Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders De ruïnes van Sodom en Gomorrha Agenda 3 November Agenda De „Mittovos" MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De opstand in Pemambuco A. J. Cook f Oud-minister van Joego-Slavië gearresteerd Het Bijbel-verhaal bevestigd Brutale juweelendiefstal STADSNIEUWS 2 November Verbouwing Gerzon's Magazijnen R. K. Drankbestrijding De nieuwe telefoon-districten Ontheffing Winkelsluiting English Association Deutsche Seelsorge De jaarfeesten van den R. K. Volksbond Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERLIEDE VIJFHUIZEN ZANDVOORT Garteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen INGEZONDEN Leiders gearresteerd Gisteren zijn verschillende leiders van den opstand te Fernambuco gearresteerd. Zij zul len voor den krijgsraad worden gebracht. Naar verluidt, was deze opstand slechts een onderdeel van de beweging door geheel Bra zilië, die ten doel had, de regeering ten val te brengen. Dank zij het gebrek aan strijdkrachten bij de opstandelingen, kon de regeering de be weging In den kiem smoren. Inmiddels zijn vergaande beveiligingsmaatregelen getroffen om nieuwe onlusten te voorkomen. bü mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Telefoon 11671, R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwelijk personeel, dagelijks van 1012, 24, 89 uur, Zater dag van 1012 uur. Secretaris der Engelsche Mijnwerkersfederatie A. J. Cok, de secretaris van de Engelsche A. J. Cook, de secretaris van de Engelsche Mijnwerkersfederatie is hedenochtend over- Een groot aantal jaren was Cook, die 47 Jaren ls geworden, werkzaam als agitator onder de mijnwerkers en verscheidene stakin gen zijn door hem geleld, waaronder die van 1912, toen de regeering een minimumloon voor mijnwerkers instelde, met groot succes. Cook was een militant socialist, die tijdens den oorlog eenige malen gevangenisstraf on derging wegens het houden van opruiende redevoeringen. Zijn grootste bekendheid ver wierf hij echter als leider der groote mijn werkersstaking van Mei 1926, die samenging met de algemeene werkstaking, waardoor ge heel Engeland in rep en roer werd gebracht. Ten gevolge van zijn drukke werkzaam heden verwaarloosde Cook een kwaal, waar aan hij leed. zóódanig, dat hem verleden jaar een been moest worden geamputeerd. Hoewel Cook menigmaal In het brandpunt van al lerlei conflicten stond, genoot hij onder de mijnwerkers een ongekende populariteit. Huldiging van MacDonald in voorbereiding Door de vrouwen uit zijn geboorteplaats Tegen het einde van deze week zal Mac Donald een kort bezoek brengen aan zijn geboorteplaats Lossy Mouth. De bevolking bereidt hem een grootsche ontvangst. De meenteraad zal een speciale zitting houden, waarin hij zal worden toegesproken. Aangezien de meeste mannen van de uit visschers bestaande bevolking op de haring vangst is, zal de huldiging grootendeels door de vrouwen van Lossy Mouth geschie den. Naar verluidt, is de oud-minister van Bui- tenlandsche Zaken, Trumbitsj, te Agram ge arresteerd, naar Split overgebracht en daar geïnterneerd. De arrestatie verwekt te meer opzien, daar Trumbitsj een der mannen is, die de grondslagen van het Joego-Slavische Koninkrijk hebben gelegd. Pas eenige dagen geleden was Trumbitsj uit Qeenen terugge keerd. Hij bracht aan eenige zijner vrienden rapport uit over zijn reis en overtrad daar door de wet op het vereenigings- en verga der in gsrecht. De „Daily Telegraph" meldt uit Jeruza lem, dat de opgravingen van de ruïnes van^ de steden Sodom en Gomorrha thans zoo danige vorderingen hebben gemaakt, dat ten Noorden van de Doode Zee en ongeveer 5 KM. ten Oosten van de Jordaan ruim veer tig morgen grond, die bezaaid is met ruïnen, is blootgelegd. De vondst bewijst, dat de stad niet door een overstrooming is verwoest. De meeste ruïnen zijn met asch bedekt en wijzen er op, dat de stad inderdaad, zooa's het Bijbel-verhaal meldt, door „vuur en zwa vel" verwoest werd. In een sarcofaag vond men het skelet van een ongeveer zesjarig kind, dat vermoedelijk aan een of andere godheid is geofferd. Toen de bewoners thuis waren Een brutale Juweelendiefstal is gepleegd in het huis van Sir Edmund en Lady Wyld- boresmi h aan de Cadoganplaoe in Chelsea, waar de dieven voor een waarde van meer dan 1500 pond sterling aan juweelen stalen uit een juweelenkistje, dat in de slaapkamer van het echtpaar verborgen was, terwijl zoo wel alle bewoners als het geheele personeel in huis waren. Gebouw „St. Bavo" Operettevereeniging „Haarlem", 8 uur. Stadsschouwburg Het Schouwtooneel, „De wijze kater", 8 uur. Gebouw Haarlemschen Kegelbond „Tiere sehen dich an". Palaoj Cinema „Nooit meer liefde" en variété, kwart over 8. AU. voor volw. Gebouw „St. Bavo" Jaarfeest R.K. Volks bond, 8 uur R.K. Bedrijfskundig Bureau, 8 <4 uur „St. Caecl'.ia", 8 uur Bestuur Bakkersbond, 6 uur Grafische Bond, 8 uur. Gebouw Haarlemschen Kegelbond „Tiere sehen dich an." Palace Cinema „Nooit meer liefde" en variété, kwart over 8. Alleen voor volw. Gem. Concertgebouw H. O. V.-Concert, 8.15 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen voor zieken- en kraamverpleegsters Comité van Katholieke Actie Maandag bestemd voor Godsdienstige Ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. Maandag 2 Nov.: Conferentie voor de le den van de Kath. Jonge Middenstandsver- eeniging ,De Kring" in St. Joannes de Deo. Dinsdag 3 November: 8 uur: Repetitie van het R. K. Mannenkoor „St. CaecUia" in ge bouw „St. Bavo". 8.30 uur: Vergadering van de Reddings brigade „St. Franciscus", afdeeling van het Kruisverbond tot redding van drankzuchti gen in de R. K. Militairenvereeniging, Zoe- testraat 14. 8.30 uur: Voordracht van Prof. Dr. Alphons Steger in het gebouw der St. Jozefgezellen, Jansstraat 59. Boekhoudeursus voor de leden van de Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging „De Kring". Woensdag 4 November: 8 uur: Ontwikke lingsavond voor de leden van de Kath. Jonge Middenstandsvereeniging „De Kring". Donderdag 5 November: 's morgens 9 uur: vergadering R. K. Armbestuur van St. Bavo, Haarlem-Noord in de pastorie. 8 uur: Bureauvergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging Nieuwe Groen markt 22. 8.15 uur: Repetitie van Haarlems R. K. Mannenkoor in „Central" Groote Hout straat 176. Biljart-, Schaak- en Danswedstrijd voor de leden van de Kath. Jonge Middenstands vereeniging „De Kring". Vrijdag 6 November: 8 uur: Repetitie van de R. K. Mandolineclub „Santa Lucia" in „Central", Groote Houtstraat 176. Biljartwedstrijd voor de leden van de Kath. Jonge Middenstandsvereeniging „De Kring". Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. veree- niglngen verzocht, bij het vaststellen van een bijeenkomst of vergadering vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van der Singel, Kleverparkweg 187, tele foon 12791, en na vaststelling hiervan on middellijk mededeelingen te doen. De architect Adr. Moen te Heemstede heeft namens de directie der N.V. Gerzon's Mode magazijnen ondershands aan den heer Joh. H. Koster aannemer te Amsterdam, opge dragen het verbouwen der perceelen Groote Houtstraat No. 5460, voor de som van f 115.000.—. Actie en humor Zooals ieder jaar wordt ook nu weer door de Kath. Drankbestrijdlngsvereenigingen van Haarlem een z.g. Blauwe Maand Actie ge voerd, om aan haar werk grootere bekend heid te geven en haar ledental uit te breiden. Feitelijk is die actie reeds ingezet op 11. Zondagmorgen, toen verscheidene leden van Kruisverbond en Mariavereeniging deelna men aan een Generale H. Communie vóór de Vroegmis in de St. Jozefskerk. Maar de openlijk gevoerde actie vindt haar begin in den Openingsavond van Dinsdag 3 November in het gebouw der R. K. Militai renvereeniging, Zoetestraat, die te 8 uur n.m. aanvangt. Er is voor gezorgd, dat deze avond niet al leen aantrekkelijk is voor de leden, die zeker niet het appèl zullen ontbreken, maar ook voor allen, die belangstellen ln de drankbe strijding en gaarne eenige prettige uren in vrooijk gezelschap doorbrengen Die vroolijk- heid zal in ruime mate geleverd worden door een hunmorist en door de welbekende Elsneris Band. Met vrooiykheld alleen maakt men echter geen propaganda. Daarom staat er ook een rede op het programma, welke zal worden uitgesproken door den heer H. B. van der Sande. Het onderwerp: „De tegenwoordige malai se", zou aanleiding kunnen geven tot breede beschouwingen, maar het is van dezen spre ker bekend, dat hij van „kort en krachtig" houdt. Dit is ook in overeenstemming met het karakter van den avond, die een opge wekte inleiding tot de grootere propaganda bedoeld te zijn. 't Is mogelijk, dat de tooneelzaal in de Zoe testraat te klein blijkt te zijn, ook cmdat de toegang gTatis is. Men late zich echter door niets weerhouden om dezen veelbelovenden avond te gaan bijwonen. Afkondiging strafverordeningen Heden is afgekondigd de verordening, be doeld in artikel 208 der Gemeentewet, waarbij wordt verklaard, welke verordeningen, tc f n welker overtreding straf is bedreigd, blijven gelden. Voor de Stille Armen Ingekomen: N. N. 10.— N. N., vla den Weleerw Heer L. 10.— D. 3- De commissie voor de Stille Armen betuigt haar dank voor bovenstaands giften en houdt zich voor verdere bijdragen warm aanbe volen. Deze worden gaarne ln ontvangst geno men aan het burau dezer courant en by de heeren: A. v. Os, Oude Gracht 76; E. Kuiper, Kleverpark 49; C. Wessels, Westerhoutpark 18; M. Verboog, Schoterweg 45; P Mes, Zo- cherstraat 23; H. Swarte, Anegang 24; A. Sorman, Overtonstraat 64; P. J. Buse, Pen ningmeester, Gasthuissingel 67, Postgiro 13543. Te Haarlem ingesteld 1 November is het telefoondistrict „Haar lem" ingegaan. Over de werking is uit den aard der zaak nog weinig te berichten. De directeur van den Telefoondienst deelde ons dan ook mede, dat over eenigen tijd eerst mededeelingen gegeven kunnen worden. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat zy ten aanzien van de winkels op den door de afdeeling Haarlem van den Nederland- schen Vrouwenbond tot verhooging van het zedeiyk bewustzyn te houden bazar in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond, ingevolge de verordening op de winkelslui ting, ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die verordening in dier voege, dat die winkels op 18 en 19 November 1931 na des middags 8 uur tot des namiddags 10 uur voor het publiek mo gen geopend biyven, daarin mag worden verkocht en het verkochte medegenomen. Ontbinding der „Bazar".commissie De Bazar-Commissie van de „Mittovos" hield Vrydagavond jJ. haar slotvergadering, welke ook door den algemeenen secretaris der Hoofdcommissie, den heer P. J. M. van Tetering, werd bijgewoond. Door den voorzitter werd het resultaat van den gedanen arbeid besproken en aan allen dank gebracht die tot het welslagen van den bazar hebben medegewerkt. Namens de Hoofdcommissie van Uitvoe ring dankte ook de heer Van Tetering de leden voor de zóó prettige en vruchtbare samenwerking vóór en tydens de Mittovos- actie. Hartelijk dankbaar zün wij ook, aldus spreker, die dames en heeren, wélke gedu rende een geheele week hun tijd en arbeid in de diverse stands van den bazar heb ben ggeven. Door hun medewerking is het vooral ook te danken, dat alles hier zoo suc cesvol is verloopen. Duizenden bezoekers zyn in den Mittovos-Bazar geweest! De secretaris van de Bazar-commissie gaf vervolgens een eindverslag, waaruit bleek met welk een succes de commissie is werk zaam geweest. Tallooze geschenken, waar onder de mooiste artikelen, alsmede vele geldelijke giften, werden de commissie toe gezonden. In slechts weinige uren werden 15 stands in den Bazar opgesteld en toen op Zondag 18 October JJ. de officieele opening van de Tentoonstelling door Z. H. Exc. Mgr. Aen- gènent plaats vond, was ook de „Bazar" ge reed om Mgr. als „eersten" gast te ontvan gen! Uit het financieel overzicht van den pen ningmeester bleek ten slotte het resultaat, n.l. hoe ook in den Bazar ten bate van de Missie is geofferd. Nadat de voorzitter nogmaals dank had gebracht voor de prettige samenwerking, werd de commissie ontbonden verklaard. De negende en laatste opvoering der Missie-Kinderoperette. Wederom voor een tjokvolle zaal is Zon dagmiddag ln het gebouw „St. Bavo" de Missie-kinderoperette uitgevoerd. Het was de laatste en tevens de negende opvoering in zóó'n korte spanne tyds! Wederom met een enorm succes! Na de slotapotheose dankte op 't tooneel de algemeene secretaris, namens de hoofd commissie, de kinderen, die aan de opvoe ring hadden meegewerkt voor hun ijver, toe wijding en liefde, reeds maandenlang tydens de repetities en thans gedurende de negen uitvoeringen zóó volhardend aan den dag ge. legd. Hoewel dit door den Voorzitter der Hoofd commissie op de Alg. PI. Ontbindingsverga dering nog meer officieel zal geschieden, sprak de algemeene secretaris woorden van hulde en waardeering aan het adres van mejuffrouw W. van der Singel, die niet alléén deze schitterende kinderoperette ge schreven en geënsceneerd heeft, doch de zelve met de kinderen óók ingestudeerd heeft en geleid. Aan mejuffrouw Agnes Driessen voor de keurige pianobegeleiding en aan mejuffrouw C. Stavenuiter voor de bekwame leiding van 't Kinderkoortje (de laatste was evenwel dezen middag wegens ongesteldheid verhin derd, doch had voor een bekwame vervang ster gezorgd). Via Monseigneur Bekkers van Voorschoten is reeds door Belgische priesters, die opge togen waren over de opvoering, tekst en mu ziek dezer Kinderoperette opgevraagd. Op uitnoodiging van den algemeenen secre taris weerklonk uit de zaal een donderend driewerf „Hoerah" voor de jeugdige speel sters en spelers in deze kinderoperette, als mede voor de leidsters. Op 10 Oct. is de Mittovos-actie met groote geestdrift begonnen, met laaiend en thousiasme is zy gisteren, 1 November, op den feestdag van Allerheiligen definitief ge sloten. Zaterdag werd de eerste der beide voor. stellingen o.a. bijgewoond door den H.E.H. E.G. Heer J. J. Brouwer, Hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot. Van den penningmeester der Jeugdcom missie mochten wij vernemen, dat de uit voeringen werden bezocht door niet minder dan 4043 kinderen en door 795 volwassenen. De vorige week hebben wij eenige num mers gepubliceerd van „Mittovos"-loten, waarop hoofdprijzen waren gevallen. Onder deze was nummer 37425, dat met een stof zuiger uit deze loterij gekomen was. Blijkens de officieele trekkingsiyst is de stofzuiger echter niet gevallen op 37425, doch op lot nummer 37435. Vrydag 6 November te 8 uur, zal dr. J. Bouten in de bovenzaal van restaurant „De Kroon" een lezing houden voor de leden van de English Assiciation in Hol land, over G. 3. Shaw en het nieuwe drama. Dienstag, den 3ten November beginnt die aangekündigte Missionswoche fiir die kath. deutschen Madchen Dieselbe wird gehalten durch den hochw. Domin kanerpater Rudolph aus Berlin in der Paterskirche am Nieuwe Groenmarkt; von Dienstag bis Freltag, abends 9 Uhr. Am Samstag ist Beichtgelegenheit; auch tlber Tag. Die Zeit wird noch naher bekannt gegeben. Sonntag den 8sten November ist urn VK vor 7 Uhr in der Paterskirche General- kommunion für die Teilnehmerinnen; jedoch 1st auch Gelegenheit zum Empfang der hl. Kommunion ln der hl. Messe um 9 Uhr im Waisenhaus, Zplsingel. Nach- mittags um 3 Uhr wird die Missionswoche in feierllcher Weise beschlossen. Die kath. deutschen Madchen slnd alle aufs herzlichste und dringendste eingeladen. Móge niemand dem liebevollen Rufe Gottes widerstehen Dem Wunsche vieler Madchen ent- sprechend wird sich anschliessen an die hi. Mission die Gründung einer. Marianischen Congregation für kath. deutsche Jugfrauen unter dem Titel „Maris Stella" u. dem 2ten Patronat der hl. Ursula und ihrer Gefahrtinnen. Mogen auch hier sich recht viele lm Geiste der Marianischen Congregation unter dem besonderen Schutze der Jungfrau der Fungfrauen zusammenfinden. Durch Maria zu Christus, dem himmlischen Brautigam der Seelen. Sollten etwelche Herrschaften keine Benachrichtigung erhalten haben, so seiensie hierdurch herzlichst gebeten, den Madchen für die Veranstaltungen freie Zeit zu geben. Eine schone Frucht der Missionswoche dürft. auch das sein, dass die Madchen um so Iieber und treuer zu ihrer Herrschaft stehen und ihre Obliegentheiten um so fraudiger erfüllen. Jn der Missionswoche bleiben an allen Abenden die Patroaate geschlosse. Onze correspondent in Parijs De heer J. van den Hoek, tot op heden correspondent voor de Nieuwe Haarlemsche Courant en Katholieke Illustratie te Rome, is heden naar Parijs vertrokken ter aan vaarding van zyn functie als correspondent van voornoemde bladen aldaar. Tevens zal hy als correspondent van deze bladen optreden bij de Volkenbondsvergade ringen te Genève. Vereeniging „Na Arbeid Ontspanning" De Vereeniging „N. A. O.", opgericht door personeel van de chocoladefabriek „Union"; hield Zaterdag een feestavond in gebouw St. Bavo. Zooals gewooniyk oogstten de spelers buitengewoon veel büval en hadden zy met hun voordrachten en speciaal in den opge- voerden één-acter. „Een angstvolle Nacht", byzonder veel succes. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Rijwieldiefstal Een rijwiel dat gisteren voor een café aan de Zuidpolderstraat stond, is gestolen. Excursie Jeugdgroep R. K. B. B. St. Joseph (afd. Haarlem) Zaterdagmiddag 31 October jJ. Is boven genoemde groep op bezoek geweest by de N.V. „De Spaarnestad". Om 3 uur geleidde de heer van Hees, assistent van den bedrüfs- leider der N.V., de jeugdgroep door de fa brieken en expeditie, vertelde de werkwüze der ingewikkelde machines en schetste ons op populaire wyze hoe de couranten en tijd schriften gemaakt worden. De jeugdgroep stond verbaasd over de vele vernuftige en ingewikkelde machines, welke voor dit groot bedryf noodig zün. Vooral de groote rotatie pers, welke 64 pagina's tegeiyk afdrukt, trok de aandacht. Na afloop der excursie dankte de heer Ottolini, leider van de jeugdgroep, den heer van Hees voor dezen leerryken middag en verzocht den dank over te brengen aan de directie. Zij beginnen morgenavond. Wij herinneren er nog eens aan, dat mor genavond de jaarfeesten van den R.K. Volks bond beginnen. De uitvoeringen, welke, be halve morgen, ook nog gegeven worden Donderdag 5, Zondag 8, Dinsdag 10, Donder dag 12, Zondag 15, Dinsdag 17 en Donderdag 19 November, vangen 8 uur 's avonds aan. Door de Rederijkerskamer „Alberdingk Thüm" zal worden opgevoerd het succes stuk: „De roman van een krantenjongen". Bureau van politie, Smedestraat, akten- tasch; idem, idem, armband; Bouman, Klarenbeekstraat 45 rd., ceintuur; Bureau van politie, Smedestraat kinderhandschoen; Kasper Hiddink, Gen. Cronjéstraat 128, handschoenen; Verpoorten, Nauwe Gelde- ioozepad 24, kat; Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebracht door Güde, Hofmeijer- straat 16); idem, idem, kat (gebracht door Kooij, Maarten van Heemskerkstraat 3) Moll- lema, Potgieterstraat 2, lorgnet; v. d. Bosch, Oranjeboomstraat 158, muts; v. Es, Van Nes straat 23, portemonnaie m.i.; Rijbroek, L. Margarethastraat 30 rd., pakje m.i.; Helle, Nagtzaamstraat 59, portemonnaie m.i.; P. Huberts, Marnixstraat 118, idem, idem; G. Hartel, Marnixstraat 60, idem idem; Andringa, Vooruitgangstraat 84, rozenkrans; Bureau van politie, Smedestraat, sleutel; Duijs, Koninginneweg 36, schooltasch; Ha- vinga, Chrysanthenumlaan 12, Heemstede, sleutel. Geboren: 28 Oct. B. W. M. v. Maris— Franken, d.; 30 Oct. J. Wünandde Jong, d. Overleden: 29 Oct. E. v. d. Steeg, 80 jaar, Oranjeboomstraat; A. C. HofmanBurbach, 80 j., Thorbeckestraat; H. J. Smit, 64 jaar, Kamperlaan; 30 Oct. L. J. Kars, 33 J„ Rozen straat; C. Koek—v. d. Putten, 43 j., Vis- scherseinde. Vergadering tuinlieden. Deze ver gadering stond wel bijzonder in het teeken van inzendingen ter keuring. Vooral de Chrysant Ada Owen, die nu als prijsvraag was ingezonden, was rijkelijk vertegenwoordigd, niettegenstaande de stren ge vorst der laatste dagen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de goedgeslaagde groote tentoon stelling, waarvoor hij allen medewerkers dank zegde. Op de gebruikelijke wijze werden wederom twee nieuwe leden geïnstalleerd terwijl drie nieuwe leden werden voorgedragen. De keuringscommissie kende de volgende punten toe. Voor de prijsvraag ingezonden Chrysanten Ada Owen en Purpertros aan de heeren Donkelaar 10 punten met lof der jury; M. Bloemendaal Sn. 10 punten; G. Brokke 8 punten; A. v. Iperen 6 punten en voor andere inzend, van Chrysanten den heer Donke laar 10 punten; aan den heer F. Booms voor Bloembegonia's, Bladbegonia's en Cyclamen 9, 8 en 8 punten. De heer B. Nieuwenhuis voor Chripontes 10 punten en de heer G. Brokke voor fruit, vaas Chrysanten en groenten 10, 8 en 8 pun ten. Voor den dezen zomer gehouden bind- cursus werden diploma's uitgereikt. Ook werden de prijzen uitgereikt van de groote tentoonstelling gehouden in September. Na rondvraag sloot de voorzitter de zeer druk bezochte vergadering. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE VERKOOPWEEK De E. H. V. mag zich verheugen in een zeer groote belangstelling van de zyde van het publiek. Zate>*- gavond was het den geheelen avond ongekend druk langs den weg. De bussen op de verschillende plaatsen der gemeente, om de geluksbonnen in te depo- neeren, trokken wei de aandacht. Voor het zoeken naar de woorden van het prijsraadsel ls de deelneming zeer groot. Tot laat in den avond loopt oud en jong de woorden te no- teeren. De muziekuitvoering van het fanfarecorps „Excelsior" trok veel belangstelling. Zaterdagavond had de eerste trekking plaats van de geluksbonnen in café-restau rant „Hof van Heemstede". De 50.viel ten deel aan J. B. Pols, Bronsteeweg. 20.aan J. Schoo, Molenwerfslaan 124. 15.aan J. B. Kan, Laan van Rozen burg, terwyl de 3 troostprijzen van f 5. ten deel vielen aan J. T. Leeuw, Heerenweg 154; W. Moske, Heerenweg 25 en Eijskes, Binnenweg 134. De commissie der E. H. V. deelde ons mede, dat de tweede en derde trekking eveneens in café-restaurant „Hof van Heemstede" en ten overstaan van notaris Mr. J. A. de la Hayze, zullen plaats hebben op Dinsdag 3 en Donderdag 5 November, des avonds 9 uur. Hedenavond maakt de Harmonie „Eensge zindheid" wederom een muzikale wandeling van Raadhuisplein, Binnenweg, Koediefslaan, Heerenweg, Zandv.laan tot de Houtvaart, te rug over Adr. Pauwlaan, Bronsteeweg, Bin- nenwtg, Res Novaplein, Binnenweg, Juliana- laan, Eikenboom, Binnenweg, Raadhuis straat, Camplaan naar Wilhelminaplein. Woensdag 4 November maakt het fanfare corps „Excelsior" een muzikale wandeling. Dezelfde route van Vrijdagavond zal worden gevolgd. DE „SURSÉANCE" VAN H. BROUWER Inzake de aangevraagde surséance van be taling van den heer H. Brouwer te Heem stede, nog het volgende: Moeilijkheden in zün bedrijf zijn voorna- meiyk te wijten aan gebrek aan liquide mid delen, hetgeen weer veroorzaakt wordt door dien, in verband met de heerschende ma laise, het verkoopen van bouwterrein en hui zen tegen contante betaling uiterst moei lijk is. Het actief bestaat uit onroerende goede ren, w.o. huizen en bouwterrein in eigendom toebehoorend in privé; hypothecaire vorde ringen ten laste van diverse naaml. ven nootschappen en privé personen; effecten, accepten, diverse vorderingen, aandeelen in naamlooze vennootschappen, in totaal be dragende f 1.971.359.81. Het passief bestaat uit crediteuren (hetzü al dan niet gedekt door hypotheek, in totaal f 1.563.950.56. Onder het passief zijn niet vermeld borg tochten, in totaal gelijk aan de eerste en tweede hypotheken tot een totaal bedrag van f 3.079.833—, voor welk bedrag mede hoofdelijke borg is C. Boendermaker. Aangaan geldleening Zaterdagmiddag is de gemeenteraad byeen gekomen ter bespreking van een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlee ning. Nadat de raad in geheime vergadering een ruur byeen geweest was. werd aangenomen het voorstel van B. en W„ ten laste der ge meente Bloemendaal by de Firma Vermeer en Co. te Amsterdam tegen óvergifte van een gewone schuldbekentenis, op te nemen voor den tyd van vijf jaren, ingaande 16 Novem ber 1931, tegen een rente van 5 pet. 's jaars, een bedrag van f 100.000.waarvan de rente uit de gewone middelen en de aflossing op 1 December 1936, uit de buitengewone mid delen (opbrengst eener nieuwe geldleening) der gemeente zullen worden voldaan. R. K. Raadsfractie. In een de vorige week gehouden vergadering van de R. K. Raadsfractie zün gekozen tot voorzitter de heer C. Stokman en tot secretaris de heer Jac. van Duijnhoven. De aftredende voorzitter, wethouder Van der Laan, stelde zich niet meer herkies baar. Burgeriyke Stand GeborenAndré Adrianus, z. van Cornells R. Nelis en van Anna Cornelia van den Berg; Maartje, d. v. Pie ter Daniël Piet en van Nies je Bosman; Bernardus, z van Theodoras Adrianus Mes man en van Johanna Maria van de Nes; Cornells Hermanus, z. van Jacobus Adrianus Kroon en van Maria Margaretha Bos. Getrouwd: Dirk Jacobus Koopman, oud 23 jaren, met Johanna van der Hulst, oud 19 jaren. IJsclub de „Liede" Dezer dagen verga derde bovengenoemde club. De voorzitter, de heer W. P. v. d. Peet, opende de vergadering en heette allen welkom. Spr. vestigde de aandacht op de ysbaan, die zeer vlug te be- rijden is en tevens geheel gevaarloos. Deze ijsbaan is een perceel land, dat men voor deze gelegenheid onder water laat loopen; het ligt aan den Lagendijk by Penningsveer. Hierna las de voorzitter de notulen, die werden goedgekeurd: De penningmeester bracht verslag uit over het afgeloopen boekjaar, waaruit bleek, dat in kas is f 234.10. Deze rekeningen en bescheiden waren door een kascommissie, bestaande uit de heeren N. Kemper en Fr. v. Loon nagezien en in orde bevonden. Bij de aan de orde zijnde periodieke be stuursverkiezing, werden herkozen de heeren J. v. d. Aar en J B. v. d. Aar en in een vacature werd gekozen de heer N. v. Does burg. Het regelen van wedstrijden in den a.s. winter werd door de vergadering aan het bestuur overgelaten. De heer J. v. d. Aar, secretaris der ver eeniging deelde mede, dat het in den loop van November 40 jaar geleden is, dat de ver eeniging was opgericht. Hij meende dat dit jubileum maar niet zonder meer kan pas- seeren en stelde voor dit feit feestelijk te herdenken. Bovendien zal het 12 J jaar geleden zyn, dat de tegenwoordige voorzitter, de heer W. P. v. d. Peet, als zoodanig werd gekozen. Nadat verschillende leden hierover hun meening hadden gezegd, werd besloten dit feest te vieren op Zondag 22 November a.s. in het R. K. Vereenigingsgebouw te Haar- iemmeriiede. Docr de vergadering werd een feestcomité gekozen, waarin zitting namen de heeren J. v. d. Aar, P. J. Buijs, Fr. v. d. Aar, N. Vrie- sekoop en C. Stokman. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Statuten De „Stscrt." bevat de statuten van de vereeniging tot Stichting en instand houding van een School met den Bijbel te Vpfhuizen en omstreken gevestigd alhier. AAN DEN GROND Zaterdagmiddag omstreeks vijf ur voer een aak, geladen met bieten, tengevolge van den lagen waterstand aan den grond in de door vaart van de Nieuwen brug. Welke pogingen er ook werden aangewend om het schip vlot te krijgen, niets hielp. De brug die openge draaid was kon niet meer dicht, wat veel stagnatie in het verkeer gaf. De wielrijders en voetgangers werden met een roeischuitje overgezet, maar auto's en andere voertuigen moesten door den ouden polder hun weg vervolgen, wat voor velen een groote omreis beteekende. Eerst Zondagmor gen kon het schip, doordat het water iets ge stegen was, met behulp van een sleepboot los komen. Burgerl. Stand. Geboren. Hendrika Roe- loffina, d. van R. Rudolphus en H. Strijk. Regina, d. van V. Schaap en M Rössler. Jacoba, d. van C. Paap en M. Koning. Dirk Hermanus, z. van C. Luttik en H. C. van lngen. Cornelia Jenetta, d. van W. Koper en G. Stens. Getrouwd: A. Koning en A. Fogarasi. P. J. Kunkeler en A. A. Kroon. Ondertrouwd: I. Noach en E. Gobas. Overleden' A. Schaap, weduwe van E. Schuiten, oud 60 jaar. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Zeer geachte Redactie. In opdracht van het bestuur heb ik de eer u hierby beleefd te verzoeken, onder staande berichtje in uw blad te willen doen opnemen. Het bestuur van de Vereeniging Pro Juventute alhier, zag gaarne de staf van medewerkers uitgebreid. Dames en heeren, die bereid zün om hun medewerking te verleenen tot het bereiken van het doel der vereeniging: bestrijding en voorkoming van de criminaliteit onder de jeugd, door zich eventueel in bepaalde ge vallen te willen belasten met het uitoefenen van toezicht over minderjarigen, zoowel jongens als meisjes, die met den strafrechter in aanraking zün gekemen of dreigen te komen, worden vriendelü'k uitgenoodgld. hun wensch daartoe kenbaar te maken bÜ het secretariaat der vereeniging, Aelberts- bergstraat 58, waar desgewenscht ook gaarne nog nadere inlichtingen worden ver strekt. U by voorbaat dankende voor de ver leende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, Namens het bestuur, de secretaris; MAANDAG 2 NOVEMBER 1931 9.70 9.80 Brussel 34.45 34.65 Londen 9.45 9.55 New-vork (cable) 2.47% 2.48% Beriyn - 58.50 58.75 Zurich 48.20 48.40 12.70 13.— 21.90 22.20 MAANDAG 2 NOVEMBER 1931 Vorige Koersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4H NederL 1916 4H Nederi 1917 4 Nederland 1931 4y, N-Ind. 1926 B 101% 100 99%% 95% 80 1011/, 100 99*%. 95% 80 Banken Koloniale Bank Gert. Handel-Mü- 68 71 88% 67 70% 883% Industrieën Jnllevei Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford 129 63% 43 27% 68% 16% 207% 1273% 65 453% 28 70% 17% 210 (ndnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8. Leather Intern. Nickel 32 28% 3% 93% 32»/, 28 33% 93% Mynbonw Boe ton Mijnbouw Alg. Exploratie 31 66 32 67 Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon Olie Peudawa Continental OU Shell Union OU 1133% 18 129 70 4% 6 7%, 4% 116 132 70 4% Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott Tapanoell Sllau V 1. O O Allied 'ntercontln Ru boei 53% 42% 22% 15 22% 13% 1%6 543% 24 75 24 14 31 Scheepvaart Holl Amerika Ll)n iito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomb ■Scheepvaart-(Jnie Marine comm. larlne pret 3% 2% 81% 5% 5% 23% 20 83% Suiker 9 V A- Vorstenlanden 189% 5C% 194% 54 Tabak Oostkust 159 21 29 140 180 22 210 ■spoorwegen Vabasn Chic Milw St. Paui Kansas Clt; South 108 9 33% '4l%« 106 •rolongatie 3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2