Uit den Omtrek Informatie Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Stofzuigerhssis MERTENS HERINGA WUTHR1CH, HAARLEM Philips' Radio-toestellen Sartsljarisstraat 16 - Tel. 10756 Aüe merken stofzuigers BENNEEROEK HEEMSTEDE HILLEGOM HOOFDDORP HALFWEG LISSE LIJNDEN VIJFHUIZEN Aanvaring SASSENHEIM VOGELENZANG ZANDVOORT ASSENDELFT Tragisch ongeval KENNEMERLAND BEVERWIJK VELSEN VELSEN—DRIEHUIS SANTPOORT UITGEEST HEILOO HEEMSKERK Staat van Besommingen RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT WOGNUM MARKTNIEUWS R. K. Volksbond Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond een goed bezochte ledenvergade ring in het R. K. Vereenigingsgebouw. In het openingswoord van den voorzitter, den heer J. van Bakel, werd gesproken over de ernstige tijdsomstandigheden, die nu meer dan ooit een hechte organisatie van de ar beiders noodzaken. Spr. verblijdde de op komst der leden en hij hoopte, dat heel den aanstaanden winter deze onderlinge samen werking der leden, die getuigt van medeleven en belangstelling voor hun organisatie, zich in het vergaderingbezoek zal uiten. Het verheugde den voorzitter ten zeerste, 18 nieuwe leden te kunnen installeeren. Eenige sympathieke, waardeerende woorden gingen met deze installatie samen. Zondag 8 November zal er een H. Mis voor de leden gelezen worden. Het gebruikelijke St. Nicolaasfeest voor de kinderen jaarlijks is weder in de bereidwillige handen van mej. Vermeijs toevertrouwd. Medegedeeld werd, dat het hoofdbestuurs lid, de heer Angenent, hier in de maanden December en Februari een spreekbeurt zal vervullen. R. K. Ziekenfonds. Overgegaan werd tot de bespreking van een op te richten R. K. Ziekenfonds. Zeer waarschijnlijk zal nog dit jaar de Zie kenfondswet (die aansluit op de Ziektewet) worden behandeld en aangenomen. Dan is dus iedere arbeider verplicht zich bij een erkend ziekenfonds (van minstens 10.000 leden) aan te sluiten. De Mij. tot bevordering der Geneeskunst verzocht ten deze o.a. aan het R. K. Werkliedenverbond om medewer king. Men zag zich in principe verplicht te weigeren en waar toch v.n. de oprichting dezer fondsen in het belang der arbeidende klasse is bedoeld, vond men het op den weg van de standsorganisaties liggen, een eigen (d.i. R. K.) fonds op te richten. Bij dit R. K. fonds blijft geheel vrije artsenkeuze, de con tributie zal vrijwel gelijk zijn aan het neu trale fonds, terwijl de leden grootere mede zeggenschap krijgen. Alle katholieken, dus ook niet-leden van den bond en zelfs ook niet-katholieken kunnen toetreden tot dit R. K. doktersfonds, dat gecontracteerd heeft (dus in verbinding staat) met de Mij. tot be vordering der Geneeskunst. In het kort werd ongeveer bovenstaande aan de vergadering medegedeeld. Er circuleeren formulieren tot het teekenen van een bereidverklaring om in principe toe te treden. Deze verplichten echter ten slotte niet tot toetreding bij de oprichting. Nadat vele vragen gesteld waren, inlich tingen ingewonnen en uitgebreide discussies geveerd waren, ging de vergadering ten slotje accoord met het voorstel, om, zoo mo gelijk, over veertien dagen hier ter plaatse tot definitieve oprichting van het fonds te komen. De hoofdbestuurder, de heer Angenent, zal dan nog nader komen toelichten. Deze vergadering, waarop alle katholieke belanghebbenden zullen worden uitgenoodigd en waar een speciale propaganda nog voor gemaakt zal worden, zal uitsluitend ten doel hebben de definitieve oprichting van dit fonds. De voorzitter sprak nog een woord van op wekking tot toetreding en sloot na de be handeling van de rondvraag de vergadering op de gebruikelijke wijze. Aanrijding Op den Heerenweg, hoek Van Merlenlaan vond Maandagmiddag een aan rijding plaats. Een vrachtauto met aanhangwagen kwam de Van Merlenlaan uitrijden en wilde den Heerenweg, richting Bennebroekbroek, op draaien. De bestuurder van dien vrachtauto gaf daartoe een teeken. Uit de richting Bennebroek naderde een luxe-auto, waarvan de bestuurder den vracht auto wel had opgemerkt en ook het gege ven teeken had gezien, doch die later ver klaarde dat het hem niet mogelijk was ge weest te stoppen, omdat de remmen weiger den. Het gevolg was dat de luxe-auto tegen een steenen paal terecht kwam, waardoor de auto ernstig werd beschadigd en naar een garage moest worden gesleept. Een inzittende dame werd niet ernstig door glasscherven aan het gelaat gewond. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij: Hanekamp, Valkenburgerlaan, een post duif. H. Opstel, Bankastraat 71, een gouden sierspeld. A. J. Beek, Res. Novaplein 19, een tabakspijp. F. van den Berg, Eikenlaan 44, 'n medaille. H. J. te Marvelde, Cleesterweg 20, een rozenkrans in étui. P. Waasdorp, Iepen laan 22, een zilveren kettinkje. Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een gummi beenkap, een ledige portemonnaie, een sierspeld, een nummerplaat van een motorrijwielen een si garenaansteker en een étui met schrijfbe hoeften. Badhuis. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 28 Sept. tot en met 3 Oct. genomen 562 douchebaden en 41 kuipbaden. Aan 28 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 12 volwassenen gebruik gemaakt. Vergadering „Het Witte Kruis" Maan dagavond hield de afd. Heemstede van bo vengenoemde vereeniging een ledenvergade ring in Hotel v. Ree. De voorziter Jhr. J. P. W. v. Doorn opende de vergadering, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. De ingekomen stukken behelsden de aan beveling van candidaten voor het hoofdbe stuur. Als leden der commissie tot het nazien der rekening van den penningmeester over 1931 werden benoemd de heeren J. M. v. Beek, D. Pronk en C. Floris Sr. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering behandeld De afgevaardigde, de heer v. Beek, kreeg, wat betreft de verkiezing voor het hoofdbe stuur, opdracht te steunen de candidaten A. W. Michels uit Haarlem, Dr. A. Spanjaard uit Amsterdam en N. J. Rink uit Alkmaar. Algemeen was men tevreden over de goede gang van zaken betreffende Heideheuvel. te meer nog daar de verplegingskosten zeer laag genoemd mogen worden. Betreffende punt 10 der agenda, inleiding over de bespreking eener organisatie van eerste hulpverleening bij persoonlijke en massa-ongelukken door Dr. C. J. Mijnlieff, secretaris van het ,,Oranjekruis", werd den wensch geuit, dat deze inleiding zal leiden tot het aanbrengen van borden met de mede- deelingen waar dokters en verplegers kunnen opgeroepen worden, ook op de secundaire wegen. De rondvraag leverde nog veel stof tot ge- dachtenwisseling. Dr. E. A. M. Droog bracht nog eens ter sprake de malariabestrijding, dit aan de hand van een uitvoerig rapport van den heer C. M. Kuylman. Uit dit rapport blijkt dat met den tegen- woordigen propagandist, den heer J. C. Lui ten, vooral wat Heemstede betreft, zeer veel aan de gevreesde plaag gedaan wordt. Ook zijn steeds verdelgingsmiddelen verkrijgbaar, waarvoor of de dokter of het gezinshoofd zich kunnen wenden tot den propagandist, Lombokstraat 2 te Heemstede, wat ook geldt voor de plaatsen in den omtrek van Heem stede. Enkele andere zaken, meer speciaal de ge zondheidstoestanden te Heemstede betref fende, werden nog besproken, waarna slui ting volgde. Autobus botst tegen vrachtauto Vele gewonden Maandagavond is een autobus van den dienst HaarlemLeiden tegen een vracht auto gereden, welke in de Leidschestraat stilstond, terwijl de chauffeur bezig was den benzine-voorraad aan te vullen. Volgens den bestuurder van de autobus zou de vrachtauto aan de achterzijde niet verlicht geweest zijn en reed een derde auto met verblindend licht. De autobus werd zwaar beschadigd: alle ruiten braken. Een twaalftal passagiers werd gewond. Een had een gebroken arm, terwijl een ander naar een ziekenhuis in Leiden moest worden gebracht. De andere gewon den werden bij bewoners in de omgeving en bij dr. Versluys verbonden. De politie heeft beslag gelegd op de auto bus. Personalia In de vergadering van aan deelhouders van het Electriciteitsbedrijf H. L. S. is benoemd tot lid van den Raad van Beheer, ter voorziening in de vacature van den heer P. de Vreugd, de heer B. W. Loerakker. Personalia Mej. K. W. van de Beid, alhier, slaagde te Leiden voor het examen apothers-assistente. Statuten. De „Stscrt." bevat de statu. van deGewestelijke Afdeeling Noord-Hol land (Zuidelijk Deel) van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland, al hier. „St. Raphael" Maandagavond hield de bond „St. Raphael" zijn ledenvergadering. De waarnemend-voorzitter opende met den Christelijken groet en gaf een overzicht van het de vorige maand gehouden congres van het R. K. W. V. te Utrecht. Na voorlezing van de notulen en verdere mededeelingen, deelde de waarnemend-voor zitter mede, dat devoorzitter, de heer L. Schagen, gemeend heeft zijn functie te moe ten neerleggen. In de volgende vergadering zal in de vacature worden voorzien. De hee ren Bulters en v. Beek werden gekozen als afgevaardigden naar de te houden vergade ring van vakafdeeling VII. Beide genoemde heeren zullen eveneens de afdeeling ver tegenwoordigen op de vergadering van het H. O. V., te houden op 19 October as. te Utrecht en kregen hiertoe vrij mandaat. Hierna ging men over tot behandeling van den beschrijvingsbrief voor laatstgenoemde vergadering. De Zeereerw. heer pastoor J. Spoorman, geestelijk adviseur, gaf een uiteenzetting, om allen een duidelijk beeld te geven van den toestand, waarin wij momenteel leven en wees in groote trekken de lijn aan om door deze moeilijke tijden heen te komen. Door den penningmeester werden vervolgens eenige zaken van financieelen aard behan deld, w.o. ingekomen oproep voor deelname aan een te stichten „Dr. Poelsfonds". Ge zien het groote belang, dat de arbeidersbe weging hierbij heeft, werd een bedrag uit de afd .kas voor dit doel beschikbaar gesteld. Na rondvraag volgde sluiting. Personalia. Bij ministerieele beschikking is voor het tijdvak van 1 October 1931 tot 1 October 1932 benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te dezer plaatse de heer D. de Vries, te Amsterdam. Patronaatsuitvoering Dinsdagavond had de jaarlijksche donateursuitvoering van het Patronaat plaats. Opgevoerd werd „De drie voudige wijsheid van Vader Wang", een Chineesch drama in vier bedrijven, be werkt door Henri Gheon. De directeur van het patronaat heette allen van harte welkom. Zijneerw. gaf een uitleg van het tooneelstuk. Daarna was het woord aan de spelers. Het moeilijke spel werd zeer goed vertolkt. De kleeding en het nieuwe décor droegen er wel toe bij, dit stuk tot zijn recht te doen komen. Het is een succesvolle avond geworden. Retraitefonds „St. Ignatius" Het Re traitespaarfonds „St. Ignatius" hield gister avond in het Bondsgebouw zijn 21ste jaar vergadering. Met den christelijken groet opende de voorzitter, de heer S. Langelaan, de vergadering waarna de notulen werden vastgesteld. Uit het financieel overzicht van den penningmeester bleek, naast een ontvangst van f 464.55 een uitgave van f 109.50. De verschuldigde inlagen bedragen f 357.75, dus alzoo een nadeelig slot van f 2.70. De rekening was door een commissie nagezien en accoord bevonden. Aan de orde is bestuursverkiezing'. Aftredend zijn de hee ren P. Warmerdam, J. G. de Koning, L. v. Dijk en A. v. d. Berg. Wegens drukke werkzaamheden op ander terrein zag de heer Warmerdam zich gaarne van zijn functie ontslagen. De vergadering begreep dit ten volle. De voorzitter dankte den heer Warmerdam voor alles wat hij voor het Retraitewerk heeft gedaan. De heeren de Koning, v. Dijk en v. d. Berg werden bij acclamatie herkozen. De vacature Warmerdam zag men gaarne aangevuld door een jonge kracht, bijv. door iemand uit de Jozefsgezellenvereeniging en dan iemand uit de parochie van de H.H. Engelbewaarders. Dit zal met kapelaan Agterof, vice-praeses der Jozefsgezellen worden overlegd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat van 2124 November een retraite wordt ge houden voor ongehuwden en van 1619 Ja nuari 1932 voor gehuwden. De voorzitter hoopte dat beide retraites zonder moeite voltallig zullen worden. Voorts wees de voorzitter er op, dat nog een paar propagandisten noodig zijn voor het innen van het maandelijksche inleggeld. Staande de vergadering gaven zich een paar leden hiervoor op. De voorzitter deelde in de rond vraag mee dat voor hen welke niet maande lijks sparen en toch een retraite wenschen mee te maken, de penningmeester eiken Zaterdagavond van half 8 tot half 9 zitting zal houden in 't Brongebouw om de gelden in ontvangst te nemen. Hierna sluiting. Een jubileum 3 October herdacht de heer J. Krijgsman den dag dat hij 25 Jaar geleden in dienst trad van den Haarlemmer meerpolder. Na een 10-tal jaren eerst in los sen dienst te zijn geweest, werd Krijgsman als kolenrijder aan het stoomgemaal „De Lijnden" vast aangesteld. Na de electrificatie in 1920 werd hü motordrijver, welke functie hij nog vervult. De jubilaris staat bij zijn superieuren en collega's in hoog aanzien. Het jubileum werd in intiemen kring gevierd. Brug ontzet Dinsdag voer een groote leege Rijnaak, ge trokken door een sleepboot, door de Ring vaart. Tengevolge van den sterken stroom voer het schip tegen het landhoofd van de Vijfhuizerbrug, met zulk een vaart dat het flink ontzet werd en de brug niet goed meer dicht kon. Het schip werd vastgehouden tot een schadevergoedingsregeling met den op zichter tot stand was gekomen. Personalia Mej. W. C. Beumer, alhier, slaagde te Leiden voor het examen apothe- apothekers-assistente. Biljarten De uitslag van den gister avond gehouden vierden wedstrijd in den massakamp tusschen Rusthoek en Nooit Ge dacht, Bennebroek, luidt: P. VadersR. Huis man 69100; D. WarmerdamJ. v. d. Meij 10079; Jb. WarmerdamJ. Huisman 87—100: B. SmitT. Arxhoek 100—87. Totaal 356366 car. ten voordeele van Nooit Ge dacht II. Een stijgend aantal Volgens de laatste telling van onze bevolking is er weer een groei van bijna duizend inwoners. Het aan tal is volgens de laatste telling gestegen tot 8073. Baldadige jeugd Een knaap, die zich vermaakte met het intrappen van een deur bij „Ons Huis", werd gegrepen en door een bu er overgebracht naar het bureau, waar men hem ernstig onderhanden nam over deze ergerlijke baldadigheid. Onze plaatsgenoot, de heer C. Weel, die sinds Zate'dag j.l. werk had gevonden aan den spoorweg voor het verbeteren der lijn, is Dinsdagmorgen, omstreeks half 11 het slachtoffer geworden van zijn arbeid. Naar een ooggetuige ons meedeelde, werd er gewaarschuwd voor een aankomenden trein uit Amsterdam cn de arbeiders verlie ten de baan, om vrij spoor te ge "en. Weel deed echter een S' rp in de vergeer*»* rich ting en werd door den trein tegen den grond geworpen met he'- noodlottig gevolg, dat r.ij met zi.in hoofd 'r de spade vier, wa irmede hij werkzaamheden verrichtte. Per brancard is hij naar het ziekenhuis te Wormervcer overgebracht waar hij kort na het ongeval is overleden. Later op den dag is het lijk naar zijn woning in Assendelft vervoerd. De ongelukkige, die 32 jaar oud is, laat een vrouw met drie nog zeer jeugdige kinde ren achter. De verslagenheid in het dorp is algemeen, daar de heer Weel een oppassend huisvader was. Bij de jongens van het St. Aloysius- patronaat, waarvan hij commissielid was, was hij zeer inaanzien. BURGEMEESTERSCLUB Op initiatief van den heer A. Colijn, bur gemeester van Nieuwer-Amstel, is een burgemeestersclub opgericht, waartoe be- hooren de burgemeesters der gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer, Mijdrecht, Hil- legom, Lisse, Sassenheim en Alkemade. Het lid, volgens de „Tel.", in de bedoeling re gelmatig eenmaal per maand in eikaars gemeente bijeen te komen, ter bespreking van practische aangelegenheden, het bur gemeestersambt betreffende. Bollenschuur verbrand Gisterenavond, omstreeks 11 uur ontdek ten omwonenden dat brand was ontstaan In de bollenschuur van de Fa. Herm. Duiker, aan de Baanstraat alhier. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die op haar beurt het alarmeeringsapparaat in werking zette. Het duurde dan ook niet lang of de brand weer verscheen met de motorspuit ter plaatse. De brand had intusschen een ernstig ka rakter aangenomen. Het vuur vond gretig voedsel in de houten bollenstellingen, man den, etc., zoodat binnen korten tijd de ge- heele bovenverdieping van het groote gebouw in vlammen stond. Spoedig sloegen de vlam men ook door het dak en braken aan alle zijden naar buiten, waarbij de geheele om geving in een rooden gloed werd gezet. De brandweer, onder leiding van den com mandant, den heer H. Blom, koppelde vier slangen op de motorspuit en tastte de vuur zee van twee zijden aan. Niettegenstaande er massa's water in het brandende gebouw wer den geworpen, duurde het nog geruimen tijd vooraleer men het vuur meester begon te worden. Voor het aangrenzende perceel dreigde de eerste oogenblikken ernstig gevaar, doch ook dit kon worden bezworen. Intusschen had het vuur zich medegedeeld aan het gedeelte, dat aan de schuur is ge bouwd en waarin eveneens een flinke voor raad bollen was geborgen. Na ruim een uur was de brandweer het vuur volkomen meester en kon men zicli gaan bepalen tot het nablusschen. Het ge bouw was intusschen totaal uitgebrand. De geheele voorraad bloembollen, ongeveer 1000 mud, ging verloren, terwijl ook de verdere in ventaris, waaronder een partij van 70.000 prijscouranten, grootendeels vernietigd werd. Naar wü vernemen wordt de schade door de verzekering gedekt. De oorzaak moet hoogstwaarschijnlijk gezocht worden in een kachel, welke dag en nacht in het gebouw gestookt werd. De eigenaar had de schuur des avonds om half acht verlaten en toen niets verdachts bemerkt. Ondanks het late uur was nog een groot aantal belangstellenden op de been. De po litie, bijgestaan door marechaussees zorgde voor voldoende afzetting. Bij dezen brand is het nieuwe brandalar- meeringssysteem, dat onlangs werd aange legd, practisch toegepast. Het voldeed uit stekend. Personalia Te Delft Is geslaagd voor het propaedeutische examen vcor mijningenieur, de heer J. W. Fennell alhier. Tentoonstelling De Missienaaikring al hier organiseert gedurende de Kerstdagen een tentoonstelling in het Missiehuis alhier. Kinderkoor Te weinig belangstelling is oorzaak, dat deze week het kinderkoor van de Gemengde Zangvereeniging „Vox Huma na" is opgeheven. Overgeplaatst De heer Jb. Plaatsman, spoorwegbeambte alhier, is als zoodanig overgeplaatst naar Nijmegen. Kerkbericht Zaterdag, 9.30 uur, gezon gen H Mis voor Bruid en Bruidegom. Van 4—8 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van Maria. Catechismus naar gewoonte. Verlaging melkprijs Met ingang van he den is de melkprijs met één cent verlaagd en gebracht op 10 cent per liter. Schouw De schouw over tochten, wate ringen en schouwslooten in den Vennewaters- po'.der wordt gehouden Maandag 10 October aanstaande. V.V.V. De jaarvergadering van de Ver eeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer wordt gehouden Vrijdag 9 Oc tober a.s., des avonds t,e 8 uur in het café van den heer Roozing aan den Rijksstraat weg. Voordracht Door B, en W. is voor de vacature van onderwijzer aan de O. L. School de volgende voordracht gemaakt: 1. P. Noor man te Alkmaar, 2,'J.'Krol te Workum; 3. P. Cornielje te Alkmaar. Altaarwacht Maandag 12 October zal een buitengewone ledenvergadering worden gehouden voor de leden van de Altaar- wacht des avends half acht in het R.K. V er eenigingsgebouw. Alle leden worden dringend uitgenoodigd tot deze bijeenkomst. Ook mogen leden van den Stillen Om gang, die zich wenschen aan te sluiten, deze vergadering bijwonen. van de heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen STOOMTRAWLERS H. C. 231, 5100.—; Beatrice, 1300.—; Schiedijk, 3300.Henriëtte Jacoba, 2600 Amsteldijk, 1500.Ommering, 2400. Derika 4, 2200.Protinus, 3000. Petten, 3200.Dordrecht, 1600.Rijn mond 2300.Alcmaria, 1500.Limbur- gia, 2000.Delfland, 1300.Holland 2, 1800.Timmers, 2300.Reiger, 2000.Emma, 1200. KOTTER S. N. 20, 1410.—. LOGGER K. W. 44, 1350.—. IJMUIDEN, 7 Oct. Marktbericht Tarbot per kilo f 0.950.65, Griet per 50 kilo f 5427, Tong per kilo f 2.401.75, Groote Schol per 50 kilo f 34, Middel schol per 50 kilo 33, Zet schol per 50 kilo f 31 —30, Kleine schol per 50 kilo f 256.60, Bot per 50 kilo f 11.50, Schar per 50 kilo Tongschar per 50 kilocmfwyp muidené— f 14—3.10, Rog per 20 stuks f 30—27, Vleet per stuk 8.50, Pieterman en Poon per 50 kilo f 132.50, Groote schelvisch per 50 kilo f 4537, Middel schelvisch per 50 kilo f 3627, KI. midd. schelvisch per 50 kilo f 1710.50, Kleine schelvisch per 50 kilo f 144.20, Kabeljauw per 125 kilo f 8238, Gullen per 50 kilo f 16—3.30, Leng per stuk f 1.750.60, Heilbot per kilo f 1.85, Wijting per 50 kilo f 4.50—1.20, Koolvisch per stuk f 1.10—0.16, Makreel per 50 kilo f 165, Versche haring per kist f 5.30 2.70, Versche haring per mand f 4.25 f 2.65. DOODEL1JKE AANRIJDING Maandagavond omstreeks 6 uur werd het 6-jarig zoontje van den heer M. J. alhier, dat spelenderwijze het erf van den heer K. af kwam loopen, door een luxe auto, afkom, stig uit Haarlem, aangereden. In zeer zorgwekkerden toestand werd de kleine naar de ouderlijke woning vervoerd. Daar overleed het spoedig aan de gevol gen. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. AMSTERDAM, 7 October Amsterdam- sche Veemarkt Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 343 Vette kalveren: le kwaliteit f 0,64—0.70, 2e kwaliteit f 0.54— 0.62, 3e kwaliteit f 0.44—0.52 per kilo le vendgewicht; 32 nuchtere kalveren f 8—14 per stuk, 640 Varks: Vleeschvarkens we gende van 90—110 kilo f 0.49—0.50, Zware varkens f 0.48—0.49, Vette varkens f 0.44 0.47 per kilo slachtgewicht. Aan het abattoir zijn tevens aangevoerd 9 wagons geslachte runderen uit Dene marken. NOORD-SCHARWOUDE, veiling van 7 October 2200 kilo Wortelen f 1.50—1.80, 1200 stuks Bloemkool f 2.70—3.90, 9500 Roode kool f 0.60—1,40, 3800 Gele kool f 0.600.90. Vroege Witte kool onverkoop baar, 17000 kilo Uien: Uien f 2.203, Grove f 2.60—2.90, Drielingen f 2.302.70, Nep f 4.305, 1000 kilo Spercieboonen f 20 25.30, 1600 Bieten t 2.10—2.60. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Oct. 1200 K.G. Tomaten: A 7.20—7.30, C 4, CC 11.80. 2000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 7.20—7.30, Blauwe Eigenheimers 2.40, Drielingen f 7.90—8. 2700 K.G. Wortelen 1.10—2.10. 1700 stuks Bloemkool: lste soort 1.60—5.80, reuzen 1.60—3.70, 2de s. 0.70—0.80. 23000 Roode kool 0.60—2. 1600 Gele kool 0.60—1.70. 33000 Vroege Witte kool 0.60—0.70. 22000 Uien 2.30—2.80, Grove 2.66—2.80, Drie lingen 2.20—2.50, Nep f 4.40—4.70. 1400 Slaboonen 18—24.70. 10000 Bieten 1.10 2.70. 400 K.G. Druiven: Alicanten 31 33. Frankenthalers f 3437. HOORN, 7 Oct. 1931. Veemarkt. Vette var kens f 3840. Handel matig. WOGNUM, 6 October Marktbericht Druiven per pond f 027—0.34, Spruitkool f 5.108.50, Spinazie f 68, Bloemkool per 100 stuks f 1.20—6.60, Slaboonen per 100 stuks f 0.15—0.28, Snijboonen f 0.32, Me loenen f 0.05—0.16 Heden werd de eerste witlof aangevoerd door Gebr. Commandeur. Kooper werd de firma Rep te Zaandam, tegen den prijs van f 0.25 per kilo. WARMEN HUIZEN, 6 October 1931 Heden bestedde men vcor gele nep 4.40— 4.60; id. drielingen 2.102.30; id. uien 2.402.80; id. uien, groote 2.402.50. Slaboonen 23.10—25.20. Peen 1.76—2.00. Peen, kleine 0.90. Bieten 1.000—1.60. Eigenheimers 4.304.40 per 100 K.G. WOENSDAG 7 OCTOBER 1931 9.70 9.80 34.75 34.85 9.65 9.85 Niet Officieel New-York (cable) 2.47% 2.48% 457e STAATSLOTERIJ. 56.60 56.90 Trekking van Woensdag 7 October Ziirich 48.60 48.80 5e Klasse 1 le Lijst. Hooge Prijzen: WOENSDAG 7 OCTOBER 1931 Vorige Koersen 4383 16348 18495 20443 ƒ460. 4085 10015 10817 11279 ƒ200 2265 74"2 8566 9183 9615 14609 14729 17070 19279 100. Staatsleeningen 5 Nederland 1919 414 Nederl 1916 414 Nederl 1917 4 Neder'and 1931 414 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank "sche Bank Oert. Handel-Mij. Industrieën Jnllever Calvê Delft Alg Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustlek Ned Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O S. Leather Intern. Nlcke) Mijnbouw Boe ton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber A dam Rubber Bandar Oei) Batavia Rubb. Rott. Tapanoeli Serbadjadl Silau .m...... V I. C. O. Allied tntercontin Rubber Scheepvaart Hall. Amerika Lijn iito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomb. Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker H V A. Poerworedjo MMSM Vorstenlanden Actions idem Tabak Jen Batavia Oude Oei! Oostkust Senembah Maxwell ipoorwegen Jnton Pacific \Vabash Chic Milw St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie 100 100 100 96% 86 69 69% 90 118 59% 41% 26 57% 6% 193% 28%« 27% 3% 8 24% 56 121% 16% 135% 63% 3%e 5% 6 4/32 48% 43% 18 13% 20% 10 25 20 5% 32 4% 3% 22% 80% 4 4% 189 13 50 27.50 130 158% 20 145 35 103 7%e 2% 12 12% 3% Prijzen van 70. 18 24 34 98 198 202 438 522 550 764 838 863 915 1272 1431 1502 1832 1866 2293 2411 2418 2550 2610 2S63 2956 3001 3148 3302 3439 3469 3657 37.3 3722 3729 3835 3921 4242 4258 4266 4350 4388 4392 4517 4518 4559 4659 4713 4792 5648 5295 5344 5363 5530 3800 6097 6143 6192 6213 6296 6330 6436 6500 6519 6602 6707 6895 7350 7444 7468 7620 7647 7736 7966 7996 8023 8104 8272 8287 8607 8656 8663 8667 8671 8691 8892 8993 9016 9094 9099 9234 9501 9755 9764 9890 9955 10113 10216 10279 10309 10346 10426 10435 10492 10595 11060 11135 11276 11282 11458 11581 11679 11873 11917 12040 12221 12227 12464 12485 12506 12508 12522 12533 12712 12797 12799 13130 13132 13173 13191 13227 13463 13577 13596 13672 13710 13723 13864 13911 14182 14325 14394 14446 14i73 14513 14778 14797 14854 14934 14941 14988 15052 15278 15418 15502 15511 15722 16187 16451 16601 16613 16627 16658 16661 16672 16915 17153 17211 17318 17380 17420 17459 17520 17620 17628 17787 17963 18088 18167 1S194 18345 18472 18535 18606 18611 18653 18809 18941 19207 19244 19461 19580 19609 19643 19966 20221 20255 20267 20281 20487 20554 20622 20631 20634 20795 20827 20997 9 321 893 2081 2953 3656 4182 4503 4960 6004 6426 7277 7961 8450 8887 9118 HEM, 6 October 1931 (Zuider Kogge) Schctsche gr. 3.50—3.70. Geldersche gr. f 1.40—2.15; kleine 2.05. Uien 1.05—1.10; drielingen 0.90—1.05; nep 20.5—2.15. BOVENKARSPEL, 6 October 1931 Marktbericht „De Tuinbouw" Aardappe len, gr. M. 3.804.05; id. Eigenheimers 2.25. Uien, groote gele 1.15140; id. drielingen 1.15—1.25; id. nep 1.80—2.20 per baal. le Bloemkool 2.308.80; id. 2e 0.75—3.90; id. 3e f 0.75—2.60 per 100 st. Roode kool 0.60. Gele kool 0.600.70. Witte kool 0.60 per 110 K.G. Bleten, groote f 5.10—6.30; ld. kleine 3.40—3.60 per 1000. Slaboonen 2.753.65 per 15 K.G. Duiven 0.29—0.35 per K.G. MEDEMBLIK, 6 Oct. 1931. Marktvereeni- ging „St. Joseph'. Aardappelen: Groote Mui zen f 3—3.65; Kleine Muizen f 3.05—3.75; Ideaal f 2502.60; Geldersche f 2.05—2.20 per baal; Kool: Bloemkool f 0.905.40; Witte kool f 0.600.90 per 100 stuks; Uien: Groote gele f 1.301.40; Kleine gele f 0.80 —0.95; Bieten f 1—1.90; Nep f 2.05—2.10 per baal; Slaboonen f 33.90; Snijboonen f 2 2.50 per zakje. PURMEREN, 6 October. Coöperatieve Cen trale Eierenveiling G. A. Op de gehouden Eieren veiling op Dinsdag waren aangevoerd; 37824 stuks eendeneieren. Prijs f 44.30 per 100; 54898 stuks kipeieren: 70180 Kg. f 6.80 —6.10; 65-66 f 6.10—6.60; 63-64 f fr—6.40; 60-62 f 5.60—6.30; 58-59 f 5.60—6; 56-57 f 5.40—5.70; 53-55 f 5—5.50; 50-52 f 4.20— 4.80; 45-49 f 2.90—4. PURMEREND. 6 Oct. Kleine Fabriekskaas, 5 st. f 31 per 50 kilo: Kleine boerenkaas. 16 st. f 31.50, totaalaanvoer pl.m. 14800 Kilo: handel matig. 1481 kilo Boter melk f 115 140, wei f 0.901.30. 633 Runderen, waaron der 440 vette f 0.700.80 en 135 nielk- en gelde f 140335. handel stug. 58 Stieren f 0.540.64 per kilo, handel stug. 24 Paarden f 80200 per stuk, handel stug. TER AAR, 6 October Veilingbericht Centrale Veiling Snijboonen f 2.80— 3.10, Witte Pronkers 2075 cent, Roode Pronkers 20—35 cent, Peulen m 1.40 per 10 pond, Roode Kool f 0.60—1.40, Witte kool f 0.70—1.30, Spruiten 59 cent per kilo, Bloemkool 1—7 cent, Andijvie f 1—1.80. Sla f 0.602.90, Kroten 13 cent per bos. Spinazie 2045 cent per kist, Postelein 58 402 911 1127 1426 1625 1762 1831 2012 2322 2696 2997 3257 3480 3723 3998 4176 4467 4678 4816 4969 5259 5497 5656 5767 6066 6255 6501 6666 7221 7387 7646 79' 84i2 8712 8917 9048 9193 9281 9456 9694 9885 10195 10364 10559 10710 10968 11178 11382 11623 11865 12191 12403 12614 12834 13030 13243 13591 13738 13905 14226 14491 14693 14987 15176 15294 15532 15845 16164 16480 16690 17066 17282 17488 17663 17948 18272 18414 18634 18964 19242 19388 19583 19821 19989 20122 20132 20321 20633 20770 20973 89 517 921 1129 1464 1630 1765 1836 2037 2410 2759 3081 3268 3486 38i6 4002 4181 4475 4714 4843 5018 5272 5512 5684 5777 6072 6275 6516 6779 7235 7421 7660 8007 8444 8719 8925 9049 9210 9316 9459 9715 9929 161 540 954 1199 1496 16S7 1882 2073 2435 2848 3101 3330 35C3 3874 4026 4185 4495 4725 4873 5063 5301 5566 5704 5795 6124 6310 6543 6891 7242 7504 7688 8044 8486 8755 8943 9120 9217 9335 9489 9716 9960 Nieten: 199 215 632 638 963 1047 1228 1230 1508 1545 1695 1711 226 235 789 829 1093 11C5 1302 1375 1559 1583 1726 1730 10205 1O208 10370 10417 10578 10591 10727 10741 11007 11040 11184 11233 11441 11472 11654 11693 11890 11956 12214 12225 12406 12434 12732 12739 12848 12867 13031 13063 13277 13345 13686 13700 13746 13801 13968 13987 14228 14236 14505 14520 14763 14783 14989 15076 15191 15214 15295 15319 15581 15620 15873 16010 16166 161S6 16491 16525 16692 16730 17104 17127 17316 17326 17492 17547 17746 17785 17974 18010 18277 18285 18426 18475 18690 18702 18965 19008 19264 19276 1940S 19422 19679 19711 19864 19886 20003 20043 20161 20182 20324 20349 20644 20711 20777 20854 1899 2138 2458 2903 3107 3345 3513 3908 4032 4192 4549 4726 4877 5085 5353 5589 5707 5833 6146 6316 6565 6940 7250 7516 7692 8175 8513 8835 8945 9135 9237 9363 9493 9742 10052 10246 10457 10607 10791 11056 11245 11545 11730 12056 12226 12494 12754 12880 13076 13513 13707 13S04 14005 14311 14565 14823 roso 15228 15330 15640 16059 16293 16559 16746 17154 17338 17589 17789 18072 18287 18567 18729 19037 19310 19438 19731 19904 20049 1927 2207 2460 2920 3123 3348 3574 3927 4081 4236 4556 4746 4910 5102 5393 5597 5721 5835 6156 6414 6574 6944 7305 7542 7714 8207 8539 8847 8951 9153 9245 9404 9497 9796 10073 10270 10460 10609 10799 11093 11248 11552 11747 12057 12228 12512 12768 12885 13120 13527 13712 13809 14031 14328 14566 14836 15095 15236 15347 15670 16076 16344 16568 16756 17210 17367 17594 17804 18085 18307 18589 18773 19053 19325 19469 19737 19935 20077 1929 2248 2600 2922 3127 3405 3576 3930 4083 4265 4571 4764 4911 5185 5421 5623 5724 5859 6160 6415 6596 7006 7344 7551 7730 8225 8572 8854 8967 9156 9250 9405 9535 9804 10090 1C305 10501 10620 10822 11109 11250 11563 11801 12092 12232 12536 12782 12942 13144 13546 13722 13859 14053 14379 14569 14841 15096 15260 15444 15697 16113 16389 16609 16828 17224 17382 17625 17825 18114 18362 18600 18825 19213 19341 19545 19755 19946 20081 1947 2269 2667 2931 3211 3414 3626 3944 4127 4284 4602 4774 4927 5188 5433 5728 5942 6174 6489 6647 7036 7376 7595 7841 8242 8610 8903 8976 9157 9274 9424 9594 9828 10125 10350 10543 10684 10832 11150 11285 11574 11835 12149 12335 12577 12815 12948 13156 135"0 13728 13891 14195 14409 14589 14845 15128 15288 15505 15747 16151 16413 16425 16930 17249 17390 17630 17850 18150 18377 18610 18892 19345 19550 19759 19996 20085 20197 20239 20360 20399 20713 20724 20859 20861 20265 20275 20475 20492 20754 20760 20887 20905 211 883 2035 2946 3594 3950 4497 4S36 5S61 6373 7240 7738 8315 8831 9330 10172 10564 12276 12779 13251 13S71 14619 15113 16527 16916 17580 18298 18899 19871 20617 274 881 1106 1396 1592 1755 1966 2272 2670 2944 3221 3425 3672 3994 4162 4463 4663 4795 4929 5194 5476 5756 5991 6204 6495 6651 7217 7377 7633 7962 8279 86S2 8914 9007 9192 9277 9447 9619 9871 10129 10357 10553 10691 10966 11168 11360 11591 11860 12178 12402 12591 12817 12970 13177 13552 13730 13893 14223 14474 14599 14879 15167 15292 15512 15829 16158 16448 16641 16975 17250 17415 17650 17946 18193 18410 18628 18909 19377 19571 19817 19974 20088 20316 20571 20764 20932 36 cent per kilo, Tomaten A f 6.60, B f 5.40—5.70, C f 2 40—3.20 CC f 1.90, BB f 1,10, Gesch. f 2.10. ROTTERDAM, 6 October Vee Aan voer 238 paarden, 5 veulens, 1005 magere runderen, 815 vette runderen, 225 vette kal veren en 959 graskaiveren, 443 nuchtere kal veren, 330 schapen en lammeren, 13 varkens, 62 biggen. Prijzen vette koeien 1 soort 0.78— 0.89, 2e soort 0.640.75, 3e soort 0.48 0.64, stieren le soort 0.680.72, 2e soon 0.56—0.66, 3e soort 0.520.56, vette kal veren le soert 1.181.26, 2e soort 0.85— 0.95, 3e soort 0,700.80 per K.G., melk koeien 200330, kalfvaarzen f 200330 stieren 100375 pinken 110—150, gras kalveren f 165275, slachtpaarden 150- 275, hitten 80160, nuchtere kalveren 6— 13, fokkalveren 1121, biggen 812. Vette runderen handel in le soort rede lijk, overigens traag en nauwelijks prijshou dend. Stieren zeer kalm. Vette kalveren, han del niet gunstig, prima soorten gingen no? redelijk weg, overigens handel zeer traag. Melk- en kalfkoeien, hoewel nog niet vlua handel williger dan vorige week. Graskalverei, met weinig vraag en prijzen lager. Pinker en vaarzen handel slecht. Fok- en nuchtere kalveren handel zeer lui. Biggen nagenoes onverkoopbaar. Paarden kalm, prijzen onver anderd. BODEGRAVEN, 6 October 1931 Kaas markt Kaas: Aanvoer 367 partijten, waar onder 364 Rijksmerk, 14716 stuks, wegende pim. 132435 K.G. Prijs: Goudsche kaas met. Rijksmerk soort 3639. 2e soort 3234, zwaardere tot 40.Handel flauw. LEIDEN, 6 October Vette varkens- markt Aangevoerd 492 stuks, waarvao 437 zwaar en 55 icht. Prijs per K G. levend gewicht zwaar f 0.40 tot f 0. 12, licht f 0 37 tot f 0.40. Handel vlug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2