Laatste Nieuws Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Stofzuigerhuis MAERTENS Het Fransche bezoek aan Berlijn Agenda 29 September MITTOVOS MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem-Amsterdam HERINGA WUTHR1CH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliehranders Groote belangstelling in Amerika Wederom een slachtoffer van een Een kwaliteitsmerk op schoenen Uitstel der verkiezingen in Engeland? Tegen de salarisverlaging Tusschen een dorschmachine bekneld Droevig einde van een verloving STADSNIEUWS Agenda 28 September Huldiging van Prof. B. J. Kouwer De Congresweek Haarl. R. K. Ver. Vacantie-Kolonies R, K. Banketbakkers Intern. Vrouwenbond voor vrede en vrijheid Orgelconcert Bouw R. K. Jongensschool te Haarlem-Noord BURGERLIJKE STAND Fritz Hirsch en de zijnen komen jubileeren Men schrijft ons: OVERVEEN BLOEMENDAAL INGEZONDEN Barteljcrisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen KUNST EN KENNIS 9 AHe Amerikaansche ochtendbladen wijzen op de groote be teekenis van het bezoek der Fransche ministers aan Berlijn. De bladen bevatten uitvoerige telegrammen van hun Berlijnsche correspondenten, terwijl ook hoofdartikelen aan deze historische gebeur tenis worden gewijd. De toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk zal, naar de „New York Times" verklaart, ook Europa en Ame rika dichter bij elkaar brengen. Ontvangst bij Von Hindenburg De Fransche minister-president Laval en de minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, werden hedenochtend om half 11 door den rijkspresident ontvangen. Na afloop van het bezoek, brachten de Fransche ministers een bezoek aan het Pergamon-museum. De Fransche gasten zul. len het middagmaal buiten Berlijn gebruiken. In den namiddag zullen besprekingen plaats vinden met den rijkskanselier en den rijks minister van buitenlandsche zaken. Om 6 uur zullen Laval en Briand de buitenlandsche pers in hotel Athlon ontvangen. Hedenavond zullen dr. Brüning en dr. Curtius de gasten van Laval en Briand aan het diner in de Fransche embassade zijn. onbewaakten overweg Met den sneltrein, die Zaterdagmiddag om ongeveer 2 uur uit Utrecht te Ede aan kwam, is het zesjarig zoontje van W. over reden. Het knaapje was onherkenbaar ver minkt en onmiddellijk dood. Het geschiedde bij den onbewaakten overweg bij den Kerk- weg. Den machinist treft geen schuld. Nederlandsch gchoenen-contrölestation. Te Utrecht is een bijeenkomst gehouden van schoenwinkeliers en schoenfabrikanten, waar de organisatie van een Nederlandsche schoenencontrölestation en de technische voorwaarden van een kwaliteitsmerk op schoenen zijn behandeld. Besloten is, dat organisaties van het pu bliek en schoenwinkeliersbonden het con- trblestatlon stichten en fabrikanten van goed schoeisel als lid toetreden, hun producüe onder contróle stellen en dat schoeisel zal worden voorzien van een kwaliteitsmerk, waardoor de koopers zijn gewaarborgd voor het koopen van goed schoeisel. Een verklaring van Gandhi. Gedurende het weekend zijn, volgens de „Daily Herald" opnieuw pogingen gedaan het uitschryven van nieuwe verkiezingen uit te stellen. Ook de liberalen hebben hun in vloed tegen nieuwe verkiezingen aange wend. Lord Reading heeft besloten af te tre den wanneer nieuwe verkiezingen aangekon digd worden. Gandhi heeft verklaard, dat de vooruit zichten voor de Ronde-Tafel-conferentie door nieuwe verkiezingen in gevaar wordt gebracht en dat hij niet eeuwig in Londen kan blijven. Terwijl de „Daily Express" be weert dat reeds een beslissing gevallen is, meldt de „Times", dat de onderhandelingen nog niet zijn geëindigd. Volgens dit blad zal de beslissing nog een paar dagen op zich la ten wachten. Naar een commissie van deskundigen. De Duitsch-Fransche besprekingen, die volgens een vast program plaats hebben, werden heden voortgezet, nadat reeds Zon dag voorloopige besprekingen hadden plaats gehad. Het denkbeeld van de instelling van een commissie van deskundigen begint vasteren vorm aan te nemen. De instelling van de commissie schijnt reeds vast te staan, doch de taak van de commissie moet nog worden vastgesteld, evenals de samenstelling en de wijze van werken. De commissie zou, volgens de Fran sche plannen in haar economische bespre kingen ook het verkeersvraagstuk behande len oa. de zee- en luchtvaart. Samenwerking met het R. K. Werklieden verbond Op een te Heerlen gehouden demonstratie van Rijksambtenaren hoeft het Kamerlid Bulten verklaard, dat samenwerking wordt verzocht en zou worden verkregen met het R. K. Werkliedenverbond, waarin 180.000 georganiseerden, om te ageeren tegen de aangekondigde verlaging van de salarissen der rijksambtenaren. De bondsadviseur spcorde de leden van de R. K. ambtenaarsvereeniging aan, den strijd te voeren en noemde de motiveering in de mlllioenen-nota onvoldoende. De Japanners in Mantsjoerije Een Japansch dreigement De Japansche Minister van Oorlog ver klaarde in een onderhoud met vertegenwoor digers per Japansche pers, dat het Japan sche leger, ondanks de besluiten van den Volkenbond in China blijft. Wanneer de Volkenbond verder ln het ChlneeschJapan sche conflict intervenieert, dan zal de Ja pansche regeering gedwongen zijn, te vol doen aan de verlangens van de Japansche openbare meening en uit den Volkenbond treden. Chineesche Minister mishandelt. Volgens een telegram uit Nanking werd de Chineesche Minister van Buitenlandsche Zaken, Dr. Wang, Zondag by het binnen gaan in het Ministerie van Buitenlandsche Zaken door Chineesche studenten overvallen die hem met stokken en boksringen mishan delden, tot hy ernstig gewond neer viel. De studenten verklaren, de daad om patriotti sche redenen te hebben gepleegd, omdat de Minister van Buitenlandsche Zaken niet de -nodige stappen bij den Volkenbond heeft vedaan en Genève niet heeft gedwongen actief tegen Japan op te treden. Meisje ernstig gewond De 19-jarige H. S. te Posterholt is tus schen een dorschmachine bekneld geraakt. Het meisje is in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Een leerling van de Kol. Mid. Landbouw school te Deventer, de heer K., heeft Zater dagmiddag nadat hem door den vader van het meisje, waarmede K. in het geheim was verloofd, medegedeeld was, dat deze de des betreffende liefdesverhouding niet wenschte, getracht door een revolverschot een einde aan zijn leven te maken. K. was niet on middellijk dood. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Motorongevallen te Alphen aan den Rijn Twee gewonden Gistermiddag omstreeks één uur is de 20- jarige kantoorbediende N. de Jong uit Hazerswoude, die per motor door de van Manderslostraat te Alphen aan den Rijn reed op den hoek van de Aarkade, in bot sing gekomen met een van daar komenden auto. De Jong kwam daarbij onder den motor terecht. Het bleek, dat zijn rechter been op twee plaatsen was gebroken. Hij is naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Gisteravond omstreeks half 11 had wederom eer. motorongeluk plaats, ditmaal in de Emmalaan. De 15-jarige C. Beider, die een vriend op de duo meevoerde, slipte en werd over de straat geslingerd. Hij bleef bewusteloos liggen en bleek zulke ernstige hoofdwonden te hebben opgeloopen, dat hy per brancard naar zyn woning moest wor den vervoerd. De duopassagier kwam er vrijwel zonder letsel af. Restaurant „De Kroon" Lezing door me vrouw Beatrice ForbesRobertson over Shakespeare's Heroines. Ren. andt-Theater „Monte Carlo", 7 en 9 yK uur. Palace-Cinema „Het vroohjke weeuwtje", uur, alleen voor volwassenen. Luxor-Theater „De vlucht naar het Vreemdelingenlegioen", uur, alleen voor volwassenen. Gebouw „St. Bavo" Ledenvergadering Bond van Trampersoneel, 8 uur. „St. Caecilia", 8 uur. R. K. Rechtskundig Bureau, 8 uur. R. K. Grafische Bond, 8 uur. Dames Bazar-Commissie Mgr. Mutsaersoord, 8 uur. Vereenlgde Kerk zangers Mittovos, 8 uur. Gem. Concertgebouw H. O. V. Concert onder leiding van Frits Schuurman. So liste Marthe Glrod. Gebouw van den Protestantenbond, Berken plein. Algemeene ledenvergadering „Het Witte Kruis". Hotel „St. Jan", Jansweg. Ledenvergade ring Ned. R. K. Bond van Technici „St. Bemulphus", 8 uur. Rembrandt-Theater „Monte Carlo", 7 en 9% uur. Palace-Cinema „Het vroolijke weeuwtje", 8 K uur, alleen volwasenen. Luxor-Theater „De vlucht naar het Vreemdelingenlegioen", uur, alleen voor volwassenen. Receptie in het Jaarbeursrestaurant Op 31 Augustus van dit jaar werd de oud- Haarlemmer, de bekende prof. B. J. Kouwer 70 jaar en daar de jubilaris op dien datum uitstedig was, is hy naar aanleiding van dit feit gehuldigd in het jaarbeursrestaurant te Utrecht. Benjamin Jan Kouwer werd geboren te Zaandijk, waar zyn vader burgemeester was. Na de H.B.S. met een daaraan verbon den cursus in oude talen te hebben gevolgd in Zaandam, bezocht hy de universiteit te Leiden, waar hy in 1883 assistent werd by prof. Simon Thomas en op zes December van het volgende jaar promiveerde op het proefschrift: „Verslag der verloskundige kliniek en polikliniek van het Academisch Ziekenhuis te Leiden over 18831884". In 1886 vestigde dr. Kouwer zich te Haar lem als chirurg-gynaecoloog en werd tevens spoedig chirurg aan het St. Elisabeth- Gasthuis en mede-directeur van het Haar- lemsche Röntgen-instituut. In 1898 volgde de benoeming als hoog leeraar aan de Utrechtsche universiteit in gynaecologie en obstetrie, als opvolger van prof. T. Halbertsma. Hoezeer de bekwaam heid van prof. Kouwer bekend was, biykt wel uit het feit, dat H. M. de Koningin zyn hulp inriep by de geboorte van de Prinses. Prof. Kouwer heeft veel gedaan op het ge bied van de zuigelingenverzorging en was langen tyd voorzitter van de My. voor Geneeskunde. Tevens was hy medeoprichter van den Ned. Bond voor ziekenverpleging. Ook door belangryke publicaties heeft prof. Kouwer de medische wetenschap ge diend. Van zijn hand verschenen veelvuldige artikelen in het Nederlandsch Tydschrift voor geneeskunde en in het Tydschrift voor verloskunde en gynaecologie. Ten slotte dient nog vermeld, dat prof. Kouwer eerevoorzit ter is van de gynaecologische congressen te Parijs en Berlijn en dat hy gedurende de mobilisatie voorzitter was van den Raad van vertrouwen voor de geneeskundigen. Voor de huldiging, welke heeft plaats gehad, had zich een comité gevormd, dat den jubi laris een door den kunstschilder Pelzel ver vaardigd portret van hem zelf aanbood. Namens het comité werd het woord ge voerd door prof. dr. J. L. B. Engelhard, die de gevoelens van de vele vrienden van prof. Kouwer vertolkte. Namens het college vari curatoren der Utrechtsche universiteit sprak daarna ln plaats van den Rector-Magrrificus, die ver hinderd was, sprak prof. dr. Th. M. van Leeuwen. Van de gelegenheid om den jubilaris de hand te drukken werd door zeer velen ge bruik gemaakt. Onder de aanwezigen zagen wy o.a. mr. dr. A. Baron van Lynden, dr. A. Th. Planten, vice-voorzitter van de Ned. Ver. tot bevorde ring der geneeskunde, dr. B. J. Baron de Beer van Jutphaas en verder vertegenwoor digers van enkele vereenigingen en zeer vele professoren en hoogleeraren. Onze mededeelingen over de Congresweek, Zaterdag door ons gepubliceerd, behoeven eenige aanvullingen. Aan de lyst van de reeds genoemde Zang er. Muziekvereenigingen, welke aan het wel slagen der Congresweek zullen medewerken, moet nog toegevoegd worden: het Dames- Derde-Ordekoortje van IJmuiden-Oost. Op Woensdag 14 October 1931, des avonds te 8.15 uur, zal ook nog de volgende verga dering plaats hebben: Gebouw R. K. Kring, Jansstraat no. 49: (Alleen toegankelijk voor leden en introdu- cé's der R. K. Jonge Middenstandsvereeniging „R. K. Kring".) Spreker: Z.E. Pater Dr. B. Zuure (Witte Paters van Kardinaal Lavigerie). Onderwerp: „Wandelingetjes of een Uit stapje in Midden-Afrika bij de Negers". Voor dracht met muziek en negersongs en toege licht door lichtbeelden. De vergadering in het Gebouw „St. Bavo", aan de Smedestraat no. 23, op Donderdag 15 October, des middags te half drie, zal ook worden by gewoond door de leerlingen der St. Bavoschool aan de Klarenbeekstraat. Ten slotte heeft er ook nog de volgende vergadering plaats: Gebouw St. JozefsgezeUenvereeniging aan de Jansstraat 59: Voor leerlingen der scholen: Mariaschool, Koningstraat, St. Theresiaschool, KI. Hout weg, St. Luciaschool, Gen. de de la Reystr., R. K. Gymnasium, Koningstraat. Spreker: Z.E. Heer Pater Ant. Kuipers (Pater Soc. v. h. Goddelyk Woord, Steyl Uden). Onderwerp: Explicatie van de Floresfilm. Wij laten hier volgen een recapitulatielyst, waar en op welke uren in deze Congresweek Vergaderingen zullen plaats hebben. Deze zyn niet minder dan 50 in getal. Congresvergaderingen Mittovosgebouw, Kleine Houtweg No. 16 Maandag 12 Oct. 1931, des nam. 3.00 uur, des avonds 8.15 uur. Dinsdag 13 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Woensdag 14 Oct. 1931, des v.m. 10.00 uur, des nam. 3.00 uur, des avonds 8.15 uur. Donderdag 15 Oct. 1931, des v.m. 10.00 uur, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo", Smedestraat 23 Woensdag 14 Oct. 1931, des v.m. 10.00 uur, des avonds 8.15 uur. Donderdag 15 Oct. 1931, des v.m. 10 uur, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. Vrijdag 16 Oct. 1931, des v.m. 10.00 uur, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. Gebouw St. JozefsgezeUenvereeniging Jansstraat 59 Dinsdag 13 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. Woensdag 14 Oct. 1931, des v.m. 10.00 uur, des avonds 8.15 uur. Donderdag 15 Oct. 1931, des v.m. 10.00 uur, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. Gebouw R. K. Militairen-Vereeniging Zoetestraat 14 Maandag 12 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Dinsdag 13 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Woensdag 14 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Donderdag 15 Oct, 1931, des avonds 8.15 uur. Vrijdag 16 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Gebouw R. K. Kring, Jansstraat 49 Woensdag 14 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. R. K. Schoolgebouw aan de Timorstraat Dinsdag 13 Oct. 1931, des v.m. 10 uur. Donderdag 15 Oct. 1931, des n.m. 2.30 uur. R. K. Patronaatsgebouw, Kerkiaan Haarlem-Noord Donderdag 15 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur. Patronaatsgebouw aan de Kloosterstraat Woensdag 14 Oct. 1931, des v.m. 10.00 uur. Vrijdag 16 Oct. 1931, des nam. half drie. R. K. Verenigingsgebouw aan den Heerenweg Heemstede Dinsdag 13 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. Donderdag 15 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur. Vrijdag 16 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Patronaatsgebouw, Spaarnwoude a. d. Lie Dinsdag 13 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. Gymnastieklokaal R. K. School, Vijfhuizen Haarlemmermeer Donderdag 15 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur. Vrijdag 16 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. R. K. Vereenigingsgebouw te Vogelenzang Woensdag 14 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Vrijdag 16 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur. R. K. Gebouw „St. Fidelis", IJmuiden-Oost Dinsdag 13 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur. Woensdag 14 Oct. 1931, des avonds 8.15 uur. Donderdag 15 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur. Vrijdag 16 Oct. 1931, des nam. 2.30 uur, des avonds 8.15 uur. In totaal 50 vergaderingen en bijeenkom sten. het PRIE STER-MIS SIECONGRES Aan al het bovenstaande kunnen wy nog toevoegen, dat op Dinsdag 20 October 1931, des morgens te 10.30 uur, ln de bovenzalen van Brinkmann, het Priester-Missiecongres zal aanvangen voor alle Priesters uit het Haarlemsche Bisdom. Te half vier zal door de Congresbezoekers gezameniyk de „Mittovos" worden bezocht. Lichtweek Haarlem 1931 Geen avondvluchten Het Lichtweek-Comïté heeft Zaterdag J.l. van de directie van de K. L. M. te Den Haag bericht ontvangen, dat de K. L. M.-avond- vluchten gedurende de Lichtweek-dagen niet zullen doorgaan. By nadere informatie is het Comité gebleken, dat een en ander verband houdt met verzekeringsaangelegen heden, welke niet naar het genoegen van de K. L. M. opgelost konden worden. Ledenvergadering Donderdag j.l. vergaderde de Ned. R. K. Bond van brood-, koek-, banketbakkers en cacao-, chocolade- en suikerbewerkers. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen. Vervolgens werd door den voorzitter mede gedeeld, dat by voldoende deelname in den a.s. winter in samenwerking met den Chr. Vakbond wederom een cursus zal worden ge houden ln luxe brood- en banketbakken. Aangifte kan geschieden by den penning meester, den heer J. A. Beekelaer, Twynders- laan 23, alhier. Zondag 4 October a.s. zal door de leden van den Bond een excursie worden gemaakt naar de K. R. O -studio's te Hilversum. Het ver trek is bepaald op 10 uur des morgens, vanaf de Groote Markt. De tocht zal met 5 auto bussen gemaakt worden. Niets meer aan de orde zynde, werd de ver gadering gesloten. Liefdadigheids uitvoering Een groote propaganda-colonne manoeu vreert reeds in de stad, zoodat het voor velen waarschijniyk geen nieuwtje is, dat Donder dag 1 October een uitvoering ten bate van de uitzending van Haarlemsche zwakke en her stellende kinderen, in den Jansschouwburg zal plaats vinden. wy plaatsten reeds een artikel, waarin het doel van de Haarl. R. K. Vereeniglng Vacan- tiekolonies werd uiteengezet. Nu nog iets over den avond zelf. De too- neelvereeniging „Masks and Faces" zal onder regie van A. v. d. Storm voor het voetlicht brengen het blijspel „De Spiegel der Zalig heid van Elkerieeraar", een Duitsche schla ger. Het kranige tooneelstukje zal eenieder een avond van buitengewoon groot genoegen ge ven. Daarnaast moet U echter niet uit het oog verliezen, dat ge door uw komst een van de mooiste liefdewerken in onze Bisschops stad steunt. Laat de Schouwburg uitverkocht zyn. Het doel is toch zoo sympathiek! Floralia Floralia is deze week gekomen met een spe ciaal bolgewassen-nummer, dat tal van be langwekkende en leerzame artikelen bevat. Artikelen, natuurlijk opgeluisterd met fo to's, die als steeds goed zyn gedrukt. Maar meer nog dan de zwart-wit foto's trekken de aandacht de keurige, tusschen den tekst gedrukte kleurenplaten, die de narcissen, de tuipen en de hyacinthen weergeven in hun natuur] yke kleuren. Voor den liefhebber zoowel als voor den vakman is dit nummer van „Floralia" een begeerenswaard bezit. Zaterdag is hier ter stede opgericht een afdeeling voor Haarlem en omstreken van den Internationalen Vrouwenbond voor vrede en vrijheid. In het afdeelingsbestuur hebben zitting: mej. Dr. M. A. Thiel, Vyverlaan 8, presiden te; mevr. J- W. DeinumBuys, Van Ho- gendorpstraat 3, secretaresse; mej. L. H. Hartog, Schoterweg 122, penningmeesteresse; mej. S. Heydeman, Kleverlaan 251 en mevr. G. Benavente, Laan van Bloemenhove 10, Heemstede, leden. By de orgelbespeling ln de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 29 September, 's avonds van 8159.15 uur, door den heer George Robert, zullen worden uitgevoerd: 1. Vom Himmel hoch, da komm' ich her" J. Pachelbel. 2. 10e Concert G. F. Handel. Adagio Allegro Aria Allegro (quasi presto) 3. Praeludium et Fuga c kl t. J. S .Bach. 4. „O, Welt, ich muss dich lassen" Joh. Brahms. 5. Abendlled R. Schumann. 6- Final c Franck. Personalia Aan den heer K. Drent, meubelmaker bij de N. Z. E. T. M., is het diploma van gezel uitgereikt door de Vereeniging tot Verede ling van het Ambacht te Utrecht. Het diploma van sterkstroommonteur Js door de Vereeniglng tot Bevordering van Electrotechnisch Vakonderwys in Neder land uitgereikt aan A. Dikken, K. Zomerdyk en O. J. Koek, electromonteurs, eveneens van de N. Z. H.-werkplaat alhier. Zaterdag zyn te Amsterdam geslaagd voor het diploma vanwege den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, de heeren W. Peper en H. Polderman beiden alhier, laatsgenoemde agent van politie te dezer stede. Op de door de Rechtbank te Rotterdam ter vervulling der vacature van griffier van dat college opgemaakte alphabetlsche lyst van aanbeveling komt als derde voor mr. A. W. baron Sloet, substituut-griffier by de Haar lemsche Rechtbank. Te Hilversum slaagde voor het examen leidster lichameiyke oefeningen mej. K. C. Bakker, alhier. Opbrengst collecte Gisteren heeft de Weleerw. Father J. G. de Rooy, van de Sociëteit d?r Afrikaanscüe Missies van Codier en Keer, onder alle H.H. Missen in de Bavo liefdadigheidspre- dicaties met collecte gehouden, ten bate van het missiewerk aan de Goudkust in Afrika. De collecte heeft 866.opgebracht. Bij het 25-jarig bestaan der St. Lucia-Scholen (Kloosterstraat) „Een parochiaan" verzoekt ons het vol gende te willen opnemen in de krant: Nu wy morgen den dag herdenken waarop de Eerw. Zusters der St. Lucia-scholen hier in Haarlem en bijzonder in de parochie van H.H. Elisabeth en Barbara haar zegenrijk werk begonnen, past, nu een extra feestver- toon niet gewenscht werd, een openiyk woord van harteiyken dank vanaf deze plaats aan de Eerw. Zusters, voor alles aan allen, maar byzonder aan de Roomsche jeugd ln deze kwarteeuw verricht. In den loop der jaren toch hebben wy zoo écht kunnen zien den zegen Góds, die op dit werk rustte. Gestadig werden de gebouwen en klaslokalen uitgebreid, tot het groote complex wat er nu staat. En wie zal kunnen peilen het groote gees- teiyke nut, dat de Eerw. Zusters hebben ge sticht, door aan die duizenden kinderen, die aan haar werden toevertrouwd, goed katho liek onderwijs te geven. En op welk peil dit staat, vraag dit maar eens aan de onderwysspecialiteiten, en zij zullen allen met trots over de Lucia-scholen spreken. Dat hebben de Zusters hier bereikt, en daarom harteiyken dank aan de Eerw. Zusters. Haar komst en haar werken hier in Haar lem hebben aangetoond, dat er geen reden meer aanwezig is om de kinderen naar open bare of neutrale scholen te zenden. Geve de goede God, dat zy nog vele jaren ten zegen mogen zyn voor de jeugd. Ondertrouwd: 26 Sept, J. H. H. Joosten en P. J. C. Nijhout. Geboren: 25 Sept. H. Faber—Reyers, z. Overleden25 «Sept. P. Eekhout, 72 jaar, Doelstraat, 26 Sept. H. M., 12 mnd., d. v. G. E. v. Roode, Thorbeckestraat. De aanbesteding Door het R.K. Kerkbestuur der St. Bavo Parochie te Haarlem-Noord werd heden morgen in den R.K. Volksbond, Kerkiaan 51, aanbesteed: Het bouwen eener 7-klassige Jongens school met handenarbeidlokaal op een ter rein aan Ryn- en Eemstraat te Haarlem- Noord. Architecten zyn de heeren Jac. P. Des- sing te Gouda en O. J. van Erp te Tiel. De raming bedroeg 71860.Ingekomen waren 29 biljetten. Ingeschreven werd als volgt: C. Metselaar en Zn., Haarlem, 59.930. H. de Bruin, Haarlem, 88.110. F. Philips, Haarlem, 59.965. J. v. d. Putten, Haarlem 65.993. Firma N. Coblenz en Zn., Haarlem, 61.600.—. Firma Venhoven en Evers, Heemstede, 59.893.—. G. P. Hetem, Haarlem, 62.480.—. N. P. Brinkman, Purmerend, 65.200.—. F Wormsbegger, Haarlem, 64.900.—. N.V. Aannemersbedryf voorheen P. v. Nes Den Haag, 66.400. H. Groen, Amersfoort, 62850. F. de Kleyn, 's-Gravenhage, 64.240.—. J. P. Schuit, Haarlem, 65.200.—. Aannemersmaatschappy N oord-Holland, Heemskerk, 59.995. Gebr. v. d. Putten, Heemstede, 58.670.—. Johan en Schuit, Egmond aan den Hoef, 65.000.—. Ant. Hoffte, Haarlem, 68.260. L. A. Frankenmolen, Amsterd., 79.200.—. W. Thunissen, Heemstede, 57.985.—.—. E. J. van Donselaar, Vogelenzang, 70.850.—. Ant. J. W. van Sambeek, Heemstede, 81.470.—. J. Teitsma Bloemendaal, 69.964.—. E. H. Volkers, Hillegom, 67.066.—. N.V. de Jong, Ouderkerk aan de IJsel, 65.700.—. Gebr. Friseko, Alphen aan den Ryn, 87.000.—. N. J. Tromp, Overveen, 62.787.—. Andr. Voordouw, Zwammerdam 71.500. Aannemingsmaatschappy voorheen A. Geveke, Leeuwarden, 62.499.—. N.V. Bouwbedryf voorheen Overtoom en Zn., Hillegersberg, 69.485.—. In den Stadsschouwburg zal Zondag 4 October het gezelschap van Fritz Hirsch komen spelen. Deze voorstelling is van meer dan gewone beteekenis! Fritz Hirsch en de zynen komen jubileeren, zij spelen nu reeds vyf jaren in ons land. zy zyn geheel en al in het Hollandsch tooneelleven ingeburgerd! Waar zy komen, worden zij ontvangen als goede, trouwe vrienden! Er zal een lustrum worden gevierd. Ter gele genheid daarvan wordt een jubileumjaar gehouden en als eerste lustrumstuk werd gekozen: „Walzer aus Wien", waarvan de muziek werd ontleend aan de werken van Johan Strauss (vader en zoon). Met zorg werd deze operette voor het jubileum uit gezocht. Zy biedt aan elk lid van het ge zelschap gelegenheid om te toonen wat of zy waard zyn. De opvoering zal dan ook een bijzonder feesteiyk karakter dragen. Friedel Dotza speelt hier als het Ween- sche koekebakkersdochtertje, het meisje, aan wie de jonge Strauss zyn eerste liefde schonk. Dan is er Paul Harden, die de rol van den jongen Strauss uitbeeldt en Albert May als den vader. Fritz Hirsch is de koekebakker, de vader van de lieve blon dine, die eens het hart van den jongen Strauss wist te veroveren. Deze operette brengt een nieuwe ster naar voren. Het Is de Beriynsche actrice Elly Krasser. Verder treden ook nog op Artur Eugens, Walter Friebel, Albert May, Jula Rillo, Fritz Gri- gex-, Sophie Degenhardt, Franz Eurian, Herbert Weissbach en nog tal van anderen. Het orkest staat onder leiding van Jozef Ziegler. Gerard Vroom verzorgde ook dit keer de décors. De dansen werden inge studeerd door Susi Kramer. Sigmund Lange ontwierp zeer bijzondere lichteffecten. Regie werd gevoerd door Fritz Hirsch persooniyk. Benoeming. Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geesteiyken ad viseur van de sociale vereenigingen te dezer plaatse den weleerw. heer J. Verhaar. Opbrengst bloempjesdag Zaterdag is een bloempjesdag gehouden in onze gemeente ten bate van de Ver. voor Jeugdwerk. De op brengst bedroeg f 243. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, waarvoor by voor baat myn dank. Op de eerste plaats wil ik onmiddeliyk toegeven, dat het niet meevalt, om het een ieder naar z'n zin te maken. Er zyn echter gevallen waarin men zich onwillekeurig af vraagt: Kon dit nu niet anders? Ik woon met vrouw en kind by mijn moeder in, een benedenwoning met twee kamers en alkoof. Het gezin van mijn moeder bestaat even eens uit twee groote menschen. Er is by my ter controle geweest een juffrouw van B. en W.-toezicht, welke onmiddellijk moest toegeven dat deze bewoning ondoenlijk is. Ik heb herhaaldelijk aangedrongen bij de bevoegde personen, om mij een gemeente woning toe te wyzen, echter kwam ik hier voor niet in aanmerking. Nu zou het moge- Iyk kunnen zyn, dat er andere gezinnen, die nog slechter behuisd zijn dan ik, voor gingen en dan zou ik mij hier ook onmid deliyk by neerleggen. Maar wat te zeggen, wanneer biykt dat personen, welke wegens huurschuld er zyn er by van f 70 A f 80) uit hun woning gezet zijn, voorgetrokken worden en dat deze wel een gemeente-wo ning toegewezen krygen? Wat voor conclu sie moet ik daar nu uit trekken? Moet ik dan ook dien weg volgen en myn huur zoo laten oploopen, dat ik uit myn woning gezet wordt? Helpt de gemeente my dan spoediger? Op deze manier kweekt de ge meente wanbetalers. Hopende dat deze zaak onder de aandacht komt van bevoegde personen en u mynheer de redacteur dank zeggende, verblyf ik F. LENSEN, Colensostvsat 49rd. Haarl N Prof. Piccard in ons land Ontvangst op Waalhaven. Prof. Piccard, de man, die het hoogst van alle menschen zich boven de aarde wist te verheffen in den aluminium-kogel onder ziin ballon, komt Donderdag 1 October des namiddags half vyf per vliegtuig uit Brussel op het vliegveld Waalhaven aan. De directie der K. L. M. heeft den beroemden geleerde welwillend de luchtreis aangeboden. Op het vliegveld Waalhaven zal Prof- Piccard door verschillende autoriteiten °P luchtvaart- en natuurkundig-gebied worden begroet, terwyl aan de genoodigden een thee wordt aangeboden. Des avonds half negen houdt Prof. Piccard in het gebouw voor K- en W. te Rotterdam zyn eerste voordracht. Hij spreekt op verzoek in het Duitsch. Vrij dag 2 October spreekt hy in den Dierentuin te Den Haag; de vergadering, waartoe ook de Gezanten van België en Zwitserland zyn genoodigd, wordt geleid door den voorzitter van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, tr. J. F. De Vogel. Deze vereeniging biedt Prof. Piccard na afloop een souper aan. aterdZag 3 October heeft in de groote zaal van het concertgebouw te Amsterdam de derde voordracht van prof. Piccard plaats. MAANDAG 38 SEPTEMBER 1931 (cable) Parys Brussel Londen New-York Berlijn Zürich Rome Madrid ..-..„.„.w., Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.82 34.90 9.60 49.% 58.50 49.— 13.— 22.— 66.— 66.— 66.— 7.— 34.— 29.- MAANDAG 28 SEPTEMBER 1931 Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4H Nederl. 1916 4'/, Nederl 1917 4 Nederland 1931 4 Ka N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank "dische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Jnilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustlek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Stee] O. S. Leather Intern. Nickel MUnbouw Boe ton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Onion OU Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott. Tapanoeli Serbadjadl Silau V 1. C O Allied 'ntercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lyn ifto Gem Eigend Kon. Ned Stoomb Scheepvaart- Onte Marine comm. Vtarine pref Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Oei) Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Jnlon Pacific Wabash Chic Milw St. Pa ui Kansas City South Erie Railr "rolongatfe 99*%, 98 98 94 y2 84% 73 78 98% 122% 65% 46% 30 60 7% 210% 34% 33% 4 9% 23 55% 131% 18% 147% 69% 4%. 6/* 4% 48% 39% 20% 13% 25 12% 31 23% 6% 5',! 25 ®9% 43/16 4% 205 13 58% 28% 135% 165% 16 190% 35 123 8% 3% 15%, 15 4% 991%6 98 98 94% 84% 72 78 99 128% 67% 46% 28 6% 215 34% 32% 3% 9% 25 54 150 6% 485/, 39 20 25 1%, 5 89 249 59 T40 170 195 8% 14 14%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2