f3000.- f250.- f125.- f50. f40.- NAAR EEN CONFLICT? BUREAUXNA8SAULAAN 49 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADEN VRIJDAG 16 OCTOBER 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17900 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Een geruststelling De anti-katholieke geest in Spanje Disconto-rente in New-York DE HAARLEMSCHE LICHTWEEK - DE GROOTE HOUTSTRAAT Ontslagen bij de Hoogovens te Velsen 15 spoorwagons bij Steenwijk gederailleerd Een remmer gedood De toestand in Spanje Een nationaal comité tot leniging van den nood De radio-rede vanuit het Vaticaan Zaterdag om 10 en 20 uur (M.E.T.) Het onderzoek naar Matuschka's daden De Nederlandsche industrie Een onderzoek naar den toestand De Amerikaansche begrooting Deficit een half milliard dollar 26 banken staken haar betalingen Opstand in Ecuador De regeering is den toestand meester VOORNAAMSTE NIEUWS J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem TELEGRAFISCH WEERBERICHT Telefoon No. 13366 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per neek 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. I4 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. bij vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door T |K|j m verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen f JUi bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand een voet of een oor bij verlies van een duim of wijsvingeï bij een breuk van been of arm 3ii verlies van *n anderen vinger Het heeft er allen schijn van alsof ie Eerste Kamer, cnder leiding van haar voorzitter, aanstuurt op een conflict met haar zuster aan de overzijde. In de korte rede, die de voorzitter in de eerste zitting houdt, heeft hij de laatste drie jaren steeds gewezen op de hoogst gewichtige taak aan de Eerste Kamer toegedacht in ons staats bestel. De leden kunnen daar niet ge noeg van doordrongen zijn, vooral met het oog op hetgeen de natie van den Senaat verwacht. Er gaat van hem op deze wijze een voortdurend stuwen uit in de richting van het leiding nemen in de regeering, wat geheel onjuist is, omdat de Eerste Kamer niet is een Kamer van controle, maar een die slechts waken moet tegen overijling in de wetgeving. Op sommige leden schijnt dat stuwen van den voorzitter bijzonder in te werken en hen te prikkelen tot daden. Deze week hebben we gehad de interpel latie van den heer De Savomin Lohman over de onderhandelingen met België. De minister heeft daarbij geweigerd antwoord te geven op de tot hem gerichte vragen, maar daarnaast hebben andere fracties ge weigerd, zooals de socialisten en de vrij zinnig-democraten, om aan de gedachten- wisseling deel te nemen, omdat zij deze interpellatie onvoegzaam achtten tegenover de Tweede Kamer, die men de contröle niet uit handen moet nemen en dit zeker niet op een oogenblik, dat het vraagstuk waar over men interpelleert daar aan de orde is. Dit is met de onderhandelingen met België het geval, want de regeering heeft daarover gesproken in de troonrede, die altijd als leidraad gevolgd wordt bij de algemeene beschouwingen. Men kan dus zeker zijn, dat een bespreking van de onderhandelingen daar thans schriftelijk wordt voorbereid. Het zou ons dan ook niet verwonderen als in de Tweede Kamer over het optreden van de Eerste in het voorloopig verslag over de staatsbegrooting gesproken wordt in af keurenden zin. Gisteren is er echter in de Eerste Kamer iets gebeurd, dat r,og verre overtreft het verkeerde, dat er zat in de interpellatie- Lohman. Bij den aanvang van de vergadering heeft de heer Blomjous gevraagd de re geering te interpelleeren over den algemee- nen economischen toestand en de positie van ons land tengevolge van de wereldkrlsis en over de eventueele maatregelen, te ne men in het belang van het behoud van de welvaart hier te lande. De aanvrager acht een zoodanige inter pellatie uiterst urgent en hij zou willen ver zoeken deze reeds op Woensdag 21 October a. s te houden. Alsof het de meest gewone zaak gold van de wereld en 't volkomen op den weg lag van de Eerste Kamer, stelde de voorzitter, zon der een woord van bedenking, voor het ge vraagde verlof te verleenen. Voor het goed en wel tot de leden was doorgedrongen, was de hamer gevallen en het verzoek toege staan. In de Tweede Kamer Is dat niet mogelijk, want daar wordt over een dergelijk verzoek pas beslist in een volgende zitting, zoodat de Kamer gelegenheid heeft het te overzien en haar gedachte er over laten gaan. Afgescheiden nog van het feit, dat het niet juist is, dat een lid tevens den datum vaststelt voor de interpellatie, want daar over pleegt de voorzitter in zulk een geval overleg met de regeering, is het gekke van het geval dat op dit oogenblik in de Tweede Kamer een soortgelijke interpellatie aan de orde is. De heer v d. Tempel interpelleert daar betreffende maatregelen ter verbete ring van den economischen toestand. Het zou te wenschen zijn, dat deze interpellatie Woensdag nog niet beëindigd is, waarop wel kans bestaat, zoodat de regeering in de on mogelijkheid verkeert in de Eerste Kamer te kunnen komen. Nog gekker wordt de toestand als men bedenkt, dat al datgene waarover de heer Blomjous wil interpelleeren thans natuurlijk uitvoerig schriftelijk wordt voorbereid voor het algemeen debat, dat in de Tweede Ka mer mogelijk zelfs reeds op 3 November een aanvang neemt. De geheele interpellatie komt dus neer op een soort concurrentie met de Tweede Kamer om te pogen deze voor te zijn. Nu zijn we er niet bang voor of deze interpellatie valt geheel in het water, want als nu partijen al weigeren om deze kwestie te bespreken, omdat zij dat onvoegzaam ach ten tegenover de Tweede Kamer, hoeveel te meer reden zullen zij dan hebben om dit te doen bij den heer Blomjous, die toch wel alle grenzen overschrijdt van hetgeen in ons staatsbestel past tegenover de Tweede Ka mer. Een zaak is zeker en deze dient nu reeds te worden vastgesteld en wel dat deze aan vrage niet geschied is in overleg met de Katholieke fractie, die naar wij vernamen van deze aanvrage niets wist. Een zeer eigenmachtig optreden, waarbij mogelijk alleen overleg is gepleegd met den voorzit ter, want anders kunnen we ons niet voor stellen, dat deze maar direct voorstelde het verzoek toe te staan. We achten dit zeer ernstig, want dat kan lijden tot een conflict of als het er al is tot verscherping daarvan met de Tweede Kamer. We vermoeden dat over deze zaak nog heel wat gesproken zal worden, want als de Eerste Kamer voor haar prestige niet verplicht was geweest zich bij de zoo plot seling genomen beslissing neer te leggen, ge- looven we dat er gisteren nog wel over ge sproken zou zijn geworden en dat er dan een voorstel zou zijn gedaan om op het be sluit terug te komen. Zij zou zich daar zelf mee geblameerd hebben, maar er was een excuus geweest, dat te vinden is in de meer dan vreemde wijze waarop interpellaties zonder dat men er even zijn gedachten over kan laten gaan in de Eerste Kamer worden toegestaan.' Men moet wel zeer paraat zijn wil men direct daartegen bezwaren uitbren gen, als de voorzitter het zelf niet doet. Met spanning wachten we af wat er gebeuren zal, want dat men de interpellatie als heel gewoon zal beschouwen is uitge sloten. In de Tweede Kamer zei dezer da gen een sociaal-democraat, de heer Ter Laan tot den minister: „Gij hebt niet te beslissen, gij zijt slechts de uitvoerder van onze wen schen" en thans in de Eerste Kamer zegt een lid door zijn daden: „Gij Tweede Kamer hebt niet de leiding in de politiek, die zal ik eens in handen nemen." We beleven wel vreemde tijden. Een com munist zou zeggen: „Mij is niets te dol." Onder den titel „Bedenkelijk" hebben wij er in ons nummer van j.l. Maandag ernstig bezwaar tegen gemaakt, dat in het „Am- sterdamsch Studenten Weekblad" van 3 Oc tober aan iemand gelegenheid werd gege ven homosexualiteit te propageeren. Het jongste nummer van het orgaan der Amsterdamsche studenten bevat nu aan den kop van het blad de volgende mededeeling: „De Redactie, kennis genomen hebbende van het feit, dat de dupliek van Dr. Mabuse voor verschillende lezers aanleiding heeft gegeven tot misverstand in dier voege, dat de als spot-zonder-meer bedoelde regelen opgevat zijn als ernst, verklaart hierbij de plaatsing van bovenvermeld stuk uit dien hoofde te betreuren." Wij verheugen ons uit den aard der zaak over deze verklaring en zijn overtuigd ge worden, dat de plaatsing van het door ons gewraakte stukje een onvoorzichtigheid is geweest, waaraan de redactie van het week blad zich niet licht een tweede maal zal schuldig maken. Het is ons bekend, dat ook de betrokken autoriteiten zich met het geval hebben be moeid. Intusschen spijt het ons, dat in de hier boven afgedrukte verklaring gesproken wordt van „als spot-zonder-meer bedoelde rege len". Met dergelijke ernstige zaken immers spot men niet op een dergelijke wijze en zeker zal zoo goed als geen enkele lezer de dupliek van Dr. Mabuse als spot hebben opgevat. Integendeel! En dat kon ook niet anders. Nieuwe bepalingen tegen de Kerk De Spaansche ministerraad heeft Donder dag besloten de tractementen der bisschop pen met 50 pet. te verlagen en direct 9 millioen peseta's, welke op de begrooting voor eere-dienst waren geplaatst ten be hoeve van de Katholieke Kerk, te schrap pen. De regeering bepaalde voorts, dat kerk gebouwen en orde-scholen in beslag moeten worden genomen, ingeval zij het onderwijs zullen staken. De orden zullen dit onderricht moeten voortzetten tot de wet, waarbij hun het onderwijs wordt verboden, in kracht getre den is. De burgerscholen kunnen voorloopig bij een sluiting der orde-scholen het groote aantal kinderen niet huisvesten. Geen breuk tusschen Spanje en den H. Stoel? Het aannemen door de Cortez van art. 24 der Spaansche grondwet wordt in Vaticaan- kringen ten zeerste betreurd, bericht een Vas-Diaz-bericht. Alhiewel de curie haar standpunt nog niet bekend heeft gemaakt, neemt men als ze ker aan dat het niet tot een breuk tusschen den H. Stoel en Spanje zal komen. De curie schijnt blijkbaar te willen afwachten hoe de doorvoering van de tegen de Katholieke Kerk en tegen de Jezuïeten gerichte bepalin gen in de praktijk zal zijn. Van een Concordaat tusschen het Vaticaan en Spanje kan natuurlijk voorloopig geen sprake zijn. Men heeft den indruk gekregen, dat Za- mora den Pauselijken Nuntius te Madrid heeft beloofd, zoo veel mogelijk de extremis tische stroomingen tegen te gaan, terwijl men in katholieke kringen de hoop heeft, dat Zamora zijn matigenden invloed zal kun nen laten gelden. Zijn aftreden is echter wel een teleurstelling geweest voor de iaatsten. De „Osservatore Romano" wijst er op, dat de stap van Zamora hem tot eer strekt. De verklaringen van zijn opvolger zijn niet dui delijk genoeg, om reeds thans de gevolgen te overzien, die het besluit van j.l. Woens dag kan hebben. Tot 3'/ t>Ct. verhoogd. De Bonds Reserve Bank van New York heeft het disconto tot Z'A pCt. verhoogd. .V Het Haarlem's Dagblad publiceerde op nieuw een bericht betreffende ontslag van arbeiders bij de Hoogovens, dat na infor matie bij de directie van dit bedrijf onjuist blijkt te zijn en een verkeerden indruk van den werkelijken toestand geeft. Niet aan 40, doch aan 14 arbeiders is een dezer dagen ontslag aangezegd. Deze ontslagen zijn de eerste welke geacht kunnen worden een ge volg te zijn van de ongunstige economische omstandigheden. Zooals wü reeds vroeger mededeelden, heeft in verband met de beëindiging van bouw- en uitbreidingswerkzaamheden in krimping van sommige ploegen plaats ge vonden, doch tot een zeer beperkten om vang. Het door Haarlem's Dagblad genoemde cij fer 100 voor het totaal aantal ontslagen mist eiken grond en behoort tot ongeveer van dit aantal te worden teruggebracht. Warmloopen van een spoorwagon de oorzaak Gisteravond had nabij het station Steen- wijk een treinongeval plaats, waarbij een remmer het leven heeft verloren. Om half 11 ongeveer moet trein 6630 van Leeuwarden te Steenwijk binnenloopen. Van dien trein was een wagon warm geloopen, waardoor deze hevig slingerde. Bij het bin nenkomen van het station kwam die wagon in aanraking met den vertrekkenden goede rentrein 7772 van Zwolle, tengevolge waarvan 15 wagons van dezen trein derailleerden en verschillende andere ernstig werden be schadigd. Een aantal wissels werd vernield en een seinpaal omver gereden. Spoedig bleek, dat er een slachtoffer was. De losse remmer, Evert van Leeuwen, wonende te Zwolle, oud 28 jaar, bleek zoodanig te zijn gewond, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. Het slachtoffer was ongehuwd. Spoedig was hulp aanwezig, terwijl onmid dellijk Zwolle van het gebeurde in kennis werd gesteld. Om 2.25 uur arriveerde de ongevallentrein met personeel uit Zwolle, waarna onmiddellijk met het opruimings- werk werd begonnen. Tegenwoordig waren hierbij de inspecteur van vervoer Gorissen en inspecteur Zwaving. De materieele schade is zeer groot, terwijl de lijn geheel is ver sperd. Personentreinen loopen door tot de plaats van het ongeval waar de reizigers moeten overstappen. De goederentreinen naar Leeuwarden wor den omgelegd over Groningen. Nader wordt gemeld: Hedenmiddag tegen 1 uur was één spoor van de twee wederom vrij, zoodat het ver keer thans weer langzaam zijn normaal ver loop kan hernemen. De nuntius zou Madrid verlaten De pauselijke nuntius zou, volgens een B. T. A.-bericht, Spanje om redenen, waarvan men den grond en de oorzaak nog niet kent, verlaten. Gistermorgen hebben de kardinalen van Sevilla, Tarragona en Valladolid vergaderd. Des middags is een bezoek gebracht aan den minister-president. De onrust in Andalusië De regeering zal een commissaris-gene raal voor de Andalusische provincies benoe men, die binnen een bepaalden tijd een eind moet maken aan den staat van onrust in dit gewest. Botsing tusschen studenten en communisten Bij de universiteit te Barcelona hebben zich relletjes voorgedaan tengevolge van een botsing tusschen katholieke studenten, die vrijheid van onderwijs eischten en commu nisten. De politie verspreidde de betoogers. De cursussen aan de universiteit zijn tot morgen geschorst. Op initiatief van H. K. H. Prinses Juliana Naar wij vernemen is H. K. H. Prinses Juliana in overleg met H. M. de Koningin, voornemens het initiatief te nemen tot sa menstelling van een Nationaal Comité ter leniging van den nood der slachtoffers van de tegenwoordige krisis, voor zoover daarin niet op andere wijze kan worden voorzien. De boodschap, welke mgr. Salotti, de se cretaris van de Propaganda Fide, tot alle Katholieken der wereld zal richten, wordt Zaterdagmorgen om tien uur (ME.T.) uitge zonden op een golflengte van 19.84 meter in het Italiaansch, Fransch, Engelsch en Duitsch en op denzelfden dag des avonds om acht uur (M.ET.) op een golflengte van 50.26 meter in het Italiaansch, Fransch, Spaansch en Engelsch. Steeds verdere resultaten Te Weenen is in een gemeenschappelijke bespreking medegedeeld, op welke wijze de verschillende commissies van onderzoek de zaak-Matuschka zullen behandelen. De poli tie uit Budapest, Weenen en Berlijn zal de voor elk land te behandelen zaken afzon derlijk met Matuschka bespreken. Eenige Duitsche beambten hebben Matuschka te Weenen een verhoor afgenomen. Het staat vrijwel vast, dat Matuschka gedurende het laatste jaar tweemaal te Berlijn was en wel tusschen 15 en 30 April en in de eerste da gen van de maand Augustus. Matuschka blijft er bij, dat hij zijn daden gepleegd heeft in opdracht van anderen. Hij verklaart, dat hij in April in een weekend-huis in de na bijheid van Potsdam gewoond heeft. Ook te Berlijn is vastgesteld, dat Matusch ka daar in April is geweest. Op 26 April heeft Matuschka van postkantoor nr. 11 nabij 't Anhalter-station een telegrafischen postwis sel aan zijn vrouw te Weenen verzonden. Op de strook van dezen postwissel kondigde hij zijn spoedigen terugkeer naar Weenen aan. Het slotrapport van de politie Donderdagavond heeft de politie een samenvattend overzicht gegeven over het tot dusverre tegen Matuschka verzamelde mate riaal. Dit overzicht bevat slechts weinig nieuws. Interessant is, dat in een notitie boekje van Matuschka aanteekeningen ston den over verschillende springstoffen en elec- trische geleidingen, zooals die gebruikt zijn bij de aanslagen bij Juterborg en Ria Tor- bagy. Over „Bergmann" wordt gezegd, dat hij hem in 1927 vluchtig heeft leeren kennen en vervolgens in 1930 weer ontmoet heeft. Deze Bergmann heeft hem toen ingewijd in fantas tische plannen tot stichting van een nieuwe partij, die „allen gelukkig zou maken". Met hem is hij ook op 5 Augustus naar Berlijn ge reisd en heeft op zijn verlangen de ijzeren buizen en het draad voor den aanleg bij Juterbog verzorgd. In Tattendorf, waar Matuschka een villa bezit, heeft deze man Matuschka weer op gezocht en van hem onder bedreigingen ecrasiet geëischt voor een aanslag bij Boe dapest. Teneinde het ecrasiet te kunnen krijgen, heeft hij toen een steengroeve ge pacht. waarvoor hij echter slechts een maand betaald heeft. Op deze wijze is hij aan de papieren gekomen, die hem vol macht gaven tot het koopen van ecrasiet. Te Boedapest heeft hij niet met Bergman samen gewoond. Op 7 September heeft hU hem het laatste gesproken. Zooals men zich zal herinneren, heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid den Directeur-Generaal van arbeid opgedra gen op korten termijn een onderzoek in te stellen naar den toestand in de Nederland sche industrie. De Directeur-Generaal, de heer Zaalberg heeft oogenblikkelijk met zijn medewerkers aan deze opdracht gevolg gegeven en heeft een enquête ingesteld in alle bedrijven, waar meer dan 10 man personeel werken. Via de elf-districtshoofden is aan alle fa brieken en werkplaatsen een vragenlijst ge zonden, waarop gegevens moesten worden in gevuld met betrekking tot de bezetting van de fabrieken, wijziging in den werktijd en wijziging in het loon. Circa 13000 van deze brieven zijn rondgezonden. Verscheidene dui zenden zijn reeds terug ontvangen. Tot 21 October heeft men gelegenheid de antwoorden in te zenden. De enquête strekt zich ook tot de koopvaardij en de steenko lenmijnen uit. Uit de ingekomen gegevens zal het rapport aan den Minister worden op gesteld. O O Volgens een mededeeling van het Ame rikaansche departement van Financiën, bedroeg het deficit op de begrooting per 1 Juli j.l. 502.106.600 dollar. Recorddag voor Amerika De Ver. Staten hebben gisteren een nieuw record geboekt, doordat in den loop van Donderdag 12 banken In Zuid-Carolina, 4 in New-Yersey, 2 in Missouri, 3 in Pennsyl vania, 2 in West Virgina en 3 in Ohio als gevolg van de krisis gedwongen waren, haar betalingen te staken. De geruchten over een revolutionnaire be weging in Ecuador schijnen te worden be vestigd. Naar gemeld wordt, zouden presi dent Alba en het geheele kabinet naar de kazernes van de in de hoofdstad liggende uoepen gevlucht zijn De beweging onderdrukt Nader wordt uit Guayaquil over den opstand in Ecuador gemeld, dat de revolutionnaire beweging te Quito door de regeeringstroepen is onderdrukt en dat de voormalige Minister van Oorlog Guerrero evenals de voorzitter van het huis van afgevaardigden gearres teerd zijn. De regeering beheerscht den toe stand volkomen. Alfredo Moreno staatshoofd. Nader wordt gemeld, dat president Luis Alba zijn ambt aan den president van den Senaat, Alfredo Moreno heeft overgedragen, waarop deze zichzelf tot staatshoofd procla meerde. Moreno heeft terstond de leiding der staats zaken op zich genomen. De straten zijn vol menschen, die den opstand, druk bespreken. Discontoverhoogïng te New-York. (blz. 1, 1ste blad) Nieuwe maatregelen tegen de Katholieke Kerk in Spanje. (blz. 1, 1ste blad) De Spaansche regeering zal een commis saris-generaal benoemen in verband met de onlusten in Andalusië. (blz. 1, 1ste blad) Een opstand is uitgebroken in Ecuador. De regeering is den toestand meester. (blz. 1, 1ste blad) Ernstig treinderaillement bij Steenwijk. Een remmer gedood. (blz. 1. 1ste blad) Initiatief van Prinses Juliana tot samen stelling van een nationaal steuncomité voor krisis-slachtoffers. (blz. 1, 1ste blad) 26 banken in de Ver. Staten hebben gis teren haar betalingen gestaakt. (blz. 1, 1ste blad) Vanmorgen is de Fröbel- en Montessori school in de Spaarne-parochie plechtig in gewijd. (blz. 2, 1ste blad) Herstel van het kalifaat in Palestina. (blz. 1, 5e blad) De Volkenbondsraad besloot Amerika uit te noodigen tot deelneming aan de bespre kingen te Genève in verband met het con flict ChinaJapan. (blz. 1, 5e blad) De indruk in officieele Belgische kringen over de besprekingen in de Eerste Kamer. (blz. 1, 6e blad) In den Indischen Volksraad geeft de re geering een exposé van den financieelen toestand en kondigt nieuwe nog niet nader aangeduide rigoureuse krisis-maatregelen aan, (blz. 1, 6e blad) De Eerste Kamer heeft bet wetsontwerp- Van den Bergh tot regeling van het geld- schietersbedrijf aangenomen. (blz. 1, 6e blad) Het wetsontwerp betreffende de steun- verleening aan mobilisatie-slachtoffers door de Tweede Kamer aangenomen. (blz. 1, 6e blad) Interpellatie v.d. Tempel over de econo mische krisis. (blz. 1, 6e blad) Het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over de begrooting van P. T. T. voor 1932. (blz. 1, 6e blad) Het antwoord van den minister van fi nanciën op de vragen van het Eerste Ka merlid Dobbelmann aangaande immoreele baisse - praktijken. (blz. 1, 6e blad) De opening van het mr. Dresselhuyspa- viijoen van „Zonnestraal". (blz. 1, 6e blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 778. Stilstand Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 5.32 uur. Hoogste barometerstand 775.8 te Shields en München. Laagste barometerstand 739.5 te Vardö. Verwachting: Zwakke tot matigen, Noord-Oostelijke tot Zuid-Oostelijken wind, licht tot half of zwaar bewolkt, waarschijn lijk droog weer, kouder des nachts, overdag iets warmer. De Rotterdamsche vischafslag Weer ongestoorde handel Op den Rotterdamschen vischafslag is thans weer volledige rust gekomen, meldt de „Tel." De handel heeft ook weer onge stoord voortgang kunnen vinden. De visch- aanvoerders uit iJmuiden zorgden er voor. dat zij met hun auto's vóór twaalf uur aan den afslag zijn. Tot nu toe bestaat er wel een bepaling in de gemeentelijke verorde ning over het aanvangsuur van de veiling, maar omtrent een sluitingsuur is niets vast gesteld. In verband met de dezer dagen plaats gehad hebbende ongeregeldheden aan den vischafslag zal het college van B. en W. er toe overgaan, ook een sluitingsuur voor de veiling vast te stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1