Uit den Omtrek Ook de tegenwoordige groote pakken Cheq ue-koersen Amsterdamsche Beurs Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen Brandstichting te Bennebroek? HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging BLOEMENDAAL LISSE NOORDWIJK VOORHOUT NES AAN DEN AMSTEL BOVENKERK dragen dit handelsmerk, de garantie voor zuiverheid en kwaliteit. Quaker havermout is alleen echt in de geel-blauw-roode origineele verpakking. Verzamel de bons voor zwaar verzilverd tafelzilver zonder reclame erop, welke zich in elk pak bevinden. ZEVENHOVEN NIEUWVEEF DE KWAKEL KENNEMERLAND IJMUIDEN BEVERWIJK VELSEN HEILOO MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSI.AG Staat van Besommingen VEILING-O VERZICHT De gérant van de „Viersprong" voor de Haarlemsche Rechtbank Voor de Haarlemsche Rechtbank stond hedenmorgen terecht de 35-jarige gérant C. D. F. te Schiedam. Hem werd ten laste gelegd: Dat hij in den nacht van 21 op 22 Mei 1931 te Bennebroek in de villa de „Vier sprong" (vroeger Vredehof) opzettelijk brand heeft gesticht door opzettelijk vuur in aanraking te brengen met in die villa aanwezige brandbare stoffen, waardoor die villa, alsmede de daarin aanwezige meube len en huisraad, alles toebehoorende aan een ander dan aan verdachte, zijn verbrand en dus gemeen gevaar voor goederen te duchten was; althans dat het aan zijn schuld te wijten is, dat villa en huisraad verbrandden, om dat hij, toen hij in een der kamers bezig was met uitpakken van een kist met glaswerk en vlak bij hem op den vloer zich een hoe veelheid houtwol en andere licht brand bare stoffen bevonden, hoogst roekeloos en onvoorzichtig een sigaret met een lucifer heeft aangestoken, waarbij deze is afge broken of door verdachte weggeworpen en brandend in aanraking is gekomen met genoemd houtwol of andere licht brandbare stoffen, terwijl verdachte geen voldoende maatregelen heeft genomen om dit begin van brand te blusschen, zoodat de geheele villa met meubelen en huisraad, alles toe behoorende aan een ander dan aan hem, verdachte, in vlammen is opgegaan en al- zoo gemeen gevaar voor goederen is ont staan. Zooals men weet, was de villa, liggende op het kruispunt, tegenover „De Oude Ge leerde Man" te Bennebroek nieuw verbouwd tot hotel en zou juist geopend worden. In de zaak tegen C. D. F. waren 19 ge tuigen en 2 getuigen décharge gedagvaard, terwijl Mr. J. A. P. C. ten Bokkel de verde diging in handen had. Als eerste getuige werd gehoord W. K., politieagent te Bennebroek. Deze verklaarde 's nachts wakker geworden te zijn. De ver dachte kwam naar hem toe en leek erg ze nuwachtig. De president: „Kreeg U den indruk dat verdachte comedie speelde?" De getuige: „Ja". Hierna was de politieagent meegegaan naar het brandende huis. Alle ruiten waren ge barsten. Op dat oogenblik stond alleen de achterkamer in brand. Getuige had den nachtwacht direct aar de brandweer ge stuurd. Getuige had geconstateerd, dat de gas meter half open stond. Verdachte had eenigen tijd in de villa ge werkt; hü zou daar gérant worden. De verdachte zeide, in tegenstelling met getuige, dat niet alle ramen openstonden. „Het raam boven stond niet open." De tweede getuige, J. H. H., kellner in café „De Oude Geleerde Man", verklaarde, dat verdachte 's nachts in de villa bleef; hij zou het hotel inrichten. Volgens getuige was verdachte den avond van den brand zenuw achtig. De getuige woont niet te Benne- broek, dus was 's avonds naar Haarlem ge- gaan. Voor den brand had verdachte hem een rondje gegeven. Derde getuige was A. L., buitengewoon gemeente-veldwachter te Bennebroek. Getuige was op surveillance, hij hoorde een hevigen knal, terwijl hij wel een kwartier gaans van de villa verwijderd was. Op het zelfde oogenblik zag hij vlammen boven de boomen uitslaan. De knal was volgens ge tuige zoo hevig, dat het een kanonschot leek. Hü was direct naar de plaats des on- heils gegaan. Op den Rijksstraatweg kwam hij een persoon tegen, die tegen hem riep: „O, politie, o, politie." Later bleek dit ver dachte te zijn. Verdachte zeide tegen hem, dat de vonk van een sigaret in houtwol te recht was gekomen. Ook deze getuige had geconstateerd, dat eenige deuren en ramen openstonden. Door het huis trok het hevig. Verdachte had vol gens getuige een schram aan den arm, ter wijl hij erg zenuwachtig was. De rechterkant van de villa brandde het hevigste. Verdachte had gezegd niet in de kamer, waar de brand ontstaan was, aan het werk te zijn geweest, doch in een andere kamer. Getuige had de glasscherven van een raam op een afstand van 6 4 7 Meter van het huis gevonden. De ramen van de kamer waar de brand is ontstaan waren allen heel. Toen de getuige op het terrein kwam, stond alleen het linkergedeelte van de villa in brand, toen hij om het gebouw was ge- loopen brandde het huis geheel. In den tuin stond een grassproeier die in werking was. Verdachte zou volgens de verklaring van getuige tegen hem gezegd hebben, dat hij door de ontploffing tegen den muur was ge worpen. Verdachte ontkende dit verklaard te heb ben. (Wordt vervolgd.) Gevonden voorwerpen Gevonden en te rug te bekomen bij: A. Waakhuijzen, Zocher- straat 51 Haarlem, een étui met postzegels: W. Phillipus, Julianalaan 65, Overveen, een vermoedelijk gouden dameshorloge; Dompse- laar, Bosch- en Duinlaan 4 Bloemendaai, twee fruitmanden, gemerkt B.; Wijsmuller, Julianalaan 53 Overveen, een vulpenhouder; de Groot, Dr. Bakkerlaan 90, Bloemendaai, een rijwiel; Garage Immers, Bloemendaal- schestraatweg Santpoort, een wit hondje (verm. Engelsche terrier); Klaver, Oranje Nassaulaan 34 Overveen, een koralen ket ting; Hameka, Stolberglaan 21 Aerdenhout, een schroevendraaier; Hotel „Vreeburg" Bloe mendaai, een heeren- en een damesrijwiel; aan het bureau van politie Overveen, een steeksleutel, een bagagedrager van rijwiel, een stempel, een broodzak waarin bloembollen. Draverijen De Jaarlijksche kortebaan- draverijen vanwege de harddraverijvereeni- ging „Lisse en Omstreken" zullen dit jaar gehouden worden op Donderdag 1 October en wel des morgens te 10 uur een aanmoe- digingsdraverü om prijzen van 100, 50 en i 25 voor paarden, welke nog nimmer een prijs hooger dan 200 ineens op de korte baan hebben gewonnen. Des namiddags te half 2 een draverij om prijzen van 500, f 250, 100 en 50. Evenals vorige jaren is aan de draverij een Kerm esse d' ïté verbonden. Autotocht ouden van dagen Vanwege het comité „Lisse Vooruit" wordt op Woens dag 23 September wederom een autotocht voor ouden van dagen gehouden. De leef tijdsgrens is thans bepaald op 65 jaar. BURGEMEESTER VAN EWIJK Tot burgemeester van Ewijk is benoemd Mr, W. Sprenger, werkzaam ter gemeente secretarie alhier. De heer Sprenger (R.K.) is geboren 9 Juni 1903, te Leeuwarden, studeerde aan de Universiteit te Leiden, alwaar hij in 1929 slaegde vcor het doctoraal examen in de rechten. Personalia Bij beschikking van den Minister van Financiën is ingetrokken de verplaatsing van den ontvanger der direc te belastingen, enz den heer F. K. C. Tim- merhans van Abcoude, van het kantcor der directe belastingen en accijnzen, alhier, naar het kantoor dier middelen te Delft, buitengemeenten. Hond overreden Gisteravond reed een luxe-auto op de Hoofdstraat, ter hoogte van het Gemeentehuis, toen plotseling een aan den heer v. d. H. toebehoorende hond den weg overliep en onder den auto kwam. De bestuurder stopte direct, doch kon niet verhinderen, dat de hond onder zijn voor wiel kwam. Na eenige minuten was de hond dood. Competitie Schaken. Door de schaak club „Strijd met Beleid", werd op Dins dagavond 15 September 1931 een begin ge maakt met een club-competitie. De uit slag luidt als volgt. Voor den eersten avond Eerste klasse: P. J. v. GrceningenTh. Koeleman 11 W. Blom—C. Donicie 02 Stand der competitie: gesp. gew. vrl. pt. W. Blom 2 0 2 0 C. Donicie 2 2 0 2 P. J. v. Groeningen 2 111 Th. Koeleman 2 111 Tweede klasse. J. v. BeekH. Neuteboom 1—0 Th. v. MuyenTh. Koedooder 10 J. A. KramerH. Neuteboom 11 gesp. gew. vrl. pt. J. v. Beek 110 1 Th. Koedooder 1 0 1 0 J. A. Kramer 2 111 Th. v. Muyen l l 0 l H. Neuteboom 3 12 1 Onderscheiding By Kon. besluit is be noemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, de heer H. Bergkamp, wethouder al hier. R. K. Kiesvereeniging. De vergadering van de R. K. Kiesvereeniging Jan Willem Brouwers werd door 28 stemgerechtigde le den bezocht en welkom geheeten door den voorzitter den heer P. G. van Wees en wel in 't bijzonder Pastoor Roozen en Kapelaan Drost. De voorzitter noemde deze vergade ring terecht een gewichtige, omdat het ge heele bestuur moest aftreden; terwyi o. a. voorzitter en secretaris niet herkiesbaar waren, eerstgenoemde door vertrek naar Amstelveen en laatstgenoemde wegens drukke bezigheden. De voorzitter brengt in herinnering de gemeenteraadsverkiezingen en met weemoed en spijt moet worden ge constateerd. dat er weer tweedracht is ge weest door het indienen van een tweede lyst naast die der R. K. Staatspartij, op welke lijst een candidaat gekozen werd, ten koste van de R. K. Staatspartij, die nu slechts met 3 leden in den raad kwam; hoewel er gemakkeiyk 5 gekozen hadden kunnen worden. Dit had ook kunnen beteekenen verzwak king van den invloed op het gemeentebe stuur en daarom is er niets ongelukkiger en meer betreurenswaardig dan tweedracht. Over den verkiezingsstrijd wil speker niet veel zeggen dan alleen dit, dat die strijd nog na de verkiezingen werd voortgezet; hetgeen is gebleken by de wethoudersverkie- zingen, toen men het noodig oordeelde Iemands eer en goeden naam aan te ran- nen. Dat teekent de verhouding, die te be treuren is. Naar aanleiding van een stukje in „Het Katholieke Weekblad" van heden zegt spreker, dat hieruit biykt, dat men wil gaan in verzoenende richting; doch gezien de wijze, waarop de strijd werd ge voerd, vreest spreker, dat er voorlooplg van eenheid nog niet veel terecht zal komen, hoe goed het stukje ook bedoeld moge zyn. Spreker brengt een woord van dank aan de propagandisten, de bestuursleden en voor al dan Secretaris voor het vele, dat werd verricht. Daarvoor brengt spreker allerhar- teiykst dank en tevens ook aan degenen, die door het beschikbaar stellen van rijtuigen of op andere wyze het bestuur hebben ter zijde gestaan. Nu spreker als voorzitter heengaat, na sinds 1922 als zoodanig te heb ben gefungeerd, heeft hij eens nagegaan, wat er in dien tijd gebeurd is. In dien tyd werden 48 bestuurs- en 26 algemeene ver gaderingen gehouden, benevens ongeveer 35 vergaderingen va nhet Centraal Bestuur. Voorts werden 3 raadsverkiezingen ge houden en 2 Kamer- en 2 Statenverkiezin gen. Hieruit blijkt dat spreker zyn aandeel heeft gehad in het werk der kiesvereeniging en hü meent zijn plicht te hebben gedaan. Spreker hoopt, dat er een Voorzitter zal ko men, die zich in de zaken weet in te wer ken met den nieuwen secretaris, daar de heer Bouwhuis wien hy harteiyk dank zegt voor zyn arbeid zich niet langer kan be schikbaar stellen. Hierna volgde lezing en eoedkeuring der notulen en mededeeling, dat de heer M. J. Grimbergen niet in aanmerking wenscht te komen voor een bestuursfunctie. wyi de bestuursverkiezing thans aan de orde is, zegt de heer J. Kolk, dat ook hy niet in aanmerking wenscht te komen. Ten slotte blijven als eandidaten voor de ontstane vacaturen over de hereen J. Neu teboom, C. Glansbeek en H. Kolk, benevens de aftredende bestuursleden de heeren Joh. van der Zwaan, A. van Weerdenburg, N. van den Hoek. P. Kragtwyk, M. Houtkamp en C. Schakenbos. Dezen werden allen ge en herkozen. Allen namen hunne benoe ming aan. Hierna volgde verkiezing van een voorzitter uit de gekozen bestuursleden. Na twee stemmingen werd als zoodanig de heer C. Glansbeek gekozen met 18 stemmen te gen 7 op den heer Van der Zwaan. De heer Glansbeek neemt de benoeming aan; waarna de heer Van Wees hem geluk- wenscht met het vertrouwen ln hem ge steld, hem steun en medewerking toewen- schende van bestuur en leden en ook de geestelijkheid. De heer Glansbeek spreekt een dank woord en wil trachten werkzaam te zyn in 't belang der R. K. Staatsparty. De heer J. Kolk spreekt zyn genoegen uit over den uitslag der bestuursverkiezing en dankt den scheldenden voorzitter en se cretaris voor al hetgeen zy hebben gedaan voor de Katholieke zaak en hy hoopt dat God hen daarvoor moge zegenen. De heer Van Wees zag hem gaarne toe gestaan de vergaderingen te mogen bezoe ken. Quaker De nieuwe voorzitter zegt dat gaarne toe; want niet wy bewyzen daarmede een dienst aan den afgetreden voorzitter, doch hy aan ons, daar wy hem om advies of inlichtingen kunnen vragen Na rondvraag volgde sluiting met gebed van deze geanimeerde vergadering. Het Pad bij Janmaat Het Pad van Janmaat, aan den Amstel, dat toegang ver leent naar Mijdrecht, en dat vooral by win- terdag onbegaanbaar is, zal nu vanwege de gemeente Mijdrecht eens goed onderhanden worden genomen en in een goede conditie worden gebracht. Een adres van honderd handteekeningen voorzien, was aan den raad gericht. In'enting Op Vrijdag 18 September a.s. zal er ten huize van dr. A. Lucardie ge legenheid zijn tot in- en herinenting. Burgerlijke Stand Geboren: Jannetje dochter van I. van Peet en A. M. Immer zeel; Anna Cornelia, dochter van C. M. J. Bon en C. Borst. Botsing Dinsdagavond omstreeks 8 uur kwam op den Bloklandschen weg een motor- ryder in botsing met een auto. De botsing was zoo hevig, dat de motorrijder achter over van den motor werd geslingerd en in den berm van den weg terecht kwam Behoudens eenige ont"ellinge.i en blauwe plekken, liep het ongeval, wonder boven won der goed af. De motor werd zwaar bescha digd terwijl de auto zoo goed als niet be schadigd werd. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. Gezonken Woensdag is in de Ringsloot naby de nieuwe ophaalbrug, door onbekende oorzaak een vlet gezonken. Er bevonden zich geen personen aan boord. Voor de scheepvaart leverde dit ongeval begrypeiykerwys veel ongemak op. Met bel hulp van twee paarden mocht men er ten slotte in slagen, het gezonken vaartuig naar den kant te trekken. Personalia De heer C. Oud, onder directeur van het Staatsvisschershavenbe- drüf, alhier, is met ingang van 16 Sep tember bencemd tot directeur van dit be drijf. y Nachtverblijf toegestaan In den avond van 15 dezer vervoegde zich om nachtver- biyf aan het bureau van politie te IJmuiden zekere v. d. H. een varensgezel zonder vaste woon- of verbiyfplaata. Daar bleek, dat hü gesignaleerd stond in het Algemeen Politie blad tot betaling van 2 maal 5 gld. boete of het ondergaan van 3 dagen hechtenis is hy aangehouden. Omdat hy de boete niet kon betalen, is hy hedenmorgen op transport ge steld naar Haarlem. Groote vangst De haringdrifter „Gor- redük" IJm. 490 van de V. E. M. is alhier binnengekomen met het zeer gunstige resul-' taat van 40 last pekelharing. Weer ter haringvangst De motorlogger „Cornells de Boer' is gisteren nogmaals uit gevaren voor de haringvangst. Opening cursus voor Banketbakkers De cursus welke vorig Jaar door de georganiseer de bakkersgezellen werd gehouden en welke zoo'n ruim succes heeft opgeleverd, wordt ook dit Jaar weer in het patronaatsgebouw ge houden aan den Zeeweg. A.s. Maandag te 8 uur heeft de opening plaats. R. K. Volksbond Gisteravond hield de afdeeling van den R. K. Volksbond een le denvergadering in het K. S. A.-gebouw onder voorzittersohap van den heer A, v. d. Plas. Deze opende de vergadering met een korte toespraak, waarin hy o.a. met teleurstelling constateerde, dat in de pas uitgesproken Troonrede met geen enkel woord gerept wordt over de werkloosheidszorg, een zaak, die in de huidige tijdsomstandigheden toch van het allergrootste belang moet worden geacht. Na goedkeuring der notulen werd besloten om, hoewel de uitnoodlging hiervoor nog niet ontvangen is, reeds thans een afgevaardigde aan te wijzen, die zitting zal nemen in de contact-commissie, welke door de R. K. Kies vereeniging is ingesteld. Het bestuur stelde voor om als afgevaar digde aan te wüzen den geesteiyken advi seur, den Zeereerw. heer Rector Th. Boone kamp, waarmede de vergadering met een applausje haar instemming betuigde. Ten aanzien van den Socialen Zondag, wel ke op 27 September a.s. gehouden zal worden, werd medegedeeld, dat het programma, zoo ais men zich dit aanvankeiyk gedacht had, bezwaren heeft ontmoet, speciaal wat betreft het houden van de vergadering tydens de Hoogmis. Hierover ontspon zich een discussie, waar van het resultaat was, dat besloten werd om des morgens om 7 uur een algemeene H. Communie te houden. Zoo mogeiyk komen dan allen weer terug voor het by wonen van de Hoogmis, waarna de vergadering zal ge houden worden. De voorzitter herinnerde er hierna aan, dat door den Beverwykschen Bestuurdersbond een adres aan den raad is gezonden, inzake het nemen van maatregelen met het oog op de dreigende werkloosheid. Spr. noemde dit een' grootsch Vertoon, dat evenwel niets uithaalt. Het bestuur van den Volksbond schettert niet zoo naar buiten, maar is reeds lang bezig met het voorbereiden van een regeling, waar omtrent in de eerstvolgende vergadering na dere mededeelingen zullen kunnen worden gedaan. De voorzitter sprak hierna een inleidend woord tot de lezing, welke Rector Boone kamp dien avond zou houden over de Ency clieken „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno". Spr. uitte zyn voldoening over de bereidwilligheid van den geesteiyken adviseur om deze taak op te vatten en dankte hem daarvoor harteiyk. Rector Boonekamp, hierna het woord ver- krygend, antwoordde dat de dankbaarheid aan zyn. kant was. Het is toch eigeniyk geen vermaak, waarvoor men is gekomen, doch studie. Dat de Volksbonden deze studie ge zamenlijk met hem wilden doen en hun tijd hiervoor beschikbaar stellen stemde den Eerw. spr. dankbaar. De Eerw. spr. ging hierna over tot zijn on derwerp. Deze eerste lezing werd een inlei ding. De eigeniyke behandeling zal in de vol gende vergadering geschieden. De interessante lezing werd met groote aandacht gevolgd en het bleek wel dat de toe hoorders met groote interesse de volgende lezing tegemoet zien. Na een dankwoord van den voorzitter werd overgegaan tot aanwijzing van twee deelne mers aan de studiedagen, die van 3 tot 6 October as. te Bergen zullen worden gehou den. Van de drie deelnemers die de vorige maal by loting zijn aangewezen, hadden er twee afgezegd. In hun plaats werden thans by loting aangewezen de heeren Balthus en v. d. Plas en als plaatsvervanger de heer F. Schols. Vervolgens werd door den penningmeester, den heer Nisten 't halfjaariyksch financieel verslag uitgebracht. Hieruit bleek, dat de in komsten over het le halfjaar hebben bedra gen f 826.57 en de uitgaven f 735.42, zoodat er een batig saldo was van f 91.15. Als verificateurs werden aangewezen de heeren Gijs en v. d. Winkel. Van de rondvraag werd een dankbaar ge bruik gemaakt, waarna sluiting volgde. Veiïooping Gistermiddag had ten overstaan van Mr. A. Moens, Notaris te Beverwyk in het Veilinggebouw aan de Ko ningstraat 40, de verkooping plaats van: Perceel 1. Het woonhuis met erf en grond aan den Groote Houtweg 62, groot 1.32 Are (eigenaar H. W. Duin). Opgeboden door W van Hilten 2500.—. Niet gemynd. Percee 2 Het woonhuis met erf en grond aan den Groote Houtweg 72, groot 1.32 Are (eigenaar H. W. Duin). Opgeboden door N. van Hilten 2500.—. Gemond door D. Maks 3.Totaal 2503. Perceel 3. Het woonhuis met erf en grond aan de Zeestraat 32, totaal groot 2.53 Are (eigenaar E. J. Knipper c.s.). Opgeboden door T. Nauta 4500.Gemond door B. Hopman 200.Totaal 4700. Burgerlijke stand Ondertrouwd: H. J. A. Gosen en A. C. Hendriks; A. de Vries en Th. E. Gajewski; G. Nieuwland en M. C. Groeneveld. Getrouwd: H. Buszmann en C. Nolten. Geboren: zoon van C. van Beek-van Asse- ma; dochter van J. P. Samshuyzen-Kors- roan; dochter van J. Meurs-Schouten; zoon van W. J. de Graauw-van Son; dochter van P. Kramers-van Laar; dochter van Joh. Slotemaker van Otterloo. Overleden: A. A. Donker, 56 jaren, echtg. van M. W. L. Buijs; G. Veniet. 69 jaren, ongeh. Officieele ontvangst ten Stadhulze Don derdag 24 September zal de Bond van Huls- en Grondeigenaren en Bouwondernemingen te 's-Gravenhage door het gemeentebestuur officieel op het Raadhuis worden ontvangen, des v.m. om kwart voor elf. Genoemde Bond zal namelijk op 23 en 24 Sept. a.s. in het Hótel „De Prins" zijn jaar vergadering houden. Opdracht Aan de N.V. Weber te Am sterdam is opgedragen het aanbrengen van isolatie-materiaal in het Slachthuis alhier. Bazar „Kindervreugd" Woensdagavond heeft in de groote zaal van het gebouw „Concordia", hiervoor door de directie der Papierfabriek gratis afgestaan, onder zeer groote belangstelling de opening plaats ge had van de bazar der Vereeniging „Kin dervreugd". De voorzitter der bazarcommissie, sprak zijn groote waardeering uit over de prach tige versiering en inrichting der zaal. Ver volgens bracht hy in herinnering, alles wat door wyien wethouder Schilling voor de vereeniging is gedaan, waardoor zijn naam in dankbare herinnering by de leden zal blUven voortleven. Hierna heette hy harteiyk welkom den nieuwen wethouder voor sociale zaken, den heer P. Bosman, die zoo bereidwillig was de bazar te willen openen. Spr. hoopte van den heer Bosman dezelfde medewerking te mo gen ondervinden, als van diens ambtsvoor ganger. Spr. bracht dank aan allen, die aan de totstandkoming der bazar hebben medegewerkt, in het bijzonder het bestuur van „Concordia", den directeur der Papier fabriek, den heer Kruimel, èn de heeren C. C. 3. Bakker. Verder het „Concordia"- strijkje en de heeren Ramakers en De Vries. Ten slotte sprak de heer Van Willigen den wensch uit, dat door deze bazar het gestelde doel, gelden byeen te brengen voor de stichting van een muziekkorps en het aanschaffen van een bioscooptoestel, mag worden bereikt. Thans was het woord aan den wethouder, den heer Bosman, die zijn rede begon met er op te wyzen, dat hy hier het geheele College van B. en W. vertegenwoordigde. „B. en W„ ja de geheele raad voelt buiten gewoon veel voor het werk van .Kinder vreugd", doordrongen van het feit, dat door haar mooi opvoedkundig werk wordt ver richt." Waardeering verdient het, aldus de heer Bosman, dat het bestuur meent niet alle3 op de gemeenschap te moeten laten aan komen en dit temeer, daar de gemeente Velsen van de algemeene malaise haar volle portie krygt. Bijzonder erkenteiyk was spr. voor het feit, dat aan de Vereeniging voor Zwakzinnigen een plaats op deze bazar is ingeruimd. Na een opwekking tot steun aan de Vereeniging, verklaarde de heer Bosman de bazar geopend. De rede van den wethouder werd met luid applaus beloond. De heer Van Willigen dankte den heer Bosman en verzocht dezen dank aan het college te willen overbrengen. Hierna was heel spoedig de bazar in vollen gang. Naast den reeds genoemden stand van Zwakzinnigenzorg, zijn een afdeeling hand werken, luxe- en huishoudeiyke artikelen, speelgoederen, boeken, chocolade en suiker werken, grabbelton, hoeplatent, vischtent, sjoelbakken en om niet te vergeten, het rad van avontuur. Het geheele tooneel is ingericht als koffie- en theetent voor de Handelskamer. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag warden in de leeszaal bioscoopvoorstellingen ge geven, waar o. m. de eigen film wordt ver toond. De opbrengst van den eersten avond was ruim f 200. Zwakzinnigenzorg Begunstigd door het heeriykste weer, maakten de leerlingen der werkinrichting van de Vereeniging voor Zwakzinnigenzorg, onder leiding van den werkmeester, den heer W. Bouwman, een uitstapje naar Bergen aan Zee. De tocht had plaats met een der auto bussen van de N.V. Stormvogels. Hoogst voldaan keerden de jongens des avonds te ongeveer 6 uur terug. ..Personalia De heer A. Egmand alhier is te Den Haag geslaagd voor het machinis tenexamen, diploma A. Benoemd Onze plaatsgenoote mej. A. Heijtis benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school alhier. Functieverdeeling door B. en W. Door B. en W. zyn de diverse functies als volgt verdeeld: G. E. B. voorzitter A. J. C. Maas Geesteranus, leden T. Kostelijk en C. Fran ken; Wegen: voorziiter J. Opdam, leden A. Dekker en T. Kosteiyk; Plantsoenen: voor zitter Jhr. N. van Foreest, leden Joh. Vahl en F. de Jager; Werkverschaffing: voorzitter J. Opdam, leden P. Greeuw, H. Keesman, A. Dekker en C. Franken. Inbraak In villa „Aaltje" aan den Wes- terweg Is gisternacht ingebroken. Vermist wordt eenig tafelzilver. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. CURSUS L. T. B. We verwijzen onze lezers naar een adver tentie in dit nummer, waarin mededeelingen worden gedaan betreffende een tuinbouw - cursus van den L. T. B. IJMUIDEN, 17 September 1931 Tarbot per kilo f 1.25—0.65, Griet per 50 kilo f 50 25, Tong per kilo f 2.251.70, Zet Schol per 50 kilo f 38, Kleine Schol per 50 kilo f 305.40, Bot per 50 kilo f 1210, Schar per 50 kilo f 7.50, Rog per 20 stuks f 48 20, Vleet per stuk f 2.901, Pieterman er. Poon per 50 kilo f 304.70, Groote Schel- visch per 50 kilo f 50 .Middel SohelviSch per 50 kilo f 4636, KI. middel Schelvisch per 50 kilo f 2417, Kleine Schelvisch per 50 kilo f 13.503.80, Kabeljauw per 125 kilo f 9863, Gullen per 50 kilo f 192.50, Leng per stuk f 1.10—0.81, Wytoing per 50 kilo f 3.201.40, Makreel per 50 kilo f 8 4.80, Versche Haring per kist f 52.40. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS R. O. 16, Betje, f 2300.—; O. N. 115, f 4300; Mies en Truus.f 2000.Henr. Jacoba, f 1900.—; Mary, f 2300.—; Frija, f 2400.—; Derika 7, f 2600.Derika 8, f 2500Pe nelope, f 1300.Holland 4, f 1800.Avi- la, f 1300.Geziena Catharina, f 1600.—; Maria, f 2300.Ita, f 2000.Timmers, f 2200.Eendracht I, f 2200.Zeemeeuw, f 1400.—; Dolfijn, f 1500Jennie Elsa, f 1400.—; Cornells, f 1800.—. VEILINGOVERZICHT BEVERWIJK Onder zeer vel belangstelling werden de afgeloopen week de restanten der ver schillende boonensoorten weer verhandeld. De handel was voor dit product buitengewoon geanimeerd en voor alle partyen die werden aangeboden was geregeld veel aandacht. De prijzen gaven natuurlijk weer alle reden tot tevredenheid, daar het peil der vorige op gaven deze week voor sommige partyen weer aardig werd overtroffen. De aanvoer van snyboonen was belangrijk minder en geeft uit den aard der zaak thans zeer veel afwij kende (stek) kwaliteit. Voor goede soort varieerden de pry zen van 25 ct. ruim 40 cent per K.G. Van spercieboonen z. dr. was eveneens het aanbod niet groot meer te noemen, deze soorten varieerden naar kwaliteit van 20 35 ct. per K.G. Dikke boonen waren voor dezen tyd nog al ruimschoots vertegenwoor digd, daar deze soort den laatsten tyd ook veel van naburige streken wordt aangevoerd. Dat deze aanvoeren geen invloed op den druk der pryzen maakt, bleek wel uit de nctee- ringen, die de laatste veilingen schommel den van 2030 ct. per K.G. Bloemkool komt geleideiyk weer aan betere pryzen en kwam de laatste velling voor eerste soort aan 20 ct. per stuk. Sla was de afgeloopen week nog ruim ver tegenwoordigd. De prijzen bleven voor het grootse aanbod aan den lagen kant, zoodat veel partyen voor de minimum pryzen moesten worden verkocht. Voor sommige partyen kwamen echter ook nog wel eens noteering voor schommelend van 4060 ct. per kist. Andy vie behoort thans tot de massa- aanvoeren en geeft tengevolge van kwali teitsverschil nog al uiteenloopende noteerin gen aan. De pryzen bewogen zich tusschen 2565 ct. per kist. Spinazie werd de afgeloopen week even eens in flinke partyen aangeboden, ook dit artikel geeft van sommige partyen nog ai af wy kingen waardoor ook hier verschilpry- zen voorkomen van 40—100 ct. per kist. Met den tomatenhandel liep het de afge loopen week niet naar wensch en gingen de pryzen weer naar beneden. Voor A kwamen de pryzen van 4.30 voor C 3.50 en CC 1.70. Enkele partytjes rype tomaten die voor binnenlandsche markt werden aangeboden, kwamen naar soort aan pryzen van 918 ct. per K.G. De eerste prei als winterproduct, was de afgeloopen week weer aan de veiling. De pryzen waarvoor werd afgenomen, waren bevredigend n.l. van 1318 ct. per bos. Komkommers verminderen sterk in aan voer en kwamen zoo langzamerhand aan betere pryzen. Voor goede soort liepen de noteeringen zoo p.m. van 5—10 ct. per stuk. Het aanbod van meloenen gaat evenals de kwaliteit achteruit. De pryzen die besteed werden, varieeren voor de meeste partyen van 1015, terwyl by uitzondering thans voor enkele partytjes boven de 20 ct. werd besteed. „De Streek" De opleving in de bloemkool, waarvan we den vorigen keer melding maakten, bleef deze week behouden en werden de laatste dagen inderdaad bevredigende pryzen gemaakt. Toch blijft de toestand voor dit artikel nog zeer onzeker en de naaste toekomst hoogst twyfelachtig. Door de koude van den laat sten tijd ls de groei van de bloemkool over al te lande tegengehouden, was op alle vei lingen de aanvoer gering, waar goede vraag voor het binnenland tegenover stond. Wan neer de kooplui met hun auto's er eenmaal zyn, keeren ze niet graag met een leegen wa gen terug en worden de pryzen geforceerd, wat natuuriyk niet lang stand houdt. Daar- by komt het feit dat, al wordt Iets voor Duitschland verladen, de vraag van die zyde tot nu toe nog uiterst gering blyft, zoodat, als daarin niet spoedig verandering komt, het aanbod weldra overheerschend zal zyn. De prijs voor eerste soort was opgeloopen tot f 20, voor tweede tot f 11, voor derae tot f 3.50 per 100 stuks. Woensdag liep de markt na prijshoudende opening spoedig cir ca f 4 terug. Met de koolsoorten blijft de misère voortduren. Op sommige dagen, ais de schipperij goed vertegenwoordigd is, wordt de aanvoer tegen minlmumprys zoo wat opgenomen, maar op meerdere dagen is het een ellende en kijkt niemand er naar om. Uien blijven op dezelfde pryzen van ae vorige weken hangen, groot f 1.20—1.50, drie lingen f 0.70 en nep f 2.30—2.60 per baal. Slaboonen zyn dit jaar een schaarsch ar tikel en blijven daarom hoog in prijs en wel tot f 3.70 per pakje van 15 kilo. Met Augurken loopt 't op een eind, ze gel den 2837 ct. voor fyn en 25 cent voor tyn bast. Bieten zyn zoo laag geprijsd, dat er totaal geen aanvoer komt, voor dit artikel is het trouwens nog wel wat vroeg Aard appelen zyn nog dagelyks met 10001500 baal aanwezig en gaan tegen behooriyke pryzen weg, daar de vraag naar poters ge regeld voortduurt. Groote Schotten noteeren dicht aan de f 4, kleine f 3.50. de grooten uit de kriel f 0.75 por baal De Due zijn on- veranderlyk op f 2.30, Eigenheimers f 2 en daarboven naar kwaliteit. Tomaten hadden een slechte week en kon den ten hoogste slechts f 8.50 per 100 Kg. bedingen, druiven gaan voor 3540 cent per kilo. Tot en met 15 dezer bedraagt de omzet aan de veiling f 1,251.373 bij een aanvoer aardappelen van 339.000 balen, tegen f 1.752.021 en 646.200 balen aardappelen in 1930. DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 Parys Brussel Londen New-York (cable) Beriyn Ziirlch Rome Madrid Oslo - Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.65 34. rf) 12.04 2.471/2 58.30 48.30 12.95 22.25 66.15 66.25 66.20 7.30 34.75 27.- 9.75 34.50 12.05 2.48^ 58.35 48.40 13.05 22.45 66.30 66.40 66.30 7.40 35.— 29.- DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 Vorige Koersen Staatsleentngen 5 Nederland 1919 4<A Neder! 1916 4% Nederl 1917 4 Neder'and '.931 414 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank "rt'sche Bank Cerfc. Handel-My. Industrieën Jnllevei Calve Delft Alg Xunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustiek Ned. Ford tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon Olie Periak Peudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott Tapanoeli Serbadjadi Silau V I. O. O. 411ied tntercontin Rubber ••••••eeeeeeee* Scheepvaart Holl. Amerika Lyn iito Gem Eigend Kon. Ned Stoomb. ■Scheepvaart-Unie \4arine comm. Marine pref Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust ...- Senembah MaxweU Spoorwegen Jnion Pacific vV abash Chic Milw. St. Paul Kansas City South Brie Railr Prolongatie 102% 102V, 102"/16 101% 95 62 70 y2 83 1211/2 521/ 43% 25% 59 7% 191/4 39i/2 35% 3%s 10% 22% 461/2 115 16 1373/4 61/4 3 7°'3 2 4s%2 47/4 41 16% 12 19 16 23 231/, 1 Vz 5% 4 20 75 5% 5% 190 /2 10% 44 21 1271/2 148 15/4 I5914 35 125*/,, 3 20 15% 1%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2