Informatie Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Philips' Radio-toestellen Het conflict China-Japan Twee vrouwen vermoord De „gift" aan „Meer en Bosch" Agenda 22 October De bioscoop op straat De „Mittovos" Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers Japansche Provinciale Regeeringen Stoomschip gestrand De lijken in een koffer verzonden Een cycloon in Nieuw-Zeeland Van de trap gevallen Doodelijke mijn-ongevallen STADSNIEUWS Het geld teruggezonden Sarrasani en de stad Haarlem! Jebotrw „St. Bavo" R. K. Oratoriumver- eenlging, 8 uur „Proza en Poëzie", 8 uur R. K. Stucadoorspabroons, 8 uur. Auto te water Grintwagen geslipt te Heemstede Attractie tijdens de lichtweek VAN ONS KANTONGERECHT cMUZIEK Ledenconcert H. O. V. Rlrjvende belangstelling De Missie-Kinderoperette Personalia Statuten Lieven Duvosel Beëedigd Verlof Drankwet Leening gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 21 OCTOBER 1931 WOENSDAG 21 OCTOBER 1931 135% 67% 42% 25% 69% 17% 220 34% 30%6 4 10 132% 20 150 79% 4% 15 26% '4% 34 24V4 13% 60% 37 139 146% 22 2r7 28 116% 93% 315/ 14%' 151/! 137% 67% 24 70% 17 220 35% 31% 10% 151% 75 61% 23 15 27 15 142 178 24 211 119 10 Volgens Engelsche berichten uit Tokio zouden de Japanners in Moekden en in andere steden van Mandsjoerije provinciale regeeringen hebben ingesteld, die met behulp van Japansche adviseurs het bestuur zullen uitoetenen. Naar de „Daily Telegraph" uit Moekden meldt, heeft in Noord-Mandsjoerije een Chi- neesche militaire conferentie plaats gehad, waaraan ook vertegenwoordigers van het Russische leger hebben deelgenomen. Bevestiging van dit bericht is echter nog niet ontvangen. Besprekingen tusschen Nanking en Kanton Maarschalk Tsjang Kai Tsjek, de president van de regeering te Nanking, heeft Dinsdag de eerste besprekingen gevoerd met de ver tegenwoordigers van de regeering te Kanton, welke besprekingen te Shangai worden ge houden. Volgens een telegram van de „News Chro nicle" hebben de besprekingen tusschen Nanking en Kanton betrekking op een re constructie der Chineesche regeering en wel in dien zin, dat Tsjang Kai Tsjek zich ver der alleen zou bezig houden met de leger- zaken, terwijl Huan-Min het presidentschap op zich zou nemen. De bezetting van het Ministerie van Oorlog staat nog niet vast. Het lot der bemanning onbekend In den afgeloopen nacht is een stoom schip, waarvan de naam en de nationaliteit nog niet konden worden vastgesteld, aan de hevige noordwestelijke stormen, die sinds Dinsdagochtend langs de Noordzeekust woe den, ten offer gevallen. Het schip heeft kort voor middernacht aan de monding van de Elbe bij Scharhoern noodsignalen uitgezon den. Toen de beide bergingsschepen „Stim- son" en „Heros" te drie uur in den nacht te hulp kwamen, was het schip reeds ge strand. Het was voor de bergingsschepen in verband met de woeste zee niet mogelijk een verbinding met het gestrande schip tot stand te brengen. Daar men heeft waargenomen, dat zware brekers over het schip gingen, moet het ver lies van menschenlevens vrij zeker worden geacht. De bergingsschepen en de eveneens op de plaats des onheils aangekomen reddingboot van Helgoland zullen in de nabijheid van het schip blijven om onmiddellijk te kunnen ingrijpen, wanneer de zee wat kalmer is ge worden. Het stoomschip is ongeveer 2000 tot 3000 ton groot. Nog eenige andere bergingsvaartuigen uit Hamburg zijn uitgevaren. De politie van de Pacific Coast zoekt naar de 27-jarige mevrouw Winnie Ruth Judd, de vrouw van een dokter en dochter van een gezant, die beschuldigd wordt van een dub belen moord. Twee vrouwen zijn vermoord en haar lijken werden in een koffer van Phoenix (Arizona) naar Los Angeles gezon den. Dokter W. C. Judd, de echtgenoot van de vrouw, wordt voorloopig in Los Angeles vastgehouden. De slachtoffers zijn mej. Hedvig Samuel- son en mevrouw Agnes Leroi, beiden werk zaam in de kliniek, waar ook mevrouw Judd werkte. Het onderzoek naar de vrouwen be gon, toen de broer van een van beiden, een student, aan de politie mededeeling deed, dat mevrouw Judd hem van den moord verteld had. De moord zelf werd ontdekt, toen een beambte van het station merkte dat er bloed uit den koffer droop. Enorme schade. Een cycloon heeft in Dunedin, de hoofd stad van het Zuidelijk eiland van Nieuw- Zeeland, groote schade aangericht. Een ziekenhuis, de tribunes op een renbaan en vele huizen werden verwoest. Duizenden boomen zijn ontworteld en alle vensterrui ten in de stad zijn vernield. Een tankschip in de haven werd losgeslagen en tegen de kade geworpen, die zeer ernstig bescha digd werd. Voor zoover bekend zijn er geen dooden, doch velen werden gewond. Dank zij het krachtig optreden der zusters in het ziekenhuis konden de daar verpleegde kin deren op het laatste oogenblik gered wor den. Knaapje aan de gevolgen overleden. Het 2 y, -jarig zoontje van de familie De Jong te Alphen a. d. Rijn, had het ongeluk in de ouderlijke woning van de trap te vallen, waardoor het op den rand van een emmer terecht kwam en een diepe wonde aan den slaap opliep. Na in het academisch ziekenhuis te Lei den te zijn opgenomen, is het kind aldaar aan de gevolgen overleden. Twee slachtoffers. Gisteravond omstreeks 6 uur werd bij de ondergrondsche werken van de staatsmijn „Hendrik" te Brunssum de 28-jarige mijn werker Roex uit Schipnoeld gedood. Tijdens de nachtschicht van de staatsmijn .Maurits", te Lutterade werd de 40-jarige mijnwerker Paulussen uit Geulhem door afvallend gesteente getroffen en gedood. Stadsschouwburg „Die drei Dorfheiligen", 8 uur. Schouwburg Jansweg „Tropenadel", 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 3 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Groote Markt Concert, 8 uur. Koudenhom, Brandweerdemonstratie, 8 uur. Rembrand-Theater „De Privé-secretaresse" 7 en 9.15 uur. Palace Cinema „Voorloopige hechtenis", 8.15 uur, alléén voor volwassenen. Luxor-Theater „Renbaan-Tragedie", „Kif Tebbi", 8.15 uur, ook voor niet-volwassenen boven 14 jaar. MITTOVOS 22 October Mittovosgebouw, Kleine Houtweg Missie- Tentoonstelling, 10—12, 2.30—5.30 en 7.30 11 urn. In aansluiting op het bericht elders in dit nummer, vernemen wij nader, dat door „Meer en Bosch" de f 3000 terug gezonden zijn aan de betreffende Boerenleenbank. Er is échter bij medegedeeld, dat die teruggave een heele teleurstlling voor de stichting is. Of het helpen zal? De zuinige kassier kan nu weer gerust slapen. Voortaan zal hij wel voorzichtiger zijn. De directeur van het circus Sarrasani schrijft ons: Velen zullen ongetwijfeld het doffe gerom mel gehoord hebben, van de zware wagens van het circus Sarrasani, dat op doortocht van Alkmaar naar Rotterdam was. Een groot aantal Haarlemmers zal het betreurd heb ben, dat de wagens, meer dan 198 in aantal niet in Haarlem stilhielden, om uitgepakt te worden, want alles tesamen vormt de sprcokjesstad circus Sarrasani. Geluiden van brullende leeuwen en grommende tijgers klonken hel door Haarlem's straten. Het scheen of de levende have van het wereld circus zelf vertoornd was, omdat ze haar werk niet in deze mooie stad kon laten zien. Ook al de ijsberen, bruine beren, leeuwen en de andere dieren gaven klaarblijkelijk luide hun misnoegen te kennen, dat in Haarlem geen halt gemaakt werd. Haarlem zal dus nooit meer in de gele genheid zijn het wereldcircus Sarrasani bin nen zijn muren te hebben, daar het circus wegtrekt, steeds verder de grenzen over, overzee! De gelegenheid, de stad eens iets bijzonders te bieden, heeft het stadsbestuur laten voorbijgaan, wat voor vele stadgenoo- ten een groote schade geweest is. Zoowel voor de stadskas als voor de neringdoenden zou het circus groote voor- deelen gebracht hebben. Andere steden van Nederland ontvingen Sarrasani met open armen. Haarlem heeft niet zoo ver gezien en heeft niet begrepen, dat Sarrasani meer vreemdelingen naar de stad gelokt zou heb ben dan de Lichtweek zelf. En wat zouden fouragehandelaars, reclameinrichtingen, comestibleszaken een voordeel gehad heb ben. want Sarrasani komt met een groot personeel van 600 man en vele honderden dieren, die alle dagelijks hun voedesl moeten hebben en waarvan vele in de stad zelf wonen en dus op die manier hun geld weer in de stad besteden. De winter komt in het land en velen moeten nieuwe winterkleeding koopen en de speeldagen in Haarlem zouden juist zoo zijn geweest, dat er een gagedag tusschen gevallen zou zijn. Welnu de artis- ten en het personeel dragen het geld extra los in den zak. En dan de gelegenheid zelf om zulk een wereldonderneming in de stad te hebben! is dat niet een groote attractie voor de stad zelf? Honderden verkeersgelegenheden bren gen menschen aan, die alle in dé stad ook nog eens iets verteren en eventueel ook nog inkoopen doen. Het circus is dus een geld bron in de stad Haarlem. Dat het ge meentebestuur dit niet heeft willen inzien is niet goed te praten. Haarlem heeft in deze moeilijke tijden, zoowel voor de bur gerij als voor de gemeente, een mooie kans voorbij laten gaan, om weer wat geld in het laatje te brengen. Circus Sarrasani heeft zijn toer zoo inge richt, dat 't hem onmogelijk zal zijn Haar lem nog te bezoeken, wat den directeur op recht leed doet, daar hij ook gaarne aan de omgeving van Haarlem en de stad zelf zijn voorbeeldige onderneming zou hebben getoond en zijn program, dat in alle wereldsteden toegejuicht is, zou zonder twij fel ook in Haarlem het publiek tot storm- achtigen bijval gebracht hebben. Zelfs het Ministerie van Oorlog was over tuigd van de groote beteekenis van het be zoek van circus Sarrasani aan Haarlem en gaf daarom vergunning tot het opslaan der tenten op militair terrein. Ondanks de dui zenden guldens, die de gemeente zou ont vangen hebben aan belasting, heeft de burgemeester er niet toe kunnen overgaan, zcoals reeds gezegd, tot groot nadeel vah gemeente, en particuliere kas. De inzittende met den schrik vr(J Gistermiddag omstreeks half vier reed op de Leidschevaart, nabij het viaduct, een auto. De auto slipte plotseling, waardoor hij eerst tegen een lantaarnpaal reed, die door de kracht van den schok in drieën brak, en vervolgens het water in reed. De inzittende persoon kon nog juist op tijd, zonder dat hij zelfs nat werd, den auto verlaten. De auto is later met een kraan wagen op het droge gebracht. Het verkeer ondervond van een en ander drie kwartier hinder. Twee gewonden. Vanmorgen omstreeks half twaalf reed een zwaar beladen grintwagen in de rich ting van de Laan van Rozenburg. Voor den wagen reden verschillende auto's. De voor ste auto moest plotseling stoppen, omdat uit de Laan v. Rozenburg een wagen kwam. De grintwagen slipte door te sterk remmen en botste tegen een boom, waardoor de cabine van de carrosserie werd afgerukt. Twee menschen, die in de cabine zaten, werden gewond en moesten per auto van Mathót vervoerd worden naar het St. Eli sabeth's Gasthuis. Een hunner kon onmid dellijk daarna vertrekken, de andere moet een dagje in het ziekenhuis blijven. In den lichtstoet op morgen- en Vrijdag avond zal ook meerijden een auto van de N. V. Electromotorenfabriek „Heemaf" te Hengelo. Deze wagen, waarvan de carrosserie het model heeft van den S K. A.-motor, speciaal artikel der vennootschap, is een rijdende bioscoop. Voor op den wagen is het witte doek bevestigd ten behoeve van de filmvertooning. Verschillende films worden afgedraaid. Er wordt een juist inzicht ge geven in den arbeid van de fabriek van „Heemaf", het gereed maken en verzenden van de motoren. Verder wordt er een film vertoond „Heemaf in Indië" en „Hoe men Heemaf in het buitenland ziet", In deze laatste film ziet men het personeel werk zaam in Oud-Hollandsche costuums en op klompen. Gisteravond stond deze „rijdende bios coop" op de Parklaan nabij den Kruisweg, doch genoot ten gevolge van het slechte weer niet veel belangstelling. Vandaag neemt hij standplaats op de Botermarkt en op de Ged. Oude Gracht tusschen de Groote en Kleine Houtstraat. Het loont de moeite, er eens een kijkje te nemen. Eerst gisteravond kon voor het eerst gedemonstreerd worden, omdat de vergun ning van B. en W. niet vroeger afgekomen was. Een eigenaardig instructeur. Op een moolen zomerdag in Juni gaf de instructeur M. te Beverwijk autoles aan een zijner leerlingen. Nabij de Boe- en Zee straat nam H. plotseling bij een bocht het stuur over en reed de stoep op. Daar liep een 11-jarig meisje met een fiets aan de hand. Het meisje werd door den auto ge raakt en de fiets werd beschadigd. Vanmorgen stond de instructeur terecht. Reeds eerder was verdachte de bevoegdheid tot het besturen van een motorrijtuig ont zegd, omdat hij niet geheel toerekenvat baar is en op kritieke oogenblikken juist verkeerd doet. Daarnaast waren ditmaal de remmen van den auto niet in orde. f 40 boete of 20 dagen hechtenis kreeg verdachte voor de aanrijding en f 10.boe te voor het niet functionneeren van de remmen. Daarnaast mag bij weer één jaar niet rij den. Solist: Stefan Askenase (Piano) Door plotselinge verhindering van de eerst aangekondigde soliste, Marcelle Meyer, had dirigent Schuurman zich ge noodzaakt gezien de eerste helft van het programma te wijzigen. In plaats van de Freischütz-ouverture van Weber en het Con cert voor klavier en orkest van Grieg, kregen we nu twee Mozart-werken te hoo- ren, namelijk de Symphonie in g kl. terts en het Klavierconcert in Es groot. Een aantal telaatkomers onderbrak jammerlijk onze indrukken tusschen het eerste en tweede deel van de Symphonie, zoodat we eerste bij de tweede, langzame middensatz, er weer geheel in kwamen, en onder bekoring geraakten van de uiterst fijn en subtiel verzorgde vertolking door dirigent en musici van deze onsterfelijke muziek. Ons frappeerde de keurige uitwer-, king van zooveel fijngeestige details door Mozart met kwistige hand in zijn opus ge strooid. En we geraakten aldus volkomen in de stemming om volop te genieten van het Piano-concert in Es gr. terts, ons door Stefan Askenase vertolkt Speelschheid, gratie en groote soepelheid zijn de kenmer ken van zijn Mozart-spel, dat ons in elk der deelen onder zijn bekoring bracht. Voeg daarbij een tot in ae puntjes beheerschte technische weergave, een zeer fraaien aan slag, en ge hebt eiles genoemd wat men van een Mozart-vertolker kan verlangen en wat Stefan Askenase in hooge mate bezit. Het orkest begeleidde al even soepel en frisch in de beide Allegro-hoekdeelen, ter wijl de con sordino gestreken inleiding van het langzame middendeel in een prachtige sfeer werd gehouden van ernst en bezonnen heid. Het houtblazers-trio van fluit, klari net en fagot hierin een bijzonder woord van lof. Het auditorium was opgetogen en hul digde staande den solist, die spc Lutn den heer Schuurman in deze welverdiende hulde betrok. Van den jongen Nederlandschen compo nist J. W. van Otterloo (1907kregen wc, na de pauze, een door hem zelf gedirigeerde compositie te hooren van een vijftal in modernen trant geschreven schetsen, die Van Otterloo bundelde om eens een litterairen term te gebruiken, die ons hier de situatie wel goed lijkt weer te geven onder den titel: 5 Schetsen voor Strijk orkest. Om een definitief oordeel over deze muzikale schetsen te kunnen schrijven, zou den we ze nog eens moeten hooren, wijl, zooals ze nu werden vertolkt, er nog al een en ander in een wat rommelige klankenzee te loor ging. Zoo bieef er bijvoorbeeld van de basso-obstinato in de vierde schets al heel weinig hoorbaar en ook het musette, karakter der eerste kwam o. i. te weinig tot z'n recht. De jeugdige componist dirigent behaalde een succes d'estime, wat hem, hoewel hij niet bepaald nieuwe of sterk persoonlijke dingen bracht, evenwel van harte is gegund Zeker staat ons nog belangrijk werk van dezen jongere te wachten. Nog een noviteit was de uitvoering van Honegger's „Pastorale d'été", dat in z'n algemeenen gang, zijn sfeer en orkestratie wel eenigszins op Debussy's „Prélude a l'aprèsmidi d'un faune" geïnspireerd lijkt. Ook herinnert zijn tweede melodie in Bes wel eenigszins aan Beethoven's Pastorale. Frits Schuurman maakte er met zijn ensem ble een fijn stemmingsstukje van. Het werk is van 1920 en bij de nogal veranderlijke muzikaliteit van den schrijver, overigens niet typeerend voor zijn karakter. Het boeide echter doc-r z'n stemmingsvolle weergave en z'n doorzichtige soberheid, en gegroeid als het is, in het vruchtbaarste jaar van den componist, behoort het onge twijfeld tot de werkjes, die mede aan Ronegger z'n uitstekenden muzikalen naam hebben bezorgd, en waarnaar men gaarne luistert. De Spaansche dansen uit het Ballet „El Sombrero de tres picos", van Manuel de Falla, hoorden we reeds meerdere malen van ons H. O. V.-oikest, zij het in eenigs zins andere belichting. Zooals de heer Schuurman deze dansen interpreteert, mo gen ze mischien een meer Spaansch folklo ristisch karakter hebben, maar distincter worden ze er niet door, en een wat meer geïdealiseerde, minder ruige weergave, brengt ze ons mogelijk toch wat meer naderbij. Ofschoonin het karakter, dat de heer Schuurman er aan geeft, bezitten ze een hooge mate van vaart en spontaneï teit, en zijn ze ook aidus vertolkt, volkomen aanvaardbaar. Dat bleek wel uit het groot succes, dat dirigent en musici er mee hadden. J. S. Dat de „Mittovos" veel belangstelling zou trekken, was wel te verwachten. De veie voorbereidingen (het is reeds meermalen ge zegd) zijn zoodanig geweest, dat men van te voren wel verzekerd kon zijn, dat alles uit stekend in orde zou zijn. En wie dat vertrou wen had, heeft zich nrit beschaamd gezien in de organisatie. En zoo komen er dan dui zenden en duizenden deze grootsche tentoon stelling op missiegebied bewonderen en er van genieten. Want dat doet men er zeker. Er is zooveel te zien in de vele stands en de vriendelijke paters geven zoo gaarne, zoo prettig en zoo onvermoeid hun uitleg, dat het een lust is, naar hen te luisteren. Op gemakkelijke, aangename wijze maakt men nu kennis met veel excentrieke zaken uit de missies. Gisterenmiddag was er in de bar een bij zondere aantrekkelijkheid, omdat de Graal de bediening verzorgde. Wat was die bar nu een fleurige omgeving geworden! Men voelde er zich nog meer dan anders „thuis" en een groot aantal bezoekers bleek hier dan ook gaarne te vertoeven. Jammer, dat de Graal niet geregeld vertegenwoordigd kan zijn. Dit zeggen wij natuurlijk zonder de andere dames-bediening te kort te willen doen in haar ijver en vriendelijkheid. Want deze deugden van haar blijken voldoende uit den grooten toeloop naar de bar. Maar wij maken slechts de opmerking, omdat uit den aard der zaak de fleurige Graalkleediug de aandacht op zich vestigt, haar weet te be houden en een bijzonder cachet aan de om geving schenkt. Wat meer belangstelling mag wel de rook artikelen-stand in de bar genieten. Er is geen enkele prijs verhooging, vergeleken bij den verkoop in winkels en de winst komt geheel ten goede aan de missie. Dit mooie doel verdient zeker den steun der manne lijke bezoekers. Onder de talrijke bezoekers gisterenmiddag schaarden zich de deelnemers aan het twee- jaarlijksche Priestercongres der Haarlem- sche Diocesane afdeeling van aen Priester Missiebond met aan het hoofd Z. H. Exc. Mgr. J. D J. Aengenent. Opnieuw nam Mgr. met de grootste belangstelling kennis van hetgeen geëxposeerd is en liet zich over al lerlei zaken voorlichten. Geruimen tijd ver toefde Mgr. op de tentoonstelling. Waar Mgr. en zijn geestelijkheid zoo voor gaan in hun belangstelling voor het werk der missie, behoeft het niet te verwonderen, dat de leeken dit goede voorbeeld volgen. Wü zijn nu op de helft der tentoonstelling en deze eerste helft heeft aan de verwachtingen voldaan. Met moed gaan hoofdcomité en commissie's nu het tweede deel in. Zij zullen niet teleurgesteld worden! De drukte gisterenavond Ondanks (of misschien juist ten gevolge van?) het slechte weer is het gisterenavond razend druk geweest op de tentoonstelling. Het verkeer moest „rechts" gehouden wor den, anders was de boel in de war geloonen. Maar de flinke orde-commissarissen zorgden ook thans weer, dat alles goed bleef gaan. Zij zijn hun moeilijke taak volkomen meester. Geen zakkenrollers! Op een gegeven oogenblik werd in de zaal omgeroepen, dat men gewaarschuwd werd tegen zakkenrollers, die in de zaal zouden zijn. Aan iemand zou n.l. geld gerold zijn. Bij verder onderzoek bleek echter, dat het geld terug gevonden was, zoodat de waar schuwing gelukkig loos alarm bleek te zijn. Dat neemt niet weg, dat de bezoekers toch voorzichtig moeten zijn, want zakkenrollers zoeken nu eenmaal de drukte, zoodat het niet behoeft te verwonderen, als zij ook hier eens hun heil zullen trachten te zoeken. De Algemeene R. K. Propaganda- club in actie. De Zaterdag door de Algemeene R. K. Pro- pagandaclub ontwikkelde actie ten voordeele van de Mittovos is een groot succes gewor den, dank zij de toewijding van daaraan deel nemende leden. Op vier en twintig punten van de stad werden muziekuitvoeringen gegeven, waarbij gecollecteerd werd en reclame gemaakt voor de Mittovos door middel van strooibiljetten en transparanten. De actie strekte zich over de geheele stad uit. De collecte bracht de mooie som van ruim f 200 op. Mgr. Aengenent zal de uitvoering heden avond bijwonen Naar wij vernemen en zooals ook uit de in ons nummer van heden voorkomende ad vertentie blijkt, zal de uitvoering der Missie- Kinder-operette hedenavond half 9 In ge bouw „St. Bavo" bijgewoond worden door Z. H, Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent en door verschillende geestelijke en wereldlijke auto riteiten. De Lichtweek De fontein gekleurd Gisteravond spoot de fontein aan den Kin derhuissingel haar stralen in allerlei kleuren omhoog. Die kleurschakeeringen geven haar een fraaier gezicht dan de simpele wit-ver- lichting deed. Een goede verbetering, uit de brandweerdemonstratie overgehouden. Bij de Nederlandsche Spoorwegen is be noemd tot bureelambtenaar de schrijver J. Scholten, alhier. De „Stscrt." bevat de statuten van de N. V. Bouw- en Handelmaatschappij „Es parto", van de N. V. Bouw- en Handelmaat schappij „Sparfum", van de N. V. Bouw- er. Handelmaatschappij „Apoginus" van de N. V. Bouw- en Handelmaatschappij „Sepraia" en van de N. V. Bouw- en Handelmaatschappij „Protuberans", alle alhier. Uitvoering nieuwe composities Ter viering van het 35-jarig bestaan van Utrechts Mannenkoor Euterpe zal dit man nenkoor een feestconcert geven op 15 No vember a.s. in Tivoli te Utrecht, waaraan „Die Spaemesanghers" uit Haarlem en de Tielsche Mannenzangvereeniging „Zang en Vriend schap" hun medewerking zullen verleenen Alle drie koren staan onder leiding van den heer Lieven Duvosel, van wien vijf nieuwe mannenkoor-composities voor het eerst zul len worden uitgevoerd. Als soliste is geën gageerd mevr. Mak van Waay-Dooremans uit Dordrecht Schouwburg Jansweg Gezien het succes, hetwelk met de vorige voorstellingen behaald werd, zal in boven- genoemden schouwburg Donderdag 22 en Vrijdag 23 October a.s., nog twee opvoerin gen gegeven worden tegen populaire prijzen van „Tropenadel", het Indische blijspel in 3 bedrijven van Henri van Wermeskerken. De Weldadigheidsverloting der Zijlstraatvereeniging Men schrijft ons: Deze verloting blijkt een succes te worden De 4e serie van 10.000 loten is zoo goed als uitgegeven. Het laat zich aanzien, dat de aanvankelijk aangemaakte 6 series niet vol doende zullen zijn. Het bestuur der tuber- culoseverceniging zou dit ten zeerste toe juichen, want Iedere serie bezorgt haar een belangrijk financieel voordeel. Hoe is het mïgelijk, is al door velen ge vraagd. De loten worden cadeau gegeven op iederen contant besteden gulden en toch brengt deze verloting voordeel aan de tuber- culose-bestrijding. Daarom willen wij dit even toelichten. Door het bestuur der Zijlstraatvereeniging is de verloting aangevraagd en zijn ook de loten vervaardigd. Deze loten worden ge kocht door de leden der vereeniging tegen een bepaald percentage van hun omzet. Het is dus als het ware een korting, welke gedurende de maand October gegeven wordt door de leden der Zijlstraatvereeniging en uitbetaald wordt in den vorm van loten. Voor iedere série, welke bestaat uit 10.000 loten, zijn verschillende mooie prijzen aangekocht of beschikbaar gesteld. Al deze prijzen zijn geëtaleerd bij de leden der Zijlstraatvereeni ging. Teneinde de zaak zoo eerlijk mogelijk te stellen, zijn de loten overgedragen aan den administrateur der Ver. tot bestrijding der tuberculose, bij wie de leden der vereeniging thans de loten kunnen koopen. Ten slotte een kleine waarschuwing Mocht het gebeuren, dat u bij een contant betaalden aankoop geen loten worden over handigd, vraagt u dan om de u toekomende loten. Bij drukken verkoop of een oogenblik van onattentheid kan het zoo makkelijk ge beuren, dat de loten vergeten worden. Alle leden der Zijlstraatvereeniging hebben toe gezegd de loten-uitgifte loyaal te zullen uit voeren en het zou hun ten zeerste spijten wanneer een der cliënten uit het niet geven van een lot een verkeerde gevolgtrekking zou maken. Orgelbespeling Bij de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 22 October, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert, met medewerking van Mej. Adèie Drees, zang, zullen worden uitgevoerd: 1. Prelude H. Purcell Orgel 2. a. Recitativo ed Aria nel „Rinaldo" b. Ch,co mai vi possa G. F. Handel Zang 3. Dies sind die heilgen zehn Gebot J. S. Bach a. Canto fermo in Canone b. Fughetta Orgel 4. Aria „Matthaus Passion' Zang 5. Fantaisie C maj. Orgel 6. Ich bin der Welt abhanden gekom- men G. Mahler Zang JS. Bach C. Franck Faillissementen Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn den 20en October 1931 in staat van faillissement verklaard: H. J. van der Vis, ijswerker en manufactu- renhandelaar, wonende te IJmuidenOost, Kalverstraat 116 E. Cur. Mr. Dr. A. van der Flier wonende te IJmuiden. N.V. „Ecliptica" Zeevisscherij Maatschappij gevestigd te IJmuiden, Ccimpasstraat 60. Cur. Mr. T. A. M. A. van Löben Seis wonende te Haarlem. J. W. Hoogenboom, tuinder, wonende te Roelofarendsveen, Langenweg. Cur. Mr. L. Ali Cohen wonende te Haarlem. Adr. van Kooten, landbouwer, wonende te Haarlemmermeer aan den Hoofdweg. Cur. Mr. H. J. M. Tonino wonende te Haarlem. H. van der Drift, handelaar in granen en kunstmeststoffen, wonende te Rijp Wetering, gemeente Alkemade. Cur. Mr. J. C. Y. Nieu- wenhuys wonende te Haarlem. Y. Deden, koopman in Kleedingsstoffen, wonende te Beverwijk, Zeeweg no. 6. Cur. Mr. J. A. B. Sanders wonende te Beverwijk. P. M. Rooy, kleermaker, wonende te Haar lem, Leidschestraat 12. Cur. Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. m Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: Th. J. van Kuyk, wonende te Hillegom. Cur. Mr. J. van der Vegt wonende te Haar lem. Jan de Jongh, wonende te Haarlem. Cur. Mr. L. Ali Cohen wonende te Haarlem. J. H. van Beek wonende te Wijk aan Duin. Cur. Mr. A. W. Hellema wonende te IJmui den. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdselingslijst van: A. van Heyst wonende te Lisse. Cur. mej. Mr. M. J. Kluitman wonende te Haarlem. J J. Lentz wonende te Hoofddorp, thans te Zwolle. Cur. Mr. H. E. Prinsen Geerligs wo nende te Haarlem. 20 October is door de Rechtbank alhier be- eedtgd als advocaat en procureur Mr. C. W. de Visser wonende te Bioemendaal. Chrysanten-T entoonstelling Zaterdag 24 October, 's namiddags 4 uur en Zondag 25 October, van 9 uur tot 51'- uur houdt bovengenoemde vereeniging een O'orv- santententoonstelling in het gebouw „Huize de Bakker" aan den Zomerweer, welke voor belangstellenden vrij te bezichtigen is. Geld gestolen Een winkelier uit de Indischestraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit een toonbanklade gisteren en eergisteren geld is ontvreemd, resp. bedragen van 2.50 en 10.— Ingekomen is een verzoekschrift van J. Bos, om verlof, ingevolge art. 34 der Drank wet tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de beneden - voorlokalitelt van het perceel aan het Plein No. 29. Vallende voorwerpen Gistermiddag woei van den winkel van de firma Vroom Dreesmann aan de Gr. Houtstraat, door een rukwind een reclame bord naar beneden. Een voorbijganger, de heer S„ hoofd eener school alhier, werd door het bord getroffen, waardoor hij een buil op het hoofd kreeg en zijn bril werd beschadigd. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarn woude stellen den raad dier gemeente voor, bij de N.V. Maatschappij voor Gemeente- Crediet te Amsterdam een geldleening aan te gaan tot een bedrag van f 30.000.tegen een rente van 4t& pet. Overwogen wordt hierbij, dat voor de uit- breidng der R. K. scholen te Haaiiemmer- liede en Halfweg een uitgaaf ia gedaan van rond f 30.000. Ondertrouwd: 20 Oct.: J. W. Niessink en H. M. G. Lohmann. Geboren: 16 Oct.: z. van R. Marseille-- van Leijenhorst 17 Oct.: z. van J. W. A. DijkstraMulder 18 Oct.: z. van G. TeunissenMes d. van G. Meijerde Wildt d. van A. Stoute—van As 19 Oct.: d. van C Rademaker—van Zomeren d. van W. A. E. Huijböom—Sparreboom 20 Oct.: z. van T. C. Slats—van Rhijn d. van J. Wijtkamp—Luiting. Parijs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn Zürtch Rome Oslo Stockholm Kopenhagen Praag 9.65 9.75 34.35 34.55 9.65 9.75 2.45% 2.46% 56.80 57.20 48.15 48.35 12.65 12.85 53.75 53.55 57.— 58.50 53.75 53.55 7.25 7.35 Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4)4 Nederl. 1916 4H Nederl 1917 4 Nederland 1931 4 Vi N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank 'sche Bank Oert. Handel-Mij industrieën Jnilevei Calvé Delft Alg Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0 S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon OUe Periak Peudawa ContinentaJ OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Jeii Batavia Rubb Rott. I'apanoell Serbadjadl Silau V l. C. O Allied ntercontin Rubbej Scheepvaart aoll Amerika Lijn ilto Gem Eigend Kon. Ned Stoomb ■icbeepvaart - U nle ■Iarlne comm larine pref Suiker 1 V A Poerworedlo Vorstenlanden Actions idem Tabak iel) Batavia )ude ')eil Oostkust Senemoah Maxwell Spoorwegen 'mon Pacific Vabash Chic Milw St. Paul Kansas City South :rie Ralli .'rolongatle 101% 101% 993% 993,4 99% 99% 95% 95% 82 82 74% 74 91 33% 77% 6"/„ 4% 58 48% 10/ 1 '16 4% 3 20% 84% 3% 5% 2r4% 3% 16 72 73 93 45% 33 79% 4% ln/.< 203% 58 315/j 17 16

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2