Uit den Omtrek Informatie ue-koersen Cheq SïcfzuigerSiuis SV2AERTENS Vliegdemonstraties te Santpoort HERKIGAö WUTHR!CH, HAARLEM Bliksembeveiliging Electriciteitsbedrijven Ter Aar, Nieuwveen en Zevenhoven AERDENHOUT (Bentveld) BENNEBROEK HAARLEMMERMEER USSE NIEUW-VENNEP SASSFNHEIM VOGELENZANG K ENNEME PL 4 ND BEVERWIJK VELSEN IJMUIDEN CASTRICUM HEEMSKERK Staat van Besommingen Barteljorisstraat 16- Tel. 10756 Philips Radio-Toestellen MARKTBERICHT RIÏKSVISCHAFSÏ AG DONDERDAG S OCTOBER 1931 9.75 9.85 2.48/2 57.— 58.— 48.60 48.80 12.30 12.80 isro rro ,De man op den achtergrond'' Een knap bescheiden werkman langs het smalle voetpaadje bij de Mar- celisvaart te Overveen staat een oud, verval len woningcomplexje. Een losse plank over de sloot geeft toegang tot den grond, waarop de huisjes staan. „Onbewoonbaar verklaarde wo ning" dreigt den bezoeker van verschillende kanten tegen. In een dezer huisjes werkt in alle stilte en bescheidenheid een bekwaam kunstenaar. Men zou hier eerder een valschen munter,-een bommenfabrikant of een gehei men alcohol-stoker verwachten dan dezen artist, die werkzaam is in dienst van „de allerschoonste kunst." Maar wordt de parel ook niet gegrist uit de stinkende en walgelijke oestergübber? En is niet de welriekende amber een afscheidingsproduct uit het darm kanaal van den potvisch? In deze onooglijke werkplaats, zij het dan ook in landelijke om geving, worden sierlijke, zoetzingende violen gebouwd. De heer Bram Cornet heeft hier zijn ate lier, vervaardigt hier de mooie instrumenten, waarvan er al verscheidene hun weg gevon den hebben naar de concertzalen, waar zij bespeeld-worden door violisten van groote re putatie. Rêeds meerdere malen bestond het voor nemen, dezen stillen werker eens op 'e zoe ken. Toen het goede voornemen gistermiddag in een daad werd omgezet, was de heer Cor net zco vriendelijk, 't een en ander van rijn werk te vertellen en te laten zien. Want ge heimen bestaan er bij den vioolbouwer niet. „Die verhaaltjes over 't geheim van Stradi varius zijn allemaal maar praatjes," zegt de heer Cornet. Bij 't bouwen van 'n viool houd je rekening met de eigenaardigheid van 't hout, dat je voor die viool gebruikt. Hiervoor bestaan geen regels. Dat moet je eenigszins aanvoelen. En dan, de ondervinding spreekt ook een woordje mee, je bent natuurlijk wel aan je vorm en je grootte gebouden, maar met 't bewerken van je dekbladen, kun je zooveel verschillen maken.'* „Werkt u voor een fabriek of voor een zaak?" „Neen. ik werk op hoop van zegen. Bijna al mijn violen verkoop ik door recommandatie van anderen, die van mij een viool kochten. Ik maak de heele viool. Zelfs de schroeven, het staartstuk en de hals maak ik zelf. In een fabriek gaat dat anders. Daar vervaardigt elk z'n eigen werk. 't werk mist daardoor een zekere persoonlijkheid". Al pratende toonde de heer Cornet de ver schillende vormramen voor violen, cello's en contrabassen, de steunblokken, waarin de rug- en borstbladen worden uitgestoken, de klemmen en andere gereedschappen, die bij den bouw te pas komen en ontnam hij ons de illusie, in 't bezit te zyn van een echte Stra divarius Cremonensis an. 1758, ook al staat de vermelding brutaalweg aan den binnenkant van de viool op het rugdek. Als staaltje van zijn bouwkunst liet de heer C. ons nog een prachtig instrument zien, een cello ln onge wone uitvoering, n.l met een zeer donker ge vlamd achterdek en voor 't overige van blank gehouden ahornhout, met een coquet zwart biesje ingelegd. Vrees, dat we den heer C. reeds te lang hadden opgehouden van zyn werk, deed ons fluiten een einde te maken aan t Interes sante bezoek. Schitterend vliegfeest Op het terrein gelegen tegenover het Hotel „Velserend" te Santpoort, zal op Zondag 11 October a.s. des namiddags 2 uur, een groot- sche Luchtvaartmeeting plaats vinden. Slechts zelden zal een gelegenheid geboden worden, de kunstvliegers van zoo nabij gade te slaan als bij deze demonstraties. De meeting, waar men bekende Duitsche kunstvliegers, o.a. Moog, Dietrichs, Maier, Brake, Sachsenberg, met hun sneele machi nes aan het werk kan zien, zal een sportge beurtenis van beteekenis worden. Het programma ls bijzonder aantrekkelijk en veelzijdig samengesteld. Een vliegtuigparade zal de demonstraties inleiden, waama onmiddellijk de vliegtuigen starten voor een formatievlucht, die het exerceeren in de lucht zal toonen. Het kunstvliegen zal den toeschouwers ver trouwd maken met allerhande kunstfiguren, zooals loopings, rollings, vrille, Immelmann- turn, duikvlucht, crazy-vliegen, enz. De demonstraties met het lichte vliegtuig zullen het bewijs leveren dat er reeds thans vliegtuigen zijn onder het bereik van beschei den beurzen. Een ballonjacht zal de volkomen beheer- sching van het vliegtuig door zijn bestuurder bewijzen. In het luchtgevecht trachten de piloten elkaar door allerlei manoeuvres tot landing te dwingen. Het uitwerpen van postzakken dat binnen een op het terrein aangegeven ruimte moet geschieden, stelt aan de bekwaamheid der vliegers de hoogste eischen. Een buitengewone verrassing zal zijn het rugvliegen, de meest moderne vorm van het kunstvliegen. Door al deze demonstraties zal men een beeld krijgen van den huldigen stand der luchtvaart en van de veelzijdigheid der vliegsport. Een sensationeel nummer van het pro gramma zal zijn de parachutesprongen van de piloten Resch en Wlegmayer, die op een hoogte van 1000 M. hun vliegtuigen zullen verlaten. Tot slot zullen passagiersvluchten worden gehouden en 3 vrije vluchten worden verloot onder de programmahouders. Voor de verere regeling verwijzen wij u naar de advertenties op Vrijdag en Zaterdag a.s. in dit blad. Uit de jaarverslagen van bovengenoemde bedrijven ontleenen wil het volgende: Ter Aar De lengte van het net bedraagt onder- grondsch 9.7 K~M. en bovengrondse!) 10.4 K.M. De maximale belasting heeft gedurende 1930 bedragen 76.54375 K.W. tegen 64.9233 ln 1929. Het aantal aansluitingen bedroeg voor lichtdoelelnden 652 en voor krachtdoeleln- den 71, te zamen 723. De tarieven hebben gedurende het afge- loopen jaar bedragen voor licht verbruik be neden 100 K.W.U. 40 cents per K. W. U. en voor het verbruik van 100 K. W. U. en daar boven voor alle K. W. U. 35 cent per K. W. U. alles bij minimum afname van 36 K. W. U. per Jaar. Vrij algemeen werd echter gebruik gemaakt van het vastrechttarief, gebaseerd op het stroomverleden van den verbruiker over 1928. berekend per maand met daarboven 10 ets. per K. W. U. Voor het krachttarief gold een prijs van 20 ets. per K. W. U. voor de eerste 500 K. W. U., 18 ets. voor de volgende 500. 15 ets. voor een gebruik van 10003000, 12 ets. bo ven 3000, en voor verbruik boven 5000 is een bijzondere en nog voordeeliger overeenkomst mogelijk. Voor lichtverbruik 40 ets. werd afgeno men 14541 K.W.U. A 35 ets., 2688 a 10 ets. (vastrecht) 60109 en aan vastrecht werd ont vangen f 9277.70. Voor kracht werd afgenomen A 25 ets 145 K.W.U., a 20 ets. 84585, A 18 ets. 635, a 15 ets. 207, a 12 ets. 5000, a 10 ets. 2820. De straatverlichting eischte 8841 K.W.U., de nachtverlichting 94 K.W.U. a 25 ets f 2.233.75, waarnaast een opbrengst staat voor verlichting van f 22.222.61 en voor kracht van f 2.755.60. Het aantal afnemers, dat onder het vast gestelde minimum van 36 K.W.U. per jaar bleef bedroeg 59. De rekening van baten en lasten sluit met een batig saldo van f 3859.40, de Kapitaal schuld was f 127.684, waarvan in 1930 f 5.400 werd afgelost. De rente hiervan be droeg over f 120.884 5 pet. en over f 6.800 4 pet. Het reservefonds bedroeg f 1.650. De balans sluit met een totaal van activa en passiva van f 128.192.53. Nieuwveen Nam het verbruik voor particuliere doel einden in Nieuwveen over 192 met circa 32 pCt toe, in 1930 was dit 20 pCt. wat voor krach tdoeleinden resp. 21 en 8 pCt. was. De lengte van het net bedraagt ondergrondsch 1.05 K.M. en bovengrondse!) 3.84 K.M. Het aantal straatlantaarns bedroeg 47. Van Leiden werd afgenomen 81661 K.W.U., waarbij 5954 K.W.U. verlies geteld moet w— - den, waarvan de kosten bedroegen f 7615...j of 8.7 cent per K.W.U. De maximale belasting bedroeg 42.375 K.W.U. Het aantal aanslui tingen bedroeg voor lichtdoeleinden 272 en voor krachtdoeleinden 37. De tarieven bedroegen voor verbruik be neden 100 K.W.U. 33 cent en voor verbruik boven 100 K.W.U. 30 cent met daarnaast ook een vastrechttarief met bovendien 10 ets., 8 en 7 ets. per K.W.U. Het grondtarief voor kracht is 20 ets., ver bruik 100 tot 200 K.W.U. 3 ets. reductie. 200 tot 300 K.W.U. 4 ets. 300 tot 500 K.W.U. 6 ets., 500 tot 1000 K.W.U. 7 ets., -000 tot 4000 K.W.U. 8 ets. en boven 4000 K.W.U. 9 ets. De stroomverkoop voor licht was als volgt: 16570 K.W.U. ét 33 ets. f 5468.18; 6051 a 30 ets. f 1815.30; 22254 A 10 ets. f 2225.40; 1257 A 8 ets. f 100.56; 5302 A 7% ets. f 397.65; wegens kracht 7368 K.W.U. A 20 ets. f 1473.60, waaronder f 317 33 reductie de straatverlichting kostte f 1000.20 voor 'n afname van 3324 K.W.U.-en de nachtverlichting f 95.60 voor 956 K.W.U. Aan de Provinciale Utrechtsche Electrici- teits-Maatschappij werd nog geleverd 5418 K.W.U. voor f 809.85. Het aantal lichtaansluitingen vermeerder de met 8. De kapitaalschuld daalde tot f 30.750 waartoe ln 1930 werd afgelost f 2250. Een reservefonds is aanwezig van f 10.000. Aan de gemeente werd een winst uitgekeerd van f 2190.14 nadat reeds f 738.27% in het reserve-fonds was gestort. Uit vorenstaande cijfers blükt wel, dat het Nieuwveensche bedrijf financieel de meest gunstige resultaten oplevert. Een mooie vooruitgang wegens particulier stroomverbruik valt hier te consta'eeren, tegenover 1929 niet minder dan 45 pet., waartoe de verbruiksgroep „Hoog Dijk" flink bijdroeg. De lengte van het net bedraagt boven gronds 9.700 K.M. en ondergronds 0.245 KJW. Ingekocht werden 22383 K. W. U„ waarbij vallen 5052 verlies K. W. U. Lei den bracht voor deze s troom'.everin g ln re kening 2715.47, zoodat de gemiddelde in koopprijs bedroeg 9.9 cents per K. W. U. De maximale belasting was 15.713 K. W. Het aantal aansluitingen bedroeg voor licht doeleinden 169 en voor kracht 8. De tarieven bedroegen voor verbruik be neden 100 K. W. U. 43 ets., van 101—200 alle 40 ets., van 201 en daarboven alle 37 ets., „Hooge Dijk" 45 ets. Voor kracht beneden 109 K. W. U. 13 c s„ van 191—590 K. W. U 17 ets., van 501 en daarboven 16 ets., ..Hooge Dijk" 20 ets. Straatverlichting 50 ets. per K. W. U. Afgeleverd werd 4851 K. W. U. A 43 ets. is gelijk 236.80, 729 K. W. U. A 37 ets. is 269.73, 7145 K. W. U. a 10 ets. is 714.50. Het vastrecht 1070.65. Wegens kracht 882 K. W. U. A 18 ets. is 158.78, 1106 K. W. U. A 17 ets. is 188.02, 13 K. W. U. A 16 ets. is 2.08. Straatverlich' lr.g 2203 K. W. U. a 50 ets. is 1102.50, gegarandeerde opbrengst voor „den Hoogen Dijk" 3219 K. W. U. A 45 ets. is 1448.55 en 1300 A 20 ets. is 260, totaal generaal 22042% K. W. U. tegen 7537.86 of een gemiddelde opbrengst van 34.2 ets. per K. W. U. De rekening van baten en lasten sluit met een batig saido groot 854.77%, zijnde het bedrag, dat uitgaat boven dat der Jaarlyk- sche aflossing, groot 1700. De uitbreiding langs den Stationsweg ten diens'e van de D enrt woning en der Ned. Spoorwegen, benevens de straatverlichting kostte 664.13. De kapitaalschuld bedroeg op het einde van het jaar 35.000. De kosten welke de 4 gemeenten geza menlijk dragen als salarissen e.d. worden verrekend op de basis van het aantal aan sluitingen in Iedere gemeente. Dit was m 1930 voor Ter Aar 61/161; voor Nieuwkoop 58/161 voor Nieuwveen 28/161 en voor Ze venhoven 14/161. Tenslotte kan opgemerkt worden, dat de bedrijven commercieel en technisch onder uitstekende leiding staan. Vereeniging „Bnnrtbelang Aerdenhout Bentveld" Deze vereeniglng houdt een ledenvergadering op Maandag 12 October te 20 uur precies, in Restaurant „Boekenroode" (bovenzaal)Zandvoortschelaan. De agenda vermeldt o.a.: Belangrijke be- stuursmededeelingen; Speelterrein voor de Aerdenhout—Bentveldsche jeugd, en Auto busdienst voor leerlingen Kennemer Lyceum. Personalia Gisteren ls te Utrecht een vergadering gehouden, waar de belangrijkste exporteurs, speciaal van Hollandsche koel- hulseieren, vertegenwoordigd waren en waar men, ln verband met de onzekere tijdsom standigheden en de daaraan verbonden ex port-risico's is overgegaan tot oprichting van een gemeenschappelijke exportcentrale, spe ciaal voor het artikel koelhuiseieren. Tot directeuren werden benoemd de heeren K. Enthoven, Bennnebroek; W. N. Glesen, Apeldoorn en A. Heinen, Apeldoorn. Eerste veiling Gisteravcad hield ö3 onlangs opgerichte veüingsvereeniging „On der Ons" haar eerste veiling in een lokaal; van den heer Elstgeest, vdi. de firma Braam, aan de Schoollaan. Als proef kan deze veiling tamelijk goed geslaagd genoemd worden. Er was zeer groote belangstelling; velen moesten pp straat blijven staan. Het aantal kcopers was echter nu juist niet in evenredigheid met het aantal nieuwsgierige belangstellen den. Er was aan de veiling gebracht pluim vee, konijnen en groenten. De volgende week Woensdag en zoo ver volgens elke week zal 's avonds om 8 uur geveild worden. De grondslag werd gister avond gelegd en met eenige energie en me? tówerking kan deze eerste veiling in de ge meente met succes bestaan blijven. De werkzaamheden aan Oen Zwarteweg De werkzaamheden aan den Zwarteweg hebben medegebracht, dat deze weg sinds eenige weken in een zandweg met hoopen steenen, putten, gaten, kuilen en last not least een kronkelende rails gemetamorpho- seerd is. Daar de wegtoestand nog wel eenige we ken zoo zal blijven, zal aanbrenging van een betere verlichting daar, geen overbodige weelde zijn, want thans ls de toestand bij avond voor voetgangers zeer gevaarlijk. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van rood vonk voorgevallen. Ontvreemd Bij een bewoner van den Huigsloterdijk, alhier, werd eenig geld, dat in een kast was opgeborgen, vermist. De politie stelt een onderzoek in. Ongeval Op den LeimuldercVljk, alhier, reed 's avonds een luxe-auto, waarvan :rle bestuurder plotseling de macht over zijn stuur kwijtraakte. De au'o reed dientenge volge tegen een boom aan en werd ernstig beschadigd. Een der inzittende dames, mej. O., werd door glasscherven vrij ernstig aan het hoofd verwond. Dcor Dr. B uit Leimui- den werd geneeskundige hulp verleend. l'efstal Ten nadeele van den visscber J. W. J. te HcoffMom is uit een schuit, liggende in de Hoofdvaart, ongeveer 30 pond naUn? ontvreemd Bij d° politie werd van dezen diefstal aangifte gedaan. St. Jozefgezellenvereen'ging Deze week vergaderde de St. Jozefgezsl'envereeniging. Als spreker trad dezen avond op de eerw. broeder-overste van de parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zijneerw. hield een causerie over den volksaard en de gebruiken in Zuid- Limburg. Het was een prettige, tevens leerzame avond. De Senior dankte Zijneerw. voor zijn mooie causerie en hoopte, dat hij dezen win ter nogmaals voor de gezellen zou spreken, Personalia Tot rijksveldwachter ter standplaats alhier, is benoemd de heer J. H. Lovink, thans agent van politie te Tiel. Rijksstraatweg In den Rijksstraatweg van Westend of tot aan de Waasbeek, komr voor het verkeer een groote verandering. Wij schreven reeds vroeger, dat in dit ge deelte de trambaan in het midden van den weg zou komen en dat aan de andere Zijde van de straat in het nog te verbreeden trot, toir nieuwe boompjes zouden worden ge plant. Thans is men met het omleggen van de rails begonnen, waarna ook ejn geheele nieuwe bestrating zal worden aange bracht. Met veel werkkrachten hoopt men ln korten tijd het werk klaar te hebben. Jubileum De afdeeling dameszang van de vereeniging „St. Ambrosius" jubileert dezer dagen voor het 5-jar'g bestaan. Ter gelegenheid hiervan wordt Zondag 18 en Maandag 19 Act. een Feestuitvoering ge geven. In studie is hiervoor een operette. Bloempiesdag Santos houdt Zondag a.s. een Bloempjesdag ten bate der t.bc.- bestrijding. De opbrengst hiervan komt ten goede aan uitzending naar sanatoria van onbemiddelde middenstanders. Onderdom^-<-n«ioen fonds Het bestuur vande plaatselijke afdeeling van St. Deus- dedit verzoekt ons mede te dealen, dat er Zondag a s. na de Hoogmis alsnog, zoowel voor georganiseerden als ongeorganiseer den, ge'egenheid bestaat formulieren voor het ouderdomspensioenfor^is in het R.K. Verenigingsgebouw af te halen. AUTO-ONGEVAL Gistermiddag, omstreeks half 3, had op de Schans een auto-ongeval plaats. Toen esn luxe auto en een vrachtauto elkaar in de bocht passeert" ;n hooide men een harden slag. Het bleek dat van den luxe auto de linker-voorband afgeloopen was, tengevolge waarvan het voertuig, na een aanrijding met den vrachtauto, toebehoorende aan L., stuurloos doorreed en in de inrijpoort van de Fa. de Swart tegen een daar staanden vrachtauto caramboleerde. De luxe-auto, bestuurd door S., bekwam gToote schade. De vrachtauto liep niet veel letsel op. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De bestuurder van den luxe-auto beweert, dat de band reeds vóór de aanrijding van het wiel geloopen was. De politie onderzoekt thans wat er eigenlijk gebeurd is. Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde Gisteravond vergaderde de plaatselijke afdeeling van de Ken. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het veil'igsgebouw „Centrum." De voorzitter deelde na een kort openings woord mede, dat de voorgenomen najaars tentoonstelling van bloemen en planten geen doorgang kan vinden, wegens gebrek aan de°lname. Op een verzoek van de zusterafdeeling Leiden om een bijdrage te verleenen ten be hoeve van een aldaar te houden voorjaars tentoonstelling werd afwijzend beschikt. Verder werd medegedeeM, dat op Dins dag 27 October voor de leden een lezing zal worden gehouden. Op dezen avond zal Dr. Kamerling uit Lelden een voordracht hou den met lichtbeelden over het tropische oer woud. Voor dezen avond zullen uitnoodigingen worden gezonden aan directeur en leerlin gen van de R. K. Tuinbouwwinterschool en aan de vellingbestu-en. terwijl de leden het recht zullen hebben een huisgenoot te in- troduceeren. Tot afgevaardigden naar de op 30 Octo ber a.s. te De Bilt te houden vergadering werden benoemd de heeren H. C. van der Colk en B. Helnekamp. Besmettelijke z'ekte In de afgeloopen week ls in deze gemeente 1 geval van rood vonk voorgevallen. BtHarts ais bclastltxmbieeten De afdee ling Beverwijk van den Ned. Bond van Kof fiehuis-, Restauranthouders en Slijters heeft aan het gemeentebestuur een adres ingezon den, waarin wordt verzocht om geen perso- neele belasting meer te heffen van biljarts in koffiehuizen. Verhuring gemeenteland Naar wij ver nemen/zal de verhuring van de gemeente- uanderijen waarschijnlijk in de eerste helft van de maand November plaats hebben. De huur, die over een tijdvak van 5 jaar liep, eindigt op 1 December as. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om voor te stellen de verhuring wederom te deen geschieden voor een tijdvak van 5 jaar. Personalia De heer A. G. Meesters, alhier, slaagde aan de Technische Hooge- school te Delft voor het propade utisch exa men voor werktuigkundig Ingenieur. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van diphtherie voorgevallen. Centrale van Speeltuinvereenigingen De onlangs opgerichte Centrale van Speeltuin vereenigingen in de gemeente Velsen, hield Woensdagavond een vergadering in het club gebouw van „Kindervreugd. Na de voorlezing der notulen, welke wer den goedgekeurd, kwam aan de orde de ver kiezing van een definitief bestuur. Hiervoor werden aangewezen de heeren C. N. Weij, „In Veilige Haven", voorzitter; W. van Cit- ters, „Kindervreugd", penningmeester en N. J. Allan, „IJmuiden Centrum", secretaris Uit elke afdeeling werden twee gedelegeerden aan dit bestuur toegevoegd. In de commissie voor het orgaan kregen een plaats de heeren C. N. Weij, N. J. Allan en W. Davidson. Mocht de speeltuinvereeni- ging „Beverwijk" besluiten tot aansluiting bij de Centrale, dan heeft deze voor de Orgaan commissie nog een lid aan te wijzen. Daar in het dorp Velsen reeds een flink aantal personen lid van „Kindervreugd" zijn en het voor hen zeer lastig is hun kinderen geregeld naar Velsen-Noord te zenden, zul len pogingen in het werk worden gesteld ook daar een speelgelegenheid te vinden. Het uit te geven orgaan, waarvan de ver schijning spoedig is te verwachten, zal in 11.000 exemplaren ln de gemeenten Velsen en Beverwijk, huis aan huis worden verspreid. Personalia, De heer N. C. Ockhuijzen, alhier, verwierf te 's-Hertogenbosch het politie-diploma van den Ned. R. K. Politie bond „St. Mlchaël." Onthulling en overdracht grafsteen op bel graf van mej. J. J. Vahl Woensdagmid dag had op de Herv. begraafplaats, alhier, een korte maar treffende plechtigheid plaats, n.l. de overdracht en onthulling van het gedenkteeken geplaatst door bijdragen van de vrouwen van Castricum cip het graf van wijlen mej. J. J. Vahl. Zooals men weet was mej. Vahl alhier jaren als verloskundige werkzaam. Tegen half 4 had zich het comité, dat daartoe in het leven was geroepen, verza meld op de begraafplaats, onder voorzit terschap van mevr. LommenMaury. De familie, broers en zusters van de overledene waren mede aanwezig. Voorts was een groot aantal vrouwen mede getuige van deze plechtigheid. Na een korte kennismaking sprak mevr Lommen—Maury ongeveer als volgt: By het snelle tempo waarin wy leven is het wel Bijzonder van waarde dat de sym pathieke herinnering aan een doode in de gedachten der menschen doorleeft. Wan neer dit het geval is moet daartoe wel een zeer byzondere aanleiding zyn. Staande aan het graf van mej. Vahl mogen wy zeggen, dat de herinnering aan haar vruchtbaar leven niet licht zal worden vergeten. De burgerij van Castricum en vooral de moe ders der gezinnen, heb'en hun sympathie voor dé overledene willen doen blijken door op haar graf een monument te plaatsen. In het volle leven, m'dden in haar zegen- riiken arbeid, werd de levensdraad plotse ling afgesneden. Het moge een troost zyn voor de familie, de gedachte in zich te kun nen dragen, dat deze vrouw, wier arbe'd opoffering, liefde, gezinszegen beteekende, de belooning voor haar aardsche werken wel zal hebben ontvangen. Met deze woorden gewyd aan de nage dachtenis van mej. Vahl en met de bede, dat de barmhartige God haar vele goede daden mag vergelden, verklaar lk dit mo nument voor onthuld en draag het hierbij aan de familie over. Namens de familie voerde hierop de heer J. J. Vahl te Helloo het woord. Wat onze zuster ti'dens haar leven voor u geweest is behoef ik niet uit te spreken, gij hebt baar mogelijk nog beter gekend dan wij, ómdat zij in haar arbeid dagelijks met zoovelen in aanraking kwam. Hoe droevig ons de slag heeft getroffen, d't is ons nog een troost, dat zy door zoovelen betreurd wordt en dat hare herinnering in uwe har ten is blijven voortleven. WU danken u har- te'"k voor dit <rroote bewiis van uwe deel neming. Dit mooie gedenkteeken. dat wy in grooten dank van u aanvaarden, zal al tijd tot ons spreken van uwe liefde voor onze zuster. De cemente Castricum en hare Inwoners zullen in onze gedachten bliiven voortleven. Hiermede was deze korte plechtigheid be ëindigd. Na nog eenige oogenbükken ln stil overdenken, werd de dnodenakker verlaten Het monument stelt vcor een afgeknapte zuil als symbool van een plotseling afgesne den leven. Mond- en klauwzeer Door P. K. alhier, is aangifte gedaan van mond- en Klauwzeer onder zyn vee. Het ls te wenschen, dat het by dit eene geval in deze gemeente beperkt blijft. Winkellersvereenlging Woensdagavond vond in het R. K. Vereenigingsbebouw een ledenvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging. De voorzitter, de heer H. Bergfeldt, opende met den Chr. groet en deelde mede, dat besprekingen zyn gevoerd ten aanzien van wering „vliegende winkels" en het uit venten van allerlei artikelen door vreemde kooplieden, waartegen niet veel schijnt ge daan te kunnen worden, althans niet met dwingende maatregelen. Alsnog zal getracht worden middelen te beramen om uitwassen zooveel mogelijk tegen te gaan. Dan kwam in bespreking het kardinale punt van de agenda, de St. Nicolaas- reclame. Verschillende voorstellen kwamen in be spreking met als resultaat, dat eerige uit de vergadering geopperde denkbeelden onder de oogen zullen worden gezien en verder uitgewerkt door Je hiertoe te be noemen commissie. De commissie, welke ook het vorig jaar als zoodanig heeft gefungeerd, bestaande uit de heeren W. Meyer, G. Groot, N. O. Henneman, P. v. Riesen en S. Zonneveld, werd met algemeene stemmen herbenoemd, terwyi zy met 2 leden zal worden uitge breid, om het vele werk, hieraan verbonden, meer -te verdeelen. Gekozen werden de heeren D. Schipper en N. Meyiand. De commissie zal met het bestuur der Winkelvereeniging vergaderen, ter bespreking der te nemen maatregelen, op Dinsdag 13 October. Na rondvraag, waarin nog enkele Interne aangelegenheden werden besproken, werd oa. nog medegedeeld, dat tot en met de eerstvolgende ledenvergadering gelegenheid bestaat, zich op te geven als lid der ver eeniging (welk lidmaatschap verplichtend is, om te kunnen deelnemen aan de St. Nicolaas-reclame) Hierna sluiting met den Chr. groet. van de heden aan oen Rijksvlschafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Nellie Geziena, 2000.—; Gloria, 7600.—; Utrecht, 3800.Ferseus, 2100.Pene lope, f 2300.Adriatic, f 3700.— Fram, '77 2600.—; R. O. 15, 2000.—; Zeehond, 1372 1400Condor, 2400.—; Zeeleeuw, 1400.—; Gerard, 4800.—. KOTTERS B. X. 203, 930.—; O. 335, 630.—; G. 365, 5073 1010.—; F. N. 136, 830—, 5956 Pekelharing: K. W. 20, 1428.—; Com de Bosr, 3910. Versche haring: K. W. 141, 569 L. T. 1174, f 897.— L. T. 340, f 817.—; L. T. 106, 1452—; L. T. 534 f 563.— L. T. 137, 830.—; IJ. H. 828, f 863.—; IJ. H. 187, 836.—IJ. H. 138, 1178.—. N i e t-o f f i c i e e 1. 4i7i STAATS O tc',U. Trekking van Donderdag 8 October 1931. 5e Masse. 12e lijst, Hooge Prijzen: 13897 1500. 9623 12908 14070 15089 1000. 6538 666) 8633 8659 12691 15727 175S8 400. 2756 5135 6583 6665 11479 15060 18516 19208 19673 290. 1328 4157 45S1 5891 6286 9030 9365 9177 9365 11452 13022 18875 12C62 100. Prüzen van 70 417 i.56 561 837 1409 1410 1405 1641 1903 1728 2883 3630 4478 200 1404 1759 2937 3772 4441 5192 6098 1817 2978 3825 1837 3305 3922 4513 4537 5224 5213 6272 6460 3026 3992 4634 5435 6542 2096 3185 4146 4687 5677 6576 972 1657 2254 3234 4154 4734 5873 1184 1725 2639 3485 4407 4828 5538 6598 6599 IJMUIDEN, 8 October 1931 Markt bericht Tarbot üer ki'.o f 10.70, Grie' kilo f 17—4, kilo f 4640, KI. rriddel schelvisch per 50 kilo f 27.5020, Kleine scheivicch per 50 kilo f 14505, Kabeljauw per 125 kilo f 7855, Gullen per 50 kilo f 194 80, Leng per stuk f 0.90. Heilbot per kilo f 1.85, Wij ting per 50 kilo f 4.70—2.40, Keolvisch pe- stuk f i.60—0.20, Makreel per 50 kilo f 14.50 1424 850, Versche naring per kist f 63.80, Versche haring per mand f 2.70—2220. Brussel 34.60 34.80 9.45 9.55 New-York (cable) 2.471/2 Beriyn ZUrich MtMMMa Madrid 46300 eieren f 4—4.10. 6709 6804 6849 6930 6976 7019 7020 7101 7253 7294 7327 7329 7333 7378 7390 7419 7432 7458 7586 7730 7756 J7S4 7829 7907 8239 8252 8326 8456 8552 8621 8687 8721 8781 8823 9036 9078 9170 9187 92S9 9331 9355 9389 9625 9811 9873 9878 98C7 9957 10004 1O012 10124 10336 10421 1C647 10732 10770 10827 10831 10946 11067 11121 11216 11546 115S9 11615 11642 11671 11802 11847 11892 11920 11959 12299 12497 12163 12668 127C3 12719 12758 12824 12316 12890 12891 13002 13012 13147 13089 13101 13195 13375 13468 134S0 13671 13699 13748 13728 13781 13813 13874 13917 13921 14095 1+125 14130 14203 14276 14399 14413 14698 H937 140 7 15U1 15129 15245 15312 15425 15733 15810 16012 16042 16145 16197 16432 16717 16815 17119 17191 17309 17310 '7365 174S6 17541 17623 17616 17734 17745 17917 17924 18077 18195 18219 18310 18381 18446 18485 18641 18652 18092 18722 18931 18963 18987 19020 19078 19141 19198 192C5 19212 19322 19404 19420 19432 194S6 19537 19538 19659 19931 20106 10125 20333 20522 20555 Nle 20562 len: 20810 20 340 12 31 45 52 87 101 110 115 130 225 229 753 260 315 331 412 478 489 548 578 606 625 636 646 653 684 691 810 813 862 850 924 933 935 997 10CO IOOS 1033 1052 1058 1074 1135 1164 1332 1364 1393 1424 1452 1488 1517 1541 1570 1571 1590 1600 1509 1617 1656 1671 1735 1774 1779 1838 18C2 1939 2013 2027 2029 2039 2051 2085 2092 2097 2135 2141 2181 2205 2391 2407 2450 2453 2492 2502 2567 2517 2742 2820 2376 2887 2902 2914 2930 2941 2964 2972 29S6 2998 2999 3034 3084 3116 3126 3150 3137 3138 3139 3232 3240 3338 3395 3406 3423 3429 3499 3541 3549 3557 3621 3622 3670 3671 3598 3709 3924 3935 39S6 4001 4021 4022 4029 4039 4177 4203 4220 4295 4302 4335 4338 4333 4384 4394 4415 4416 4464 4485 4510 4522 4615 4626 4676 4593 4740 4765 4767 4817 4E52 4920 4922 4942 4951 4971 4983 5CC2 5100 5118 5144 5166 5182 5197 5223 5233 5239 5245 5283 5326 5391 5417 5353 5558 5377 5591 5616 5612 5695 5678 5690 5697 5698 5712 5720 5722 5735 5743 5751 5753 5754 5772 5857 5864 5870 5882 58S6 5887 5957 5956 6046 6147 61(3 6221 6233 6249 6267 6308 6326 6332 6334 6350 6336 6550 6453 6191 6525 6563 6570 6590 6559 6687 66S8 6734 67.6 6855 6873 6908 6968 6959 6996 7015 7056 7081 7165 7204 7218 7222 7227 7233 7236 7250 72)7 7273 7279 7292 7303 7311 73Ó3 7374 7414 7456 7173 7589 7595 7634 7677 7679 7696 7708 7716 7792 7804 7811 7326 7877 7S93 7896 791.7 7985 7994 8021 8051 8121 8134 8177 8183 8198 8228 8277 8285 8301 8350 8365' 8459 8179 8487 8520 8554 8570 8582 8529 8642 8672 8674 8676 8769 8771 8772 8779 8820 8822 8339 8873 8390 8916 S919 8955 8988 8995 9003 9098 9129 9191 9205 9223 9238 9239 9254 9303 9358 9352 9428 9446 9477 -9543 - 9574 9576 9593 9636 9652 9677 9698 9713 9776 SS07 9824 9846 9923 9935 9967 10031 10056 1C0ÖS 10071 1CGS4 10110 0137 10181 f 25-31- 627 ov°rhoiid°rs f 22-29' 5 bok-0215 103,4 103,6 '"352 >0390 IP398 10408 10450 25—31, 627 OV„rhOUÜ;rs 22-29, 5 bok ,04s5 ^3 ,0-n ]nr6, ,rfi36 ]os;5 ,C5M ken en geiten J 3—5, 10 varkens (magere) IC678 1C6Q0 107G0 ln702 107(j8 ,c737 |C765 ,0325 22; 56 idem (vette) per Kg. 0.370.41; 1 gs-44 1C8S8 1C90S 10911 10951 10998 1130.9 11022 176 biggen 812; konijnen 0.50—2; 129 )1033 11034 11C87 11176 1I1S7 11188 11211 11241 kippen 0.70—3.25; hanen 0 50—0.70. 11249 11273 11003 11307 11333 11356 11418 11434 BROEK OP LANGENDIJK 1900 K.G. 11439 11451 11457 11470 11505 11550 115C0 11605 aardappelen: Schotsche muizen f 5.90: Drie-"702 11729 11822 11904 11912 11914 11915 11903 1 10fini 10/inn tonti imon hah itntt snTn s <->r- lingen 7.407 -1.90; 6500 stuks 70- 9700 K G wortelen f 1 40 12007 12009 12011 12020 12022 12032 12070 12105 tuks bloemkool ^e ^sooit 1.60-12133 |:174 12194 12207 12326 |2«5 12«i |2437 c„ non-12458 12471 12479 12498 12502 12515 12517 12566 3.50; reuzen 1.50—3.(0, 2e soort °-7£—°;80* 12585 12596 12678 12707 12769 12872 12931 12937 9000 K.G. Roode kool 0.70—2.10: 10.000 K.G. )2958 j-ggg 130I, ,30]9 ,3C9, j3|,8 ,3|64 ,3206 Gele kool 0.60—170; 28000 KG. witte kool 13237 13241 13298 13307 13365 13390 13426 13443 0.60; 9500 K.G. Uien 2.60—2.80; Grove 2.60— 13489 13523 13563 13579 13599 13625 13)32 13637 2.80; Drielingen 2.30—2.50; Nep 4.30—4.50; 13541 13673 13678 13718 13725 13752 13805 13861 300 K.G. Slaboonen 20—25; 1150 krop an-13S72 13922 15927 I39S1 13951 13997 14029 14174 dijvie 0.50; 3900 K.G. bieten 1.30—2.20. 14185 14U'° 14197 14317 14452 14452 14452 14123 J 14480 14537 14603 14673 14712 14731 14741 14757 's-HERTOGENBOSCH, 7 October 1931. 14275 14800 14817 14850 14865 14872 14924 14960 Op de markt van neden waren aangevoerd 14971 14984 15042 15052 15094 15J44 15192 15198 2242 stuks: 1336 rtuks hoornvee, 791 big- )5g42 ,57r9 ,cgl3 15343 15861 15881 15892 gen, 16 zeugen, 46 schapen-lammeren, 53 |5sn2 ,59l3 ,59I7 t5927 15934 ]5P37 ,5940 159fl9 kalveren. 15970 15973 15981 16041 16053 16087 16114 !6'31 De prUzen waren als volgt: 16154 16212 16734 16258 162S7 16290 162S5 16299 Kalfkoelen f 180—320 per stuk, Kalfvaar- 16339 16435 16461 16519 16537 16556 16569 16629 zen f 160260 per stuk, Magere ossen en '5553 16750 16799 16933 16941 16973 16976 16996 koelen f 120-245 oei stuk Vette ossen en 17042 1712(1 17140 17196 17208 17209 17234 17255 koeien 1 ïzu z« pei stuk, verre ossen en ,7277 ,731? ,7„0 |7369 |73S, ,73C2 |74SQ koeien le kwaliteit 38—42 c„nt per pond. t755S 17559 1750.3 1761! I7632 17674 17682 17701 2e kwaliteit 33—36 cent per pond, Pinken 177i0 17717 17741 17747 17707 t78(l8 ,7f!09 I7830 f 90—160 per stuk. Zeugen f 45—60 per stuk, I7S34 17878 17892 17909 17928 18085 18111 18116 Biffgen f 6—12 per week. Pehapen f 17- 1S125, 18170 18"07 18282 15277 18353 18359 IS360 24 per stuk, Lammeren f 18-22 per stuk. 18355 18507 18521 18530 18558 18545 18^4 18582 Verdere mededeelineen' 18749 18757 18770 18782 18785 18885 18017 18040 verdere meaeoeeungen. 18975 19012 19023 19040 19051 19071 19080 19087 Handel over het algemeen hetzelfde als 19144 19104 19254 19315 193''4 lotsi 10409 19419 vorige week. Kalf- en melkvee met eenigs- |9/*8.5 19498 19506 1950S 1051s 19539 19593 19664 zins lagere prijzen. 19709 19754 19809 198'5 19882 19940 19980 19997 Schapen ongeveer dezelfde pryzen als '5031 20040 20165 20207 2923S 2"254 23269 20332 ^.ppfr 20337 20343 20348 20116 20456 20479 20558 20572 Biggenhandel iets beter. 20882 20747 20762 20782 20700 20023 20049 20063 PURMEREND, 7 Oct. 1931 Afslagver- Verbeterinzen: eeniglng Beemster, Purmerend en Omstr. 5e Klasse. 11e Lijst: 15167 m. z 14167. Aardappelen: Borgars 0.76 tot 1.17 per 25 K.G., dubbele slaboonen 2.25 tot 3.05, id. z. draad 2.50 tot 3.80, id. enkele 2 80, id. enkele z. dr. 1.75 tot 3.00, stoksnijboonen 1.65 tot 5.10, stamsnijboonen (breede) 0.45 tot 3 60 per 15 K.G., tomaten A 0 66 tot 0.89, id. B 0.66 tot 0.89, id. C 0.42 tot 0.63 per 10 K.G., bloemkool 2 00 tot 8.00, roode koel 1.00 toe 1.90, savoye kool 1.80 tot 3.20 per 100, spruitkool 0.30 tot 1.40 per 15 KG., spinazie 0.10 tot 0 58 per 6 K.G., postelein 0.42 tot 0.72 per t' K G., sla 0.40 tot 1,49 per 100 krop, andijvie 0.20 tot 0.65 per kist, seldery 3.00 tot 6.00 per 100 bos, bieten 5 50 tot 8.00 per 1000, wortelen 3.40 tot 7.60 per 100 bos, uien 0.50 tot 0.64, ld. drielingen 0.30 tot 0.36 per 25 K G., dra ven (Alicanten) 0.32 tot 0.42 per X G., appels: Brabantsche Bellefleur 4.tot 14.—, zoete Bellefleur 4 tot 10.Blsmarck-appel 4.tot 11.—. idem van Maarse 6—12: Ardr. Hofer 12—30; Dresselhuis 10—20; Mr. Dix 11—22; Spilth 820; Stenhuis 1018; Stolze 716; Nieu- wenhuis 6—16; Glow 616; Juliane 920 Carnevall 1021; War 50120; Red Canna en Emperor 50140; Peache 60130; Puik Perfection 30—90; Jacoba 40—130; Oranje Queen 35105; Souvenir 3085; Fiscales 1440; Vuurpijlen 20—47; Asters en Anjers 527; Helianthus 1020 Africa 4; Ryanante 5—27; Pulling 7—30; Miss Caveli 8—25; Blanche Petoe 10—28; Roselandia 2460; Hadley 27—80; Columbia 18—56; Claude Per- nett 1964; Noach en Brianclit 1663; Groen 1044. Bramley Seedling 3 tot 10.Fisher's Eerstling 2.— tot 8.—. Notaris-appel 4.— tot 14.—, Present van Engeland 3.— tot 16.—. Reirette, goud 6.— tot 18.—, Sterappel 10 tot 18.—, Graham Juhli 6.— lot 18.—, Trans parante de Cronsels 9.tot 10.per 100 K.G. Peren: Beurré Hardy 12.tot 26.—. beurré Lebrun 7.— tot 16.—, boeren groen 3.— tot 5.50, Comtessc de Paris 3.— tot 7.—. Conseiller de la Cour 3.— tot 10.—, Duran- deau 3 tot 11.—. Duchess Williams 2 50 tot 6.—, Gieser Wildeman f 4.40—10. Her- zogin Elza f 421, Kamperveen f 3 50—5, Louise Bonne t 14—42. Maagdenpeer f 3—8. Nouveau Poiteau f 3—10, Perzikpeer f 2— 9„ Soldat. Laboureur 3—11, Vertilon f 8 50. Winterlouwrie f 60 R0. al'es oer 100 kilo. tGermainpeeRraotk.OYatdg4eS VOLENDAM, 7 Oct. 1931. Heden werden aan de veiling aangevoerd 50634 eendeneieren prijs f 4.12—4.19; 489 kipeieren, prijs t 6.10— 5.45. BEVERWIJK, 7 Oct. Bloemboller veiling ,,'t Centrum." Herfstbloemen per bos: Climax 9—16; Elta 8—13; Ncvmandië 15—35; Hervester 12—28: Sept. White 14—50, Nel- sone 12; Gold Vlinder 18—36; Geel 7—15; Juliane 12—30; rtoem van Aalsmeer 8—27; 0.10 per bos; Pieterselie 0.04—Q.10 per bos. BEVERWIJK, 7 Oct. NatuurstaaksnU- boonen 9—17; kas idem 32—40; natuur- en kastomaten 18; dubb. heereboonen 19—25; enk. stok 12—28; tro - 20—33; druiven 30—40; aardappelen 36: spruiten 6—13; spinazie 4—11; postelein 9—13; uien en bieten 24 ct.div doperwten 2347 ct„ Der K.G.; sia 1560; andijvie ló—40; postelein 40—o0: spinazie 2'85; Bredasche groene K-'ol 20—55; boerenkool 20—30; afbreekpeen 2085; stormsnyboonen 1570, per Kist; bloemkool 510 en 54; groene kool 35: roode kool 35; meloenen 517; Komkom mers 610 en 2—7; soepknollen 9 per stuk; wortelen 410; prei 814; raapstelen, radijs, selderie en pieterselie 3% per bos. HAARLEM, 7 October Appelen 0.10 —0 30 per K.G.; Peren 0.03—0 35 per K.G.; Tomaten I 0.03—0.12 per K.G.; Hee- renbooren J 0.20—0 30 per K.G.; Snyboo- nen 0.20—0.40 per KG.; Spinazie 0.30— 0.70 per kist; Postelein 0 20--0.50 p. kist; Groene kool 0.25—0 40 per kist; Spruiten f 1.75—2.25 per zak; Andyvie 1 003 80 per 100 stuik; Sla /0 602.C0 per 100 krop; Bloemkool 0.030.10 per stuk: Roode kool 0.04—0 08 per stuk; Gele kool 0.04 0.14 per stuk: Wortelen f 0.05—0 12 per bos; Prei 0 040 10 per bos: Selderie 0.02—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2