Uit den Omtrek Amsterdamsche Beurs Informatie Cheque-koersen Stofzuigerhisis MÜERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Philips' Radio-toestellen Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers NOORDWIJKERHOUT BENNEBRQEK LISSE HAARLEMMERMEER WARMOND KENNEME1RLAND BEVERWIJK HEILOO CASTRICUM UITGEEST MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen SPORT EN SPEL VOETBAL ioc3/1g WOENSDAG 14 OCTOBER 1931 Parys 9.70 9.80 Brussel 34.50 34.70 bonden 9.45 9.65 New-York (cable» 2.46 2.47 Beriyn 55.10 55,70 Zurich 48.25 48.50 12.6 12.90 R. K. BOND VAN HOTEL-, CAFÉ-, RESTAURANTHOUDERS EN SLIJTERS Koperen jubileum Gisteren is te Sassenheim gevierd het koperen jubileum van bovengencemden bond. De viering begon met een gezongen H. Mis in de parochiekerk van „St. Pancra- tius" waarna in de zaal van den heer Teem stra een gezamenlijk ontbijt werd gbruikt. ,'s Namiddags was er officieele receptie, waarvan door vele autoriteiten gebruik werd gemaakt. Het groote feest vond 's avonds plaats. Alle leden met hun dames waren hierbij tegenwoordig, benevens vele genoodig'den, zoodat de zaal geheel bezet was. In deze feestvergadering werden de aan wezigen welkom geheeten door den voor zitter der feestcommissie, den heer J. Schra ma uit Hillegom, waarna door allen het „Rcomsche Blijdschap werd gezongen. Door den voorzitter der afdeeling, den heer C. van Velzen, werd hierna een ope- ningsrde uitgesproken. Spr. bracht den dag in herinnering, toen de afdeeling met 9 le den werd opgericht. Velen, zeide spr., ston den toen sceptisch tegenover de oprichting van den R. K. Bond. Spr. huldigde een man als Sneeboer uit Schoten en W. van der Reep, als de pionniers van den bond. Spr. vroeg zich vervolgens af of er reden wac tot feest te vieren. In de laatste betuursver- gadering was er weinig belangstelling voor feestviering. Het was echter niet naar den wensch van het jongste bestuurslid den heer Teemstra. Deze nam het initiatief tot het vormen van een plan, welks doorvoe ring hij na overig met de mede-bestuurders wist te bereiken. Het plan was by deze gelegenheid een album uit te geven. Deze uitgave is boven aller verwachting geslaagd. We hebben in dit 1214-jarig bestaan bloei en genslag gekend. Toch is 't fundament be houden gebleven en thans is het werk be kroond. Dit is voor het bestuur de grootste waardeering. Boor den heer Teemstra werd de voor zitter in gloedvolle bewoordingen gehuldigd hem werd een zilveren aschbak aangebo den Ook mevr. Van Velzen deelde in de hulde. Zy mocht vcor al haar opoffering een mooie bouquet ontvangen. Eveneens ontvingen de heeren P. v. d. Voort en Turkenburg biyken van waardee ring. Intusschen waren de Zeereerw. heer Pas toor, de geestelijk adviseur kapelaan Velt- huijse en kapelaan Westerkamp, ter ver gadering gekomen. Hierna had de overdracht van het nieuwe vaandel plaats. Deze overdracht geschiedde door den heer Turkenburg. Door den geestelijken adviseur werd daar. na het aandel gewijd. Na de wijding hield Z. Eerw. een toespraak, waarin hy de sym boliek van het vaandel verklaarde. Het keurige vaandel, dat in hoofdzaak groen is, dragt als symbool korenaren en druiventrossen. Spreker spoorde alle leden aan trouw te zijn aan het aandak Hulde bracht spreker aan de ijverige commissie, welke voor de aanschaffing moeiten nach zorgen gespaard had. Spreker besloot met allen geluk te wenschen met dit mooie vaandel. Ten slotte werd nog gesproken door den voorzitter van den nationalen bond, den heer Van Dijk. Hierna begon de eigenlijke feestviering, welke zeer ten genoege van de aanwezigen verliep. Het programma was wel verzorgd en het optreden van den heer J. Schrama, uit Hillegom was bijzonder succesvol. Ten slotte vermelden wij. dat van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent een telegram van ge- lukwensch was ontvangen en vele bloem stukken van zustervereenigingen. DE HERFST. Dat was me nu 'n Zondag eens. Een dag, die er mocht zijn. Een zacht Zuid-Oostelijk windje, Met held'ren zonneschijn. Wy hebben van den ganschen zomer, Weinig dagen zoo gekend. Geen wonder dus, dat vele lieden Met zoo'n dag waren content. Al zagen wy geen auto's gaan, Versierd met groen en bloemen, Toch was het nog op zekere punten. Het waarlijk druk te noemen. Ouders gingen met hun kinderen, Nog eens naar het duin en strand, En zagen daar hun kroost ravotten. Als zomers in het mulle zand. Jongelui trokken per fiets Er nog eens tusschen uit. Voordat het ruwe herfstweder. Hun verdere tochten stuit. •Al moest zoo'n dag,nu wel is waar. Voor de bollendagen wijken, Toch zag men nog in menig tuintje Dahlia's en Asters prijken. Kortom, een ieder wilde nog Van het weer eens profiteeren. Want gij weet het allen wel. Het kan zoo gauw verkeeren. De bladeren vallen van de boomen, Wat nog hangt wordt geel en bruin, En weldra zullen we aanschouwen, Haar bladerlooze, kale kruin. Als we daar goed overdenken, Wordt ons harte droef en bang. De zomer duurt, helaas, zoo kort. En de winter is zoo lang. F. DE VROEGE. St. Bavogesticht, Noordwykerhout. Burg. Stand. Geboren: Quirinus. z. van Anthonie Chr. Flipphi en van Geertruida van den Berg. Petronella Catharina, d. van G. H. van den Berg en van A. L. van Trijp. Pieter, z. van Adr. Zandbergen en van J. Durieux. Adrianus Petrus, z. van P. A. Duivenvoorden en van M. F. Koemans. Theodorus Petrus, z. van Adr. van den Nieu- wendijk en van Joanna A. Mens. Petrus Leonardos, z. van P. H. Kerkvliet en van C. H. den Elzen. Petronella Johanna, d. van C. G. Hulsebosch en van G. J. Beelen. Wil lem, z. van J. J. Taskin en van Maria H. Duivenvoorden. Henricus Petrus, z. van J. J. Weijers en van M. A. van der Voet. Anna Maria, d. van Ant. van den Berg en van Maria van der Voet. Gudula Maria, d. van C. A. van den Berg en van W. J. M. van Emmerik. Gerarda Johanna, d. van Jacobus Hoogkamer en van J. P. Koster. Cornells Maria, z. van B. Th. Zandbergen en van Jacoba C. M. Heemskerk. Helena Ma ria, d. van C. Meijer en van C. Th. Steen- vocrden. Geertruida Jerona Theresia, d. van Arie Duivenvoorden en van G. C. van der Weijden. Engeibertus Cornells, z. van E. J. Bakker en van A M, K. Schulte. Cornells Johannes, z. van Th. L. Kol en van A. van den Berg. Petronella Antonia Cor nelia, d. van J. P. van der Ploeg en van A. G. Beelen. Catharina Louisa, d. van W. J. Kaptein en van Hlllegonda van Diemen. Gerarda Apolonia, d. van A. C. Philippi en van A. Hoogkamer. Adrianus, z. van A. C. Philippi en van A. Hoogkamer. Overleden: Johannes van Mook, 49 jaar, echtgenoot van E. WUkes. Getrouwd: S. van der Meij en W. Koet. Ondertrouwd: Adrianus Petrus van der Hulst en Maria Johanna vanMer Lans, Burg. Stand Overleden: E. Gehring— Kruger, 77 jaar. K.K. Volksbond Gisteravond vergaderde de R.K, Volksbond. Na opening met den christelijken groet heette de voorzitter allen welkom en wees er hierna op, dat de Volks bond niet als eerste taak heeft feestavon den te organiseeren, doch dat voorop moet staan de ontwikkeling zoowel op geestelyk als stoffelijk gebied. Daarom heeft het bestuur besloten het Patroonsfeest te doen vooraf gaan door een triduum. Spreker zeide voorts dat door hem de sociale studiedagen te Ber gen zijn gevolgd en hield een korte inleiding over de kennis daar opgedaan. Hierna wees de voorzitter er op, dat er in wording is een Ziekenfondswet, waarbij de arbeiders zullen moeten zijn aangesloten wil len zij uitkeering genieten krachtens de ziek teverzekeringswet. Om de leden met een en ander op de hoogte te brengen is op deze vergadering tegenwoordig de heer Ant. J. M. Angenent, ambtenaar van het Centr. Bestuur om de voornaamste bepalingen toe te lich ten. Op zeer duidelijke en uitvoerige wyze deed de heer Angenent uitkomen wat er voor het R.K. Werkliedenverbond op dat ter rein te doen is en welke kracht men langs dezen weg kan ontplooien en hoe een en ander zal moeten worden om eventueele moeilijkheden te voorkomen. Spreker zeide te begrijpen dat bij de vergadering de vr- ryst: „Wat zal zoo'n eigen ziekenfonds t-- ven en welke premie zal moeten worden be taald?" Daar is moeilijk 'n antwoord op te geven, omdat dat zal afhangen van hetgeen gy van het fonds verlangt. Spreker durft echter gerust te zeggen dat, wat andere fondsen geven dat kunnen ook wy geven, omdat alles afhangt van de te betalen pre mie. Na deze duidelyke uiteenzetting bracht de heer A. Bon verslag uit van de laatst ge houden vergadering van den Centralen Raad. De voorzitter bracht den heer Bon een welgemeend woord van dank voor zijn mooi en zakelyk verslag. Hierna werd gele genheid gegeven om aangaande het gespro kene van den heer Agenent vragen te stel len. Door enkele leden werd hiervan gebruik gemaakt, welke op bevredigende wijze door den spreker werden beantwoord. Na behandeling der vragen wenschte de heer Angenent een besluit uit te lokken of deze afdeeling zich wenscht aan te slui ten by een Diocesaan ziekenfonds. Het be stuur verkreeg machtiging verdere stappen te doen. De voorzitter dankte den heer Ange nent voor het gesprokene. Na de rondvraag, waarin enkele belang rijke vragen werden gesteld, werd de ver gadering met den Christelyken groet ge sloten. R. K. Vrouwenbond Gisteravond open de de R. K. Vrouwenbond zyn winterseizoen. De Zeereerw. heer pastoor opende den avond met den christelyken groet en heette de talrijke aenwezigen van harte welkom. Voorts bracht spr. dank voor de vele bewy- zen van belangstelling by zijn 75sten ver jaardag. De R. K. Vrouwenbond heeft by deze gelegenheid men ten zeerste met een cadeau verrast, waarvoor nogmaals myn hartelyke dank. Hierna werd vertoond de film „De kleine Paardrijdster." Het applaus bewees, dat deze film zeer in den smaak viel. Na de pauze werd opgevoerd het blyspel „Bekroonde Kaatje.", door een gezelschap jonge dames. Vooraf speelde mej. Ko van der Veld de ouverture „Calif von Bagdad". Het tooneelspel werd zeer goed vertolkt en de speelsters hadden een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Tot slot werd ver toond de film: Negretina met haar gezel schap. Aan het eind werd dank gebracht, aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen mooien avond. Bevolkingscijfer Het definitieve bevol kingscijfer der gemeente Haarlemmermeer op 31 December 1930 is volgens de op ge noemden datum gehouden volkstelling vast gesteld op 13797 mannen en 13032 vrouwen totaal 26829. Burgerlijke Stand van 9 tot 12 October 1931. Geboren: Wilhelmina, d. v. J. Gros- sourt en M. G. Eilander Franciscus Fre- drikus, z. v. P. van Schie en E. van den Boom. Cornelia, d. v. C. M. van Kuyk en J. Zaal. Dirk, z. v. J. Kuiken en J. S. Oldenburg. Theresia Anthonia, d. v. C. L. Pijpers en C. M. Mesman. Izaak, z. v. G. Oostwouder en P. M. Nortier. Pieter, z. v. C. C. Mekke en C. Draak. Overleden: Johannes Schrama, 70 j., geh. m. P. H. van Roon. Hendrik Jan Nuijt, 44 j„ wedr. v. M. K. Schuur. De Hanze Gisteren hield de afdeeling Warmond van de R. K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" een algemeene vergadering in hotel De Zon. De voorzitter, de heer Slager, deelde mede, dat hij een bespreking had gehad met den burgemeester inzake de winkelsluitingswet. De burgemeester had spreker de meeste me dewerking toegezegd en had niet alleen vol daan aan de verlangens van het Hanze be stuur, maar was zelfs nog verder gegaan. Inzake het door het bestuur aan den Raad der gemeente gericht adres inzake het beur zen deelde de voorzitter mede, dat van B. en W. bericht was ontvangen, dat deze materie was opgenomen in de nieuwe politieverorde ning. Nog deelde de voorzitter mede, dat door het bestuur een uitgebreid werkpro gramma was samengesteld voor den a.s. winter, waarin zoowel het nuttige als het aangename was verwerkt. Vervolgens werd voorlezing gedaan van een schrijven va nden adviseur der vereenlging, den Zeereerw. heer Pastoor, waarin deze me dedeelde ontheffing te hebben verkregen als adviseur der vereeniging, terwyi in zyn plaats was aangesteld Kapelaan Th. Lampe. Dit besluit van onzen adviseur, aldus spre ker, kwam ook voor het bestuur zeer onver wachts. Met leedwezen ziet het bestuur den adviseur vertrekken, want zyn sympathie voor onze vereeniging was groot. Niet alleen met raad, doch zeer dikwyls ook met de daad heeft hij onze vereeniging terzyde gestaan. Voor dit alles, aldus de voorzitter, wil ik hem vanaf deze plaats een woord van byzonderen dank brengen (applaus). Hierna werd overgegaan tot installatie van den nieuwen adviseur. Met een kernachtig woordje van den voorzitter werd de adviseur geïnstalleerd, waarby spr. de hoop uitsprak, dat hy zou werken in het belang en tot groei en bloei der middenstandsvereeniging. De Kapelaan dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden, waarbij hy wees op den moeilijken tijd dien vooral de midden stand op het oogenblik doormaakt. De machten die zijn bestaansrecht aantasten zyn groot, aldus spreker, en alleen door een drachtige samenwerking zal de middenstand zich staande kunnen houden. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een afgevaardigde en een plaatsvervanger voor de Centrale Raadsvergadering. Als zoodanig werden gekozen de heeren B. M. van Stijn en N. Kaandorp. Over een eventueel te houden kinderfeest ontspon zich een langdurige discussie met als resultaat, dat een commissie van vier leden werd benoemd, bestaande uit de heeren Wit- senburg, Van Tongeren. Kaandorp en Van Seggelen, die deze aangelegenheid nader zou den uitwerken. De voorzitter sloot daarop de bijeenkomst onder dank. Benoeming tot raadslid Het nieuwbe noemde lid van den gemeenteraad, de heer J. Heitlager (vrije lijst), heeft zijn benoeming aangenomen. Begrafenis W. Buissing Gistermiddag heeft op de begraafplaats „Duinrust" de ter aardebestelling plaats gehad van het stoffe lijk overschot van wylen de heer W. Buis sing. De overledene, die ongeveer 18 jaar een trouw lid van de Beverwyksche Harmonie kapel was, is door zijn medeleden naar zyn laatste rustplaats gebracht. Omstreeks half twee vertroek de stoet van het sterfhuis.* Achter de rouwkoets volgden de leden van de Harmoniekapel met hun directeur den heer Hofmeester. Ook het be stuur en personeel van de coöperatieve Bak kerij „Algemeen Belang", waar de overledene werkzaam is geweest, volgden de lijkkoets. v óór het gebouw der coöperatie werden eenige kransen aan de lykwagen bevestigd. Op de begraafplaats werd het woord ge voerd door den voorziter der Harmoniekapel, den hee M. J. Groot en door den heer J. Prent, voorzitter van de coöperatie „Alge meen Belang." Namens het personeel der coöperatie werd nog gesproken door den heer Haasnoot. De plechtigheid werd door vele belangstel lende bygewoond. Voor bouwterrein verkocht Naar wij vernemen zyn de gronden van de Gebrs. Koelman, gelegen onder Wyk en Duin en tot nu toe gebruikt als bollenland, verkocht aan een combinatie, die den grond als bouwterrein zal exploiteeren. De verkochte grond heeft een oppervlakte van ongeveer 22000 M.2. Raadsvergadering De raad dezer ge meente komt Woensdag a.s. te half 8 in openbare vergadering byeen. O.a. komen de adressen inzake werkverruiming aan de orde. V. V. V. Vrij dagavond werd in het lokaal van den heer Rozing de jaarvergade ring gehouden door de vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer alhier. Er waren slechts 20 leden. De voorzitter, de heer Hopman, opende de vergadering en sprak er daarbij zyn spyt over uit, dat niet meer leden ter vergadering waren gekomen. De secretaris las het jaarverslag. In dit verslag wordt opgemerkt, dat de vereeniging neutraal moet zyn en elks overtuiging ge ëerbiedigd moeten worden, terwijl de politiek er buiten moet blijven. De verschillende ge beurtenissen in het afgeloopen jaar pas seerden de revue. Het verslag wyst op de noodzakeiykheid van algemeene medewerking, vooral van de pensionhouders en pensionhoudsters. Hierna werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan. Op 1 Januari van het vorig jaar bedroeg het ledental 117. Bygekomen zyn 29 leden en bedankt hebben er 6, zoodat het ledental thans 140 bedraagt. De ontvangsten bedroe gen 1136.07, de uitgaven 1199.65. Het nadeelig saldo bedroeg derhalve 63.58. De voorzitter dankte zoowel secretaris als penningmeester. De begrooting werd vastgesteld op een be drag van 500. Door den heer Jonker is een schrijfmachine gekocht van 325, welke aankoop na eenige bespreking werd goedgekeurd. De begrooting werd vervolgens goedge keurd. Hierna kwam de bestuursverkiezing. De heer Dumans stelde zich niet meer beschikbaar, terwyl de heer Pool de gemeente gaat verlaten. Het bestuur stelde als candidaten de heeren Roest, Zwaag en Driehuls. Gekozen werden de heeren Hopman, voorzitter, Roest en Driehuis. Tot leden der commissie voor onderzoek der rekening van den penningmeester wer den benoemd de heeren Dumans en De Groot; in de tweede commissie de heeren Smits en Hab. Als reserve werden benoemd de heeren Holtes en J. P. Groot. De voorzitter deelde mede, dat het onder- wyzend personeel bereid is als commissie op te treden voor het St. Nicoclaasfeest. Een groep dames en heeren zal zich hierby aansluiten. Besloten werd het Sint Nico- laasfeest niet meer te doen houden door de vereeniging V. V. V., maar door deze commissie. De gelden van dit feest, welke nog in kas zyn, zullen aan deze commissie worden overgedragen. Hierna kwam in bespreking de uitgave van een gids of een daarmede gelijkstaand geschriftje. De voorzitter zei, dat er dit jaar een nadeelig saldo is op den gids van 100. Toen de vereeniging den gids alleen uitgaf, niet in samenwerking met Egmond aan Zee, werd er eenige winst gemaakt. Het bestuur zal trachten zoo goedkoop mogelijk het werk gedaan te krijgen. Uit de vergadering werd er op aangedron gen, dat de vereeniging een klein vlug schriftje uitgeeft zonder advertentiën, en dat er actueele foto's in geplaatst worden. De heer Van Diepen deelde mede, dat een fotowedstrijd zal worden gehouden. Hierna kwam wijzigingen der statuten. Het bestuur stelde voor bij art. 5 te be palen, dat het bestuur bestaat uit minstens 5 leden en ten hoogste 7 leden. Verder werd bepaald, dat het boekjaat loopt van 1 October tot 30 September. Voorgesteld werd het vormen van een organisatie van pensionhouders(sters) ten einde het de pensiongasten zoc gemakkelyk mogeiyk te maken. Een circulaire in dien geest is aan de pensionhouders gezonden, doch het resultaat was pover. Er is in het geheel geen medewerking. De heer Van Gemeren stelde voor een alge meene reclame-advertentie te plaatsen. Eerst kwamen een paar antwoorden bin nen, nu is dit beter geworden en kwamen er meer, deelde de secretaris mede. Verschillende huishoudeiyke zaken werdeJ! nog besproken. De heer De Vroom dankte het bestuur voor wat het gedaan heeft voor de pensiongasten, waarna de voorzitter de vergadering sloot, daarby de hoop uitspre kende, dat deze vergadering succes zal boe ken voor de toekomst. R. K. V. V. „H.S.V." Zondagmiddag speelde H.S.V. I tegen Sparta I (Wognum). Onder leiding van scheidsrechter v.d. Aak ster te Alkmaar stelden beide elftallen zich op. Al heel vlug kwam de spanning er in. Beide ploegen wegen tegen elkaar op. Doch Sparta maakt het eerste puntje. Dan gaat de strijd een poosje op en neer. Van een goeden voorzet van den linksbuiten van H.S.V. komt de gelijkmaker. Na nog een kwartier spelen werd de aanvoerder van ons elftal gewond, hetwelk van zoo ernstigen aard bleek te zijn, dat de dokter, die inmid dels ontboden was, een ernstige beenfractuur constateerde. De speler werd per brancard van het veld gedragen. De rust ging in met 11. Na rust speelt H.S.V. met een invaller, hetwelk een ver zwakking beteekent. Sparta moest het laat ste half uur met tien spelers den wedstrijd spelen. Door den actieven scheidsrechter was een lid van Sparta naar de kleedkamer ver wezen. Toch weten zij de leiding weer te ne men. H.S.V. probeert om den gelijkmaker voor het einde nog te plaatsen, hetwelk ech ter niet mocht gelukken en de overwinning aan Sparta I was, met 21. Laten we hopen, dat onze aanvoerder weer spoedig genezen zal zyn, en dit ongeval geen verdere nadeelige gevolgen voor hem moge hebben. H.SV. IX kwam met een 64 overwinning thuis uit Wormerveer, terwijl de Junioren op eigen veld met 4—1 van A.D.O. (junioren) wonnen. Opening en Inzegening R. K. Jeugdhuis Zooals reeds gemeld heeft het patronaatsbe- stuur met medewerking van het R. K. kerk bestuur de hand weten te leggen op het groot heerenhuis tegenover het raadhuis, dat is in gericht geworden voor de Katholieke jeugd. Vrijdagavond te 8 uur had de opening en inzegening plaats, nadat de laatste weken onder leiding van den Weleerw. heer de Boer, kapelaan alhier hard was gewerkt om de ver schillende vertrekken voor het doel geschikt te maken. De inzegening werd verricht door den Zeereerw. heer pastoor. Naast het patro- naatsbestuur en de besturen van de verschil lende onderafdeelingen waren mede aanwe zig het R. K. kerkbestuur, de burgemeester, met de dames Lommen, wethouders, secre taris en Dr. Leenaers en zyn echtgenoote. Te ruim 8 uur nam kapelaan De Boer het woord om op de eerste plaats hartelijk de aanwezigen welkom te heeten en meer In het bijzonder den Zeereerw. heer Pastoor, zyn kerkbestuur en het college van B. en W. dat hedenavond blijk geeft, voor de zooveelste maal mede te leven met de belangen welke aan het patronaatsbestuur zyn toevertrouwd Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den Zeereerw. pastoor en het kerkbe stuur die hebben mogelyk gemaakt dat, wat al lang gehoopt was, en thans werkelijkheid kan worden, nl.. den patronaatsjongens een eigen home te geven. Het doel van de jeugd beweging werd hierna in het bijzonder naar voren gebracht, terwijl medegedeeld werd dat voor de jongens boven 17 jaar een gezel- lenvereeniging is opgericht die ook in dit te- huls zal worden gevestigd. Dank bracht hij in dit verband aan de heeren Hollenberg, Schermer en Kraakman voor de bereidwillig heid om de bestuurstaak daarvoor te aan vaarden. Hierna werd door den Zeereerw. heer pas toor de inzegening verricht, waarna men no- der genot van een versnapering nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef, en het tehuis eens nader bekeek. wy moeten vaststellen dat kapelaan De Boer als steeds er in is geslaagd iets tot stand te brengen wat voor de Roomsche jeugd van onmisbaren invloed zal zyn op hun vorming. De verschillende kamers zyn gezellig Inge richt. Een behoorlyk biljart voor de ouderen is aanwezig, terwyl andere ontspannings middelen niet zyn vergeten. Daarenboven Is een leestafel aanwezig waar goede lectuur ter inzage ligt voor de leden. Een behoorlyk buffet, wat den jongens gelegenheid geeft den dorst te lesschen is mee ingericht. Alles bijeen maakt niet alleen een keurigen maar ook een huiselijken indruk. Wij kunnen het patronaatsbestuur met dit huis van harte gelukwenschen. Loco-Burgemeester Op de dagen dat onze burgemeester uitstedig is. treedt wet houder H. Kabel als waarnemend burge meester op. IJMUIDEN, 14 Oct. Tarbot f 0.85—1.60 per K.G.; Griet f 25—50 per 50 K.G.; Tong f 2—3.10 per K.G.; Groote Schol f 43, Mid del Schol f 48, Zet Schol f 28—41, Kleine Schol f 1340, Schar f 4.5029, Tongschar f 30—38, alles per 50 K.G.; Rog f 32 per 20 stuks; Vleet f 3.203.60 per stuk: Pieterman en Poon f 3.5013, Groote Schelvisch f 31 f 51, Middel Schelvisch f 2540, KI. midd. Schelvisch f 10—26, Kleine Schelvisch f 5.40 f 17, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 7090 per 125 K.G.; Gullen f 4.30—25 per 50 K.G.; Leng f 0.75 per stuk; Heilbot f 1.40-1.70 per K.G.; Wyting f 2.70—7.50 per 50 K.G.; Kool- visch f C.301.10 per stuk; Makreel f 3.40 f 10.50 per 50 K.G.; Versche Haring f 3.30 f 7.50 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Amsterdam, IJm. 58, 3200.Sumatra, 2200.—; Derika 2, f 2700.— Proef II 2400.—; Azimuth, f 4100.—; Hoop I. f 1600.—; R. O. 16, 2900.—; R. O. 9, 3500 H. C. 247, 4100.—. KOTTERS S. 120. 1360,—; F. N. 20, 1180.—. LOGGERS K. W. 124, f 1030.—; K. W. 169, 1660.—; K. W. 24, 1160,—. HARINGDRIFTERS L. T. 33, f 540.—; L. T. 120, f 653.—; L. T. 175, 489.—; L. T. 214, 362.—. unioren-Competitie District Haarlem D. H. V. B. TROGRAMMA 18 OCTOBER Afdeeling A: Geel Wit—B.S.M. 12.30 uur. Onze Gezellen—V.V.F., 3 uur. WOENSDAG 14 OCTOBER 1931 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4H Nederl. 1916 4 Nederl. 1917 4 Nederland 1931 4 H N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank che Bank Gert. Handel-My industrieën Jnilever Calve Delft Alg Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustlek 'Ned Ford fndustr Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. 8. Leather Intern Nickel Mynbouw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Ihell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb. Rott. Tapanoeli Serbadjadi SUau V I. O. O Allied Cntercontln Rubber Scheepvaart Holl. Amerika LUn iito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomb. Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pret Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic Milw. St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie Vorige Koersen 100»/8 10C3/18 96% 86 73 73% 91 124% 63 41 27 605/„ 93/8 208 32% 31 4 9'/16 35% 72% 126 17 144% 70 3% 6% 413/16 52% 44% 18% 12% 25 13 29 23 1% 4% 3% 23 82 4% 5 195% 13% 53% 30 139% 169% 22 192% 28 120 9% 316/j6 14% 15% 3%% Nlei-Oiiicleel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking var Woensdag 14 October 5e Klasse, 15e Lijst. liooge Prijzen: 13515 ƒ15.000 11573 1500 3761 4374 6836 8088 9364 18340 18658 1000 1714 8419 9264 12048 12568 ƒ400 4201 7653 8095 9002 9933 19756 200 3209 4401 6132 8311 8338 9402 9669 13455 ƒ100 Prijzen van f 70.—. 16 66 166 187 276 354 458 613 679 750 790 8/0 983 1130 1134 1144 1195 1569 1586 1666 1721 1784 1971 1997 2011 2168 2227 2340 2424 2584 2659 2671 2672 2709 2729 2819 2853 2906 3025 3080 3190 3251 3303 3329 3333 3353 3424 3524 3687 3786 3790 3791 3931 3932 4035 4310 4324 4664 4769 4894 5059 5089 5139 5209 5219 5300 5324 5339 5411 5427 5447 5759 5793 5831 6049 6052 60S5 6104 6179 6211 6280 6364 6384 6549 6714 6888 6909 7048 7053 7124 7149 7316 7361 7406 7487 7593 7631 7635 7766 7849 7889 7937 8092 8208 8232 8235 8351 8689 8733 8739 8741 8842 8878 9196 9291 9382 9464 9467 9495 9533 9670 9936 9949 10041 10047 10167 10157 10174 10189 10413 10600 10612 10848 10920 11006 11047 11085 11157 11240 11288 11339 11358 11399 11719 11834 11863 11901 11934 12030 12072 12241 12255 12480 12505 12590 12625 12626 12716 12723 12881 12920 12953 12989 13000 13179 13330 13409 13453 13747 13816 13886 13901 13912 13983 14037 14064 14246 14317 14367 14425 14445 14461 14555 14567 14745 14765 14767 14775 14891 15166 15310 15339 15341 15476 15703 15758 15983 16003 16019 16031 16193 16296 16327 16367 16417 16477 16497 16515 16656 16706 16708 16772 16903 16931 16942 17029 17055 17163 17176 17315 17455 17533 17821 18100 18117 18121 18240 18242 18337 18346 18520 18553 18657 18664 18674 18791 18801 18841 18991 18993 19041 19082 19089 19158 19179 19193 19235 19297 19353 19544 19603 19741 19850 19883 19923 20001 20019 20333 20430 20493 20505 20652 20844 10 230 497 828 22 269 544 845 48 280 7 22 910 Nieten: 79 185 282 296 1020 1036 1044 762 940 1063 778 950 1089 206 366 795 990 209 487 797 992 1114 1137 1240 1331 1529 1352 1377 1382 1406 1415 1901 1931 1963 2588 2748 2765 2773 T.Y.B.B.Santpoort 2 uur. H.B.C.Alliance 2 uur. Afdeeling B: H.B.C.T.Y.B.B. 12.30 uur. ConcordiaOnze Gezellen, 12.30 uui VitrixSantpoort, 12.30 uur. N.A.S.—Geel Wit 12.30 uur. Afdeeling C: Onze GezellenV.V.F. 2 uur. B.S.M.—N.A.S. 12.30 uur. Adspiranten: AllianceOnze Gezellen 12.30 uur. Het Junioren-terrein van Onze Gezellen is thans gelegen aan den Vergierdeweg. De adspiranten spelen een dubbele com petitie. Hoogere elftal opgave, voor de maand No vember, moet voor den 26en van deze maand aan ondergeteekende worden ingezonden. Boeten No. 1. f 1 Alliance, niet inzenden elftal- opgave Sept.Oct. No. 2. f 0.50 Alliance, niet inzenden ruil- formulier adspiranten HB.C.Alliance, 4 October 1931. No. 3. f 2.50, Alliance, ongerechtigd speler, wedstrijd afd. A Alliance—T.Y.B.B. 27 Sept. 1931, W. v. Kessel, op ledeniyst als senior opgegeven. No. 4. f 2.50, Alliance, als No. 3, P. v. d. Vlugt. No. 5 f 2.50, Alliance, als No. 3, J. Krou- wels. No. 6. f 2.50, Alliance, ongerechtigd speler, wedstrijd adspiranten afdeeling Alliance H.B.C. 27 September 1931, J. v. Opzeeland (16-1-16). No. 7, f 2.50, Alliance, als No. 6, G Kriek (19-2-17). Opgelegde boeten te voldoen binnen 14 da gen. JOS. LETSCHERT, Comp.-leider. 1649 1780 1828 1846 2005 2C06 2015 2032 2065 2149 2158 2261 2332 2352 2385 2408 2437 2443 2467 2500 25iO 2514 2523 2557 2654 2739 2744 2745 2868 2908 2971 2996 3046 3075 3082 3151 3175 3z29 3280 3283 3287 3298 3323 3355 3379 3389 3401 3419 3454 3577 3578 3585 3592 3645 3649 3683 3850 3855 3941 3946 3964 3968 4009 4120 4214 4238 4279 4282 4322 4327 4354 4358 4370 4376 4398 4430 4461 4501 4506 4552 4627 4642 4729 4735 4823 4854 4892 4900 4905 4925 4970 4989 5003 5005 5006 5010 5058 5091 5160 5163 5169 5204 5254 5300 5343 5366 5408 5418 5429 5465 5475 5477 5506 5518 5544 5562 5600 5647 5664 5701 5757 5763 5789 5809 5810 5821 5834 5843 5865 5884 5885 5889 5892 5903 5925 5932 5934 5949 6037 6064 6071 6107 6122 6232 6240 6263 62S9 6371 6445 6464 6520 6524 6537 6597 6801 6945 6991 7028 7038 7046 7126 7132 7140 7152 7173 7226 7232 7365 7423 7428 7454 7455 7460 7499 7539 7623 7643 7700 7782 7S1S 7834 7892 7952 7991 8039 8043 8078 8103 8154 8222 8224 8282 8324 8402 8420 8447 8515 8531 8567 8601 8608 8723 8782 8818 8874 8882 8936 8957 8965 9019 9166 9172 9261 9273 9278 9288 9308 9315 9373 9377 9383 9420 9472 9528 9565 9708 9722 9745 9752 9766 9820 9827 983.3 9839 9974 9984 10038 10043 10102 10133 10154 10197 10237 10315 10320 10358 10362 10368 10414 10419 10453 10467 10537 10554 10558 10568 10574 10580 10618 10781 10893 10897 11074 11075 11082 11090 11152 11154 11268 11269 11301 11311 11369 11407 11415 11427 11448 11473 11481 11487 11520 11551 11601 11645 11703 11708 11742 11783 11815 11828 11831 11886 11918 11946 11986 12000 12021 12038 12094 12103 12140 13205 12218 12239 12242 12246 12260 12369 12444 12476 12542 12553 12578 12588 12690 12702 12718 12721 12785 12804 12814 12835 12909 12910 12917 12928 12999 13014 13038 1.3100 13119 13135 13148 13198 13211 13215 13244 13258 13289 13301 13325 13.333 13376 13389 13.399 13405 13432 13452 13536 13570 13605 13620 1.3639 13688 13689 13711 13733 13791 13844 13890 13941 14035 14036 14048 14177 14216 14338 14363 14382 14417 14423 14557 14593 14602 14652 14704 14714 14720 11761 14776 14825 14830 14S48 14915 14922 14938 14944 14957 14977 15127 151.31 151.33 15291 15318 15,392 15445 15457 15498 15533 15580 15587 15613 15622 15660 15680 15730 15763 1.5835 15947 15994 16007 16026 16029 15111 16129 16203 16266 16282 16288 16369 16412 16499 16522 16538 16551 16582 16588 16602 16650 16660 16673 16702 16738 16778 1S794 16821 16838 16863 16947 16952 16971 16992 17015 17043 17058 17111 17158 17183 17327 17336 17344 17347 17364 17396 17398 17468 17480 17519 17560 17592 17603 17604 17653 17678 17683 17732 17768 17811 17815 17839 17851 17874 17889 17925 17929 17935 17975 17979 18004 18041 1S046 18052 18098 18215 18243 18257 18268 18315 18322 18329 18352 18357 18.379 18398 1S423 18469 18487 18337 18.558 18621 18647 18666 18679 18707 18721 18755 18819 18829 18879 18898 18930 1898.5 19019 19088 19098 19117 19128 19156 19206 19214 19219 19221 19246 19294 19306 19415 19427 19475 19491 19494 19531 19551 19678 19720 19776 19951 19953 19967 19982 19996 20021 20029 20070 20095 20113 20136 20274 20282 20297 20301 20311 20358 20369 20378 20452 20467 20473 205.34 20538 20561 20627 20709 20714 20736 20740 20751 20775 20778 20801 20819 20867 20954 20976 Verbetering: 5e Klasse, 14c Lijst: met 70 ontbreekt. 861.3 m/z 8643; 10352 m/z 20356 70 m/z 20386 70. 210 496 820 1004 1167 1420 19S8 2231 2464 2629 2821 3103 3304 3470 3760 4060 4490 4820 4980 5113 5355 5491 5685 5832 5896 6067 6313 6711 7127 7418 7565 7945 8163 8467 8787 9022 9312 9560 9826 10050 10341 10523 10624 11094 11406 11513 11762 11949 12150 12376 12698 1288.3 13057 13229 13388 13604 13736 14176 14481 14754 14933 15277 15546 15751 16103 16390 1659S 16792 16987 17300 17441 17614 17835 17959 18118 18338 18523 18713 18961 19166 19322 19582 19988 20236 20375 20546 20783 15348 3352; K. K. S. V. „Teylingen" Excelsior ITeylingen I 32 Onder leiding van scheidsrechter P. Paardekooper wordt begonnen. Excelsior ls volledig. Teylingen met 2 invallers, voor E. Vink en Chr. Homan, zoodat de opstel ling geheel gewijzigd was. In de eerste 2 minuten ligt no. 1 in de touwen, door den linksbuiten. Excelsior is nog niet bekomen van den schrik of de Teylingen gaan over donderend op het Schiedamsche doel af, waar de midvoor niet aarzelde en keurig een tweede doelpunt fabriceerde 20. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel, doch resultaat biyft verder voor beiden uit tot de rust. Na de thee heeft Excelsior zyn elftal ge- wyzigd, wat blykbaar een verbetering is, althans Teylingen krijgt het hard te ver antwoorden, waardoor het Teylingen-doel nauwelijks aan gevaar ontkomt. Uit een der aanvallen wordt Homan uit zijn doel gelokt, waarbij Van Dam voor Excelsior de eer redt. Excelsior behoudt op 't oogenblik het beste van het spel. Als Excelsior weer ten aanval trekt, geeft de rechtsbuiten een kalm schot op doel, hetwelk Homan onjuist beoordeelt en zoodoende de gastheeren een goedkoop doelpunt krijgen, 2—2. Van beide zijden wordt nog een schepje opgegooid om de overwinning te bemachti gen; nog IC minuten is er te spelen en als een ieder dacht dat het zoo zou biyven, kwam men toch bedrogen uit. Een aanval van Excelsior komt kort by doel, Peters vangt den bal op en staat nog even den bal netjes te leggen en maakt zich gereed te schieten, in al dien tijd blijft de achterhoede dit geduldig aanzien in- plaats van aan te vallen, zoodat het goede schot van Peters in de touwen vliegt, door dat Homan ook nog mis grijpt, 3—2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2