BAHLMANN Co. Een nieuwe tijd wordt hiermede ingeluid tegen prijzen ALS NOOIT TEVOREN! Hoover, de man die redding brengt R. K. Jongenspatronaten Circus Sarrasani te Haarlem? lül NIEUWENDIJK AMSTERDAM Afd.: TAPIJTEN In onze Meubel- en Tapijt-afdeeling hebben wij nJ. groote plannen voor het a.s. voorjaar. Nieuwe dingen, in nieuwe vormen en nieuwe kleuren. Om dat mogelijk te maken is het noodig, dat zéér vele restanten en monsters tegen eiken prijs worden opgeruimd Daartoe houden wij een „SCHOONSCHIP-VERKOOP", welke aanvangt Donderdag 8 October a.s., 's morgens om half negen SOCIAAL LEVEN De Sociale Studiedagen te Dergen ui. BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Jhr. De Graeff in Holland terug De kabinetskrisis in Duitschland Zijn plannen voor een betere wereld Bij de gisteravond op het Witte Huls te Washington gehouden conferentie heeft president Hoover een uitvoerige verklaring afgelegd, waarin hU oa. zegt. dat de krisis ten gevolge van de gebeurtenissen in Euro pa en de daling der goederenprijzen in Ame rika een vrees hebben veroorzaakt,, die. ge zien. de ryke hulpbronnen van het land m het geheel niet Is gerechtvaardigd. Een ge meenschappelijke actie van bankiers en re geering is noodig. om het vertrouwen te her stellen. Hoover stelt daarom voor. dat de bankiers der V. S. een som van tenminste 500 millioen dollar bijeen zullen brengen, ten einde bankaccepten te disconteeren. die tot nog tco door het disconto van de federale reservebanken niet waren toegelaten STADSNIEUWS Faillissementen De nieuwe voorzitter van den Haarlemschen Bond N. V. Ned. Handels- cn Landbouwbon!: Hypotheken 29.100.— Aanvrage voor het Cavalerie-terrein Provinciale Staten van Noordholland SPORT EN SPEL VOETBAL Uit de Engelsche Competitie GYMNASTIEK DAMMEN BILJARTEN Jubileum Nederlaagwedstrijden bij D. O. K. Heemstede !W!W De laatste der sociale studiedagen te Ber gen werd Ingezet met een Gen. H. Communie der aanwezigen, terw.jl door Rector Bots, Geest. Adviseur, de H. Mis werd opgedragen. Om half negen werd door den voorzitrer de vergadering heropend. Medegedeeld werd, dat door het C. B. in overweging was geno men om bij voldoende afname he' v rs ag der sociale studiedagen in druk te doen uit geven. Daarna was het woord aan rector Bots voor het uitspreken van zijn rede: „Het zieleleven van den arbeider". Onder de oude wet, aldus Rector Bots, golden de armen meestal als zondaars, om dat file menscten order een las: van het da- ge ijksch werk geen tijd en gelegenheid had den om de wet tot ln de puntjes te verzor gen. Maar Christus kwam aan de armen het evangelie verkondigen, een levensregel, die ook voor de arbeiders bestemd was. Toch zijn mlllioenen arbeiders in deze eeuw afval lig geworden, dat is evenwel niet de schuld van het evangelie en zelfs maar voor een klein deel de schuld van de arbeiders. Maar schold daaraan heeft vooral de geest die om maatschappelijk leven behecrscht, en die het zoo moeilijk maakt christelijk te leven. Dat is dan ook het grootste godsdienstig-zedelijk element in onze sociale aetie, dat zij tracht in. onze samenleving zulke ver'c'dingen terug te brengen, die het godsliens ig 1 en weer mogelijk maken en bevorderen. Maar colt aan ons, die trouw bleven, Is de geest van dezen tijd niet zonder invloed voorbij gegaan. Ons godsdienstig leven is te vormelijk, te uiterlijk geworden, maar voor God zijn wet en leer geen doel, maar slechts middel om den dwalenden en zwakken mensch te hel pen om tot h:t hart tan God te komen. Het doel van den godsdien t is volgens spr. de liefde, de persoonlijke omgang met God. De kerk met heel haar liturgie en genade middelen is er op gericht ons te brengen in de goddelijke tegenwoordigheid van Christus. Christen zijn telee'.cent vei langen raar God heimwee naar God en omgaan met Hem. Zeifs iemand met een groot Godsverlangen, al begaat hij nog zoo vele zwakheden, is er beter aan toe, dan iemand, die correct leeft, maar vér van God af in zijn gezindheid en gedachten. Ons gededien-t'g leven mi:t al te zeer het persoonlijke element, daarom mist het die blijheid ,dle Christus aan de kinderen Goor. heeft toegezegd. Daarom mist het vooral de geestdrift, waardoor zich de eerste chrls't- nen onderscheiden en welke zoo dringend noodig is om de duizenden terug te winnen, die van Christus zijn vervreemd. Welnu, met den Christus kan eik arbeider omgaan, voor dien omgang zijn geen bijzondere vormen voorgeschreven, men behoeft slechts aan Hem te denken, naar Hem te zien, zooals Sint Jozef dat deed onder zijn werk. Wij moeten in ons de behoeften aankweeken aan Hem zcoals Hij die voelt aan ons. Wi) moeten Christus terug halen in ons hart, zoo openen wij Hem den weg naar onze samenleving. Een hartelijk applaus dankt den zoo sym pathieken Bondsadvlseur. Nadat de koffie geserveerd was, hield de heer J. Andriessen een inleiding over „Inter nationale organisatie". Na een korte inlei ding van den voorzitter geeft hij het woord aan den beer Andriessen. Het schijnt mij, aldus de inleider, niet de bedoeling van de Initiatiefnemers dezer stu diedagen, dat zij bij het laten behande en van dit onderwerp uitsluitend gedacht lub ben aan een technische verhandeling van bepaalde Internationale organisaties. Hier om al met, omdat behandeling van een on derwerp als dit in een kring van Katholiek georganiseerde arbeiders, noopt tol het den ken aan wat Genève op dit gebied te aan- sclföuwen geeft. Met name zal hier gedacht zijn aan Volkenbond, Int. Arbeidsbureau en aan Int. verbindingen van arbeidersorgan.- saties. Indien deze gedachtengang juist is moet raas; de bedeelde teehnische veehan deling ook gedacht zijn aan een behandeling in verband met onze katholieke staats- en maatschappijleer. Vandaar dat het onderwerp ook zou kun nen luiden: „Genève en wij Katholieken". In dezen zin, aldus spr., heb ik dan ook het onderwerp en de behandeling daarvan opge vat, waarbij cpr. tevens een beschouwing gaf over wat er in Genève aan internationale organisatie is, om dan langer stil te staan bij de vraag: hoe wij als Katholieken tegen over deze organisatie en deszelfs werkzaam heden, ontwikkeling en strevingen staan. Dat in deze beschouwingen ook betrokken werd ons Int. Christelijk Vakverbond en zijn positie, alsmede dat de aandacht ge schonken werd aan onze katholieke arbei ders-internationale, zal wel niemand ver wonderen. Spr. bepaalde zich bij de behan deling van net onderwerp in hoofdzaak tot de groote lijnen van het vraagstuk, terwijl bij de discussies meer in de bijzonderheden werd afgedaald. Na een dankwoord van den voorzitter, was het woord aan onzen gastheer Pater Philli- pona, Dir. van het Retraitehuis. Zijn les was weliswaar een korte, maar niettemin een in teressante. Spr. wees er op, dat dankbaar wordt herinnerd aan hetgeen Paus Pius XI voor de arbeiders heeft gedaan. Maar tus- schen Leo XIII en Pius XI staat Pius X, niet alleen de Paus der Eucharistie, zooals hij wordt genoemd, maar ook de Paus van het werk der gesloten retraite. Wanneer wij, aldus spr., In onze maatschappij gaan bou wen aan een nieuwe cultuur, dan mogen we niet vergeten, dat cultuur een natuurlijke aandrang is in den mensch, die in alles on dergeschikt moet zijn aan het bovennatuur lijke in den mensch. Wij moeten mannen kweeken. die een degeiyken grondslag in zich omdragen, waarop de nieuwe maat schappij kan gebouwd worden. Spr. wijst er op, hoe de hervorming alleen zoo verderfelijk kon zijn omdat het katholicisme te veel was veroppervlakt. En nu wij staan aan den vooravond van de geboorte van een nieuwe ordening, moeten wij zorgen, dat wij als ka tholieken van de daad, den eersten stoot kun nen opvangen. Dit kunnen wij niet beter doen, dan door een gesloten retraite te vol gen. Hierna werd gepauzeerd tot 3 uur, waarna in de slotvergadering Pater Jacobs M. S. C. uit Heerlen, een inleiding hield over „Apos- to'aat". Met een geweldig enthousiasme, herhaal delijk door applaus onderbroken, draagt spr. zijn rede voor. Hij wijst er op, dat we in een tijd leven, waarin apostolaat meer dan ooit noodig is. Maar ook wijst onze tijd er op, dat er iets gaat gebeuren. Elk groot gebeu ren heeft in de wereldgeschiedenis zijn voor- looper gehad. Denken we aan de hervor ming, denken we bijv. aan het lib stelsel, die door de uitvindingen van dien tijd zoo snel verbreid konden worden. Wtjzm tal van uit vindingen van onzen tijd er dan ook niet op, dat de emancipatie van den 4en stand on vermijdelijk is? Er zijn twee grootmachten die elkaar oestrijden, en dat moet zelfs de meest oppervlakkige mensch zien. We kun nen gerust zeggen dat die strijd gaat tus- schen de Stad Gods en de Stad der wereld, tusschen Christus en den Mammon. De toe stand is zoo. dat men geknoeid heeft aan het beginsel. Wat kwaad is. wordt goed genoemd en wat goed is kwaad, of althans een dwaas heid. Men heeft de norm bedorven. En de macht van "net kwaad heeft de overhand. In het bedrijfsleven heerscht niet meer de Christus zooals dat behoort, het is de duivel, die daar heerscht. Maar wat we ook moeten durven zien is dit, dat God aan het werk is om den goed- willenden mensch te helpen. De mensch is hulpeloos verzakt in het moeras, en vanuit dat moeras klinkt er op een kreet van heim wee. Men wil iets anders, men wil meer, iets hogoers. En al is dan het religieus socialisme geen godsdienst, het is toch een uiting van zoeken naar bevrediging van andere dan aardsche behoeften. En nu is voor den katholieken arbei der de taak weggelegd hen te wijzen naar het Vaderhuis. God zelf geeft zichtbare signalen, zegt spr. Er Is bijna geen tijd denk baar, behalve dan de eerste tijden van het christendom, waarin meer heiligen werden voortgebracht dan ln onzen tijd. Paus Leo heeft geroepen, Paus Pius zal ons voeren naar de overwinning. En wat ons vooral treffen moet is dit, dat er ook zooveel liefde Is voor goed. De disor ganisatie der Kath. Middeleeuwen vindt volgens spr. haar oorzaak ln het feit, dat er een tekort was aan Eucharistie. In onzen tijd, we kunnen het allerwegen zien, in on zen tijd ziet men God zij dank veel meer verdieping in de Eucharistie, veel meer be leving in God door Zijn H. Sacrament. En opmerkenswaardig is wel. dat juist in dezen tijd het apostolaat uitgaat van den Kath. Arbeider. Spr. zegt dat niet omdat hij voor arbeiders staat, maar hij heeft dat ook el ders gezegd. Er is geen stand, die zoozeer de vernieuwing der wereld in Christus bevor dert, dan de arbeidersstand. Op de puinhoo- pen van de oude wereld zullen wij moeten opbouwen een nieuwe maatschappij in Christus. Terecht is op het Int. Congres te Utrecht opgemerkt, dat de strijd zal gaan tusschen Leo en Lenin, tusschen Leontsme en Leni nisme. Laten wij apostelen zijn voor het Leonlsme Nadat de voorz. dank gebracht heeft voor de bezielende rede van Pater Jacobs M.S.C., is het woord aan den heer Jan Smit, die nog even wijst op de groote beteekenis van deze soc. studiedagen. Tenslotte zijn wij ook gekomen aan het einde der studiedagen, doorgebracht in het Petrus Canisius Retraitehuis te Bergen. Rector Bots, de man die het hart onzer Volksbonders door zijn warme sympathie ge stolen heeft, sluit de studiedagen met een opwekkend woord en wij meenen er te mogen bijvoegen, dat deze dagen op allen die ze hebben bijgewoond, een onvergeteiy- ken Indruk hebben gemaakt. Zy zyn een buitengewoon object geweest ter leering, ter bestudeering der maatschappeiyke toestan den. En wij meenen dat deze dagen duizend voudige vruchten zullen voortbrengen. Met het motorschip „Baloèran" van den Rotterdamschen Lloyd is hedenmorgen te Rotterdam aangekomen de afgetreden gou verneur-generaal van Ned.-Indië, Jhr. Mr. de Graeff. Aan boord werd hij verwelkomd door ka pitein Van Kesteren namens H. M. de Ko ningin. Voorts kwamen hem aan boord begroeten de heer Van Voorthuzcn vian het dejartement van Koloniën, de beide oud- gouvemeurs-generaal Van Idenburg en Fock, de heer Weiter, oud-vice-president van den Raad van ïndië en de directie van den Rot- terdamschen Lloyd. Meisje gedood Dinsdagmiddag reed het 9-jarig dochter tje van den heer Henver te Friezenveen mee op een 6-wielige vrachtauto geladen met stec- nen van den heer Hemmer. Het meisje sprong op een gegeven moment van den auto en kwam daarby te vallen, waarby het achterste deel over haar lichaam reed. Ernstig gewond werd zü op advies van een geneeskundige naar het R. K. Ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar zy kort daarna is overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Briining met de vorming van een nieuw kabinet belast Rijkspresident Hindenburg heeft Brüning belast met het vormen van een nieuw ka binet. Daarbij zal geen rekening gehouden worden met de partyen. De voornaamste New Yorksche banken zyn bereid de leiding hiervan op zich te ne men en de ..City clearinghouse Association" heeft besloten 150 m'llioen dollar by te dra gen. Oc-k andere groote bankinstellingen hebben reeds toezegging gedaan Hoover zal het congres voorstellen de wet op de federale reservebanken zóódanig uit te breiden, dat de activa dier banken groot ere bewegingsvrijheid zullen krygen Voots overweegt Hoover de vorming van een fi nancieringsconcern tot steun van het cre- dietwezen. De leden van het congres, die Hoover hierover had geraadpleegd, gaan naar hy verklaarde, met deze voorstellen accoord. De verklaring zegt verder, dat Hoover ty- dens het bezoek van den Franschen minister- president Lava) de maatregelen zou bespre ken. noodig voor het treffen van een rege ling der Internationale schulden Hierby zal Hoover den door zijn moratorium aangegeven weg in principe bliiven volgen Aanpassing is thans meer ncodig dan ooit en waar men er toe in staat is, zal men steun aan anderen moeten verleenen. Hoover doet ten slotte een beroep op het Amtrikaansche volk. om gesloten te staan in den stryd tegen de huidige moeiiykheden en om een voorbeeld te geven aan de overige landen. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn den 6en October 1931 in staat van faillissement verklaard: C. Neyzing, koopman en grossier in sui kerwerken, wonende te Zaandam. Curatrice Mevr. Mr. van TaalingenDols, wonende te Haarlem. W. van der Meulen, handelsreiziger, wo nende te Haarlem, Kleverlaan 143. Curatrice Mevr. van TaalingenDols. wor.ende te Haarlem. N. V. Eerste Schotensche Houthandel ge vestigd te Haarlem. Cur. Mr. G. W. C. Plies- ter, wonende te Haarlem. J. K. Weis, vroeger winkelier te Ureterper- plaat, thans wenende te Wormcr, Ringdijk 75. Cur. Mr. L. G. van Dam, wonende te Haarlem, Rechter-Commissaris ln al deze faillisse menten Mr. A. W, J. van Vrijbcrgh de Co- nlngh. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: Joh. Bremer, wonende te Zandvöort. Cm- Mr. J. Deénik, wonende te Haarlem. De Handelsvennootschap v.h. Gebrs. Mole naar, gevestigd te Haarlem. Cur. Mr. Dr. W. P. Vis, wonende te Haarlem. J. M. Boomgaard, vroeger wonende te Haarlem, thans te Amsterdam. Cur. Mr. j C. Y. Nieuwenhuys, wonende te Haarlem. A. J. van der Hrrst, wonende te Haarler. Cur. Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, wonende te Haarlem. In de Dinsdagavond gehouden algemeene vergadering van bovengenoemden bond werd. met op 1 na algemeene stemmen tot voor zitter gekozen in de plaats van Pater Fran- kenmolen O.F.M., de Weleerw. heer kapelaan Th. van Haaster, directeur van het St. Do- mlnicus-patronaat, (parochie Spaarne), tot heden vice-voorzitter en tot vice-voorzitter de Weleerw. heer kapelaan Th. van der Lugt, directeur van het patronaat St. Johannes de Dooper, (parochie Amsterdamstraat). Tevens werd besloten tot het houden van een cursus voor jeugdleiders voor Haarlem en omstreken op 7 en 8 Nov. a.s. (hiervoor kan men zich nu al opgeven by H. A. Wil- lenborg, Frans Halsstraat 29). Ingevolge een verzoek van kapelaan v Houten, zal den patronaatsjongens worden voorgehouden dat het lid zyn van neutrale sportverenigingen niet aan patronaatsjon gens past. De cursussen van de Handelsavondschool zullen worden omgezet in een jaarcursus, op dat by het eindigen hiervan de jongens te vens ,,Mercurius"-diploma kunnen behalen. Den secretaris werd opgedragen, nogmaals aan Pater Frankenmolen O.F.M. dank te be tuigen voor alles wat Z. E. in het belang van den Bond heeft gedaan. Benige cijfers De staat van' bezittingen en schulden der N. V. Ned. Handels en Landbouw bank *e Haarlem, vermeldt o.- a. de volgende bedra gen: Gebouwen: Haarlem f 40.000. Haren f 18.000, Oude Pekela f 12 000. Siddeburen f 17.000. Goodwill (belangen van den directeur bil diverse verzekeringsmaatschappyen) f 32.000 Effecten, in eigendom to:bshoorende aan de N.V. Ned. Handels- en Landbouwbank te Haarlem, ln pand gegeven en zich be vindende ten kantore der vennootschap, f 71.038.75. Debiteuren: Hoofdkantoor Bijkantoor Haren Siddeburen Oude Pekela Wildervank Santpoort Banksaldo Incourante fondsen Meubilair Kas Crediteuren: Hoofdkantoor Bijkantoor Oude-Pekela Bijkantoor Haren Santpoort Siddeburen Banksaldi Deposito-gelden (waarvan f 87.000 met onderpand van hypothecaire inschryving op het gebouw Haarlem en verdere gegeven zekerheid) f 98.133.43. Obligaties der bank f 53.400.— Rekeningeouranthouders 202.269.— Effecten van cliënten, in onderpand ont vangen en bii anderen in onderpand gege ven f 17.594.75. Effecten van cliënten, in leendepót ont vangen ten gebruike in het bedryf en waarvoor provisie wordt verroed f 26 764 75 Ontvangen effecterr van cliënten en ten verkoop liggende f 2116. Effecten, nog aan cliënten af te leveren en liggende by anderen f 10 635.25, Spaarbanklnlap-en: Kantoor Haarlem f Kantoor Santpoort Kantoor Siddeburen Kantoor Wildervank Kantoor Oude-Pekela Kantoor Haren Crediteuren Het totaal der lijst is f Het credit-saldo (tekort) is f wy vernemen dat de directie van het cir cus Sarassani, dat, zoo men weet, momen teel op het Stadionplein te Amsterdam haar tenten heeft opgeslagen,. plannen heeft om naar Haarlem te komen. Bereids is men in onderhandeling getreden met den Minister van Oorlog, om toestem ming te verkrijgen het circus op te bouwen op het Cavalerie-terrein aan de Kleverlaan. Men verzekerde ons, dat er veel kans be staat van slagen, maar dat de offlcieele toe stemming nog niet Is afgekomen. Heeft de Minister toegestemd, dan komt nog een tweede vraagstuk aan de orde. Het gemeentebestuur van Haarlem kan weliswaar niet beletten, dat het circus op het Cavalerie- terrein komt, maar het moet toestemming geven tot het bieden van publieke vermake- lykheid, Intusschen vernemen wij, dat de directie van Circus Sarassani van het Haarlemsche gemeentebestuur bereids de schriftelijke toe stemming heeft verkregen, om in Haarlem voorstellingen te geven. Het is lang geleden, dat wy in het hartje van onze stad een circus konden herbergen Als het reuzencircus komt, zal het niet aan belangstelling ontbreken. 371.216.04 37.580.89 22.98013 29.378.78 1.071 01 11.755.21 83.035.15 8.950.— 2,500.— 14.386.— 167.557.67 730 48 H 15.288.— 15.257 90 Ij 3.435.05 134 642.58 44 053.— 11.508 59 115.849 81 16.765 03 53.971 22 18.775 03 2.722 35 838 340 91 3.258.06 !i Bewindvoerder Tot bewindvoerder ls benoemd mr. A. Brüch. Geldleeningen De Staten der provincie NoordhoPand stel len voor ta berluiten: hen te mach ig en, ten laste van de Provincie aan te gaan geld leeningen tot zoodanige nominale bedragen als noodig zullen biyken, om eene som te verkregen ter voldoening van: a. 174.000.wegens bijdrage voor den bouw van een nieuwe sluis te IJmuiden met bijkomende werken en verbetering van het Noordzeekanaal b. 2.555.000.— kosten van uitbreidings werken ten behoeve van het Provinciaal Elëctriciteitsbedrijf c. 503.000.— wegens ultkeering aan het Provinciaal Electrleit.it- bedrijf ten behceve van de N.V.P.E.G.E.M.; d. 617.000.wegens kosten van uitbrei dingswerken ten behoeve van het Provinciaal Waterleidingbedrijf; e. 26.000.— wegens kosten ten behoeve van de ontginning en andere buitengewone werken van het landgoed onder de gemeente Cas ricum; f. 7.500.— wegens bydrage aan het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort voor buitengewone werken; g. 4.003.— wegens bydrage aan het Pro vinciaal Ziekenhuis te Medemblik voor bui tengewone werken; h. 15.003— wegens bydragen aan de Provinciale Ziekenhuizen voor onvoorziene werken van buitengewonen aard; i. 1.600.000.wegens kosten van uitvoe ring van he; Wectfriesche kanalenjTm en d? verbetering van den vaarweg over het Alk- maardermeer. en te bepalen, dat deze leeningen zullen worden aangegaan tegen eene reëele rente van ten hoogt te 4 pot. 's jaar?. De nood der tijden drukt zijn stempel Arsenal verrast Gaat Chelsea zich herstellen? „The Throstles" ongenaakbaar Waring onder ver zekerde bewaring De geschiedenis der 17 punten Behalve op Highbury, en ten deele op Stampford Bridge is het nóch in verder Lon den, nóch in de Midland, North of South rozengeur en maneschyn. De depressie, welke al het vorig seizoen tot de grootste zuinigheid maande en in de pas verschenen balansen dan ook allerwege werd berproken. doet zich dit seizoen nog meer gevoelen. Waar vroeger dertig tot veertig duizend menschen voor de tourniquets als 't ware soebatten om er door heen te worden gedraaid, wandelen nu vyf tot twintig duizend menschen op hun gemak langs de suppoosten. En de rest? Die koopt zijn „paper" voor een two-pence en beleeft de senratie van zijn sport op papier. Zoo is thans de situatie en ik garandeer U. dat 't wat is vcor den Brit op Trafalgar-square of the Strand te slenteren, in plaats van op zyn „ground" te zijn by z'n favorieten. Dit ver schijnsel heeft de clubs dan ook doen be. sluiten de nieuwe vermakelijkheids-belasting niet op de bezoekers te verhalen, doc.i zelf te dragen. Voetbal is nu eenmaal oen wisselvallig spel, wat tot zijn aantrekkelijkheid niet weinig bij. draagt. Arme clubs en arme supporters, die van deze wisselvaliigheid de dupe worden, zooals de Arsenal weer op jongstleden Zater. dag. Juist vleide men zich met de hoop, dat de kampioenen na een zwak begin goed en wel „op stoot" waren gekomen, of daar kwam de ontgoocheling door een nederlaag tegen Grinrby Town. Om zoo te zeggen een "an de zwakkere zusjes. Desniettemin moest 't eerst 2o worden door Marshall en Glover, alvo rens Lambert tegenscoorde. Wel kreeg de Grimsby-verdediging een geduchte pressie te doorstaan, doch zij hield 't, en luttele minu ten voor het einde noteerde Glover zyn twee de succes. Chelsea heeft Liverpool doen ge voelen dat 't haar ernst is en 't vermoeden, dat wü in onze vorige beschouwing uitspra. ken bewaarheid: Chelsea won! Wel niet overtuigend en nog geenszins geruststellend, dat men gedecideerd op de competitie-ladder omhoog gaat, doch een aanvals-motor als Jackson zal dit team nog wel onschatbare diensten bewijzen. Hij maakte zelf beide doelpunten, terwyi de back Odell nog een strafschop miste; kee per Millington werd tot groote vreugde van de Londenaars slechts eenmaal gepasseerd. Safe is Chelsea voorloopig nog niet. hetgeen het slot van de rangiyst duideiyk in beeld brengt. West Ham United 9 3 0 8 6 pt. 11—24 Derby County 10 3 0 7 6 pt. 14—24 Chelséa 9 2 J 6 5 pt. 1320 Portsmouth 9 2 I 6 5 pt. 9—19 Ook de Hammers zyn tot dusverre niet bepaald fortulniyk. wat my (om even per. sooniyk te zijn) voor myn vriend Earl buiten gewoon spijt. Deze leerde het voetbal en maakte school bij het Londensche Clapton (een amateurs-vereenlging uit de isthmian League) toen bijzondere omstandigheden hem bij de profs deden dienst nemen. Na eerst Vic Watson in den aanval te hebben gesecondeerd, maakt hy thans furore als back. Doch tegen Leicester City hebben de heeren 't er leeiyk bij laten liggen '1—4), waardoor hun positie er niet hechter op is geworden. Hoeveel wakkerder noudt bet lei. dende, elftal West Bromwich Albion zich hiertegenover, dat nu Derby Country met 4—0 in het zand deed bijten, ondanks het teit, dat iedereen tegen haar juist zyn beste beentje voorzet. „The Throstles" trekken zich daarvan blikbaar geen sikkepitje aan en lyken wei voornemens om na het kampioenschap van verleden jaar in de 2e divisie nu zich aan de spits te plaatsen van de hoogste afdeeling. Zoo ver zyn wy intusschen nog lang niet; eerst moeten wy Kerstmis achter den rug hebben, en ligt ook Sheffield Wednesday niet geweldig op de loer? Dat ondervond Aston Villa tot haar schade met 0—1. De Wednes day was zoo verstandig den Villa-goalgetter Waring, onder „verzekerde bewaking" te stel len, waardoor het by één doelpunt, reeds in de negende minuut door Burgess gescoord, bleef. De Wednesday, die tal van prima spelers en internationaals ln haar gelederen heeft en had o.a Blenking >p. Strtnge Burgess, Mars den, welke laatste by Duitschland versus En geland te Beriyn door een heel ernstig onge val voor altyd het voetbal er aan moest geven deze Wednesday is een taaie, volhardende vereeniging. Een bewys hiervan treft men in het volgende. In 1927—1928 was de plaats op de ranglijst dermate slecht, dat al van hope loos kon worden gesproken. D# manager, Mr. R. Brown, waagde een laatste poging door op Vrijdag 16 Maart van het jaar 1923 neel ern stig met de spelers te spreken. Dit leidde tot de eerste zege sinds maanden op den vol genden dag. Sinds 17 Maart speelde men nog tien wedstrijden, waarvan er zeven werden gewonnen, drie gelijk, zeventien punten; de Wednesday was gered! De aandacht dient voorts nog gevestigd op de fraaie 2—1-zege van de Bolton op New castle United, terwijl Everton evenêtns door een overwinning (32) op Blackpool zich on der het leidende peleton sr.vaarde Daaren tegen Het de Sheffield United in Manchester tegen de United een kostbaren steek vallen (1-1) Tot besluit noemen wy enkele der Interes santste matches van a.s. Zaterdag: Aston Villa tegen Bolton WandereTs; Huddersfield Town tegen West Bromwich A; Leicester City tegen Sheffield Wednesday en Sheffield Uni ted tegen Evertcn. Vergadering B. G. V. „Tumlust" De Beverwijksche Gymn. Ver. hield een algemeene vergadering onder leiding van den heer J. Honig. Ingekomen was een schrijven van ds Technische Commissie van den K. T. K., waarin de gevraagde atletiekwedstrijden voor adspiranten voor volgend jaar in uit zicht worden gesteld. Alle aanwezige leden steunden financieel de aanschaffing van een nieuwe vlag voor het K. N. G. V. In het bestuur werd als commissaresse herkozen mej. D. Hoogland. In de vacature van mevr. J. VisscherHofland, die als bestuurslid bedankte, voorzag de vergade ring door de benoeming van mej. A. Wa genaar (commissaresse). De heeren L. Vis scher en R. Gerssen wisselden van be stuursfunctie, zoodat de eerste nu pen ningmeester en de tweede commissaris is geworden. Gekozen werden als afgevaardigden naar de K. N. G. V.-vergadering de heer J. Ho nig met als plaatsvervanger de heer C. Versteeg, en als afgevaardigden naar de K. T. K.-vergadering mej. D. Hoogland en de heeren C. Versteeg, L. Visscher en B. J. Wieland Los. Het programma vcor de a.s. winter-uit- voeringen werd besproken. De voorzitter reikte de pryzen uit, be haald in de verschillende wedstrijden van den Kennemer Turnkring. Besloten werd pogingen in het werk te stellen tot oprichting van qen vas' vonrkoros K. T. K. voor heeren. Om de persoonlijke kampioenschap pen der „Haarlemsche Damclub'' Hieronder publiceeren wy den stand van den wedstryd om het le klasse kampioen schap 193132 der „Haarlemsche Damclub"; gesp. gew. rem. verl. pnt. J. P. van Eijk 4 1 3 0 5 J. v. Giessen 2 2 0 0 4 J. W. van Dartelen 3 1 2 0 4 J. B. fluiter Jr. 1 1 0 0 2 H. Greeuw 2 0 2 0 2 P. G. van Engelen 1 0 1 0 1 J. Poppen 2 0 I 1 1 A. de Jong 3 0 1 2 1 Joh. Fabel Jr. 0 0 0 0 0 J. van Looy 2 0 0 2 0 Dinsdagavond werd gespeeld met de drie viertallen van Vriendenkring II. Dank zy den grooten voorsprong die no. I wist te behalen, werd het nog een kleine overwinning van D. O. K. De uitslag was als voigt: Vriendenkring II D. O. K. T. Koning 56J. Spek 125 in 30 beurten. B. Meys 75 J. v. d. Veldt 74 in 43 beurten. J. v. Gennep 100 B. v. d. Klashout 80 in 43 beurten. H. Stegeman 100— Th. Lamers 63 in 38 beurten. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6