Uit den ((Dm trek Meer steun voor den voet TH. SMIT Fa. KLEIN Stofzuigerhuis MAERTEN3 ''ERINSA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Isringa-Johnson-Oliebranders f Haarlemmermeer Offtcieele Mededechnfien HÏLLEGOM HAARLEMMERLÏEDE EN SPAARNWOUDE SASSENHEIM VOGELENZANG VIJFHUIZEN VIJFHUIZEN ZANDVOORT Brand in de R. K. Pastorie te Bloemendaa! WORMER DE KWAKEL KËNNÈMERLAND BEVERWIJK De oprichting van de Algemeene R. K. Propaganda-club NASSAUSTRAAT 1, TELEF. 13490 IJMUIDEN VELSEN VELSEN-NOORD HEEMSKERK CASTRICUM Staat van Besommingen RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- VERKOOP BOOMEN Tot Maandag 26 October 1931 zal er ge legenheid zijn om bij gesloten briefjes aan het adres van den burgemeester in te zenden of te bezorgen ten raadhuize te Hoofddorp in te schrijven naar den aankoop van hoo rnen en wel: A. In het dorp Zwanenburg: 1. langs de Esschenlaan 24 iepen; 2. langs de Iepenlaan 49 iepen; 3. langs de Friedalaan 79 iepen: 4. langs de Wilgenlaan 34 wilgen; Z. in het dorp Schiphol: 5. langs de Burgemeester Amers- foordtlaan 64 iepen; 1. in het dorp Hoofddorp: 6. op de algemeene begraafplaats 53 iepen O. nabij den Aalsmeerderdijk: 7. op het schoolplein bü school 7, 5 iepen. Voorwaarden en inlichtingen zijn te beko men in het kantoorgebouw naast het raad huis op he.t bureau van den gemeente-op zichter. TE HUUR Een middenstandswoning te Hoofddorp aan de Concourslaan nummer 42, huurprijs (inclusief waterleiding) 33.20 per maand. Gegadigden kunnen zich mondeling of schriftelijk aanmelden bij den gemeente-ont vanger als administrateur van het woning bedrijf in het kantoorgebouw naast het raadhuis. INENTING Ouders, die er prijs op stellen dat hun kinderen kosteloos zullen worden ingeënt kunnen zich schriftelijk aanmelden bij ondergeteekende. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN EN DIEREN Gevonden: een bollenmand. Weggeloopen: een zwarte herdershond. Hoofddorp, 16 October 1931. De burgemeester, Mr. A. SLOB. In het ruim gevallen Woensdagmiddag is de 30-jarige echtgenoote van den schip per P. L., liggende met zijn schip in de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, in het ruim gevallen, doordat een knecht het luik had vergeten te sluiten. De vrouw kreeg een ernstige hersenschudding en in wendige kneuzingen, Kippenroof. Een bewoner van den Aals meerderdijk alhier bemerkte 's morgens, dat een aantal kippen uit een hola staande achter zijne woning op het erf, verdwenen was. Uit alles viel op te maken, dat hier vermoedelijk geen diefstal in het spel is, maar de kippen door een of ander kwaad aardig dier (vermoedelijk een bunzing) zijn weggehaald. De brug over de Hoofdvaart. De nieuwe brug over de Hoofdvaart te Hoofddorp na dert: al meer en meer haar voltooiing. Men is Thans bezig röèt het Vërharideh'V'ari 'dé opritten en het leggen van de granieten dekstukken op de brugleuningen. De mooie ongeveer 20 meter breede brug zal dus bin nenkort in gebruik kunnen worden genomen. Onder een wagen. De voerman H. viel Donderdag van een met een paard bespan nen en met zand geladen driewielige kar, die op den Spieringweg alhier reed. De man kreeg een der wielen over z'n linkerbeen, waardoor dit ernstig werd gekneusd. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Burg. Stand van 1315 October 1931 Geboren: Catharina Maria, d. van W. M. B. Bosman en W. G. van Haaster. Anna Ca tharina Maria, d. van C. J. Bogers en A. M. Tesselaar. Hermanus Nieolaas Maria, d. van A. Verhoeve en J. A. van Gerven. Arie, z. van J. van der Maarl en C. Rij laarsdam. Ondertrouwd: Govert Berghoef, 23 jaar en Willemina Clazina de Ruiter, 20 jaar. Ja cob van der Veen, 28 jaar, en Heintje van Dasselaar, 26 jaar. Johannes Jacobus Zwaan, 18 jaar en Pietje van der Meer, 20 jaar. Hendrik Siderius, 29 jaar en Ber- dina Jansen, 20 jaar. Arien Langere is, 24 jaar en Clasina Sophia Andries, 21 jaar. Gerhard Jan de Vijlder, 19 jaar en Mechlina van Renswoude, 20 jaar. Getrouwd: Everhardus Johannes Bloemen - daal, 23 jaar en Christina van der Made, 24 jaar. Jacob Maarten Clement, 27 jaar en Elisabeth Visser, 21 jaar. Frans Schipper, 28 jaar, en Johanna Kla- zina Nederveld, 23 jaar. Dirk van Sta veren, 23 jaar en Angenita Maria Hoogen- doorn, 25 jaar. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 8 gevallen van roodvonk voorgekomen. T(Toneeluitvoering De winter nadert en daarmede gelijken tred houdende kernen de tooneelvereenigingen weder voor het voet licht. „Vondel" opende Donderdagavond de ry in hotel Sistermans met „Wantrouwen", een tooneelspel in drie bedrijven. De zaal was zeer goed bezet. „Vendel" schijnt ons zeer vooruitgegaan te zijn, hetgeen bleek uit het samenspel, rol- kennis, tooneel, enz. Wij kunnen niet an ders zeggen dan dat de geheele uitvoering op een hooger spelpeil stond dan voorheen het geval was. „Vondel" had het zich met de keuze van dit stuk niet gemakkelijk gemaakt. De ver schillende rollen gaven gelegenheid genoeg tot type^ren en hiervan werd een zeer goed gebruik gemaakt. Vervolgens werd nog een humoristische schets gegeven „Raak ze maar beter." Lang applaus onderbrak zoo nu en dan dit vroolijke spel. Het was een aardige avond. Geeft tjjdig richting aan! Gisteravond reed de heer v. L. ter hoogte van den noek HoofdstraatStationsweg. Tezelfder tijd kwam een auto van de richting Leiden en doordat deze niet de richting aangaf, meen de de heer v. L., dat de wagen de richting Haarlem zou blijven volgen. Plotseling stak de auto echter den straat weg over en reed in de richting Stations weg. met het gevolg, dat een aanrijding on vermijdelijk was. De heer v. L. werd tegen den grond gere den, terwijl het voorste gedeelte van zijn fiets onder den auto terecht kwam. De aanwezige ooggetuigen verklaarden onmiddellijk den bestuurder van den auto als den schuldige van dit ongeval, hetgeen deze echter trachtte te ontkennen. Toen de fiets onder den auto vandaan was, stapten de twee heeren in en reden weg in de rich ting Haarlem. Inmiddels was het nummer van den wagen opgenomen en de politie ge waarschuwd, die van het geval proces-ver baal opmaakte. Het voorste gedeelte van het vrijwel ge heel nieuwe rijwiel was totaal vernield, zoo dat de overtreder zeker voor de schade zal worden aangesproken. Van L. zelf kwam er met den schrik af. Gemeenteraad De Raad dezer gemeen te houdt een openbare vergadering op Dins dag 20 dezer nam. te 1.45 uur. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3.Vaststelling van een steunregeling voor werklooze arbeiders. 4. Voorloopige vaststelling van de bedrijfsrekeningen over 1930. 5. Verkoop grond aan het Rijk. 6. Be noeming van een voorzitter van het Burger lijk Armbestuur. 7. Verleening van een extra-subsidie aan de Hillegomsche Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose. 8. Ver leening van een subsidie aan de R. K. Bui tengewone Lagere School te Haarlem. 9. Af sluiting van de Middenstraat voor rijverkeer. 10. Wijziging van de Bouwverordening. 11. Begrooting van de Bad- en Zweminrichting, voor 1931. 12. Verzoek van B. de Wreede c.s. om wijziging verordening op de heffing van reinigingsrechten. 13. Verleening van een crediet voor aankoop van grond voor de verbreeding en moderniseering van den Loosterweg I en de Margrietenlaan. 14. Idem voor de Mariastraat. 15. Aankoop van grond voor het aanleggen der geprojecteerde straat, uitkomende op de Hoofdstraat, te genover het Postkantoor. 16. Mededeelingen. Bnrgerl. stand Geboren: Geertruida, d van Albert Hermanus Brasz en Jantje School derman. Overleden: Wilhelmina Johanna Pollé, oud 20 jaar. Ondertrouwd: Dirk Jacobus Kooyman, oud 23 jaar en Johanna van der Hulst, oud 19 jaar. Getrouwd: Petrus van Veen, oud 30 Jaar en Maria Antonia Lemmers, oud 27 Jaar; Leen- dert Willemse, oud 34 jaar en Martyntje van Nieuwenhuijzen, 37 jaar. Raadsvergadering Door den burgemees ter van Haarlemmerliede en Spaarnwoude is een raadsvergadering uitgeschreven tegen 23 October as. voormiddags 10 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Petronella, d. van P. Kooger en A. v. Steensel. Ondertrouwd: S. Kovacz en C. M. van Zoen. K. R. O.-fihn Gisteravond is alhier in het K. S. A.-gebouw de K. R. O.-film vertoond. Door den heer van Wayenburg werden de aanwezigen verwelkomd. Hun aantal kon niet bevredigend genoemd worden. De vertooning van de film heeft de aan wezigen zeer voldaan, getuige het herhaal delijk applaus. Na de tweede acte sprak de Eerw. kape laan Velthuysen een propagandistisch woord. Aan het slot verzocht de heer van Wayen burg den K. R. O. in alle opzichten te steunen. K. R. O.-film De K. R. O.-film zal in het R.K. Vereenlgingsgebouw Maandag 19 October des middags om kwart over 4 voor de kinderen en des avonds om 8 uur voor grooteren vertoond worden. Personalia Tot brugwachter aan de spoorbrug alhier is in de plaats van den heer Kooijman, die den dienst met pensioen ver laten heeft, benoemd de heer M. v. d. Kom mer van Uithoorn. Late aardbeien Als een zeldzaamheid kunnen wij melden dat door den heer 3d. den Hollander in den IJweg dezer dagen eenige rijpe aardbeien zijn geplukt. Met pensioen Naar wij vernemen gaat de heer W. Vallentgoed, hoofd der O. L. school alhier, den dienst met pensioen ver laten. Niet omdat hij den pensioengerech tigden leeftijd zou bereikt hebben, maar om gezondheidsredenen. Ruim 30 jaren is genoemde heer als hoofd van de school alhier werkzaam geweest en in die jaren heeft hij zich doen kennen als iemand die het zich tot zijn eersten plicht rekende het onderwijs zoo goed mogelijk te dienen. Dat hij nog vele jaren zal mogen profi- teeren van zn pensioen, is zeker de wensch van allen, die hem kennen. Dierenbescherming De Zandvoortsche afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging houdt Woensdag 21 October een algemeene ledenvergadering in „Zomerlust." Daar mevr. Van den Bergh en de heer Aben als bestuursleden bedankt hebben, moet in deze vacatures worden voorzien. Het bestuur stelt vc<or mevr. Bakker, Kostverlo- renstraat 17 en den heer O. Keur, Zeestraat 51. Verder zal het winterprogramma be sproken worden. Burgerlijke Stand Geboren: Jan, z. van J. Zwemmer en G. M. M. SteenkenAnna Maria Johanna, d. van H. Th. van den Berg en C. M. Mense. Ondertrouwd: A. Koning en A. Togaran. Getrouwd: J. Visser en L. Kuik; F. C. Brasem en T. Paap; C. P. Leegwater en B. Hamel. Overleden: E. Hijkoop, echtgenoote van H. Oosterink, oud 36 j. Rioleering Zandvoortschelaan B. en W. hebben besloten, de aanbesteding der rio leering in de Zandvoortschelaan te verda gen tot 22 October. BRAND Gisteravond ontstond door broeiing in een pak met mot (zaagsel om den oven aan te maken) in de bakkerij van den heer H. van Staveren in plan Noord brand. Er werd alarm gemaakt door middel van de brand schel. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse. Ook de burgemeester was direct aanwezig. Met eigen kracht en hulp van omwoners had men het vuur echter reeds onder de knie, zoodat de brandweer niet behoefde op te treden. De schade, die niet groot is, wordt door verzekering gedekt. Ssdenmorgen ever. over half twaalf is brand ontstaan in de R. K. Pastorie te Bloemendaal. Vijf minuten voor dien tijd was een der dienstboden in de logeerkamer, welke boven de keuken gelegen is, geweest en had in een kleerkast, waar kerkelijke gewaden geborgen waren, die alleen bij bijzondere gelegenheden gebruikt worden, gezocht. Hij had zich daarbij bediend van licht van een vet lont, welke ebruikt wordt voor het aansteken van kaarsen. Waarschijnlijk is bij dit zoeken een vonkje in de kleeren gevallen, wat echter niet door haar werd opgemerkt, want zy sloot de kast en ging van de kamer. Toen zij evenwel eenige minuten later weer de Kamer betrad, kwam door de kie ren van le kastdeuren rook naar buiten. Zij spoedde zich naar den hoek van de kamer, waar deze kast in den buitenmuur gebouwd is, en opende dedeuren. Zij schrok hevig, want binnen in de kast waren de kleeren, die lagen te smeulen in brand gevlogen en een groote vlam sloeg naar buiten. Zij waarschuwde onmiddellijk den Zeer- eerw heer pastoor Boogmans en deze stelde langs telefonischen wag de Bloemen- daalsche brandweer in kennis van den brand. Deze was na eenige minuten met de mo torspuit en voldoende manschappen ter plaatse en tastte, onder leiding van com mandant J. D. Meeuwig, het vuur aan door twee slangen op de waterleiding te koppelen. De eene slang werd door den hoofdingang der pastorie over de trap naar boven gelegd en de andere van buiten naar de eerste verdieping, waar het vuur aan den buitenkant der kamer bestreden kon worden. Nu men het vuur van twee kanten kon bestrijden, durde het slechts weinige mi nuten of de vuurhaard was gedoofd en het grootste gevaar bezworen. Het pastorie-personeel had met emmers water getracht, het vuur te blusschen, doch kon daarin niet slagen. (Ongecorrigeerd) De Graal komt! Zondag a.s. zal een afdee ling van de Graal uit Amsterdam, de be kende katholieke meisjesorganisatie, met eenige leidsters een propaganda-tocht hou den door Wormer. De voetbalmatch tusschen Wormer en Zaandam (W. S. V. I—V. V. Z. II) zal daartoe reeds te kwart vóór 2 beginnen. Te half 4 zullen de leden van de Graal op het ruime voetbalveld eenige reidansen uit voeren, waarna zy zich zullen opstellen om In optocht te trekken naar het terrein vóór de R. IC Kerk, waar zy een spreekkoor zul len doen hooren. Niemand verzuime de rei dansen en den kleurigen meisjesstoet te gaan zien. K. R. O.-film Woensdagmiddag en -avond werd alhier in café Leenders door den K. R. O. een filmvertooning gegeven. Voor de kinderen eenige leuke kinderfilms, voor de grooteren 's avonds de K. R. O.-film. De spreker kwam jammerlijk niet. En of schoon dit een groote teleurstelling was, werd het eenigszins vergoed door de prach tige, duidelijke film. Daarvan werd door een ieder volop genoten. Het is de tijd er niet naar, om in Sinter klaasstemmingen te verkeeren maar toch was er iets van onzekere verwachting, hoe zal het Donderdagavond gaan? Welnu: het is een enorme verrassing ge bleken De St. Jozefzaal, gezellig voor het doel ingericht, was overvol. In alle haast moesten nog stoelen en zelfs banken, bijgezet worden. Klokslag acht uur opent kap. Schretlen met een opwekkend speechje en heet spre kers en vergadering welkom. Het befaamde dubbel-mannenkwartet brengt enkele liederen ten gehoore en daar na krijgt het woord de heer E. Rotteville. Deze zet duideiijk uiteen wat het doel moet zijn van een propagandaclub. Hij spreekt van de openlijke en nog meer van de geheime propaganda, door onze vijanden gevoerd. Spe ciaal over de listige wijze, waarop In een grootstad als Amsterdam de geesten worden bewerkt. Men kon aan alles merken, dat zijn woorden gedragen werden door een brandende over tuiging. Het waren eerlijke woorden recht uit het hart, die de vergadering dan ook bleek te waardeeren. De zangers lieten ons nog eens genieten van hun vocale gaven. Daarna was het woord aan den heer F. Groothuis, die een groote rede hisld over: „Aan wie de schuld van den huldigen chaos." De heer Groothuis is 'n talentvol spreker. Hij boeit. Naarmate hij vordert, concentreert zich de aandacht om hem door zijn scherpe, zekere en persoonlijke manier van zeggen. Vrij weergegeven komt het gesprokene ongeveer hierop neer: „De chaos, waarin we geraakt zijn zal niet door menschelijk vernuft worden opgelost. Als de wankelende maatschappij nog ooit hecht wil worden, zal zij geschraagd moeten worden door de christelijke beginselen. De samenvatting van onze beginselen vinden wij in Christus. Tot Hem moeten dus de men- schen gebracht worden. Is er een chaos? Dit wordt door niemand ontkend. Men praat en studeert en praat nog eens over den toestand en geeft elkaar de schuld, totdat.ja totdat de maat der redelijkheid overloopt en het radelooze volk zich in een revolutie stoit. Er zijn fouten gemaakt. Zeker! En wie is daaraan de schuld? In sommige kringen wordt het uitgebazuind. De Kerk! Dat is de bewaakster der brandkast. Vernietig de „Eer- looze". Maar de geschiedenis leert anders. In de Middeleeuwen was de maatschappij-orde ning gericht op het algemeen welzijn. Zelfs dien tijd waren er al: ziekte-, weduwen- en ouderdomsverzekeringen. De medezeggen schap in de bedrijven was groot. Niet, dat in dit tijdperk alles goed was. Chesterton zegt er van: „Wel verre dat de M. E. een ideaaltoestand zouden geweest zijn. Maar de beginselen waren goed. En wanneer die beginselen zich natuurlijkerwijze hadden kunnen ontwikkelen, zouden zij ons nu een gezonden staat verzekerd hebben." Maar met de hervorming kwam helaas de breuk. En de persoon van den naaste, die tot dan toe op 't eerste plan gestaan had, werd naar den achtergrond geschoven, hoe langer hoe verder.... De Fransche revolutie ■'oor Voltaire en consorten voorbereid, sloeg de laatste resten van sociale bescherming weg. zoodat inptaats van den vrijen, zelfstandigen ambachtsman de proletariër ontstond. Dan komt de bloeitijd van de liberale Man- de nieuwe „ORTHOLUXE" STEUNSCHOEN met voetkussens chestersehool en daarme het tijdperk, waar in de arbeider het dikwijls slechter had dan de slaven in het Romeinsche Ryk. Vrouwen en kinderarbeid van 12 en 16 uren per dag in ondergrondsche mijnen komt in Engeland herhaaldelijk voor. Ais eerste oorzaak van den chaos is dus te noemen het liberalisme. De tweede is het socialisme, dat door zijn negeering van alle geloof geestelijk-destructief werkt en den mensch dus niet gelukkiger heeft gemaakt. Als derde en laatste oorzaak noemde spre ker: de grootmacht .van het kapitaal, dat door concentratie in trusts en kartels zelfs de regeeringen naar zijn hand zet. Het bankwezen houdt geen rekening met mensche- lijkheid of naastenliefde. De winst en ook de winst alleen bepaalt hare gedragingen. Of het productie-apparaat misschien te groot wordt en dat daardoor crisissen ontstaan, m. a. w. of er geen behoefte is aan het ge produceerde product, laat hen koud. De Paus zegt, dat dit mamonisme de hoofdschuldige is. De kerk zal ons helpen om uit deze don kere tijden te geraken. Maar we moeten ac tief zijn! Merk: het tasten, het zoeken naar de waarheid van onze andersdenkende broe ders en ge kunt niet meer werkeloos blijven." Het was een prachtles in de sociologie: die dan ook door een stormachtig applaus beloond werd. De zangers voeren nog uit: „Domine sal- vum fac" en daarna een oogenblik rust. Na de pauze beantwoordt de spreker nog uitvoerig enkele tot hem gerichte vragen. Hierna neemt Kap. Schretlen weer het woord en spoort de vergadering aan de geestdrift niet te laten bestaan in een enkelen avond, maar in een blijvend lidmaatschap van de Alg. Propagandaclub voor Beverwijk. Men kan zich aangeven bij den Adviseur of bij hei bestuur, dat zich inmiddels heeft geformu leerd: J. F. W. Schuckart, Groenelaan 57, voorzitter: S. de Jong Jr., Arendsweg 109, le Secretaris; H. J. L. Hoeks, Rijksstraatweg 22, 2e secretaris; L. Cornelissen, Rijksstraatweg 22, penningmeester. „Een periode van nieuw leven moet er komen in Beverwijk. Waar onze hand iets goeds vindt te doen, zal zij niet nalaten. In dezen winter zal bij de ellende, die nu reeds geleden wordt, het katholieke sentiment van de naastenliefde moeten spreken. Wij zullen onzen plicht doen." De voorzitter van de Standsorganisatie betuigde zijn vreugde over de bestaande plan nen en kreeg de verzekering, volledige mede werking te zullen ondervinden met het werk, dat reeds in deze richting werd gedaan. Nog werd gezongen „Roomsche Blijdschap" waar na sluiting. Mogen velen zich opgeven voor dit nobel streven. Wij schuiven op: er is nog plaats voor u. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). AANRANDING Woensdagmiddag omstreeks half twee is het 10-jarige dochtertje van den heer v. Z. in de Albert van Saxenstraat door een onbe kend manspersoon aangegrepen. De politie, die met het geval in kennis werd gesteld, is onmiddellijk een onderzoek begon nen. DAMESTASCH GEROOFD Gisteravond had de 21-jarige mej. B„ wo nende alhier, haar rijwiel voor een winkel ge plaatst in de Breestraat. Aan het stuur was een tasch bevestigd, waarin een damestaschje was geborgen met een portemonnaie, inhou dende een bedrag van ruim f 30.benevens verschillende artikelen van waarde. Toen zij uit den winkel terugkeerde ontdek te zij tot haar schrik, dat haar taschje ge roofd was. Aangifte bij de politie volgde. Een onderzoek wordt ingesteld. Zieke matroos De Vlaardinger motor- logger VI. 67 kwam alhier binnen met een matroos aan boord, die op zee zijn verstan delijke vermogens was kwijt geraakt. Buitengewone besomming De stoom trawler „Gerb. Johanna" IJm. 28 kwam na 10 dagen binnen met 1600 manden makreel, waarvoor 6200 besomd werd. Aanrijding In de Houtmanstraat, hoek Wijk aan Zeeërweg, is Donderdagmiddag zekere P. D„ terwijl hij op zijn rijwiel reed, aangereden door den motorrijder Z. D. werd van zijn rijwiel gesmeten en viel met zijn hoofd op de straat. Men telefo neerde direct om een dokter, maar trof geen der plaatselijke geneeskundigen thuis. D. is daarop, nadat het Roode Kruis de eerste hulp had verleend, op verzoek van den Commissaris van Politie, die even na het ongeval ter plaatse verscheen, naar het An- toniusziekenhuis overgebracht, waar een hersenschudding werd geconstateerd. Gem. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Telef. 150 Overzicht per 10 October 1931 Bieden zich aan a) Bouwvakarbeiders: Betonijzervlechters 36, Bouwk. teekenaars x, bouwk. opzichters, i, cementwerkers 1, grondwerkers 50, lood gieters 4, metselaars 9, opperlieden 24 w.o. I ben. 18 jaar, schilders 20 w.o. 1 ben. 18 jaar, straatmakers 8, stucadoors 8, timmerlieden 81 w.o. 3 ben. 18 jaar, uitvoerders a. b) Metaalbewerkers: Bankwerkers 34 w.o. 2 ben. 18 jaar, constr.werkers 4, ketelmakers 2, klinkers 2, koperslagers 2, lasschers 5, machinisten 17, metaaldraaiers 7, metaal schavers i, monteurs 10, plaatwerkers 5, pijpenbuigers 1, pijpfitters 1, scheepstim merlieden 6, smeden 2, stokers 12, voor- slaanders 1, vormers 3, vuurwerkers 9. c) Kantoor personeel: Bedienden ml. 21, idem vr. 5, aank. bedienden vr. 7, aank. bedienden ml. 6. d) Huish. beroepen: Dienstmeisjes voor halve dagen 1, dienstboden voor dag- en nacht 3, hulp in de huishouding 1, werksters 21. e) Diverse beroepen: Letterzetters 3, la boratoriumbedienden 1, mach. houtbewerkers 3, kistenmakers 1, mandenmakers 2, meubel makers 2, modelmakers 2, zagers 1, wasch- knechten 1, aardewerkers 2, botermakers 1, banketbakkers 1, broodbezorgers 1, koks 1, slagers 3, bloemisten x, landarbeiders 1, tuinlieden 3, kruideniersbedienden 2, mag. bedienden 4, winkelbedienden vr. 3 w.o. 2 ben. 18 jaar, bakkenschippers 2, buffet chefs i, chauffeurs 13, dekknechts 2, kell- ners 3, koetsiers 1, matrozen 1, sleepboot kapiteins, x, opzichters x, portiers 2. con troleurs 4. f) Zonder vakkennis: Losse- en fabrieks arbeiders 279 w.o. 6 ben. 18 jaar. Aanvragen In de gemeente: Noodhulp broodbakker, leer 1. banketbakker. Buiten de gemeente: Opzichter voor be stratingen, bewk. constr, werkers moeten van teekening kunnen werken, bekw. waterlei- dingfitter. OPENING TWEEDE V. H. B. Naar wjj vernemen zal de officieele opening van de tweede V. H. B. Dinsdag 27 October geschieden door den heer J. P. Nijssen, wethouder van financiën. Zooals men weet, zal de V. H. B. gehou den worden in hotel De Prins. Botsing Gistermiddag had in de Cor- verslaan een botsing plaats tusschen twee wielrijders. De botsing was zoo hevig, dat het voorwiel van één der rijwielen uit de as vloog en de moeren van de as knapten, zoodat het voorwiel een eind de straat over rolde. Daar C. K., die de botsing veroorzaakte, niet bereid was de schade te vergoeden, deed de eigenaar van het vernielde rijwiel aan gifte bij de politie. Winkeliersvereeniging Dinsdag 20 Octo ber des avonds 8 uur zal in het R. K. Ver- eenigingsgebouw een ledenvergadering \an bovengenoemde vereeniging worden gehou den. Als hoofdpunt komt op de agenda voor: Besprekingen ter regeling voorbereidende maatregelen voor de te houden St. Nicolaas- reclame Zooals bekend, is er tot deze vergadering gelegenheid voor niet-leden, toe te treden en zich op te geven als lid der Winkeliersver eeniging. Niet-leden kunnen niet deelnemen aan de St. Nicolaasreclame. Burgerl. stand Geboren: Johannes Ja cobus, zoon van G. Brakenhoff en J. Been- Jes; Jeannetta Timothea Helena dochter van G. H. J. Hemmer en C. M. Tromp; Johan nes Anthonius, zoon van P. de Vries en T. Stuifbergen. Getrouwd: Willem Kloosterboer, wonende te St. Pancras en Catharina Johanna Hen- drikse wonende te Castricum. Johannes Hen- ricus Zonneveld, wonende te Heiloo en Jo hanna Petronella van Diepen. Ondertrouwd: Adriana Koppes, oud negen tien jaren, zonder beroep wonende te Castri cum en Meinardus Antonius Deen, oud 22 ja ren, Europeesch fusilier, wonende te Welte vreden. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Schiedijk, 2500.—; Shamrock, 1700. Trio, 1200.—; Roode Zee, 800.—; Petten, 2000.— Walrus, 1000.—. HARINGDRIFTERS L. T. 369, 2326.—. IJMUIDEN, 16 Oct. 1931 Rijksvisch afslag Tarbot 0.85 tot 1.10, tong 1.70 tot 2.75 per Kg., zetschol 29.50, kleine schol 8— tot 23.schar 3.10 tot 4.70, alles per 50 Kg., rog 12.tot 22.50 per 20 stuks, vleet 2.50 tot 4.50 per stuk, pieterman en poon 7.—, kl. midd. schelvisch 8.50 tot 13.50, kl. schelvisch 2.35 tot 8.50, kabeljauw 43.tot 47.per 125 K.G. gullen 4.80 tot 12.50 per GO Kg., leng 0.95 per stuk, wijting 1.95 tot 2.60, koolvisch 0.20 tot 0.93 per stuk, ma kreel 3.85 tot 7.50 per 50 Kg., versche haring 4.60 tot 5.45 per mand. HOORN, 15 October Kaasmarkt Kleine f 31.50; commissie f 36; fabriek f 26.50, fabriekscommissie f 35. Aangevoerd 32 stapels, wegende 36763 kilo. Handel matig. ALKMAAR, 16 October. Kaasmarkt. Aan gevoerd 89 stapels, wegende 133.000 Kg. Fabrieks kleine f 27.50; Fabrieks commis sie f 33; Boeren commissie f 36; Boeren kleine f 31. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE, 16 Oct. 3700 K.G. aardappelen, groote Schotsche muizen f 3.30; 470 bos wortelen f 1.50; 600 stuks bloemkool f 0.800.90; 5200 K.G. roode kool f 0.60—1.20; 2300 K.G. gele kool f 0.60; 22800 K.G. witte kool f 0.60; 10800 K.G. uien, gele uien f 2.302.80, grove f 2.702.80, gele drie lingen f 2.102.50, gele nep f 4.205.10; 250 K G. spercieboonen f 16.90—20.40 700 K.G. kroten f 1.50. BROEK OP LANGENDIJK, 16 October. Aanvoer 3300 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen f 7.20; Drielingen f 7.20; 3500 K.G. Wortelen f 11.90; 6000 stuks Bloemkool Lecerf f 0.70—2.40; 18500 K.G. reuzen f 0.70 —1.50; 26000 K.G. Roode kool f 0.60—2.50; 11000 K.G. Gele kool f 0.70—1.10; 33000 K.G. Witte kool f 0.60; 5000 K.G. Deensche Witte kool f 0.80—0.90; 8600 K.G. Uien f 2.60 —2.80; Grove f 2.70; Drielingen f 2—2.30; Nep f 5.10—5.20. 500 K.G. Slaboonen f 13.40 —18.30. 720 K.F. Bieten f 0.80—2.20. 1500 K.G. Rammenas f 12.20. WOGNUM, 15 October Druimen 0.25— 0.31; Witlof I 0.15 per K.G.; Bloemkool le soort f 1.10—2.50; Slaboonen per 100 st. f 0.13 —0.29; snijboonen 0.38; spinazie f 3.70—6.00; peren f 5.5017.60. BEVERWIJK, 14 Oct. R.K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland" Aard beien 30 per doosje. Druiven 2535, Sny- boonen 1433, Spercieboonen z. dr. 1824, Dikke Spercieboonen 1525, alles per K.G. Sla 2550, Spinazie 25100, Andijvie 2045, alles per kist. Bloemkool 35, Komkommers 210, Meloenen 815, Roode knol 24, Groene kool 35, alles per stuk. Wortelen 58, Selderie 3—5, Pieterselie 3, Prei 7—10, alles pér bos. Aardappelen 4—5, Uien 3, Tomaten 8—12, Spruiten 4—8, alles per K.G. WARMENHUIZEN15 Oct. 1931 Heden besteedde men voor Gele nep f 2.704.80; id. drielingen f 2.00—2 40; idem uien 2.30—2.80; idem uien (groote) 2.50; slaboonen 15.00— 17.80; roode kool 0.600.70; peen 1.60 per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 15 Oct. Aardappelen gr. M. 2.85; Due 1.70; Blauwe 1.05—1.15; Uien groote gele 1.201.40; drielingen 0.951.10; nep 2.152.35; bloemkool le soort 0.75—3.70; 2e soort 0.75—1.20; Roode kool 0.600.90; gele kool 0.60—1.50; witte 0.60—0.70 bieten groote 3.905.60; idem kleine 3 103.70; Sla boonen 2.25—3.60. HOORN Op de kaasmarkt waren aange voerd 1875 stuks. Prijs Goudsche kaas Is' soort R.M. 3436; 2de soort 3033; zwaa dwere f 36; zonder Rijksmerk X 2332. Handel traag. ENKHUIZEN, 15 Oct. Vlschmarkt Aangevoerd door 1 vaartuigen 1766 pond hoekbod f 18.65 per 100 pond. De vangst be droeg van 199 tot 142 pond per vaartuig, door 18 vaartuigen 74 kisten garnalen f 6.10 per kist van 6C pond, door 18 vaar tuigen 146 manden nest f 0.27 per mand van 40 pond, door 2 vaartuigen 287 pond paling f 0.53 per pond. VI e t-o f f I c i e e L 4'7" STAATSLOTERIJ. Tiekklne van Vrijdag 16 October .1931. 5e Klasse. 17e Lijst ilooge orijzen. 5332 1000, met premie van 30.000. 6412 1 70 met oremie van 3000.—. IC.56 1000.-. Prijzen van 70. 872 1160 1284 3038 3726 5186 5398 6191 6874 7090 7440 8609 9462 10238 10603 11105 I12Z5 12244 13665 13894 14661 14793 15623 16264 16682 16743 17130 17294 19239 20365 20398 20596 Nieter: I 191 264 295 718 897 1112 1566 1709 2426 2436 2865 3346 4051 4075 4321 4631 4644 4683 4861 4972 5316 6024 6419 6457 6490 6S75 7938 9044 9924 11106 1167 11350 12545 12787 12847 12936 13122 13497 14415 14473 14534 15136 16198 16489 16974 16990 17132 17.339 17.360 17731 17987 18204 18780 18840 18923 19289 19305 19464 19763 20091 20147 20525 20589 2U774 Verbetering: 5e Klasse. 16e Lijst: 8963 miz 8963: 11018 in;z 11008: 11118 70 m/z 11108 f 70; 19905 miz 20915; 19987 m/z 20987. BEVERWIJK, 15 October De bloem bollenveiling Beverwijk hield Donderdag hare 16de verkooping van leverbaar en plantgoed. Aangevoerd Gladiolen. Early Sunrise 14 op 65 cent, 12—14 25 cent, 10li! 12 cent, Maidens Blush z. 12 op 35 cent, z. 10—12 10 cent Prince of Wales z. 12 op 35 cent, z. 10—12 10 cent, Red Canna z. 16 «p 60 cent, Maidens Blush 12 op 25 cent, 1012 8 cent, id. 12 op 20 cent, Early Sunrise 13 op 40 cent, 1013 9 cent, Rose précose 14 op 45 cent, 1214 10 cent, 10—12 8 cent, Crimson Glow 14 op 40 cent, 1214 15 cent, 1012 9 cent, Early Sunrise 12 op 25 cent, Prince of Wales 12 op 25 cent, 1012 8 cent, idem 14 op 5C cent, LTmmaculée 12 op 50 cent, 1012 S cent, Souvenir 12 op 25 cent, 1012 8 cent, Prince of Wales 14 op 55 cent, 1214 20 cent, 10—12 8 cent, Pink Beauty 12 op 40 cent, 1012 12 cent, Early Sunrise 15 op 60 cent 1215 25 cent, Prince of Wales z. 14 op 55 cent, Souvenir 12 op 40 cent, 10—12 13 cent, Salmonea 10—12, 19 cent, Mar. Foch z. 12 op 30 cent, z. 10 12 10 cent, Yvonne 14 op 55 cent, 12—14 30 cent, 1012 10 cent, Niagara 14 op 50 cent, 1214 25 cent, 10—12 13 cent, Mrs. Alke made 14 op 50 cent, 12—14 25 cent, 1012 10 cent, Blériöth 14 op 60, 1214 25 cent, Jacoba van Beieren 12 op 25 cent, E. v. 1. La Reine 68 cent cp, CouleurCardinal 100 cent, Peeach Blossum 110 cent, William Copland 71 cent, Bartigon 90 cent, Cram, brillant 34 cent, Vuurbaak 70 cent, H. I. Imperator pl.m. 8 <;,M. 28 cent, 8 op 2937 cent, 7S 10 cent, 67 5 cent 7—8 8 cent, Cajanus, gegar. zuiver 2 cent, White Excel sior 8 op 100 cent, Dr. Haering 8 op 36 cent, Hart Nibbrig 6 op 4 cent, Lil. Re gale f 8, Imperator 8 op 29 cent, Nereis L. Coster 11 cent. Wedgwood 7—8, 31 cent, Muse. Heavenly Blue 137 cent, Narcis Alba Pleno 15 cent, Artus I en II 31 cent, Yellow Perfection 6 op 6 cent, 56 2 cent, Lil. Tigrinum 90 cent, Poggebeek 8 op 22 cent, op, Oranje Queen 12 op 70 cent. Anemoon fulgens 24 cent, Lil. Umbellatum 16 op 150 cent, Gele Crocus z. 9 42 cent. Blauwe druifjes Romozus 6 cent, Poëticus rond en Incomberable rond 5 cent. BOVENKARSPEL, 14 Oct. Gladiolenvet- ling. De eerste gladiolenvciling werd 14 Oct. gehouden. Het artikel miste allen kooplust. De aanvoer bedroeg ongeveer 2.000.000 stuks. Vele kleine maten konden den miniumprijs van 10 ets. per 100 niet opbrengen, werden afgedrukt op 6 tot 8 cent, doch werden dan voor den minimum prijs van 10 ets. geboekt. Wij noteerden voor: America 12 op 3050, idem 10-12 1223, Brimstone 12 op 3045, idem 10-12 013, Brillant 12 op 50, Bar. Jul. Hulot 12 op 45—60, Idem 10-12 10—13, Boule de Nelge 12 op 3035, Baron van Wijnbergen 12 op 1.70—2.10, idem 10-12 60, Catharina 12 op 4046, idem 10-12 12, Ca- rolus Clusius 12 op 2.35, Charles Dickens 12 op 1.75, Due of York 12 op 50, Edison 12 op 20-40, idem 10-12 1213, Empress of India 12 op 2560, idem 10-12 11—13, Ener gie 2545, idem 10-12 11—12, Early Sunrise 12 op 3040, idem 10-12 10—13, Faust 12 op 55, idem 10-12 14, Flaming Sword 12 op 35, idem 10-12 0.10, Glory of Holland 12 op 65, idem 10-12 13, Golden West 12 op 3550, idem 10-12 1013, Gladness 5.00, Halley 12 op 30—50, idem 10-12 10—11, LTmmaculée 12 op 3550, idem 10-12 1016, Jac. van Beieren 12 op 35, idem 10-12 1012, Liebenfeuer 12 op 1.101.75, idem 10-12 40, Lady Boreel 12 op 50, idem 10-12 20, Mr. Foch 12 op 20—40, idem 10-12 10—12, Mr. Mark 12 op 35—60, idem 10-12 15, Mont Cenis 12 op 90, idem 10-12 40, Master Wietse 12 op 50, idem 10-12 14, Maidens Blush 12 op 30, idem .10-12 17, Mellust 12 op 30, Mevr. v. Konijnenburg 12 op 2.50, Odin 12 op 3055, idem 10-12 12, Prince of Wales 12 op 15—40 idem 10-12 10—11, Pink Perfection 12 op 4085, idem 10-12 1014, Pendleton 12 op 4060, idem 10-12 22, Pa nama 12 op 4080, Pink Beauty 12 op 65, Princes Astrid 12 op 1.00, idem 10-12 40, Pfitzer's Triumph 12 op 2.45—2.75, Proser pine 12 op 25, Quo Vadis 12 op 4550, Red. Emperor 12 op 25—50, idem 10-21 10—13, Rubinl 35—50, idem 10-12 1214, Rose pré cose 12 op 35—60, idem 10-12 11, Red Can na 12 op 5060, idem 10-12 15, Schwaben 12 op 40, idem 10-12 16, Sara Bernhardt 12 op 3550, idem 10-12 10, Souvenir 12 op 35, idem 10-12 10—14, Trudel Grötz 12 op 2.00, Venus 12 op 30—40, idem 10-12 10—12, Virginia 12 op 75, idem 10-12 20—25, Wilhelm Pfitzers andenken 12 op 70, idem 10-12 12, White City 12 op 30, White Giant 12 op 50—75, idem 10-12 25—30, Wilbrink 12 op 2030, idem 10-12 12, Yvonne 12 op 3040, idem 10-12 12. Alles in centen jser 100 stuks. LEIDEN, 14 October. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereeniging .Lei den en Omstreken." Andijvie f 0.90—1.80; Komkommers f 6—10; Bloemkool I f 1.70— 4.50; idem II f 1.00; Roode kool f 1.80—3.50; Savoye kool f 1.50—2.40; Groene kool f 1.20 3.00; Pieterselie f 0.50—1.00; Prei f 1.80— 3.00; Kropsalade f 0.40—ï.co; Selderie f 0.80 —1.90; Knolseldcrie f 2—3; Wortelen f 1— 5.10, per 100 stuks. Kroten f 1.80—3.00; idem gek. f 6—8; Snijboonen f 20—35; Stokboo- nen f 40—49; Pronkboonen f 2—6; Stamboo- nen f 28—38; Postelein f 4—6; Spinazie f 5 —8; Tomaten A f li; idem B f 10; idem C f 9.70; idem CC f 4.50; Uien f 1.80—2.40; Spruiten I f 4—8; Idem IX f 1—2, per 100 K.G. N1EUW-VENNEP Eierenveiling E. N. V. otel J de Groot Aanvoer 5.414 eieren '0 kippeneieren 6.50—7.80 per 100 stuks; .<8 kuikens 5.006.40: 316 eendeneieren 4 80 —5.10; jongehanen 0.80—1.00 per stuks; oude hanen 1.001.10; oude kippen 0 60—1.00. Handel vlug, eieren minder aanvoer, met hoo ger en oploopende prijzen. HOOFDDORP, L, Oct. 1931 Rogge 4J.J —5, Gerst Chevalier 5% 5'-J, Haver 5 'A—é, Witte Duiveboonen 1011, Paarcleboonen 7—714, Bruine boonen 9 Vj —10 KGroene erwten 9y.—l2y,, Karwei 20—21, Geel mos terd 1416, Blauwmaanzaad 21—23 Kana riezaad 8y,9JA. Prijzen per 100 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2