Spartaan IT. Y. B. B. I 10 S. D. O. I—V. V. z. I 4—3 D. H. V. B. A, R. C. IGeel-Wit I 16 R. K. V. V. Lisse IBlauw-Zwart I 3—2 D. S. S. I—H. B. C. II 1—2 A THLETIEK ROEIEN Langenafstandswedstrijden Comitc voor Wherrywedstrijden PAARDENSPORT Vrij onverwachts veroorzaakt Duinhoven een penalty, die door Kortman wordt benut. Dan komt er spanning. Zoowel Leonidas als H. B. C. strijden tot het uiterste om de lei ding, waarbij vooral Kobus bijzonder veel werk krijgt en menig applaus in ontvangst heeft te nemen. Het spel is geweldig snel, met H. B. C. iets gevaarlijker. Als Martin vlak voor doel heel onhandig verhinderd wordt te schieten, krijgt ook H. B. C. een penalty, die de midvoor benut 32. H. B. C. haalt dan in de laatste minuten Tolido in de verdediging, en onder de groot ste spanning komt het einde en heeft H. B. C. haar eerste overwinning te boeken. Het zijn sterke beenen die de weelde kunnen dragendat ondervonden de geel zwarten, die vol goeden moed naar Rotter dam trokken, vast besloten om het succes van de vorige week te prolongeeren. Hoe anders is het echter geloopen De baby's der afdeeling waren inderdaad zooals in het vooroverzicht reeds voorspeld zeer lastig, blijkbaar hadden ze in de afgeloopen week nog tandjes gekregen ook, want er was geen huis mee te houden. Tweemaal drie kwartier dartelden ze over het veld dat het een lust was, speelden met een élan of hun leven er van af hing en gaven den Haar lemmers handen vol werk om zich staande te houden, zooveel zelfs dat de geel-zwarte voorhoede anders toch voor geen geruchtje vervaard er geheel door vergat doelpun ten te maken Het is daar een typische terreininrichting op het Afrikaanderplein. Als je uit het kleed huis komt, wandel je eerst nog een minuut of vijf over de Rotterdamsche boulevards tusschen autobussen en trams door om dan het terrein te bereiken, waar reeds een massa publiek te wachten staat op de dingen die komen zullen. Als u denkt, dat de Spartaan penningmeester dus wel goede zaken zal maken, hebt u het mis het zijn allemaal „kantjes-leden" die zich een goed plaatsje zoeken buiten de hekken op het trottoir, waar men den wedstrijd prima kan volgen. De strijd wordt geleid door den heer Janssen. T.Y.B.B. heeft onderstaande op stelling v. Leuven, Rotteveel, v. Honschoten, Peet, Kuiper, Kamer Draijer, v. Turnhout v. Es Fictoor Metten Het begin doet al dadelijk vermoeden, dat de Rotterdammers heel wat in hun mars hebben. Hun voorhoede speciaal de lin kervleugel ontwikkelt een spelletje, waar de T.Y.B.B.-verdediging voorioopig geen vat op kan krijgen. Metten ondergaat al direct den vuurdoop als v. d. Geer een kei hard schot inzendt, doch de slanke T.Y.B.B.- doelman redt op het laatste nippertje. De geel-zwarten ondervinden veel last van de terreingesteldheid, de bal maakt dikwijls de raarste bokkesprongen en vooral de voor hoede schijnt daardoor niet op dreef te kun nen komen. Aanvoerder Draijer verzet in de halflinie bergen werk een pass van hem aan Rotteveel wordt door dezen dankbaar benut en in een minimum van tijd ligt de bal achter Avezaath. Helaas blijkt scheidsrechter Jans sen een ongerechtigheid ontdekt te hebben, want de goal wordt o.i. ten onrechte geannuleerd. De strijd gaat nu vrijwel gelijk op. Er wordt in een razend tempo gespeeld en de Spartanen laten de boys geen minuut vrij spel, v. Es redt eenige malen verdienste lijk en een schot van Turnhout bezorgt Avezaath heel wat hoofdbrekens. Tot doel punten komt het echter niet, zoodat met de thee de stand nog steeds dubbelblank is. De tweede helft wordt weer zeer enthou siast ingezet. De Spartanen doen vele loffe lijke pogingen om het doel hunner gasten te doorboren, doch de verdediging met Van Es aan het hoofd, biedt hardnekkig weer stand. Langzamerhand verplaatst de strijd Zich naar de Spartaan-helftde geel-zwarte voorhoede gaat het gevaar inzien, zet eenige goede aanvallen op, en tweemaal achtereen ontsnapt het Rotterdamsche doel op het laatste nippertje aan een doorboring. Hoe meer de tijd verstrijkt, hoe nerveuzer de T.Y.B.B.-aanval wordt (voortaan koffie „Hag' heeren Dan, als de boys volop in den aan val zijn, komt het fatale momentTwee minuten voor het einde belandt de bal bij v. d. Geer, snel zwenkt hij naar binnen, en schiet in. Metten stopt wel, doch kan den bal niet in zijn macht krijgen en de toesnel lende Mentink deponeert den bal ter bestem der plaatse (althans uit Spartaan-oogpunt bekeken). In den weinigen tijd, die nog rest, doen de boys wanhopige pogingen om gelijk te maken. Alles gaat naar voren. Kamer neemt drie corners achtereen op het Spartaan-doel. Uit de laatste kopt Rotteveel schitterend in, doch de bovenlat komt de Rotterdammers te hulp, zoodat ook deze kans verloren ging. Direct hierop komt het einde van deze uiterst spannenden en fairen kamp. De geel-zwa-te Haarlemmers mogen zich troosten met de gedachte dat er op het Afrikaanderplein nog wel meerderen zullen struikelen. A.s. Zondag wacht den geel-zwarten weer een zwaren strijd, als H.B.C. op bezoek komt. Onder leiding van den heer Döring trapt S. D. O. af en de thuisclub onderneemt on middellijk een feilen aanval, welke wordt afgeslagen. Na 5 minuten moet reeds wor den gestopt, als de rechtsback der gasten onzacht in aanraking komt met de Bruin en verder op halve kracht medespeelt. Een felle aanval van V. V. Z. volgt en een der S. D. O.-backs maakt penalty. Deze wordt echter door de lat gekeerd. Weer een keu rige aanval der gasten en nu ligt de bal in het net, 01. S. D. O. pakt weer enthousiast aan en uit een corner volgt de gelijkmaker, 1—1. Nu is de beurt weer aan V. V. Z. en na een wegens offside afgekeurd doelpunt scoren zij weer door hun spil. Nogmaals moet worden gestopt, zoowel voor den links buiten als den rechtsback der gasten, welke onzacht tegen den grond worden geloopen Met 1—2 stand treedt de rust in. Na de rust wordt V. V. Z. overspeeld en binnen 10 minuten is de 12 achterstand in 'n 32 voorsprong omgezet, door keurige doelpunten van S. de Bruin en Lakerman. De thuisclub blijft iets sterker en bij een vinnigen S. D. O.-aanval kan de hinkende rechtsback de Bruin niet meer houden en no. 4 ligt in het net. Een zeker schijnend doelpunt houdt de V. V. Z.-keeper keurig. Dan laat de S. D. O.-achterhoede den schit terend spelenden linksbuiten der gasten ttven vrij en een keurige throughpass stelt den linksbinnen in staat den achterstand te verkleinen, 4—3. De laatste minuten ge- looven de bezoekers het wel en met 43 overwinning' voor S. D. O. komt het einde. S. D. O. hoede zich voor te forsch spel. Enkele momenten was het werkelijk te bar en de scheidsrechter moest dan ook enkele malen ingrijpen en waarschuwingen uitdee- len. Onze GezellenR. K. A. V. 62 Onze stadsgenooten hebben zich volkomen gerehabiliteerd van hun nederlaag van de vorige week, door den ex-eersteklasser R. K A.V. een gevoelige nederlaag te brengen, wel ke met een weinig geluk zeker veel grooter had kunnen zijn. De R. K. A. V. achterhoede was het zwakste gedeelte der ploeg, terwijl de voor hoede voor doel dikwerf haar hoofd kwijt was. De rechtsbuiten maakten een gunstigen indruk. Bij Onze Gezellen was vooral de half linie er goed in. Jammer was het dat de links-buiten geregeld off-side stond, waar door eenige mooie kansen verloren gingen. Over den wedstrijd het volgende. Om 2.30 uur stellen zich onder leiding van scheidsrechter Piët de volgende elftallen zich op: Verhappen, C. v. Roon, Handgraaf, Linström, Heesakkers, Voogd, H. van Roon, Smit, Elfrink, Schippers, de Reus J. Dijkstra, Reekers, Schellekens, Schut, Postma. Borst, Schrama, Kuppers, Eisensohn, Eype, Melkert. Elferink wint den toss, zoodat R. K. A. V met den wind in den rug den bal aan het rollen brengt. Het blijkt dat Onze Gezel len een invaller telt, terwijl R.K.A.V. volledig verschijnt. Het begin bepaalt zich tot terreinverken- nen, doch weldra komt Onze Gezellen in den aanval. Smit krijgt een moeilijke kans, doch zijn schot gaat juist over. Melkert weet dan eenige ballen onschadelijk te maken, doch gevaarlijk werk krijgt hij niet te doen. R. K. A. V. brengt dan eenige bezoeken aan de achterhoede; zij komen evenwel niet verder dan het backstel. Dan brengt de Gezellen- voorhoede den bal uit het midden van het veld op. Elferink plaatst den bal dan naar voren. Smit schiet handig door de backs heen en passeert onhoudbaar den R.K.A.V.- doelman, 10. Dit succes moedigt O. G. aan en Melkert krijgt druk werk, waarbij hij een niet te zekeren indruk maakt. Wanneer de rechter vleugel van Onze Gezellen den bal opbrengt, plaatst Smit op het juiste moment naar Elferink, die op kalme wijze den voorsprong vergroot, 20. R.K.A.V. komt dan weer voor de O.G.- veste. Dijkstra zet den bal goed voor. Schip pers en Handgraaf springen geluk naar den bal, waardoor Schippers het veld geblesseerd verlaat. R.K.A.V. profiteert hiervan en komt eenige malen gevaarlijk voor Verhappen, die evenwel alle aanvallen op betrouwbare wijze onschadelijk maakt. Schipper komt wederom in het veld, waardoor O.G. weer het initiatief neemt. We denken reeds R.K.A.V. te zien doelpun ten, wanneer een der O.G. backs binnen de beruchte lijnen hands maakt, doch Postma schiet tegen den paal, waarna weggewerkt wordt. Het succes komt echter aan de an dere zijde, wanneer de Reus den stand op 30 brengt. Vlak voor rust brengt Postma met een fraaien kopbal den stand op 3—1. Direct hierop is het rusten. De 2e helft kenmerkt zich door een zenuw achtig begin, wat er niet op verbetert, wan neer Reekers den achterstand op 32 brengt. R. K. A. V. ziet gelijk spel nog mogelijk en valt ontstuimig aan. Schrama houdt den bal te veel bij zich, waardoor de Gezellen-half- linie tijdig in kan grijpen. De achterhoede van R. K. A. V. zet thans de buitenspelval open, waarin de linksbuiten van O. G. dank baar inloopt. Wanneer Elferink met een boogschot den stand op 4—2 brengt, krijgen de Gezellen meer zelfvertrouwen en geven een goed sluitend spel te zien, terwijl R. K. A. V. begint af te zakken. Schippers brengt dan uit een voorzet van Smit den stand op 52. Smit valt dan uit, waardoor R. K. A. V. meer in den aanval komt. Toch kan zij niet verhinderen, dat van Roon den stand op 62 brengt. Spoedig hierna klinkt het laat ste signaal en heeft Onze Gezellen verdiend gewonnen. Onze Gezellen kan met vertrou wen de competitie verder in gaan DE UITSLAGEN VAN GISTEREN le klasse A R.K.A.V. II Volendam II 34 D.S.S.—H.B.C. II 1—2 IndiaWilskracht II 13 le klasse B A.R.C.—Geel Wit 1—6 2e klasse D Santpoort II—B.S.M. gestaakt 6—1 T.Y.B.B. II—Victrix 2—4 H.B.C. IIIOnze Gezellen 04 3e klasse F Geel Wit II—Concordia II 2—0 H.B-C. IV—D.S.S. II 1—13 T.Y.B.B. Ill—Lisse III 1—3 4e klasse G Victrix IISantpoort III 21 B.S.M. II—Geel Wit III 5—0 5e klasse F Santpoort IV—B.S.M. III 5—1 Junioren Afdeeling A AllianceT.Y.B.B. 4—4 B.S.M.Santpoort 02 Onze Gezellen—Geel Wit 51 Afdeeling B Geel WitConcordia 1—2 Onze GezellenSantpoort 2—1 N.A.S.Victrix 10 Afdeeling C ConcordiaT.Y.B.B. 30 Adspiranten Alliance—H.B.C. 6—0 T.Y.B.B.—Onze Gezellen 15 Overzicht De tweede competitie-Zondag bracht heel wat meer elftallen in het veld dan de eerste. Er zit gang in, want vrijwel alle vast gestelde wedstrijden vonden doorgang. Jammer dat enkele clubs hun verplichtin gen ten opzichte der uitslagenzending niet nakwamen waardoor we in ons overzicht niet volledig kunnen zijn. De vereenigingen gelieven er rekening mede te houden dat in het belang der Roomsche sportpropaganda een goede uit slagenverzorging noodzakelijk is Wij vertrouwen dat de Haarlemsche clubs ons niet zullen teleurstellen. le klasse A. De uitstekende start van D.S.S. en H.B.C. II had de belangrijkheid der ont moeting tusschen deze Haarlemsche elf tallen danig doen toenemen. De Heemsteed- sche reserves behaalden een 21 over winning en gaan zich thans doen gelden. Doch ook Wilskracht II blijkt in deze af deeling niet voor de poes, want ook nu wist dit elftal te winnen. India werd n.l, met 31 geslagen. De wijdbroeken-reserves konden zich ter nauwernood handhaven tegen R.K.A.V. II. De 43 overwinning wijst op weinig krachtsverschil. le klasse B. Geel-Wit heeft onze verwachtingen ten opzichte van haar wedstrijd tegen. A.R.C. wel beschaamd gemaakt. De Pauselijke voorhoede schijnt scherpschutters te her bergen, want ook nu boorden zij niet min der dan zes gaten in het Alkmaarsche net. Een tweede 61 overwinning was het re sultaat waar-mee Geel-Wit ondubbelzinnig bewezen heeft wederom een hartig woordje te willen gaan meespreken. Concordia bleef in gebreke, terwijl de Amsterdamsche uitslag (The Unity—N.E.A.) ons niet bereikte. 2e klasse D. De belangrijkste ontmoeting werd T.Y.B.B. IIVictrix geacht. Laatstgenoemde heeft zijn goeden indruk vólkernen bevestigd door met 42 te winnen, maar het pleit inmid dels voor de Boys dat deze zege eerst in de laatste minuten werd behaald. De oudjes van H. B. C schijnen voor deze afdeeling toch wel te zwak. Ook nu moesten zij een stevige nederlaag slikken. Onze Ge zellen ging dcor een 41 overwinning met den buit strijken. De wedstrijd Santpoort IIB. S. M. werd bij een stand van 6—1 in het voordeel van eerstgenoemde gestaakt. 3e klasse F. Deze afdeeling alsmede de lagere klassen begonnen eerst gisteren. Van de eerste re sultaten valt daarom weinig te zeggen. De 13—1 zege van D. S. S. II op H. B. C. IV frappeert. De overige uitslagen waren vrij normaal. Geel-Wit II sloeg Concordia II met 20 en Lisse III behaalde een 31 zege op T.Y.B.B. III. 4e klasse G. Victrix II wist hier na spannenden kamp met 21 van Santpoort 3 te winnen, terwijl Geel-Wit 3 een stevige 50 te slikken kreeg in Bennebroek. 5e klasse F. Uit deze afdeeling bereikte ons slechts één uitslag. Santpoort IV behaalde een fraaie 51 zege op P. S. M. III. De uitslag van dezen wedstrijd zou doen vermoeden, dat het hier wederom spel van kat en muis is geweest. Doch niets is min der waar en het zag er zelfs naar uit, dat G. W. I. vóór de rust een flinken achter stand zou boeken. Het meesterlijk verdedigen van de links back verhinderde echter zulks en de hard werkende voorhoede van A. R. C. kreeg slechts éénmaal gelegenheid om de leiding te nemen, nadat haar midvoor. na handig dribbelen, G. W.'s keeper van dichtbij pas seerde. Deze voorsprong inspireerde G. W. in zooverre, dat vanaf den aftrap de G. W.- voorhoede er vandoor ging en de rechtsbin nen met een moio schot onder de bovenlat de zaak weder in evenwicht bracht. Herhaaldelijk beleefde de G. W.-veste nog benauwde momenten, maar na een pracht- solo-ren heeft de r. b. der gasten succes en een moeizame voorsprong is veroverd. Nog voor de rust wordt de A. R. C.-keeper uit z'n tent gelokt en met een ver schot verhoogt G. W. haar voorsprong. Na de thee tracht A. R. C. door verre trappen het spel te verplaatsen, hetwelk haar echter ten deele gelukt. Steeds staat de G. W.-voorhoede voor het begeerde doel en reeds spoedig ligt de 4e goal, door toe doen van den rechtsbinnen, in de touwen. Een goed genomen corner brengt dermate verwarring in de vijandelijke gelederen, dat zij geen anderen uitweg zien, dan in eigen doel te koppen. Na handig spel maakt de G. W.-linksbinnen het halve dozijn dan vol. terwijl A. R. C. niet meer voldoende kracht Na dezen goal vindt G. W. het voldoende, heeft om den achterstand in te halen en het wordt dus 'n „hopeloos geval", zoodat een ieder blij is als de scheidsrechter inruk ken blaast. Als om even 2 uur begonnen wordt is Lisse met 10 man en trapt tegen den van doel tot doel staanden wind af. Bl. Zw. neemt direct het leder over en er wordt een pitti- gen aanval ondernomen, welke achter loopt. Ondanks den wind is het spel aardig ver deeld tot plotseling de midhalf van Bl. Zw. over de Lisser-verdediging heen plaatst, de midvoor is er handig bij en Bl. Zw. leidt, 0—1. Als weer is afgetrapt pakt Lisse de zaken beter aan en is sterker. Verschillende corners worden op Bl. Zw. veste genomen, doch zonder resultaat. Ja, tn deze periode kan de linksbinnen zelfs de kans van den dag nog naast open doel trappen. Onderwijl is de lie man ook in het veld gekomen en blijft Lisse sterker, doch voor doel niet ge vaarlijk. Voor de rust valt niet veel meer te vermelden. Na de hervatting neemt Lisse direct het spel in handen. De druk op het Bl. Zwart- doel wordt benauwd. Lisse speelt nu 50 pet. beter dan voor de rust. Na 10 minuten spelen een pracht aanval van Lisse opgezet door den midvoor. De bal belandt b(j den linksbuiten en met een pracht schot net onder de lat brengt hij de partijen op ge lijken voet, 11. Als ongeveer 25 minuten is gespeeld weer een snelle aanval van Lisse, geleid door den linksuiterst, een voorzet volgt en na een mooi schot van den midvoor is het 2—1. Lisse is nu niet meer te houden en was het elftal volledig geweest het had goals gere gend, wat niet wegneemt, dat Lisser-mid- voor na 4 min. er 31 van maakt. Dit wordt Bl. Zw. te bar en als Mens uit z'n doel gelokt wordt, is de achterstand verkleind, 3—2. A. J. S. Het spel heeft in het begin zeer weinig te 'beteekenen, vooral wat betreft de voorhoe des. Langzamerhand komt er meer teekening' in en het gelukt D.S.S. de leiding te nemen als haar midvoor hard inschiet; de H.B.C.- keeper stopt wel doch kan niet wegwerken, L. Zandstra deponeert het leder in het net 1—0. H.B.C. is hierna sterker, doch de D. S. S.-verdediging blijft meester van het ter rein. De uitvallen van D.S.S. blijven zeer gevaarlijk. De H.B.C.-keeper weet eenige keeren den bal van de doellijn weg te grab belen. Even voor rust redt de D.S.S. rechts half een zeker schijnend doelpunt. De rust gaat in met 10 in het voordeel voor D.S.S. Na de hervatting is D. S. S. over het al gemeen sterker. H.B.C. maakt gelijk als de D.S.S.-keeper in den grond trapt en de bal na zijn been in het doel verdwijnt 11. Ditis het sein voor D.S.S. om beter aan te pakken doch het loopt niet mee. Vijf min, voor tijd maakt H. B. C. het winnende doel punt, zoodat de „derby" eindigt met een 21 overwinning voor H. B. C. ConcordiaZ. P. C. 60 Mocht het spreekwoord opgaan, dat een goed begin het halve werk is, dan gaat het Concordia zonder twijfel goed. Van de 5 wedstrijden werden er n.l. 4 gewonnen en slechts 1 verloren. Concordia heeft 2 in vallers voor Beelen en Bouckaert. Z.P.C. laat lang op zich wachten, zoodat bij drieën de heer de Caluwe laat opstellen. De Am sterdammers zijn er direct goed in, en doen eenige goede aanvallen, waarbij ze echter het doel nog niet vinden. Nu echter komt Concordia ook wat los en speciaal van rechts komen goede aanvallen. Bij een daarvan zet Juffermans zuiver voor, alles grijpt mis, en Martin jaagt de eerste goal voor de Comp. onder in den hoek 1o. Als dan Z.P.C. ook weer eenige aanvallen doet, blijkt hun voorhoede tamelijk schotloos te zijn, zoodat Aars het voorloepig kalm aan kan doen. Vlak voor rust maakt Martin er met een mooi schot 2o van. Na rust speelt Concordia niet meer zoo enthousiast, nu wordt echter beter gecombineerd, toch duurt het nog een kwartier eer een Z.P.C.-back een bal slechts kan redden door hem uit doel te slaan, welke penalty keeper Aars in den uitersten hoek plaatst. Kort hierna hetzelfde geval, waarna Capt. Walkers er zelf 4o van maakt. Z.P.C. komt nu slechts sporadisch over de helft, toch loopt het hun nog tegen, ook wanneer ze buiten keeper's bereik tegen den staander schieten. Wanneer Concordia dan weer aanvalt, doelpunt de mid-voor weer na een algemeenen aanval 5o. terwijl kort voor het einde dezelfde speler een ver naar voren gespeelden bal eerder bereikt dan de keeper en er 6o van maakt. Hoewel Z.P.C. een der wakkeren zal zijn in deze klas, zal Concordia, wanneer ze dit spel blijft geven, meerdere succèssen boeken. Scheidsrechter de Caluwe leidde op prettige wijze, en zien wij graag in Hillegom terug. Ko ZuiderkwartierK. T. K. Zaterdagmiddag werd in Sloten de derde athletiek-dualmeet gehouden tusschen den turnkring Noord-Holiand's Zuiderkwartier en den Kennemer Turnkring. Wedstrijd leider was de heer H. v. d. Hoor, scheids rechter de heer R. Verwers. Gesteldheid en inrichting van het terrein lieten wel wat te wenschen over. Vooral de loopprestaties stonden daardoor niet op peil alleen de tijd voor 100 M. hardloopen heeren was beter dan vorig jaar. Voorts werden hooger prestaties bereikt in vèr- springen m. a. voor dames, en hoogspringen m.a., speerwerpen, kogelstooten en discus werpen voor heeren. Van eiken kring waren voor ieder nummer 3 athleten aangewezen. Als telling gold die voor den Prins Hendrik-beker. De dames uit den K.T.K. behaalden 78 punten, die uit het Zuiderkwartier 96 punten. Wanneer de K.T.K. volledig had kunnen uitkomen, was het verschil zeker veel kleiner geweest. De Kennemer dames wonnen in 4 van de 7 nummers, n.l. vèrspringen m.a., speer werpen, kogelstooten en discuswerpen. Bij de heeren was de overwinning voor den K.T.K. met 127% P- tegen 94% p. voor het Zuiderkwartier. De heeren uit den K.T.K. toonden hun meerderheid in 8 van de 12 nummers, n.l. in 100 en 400 M. hardloopen, estafette 4X100 M. en Zweed- sche estafette, vèrspringen m.a., hinkstap- sprong, polshoogspringen en speerwerpen. Het chronologisch overzicht was te eng opgezet, waardoor de wedstrijd een uur te laat eindigde. De uitslagen luiden (K is Kennemer Turnkring, Z is Zuiderkwartier). Dames. 50 M. hardloopen 1. S. Buisma, Z, 7.2 sec.2. J. de Jong, Z., 3. W. Licht, K. 4. M. de Jong, Z. 5. A. Janssen, K., C. Tol, K.K.T.K. 7 p., Z.kw. 14 p. 100 M. hardloopen 1. S. Buisma, Z., 14.6 sec.2. J. de Jong, Z.3. A. Tijm, K. 4. J. v. d. Genugten, Z.5. W. Licht, K. 6. J. ten Post, K. K.T.K. 7 p., Z.kw. 14 p. 4X100 M. estafette: 1. Zuiderkwartier 59.1 sec., 2. K.T.K. K.T.K. 2 p., Z.kw. 4 P- Hoogspringen m.a. 1. J. v. d. Genugten, Z., 1.30 M. 2. A. Hofmans, K. C. Tol, K. J. Wienis, Z. en M. Witziers, Z. (allen zelfde hoogte), 3. A. Janssen, K. K.T.K. 8 p., Z.kw. 13 p. Vèrspringen m.a.1. IJ Buisma, z. 4.44 M. 2. J. ten Post, K. 3. A. Tijm, K. 4. T. v. Hulst, K. 5. N. de Jong, Z. 6. N. Olymans, Z. K.T.K. 12 p., Z.kw. 9 p. Duitsche driesprong r. IJ. Buisma, z. 9.17 M.2. S. Buisma, Z.3. A. Tijm, K. 4. J. v. d. Genugten, Z. 5. T. v. Halst, K. 6. A. Janssen, K. K.T.K. 7 p., Z.kw. 14 p. Speerwerpen 1. T. v. Halst, K., 18.43 M.; 2. M. de Jong, Z. 3. W. Licht, K. 4. C. Buis, Z.3. N. Olymans, Z. 6. A. Oster- thun, K. K.T.K. 11 p., Z.kw. 10 p. Kogelstooten 1. C. Tol, K., 8.34 M. 2. L. Aafting, Z. 3. M. Heere, K. 4. J. v. d. Hoven, K. 5. C. Buis, Z. 6. G. Verhoef, Z. K.T.K. 13 p., Z.kw. 8 p. Discuswerpen 1. IJ Buisma, Z., 24.98 M. 2. M. Bakker, K. 3. J. ten Post, K. 4. L. Aaftink, Z. 5. M. Heere, K. 6. G. Verhoef, Z. K.T.K. n p., Z.kw. 10 p. Heeren. xoo M. hardloopen 1. P. Spoor, K., 12 sec. 2, K. Reijnders, K. 3. C. Voogd, K. 4- K. Eveleens, Z. 5. W. Mühthaus, Z. 6. Z. Bijl, Z. K.T.K. 15 p., Z. 6. p. 400 M. hardloopen 1. P. Spoor, K., 58.4 sec. 2. P. Heiligers, K. 3. A. v. d. Zadel, K. 4. J. Jongkind, Z. 5. K. v. Bladeren, Z. 6. J. Lievant, Z. K.T.K. 15 p., Z.kw. 6 p. 1500 M. hardloopen 1. J. Verkes, K. 4 min. 49.2 sec. 2. J. Buis, Z. 3. J. Punt, Z. 4. J. Koenen, Z.5. W. Blazer, K. 6. K. Leguit, K. K.T.K. 9 p., Z.kw. 12 p. 4X 100 M. estafette x. K.T.K. 50.4 sec., 2. Zuiderkartier. K.T.K. 4 p., Z.kw. 2 p. Zwecdsche estafette 1. K.T.K. 1 min. 23.4 sec., 2. Zuiderkwartier. K.T.K. 4 p., Z.kw. 2 p. Vèrspringen m.a. 1. K. Reijnders, K., 5.75 M. 2. P. Spoor, K. 3. C. v. d. Klin kenberg, K.4. A. v. d. Zwaard, Z. 5. J. de Jonge, Z. 6. B. v. d. Vosse, Z.K.T.K. 13 p., Z.kw. 6 p. Hoogspringen m.a. 1. C. v. d. Klinken berg, K., 1.70 M. 2. K. Eveleens, Z. 3. J. Kohier, K. en J. v. d. Vosse, Z. 4. T. Schaak, Z. 6. T. Dijkman, Z. K.T.K. 1014 p. Z.kw. 1014 P- Hinkstapsprong 1. C. v. d. Klinkenberg, K., 12.10 M. 2. K. Eveleens, Z. 3. P. Heili gers, K. 4. T. Schaak, Z. 5. C. de Boer, Z.,* S 6. J. Kohier, K. K.T.K. 11 p., Z.kw. 10 p. Polshoogspringen1. C. de Boer, Z., 3.00 M. 2. W. Pronk, K. 3. J. Verkes, K. 4. G. de Boer, Z.5. G. Bonke, K. 6. J. v. Bladeren, Z. K.T.K. xi p., Z.kw. 10 p. Speerwerpen 1. W. Drost, K., 37.43 M. 2. J. Kohier, K.3. D. Blokker, K. 4. J. de Boer, z.5. P. Krul, Z.6. J. v. Bladeren, K. K.T.K. 15 p., Z.kw. 6 p. Kogelstooten x. A. Koen, Z.11.20 M. 2. K. Reijnders, K.3. J. Koen, Z. 4. W. Pronk, K.5. H. Houtkooper, Z.6. C. Voogd, K. K.T.K, 9 p., Z.kw. xc, p. Discuswerpen 1. T. Schaak, Z. 31.95 M. 2. A. v. Zeedel, K. 3. C. de Boer, Z. 4. W. Pronk, K. 5. A. Koen, Z. 6. P. Kruyer, K. K.T.K. 9 p., Z.kw. 12 p. VAARDIGHEIDSPROEVEN Zondagmorgen werd onder leiding van den heer R. Verwers op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan het athletisch gedeelte van de vaardigheidsproeven K.N. G.V. afgenomen voor turnsters en turners uit den K.T.K. De belangstelling voor deze proeven is in Kennemerland nooit groot geweest, maar dit jaar scheen het aantal deelnemenden veel grooter ,te zijn dan ooit. Na de aanvankelijke inschrijving slonk evenwel de aanmelding belangrijk, en Zondag bleek een gedeelte niet te zijn opgekomen, zoodat er 28 dames en 4 heeren overbleven, n.l. van Bato 9 dames en 4 heeren, van Concordia 6 dames, van Gratia-Plato 6 dames en van de T.V. IJmuiden 7 dames. Niet van allen bleek de voorbereiding voldoende te zijn. Van de 32 deelnemenden behaalden er zelfs 14 twee of meer onvol doendes, zoodat deze nu reeds (het gym nastisch gedeelte moet nog worden af genomen) niet voor het diploma in aan merking komen. Van de heeren slaagde er geen. Hoogspringen en vooral balwerpen waren struikelblokken voor de dames, en 100 M. hardloopen, speerwerpen en vèrspringen voor de heeren. Voor het athletisch gedeelte slaagden de volgende dames van Bato W. Hartel, G. Hendriks, C. de Liefde, D. Smal, M. de Wilde en C. de Wilde van Concordia W. Blok, G. C. van Huizen en P. Vace van Gratia-Plato A. v. d. Vlerk, C. Wit en W. Wit; van de T.V. IJmuiden N. Driessen, W. Licht, N. Dijschorn, J. Schol, G. v. Hoften en L. Peek. WEDSTRIJDEN B.G.V. Zondagmiddag hield de Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging onderlinge athletiek- wedstrijden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer R. Verwers. Voor de dames waren verplicht de num mers 50 en 100 M. hardloopen, hoog- en vèrspringen met aanloop, speer- en discus werpen. De wisselprijshoudster van vorig jaar, mej. J. ten Post, werd weer no. 1, en wel met 326.81 (telling volgens K.N.G.V. tabel). No. 2 en 3 waren resp. de dames R. van Asselt met 297.72 en J. Rikkerink Serné met 265.31 p. De beste prestaties waren mej. J. ten Post 50 M., 7.5 sec. 100 M., 14.2 sec. vèrspringen m.a. 4.25 M. Mej. M. Bakker discuswerpen 24.82 M. en speerwerpen 16.68 M. Mej. R. v. Asselt hoogspringen 1.20 M. Bij de heeren ie klasse werd de wisselprijs- houder van vorig jaar, C. v, d. Klinkenberg, no. 3 met 69 p. De prijs ging nu over in handen van J. Kohier (72.6 -p.). Tweede plaatste zich W. Pronk met 71.1 p. Verplicht was een achtkamp, waarvan de onderdeden met de beste prestaties luiden 100 M. 12.5 sec. J. Kohier en C. v. d. Klinkenberg speerwerpen 40.85 M. en hoogspringen 1.70 M. J. Kohier, hinkelstapsprong 12.64 M. 400 M., 58.2 sec. en vèrspringen 6.00 M. C. v. d. Klinkenberg kogelstooten 10.40 M. en discuswerpen 30.29 M. W. Pronk. De 2e klasse-heeren hadden 100 M. verplicht, en 2 werp- en 2 springnummers naar keuze. De prijzen werden hier behaald door i. G. Bonke, 25-7 P« i 2. J. v. Son, 24.6 p.3. J. Muller, 24.3 p. De onderdeelen enz. luiden G. Bonke, speerwerpen, 30.58 M. vèrspringen m.a. 4.74 M. en discus werpen 19.70 M.H. Muller, 100 M., 12.9 sec. en kogelstooten 10.00 M.A. Kok, hoogspringen 1.40 M., en J. Timmerman kogelstooten 7.57 M. UIT HET K.N.G.V. In een Bondsbestuursvergadering van het K.N.G.V. werd o.a. het volgende besloten Het Bondsfeest 1933 wordt in Rotterdam gehouden. Er zal dan tevens een drie- landenwedstrijd (vermoedelijk Nederland- BelgiëFrankrijk) worden georganiseerd. De Nederlandsche dames-afdeeling (Olym pisch kampioene 1928) gaat niet naar Los Angeles om finantieele redenen en om de weinige aandacht, die blijkbaar door Amerika aan de dames-gymnastiekwedstrijden wordt gewijd. De e.v. wedstrijd NederlandBelgië wordt volgend jaar Pinksteren in Den Haag ge houden. De Technische Bondsvergadering vindt 2 en 3 Januari a.s. in Utrecht plaats. Dezen winter zullen keurturners-cursus- sen worden gehouden. T.V. IJMUIDEN A.s. Zaterdag houdt de T.V. IJmuiden een soirée ter gelegenheid van haar 30 jarig bestaan. Kampioenschap van Nederland 25 K.M. snelwandelen Gisteren vond, georganiseerd door de ath- letiekvereeniging „Graaf Willem II" het 25 KM. snelwandelenkampioenschap van Ne derland plaats, welke wedstrijd te Scheve- ningen werd gehouden. De Rotterdam Engelman zou trachten het 20 K.M. record snelwandelen te verbeteren, doch deze poging mislukte en na 15 K.M. gaf Engelman op Toscani van A.A.C. won in goeden stijl, na reeds kort na het begin de leiding te heb ben genomen. Aanvankelijk werd hij nog bedreigd door van der Vijver, doch in de laatste ronde was Toscani dermate voorgekomen, dat de A.A.C.-er gemakkelijk won. De uitslagen luiden: 1. Toscani AA.C. tijd 2 uur 17 min. 54.2 sec. 2. Van der Vijver A.V.A.C. 2 uur 22 min. 6 sec. 3. C. Krant R.A.V., Rotterdam 2 uur 28 min. 8.4 sec. 3. P. van Doesburgh, Blauw-Wit Amster dam. 5. H. Pol, A.V.A.C. 6. J. Zwaan, A.V.A.C. Een honderdtal heeren en een twintig tal dames deden mee in den prestatiewed strijd. De heer H. Vermeulen kwam als eer ste wandelaar aan in 2 uur 39 min. 26.5 sec. Van de dames was mevr. B. Reyser eerst- aankomende. Nationale Athletiekwedstrijden Hoorn De uitslagen der athletiekwedstrijden die te Hoorn werden gehouden, luiden als volgt Singelloop heeren, pl.m. 2 K.M. No. 1 C. Bakker, Alcm. Vitrix, Alkmaar, 6 min., 58.2 sec.2. N. Koppes, Olympia, Berk hout, 6 min., 59.7 sec. 3. H. v. d. Meulen, A.V.A.C., Amsterdam, 7 min., 10 sec. 5 K.M. N.H.A.B. (heeren) 1. H. Bruijn, W.F.C., Wormerveer, 16 min., 43 sec. 2. C. Bakker, A.V., Alkmaar, 17 min., 36 sec. 3. E. Coenen, O.D.J.N., Amsterdam, 18 min., 17 sec. 1500 M. hardloopen Propaganda (heeren): 1. N. Koppes, Olympia, 4 min., 45.0 sec. 2. J. A. Kuijer, Turnlust, Andijk, 4 min., 57 sec. 800 M. hardloopen Nationaal (heeren) 1. W. v. d. Tuin, Zeemacht, Helder, 2 min., 18.8 sec.; 2. Wulstra, A.A.C., Amsterdam, 2 min., 19,2 sec. 3. A. Visser, H.A.V., Haarlem, 2 min., 20.7 sec. 100 M. klasse C (heeren) 1. Bük, H.A.V., Haarlem, 11.6 sec. 2. Schenk, W. Waard, 12 sec. 3. V. Genne, Alkmaar 12.1 sec. 100 M. Propaganda (heeren): 1. E. Die- perinck, Amsterdam, 12.4 sec. 2. J. Eikel hof, Simson, Amsterdam, 12.8 sec. 4X 100 M. estafette (heeren) 1. H.A.V., Haarlem, 47 sec. 2. Olympia, W. Waard, 49.8 sec. 3. Lijnden, Haarlemmermeer. Hoogspringen met aanloop (heeren) 1. B. J. Danckaerts, Zeemacht, 1.51 M. Hoogspringen zonder aanloop (heeren) 1. K. Sclienk, Olympia, W. Waard, 1.40 M. 2. D. v. Genne, A.V., Alkmaar, 1.40 M. Verspringen met aanloop Nationaal (hee ren) i. C. J. W. Rennes, A.A.C., 6.51 M. Verspringen met aanloop klasse C. (heeren) 1. C. *J. Werleman, Zeemacht, 6.01 M. 2. A. Nottelman, A.V., 5-87 M. Polsstok-hoog (heeren) 1. K. Schenk, W. Waard, 3.20 M. 2. D. v. Genne, A.V., 3 M. Kogelstooten Propaganda (heeren) 1. C. J. Visser, H.B.S., Hoorn, 8.69 M. 2. V. Blaederen, Amsterdam, 8.03 M. Speerwerpen (heeren) 1. H. v. Wilsum, H.A.V., Haarlem, 49.90 M. 2. A. Niessink, Zeemacht, 49.65 M.3. J. J. Meyer, A. A.C., Amsterdam, 40.98 M. 4. J. Over, H.A.V., 40.83 M. 5. A. Kok, Blauw-Wit, Amster dam, 37.75 M. Touwtrekken x Voorwaarts, Stompetoren. Dames Discuswerpen Nationaal 1. C. Pels, Amsterdam, 32.95 M. 2. H. P. Mun- nikes, Amsterdam, 29.02 M. 3. A. Stuur- haan, Amsterdam, 27.88 M. Dames Kogelstooten1. H. P. Munni- kes, 9.72 M. 2. mevr. v. Wijk-Bosma, Hoorn, 8.39 M,3. A. Stuurhaan, Amster dam, 8.34 M. Speerwerpen Dames Nationaal 1. Mej. Munnikes, A.T.B., Amsterdam, 25.79 M. 2. Mej. v. d. Berg, A.T.B., Amsterdam, 23.83 M. 3. Mevr. v. Wijk- Bosma, Hoorn, 23.33 M. Hoogspringen Nationaal (Dames) x. C. Bakker, Olympia, W. Waard, 1.40 M. 2. L. Bakker, Brunnhilde, Leiden, x.37l/a M.; 3. C. Pels, Amsterdam, A.D.X., 1.35 1/2 M. 4. L. de Boer, Olympia, Zaandam, 1.35 M. Hoogspringen Propaganda (Dames) 1. H. Dieperink, J.V.A., Amsterdam, 1.36 M. Verspringen met aanloop, kamp. N.H.A.B. I. Mej. A. Smit, Olympia, W. Waard, 4.38 M. 2. Mej. J. v. d. Berg, H.D.i.W.v.O., Hoorn, 4.16 M. Verspringen met aanloop Propaganda x. Mej. A. Doorgeest, A.D.A., Amster dam, 5.04 M. 100 M. Dames Nationaal 1. Mej. Kuster, Leiden, 13.5 sec. 2. Mej. A. Smit, W. Waard 13.7 sec. 3. Mej. Doorgeest, Amsterdam, 14 sec. 100 M. Propaganda 1. T. Reijnders, Voorwaarts, Avenhorn, 14 sec. 4 x 100 M. Estafette: 1. Brunnhilde, Lei den, 55.9 sec. 2. A.D.A., Amsterdam, 57 sec- Vereenigingswedstrijd1. A.D.A., Am sterdam, 7 punten. R. K. S. V. „Leonidas" Ter gelegenheid van de Missietentoonstel ling „Mittovos", wordt er Zondag II Oc tober een athletieköag georganiseerd. De wedstrijd zal gehouden worden op het H. F. C.-terrein aan de Spanjaardslaan. Aanvang half twee precies. Het programma luidt als volgt: 100 M. harloopen cracks. 100 M. hardloopen nieuwelingen. Speerwerpen cracks. Speerwerpen nieuwelingen. Dicuswerpen cracks. Discuswerpen nieuwelingen. En een wegwedstrijd over 4 K.M. door den Haarlemmerhout. Leden, die aan dezen wedstrijd wenschen deel te nemen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan het secretariaat: Riouwstraat 30, met toevoeging van inleg- geld, dat per nummer 0.50 cent bedraagt. Natuurlijk vertrouwen wij weer op een groote opkomst. Namens het Bestuur: RIENUS. Zondag vond de jaarlijksche lange-af- standsroei wedstrijd plaats AbcoudeAm sterdam, uitgeschreven door het Comité voor Whei-ry-wedstrijden. De baanlengte bedroeg 14 K.M., terwijl de roeiers den wind tegen hadden, hetgeen de tijden aanmerkelijk drukte. De uitslagen luiden: Tweepersoons Outrig- ged Wherries. 1. Jubilee geroeid door H. H. Brandt en A. P. Gaarlandt van De Hoop, gestuurd door den heer Haag, tijd J. uur 5 min. 48 sec. 2. Najade, geroeid door M. Schroeder en J. van der Helde, gestuurd door Jhr. Hora Siccama van Willem III, tijd 1 uur 6 min. 8 sec. Eenpersoons Outrigged Wherries: 1. Zwaan geroeid door J. Zeegers Jr., gestuurd door Mevr. M. v. d. Flier van De Hoop, tijd 1 uur 16 min. 18 sec. Tweepersoons Inrigged Wherries: I. Zam- besie, geroeid door E. Groene velt en E. Zee gers, gestuurd door mej. M. Zeegers, van De Hoop, tijd 1 uur 16 min. 8 sec. 2. Prinses Juliana, geroeid door W. Staal en C. Hemsing, gestuurd door mej. Staal, tijd 1 uur 17 min. 35 sec., eveneens van De Hoop. Rennen en Draverijen op Duindigt De uitslagen van de Zondag te Duindigt gehouden Rennen en Draverijen luiden: I. Eerste Aanmoedingsprijs (Prijzendraverij 4de klasse over 1710 M.) 1. Tijdlooper, eige naar D. de Vlieger; 2. Quford, eigenaar J. M. Schoon. II. Minervaprijs CHandicapdraverii 2de en 3de klasse 3300 M.): 1. Prodigal St. Lan der, eigen. G. Ensing; 2. Omega, eigen. C. Verhorst. III. Mignonprijs (Ren op de vlakke baan over 1800 M.): 1. Paddy's Darling, eigen. A. M. van Oss; 2. Hellebore, eigen. W. Jochems. IV. Mimosaprijs (Prijzendraverij 1ste klas se over 2060 M.)1. Siem Claudy, eigenaar Stal C.; 2. Clyde, eigen. Joh. v. d. Stad. V. Madeleineprijs (Prijzendraverij 3de en 4de klasse over 2040 M.)Dead heat tus schen Quford, eigen. J. M. Schoon en Sir Kerrigan, eigen. G. J. v. d. Elshout. VI. Margueriteprijs (Hordenren voor paarden van 3 jaar en ouder over 2600 M.) 1. Tornelie, eigen. Stal Hippos; 2. Theocrite, eigenaar H. C. Lintvelt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11