'set U dat J. Lottgering De pastoor zonder kerk BloemendaalZ. V. V. V. u. C—V. S. V. E. D. O. HAARL. VOETBALBOND Overzicht D. H. V. B. R. K. V. V. „Concordia" R. K. V. V. „B. S. M." R. K. S. V. „Santpoort" R. K. S. V. „Lisse" Groote Houtstraat 5a. Tel. 10771 RUGBY MOTORRIJDEN Kampioenschappen K. N. M. V. HOCKEY De Competitie UIT DEN OMTREK BEVERWIJK De gemeente-Ianderijen DE NOODELOOZE INTERPELLATIE IJMUIDEN WIJK AAN ZEE HilversumH. F. C. Zondag trekt H.F.C. naar het Hilversum- sehe Sportpark om Hilversum te bestrijden. Wamsteker, anders rechts-back, is thans om de middenvóór-plaats te bezetten, terwijl Dorsman nu rechts-back speelt. Het H.F.C.-elftal ziet er nu als volgt uit: v. d. Meulen Dorsman Smit R. Jongeneel, Kruyer, P. Jongeneel Chapon, Koreman, Wamsteker, Lamp, Hage naar. Bloemendaal komt uit tegen Z.V.V. op as. Zondag 25 October met het volgende elftal: W. Huisman Rapp C. A. Bakker Ph. Immer, H. Beijk, P. Parson J. Cassee, Ch. de Bock, Fr. Bakker, D. Kuiper, M. Strik. Wie aou by den aanvang van het seizoen, toen de ziekenlijst de namen van een twee tal spelers bevatte, die tot de besten van de ploeg gerekend moesten worden, gedacht hebben dat het gehandicapte V. S. V. het zoover zou brengen dat het tegen het eind van October de tweede plaats zou bezet ten? We vermoeden zelfs de meest verstokte V. S. V.-aanhanger niet. De overwinning op D. F. C. vooral geeft moed voor de toekomst. Rekende men over het algemeen de Dordtsche club niet tot de zwaarste concurrenten van Feyenoord? Ons vertrouwen in de V. S. V.-ploeg is na deze overwinning dermate toegenomen, dat we voor Zondag as. tegen V. U. C. weer optimistisch gestemd zijn, vooral nu de Ha genaars hun goeden vorm van het begin van het seizoen weer kwijt schynen te zijn. V. S. V. komt er als volgt uit: v. d. Wint v. Zutfen, v. d. Griendt Wey, Heyermans, Heyermans Koning, v. d. Griendt Jr., Wolf Jr., Wolf Sr., Hillekamp StormvogelsK. F. C. Hadden velen verwacht, dat Stormvogels het er in den uitwedstrijd tegen Hermes- D. V. S. niet zonder kleerscheuren zou af brengen ook thans werd wederom een over winning geboekt zoodat de drie gespeelde uitwedstrijden 5 punten hebben opgeleverd, t Was echter niet de beste wedstrijd welken Stormvogels dit seizoen speelde en had de IJmulden-verdediging na de rust vooral niet zoo „braef stant" gehouden, we vermoeden, dat Hermes het minstens tot een geiyk spel had gebracht. En nu komt morgen de „groote Koog- sche" op bezoek. Er zal ongetwijfeld een spannende strijd gespeeld worden op het Stormvogels-terrein. De Koogers zijn er dit jaar aardig tn. Verloren Zij onlangs niet slechts op het nippertje en dan nog onver diend van Ajax? We zijn dan ook zoo vrij te veronderstellen, dat de IJmuidenaren heel wat beter zullen moeten spelen dan tegen Hermes willen ze de overwinning behalen. Een feit is het echter, dat Stormvogels „thuis" tot dusver het best gespeeld heeft. Mogelijk dan ook, dat het terrein-voordeel ten slotte den doorslag geeft. Stormvogels speelt in de volgende op stelling: De Waard Haak Koster Effern. Tol v. d. Velde v. d. Steen, Prins, Plokker, Ketting, Boekelaar A.s. Zondag ontvangt E. D. O. aan de Kleverlaan D. E. C. uit Amsterdam. Het E. D. O.-elftal is als volgt samengesteld: De Waard, Swart, K. Zandstra, Koppen, Dinkla, Oomen, Perukel Sr., Steffens Jr., Steffens Sr., Perukel Jr., J. Koene. De le ronde om den Stads-Editie Beker deed slechts 1 competitie-wedstryd door gaan. In X A. namehjk bekampten Damiaten en R C. H. 5 elkaar, waarby de Veteranen der Racing een flinke overwinning wisten te be halen, wat wel in de iyn der verwachtingen was. Van de bekerwedstrijden echter, vielen eenige le klassers bij verrassing reeds na de le ronde af. Zoo moest Haarlem 3, in den 3en klasser D. C. O. de meerdere erkennen. Ook D. O. A. en Droste deden keurig werk, door E. D. O 3 en Zandvoort 2 te wippen. In IJmuiden ondervond Stormvogels 3 ge- duchten tegenstand en kon het tegen Spaamdam slechts tot een gelijkspel brengen. Verder vielen van de le klassers nog af: Spaamestad, Kinheim 2 en E. H. S. door nederlagen tegen I. V. O., Kennemers 2, en Ripperda. Het aantal le klassers is dus al aardig ge slonken. A.s. Zondag zijn het wederom de compe- titiewedstryden, die ons aller aandacht vra gen. Zoo gaat Haarlem 3 in 1 A. naar Kinheim 2 en zal met een nederlaag huiswaarts kee- ren. Ook Spaarnestad geven wy thuis spe lend tegen Kennemers 2, weinig of geen kans. D. W. O. en R. C. H. 3 ontloopen elkaar in sterkte niet veel. Het zou ons echter niets verwonderen, indien de thuisclub met beide punten ging strijken. Het succes van Damiaten in de competitie is tot nu toe gering geweest en nu Ripperda op bezoek komt, durven wy hen niet veel succes voorspellen. De oude garde van R.C.H. is dit seizoen beter op dreef dan het voorgaande. Wy zijn benieuwd hoe Roelfsema c.s. het tegen H.F. C. 3 er af zullen brengen. Zandvoor 2 heeft zich al aardig in de le klasse ingeburgerd en zal tegen Haarlem 4 wederom een goede kans krijgen het punten- santal met 2 te vermeerderen. Stormvogels moet naar het Racing-home om R.C.H. 4 te bekampen. Beide elftallen ly- ken ons even sterk. Een geiyk spel ligt dus wel in de iyn der verwachtingen. Schoten'2 heeft door de smadelyke neder laag tegen Bloemendaal 2 nog iets goed te maken. Nu D.I.O. op bezoek komt zou dit een prachtige gelegenheid kunnen zyn. Ge- makkelyk zal dit echter wel niet gaan, want ook Kluyskens c.s. hebben door de nederlaag tegen Zandvcort 2 nog iets goed te maken. Men kan dus zeer zeker wel op een spannen- den strijd rekenen. I.V.O. gaat met groote regelmatigheid door met het behalen van overwinningen. Ook Bloemendaal 2 geven wy niet veel kans, de overwinningreeks van de mannen van Leu ven tot staan te brengen. Nu E-H.S. in IJmuiden zulk een kranig werk verricht heeft, geven wy de thuisclub tegen Spaamevogels wel een kansje op een overwinnig. Het programma luidt als volgt Afd ia. Kinheim 2Haarlem 3 SpaarnestadKennemers 2 D.W.O.—R.C.H. 3 DamiatenRipperda H.F.C. 3—R.C.H. 5 Afd. ib. Haarlem 4Zandvoort 2 R.C.H. 4Stormvogels 3 Schoten 2D.'I.O. Bloemendaal 2I.V.O. E.H.S.Spaarnevogels. Afd. 2a. Zeemeeuwen 2Kennemers 3 SpaamdamHaarlem 5 Beverwijk 2Kinheim 3 DrosteSchoten 2a Afd. 2 b. D.S.K.R.C.H. 7 D.I.O. 2Stormvogels 4 T.H.B. 2—V.S.V. 3 Kennemers 4Bloemendaal 3 Afd. 2C. D.O.A.Bloemendaal 4 V.O.G.E.T.O. Zandvoort 3R.C.H. 6 Afd. 2d. SwastikaHaarlem 3a E.D.O. 4Hillegom 2 BennebroekSchoten 3 Afd. 3a. Vliegende VogelsHeemstede Halfweg 2E.D.O. 5 Afd. 3b. Hillinen 2Zandvoort 4 Ripperda 2Bennebroek 2 Heemstede 2D.O.A. 2 Afd. 3c. Kennemers 7Ripperda 3 V.S.V. 4Beverwijk 3 H.F.C. 5Spaamdam 2 Afd. 3d. V.V.B.—D.S.K. 2 D.W.O. 3Schoten 4 Beverwijk 4Kennemers 5 Afd. 3e. Zandvoort 5Swastika 3 Kenau 3D.S.K. 3 R.C.H. 9Spaamestad 3 Bloemendaal 5Hillinen 3 Afd. 3f. Kenau 2Swastika 2 Vijfhuizen 2H.F.C. 6 I.V.O. 2—E.H.S. 4 Afd. 3g. Heemstede 3-Damiaten 2 Spaamdam 3I.V.O. 3 Zeemeeuwen 5D.S.K. 4 Afd. 3h. Kinheim 5D.W.O. 4 E.D.O. 7Spaarnevogels 3 Vliegende Vogels 2Droste 2 V.S.V. 5Kennemers 6 Afd. gi Kennemers 8T.H.B. 4 D.I.O. 4D.O.A. 3 Afd. 3). Zr KenauKinheim 4 V.O.G.—D.W.O. 2 Spaamevogels 2R.C.H. 8 Secr.: Patrimonium 27, Hillegom. Ir-i' _t'Vi -*.11 The Unity 2Concordia 1, 2.30 uur te Am sterdam. Concordia II—T.Y.B.B. UI, 2.30 uur op N.- Treslong. V.V.T. jun.—Cone. jun. C., 12.30 uur, Nes straat, Haarlem-N. Santpoort jun.Cone. jun. B., 12.30 te Sant poort. Contributie betalen aan de Remise. Het eerste elftal vertrekt per autobus pre cies 1 uur vanaf de Remise, en houdt zich aan de afspraak van Dinsdagavond. De junioren die naar V.V.T. gaan, staan onder leinding van B. Mense. Die naar Santpoort gaan met P. Koop. KO Secr.: W. Fr. van Dam, Kennemerbeekweg 33, Bennebroek Programma voor Zondag a.s.: B.S.M. I—Onze Gezellen II, hall drie. N.A.S. I—B.S.M. II, half drie. B.S.M. Ill—D.S.S. III, half één. Contributie betalen na de Hoogmis in het R. K. Vereenigingsgebouw. Het tweede elftal vertrekt om 1 uur vanaf het R. K. Vereenigingsgebouw. Secr. Programma 25 October. Santpoort 1—P. V. C. 1, 2.30, Terras. Victrix 1—Santpoort 2, 2.30, V.-terrein achter Haarl,terrein. O. G. 3—Santpoort 3, 12.15. Vergierdeweg. Santpoort B—Concordia B 12.30, Terras. Santpoort 1 verschijnt met: N. N., C. v. Sambeek, D. Nyssen, M. Schiebroek, P. Nijssen, M. Smit, L. Gerrits, J. Visser A. Sehoorl, Th. de Jong, H. Kaldenbach. Scheidsr. Haverkorn. Het 2de vertrekt om 1.45 en het 3e om 11.30 van de bekende plaats. Heeren leden, denkt s.v.p. nog eens om uw club- en bondscontr. aan te zuiveren, het is zóó November, of moeten we juist eerst overgaan tot het nemen van straffere maatregelenCHRIS Programma voor Zondag 25 October. Lisse 2—T. Y. B. B. 2, 2 uur, Lisse 3-D. S. S. 2. 12.30. Meerburg 2Lisse 4. Ons le elftal heeft Zondag vrijaf. Het 2e elftal heeft een zwaren dobber wan T.Y.B. B. 2 is een sterk tegenstander. Denk om de contributie. A. J. S. lichte en verbleekte kousen door ons heel goed in de nieuwe modekleuren, ge verfd kunnen worden Zondag a.s. 25 October spelen de A. R. V. C.'ers tegen de Delftsche studenten aan de Schagerlaan te Amsterdam. Als verster king voor het Amsterdamsche team waren de Haarlemsche M. T. S.'ers v. Capellen en Daihuisen uitgenoodigd. Laatstgenoemde zal echter in dezen wedstrijd niet uit kunnen komen. De wedstryd vangt aan om 2 uur. Aan de kampioenswedstrijden, uitgeschre ven door de Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging op Zaterdag 24 October, zal worden deelgenomen, als team van de af- deeling Noord-Holland van het Vrijwillig Landstormkorps Motordienst, door de hee ren W. E. Robbamond te Heemstede, F. de Laat te Haarlem en J. de Ridder te Alk maar. Het programma voor Zondag a,s. is aldus samengesteld: le klasse Haagsch Lyceum—Bloemendaal. M. H. C.—H. D. M. 2e klasse AmersfoortM. H. C. H. Bloemendaal II—Amsterdam II. H. B. S.Alkmaar. 3e klasse Amsterdam TVBloemendaal III. M. H. C. Ill—H. B. S. II. Na den emotie-vollen hockey-Zondag van de vorige week, zou nu een meer kalme com petitiedag gerechtvaardigd zyn. Edoch, de competitieleider heeft het anders beschikt. Beide Haarlemsche eerste klassers komen morgen tegen top-fighters, M. H. C. op eigen terrein tegen H. D. M. en Bloemendaal op bezoek by de scholieren op Waalsdorp. Voor beide clubs heele zware wedstrijden, en wy verwachten dan ook uit dien hoek geen Haarlemsche successen. Alle teams hebben Zondag een groot eigen belang by een overwinning. Haagsch Lyceum en H. D. M. dienen te winnen, willen zy tot de runners up blijven behooren; M. H. C. om den achterstand op Bloemendaal in te loopen en Bloemendaal om zich nu op een afstand van de laatste plaats te houden. De staart van de ranglijst zal Zondag even wel nog geen verandering ondergaan. M. H. C. II gaat op bezoek naar Amers foort en ook daar valt voor de vogels van Heemstede weinig te verdienen. Bloemendaal II ontvangt op eigen terrein Amsterdam II en het zal er nog om spannen wie tenslotte met de beide punten gaan strijken. Wellicht is een verdeeling nog wel het beste. Achter de Ruïne van Brederode strijdt H, B. S. den alouden strijd tegen Alkmaar. Ook hier zal by eventueel eenig verschil het ter reinvoordeel de beslissing kunnen brengen! De Santpoorters beschikken over een uit stekend supporters-korps en dit kan nu wel eens de zege behalen. In de derde klasse trekt Bloemendaal III naar het Stadion, om Amsterdam IV te ont moeten en op eigen terrein zal M. H. C. III zich toch wel de meerdere van H. B. S. II weten te toonen. VERZOEK OM AANSLUITING AAN HET ELECTRISCH NET In de raadsvergadering van 19 Februari i.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies een adres van H. J. Gehem e.a. houdende verzoek hun woningen, gelegen in den Zuidwijkermeerpo'der, aan te slui ten aan het gemeentelijk electrisch net. Dit adres is enkele malen besproken in de Commissie voor de bedrijven. De kosten van aanleg van 3000 Meter kabel werden aan vankelijk geraamd op rond f 6000.Ten gevolge der tijdsomstandigheden kunnen fhans de aanlegkosten met f 1500 worden verminderd zoodat de kosten nu ongeveer f 4500.zullen bedragen. De jaarlijksche kosten zullen bedragen ongeveer f 430. Bij een aantal te verwachten aansluitingen van 8 met een verbruik van 1300 K.W.U., worden de ontvangsten geraamd op f 360. zoodat deze voorziening een verlies zal op leveren van rond f 170.per iaar. Indien tot aanleg zou worden besloten, moet de voorwaarde worden gesteld, dat geen krachtwerktuigen zullen worden aan gesloten. De afstand van het eindpunt tot aan het voedingspunt is n.l. ruim 3 K.M. Wanneer nu op dezen kabel een motor wordt aangesloten, zal het spanningsverlies zoo danig zijn, dat de geheele omgeving daarvan hinder krijgt. Een en ander zal tot gevolg hebben, dar een nieuw voedingspunt moet worden gesticht, waarvan de kosten globaal op ten minste f xo.ooo.geraamd kunnen worden. Aanvankelijk was de Commissie voor de bedrijven (in hare vroegere samenstelling) tegen inwilliging van het verzoek. De Com missie is echter later op dit standpunt terug gekomen, omdat deze aanleg ook zal bijdra gen tot weikverruiming. De Commissie neeft B. en W. geadviseerd den gevraagden aanleg te doen uitvoeren, onder bepaling, dat geen krachtwerktuigen zuilen worden aangesloten indien daardoor hinder kan ontstaan in het overige kabelnet en de kosten van dezen aanleg betaald worden uit de winst van her electriciteitsbedrijf, althans tot een zoodanig bedrag, dat van het resteerende een sluitende exploitatie kan worden verwacht. B. en W kunnen zich hiermede vereeni gen en stellen den raad voor in dien zin een besluit te nemen. DE VERPACHTING VAN GEMEENTE- LANDERIJEN De tijd nadert, dat wederom moet worden overgegaan tot de verhuring van de lande rijen der gemeente ter weerszijden van den Wijkermeerweg en van het weiland gelegen aan den Velserweg, onder de gemeente Vel- sen. In verband hiermede heeft de Commissie van Openbare werken B. en W. geadviseerd den raad voor te stellen tot openbare ver huring en wel voor den tijd van 5 jaar te be sluiten. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den raad voor dienovereenkomstig te besluiten. VOORLOOPIG GEEN UITBREIDING VAN DE GROENELAAN In de raadsvergadering van 35 Februari 1930 werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies een adres van eigenaren van perceelen in de Groenelaan, houdende ver zoek om medewerking te willen verkenen tot verbreeding en verbetering van de ge noemde laan. Zooals bekend is, waren adressanten be reid om kosteloos een strook grond van hunne voortuinen af te staan ter breedte van 3 Meter, indien de gemeente daartegenover aan de achterzijde der erven in ruil voor den afgestanen grond, eveneens kosteloos zou afstaan een strook grond van ten minste 2 Meter. Bovendien moest de gemeente voor haar rekening nemen het doen verplaat sen der hekwerken en het zoonoodig ver nieuwen daarvan. Bij de uitgifte van grond aan de Hendrik Burgerstraat is dit adres ter sprake gekomen. B. en W. hebben toen geen aanleiding ge vonden om een strook grond van 3 Meter van den grond achter de Groenelaan voor dit doel te reserveeren, aangezien de achter deze laan liggende grond aan de Hendrik Burgerstraat slechts voor de helft eigendom der gemeente was. Bovendien waren B. en W. van meening, dat verbreeding van de Groenelaan niet alleen moet geschieden voor rekening van de gemeente Beverwijk, doch ook de gemeente Wijk aan Zee en Duin in de kosten daarvan behoorde bij te dragen. Hetgeen adressanten vragen is dus thans niet meer mogelijk. B. en W. stellen den raad voor op het ver zoek afwijzend te beschikken. DE VERBINDING KONINGSTRAAT— NOORDERPARKLAAN In de raadsvergadering van 9 April j.l. werd een crediet toegestaan van f 8000. voor aanleg van een straat, ter verbinding van de Koningstraat en de Noorderparklaan. Dit crediet werd echter verleend onder hef uitdrukkelijk beding, dat volledige mede werking zou worden verkregen van de aan grenzende eigenaren, door kosteloozen af stand van grond voor zooveel noodig, en tot het voor eigen rekening opruimen van hindernissen enz. Na gehouden bespreking verklaarden zich bereid tot nosteloozen afstand mede te wer- xen 1. de N.V. Conservenfabriek Con der", voor 315 M.2 en voor 245 M.2 2 de N.V. Boek- en Steendrukkerij „de Pers," voorheen fa. D. S. Slotboom, geves tigd alhier voor 343 M.2 3. de gebroeders N. Th. T. M. Braun en P. H. M. Braun, beiden wonende alhier, vooi 50 M.2 j 4. A. Th. C. Boots, alhier, voor 178 M.2; 5. de N.V. Mij. tot Exploitatie van Vis- scherij-inrichtingen en andere onroerende goederen „IJmuiden," gevestigd te IJmui den, voor ongeveer 80 M.2. De N.V. „Conder" heeft echter de voor waarde gesteld, dat aan den heer A. H. Schaafsma, alhier, als eenig aandeelhouder van voornoemde vennootschap, met in gang van het kalenderjaar 1932, jaarlijks wordt betaald een bedrag van f 50.door haar thans genoten van de Bataafsche Im port Maatschappij, welke Maatschappij op d; strook grond een benzinepomp heeft staan en welke retributie haar na overdracht zoude ontgaan. Tegen deze voorwaarde bestaat bij B. en W. geen bezwaar, aangezien in het veivolg deze retributie ten bate der gemeentekas komt. De heer Boots heeft de voorwaarde ge steld, dat aan hem wordt uitbetaald een be drag van f 500.opdat hij in de gelegenheid wordt gesteld de noodige veranderingen het verplaatsen van machines, het verande ren van deuren enz. in zijn timmer werkplaats aan te brengen, en voorts, dat de hem in eigendom toebehoorende en aan de Dwarsstraat Koningstraat grenzende gebou wen door de gemeente van de openbare straat zullen worden afgesloten door een af scheiding met afsluitbare draaihekken. Ook hiertegen bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Voor alle perceelen geldt bovendien de gebiuikelijke voorwaarde, dat de gemeente op zich neemt alle kosten te dragen, welke voor de overdragende eigenaren voortsprui ten uit het aanleggen der nieuwe straat, meer speciaal, dar alle veranderingen, welke ten gevolge van dien aanleg aan de omliggende ge bouwen moeten geschieden, teneinde deze in overeenstemming te brengen met de voor schriften der bouwverordening, ten laste der gemeente komen. De Wed. M. de Weijer c.s. zijn niet be reid om den benoodigden grond, ter grootte van ongeveer 74 M.2, vóór haar perceel in de Dwarsstraat Koningstraat, kosteloos af te staan. Zij zijn wel genegen om den grond te verkoopen voor f 7.de M.2. Een en ander zou dus een uitgaaf voideren van f 518.—. Waar de aanleg der straat ter plaatse zonder deze strook grond niet mo gelijk is, adviseeren B. en W. den raad den gevraagden oiijs te betalen. Zij stellen mitsdien voor: re. Om niet te aanvaarden van ae hier- voren sub. 1, 2 3, 4 en 5 genoemde eigenaren enkele strooken grond tei gezamen lijke grootte van 1009 M 2. gelegen aan de Dwarsstraat Koningstraat; 2e. aan te kooren van de Wed. M. de Weijers c.s. ilhiei een strookje giond, ter grootte van 74 .2 zeiegen aan de sub. 1 genoemde straat vooi een prijs van f 7. de M.2. De huurders vragen 50 a 60 reductie De huurders van de gemeente-Ianderijen hebben aan den gemeenteraad hef volgende adres gericht: Hooggeacht College. Ondergeteekenden, allen huurders van gemeente bouw- en weiland, verzoeken Uw Ccllege beleefd over het jaar 1931 een reductie van 50 60 op de landhuur te willen toestaan, daar de uitkomsten van het bedrijf veel ongunstiger zyn als over het jaar 1930, waardoor de huurders met den besten wil niet in staat zyn hunne pacht te betalen, en de borgen, die ook een zwaren stryd hebben om door het leven te komen, waarschijnlijk ook niet by machte zijn de pacht te kunnen voldoen. Daar het bedrijf de laatste jaren geen 50 van het loon van een arbeider heeft opgebracht, hopen zij, dat dit een motief vcor Uw College zal zijn, om het verzoek in willigen waardoor zy vrij tegenover de ge meente en borgen komen te staan en hun de moed niet ontnomen wordt om opnieuw vcor hun bedryf land te huren. Hopende, dat hun verzoek Ingewilligd zal worden. Hoogachtend enz. C. VerhorstA. Schoenmaker: Gebr. Duiker; B. Noordmaker; J. P. Stam; P. Liefting N. Bakkum; J. H. Harmeyer; L. Sprangers; N. Commandeur. Uitbreiding der Beverwjjksche Conser venfabriek Verhooging der productie De oudste der conservenfabrieken, welke Beverwijk telt n.m. die der N.V. „Beverwijk- sche Conservenfabriek", wier kantoren en fabrieken aan de Bloksteegen de Breestraat- gevestigd zijn, zal binnenkort een belang rijke uitbreiding ondergaan. Daartoe werd reeds in den loop dezer dagen de oude Direc teurswoning, staande op den hoek van de Breestraat en de Bloksteeg met den grond gelijk gemaakt, teneinde voor de nieuw te stichten gebouwen de noodige ruimte te maken. Wij vonden een der leden van de Directie bereid ons omtrent deze uitbrei dingsplannen nader in te lichten Deze uit breiding trest n.m. niet alleen de aandacht omdat zij in deze tijden van economische depressie op zichzelf reeds als een merkwaar dig verschijnsel mag worden aangemerkt, maar meer nog, omdat de algemeene vrees werd geuit, dat de Breestraat, waarop alles wat Beverwijker is terecht zoo trotsch gaat, door den bouw van een ketelhuis met fa- briessschoorsteen in ernstige mate zou wor den ontsierd. Uit het onderhoud, dat wij met de directie over deze aangelegenheid hadden, bleek in de eerste plaats, dat deze belangrijke uitbreiding haar oorzaak vindt in een reeks van kleine verbeteringen, die om verschillende redenen tot dit tijdstip werden uitgesteld. Bovendien is het artixel geconserveerde groenten vooral in de laatste jaren van een luxe-product tot een, zeer gewild verbruiks- artikel geworden, dat door de populaire prijzen binnen het bereik van bijna iedere beurs is gekomen. De wijze van productie moet daarmede gelijken tred houden, zoo- dat moderniseering van het bedrijf der Bever- wijksche Conservenfabriek zie hook aan de nieuwere toestanden dient aan te passen. Blijkens de plannen zal in de eerste plaats een nieuw Ketelhuis met schoorsteen verrij zen aan de Breestraat, op den hoek van de Bloksteeg. Het tegenwoordige ketelhuis da teert reeds van 1896 en was verouderd, terwijl ook de schoorsteen blijkbaar niet geheel meer was te vertrouwen, omdat de goedkeu ring slechts van jaar tot jaar kon worden verkregen. Het bleek verder, dat het met de ontsiering van de Breestraat wel zal losloopen. Daarvoor staat in de eerste plaats de naam van den architect borg. Het ontwerp is n.m. van architect Ir. A. H. van Roodt, C. B. I., de schepper van de nieuwe P.E.N.-centrale en de Mekog. De 35 M. hooge, achtkantige schoorsteen wordt zoover in de Bloksteeg geplaatst, dat van ontsiering der Breestraat moeilijk kan worden gesproken, omdat slechts een klein deel van den schoorsteen zichtbaar zal zijn. Naast het ketelhuis komt de hoofdingang, terwijl de vijf verdiepingen tellende blikslagerij wordt uitgebreid. In overleg met de Adviescommissie zql de bestaande pui worden uitgebreid en in bak steen worden vernieuwd, waardoor de som bere aanblik van de grijze beton-massa weldra tot het verleden zal behooren. Hier kan dus gesproken worden van een aesthe- tische aanwinst. De oude ingang aan de Blok steeg zal worden dichtgemetseld, waardoor ook aan die zijde een beter aanzien wordt verkiegen. In het midden van het bestaande complex zal een hal van 75 x 30 M. worden gebouwd, waarin alle afdeelingen van de ontvangst tot de conserveering, kunnen wor den ondergebracht. De producten onder gingen tot nog toe de noodige bewerkingen op verschillende verdiepingen, dit zal thans gelijkvloers kunnen geschieden. Door een vernuftig transportsysteem zal het geheele conserveerings-proces veel minder tijd ver gen, waardoor de productie zonder uitbrei ding van personeel, aan merkelijk hooger kan worden opgevoerd. Tenslotte zal aan de Breestraat hef winkelhuis, waarin het Electr. Techn. Bureau van den heer Minkema ge vestigd is, gesloopt worden. Op deze plaats komt een mrij voor de wagens, welke de groenten aanvoeren. Het ketelhuis, dat zal worden ingericht door de N.V. „De Schelde" te Vlissingen, zal reeds in Maart of April van het volgend jaar gereed moeten zijn. De geheele uitbreiding zal echter niet voor de campagne van het volgend jaar gereed kunnen zijn. De Directie hoopt, dat de ver schillende verbouwingen, alsmede de reor ganisatie van het bedrijf vóór den zomer van 1933 haar beslag zullen hebben gekregen. De werken zullen in onderhandsche aan besteding worden uitgevoerd. R. K. Propaganda club. Roomsch front 1 Donderdagavond 15 Oct. zat de gezellig ingerichte St. Jozefszaal propvol- De belangstellenden luisterden allen aann dachtig naar de zeer interessante lezing vae den heer F. Groothuis over „Aan wie d? schuld van den hedendaagschen chaos." Dat die avond een succes was, bewees het donderend applaus en het gevolg was, dat reeds nu vele geestdriftige mannen zich hadden opgegeven als lid van de R. K. propaganda club. J.l. oDnderdagavond werd dan de eerste vergadering gehouden. Kap. Schretlen opende de vergadering met den Christelijken groet en sprak een opwekkend en begeesterend woordje tot de jonge propaganda-leden. Besloten werd dat voorloopig de vergade ringen zullen gehouden worden op Dondei- dagavoni om 7.30 uur in de St. Jozefszaal, Arenisweg Verder werd besproken hoe in de toekomst moet worden te werk gegaan, en wat het doel van deze club is en wal de propagandisten voor de Roomsch-KatholieKe zaak kunnen en moeten doen. Degene, die iets naders hieromtrent wenscht te weten, kan iederen Donderdagavond in de St. Jozefszaal om inlichtingen komen ofwel bij den Eerwaarden heer Kap. Schretien of bij den voorzitter, W. Schuchart, Groenelaan 57, Wijk aan Duin. Wij hopen dat steeds meer mannen, jong of oud, zich opgeven als lid van de propa ganda club d.w.z. lid te zijn van een club, die zich in de allereerste plaats ten doel stelt, door daden, met door fijndoenerij, te toonen dat zij Roomsch Katholiek zijn. Nadat alle aangeroerde punten terdege behandeld waren sloot Kap. Schretlen dez zeer geanimeerde vergadering met den Christelijken groet. R. K. Gymnastiek-vereeniging „Sport staalt-spieren" De eerste week waarin de heeren en jongens (groote) afdeeling op den veranderden oefenavond hebben ge turnd is voorbij, en het Bestuur heeft met vreugde kunnen bespeuren dat dit tot nog toe geen belangrijke nadeelige gevolgen met zich mede heeft gebracht. Doch mochten er eenige zijn zoowel van de heeren als groote jongens afdeeling, die beslist op den Dinsdag avond verhinderd zijn, dat zij dan hiervan mèdedeeiing doen aan hef Secretariaat, Breestraat 130 Door deze verandering kan hef we' gebeuren dat enkele nieuwe leden zich zouden willen opgeven, en daarom hier onder de thans vastgestelde oefentijd voor alle afdeelingen. Voor meisjes van 7 tot 11 jaar Vrijdag's van 4.155 15 ook van 5.15 tot 6.15 en van 6.15 tot 7.15. allen Vrijdag's. Voor meisjes van 11 tot 16 jaar Maandag's van 7.15 tot 8.30 en Zaterdag's van 3.00 tpt 4.30 Voor dames Maandag's van 8.30 tot 10.00. Vooi jongens van 7 tot 11 jaar Donderdag's van 4.30 tot 5.45. Voor jongens van 11 tot 16 jaar Dinsdag's van 7-15 'of 8.30. Voor heeren Dinsdag's van 8.30 tot 10.30. Het Bestuur zag zeer gaarne .met 't 002 op de viering van hei eerste Lustrum, dat he' ledenta. nog wat zou stijgen. Laa' men daarom alten zijn uiterste best doen en zorgen dar zooveel mogelijk elk één nieuw lid mede- neemt. (Gedeelteiyk gecorrigeerd; FOUTIEVE CONCLUSIE Wij betoogden in ons blad van Vrij dag, dat het niet op den weg van het Eerste Kamerlid Blomjous gelegen had, een interpellatie aan te vragen inzake de huidige krisis. Spoediger dan we verwacht hadden is de heer Blomjous teruggekeerd van „de dwalingen zijns weegs': hij heeft van de aangevraagde interpellatie afge zien; het blij-eindend slot heeft zich dus niet lang laten wachten. Maar intusschen heeft „Het Volk" niet kunnen nalaten, het geval-Blomjous volgender wijze uit te spelen: „De heer Blomjous Is een der reac- tionnairsten onder de katholieken. Uit de wijze waarop zijn interpellatie door deze katholieke bladen ontvangen wordt, blijkt wel tot welk een hoogte de tegenstellingen in de katholieke partij gestegen zijn." Wanneer „Het Volk" gewaagt van tegenstellingen in de katholieke partij, bedoelt het blad natuurlijk: politiek- ekonomische tegenstellingen; dit blijkt voor dit geval ten overvloede nog daar uit, dat het blad den heer Blomjous aanduidt als „een der reactionnairsten onder de katholieken". Maar, zoo merkt „De Morgen" terecht op: de politiek-ekonomische inzichten van den heer Blomjous hebben pre ciesniets te maken met de beoor deeling van zijn jongste optreden ln de Eerste Kamer. Hier is alleen maar de vraag ln het geding, of de Eerste Kamer haar plaats als instantie van revisie wel kent, In dien ze toegeeft aan een soort van con currentiezucht en een Minister geheel noodeloos wil laten herhalen, wat hij pas ln de Tweede Kamer heeft gezegd over het krisisbeleid. Dat heeft met „reactionnair" of „voor uitstrevend" niets uit te staan. En „Het Volk" maakte in zijn zucht, tegenstellingen te ontdekken in een niet-bevrlende partij een leelijk fou tieve conclusie. Wanneer „Het Volk" weer eens op partij-tegenstellingen uitgaat, Iaat het dan voortaan dichter bij huis blijven! R. K. Zangvereeniging „Beverwijk" Naar wij vernemen zal voor het as. winterconcert van de R. K Zangvereeniging „Beverwyk", dir. de heer Leo Pielage, het programma dit maal voor een groot gedeelte aan werken van den Weenschen walsenkoning Joh. Strauss ge- wyd zyn. Als voornaamste composities zullen worden uitgevoerd twee zijner meest bekende walsen, njnJ. „An der schonen blauen Do- nau" en „Geschichten aus den Wienerwald", beide met orkestbegeleiding. Het orkest zal voor deze gelegenheid zyn samengesteld uit léden van het bekende „Concordia-orkest" uit Velsen en uit enkele Beverwyksche musici. Het bestuur der zangvereeniging heelt ver der reeds voorbereidingen getroffen voor de opvoering van een Beverwyksche revue, waar aan het geheele koor zal kunnen medewerken. Naar men ons mededeelde is de vervaardi ging van den tekst opgedragen aan onzen plaatsgenont den heer Joh. N. Tromp, terwijl de verzorging der aankleeding en decoratie door den heer Gerard Langenüyk zal geschie den. Men zal zich herinneren, dat deze heide heeren vorig jaar ook een belangrijk aandeel hadden ln de samenstelling van de Jubileum revue der M. T. S., welke tweemaal achtereen in den Haarlemschen Stadsschouwburg voor het voetlicht werd gebracht. De muziek voor deze nieuwe Beverwyksche revue zal worden gecomponeerd door den dirigent den heer Leo Pielage. WEER IN DE VAART Van de trawlers welke in het begin dezer week door de V.E.M. uit de vaart werden genomen, gaan er de volgende week weer eenige naar zee. K. van Pel Sr. f Gisternacht is alhier Overleden de heer K. van Pel Sr. in den ouder dom van 81 jaar. Met hem Is de oudste vlschhandelaar in IJmuiden heengegaan. De teraardebestelling zal plaats vinden op de begraafplaats Westerveld Maandagmiddag na aankomst van trein 14.10. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zyn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Nöod maakt vindingryk, doch de liefde maakt milddadig. Als bouwpastoor moet Je voortdurend op middelen zinnen om de toe komstige kerkekas een beetje op dreef te helpen. Zoo herinnerde ik my uit myn eer ste kapelaans jaren te Sassenheim den kerk- bollenakker. „Kerkbollen" wat is dat voor een product? Laat ik dit voor U, lezer en lezeres in t kort verklaren! 't zyn geen zoute-, geen oliebollen, maar eenvoudig bloembolletjes, die de vrygevige kweeker of bloemist gratis wegschenkt om ze te planten op een bepaald stukje grond, den z.g. kerk- akker. Zoo'n kerkbollenakker mooten we ook in de nieuw op te richten parochie hebben. Eh vol optimisme trek je er dan weer op uit. Gelukkig hebben enkele toekomstige paro chianen zich bereid verklaard een commissie te vermin, teneinde deze zaak v*-ii elkaar te brengen. Het zijn de heeren: J. Oort- huysen, Overbiltweg 9; Corn. Böhm, Voor plaats 35; Jan Böhm, Slaperdijkweg 48 en Nic. Handgraaf, Ter Burgstraat 39. Zy vor men de z.g. Bloembollencommissie. Wanneer deze heeren namens den Bouwpastoor een beroep doen cp de toekomstige parochianen, om in natura hunne gaven te offeren voor den Kerkbollenakker, dan hoopt hy, dat 't spreekwoord uitkomt: „de liefde maakt miid- dacl'g" en allen m ruime mate <MU«n reven. K'.t planten en bewerken van den grend U in handen der yverige commissie. Mogen dus de nieuwe Kerkbollen voorspoedig groeien en bloeien, Om volgend jaar een rijke opbrengst of te leveren in den Ieegen brandkast van den Pastoor zonder kerk. A. F. J. GOOSSENS, Zusterhuis „St. Catharina" pr. Ryksstraatweg 317, Haarlem-Noord. Gironummer 52458.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 14