Uit den Omtrek Meer steun voor den voet TH. SMIT Fa. KLEIN Stofzuigerhuis MAERTENS 'HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM ELECTR1C1TEIT Technische dienst der telegrafie en telefonie HILLEGOM HOOFDDORP HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN SASSENHEIM NOORDWIJK AAN ZEE NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT ZANDVOORT HALFWEG LISSE AERDENHOUT VOORHOUT WARMOND KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN-OOST IJMUIDEN VELSEN NASSAUSTRAAT 1, TELEF. 13490 SANTPOORT LIMMEN HEEMSKERK MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- Invoering snelverkeer Blijkens het verslag van den technischen dienst der telegrafie en telefonie over 1931 ligt het in het voornemen in de naaste toe komst snelverkeer tot stand te brengen us- schen Amsterdam, Den Haag en Rotterdam onderling, terwijl wordt overwogen ook Haar lem en Utrecht in dit verband op te nemen. Het sneltelefoonverkeer is thans reeds o.a. Ingevoerd tusschen Haarlem en Umuiden. Fietsendieven Weer hebben rijwieldie- ven de Wilhelminalaan tot hun operatie- terrein gekozen en een karretje ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Gemeentelijke rweminrichting In de ge meentelijke zweminrichting zijn gedurende dit zwemseizoen 14305 aden genomen, gesplitst ials volgt: mannen 3438, 1786 volksbaden en ,1932 Jongens. Vrouwen 4019, 1477 volksbaden en 1653 meisjes. Het vorig jaar werden in itotaal 18848 babden genomen. Het slechte i zomerweer zal wel oorzaak zijn, dat de in- j richting minder druk bezocht is. De vrou wen zwemmen veel drukker dan de mannen 4019 tegen 3438; door elkaar genomen, met •volksbaden, jongens en meisjes, wordt ech ter de verhouding vrouwen tegen mannen ■7149 tegen 7256. Wegverbreeding Het laatste hekje aan rde Weeresteinstraat bij de Remise, noodig •voor de wegverbreeding, is verdwenen (voor (het huis van den heer Hermans). Spoedig mag daardoor de doortrekking van het trot toir worden verwacht. Men zit daar nu nog met een leelijk stuk: voor het huis van Dr. Steenmeyer zal de grond onteigend moeten ■worden, daar de eigenaar te hooge eischen etelt. Personalia Te Amsterdam is geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechten de heer W. Rip, alhier. BIETENCAMPAGNE Begunstigd door mooi herfstweer zijn thans reeds vele landbouwers begonnen met het rooien van de suikerbieten. Het blijkt dat de bieten over het algemeen klein van stuk zijn. Reeds zijn een paar schepen ge laden en de sluizen bij Aalsmeer gepas seerd. De vele in de Hoofdvaart te Hoofddorp liggende schepen, die op bevrachting wach ten, zullen in den loop van deze week wel suc cessievelijk vertrekken voor het inladen der bieten op verschillende plaatsen in dezen polder. Mond- en Klauwzeer In Haarlemmer meer doen zich weder eenige nieuwe geval len van mond- en klauwzeer voor en wel te Zwanenburg en te Rijk. Gevaarlijk rijden Terwijl de heer L. per rijwiel op den Kruisweg tusschen den IJweg en den Spieringweg reed, naderde uit de tegenovergestelde richting een vrachtauto, die in 't geheel geen licht op had en bovendien links van den weg reed. Hoewel de chauffeur toen hij den wiel rijder opmerkte dcor het nemen van een zwenk een botsing nog trachtte te vermijden, werd L. door het achterste gedeelte van den auto aangereden en met fiets en al in den grasberm geslingerd. Het kreeg eenige verwondingen, terwijl z'n rijwiel doormidden was gebroken. Wegens het aan den auto ontbrekende licht konden letter en nummer niet worden opgenomen. De politie werd met het ge beurde in kennis gesteld. Oude man door auto overreden Op den IJweg had dezer dagen een ernstig ongeluk plaats. Terwijl de bijna 80-jarige J. B., in een hondenkarretj gezeten een boerderij voorbij voorbij reed, werd hij door een vrachtauto, welke achteruit het erf afkwam aangereden, waardoor hij onder den auto terecht kwam. Met een gedeeltelijk verbrijzeld onderbeen werd hij opgenomen en na door een dokter vorloopig verbonden te zijn met den zie kenauto van den gemeentelijken geneeskun digen dienst naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht. Zijn toestand was hedenmorgen naar om standigheden redelijk wel. Niet opgelet Terwijl de melkrijder J. K. met zijn auto over den Spieringweg reed en bij den heer C. H. het erf zou oprijden, kwam daar juist het 10-jarig zoontje van den land bouwer S. G. aan fietsen. Alhoewel K. zeer duidelijk de richting aan gaf, reed de jon gen tegen den auto aan en viel hierdoor in de wegsloot. K., opmerkzaam geworden door een gil die de jongen gaf, stopte direct en wist den jongen uit de moddersloot te evrij- den. „Dorp Vijfhuizen" De dorpsvereeniging houdt Donderdagavond een vergadering. Dierenbescherming Gisteren passeerde alhier een vrachtauto beladen met 8 paar den, bestemd voor het abattoir te Den Haag. Door een lid van de dierenbescherming werd opgemerkt, dat er een paard lag en de an dere beesten er op trapten. Door hem werd de wagen tot stilstand gebracht. Het bleek, dat het liggend dier wonden had gekregen. De veearts, die ontboden was, kon niet con- stateeren, dat de auto overbeladen was. Nog eenige andere bestuursleden van de dieren bescherming kwamen ter plaatse en lieten proces-verbaal opmaken. Toen het beest iets op verhaal was ge komen kon het weer in den auto plaats nemen. Laagste inschrijver De directeur van P. W. te Amsterdam heeft aanbesteed het dempen van een gedeelte Slotervaart. Laag ste inschrijver de heer J. H. van Berghem, alhier, met 62.200, met gebruikmaking van zand uit het Hollandsche Diep. Meer woningbouw In een Vrijdagmiddag gehouden conferentie van B. en W. en ver schillende bouwondernemers in deze ge meente, is overeenstemming bereikt over de j uitgifte van meer perceelen bouwgrond aan den Van Panhuysweg, zoodat thans zeer spoedig met den bouw van verschillende huizen zal worden begonnen. Wegverbetering B. en W. zijn voorne mens aan den raad voor te stellen, zoowel den Zwarteweg naar Katwijk als den Rijns- burgerweg afdoende te verbeteren, zoodat aan een grooten wantoestand op verkeers gebied een einde zal worden gemaakt. Naar de Missie 17 October zal de Wel- eerw. Pather P. Versteege (uit deze gemeen te) naar het Apostolisch Vicariaat van den Boven Nijl (Oeganda, Oost-Afrika) vertrek ken, om daar als missionaris werkzaam te zijn. Personalia Te Amsttrdam is geslaagd voor het doctoraal examen in de theologie de heer N. A. Waaning, alhier. Mccidharmcnicaclub In de parochie O. L. Vr. Geboorte is opgericht een mond harmonicaclub voor jongens van 7 tot 17 jaar. De club bevat twee afdeelingen nX I voor de schoolgaande jeugd van 7 jaar af, 5 cent contributie; II voor de school vrije jeugd tot 17 jaar; 10 cent contributie. Beide afdeelingen staan onder leiding van den parochialen jeugdraad. Ondierstation N. Z. H. Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling het Onder station der N. Z. H. Tramweg Mij., gelegen aan de Oranje-Nassaustraat, dat de tram lijn tusschen Haarlem en Amsterdam van stroom voorziet, in de toekomst automa tisch te laten werken. Het bedienend per soneel bestaat uit drie man. Bloembollencultuur Maandag hield de Vereeniging voor Bloembollencultuur, af- deeling Lisse, onder voorzitterschap van den heer A. Verduyn Jr., een vergadering. Het voornaamste punt van dezen avond betrof candidaatstelling voor het hoofdbestuur. Het bestuur stelde voor, den heer Van atr Nat candidaat te stellen, waarmede de ver gadering accoord ging. Op de as. algemeene vergadering zal een motie worden ingediend door het bestuurs lid De Graaff inzake de film van „Bol tot Bloem", welke bestemd is voor algemeen han delsbelang, in handen gekomen is van een particulier bedrijf, wat volkomen in strijd is met het bepaalde in de statuten der Ver eeniging Centraal Bloembollencomité. De heer Jac. Th. de Vroome stelde voor, een verzoek in te dienen om een statistiek te verkrijgen van de geheele teelt van bloem bollen. De voorzitter vreesde, dat dit voor stel weinig animo zal vinden, daar dit groote onkosten met zich zal brengen. Dit nuttige voorstel werd daarom tot betere da gen verdaagd. Voor de tentoonstelling, te houden van 48 Mei, ter herdenking van Siebold, een plan tenkundige, werd een bedrag van 10 uit getrokken. Deze tentoonstelling zal worden gehouden te Leiden. Hierna volgde sluiting. Ledenvergadering B. A. B. De Vereen. „Buurtbelang AerdenhoutEentveld", hield gisteravond een ledenvergadering in Restaurant ,3oekenroode", onder voorzit terschap van den heer E. M. G. Marga- dant. Na opening en notulen kwam aan de orde verkiezing van een bestuurslid, voor de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Berger, Bij acclamatie werd gekozen de heer Van Keulen. Bij het punt „bestuursmededeelingen" deelde de voorzitter mede, dat hem dikwijls door bewoners van Aerdenhout de vraag werd gedaan: „Wat wil de vereeniging en wat heeft zij al bereikt?" 't Leek hem daarom niet ondienstig daar omtrent eens een opsomming te geven. En toen kwam er een lange lijst, welke een zeer gunstig getuigenis gaf van de groote activi teit van het bestuur. Gereleveerd werden o.a.: Het ijveren voor verbetering van voetpaden (met succes be kroond) en rijwegen (Rijnegom werd geas- phalteerd); idem voor behoud van natuur schoon ('t rooien van een rij eiken werd op verzoek aangehouden)pogingen welke wer den aangewend om de plantenkassen te be houden; (dezen bleven behouden); verzoeken om den bouw van garages toe te staan (2 maal succes!); verzoeken om de bovengrond- sche lichtleidingen opgeruimd te krijgen; pogingen om een betere busverbinding met Haarlem te krijgen; idem om doelmatiger wegwijzers te krijgen (met succes bekroond). Verder heeft het bestuur zich geoccupeerd met het krijgen van een beplanting langs de trambaan, met het verkrijgen van een be tere drainage van Boekenroode en Rijnegom, met het verkrijgen van een vroegere, eerste postbestelling enz. enz. Naar aanleiding van deze groote activiteit kreeg het bestuur van een der leden een pluim op den hoed, welke dan ook wel ver diend was. Het volgende punt van de agenda was: „Speelterreinen voor de jeugd in Aerden houtBentveld". Hierover ontspon zich een lange, doch on vruchtbare gedachtenwisseling. Tenslotte werd besloten een commissie van advies te benoemen, welke op de volgende vergadering met omlijnde voorstellen zal komen. Leden van die commissie werden de dames Posthumus, Meijer en Rahussen en de hee- ren Markus, Prinsen, Geerligs, De Boer, Straus en Fruijtema. Hierna kwam ter sprake een autobusdienst voor de leerlingen van het Kennemer Ly ceum, wonende in Aerdenhout en Bentveld. Op'een desbetreffend verzoek aan het ge meentebestuur was als antwoord gekomen, dat een dergelijke dienst alleen kon worden ingesteld, indien de vereeniging zich garant wilde stellen voor minstens 14 maandabon nementen ad f 5. Op voorstel van een der leden werd be sloten, ook de leerlingen van 't Kopje, van 't R. K. Lyceum en van de gemeentelijke Uloschool te Bloemendaal hierin te betrek ken, teneinde meer kans te hebben het ver- eischte aantal abonnementen bij elkaar te krijgen. De ouders dezer leerlingen zullen dus gelegenheid krijgen, zich hieromtrent uit te spreken. Tenslotte kwam de rondvraag, waarbij o.a. gevraagd werd of de vereeniging iets zou kunnen doen, om aan het gejaag van auto mobilisten en motorrijders door Aerdenhout paal en perk te stellen. De voorzitter deelde mede, dat er plannen bestaan om de maximumsnelheid in de ge meente op te voeren van 30 op 40 K.M. en daar dan streng de hand aan te houden. Dit zal een heele verbetering geven. 30 K.M. is te weinig en 40 K.M. is niet overdreven snel. De heer Markus vroeg wat de vereeniging deed voor reclame ten behoeve van de ver eeniging. Er zijn nog steeds veel bewoners van A. B„ die niet eens van het bestaan der vereeniging afweten. Hij drong aan op een circulaire, welke aan alle bewoners zal worden toegezonden en waarin zij uitgenoo- digd worden zich aan te sluiten. De voorzitter raadde dit af. Hem kwam meer doeltreffend voor, dat elk lid zorge, een lid er bij te winnen, dus persoonlijk re clame maken. Gemeenteraad Vrijdag 16 October zal des namiddags te kwart over zes uur, de Raad dezer gemeente vergaderen, met als agendapunten: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen; 3. Vaststelling pensioengrondsla gen van A. Eggen en H. A. G. Bots; 4. Ontwerp-steunregeling voor werkloozen; 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot opnieuw vaststelling der behesrsverorde- ning voor het Waterleidingbedrijf, en wijzi ging der afschrijvingspercentages. 6. Vaststel ling van het nieuwe Reglement en Tarief van het Waterbedrijf; 7 uur Begrooting voor 1932 van het Waterbedrijf; 8. Vaststelling der ge- meente-begropting, dienst 1932; 9. School geld-reclames. Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente wordt Donderdag 15 October des v.m. 10 uur ten Raadhuize gehouden. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stuk ken; 2. Onderzoek geloofsbrieven van het benoemd verklaarde lid van den Raad, den heer J. Heitlager; 3. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1930; 4. Vaststelling be grooting voor het waterleidingbedrijf dienst 1932; 5. Vaststelling gemeentebegrooting 1932; 6. Verordening tot heffing van opcen ten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting; 7. Idem tot verhooging der opcen ten op de hoofdsom der grondbelasting voor de gebouwde en ongebouwde eigendommen; 8. Wijziging der verordening op de heffing en invordering van terreingelden; 9. Idem van die op de heffing van Secretarieleges en van rechten wegens verrichtingen ten bureele van den burgerlijken stand; 10. Idem tot wijziging van die op de beplanting veront reiniging van wegen en wateren en gebruik making van gemeentegrond; 11. Vaststelling verordening betreffende de politie op de ha ven, kade en wateren binnen deze gemeente; 12. Idem betreffende het beroep bedoeld in de rtikelen 7 en 9 der woningwet; 13. Comp tabiliteit; 14. Wat verder zal worden ter tafel gebracht; 15. Rondvraag. AUTO-ONGELUK Gisteren heeft in de nabijheid van Boxtel (N. B.) een auto-ongeluk plaats gehad waar bij de Beverwijksehe familie P., wonende aan den Patersweg, betrokken was. Het gezelschap, bestaande uit 5 personen, maakte met een nieuwe personenauto, welke gehuurd was in de garage-Gorter aan de Breestraat alhier, een tocht naar Brabant. In de nabijheid van Bobtel sloeg een voor hen uit rijdende auto plotseling, zonder een signaal te geven, linksch af, waardoor een botsing niet meer te vermijden was. De bbotsing was zeer hevig en alle leden der Beverwijksehe familie bekwamen dan ook verwondingen door glasscherven, die in het rond vlogen. Een der inzittende dames moest bewuste loos worden opgenomen. In een naburig klooster werden de gewonden verbonden .Na eenige tijd waren allen weer zooveel hersteld dat zü per trein naar Beverwijk konden te- rugkeeren. De zwaar beschadigde auto moest worden achtergelaten. Naar wij vernamen was de auto net verzekerd. UHlichting van een ontworpen straat In de raadsvergadering van 30 Juni j.l. werd om advies in handen van B. en W. gesteld een adres van P. Bleeker te IJmuiden, waar bij hfj verzoekt om het tusschen de Kalver- straat en den Er.gelmundusweg ontworpen gedeelte der De Lumeystraat uit het uitbrei dingsplan te lichten. B. en W. kunnen thans ten aanzien hier van mededeelen, dat er bij hen tegen de ge vraagde uitlichting overwegend bezwaar be staat, aangezien het hier een gedeelte eener straat betreft, welke een rechtstreeksche ver binding vormt tusschen den IJmuiderstraat- weg en den Engelmundusweg en welke alzoo voor een goede communicatie van overwe gend belang moet worden geacht. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der Openbare Werken stellen zij den raad dan ook voor op het verzoek van adressant af wijzend te beschikken. Verjaardag vice-praeses St. Jozefsgezellen- vereeniging. Zaterdag 10 October verjaar de Pater Gratianus O.C., de beminde vice- praeses en vader van het Kolpingsgezin. Deze voor de gezellen heuglijke dag werd ingezet met een H. Mis om kwart over 6. Onder de H. Mis, welke door den vice-praeses aan God werd opgedragen, naderden de ge zellen ter H. Tafel. Des avonds om 7 uur werd een feestelijke bijeenkomst gehouden in het Vereenigingsge- bouw. Onder het zingen van het stichtingslied werd de jubilaris door den senior de feest zaal binnengeleid. Daarna werd een groot vliegtuig, geconstrueerd door een der gezel len, de zaal binnen getrokken en een aller aardigste op rijm gezette vliegboot-revue dooi de gezellen opgevoerd met als slot de over handiging van een cadeau, in den vorm van twee mooie boeken. Een daverend applaus brak los toen de jubilaris zijn waardeerende dankrede be ëindigde en de hoop uitsprak, dat ook in de toekomst de hechte en ware Kolpingsgeest de gezellen moge bezielen. Met afwisseling van zang- en muzieknum mers werd de rest van den avond gezellig en genoeglijk doorgebracht. Het is de wensch der gezellen, dat hun vice-praeses, Pater Gratianus, nog vele jaren lang moge werken in hun midden als vader van het groote Kolpingsgezin, ter eere Gods, tot zaligheid zijner ziel en tot heil der hem toevertrouwde Kolpingszonen. K. R. O.-Film Zondagavond werd in het vereenigingsgebouw aan de Mahustraat de K. R. O.-film vertoond. Door den heer Alex von Wayenburg werd de bijeenkomst ge opend, waarbij spr. den Zeereerw. heer pas toor Keijzer in het bijzonder welkom heette. Voorts gaf spreker een inleiding van de film. en bracht aan den heer J. Smakman, voor zijn spontane medewerking als operateur dank. Nadat twee acten van de film waren ver toond, nam de Zeereerw. heer pastoor Keijzer het woord, om een propagandistische rede uit te spreken. De film werd door K. R. O.-uitzending be geleid. Ook de 4 volgende acten vielen even als de 2 eersten, zeer in den smaak. De Spartaan IIV. S. V. II 12 Ondanks deze overwinning kan het spel der V. S. V.-reserves ons nog niet bekoren. Tegen een van de zwakste elftallen had een beter resultaat als dit geboekt moeten wor den. De Spartanen zijn het eerst in den aanval, doch de aanvallen stuiten af op het stug verdedigen van Wejj en Kok. Lang- de nieuwe „ORTHOLUXE" STEUNSCHOEN met voetkussens zamerhand gaat de V. S. V.-aanval zich dan ook weren en als de Spartaankeeper den bal laat glippen heeft v. Rooijen maar voor het intrappen, 01. Even zijn de V. S. V.-mannen dan sterker, doch al spoedig is het woord weer aan de Spartaan. Heiligers is dan zoo ongelukkig om tegen Kwant aan te trappen, de bal belandt net voor de voeten van den midvoor der tegenpartij, die geen moeite heeft de par tijen gelijk te maken, 11 rust. Na de hervatting blijkt ook nu weer de V.S.V.-voorhoede machteloos te zijn om een goed schot te lossen. De aanvallen van De Spartaan blijven gevaarlijker. Als een Spar taanspeler meent dat er gefloten is, pak„ hij dén bal met zijn handen beet. De straf schop hiervoor toegestaan wordt door V.S.V. 2 in een doelpunt omgezet 12. In dezen stand komt geen verandering meer. Onbewoonbaarverklaring van awee wonin gen Uit een ingesteld onderzoek is B. en W. gebleken, dat de woningen Hoofdstraat nos. 492 en 494 te Santpoort ongeschikt zijn ter bewoning. De geringe afmetingen der woningen, de hinder van optrekkend vocht in de muren, de zeer slechte bekapping en de algeheel slechte staat van onderhoud waarin de wo ningen verkeeren, rechtvaardigen h.i. de mee ning, dat deze woningen niet door het aan brengen van verbeteringen in bewoonbaren staat kunnen worden gebracht. Zij stellen den raad voor, deze woningen onbewoonbaar te verklaren en den termijn van ontruiming te stellen op zes maanden nadat de termijn van voorziening tegen het besluit zal zijn verstreken of dit zal zijn ge handhaafd. Personalia B. en W. van Rotterdam bevelen aan voor de benoeming aan de 2e H. B. S. met 5-jarige cursus A. voor tijdelijk leeraar voor bepaalde uren in de Maleische taal den heer C. A. Mees alhier. GEMEENTERAAD Vrijdagavond werd alhier een openbare raadsvergadering gehouden,. Afwezig de heer Kieft, met kennisgeving. Ingekomen was van Ged. Staten de mededeeling dat de rekening dezer gemeente is goedgekeurd. Nog was ingekomen een adres van de afdeeling L.T.B. waarbij een subsidie werd gevraagd ten bedrage van f 8o.voor een te houden Tuinbouwcursus. B. en W. stellen voor deze subsidie te verleenen. Goedgevonden. Verder was ingekomen een adres van de R.K. Patronaats Commissie inhoudende een verzoek om f 200 subsidie voor herhalings- en voortgezet onderwijs. B. en W. stellen voor een maximum van f 200 en een minimum van f 100.uit te betalen naar het gemiddeld aantal leerlingen ad f 10.per leerling. Aldus besloten. Tot onderwijzeres aan de O. L. School ter voorziening in de vacature van wijlen mej. S. Jager werd benoemd mej. J. H. Ham stra tijdelijk hier werkzaam en wonende te Alkmaar. Voorstel tot het verleenen van een subsidie ad f 1000.— aan het Burgerlijk Armbestuur. J" Dé Voorzitter deelt mede, dat door het Burg. Armbestuur groote uitgaven zijn ge daan welke deze aanvraag noodig maakten. Zonder hoofdelijke stemming goedgevonden. Vaststelling algemeene politieverorden ng. Voorzitter wil deze gelegenheid benutten tot het opnieuw vaststellen der politie verordening, wijzigingen zijn zeer gering, hoofdzakelijk nummering. Voorgesteld werd een bepaling in te lasschen inzake de radiostoringen en daarbij de strafbepalingen der overtredingen te ver zwaren. Aangenomen zooals voorgesteld. Ten slotte stelt de Voorzitter voor, om aangezien verwacht kan worden, dat in den komenden winter ook in deze gemeenten de werkloosheid niet gering zal zijn, een Commissie te benoemen voor werkverschaf- fing- Voorgesteld wordt, dat in deze Commissie zullen zitting nemen Burgemeester en Wet houders en de raadsleden M. Dekker en N. Kuys. Zonder hoofdelijke stemming aldus be sloten. De heer Dekker deelt mede, dat de firma van 't Hof en Blokker in overweging heeft gegeven in de gemeente een kistenfabriek op te richten, waardoor de werklooze timmer- liden zouden te werk gesteld kunnen worden. De Voorzitter meent dat dit een punt ter overweging is voor de Commissie. Van de rondvraag werd geen gebruikge maakt, waarna de openbare vergadering werd gesloten en de raad in comité ging ter behandeling van belastingreclames. Altaarvvacht Maandag 12 October vond een bijeenkomst plaats van de leden der Altaarwcht in het R. K. Vereenigingsgebouw. Te 2 uur opende de voorzitter, de heer W. Meijer de goed bezochte vergdering met gebed en memoreerde de goeden uitslag van den gehouden bidnacht Alsdan werden door den nieuw benoemden secretaris, den heer J. Kos, de keurig bijge houden notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter kwam thans tot bespreking van het eigenlijke doel der bijeenkomst. Hij bracht naar voren, dat, alhoewel de bedoe ling was om éénmaal per jaar in een daartoe geëigende nacht in gebed voor het Allerhei ligste door te brengen; het bestuur heeft in afwijking daarvan, in de maand October, en wel in den nacht van Zaterdag op Zon dag 25 October a.s., ter gelegenheid van het feest van Christus' Koningschap, voor de tweede maal dit jaar een zoodanige ge bedsactie willen organiseeren, met als alge meene intentie „herstel van de economische krisis en berusting in moeilijke dagen." De vergadering ging unaniem accoord met het voorgestelde. Hierna werden bij loting de voor de groe pen bestemde uren van aanbidding aange wezen. Op voorstel van den Zeereerw. Heer pas toor zal het eerste biduur van 89 uur vervallen wijl dit voor het biechthooren op den Zaterdagavond moeilijk is; zoodat de bidwacht nu zal aanvangen om 9 uur des avonds en eindigt des morgens 6 uur; de leden, behoorende tot de eerste groep van 8 tot 9 uur zullen worden ingedeeld bij de groep van het daarop volgende uur. De Zeereerw. Heer pastoor spoorde de aanwezigen aan en wekte hen op tot een vurige gebedsactie in den daarvoor bestem den nacht tot oplossing van de heerschende moeilijkheden en om kracht en den zegen van den Hemel af te smeeken voor alles en allen. Nadat nog eenige zaken bij de rondvraag ter sprake waren gebracht volgde sluiting met gebéd. Naar de Missie De Eerwaarde Zuster Alarda (in de wereld mej. Helena Putker) van de orde der Franciscanessen, vertrekt Woensdag 14 October naar het Moeder huis om vandaar te vertrekken naar de Phillippijnen, om zich daar aan het Missie werk te wijden. De Eerwaarde Zuster, die thans ten huize harer ouders vertoeft, werd Zondag een serenade gebracht door het fanfare korps St. Cecilia. St. Deus Dedit Dinsdag 13 October, des avonds 7 uur, wordt een ledenvergade ring gehouden van St. Deus Dedit in het R. K. Vereenigingsgebouw. Onder andere komen de volgende agenda punten voor: Bespreking werkloosheid en contributie, verkiezing van een bestuurslid in de vaca- ture-H. Beentjes, de als zoodanis heeft be dankt. Melkprijs. Door den vereenigden straat melkhandel is de prijs met ingang van 12 dezer van de volle straatmelk op 10 cent per liter gesteld. Nlet-OIficleel. 4S7e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 13 October 1931. 5e Klasse 14e Lijst. Hooge Prijzen: 8307, 17146, 17504, 18404, 20233, 1000. 7603 ƒ400 2146 3250 5614 8573 9328 200 1062 7676 8458 10458 10531 14958 17073 17575 ƒ100 Prijzen van 70.—. PURMEREND, 13 October. Aangevoerd werd pl.m. 9000 Kg. kaas. Kleine Fabrieks- kaas 4 stapels f 30 per 50 Kg., Kleine Boe renkaas 12 stapels f 31.50 per 50 Kg., Com missiekaas 1 stapel f 34 per 50 Kg., handel matig: 1640 Kg. boter: Melkboter 1.151.40 per Kg., Weiboter 0.55—1.25 per Kg., 487 runderen waaronder 410 vette koeien 0.70 0.82 per Kg., handel vlug. Melk- en Geldekoeien 34, f 140300 per stuk, matig: Stieren 43, f 0.480.64 per Kg., stug; Paarden 8, f 88200 per stuk, stug; Vette Kalveren 29, f 11.20 per Kg., stug; Nuchtere Kalveren 290 ,f 830 per stuk, matig; Fokkalveren f 1224 per stuk, matig; Vette Varkens 537 f 0.360.41 per Kg., stug; Magere Varkens 45. f 1224 per stuk, stug; Zouters f 0.300.32 per Kg. Biggen 385 f 711 per stuk, handel stug; Schapen 1137 f 22—31 per stuk, handel matig, Ganzen 322 f 44.50 per stuk, Piep kuikens f 0.600.75 per kilo, Kipeieren f 5.50—6.75 per 100 stuks, Eendeieren f 3.85 per 100 stuks. BOVENKARSPEL (Station) 12 Oct. 1931 ,,De Tuinbouw" Aardappelen gr. M. 2.65.—; Due 1.50—1.90; Blauwe 1.15; Bonte 1.25; Uien, groote gele 1.35; Drie lingen 0.951.00; Nep 2.05245; alles per baal; Bloemkool, le soort 0.753.00, id. 2e soort 0.751.50, id. 3e soort 0.75, per 100 stuks; Roode kool 1.00—1.40 per 100 K.G.; Gele Kool 0.60—0.70 per 100 K.G.; Witte kool 0.70—1.00 per 100 K.G.; Bie ten, groote 3.90—6.50 per 100 K.G.; id. kleine 3.60 per 100 K.G.; Slaboonen 1.95 —3.50 per 15 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 13 October 1400 Kg. Aardappelen: Schotsche Muizen f 7.90; Drielingen f 7 908; 2600 Kg. Wor telen f 1.10—1.70; 30700 stuks Bloemkool Le- cerf f 0.802; idem reuzen f 0.902.20; 30.000 Kg. Roode kool f 0.60—2.50; 20.000 Kg. Gele kool f 0.60—1.20; 11000 Kg. Witte kool f 0.60; 16200 Kg. Uien: Uien f 1.80—2.30; Grove f 2—2.50; Drielingen f 1.90—2.20; Nep f 4.30 4.60; 265 Kg. Slaboonen f 9.9018.90; 11200 Kg. Bieten f 0.80—2.10; 1500 Kg. Ramenas f 2.50—3.10. NOORDSCHARWOUDE, 13 October. Aan gevoerd werden: 5300 Kg. Aardappelen: Schotsche Muizen 7.307.60 8600 Kg. Wor telen 0.801.60; 2200 stuks Bloemkool 1.30 tot 2.50; 11800 Kg. Roode Kool 0.60—1.30; 11400 Kg. Gele Kool 0.60—1; 5100 Kg. Witte Kool 0.60—0.70 27600 Kg. Uien: Uien 1.60— 2.40; Grove 1.902.60; Drielingen 2.10—2.50; Nep 44.40; 2300 Kg. Spercieboonen 13.80— 26; 1700 Kg. Kroten 0.50—1.20; 500 Kg, Ram menas 1.90. BEVERWIJK, 12 October. Bloemenveiling ,,'t Centrum". Aangevoerd: Physalis 1442 ct., Asters 512 ct., Africaantjes 49 ct„ Vuurpijlen 2053 ct., Elta 814 ct., Climax 917 ct„ Helianthus 1021 ct., Anjers 8—29 ct., Sprengerigroen 10—52 ct., Plumosa idem 1248 ct„ Troschcrysanthen: Normandië li 40 ct., Hewester 12—29 ct., Sept. Wh't 1952 ct„ Nelson 1012 ct., Goud Vlinder 18—36 ct., Geeltjes 7—16 ct., Juliana 12—31 ct„ Dhalia's: Roem van Aalsmeer 8—29 ct,, Andreas Hover 1233 ct„ Glow 616 ct., Stolze v. Berlin 7—18 ct., Mr. Dix 12—24 ct„ Spat 825 ct., Roem van Maarse 615 ct., Mr. Dresselhuis 1021 ct., Domela Nieuwen- huis 615 ct„ Juliana 921 ct., Carnaval 1023 ct., Gladiolen per 100 stuks: War 50 135 ct„ Red-Canna 5015 ct., Peach 60 140 ct., Pink Perfection 3090 ct. Red Em peror 55140 ct„ Jacoba van Beieren 40— 135 ct., Orange Queen 35120 ct„ Souvenir 3090 ct„ Kasrozen: Roselandia 120310 ct., Hadley 135420 ct„ Columbia 90280 ct., Claude Pemett 95325 ct., Noach 80260 ct., Briarcliff 90340 ct. Grootbloemige Chrysanten: Rayounante 528 ct., Puiling 7 31 ct., Miss Ca veil 926 ct., Branche Petoe 10—29 ct. BEVERWIJK, 12 October. Coöp. Tuin bouw, groenten-, fruit- en aankoopvereen. „De Vrije Veiling" W. A. Andijvie 1550 ct., sla 1555 ct., postelein 2565 ct„ spi nazie 1570 ct„ groene en boerekool 1040 ct., stormappels 2035 ct., stormboonen 40 105 ct„ afbreekpeen 3560 ct. per kist, wor tels 714 ct., prei 810 ct., radijs en raap stelen 12% ct., selderie en pieterselie 24 ct., knollen 47 ct„ rabarber 46 ct. per bos, spruitjes 3—6 ct., snijboonen 10—22 ct., dikke boonen 2026 ct., enkele stok 1424 ct., tros 2530 ct., spek en pronkboonen 4 8% ct., tuinboonen 811 ct„ blis abbandan- ce 2027 ct., bruine capucijnders 1829 ct., raspers 2434 ct., druiven frankenthalers 38 ct., alicante 3846 ct„ polder-aardappelen 4 tot 5 ct., zandaardappelen 48 ct.. uien en bieten 24 ct., afbreekpeen 45 ct., hand appelen 716 ct., keuken- en tafelperen 4 tot 19 ct„ spinazie 417 ct., postelein 5—13 ct., tomaten 2—10 ct. per Kg., bloemkool 2 tot 5% ct., groene en roode kool 24 ct., meloenen 411 ct., komkommers 3—7 ct., sla 12 ct., andijvie 13 ct. per stuk, boerekool per struik 1%2 ct. Tomaten export. Betaald werd per 50 Kg. voor 1ste soort A 8.10, idem B 7.50. idem Aardappelen. Betaald werd per 100 Kg. voor Bevelanders 3.504, duin 6, bonte 4, bonken 3.25, drielingen van eigenheimers 23, bra- vo's 5.50, opgehouden. BEVERWIJK. Prijsnoteering van de R. K. Tuindersvereeniging „Kennemerland" van 12 Oct. Druiven 20—40 ct. Tuinboonen 16 ct. Snijboonen 1235 ct. Trosboonen 2335 ct Spercieboonen z. dr. 2533 ct. Dikke Doonen 1428 ct. Sla 1560 ct. per kist. Postelein 4085 ct. per kist. Spinazie 25—1.30 per kist. Andijvie 2050 ct. per kist. Bloemkool 5 ct. per stuk. Komkommers 28 ct .per stuk. Meloenen 720 ct. per stuk. Roode kool 35 ct. per stuk. Groene kool 24 ct. per stuk. Gele kool 24 ct. per stuk. Wortelen 69 ct. per bos. Knollen 47 ct. per bos. Selderie 35 ct. per bos. Pieterselie 46 ct. per bos. Prei 713 ct. per bos. Radijs 2 ct. per bos. Uien 33 J4 ct. per K G. Tomaten 612 ct. per K.G. Spruiten 310 ct. per K.G. C 6, idem CC 2.50. BODEGRAVEN, 13 Oct. Kaasmarkt. Aan voer 392 wagens, 15584 stuks! Prijzen: le soort met rijksmerk 3539, 2e soort met rijksmerk 3234; zware met rijksmerk tot 40. Handel flauw. LEIDEN, 12 Oct. Eierenveiling. Totale aanvoer 5331 stuks. Kipeieren 5.506.20; kuikeneieren 3.505; eendeieren 3.90 4.50. Handel matig. 70 142 168 305 428 473 490 591 620 692 966 973 1273 1283 1636 1701 1884 2123 2187 2336 2417 2449 2468 2487 2564 2578 2607 2652 2731 2813 2936 2967 3071 3258 3274 3372 3390 3570 3696 4048 4373 4389 4492 4748 4845 4872 4930 4943 4974 4991 F051 5105 5106 5115 5153 5279 5291 5423 5606 5621 5672 5761 5812 6014 6042 6110 6135 6215 6323 6461 6643 6663 6671 6683 6812 6823 6907 7166 7169 7278 7340 7370 7385 7514 7518 7533 7544 7548 7594 7803 7924 8040 8041 8468 8502 8510 8563 8584 8616 8617 8631 8653 8668 8773 8880 8996 9101 9136 9147 9286 9419 9554 9637 9709 9815 9879 10005 10227 10329 10335 10340 10397 10444 10477 10497 10514 10522 10573 10583 10715 10716 10746 10S34 10872 10878 10915 10961 11002 11010 11019 11071 11086 11119 11237 11297 11344 11527 11568 11687 11692 11733 11812 11942 11943 12112 12136 12148 12154 12219 12279 12348 12561 12607 12766 12943 13088 13140 13147 13260 132611 13346 13383 13396 13477 13506 13533 13668 13681; 13822 13862 13899 13925 14077 14101 14103 14147! 14281 14289 14430 14495 14625 14628 14759 14781 14846 14884 14962 15065 15641 15716 15752 1583» 15885 16043 16222 16231 16309 16454 16464 1656l! 16667 16811 17068 17165 17388 17395 17458 17666j 17774 17847 17911 17931 18049 18055 18241 18284 18373 18428 18515 18677 18715 18813 18977 19007: 19029 19105 19151 19152 19355 19424 19441 19476) 19502 19529 19677 19927 19936 20025 20095 20211) 20213 20276 20356 20465 20616 20645 20797 20S62 20937 20969 20994 30 42 100 277 319 337 £09 558 796 1013 1169 1418 1582 1720 1830 2026 2422 Meten: 109 124 788 1002 1158 1373 1581 1704 1823 2020 2244 2657 2810 3016 3154 3272 3482 3581 3750 3903 4138 4412 4619 4738 4837 5036 5375 5590 5876 6101 6328 6573 6911 7314 7508 7929 8286 8538 8828 9116 9340 9505 9854 569 809 1017 1173 1438 1601 1736 1842 2089 2425 353 686 822 393 690 836 2669 2698 2831 2910 3036 3041 3186 3195 3288 3332 3494 3500 3587 3613 3756 37S9 3917 4005 4189 4200 4437 4438 4633 4668 4745 4750 4871 4889 5078 5142 5384 5403 5605 5643 5878 5888 6103 6165 6335 6336 6613 6614 7102 7112 7351 7422 7603 7664 7999 8038 8304 8340 8549 8571 8856 8883 9161 9180 9367 9381 9507 9605 9862 9864' 10014 10032. 10040 10166 10180 10204 10.361 10392 10396 10401 10646 10669 10670 10786 10S66 10895 10983 10989 11038 11195 11197 11201 11414 11429 11480 11629 11661 11711 11833 11845 11907 12224 12256 12377 12628 12642 12646 12807 12862 12887 12950 13028 13054 13228 13232 13242 13501 13502 13578 13754 13802 13807 14001 14028 14046 14136 14171 1420S 14344 14359 14373 14646 14676 14764 15012 15023 15079 15242 15244 15247 15352 15384 15404 15572 15653 15657 15764 15775 15794 15964 16017 16068 16147 16161 16211 16591 16614 16620 16665 16679 16732 17018 17040 17064 17247 17252 17402 17527 17552 17591 17739 17758 17762 17905 17912 17944 18032 1-8057 1 8063 18219 18239 18250 18363 18364 18386 18531 18651 18654 18783 18912 18972 19154 19231 19253 19509 19530 19557 19858 19909 20012 20232 20234 20359 20436 20520 20576 20761 20794 20823 Verbetering m/z 953 met niet; 1040 1057 1217 1251 1505 1532 1639 1640 1743 1769 1885 1909 2137 2154 2512 2522 2722 2749 2932 2933 3062 3066 3200 3204 3349 3365 3559 3560 3618 3664 3805 3820 4028 4031 4222 4260 4453 4472 4675 4684 4776 4782 4895 4950 5263 5266 5525 5534 5660 5695 5902 5936 6180 6196 6357 6379 6637 6673 7161 7201 7436 7478 7697 7763 8046 8146 8347 8433 8602 8613 8905 8983 9211 9229 9384 9438 9688 9711 9895 9898 10104 101.08 10242 10265 146 408 741 882 1064 1275 1540 1642 1798 1916 2166 2541 2750 2945 3079 3212 3382 3563 3692 3821 4040 4269 4473 4706 4784 4958 5284 5537 5752 6010 6200 6398 6746 7262 7493 7794 8158 8440 8634 9012 9268 9461 9744 9939 10136 10331 154 432 745 960 1126 1305 1542 1654 1804 1930 2185 2577 2758 2947 3095 3235 3392 3566 3743 3853 4053 43S0 4496 4715 4790 4995 5294 5538 5814 6015 6236 6497 6765 7272 7494 7832 8223 8476 8740 9021 9279 9500 9768 9940 10148 10333 190 502 768 986 -1128 1353 1551 1682 1808 1935 2228 2626 2808 2962 3139 3270 3437 3575 3745 3881 4117 4403 4583 4731 4791 5024 5330 5561 5852 6034 6315 6528 6770 7309 7500 7839 8227 8482 8825 9085 9322 9503 9812 9992 10149 10352 10442 10482 10500 10552 10588 10686 10698 10706. 10733 10762 Ï0S9S 10905 10922 10941 10975 11111 11131 11144 11147 11182 11218 11228 11236 11396 11402 11496 11501 11532 11586 11618 11754 11764 11807 11814 11823 11978 12055 12090 12119 12133 12456 12504 12574 12579 12617 12677 12686 12708 12728 12798 12903 12911 12938 12945 12956 13062 13080 13081 13111 13183 13316 13334 13337 13380 13424 13580 13622 13667 13713 13719 13889 13939 13971 13982 13990 14080 14092 14097 14112 14117 14210 14260 14261 14280 14343 14385 14477 14497 14501 14641 14789 14849 14861 14923 14994 15085 15090 15153 15178 15221 15265 15297 15328 15336 15343 15452 15455 15488 15526 15568 15665 15693 15699 15709 15760 15893 15898 15936 15948 15949 16070 16093 16098 16099 16140 16215 16263 16361 16445 16450 16628 16636 16647 16662 16664 16805 16825 16854 16855 17012 17125 17147 17200 17231 17241 17465 17501 17506 17514 17525 17617 17640 17688 17707 17709 17823 17846 17865 17873 17891 17961 17967 17977 17983 18025 18082 18095 18119 18164 18218 18254 18296 18305 18328 18330 18454 18484 18497 18505 18693 18694 18724 18758 18768 18982 18988 19028 19059 19096 19308 19346 19401 19456 19487 19606 19695 19712 19770 19829 20037 20135 20149 20171 20239 20364 20370 20402 20419 20427 20578 20636 20639 20696 20733 20848 20875 20942 20964 5e Klasse, 13e Lijst: 953 70 1226, 2981, 17358 m/z met 70. AMSTERDAM, 12 Oct. Binnenl. gra nen. (Boerennoteerlng)Rogge A>/35, Chevaliergerst 5lA5%, haver 6, duiveboonen 10—11, paardeboonen 7 7»k, groene erwten 1012, vale erwten 1821, geel-mosterdzaad 1719, alles per 100 k.g.; karwijzaad 10)4 en blauw maanzaad 10 ij11 y2 per 50 k.g. Granen. Noteering Amst. Korenbeurs. (Opgave Offermeier's Comm. handel). Maïs. La Plata gele disponibel boord/ spoorvrij 68, verwacht 22 Oct. per „Lang- leebrook" 66, 2 Nov.. per „Korinna", 4 Nov. per „Monte Santo" en per Arantzazu Mendi 65, levering Nov./Dec. 67, Jan./ April 72, La Plata cinquantino, disp. silo 71. Gerst. Z.-Russische 63/64 k.g. disp. silo 84. Donau 6263 k.g. disp. silo 84, ver wacht 18 Oct. per „Ganymedes" en begin Nov. per „Hermes" 85. Haver. N.-Russische 5253 k.g. disp. silo 5.65. ROTTERDAM, 12 Oct. Vee. Aanvoer 397 vette runderen, 250 vette kalveren, 791 scha pen en lammeren, 1352 varkens. Prijzen vette koeien ie soort 1.181.26, 2e soort 0.85—0.95, 3e soort 0.70—0.80, schapen le soort 0.55 —0.63 2e soort 0.400.54, 3e soort 0.380.40, lammeren 0.680.80, vette varkens le soort 0.40—0.41, 2e soort 0.33—036, 3e soort 0.30—0.33, export varkens 0.36—0 38 per k.g. Vette runderen handel iets beter, prijzen iets hooger. Vette kalveren handel niet vlug, prijzig stationnair. Schapen handel stroef, prijzen ongeveer als vorige week. Varkens handel vrij traag, met iets lagere prijzen, een enkel prima exempl. 1 c. boven noteering. Zouters handel vrij vlug, lagere prijzen. ROERMOND, 12 Oct. Eieren. (Mijn.). Aan gevoerd 2.515.000 stuks; groote 5.50—6.50, kleine 3.905.40; eenden- 45.70.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2