a GRETA DE BRUIJN Voor don Winter: STANDEN Blauw-WitD. F. C. 12 FeijenoordV. U. C. 21 A. D. O.Xerxes 12 V. S. v.—H. F. C. 1—0 SPORTMAGAZIJN Reserve Ie Klasse H. F. C, IIBlauw-Wit II 34 4e Klasse AFD. I z z z z z z z z z A. F. C. IIHaarlem II 13 2e Klasse W. F. C.Bloemendaal 01 Bloameodaai speelde met één invaller voor V. V. A.Kinheim 20 HaarlemDe Spartaan 80 V. V. A.Kinheim 20 ZeeburgiaE. D. O. 24 Reserve 2e Klasse Alcmaria Victrix IIR. C. H. II 2-1 „Natuurlijk. Jij doet alles altijd half." 3e Klasse KennemersHollandia 3—-0 Kasteleinsclub,„Ons Genoegen" Het aftreden van den heer Hirschman De Roode DuivelsLonden Weinig aantrekkelijk was ook dezen Zon dagmiddag de wedstrijd, waarin Blauw Wit uitkwam tegen een elftal, dat volgens den stand van voetbalzaken in afdeeling II tot de sterkste clubs moet worden gerekend, dat althans in deze ontmoeting geen aan spraak op deze betiteling mocnt maken. Want een elftal, dat in hooger regionen thuishoort verwacht men meer dan een spel, dat het goede middelmatige nauwelijks over. schreed. Hoogstens zouden we mogen ver tellen dat de linkervleugel van D.P.C. snel en gevaarlijk was, dat de middenlinie beter achter de voorhoede sloot dan bij Blauw Wit. Systeemloos was het spel der Zebra's; DJ?. C.'s achterhoede kon gerust eens weifelen zonder direct gevaar te loopen op handige wijze door den Amsterdamschen aanval te worden gepasseerd. Het bleef bij de gasthee- ren een speculeeren op toevallige kansen. De nieuwe middenvoor Giersbergen toonde zijn goeden wil om op deze moeilijke plaats beter werk te doen dan zijn voorganger, doch zijn spel mist nog routine en afwer king. Hoewel D.F.C. 'n technisch beter ver zorgde partij voetbal speelde duurde het nog geruimen tijd voordat De Smit, na een voor zet van Meinders en een missen van Litz den bal een klein tikje behoefde te geven om zijn club de leiding te bezorgen (01). Bij dat eene doelpunt bleef het in de eerste helft. Ook na rust was er van verbetering in het spel geen sprake. Aan beide kanten gingen kansen verloren, die niet gemist hadden mo gen worden. Ruisch was het, die van een wederom niet tijdig ingrijpen der Blauw Wit. verdediging profiteerde en den stand op 02 bracht, hetgeen de thuisclub aanleiding gaf het elftal te wijzigen. De Boer verhuisde van de spilplaats eerst naar de rechts en daar na naar de links halfplaats, hetgeen eerder een verzwakking dan een versterking der middenlinie beteekende. Gerritse moest uit vallen, Ferwerda kwam voor hem in de plaats, doch ook dat bleek geen versterking. Ten slotte gelukte het Giersbergen de over. moedige D.F.C.-backs te passeeren en ten minste de eer van Blauw Wit te redden. In de laatste minuten werd door de gastheeren nog .alles op alles" gezet, maar dit bracht wel spanning, maar geen verandering in den stand. „N. v. d. D." Een gelukkige overwinning. In een gelijk opgaanden wedstrijd heeft Feyenoord ternauwernood de overwinning kunnen behalen. Het begin van den strijd gaat gelijk op, doch dan nemen de Rotterdammers het spel meer in handen. De Feijenoord-middenli- nie steunt de voorhoede echter niet het minst. Er ontstaan tusschen deze linies dan ook herhaaldelijk groote gapingen, terwijl de Rotterdamsche voorhoede maar aan haar lot wordt overgelaten. De aanvallen van V. C. zijn dan ook veel gevaarlijker. Wanneer Bul bij een Haagschen aanval finaal over den bal trapt, krijgt Van Gelder een schitterende kans, doch zijn schot vliegt hard naast. Barendregt doet het aan de overzijde be ter als hij den bal goed door Van Heel krijgt toegespeeld en onhoudbaar in schiet 10. Niet lang hierna komen de Hagenaars op vrij fortuinlijke wijze aan den gelijkmaker, als eenige Feijenoord-spelers blijven staan, doordat zij denken dat er gefloten is voor offside. Klein speelt echter door en doelpunt en daar bleek dat de referee Inderdaad niet had gefloten, wordt terecht dit doelpunt toe gekend 11. Na de thee is de strijd bijzonder spannend. De aanvaller van Feijenoord zijn talrijker, doch die van V. U. C. gevaarlijker. Toch neemt Feyenoord wederom de lei ding als Barendregt uit een vrijen trap den bal hard op doel schiet en deze door één der Haagsche achterspelers van richting wordt veranderd en onhoudbaar voor kee per Dijkstra dan in den doelmond ver dwijnt 2—1. Na dit doelpunt komt V. TT. C. verwoed opzetten. Het gelukt hen zelfs dikwijls de Rotter dammers totaal in te sluiten, doch de zoo zeer verlangde en verdiende gelijkmaker komt niet, zoodat Feijenoord een kleine overwinning mag boeken. De Rotterdammers vormden een betere combinatie en vooral het spelverdeelen van Latgendaal die overigen? sterk bewaakt werd gaf aan den aanval der bezoekers veel kracht. De aanvalslinle der Hagenaars daarentegen was behoudens eenige uitvallen en doorbraken, vrij gemakkelijk door de Rotterdamsche verdediging te beheerschen en werkelijk gevaarlijk zijn de Hagenaars niet geweest. De thuisclub bezat echter een solide verdediging; anders zou het succes van het sterker spelende Xerxes zonder twijfel gruoter geweest zijn. Nadat Quax eenige gevaarlijke schoten ran Lagendaal had gestopt, moest hij ten slotte zwichten voor den steeds sterker wor denden Rotterdamschen druk op zijn doel en uit een scrimmage werd hij gepasseerd (01). Wel kregen de A. D. O.-ers vlak daarop eenige kansen om gelijk te maken, doch in de voorhoede werd te veel getreu zeld, zoodat de Xerxes-verdediglng nog tijdig kon ingrijpen, terwijl ook aan de andere zijde de backs meester van het ter rein bleven. Eerst na de hervatting kregen de aan vallers weer de overhand en vooral de A. D. O.-aanvalsllnle trad fanatiek op, zoo dat v. Hembergen gelegenheid kreeg om gelijk te maken (1—1). De Rotterdammers kwamen daarna een tijdelijke inzinking te boven en de Xerxes-aanvallen werden tal rijker. Uit een hiervan scoorde De Jong het voor de bezoekers veelbeteekenende doel punt (12). „N. v. d. D." V. S. V. geheel uit vorm Het is bij V S. V. op het oogenblik wel een eigenaardig verschijnsel, dat zij uit beter speelt dan haar thuiswedstrijden. Het was dan ook voor de thuisclub een Waar geluk, dat zij dezen middag een club tegenover zich had, waarvan de voorhoede zoo goed als schotloos was. Ook nu had het V. S. V.-elftal weer een wijziging ondergaan en speelde Jac. Weij in plaats van rechtshalf, rechtsbinnen, ter wijl Jan Wei) zijn plaats op de rechtshalf- plaats innam. Deze verandering was ook nu weer geen verbetering en is het maar te hopen, dat straks tegen Feijenoord De Koning zijn plaats in het elftal weer kan innemen. Het enthousiasme ontbrak in dezen wedstrijd geheel, waardoor het geheel ten slotte een saaie vertooning werd. De V. S. V.-voorhoede beging 6teeds weer de fout het spel steeds weer te kort te houden, waardoor de H. F, C.-back Dorsman, dia rWIJNDERSLAAN 45, Tel. 15116 Zuiver Wollen Truien Ping-Pong spelen a f 1.75 Ping-Pong tafels a i 28.- een goede partij heeft staan backen, steeds weer in kon grijpen. Zoowel v. d. Meulen als v. d. Wint had den een gemakkeliiken middag, het weinige moeilijke werk, wat zij te verrichten kregen, deden zij beiden naar behooren. Het doel punt, hetwelk Wolf na de rust scoorde, was voor v. d. Meulen niet te houden. Bij H. F. C. zagen wij Wamsteker in de voorhoede opgesteld en met alle respect voor zijn goeden wil om eenige verbetering in den H. F. C.-aanval te brengen, gelooven wij, dat hij toch maar beter de backplaats kan bezetten. De volgende elftallen worden even over tweeën door scheidsrechter v. Gessel bin nen de lijnen gefloten: V. S. V.: v. d. Wint, v. Zutphen, v. d. Griendt, J. Weij, Heijerman Sr., Hetjerman Jr., Koning, Jac. Weij, Wolf Jr., Wolf Sr., Hillekamp. H. F. C.: Hagenaar, Lamp, Wamsteker, Koreman, Chapon. P. Jongeneel, Kruijer, R. Jongeneel, Smit, Dorsman, v. d. Meulen. De V. S. V.-voorhoede zet het eerst v. d. Meulen aan het werk, doordat Wolf een schot lost van te verren afstand, om hier mede succes te hebben. Dan gaat de H. F. C.-voorhoede tot den aanval over. Hagenaar krijgt een goede schietkans, doch schiet hoog over. V. S. V. heeft eenigen tijd noo- dig om zich in te spelen, daarentegen is H. F. C. er direct goed in. Talrijke malen mist de V. S. V.-achter- hoede, de H. F. C.-voorhoede is echter niet doortastend genoeg om hiervan te profitee- ren. Eindelijk komt dan eens een goede V. S. V.-aanval. Wolf besluit dezen met een hard schot, dat v. d. Meulen keert. Een handsgeval in het strafschopgebied wordt door v. Gessel onbestraft gelaten, waardoor o.i. H. F. C. eenigszins benadeeld werd. Het wil bij V. S. V. nog steeds maar niet vlotten. Niet het minste verband is er in het elftal te bespeuren, terwijl, doordat Hillekamp weer te veel met den bal in den comerhoek kruipt, vele aanvallen verloren gaan. Als de rust aanbreekt is de stand nog steeds blanco. Na rust gaat V. S. V. iets beter spelen, de aanvallen op het H. F. C.-doel beginnen nu talrijker te worden. Wolf Sr. krijgt op een meter afstand van het H. F. C.-doel de kans van den dag, doch mist jammerlijk. Hillekamp zendt dan een hard onverwacht schot in hetgeen v. d. Meulen met den voet keert. De H. F. C.-voorhoede brengt even op luchting door een tegenaanval te onderne men. Hagenaar besluit dezen aanval met een goed schot dat v. d. Wint onschadelijk maakt. Een corner op het H. F C.-doel levert niets op. Eindelijk heeft de V. S. V.-voorhoede dan tocli succes, spil Heijerman stelt de V. S. V.- voorhoede In- de gelegenheid een aanval te ondernemen. Wolf Jr. geeft door aan Wolf Sr., deze geeft, na een tegenstander ge passeerd te zijn, weer den bal aan Wolf Jr. die met een keurig schot via den staander v. d. Meulen geen kans geeft. 10. Dit is een prikkel om nog even beter aan te pakken en juist op tijd weet Smit den bal voor de voeten van Wolf weg te halen. Aan den anderen kant moet v. Wint een schui ver van Wamsteker onschadelijk maken, ter wijl hij direct hierop een goed schot van Lamp moet stoppen. Nadat Heijerman nog een vrijen trap over schiet fluit de scheids rechter het einde. Hermes D. V. S.H. B. S. 33 In een emotie-vollen kamp is het geen der partijen gelukt een zege te bevechten. Het begin was voor H. B. S. erg hoopvol, daar de gasten binnen het kwartier een 30 als Ophorst en Schoorel, een uitstekenden werk van den snellen De Fonseca, die even als Ophorst en Schoorel, een uitstekende wedstrijd speelde. Al spoedig wist deze spe ler, toen Beun een schot van de Bruine niet voldoende kon verwerken, te doelpunten, terwijl hij even later, na keurig individueel spel er 2—0 van maakte en Ophorst de score zelfs tot 3—0 opvoerde. Het had er toen allen schijn van, als zou deze wedstrijd op een débacle voor Hermes ultloopen. Vanaf dit oogenblik werden de bordjes echter ver- hngen en H. B. S. werd op eigen helft te ruggedrongen. Een gemakkelijke kans om den achterstand te verkleinen werd onbenut gelaten toen Smit een strafschop tegen den paal schoot. In de nu volgende periode was Fortuna met H. B. S., tal van schoten gingen rakelings langs en over, en zelfs tweemaal kwam de paal te hulp. Eindelijk kwam het verdiende succes toen Bergkotte handig Ver metten passeerde en doelpuntte (13). Even later trof ook een van de vele kogels, door den uitstekend spelenden v. Oordt afgevuurd, doel (23) met welken stand gedraaid werd. Ook na de rust liep Hennes hard van sta pel; de Bruin zwoegde op de spilplaats en toen hij eenmaal keurig afgaf aan den vrij- staanden v. d. Turp, gaf deze Mul geen schijn van kans (3—0) JVan weerszijden liepen eenige spelers blessures op, terwijl v. d. Enden en v. Romondt zelfs het veld moesten verlaten. Dit prikkelde blijkbaar de gemoederen en aan beide zijden gaven eenige spelers blijk een minder goed begrip van sportiviteit te hebben, zoodat in het resteerend gedeelte weinig fraais te genieten viel N, v. d. D. Wederom hebben de H. F. C.-reserves verloren, ondanks het feit, dat een sterk elftal uitkwam. De Amsterdammers beginnen enthousiast en nemen de leiding, maar Kuyt zorgt spoe dig voor den gelijkmaker. Een vrije trap wordt dan H. F. C. 2 nood lottig. a—1. Even komt H. F. C. opzetten en na enkele vergeefsche pogingen ts het Tuininga, die den stand op 2—2 brengt. Nog voor rust is de leiding weer bij Blauw-Wit 2. 3—2. Na rust een aardige, spannende strijd, waarbij de partijen goed tegen elkaar op wegen. Een aan H. F. O. 2 toegestane strafschop wordt door den Bl.-Wit-doelman fraai gestopt. Wanneer de Amsterdamsche mldvoor fraai er 42 van heeft gemaakt, vindt K F. C. 2 dit toch wel te bar. Heftig komen zij opzetten en de Amsterdammers moeten alle zeilen bijzetten. Slechts eenmaal wist nog H. F. O. 2 te doelpunten. Einde alzoo 4-3 voor BL, Wit 2. Ajax 7 5 2 O 12 25—13 Stormvogels 7 4 2 I IO 1811 R.C.H. 7 4 O 3 8 19—17 West-Frsia 7 2 3 2 7 2114 K.F.C. 7 3 I 3 7 1815 Hermes D.V.S. 7 2 3 2 7 17—17 H.B.S. 7 2 2 3 6 25—23 't Gooi 7 I 3 3 5 13—18 Sparta 7 2 I 4 5 820 H.V.V. 7 I I 5 3 1632 AFD II Feyenoord 7 7 O O 14 19—5 V.S.V. n 5 2 O 12 15—9 D.F.C. 7 4 I 2 9 19—7 Z.F.C. 7 2 3 2 7 1215 V.U.C. 7 2 2 3 6 19—14 H.F.C. 7 2 2 3 6 612 A.D.O. 6 2 O 4 4 11—11 Blauw Wit 7 I 2 4 4 IO17 Xerxes 7 I 2 4 4 1018 Hilversum 6 I O 5 2 821 AFD. III Enschedé 6 5 O I IO 19—4 Go Ahead 6 4 I I Q 17—IO P.E.C. 6 3 2 i 8 158 Robur et Velocitas 6 3 I 2 7 1718 A.G.O.V.V. 6 2 2 2 6 19—12 Herecales 6 2 2 2 6 1116 Tubantia 6 I 2 3 4 1518 Z.A.C. 6 I 2 3 4 11—15 Vitesse 6 I I 4 3 1022 Wageningen 6. I I 4 3 819 AFD. IV P.S.V, 6 5 0 IO 22II Willem II 6 4 O 2 8 22II N.A.C. 5 4 o Z 8 149 Eindhoven 7 4 O 3 8 15—15 M.V.V. 6 3 o 3 6 13—15 N.O.A.D. 6 2 3 5 18—15 Bleijerheide 5 2 O •3 4 812 L.O.N.G.A. 5 I I 3 3 13—II B.V.V. 6 I I 4 3 1217 De Valk 6 I 4 3 II31 AFD V Veendam 7 6 I O 13 24—4 Velocitas 6 5 0 z IO 30IO Leeuwarden 8 4 2 2 IO 2118 Be Quick 7 4 I 2 9 1216 G.V.A.V. 7 3 2 2 8 2217 Friesland 8 3 I 4 7 14—25 Alcides 7 2 I 4 5 14—17 Achilles 8 2 O 6 4 II18 Frisia 8 2 O 6 4 I7—3I F.V.C. 8 I 2 5 4 1221 AFD. I Haarlem D.W.S. H.R.C. Bloemendaal Kinheim Alc. Victrix V.V.A. 2.V.V. W.F.C. De Spartaan E.D.O. Velox Zeeburgia D.E.C. Zandvoort Baarn Hercules T.O.G. A.F.C. B.F.C. klasse A 7 5 II 25IO 7 4 I 2 9 18IO 6 3 2 Z 8 13—7 6. 3 Z 2 7 14IO 7 3 Z 3 7 1518 5 3 O 2 6 138 6 3 O 3 6 9—15 7 1 2 4 4 1422 6 0 4 2 4 6—11 7 0 2 5 2 3—19 2e klasse B 7 6 0 13 318 7 5 0 2 IO 35—15 7 4 1 3 9 2015 7 3 3 7 2224 7 3 2 2 8 13—11 7 3 O 4 6 1117 6 2 Z 3 5 1312 6 Z 2 3 4 11—15 7 O 3 4 3 9—24 7 5 3 619 H. F. C. 2 speelde met: v. d. Togt; Baas- bank; v. Son; Denys; ten Hove; Marchant; v. Riemsdijk; Kruyt; Adam; Tulniga; v. Paree ren. MGet het volgende, gewijzigde elftal, waarin aanvoerder Boot nog ontbrak, hebben de Haarlemreserves na een goed gespeelden wed strijd in Amsterdam een fraaie overwinning weten te behalen: De Vries, W. van Daalen, Buysink, Van der Valk, Levy, Dik, Klipp, Dankelman Jr., Verwaal, Sala, Onkenhout. Ondanks het nadeel van den wind is A. F. C. 2 aanvankelijk in de meerderheid, maar wanneer Haarlem 2 zich los weet te werken, blijkt, dat zeer goed wordt ge speeld, waartoe vooral het goede spel der middenlinie meewerkt. Na een kwartier weet Levy na een hoekschop Haarlem de leiding te geven. 01. Haarlem blijft sterker, maar er worden nogal enkele kansen gemist tot Verwaal door een goed doelpunt den voor sprong verhoogt tot 02. Rust 02. Ook na de hervatting is eerst de thuisclub in de meerderheid en de linksbinnen weet De Vries te passeeren. 1—2. Hierna Is Haarlem steeds sterker maar het afwerken van de aanvallen blijft nog onvoldoende. Dankelman moet dan uitvallen, waarna Schornagel invalt en de spilplaats inneemt. De scheidsrechter ligt nogal eens overhoop met den buitenspelregel en annuleert o.a. een goed doelpunt van Verwaal. Uit een scherpen voorzet van den hardwerkenden Sala, brengt Klipp ten slotte den eindstand op 13. E. D. O. IIZeeburgia II 11 De E. O. O. reserves schijnen veel voor een gelijk spel te voelen, want ook nu wer den de punten gedeeld. De Amsterdammers die pas gepromoveerd zijn, houden zich in deze hoogste reserve-afdeeling uitstekend en verloren tot nu toe slechts een keer. Edo II had tenminste de handen vol aan deze tegen partij, flie zeer snel was. De wedstrijd is span nend geweest, maar vrij forsch. Reeds spoe dig na het begin doelpunt v. Norde met een geweldig hard schöt. Op fortuinlijke manier maken de bezoekers gelijk, als v. Roon hard tegen den linksbinnen aantrapt, waarna bal ln doel kaatst Vrenegoor die goed speelt, mist echter onbenullig een strafschop, zoodat de stand gelijk blijft. Ook na rust hetzelfde verdeelde spel, al mag Edo II van geluk spreken, dat de scheidsrechter niet kon constateeren dat een bal de doellijn reeds was gepasseerd. Het spel van de Bloemendalers in Wor- merveer was weer van uitstekend gehalte. Er zit momenteel in het Bloemendaal-team enthousiasme en tempo, twee belangrijke factoren, die voor de komende wedstrijden het beste beloven. W. F. C., dat volkomen fair speelde, viel ons toch iets tegen. De mldvoor der gast heeren is wei een goed speler, maar kreeg tegen de massieve Bloemendaal-verdediging nagenoeg geen scoringskans. D. Kuiper, doch had ditmaal de beschikking over J. Kammeijer. Het elftal was als volgt samengesteld: W. Hulsman Rapp C. A. Bakker Ph. Immer H. Beijk P. parson J. Kammeijer Ch. de Bock Fr. Bakker J. Cassee R. Strik. Bloemendaal begon direct met eenige goede aanvallen. Het binnentrio der witten speelde zeer handig, doch wel iets te kort. Een fraaie kopbal van J. Cassee werd niet minder fraai door den W. F. C.-doelman ge keerd. De thuisclub kwam er langzamerhand be ter in, maar de Bloemendaal-verdediging bleek uiterst solide en verder dan een bui tenspel-doelpunt kon de W. F. C.-voorhoede het niet brengen. Even tevoren was ook een goal der Bloe mendalers zeer terecht geannuleerd. Het spel bleef buitengewoon spannend. De rust brak aan met blanken stand. Na de hervatting gaven de witten zich weer zoo volkomen, dat zij een tijdlang ster ker werden. Doelpunten bleken echter niet goedkoop. W. F. C. had met enkele aanval len ook ai geen succes. Een kwartier voor het einde gelukte het Ch. de Bock met een kopbal Bloemendaal de leiding te geven. Dat dit doelpunt tevens de beslissing bracht was voor den opmerkzamen toe schouwer wel duidelijk. W. F. C. verslapte geenszins en met en kele aanvallen waren zij niet bepaald geluk kig. De laatste minuten waren zeer enervee rend, doch hoe de thuisclub ook zwoegde, de Bloemendaal-defensie bleef meester van het terrein. De gastheeren hebben direct het beste van het spel, maar de vorhoede is weinig doortas tend. Geleidelijk komt Kinheim er dan beter ln en moet V. V. A.'s keeper handelend op treden. Na 20 minuten krijgt V. V. A. een strafschop te nemen wegens hands, waaruit Brands doelpunt, hoewel de Kinheim-keeper het zachte effectvolle schot had kunnen stoppen. Dit doelpunt inspireert de rood zwarten een stevig offensief in te zetten. Het binnentrio blijft echter falen. Met V. V. A. in de meerderheid komt de rust. Na de hervatting heeft Kinhelm het wind- voordeel en steeds zwermen de Velsenaren om de V. V. A.-veste. De V. V. A.-achterhoede, met keeper Keim- pema aan het hoofd, Is echter voor haar taak berekend. De weinige uitvallen der Amster dammers zijn zeer gevaarlijk. Brands, met alleen den keeper voor zich, schiet tegen den paal, terwijl Kamminga even later een vlie gend schot Inzendt, dat buiten bereik van den keeper net naast gaat. Inmiddels beleeft het V. V. A.-doel vele benauwde oogenblik- ken. De alleszins verdiende gelijkmaker wil ech ter maar niet komen. Tenslotte krijgt Kinheim de kans als haar wegens hands een strafschop wordt toege wezen. Deze wordt echter tegen den paal geschoten. Dit deprimeert de Velsenaren eenigszins, waardoor V. V. A. weer meer in den aanval komt. Even voor tijd scoort Brands voor V. V. A. het tweede doelpunt, waarmede de overwinning een feit werd. Kinheim is na de overwinning op Haar lem eenigszins tegengevallen. Bijwijlen werd er vrij aardig gecombineerd, maar de aan- aanvallen werden te slordig afgemaakt. Tech nisch waren zij de mindere van V. V. A., dat nochtans lang geen overweldigenden in druk maakte. Scheidsrechter Kok leidde strikt neutraal en was zeer goed. Deze arbi ter is zeker rijp voor de eerste klasse. In elk geval beter dan enkele veteranen uit het scheidsrechterscorps, die wij zoo nu en dan zagen optreden. De voor deze gelegenheid in een zwarte broek spelende Haarlemmers hebben de Amsterdamsche roodbroeken eengroote nederlaag toegebracht en wanneer niet een groot aantal kansen onbenut was gebleven, had de uitslag tot een debiele voor het zwak spelende Spartaan-elftal kunnen lelden. Haarlem verscheen volledig, alleen met een wijziging in de mlddenllnie, waar Vteeken cn De la Mar van plaats hadden gewisseld. De Spartaan miste Ohm, waardoor Grobbe aanvankelijk back speelde met het gevolg, dat de toch al zwakke voorhoede der Amsterdammers voor de rust zeer weinig presteerde. Na het aanvangssignaal van scheids rechter Rommes volgden eenige ongevaar lijke aanvallen van De Spartaan en dan plaatst Breeuwer den bal naar Kammeijer, een voorzet volgt en Ponanen schiet den bal in eens langs Oerlemans, die voor dit fraaie doelpunt applaudisseert. Direct hierna zet Bieshaar goed door, schiet tegen de deklat en Kammeijer schiet kalm in, 3™0, Wanneer dan een der achtetspelers van De Spartaan een bal onvoldoende raakt, is Breeuwer present om no. 3 langs Oerle mans te schieten, waardoor Haarlem bin nen 5 minuten na den aanvang reeds 30 voorstaat. Oldenburg opent het spel goed naar de vleugels, maar de Amsterdamsche verdediging herstelt zich en waar Haarlem het wat kalmer aan doet, blijft de stand vrij lang 30. Spartaan onderneemt dan ook enkele aanvallen, maar Hoeben heeft slechts enkele teruggespeelde ballen te verwerken. Na een half uur hebben de Haarlem-aanvallen weer succes, wanneer Breeuwer en Bieshaar met goede schoten den stand opvoeren -tot 50. Een 6de doel punt, door een keurigen kopbal van Breeu wer, wordt geannuleerd wegens buitenspel van Polanen. Met 50 komt dan de rust. In de tweede helft speelt Grobbe midden voor. waardoor er wel wat meer van den aanval van Spartaan uitgaat, maar het blijft toch matig. Eenige hoekschoppen op het Haarlem- doel hebben evenmin succes en dan volgt een regelmatig offensief van Haarlem. Voor het Spartaan-doel worden echter talrijke kansen gemist tot na goed werk van den rechter vleugel Polanen met een hard schot no. 7 inschiet. Bieshaar zorgt voor no. 8. Iseger kan het doel maar niet vinden en mist tot driemaal een goede kans. Even voor het einde krijgt Grobbe een kans tot scoren, maar Hoeben weet het goede schot keurig te stoppen en met een 80-over- winning verlaat het volgende Haarlem elftal het veld: Hoeben, Van Daalen, Huisman, De la Mar, Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen, Kammeijer. komt het doel ternauwernood aan een door boring. Direct daarop vangt Scheffer een schot van den rechtsbuiten. Schaap ver plaatst het spel naar de voorhoede, maar de verdediging van Hercules blijkt zeer sterk te zijn, steeds opnieuw vangt de halflinie van Zandvoort het leder en stuwt dit naar de voorhoede echter zonder succes. Na eenig overwicht van Hercules, raakt het spel meer verdeeld en verkeeren beide doelen om beurtefc gevaar. Keesman plaatst den bal scherp naar voren en door zeer snel ultloopen kan Balt een doelpunt verhinde ren. Een volgende maal komt Keesman al leen tegenover hem te staan, maar zijn schot gaat over. Zandvoort is thans over alle linies sterker, maar zonder dit in doel punten te kunnen uitdrukken. Zandvoort wordt met een penalty gestraft wegens een luttel handsgeval van Molenaar. Buitenweg knalt het leder op het doel af. maar Schef fer stopt. Als de scheidsrechter dezen straf schop laat overnemen (vermoedelijk wegens een overtreding van Scheffer) stopt hij op nieuw den in den rechterhoek geschoten bal. Geweldig wordt er nu om de leiding gestre den en de aanvallen van Hercules worden steeds talrijker, maar steeds weet de Zand voort-verdediging tijdig in te grijpen, zoodat de rust met blanken stand ingaat. Was de eerste helft een faire strijd ge weest, zoo kan dit van de tweede helft niet gezegd worden. Wat te verwachten was, Hercules wijzigde de opstelling. Zandvoort neemt een vrijen schop, welke door Keesman rakelings over gekopt wordt. Eveneens kopt hil een voorzet van Bos in, mear Balt stompt corner. Wanneer Water den bal aan Buitenweg ontfutseld, appelleert deze. Bij een volgenden aanval van Hercules wordt Water het veld uitgezonden. Zand voort speelt met tien man verder. Kort daar op schijnt Schaap met zijn knie in botsing te komen met het zitvlak van den Hercu les-spil en wordt eveneens zonder pardon uit het veld gezonden, en Zandvoort speelt na heftig pretest tegen dit ongemotiveerde weg zenden, met 9 man verder. Keesman in de verdediging zet zoo duide lijk de buitenspelval open dat dit punt den scheidsrechter niet ontgaan kan. Wanneer Buitenweg er een enkele maal door komt weet Scheffer zijn schot te stoppen. Aan vankelijk wordt op de Hercules-helft ge speeld, maar de voorhoede is te zwak voor de doortrapverdediging van Hercules. Eenmaal schiet Buitenweg voor open doel naast. Terol wórdt zoodanig door den spil tewerkt dat hij even later uit moet vallen en Schuiten valt in. Spoedig daarop is het tijd. Het wisselvallige Kinheim verloor nu weer eens van het zwakke V. V. A, welke uitslag na de fraaie prestatie tegen Haarlem ge ducht tegenvalt. De thuisclub had een invaller-doelverdedi- ger, welke echter geweldig in vorm was en diverse harde schoten schitterend stopte. Kinheim is volledig. Kinheim trapt tegen wind in af, doch V. V. A. neemt direct het offensief over en onderneemt een serie aanvallen op het Kin- heimdoel. Het duurt echter 15 minuten al vorens V. V. A. zijn meerderheid in een doel punt weet uit te drukken, als zij een penal ty krijgen te nemen wegens hands, 10. Kinheim komt er nu beter in en langza merhand komt het initiatief aan Kinheim- zijde, waarbij het V. V. A.-doel enkele malen ternauwernood aan een doorboring ontkomt. Na een snellen aanval van V. V. A. ont staat een hachelijk moment voor het Velser- doel wanneer de bal eenige malen hard wordt ingeschoten. Rozemeijer redt echter fraai. Boot krijgt tweemaal een kans en bei de malen lost hij een hard schot, hetwelk de V.V.A.-keeper evenveel maal schitterend stopt. Rust 1—0. Na de rust is P. Druijven, die geblesseerd is, vervangen door W. Stals. Kinheim heeft nu het beste van het spel en ieder oogen blik wordt de gelijkmaker verwacht, wel ke echter maar niet wil komen; alles loopt tegen, zelfs een penalty wordt door Groe- neveld tegen den paal geschoten. De tijd verstrijkt al meer en meer. Stals gaat naar voren, doch ook deze kan de hechte V. V. A.-verdediging niet passeeren. Enkele minuten voor het einde een snel le uitval van V. V. A., een misverstand tus schen back en keeper en de bal rolt in het verlaten doel, 2o. Direct hierna is het eindigen. Scheidsrechter Kok floot uitstekend. EDO loopt een 20-acb.terstand in EDO heeft door deze overwinning een flinken voorsprong gekregen en staat nu 3 punten voor op Velox. Het Zeeburgia-terrein was zwaar te be spelen en EDO had eenigen tijd noodig om op dreef te komen. Dit scheen noodlottig te zullen worden,' want Zeeburgia begon met een geweldig élan en de aanval glipte tel kens door de EDO-verdediging. Het spel is e-.htcr enkele minuten oud als de rechtsbuiten scherp voor doel plaatst en v. d. Groep met een kopbal Zeeburgia de leiding geeft.; een zeer fraai doelpunt. EDO kan nog steeds niet de juiste metho de vinden om den Zeeburgia-aanval te hou den en 8 minuten na het begin scoort de linksbuiten v. Leeuwen uit een voorzet van rechts. Deze achterstand ontmoedigt EDO geens zins, de middenlinie komt er steeds beter in en thans moet Zeeburgia zich in hoofdzaak tot verdedigen bepalen. Ondanks het sterke overwicht van EDO wordt er niet gescoord, wat niet alleen kwam door het uitstekende doelverdedigen, doch ook doordat het samenspel te ver werd door gedreven. De weinige aanvallen van Zeeburgia zijn gevaarlijk, doch de achterhoede weet thans van geen wijken. De Zeeburgiakeeper heeft geluk als Steffens van kortbij tegen hem aanschiet. Vlak voor rust heeft EDO einde- ZandvoortHercules O0 Zandvoort verschijnt met een gewijzigde opstelling: Scheffer, Hollenberg, Water, Paap, Molenaar, v. d. Bos, Keesman, L. Terol, A. Weber en H. Schut. Hercules is geheel compleet. De eerste aanval van Zandvoort, wordt door den stoeren spil van Hercules onderbroken. Hercules brengt een tegenbezoek en terwijl het fluitje klinkt voor buitenspel schiet Buitenweg naast. Bij een algemeen fel opdringen van Hercules, ont- lijk succes als Steffens Sr. uit een corner inkopt, 12. De tweede helft brengt weer een aan vankelijk overwicht van Zeeburgia; nu neemt EDO al spoedig het offensief over en aan val op aanval wordt op het Amsterdamsche doel ondernomen. Op tijd ultloopen van den keeper voorkomt een bijna zeker doelpunt. Terwijl bij een aanval de verdedigers al hun aandacht aan Dlnkla besteden, kopt Steffens Sr. den bal via den onderkant van de lat in, 2—3. Bij Zeeburgia verwisselt de rechtsbuiten met den rechtshalf van plaats en het gaat beter; de rechtsbuiten geeft uitstekende voorzetten. Een schot van den linksbuiten op korten afstand komt tegen Koppen en wordt zoo op gelukkige wijze gekeerd. EDO doet er nog een schepje op en tel kens wordt de Zeeburgia-achterhoede in het nauw gedreven. Goed doorzetten van Stef fens Jr. wordt besloten met een schot dat via de handen van den keeper in doel ver dwijnt, 24. Het einde komt met onveranderden stand en een ten volle verdiende overwinning voor EDO. De leiding van den heer Aerts was uit stekend. Het EDO-elftal was als volgt: De Waard K. Zandstra Swart Hoppen Dinkla Oomen Perukel Sr. Steffens Jr. Steffens Sr. Perukel Jr. Koene. Het wordt oppassen voor de reserves van R. C. H. Dit is de tweede nederlaag, die nu geleden Is en al zijn de kansen voor de bovenste plaats nog onverminderd aan wezig, dergelijke mistakes mogen niet te veel meer voorkomen. Nu werd het gemis van Van der Werve wel gevoeld en al was ditmaal Verkerk jr. van de partij, hij maakte zelfs het eenige tegenpunt, hij moest toch al spoedig eclipseeren, waarna veteraan Hazevoet moest Invallen. De achterhoede heeft inmiddels wel haar plicht gedaan en had de gebroken voorhoede maar een klein deel van de geboden kansen benut, er was nog niet verloren. Nu ging de rust in met 21-achterstand en wat in de tweede helft geprobeerd werd, men zag nu eenmaal geen kans om de veldmeerderheid in een goal om te zetten, zoodat het eindresultaat een 21-nederlaag werd. „O. mannle, lk ben zoo moeIk ben half dood." De Kennemers hebben zich Zondag weer eenigszins hersteld door een ferme overwin ning te behalen op de 2de klasser Hollandia. Reeds aanstonds na het aanvangssignaal van scheidsrechter Paardebeek, die den wed strijd op keurige wijze leidde, zetten de Ken nemers een serie aanvallen op, waarbij het HolJandia-doel enkele malen aan een door boring ontsnapte. Groot schoot eens hard tegen het houtwerk, terwijl aan de overzijde de snelle linksbuiten een fraaie kans onbe nut liet. Na ruim 20 minuten geeft Hore man op fraaie wijze den Wijkers een 10 voorsprong om die 5 minuten later met een hard schot te vergrooten, 20. Hollandia komt dan fel opzetten, doch de Kennemer achterhoede, waarin Duivemans weer voor t eerst na zijn ongeval meespeelt, weet van geen wijken. De rust komt met 2—0. Na de rust heeft Horeman bijna direct weer succes, doch zijn keihard schot wordt gestopt. Fraaie kansen laten ten Wolde en Groot even later jammerlijk onbenut, waarna de Noordelijken weer gevaarlijke aanvallen opzetten. In de voorhoede ontbreekt echter de schutter. Circa 20 minuten voor tijd als eerst de K.-linksbinnen een hard schot ge lost heeft, heeft Tabak voor de 3e maal succes, 3—0. Het laatste gedeelte van den strijd is onbelangrijk en het einde komt met een 30 zege voor Kennemers. D. S. V.—SCHOTEN 0—2 Op een terrein, dat aan de afmetingen veel te wenschen overliet, heeft Schoten een slechten wedstrijd gespeeld tegen het Am sterdamsche D. S. V. Gelukkig speelde D. S. V. nog iets slechter, zoodoende won Schoten nog wel verdiend. Schoten begint met 10 man, daar Putten zien. verlaat heeft. In den beginne zien wij niet veel fraais. Er wordt slecht geplaatst en het terrein is ef fectvol. Toch neemt Schoten de leiding als Slot hard inschiet en het leder via een der achterspelers van D. S. V. in het doel ver dwijnt, 01. D. S. V. laat het er niet bij zitten, maar bij hen is het verband blijkbaar ook zoek. De rust komt met onveranderden stand. Na de rust zijn de eerste aanvallen voor D. S. V., maar de Schoten-backs zenden het leder steeds retour. Nu gaat Schoten veel beter spelen en ette lijke malen zitten zij gevaarlijk voor doel. De Goede maakt dan een fraai doelpunt als Hetem keurig voorzet, 0—2. Vlak hierop krijgt D. S. V. een penalty, maar keeper Hoff houdt het schot keurig. Als het einde daar is, heeft Schoten ver diend gewonnen. Talrijke menschen hebben Donderdagmid dag op het ED.O.-terrnin den gecostumeer- den voetbalwedstrijd dien de Kasteleins en de Verbruikers georganiseerd hadden, bijge woond. Het was een vermakelijke vertooning die bijzonder op de lachspieren gewerkt heeft en zeer gewaardeerd werd door het publiek dat gratis toegelaten was. Des avonds heeft de voortzetting van b feest plaats gehad in lokaal Scheffer, Bestuursvergadering van de F. I. F. A. Naar aanleiding van het aftreden van den heer C. A. W. Hirschman, als secretaris- penningmeester van de F. I. F. A., hield het bestuur dezer Federatie gisteren te Brussel een zitting. Aanwezig waren de heeren Rimet (voorzitter), Dr. Schricker, Seel- drayers, Buero, Maure en Pelikan. Besloten werd, dat het bureau van de F. I. F. A. voorloopig gevestigd zal blijven ln de Paleisstraat te Amsterdam, terwijl Dr. Schricker de functies van den heer Hirschman ad interim zal waarnomen tot het volgende Congres, dat in Mei van het vólgende jaar te Stockholm zal worden gehouden. Voorloopig moet alle correspondentie voor de F. I. F. A. worden gericht aan het adres te Amsterdam, waar eveneens de geldstor tingen moeten geschieden. De Roode Duivels speelden gisteren te gen een vertegenwoordigend elftal uit Lon den en wonnen met 5—2. Met rust was de stand 3—L

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10