Uit den Omtrek Meer steun voor den voet TH. SMIT Fa. KLEIN Checme-koerser Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRIGH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders Haarlemmermeer Officteele Mededee h n£} et i HILLEGOM HEEMSTEDE HALFWEG SASSENHEÏM AMSTELVEEN VOORHOUT «ASSAUSTRAAT 1, TELEF. 13490 WIJDE WORMER ASSENDELFT KÈNNEMERLAND IJMUIDEN BEVERWIJK R. K. Tuinbouwwinterschool Beverwijk VELSEN SANTPOORT HEILOO Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG STADSNIEUWS De opvolger van den heer Vincent Loosjes Inbraak te Aerdenhout Diefstal van aardappelen SPORT EN SPEL ZWEMMEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- MARKTNIEUWS PAARDENSPORT INENTING. Er zal gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting door de gemeentelijke geneeskundigen en wel: te Hoofddorp in het wijkgebouw op Dins dag 29 September 1931 en op Dinsdag 6 Oc tober 1931 telkens van 12 uur door den art» Nanninga en op Woensdag 30 September 1931 en Woensdag 7 October 1931 telkens van 1—2 uur door den arts Bult: te Nieuw-Vennep in het gebouw van de openbare school op Dinsdag 29 September 1931 en Dinsdag 6 October 1931 telkens van 910 uur door den arts Scheuder en op Woensdag 30 September 1931 en Woensdag 7 October 1931 telkens van 910 uur door den arts van Haeringen. GEMEENTE-REKENING. De rekening van inkomsten en uitgaven van de gemeente over het dienstjaar 1930, met alle daarbij behoorende bescheiden is gedurende veertien dagen, te rekenen vanaf 17 September 1931, ter secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing nederge- legd en tegen betaling der kosten in af schrift algemeen verkrijgbaar gesteld. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN EN DIEREN. Gevonden: 2 kuipstukken; een sleutel; een damesmantel. Verloren: een rand van autolantaam; een bruin lederen portemonnaie met inh.; een verklaring voor een „gratis"-belastingplaatje; een fietsriem: een bril met hoornen randen. Weggeloopenj een wit konijntje met roode oogen. De burgemeester Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 18 September 1931. Beste schapen De landbouwer L. v. Reeuwijk, wonende aan de Hoofdvaart, be haalde met zijn inzendingen schapen op den fokveedag te Hoorn een lsten en een 3den prijs. De verbrande auto Een tiental dagen ge leden geraakte nabij de Lijnden, langs de Hoofdvaart in den nacht een luxe-auto in brand. Het eigenaardige was, dat personen, die spoedig bij den brandenden auto waren, geen spoor van den bestuurder of eventueel e inzittenden zagen. De meest fantastische ver halen deden dan ook de ronde tot aan het licht is gekomen, dat de auto van diefstal afkomstig was; wat na den brand van den auto was overgebleven, stond onbeheerd langs den weg. Gistermorgen zijn de restanten wegge haald. Onderwijs. Tot onderwijzeres aan de R, K. St. Antoniusschool te Nieuw-Ven nep is benoemd mej. A. M. E. Th. Hooij- schuur te Velsen, Verkeersongeval Gisteravond reed de heer Van Dam in de Weeresteinstraat per fiets van kantoor naar huis. Een luxe-auto kwam uit de richting Leiden. De heer Van Dam stak zijn hand uit, om dat hij den weg over wilde steken, naar de Wentholtstraat. De autobestuurder heeft dit niet, of anders te laat opgemerkt. Een aanrijding was niet meer te vermijden. Gelukkig kwam de heer Van Dam er zelf met den schrik af, doch zijn rijwiel werd beschadigd. De auto botste nqg tegen een boom en werd zwaar beschadigd. Personalia Voor het examen coupeuse- costumière slaagde te Haarlem mej. J Wes ter en voor coupeuse mej. E. Zwagerman, beiden alhier. Zij werden opgeleid door mej. C. Raamsveld-Selhorst, mode-academie, al hier. De Hanze Gisteravond hield de afd. Hillegom van de Hanze een ledenvergadering in hotel Sistermans. De opkomst was slechts bevredigend. De voorzitter, de heer P. Klaver, opende met den Chr. groet en een woord van wel kom. Het verwonderde het bestuur, dat de groep slechts klein is, in verband met punt 6 van de agenda: Bespreking winkelsluiting. De secretaris las de notulen, die onder dankzegging onveranderd werden vastge steld. De voorzitter deelde mede, dat gisteravond de propagandacommissie heeft vergaderd. De functies zijn als volgt verdeeld: A. W. Kop pers, voorzitter; SchulteKuperjans, secre taris; C. Besseling, penningmeester, terwijl spr. als bestuurslid aan de commissie is toe gevoegd. Als nieuwe leden hebben zich opgegeven de heeren Gebrs. Manshande, G. B. Kroon en C. Veelenturf. Daar niemand bezwaar heeft tegen toelating worden deze heeren als leden aangenomen. Verder deelde de voorzitter mede, dat de volgende Centrale Raad te Delft gehouden Wordt 21 October ak. De agenda werd hierna voorgelezen. Voor stellen zijn er van het bestuur en van de leden niet. Bij de rondvraag zal de aan dacht gevestigd worden op het koopen door kloosters en gestichten rechtstreeks van fa brikanten of groote lichamen, met voorbij - loopen van Hanzeieden. Nog wordt de aandacht gevestigd op een cursus in warenkennis, gegeven vanwege de Kamer van Koophandel. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad werd gekozen de heer H. G. Kroon, secundus de heer H. C. Spierings. Thans kwam aan de orde de winkelsluiting. De voorzitter zeide, dat deze zaak in de ver gadering van B. en W. is behandeld; wordt in deze iets door de winkeliers verlangd, dan kunen deze hun verzoek bij het college in dienen. Na een korte gedachtenwissellng werd voorgesteld, een circulaire op te stellen en deze aan de leden-winkeliers te sturen, deze kunnen dan hun bezwaren schriftelijk ken baar maken. De heer Van Gennep zou deze circulaire gezonden willen hebben aan alle winkeliers ter plaatse. De voorzitter respecteerde de goede be doelingen van dezen spreker, doch voelde er weinig voor; de gedachte wordt dan gewekt bij hen die geen lid zijn van de Hanze en het wel konden zijn, dat de Hanze het wel voor hen opknapt. Besloten werd, de circulaire alleen aan de leden te zenden. De heer Van der List bracht nogmaals naar voren, het leveren aan gestichten, ook hier door niet-katholieken of grossiers. De voorzitter achtte dit een teer punt. We hebben in dezen niets te eischen, doch al leen te verzoeken. Door overleg en bespre king is wel wat te bereiken. De heer Van Staveren bracht de winke- liersvereeniging ter sprake; deze actie had z.i. van de Hanze moeten uitgaan. Zelfs zijn twee Hanzeieden in dat bestuur, die we hier vrijwel nooit zien. Over deze zaak werd breed gediscussieerd, ook over het al of niet toelaatbare van Katholieken in het bestuur. De heer W. Warmerdam voerde aan, dat vooraanstaande Katholieken in het H. B. G. en in Bloembollencultuur bestuursfuncties bekleeden en dat mag ook. Hierna werd nog door den heer Besseling een lang betoog gehouden over het werk der propaganda-commissie. Tenslotte werd een gebed gestort voor het overleden HanzeJid, den heer J. C. Groot. Hierna sluiting. Statuten De „Stscrt." bevat de statuten van de N. V. W. A. de Winter's Bloembollen- kweekerij en -handel, alhier. OPRICHTING R.K. RADIOVEREENIGING Woensdagavond heeft de aangekondigde vergadering, met het doel alhier voor de beide parochies Halfweg en Houtrakpolder een R.K. Radiovereeniging op te richten, plaats gehad. Deze vergadering, bijeengeroepen door het voorloopig comité, stond onder leiding van den zeereerw. heer pastoor J. Spoorman. In zijn openingswoord gaf de eerw. spre ker een overzicht van de voorgeschiedenis. Vervolgens werd de voorloopig bisschop pelijk goedgekeurde uitgave van den K. R. O., geldend voor alle afdeelingen in den lande, voorgelezen. Langdurig werd gediscussieerd over hef contributie-vraagstuk. De vereeniging mag geen contributie van haar leden heffen, doch ontvangt een subsidie van den K. R. O., om eventueele onkosten te bestrijden. Aangezien het doel is, door middel van de vereeniging het ledental van den K. R. O. zoo hoog mogelijk op te voeren en het lid maatschap van den K. R. O. vijf gulden per jaar (bulten de gids) bedraagt, was de w.n. secretaris van oordeel, dat de leden van de eventueel op te richten vereeniging zich moesten verbinden genoemd bedrag als jaarlijksche bijdrage aan den K. R. O. af te dragen. Deze meening werd door tal van heeren bestreden. De heeren Beljaars en C. Stokman, laatstgenoemde uit belangstelling ter ver gadering aanwezig en beiden correspondent van den K. R. O., resp. te Zwanenburg en Haarlemmerliede, gaven eenige bevindingen uit hun practijk ten beste, waaruit duide lijk bleek, dat de K. R. O. naast leden ook donateurs en begunstigers kent. De heer Kuijpers gaf te kennen, dat het bezit van een radiotoestel niet meer als luxe kon worden beschouwd, zooals enkels jaren geleden. De heer Heilen wees er op, dat de opzet toch is, zooveel mogelijk katholieken in een centraal verband te .brengen en zag in het voorstel van den w.n. secretaris een ge vaar. Nog meerdere heeren gaven hun meening te kennen, die allen bedoeld waren als waarschuwing om niet vast te houden aan bovengenoemd bedrag. Ten slotte werd in beginsel besloten een bedrag van 5 per jaar te vragen. Mocht de een of ander bezwaren maken, dan zal door het bestuur ieder geval afzonderlijk worden beoordeeld. De heer Bunt bracht vervolgens de wen- schelijkheid naar voren, dat de gids op weekabonnement verkrijgbaar wordt gesteld en zag daarin tevens een machtig middel om het ledental der vereeniging op te voe ren. Dit voorstel werd door een groot aantal heeren ondersteund. Door den prijs van 20 cent per week bereikt men, dat, na aftrek van het abonnementsgeld voor den gids en de verdere onkosten, een bedrag van 3 per jaar overblijft voor den K.R.O.. Dit beteekent voor de minst draagkrachtigen toch een bedrag dat gezien mag worden. Het bestuur zal deze aangelegenheid be spreken. Hierna ging men over tot de oprichting van de vereeniging. Alle aanwezigen traden als lid toe. Vervolgens was het kiezen van een be stuur aan de orde. De w.n. voorzitter gaf te kennen, dat het wenschelijk was, gezien de uitgebreidheid der parochies, dat voor leder gedeelte een vertegenwoordiger in het bestuur werd op genomen. De vergadering, hiermede accoord gaande, koos tot voorzitter den heer De Voogt: voor den Houtrakpolder den heer Hellen, voor den IJpolder den heer Dijt, voor het dorp Halfweg den heer Tabak, voor Zwa nenburg (Oostelijk gedeelte) den heer Ligthart (secretaris). Voor het gedeelte Osdorperweg zal in de eerstvolgende verga dering een bestuurslid gekozen worden. Door den secretaris werd vervolgens me degedeeld, dat Zondagavond 4 October a.s. een propaganda-feestavond ln het St. Jo- sephgebouw gegeven zal worden. Het K. R. O.-sextet zal medewerking verleenen. Na een krachtig propagandawoord van den zeereerw. heer pastoor, sloot deze op de gebruikelijke wijze de vergadering. Burg. Stand Geboren: Leentje, d. van G. Ciggaar en L. Verhaar Anna Maria, d. van F. C. van der Eist en M. Th. v. d. Kamp. Overleden: W. Vijverberg, 75 jaar, echtg. van J. J. Markusse B. Hoogstraten, 63 j., echtg. van E. Verhoog. Autotocht ouden van dagen Gisteren zijn de oudjes uit deze gametene weer fijn uit toeren geweest. Als gewoonlijk was weer de Beukelaan de „startplaats". Omstreeks 10 uur vertrok men. Koers werd gezet over Noordwljk, Katwijk, Wassenaar, Schevenin- gen naar Den Haag. Een bezoek werd ge bracht aan de Pier te Schevenlngen. In Den Haag werd het diner gebruikt, Bij deze ge legenheid sprak de voorzitter der Oranje vereniging, de heer Bisschops, de oudjes toe. Daarna keerde men voldaan huiswaarts. „Ambrosius" wachtte den stoet met marsch- muziek op en vele nleusgterigen waren bij dit gebeuren aanwezig. AUTO TOTAAL VERNIELD Gisteravond is op den Amstelveensche- weg een vrachtauto, geladen met melk bussen, die uit de richting Uithoorn kwam, doordat de bestuurder de macht over zijn stuur verloor, in botsing gekomen met een luxe-auto, komende uit de richting Amster dam. De. luxe-wagen, waarin zich twee personen bevonden, werd totaal vernield. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden er zonder letsel af. De vrachtauto werd aan de voorzijde be schadigd. Brandwezen. In verband met zijn be noeming tot lid van den Gemeenteraad, heeft de heer C. Breedijk ontslag aange vraagd als brandmeester dezer gemeente. Telefonie. Vanaf heden bestaat ten huize van den heer M. Versluijs, melkslijter Dorpsstraat alhier op alle dagen na slui tingsuur der telefonie, dus ook des nachts, gelegenheid te telefoneeren met andere ge meenten. Speelplaats R. K, scb.ooL Thans is een begin gemaakt met de verbetering van de speelplaats van de R. K. school. Reeds eeni ge maanden terug werden door de gemeente hiervoor de benoodigöe gelden beschikbaar gesteld. Bij regenachtig weer geleek deze speel plaats een modderpoel, zoodat verbetering dringend noodig is. Gemeenteraad Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig was de heer H. J. Vester. Ingekomen was een adres van de R, K. en Ned. Chr. Landarbeidersbonden, waar in verzocht wordt spoedig maatregelen te nemen tegen de komende werkloosheid en reeds eerder uitkeering te doen of werk te verschaffen aan werkloozen, alsmede be sprekingen hieromtrent te houden, welk adres na korte bespreking werd geren- voyeerd naar B en W. ter fine van advies. Een verzoek van de R. K. Geitenfokver- eeniging om een subsidie van 50.werd eveneens op voorstel van den voorzitter ter fine van advies gezonden naar het College van B. en W. Vcorts was ingekomen een schrijven van den heer L Borst, waarin hij een beroep doet op de rechtvaardigheid van den Raad en verzoekt hem nog een bedrag van 6.— uit te keeren voor het kloppen van puin. Adressant is in de veronderstelling dat door hem geklopt puin niet goed is opgemeten en waardoor hij slechts f 20.heeft ontvan gen in plaats van 26. Deze aangelegenheid was reeds in de vo rige vergadering (geheime) behandeld en ae voorzitter stelde voor mede namens de wethouders hierop afwijzend te beschikken. De gemeenteopzichter had hieromtrent rapport uitgebracht. Hieruit bleek, dat 8 M3 is geklopt en niet meer. De juiste mee ting is nagegaan en stemde overeen met de opmeting van den gemeente-opzichter. Nadat eenige leden hierover het woord gevoerd hadden, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W besloten. Hierop werd de begroeting voor het dienstjaar 1932 aangeboden, sluitende in ontvangsten en uitgaven voor den gewo nen dienst 121.329,— en voor den kapi- taaldienst 7.178.01. De heeren Van der Voet, Van Reisen én Spierenburg werden naar een vijftal stem mingen benoemd tot leden van de begroe tingscommissie, met den heer Van der Voet als voorzitter. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. tot het doen van een voorstel aan Ged. Staten, tot verhooging van het presentie geld der raadsleden. De voorzitter zegt dat door de uitbreiding van den Raad met 4 leden, B.en W. voor stellen het bedrag ad 260.hetwelk per jaar wordt uitgetrokken aan presentiegeld voor leden van den Raad, te verhoogen tot 400.—. Het presentiegeld blijft dan gelijk en komt op hetzelfde neer als 260.— per jaar voor 7 leden van den Raad. Het be drag, hetwelk dit jaar dus meer benoodlgd zal zijn bedraagt ongeveer 40—, De heer Van der Voet zegt llevef té wach-- ten met het verhoogen van dezen post tot de behandeling der begrooting en het be drag van 260.voor dit jaar te hand haven. Het gaat hier slechts om een luttel bedrag, doch spreker persoonlijk wil gezien de tijdsomstandigheden, liever wachten tot aan de begrooting van 1932. Wethouder Van der Laan zegt dat het presentiegeld van 260.— gebaseerd was op 7 leden en nu de raad thans uit 12 leden bestaat is het vrij logisch dat dit bedrag in verhouding hooger moet worden gesteld. De heer Van der Voet zegt, dat het hier niet gaat om het bedrag, doch om redenen daarbuiten gelegen. In dezen krisictljd most men voorzichtig zijn en het maakt voor de leden van den raad voor zulk een korten tijd niemendal uit of het even tueel verhoogde bedrag presentiegeld thans of met 1 Jan. a.s. ingaan. Het wekt voor de buitenstaanders een verkeerden indruk om nu reeds het verhoogde bedrag voor te stel len. De voorzitter zegt dat dit voorstel zuiver een voorstel van administratieven aard is en een gevolg van de uitbreiding van den Raad van 7 op 11 leden Voor Voorhout is het presentiegeld van den Raad toch reeds laag en om nu reeds niet het verhoogde bedrag in te voeren vindt spr. onlogisch en een verlaging van het presentiegeld. Het betreft slechts een bedrag van hoogstens 40.voor dit jaar. Wat er in 1932 dan zal worden voorgesteld kunnen wij bespre ken bij de behandeling der begrooting. De heer Van Reisen deelt dezelfe mee ning als het lid Van der Voet. Spr, ver klaart zich tegen elke verhooging c4 onnoo- dige uitgave, ook al zijn de bedragen nog zoo gering. Men ziet het bij de regeering ook reeds. Men heeft voorgesteld om de salaris sen te verlagen en als iemand met een der gelijk voorstel komt om dit te doen, is spr. er voor. Deze uitgaaf al is hij klein vindt spreker niet noodig. Wethouder Van der Laan is het geheel niet met de heeren Van der Voet en Van Reisen eens. Met de opmaking van de be grooting 1931 kon men geen rekening hou den met de uitbreiding, dus is het logisch, dat thans reeds het voorstel wordt gedaan, om het bedrag van het presentiegeld naar evenredigheid te verhoogen. dus in verhou ding van 7 tot XI leden en wel vanaf 1 September, omdat het dan een verlaging van het presentiegeld teweeg brengt en dit niet bedoeld wordt waarschijnlijk. Spre ker noemt dit geen bezuiniging. Het is een oud gebruik, dat het presentiegeld hier wordt vastgelegd in een vast bedrag en nu door de uitbreiding van den Raad met 4 leden het presentiegeld procentsgewijs zal worden verhoogd, nu wenscht men van deze traditie af te wijken. Spr. vindt het presentiegeld niet te hoog'. De heer Nijssen deelt het gevoelen van de heeren Van der Voet en Van Reisen. De heer Witteman zegt, dat het presen tiegeld niet te hoog is en dat de leden van den Raad, wanneer overdag wordt vergaderd, er nadeel van ondervinden, ten minste vooral die 'eden, welke in loondienst zijn van een patroon en hun weekloon ver minderd wordt met een dag verzuim. Spre ker zegt, dat wanneer men het algemeen belang en in het bijzonder het gemeente belang behartigt, men toch geen schade be hoeft te lijden. Hij verklaart zich voor het voorstel van B. en W. De heer Spierenburg zegt van meening te zijn, dat de leden, die door hun finan- cieeie positie het niet noodig hebben, hun precentiegeld kunnen terugstorten ten behoeve der gemeente, terwijl de leden, die door een vergadering eventueel loon zouden moeten derven, niet worden benadeeld, omdat anders de arbeiders uitgesloten zou den zijn, zich te doen vertegenwoordigen in den Raad. de nieuwe „ORTHOLUXE" STEUNSCHOEN met voetkussens Na eenige discussie waaraan deelnamen de heeren Van der Voet, Van Reisen, Wet houder Van der Laan en de Voorzitter, bracht de voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming. Het voorstel werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de wethouders Van der Laan en Van der Hulst en het lid Witte man. De overige leden stemden tegen. Na toelichting door den voorzitter, werd het uitbreidingsplan der gemeente, zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld. Hierna volgde sluiting. BOERDERIJ IN BRAND Woesdagavond is door onbekende oor zaak uitgebrand de boerderij van J. Brou wer, alhier. De boerderij was laag verzekerd. Ernstige aanrijding Op het drukke kruispunt Dorpsweg-Oommunicatieweg, heeft Woensdagavond een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijder en een auto. De motorrijder bereed den Dorpsweg, terwijl de auto van den Communicatieweg kwam. Deze had den motorrijder moeten laten voorgaan, doch de bestuurder reed door TSHHHHRRR vaart nam hij den motorrijder in de flank, en wel zoodanig, dat het heele geval tegen een lantaarnpaal aan den kant van den weg werd geduwd. De motorrijder geraakte bewusteloos en had zich ernstig aan gelaat en handen ver wond en klaagde toen hij bij kennis kwam over zijn beenen. Doktershulp was spoedig aanwezig, doch deze constateerde gelukkig geen inwendige kneuzingen. Van den auto was het stootgedeelte gehavend. Voor den eigenaar van den auto werd het echter een flinke schadepost, daar hij de materieele schade aan den motor en ook nog een fiets moest vergoeden, die tegen den lantaarnpaal stond en in elkaar was gedrukt. Daar de bestuurder aanbood om alles royaal te betalen, naar we vernamen, werd er geen procesverbaal van gemaakt. Een ongeval, dat echter nog bijzonder goed is afgeloopen. De belangstelling van het publiek was vanzelfsprekend op dit drukke verkeerspunt verbazend groot. Telefoongebouw Blijkens de begrooting van het Staatsbedrijf der P.T.T. is een post uitgetrokken voor de stichting van een tele foongebouw, alhier, DE NIEUWE DIRECTEUR VAN HET STAATSVISSCHERSHAVENBEDRIJF Bij Kon. besluit is met ingang van 16 September 1931 benoemd tot directeur van het Staatsvlsschershavenbedrijf te IJmuiden C. Oud, thans onderdirecteur van dat bedrijf. De heer Oud werd 11 Juni 1884 te Pur- merend geboren. Na den 2-jarigen cursus van de Zeevaart school te Amsterdam te hebben doorloopen ging hij in 1902 van Rotterdam uit ter koop vaardij varen. In 1912 verliet hij de koopvaardijvloot als eerste officier. In het zelfde jaar werd hij van de marine-reserve op zijn verzoek ont slagen als luitenant ter zee 2e klasse. In 1913 werd hij benoemd tot observator aan de filiaal-inrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Rotterdam, welk amt hij in 1919 verwisselde met dat van expert voor de scheepvaart-inspectie. In 1922 werd de heer Oud bevorderd tot onder-inspecteur bij de scheepvaart en belast met de leiding van de afdeeling Noord (IJmuidenKatwijk aan Zee) in het 4e district. In Januari 1929 werd hij benoemd tot adjunct-inspecteur voor de scheepvaart, waarna in April 1830 zijn benoeming volgde tot onder-directeur van het Staatsvisschers- havenbedrijf. TUMULT AAN DEN WIJKERMEERWEG Woensdag werd er in een van de 23 wo ningen aan den Polderweg een hevig tumult geschapen, waar tenslotte de politie aan te pas is moeten komen. Zekere O. was in beschonken toestand op bezoek gekomen bij een juffrouw, waarmede hij relaties had onderhouden. Deze relaties bleken thans niet meer van de allervriende lijkste soort te zijn, want O. veroorzaakte een hevig tumult, waarbij heel wat onder zijn van toorn trillende vuisten bezweek. Begrijpelijkerwijs veroorzaakte een en an der heel wat consternatie in dit woningen- blok. Men heeft tenslotte de politie gehaald, die O. onder hevig verzet naar het bureau bracht, waar proces-verbaal tegen hem is opgemaakt terzake het verstoren van de openbare orde en het bedreigen van een an ders veiligheid. Aan het toelatingsexamen van de R. K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk op 16 September 1.1. werd door 17 candidaten deel genomen. Hiervan slaagden 16 personen, t.w.: Th. A. Beekman, Lisse; J. G. M. Bruseker, Amster dam; P. J. M. Daniels, Nijmegen; J. H. van Dijk, Rotterdam; S. P. Eldering, Heemstede; C. J. A. Erftemeijer, Amsterdam; K. J. C. van der Heyden, Den Haag; A. C. M. Lip- pits, Hoorn; G. H. Numan, Haarlem; C. J. Nijssen, Santpoort; J. E. Nijssen, Santpoort; J. Philipoom, Beverwijk; P. van Reisen, Sassenheim; M. L. van Rijn, Lisse; Th. C. J. Vrakking, Bussum; A. J. M. van Wely, Am sterdam. Zedendelict Door de politie is aange houden zekere K., alhier woonachtig, ver dacht van zedenmisdrijf, gepleegd met een minderjarig meisje. De aangehoudene is heden voor den Offi cier van Justitie te Haarlem geleid. Huis- en grondeigenaren. De Nederland- sehe Bond van huis- en grondeigenaren en bouw-ondernemers, houdt 23 en 24 Septem ber alhier een congres. Den tweeden dag worden de afgevaardigden officieel ten stad- huize ontvangen. In de congresvergadering in hotel „De Prins" zal de heer H. van der Schaar spre ken. over; „Eigendom en volkshuisvesting". Concours Zooals bekend is, organiseert „Santpoorts gemengd dubbel-kwartet" een concours, ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan. In het uitvoerend comité hebben zitting genomen de heeren G. J. Bremerkamp, J. Vallentgoed, S, J. Wittebrood, Van Zanten, v. Houwelingen, G. Rapitz en J. W. Oorthufjzen. Van een aantal kwartetten kwam reeds be richt van deelname binnen. Door B. en W. van Velsen is bereids toestemming ontvan gen voor het houden van een collecte. INGEBOREN Gisternacht is alhier opnieuw ingebro ken, thans in het woonhuis van den heer J. O., aan den Rijksstraatweg. De dieven hebben een ruitje van de tuindeuren uitge sneden. Vermist wordt eenig geld en gou den en zilveren sieraden, Eveneens werd een aantal sigaren meegenomen. Deze diefstal toont merkwaardig veel overeenkomst met die, welke deze week reeds te Heiloo hebben plaats gehad. Alles wijst er op, dat waarschijnlijk dezelfde daders aan het werk zijn geweest. re ve Ongeval Dinsdagmiddag had de 72- jarige alhier wonende M. het ongeluk, bij het sloopen van een huis te Alkmaar, door den zolder te vallen, waarbij hU zijn sleutel been en een rib brak. M. kon naar zijn woning worden overgebracht, Later bleek echter overbrenging naar het Blizabeth- van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS G. Y. 262, 1800.—; Clara Nicol, 1700.—; Caroline, 3000.—; Kamperduin, 1500 Mascotte, 800.—; En Avant, 1200—; Bergen, 1600.—; Schoorl, 2100,—; Bruin- visch 1300.—. KOTTERS F. N. 542, 1370—, DRIFTERS L. T. 65, 1113.—; L. T, 1081, 824.—. STOOMLOGGERS Gorredijk, 8450. IJMUIDEN, 18 September 1931 Tarbot per kilo f 1.20—0.80, Griet per 50 kilo f 5518, Tong per kilo f 1.801.25, Zet Schol per 50 kilo f 38, Kleine Schol per 50 kilo f 283.40, Bot per 50 kilo f 12—8.50, Schar per 50 kilo f 10—4.60, Vleet per stuk f 4,251,70, Pieterman en Poon per 50 kilo f 7, Groote Schelvisch per 50 kilo f 40, Middel Schelvisch per 50 kilo f 31 20.50, Kleine midd. Schelvisch per 50 kilo f 17.5013.53, Kleine Schelvisch per 50 kilo f 9—3.70, Kabeljauw per 125 kilo f 65.50— 55, Gullen per 50 kilo f 18—1.90, Leng per stuk f 1, Heilbot per kilo f 2.50, Wijting per 50 kilo f 2.902, Koolvisch per stuk f 0:50, Makreel per 50 kilo f 13—2.85, Versche Ha ring per kist f 7.50—2, Versche Haring per mand f 2.101.95. De heer J. W. van Santé, die tot lid van den gemeenteraad van Haarlem gekozen is verklaard als opvolger van den heer Vincent Loosjes, za] zijn benoeming aannemen. Het Kantongerecht naar de voormalige Prov. Griffie Een tweede termijn voor den verbouw. De verbouwing van een deel van het voor malig gebouw der Provinciale Griffie voor huisvesting van het Kantongerecht zal in 1932 vermoedelijk geheel tot stand komen. Als tweede termijn is hiervoor op de be grooting van den Rijksgebouwendienst een bedrag van f 23.000 uitgetrokken. In een tijdelijk onbewoonde villa van de familie van V. aan den Mr. Enschedeweg te Aerdenhout is ingebroken. Door een kelderraam zijn de inbrekers bin nengekomen. In het huis werd alles overhoop gehaald. Voor zoover tot heden kon worden nagegaan zijn verschillende zilveren lepels en vorken ontvreemd. Van de daders tot heden geen spoor. Door den heer B. werd bij de politie aan gifte gedaan, dat op een tuin te Osterduin uit een kuil een groote partij aardappelen is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. De Nederlandsche zwemsters in Engeland De H. D. Z.-ploeg, die op het oogenblik op tournee is in Engeland, is heden te Swansea uitgekomen. In het nummer 100 yards borstzwemmen wist mej mej. F. Suther land Royaards de 2e plaats te bezetten in den tijd van 1 min. 25 2/5 sec. In de estafette vrije slag over 4 x 46 yards weerden de Nederlandsche zwemsters zich kranig en wonnen het nummer In 1 min. 59 sec. Voorts speelden onze landgenooten een polo-wedstrijd tegen „Welsh Wanderers", die in gelijk spel, 4—4, eindigde. Met rust hadden de Hollandse he dames een voorsprong van 20. De winnende estafette-ploeg bestond uit de dames F. Sutherland Royaards. D. Kete laar, L. Agterreek en E. Renz. de dressuurproef het kampioenschap van Ne derland wint. Ook H. K. H, Prinses Juliana heeft van haar belangstelling blijk gegeven en een zilveren medaille geschonken voor den winnaar van de individueele dressuur, eveneens om het kampioenschap van Ne derland. Een kort overzicht van de rennen laten wij hier'volgen: 1. Groote opmarsch der landelijke ruiter- parade en défilé en prijsuitreiking van het kampioenschap der afdeeling dressuurproef. 2. Pushbalwedstrijd le helft. 3. Prijsuitreiking van het kampioenschap der individueele dressuurproef. 4. Patrouille-springen om het kampioen schap van Nederland. 5. Pushbal wedstrijd 2e helft. 6. Springconcours individueel en voor équi pes, om het kampioenschap van Nederland. 7. Groote historische ruiterquadrille van 1831. ALKMAAR, 18 September Kaasmarkt Aangevoerd 91 stapels, wegende 149.000 K.G. Fabrieks kleine 35; id. commissie 37. Boeren commissie 40; id. kleine 34.50. Handel goed. BROEK OP LANGENDÏJK, 18 September. Aanvoer 1200 Kg. Tomaten A f 12.70; idem B f 9.70; idem C f 9.50; idem CC f 3.40; 12000 Kg. Aardappelen. Schotsche Muizen f 6—7.80; Due of York f 4.40—4.60; Drie lingen f 7.40—7.50; 3200 Kg. Wortelen f 1.30 —1.80; 11200 stuks Bloemkool le soort f 7,90 —13.40; 2de soort f 1—1.40; 32000 Kg. Roo de kool f 0.60—1.30 20000 Kg. Gele kool f 0.60—1.40; 77000 Kg. Witte kool f 0.60— 0.80; 31500 Kg. Uien f 1.70—2.80; Grove f 2.603.40; Drielingen f 0.701.10; Nep f 4.30—5: 2300 Kg. Slaboonen 1 15.10—24.60; 100 Kg. Sntjboonen f 11.1018.70: 350 Kg. Druiven: Alicanten 33—50; Frankendaler 32 —34; 7500 Kg. Bieten f 1.80—2.60. NOQRD-SCHARWOUDE, 18 Sept. 12600 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 7.50—7.60, Due of York 4.40—4.60, Drie lingen 6.20. 550 K.G. Wortelen f 1.70. 1500 stuks Bloemkool 6.6011.90. 11800 K.G. Roode kool 0.60—1.60. 2000 K.G. Gele kool 0.60—1.30. 36600 K.G. Witte kool 0.60—0.90. 19400 K.G. Uien: Gele uien 1.70—2.60, Grove 3.50—3.80, Gele Drielingen 1.101.60, Gele Nep 4-50—5. 2800 K.G. Spercieboonen 18.70—24.60. 1200 K.G. Kroten f 1.30—2.30. HOORN, 17 September. Kaasmarkt, Kleine f 36.50, commissie f 40, fabriek f 34, fabriekscommissie f 38.50. Aangevoerd 36 stapels, wegende f 37106 Kg. Handel matig. WARMENHUIZEN, 17 September 1931 Heden besteedde men voor: Gele Nep f 4.704.90, Gele Drielingen f 1.101.50, Gel Uien f 2.20—2.80, Groote Uien i 3.20— 3.80, Slaboonen f 13.40—21.90, idm enkele f 15,40—1970, Eigenheimers 4.404.80, id. Blauwe f 5.90, Schotsche muizen f 7.10— 7.40, Schotsche drielingen f 6,807.10, per 100 kilo. BEVERWIJK 17 Sept. De bloembollen- veiling „Beverwijk" hield Donderdag in dit seizoen hare 13e verkooping van leverbaar en plantgoed. Betaald werd voor Holl. Iris Imperator 8 op 46—66, 2-7-8 10—18, 2-6-7 4—6, Dr. Haering 8 op 43, 7-8 30, 6-7 13, Cajanus 6 op 30, Rose Gris-de-lin 46, 9-10 2719, Cram, brillant 6040, Rose Gris-de-lin 70—,40, Anem. The Caen 1, Dubb. Anem. A. Loutman 1.80, Idem Rosetta 1.60, dubb. Anem. Don Juan 1.80, Anem. Hollandia 70, E.v.t. Mon Trésor 12 op 2.80, Zilverbruid 70, Yellow Queen 67, 45 op, Dr. Hae ring 8 op 43 7-8 30, 6-7 13, Cajanus 0 op 30, Narcis King Alfred D.n. I 2.70, op, id. 11 1.80 op, id. ITI 90. E.v.t. Couleur Car dinal z. 11 op 2.10, Scarlet due z. 10 op 1.50 opgeh., La Reine 100 op, Prins v. Oos tenrijk 1.40—1.20, Scilla Siberica 28, Fer. V. T. Schwartze 8 op 28, 7-8 20, 6-7 910, Ant. Mauve 7 op 90, 6-7 87, King of the Whites 6 op 22, ïnglescombe yellow z. 10 op 60, Euterpe z. 10 op 60, Murillo z. 10 op 75—86, Wm. Copland 40—95, The First 9 op 90, Whristler 12 op 70—100, White Excelsior bloeiers 23, D. t. Electra 1.90, Peach Blossom 1.70, Mon Trésor 11 op 2.90, Clara Butt z. 10 op 46, Huchtenburg 7 op 56, 6-7 27, Yellow queen 6-7 32, Koningin Wilhelmina 55 !4, 9, Bartigon 12 op 1.50 160, Narcis L. Coster 30—45, rond 20, White Excelsior 8 op 1.491.50, Poggen- beek 8 op 70, 7-8 20, 6-7 13. v. Everdtngen 6 op 25, Cajanus 5 op 19, Anem. de Caen 1.2050. White Excelsior 7 op 87, Wed- good 1.20. Dr. Haering 30, Liiium Tigrinum 16 op 3.50, 14-16 2.40, 12-14 70, Whristler 12 op 100, J.0-12 59, Pr, Elizabeth 10—12, 100, Rembrandt 8 op 100, 7-8 70, David Bless 77—84. UITHOORN, 17 September Op de kaasmarkt waren aangevoerd 1975 stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R.M. f 38 42, 2e soort R. M. f 3237, zwaardere f 43„ zonder Rijksmerk f 20—34. Handel matig. HAARLEMMERMEER. Graanmarkt. Donderdag was de aanvoer op de graan markt te Hoofddorp als volgt: rogge 4.50 5.—, gest chevalier 5.255.75, haver 5.506.—, witte duiveboonen 11.0013. groene erwten 8.009.50, karwij 19.00— 20.gele mosterd 12.0014.blauw- maanzaad 19.5020.50. Alles per 100 K.G. HOOFDDORP, 18 Sept. 1931 Graan markt, Rogge i'A5, Gerst Chevalier 5J4 5Haver 5A6, Witte Duiveboonen 1113, Groene erwten 89j4, Karwij 19 20, Gele mosterd 1214, B'auwmaanzaad 10.50—20.50, alles per 100 K.G. LEIDEN, 16 Sept. Coöp. Groenten-, fruit en bloemenveiling-vereeniging „Leiden en Omstreken". Andijvie f 0.50—1.70; kroten f 1 —2; komkommers f 12; bloemkool I 10 20.20, Idem II f 4—10.50; roode kool f 4—6; savoyekool f 47; groene kool f 24; me loenen f 530; pieterselie f 0.50—1; krop salade f 0.502.10; selderie f 0.60—1.80; bleekselderle f 2022; knolselderie f 34: wortelen f 2.405; perziken f 212 per 100 stuks; kroten f 23, idem gek. f 7—11; snij- boonen f 16—52; stokboonen f 15—36; pronkboonen f 1020; stamboonen f 11—28; postelein f 58; spinazie f 1021: spruiten I f 10—15, idem II f 3—6 per 100 Kilo. Het Ruiterfeest in het Stadion Wanneer de voorteekenen niet bedriegen, zal de Nederlandsche Federatie van Lande lijke Rijvereenigingen Zaterdag haar Rui terfeest in het Stadion te Amsterdam hou den voor een uitverkocht huis. De vraag naar toegangsbewijzen is zeer groot en uit alles blijkt dat er voor de wedstrijden die des middags te twee uur aanvangen enorme belangstelling is. De Federatie mocht van H. M. de Koningin een groote zilveren me daille ontvangen voor de afdeeling, die in VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 Parijs Brussel Londen New-Vork Berlijn Zurich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau (cable> 9.65 34.40 12.03'/, 2.47',?; 58.45 48.30 12.95 23.30 66.10 66.20 66.10 7.30 34.70 27.— 9.75 34.50 12.04'/, 2.48% 58.55 48.40 13.05 23.50 66.30 66.40 66.30 7.40 34.80 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2