Uit het Roomsche Voetbalkamp XerxesV. U. C. 25 HilversumD. F. C. 07 Z. F. C.—H. F. C. Reserve le Klasse Ajax II—E. D. O. II 0—1 Haarlem IIZeeburgia II 17 Volewijkers IIR. C. H. II 3S 2e Klasse E. D. O.Baarn 6- Reserve 2e Klasse V. S. V. II—AIcm. Viotrix II 1—2 3e Klasse 4e Klasse HAARL. VOETBALBOND R. K. F. raakten verschillende V.S.V.-spelers gebles seerd, doch aan het ongeval van De Koning had niemand schuld daar deze op zijn arm viel en daardoor zijn pols brak. A.D.O. is ge heel volledig terwijl V.S.V. 1 invaller voor v. d. Pieterman telde. Als er begonnen wordt stellen beide elftallen zich als volgt op: A.D.O.: Quux Weber De Groot v. Manen Breitner Eembergen J. Tap Vogel v. d. Berg W. Tap v. Soldt Koning Wolf De Koning Wolf Hillekamp Weij Heijerman Heyerman v. Zutphen v. d. Griendt v. d. Wint De eerste aanval is voor A.D.O. welke Vogel besluit met een goed schot hetwelk v. d. Wint keert. De V.S.V.-voorhoede onder neemt dan een tegenaanval welke Koning net langs het A.D.O.-doel achter schiet. De V.S.V.'ers kunnen er in den beginne niet erg inkomen doch als zij ingespeeld geraken zijn de aanvallen veel talrijker dan die van A.D.O. Een ver doorgespeelde bal probeert Koning te achterhalen, de A.D.O.-keeper ziet geen anderen weg dan uit te loopen. Koning is echter iets eerder bü den bal en schiet hard over het verlaten doel. Een later schiet J. Tap den bal in het zij net terwijl v. d. Berg een hard schot lost, hetgeen v. d. wint goed keert. Reeds denken we de rust in te zien gaan met blanco stand, als Wolf het weer eens al leen gaat probeeren. Handig speelt hij den bal vrij om dan op waarlijk fraaie wijze den A.D.O.-keeper geen schijn van kans te geven, 01. Direct hierna komt de rust. Nauwelijks is het spel hervat of De Koning heeft het ongeluk zijn pols te breken, zijn plaats wordt ingenomen door Kok. V.S.V. blijft het beste van het spel behou den en eenlge malen ontkomt het A.D.O.-doel nauwelijks aan een doorboring. Het A.D.O.-spel, wordt hoe langer hoe for- scher en verschillende malen moet het spel worden onderbroken voor kleine ongevallen. Een hard schot van Heijerman weet Quux over de lat te stompen. Langzamerhand zakt V.S.V. af. A.D.O. komt nu geweldig opzetten; geweldig is de druk op het V.S.V.-doel. V. d. Wint krijgt handen vol werk en de haast onmogelijkste ballen houdt hij er uit. De middenlinie van V.S.V. trekt zich ge heel in de verdediging terug en laat 'den V.S.V.-aanval geheel aan haar lot over. De opzet van A.D.O. is duidelijk, zij probeert ten koste van alles nog een gelijk spel te forcee- ren, hetgeen haar in de laatste minuut haast nog gelukte toen v. Soldt bij 'n corner, keeper en al in het doel werkte, deels met zijn han den, hetgeen scheidsrechter Aerts niet ont ging. Na afloop probeerde het publiek het den scheidsrechter lastig te maken, doch snel in grijpen van het A.D.O.-bestuur werd erger voorkomen. De prachtige overwinning, die V.U.C. ver leden week op Z.F.C. behaalde en de vrij groote nederlaag van Xerxes in Dordt deden een ongdlijken strijd verwachten. Inderdaad begon V.U.C. veel beter dan de Rotterdammers. Zij opende dadelijk een serie aanvallen op het vijandelijk doel, die door fraai samenspel uitmuntten en steeds gevaarlijk waren. Na 7 minuten hadden de bezoekers aar. ook al succes, toen hun middenvoor Sattler den bal langs Wasser- val plaatste (0I). De thuisclub kwam daarna wat meer op zetten en slechts met moeite hield Dijkstra eenige keeren zijn doel schoon. Lagendaa) werd streng bewaakt en ook van Xerxes' linkervleugel ging betrekkelijk weinig kracht uit, zoodat de V.U.C.-verdediging meester van het terrein bleef. Ook aan den anderen kant lieten de backs zich moeilijk passeeren. Toch gelukte het den zeer goed spelenden Van Gelder meer malen Steenbergen te verschalken. Eenige hoekschoppen waren er het gevolg van. Eenmaal schoot Van Gelder uit een vrijen schop keihard tegen den paal. Het voor- hoedespel van de Hagenaars, zoowel indivi dueel ais het openen naar de vleugels was subliem. Bij een onverwachten aanval van Xerxes scoorde Frenk na 24 minuten via den onder kant van de lat den gelijkmaker (111. Dadelijk hierop echter nam V.U.C. weer de leiding. Van Gelder maakte fraai vrij, zette voor, een V.U.C.'er schoot in. Eerst stopte Wasserval, doch hij werkte onvoldoende weg, waarna Klein den bal in het net trapte (1—2). V.U.C. drong een tijdlang sterk op, Van Gelder was geregeld uiterst gevaarlijk en slechts met de allergrootste moeite gelukte het de Xerxes-achterhoede bijwijlen eenige oplichting te brengen. De Hagenaars werkten sneller, met het gevolg, dat zij steeds aan het langste eind trokken. De enkele aanvallen die de thuisclub voor de rust nog ondernam, leverden vooral ook door het falen van den rechtsbuiten v. d. Sande niets op. Na de hervatting had de wedstrijd weinig te beteekenen. V.U.C. was als voor de rust steeds een tempo vlugger. Na 25 minuten schoot V.U.C.'s rechtsbuiten Hakman tegen den paal. De terugspringende bal werd door den linksbinnen Behre opgevangen en in het net gedeponeerd (1—3). Een paar minu ten later verkleinde Frenk, één van de beste spelers voor Xerxes, den achterstand Keeper Dijkstra was uitgeloopen, hij liet den bal glippen en Frenk profiteerde hier van om den bal in het leege doel te plaat sen (2—3). Toen wilde het bij Xerxes nog steeds niet recht vlotten. Vooral de spil J. v. d. Broek, bracht er dezen keer wel hee) weinig van terecht. Ook de plaatsverwisse ling van v. d. Sande en Westdijk bracht niet de gewenschte verbetering. Evenmin de verwisseling van Frenk en Lagendaal. Hoe wel V.U.C. eveneens minder speelde dan voor de rust, behield zij de meeste kansen Het volgend doelpunt was dan ook voor de Hagenaars. Van Gelder vergrootte op fraaie wijze den voorsprong (24), waarna Klein den stand tot 25 opvoerde. Het laatste oogenblik moest Wasserval Xerxes-keper, die geblesseerd raakte, dooi een reserve-doelman vervangen worden. (Crt.) Hilversum is nog zonder Huizinga, D.F.C. is volledig. Het begin doet niet vermoeden, dat de gasten een groote zege zullen behalen maar als hun voorhoede is ingespeeld, blijkt dat zü over schutters beschikken. Vooral Punt is een aanwinst, terwijl Ruysch het spel uitstekend verdeelt. De eerste maakt met een mooien kopbal het eerste doelpunt. Na een belegering van het D.F.C.-doel zet Mijnders fraai voor en De Smit maakt er 0—2 van. Moeilijke oogenblikken breken nu voor het D.F.C.-doel aan, maar Litz en de zijnen voorkomen het gevaar. Met een schitterend schot maakt Punt no. 3, waarna bij een hernieuwd offensief Schleicher het vierde doelpunt voor zijn rekening neemt Na de rust is de zwakke Hilversumsche voorhoede eerst aanvallend. Göhring krijgt een prachtkans, doch hü schiet den bal naast. Na geruimen tijd heropent D.F.C. de score. Schleicher maakt no. 5, Mijnders zorgt na een mooien soloren voor het halve dozijn, ten slotte doet Punt er nog eentje bij.' (N. v. d. D.) Wij kunnen ditmaal feitelijk spreken van „de wedstrijd van v. d. Meulen". Hetgeen hij gisteren presteerde grensde aan het ongeloof lijke. Ongeveer alleen het eerste kwartier wo gen de partijen goed tegen elkaar op. Verder is het in hoofdzaak Z. F. C. geweest, die aan het woord was. Er waren oogenblikken, dat het gewoonweg aanvallen en verdedigen was. Van der Meulen hield echter alles. Hierbij gevoegd dat het den Z. F. C.-ers enkele ma len niet al te zeer meeliep ook, behoeft het geen verwondering te wekken, dat door de Zaandammers niet gedoelpunt werd. Be paald slecht speelden de H. F. C.-ers niet, maar als geheel zat er geen verband in. Veel publiek was aanwezig toen om half 3 scheidsrechter Bos deed aanvangen. Z. F. C. heeft deze opstelling: Kuiper; Fijma en v. 't Kaar; Repp, Klopper en Of- finga; Luit, Steens, Hoogmoed, De Maar en v. d. Kolff. De Haarlemmers missen Wamsteker en spelen met dit elftal: v. d. Meulen; Dorsman en Smit; P. Jongeneel, Kruyer, Lamp; v. Riemsdijk, R. Jongeneel, Kruyt, Adam en Hagenaar. Direct na den aftrap is Z.F.C. in den aan val, echter zonder succes. Wanneer de H. F. C.-aanval, die aanvankelijk enthousiast spel vertoonde, aan Kuyper bezoek brengt, schiet Jongeneel naast. Over het geheel genomen zit er bij de Z. F. C.-ers meer samenspel in. Inmiddels heeft v. d. Meulen diverse staaltjes van goed doel- verdedigen vertoond. Veel hoekschoppen worden er genomen, steeds zonder resultaat. Eens mist Hoogmoed ongeveer in doel. Van der Meulen brengt enkele momenten de Z. F. C.-ers tot wanhoop, door bij bele gering van het H. F. C.-doel alles schitterend te keeren. De H. F. C.-voorhoede doet enkele uitval len, doch bepaalde schoten worden niet ge lost. Met Z. F. C. in de meerderheid verstrijkt de eerste helft zonder dat gedoelpunt wordt. In de tweede helft komt Z. F. C. al direct onstuimig opzetten. Goede rushes onder neemt de Zaansche voorhoede, waarbij vooral de vleugelspelers uitblinken; steeds volgen goede oogenblikken, maar v. d. Meulen keert letterlijk alles. De Haarlemsche voorhoede brengt af en toe opluchting, maar verder dan Van 't Kaai en Fijma brengen zij het niet. Naast v. d. Meulen mogen wij ook Smit noemen, die zich steeds vol vuur in den strijd wierp. Tegen de spelverhouding in denken wij eens H. F. C. de leiding te zien nemen, doch Adam en Kruyt missen kort voor het Z. F. C.-doel al heel leelijk. Hoewel Z. F. C. overwegend sterker is, weet de H. F. C.-verdediging stand te houden. Met blanco stand komt ten slotte het einde, waarmede H. F. C., dank zij v. d. Meulen, volop tevreden kan zijn. Z. F. C„ hoewel in hoofdzaak toch met dezelfde spelers van het vorig seizoen, is op lange na niet meer het elftal van verleden jaar, hoewel in ieder geval sterker dan H. F. C. Zooals gezegd, is de wedstrijd in hoofdzaak door v. d. Meulen voor de Haarlemmers gered. Smit en Dorsman hebben overigens uit stekend mede verdedigd. Kruyer als mid-half viel niet tegen. In de voorhoede viel R. Jongeneel het meest op. Kruyt hoede zich voor al te onstuimig spel. Van Riemsdijk zien wij liever als binnen- speler, hoewel hij af en toe goede dingen deed. Hagenaar komt er steeds beter in. Adam overigens viel niet op. Scheidsrechter Bos leidde alp steeds op ge moedelijke wijze. Partijen maakten het hem overigens niet moeilijk. Rest ons nog te melden, dat zoowel met rust als vooral bij het einde v. d. Meulen voor zijn kranig werk een ware ovatie ge bracht werd door het Zaandamsche publiek. Voor het eerst sedert E.D.O. II in de re serve eerste klas uitkomt, gelukte het haar het sterke Ajax II te slaan. Het is een vooral van E.D.O.-zijde goede wedstrijd geworden, er werd door allen geweldig ge werkt en zeker was E.D.O. niet de min dere. Voor rust waren de kansen wisselend, doch geen van beide wist het net te vinden. Na de hervatting, toen E.D.O. zag dat de kans om te winnen er was, werd er nog een schepje op gegooid en een kwar tier voor tijd gaf Schumacher met een goe den kopbal aan E.D.O. de leiding. Bij E.D.O. viel De Waard uit en de veteraan Gerrit sen nam zijn plaats in. De spanning werd hooger en ondanks het zwoegen van Ajax om althans een gelijk spel uit het vuur te sleepen, gelukte het E.D.O. om de leiding te behouden en het einde bracht E.D.O. een verdiende overwinning. Het elftal was als volgt; v. Roon, v. Weeren, Swart, Schulz, Vrenegoor, K. Zandstra, Schumacher, Koene, De Waard, De Graaf, H. Koene. De Haarlem-reserves hebben in hun eersten thuiswedstrijd geducht teleurgesteld door te gen het pas gepromoveerde reserve-elftal van Zeeburgia een groote nederlaag te „onder gaan". Voor de rust ging het nog vrij goed en was er van een overwicht der bezoekers nog geen sprake. Haarlem 2 nam zelfs door een goed schot van Dankelman de leiding, maar twee doelpunten der gasten brachten nog voor de rust den stand op I2. In de tweede helft was Zeeburgia 2 bijna voortdurend sterker en ondanks het goede werk van De Vries in het Haarlem-doel, die hoogstens het zevende doelpunt had kunnen voorkomen, voerden de gasten hun voor sprong op tot 17. Haarlem speelde met het volgende elftal: De Vries Stiphout, Boot Dik, Buysink, Molenaars Bolle, Klipp, Dankelman Jr., Schornagel, Paardebek Dat met invallers voor Schoustra, Harten dorp, Verkerk en Kaestner moest worden ge speeld, bleek voor R. C. H. 2 geen beletsel om met groote cijfers van Volewijkers 2 te winnen. Van de Werve was ditmaal de man In de R. C. H.-voorhoede, niet alleen door het scoren van vijf goals, doch ook door goed spel in het veld. Reeds voor de rust had R. C. H. de overhand en door goede doelpunten van Van de Werve (3) en Slot ging de rust in met een 4—0 voorsprong. Ook in de tweede helft was R. C. H. ster ker, hoewel toen de thuisclub het de Racing- achterhoede danig lastig maakte. Vooral de middenlinie en Van Dam deden toen ruim schoots hun plicht en hoewel drie punten tegen werden gescoord, zorgde v. d. Werve (2), Blokker en Slot elk met één doelpunt dat de balans ten slotte met 83 in 't voor deel van R. C. H. oversloeg. Het geheele elf tal verdient een pluim voor het goede spel. Gespeeld werd met; Schuurman Van Dam, Wempe Hessels, v. d. Berg, Prevost Blokker, v. d. Werve, A. Slot, Warren, J. Nol. De uitslag doet geenszins vermoeden, dat het spelbeeld voor en na rust zoo geheel verschillend was. E.D.O. zal zich meer aan het 2de klas spel, zooals wij het zagen van A.F.C. en Baarn moeten aanpassen. Niet dat de heeren gemeen speelden, dat niet, doch er werd stevig gespeeld en het spel was, weg den bal. E.D.O. geniet blijkbaar de eer dat men zich tegen de gewezen eerste klasser zich eens extra inspant. De inspanning was voor rust blijkbaar te groot geweest, want daarna was de tegenstand sterk geminderd, E.D.O. had voor v. Norde Stef- fens jr. in den aanval, die zich zijn plaats waard toonde. Het E.D.O. spel werd eerst te kort gehouden, waardoor Baarn telkens wist op te ruimen, later werd het spel mee open gehouden, waardoor het productiever werd. De leiding was in handen van den heer Vreeken, welke goed voldeed. Het volgende elftal begon den strijd tegen Baarn. De Waard W. Zandstra C. v. d. Laan Koppen Dinkla Oomen Perukel Sr., Steffens Jr., Steffens Sr., Peru- kel Jr., J. Koene. E.D.O. begint goed doch stuit op zulk een heftigen tegenstand dat het offensief den kop in wordt gedrukt en Baarn met hard naar voren getrapte ballen gevaarlijk wordt. Bij een dezer stormloopen trapt de rechts buiten van den vleugel hard den bal langs De Waard. Dit prikkelt Baarn tot nog heftiger aanvallen en E.D.O. moet zich met man en macht te weer stellen. E.D.O. doet wanhopige pogingen om haar spel te ontplooien, wat haar tenslotte gelukt, doch het te kort gehouden spel staat succes in den weg. Het is al kort voor rust als Steffens Jr. den bal plotseling in zijn be zit krijgt en via den paal den gelijkmaker scoort. In de tweede helft heeft E.D.O. haar speelwijze gewijzigd en Baarn heeft niet veel meer in te brengen. Op het juiste moment geeft Steffens Jr. aan Perukel Jr. en hei is 2i. Regelmatig volgen de doelpunten el kaar op. Koene brengt den stand op 31. Als intermezzo krijgen we eenige heftige pogingen van Baarn om aan haar lot te ont komen en het is werkelijk gevaarlijk, een paar solide reddingen door De Waard en het is afgeloopen. Op onberispelijke wijze kopt Perukel Jr. langs de uitloopenden keeper 41. Terwijl dezelfde speler alleen er 51 van maakte. Het laatste en zesde doelpunt komt van Koene als deze na ingeschoten te hebben, het niet verwerkte schot langs den doelman jaagt. Kort hierop is het einde daar en heeft E.D.O. op verdiende wijze gewon nen. ZandvoortB. F. C. 60 Zandvoort verschijnt met dezelfde op stelling als tegen Baarn. B.F.C. heeft op een enkele uitzondering na, haar zelfde elftal als het vorig jaar. B. trapt af en de eerste aanval stuit Keur ten koste van een straf schop. De volgende is buitenspel, idem een van Zandvoort. Dan weet Scheffer door snel uit te loopen een zeker doelpunt te voor komen. Een reeks zeer goed opgezette aanvallen van B. brengen niet het zoozeer gewenschte doelpuntje. Het spel wordt steeds sneller. Als B. wat al te vurig speelt, plaatst Mole naar de bal, uit een strafschop, vlak voor het doel en C. Schuiten geeft Zandvoort de lei ding 1o. Tot tweemaal toe wordt B. gestraft voor ongeoorloofd aanvallen der doelverdediger. Kort daarop schiet de midvoor voor open doel naast. B.F.C. is ver in de meerderheid. Een uitval wordt hun noodlottig, met een diagonaal schot brengt A. Molenaar den stand op 2o. Dan wordt de doelverdediger van B. ver vangen (een knietje). Het spel van B.F.C. geeft daarna aanleiding voor den scheids rechter om te stoppen en den aanvoerder daar van mededeeling te doen. Een goed door Schut genomen corner plaatst van den Bos nogmaals voor en A. Molenaar brengt den stand op 3o. Rust. De tweede helft begint met een vrij on benullig spel en een zeer gevaarlijk terug spelen van Keur, hetwelk Z. bijna een doel punt kostte. B. is vrijwel uitgespeeld en de aanvallen van Zandvoort volgen elkaar snel op. Schaap plaatst den bal voor de voeten van Molenaar, welke geen fout maakt 4o. De aanvallen van Zandvoort kenmerken zich thans door zuiver plaatsen. Enkel door moe dig verdedigen van B. wordt scoren voor komen. De aanvallen van B. zijn zeer zeker niet van gevaar ontbloot, daar de Zandvoort- verdediging soms raar staat te schutteren. De spil van B. drijft met den bal door alles heen en lost een schot, dat naast gaat. Dat het backstel van B. het vuur na aan de schenen gelegd werd, moge blijken, dat wanneer v. d. Bos een bal voorzet, de back in eigen doel plaatst 5o. Nogmaals een aanval van B. en een schit terende kopbal gaat naast. Z. is echter niet voor het doel van B. weg te krijgen, v. d. Bos zet voor, een der backs onderschept den bal met de hand en G. Paap plaatst de straf schop in het net 6o. Tot 2 maal toe loopen dan den aanvallen van B. op buitenspel uit. Een corner op het B.-doel wordt rakelings naast gekopt. Met Zandvoort in de meerderheid komt het einde, met een resultaat, waar niemand toch zeker aan gedacht zal hebben. V. V. A.Haarlem 05 Polanen scoort viermaal Na de gunstige berichten over het verjong de V. V. A.-elftal was men hier en daar niet al te gerust over het resultaat van dezen altijd lastigen uitwedstrijd, temeer waar Haarlem met een invaller voor Levy moest uitkomen. Haarlem heeft zich echter op af doende wijze geweerd en de uitslag was ten slotte nog veel te gunstig voor de thuisclub. De Haarlem-voorhoede trof den doelverde diger van V.V.A. wel is waar in goeden vorm maar het aantal kansen die gemist werden, overtroffen het aantal geldige doelpunten verre. Het spel van De la Mar op de spilplaats v/as zeer goed en de beide achterspelers kon den hun werk vrij gemakkelijk af waardoor Hoeben een rustigen middag heeft gehad. Haarlem stelt zich op met; Hoeben P. van Daalen Huismans Vreeken De la Mar Van der Valk Iseger Bieshaar Breeuwer Van Folanen Kammeyer. In het begin van den wedstrijd fluit scheidsrechter Hauber veel meer dan noodig is waardoor de stemming in het veld nogal nerveus werd en goed. spel slechts sporadisch werd vertoond. Wanneer Haarlem dan wat aan het terrein gewend is volgen talrijke aanvallen waarbij al spoedig een goed schot van De la Mar werd gestopt. Eenige hoek schoppen hebben evenmin resultaat. De uit vallen van V.V.A. hebben weinig te beteeke nen en bijna voortdurend trekt de Haarlem- aanval, goed gesteund door de middenlinie op het V.V.A.-doel af. Het schieten is voorals nog te zacht of te onzuiver om succes te heb ben maar na 25 minuten speelt Van der Valk een bal goed door naar Polanen die even door loopt om vervolgens met een effectvol schot de score te openen, 01. Dassen is bij V.V.A. intusschen uitgevallen en vervangen door Van Dijk, wat geen ver sterking blijkt. Er wordt nogal stevig ge speeld waarvan Breeuwer de dupe wordt, want met een bloedende hoofdwonde moet hij het veld verlaten. Na vijf minuten kan het het spel echter hervatten. Het aantal kansen om de scQre te verhoo- gen neemt toe en ten slotte heeft Polanen op nieuw succes, 02. Door tijdig uitloofjen voorkomt de doelver dediger van V.V.A. enkele malen een zeker doelpunt. Rust 02. In de tweede helft is Haarlem overwegend sterker en het goede spel van de midden linie dwingt den Haarlem-aanval tot een re gelmatig offensief. De doelverdediger van V.V.A. doet keurig zijn best maar ziet ook nogal eens eenvoudige kansen gemist. Na dat Polanen een strafschop wegens hands heeft gemist door hard tegen de deklat te schieten volgt een fraai staaltje combinatie spel van Haarlems linkervleugel en Polanen plaatst nr. 3 in het doel. Kammeyer werkt handig een voorzet van Iseger langs den V.V.A.-doelman en nadat talrijke kansen zijn gemist waarbij vooral Breeuwer nogal pech heeft met enkele goede schoten brengt Pola nen den eindstand op 05. Zondag a.s. HaarlemD.W.S. BloemendaalKinheim 22 Het spel van geen van beide tweede klassers heeft een grootschen indruk op ons gemaakt. Vrijwel het eenige dat te loven viel was het enthousiasme waarmede gekampt werd. Tijdens de eerste helft waren de Velse- naren het meest in den aanval. De beide witte backs verdedigden echter uitstekend. Het spel der gasten strandde hier dan ook meest. Een enkele maal slechts behoefde Huisman er aan te pas te komen. Hoewel het overwicht van Kinheim tot rust aanhield was het toch Bloemendaai dat even voor half time de leiding nam. Uit een corner van rechts kreeg de Bock het leder vrij onver wacht toegespeeld, waarna hij met een welge plaatst schot den doelman der gasten pas seerde. Juist toen de strijd even al te vurig dreigde te word :n, kondigde de heer Paarde bek de rust aan en kon Bloemendaal zich met een 1o voorsprong tamelijk gelukkig achten. In de tweede helft was de strijd nog geen vijf minuten oud, toen Kinheim's linksbuiten vanaf de outlijn op het Bloemendaal-doel schoot. Huisman had zich gehee' verkeerd opgesteld en de bal belandde over zijn hoofd in het doel 11. Het ging thans recht spannen. Ongeveer tien. minuten na het eerste Kinheim-succes slaagde Michel Jr. er in een voorzet van rechts ineens te benutten, waardoor de gas ten met 21 leidden. Bloemendaal liet het er echter niet bij zitten. De laatste twintig minuten kreeg het doel der Velserclub het hard te verantwoor den. De backs verdedigden daar echter uit stekend en er scheen voor de Bloemendalers geen doorkomen aan. Eerst toen de scheids rechter den witten een strafschop toekende wegens hands, kreeg, Immer een bijna niet te irissen kans en plaatste den gelijkmaker in het geelzwarte doel. 22. De Bloemendalers bleven tot het einde het meest in den aanval, doch de stevige ver dediging van Kinhelm stond steeds op de juiste plaats en met een ongewijzigden stand kwam het einde, een resultaat waarmede beide partijen tevreden konden zijn- Vermelden we nog dat M. Strik reeds tij dens de eerste helft het strijdtooneel moest verlaten wegens een blessure. Bloemendaal speelde met het onder staande elftal Huisman, N. N-, Bakker, Immer,. H. Beijk, Parson, Kopjes Niemann, Fr. Bakker, de Bock, Kuiper, M. Strik. De KennemersP. S. C. 3O He is den Kennemers gelukt hun iste thuiswedstrijd in een overwinning om te zetten. Reeds aanstonds zijn de roodhemden iets meer aanvallend doch het voorhoedespel is te doorzichtig om tegen de stevige P.S.C.- verdediging succes te hebben. Ook de voor hoede der Wormerveerders presteert niet veel, waardoor ook v. Heulen en Lindner steeds als overwinnaar te voorschijn ko men. Na 25 minuten een goede Kennemers- aanval, Groot krijgt het leder vrij doch wordt dan unfair in den rug genomen. De penalty benut Horeman onberispelijk 1o. De Beverwijkers missen dan enkele prach tige kansen terwijl de P.S.C.-doelman er eenige rake schoten uit houdt. Eindelijk heeft Groot succes waardoor de thuisclub een 2o voorsprong heeft. Hiermee wordt van doel verwisseld. Na de rust was er niet veel fraais meer te bespeuren, alleen deed de P.S. C.- voorhoede energieke pogingen de achterstand te verkleinen hetgeen hun niet gelukt. Ook aan de overzijde speelt men vrij lusteloos, toch ontgaat het P.S.C.-heiligdom enkele malen een doorboring. Reeds denkt ieder dat het 2o blijft als eindelijk Steeman kei hard no. 3 inschiet. Er wordt nog afgetrapt en het einde is daar. De V.S.V.-reserves stellen teleur Na den goeden wedstrijd, welke V.S.V. 2 verleden Zondag tegen B. Wit 3 speelde, had men algemeen in V.S.V.-kringen de hoop gekoesterd dat V.S.V. 2 de Alcmaria- reserves met een flinke nederlaag naar Alk maar zouden sturen. Vooreerst speelde V.S.V. met wind mee en waren ze hierdoor geregeld in de meerderheid. Na 20 minuten spelens gaf Michel van V.S.V. 2 met een goed schot de leiding. Behoudens een enkelen Alc.-aanval werd steeds op de helft der bezoekers ge speeld, doch doordat de gebr. Michel het spel te kort hielden bleef Verder succes uit. Na rust is Alcmaria 2 er veel beter in en is voortdurend sterker J. Weij verlaat eige nerbeweging het veld en V.S.V. 2 speelt nu met 10 man. De Alcm.-voorhoede weet na rust 2 mooie doelpunten te scoren, welke Ro sier onmogelijk kon houden en met een I2 nederlaag moesten de V.S.V.-reserves zich te vreden stellen. D. W. V.Schoten 31 Schoten is met de eerste nederlaag uit de Amstelstad terug gekeerd. Niet dat er slecht gevoetbald is, maar de Amsterdammers leg den wat meer Ausdauer aan den dag en dit gaf tenslotte den doorslag. Vooral de oud- Haarlemspeler Reeder was bij hen de man. Bij den aanvang zien wij eenige uitvallen van D. W. V. stuiten op de Schoten backs. Een tegenaanval van Schoten be sluit Putten met een schot dat over gaat. Bij een goed opgezetten aanval van D. W. V. weten zij te doelpunten 10. Steenbergen krijgt een bal verkeerd op z'n hoofd en moet even het veld verlaten, maar spoedig is hij terug en speelt v/eer voorbeeldig. Rust breekt aan met 1—0. In de tweede helft drecti een keurige aanval van D. W. V. en de stand is 21. Schoten speelt nu even beter, doch schoten van de Goede en Puten gaan naast. Een bandsgeval In het strafschopgebied geeft aan Schoten een penalty, welke Hetem keurig benut, 21. Even herleeft de hoop, maar als D, W. V. een 3en goal fabriceert is Scho ten een geslagen elftal. Nog enkele uitval len van Schoten welke geen resultaat op leveren, en dan is het tijd. Schoten heeft zijn eerste nederlaag te pakken. PurmersteinBeverwijk 34 Onder goede leiding van scheidsrechter W. M. van Woerden vond bovengenoemde wedstrijd plaats. Het veld is hobbelig, dus effectvol en een vrij talrijk publiek was aan wezig. De Wij kers trappen af, onmiddellijk worden eenige goede aanvallen opgezet, waaruit na 7 minuten spelen De Ruiter een goede voorzet van links langs den Purmer- stein-keeper kopt, 0—1. Daarna heeft P. het beste van het spel, zoo zelfs, dat zij na 12 min. spelend den stand gelijk maken, 11, om 5 min. later den stand in hun voordeel om te zetten in 2—1. Beverwijk tracht het verloren terrein te hernemen, doch voorloopig is de thuisclub hun de baas en brengt den stand na onge veer een half uur spelens op 31. De Wijkers gaan eindelijk inzien dat het zoo niet gaat en de middenlinie herstelt zich. Op solide wijze wordt de achterstand ver kleind, 32. Verdere doelpunten blijven uit en de rust gaat in met een kleinen voorsprong der gast- heeren, 32. Precies 3 uur neemt het spel weer een aanvang en nu is Beverwijk in topvorm. De middenlinie stuwt aanhoudend de voorhoede ten aanval, waarvan het resultaat een legio corners is. De gastheeren verdedigen uit alle macht, doch kunnen niet verhinderen, dat Maanhout beide partijen op gelijken voet brengt, 33. Fel wordt er nu gestreden om de leiding, beide partijen werpen zich vol vuur in den strijd, doch Beverwijk weet nu van geen wij ken en als de tweede helft 35 min. oud is jaagt Teeling onder gejuich der Wijkers het winnende doelpunt in de touwen, 3—4. De bezoekers trekken De Ruiter in de achterhoede, doch niettegenstaande zijn zij steeds de aanvallers en menig benauwd moment ontstaat voor het Purmerstein- heiligdom. De laatste minuut denken wij Amersfoort nog te zien doelpunten, doch de keeper der gastheeren redt schitterend. Onder een groot overwicht der Wijkers blaast Van Woerden inrukken en heeft Be verwijk een zwaar bevochten zege behaald. Engelsche League The Arsenal—Everton Aston VillaWest Ham United Black Burn RoversBirmingham BlackpoolManchester City Huddersfield TBolton Wanderers Leicester CityChelsea LiverpoolGrimsby Town MiddlesbouroughDerby Country New Castle Unit.—JSheff. Wednesday 41 PortmouthWestbromwich Albion 01 Sheffield United—Sunderland 11 3—2 5—2 1—2 2—2 2—0 1—0 4—0 5—2 E.H.S. 2—D.O.A. 2 D.I.O. 3Zandvoort 4 Afdeeling 3c. V.S.V. 4Spaarndam 2 Afdeeling 3d D.W.O, 3Kennemers 5 D.S.K. 2—V.V.H. 3 Afdeeling 3e. R.C.H. 9Bloemendaal 5 Kenau 3Zandvoort 5 D.S.K. 3Swastika 3 Afdeeling 3f Hillinen 4DeCeO 3 Afdeeling 3g. Heemstede 3D.S.K. 3 Spaarndam 3Zeemeeuwen 5 Hillegom 3E.H.S. 3 Afdeeling 3h. E.D.O. 7Kinheim 5 Afdeeling 3i T.H.B. 4—D.O.A. 3 Afdeeling 3). D.W.O. 2Kinheim 4 Beverwijk 5Spaarnevogels 2 V.V.H. 2Kenau 4—4 60 8—5 1—2 1—6 2—1 2—2 4—2 5—2 3—4 13o 4—3 o4 j-6 DuitschlandDenemarken Gisteren vond voor 30.000 toeschouwers de landenwedstrijd plaats tusschen Duitschland en Denemarken. Met de rust leidden de Duitschers met 32. Eindstand 42 voor Duitschland. Richard Hoffmtnn scoorde drie doelpunten. HongarijeOostenrijk Op 4 October a.s. wordt te Boedapest ge speeld de landenwedstrijd Hongarije-Oosten- rijk. Scheidsrechter is de bekende Duitsche referee Dr. Peco Bauwens. Afdeeling ia. R.C.H. 5—R.C.H. 3 Haarlem 3E.D.O. 3 Kinheim 2Spaarnestad H.F.C. 3—D.W.O. Afdeeling ib Stormvogels 3Haarlem 4 Bloemendaal 2Zandvoort 2 Schoten 2R.C.H. 4 E.H.S.—I.V.O. D.I.O.Spaarnevogels Afdeeling 2a. Kinheim 3Schoten 2a DrosteBeverwijk 2 SpaarndamKennemers 3 Afdeeling 2b. R.C.H. 7Bloemendaal 3 D.I.O. 2—V.S.V. 3 Afdeeling 2c. Zandvoort 3Bloemendaal 4 D.O.A.E.T.O. Afdeeling 2d. V.V.H.Bennebroek Haarlem 3aHillegom E.D.O. 4Swastika Afdeeling 3a. DeCeOHeemstede Afdeeling 3 b. Ripperda 2Hillinen 2 Bennebroek 2Heemstede 2 7—3 1—5 62 3—0 11 1—5 3—1 2—4 3—1 12 3—3 4—3 2—3 2—2 5—2 2—9 3—3 5—2 6—2 3—5 141 2I Tram vogelsM. T. S. 11 Reeds vanaf den aanvang zijn de gelen in de meerderheid, doch slecht afwerken der vele aanvallen en tijdig ingrijpen der M. T. S.-achterhoede, waarbij vooral de keeper een voorname rol speelde, voor komen erger. Bij een algemeenen aanval der M. T. S.-ers onderbreekt een der Tramvogels-achterspelers deze zeer goed, doch begaat de fout op zijn doel terug te spelen. De doelman der gelen kan vallen de een doelpunt voorkomen, doch de mid denvoor der M. T. S.-ers is er vlug bij om het leder te bemachtigen en te doelpunten, 01. Hoewel de Tramvogels nog vele kan sen krijgen om gelijk te maken, lukt zulks niet en komt rust met 01. De tweede helft is bijna een copie van de eerste en steeds weer zien wij Tramvo gels-voorhoede voor het doel der M. T. S„ echter zonder het overwicht in doelpunten uit te drukken. De weinige aanvallen der M. T. S. kunnen gemakkelijk afgeslagen worden. Kort voor het einde heeft eindelijk Tramvogels' rechtsbinnen, bij een goed op gezetten aanval succes met een diagonaal schot, 11. Hoewel Tramvogels tot het einde in de meerderheid blijft, komt dit toch met gelijk spel, 11. H. B. C. ILeonidas I 32 In een zeer spannenden wedstrijd, waarbij heel veel spannende momenten voorkwamen, heeft H. B. C. kans gezien haar eersten wed strijd en dat nog wel tegen het bekende Rot- terdamsche Leonidas, ai is het dan op het kantje af, te winnen, al is het dan waar, dat de gasten zeker een gelijk spel verdiend had den. Jammer dat na een half uur spelen de speler J. Warmerdam het ongeluk had zijn been te breken. En al is het feit even erg, geen der spe lers treft hiervan de schuld, daar vlak voor het doel hij en zijn medespeler beiden een zekere kans wilden benutten, met het noodlottig gevolg, dat hij met hem in aan raking kwam. Van ook maar het minste forsche spel als oorzaak is hier dan ook sprake. Even zag het er naar uit of de wedstrijd gestaakt zou worden, maar tenslotte werd besloten maar door te spelen, In hoofdzaak om de groote reis der bezoekers. Om ruim half 3 laat scheidsrechter Starren aantreden. H. B. C. mist J. van Bakel, terwijl Leoni das het zonder Strieder en Plet Haanappel moet stellen. Daardoor is de opstelling als volgt: H. B. C.: Kobus v. Deurzen Duinhoven J. Warmerdam P. Warmerdam Vinke Tolido Martin N. N. van Roode Pijpers v. Deurzen Pluijm Kortman Burgers v. d Hulst Th. Haanappel Louwensen v. Kessel v. Heijningen Bluwanes Termeulen Leonidas. Leonidas profiteert eerst van den eenigs- zins schuin staanden wind. Nauwelijks is afgetrapt of de gasten bren gen een bezoek aan Kobus, geleid door v. Deurzen, dat geen succes oplevert. Martin is weer overal, maar komt in leng te veelal te kort bij die lange backs. Toch blijkt al spoedig, dat geen der partijen het cadeau zullen krijgen. Duinhoven, en in laat ste instantie Kobus, bleken er een goeden kijk op te hebben. Voor doel wordt, nog al eens geknoeid, zoo dat de beide verdedigingen, die niets voor el kander onder deden, voorloopig de situatie konden redden. Voor H. B. C. dreigt het meeste gevaar van den rechtervleugel, waar v. d. Hulst onvoldoende door Vinke wordt bewaakt en hem gedurig te vlug af is. Eens kan Kobus door ver uit te loopen, de situatie redden. Langzaam maar zeker verovert H. B. C. terrein, en als er 28 minuten gespeeld is, zet Pijpers fraai voor, doch v. Heijningen onder schept den aanval, maar dan is het Tolido die den bal machtig wordt, voorzet, en de midvoor zorgt voor de rest 10. Dan komt er meer spanning en beide doelen zijn om beurten in gevaar. Dan komt bovengemeld ongeval, waarbij t spel een half uur gestaakt wordt. Dr. Tom- brock was spoedig ter plaatse om de eerste hulp te verleenen, waarna de patiënt per Mathot naar de Mariastichting werd ver- voerd. F. Mooren completeert nu de H. B. om ploeg, wat natuurlijk een groote verzwak king is. Toch krijgt Leonidas hierdoor geen ovei- wicht, maar als de backs te veel zijn drongen, neemt Pluijm de beenen, plaatst naar den vrijstaanden Burgers, die onhoud baar voor Kobus scoort 1I. Dit is voor de Rotterdammers echter een korte vreugde, want als de midvoor handig eenige spelers passeert, plaatst hij naar Van Roode, die'voor de rest zorgt 2—1. Met eenig overwicht der gasten breekt de rust aan. Na de thee is Leonidas het eerst in den aanval en de verdediging van H. B. C. Krijg volop werk. In die periode steekt het spel van Leoniaa» boven dat van H. B. O. uit. De middenlinie van de thuisclub is gedurig zoek en de gasten hebben eenige malen werkelijk pech met schieten. Geleidelijk komt H. B. C. er wee^ meer in en als de keeper van Leonidas eeni ge malen gevaarlijk uitloopt, kan de bac nog out trappen, terwijl Tolido tegen de keeper kogelt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10