VRAAGT UITSLUITEND ANIJSMELKTABLETTEN EN BORSTULEVELLEN MERK M.&P.S. OTrdappelenbericht LAAT ALINK JOS. ALINK Wij ruimen op HAGEMAN J. A. M. KOEHORST A. ZONDERLAND DE WEG NAAR SUCCES MEDICINALE ZUURSTOF Onderstaande prijzen zijn zeker Uw aandacht waard. 'N GEWELDIGE PRIJSVERLAGING DeechteLeidscheWollenDekens en toch, onder volle garantie H. M.K00IJMAN-LOODGIETER U VERWARMEN 27,-19 49 95 3E 3 Driehuizerkerkweg 69, Telef. 919, Driehuis Manufacturenmagazijn VAN DEN POLITIERECHTER KERKNIEUWS De H. Bellarminus De zeereerw. heer J. M. N. Smulders ongesteld GEMENGD NIEUWS Te dicht bij een gasstel gestaan De Pastoor zonder Kerk De middelen tegen HOEST, VERKOUDHEID en GRIEP VOOR DE WINTERPROVISIE SPAARNWOUDERSTR. 79-81 - TELEF. 12915 OUD EN VERTROUWD ADRES s ADVERTENTIE.KOLOMMEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Ruime keuze: Vulhaarden van E. M. Jaarsma, Becking Bongers, Frisia. L. F. B., emaifle vulhaarden „Stella" PRIJSVERLAGING Gloria haardkachels en Belgische vulkachels Vraagt prijscourant en inlichtingen omtrent ons Amerik. Huurkoop-systeem. Kruisstr. 17, Haarlem, Tel. 11622 Steeds het nieuwste. Steeds de laagste prijzen DEMONSTRATIE-STOFZUIGERS! DE STOFZUIGER-CENTRALE - 97 KONINGINNEWEG 97 Heeft U een nieuw artikel Waarom adverteert U dan niet VOOR ONDERSTAANDE PRIJZEN geheel doorwerkt, diverse kleuren. „DE LI N N EN BAAL" KRUISWEG 52—54 Aanleg verwarming, warm- en koudwaterbaden waschtafèls, closets Eenden gestolen Op zekeren aag vermiste een eendenhouder te Volendam eenige eenden. Het toeval wilde, dat een van deze eenden kenbaar was aan een bijzonder soort staat. Toen de be nadeelde een van zijn collega's eveneens te Volendam wonende bezocht, zag hy daar de bewuste eend. Bij navraag bleek, dat laatst genoemde eendenhouder een gelijk aantal eenden als vermist werd gekocht had. De zaak werd. onderzocht en inderdaad was men op het goede spoor; tegen een derden een denhouder te Volendam werd procesverbaal opgemaakt en dit bleek de dader te zijn. Gisteren werd de zaak voor den Politie rechter behandeld. De verdachte was niet verschenen, zoodat verstek werd verleent. Na het verhoor der getuigen achtte de Officier van Justitie het ten laste gelegde wettig en overtuigd bewezen. Omdat dief stal van eenden erg gemakkelijk is en er erg weinig tegen kan worden gedaan, daar een den overal vrij rondloopen en vliegen, eisch- te hy een gevangenisstraf van 6 weken. De Politierechter vonniste conform den eisch. Minnenijd De liefde heeft al heel wat teweeg ge bracht! Het kan zoet zijn te lieven, maar.... wanneer een der beide partijen tot de ont dekking komt zich te hebben vergist, zijn de consequenties wreed. Een jongeman van even twintig' jaren be minde een meisje. Zij was lieftallig en schoon en ook haar hartje klopte sneller, wanneer zij haar aanbidder zag. Wat hier uit volgde laat zich gemakkelijk begrijpen; de jongemenschen gingen samen wandelen en wat dies meer zij; alles was rozengeur en maneschijn, totde idylle op zekeren dag werd verstoord. De mannelijke helft van het paartje reed op zijn fiets, zijn hart was zonnig, want hij dacht aan haar. Maar wat zag hij daar? Zij, bij wie zijn gedachten vertoefden, werd omhelsd door een man. „Ach, had het meisje gedacht, „je kan om een man te lieven toch niet alle anderen haten" en, zooals reeds gezegd, zij was schoon, zoodat vele harten aan haar voeten werden gelegd en zy slechts voor het uit zoeken had. Toen echter het eerste jong- mensch het boven beschreven tooneel zich af zag spelen, werd hij woedend; hy stapte van zijn fiets en gaf hem, die inbreuk op zyn liefdegeluk had gedaan een trap tegen den buik. Het gerecht houdt echter geen rekening met hartsaangelegenheden en men mag nu eenmaal niet trappen, zoodat het slot van de historie was, dat procesverbaal werd opge maakt en gisteren de zaak voor den Politie rechter werd behandeld. De Officier van Justitie wilde er rekening mee houden, dat het niet aangenaam i6 wanneer men zijn meisje door een ander ziet omhelzen en eischte daarom een boete van 20, subsidiair 10 dagen hechtenis. De Politierechter vroeg den verdachte of hy nog iets te zeggen had, waarop deze alle mogehjk onwaarschijnlijke verklaringen be gon af te leggen. Dit kwam hem duur te staan! De Politierechter reageerde hier als volgt op: „ik zal in aanmerking nemen, dat u leugens staat te verkoopen en veroordeel u daarom tot 25 boete, of 15 dagen hecn- tenis." De getuige, die den trap had gekregen, kreeg een goeden raad, in het vervolg niet meer eens andersmans meisje te omhelzen. Hij wilde zijn zwager helpen De chef van de ryksveldwacht te Roelof- arendsveen wilde 25 September JJ. een dron ken man naar het politiebureau brengen, om hem daar te laten ontnuchteren. Een zwager van den dronken man zag dit, en trachtte het te beletten. Na lang heen en weer getrek met den dronken man, bleek de veldwachter de baas te zyn en het slot van het liedje was, dat ook tegen den edelmoedigen zwager proces-verbaal werd opgemaakt. Na een kort onderzoek, eischte de Officier van Justitie gisteren een boete van 25 of 10 dagen hechtenis. De Politierechter nam in aanmerking, dat verdachte een vrouw en vier kinderen heeft en geen groot salaris verdient, zoodat er 20 boete van werd ge maakt. Als de drank is in den man, Drie mannen, ook al te Roelofarendsveen, waren uit feesten geweest, zy hadden een beetje, niet zoo'n klein beetje, te diep in het glaasje gekeken. Toen het drietal op weg naar huis was, kwamen zy langs een café. Zy konden de verleiding niet weerstaan en wilden daar nog even een afzakkertje gaan nemen. De kastelein dacht er echter anders over; hy had de drie mannen over den weg zien zwaaien en hield de deur van zijn café voor hen gesloten. De heeren ontstaken hier over in woede en trachtten de deur in te trappen, waarop de kastelein uit vrees deze toch maar opende. Hij nam hierop een veld wachter in den arm, die hun gelastte 't café te verlaten, hetgeen zy weigerden. Toen werden zij stuk voor stuk door den veldwach ter naar het politiebureau gebracht. Een van het drietal was gisteren niet voor den Politierechter verschenen, waarop ver stek werd verleend. De Officier van Justitie eischte, na het getuigenverhoor, tegen elk der verdachten 14 dagen hechtenis. De Politierechter vroeg aan verdachte O. of hy lid wilde worden van een geheelont- houdersvereeniging. Verdachte: „Dan moet er eerst zoo'n ver- eeniging zyn." Politierechter: „Wilt u lid worden van zoo'n vereeniging, ja of neen?" Verdachte: „Mag ik dan nooit-meer Zondags een glaasje bier drinken?" Politierechter: „Neen." Verdachte; „Dan kan ik daar toch heusch niet toe besluiten, edelachtbare." Ook den tweeden verschenen verdachte werd dezelfde vraag gesteld. Deze was ver standiger; hij toonde werkeiyk berouw van zyn daad en beloofde lid van een geheei- onthoudersvereeniging te worden. De Politierechter veroordeelde hierna den niet-verschenen verdachte en verdachte O., elk tot 14 dagen hechtenis, terwyl de zaak van nummer drie teruggewezen werd naar de reclasseering, zoodat deze er waarschJjn- lyk met een voorwaardeiyke veroordeeling af zal komen. Verdachte O. kreeg nu wel een beetje spijt van zyn weigering; hy veranderde plotseling geheel van principe en vloeide over van lief de voor de geheelonthouding, doch te laat; aan de uitspraak was nu niets meer te veranderen. Een officier, die geen officier was Het uniform van een officier, hetzy by land- of zeemacht, is mooi. Hoe hebben wy allen, er zullen er tenminste niet veel zyn, by wie dit niet het geval is, in ons kinder jaren niet verlangd, zoo'n uniform, met gou den sterren en strepen, te mogen dragen. By de meesten zal dit met de jaren veran derd zyn. Dit was echter niet het geval by een jongmensch te Beverwyk. Hy was als milicien in dienst geweest en by de opleiding, doch had het niet verder kunnen brengen dan tot den rang van korporaal. Toen hy zyn diensttyd achter den rug had, dacht hij: „Weet je wat, nu wil ik toch ook eens officier zyn". Hy bevestigde de benoodigde sterren op zyn kraag en toog op pad. De eerste de beste, die hy op straat tegen, kwam, was een brigadier van de ryksveld wacht. Hy begon met deze in de houding te laten staan. De veldwachter, eerst overbluft door het uniform van tweeden luitenant by den vliegdienst, volgde het bevel op, maar kreeg tevens achterdocht. Toen hy het uniform nauwkeuriger bekeek, bleek het niet heelemaal aan de eiscnen te voldoen, zoodat aan de vreugde van het jongmensch onmiddéliyk een einde werd gemaakt en hy verbaliseerd werd. De officier van justitie nam het nogal niet zoo zwaar op, omdat hy vond, dat het hier een kwajongensstreek gold. Hy eischte f 30 boete, of 30 dagen hechtenis. Vonnis: f 20 boete, of 15 dagen hechte nis.. Mishandeling De volgende zaak die gisteren voor den Politierechter werd behandeld, was van ernstiger aard. E. V. te Volendam was van zyn vrouw gescheiden. Des ondanks kwam hy toch nog wel by haar aan huis, van welke gelegen heid hij dan gebruik maakte om den boel stuk te slaan. Op zekeren dag dreigde hy zijn gewezen vrouw met een mes te steken, welke b -dreiging hy wellicht ook volvoerd zou hebben, indien niet de hulp van de politie ingeroepen. Gisteren werd de man tot 1 maand ge vangenisstraf veroordeeld. Hazardspel Als het in ste.den of dorpen kermis is, of als er feesten zyn, is het een soort evange lie, dat van die gelegenheden door sommige individuen gebruik wordt gemaakt om de menschen hun geld af te zetten met ha zardspel. Bij dit spel is nooit de onderne mer de dupe, maar al tyd hy, die zich laat verleiden eens een kansje te wagen. Gisteren stond een dergelyk onguur indi vidu terecht. Men had hier een goede vangst gedaan, want deze verdachte was reeds verscheidene malen voor hetzelfde feit ver oordeeld, waarby tot zeer zware straffen. De Officier eischte daarom 4 maanden gevangenisstraf. De Politierechter deed er nog twee maanden by, zoodat het 6 maan- dv.n werd. Chineesche koopman staat terecht. De zaak die gisteren wei byzonder in het teeken der belangstelling stond, was die tegen den 29-jarigen Chinees, die, zooals wy reeds eerder meldden, 21 October te Edam een portemonnaie heeft gestolen. Waar de overgroot» belangstelling aan te danken was is ons een raadsel; zóóveel bijzonders was er toch niet aan deze zaak. Ondanks dat was niet alleen half Haarlem komen ky- ken, maar ook zeer vele advocaten, enz. Allen keken zich de oogen uit en luisterden ingespannen naar dat wonder van een Chinees, wanneer hy met een tolk in zyn landstaal sprak. Een waar gehuil van plei- zier steeg uit het publiek op, als de Politie rechter aan de getuigen de vereischte vraag: „bent u familie van verdachte" stelde. De Officier had dan ook wel volkomen ge- ïyk toen hy in zyn requisitoir zeide, dat het hier een zeer eenvoudige zaak betrof. Echter wilde hy er rekening mee houden, dat ver dachte een Chinees was, die door niemand wordt verstaan en ook in de gevangenis tal- looze moeilijkheden zal hebben. Daarom eischte hy twee maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventief. Mej. Mr. M. J. Kluitman, die verdachte verdedigde, vroeg op de zelfde gronden van den Officier uiterste clementie. De Politierechter vonniste tot de clemente straf van 5 weken hechtenis, met aftrek van den in vóórarrest doorgebrachten tyd. Na veel noodeloozen omhaal was de zaak afgeloopen en ging het publiek voldaan naar huis; men had, o wonder, een Chinees gezien! Aan den Apostolischen Brief, waarby de H. Robertus Bellarminus, kardinaal der Roomsche Kerk, lid van de Sociëteit van Jezus, tot leeraar der geheele kerk wordt uitgeroepen, is het volgende ontleen: Na zyn intrede in de vruchtbare Sociëteit van Jezus maakte Robertus Bellarminus zich in zoo hooge mate de deugden van een waar Gezel van Jezus eigen, dat hy een sieraad werd, maar ook een prikkel en voor beeld voor zyn orde. Hij doorliep in die orde dan ook byna alle graden en ambten: hij begon als leerling in het college van Monte Pulciano, werd daarna novice in de Sociëteit, schlastiek, religieus, leeraar, predikant, pro fessor, novicenmeester, rector, provinciaal overste; al deze ambten vervulde hy op voorbeeldige wyze. En even voorbeeldig kweethij zich van de kerkelijke ambten, die hem werden opgedragen, zoodat hy op elk gebied uitblonk: als geleerde, als schryver, als theoloog en consultor by de Romeinsche congregaties, als lid van pauselijke gezant schappen en ten slotte als kardinaal der H. Kerk toonde hy zich steeds een man van zeldzaam verstand en voortreffelyk karakter van heilig leven en hoog plichtsbewustzyn. Zyn voornaamste werk en tevens het moeilykste waren zeker die „Disputaties over de geschilpunten van het cristelijk geloof" tegen de ketters, eerst in drie en later in vier boekdeelen vervat, welke hy op last van den generaal der Sociëteit van Jezus in de jaren 1586 tot 1593 publiceerde. De H. Bellarminus had dit werk echter reeds voorbereid met zijn lange jaren van studie en onderricht: reeds in 1570 begon hy in het Leuvensche college der Sociëteit een zes jarigen cursus over de Summa van St. Tho mas, die ook door vele universiteitsstuden ten werd gevolgd, en na 1575 werkte hij deze commentaren nog verder uit, toen in het Romelnsch college de „Leerstoel voor twist punten" weer werd ingesteld en hy daar ïh opdracht van zyn oversten het theologische onderricht gaf, dat de katholieke dogma's moest verdedigen tegen de dwalingen, die zich in vele naties van Europa verbreid den. Met dit werk sloeg Bellarminus op voor- treffeiyke wijze de aanvallen af, die kort te voren door de Maagdenburgers waren on dernomen met hun zoogenaamde „Centu- riae", waarin zy met spitsvoudige gebruik making van historische argumenten en ge tuigenissen van de Vaders en oude schryvers, de Roomsche Kerk poogden ten val te bren gen. Naar wy vernemen, is de zeereerw. heer J. M. N. Smulders, secretaris van het bis dom Haarlem, ongesteld en in de Maria- stichting opgenomen. Zyneerw. zal een rust kuur moeten ondergaan. Een vrouw doodt 75 stieren Het beroep van haar vader kan eenigs- zins als verontschudiglng gelden voor de eigenaardige voorliefde van het jonge meisje, waarvan de bladen der Mexicaan- sche hoofdstad met trots melding maken. Senorita Maria Garcia, dochter van een bekend matador, heeft zich op de stieren gevechten toegelegd, zy is pas 17 jaar oud en heeft tot nu toe reeds 75 dieren geveld. Haar landgenooten zyn enthousiast. Er is echter één bezwaar aan de zaak verbon den: De recordhoudster wacht tot op heden tevergeefs op de teedere attenties der Mexi- caanscbe heeren. Meisje aan brandwonden overleden. De dochter van den heer P. te Zeven hoven stond dicht by een gasstel, waardoor haar kleeren in brand vlogen en zy ernstige brandwonden over het geheele lichaam kreeg. Zy werd overgebracht naar een zieken huis te Leiden, en is daar aan de gevolgen overleden. De bescheiden schilder Ook tegenwoordig zyn er nog menschen, die het geld verachten. Werkeiyk! Kortgeleden wandelde zelfvoldaan en te vreden de bekende kunstverzamelaar en kunsthandelaar George Bernstein langs het strand van het elegante zeebad Deauville, toen hy een schilder ontdekte, die juist een zeelandschap afmaakte. „Wat een prachtige schildery!" riep Bernstein enthousiast uit. Wat was natuuriyker, dan dat de tot nu toe absoluut onbekende kunstenaar direct zyn werk aanbood! „Kent u me dan?" vroeg Bernstein. „Neen, mynheer", was het antwoord. „Maar wat doet dat ter zake?" „Goed dan, hier hebt u 2000 frs." „Eigenlijk moest het schilderij maar 600 kosten, maar. „Als ik 2000 betaal, dan doe ik dat, omdat de schildery my werkeiyk zooveel waard is. En ik geef u evenveel voor iedere schildery, die u nog maakt. Ik verzoek u voortaan alles wat u vervaardigt, uitsluitend aan my te verkoopen. U moet me dat zwart op wit geven." Toen kocht Bernstein nog enkele schilde- ryen voor 2000 frs. per stuk en noemde toen zyn naam. „Als ik dat geweten had", zei Adrion de kunstenaar bedroefd, had ik u alles voor niets gegeven, omdat ik my gelukkig ge voeld had, dat ik vooruit kom. Maar nu.... nadat u my al zooveel betaald heeft.... waar op moet ik my nu nog verheugen? Het schoonste is toch de tyd, dat men op hoop leeft. En dien heb ik nu absoluut niet mogen beleven." Het pokken-geval te Beesterzwaag Tot heden werden te Beesterzwaag in verband met het voorkomen van een geval van pokken op t buitengoed „Lauswolt", van de familie Bieruma—Oosting 450 vacci naties verricht. Verscheidene families te Beetsterzwaag en Leeuwarden, die met den patiënt in aanraking zyn geweest, zyn te Leeuwarden in quarantaine gesteld. Hieronder bevinden zich eenige leden van de Rechtbank te Leeuwarden, waardoor de toch al drukke werkzaamheden by de Rechtbank zich op- hoopen. De stukken, die de heeren onder hun berusting hebben gehad, moeten alle worden ontsmet. Het verloop van de ziekte by den patiënt is gunstig, hetgeen wordt toegeschreven aan het feit, dat hy zich twee jaar geleden heeft laten inenten tegen alastrim. Eerst in den loop van de volgende week zal blijken of nog anderen besmet zijn. De herhaalde malen gestelde vraag: „En Pastoor, bent al klaar met grond voor de nieuwe kerk?" kunnen we thans met een blij „Ja!" bevestigen. De gemeenteraad van Vel- sen heeft Dinsdag 27 October 11 goedge keurd het voorstel van B. en W. om aan de Bouwcommissie der nieuwe parochie „O. L. Vrouw van Altyddurenden Bystand" te Santpoort te verkoopen een stuk grond ter grootte van ongeveer 4000 M.2, liggende ten Noord-Westen van de Frans Netscherlaan te Santpoort, voor den prys van 4.50 per M.2. Dit terrein zal bestemd worden voor den bouw van kerk en pastorie. Het voorstel werd in den Raad aangenomen met groote meer derheid van stemmen, n.l. 19 vóór en 8 tegen. Tegen stemden alleen de officieele party der S. D. A. P. uit financieele bezwaren en de Communist, die zyn stem wilde geven voor den bouw van een opium-kit. Hiermede is de eerste rolprent uit het beweeglyk leven van een bouwpastoor af gedraaid. Drie maanden van wikken en we gen, van uitzien on bespreken, van confe renties en overleg en niet 't minst van ge bed voor een goede uitkomst zyn voorby. Over verschillende terreinen werden bespre kingen aangeknoopt. Het één was te duur, veel te duur, het andere te klein, het derde niet te koop uit godsdienstige motieven (nog steeds geldt het oude spreekwoord .liever Turksch dan Paapsch") zoodat de Bouw commissie t»n slotte besloot tot den aankoop van het tenein aan de Frans Netscherlaan. De nieuwe kerk, waarvoor de plannen wor. den uitgewerKt door den architect Jos. Bek kers, zal gebouwd werden met het front aan den Middenduinerweg. Tegenover den in gang komt in de toekomst een breede weg naar de Harddraverslaan en vandaar naar Santpoort (Station) tegenover de z g. Elta- woningen, zoodat de kerk in één kwartiertje langs een flinken, mi.olen weg -,s bereiken is vanaf Santpoort (Station). De lieuwe kerk met scholen en verenigingsgebouw komt al„ zoo te liggen in het hart van de parochie. Moge zy het centrum worden van een bloeiend en vruchtbaar geloofsleven. De nieuwe parochie zal bestaan uit byna 300 gezinnen, de helaas afgedwaalde katholieken hierby meegerekend. En nu gaat de bouwpastoor vol moed en optimisme verder! Mgr. de Bisschop heeft het nog eens zoo duidelyk gezegd in de feesteiyke slotvergadering van de zoo heer- ïyk geslaagde „Mittovos": „Juist in deze donkere en sombere tyden moeten wy, ka tholieken, ons niet laten meeslepen door een noodlottig pessimisme, maar optimist zyn." Daarom biyft de pastoor zonder kerk reke nen op de hulp van alle lezers en lezeressen van de N. H. Courant Wanneer iedereen één bouwsteen aandraagt, komt het nieuwe Maria-heiligdom er spoedig tot stand. We hopen dat het spoedig bouwsteenen „regent", lederen eersten Zaterdag van de maand wordt de H. Mis opgedragen tot intentie van de weldoeners. Hartelyk dank aan allen, die tot nu toe door een of andere bydrage hebben geholpen. De pastoor zonder kerk, A. F. J. GOOSSENS, pr. Zusterhuis „St. Catharina" Ryksstraatweg 367, Haarlem (N.) Gironummer 52458. Als U den geheelen winter verzekerd wil zijn van een puikbeste Aardappel, probeert dan eens MIJN WELBEKENDE per Kilo per H.L. Extra-fijn gesorteerde BRAVO's -9 ct 5.25 Prima ongesorteerde BRAVO's -8 ct- 4-90 Schitterende ZEEUWSCHE BLAUWEN en BONKEN 8 ct. 4.75 GROVE DRIELING BRAVO 5 ct. 2.75 GROVE DRIELING BLAUWEN en BONTEN A5 ct. 3.00 Alles franco thuis Haarlem en Omstreken. Al deze soorten worden door mij gegarandeerd tot Juni 1932. LOOPT VIA DE VAN DE by ademhalingsstoornissen. Electrolytisch bereid, vry van schadeiyke bestanddeelen. Verhuur van zuurstofinhalatie-apparaten naar Draeger, met en zonder medicamentenverstuiver. S Fa. C. G. LOOMEIJER Zn., Apothekers, Barteljorisstr. 11, TeL 10175. f: Flanel, 70 c.M. breed in mooie nieuwe I'll/ Ol/ strepen '2 '2 Tweedstof, 70 c.M. breed aardige dessins Flanel, effen kleuren goede kwalifeit2l Geruite Stoffen ultgebr. Gekeperd fluweel, 70 c.M. breed Koordfluweel, 70 c.M. breed prima kwaliteit diverse mooie kleuren Crêpe Georgette bijzonder geschikt voor avondtoiletten 12 verschillende kleuren Charmelaine 130 c.M. breed chique soepele stof in alle moderne tinten Atghalalne, 130 c.M. breed zuiver wol, de modernste 1,45 stol van dit seizoen. Diagonaal mantelstof, f40 c.M. br de stol voor do 120~98 moderne mantel Windsor zijde, 100 c.M. breed in 24 verschillende 79 Satijn mantelvoering zijde, 90 c*M. breed bijzonder aanbevolen voor 59 diverso kleuren vanaf lingerie en ingeruilde Machines, prijzen v. f 25 af Ook in huurkoop Electro-Lux, Vampyr, Hoover, Premier, Apex, Protos, Premier-Duplex, Western- Electrio, Bee-Vac, Excelsior, Oco, Regina De motoren zijn nieuw en worden ONDER VOLLE GARANTIE VERKOCHT BIJ DE OLIESLAGERSLAAN, HAARLEM 150/200 vorige prijs f 11.50, NU f 8.90 150/200 y* ff 13.50, f> 10.50 160/210 tt ff 13.90, ff 10.90 160210 f» ff 16.75, ff 12.50 175/210 ff ff 18.50, ft 13.75 190/240 ff %f 23.80, tt 18.50 190/240 ff tf 29.75 tt 22.50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 12