MARIA-STICHTING IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Reserve le Klasse H. F. C. II—E. D. O. II 2—4 2e Klasse E. D. O.—Velox 5—2 Reserve 2e Klasse H. R. C. II—R. C. H. II 3—1 3e Klasse 4e Klasse HAARL. VOETBALBOND WIELRENNEN HOCKEY KEGELEN GYMNASTIEK A THLETIEK Z. F. C.Feijenoord 12 Heftige tegenstand De Rotterdammers, die met 2 invallers verschenen, hebben het van Z. P. C., dat Bakker mist, vast niet cadeau gekregen. Van stonde af aan is het spel aan beide kanten heel vurig. Scheidsrechter Wey, bang zijnde dat hier door wel eens excessen konden ontstaan, waakt angstvallig voor ruw spel, waardoor het spel door het geven van vrije trappen, vaak onnoodig moet worden onderbroken. De Z. P. C.'ers zijn in den beginne voort durend in den aanval en bestoken geregeld de Rotterdamsche veste. De Feyenoord-defensie weet echter dezen druk te weerstaan, zoodat doeipunten uit blijven. Wanneer bij een Feyenoord-uitval Groe nendijk komt te vallen, geeft scheidsrechter Wey, zeer dubieus, een strafschop en uit deze toegestane penalty weet v. d. Male zijn Zaandamschen collega te verschalken. 01, Kort hierop weet Groenendijk, zeer tegen de verhouding in, den voorsprong te ver grooten, als de Zaandamsche achterhoede slecht wegwerkt. 0—2. De thuisclub pakt de zaken nog eens flink aan en nog voor rust weet v. d. Kolf op uit stekende wijze den achterstand te verklei nen. X2. Ook in de 2e helft hebben de Zaankanters aanvankelijk het beste van het spel. Zij hebben echter totaal geen geluk met schieten, terwijl ook de paal ééns een zeker schijnend doelpunt voorkomt. Wanneer de scheidsrechter dan nog eens een handsgeval van Dijke over het hoofd heeft gezien, verslapt het spel van de thuis club zienderoogen. De Rotterdammers worden nu weer ster ker, doch ook zij slagen er niet in, veran dering in den stand te brengen. 1 De thuisclub heeft dit elftal: Perre, Engelberts, v. Baasbank, Marchant, Reuvekamp Gille, Schnerr, v. Pareeren, Denys, Adam, Dijkhuizen, De Vries. De E. D. O.-mannen zijn het eerst in den aanval en de linksbinnen doelpunt ai heel spoedig, 1—0. Hoe H. P. C. II ook werkt, wat voor goede schoten, vooral Denys, ook inzendt, het wil niet lukken, terwijl bovendien E. D. O. II goed verdedigde. Rust 01. Nauwelijks is hervat of Adam zorgt voor den gelijkmaker, 11. Toch blijkt E. D. O, II sterker en drukt dit uit in 2 fraaie doelpunten, 13, welken voorsprong Denys voor de H. PC.'ers tot 23 reduceert. Nog vindt E. D. O. het niet genoeg en ondanks goed verdedigen der H. F. C.'ers weet de linksbinnen van E. D. O. er 21 van te maken. Volkomen verdiend winnen de rood-zwar- ten. Haarlem IIStormvogels II 37 Ook in den tweeden thuiswedstrijd werden de Haarlem-reserves met beslissende cijfers geslagen. Het elftal was: De Vries Boot Buysink Stiphout Moolenaars Muringer Klipp De Winter Dankelman Sala Paardebek De bezoekers spelen onmiddellijk een ste vig en enthousiast spel waartegen Haarlem niet opgewassen blijkt. De linksbuiten opent al spoedig de score met een hard maar houd baar schot en als De Vries een bal laat val len verdwijnt de bal voor de tweede maal in het net. De Vries moet uitvallen en wordt gepasseerd. 0—3. Buysink moet wegens een enkelblessure uitvallen. Dik completeert het elftal. Rust 03. Na de hervatting voeren de bezoekers de score op tot 06 alvorens er van het Haar lemelftal wat meer kracht uitgaat. Dankelman, Sala en Klipp verkleinen den achterstand tot 3—6, maar na een 7e doel punt van Stormvogels 2 is de strijd definitief beslist." ons niet aan den indruk onttrekken, dat de scheidsrechter op deze wijze meer kans had een veiligen aftocht te hebben dan by een Haarlemoverwinning. Haarlem speelde meerdere malen aan de Zaan, won en verloor, maar de kennismaking met W. P. C. viel niet mee. W. F. C.—Haarlem 3—3 Op een effectvol terrein waarop grazende koelen wat de hoeveelheid gras betreft zich uitstekend zouden thuis gevoelen heeft Haar lem het eerste verliespunt moeten boeken. Zwakke leiding en een tegenparty die na een aanvankelijk succes zich niet met een min der gunstig resultaat tevreden kon stellen en dientengevolge een onverantwoordelijk ruw spel ging spelen waren factoren die deze ontmoeting voor de roodbroeken niet bepaald tot een genoegen hebben gemaakt. Zonder geblesseerde spelers en nog met een winst punt kon men het gastvrye W. F. C.-terrein ten slotte nog verlaten. Haarlem stelde zich tegenover een volledig W. F. C. met een invaller voor Kammeyer als volgt op: Hoeben, Van Daalen, Huisman, Vreeken, de la Mar, Van der Valk, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Levy, Van Po- lanen. Na het aanvangssignaal van scheidsrechter Van Tessel begint W. F. C. in een krachtig tempo en waar het korte positiespel van Haarlem steeds door het lange gras wordt gesmoord is Haarlem weinig gevaariyk. De verdediging van Haarlem begint geluk kig goed, maar wanneer Van Daalen tegen een betonnen paaltje wordt gepoot is de weg vry en wordt Hoeben gepasseerd 1—0. Haar lem begaat de fout aan het korte spel vast te houden waardoor de aanvallen bhjven mis lukken. De middenvoor van W. F. C. blykt een gevaariyk spelertje en door een inder daad fraai doelpunt verhoogt hy de score tot 2—0. Het forsche spel van W. F. C. levert voor Haarlem nogal wat vrye schoppen op, uit een waarvan kort voor de rust Polanen den goed door De la Mar toegespeelden bal in het W. F. C.-doel schiet. Rust 21. Na de hervatting speelt Haar lem een open spel waardoor W. F. C. wordt teruggedrongen. De rechtervleugel van Haar lem is goed op dreef en een voorzet van Iseger wordt fraai door Breeuwer benut, 22. Wanneer Bieshaar dan door een 3e doel punt Haarlem de leidng geeft zijn de poppen aan het dansen. De sportieve W. F. C.-spe- lers weigeren eerst het spel te hervatten en eerst na enkele minuten met prettige inmen ging van het publiek kan de strijd worden hervat. Voor Haarlem is het dan opletten want op een onverantwoordelijke wijze speelt W. F. O. verder. Vrije schoppen volgen, wel, maar de schledsrechter heeft blijkbaar niet den moed om zijn plicht te doen, n.l. een of 2 spelers van verder spelen uit te sluiten. Haarlem mist intusschen nog een tweetal kansen en 6 minuten voor het einde komt dan de ge- ïykmaker wanneer de scheidsrechter om duistere reden W. F. C. een strafschop toe kent die onhoudbaar wordt benut. 8—3. By het geven van dezen (strafschop konden wy BloemendaalSpartaan 40 De Bloemendalers hebben dezen wedstrijd tegen het zwakke Spartaan met overtuigen de cyfers gewonnen. Deze Amsterdammers, die nog steeds op hun eerste doelpunt in de nieuwe competitie wachten, zijn er ook tegen Bioemendaai niet in geslaagd te scoren, zy hebben hiertoe zelfs vrijwel geen kans gehad. Het spel van hun voorhoede was voor den goal opvallend slecht. Werd er geschoten, dan gebeurde dit van veel te grooten afstand om succes ten gevolge te kunnen hebben. Van Bloemendaal-zijde was de eerste helft goed. Na rust was het beduidend minder, waar door de tweede helft niet bijzonder aan trekkelijk was. Onder leiding van scheidsrechter Kuhne wordt te ruim 2 uur begonnen. Bloemendaal valt direct goed aan en de strijd is nauwe lijks vijf minuten oud of de Bock scoort uit een hoekschop voor de eerste maal. 10. De Bloemendalers hebben er dan den smaak van te pakken en zonder dat Spar taan veel in te brengen heeft gehad bren gen Cassee en Kuiper den stand op 30, in welke periode bovendien nog twee uitsteken de schoten van Strik door de deklat zijn ge- kG6rd De Amsterdammers werken hard, doch niet zeer oordeelkundig. Niettemin weten zy het spel te verplaatsen. Huisman krygt ver schillende ballen te verwerken, doch, zooals wy hierboven reeds zeiden, gevaar dreigt er eigenUjk geen moment. Met een veilige 3—0 voor Bloemendaal wordt de rust aangekondigd. Na de hervatting demonstreert Spartaan hetzelfde onzuivere spel, waartegen de witte backs gemakkelijk bestand blijken. Aan den anderen kant brengt de Bock spoedig op handige wyze den stand op 40, waarmede aan allen twijfel een einde is. Spartaan houdt tot het einde kranig vol, doch dit is ook wel 't eenige goeds wat er van dit team te vertellen valt. Juist als de scheidsrechter het einde aan kondigt schiet de Bock het leder voor de vijfde maal in de Amsterdamsche touwen, doch dit doelpunt kon wegens het verstre ken van den tyd niet meer worden toege- kend. Voor de laatste plaats behoeven de Bloe mendalers o.l. in elk geval geen angst meer te hebben. Deze zal wel voor Spartaan zyn W6J§GlGëd, Bloemendaal speelde met: Huisman, N. N., Bakker, Immer, H. Beijk, Parson, J. Cassee, de Bock, Fr. Bakker, Kuiper, M. Strik. De wedstryd was sensationeel en met on verwachte wendingen. Het E.D.O.-spel was eerst overheerschend aanvallend, ondanks dit, nam Velox de leiding. Toen E.D.O. 3—1 voorstond leek het tameiyk veilig, doch na dat de achterstand verkleind was, kreeg Velox zelfs een vrij zekere kans voor den gelijkmaker. De leiding van den heer Stierck was heel goed. E.D.O. had de volgende opstelling: De Waard H. Swart C. v. d. Laan Koppen Dinkla Oomen Perukel Sr. Steffens Jr. Steffens Sr. Perukel Jr. J. Koene E.D.O. neemt onmiddellijk het spel ln handen en Velox heeft de meeste moeite om zich staande te houden. Gevaarlijk zit tel kens de E.D.O.-aanval op het Velox-doel. Er wordt echter te weinig geschoten. Velox kan niet anders dan nu en dan het met een ver schot te probeeren. Geheel tegen de ver houding, neemt Velox onverwachts de lei ding. Als men in meening verkeert, dat de bal achter gaat en de linksbuiten voorzet, scoort de toesnellende rechtsbuiten. Even krijgt E.D.O. door deze teleurstelling een Inzinking, waar Velox geen gebruik van weet te maken. E.D.O. herstelt zich en by een scrimmage voor doel scoort Perukel Jr. De keeper was verrast daar hij zeker een poging had moeten doen om den bal te bemachti gen. Bijna direct hierna neemt E.D. de lei ding als Perukel Sh. even naar binnen zwenkt en er 21 van maakt. Velox heeft 't niet makkelijk Koppen, v. d. Laan en Dinkla spelen zeer goed en by gestaan door de overigen, kan er door Velox geen draag lijk schot gelost worden. In de tweede helft is het tempo wat min der en als Perukel Sr. uit 'n voorzet van links den stand op 31 brengt lijkt E.D.O. veilig. Velox denkt nog aan geen opgeven en als de De Waard een bal niet kan verwerken ver kleint de rechtsbinnen den achterstand tot 3—2. Bijna maakt Velox gelijk, als de links binnen geheel onverwacht den bal vlak voor doel krijgt. Hard schiet hij naast en de kans is verdwenen. Het loopt al tegen het einde en er is nog volop spanning. Ineens maakt E.D.O. er een eind aan. Steffens Sr: gaat er in vlug tempo met den bal van door en de keeper probeert hem het ledrt te ont nemen. Heel handig laat Steffens den bal voor den toesnellenden Koene loopen die geen fout maakt. Een halve minuut voor tijd laat Perukel Sr. de Velox-achterhnedc zijn hielen zien en brengt E.D.O. geheel ln veilige ha ven 5—2. Direct is het tyd. ZandvoortT. O. G. 2—1 Zandvoort verschijnt met de volgende op stelling: Scheffer, Hollenbevg, G. Paap, Z. Rinkel, Schaap, Vinken, Schut, Dorsman, Molenaar, Schuiten en v. d. Bos. T. O. G. trapt af en Zandvoort neemt den aanval over; terwyi er voor buitenspel ge floten wordt, gaat het eerste schot naast. Hollenberg veroorzaakt dar. den eersten vrijen schop, welke slecht genomen wordt. Dan volgen enkele aanvallen van Zandvoort, welke niets opleveren. Bij een aanval van T. O. G. redt Zoltan schitterend. Bij een volgenden aanval is 't Scheffer, die het leder afdoende onderschept. Zandvoort krijgt dan een prachtkans, maar de back van T. O. G. redt ten koste van een corner, welke v. d. Bos rakelings overkopt. Schaap kogelt een strafschop in de richting van het net, waar de keeper de grootste moeite mee heeft. Een voorzet van Schut plaatst v. d. Bos voor den doelmond en Dorsman scoort 1—0. T. O. G. zet dan flink op, maar steeds kan Zandvoort ingrypen; Scheffer redt en kele malen zeer verdiensteiyk, terwyi Schaap onnoodig eenige corners veroorzaakt. Een goeden aanval zetten v. d. Bos en Mo lenaar op, maar de opspringende bal ver oorzaakt Schut een handsbal. By een aanval van T. O. G. veroorzaakt Vinken een penalty, welke naast geschoten wordt. Zandvoort is thans in de meerder heid, enkele aanvallen stranden op buiten spel. De tweede helft begint met een aanval van Zandvoort. Schutten breekt door, een doelworsteling ontstaat, met man en macht verdedigt T. O. G. en de bal raakt corner. Evenals voor de rust wordt er een snel open spel (door de lucht) gespeeld. T.O.G, i zet geweldig op om aan den u-juk van Zand voort te ontkomen; een reeks aanvallen is daar het gevolg van, welke mét succes door Zandvoort worden afgeslagen. Scheffer ver dedigt met succes zyn doel. Schaap brengt opluchting en geeft met een flinken schuiver 't leder aan v. d. Bos, welke naar binnen snelt en onhoudbaar voor Zand voort het tweede doelpunt maakt. 2—0. Direct daarop treuzelt Schuiten met een voorzet van Schut, waardoor de verdediging niet snel genoeg ingrijpt en de linksbinnen ongehinderd den bal buiten het bereik van Scheffer ln het doel plaatst. 21. Geweldig zet T. O. G. thans op voor den geiykmaker. Behoudens een enkelen aanval van Zandvoort is T. O. G. steeds ln de meerderheid, maar zeer slecht schieten ia de oorzaak dat er geen doelpunten gemaakt worden, ook door Zandvoort niet, zoodat Zandvoort op het nippertje wint. H.et is R. C. H. 2 in dezen vierden wed- stryd niet gelukt om wederom te winnen, hoewel geruimen tijd na aanvang van de tweede helft nog een 10 voorsprong be stond. mlddeis een door Blokker reeds in de eerste helft gescoord doelpunt. De tegen stand van de Heldersche Raclng-menschen werd tegen het einde van den stryd steeds grooter en al hield de achterhoede van R. C. H. moedig stand, de gelijkmaker kon niet uitblijven. Hard werd toen door de R. C. H.'ers nog gestreden om tenminste een geiyk spel te behouden, vier minuten voor time moest Schoustra zwichten voor de tweede maal en toen daarna Van Dam nog een penalty veroorzaakte, die door H. R. C. eveneens in een doelpunt werd omgezet, was de nederlaag een voldongen feit. Het geheele elftal kan ten slotte op een zeer behoorlijken wedstryd terugzien en waar ook voor H. R. C. 2, dat wel als de ernstigsten concurrent beschouwd moet worden, de weg nog lang is naar het kam- pionschap, behoeven de R. C. H.'ers den moed nog niet op te geven. O. V. V. O.Schoten 50 Schoten heeft in Amsterdam een zeer ge voelige nederlaag geleden. De uitslag doet vermoeden, dat O. V. V. O. steeds in de meerderheid moet zün geweest. Maar niets is minder waar. De eerste twintig minuten be zorgde O. V. V. O. zich een veiligen 4—0 voorsprong, om daarna (enkele uitvallen uit gezonderd) niet meer op de Schoten-helft terug te komen, doch helaas vrouwe fortuna was ver te zoeken. Om twee uur stellen beide elftallen zich volledig op. Al direct biykt dat de gastheeren over een goeden midvoor beschikken en de Schoten-backs hebben er niet direct het oog in. Binnen 5 minuten geeft de midvoor zyn club al leiding, als hy Dikmans zyn hielen laat zien, 10, spoedig gevolgd door no. 2 van denzelfden speler. 2—0. Schoten krügt ook eenige kansen, maar onbegrypeiyk komt er geen doelpunt. Aan den anderen kant gaat het beter. Een ver vooruit gespeelden bal en het Is 30. Nog Is het niet genoeg en uit een voorzet van rechts, doel punt de linksbinnen. 40. Dit is werkelijk tegen de verhouding in. Met 40 voor O. V. V. O. breekt de rust aan. In de tweede helft is het met de uitvallen van O. V. V. O. gedaan. Dikmans heeft er nu goed het oog in. Schoten belegert steeds het vijandelijk doeijnaar op wonderbaariyke wijze ontkomt dit steeds aan een doorboring. De Amsterdamsche keeper verricht nu heel goed werk. Keiharde schoten weet hij te verwer ken en ook komen lat en staanders hem te hulp. Slot schiet hard tegen den onderkaritlat en we juichen reeds maar te vroeg. Een uitval van O. V. V. O. levert een mooie goal op. 5o. Niets wil meer lukken en als de scheids rechter (die zeer slap leidde) het einde aan kondigt, heeft Schoten zeer "geflatteerd ver loren. D. T. S.Beverwijk 02 Met een invaller voor Rooijmans heeft Beverwyk in -*het Moorden een kostbare overwinning behaald. Scheidsrechter C. E>. Swart laat om 2.30 aantreden en daar de gastheeren den toss winnen, trapt Maanhout voor Beverwyk af en valt onmiddeliyk vung aan, doch het resultaat is slechts een paar corners welke niets opleveren. Vooral de linkervleugel der gastheeren is tamelijk ge vaariyk. Het spel gaat snel heen en weer met de Wijkers iets sterker, doch doelpun ten blijven uit mede door het solide keepen van den D.T.S.-keeper. Naongeveer een half uur spelens krygt Maanhout van rechts een bal goed toegespeeld en doelpunt ln den ui tersten benedenhoek, 0—1. D. T. S. trapt af doch de wykers nemen den bal over en nu blijkt het pas over welke keeperstalenten D. T. S.-keeper beschikt. Alles houdt hy er uit, zelfs vallende weet hij nog een zekeren goal te voorkomen, ook komt Fortuna hem eenige malen ter hulp. Tot de rust gebeurt er niets meer, zoodat de tweede helft be gint met een kleinen voorsprong der Wy kers, 01. Na de thee opent D. T. S. het spel en valt geducht aan en menige benauwde oogcnblikken beleeft Piet in zyn heiligdom, doch het overwicht duurt slechts 10 minu ten Van nu af ls Beverwijk overwegend ster ker maar doelpunten blijven uit door hetbo- vengenoemde solide keepen. Als ten slotte in valler Bakker een schietkans krijgt, doel punt hij. 0—2. De stryd verstrykt en als ten slotte de heer Swart over wiens lei ding wii best te spreken zyn, einde aankon digt. heeft Beverwijk 2 kostbare punten binnen. Voetbal in Engeland Eerste divisie. Aston Villa—Bolton Wanderers 2—1 Blackburn RoversManchester City 22 BlackpoolArsenal 15 Derby County— Birmingham 21 Grimsby TownChelsea 12 Huddersfield TownW. Bromwich A 22 Leicester City—Sheffield Wednesday 32 LiverpoolWestham United 22 New Castle UnitedMiddlesborough 3—1 PortsmouthSunderland 0—0 Sheffield United—Everton 1—5 IerlandEngeland Het Engelsche elftal. Op 17 October speelt Ierland te Belfast te gen Engeland. Het Engelsche elftal is als volgt samengesteld: Doel: Hibbs (Birmingham). Achter: Goo- dall (Huddersfield) en Blenkishop (Sheffeild Wednesday). Midden: Strange (Sheffield Wednesday), Graham (Nottingham Forest) en Campbell (Huddersfiled). Voor: Crooks (Derby County), Smith (Portsmouth), Wa ring (Aston Villa), Bradford (Birmingham) en Houghton (Aston Villa). BelgiëPolen 21 Ten aanschouwe van 40.000 toeschouwers vond te Brussel bovengenoemde wedstryd plaats. Reeds na 7 minuten spelen hadden de Bel gen door Hellemans met 10 de leiding. Het spel gaat het verdere gedeelte van de lste helft vérder gelyk op. Vele Poolsche aanvallen gaan echter teloor door het dikwyis buitenspel staan, waarvoor scheidsrechter Mutters, die het al zeer ge- makkeiyk had, steeds correct straft. Versyp en Campenhout geven verschil lende goede voorzetten, doch ook het Bel gische binnentrio faalt, zoodat, wanneer de rust aanbreekt, de stand nog 10 is. De 2e helft begint met een sterk Belgisch overwicht en al spoedig vergroot Voorhoof den voorsprong 20. De weinige Poolsche uitvallen zyn niet zonder gevaar, daar vooral Hooydonckx er nog al eens naast is. Al spoedig is dan ook de achterstand verkleind, 21. Goed werk van den Poolschen keeper verhindert, dat de Belgen den voorsprong vergrooten en het einde komt dan ook met een 21-overwinning voor België. Het spel stond, grootendeels door onge oefendheid, op laag peil. Afdeeling la. R. C. H. 3—Kennemers 2, 34. D. W. O.—Kinheim 2, 2—4. E. D. O. 3—Ripperda, 22. Afdeeling lb. Schoten 2Bloemendaal 2, 2—6. D. I. O.—Zandvoort 2, 1—2. Haarlem 4—Spaamevogels, 1—4. Stormvogels 3E. H. S.. 23. I. V. O.—R. C. H. 4, 4—2. Afdeeling 2a. Haarlem 5—Beverwyk 2, 1—5. Afdeeling 2b. D. I. O. 2—D. S. K., 6—0. Afdeeling 3a E. D. O. 5—D. C. O., 92. Haarlem 6—Vyfhuizen, 51. Heemstede—Halfweg 2, 2—2. Afdeeling 3b. Ripperda 2D. I. O. 3, 53. Afdeeling 3c. Beverwijk 3Kennemers 7, 21. Afdeeling 3d. Beverwijk 4—D. S. K. 2, 33. Afdeeling 3e. Swastika 3R. C. H. 9, 20. Afdeeling 3g. Heemstede 3E. H. S. 3, 24. Afdeeling 3h. Droste 2—Kinheim 5, 5—2. Afdeeling 3i. Kinheim 6—Ripperda 4, 3—7. T. H. B. 4—D. X. O. 4, 2—1. Afdeeling 3j. V O. G 2Beverwyk 5, 130. V. V. H. 2—R. C. H. 8, 3—2. Tram- en Spoorwegcompetitie R. E. T.—A. G. T. 2—3 Reeds terstond na den aanvang gaat A.G.T. tot den aanval over, doch vindt de R.E.T.- cchterhoede in goede conditie. Dan komt R.E.T. geruimen tijd in den aanval en een fraai schot van den linksbinnen der R.E.T. scheert juist de deklat der A.G.T. Nadat de A.G.T. zich dan weder los Werkt, geeft de linksbuiten een goeden voorzet en de midden voor der A.G.T. is er vlug bij om zijn ver- eeniging de leiding te geven. Voor rust komt in dezen stand geen ver andering meer. Na van doel verwisseld te hebben, pakt R.E.T. terstond flink aan en binnen 5 minuten ziet een der R.E.T.-ers Zijn kans, na een stevige botsing met den A.G.T.-doelverdediger, de partijen op ge lijken voet te brengen. A.G.T. speelt niet ontmoedigd verder en ziet zoowaar haar wer ken al spoedig beloond, zoodoende het ver loren terrein herwinnend. (1a) Het spel wordt daarna nogal forsch en vele vrije schop pen zijn hiervan het gevolg. Bij de R.E.T. raakt het verband zoek en ook in haar achter hoede staat men soms raar te schutteren, zoodat de aanvoerder daar zelf gaat spelen. Ondanks deze wijziging in de R.E.T.- opstelling, lukt het de A.G.T. den stand op 13 te brengen. De R.E.T. komt nu weder los en wij zien haar linksbinnen een hem ge boden kans benutten, (a3) TramvogelsN. Z. H. B. 41 Reeds terstond na den aanvang benut de linksbuiten van Tramvogels een hem ge boden kans. (1o) Daarna komt de N.Z.H.B. geruimen tijd in den aanval, doch weet de geboden kansen niet te benutten. Wanneer het spel dan gelijk opgaat, krijgen de Tram vogels eenige dotjes van kansen om den voor sprong te vergrooten, doch de N.Z.H.B.- keeper werkt uitstekend en weet erger te voorkomen. De linksbuiten der N.Z.H.B. treedt op een gegeven oogenblik zegevierend uit een duel met Tramvogels-rechtsback te voorschijn, een fraaie voorzet volgt en de Leidsche middenvoor kopt het leder even keurig in. (11) Hoewel de Gelen hierna het beste van het spel hebben, komt toch rust met onveranderden stapd (11). Nadat van doel verwisseld is, komen de Leische tram mannen nog even in het offensief, doch lang zamerhand nemen Tramvogels het spel in handen. De linksbinnen der Gelen scoort dan met een fraai schot in het uiterste hoekje. (21) Weinige minuten later is het Tram vogels-rechtsbinnen welke van zeer dicht bij een kans benut. (3—1) Nog even een opleving in de N.Z.H.B.-gelederen, doch Tramvogels- achterhoede kwijt zich goed van haar taak. Wanneer na een algemeenen aanval der Tramvogels de N.Z.H.B.-doelman het in geschoten leder niet goed genoeg weg kan werken, is de linksbuiten der Gelen er vlug bij om te scoren. (4—x) De druk op het N.Z.H.B.-doel wordt bijzonder sterk, doch men weet verder onheil te voorkomen. Voor het Tramvogelsdoel ziet een Leidenaar nog kans hoog over te schieten, zoodat het einde komt met 41 voor Tram vogels. Voetbal-Cocktail GEMIXED DOOR PICO In het Tomski-stadion, dat geweldig groot is en naar het heet 100.000 menschen kan bevatten, staat in een der hoeken het stand beeld vanLenin Bij den belangrijke interland-match tus- schen Hongarije en Oostenrijk voor den Europa-beker (2—2), hebben zich ergerlijke tooneelen afgespeeld, waartoe de tegenstand waarop Oostenrijk stuitte en de onverzetbare wil der Hongaren om revanche te nemen, niet weinig bijdroegen. Enkele spelers w.o. de beroemde keeper Hiden, werden zeer ern stig gewond. De scheidsrechter dezer ontmoeting, Dr. Pecco Bauwens, kreeg een gevoeligen klap van het woedende publiek en moest door een cordon van politie-agenten naar de cabine worden geleid. De lijst van de Europa-cup-mededingers is thans Hongarije 41305 pnt. rr 7 Oostenrijk 4 1 2 1 4 5 5 Italië 2 1 1 o 3 3—2 Tsjecho-Slowakije 3111a 8 Zwitserland 3 o 1 2 1 6—14 De eens zoo beroemde 1. F.C. Nürnberg schijnt haar goeden vorm na jaren te hebben teruggevonden. In haar 101 en wedstrijd tegen de oude rivalen, Sp. Vgg. Fürth, behaalde de ie F.C. N. haar 61e overwinning op deze buur en gaat momenteel veelbelovend aan de spits. De Fransche pers becritiseerr den Fran- schen V. B. nog geen maatregelen te hebben genomen ter voorbereiding van het elftal voor den strijd Frankrijk tegen Holland te Parijs op 29 Nov. 't Is namelijk daar zelfs doorgedrongen, hoe actief tegenwoordig onze Technische Commissie is. Mogelijk herinnert u zich, welke storm er verleden jaar over België f»ing, toen de Belgische V. B. zijn ouden internationaal Raymond Braine verbood met zijn nieuwe vereeniging Sparta (Praag) aan het Ant- werpsche Paaschtournooi deel te nemen. Voor het inmiddels nieuw gearrangeerde Paaschtournooi zijn voor Braine thans geen belemmerende bepalingen gemaakt. Niet mmder dan 150 Belgische voet ballers beneden de 19 jaren hebben zich aangemeld voor den voetbalcursus onder Alfred Verdyck ter verbetering van het spel peil. In totaal hebben 52 Zuid-Amerikaansche voetballers in Italië emplooi gevonden bij de verschillende vereenigingen. De Azurris krijgen hun competitie-wed strijden lang niet cadeau; hun twee eere- afdeelingen over het geheele land bestaan elk uit 18 elftallen, met dus 34 wedstrijden Bij de uit-wedstrijden reist men minstens zes tot acht uur, gemiddeld twaalf tot veer tien uur, terwijl er ook reizen zijn, welke twintig uren sporens vorderen. Het Italiaansche voetbal is dus wel tijd- roovend, doch daarvoor zijn 't ook halve profs. Behalve voetballer is de bekende Spaansche keeper Ricardo Zamora ook zakenman. Toen hij van de F.C. Barcelona naar de Real Madrid F.C. overging, kwam hij tegelijk onder de hoede van Mercurius! En zes lange jaren ging 't hem zeer voor den wind, totdat hij juist voor den aanvang van dit seizoen meende weer eens van club te moeten ver anderen hij ging, en kwam bij de Madrid F.C. Aan dit vertrek kan de Real Madrid F.C. niets veranderen, maar wel heeft men een anderen pijl op den boog de zaak van Zamora, waarvoor men thins een overname prijs bedingt van.... 60.000 peseta's. Zou Ricardo zich niet eens achter het oor krabben 1 Clubkampioenschappen Residentie Rennersclub „Sparta" Gistermiddag organiseerde de Residentie Rennersclub „Sparta" uit Den Haag haar baankamploenschappen op de wielerbaan met wedstryden achter groote motoren. Er waren ongeveer 1000 toeschouwers. De wedstryden, welke een sportief verloop hadden, hadden het volgende resultaat: S printkamploenschap 1. N. van Vreeswyk; 2. N. Krens; 3. Rlnus van der Leur; 4. W. Metana. Kampioenschap lange afstand 20 K.M. 1. W. Metana: 2. A. van Rossum; 3. Hes- linga; 4. van Es. Sprintkampioenschappen voor adsplrantleden (Klein-Sparta) 1. Verheyen; 2. Pootjes; 3. Hoogendorp; 4. Mulder. Kampioenschap lange afstand (Klein-Sparta) 1. Verheyen; 2. Pootjes; 3. Hoogendorp: 4. Boon. Aan de kampioenschapswedstryden namen deel 25 leden en 22 adsplrantleden. Voorts had ter opluistering van het pro gramma nog een wedstrijd plaats achter mo toren ln twee series over 15 K.M. De uitslag luidt: lste serie: 1. v. d. Valk, 2. Wildschut, 3. Heslinga, 4. De Bont. 2e serie: 1. Ceurremans, 2. N. Krens, s. Snoek, 4. Peters. UITSLAGEN le klasse Haagsch LyceumHilversum H. O. C.—Bloemendaal Amsterdam H. D. M. Promotie klas Utrechto-'t Gooi Hilversum 2Haagsch Lyceum H. D. M. 2-~Amsterdam 3 2e klasse A AmersfoortHilversum 3 Be FairM. H. O. 3 Bloemendaal 2Laren Hilversum 4Amsterdam 2 2e klasse B Victoria 2—Alkmaar H. B. S.—H. O. C. 2 T. O. G. O. 2—Lelden Delftsche studenten—Kievieten 3e klasse A Bloemendaal 3Strawberries Alkmaar 2M. H. C. 3 3e klasse B t Gooi—Oh Kay 2—1 3—1 3—1 0—5 6—0 1—6 1—0 4—0 2—4 0—5 05 4—1 3—0 1—4 3—2 1—2 3—4 Jubileum-wedstrijden Alkmaarsche Kegelbond Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Alkmaarsche Kegelclub hebben Zondag te Alkmaar kegelwedstrijden plaats gehad. De uitslagen luiden: 1. Alkmaarsche Kegelclub 1264 hout. 2. Haarlem 1200 hout. 3. Den Haag 1194 hout. Holland's Noordpunt 1165 hout. Buiten de prijzen vielen Amsterdam met 1150 hout en Utrecht met 1128 hout. Treffersprys: Den Haag 1S3 treffers. Negenprys: Alkmaar 55 treffers. De hoogste werper op baan A. was de heer Agrüptng (Haarlem) met 75 hout. De hoogste gooier op baan B. was de heer B. H. Grüning te Amsterdam met 79 hout. J. van KempenBraspenning Het koppel J. van Kerrnen—Braspenning rydt op 24 October a.s. ee.i tweeuurskoppel- wedstrya te Keulen in de Rheinlandhalle. Op 27 November begint de Zesdaagsche. Wedstrijden „Concordia" Voor zijn talrijke adspiranten-afdeelingen hield Concordia onderlinge wedstrijden. De oefeningen werden beoordeeld door een uit gebreide jury, bestaande uit de dames A. Rookhuijzen, A. Osterthun, S. Stuij, G. C. van Huizen en de heeren F. v. d. Berg, F. Bischot, J. Kooijmans Sr. en Jr.. T. Dijk man, P. Kruijer, D. Janssen en J. Meijer. De uitslagen luiden Jongste meisjes afdeeling Haarlem (6 onderdeelen). ie afdeeling (4deelneemsters). I. R. Terhorst 431/j p., 2. T. Scharpff 43 p., ae afdeeling (4 deelneemsters) 1. T. Franken 4il/j p., a. B. Overbeek 41 p. 3e afdeeling (19 deelneemsters). 1. N. Doornebos 441/2 p., 2. M. Roose 43^3 p., 3. B. Cuijon 42V2 p. Jongste jongens afdeeling Haarlem (10 onderdeelen, 27 deelnemers). 1. D. Dollé 7a1/1 p., 2. G. André 71 p., 3. E. Lohman 70l/s p., 4. J. Verhagen en C. v. Weene 70 p., 5. Ëi Bischot en J. Bierenbroodspot 6gL/i p. Oudste jongens afdeeling Haarlem (10 onderdeelen, 15 deelnemers). 1. H. Duijf 9i1/g p., a. F. Kröder 851/, p., 3. J. W. Roo- sen, 4. C. Cassée 76 p., 5. W. v. d. Berg 75 p. Meisjesafdeeling Haarlem-Noord (8 on derdeelen, 44 deelnemers). 1. C. Slot 6r p., 3. I. Snel 58l/2p., 3- Meulenberg 58 p., 4. N. Ligthard 57l/g p., 5- G. de 5Boer 56 p. Jongens afdeeling Haarlem-Noord. (9 on derdeelen, 24 deelnemers). 1. H. Zwaan 7i1/s p., a. H. Moone 63V, p., 3. P. Ruis 63 p., 4. K. Nijenhuis öajj p., 5- G. Ligthard 62 p. Onmiddellijk na afloop van de 28 en 30 October te houden K.T.K.-wedstrijden wordt voor alle afdeelingen van Concordia begonnen met de voorbereiding voor de uit voering. Deze zal plaats vinden op Zaterdag 27 Februari in de Gemeentelijke Concert zaal. Zondag namen eenige dames en heeren van Concordia met succes deel aan den door de Wandelvereeniging Juliana uitgeschreven 25 K.M.-marsch. Bondsvergadering Ter gelegenheid van de in Utrecht op 2 en 3 Januari te houden technische Bonds vergadering zullen lessen gegeven worden in kleutergymnastiek, boerendansen, aes- thetische gymnastiek en Gaulhofer-gymnas- tiek. Deze laatste wordt tevens gedemon streerd, benevens toestelturnen voor vetera nen en keumummers door vereenigingen uit den Stichtschen Turnkring. Haarlemsche R. K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus" Secr.Vooruitgangstraat 79» Haarlem De nieuwe regeling heeft dan de eerste week practijk achter den rug. Achterwegen openbaart zich een vernieuwd enthousiasme dat blijde perspectieven opent voor de toe komst We boekten zelfs weer nieuwe leden (een feit dat vermeldenswaard is). De oud-leden interesseeren zich ook al voor „de nieuwe tijd". Tot die oud-leden voor zoover nog met vergrijsd of door andere beslommeringen in beslag genomen gaat ditmaal een drin gend verzoek Bezoekt eens den oefenavond „Ursus" wordt weer „Ursus", om een variant te maken op pater Esser's gezegde. Meer dan ooit te voren zij dit onze leuze versterking van ledental en donateursüjst Mit uns zicht die neue Zeit. Nieuw wereldrecord 30 K.M. hardloopen Zaterdag vestigde de bekende Argentijn - sche hardlooper Zabala een nieuw wereld record over 30 K.M. hardloopen. Hy legde dezen afstand af in 1 uur 42 min. 31.2 sec. en bleef hiermede 30 sec. onder het oude we reldrecord, dat sedert 1928 op naam stond van den Fin Sipilae met 1 uur 43 min. 7.8 sec. Gangmakers waren de loopers van een 3 maal 10.000 Meter estafette der W. A. F. Weenen. De loopers konden echter slechts eenige ronden Zabala volgen, gewoonlijk liep hy alleen. DE „H.A.V." BEGINT WEER OP KRAANTJE LEK. Onder de animeerende leiding van v. Welsenes, is „Haarlem" haar wintertraining weer begonnen. Reeds deze eerste oefen morgen kenmerkte zich door groote animo. Niet minder dan dertig athleten hadden aan de oproep gehoor gegeven en benutten deze fraaie herfstmorgen, om door de soepele athletiek hun physiekc toestand op een nog hooger peil te brengen. Het groote aantal nieuwe leden deed ons bijna het ontbreken van enkele bekende fi guren vergeten, temeer daar wij onder de volgelingen van v. Welsenes. verschillende veelbelovende types oomTktsn. Doch met deze Zondagmorgentraining is het winterprogramma nie* afgeloopen. Ook de zaaltraining zal onder leiding vanG. Rinkel, weer in eere hersteld worden en 's Woensdags in het Kenn. Lyceum plaats vin den. Voor scholieren met animo is hier nog wel een plaatsje open. Men ziet dus dat het woord „winterslaap" niet in de H.A.V.-dictionnaire thuis hoort. Na de Algemeene Vergadering van 14 Oer. in Lion d'Or gaat Haarlem zich op zeer ern stige wijze voorbereiden voor seizoen 1932, en al is Los Angeles van de baan, ook in eigen land rijn nog genoeg lauweren te oogsten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 13