Amsterdamsche Beurs Informatie Cheque-koersen Laatste Nieuws Meer steun voor den voet TH. SMIT Fa. KLEIN Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT Het dagblad „Het Centrum" De ontruiming van Mandsjoerije De gasontploffing bij Parijs STADSNIEUWS Agenda 21 October Jongetje door auto overreden Aan de gevolgen overleden De Lichtweek Benoeming H. Wijding Prov. Staten van Noord-Holland De vergadering verdaagd tot 1 December Oneerlijke concurrentie Na de Haarlemsche relletjes Drie weken gevangenisstraf voor een der belhamels Personalia Het „vroolijke rad' Twee jongetjes stelen f 15.- NASSAUSTRAAT 1, TELEF. 13490 Het conflict in het Verre Oosten Japan trekt zijn troepen terug BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER HALFWEG HEEMSTEDE Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- I BfJÉSÉ Wmmwm lilll HAARLEM - Financieel belang voor „De Spaamestad" Naar wij vernemen, heeft de N. V. Druk kerij „De Spaamestad" een groot financieel belang verkregen bij het dagblad „Het Cen trum" te Utrecht, Zelfregistreerende radioballon In Finland gedaald Geruimen tijd geleden heeft de directeur van het Meteorologisch en Aerologisch ob servatorium te Sloetzk, prof. Moltsjanof, die ook de Poolvlucht van de „Graf Zeppelin" heeft meegemaakt, een ballon losgelaten, die onbemand in de hoogere luchtlagen rond dreef en de gesteldheid van de lucht, als vochtigheid, druk en temperatuur, zelf re gistreerde en door automatische radiosigna len aan de waarnemingen van het obser vatorium kon worden dienstbaar gemaakt. De Sovjet-ambassade te Helsingfors deelt thans mede, dat de ballon op het platte land in Finland is neergekomen en door een Fin- schen boer is gevonden, die zich tot de Sov jet ambassade te Helsingfors heeft gewend. De ballon zal thans naar het observato rium van Prof. Moltsjanof worden terugge zonden en waarschijnlijk opnieuw aan diens onderzoekingen worden dienstbaar gemaakt. De voorwaarden Naar van goed ingelichte zijde verluidt, heeft de Japansche regeering den Volken bond en de Amerikaansche regeering de vol gende voorwaarden voor de ontruiming van Mandsjoerije doen toekomen: lste. De Chineesche en Japansche regee ring beloven wederzijds van schending van eikaars grondgebied af te zien. 2de. De anti-Japansche beweging in China wordt voor de toekomst opgeheven. 3de. De Chineesche regeering waarborgt voldoende bescherming voor Japansche levens en eigendommen in Mandsjoerije. 4de. De door Japan ui'gegeven gelden voor den nieuw aangelegden spoorweg worden door de Chineesche regeering terugbetaald. De spoorwegovereenkomst in Mandsjoerije wordt door China erkend. 5de. De Chineesche regeering erkent alle uit de verdragen voortspruitende rechten met inbegrip van het recht van Japansche burgers in Mandsjoerije land te pachten. Omtrent de gasontploffing in het riool tusschen den Eiffeltoren en de pont Jena nabij de Quai d'Orsay te Parijs, wordt nader gemeld, dat behalve de twee arbeiders die gedood werden, nog vijftien personen werden gewond. Voor zoover de oorzaak kon worden nagegaan, ontstond de ontploffing, doordat een arbeider met een niet-besehermde lamp de rioleering binnenging, waarin sinds eeni- gen tijd een gasbuis lekte. De straat boven het riool werd geheel opengescheurd. Groote steekvlammen sloegen uit de gaten en een toevallig parkeerende auto geraakte in brand. De chauffeur kon zich nog in veiligheid brengen, doch eenige arbeiders werden door de steekvlammen verrast en liepen ernstige brandwonden op. Het gat in de straat had een lengte van bijna veertig Meter en de uitschietende vlammen bereikten op een ge geven moment een hoogte van ongeveer der tig Meter. Een arbeider van de gaswerken, die aan het blusschingswerk deelnam, liep gasvergiftiging op en werd in bedsnkelijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De arbeider, die het ongeluk veroorzaakte, is waarschijnlijk een der slachtoffers. Men ver moedt dat het lijk geheel is verbrand. Na Edison's dood Duizenden defileeren langs de baar. Nadat het stoffelijk overschot van Edison van zijn woonhuis naar de tat chapelle ar- dente ingerichte bibliotheek van zijn labo ratorium te Wes Orang'o was overgebracht en aldaar was opgebaard, defileerde een onaf gebroken menschstroom van duizenden langs de baar om den grooten uitvinder de laatste eer te bremgen. Van verschillende zijden is voorgesteld om morgen, tijdens de rouwplechtigheid, ter herdenking van het groote werk van den overledene, in het geheele land alle elctri- sche lichten gedurende en minuut te dooven, bijv. door het verminderen van stroomspan ning oor de electrische ctrales. De teraardebestelling zal slechts worden bijgewoond door de naaste familie en eenige intieme vrienden. President Hoover is ver hinderd de plechtigheid bij te wonen, maar Edison's vrienden, Henry Ford en Harvey Fi restone zullen in elk geval aanwezig zijn. De bijzetting van het stoffelijk overschot te West Orange zal slechts een voorloopig ka rakter dragen. Het is de bedoeling, het stof felijk overschot naderhand over te brengen naar Edison's geboorteplaats Milan in Ohio, waar het definitief zal worden bijgezet en waar een groot gedenkteeken zal worden op gericht Gebouw „St. Bavo" „Kunst na Arbeid", 8 uur Haarlemsche Inkcop Combinatie, 8.30 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Missie-Kindsroperette 2.30 en 8 uur. Groote Markt Concert door Haarlem's Tramfanfarecorps, 8 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling „Kunst zij ons Deel", 104 uur. Luxor-Theater .Renbaan-Tragedie", „Kif Tebbi", 8.15 uur, ook vcor niet-volwassenen boven 14 jaar. MITTOVOS 21 October Mittovosgebouw, Kleine Houtweg Missie- Tentoonstelling, 1012, 2.305.30 en 7.30 —11 uur. Rembrandt-Theater „De Privé-secretares- se", 7 en 9.15 uur. Palace Cinema „Voorloopige hechtenis" 8.15 uur, alléén voor volwassenen. Gisteravond om zes uur werd ter hoogte van De Engel op den Rijksstraatweg te Lisse het 4-jarig zoontje van P. van Stein uit Lisse door een uit de richting Haarlem ko mende luxe-auto aangereden. De automobilist, wonende te Amsterdam, bracht het ernstig gewonde kind naar dr. Blok te Lisse. Deze achtte overbrenging naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk, waar het kind om 1 uur 's nachts aan de gevolgen is overleden. Dè politie heeft de zaak in onedrzoek. Brandweerdemonstratie den Koudenhorn aan Zij, die gisteravond verwacht hadden, aan den Koudenhorn de Haarlemsche brand weer, met volledig materiaal uitgerukt, te zien demonstreeren, hoe zij zich weren kan bij voorkomende branden, hetzij groote of van minder hevigen aard, zullen wellicht eenigszins teleurgesteld geweest zijn, toen zij, op de „plaats des onheils" aangekomen, al leen een motorspuit met een flink aantal man schappen tusschen de groote menigte toe schouwers konden ontdekken. En met het woord demonstratie was inder daad ook te veel gezegd, want het betrof al leen het met eenige slangen water geven mid den in het Spaarne. Aan deze verrichtingen was echter een at tractie verbonden, en wel deze, dat de in de hoogte spuitende waterstralen beschenen werden door schijnwerpers, welke rood, groen, geel, paars en anders gekleurd licht, op de hoog op spuitende fonteinen wierpen. En deze aantrekkelijkheid was het, die de wellicht teleurgestelden spoedig hun desillu sie deed vergeten en hen toeschouwers- vol-belangstelling maakte. Groote belangstelling was deze lichtweek- attractie ongetwijfeld waard, want hetgeen te zien gegeven werd maakte een bijzender mooi effect in den donkeren avond. Als :n groote vuurkolom leek de waterzuil, welke door één zware en zeven lichtere stra len in de donkere avondlucht midden op het water geplaatst was, en de kleurenwisse- ling en de weerspiegeling in het water deden alles nog beter tot zijn recht komen. Het was voor hen, die gisteravond naar den Kinderhuissingel gegaan waren om van de prachtig verlichte fontein te genieten, ech ter een tegenvaller, dat zij een vergeefschen tocht gemaakt hadden, want de boot met fon tein was verdwenen. Zij moest n.l. bij de groote fontein in het Spaarne, die per minuut 2000 liter water in de hoogte spoot, dienst doen. Maar als zij hun tocht tot den Kou denhorn uitgestrekt hebben, zal de voldoe ning na dit gemis ongetwijfeld groot zijn ge weest. Het was dan ook zeer mooi en een uur lang hebben honderden vol bewondering gestaan over het bijzonder fraaie, dat men door mid del van motor en licht wist te verkrijgen. En na dit buitengewone schouwspel kon men nog genieten van het prachtig verlichte „Drakenschip" dat ook in het Spaaine ligt. Evenals de „demonstratie" trok dit vaar tuig groote belangstelling. Tijdens de demonstratie deed zich een in cident voor, doordat eenige toeschouwers bij den Koudenhorn in het Spaarne vielen. Dit was een gevolg van het feit, dat het publiek, dat vanzelfsprekend zooveel - moge lijk van het mooie schouwspel wilde genie ten, zich op een drietal kolenschuiten, welke langs den walkant aan den Koudenhorn ge meerd lagen, had begeven en eenige perso nen, door de duisternis misleid stapten daar bij mis. Zij werden gelukkig spoedig op het droge gebracht en de politie zorgde daarna voor voldoende toezicht, zoodat zich geen herha ling van dit voor cte betrokkenen minder aangename voorval voordeed De route van den lichtstoet, die Donder dag 22 October door onze stad zal trek ken, is als volgt: Kinderliuissingel, Pieter- kiesbrug, Kenaupark. Statenbolwerk, Ken- nemerplein, Kennemerbrug, Kloppersingel, Pres. Steynstraat, Kritzingerstraat, Atjeh- straat, Floresstraat, Schoterweg, Kenne- merstraat, Frans Halsplein, Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Soendaplein, Flores straat, Timorstraat, Spaamhovenstraat, Rijksstraatweg, Zaanenlaan, Middenweg, Schoterboschstraat, Eikenstraat, Mamix- straat, Kleverlaan, Kleverparkweg, Sant poorterstraat, Verspronckweg, Kinderhuis singel, Duvenvoordestraat, Garenkokerskade, Pieterkiesstraat, Coornhertstraat, Brouwers kade, Hasselaersplein, Zijlweg, Zijlbrug, Kin- derhuisvest. Kenaupark, Parklaan, Kruisweg, Nieuwe Gracht, Jansbrug, Jansweg, Viaduct, Kennemerplein, Schotersingel Kinderhuis singel. Route lichtstoet Vrijdag 23 October Kinderhuissingel, Zijlweg. Anslijnstraat, Brouwerskade, Sterreboschstraat, Brouwers plein, Rollandstraat, Prins Hendrikstraat, Wilhelmin astraat Koninginneweg, Emma- brug, Emmaplein K. van Manderstraat, Van Oosten de Bruynstraat, Schouwtjesbrug, Schouwtjesplein, Berkenrodestraat, Oranje plein, Princessestraat, Princessekade, Vreden- hofstraat, Eindenhoutstraat, Wagenweg, Spanjaardslaan, Zuiderhoutlaan, Crayenes- terlaan, Zonnekade. Spaamelaan, Midden laan, Vijverstraat. KI. Houtweg, Kampersin gel, Langebrug, Anthoniestraat. Schalkwijker straat, Dubbele Buurt, Slachthuisstraat, Kruistochtstraat, Nagzaamplein. Nagtzaam- straat, Amsterdamsche Vaart, Oostvest, Kou denhorn, Spaarne, Turfmarkt, Kampervest, Gasthuisvest, Groote Houtstraat, Markt, Jansstraat Jansweg, Staionsplein. Kruisweg, Parklaan, Kenaupark, Kinderhuissingel. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot diocesaan adviseur van de R.K. Vereeniging E. H. B. O. den zeereerw. heer rector K. Elsenbroek te Noordwijkerhout. Gewetensgeld Bij den inspecteur der directe belastingen, alhier, is 614.97 aan gewetensgeld ingeko men. Zondag j.l. heeft Z. H. Exc. Mgr. Francis- cus Wolf S.V.D. in de kapel van het Missie huis te Helden-Panningen het H. Diaconaat toegediend aan den Eerw. frater Theodorus Kroes, geboortig van hier, De Prov. Staten van Noord-Holland kwa men hedenmorgen in tweede gewone zitting bijeen onder voorzitterschap van den Com missaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Röell. Dr.Heyermans (S. D. A. P.) uit Amster dam, werd geïnstalleerd als lid. De verschillende punten der agenda wer den commissoriaal gemaakt, waarna over gegaan werd tot het trekken der afdeelin- gen. Daarna werd de vergadering verdaagd tot Dinsdag 1 December, 's morgens half 11. Bloembollenhandelaar veroordeeld Het Amsterdamsche Gerechtshof wees he den arrest In de strafzaak tegen de bloem bollenhandelaren P. K. en P. v. L. en den tuindersknecht S„ verdacht van oneerlijke concurrentie. De verdachten waren door de Haarlemsche Rechtbank vrijgesproken. K. en v. L. hadden in Duitsche landbouw bladen brallende advertenties geplaatst, waarin zij bloembollen te koop aanboden. Als firmanaam gebruikten zij den naam van S., die veel overeenkomst vertoonde met een reeds langen tijd bestaande firma met goede relatie. De Procureur-Generaal eischte bevestiging van de Haarlemsche vonnissen. Het Hof veroordeelde P. J. K. wegens on eerlijke concurrentie tot een geldboete van 100 subs. 20 dagen hechtenis. De vrijspre kende vonnissen ten opzichte van P. v. L. en J. S. werden bevestigd. Het Amsterdamsche Gerechtshof wees heden arrest in de strafzaak tegen den 28- jarigen schilder uit Haarlem, die tijdens de werkloozenrelletjes in December van 't vorige jaar aldaar een agent de sabel zou hebben ontrukt en hean daarmede zou hebben mis handeld. Bij vonnis van den politierechter te Haar lem verklaarde deze het O. M. niet ontvan kelijk. D Procureur-Generaal eischte twee maan den gevangenisstraf, het Hof veroordeelde den man tot drie weken gevangenisstraf. Te Utrecht slaagden voor het diploma zwemonderwijzeres onze stadgenooten de da mes A. Tijm en D. M. Volbeda. De minder vroolijke gevolgen Gisteravond was de 21-jarige V., wonende alhier, op het Lunapark. Hij vermaakte zich met draaien op het „vroolijke rad." Op een gegeven oogenblik werd hij, met anderen, door de groote snelheid waarmee het rad draaide, er af geslingerd. V. kreeg hierdoor van een ander persoon een trap in den nek. Een lid van den O. D. behandelde hem. en na eenigen tijd was de man zooveel beter, dat hij loopend naar huis kon gaan. Bij den uitgang zakte hij echter in elkaar. Een dokter constateerde beschadiging van den nekwervel, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Elisabeth's Gasthuis is vervoerd. Om naar het Lunapark te kunnen gaan Een bewoner van den Rijksstraatweg had bij de politie aangifte gedaan, dat uit de stuurtasch van het rijwiel van zijn vrouw, dat in den vóórtuin voor zijn woning stond, een portemonnaie, inhoudende f 15 was ge stolen. Later werden door een politieagent op het Lunapark twee jongens, van 8 en 9 jaar, aan gehouden, die den aandacht trokken, doordat zij veel geld uitgaven. De jongens bekenden zich aan bovenge- noemden diefstal te hebben schuldig gemaakt. Van de f 15 was nog f 7.18 over; de rest van het geld hadden zij op het Lunapark opge maakt. Snelverband Autotocht voor lichamelijk gebrekkigen langs de verlichting In overleg met het bestuur heeft de boot commissie van „Snelverband" besloten de lichamelijk gebrekkigen, die in het geheel niet loopen of zich voortbewegen kunnen in staat te stellen de verlichting in de stad te aanschouwen. In verband met het korte tijdsbestek wordt men verzocht zich nog heden, Dinsdag, schriftelijk op te geven voor deelname aan onderstaande adressen: J. B. Heystek, Gasthuislaan 163; mej. G. Bout, Hofdijkstraat 50; C. Visser, Regulier straat 25. De tocht voor de kinderen zal plaats vin den Donderdagavond 7 uur en voor de vol wassenen Zaterdagavond 7 uur. Vertrek van af Kenaupark. Zij, die gehaald moeten worden, krijgen hiervan nader bericht, evenals bij de boot tochten. Franken's Broodfabrieken Verlof Drankwet Ingekomen is een verzoekschrift van F. Ha- kier om verlof, ingevolge art. 34 der Drank wet tot het verkoopen van uitsluitend alco holvrijen dr ank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-voorlokaliteit van het perceel aan de Kinderhuisvest 37. de nieuwe „ORTHOLUXE" STEUNSCHOEN met voetkussens Ned. R.K. Vereeniging van Handelsreizigers en Handelsagenten „St. Christoffel" De afd. Haarlem „St. Paulus" heeft j.l. Vrijdagavond hare maandelijksche vergade ring gehouden in café „Central" Gr. Hout straat. Na de gebruikelijke eerste punten was reeds spoedig aan de orde de lezing van den geest, adviseur, den Weleerw. heer Th. v. d. Lugt, met als onderwerp „Communisme in Rus land". Een overzicht te geven zou ons te ver voe ren. De aanwezige leden hebben echter met gespannen aandacht den Rector gevolgd. Door de uitgebreidheid van het onderwerp werd besloten de lezing in tweeën te deelen. Na een welgemeend applaus en een dank woord van den voorzitter werd de vergade ring gesloten met den christelijken groet. .Stille Armen' Ingekomen: 2.50 Het trawlvisscherijbedrijf te IJmuiden Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, is aan den heer J. Brautigam te Rotterdam, op verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de commissie, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van den ongunstigen toestand, waarin het trawlvisscherijbedrijf te IJmuiden verkeert, en benoemd tot lid de heer W. Drop, lid van de Tweede Kamer te Voorburg. Een Rserzame bomden-plaatjesaflbum De N.V. Electrische Luxebroodfabrieken H. Franken Jr. te Haarlem, heeft een plaatjes-verzamelalbum het licht doen zien. Honderd schitterende plaatjes kan men verzamelen; elk der afgebeelde hon den is voorzien van een leerrijke beschrij ving. De teekeningen van de plaatjes zijn vervaardigd door dr R. A. van Eecke, con servator van het Natuurkundig Museum te Leiden. De tekst voor het album is geschre ven door dr. K. Kuiper, directeur van de Rotterdamsche Diergaarde. Deze week zal men met de uitgave be ginnen. Geen bezwaren tegen Amerika's deelneming aan de besprekingen Volgens uit Tokio ontvangen berichten, heeft Maandag een zitting van het Japan sche kabinet plaats gehad, waarin werd be sloten dat Japan onder geen omstandigheden uit den Volkenbond zal treden. Evenwel is het kabinet van meening, dat het voorstel van den Volkenbondsraad, de Japansche troepen binnen drie weken uit Mandsjoerije terug te trekken, onaanneme lijk is. Het kabinet is veeleer geneigd in de plaats van de thans gevolgde procedure on middellijke onderhandelingen te doen plaats hebben tusschen Japan en China, in aan wezigheid van neutrale waarnemers. De Japansche gezant te New-York, De- buchi, heeft Maandag een bezoek gebracht bij staatssecretaris Stimson. Hy verklaarde dezen,, dat Tokio alle bezwaren tegen deel neming der V. S. aan de onderhandelingen te Genève laat vallen. Hierbij legde de ge zant er den nadruk op, dat Japan nog steeds den door den Volkenbond inzake de uit- noodiging van Gilbert ingeslagen weg af keurt. Verder verzekerde Debuchi, dat het terug trekken der Japansche troepen uit Mands joerije reeds aangevangen is. De meening te Genève. Algemeen is men te Genève van oordeel, dat Japan de laatste dagen in Mandsjoerije zekere operaties heeft voorbereid entendeele reeds ondernomen tot herstel van den toe stand, zooals deze was voor het militair in grijpen. De rol van den Amerikaanschen vertegen woordiger by de Geneefsche beraadslagingen beperkte zich tot dusverre tot het volgen der besprekingen. Naar verluidt, heeft de Japansche verte genwoordiger in zijn onderhandelingen met Briand dezen een soort spoedprogram in vyf punten voor de byiegging van het conflict voorgelegd. Dit zou o.a. de volgende punten bevatten; Erkenning door China van de bestaande verdragen en rechten van Japan in Mand sjoerije. Stopzetting der anti-Japansche propagan da in China en Mandsjoerije, alsook van den economischen boycot. Bescherming van leven en goederen der Japansche Inwoners. Onderhandelingen, na de ontruiming, over de tiisschen Japan en China hangende kwes ties. De meening van Japan. Een Reuter-telegram uit Tokio meldt nog: In officieele kringen is men van meening dat wel beschouwd een breuk met den Vol kenbond waarschyniyk niet noodig zal zyn en een openhartige en vriendschappeiyke bespreking met Washington zal leiden tot een gunstige wending in de stemming hier en de aanvankelijke vrees grootendeels zal wegnemen, dat de Vereenigde Staten door zich by den Volkenbond aan te sluiten de bedoeling hadden pressie op Japan uit te oefenen. In officieele kringen koestert men de hoop, dat de Volkenbond begint in te zien, dat elke poging tot dwang niet het gewenschte resultaat zou hebben. Bepaalde waarnemers van den toestand hier geven te verstaan dat de houding van Japan, oogenschijniyk onverzoenbaar met de voor stellen van den Volkenbond, een manoeuvre was om tijd te winnen, omdat Japan ge loofde dat de Volkenbond tenslotte de ziens- wüze der Japanners zou begrepen en zou inzien dat China eenvoudig trachtte den Volkenbond te dryven tot een niet-nood- zakëiyke actie. Japan is volgens sommige waarnemers eveneens van meening dat de regeering te Nanking heen en weer slingert en dat de regeering die haar weldra opvolgt vertegen woordigers van Kanton zal bevatten, die meer bereid zijn te erkennen dat Japan waarachtige grieven heeft wat Mandsjoerije betreft, en dientengevolge meer geneigd zouden zyn rechtstreeksche onderhandelin gen te beginnen tot het verkrijgen van een stevige regeling van zaken. Japan is van meening dat onderhandelingen en het te rugtrekken van de troepen twee geheel ver schillende kwesties zyn, en ontkent, dat men bil voorbaat zou mogen veronderstellen dat Japan ten onrechte bepaalde punten bui ten de spoorwegzone bezette. De tegenspraak. Uit Moekden wordt gemeld, dat de berich ten over terugroeping der Japansche troepen uit Mandsjoerye onjuist zyn. Tot nog toe heeft het Japansche opperbevel nog geen opdracth egkregen voor het transport der troepen uit Mandsjoerye. Een onverwachte bezoeker Gisterenmiddag stond in de Kleine Hout straat een vrachtauto. De bestuurder van dezen auto opende onverwachts het portier, waardoor een 69-jarige man, die op het trot toir liep, door de winkelruit van perceel 41 werd geslingerd. De man bleef wonder boven wonder onge deerd. Tegen den autobestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Getrouwd: 19 Oct.: J. Steenbergen en E. L. Nussbaum. Geboren: 16 Oct.: z. van T. v. d. Bosch v. d. Heide z. van L. Kioosv d. Horst d. van H. Kuiper—Linthorst 17 Oct.: z. van IJ. NooitgedagtTigchelaar z. van B. van HengelVcogd d. van M. C. Nee ven—Vrancken d. van L. VerkerkHoejen- bos 19 Oct.: d. van J. C. van Os Hak d. van H. PieterseSmit. Overleden: 16 Oct.: T. de Windt, 73 jaar, Gasthuisvest 17 Oct.: M. Oele—Kosten, 64 iaar, Talmastraat 18 Oct.: H. P. L. To- meij—Heijstek, 27 jaar, Floresstraat 19 Oct.: L. Vallo—Ansing, 24 jaar. Hazepaters- laan. Aanbesteding Bij de gehouden aanbe steding van het bouwen van een woonhuis met garage voor den heer H. F. Koningsman te Sloten, werd in massa het hoogst inge schreven door K. Saai te Amsterdam voor f 5800.en het laagst door W. Borst te Leiden voor 3970. In perceelen waren de laagste inschrijvers voor metselwerk: Gebrs. Kamfferman, Slo ten, 2125.timmerwerk, Kerkhoven te Abbenes 1710.— en lood- en zinkwerk: W. Hofmeester voor 147.50. Opening Fröbelschool Te Zwanenburg is officieel geopend een inrichting vcor neu traal fröbelonderwijs „Ons Kleuterhuis." Het schoolgebouw is keurig ingericht in een perceel aan de Eikenlaan, aldaar. Als directrice van de inrichting zal optre den mevrouw Stolp, bygestaan door de leer krachten mej. Buis en mej. Prins. Brand Maandagmiddag omstreeks half zes werd de brandweer te Hoofddorp ge alarmeerd voor een brand, welke was uit gebroken in een graanschelf op de boerdery van den landbouwer De Z. aan den Sloter- weg te Nieuw-Vennep. De brandweer wist het vuur tot de schelf te beperken. Waarschuwing De politie der gemeente Haarlemmerliede en Spaamwoude te Half weg waarschuwt by deze caféhouders tegen een persoon die opgaf geraamd te zyn Maria Theodorus Keileners, geb. te Limbricht 28 Jan. 1998, van beroep electrcmonteur, wo nende te Rotterdam, welke persoon er zeer waarschyniyk zijn broep van maakt flinke verteringen te maken om daarna zonder be taling te vertrekken. By onderzoek bleek, dat hy geen cent op zak had. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 12 tot en met 17 October genomen 574 douchebaden en 46 kuipbaden. Aan 17 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur, werd door 8 volwassenen gebruik gemaakt. Statuten De „Stscrt." bevat de statuten van de N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Berjarid", alhier. DINSDAG 20 OCTOBER 1931 Vorige Koersen DINSDAG 20 OCTOBER 1931 9.65 9.75 Brussel 34.50 34.60 9.55 9.65 New-York (cable) 2.451/2 2.46% Beriyn 57.— 57.50 ZUrlcb 48.25 48.35 Rome 12.65 12.85 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 H Nederl. 1916 4'/, Nederl. 1917 4 Nederland 1931 iV, N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank che Bank Cert. Handel-My Industrieën Onliever Calve Delft Alg Sunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustiek Ned Ford Indnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S Leather Intern Nickel Mijnbouw Boeton Mynbouw Alg Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU SheU Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb. Rott. Tapanoeli Serbadjadl Silau V I C. O Allied tntercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref Suiker H V A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem 101% 9915/16 9915/is 981S/16 82 72 73% 90 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah MaxweU poor wegen Jmon Pacific Wabash Chic Milw. St. Paul Kansas City South Brie Railr 'rolongatie PAS MET JABOT, crêpe de chine, fraaie kant GARNITUUR, prima crêpe de chine, zeer fijn A CQ geborduurd 'A\ PAS. prima crêpe georgette met fraaie oalen- 1 IA cienne qarneering KRAAG, dubbel georgette n»euu>3fe model, wit IOC met zwart afgebiesd KRAAG, pnma kwaliteit. teer modern be- 0.49 werkt SHAWL KRAAG prima zijden ribs ».>4, I - J-', tfii Imhi'f. OOM m DtztU3MAN N PAS.crêpe georgette plissi en valenr cienne bewerkt 101% 9915/16 9 9»/w 98u/16 82 74 73% 91 132 134% 65% 41 44% 25 25 67% 69% 13 17 210 210 32% g 34 29% g 30% 3l%« 4 9%, 9% 32% 32 79% 79% 130 '8%s 145% 150% 75 79% 4 6% 6% 4% 32 4% 54% 58 47% 47% 2211/16 23 14% 24% 25 14 33 24 1%. 1% 4% 3 3% 21 Vs 22 84 84 5 3% 199 204 13% 13% 58 60 35 138 140 172% 175 20% 21 2C0 200 27 117 116 9% 9% 3 i« 3%! 15 15% 3%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2