VAN -** J UIT HET ROOMSCHE VOETBALKAMP If w*ts® |p Uitslagen R. K. F. H. B. C—D. O. N. K. 3—0 V. V, Z. IWilskracht I 20 STANDEN D. H. V. B. .s.¥- N sS S le klasse A Sitt. Boys—Volharding 2—5 HeliosMarsana 52 ChevremontValkenburg 12 Kimbria—V. V. H. 3—X R.K.V.V.L.Caesar 2—2 S. V. B.-R.K.OS.S, 1—1 in de touwen, 10. Het spel is dan 16 minu ten oud. Dit geeft de gasten aanleiding, eens extra aan te pakken. Gelukkig voor H. B. C. is ook het schieten van Donk niet best. Houtman krijgt een ze kere kans, doch schiet ver naast. En de schoten die op doel komen, weet Kobus naar behooren te verwerken. Zoo weet H. B. G. wint met 30 van D. O. N. K. Een aardig spelmoment tijdens den wedstrijd op Berkenrode voor het Heemsteedsche doel. Ie klasse B MuIo—R.K.T.V.V. 3—1 D. E. V.Venlosche Boys 32 BrabantiaGeel Zwart 60 WllhelminaKolping 52 le klasse C Grol—S. D. O. U.C. 7—3 *s Heerenberg—V. D. Z. 51 le klasse O V. V. Z.—Wilskracht 2—0 De MeerS. D. O. S.D.O. n.o. SantpoortLimvio 83 P. V. C.—H. M. S. 4—0 le klasse E S. J. C.Leonidas 16 G. D. A.T.Y.B.B. 1—2 H. B. C.—Donk 3—0 SpartaanD. H. L. 00 2e klasse N Onze Gezellen—Volendam 1—3 ZwaluwenV. V. A. 13 G. V. O.—R. K. A. V. 2—2 2e klasse O LisseWilhelmus 4—2 Blauw ZwartExcelsior 1—2 In een wedstrijd waarbij H. B. C. voor een overgroot deel van den tijd meester over het terrein was, heeft H. B. C. de beide punt jes weten te veroveren. Om half 3 laat scheidsrechter v. Veen aantreden en verschijnen de volgende ploe gen: H. B. C.: Kobus Sr., v. Bakel, Jac. Duinhoven, C. Ruigrok, P. Warmerdam, G. J. Vinke, Toledo, Martin, N.N., H. v. Rooden, C. Pij pers. A. Hesbergen, P. Koemans, Houtman, W. Kesbergen, v. d. Hoeve, S. v. d. Eng, H. Linpe, C. Wiesert, J. Janmaat, W. v. Soest, J. Houdijk Donk gaat na den aftrap direct op verken ning uit, doch de bal gaat achter. Even een spel op het middenveld, doch dan probeert ook H. B. C. het eens, Martin zet scherp voor, de keeper mist, ook v. Roo den kan er niet goed bij en v. Soest redt de situatie. Om beurten zijn de doelen in gevaar, v. Soest vooral staat goed te verdedigen, wat vooral mogelijk is, doordat het spel van H. B. C. niet voldoende verdeeld wordt. Toledo probeert het nog al eens van verre, maar zijn schot faalt nog al eens. Eenmaal denken wij Koemans te zien sco ren, als hij v. Bakel al is gepasseerd, maar Warmerdam schiet toe en redt de situatie. Ruigrok op de rechtshalfplaats valt bijzon der op. Handig passeert hij gedurig v. d. Eng en zet de voorhoede aan het werk. N. N. schiet een aangegeven bal van To ledo in, doch Houdijk redt. Weer komt H. B. C. terug, nu is het Pijpers die voorzet Martin bedenkt zich geen oogenblik, en met onhoudbaar voor Houdijk jaagt hij het leder hij na een vrijen trap een goedgericht schot van Kesbergen nog net aan den anderen kant van den paal te duwen. Met eenig overwicht voor H. B. C. komt de rust. De 2e helft begint met een serie aanval len van Donk, maar dan werkt H. B. C. zich los. Een voorzet van Toledo kopt Martin rakelings over. De Donk-keeper is gedurig in actie, zelfs een kogel van v. Rooden trapt hij het veld in. Als hij een bal laat vallen, loopt Martin toe doch v. Veen fluit. Sporadisch komt Donk over de helft, waar Houtman de fout begaat het ook eens „mooi" te willen doen. Martin ruilt dan met den middenvoor, wat wel eenige verbetering is. Als N. N. van vrij verren afstand net aan den binnenkant schiet, annuleert de feferee den goal, voor een o.i. vermeende offside, en dan voor een H. B. C.-speler die geheel links stond, en toch niet aan het spel deelnam. Een uitval van Donk werd H. B. C. bijna noodlottig, doch Kobus redt op 2 M. voor doel. Zelfs v. Bakel wil het al probeeren, maar alleen voor doel is een bezwaar voor goals maken. Pas na een half uur komt No. 2 als de keeper is uitgeloopen en v, Rooden, o.i. in offside positie het leder in de touwen jaagt, 2—0. Behoudens gevaarlijke doorbraken, blijft H. B. C. meester over het terrein, maar het lukt niet. Opeens een inzinking bij H. B. C., waarbij de verdediging volop werk krijgt. Even voor tijd pakt H. B. C. nog eens aan en als Martin in positie goede staat, zendt hij een van zijn bekende kogels in, waar Houdijk gewyoon geen kijk op had, 32. Even daarna fluit v .Veen het einde van deze in den meest prettige verstandhouding gespeelden wedstrijd, die oor een vrij talrijk publiek werd bijgewoond. Wilskracht wint den toes en V.V.Z. trapt af. Onmiddellijk onderneemt V.V.Z. eenige gevaarlijke aanvallen, doch de Wilskracht- achterhoede houdt stand. Eenige corners zet De Lange keurig voor doel doch succes blijft uit. De Wilskracht-halflinie zet haar voorhoe de nu aan 't werk en de V.V.Z.-achterhoede krijgt veel te doen. Met groote moeite kan de V.V.Z.-achterhoede zich staande houden, ter wijl eenige malen op het nippertje gered wordt. Plotseling een vinnige V.V.Z.-aanval. Wybenga zet voor en de Lange scoort on houdbaar 1—0. Hot aan de rust blijft Wils kracht sterker doch gescoord wordt er niet. Na de rust pakt V.V.Z. beter aan en spoe dig schiet Blakenburg rakelings naast. Dan lost v.d. Wardt 'n keihard schot dat tegen de lat terecht komt. V.V.Z. zakt nu weer af en Wilskracht komt in 't offensief. Het V.V.Z.- achtertrio werkt echter subliem; vooral Wieg man is in topvorm. Langzaam komt V.V.Z. weer in den aanval en uit een voorzet van De Lange maakte v. Straaten het, 2e doelpunt 2—0. De strijd wordt nu uiterst spannend en de uitslag is nog onzeker. Eenige corners op het V.V.Z.-doel worden weggewerkt, terwijl de Wilskracht-keeper onmiddellijk een vinnig schot van Wybenga stopt. Onder groote belangstelling komt het einde van dezen uiterst fairen wedstrijd. Een zwaar bevochten zege van H. F. C. op V. U. C. (1—0). Wamsteker komt den reeds repasseerden v. d, tien Jen in het begin van den strijd te hulp. Santpoort ILimvio I 83 Het prachtige weer deed veel beloven, doch het is anders geloopen. Santpoort was de schaduw niet van de twee vorige wed strijden. Het verband was finaal zoek, het plaatsen liet veel te wenschen over. Lim vio zal anders dienen uit te pakken, daar het met zulk een spelletje het zoet dei- overwinning niet zal smaken dit seizoen. Met dit al een wedstrijd, welke op zeer laag peil stond. Precies half drie laat scheidsrechter J. Draayers aantreden. De navolgende ploegen stellen zich op: Santpoort: Kockx, Sambeek, D. Nijssen, Schelbroek, P. Nijssen, M. Smit, Gerrits, Visser, Schoorl, De Jong. Kalden- bach. achterhoede met goed geplaatste schoten de voorhoede aan het werk. Na de thee direct een aanval van Wilh. en Lisse neemt een 20 minuten lang het spel geheel in handen. De voorhoede van Lisse schijnt al haar kruit verschoten te hebben tot plots de linksbuiten voorzet en de rechts buiten no. 4 scoort. Lisse schijnt het nu vol doende te vinden en verslapt zichtbaar, waar Wilh. van profiteerde en de midvoor van Wilh. met een mooien kopbal de achter stand verkleint, 41. Door dit doelpunt aan gemoedigd. zet zij er alles op om het verlo ren terrein zooveel mogelijk in te halen en als een speler van Wilh. unfair wordt aan gevallen in het beruchte gebied, verwijst de scheidsrechter naar de witte stip en de stand is 42. Even later gebeurt hetzelfde aan den anderen kant, doch deze penalty wordt naast geschoten. Als de scheidsrechter, die uitstekend leid- de en de touwtjes goed strak hield, einde blaast, heeft Lisse verdiend gewonnen. Lisse IWilhelmus I 42 Als om kwart over 2 de scheidsrechter be ginnen blaast, trapt Lisse af. Vanaf de mid denlijn wordt de bal medegenomen, doch het harde schot gaat naast. Na een kwartier spelens geeft de rechtsback met een hard schot Lisse de leiding 1—0. Als weer is af getrapt opende Wilhelmus I een krachtig offensief doch dit duurt slechts enkele oogenblikken. Uit een algemeenen aanval bemachtigt de midhalf den bal en met een mooi schot net onder de lat weet hij de leiding te vergroo- ten, 2—0. Wilh. is goed en wel van den schrik bekomen of de linksbinnen jaagt no. 3 in de touwen, 30. Corners werden op het Lisse-doel genomen, doch steeds wordt weggewerkt en zet de ConstantiusIndia, uitgesteld. R. K. A. V. II—Dê Meer II Volendam 2—H. B. C. 2 le klasse B. Geel WitThe Unity ConcordiaA. R. C. Z. P. C.—N. V. A. 2e klasse D. AllianceLisse 2 T. V. B. B. 2—Santpoort 2 VictrixOnze Gezellen 2 3e klasse F. Geel Wit 2—H. B. C. 2 D. S. S. 2—Concordia 2 T. Y. B. B. 3—Alliance 2 V. V. F.—Lisse 3 1—4 3—2 .4—1 Op het R.K. Kerkhof St. Barbara is gisterochtend door den heer W. Gorter, namens den Bandoengschen Kegelbond, een krans gelegd op het graf van wijlen den heer B. Groenewegen. Overzicht tijdens de plechtigheid. Afgevaardigden van den N. K. B. en H. K. B. voerden het woord. uitslag, welke misschien iets geflatteerd Is doordat de D. S. S. -keeper bij een vrij ern stig ongeval Eerste Hulp moest verleenen. D. S. S. 2 was hierdoor natuurlijk gehandi capt, maar zou o.i. een nederlaag niet zijn ontgaan. Ook de 8—1 overwinning van T. Y. B. B. 3 op Alliance 2 viel buiten 't kader of is Alliance werkelijk zoo zwak? Geel-Wit 2 deed wat van haar verwacht werd en klopte H. B. C. 4 met 6—1. De Pauselijke reserves gaan thans aan 't hoofd hunner afdeeling. Voorts valt de 3—1 ne derlaag van V. V. F. tegen het bezoekende Lisse 3 eenigszins tegen. Een spannende strijd tusschen V. S. V. en D. F. C. te Velsen. Moment tijdens een a an val op het Dordtsche doel. Limvio: Westerlaak, Aarts, Richter, Slagter. Koster, v. d. Linde, Westerlaak. v. d. Dyen, Bergstede, De Graaf, v. d. Veer. Direct van den aftrap af neemt Sant poort het spel in handen en met succes, want Schoorl plaatst in het uiterste hoekje, 10. Het plaatsen is zeer slecht, het tempo te langzaam. Vele kansen gaan voor Sant poort verloren, door het treuzelen van het binnentrio. De achterhoede van Santpoort is er ook al niet erg in. Steeds wordt de bal maar half geraakt, waardoor de druk op Santpoort zwaarder wordt. Een mooie voorzet van den Limvio-rechtsbuiten wordt schitterend achter den keeper gede poneerd, 11. Nauwelijks is afgetrapt of Gerrits plaatst afgemeten naar Schoorl, die met een zacht prikje den Limvio-keeper wederom passeert, 21. Het spelpeil zakt dan aardig. De rust komt dan ook met on veranderden stand. Wanneer weder begonnen wordt, blijkt, dat Santpoort andere plannen heeft, want binnen de minuut wordt tweemaal gedoel punt, door toedoen van Schoorl en Gerrits, beide onhoudbaar voor den goed-spelenden keeper. Santpoort domineert geheel, het is voor de Limvio-achterhoede om radeloos te worden. Steeds ontsnappen de links- en rechtsbuiten van S. aan hun bewaking, een goede voorzet van Gerrits kopt De Jong tweemaal in, de keeper is reeds gepasseerd, doch de back van Limvio treedt in zijn plaats en. vangt den kopbal keurig klemvast in zijn armen, wat den scheidsrechter niet ontgaat. Den toegestanen elf-meter-schop schiet Kaldenbach hard in. Nog is het niet genoeg, want een oogenblik later plaatst De Jong, na keurig werk van Schoorl en Visser, den bal voor de 7de' maal in het Limvio- doel. De Limvio-mannen geven geen krimp, zij spelen er lustig op los en weten keurig tegen te scoren, wanneer Sambeek slordig den bal stopt, 72. Ze vinden het in de Sant poort-achterhoede welletjes, want een mi nuut of vijf later wordt de derde Limvio- goal geboren, ook door onbenullig werk in de achterhoede. Nadat door de Santpoort voorhoede het doel te hoog gezocht is, scoort Visser voor de achtste en laatste maal, 83. Limvio gooit er nog een schepje op, doch zij spelen te veel zonder overleg om succes te bereiken. De wedstrijd gaat als een nachtkaars uit. ie klasse D. Santpoort 3 3 O O 6 19—7 P.V.C. 4 2 I I 5 165 V.V.Z. 4 2 O 2 4 8-7 E.M.M. 2 I I O 3 4—i H.M.S. 4 i I 2 3 10io S.D.O. 3 i I I 3 7 11 V.I.C. 3 I O 2 2 io—5 Wilskracth 3 1 O 2 3 5—5 De Meer 2 I O I 2 89 Limvio 2 O O 2 O 3—17 ie klasse E. Leonidas 4 3 O I 6 218 T.Y.B.B. 4 3 O I 6 ii6 G.D.A. 5 2 I 2 5 8—7 Spartaan 5 i 3 I 5 4—4 D.H.L. 4 2 I I 5 6—7 H.B.C. 3 2 O I 4 8—15 Graaf Willem II 4 i I 2 3 12II Donk 5 o 2 3 2 5—18 D.E.M. 2 O I I I 4—7 S.J.C. 2 O I I I 1—7 I)e uitslagen van gisteren, le Klasse A. 4e klasse G. Santpoort 3Geel Wit 3 63 O. G. 3—N. A. S. 2—2 5e klasse F. Victrix 3Santpoort 4 32 OVERZICHT. Onze GezellenVolendam 13 Wederom begunstigde prachtig gis teren de wedstrijden. Het gaat boven ver wachting uitstekend Het programma bevatte diverse interes sante wedstrijden waarvan enkele van groot belang waren inzake den strijd om het kam pioenschap. De jongensrang op het V. S. V.-terrein. 1 dat in de ontmoeting tusschen Vrijwel over alle linies vielen verrassingen te noteeren hetgeen juist dezen dag tot een buitengewoon prettigen voebaldag stempelde. De strijd is thans in alle hevigheid ont brand en belooft uitermate spannend te wor den. le klasse A. Reeds in deze afdeeling beginnen we met verrassende uitslagen waarvan er een een minder prettige is voor de Haarlemmers om dat H. B. C. 2 zich nl. door Volendam II met niet minder dan 62 liet kloppen. Het doelsaldo der Heemsteedsche reserves na drie overwinningen is door deze nederlaag in eens opgeheven, een bewijs, dat de strijd om de eerste plaats voor hen niet zoo ge makkelijk zal gaan als aanvankelijk werd vermoed. Dat R. K. A. V. II van De Meer II zou winnen, heeft zeker ook niemand gedacht. Met 4—3 bleef eerstgenoemde in de meer derheid waarmee zij haar eerste overwinning boekte. De positie van D. S. S. is hierdoor tevens zeer verslechterd. Van ConstantiusIndia kregen we bericht deze deze vermoedelijk was uitgesteld! le klasse B. De groote strijd tusschen de beide nog maagdelijke clubs Geel Wit en Tire Unity is in een 72 overwinning voor eerstge noemde geëindigd. De cijfers laten aan dui delijkheid niets te wenschen over. doch zij zijn niet in overeenstemming met het krachtsverschil in het veld De Pauselijken, die dit seizoen over een prima voorhoede beschikken, wisten de ge boden kansen te benutten, terwijl de Am sterdammers juist voor doel faalden. Inmiddels heeft Geel Wit thans met fraaie cijfers de leiding en bezit thans een kost baren voorsprong op de overige elftallen. Concordia heeft zich keurig hersteld na de onverwachte nederlaag in Amsterdam en wist thans het bezoekende A. R. C. een 53 ne derlaag toe te brengen. De Hillegommers hebben hiermede hun positie danig verbeterd. Z. P. C. en N. V. A. hadden beiden nog geen enkel punt. Eenigszins tegen de verwachting in wist Z. P. C. een mooie 30 zege te behalen en laat thans N V. A. de eer om de laatste plaats te bezetten. Van P. V. C. B.N. E. A. geen uitslag. 2e klasse D. Deze afdeeling kreeg eveneens haar ver rassingen. De grootste was wel de 32 over winning' van T. Y. B. B. 2 op Santpoort 2. De Geel Zwarte-reserves schijnen hun elf tal opgeknapt te hebben hetgeen inmiddels broodnoodig was. Met Alliance is het blijkbaar misère, want de 1—4 nederlaag tegen Lisse 2 lag toch wel buiten de verwachtingen. De belangrijkste ontmoeting' ging tusschen Victrix en Onze Gezellen 2. Eerstgenoemde behaalde een stevige 4—1 overwinning en heeft zich alzoo voorloopig van een lastig' concurrent ontdaan. Een gunstige dag voor Victrix. Momenteel is Lisse 2 haar gevaar lijkste concurrent. 3e klasse F. Ook hier bleef het verrassende element niet achterwege. Zoo won Concordia 2 met niet minder dan 71 van D. S. S. 2. Een itbundige vreugde bij het eenige doelpunt S. V. en D. F. C. werd gescoord. 4e klasse G Hier twee uitslagen, welke vrij normaal zijn te noemen. Santpoort 2 scoorde tweemaal zooveel doel» punten dan Geel-Wit 3. Met de laatsten is het nog sukkelen. Onze Gezellen 3 had met N. A. S. veel moeite, hetgeen de uitslag, een 22 gelijk spel, voldoende aantoont. 5c klasse Victrix 3 kon zich maar juist handhaven tegen Santpoort 4. Laatstgenoemde ging met 32 eervol ten onder. Van N. E. S. 2—B. S. M. 3 geen uitslag. Geel-Wit I—The Unity I 7—2 Wederom heeft G. W. I getoond tot welke dingen zij in staat is en het eenige wat thans als bijzonderheid van haar productieve voor hoede vermeldingswaardig is, dat alle vijf voorwaartschen in dezen wedstrijd, minstens één maal scoorden. Speciaal in de eerste helft van den strijd is G. W. I bijzonder actief en in deze afge- loopen competitiewedstrijden was de punten verdeling reeds bij het aanvangen van de rust bekend. Zoo ook nu! Nauwelijks afgetrapt of v. Hui zen neemt den bal snel mede naar voren en reeds in de eerste minuut boekt The Unity een 10 achterstand. Ter nauwernood zijn de gasten van den schrik bekomen of na 'n mooien aanval laat Witteveen den bal tactisch loopen en Boste heeft maar voor 't intrappen. Dan herstelt The Unity zich keurig en de strijd gaat thans gelijk op. Beurtelings zijn beide kee pers in actie, totdat Wouwer z'n kans ziet en den voorsprong vergroot. Nog vóór de rust komen de gasten aan hun eerste tegenpunt, wanneer de verdediging' „hands" maakt. De toegestane penalty wordt volgens de regelen der kunst benut. Vlak tegen half-time vangt Witteveen een hoogen bal goed op en op de hem eigen wijze voert hij de score op. Na de thee geeft The Unity het absoluut niet op en Heemskerk, welke een zeer be- trougbaren indruk maakt, behandelde de felle schoten naar behooren. Doordat de gasten echter G. W.'s rechtervleugel nogal eens ongedekt lieten, vergastte Bos het publiek op verschillende snelle rennen en met succes. Met twee backs op de hielen, gaf hij den keeper geen kans. 51- Nog twee harde schoten, welke doel trof fen. brachten G. W. absoluut in veilige haven. Het pleit voor de gasten, dat ze met onverdroten ijver daarspeelden en zelfs menige hachelijke situtatie voor G. W.-doel schiepen. In deze periode begaat The Unity-midvoor de onvoorzichtigheid den bal te laag van den grond in het doel te willen koppen e:i wordt zoodanig gekwetst, dat hij het veld moet verlaten. Een minuut vóór tijd wordt de achterstand verminderd wanneer de gasten profiteeren van een fout in de G. W.-achterhoede. The Unity liet een prettigen indruk achter ze toonden zich sportieve verliezers. Volendam heeft in een spannenden strijd op beide punten beslag gelegd. Onze Gezel len gaf niet dat spel te zien, dat wjj over het algemeen van onze stadgenooten ge wend zijn. De voorhoede trad niet overrom pelend genoeg op. waardoor Volendam steeds legenheid kreeg weg te werken, wat haar achterhoede zéér wel afging. De achterhoede van Onze Gezellen heeft heel goed gewerkt en kan dan ook aan de nederlaag niets doen. Hoewel Volendam ver diend heeft gewonnen, is het jammer dat het scheidsrechter Hageboom ontging, dat de rechtsbinnen van Volendam den bal met c'_> hana medenam en daardoor den voor sprong een kwartier voor het einde op 0—3 bracht, wat oorzaak was, dat de tegenstand van Onze Gezellen zichtbaar minderde. Over het verloop van den wedstrijd het volgende Om half 3 stellen de volgende elftallen zich op: Onze Gezellen: Verhappen. C. van Roon, Handgraaf, Lindström, Heesakkers, Van der Putten, H. van Roon, Voogd, Elferink, Schippers, Van Deijzen. Volendam Molenaars, Bootsman. Bond. Pooijer, Smit, Ruunderkamp, Kemper, Tuijp. Polk, Veerman, Jonk. Bond wint den toss en verkiest met den lichten wind in den rug te spelen. Het spel gaat gelijk op waarbij beide keepers her haaldelijk handelend moeten optreden. Het binnentrio van Volendam brengt den bal verscheidene malen gevaarlijk voor het doel, doch de Gezellen-achterhoede grijpt telken male resoluut in. Aan de andere zijde blijft de Gezellen-voorhoede te veel achter, waar door niet snel genoeg gespeeld wordt en Vo lendam steeds gelegenheid krijgt weg te werken. Toch denken we Elferink -te zien doelpunten, doch het formidabel schot gaat buiten het bereik van Jonk achter. Aan de andere zijde probeert Pooijer het eens. maar Verhappen weet het schot te stoppen. Met blanken stand kondigt de scheidsrechter einde van de eerste helft aan. In de 2e helft hadden alle supporters van Onze Gezellen zeker gedacht dat de Gezellen nu wel zouden winnen, doch het is geheel anders uitgekomen. Volendam gooide er een extra schepje op, terwijl anderzijds het Ge- zellenspel geen schaduw was van hetgeen de zwart-witten voor rust presteerden. Wanneer er een kwartier gespeeld is, geeft Pooijer zijn club met een kalm schot de lei ding. Dit inspireert Volendam en aanval op aanval wordt op de O. G.-veste ondernomen en wel met succes wanneer Bond mooi in schiet. Onze Gezellen werkt zich meer los, doch dé achterhoede van Volendam is op haar post en laat zich niet verschalken. Dan komt voor Onze Gezellen het depri- meerende moment, wanneer 15 minuten voor het einde Pooijer den bal met de hand in het doel slaat. Onze Gezellen zakt ineen als een kaar tenhuis en Volendam zit steeds voor het Ge- zellendoel. Toch weet Heesakkers vlak voor het einde de eer te redden en brengt met een zuiver schot den stand op 13. Direct hierop is het einde en heeft Onze Gezellen verdiend verloren. Onze Gezellen dient de volgende week te gen V. V. A. enthousiaster te spelen willen zij in de running blijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9