Gemengd oJ^ieuws Loonsverlaging ROGGEVEEN*» DE GRAAFF'S MEUBELHUIS DE GRAAFF'S MEUBELHUIS GOEDERENHANDEL MELLONA HONING N.V. Bijenstand Mellona, v.h. de Meza, Santp. De Int. Kamer van Koophandel en de krisis Werkloozenzorg te Heemstede Tropische Visschen v. MILLIGEN Adverteert in dit blad WILT U BEZUINIGEN STEGEMAN \m Co. - DEVENTER - Anno 1865 DoodeJijk ongeluk op een bouwwerk Een vrouw met kind verdwenen Vergiftiging door chocolade? RECHTSZAKEN SPORTEN WEDSTRIJDEN FrankrijkNederland WIELRIJDEN PAARDENSPORT STADSNIEUWS oMUZIEK Ledenconcert H. O. V. UIT DEN OMTREK VELSEN LISSE BEVERWIJK HEEMSTEDE <««1 ENGELSCH - HEEFT U JTOF WEGENS AANST. VERBOUWING ONDERHANDSCHE VERKOOPING VAN EEN GROOTE PARTIJ EIGENGEM. MEUBELEN ERNSTIGE WAARSCHUWING DIT IS ONZE KRACHT I BIJ DE CONCERTZAAL, L. BEGIJNESTR. 6-9 VOETBAL een pracht product, nieuwe prijzen zijn Kilo 0.90; Kilo 0.50. I 18-jarige arbeider het slachtoffer Gistermiddag heeft op een bouwwerk aan den Bredascheweg te Tilburg een doodelijk ongeluk plaats gehad bij het verschuiven van een grooten cementen putring. De 18- jarige J. L. M. van Boxtel, wonende Oude Langstraat aldaar, is in den ring gaan staan om aan de binnenzijde mede te duwen. Plot seling brak de ring en Van Boxtel kreeg een groot stuk cement op het hoofd. De jonge man was op slag dood. Het ongeluk met een revolver Slachtoffer overleden De vrouw, die in een woning aan de Tulpstraat, te Amsterdam, door een kogel uit een revolver was getroffen, welk on geval was geschied, doordat haar zoon, bij wien zij op visite was, een revolver schoon maakte, zonder te weten, dat deze geladen was, isaanhargevolgencmfwy gT.eKzc was, is aan haar verwondingen overleden. Nasporingen tot heden vruchteloos Op 9 September jJ., des avonds circa 9 uur, werd te Rijswijk (Z.-H.) door de moe der een jongetje genaamd Jan van Sinte maar. ensdijk, gebcren te Leiden den 27en Augustus 1931, afgestaan aan een zich noe mende mevrouw Domhoff, zonder dat de voogdijraad te 's-Gravenhage daarvoor toe stemming had verleend. De vrouw liet zich met hetkind in der, avond van 9 September jJ. per taxi-automo biel naar het Station Staatsspoor te 's-Gra- venhage rijden, waar zij even voor den trein, welke te 22.20 uur naar Utrecht vertrekt, aankwam, zoodat zij mogelijk met dien trein is medegereisd. Verdere nasporingen van die vrouw en het kind bleven vruchteloos. Het signalement van de vrouw luidt: Leeftijd circa 40 jaar, gewoon postuur, middelmatige lengte, bleek, vermoedelijk ge poederd aangezicht, bruine oogen; in boven kaak twee gouden tanden. Zij was gekleed in grijzen mantel, bruinen hoed met twee groote blauwe kralen of steenen, bruine vos- bont. Zij beweerde dat haar ech'genoot zich be zig hield met kankeronderzoek en dat zij zelf wel boeken schreef. Het kind was gekleed in wit wollen pakje en dito mutsje en gewikkeld in molton- en blauw wollen dekentje. Personen, die omtrent de vrouw of het kind inlichtingen kunnen verschaffen, wor den dringend verzocht hiervan zoo spoedig mogelijk mededeeling te doen aan de plaa'- selijke politie, dan wel aan de politie te Rijswijk (Z.-H.), telefoon Den Haag 118888. Een wagonlading in beslag genomen Op het grensstation Herzogenrath, bij Kerkrade, hebben beambten een bedrog op groote schaal ontdekt. Bij het onderzoeken van een wagon tarwe, bestemd voor Neder land, bleek, dat van de 94 zakken, er slechts 12 met tarwe waren gevuld. In de overige bevond zich kolenasch. In enkele zakken bestond de bovenste laag uit tarwe. Blij kens den vrachtbrit?f en de declaratie, be stond de heele lading, ruim 9000 kilo uit tarwe van goede kwaliteit en van Duitscnen oorsprong. Alles is in beslag genomen. E. M. O. S. begint zich weer te roeren Het eeuwigdurend steenzetters-conflict te Amsterdam. Gedurende eenige maanden hebben de EJM.OJS.-mannen te Amsterdam zich tegen over de Katholieke steenzetters hebbelijk ge dragen. Er was voor de twee groepen vol doende werk, dus tijd om hinderlijk te zijn hadden de EM.O.S.-mannen niet. Hierin schijnt weer verandering gekomen te zijn, want sinds eenige dagen worden onze men- schen weer lastig gevallen, en Dinsdag wer den zij op den Slatuinenweg weer ernstig gemolesteerd, toen ze materiaal gingen ha len. Er is dan ook weer besloten, om onder politie-toezicht te gaan arbeiden. Inbreker in de val geloopen 20-jarig jongmensch aangehouden Toen gisteravond de bewoner van het oer. ceel Karperstraat 27 te A'dam thuiskwam, deed hij de minder aangename ontdekking, dat in de kamers verschillende kasten wa ren opengebroken, terwijl op de tafel een geopend geldkisty; stond. Toen hij z'n slaap kamer binnenging, stond hij plotseling te genover een hem onbekenden man. De be woner van het huis verloor zijn tegenwoor digheid van geest niet, hij rende de trap af en trok de deur achter zich in slot. De po- lotie van het bureau Overtoom werd gewaar schuwd, doch toen deze een onderzoek in stelde, bleek de inbreker aan den achter kant door een raam ontsnapt te zijn, in de zich daar bevindende tuinen. Onmiddellijk ging de politie er toe over de omgeving af te zetten en de tuinen te doorzoeken, met het gevolg dat een uur daarna een persoon werd aangehouden, die zich verborgen hield in een tuin aan de Pieter Lastmankade Het bleek een 20-jarig persoon te zijn zonder be trekking en vermoedelijk uit Arnhem afkom stig. Geld of andere waarden werden op hem niet gevonden Hij is aan het bureau Overtoom ingesloten. Diefstal te Hoogezand Twee verdachten gearresteerd Op verzoek van den opperwachtmeester der marechaussée 't Hoogezand, heeft de recherche te Groningen aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld, een colporteur en ook een reizenden koopman, beiden te Groningen gedomicilieerd, verdacht van inbraak, gevolgd door diefstal van een som gelds te Hoogezand. Twee jongens onwel geworden Van een gezin in de Kanaalstraat te Am sterdam zijn twee jongens na het eten van een stuk chocolade, dat zij van een familie lid hadden gekregen, onwel geworden. De G.G. en G.D. die gewaarschuwd werd achtte overbrenging van de knapen naar het Wil- helminagasthuis noodzakelijk Vermoedelijk heeft men te doen met een geval van cho coladevergiftiging. Naar de herkomst van de chocolade wordt een onderzoek ingesteld. Benauwde oogenblikken De trein helde over De reizigers in den trein, welke omstreeks half 2 uit de richting Zwolle aan het station Groningen arriveert, hebben gisteren vlak bij de plaats hunner bestemming eenige be nauwde oogenblikken beleefd. De trein helde op een gegeven oogenblik zoozeer over dat men bevreesd was voor een ongeluk. Bij informatie werd medegedeeld, dat van eenige fout in de rails, zooals men veronderstelde, geen sprake was. Wel heeft de machinist van den betreffenden trein te gen de dienstvoorschriften gehandeld en har der dan waartoe hij in de gegeven omstan digheden gerechtigd was door den wissel ge reden. SOCIAAL LEVEN Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters Algemeene vergadering te Rotterdam De jaarlijksche algem. vergadering van den Ned. R. K. Bond voor Ziekenverpleegsters, zal dit jaar gehouden worden op 29 October te Rotterdam, :n een der zalen van de Dier gaarde, aanvang om II uur precies. De vernieling van „De anatomische les" Voorwaardelijke straf opgelegd De vierde kamer van de Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde heden den werk- loozen boekbinder, wegens vernieling van het schilderij van Rembrandt „De Anato mische les", tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Het O. M. had 1 jaar gevangenisstraf ge- eischt. Vootbalenthousiasten, die van plan zijn het Ned. Elftal eind November naar Parijs te vergezellen kunnen door tusschenkomst van den K. N. V. B. plaatsbewijzen bekomen. De prijzen bedragen: Loges: A. Eeretribune, Vak 5 f 4.20; B. Eeretribune Vak 3 of 6 f 4.20; C. Marathon tribune, Vak 21 f 3.70; D. Marathontribune, Vak 20 en 22 f 3.70. Overdekte Tribune: E. Eeretribune, Vak 5 f 3.70; P. Eeretribune, Vak 3 of 6 f 2.70; G. Eeretribune, Vak 2 of 7 f 1.70; H. Eere: tribune, Vak 1 of 8 f 1.20; K. Marathontri bune, Vak 21 f 3.20; L. Marahontribune, Vak 20 of 22 f 2.70; M. Marathon tribune, Vak 19 of 23 f 1.70; N. Marathon tribune, Vak 18 of 24 f 1.40; O. Marathon tribune, Vak 17 of 25 f 1.20. Bij het bedrag moet f 0.25 voor aangetee- kende zending worden gevoegd. Adres K. N. V. B. is: v. d. Spiegelstraat 21, Den Haag. De Zesdaagsche van Montreal Piet van Kempen tweede De eerste „zesdaagsche" van het nieuwe seizoen werd in Amerika te Montreal ge houden. Het koppel Peden—Lepage werd win naar met een puntental van 1148. Het kop pel, gevormd door den Nederlandschen ren ner Piet van Kempen en Audy veroverde de tweede plaats. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. PedenLepage 1148 punten. Op een ronde: 2. P. van KempenAudy 772 punten. 3. H. Hodder—Zach 427 punten; 4. Gachon— Defilippo 400 punten. Op twee ronden: Crossley—Baggio 827 punten. 6. R. Boogmans —Rijs 427 punten. Op vier ronden: 7. Demp- seyFielding 750 punten. Kortebaan-draverij te Bakkum Op Donderdag a.s. des middags te 12 uur zullen te Bakkum (N.H.) handicap Korte baan-draverijen worden gehouden. Negen en twintig van de snelste dravers zijn ingeschre ven. De baanlengte bedraagt 325 Meter. De wedstrijd vindt plaats volgens het reglement van de Koninklijke Nederlandsche Harddra verij- en Renvereeniging. ZWEMMEN Haarlemsch ZeventalLeidsch Zevental Het Haarlemsche zevental dat op het zwemfeest van „Zignea" a.s. Donderdagavond In Stoop's Bad tegen het Leidsche zevental zal spelen ls door de Waterpolo-commissie van den Haarlemschen Zwembond als volgt samengesteld: A. Boeree (H.V.GBJ; A. J. Braam (H.P.C.); H. J. Leijenaar (H.P.C); F. W. Molenaar (HP.C.); C. Zeeman (Haarlem); J. Kooyman (H.P.C.); A. Liezenberg (Haarlem). J. Ultendaal en L. Kohier (beiden H.P.C.) Waren verhinderd. Het oordeel van den bestuursraad De Internationale Kamer van Koophan del publiceert als resultaat van de dezer dagen gehouden zitting van den bestuurs raad een mededeeling. waarin o. a. het vol gende wordt gezegd: In verband met de toenemende onzeker heid der valuta en de tekorten op de be grootingen, was de zitting van den bestuurs_ raad van bijzondere beteekenis. Algemeen werd de dringende noodzake lijkheid erkend, het nationaal belang onder geschikt te maken aan het internationaal belang. Zooals door een vertegenwoordiger van de Vereenigde Staten werd verklaard, is het de taak der regeeringen tot herstel van de veiligheid en het vertrouwen in ds wereld, de internationale samenwerking met een daad te bewijzen en wel door een politiek, die voorziet in ontwapening, schrapping van ails niet onvoorwaardelijk noodzakelijke regeeringsuitgaven, daling der belastingen, tot een zoo laag mogelijk niveau als noodig is voor het in evenwicht houden der begrootingen, definitieve rege ling van de schulden-problemen tusschen de staten, herstel van stabiliteit der valuta en van den normalen loop van het interna tionale credletverkeer en het voeren van een economische politiek, die, rekening houdende met de huidige behoeften van elk land ten slotte leidt tot een vrijere inter nationale beweging der menschen en tot een vrije uitwisseling van goederen, kapitaal en arbeid. Uit de besprekingen is gebleken, dat de goudbeweging de «erstoring van het even wicht in den handel niet kan voorkomen. De bestuursraad erkent de waarde van moratoria, welke evenwel slechts tijdelijke oplossingen zijn. De leiders der regeeringen moeten daarom volledige vrijheid hebben om een bevredi gende regeling voor den tijd na afloop van de moratoria tot stand te brengen. Zoo lang nog eenige lanaen vrij blijven van den gouden standaard, bestaat het gevaar van inflatie. De valsche voorstellingen van de voordeelen eener inflatie, moeten worden bestreden. De commissies van de Internationale Kamer van Koophandel zul len zich bezig houden met voorstellen tot bevordering van regionale economische overeenkomsten met het doel, tot verlaging der tarieven te komen. De commissies zullen voor 15 December rapport moeten uitbrengen. Soliste: Annie Woud (zang) Ofschoon we nog in den loop van dezen zomer in de afscheidsconcerten van Van Beinum een geheelen Beethoven-cyclus kon den bijwonen, toch hebben we ook dezen avond weer vol eerbiedige bewondering ge luisterd naar een dier onsterfelijke werken, die, tijd en mode trotseerend, de menschheid zullen blijven boeien: schoonheid die onver gankelijk is! Want dat is ook deze tweede Symphonie van den Weenschen meester, de D-dur, om streeks 1802 te Heiligenstadt door Beethoven geschreven, toen de doofheid onafwendbaar van den genialen man een eenzame figuur in de Weensche samenleving had gemaakt. In deze muziek beluisterden wij den triomf van de muzikale ziel op het smartelijk ge folterde vleesch; alles is hier natuurliefde, humor, levensvreugde ondanks alles, zonnig heid, echt, warm en overtuigend; hier kijken we in de ziel van een wel eenzaam, maar toch levensblijen mensch. Doch tevens be speuren we hier de sterk gegroeide meester schap over de materie, over de techniek. Met groote toewijding en van liefde voor het opus getuigende geestdrift heeft Frits Schuurman deze tweede Symphonie met zijn musici vertolkt. Tot in détails was alles af gewogen en geëgaliseerd, gehouden in een volkomen evenwicht der instrumenten-groe pen, delicaat van belichting en fijn door zichtig in alle geledingen uitgewerkt. Slechts hier en daar hadden we een wat sterker contrast verwacht, maar het geheel heeft ons toch in zeer nooge mate bevredigd en blij kens het herhaalde applaus ook de aan wezigen. In eerste uitvoering ging voor dë pauze een cantate voor altsolo en orkest van vader Haydn: „Ariadne auf Naxos". De niet geringe dunk, dien Haydn zelf van zijn talent als dramatisch componist had, bleek op goede gronden te steunen. Want deze cantate, en zeker, zooals ze door Arrnie Woud werd voorgedragen en door het orkest werd geïnterpreteerd, was inderdaad van groote dramatische kracht. De oorspronke lijke manier waarop Haydn hier het een zame eiland en de eenzame, verlaten vrouw schildert, is van een zeer sterke werking. Annie Woud zong de omvangrijke partij met, op een enkele moment na, ontroerenr mooie voordracht en dictie, met een groo en in het hoogere register steeds aan glans winnend geluid, al boet daarom haar zoo fraaie altgeluid eenigszins in aan warmte en donkerte, 'n Enkele toonlooze e kreeg nog te veel klank en vooral een te groot en „scherp" accent, zoodat ze tot een werd, wat echter vooral opviel In „La Captive" van Berlioz, dat zij na de pauze zong. Haar voordracht echter wordt steeds bezonkcner en dieper, en zoo werd ook dit laatste opus, op een kleine mislukking na in het laatste couplet, met groote intelligentie en leven digheid vertolkt. Haar prestaties van dezen avond werden blijkens het telkens herhaald applaus op hoogen prijs gesteld en van deze plaats brengen ook wij haar nog onze hulde voor de oogenblikken van groote ontroering ons in beide nummers geschonken. De heer Sohuurman leidde het orkest uit nemend en deze samenwerking leidde dan ook zeker mede tot het grcote succes dat de zangeres er mee behaalde, en waarin ze allen hartelijk liet deelen. De tweede concerthelft was verder geheel aan Berlioz, den geweldenaar, gewijd. Bij de door het H. O. V.-orkest reeds meermalen uitgevoerde „Carnaval Romain" noteerden we de zeer fraai geblazen hobo-solo van het prachtige Andante, onmiddellijk inzettend na de forsche inleiding. Uit „La Damnation de Faust" kregen we voorts in een piquante, zeer precieuse ver tolking nog te hooren het Menuet des Follets en het Ballet des Sylphes, waarvan het pp- slot bijzonder geheimzinnig en fijn van wer king was, en de met bravour gespeelde Mar- che Hongroise. Hier, zooals bij de Carnaval Romain-ouverture vonden we de blazers wat al te sterk domineeren, hoe stevig de strij- kersgroepen zich ook weerden. We zouden best, zoo dunkt ons, nog een aantal goede strijkers kunnen gebruiken. Maarin deze tijden! J. S. Als de bewoners afwezig zijn Inbraak in een villa te Aerdenhout Zondagavond tusschen 7 yt en 11 uur, toen de bewoners afwezig waren, heeft men zich toegang verschaft tot de villa van den heer S. aan de Westerlaan 7 te Aerdenhout, door van de keukendeur een ruit te verbreken. Vermist worden eenige koffers linnengoed en eenige gouden sieraden. Door de Bloemendaalsche politie is een uit gebreid onderzoek ingesteld. Gemeenteraad Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. De raad was voltallig. De nieuwe parochiekerk te Santpoort. De Zeereerw. heer A. F. J. Goosens, die belast is met de stichting van een nieuwe parochie te Santpoort, heeft aan het gemeente bestuur van Velsen verzocht, hem te ver- koopen, ten behoeve van de stichting van een R. K. Kerk, een gedeelte bouwterrein, ter grootte van ongeveer 4000 M2., liggende aan de Frans Netscherlaan te Santpoort, voor den prijs van f 4.50 per M2. B. en W. van Velsen kunnen zich hier mede vereenigen en stellen den raad mits dien voor, tot den verkooo over te gaan. De heer VAN WOENSEL (Comm.) ver klaart dat hij in het algemeen tegen grond- verkoop is, maar zeker, wanneer het gaat om de stichting van een opiumkit. De VOORZITTER verzoekt den heer v. Woense! dergelijke uitdrukkingen niet te bezigen. Spr. merkt op dat de heer v. Woen- sel hier gerespecteerd wordt en dat hij zich onder menschen bevindt, van wie de onder havige inrichting heilig is. Dan brengt het fatsoen mede, dat hij zijn medeleden niet op een dergelijke manier grieft. De heer VISSER acht den prijs te laag. Hij blijft beneden den kostprijs. De heer v. HEIJSM vindt nit niet erg. De omliggende grond wordt er waarde voller door. De heer VERMEULEN dankt den Voor zitter voor de woorden van protest tegen de uitlating van den communistischen afgevaar digde. Spr. wijst er verder op, dat de ge meente deze grond nooit had moeten koo- pen. Nu er een groot stuk van wordt verkocht, juicht spr. dit toe, ook al is de prijs een weinig onder den gecalculeerden kostprijs. De heer MAAS brengt ook een woord van dank aan den Voorzitter voor zijn pro test. De VOORZITTER Maar dat spreekt toch van zelf De heer MAAS wijst er dan op, dat ook particulieren grond tegen gereduceerden prijs geven voor de stichting van scholen b.v. Rondom dit officieel gebouw zal de grond in waarde stijgen. De heer VAN WOENSEL verklaart dat hij de kerk niet anders kan noemen. Als de spr. wederom dergelijke uitdruk kingen gebruikt, roept de Voorzitter hem tot de orde en waarschuwt tegen een herhaling. Want dan zullen sterkere maatregelen volgen. Het voorstel van W. en W. wordthierna aangenomen met 8 stemmen tegen. LISSER BILJARTKRING De volgende vereenigingen hebben reeds ingeschreven voor de competitie van den „Lisser Biljartkring": Excelsior, L. U. T. O., V. I. O. S„ alle te Lisse; O. N. A., Hillegom; Studio, Noordwijkerhout Het programma is als volgt: Donderdag 29 October: Excelsior IV. I. O. S. I. Maandag 2 November: Excelsior IIStu dio II. Dinsdag 3 November: V. I. O. S. IIStu dio III. Woensdag 4 November: Studio IO.N.A. I. Maandag 9 November: O. N. A. IExcel sior I. ALG. R. K. PROPAG4NDACLUB Roomsch front Propagandist zijn van welke organisatie ook, wil zeggen, vrije oogenblikjes opofferen. Ja, zelfs heele avonden! Maar zijn deze, aan rust en nietsdoen onttrokken uren weg? Is het geen ontspanning, een deskundige te hooren spreken over onderwerpen en plan nen, die ook voor U van het grootste belang zijn? Donderdag a.s. (7.45 uur, St. Jozefzaal, Arendsweg) is er een groote vergadering be legd, waarop de heer Wely zal spreken over „De Bazuin". Entree vrij. Daar onze propagandaclub „algemeen" is, d.w.z. zich bewegend op godsdienstig, sociaal en charitatief terrein, is het ons een vreugde den heer Wely bereid te hebben gevonden, over zijn apologetische actie te spreken. Nogmaals richten wij onze vriendelijke uitnoodiging tot de velen, die ons streven met belangstelling volgen. Wij vragen niet '00zeer Uw hooggewaardeerde goedkeuring als wel Uwe werkdadige medewerking. In- usschen: wij bouwen. Vooruit! DE ÏIEEMSTEEDSCHE DREEF B. en W. schrijven aan den raad: Nadat de Kroon haar goedkeuring had verleend aan het raadsbesluit ot onteigening van aan H. Nieuwenhu'zen, bloemist te Haarlem, toebehoorenden grond, bestemd voor doortrekking van de Heemsteedsche Dreef hebben wij andermaal getracht dezen grond bij minnelijke overeenkomst te verkrijgen. Deze nadere onderhandelingen hebben tot een gunstig resultaat geleid. Nieuwenhulzen verklaarde zich n.l. bereid dezen grond, ter oppervlakte van 1622 M2 aan de gemeente te verkoopen voor een koopsom berekend tegen 4.per M2 en een bedrag van f 3512.als vergoeding voor de door hem In verband met de overplaatsing van zijn bedrijf te lijden persoonlijke schade. B. en W. vragen nu machtiging: Van H. Nieuwenhuizen, voor de gemeente te koopen een perceel grond en water, gele gen in en nabij de geprojecteerde Heemsteed sche Dreef, ter oppervlakte van 1622 M2, voor een koopsom van 6488.en een bedrag aan persoonlijke schade van 3512. Voor Maatschappelijk Hulpbetoon? B. en W. schrijven aan den Raad: In de raadsvergadering van 13 October 1931 werd bij de ingekomen stukken mede deeling gedaar van een schrijven van den heer J. Koper namens het bestuur der groep „Losse Werklieden" van den Centralen Bond van Transportarbeiders waarin wordt ver zocht te besluiten om met het cog op de heerschende eris's en als gevolg daarvan groote werkloosheid van langen duur, om de steunregeling ?co soepel mogelijk toe te passen door bijv. niets van den steun in mindering ta doen brengen als de betrokken werklooze slechts één dag in een week werk heeft kunnen verrichten. Verder om den kin dertoeslag, v/elke nu eerst bij het tweede kind wordt verstrekt, voor alle kinderen beneden den bepaalden leeftijd te doen verstrekken. Naar aanleiding van dit schrijven deelde de voorzitter mede, dat burgemeester en wet houders voorstellen dit schrijven in hunne handen te stellen en het daarna ter kennis te brengen van het bestuur van Maatschap pelijk Hulpbetoon als zijnde het aangewezen inst tuut belast met de ondersteuning van werkloozen, zich hierbij beroepende op het schrijven van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland d.d. 4 Juni 1930, no. 203, waarmede de Raad zich bi) de vaststelling van de gemeentebegooting voor 1930 heeft vereenigd. Aangezien een aantal leden z'ch hiermede niet kon vereenigen, werd het voorstel inge diend deze belangrijke aangelegenheid in een volgende vergadering opnieuw aan de orde te stellen, terwijl door de heeren Disselkoen er. de Tello de navolgende motie werd inge diend De Raad, van oordeel, dat het wenschelijk is, a. dat aan werkloozen de vastgestelde kinderbijslag ad 1.wordt toegekend voor alle kinderen beneden den 14-jarigen leef tijd; b. bij het In mindering op de uitkeeringen brengen van de helft der eigen inkomsten van de werkloozen, de eerste 10.niet in aanmerking te nemen; c. een brandstoffentoeslag aan de werk loozen te verstrekken. Wanneer wij hierover prae-advies uitbren gen meenen- wij evenwel geen ander stand punt te kunnen innemen dan reeds is mede gedeeld bij de behandeling van het aange haalde verzoek van den heer Koper, n.l. dat deze aangelegenheid behoort tot de com petentie van Maatschappelijk Hulpbetoon. Ofschoon wij toegeven, dat de strekking van deze motie ons n et in alle opzichten verwerpelijk lijkt, moeten wij er nadrukkelijk op wijzen, dat het niet ligt op den weg van den raad als zoodanig, met meerderheid van stemmen aangenomen uitspraken aan de Instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon toe te zenden. Daarvoor is voorloopig geen enkele reden. Dit wil evenwel n et zeggen, dat individueele verlangens of wenschen niet in den raad zouden mogen worden naar voren gebracht indien daarbij de grenzen der welvoegelijkheid worden in acht genomen. Wij zijn er van overtu'gd, dat het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon, waarin alle standen der burgerij zijn vertegenwoor digd, volkomen door zijn werkzaamheid op de heogte is van de nooden en behoeften der ingezetenen, alsmede van hen die werkloos zijn en daaraan ook volle aandacht zal blij ven schenken. Niet gaarne zouden wij ongewenschte con flicten willen uitlokken met deze instelt ng, die nog slechts kort geleden door den raad is gesticht en wier leden het volle vertrouwen genieten. In verband hiermede adv'seeren wij uwen raad deze motie niet aan te nemen en stel len u nogmaals voor het schrijven van den heer Koper in onze handen te stellen ter doorzending aan het bestuur van Maatschap pelijk Hulpbetoon. kan oorzaak zijn dat U geen kans ziet langer contant te koopen. Wij leveren U gaarne Dekens, Kachels, Haarden, Mantels, Japonnen, Winterjassen, Regenkleeding, ^nz. op termijn. f 100.— betaalbaar m. f 10.— p. m. f 150.betaalbaar m. f 12.50 p. m. f 200.betaalbaar m. f 15.p. m. Absoluut scherpe prijzen. Smedestraat 7, Haarlem Trompstraat 6 en 8, IJmuiden. TELEFOON 11152 Maanvisschen P- P- f 2. Platy's (rood) p. P- f 0.70 Betta Splendis P- P- 1- blauw en groen, o.a. Dania Osciliffers, enz. Verder groote sorteering koudwater- visschen - Planten - Vischvoeders enz. Tropische Aquaria vanaf 6.50. GIERSTRAAT 36—40. TELEFOON 14228 HAARLEM. HANöcLSCOrtHESPONDENI It Opleiding voor praktijk- I examens door Engelschman. tevens examinator tn Handelscorrespondentie. Clubjes f 5,—- per maand Ook con versatielessen. Vraagt prospectus. Dhri Cunningham Moore p.p.TCom UW! Prans Holsstraal 1 colbcost. n. maat met fournituren 20 en 25 Keeren 15 Mantel, costuum naar maat 18 en f 20, MULLER. Joh de Breukstraat I. en toch het beste bij Uw stamppot? Eet dan de ECHTE GELDERSCHE ROOKWORST. Prijs veel lager. Kwaliteit als van ouds bekend. Let op het loodje met firmanaam BIJ DE CONCERTZAAL. (Afd. particuliere verkoop) om contant geld. Geh. veerend salon-crapaud-ameublement 75.—; eiken dressoir, 1.50 M. breed, 2 opgaande kasten, ingeb. theevitrine, 2 opstaande zijden met 2 laden, groote spiegel en open ruimte voor pronkkastje 45.dito met toogspiegel 34.90; syst. Aupingmatras, 2-deelig 11.50, met 20 jaar garantie; dames- en heerenfauteuils 12.50; gebeeldh. 2-pers. zwaar ledikant f 14.50; boekenkasten vanaf 6.prima 2-pers. 6-deelig damast bedstel 32.50; complete eiken moderne eetkamer, zeer mooi dressoir, dito ameublement, ook de rug met moquette gestoffeerd en zeer zware tafel, samen 102.—, modern 2-kleurig salon-punt-crapaud-ameublement, vochtecht 98.een groote partij eiken kapstokken vanaf 1.50 (5-haaks)pracht eiken dressoir met toogspiegel en 3 diepe laden 24.(a'leen op bestelling) Q. A. Chippendael Chesterfield ameublement (vochtecht) iets aparts 145.—; Q. A. waaier-ameublement (vochtecht) ook de rug veerend vanaf 98.verder groote partij spiegels, eet-, schuif- en salontafels, schilderstukken, linnen- en boekenkasten, rook- en heerenfauteuils, club- en tontafels, enz. enz. Wij handelen niet in vereeniging, dus behoeven onze verkoopprijzen niet te belasten met loon Directeur en kosten voor zijn auto, plus winst voor een stelletje geldschieters. Vraagt uw vrachtrijder, vraagt uw vrienden, vraagt vakmenschen, vraagt onze buren, welke dagelijks groote vrachten zien weg brengen, vraagt duizenden van onze geachte cliënten in en buiten de stad. Zij zullen zeggen: de GRAAFF'S MEUBELHUIS is de koning der meubelen. Dit hebben wij verkregen door ons 18-jarig zaken doen, de recomman daties van ontelbare cliënten, goed geschoold personeel, onzen contanten inkoop (terwijl anderen op drie maanden moeten koopen). Onze toon zalen zijn vrij te bezichtigen en kunnen de grootste en meest gesor teerde van Haarlem genoemd worden. Kolenasch in plaats van tarwe

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6