kinadruppels; Nederland en België Na den aanslag bij Boedapest Ernstige brand te Helmond SPORTEN WEDSTRIJDER D. H. V B. ZWEMMEN GYMNASTIEK BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE DAMMEN Dr H MANNING'S c UIT DEN OMTREK bloemendaal HEEMSTEDE HILLEGOM WARMOND STOOMVAARTLIJNEN Spoedig hervatting der officieele onderhandelingen? Blijkens een telegram uit Brussel, weet de „Soir" over de Nederlandsch-Belgische kwestie het volgende te melden: Zijn wij goed ingelicht, en wij hebben alle reden om zulks aan te nemen dan hebben minister Hymans en Jhr. Beelaerts van Blokland te Genève herhaalde malen besprekingen gevoerd, waarbij de verschil lende aspecten van de Nederlandsch-Belgi sche kwestie opnieuw onder het oog zijn ge zien. Andere vooraanstaande persoonlijk heden, vooral uit politieke en handelskrin gen te Antwerpen, hebben aan die gedach- tenwisselingen deelgenomen. Wij gelooven niet te ver te gaan als wij schrijven, dat er een belangrijke vooruitgang is bereikt in de toenadering van de weder- zijdsche standpunten, ja zelfs zulk een voor uitgang, dat, naar men ons verzekert, wel dra de officieele onderhandelingen tusschon beide regeeringen zullen kunnen worden hervat. De heer Hymans, die Maandag uit Genève naar Brussel terugkeerde, is gisteren weer naar Genève vertrokken en het is waar schijnlijk, dat hij daar opnieuw een onder houd met minister Beelaerts van Blokland zal hebben. Nader seint B. T. A. nog uit Brussel: Na afloop van den Kabinetsraad is Mi nister Hymans in verband met de Neder- landsche Troonrede en de besprekingen re Genève geïnterviewd over den stand der betrekkingen tusschen Nederland en België. De heer Hymans heeft daarop verklaard dat de onderhandelingen nog niet zijn ge opend. Het verkregen contact wordt in tus schen vastgehouden en de minister had hoop, dat de zaak op korten termijn tot een goed einde zou kunnen worden gebracht. R. K. Charitatieve Vereeniging voor Geestelijke Volksgezondheid Bestuur en centrale commissie. Omtrent het huishoudelijk gedeelte van de Maandag te Utrecht gehouden eerste alge- meene jaarvergadering wordt nog het vol gende medegedeeld. Een twintigtal organi saties en stichtingen had zich reeds als lid opgegeven. Na eenige wijzigingen werd het huishoudelijk reglement goedgekeurd. Het bestuur werd met een drietal personen aangevuld, zoodat hét nu als volgt is samen gesteld: eerelid Jhr. Mr. Ch. Ruys de Bee- renbrouck: voorzitter; Mr. J. R. van Schaik 's-Gravenhage; mgr. prof. dr. J. Hoogveld, Nijmegen; prof. dr. E Carp, Leiden; mr. W. Ummels 's-Bosch; prof. dr. F. Roels Utrecht; prof. mr. W. Pompe Utrecht; prof. dr. Th. Rutten Nijmegen: mej. N. A. C. Crielaers Amsterdam; dr. L. Mestrom Apeldoorn; dr. Schim v d. Loeff Venray; directeur C. Ter- wisscha v Scheltinga Utrecht en dr. C. T. Kortenhorst te Vught, secretaris. Geestelijk Adviseur is prof. mr. W. Duynstee C. ss. R. te Nijmegen In de Centrale Commissie, die de prakti sche werkzaamheden zal organiseeren, zullen zitting nemen de le geneesheer-directeuren der geneeskundige inrichtingen van St. An na en St. Servatius te Venray; van „Voor burg" te Vught; van „St. Jozef" te Apel doorn; van de beide inrichtingen „Sancta Maria" en „St. Br.vo" in Zuid-Holland en „St. Willibrord'' te Heiloo in Noord-Holland; benevens de heeren dr. C. T. Kortenhorst, Vught; Terwisscha v. Scheltinga, Utrecht; Christ, Udenhout; Lathouwers, S.. Michiels Gestel; v. d. Heuvel, Grave; Voestermans, Venlo; dr. Verhoeven, Den Haag; mr. La- mers, 's-Bosch; prof. Rutten, Nijmegen; Zuster Alnhonse, 's-Bosch; mej Haye, Am sterdam; Potters. Breda en Frater Florianus te Boxtel. Invoerrecht op benzine f 4 per 100 K.G. of 3 cent per liter In de Memorie van Toelichting op het wetsontwerp houdende tijdelijke heffing van bijzondere invoerrecht op benzine consta teert de Minister van Financiën, dat de prijs van benzine in die mate is gedaald, dat de beffing van dit recht nog slechts een klein gedeelte van wat den consument in den schoot is geworpen, aan den fiscus zal doen ten goede komen. De laatst bekende gegevens tot maatstaf nemende, kan men het totaal verbruik van benzine hier te lande voor den tegenwoor- digen tijd begrooten op een jaarlijksche hoe veelheid van ongeveer 265.000.000 K.G. Te gen een recht van f 4 per honderd K.G., overeenkomende met ongeveer 3 cent per liter, zal de voorgestelde heffing een jaar lijksche bate van ongeveer f 10.600.00 op brengen. Ter voorkoming, dat de belasting door het vooraf inslaan van groote hoeveelheden in den eersten tijd nagenoeg niets opbrengt, zullen aan navordering onderworpen moeten worden de benzinevoorraden, welke bij den aanvang der heffing boven een redelijk kwantum in het vrije verkeer aanwezig zijn. Voorgesteld wordt de heffing met ingang van 1 Januari 1932 in werking te doen tre den. Katholieken uit den Ned. Journalisten Kring Wensch van het Episcopaat In het orgaan van de Kath. Ned. Jour nalisten Vereeniging „De Kath. Pers", lezen we de vclgende mededeeling: „Het vraagstuk: of en in hoever het aan katholieke journalisten geoorloofd is, lid te zijn van den Nederlandschen Journalis ten Kring, heeft herhaaldelijk een onder werp van bespreking uitgemaakt, zoowel in de Bestuursvergaderingen als in de Alge- meene Vergadering van de Nederlandsche R. K. Journalistenvereniging. Daar die besprekingen niet tot een po sitief resultaat hebben geleid, en het den Geestelijken Adviseur noodig bleek, dat er een definitieve oplossing werd verkregen heeft hij, na gevoerde besprekingen over twee voorafgaande concept-Memories, een definitieve Memorie over het vraagstuk samengesteld, waarna het voor en tegen naar beste vermogen werd uiteengezet, en die Memorie den 25sten April 1931 toege zonden aan het Doorluchtig Episcopaat. Den 21sten Juni 1931 werd daarop door den Geestelijk Adviseur het volgend ant woord ontvangen: „Namens HH. H.H. Excellenties de Bis schoppen van Nederland deelen wij U „ZB. bij deze mede, in antwoord op Uw „schrijven van den 25sten April 1.1., dat „het Doorluchtig Episcopaat, wenscht, dat „de katholieke Journalisten den Necler- Jandschen Journalisten Kring veriaten en „dat het de publicatie van dit besluit over laat aan Uwe prudentie." Als gevolg van dit besluit, dat overigens de consequentie is van het in de laatste jaren steeds door ons Hoogwaardig Episco paat ingenomen standpunt, moeten dus de kath. journalisten den neutralen Journa listen Kring verlaten. Tct nu toe kon men als katholiek lid zijn van beide organisaties. Junioren-Competitie District Haarlem D. H. V. B. PROGRAMMA 20 SEPTEMBER 1931 AFDEELING A Santpoort—Geel-Wit 12.30 uur T. Y. B. B.—Onze Gezellen 12.30 uur H. B. C.—B. S. M. 12.30 uur AFDEELING B Victrix—T. Y. B. B. 12.30 uur Geel-WitH. B. C. 12.30 uur N. A S—Onze Gezellen 2 uur AFDEELING C N. A. S.—Onze Gezellen 12.30 uur Concordia—B. S. M. 12.30 uur ASPIRANTEN Onze GezellenH. B. C. 2 uur UITSLAGEN ZONDAG 13 SEPTEMBER AFDEELING A O. G.Santpoort B. S. M.—T. Y. B. B Geel-Wit—H. B. C 4—4 2-4 2—9 AFDEELING B Santpoort—Victrix 1—1 ConcordiaGeel-Wit 61 H. B. C.—N. A. S0—3 Onze GezellenT. Y. B. B AFDEELING O B. S. M.—O. G ConcordiaN. A. S ASPIRANTEN H. B. C.—O. G 2—0 2—2 2—2 De ruilformulieren moeten vollediger worden ingevuld. Ook de naam van den scheidsrechter! De uitslag SantpoortVictrix, afdeeling B, blijft 1—1. m De vereenigingen Onze Gezellen en T, Y. B. B. gelieven zoo spoedig mogelijk aan mij in te zenden den juisten uitslag van den wedstrijd Onze Gezellen—T. Y. B. B„ af deeling B, gespeeld op Zondag 13 Sept. '31. JOS. LETSCHERT, Secr.-comp.leider. De Hollandsche Dames Zwem Club in Engeland De Hollandsche Dames Zwem Club, die Maandag naar Engeland is vertrokken om daar aan zwemwedstrijden deel te nemen is gisteren met veel succes uitgekomen in de eerste door haar in Engeland gspeelde wed strijden. In de 4 x 67 yards estafette vrije slag werd de Nederlandsche ploeg, samengesteld uit de dames E. Sutherland, Royaards, D. Ketelaar, L. Agterreek en E. Renz, eerste in den tijd van 3 minuten 6 2/5 sec. Tenslotte kwam H. D. Z. uit in een polo- wedstrijd tegen het Beckenham dames zevental, dat echter sterker bleek, dan onze Nederlandsche zwemsters. Bij den rust was de stand 40 in ons nadeel. Na de rust slaagden onze dappere zwemsters er geluk kig nog in een tegenpunt te maken, doch konden niet meer verhoeden, dat het einde kwam met den stand 81. Bato As. Zaterdag maken de leden en adspi- rant-leden van Bato per fiets een excursie naar Schiphol onder leiding van den heer C. Th. Smal. Concordia Verschenen is het eerste nummer van „Het Concordia-nieuws", bedoeld als offlciëel club blad voor de Concordia-adspiranten onder redactie van den heer F. G. J. van den Berg. Behalve van dezen bevat het bijdragen van den secretaris, den heer F. Bischot, en van den directeur, den heer J. N. Berrevoets. Op het spoor van de daders? De politie te Boedapest deelt mede, dat in den afgeloopen nacht het onderzoek naar den aanslag op den internationalen trein naar Parijs is voortgezet en dat het heden morgen een belangrijke en gunstige wen ding heeft genomen. De verdenking valt op een man, die zich momenteel in het bui tenland ophoudt doch reeds vroeger bij verschillende gelegenheden met de politie in aanraking is geweest. De verdenking wordt versterkt door een aantal mededeelingen, die er met vrij groote zekerheid op wijzen, dat de man met den aanslag in verband staat. De politie hoopt het spbor van den man spoedig te kunnen vinden. Uit het handschrift van den brief, dien men gevonden heeft, meent men te doen te hebben met een naar liet buitenland ge- vluchten communistischen agitator. egeu wlen reeds eenigen tijd geleden een proces aanhangig was gemaakt. Met een valscn paspoort schijnt hij Hongarije in en uit te zijn gereisd. Men acht het waarschijnlijk, dat de daders over de Slowaaksche grens zijn ontkomen. De vier arbeiders, die giste ren gearresteerd werden, zijn. aangezien zij een alibi hadden, weer in vrijheid gesteld. Het geheimzinnige telefoongesprek Kopenhagen—Boedapest. De „Pester Lloyd' te Boedapest meldt thans, dat het vermoeden, als zou het ge heimzinnige telefoongesprek, dat in den nacht van het treinongeval nabij Boedapest is gevoerd fusschen een persoon te Kopen hagen en het station Boedapest, samenhan gen met deze gebeurtenis, onjuist is geble ken. Een en ander heeft zich als volgt toe gedragen: De stationschef van het Oost-Station te Boedapest, die ten tijde van den aanslag dienst had, is drie maal uit het buitenland opgebeld en wel om 3 uur uit Kopenhagen, om 3.15 uur uit Londen en om 3.40 uur uit Berlijn. In alle gevallen hebben niet particulieren doch dagbladen naar den omvang van de catastrophe geinformeerd. Gesprekken met particulieren hebben niet plaats gehad. Niemand heeft bij den sta tionschef om informaties gevraagd in ver band met het feit, dat hij van plan was een reis naar Boedapest te maken. Om de persoonlijke kampioenschappen 19311932 der „Haarlemsche Damclub" Maandagavond JJ. ving in het nieuwe clublokaal der „Haarlemsche Damclub" (Hotel ,,'t Hof van Holland") de tweede ronde van bovengenoemde wedstrijden aan. De uitslagen zijn: Eerste klasse J. P. van Eijk wint van J. van Looij. J. W. van Dartelen wint van A. de Jong; P. G. van Engelen remise met J. Poppen. Tweede klasse J. Balk wint van A. Kiel; Th. Wesselman wint van J. Otter; J. Otter remise met F. W. de Pater. Derde klasse. Groep A. H. Spijker verliest van A. Smit; H. G. J. Andriessen wint van Ph. F. Amelung; D. J. Erb wint van J. Klaverstijn; A. Smit remise met H. Rozijn. H. Spijker wint van J. C. Bom. Derde klasse. Groep B. H. C. Stappers wint van H. W. C. van Rhoon; P. A. Nooij remise met T. Kerkman; W. J. A. Matla wint van Ph. G. Amelung Jr.; H. C. Onkenhout wint van C. Kool. Kartonnagefabriek uitgebrand Hedenmorgen om kwart over 8 is In het hoofdgebouw van de Kartonnagefabriek „Het Zuiden" gelegen aan de Zuid-Willems vaart te Helmond brand uitgebroken. Spoe dig na het uitbreken van den brand arri veerde de brandweer met de beide motor spuiten en de magyrusladder. Intusschen had de brand zich met groote snelheid uit gebreid. Op den zolder was hij door enkele arbeiders het eerst ontdekt. Men heeft nog getracht den brand te blusschen, wat ech ter niet meer mogelijk bleek te zijn. De arbeiders en arbeidsters hebben dadelijk de fabriek verlaten. Na het arriveeren van de brandweer stond het reeds vast, dat van het gebouw gelegen aan de straatzijde, niet veel meer te redden zou zijn. Het vuur breidde zich van den zolder uit over de op- slagmagazijnen die propvol zaten. Op de plakkamer en het kantoor werden door het personeel van de A. P C., waarvan een fi liaal naast het verbrande gebouw ligt. in allerijl de paperassen in veiligheid gebracht. Om half 10 was men het vuur zoo goed als meester. De oorzaak van den brand is waar schijnlijk te wijten aan kortsluiting. In de plakafdeeling stond een 7-tal plakmachines, welke door het vuur zijn vernield. Naar het zich thans laat aanzien, zal zeer waarschijnlijk door het meerendeel der ar beiders doorgewerkt kunnen worden, daar de fabriek, welke achter het hoofdgebouw is gelegen gespaard bleef. De schade Is vru aanzienlijk. Alle voorraden zijn door het vuur vernield De kartonnagefabriek „Het Zui den" is tegen bedrijfsschade verzekerd. Ver zekering op beurspolis dekt de schade. Het gebouw, dat eigendom is van de Konink lijke Machinefabriek „Begemann" is zoo goed als geheel uitgebrand. De muren zijn over eind blijven staan. De burgemeester was op het terrein van den brand aanwezig. De rekening over 1930 EETUJ51-0PWEKKE.ND L30p.fi. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den Raad der gemeente wordt gehou den Donderdag 17 September 1931 te 14 ure Cs nam. 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Installatie Mr. Dr. Luden. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming voorzitter en leden der commissie, bedoeld bij art. 60 lid 1 der ge meentewet (commissie voor de financien). 4 Benoeming leden der commissiën, be doeld bij art. 60 lid 2 der gemeentewet. a. commissie voor publieke werken; b. commissie voor onderwijs; c. commissie voor het gas- en water bedrijf; d. commissie voor de brandweer; e. commissie voor sociale belangen. 5. Benoeming leden der commissie, be doeld bij art. 197 der gemeentewet (com missie voor de strafverordeningen). 6. Vaststelling der vergoedingen voor het vervolgonderwijs over 19251927 toekomend aan de R. K. Kerkbesturen te Overveen en te Vogelenzang. 7. Beschikking op reclame tegen het ver gunningsrecht. 8. Afschrijvingen hondenbelasting. 9. Verleende medewerking voor de stich ting van een R. K. jongensschool voor ge woon lager onderwijs aan den Dennenweg. 10. Grondaankoop voor verbreeding van den Bloemendaalscheweg. 11. Grondaankoop voor verbreeding van den Boekenroodeweg. 12. Grondaankoop voor parkaanleg aan de Acacialaan. 13. Ontheffing bepalingen der bouwver ordening. 14. Beroep inzake afwijzende beschikking op een bouwaanvraag. 15. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening over 1930 c.a. Tegen de spoorboomen gereden Maan dagmiddag, 2 uur reed een vrachtauto, be stuurd door militairen uit Haarlem op de Kleverlaan tegen den afsluitboom van den spoorwegovergang. De chauffeur beweerde den boom te laat gezien te hebben en niet in de gelegenheid te zijn geweest om spoedig te remmen. Binnenkort regeling nadeelige sloten kapitaaldienst B. en W. bieden ter voorloopige vaststelling aan: a. de rekening van de inkomsten en uit gaven der gemeente over 1930, met de daar bij behoorende bescheiden: b. een ontwerp-besluit tot voorloopige vast stelling dier rekening; Zooals uit de balans blijkt, sluit de gewone dienst met een voordeelig saldo van f 49.944.69% en de kapitaaldienst met een nadeelig saldo van f 178.054.67. Het voordeelig saldo van don gewonen dienst is ontstaan door meerdere belasting opbrengst. De opbrengst der plaatselijke in komstenbelasting toch heeft dt oorspronke lijke raming ad f 891.667.- belangrijk over troffen. Hierdoor was het mogelijk bij raads besluit van 11 Juni 1931 nog een bijdrage van den gewonen aan den kapitaaldienst te ver- leenen van f 40016.— ter bestrijding der kos ten van aankoop van perceeltjes grond voor verbreeding van wegen, waarvoor anders had moeten worden geleend. Het nadeelig saldo van den kapitaaldienst is ontstaan door uitstel van een te sluiten geldleening voor in 1930 gedane uitgaven als stichting van een gebouw voor een meng machine, aankoop van grond aan den Ken- nefnerweg ingevolge raadsbesluit van 16 Oct. 1930, kosten van den bouw van een openbare lagere school te Aerdenhout en kosten van uitbreiding van de meisjesschool te Overveen, bijbouw van de R. K. Jongensschool aldaar en verandering van inrichting van de school van de Bloemendaalsche Schoolvereeniging. De hlerbedoelde kapitaaluitgaven, waarvoor te zijner tijd zal moeten worden geleend, zijn voorloopig uit hetr reservefonds gefinancierd. Waar het in het voornemen ligt. deze na deelige sloten van den kapitaaldienst nader te regelen op de begrooting voor 1931, zullen B. en W. den Raad binnenkort een daartoe strekkend voorstel doen. De Financieele Commissie heeft hierbij opgemerkt, dat wegens onderhoud van wegen en voetpaden oorspronkelijk werd geraamd een bedrag van f 111.000.—, terwijl werd uit gegeven een bedrag van f 223.563.44 Omtrent het verschil tusschen deze beide bedragen zou de commissie gaarne een nadere uiteen zetting hebben. Naar aanleiding hiervan word* door B. en W. medegedeeld, dat het verschil ad f 112563.44 is ontstaan door: a. een ingevolge raadsbesluit van 18 Sept. 1930 verleend crediet, teneinde de werklieden bij de werkverschaffing zondere onderbreking te kunnen laten doorwerken aan onderschei dene wegen van f 30.000. b. een Ingevolge raadsbesluit van 16 Oct. 1930 verleend crediet, voor een weg in de Scbapeduinen, van f 46000.waarvan in '30 is verwerkt f 20 500.—; c. een ingevolge raadsbesluit van 16 Oct. 1930 verleend crediet, voor de Splegelenburg- laan, van f 10.000.—, waarvan in 1930 is ver werkt f 2.500. d. een ingevolge raadsbesluit van 16 Oct. 1930 verleend crediet, voor de Gr. Florislaan, van f 15500.—, waarvan in 1930 is verwerkt f .3300.—; e. de rest of f 56.263 is verwerkt aan ver schillende bestaande wegen. De kosten hier van zijn, op f 4000.— na geheel bestreden met de meerdere ontvangsten op den post: „Teruggaaf door particulieren der kosten van te hunne behoeve door de gemeente verrich te werkzaamheden." Gemeentezaken B. en W. stellen voor, de aan het R. K. Par. Kerkbestuur te Voge lenzang, ten behoeve van den onder dat be stuur staanden cursus vcor vervolgonderwijs toekomende vergoeding, bedoeld in art. 102, der Wet, over de Jaren 1925—1927 vast te stellen op 922 31, onder bepaling, dat met verrekening van het over die jaren toege kende bedrag te weinig is genoten een be drag van f 17.—, welk bedrag alsnog zal worden uitgekeerd. B. en W. stellen voor, de aan het R. K. Par. Kerkbestuur te Overveen, ten behoeve van den onder dat bestuur staanden cursus voor vervolgonderwijs toekomende vergoe ding, bedeeld in art. 102, der Wet, over de jareg 1925—1927 vast te stellen op 1108.17, onder bepaling, dat met verrekening van het over die Jaren toegekende bedrag te veel is genoten een bedrag van f 64.50, welk be drag in de kas der gemeente moet worden terug gestort B. enW. stellen voor, van mevr. Kluyte- naar—Nering Bögel voor 2500 aan te koo- pen 90 M2 grond aan den Bloemendaalsche weg. B. en W. stellen voor, van de Vereeniging der Zusters Franciscanessen van het St. Franciscusklooster voor 1000.aan te koopen 420 M2 grond aan den Boekenroode weg. B. en W. stellen voor, van de Binnenland- sche Exploitatie Mij. voor 25 000 aan te koopen 4 472 M2 grond aan de Acacialaan. B. en W. stellen voor, te verwerpen het door A J. Bastièenen en A. G. Lubker inge stelde beroep tegen een afwijzende beschik king op hun bouwaanvraag voor het maken van een tennisbaan met kleedhuisje aan de Kastanje- en Esschenlaan. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij W. Hessels, Huygens Backerlaan i, Bloemendaal, een ruigharige fox-terrierA. Groenevelt, Noorder Sta tionsweg 8, Bloemendaal, een vulpenhouder Panhuizen, Prof. v. Vlotenweg 5, Bloemen daal, een huissleutelSpronk, Zuider- Stationsweg 13, Bloemendaal, een hamer en een knijptang G. v. Ravenhorst, Hospeslaan 3, Haarlem, een rijwiel (heeren) met zadel op stang Bloemendaalsche Apotheek, Bloe mendaalscheweg 85, Bloemendaal, een hee- rentransportrijwielNijhof, Bloemendaal scheweg 185, Overveen, een kinderporte- monnaie met inhoud P. Smid, Kerkplein 7, Bloemendaal, een sierspeld, waarin eenige steentjes v. d. Kamp, Joh. v. Vlietstraat 85, Haarlem, een zilveren penning F. Donker voort, Donkerelaan 2, Bloemendaal. een grijze regenjas G. Slijkhuis, Duinweg 60, Santpoort, een bruine kinder portemonnaie N. Scheffer, Oranje Nassaulaan 156, Over veen, een zilveren horloge M. Wiersma, Kleverlaan 69, Bloemendaal, een gouden schakelarmbandBangert, Iepenlaan 68, Bloemendaal, een sigarettenkokerE. de Flines, Joh. Verhulstweg 52, Bloemendaal, een zilveren dameshorloge Cannegieter- Kop, Kleverparkweg 222, Haarlem, een vermoedelijk gouden damesring met steentje aan den politiepost te Aerdenhout, twee sleuteltjes, een trekwagentje. een ceintuur, een onderdeel van polshorloge aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel, een doos met pop, een handkar, twee huis sleutels, een mantelceintuur, een gummi kindercape, een huissleutel, een bruine dames tasch. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij J. M. Langeveld, Kerklan 19, een zweep; T. v. d. Bunt, Borneostraat 27 een broche; J. v. d. Heijden, Res Novaplein 5, een num merplaat; Van Tilburg, Laan van Rozen burg, een a' toped; mevr. Ketner. Azalealaan, een bril in etui; C. E. v. Bal, Qude Posthuis straat 18, een vulpenhouder; J. van Kuijk, Zandvaartkade 5, een gouden broche; Pauw Jozef Israëlplein 17, een regenjas; L. Genen- berg, Heemstedeplein 6, een gcuden ring; A. van der Plaat, Van Slingerlandlaan G, een ceintuur; Bureau van politie, Raad huisstraat, een portemonnaie. Aig. Nederl. Dilettanten Tooneelbond In de Zondag j.l. te Utrecht gehouden eerste jaarvergadering van den Alg. Nederl. Dilet- tanten-Tooneelbond werd tot bestuurslid benoemd de heer G. C. Botbijl, alhier. Bij den bond zijn negentig tooneelver- eenigingen aangesloten. Volksfeesten Zilk De buurtschap de Zilk heeft bij de viering der tweedaagsche volksfeesten niet te klagen gehad over on gunstig weder. Beide dagen scheen het zon netje volop, hetgeen voor het welslagen van een dergelijk feest bijna onmisbaar is, Maandag was het meer een parochiefeest. Des morgens te 7 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen, gezongen door alle schoolkinderen. Om 9 uur was er een groote optocht. Eerst werd door de kinderen voor de pastorie het lied „Aan U, O Koning der Eeuwen" gezongen en op het feestterrein eenige vaderlandsche liederen en het lied „Roomsche eenheid". Aan 182 kinderen werd een catechismusprijs uitgereikt. Hierna vingen de kinderspelen aan, waarvan de uitslagen luiden Meisjts. Turfrapen, iste prijs Lena Dui venvoorden 2de prijs Henny Hulsebosch 3de prijs Marietje Kool4de prijs Treesje v. d. Vossen 5de prijs Alie v. Haaster. Aardappeldrageniste prijs Corrie v. Haaster 2de prijs Dora Ritsman 3de prijs Gretha Langeveld 4de prijs Marietje V. Berkel 5de prijs Nellie v. Êeden. Knikkers dragen iste prijs Alie v. Saase 2de prijs Corrie v. d. Berg 3de prijs Mientje Klinkenberg 4de prijs Marietje Hoogkamer 5de prijs Tina Bartels. Ringsteken iste prijs Jansje de Klerk 2de prijs Bep Geerlings 3de prijs Keetje Geerlings 4de prijs Ciska v. d. Linden 5de prijs Tina Granneman. Wasch ophangen iste prijs Aagje Mooye- kind ade prijs Jo v. d. Aart3de prijs Ma rietje Rooyakkers 4de prijs Pionia v. Eeden 5de prijs Nel v. d. Wiel. Muiltje ioopen iste prijs Corrie Neder- stigt 2de prijs Annie v. d. Drift 3de prijs Geertje Bon 4de prijs Keetje Geerlings 5de prijs Marie Zonneveld. Tonrollen iste prijs Alie Broekhof ade prijs Veronica Verhaar 3de prijs Clasien v. d. Ploeg4de prijs Koba Geerlings 5de prijs Annie Ruigrok. Jongens: Zakloopen iste prijs Arie Broek hof 2de prijs Piet Warmerdam 3de prijs Klaas Broekhof 4de prijs Theo v. Haaster 5de prijs Piet v. Saase. Hardloopeniste prijs Cor Geerlings 2de prijs Tinus Spreeuw 3de prijs Jan Ketelaar 4de prijs Dirk Ruigrok 5de prijs Piet Duivenvoorden. Hardhoepelen iste Prijs, Jan Akerboom ade prijs Arie Geerlings 3de prijs Jan v. d. Vossen 4de prijs Cas de Groot5de prijs Piet Kaptein. Gemaskerd Zakloopeniste Prijs Ares v. Saase 2de prijs Piet Ketelaar 3de prijs Herman Geerlings4de prijs Piet v. d. Ploeg 5de prijs Henk v. Berkel. Blaasvechten t iste prijs Gerrit Eldebroek 2de prijs Wim Heemskerk 3de prijs Leo Kaptein. Hardloopen thet Hindernissen iste prijs Henk Peters 2de prijs Antoon V. d. Vliet 3de prijs Piet Damen 4de prijs Antoon Duivenvoorden 5de prijs Jakop Zethof. Broodjeshappen iste prijs Doris v. d. Aart 2de prijs Antoon de Winter; 3de prijs Jan Meyer 4de prijs Wim Pompe 5de prijs Leen Duivenvoorden. Door den Zeer Eerw. Heer Pastoor wer den na afloop de prijzen uitgereikt. Des Dinsdags hadden de wedstrijden plaats voor de grooteren met als uitslag Mummieloopen 1. P. Klinkenberg 2. P. v. d. Burg 3. H. Pompe 4. L. v. d. Linden, Cz.5. J. Nederstigt. Stoelendans 1. N. Geerlings Md.2. L. Ruigrok 3. K. de Klerk 4. D. v. d. Linden 5. M. Duivenvoorden. Tonsteken1. B. v. Kampen Az. 2. J. Heemskerk3. Th. v. Kampen Dz. 4. E. Ruigrok. Ringsteken per fiets dames x. M. V. d. Berg, Gd. 2. B. Vreeburg, Jd.3- C. Bee- len 4. A. Meskers 5. C. v. d. Berg, Gd. 6. N. Beelen. Ringsteken per fiets heeren1. J. de Groot 2. J. Ruigrok 3. G. Meskers 4. P. Pompe 5. J. Nederstigt Cz. 6. A. Ruig rok. Ringsteken met paard en tilbury1. Th. Smit en C. Beelen 2. L. Ruigrok Bz. en J. van Kampen 3. A v. Berkel en N. Smit4. F. Berkhout en J. Zonneveld 5. H. Heemskerk en C. Heemskerk. Fraaist versierde fiets 1. R. Ruigrok 2. A. Ruigrok, Jd. 3. A. de Groot, Jd. 4. C. Ruigrok C'd. Fraaisr versierde tilbury 1. Th. v. Tol 2. Th. Kaptein 3. F. erkhout4. J. Ruigrok. Beide dagen was de belangstelling buiten gewoon groot. Op het feestterrein waren vele vermakelijkheden opgesteld, terwijl een schitterend vuurwerk de feesten besloot. De feestcommissie kan met genoegen op haar werk terugzien, temeer waar geen en kele wanklank de feestvreugde verstoorde. Personalia. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Been, oud-veldwachter dezer ge meente, is benoemd als Majoor der Rijks- veldwacht te Haemstede in Zeeland. Verordeningen. Door H.H. Gedeputeerde Staten dezer Provincie, is ontvangst be richt binnen gekomen van de navolgende verordeningen Verordening houdende verbod tot het zich vertoonen in ongeoorloofde kleeding binnen deze gemeente. Verordening houdende verbod tot het laten losloopen van honden. Verordening betreffende verlotingen en collecten. Verordening betreffende de straatpolitie en de openbare vermakelijkheden. Naar deze verordeningen reeds op de ge bruikelijke wijze zijn afgekondigd, hebben z« reeds rechtsingang verkregen en treden vanaf heden de desbetreffende bepalingen in werking. R. K. PhUosophicum. Voor het nieuwe leerjaar op het R. K. Philosophicum alhier hebben zich 40 leerlingen aangemeld. De Nautilus 16 September Wij kregen uit Long- year op Spitsbergen het volgende telegram, voor welke authentcteti wij niet kunnen instaan Ik zal u maar de waarheid verteUen: Sir Hubert Wilkins heeft expres een week lang niets van zich laten hooren om de wereld in de rats te laten zitten. U weet natuurlijk, dat de heer Hearst onze expedi tie bekostigt. Hij heeft wellicht niet vol doende afnemers kunnen vinden voor den duren berichtendienst en wil de waarde ervan misschien verhoogen door meer Spanning it\ de Nautilus-reportage te bren gen. We zijn zoo fatsoenlijk geweest, van te voren te waarschuwen, dat men niet direct reddingsexpedities moest uitrusten als men eenige dagen niets van ons hoor- de Als de gezinnen van onze opvarenden, en' misschien ook andere teergevoelige na- tuien, desondanks in ongerustheid hebben verkeerd omtrent ons lot, wel, dan moeten zij het weten. Ons treft geen blaam. Stop. Bij ons is allee wel aan boord. Vannacht zijn we allen uit onze kooien gegooid door dat- de Nautilus zoo lek is als een spons en zware slagzij had. Wij braken tezamen drie armen, vier bêenen, twee neuzen en een enkel. Onze radiomast is weggeslagen en ons duikroef is onherstelbaar vernield. Maar wij hebben prachtige foto's gemaakt van een poolvos, van de Nautilus en van elkaar. Vooral Sir Hubert lijkt sprekend. Stop. Onze tocht onder het ijs was onver getelijk. Het schurende, knarsende en loeiende geluld van het iis, dat langs den wand van onze boot gleed, maakte bijna zulk een satanisch spektakel als wij in onze telegrammen hebben beschreven. Wij dachten, dat wij nooit meer boven zouden komen. Het had een haar gescheeld of wij waren tusschen twee zware rotsen gekraakt. Stop De zee was ontzaglijk ruw. Wij kon den óns niet op de been houden en evenmin blijven liggen. De boot steigerde door het water en wij werden allen zeeziek. Op een gegeven oogenblik zag ik den kok met een volle soepterrien in zijn hand op zün hoofd staan. Stop. Onze onbeschrilfelüke ellende werd echter ruimschoots goedgemaakt door een belangrijke ontdekking, waarmede wij de wetenschap verrijkten: namelijk de ont dekking van de Poolvloo, die dezelfde ana tomie vertoont als onze huisVloo, maar het gebit bezit van een mug. Sir Hubert hoopt bij zijn terugkeer in de Ver. Staten hier over lezingen te houden in alle vroote ste den Stop. Indien U de treffende beschnj- ving van dit arctisch wonder voor uw blad wilt aankoopen, zijn wij bereid, alle rechten voor Nederland aan U af te staan voor het luttele bedrag van 20.000 dollar. Sem spoedigste draadloos aan de Nautilus, ook in geval wij officieel als vermist mochten worden beschouwd. SVERDRUP. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (uit reis) 14 Sept. te Fort Said. SEMBILAN (uitreis) 15 Sept. te Port Said. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCH. ARIADNE, 13 Sept. van P. Plata naar Havre. BACCHUS, 14 Sept. van W.-Indië te New York. BRION, La Paliice-Amsterdam. nasseerde 14 Sept, East Bates. COSTA RICA (thuisreis) passeerde 14 S<Xris, 15 Sept. van Stettin te Amsterdam. JASON (uitreis) 14 Sept. te Callao. MINERVA, 13 Sept. van Danzig te Ham- bUNEREUS, 13 Sept. van Danzig te Ham- burg. PERSEUS, Amsterdam-Kopenhagen, pas- seedde 14 Sept. Holtenau. SATURNUS, Aquilos naar Amsterdam, passeerde 14 Sept. East Bates. TELAMON, 13 Sept. van Tarragona te 06I1U& THESEUS, 14 Sept. van Kopenhagen »e ^VENEZUELA, 13 Sept. van Amsterdam te Hamburg. VESTA, 14 Sept. van Oran naar Barce lona. BODEGRAVEN (thuisreis) 14 Sept. van Oura?ao naar Europa. ULYSSES (uitreis) 11 Sept. te en van On- raqao naar Cristobal. KON. HOLL. LLOYD FLANDRIA (thuisreis) 14 Sept. nam. uur van Funchal (Madera). SALLAND (uitreis) 14 Sept. te B.-Ayres. KON. PAKETVAART MAATSCH. REAEL, Amsterdam naar Batavia, pas seerde 14 Sept. Cadix. HOLLAND—AFRIKA-LIJN HEEMSKERK, 14 Sept. van Rotterdam n. Hamburg. NIEUWKERK, 13 Sept. van Beira naar Mozambique. WAALKERK (thuisreis) 14 Sept. te Ant werpen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN DINTELDIJK, Paciflck. naar Rotterdam, 13 Sept. te San Francisco. MAASDAM, 14 Sept. van Rotterdam te New Orleans. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN TALISSE (uitreis) 14 Sept. van Izmir. JAVA—NEW-YORK-LIJN BINNENDIJK, Java naar New-York, 13 Sept. te Baltimore. DELI, Java naar New-York, 15 Sept. van Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD BLITAR (thuisreis), 14 September van Gibraltar. DEMPO (uitreis), passeerde 14 Septem ber Sagres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN AUTOLYCUS, Japan—Rotterdam, pass. 15 Sept. Perlm. NEDERLANDSCHE SCHEPEN BATAVIER III, 15 September v.m. 8 uur 45 van Rotterdam te Gravesend. BOOMBERG, 14 September van Ar changel te Londen. COLYTTO, 12 Sept. van Quebec naar Rotterdam. EEM, 15 Sept. van Kemi naar Rotter dam. FARMSUM, 12 Sept. van Birkenhead te Kaapstad. KEILEH 4 VEN14 Sept. van Newcastle naar Kemi. LEONORA, 15 Sept. van Algiers naar Huelva. MAASBRUG, 14 Sept. van Rotterdam te Savona. MARNE, m.b., 14 Sept. van Rouaan naar Amsterdam. MIRZA, 14 Sept. van Curacao te Ham burg. SEINE, m.b., 15 Sept. van Kingslynn te Boston. STAD AMSTERDAM, 14 Sept. Bruns- büttel gep., Lulea naar Rotterdam. STAD DORDRECHT, passeerde 14 Sept. Ouessant, Rotterdam naai Savona. STAD HAARLEM, passeerde 15 Sept. Stamboul, Savona n. d. Donau. TIBA, 14 Sept. van Montevideo naar Buenos-Ayres. TRITO, 15 Sept. van Rotterdam te Du blin. VEERHAVEN, 14 Sept. van Savana naar Tampa,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7