent de besprekingen met dr. Brüning niet is verschenen, verluidt in gewooniyk goed ingelichte kringen, dat dr. Sahm er op heeft aangedrongen, dat het Ryk de stad Berlijn met een crediet te hulp zal komen, daar het onmogeiyk is gebleken crediet van particuliere zyde te krijgen. Een stagnatie in de betalingen kan vol gens de meening van den magistraat slechts vermeden worden, indien het Ryk onmiddel- iyk helpt; een zoo spoedig mogelijk verstrekt kaserediet is het eenige dat de stad over de a.s. ultimo kan heenhelpen. Mocht de regee- rfng er toe overgaan Beriyn te helpen, dan zullen natuuriyk ook andere steden by de regeering komen aankloppen. Waar het Ryk de middelen vandaan moet halen om deze hulpactie voor de gemeenten te financieren, is vooralsnog niet duideiyk. Verscheiden steden probeeren zich op an dere wijze uit de moeilijkheden te helpen. Zoo wordt gemeld, dat het stadje Lunden in Holstein heeft besloten de gemeentebelastin gen in het vervolg in den vorm van graan- leveranties in ontvangst te nemen en de werkloozen in de toekomst geen ondersteu ning in geld, doch in levensmiddelen te ver strekken. Het gemeentebestuur van Tangermünde is een anderen weg ingeslagen om de ruim 2500 personen, die van gemeentemiddelen leven, verder te kunnen ondersteunen. Men wil alle kringen der bevolking, zoowel de werkgevers- als de werknemers- organi saties, ln een „noodgemeenschap" aaneen sluiten en ieder zal een half procent van zyn inkomen ter beschikking moeten stellen. Bezuinigingsmaatregelen in Zuid Duitsche landen De regeeringen van Beieren, Saksen, Baden Hessen en Wrrtemberg hebben gisteren te Stuttgart beraadslaagd over de bezuinigings maatregelen, die genomen kunnen worden en de begrooting der landen en gemeenten in evenwicht te brengen. „Sumatra" IJm 253 is in 't dok gezet om nagezien te worden en daarna uit te varen. Voorts zal de „Beatrice" IJm. 118 dezer dagen vertrekken, terwyi de „Tubantia" van de My. .Animo" alhier, Dinsdag j.l. weer is uitgevaren. Auto defect geraakt. Gisterenmiddag te ongeveer 5 uur, kwam een vischauto van de V.E.M. uit de richting der Vischhal de Trawlerkade opryden. Op het moment, dat de chauffeur de bocht wilde nemen, brak een der assen, zoodat één voorwiel los van de vooras kwam. Nadat de auto nog een meter of tien half sleepend over den weg ging, kwam hij tot stilstand, diepe krassen op den weg nalatende. Gelukkig kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. Ter haringvangst. De logger Jhr. C. v. d. Brandeler is gisteren wederom ter haring vangst uitgevaren. Ernstig auto-ongeval Donderdagmorgen liep mej v. d. V., wonende te Aalsmeer op den Schinkeldijk, nabij het vliegveld Schip hol alhier. .Naby de bocht van den weg om het oude fort, werd zy plotseling aange reden door een vrachtauto, bestuurd door den heer O. alhier, zy werd door het mo- torrytuig overreden en bekwam een ernstige beenbreuk. Per ziekenauto van de K. L. M. werd mej. v. d. V. naar een ziekeninrichtlng te Am sterdam overgebracht. Geslaagd Voor het politiediploma, in gesteld door den Algemeenen Nederland schen Politiebond, is geslaagd de heer J. van den Berg, wonende aan den Aalsmeerderweg te Hoofddorp. De heer Van den Berg was leerling van den inspecteur van gemeente-politie H. Jelsma, alhier. Gemeentelijk Badhuis In het gemeente lijk Badhuis, in het gebouw der Bedryven aan de Groote Krocht, werden de afgeloopen week genoteerd 39 kuipbaden en 266 douche- baden. Marine-oefeningen Op onze kust wor den marine-oefeningen gehouden. Op zee bewegen zich voortdurend torpedojagers. Ook in de lucht heerscht meerdere bedryvigheld. De marinepost aan den Zuid Boulevard is weer bezet. HAARLEM, 10 Sept. Groentemarkt - Appelen 12—50v Peren 8—40, Tomaten 12— 20, Heereboonen 20—35, Snijboonen 20—44, alles per K.G. Spinazie 30—75, Andyvie 15—40, Postelein 15—60, alles per kist. Sla 1.00—3.00 per 100 krop. Bloemkool 4—14, Roode kool 5—9, Komkommers 6—10, alles per stuk. Wortelen 1218, Rabarber 48, Pieterselie 6—10, Seldery 4—10, alles per bos. AMSTERDAM, 11 September. Amsterdam- sche aardanpelpryzenAanvoer 3 ladingen 1320 H.L. De prijzen zijn onveranderd. HOORN, 10 September. Kaasmarkt. Kleine f 36.50; commissie f 40; fabrieks f 34; fa- brieks-commissie f 38; fabriek-tentoonstel- ling f38. Aangevoerd 48942 Kg. of 53 stapels. Han del vlug. BEVERWIJK, 10 Sept. De bloembollen- verkooping van Donderdag, uitgaande van de veiling Beverwyk, stond in het teeken der harddravery. De prijzen waren gedrukt en veel werd opgehouden. Betaald werd voor Holl. Iris David Bless z 8 op 70; Imperator 8 op 58—68, idem 7—9 op 1.25, idem z. 8—9 70; King of the Blues 5 op 18; Poggenbeek 8 op 72; H. I. Joh. de Witt 8 op 108, idem 7—8 70; The First z. 9 op 120 (op); Rembrandt 7 op 57; Hart Nibbrig 8 op 65. 7—8 25; Van Everdingen z. 8 op 105, idem 7—8 48—51, Idem 6—7 28 (op); Bleu aimable z. 11 op 110: White Excelsior 7 op 77; Theod. de Bock 7 op 6; David Bless 8 op 61; Ca janus 5'/ï op 21, idem 4'/,—5'/a 4; Wedgwood 9 op 2; White Ex celsior 8 op 102, 7—8 56, 6—7 33; Wedgwood F TELEFOON 14728 I MAANDAG 14 SEPT. vangen de lessen aan. Dagelijks inschrij ving aan 't instituut of den heer A. Reqouin, Zomervaart 154 waren en zjjn nog alttfd bekend als wy verkoopen thans DE MARCEILLE 72 cent DE MERCEDES83 cent en hebben bovendien een groote sorteering in Macco, Flor en zyden Dameskousen. Onze kinderkousen zyn extra- lang en goedkoop. wegens verandering van werkkring, 'n Brood-, Koek- en Beschuttbakkery. Huur huis met bakkery en oven f 20 per week. Overneemsom biliyk. Br. onder no. 4400, bur. van dit blad. Te huur moderne vanaf 6.75 per week. Inl. by SCHREUDER, Platanenstraat 39, IJmuiden-Oost. met oliestook. Biliyk. le klas uitvoering. BURGWAL 68, Tel. 10246 Het koopen van een vleugel of auto-piano is bij uitstek een vertrouwenszaak. Koopt U bij ons, dan zijt ge voor elke teleurstelling abso luut gevrijwaard. i Buitenbanden 0.71, 0.98, 1.25. Binnenbanden 0.33, 0.58, 0.75. Spatborden, per stel 0.49. Kettingkasten 0.78, 0.98. Kettingen 0 48. Zadels 0.98, 1.25. Bagagedragers 0.45. Batteryiamp op de fiets 0.42. Batteryen 0.12. Jasbeschermers 0.69. Prima electrische fietslampen 4.85, 5.98, 6.95, met garantie. Electr. strykyzers 2.69, 3 jaar gar. Electr. kachels 4.50, 6.95, 8.50, enz. Electr. gloeilampen 0.29. Loodkabel, per meter 0.08. Snoer, per meter 0.05. alleen Origin. „GODIN" Haarden 54.— en 66.— Origin. „COUVIN" Salaman ders 8.90 Origin. „COUVIN" binnen- kachels 5.25 Zware kolenkitten 0.58 Zware kachelpijpen, 10 c.M. w«d 0.59 Zware kachelellebogen, 10 c.M. wyd 0.18 Geëmailleerde onderlegplaten 2.45 Tochtband met gummi, per M. 0.13 Gasslang, per Meter 0.19 2 pits groen emaille gascom- foren 8.95 Zware zinken emmers 0.46 Zware zinken aschketels 1.15 Zware zinken waschketels 1.10 Zware zinken teilen, 60 c.M... 1.45 enz. enz. enz. by de brug op oude mach. volgens verouderde methoden. Wij leiden U op tot Praktijk-diploma per geheelen cursus NIEUWE MACWTNES „VERBETERD" 10-VINGER-SYSTEEM Inschrijving dagelijks ook voor STENO BOEKH. TALEN I «4 dat er in vruchten en bloemen eft wat op natuuriyke wyze uit vruchten ontstaat, sommige gezondmakende eigenschappen derzon worden bewaard. Daarom is het gebruik van goede, zuivere vruchtenjams, en van goede honing, zoo by uitstek gezond. Bovendien erg lekker en niet duur, wanneer U VAN REIJSEN's huishoud Jams gebruikt, welke uitmunten door smaak, samenstelling, bereiding en lagen prijs. GROOTE HOUTSTRAAT 89, DE Haarlemsche specialiteit in delicatessen - Telefoon 10587 en 14456. HET IDEAAL VAN IEDEREN RADIO-LIEFHEBBER IS HET BOUWEN VAN EEN hetwelk wij voor RECLAME deze maand tegen BUITENGEWOON HOOGE KORTING AANBIEDEN DE VOORDEELEN ZIJN le LAAG IN PRIJS 2e. PRIMA WEERGAVE 3e. FOTOS-LAMPEN (dus directe garantie) 4e. GROOTE SELECTIVITEIT 5e. GRATIS TECHNISCH ADVIES yy'.léén-verkoop der zoo gunstig bekende Foto's Radio-Lampen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7