Kennemerland Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Stofzuigerbuis MAERTERS f**' BEVERWIJK VELSEN VELSEN-NOORD IJMUIDEN—OOST IJMUIDEN WIJK AAN ZEE EN DUIN CASTRICUM HER1NGA WUTHRICH, HAARLEM Philips* Radio-toestellen SANTPOORT UIT DEN OMTREK NOORDWIJKERHOUT HAARLEMMERMEER WILNIS BLOEMENDAAL HEEMSTEDE TER AAR ZEVENHOVEN STADSNIEUWS Een smulhuis op de Nieuwe Groenmarkt SPORT EN SPEL VOETBAL D. H. V. B. GYMNASTIEK .Concordia' MARKTNIEUWS Oarteijarisstrast 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers BL K. Gymnastiekvereeniging „Sport -Staalt Spieren" Deze week is er een kleine verandering in den oefentijd ge komen, nl„ dat de meisjes, die 's Zater dagsmiddags gewend waren te oefenen, worden verzocht deze week op Donderdag avond te 7.15 te komen, en voor de dames is de extra-oefentijd te 8 uur. Dus allen worden verzocht tegenwoordig te zijn. Het is van het grootste belang, dat allen geen enkele maal de oefening verzuimen. Zij, die dit lezen, worden vriendelijk verzocht dit zooveel mogelijk aan allen bekend te ma ken. VOOR HET SCHOOLGAANDE KIND Het Comité van de R. K. Vereeniging voor het Schoolgaande Kind vergaderde vorige week Vrijdag onder voorzitterschap van den heer M. H. Beekelaar. Door den penning meester, den heer W. J. Lubbers werd ver slag gegeven over de Ontvangsten en Uit gaven van het afgeloopen jaar. Er bleek een klein batig saldo te zijn, dat weer aan het werk van het volgend jaar ten goede zal komen. De secretaresse mevrouw Van Dam brengt nu een uitgebreid verslag uit over het eerste werken van de Vereeniging. Ondanks het slechte weer werden 545 kinderen gedurende vier weken naar Wijk aan Zee vervoerd. Wa ren de eerste week twee autobussen noodlg, de volgende weken waren drie autobussen maar even voldoende. De kinderen hadden zichtbaar genoten van de frissche zeelucht en het vrije spel aan het strand. Het verslag vermeldt nog, dat door de welwillendheid van het bestuur van het Sanatorium Heliomare en door de goede zorgen van den aannemer, den heer Rengs, in Heliomare een schoollokaal werd beschikbaar gesteld, waar de kinderen hun twaalfuurtje konden gebruiken en met slecht weer schuilen, want een eigen tent heeft de vereeniging helaas nog niet. De voorzitter dankte de secretaresse voor haar verslagen en ook den penningmeester voor zijn beheer. Besproken werd nu hoe het mogelijk zou zijn het volgend Jaar een eigen tent voor de R. K. kinderen te hebben, want deze is zeer noodlg. Van Heliomare kan het volgend jaar geen gebruik worden gemaakt, daar dit dan voltooid is en door de zieken bewoond. Waar moeten dan de kinderen in het middaguur eten en waar móeten zij bij slecht weer heen? Het Comité besloot daarom, dat een beroep zal worden gedaan op de ouders en verdere kindervrienden opdat de eigen tent zou kunnen aangeschaft worden. De prijs, opgegeven door vakmenschen viel niet mee. Het Comité hoopt dus op aller medewerking, wanneer door jonge dames of kinderen bij dragen voor dit sympathieke doel worden gevraagd, 't Is toch ook voor de ouders veel waard, wanneer hun kinderen onder geleide zich in den vacantietïjd aan het strand kunnen vermaken en van de zeelucht kun nen genieten. Alg. R. K. Propaganda-club Voortaan is op den eersten Donderdag van de maand de groote algemeene vergadering. Er zal dan ook geregeld gezorgd worden voor iets bij zonders. Zoo is morgen te 7.45 op de agenda geplaatst de rede van kap. Schretlen over den Mexicaanschen martelaar „Pater Pro". In forsche trekken zal 'net leven opengelegd worden van deze geestdriftige helden figuur. Dus. moTgen naar de St. Jozefzaal aan den Arendsweg! Personalia. Bij resolutie van den minister van Financiën is in de commissie van des kundigen voor den tabaksaccijns herbenoemd als lid o.a. de heer W. P. de Vries alhier. Wit-Gele Kruis. Tot leedwezen van de leden van het Wit-Gele Kruis in deze ge meente gaat de wijkverpleegster, zuster Smakman, die hier zoozeer gezien is, de ge meente en haar werkkring verlaten. Zij gaat zich n.l. vestigen te Amsterdam, waar zij binnenkort in het huwelijk zal treden. R.K. Fabrieksarbeiders Dezer dagen hield de afdeeling Velsen van den R.K. Fabrleksarbeidersbond „St. Wlllibrordus", een ledenvergadering in het Vereenigings- gebouw. Na opening door den voorzitter, den heer W. J. F. Laurent, en het lezen der notulen, kwam in bespreking de actie voor meer verbruik van het Nederlandsch fabrikaat, speciaal wat papier betreft. Over deze kwestie ontstond een uitge breide discussie, met gevolg, dat werd be sloten, bij de betrokken instanties aan te dringen zooveel mogelijk Naderlandsch pa pier té gebruiken. Verder werd besloten de werklooze leden der vakcentrale in den a. s. winter zoo goed mogelijk te steunen. R. K. Vrouwenbond. Voor de leden van den R. K. Diocesanen Vrouwenbond, afdee ling IJmuiden-Oost, zal een lezing met licht beelden worden gehouden op Donderdag 5 November, des avonds 8 uur, in het Patro- naatsgebouw, Willemsbeekweg. De lezing heeft tot onderwerp: „Een rond gang door de fabrieken van de N.V. Kon. Pellerij „Mercurius", voorheen Gebrs. Laan, te Wormerveer." IJzerverscheping. De stoomschepen Monk- stone (Eng.) en Zeeland (Nederl.) zijn met aan de terreinen van de hoogovens ingeno men ladingen plekijzer resp. naar Llanelly en Grangemouth vertrokken. Aanbesteding Gistermiddag had ten Raadhuize, alhier, plaats het aanbesteden van het ophalen van haardasch en vuilnis voor het gedeelte Wijk aan Duin, voor den tijd van twee jaar. Ingeleverd werden 8 biljetten. Inge schreven werd door (per jaar) J. de Wildt f 1248, C. Dudunk f 1456, W. Dam f 1500, W. H. Rumping f 1500, J. Th. Borst f 1600, R. Durge f 1700, N. .Davidson f 1745, P. Gerritse f 2000. Het werk werd gegund aan den laag- sten inschrijver, J. de Wildt. Bouw kalkoven Door den bouwmateria- lenhandelaar C. de Groot alhier wordt op het Stet onder Bakkum aan de z.gm. Lim- mervaart een kalkoven gebouwd, waardeer de alhier wonende schelpenvisschers er ver zekerd van zijn dat hun product regelmatig en tegen behoorlijke prijzen zal worden afge nomen. Deze bouw is vooral voor de schelpenvis schers, wier bedrijf de laatste jaren weinig loonend is geweest ,van groot belang, te meer daar met die personen een overeenkomst is aangegaan tot afname van de geehele pro ductie Concert De Gemengde Zangvereeniging „Vox Humana" gaf voor haar donateurs en leden een concert onder leiding van direc teur Joh. Brands. Medewerking verleenden de heeren Spaan, fluit, en mevr. SpaanZwaai, piano. Bij zonder mooi werden uitgevoerd „De Stal" van C. v. d. Linden, „De Gypten" van Roeske. De Sonate van Bach en Rondo brillante van Furstenau, voor fluit, werden uitstekend vertolkt. Mevrouw Spaan werden bloemen aange boden. Het was een prachtige avond. R. K. Harmonie „Soli Deo Gloria" De R. K. Harmonie „Soli Deo Gloria" geeft Zon dag een concert, des avonds te 8 uur, in de concertzaal „Zomerlust". Dezen avond zal voorts optreden de heer Antonini, prestidigitateur-illusionist.. Gemeenteraad. Een vergadering van den gemeenteraad werd Dinsdag gehouden. Een aantal resoluties van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten, worden voor kennisgeving aangenomen- Op een verzoek van W. Heemskerk om lig plaats met zijn woonschuit in de Woensdag- sche watering naast het perceel van A. v. d. Nieuwendijk, wordt gunstig beschikt, onder beding van een betaling van f 10.per jaar, benevens dat maatregelen zullen wor den genomen, dat het water niet wordt ver ontreinigd. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van Ged. Staten, wordt besloten de Goldemondsbrug, de Corneliabrug, benevens enkele duikers in diverse wegen aan de Pro vincie over te dragen tegen een door de gemeente te betalen vergoeding van f 63.13 per jaar dan wei f 1402.89 in eens. De wegen NoordwijkNoordwijkerhout grens Bloemendaal, NoordwijkPiet-Gij zen- brug en Boerderij Wassenaar—Hillegom, zullen met ingang van 15 November aan de Provincie overgaan. De provincie zal dan de aan de gemeente verschuldigde bijdragen be taalbaar stellen, terwijl van dien datum af de gemeente de onderhoudskosten ad f 600 per K.M. zal voldoen. Ingekomen is een voorstel van diverse raadsleden, t.w. de heeren J. Geerlings, Th. van Gijlswijk, J. van den Berg, L. M. van Noort, W. Th. Langeveld en N. H. de Klerk, waarbij wordt voorgesteld om voor de Sint Jacobstraat in De Zilk open bebouwing in te voeren. De voorzitter zegt, dat B. en W. althans de meerderheid van B. en W. zich niet met de strekking van dit voorstel kunnen vereenigen. Er behoort stabiliteit te bestaan in de overheidsmaatregelen. Tot heden is het de gewoonte geweest, dat open bebouwing aan straten, wier aanleg ten laste van een on dernemer kwam, niet werd voorgeschreven. Het gaat niet aan om daarop thans ten nadeele van één ondernemer een uitzonde ring te maken, nadat de bouw, die deze wil ondernemen aan den gemeenteraad niet welgevallig is. Hier te Noordwijkerhout heeft men wo ningbouw steeds aangemoedigd, zelfs van overheidswege gesteund. In De Zilk is van overheidswege voor den woningbouw niets gedaan, maar tracht men zelfs den parti culieren woningbouw te beletten. In den tegenwoordigen tijd begroet spreker den huizenbouw ook niet met sympathie. Spreker vreest dat het een fiasco zal worden, maar dit fiasco komt in elk geval niet ten laste der gemeente. Overigens wijst spreker er op, dat de wo ningen aan alle eischen voldoen, die redelij kerwijze gesteld kunnen worden en dat de plannen de volledige goedkeuring dragen van de Schoonheidscommissie. De heer Geerlings treedt als eerste onder teekenaar van het voorstel als deszelfs ver dediger op. Spreker vindt dat de woning bouw, die in de Sint Jacobstraat wordt voor bereid, bewoners van elders zal trekken, die na korten tijd zullen blijken hun huishuur niet te kunnen betalen. Voor personen uit De Zilk is geen behoefte aan huizen van pl.m. f 6.per week. Er zijn reeds meer der gelijke woningen in De Zilk, wier bewoners thans bij het Annbestuur komen om steun. De voorgenomen woningbouw trekt men- schen, die later gesteund moeten worden. Wethouder Warmerdam sluit zich aan bij de woorden door den heer Geerlings gespro ken. De heer Van Parera juicht het flinke eerlijke standpunt, dat de meerderheid van B. en W. in deze aangelegenheid inneemt, gaarne toe. Nauwelijks een half jaar geleden is de bouwverordening onder de oogen gezien en is voor de Sint Jacobstraat gesloten bebou wing toegelaten. Nu zal men dit weder gaan veranderen, waardoor een aannemer wordt gedupeerd. Wethouder Warmerdam: „Als de men- schen later door het Armbestuur moeten geholpen worden, zal het dan beter gaan?" De heer Van Parera: „Er bestaat nog zooiets als werkeloosheid in de bouwvakken. De voorgenomen bouw zal er mede toe bij dragen om bouwvakarbeiders aan werk te helpen." De heer van der Klauw is van oordeel, dat sommige raadsleden zich wel wat te angstig maken. Spreker voelt in deze meer voor het standpunt van de meerderheid van B. en W. De heer Geerlings zegt, dat we in deze lang zoover niet gaan als de gemeente Bloe mendaal. Nadat nog eenigen tijd over deze aangele genheid gediscussieerd wordt, meent de voorzitter de debatten te moeten sluiten. De raadsleden die met het voorstel-Geerlings c.s. medegaan, worden verzocht vóór, die met de meerderheid van B. en W. accoord gaan, worden verzocht tegen te stemmen. Het voorstel Geerlings c.s. wordt daarna aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de voorstellers en wethou der Warmerdam. Tegen stemden de heeren E. Oostdam Gzn., J. Parschier, Jhr. J. H. Gevers, C. van der Klauw, J. W. van Parera en wethouder Oostdam. Aangeboden worden de rekening over het grondbedrijf, dienst 1930 in de gemeente rekening, dienst 1930. De voorzitter stelt voor een commissie van 3 leden te benoemen, die de rekening zal onderzoeken en daaromtrent in een volgende vergadering rapport uitbrengen. Bij eerste stemming wordt benoemd Jhr. J. H. Gevers. Bij de tweede vrije stemming worden be. noemd de heeren L. M. van Noort en J. W. van Parera. Alle benoemden nemen de benoeming aan. De gemeentebegrooMng, dienst 1932 en de begrooting over het grondbedrijf, dienst 1932, worden aangeboden. Deze zullen in een vol gende vergadering worden behandeld. Vastgesteld wordt eene verordening be treffende het beroep, bedoeld- in de artt. 7 en 9 der Woningwet. B. en W. stellen voor in de salarisregeling der politie oen kleine wijziging aan te bren gen, ten gevolge waarvan de salarissen van de politieagenten Jansen en van den Berg die eene vaste aanstelling hebben ontvan gen niet lager zal zijn, dan hetgeen zij als tijdelijk agent verdienden. De heer Geerlings kan zich met de voor gedragen wijziging niet vereenigen. Dit zou vooruitloopen zijn op de beslissingen die we misschien bij de begrooting moeten nemen. De door B. en W. voorgedragen wijziging wordt aangenomen met aanteekening dat de heer Geerlings er tegen is. Bij de goedkeuring van het raadsbesluit van 29 Juni 1931 no. 55, waarby een geld- leening van f 100.000 ad 14 pet., koers 96 J4 pCt. werd aangegaan, verzochten Gedepu teerde Staten in overleg met den geldschiet- ter, de Levensverzekering Maatschappij „De Nederlanden" te Amsterdam, de aflossings termijn van 50 jaren voor het grootste ge deelte terug te brengen tot 40 jaren, dit in verband met de meening van Ged. Staten, dat voor schoolbouw in 40 jaren behoort te worden afgelost. Bij acclamatie wordt op voorstel van B, en W. besloten aan het verlangen van Ged. St. te voldoen. B. en W. stellen voor aan de gemeente Ginneken (N.B.) een bedrag te leenen van f 30.000 f 50.000 tegen 4 y.x pCt. voor drie maanden. Binnenkort komt een bedrag van pl.m. f 60.000 vrij wegens uitkeering van de Provincie wegens overname van de wegen. Dit bedrag zou kunnen dienen voor aflos sing van leeningen, doch behoudens enkele kleine restanten van 5 pCt. leeningen hebben alle leeningen der gemeente 'n rentevoet van 4 y, pCt. of lager. Het zou daarom dwaasheid zijn om bij den tegenwoordigen rentevoet buitengewoon af te lossen. Op de vraag van een der raadsleden of het geld niet op de Raiffeisenbank kan worden geplaatst, deelt de voorzitter mede, dat de Raiffeisenbank 3J{> pet. geeft en dat voorts de gemeente bij de Raiffeisenbank niet meer dan f 6000 credit mag staan. Bij acclamatie wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer L. M. van Noort of het waar is, wat wordt beweerd, dat B. en W. de hand hebben in de nieuwe tele- foonregéling, die is gemaakt. Mocht dit waar zijn, dan verzoekt spreker, dat B. en W. zullen bevorderen, dat de regeling wordt gewijzigd, want zooals de toestand nu is, is hij onhoudbaar. Volgens de thans gemaakte regeling moet bij oproeping tijdens officieel gesloten kan tooruren de opgeroepene betalen en niet de aanvrager. De voorzitter zegt, dat de nieuwe regeling inderdaad in overleg met B. en W. is vast gesteld. Niet juist is dat gesprekken in be sloten tijd steeds komen ten laste van den opgeroepene. Binnen het rayon van het kan toor Noordwijkerhout komen alle gesprekken ten laste van den aanvrager. Alleen als de aanvrager binnen een ander rayon woont, moet de opgeroepene betalen. De voorzitter weet zeer goed dat aan deze regeling bezwaren kleven. Aan die bezwaren is door B. en W. aandacht genoeg geschon ken, maar zij waren niet te ondervangen Wilde men, dat ieder in de gelegenheid was op alle uren van den dag en den nacht te telefoneeren, dan moest men het geschetste bezwaar op den koop toe nemen. Is de raad echter van oordeel, dat de nadeelen grooter zijn dan de voordeden, dan zijn B. en W. aanstonds bereid om stappen te doen opdat de regeling worde ingetrokken. De heer J. v. d. Berg verklaart zich voor intrekking van de regeling. De heer L. M. van Noort zegt op het mo ment niet zoover te durven gaan om intrek king der regeling voor te stellen. Besloten wordt de bestaande regeling voor- loopig te handhaven. In een volgende ver gadering kan er nader over gesproken wer den. Daarna wordt overgegaan in geheim co mité, ter behandeling van het laatste punt der agenda: Vaststelling suppletoir kohier Bedrijfsbe lasting 1931. Uitvoering H. O. V. Voor een aandach tig gehoor gaf de Hoofddorpsche Orkestver- eeniging Dinsdagavond in hotel „De Land bouw" te Hoofddorp een uitvoering, welke onder leiding stond van den directeur J. Balvers Jr. Voor dezen avond was een keurig program ma samengesteld en uit de ten gehoore ge brachte muzieknummers viel te constatee- ren, dat de vereeniging onder de bekwame leiding van den heer Balvers flinke vorderin gen maakt. Gymnastiekvereeniging „Hoofddorp." De gymnastiek- en athletiekvereeniging „Hoofddorp" mag zich vooral in den laat- sten tyd weer in een toenemenden groei ver heugen. Het bestuur heeft thans besloten, behalve de gewone groote jaarlljksche uitvoering, ook nog een speciale adspiranten-uitvoering te geven. De datum voor deze uitvoering is vastge steld op 11 December. Burgerlijke Stand van 2729 October 1931 Geboren: Bruims, z. v. B. van Leeu wen en M. W. van der Weele; Huibertje, d. v. H. P. in 't Veld en G. Roubos; Johanna Elizabeth Theresia, d. v. G. P. van den Ancker en P. J. Bomars; Teunis, z. v. G. van der Luit en M. J. de Vries; Theodorus, z. v. W. Smit en A. K. Barendregt; Maria Louisa Fredrika, d. v. H. Scholte en J. van Dam; levenlooze z. v. C. Markus en N. Kars. Ondertrouwd: Cornells Willem Eland, 28 j. en Geertje Eijk, 28 j.: Willem Slinger land, 31 j. en Johanna Wilhelmina Smit, 28 j.; Nicolaas Tolenaars. 29 j. en Maria Catha- rina van der Horst, 18 j.; Hendrikus Jo hannes van Leeuwen, 28 j. en Clasina Petro- nella Maria Zonneveld, 21 j.; Johannes Theodorus Coenraad Krom, 21 j. en Aagje Zantman, 18 j.; Theodorus Jacobus vati Tol, 42 j. en Cornelia Alida Pouw, 25 j.; Willem Scheffer, 54 j. en Guurtje Karstens, 49 jaar. Getrouwd: Mattheus Turk, 24 j. en Lucia Johanna Zeldenthuis, 18 j.; Govert Berg hoef, 23 j. en Willemina Clazina de Ruiter, 20 j.; Jacob van der Veen, 28 j. en Heintje van Dasselaar, 26 j.; Johannes Jacobus Zwaan, 18 j. en Pietje van der Meer, 20 j.; Arie Langereis, 24 j. en Clasina Sophia Andries, 21 jaar. Overleden: Jannetje Alewijn, 80 j. geh. m. P. de Haan. Dammen Zondag had te Amsterdam een propagnda-damdag plaats van den Ned". R.K. Dambond, waarbij een wedstrijd plaats had tusschen de 20 sterkste spelers. Do heeren H. v. Vliet en H. v. Nieuwkerk, leden van „St.. Canislus", wisten resp. te winnen en remise te spelen. Verder werd door den heer Re- gouw, Rotterdam, tegen 25 man simultaan gespeeld, waarvan er slechts 4 deelnemers wisten te winnen, onder deze 4 behoorde ook de heer P. v. Zijl Gzn., ook lid van „St. Canisius", zcodat het voor deze vereeniging zeker wel een succesdag is geweest. Volkszangavond. Gisteravond heeft de afd. Bloemendaal van „Volkszang" onder leiding van den heer P. de Nobel een prach tig geslaagde zangdemonstratie gegeven in de groote zaal van het Jeugdhuis. De zaal was geheel bezet. De heer J. C. Laan, wethouder van Bloemendaal, woonde een gedeelte van den avond bij. De heer Damstra, voorzitter van de af deeling, opende met een kort welkomstwoord. Vóór de pauze werd een meer ernstig pro gramma ten gehoore gebracht, 't Bleek al spoedig, dat de afdeeling in haar eenjarig bestaan goede vorderingen heeft gemaakt en dat de heer De Nobel zich niet uitsluitend bepaalt tot de allerbekendste liederen. Na de pauze kwam 't meer luchtige, vroo- lijke genre aan de beurt, waardoor de belof te: „een vroolijke zangavond", in vervulling ging. Als soliste trad op Mevrouw Fokker Kessler, die een aantal Duitsche, Fransche (waaronder oud-Bretonsche,) Engelsche en Zweedsche volksliederen zong. Dank zy haar groote gaven als zangeres, haar gevoelvolle voordracht en de artistieke begeleiding door Mevr. KesslerJung, werd dit optreden een groot succes. De aangeboden bloemen wa ren dan ook welverdiend. Burg. Stand. Geboren: C. van Zuilen Kool, d. A. M. van der MeerSmit, d. W. M. MonkelLippens, z. G. C. Mooiiekind Blom, z. Ondertrouwd: J. Schotanus en M. Col mans. W. A. Ch. van den Berg en J. Me- net. Getrouwd: C. R. R. Manders en L. Schip per. Overleden: A. J. Bersee, 77 jaar, overleden te Haarlem. C. M. van Beers, 72 jaar. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij: Carlé, Roemer Visscherplein 11, een gouden armbandje. Meier, Koediefslaan 30, een mantelceintuur, J. Horn, Heerenweg 29, een vulpenhouder. Van Krimpen, Weisen- bruchweg 19, een bureausleutel. W. Schoo, Molenwerfslaan 44, een portemonnaie met inhoud. H. A. Klabouw, Leidschestraat 134, Haarlem, een brilgarnituur. H. P. van Gurp, Havenstraat 3, een vulpen en een potlood in étui. Bakker, Narcissen!aan 14, een heeren- rywiel. A. van Bakel, Kastanjelaan 29, een damesparapluie. Blom, Bankastraat 108, een rywielbel.merk, B. Hoogenwerf, Schouw- broekerstraat 16, een das. N. Smit, Land zichtlaan 39, een rozenkrans. H. Dam, Haem- stedeplein 2, een rijwielbelastingmerk in étui. A. van Nassau, Kruisweg 1078, Haar lemmermeer, een koperen gewicht. P. Mer- tens, Kerklaan 65, een kip. S. Visser, Banka straat 106, een kano. P. van der Putten, Kerklaan 13, een Engelsche sleutel. W. de Haan, Havenstraat 63, een blauwe ceintuur. Juffr. Freling, Molenwerfslaan 58, een R.K. kerkboekje. Mej. Visser, Balistr'aat 8, een paar sokken. M. Eggers, Leidschevaartweg 57, een schoorsteenlooper. Bureau van poli tie, Raadhuisstraat, een autoslinger, een paar bruine heerenhandschoenen, een ring met sleutels, een oud heerenrijwiel, een halve overschoen, een pijp in étui, een wollen dameshandschoen en een huissleutel. Ge- memte Reiniging, Wipperplein 12, een zilve ren vorkje, kinderlepel en lepeltje, een tafel mes en een Sola-vork. Statuten De „St.-Crt." bevat de sta tuten van de N.V. Radiocentrale te Ter Aar, alhier. Pulmot in het licht gezet. Het Noord-Oostelijke deel van de gemeen te mocht zich Maandagavond in de straat verlichting verheugen, dank zij de samen werking tusschen de gemeenten Ter Aar en Leimüiden. Dit ls een reuzen verbetering, daar de Geerdijk veel bochten heeft. De bewoners zullen ongetwijfeld in hun schik zyn. Het Groene Kruis In de vergadering van de afdeeling het Groene Kruis bleek uit het financieel verslag, dat de kas sloot met een batig saldo van ruim f 7. Als afgevaardigde naar de jaarvergadering te Rotterdam werd Dr. Lucardie aangewezen. De aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Kan men beter verlangen, dan de kinder lijke dankbaarheid, die zoo duidelijk op de gezichten der kinderen en der volwassenen te lezen is? De Vincentianen aan hun winterarbeid De St. Vincentiusvereeniging verricht vele goede werken. Een der mooiste is echter wel het ver strekken van voedsel aan arme kinderen en volwassenen. Op dit terrein is de taak der Vincentianen thans weer begonnen. De win ter staat voor de deur en laat zich reeds, zij het zeer bescheiden, gevoelen. Met den winter doet ook in vele gezinnen, waar het toch al geen weelde is, de armoe zich harder gevoelen. De nooden worden zwaarder en voor talryke minder goed gesitueerden zou het hongerlijden zijn, als.... de St. Vincen tiusvereeniging er niet was. Deze vereeniging, wie kent haar niet! zorgt er voor, dat aan hen, die dit behoe ven, voedsel wordt verstrekt. Als het 's middags na twaalven loopt, be geven honderden kinderen zich naar de spijs- kokery aan de Nieuwe Groenmarkt. Gij moet ze zien gaan, met hongerige magen, maar ook met gelukkige gezichten; gelukkig alleen reeds, by de gedachte aan wat hen te wach ten staat, in blijde verwachting wat de pot vandaag weer op zal scheppen. Dat het goed is, dat weten zij reeds van vorige keeren! In de keuken van 't St. Vincentiusgebouw staat de kok, met groote, dampende ketels lekkernijen. Ook hij is gelukkig, ook zün ge zicht glundert van voorpret. De kinderen scharen zich in rUen aan lange tafels, waar hen de gerechten van den dag worden voor gezet. Zij laten zich de soep en „gestampte pot" goed smaken, trouwens zij smaken ook goed. Wij hebben meegesmult met de kinde ren en ook wij hebben heeriyk gegeten. In het eerst hoort men niets dan het klet teren der lepels en vorken, alles is in actie, met de prettige taak zyn maag te vullen. Als echter de eerste honger gestild is, dan breken de tongen los; de enthousiaste uit roepen zyn niet van de lucht, allen zijn vol lof over het menu, dat dan ook alle eer is aangedaan. Houdt gij niet van erwtensoep of van purée? gaat zien hoe er in de Vincentius- spyskokerU van gesmuld wordt, en gy zult tot de overtuiging komen, dat het de heer lijkste dingen zijn die er bestaan! Niet alleen de kinderen profiteeren van de goede gaven die „St. Vincentius" in zoo'n ruime mate om zich heen strooit, ook de volwassenen kunnen hier hun emmertje soep en ander eten komen halen, waarvan dan ook een ruim gebruik gemaakt wordt. Het is een mooi 'werk, dat de Vin centianen verrichten, maar de belooning is nog veel mooier. Motorongeval te Beverwijk ..Gisternamiddag had op het Meeresteyn- plein een motorongeval plaats. De heer C. kwam op een motorrijwiel de Oosterwykstraat uitrijden, juist op het oogenblik, dat een autobus om het plant soentje draaide. Daar de autobussen hier niet mogen draalen (zy behooren het blok Meeresteynstraat AdrichemstraatOoster wykstraat te rijden), was de motorrijder op deze manoeuvre niet berekend. Hij zag haar dan ook te laat. Door te krachtig remmen sloeg het rijwiel over den kop. C. kwam onder het motorrywiel terecht en bekwam een dubbele beenbreuk. Na door dr. Muys van der Moer voor- loopig te zün verbonden, is hy naar het St. Antonius-Ziekenhuis te Velsen overge bracht. District Haarlem Financiën Dank zy de buitengewone activiteit van de vereenigingssecretarissen heeft de eerste publicatie, welke 5 October geschiedde niet veel geholpen. Alleen B. S. M. en Santpoort voldeden aan hun verplichtingen. De navolger de bedragen, als Hoofdeyke- omslag moeten mij voor 8 November worden toegezonden Alliance 2.00; Concordia 3.00; D. S. S. 3.00; H. B. 1. ƒ4 00; Geel-Wit f3.00;N.A.S. 2.00; Onze Gezellen 3.00 T.YB.B. 4.00; V. V. F. 1.00; Victrix 3.00 Voor iedere week verzuim zal boete worden opgelegd. De Penningmeester, P. P. SMIT, Hoofdstraat 100, Santpoort De heer J. Heeres zal a.s. Vrijdag door Concordia worden gehuldigd in verband met zyn vele verdiensten op allerlei gebied ge durende zon 10-jarig lidmaatschap. De kinderklasse van Concordia, die nu een maand bestaat, verheugt zich in groote be langstelling. Deze afdeeling telt reeds 45 leden. ALKMAAR, 3 en 4 November. Najaarsvee markt. Aangevoerd 2607 koeien. Kalfkoeien f 230—325, geldekoeien f 110—240, handel matig; kalfvaarzen f 100—210, handel goed; gelde vaarzen f 80—140, handel stug; 548 kalveren, graskalveren f 40—110, handel goed- stierkalveren f 30—80, handel stug. AMSTERDAM, 4 Nov. Veemarkt. 310 vette kalveren, le kwaliteit f 0.70—0.78, 2e kwaliteit f 0.60—0.70, 3e kwaliteit f 0.52— f 0.60, per kilogram levend gewicht; 30 nuchtere kalveren f 712; 670 var kens, vleeschvarkens, wegende 90110 K.G. f 0.480.49, zware varkens f 0.47—0.48, vette varkens f 0.45—0.46, per K.G. slacht- gewicht. Aan het abattoir zjjn tevens aan gevoerd 9 wagons geslachte runderen uit Denemarken. HOORN, 4 Nov. Veemarkt Vette Var kens 0.330.41. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Nov. 3400 K.G. Wortelen 3—3.50, Kleine Wor telen 1.30—1.60. 6300 stuks Bloemkool: reuzen 1.20—3.80, 2de soort 0.70—1. 40000 K.G. Roode kool 0.70—3.10. 11000 K.G. Gele kool f 0.60—1.70. 20000 K.G. Deensche Witte kool 0.70—1.80. 20500 K.G. Uien 5—5.20, Grove 4.80—5, Drie lingen 4.504.80. 135 K.G. Druiven: Ali- canten 3335, Frankenthalers 2830. 11600 K.G. Bieten 1.50—2.30. NOORD-SCHARWOUDE, 4 November 1931 2200 K.G. Wortelen 3 10—3.20; Kleine Wortelen 1.40; 1000 stuks Bloemkool 0.70 —2.90; 7000 K.G. Roode Kool j 1.10—1.50; 600 KG. Witte Kooi f 0.60; 10.200 KG. Uien: Uien 5.30—5.70; Grove 5.20—5.40; Drie lingen 4.80—4.90; Nep 7.70. MONNIKENDAM. Vischafslag. Aan den gemeentelijken vischafslag werd in de week van 26 tot en met 31 October in totaal aan gevoerd: 4300 pond bot van 15—22 ct. per pond, alsmede 1367 nond aal dl tegen 29 68 cents per pond van de hand ging. PURMEREND, 3 Nov. Coöperatieve Cen trale Eierenveiling Purmerend G. A. Aange voerd: 40705 stuks eendeneieren, prijs f 4.60 4.70 per 100; 31410 stuks kipeieren: 7080 Kg. f 8.308.80; 65-66 f 8.20—8.50; 63—64 f 8—8.30; 60—62 f 7.50—8; 58—59 f 7.40— 7.80; 56—57 f 7—7.40; 53—55 f 6.20—6.80: 50 —52 f 5.80—6.20 45—49 f 5.20—6. TEXEL, 2 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd 33779 eieren Prijzen per 100 58-62 K. G. 7.30—8.00, 62-66 K. G. 7.60—8.30, Kleine eieren 4.007.00, Eendeneieren 4.50, Oude Kippen 0.52)4 per K.G., Jonge Hanen 0.60 0.70 per K.G. TEXEL, 2 November. Veemarkt. Aanvoer: 11 Koeien 220—280, 7 Pinken 130—170, 2 Kalveren, 5 Nuchtere Kalveren 1016, 17 Lammeren, 1 Schaap, 41 Biggen 7—12, 1 Varken, 21 korven Kippen 0.70—1.20. BOVENKARSPEL 3 Nov. „De Tuinbouw". Uien, groote gele 2.452.55, Uien Drielingen 2.352.45, Uien Nep 3.053.20, le Bloemkool per 100 st. 3.00—9.60, 2e Bloemkool per 100 0.804.60, 3e Bloemkool per 100 0.751.10, Roode Kool per 100 K.G. 0.60—2.20, Gele Kool per 100 K.G. 0.60—1.60, Witte Kool per 100 K.G. 0.701.10, Bieten groote per 1000 4.105.70, Bieten kleine per 1000 3.80, Spruitkool per 15 K.G. 1.20. TER AAR 3 November. Centrale Veiling. Snijboonen 3.40—6.10, Stek 0.70—2.30, Andij vie 0.40—1.10, Bloemkool 1—9, Sla 0.50—3.60, Spruiten 5—10, Witte Kool 60—80, Roode Kool 0.80—1 00, Spinazie 21—32 p. kist, Peen 2—6, Prei 2.30 Uien 370, Tomaten A 5.00 10.70, B 5.40—10.40, C 1.90—4.30, CC 1.10— 1.60, BB 9.20. Gesch. 1.90. ENKHUIZEN, 3 Nov. Vischmarkt. Aan gevoerd werden door 8 vaartuigen 1053 pond hoekbot, van 55 tot 225 pond per vaartuig, prijs f 15.6516.10; 7 vaartuigen 221 pond hoekschar f 12.5517.10; 45 pond hoekschol f 2020.90 per 100 pond; 4 vaartuigen 26 manden nest f 0.27 per mand. WARMENHUIZEN, 3 Nov. Heden be steedde men voor; Gewone uien 4.905; groote uien 55.10; drieingen 4.304.50; roode kool 0.702, alles per 100 Kg. WOGNUM, 3 Nov. Druiven 19—28 ct. per pond; Witlof 1ste soort 1118 ct. per Kg., Spruitkool 6.5010 per 50 Kg., uien 2.50 tot 3.80 per 50 Kg., Bloemkool 1ste soort 1 4.90 per 100 stuks; Snijboonen 0.35 per 100 stuks; Spinazie 512 per 50 Kg., Peren 611 per 50 Kg. ROTTERDAM, 3 November Vee Aanvoer 234 paarden, 5 veulens, 1559 magere runderen, 890 vette runderen, 228 vette kalveren en 650 graskalveren, 527 runderen kalveren, 563 schapen en lammeren, 13 var kens, 235 biggen. Prijzen: vette koelen le soort 0.720.83, 2e soort 0.610.71, 3e soort 0.40—0.55, stieren le soort 0.58 0.66, 2e soort 0 500.57, 3e soort 0.44 0.50, vette kalveren le soort 1.201.32, 2e soort 0.800.91, 3e soort 0.66—0.80 p. K G.; melkkoeien 200325, kalfkoeien 200325, stieren f 100380, pinken 100—150, gras kalveren 3580, vaarzen 200—240, werk paarden 140250, slachtpaarden 110 205. hitten 65110, nuchtere kalveren 5 —12. fokkalveren 1020, biggen 610. Vette runderen handel zeer stroef, pryzen van gisteren konden niet gehandhaafd blij ven. Stieren zeer slecht verkocht, pryzen veel lager dan vorige week Vette kalveren handel in le en 2e soorten' redelijk, 3e soort bijna onverkoopbaar. Melk- kalfkoeen, redelijk verkocht en pryshoudend. Graskalveren, pin ken en vaarzen handel slecht. Fok- en nuch tere kalveren handel zeer stroef, prijzen lager. Biggen met weinig vraag. Slachtpaar den veel lager wegens gemis aan vraag voor Frankrijk en mede in verband met de on gunstige runderenmarkt. Werkpaarden hit ten met weinig handel. BODEGRAVEN, 3 Nov. Kaasmarkt, Aanvoer 286 partijen, waaronder 284 met ryksmerk, 10531 stuks, wegende pl.m. 94779 Kg. Prijs: Goudsche kaas met rijksmerk le soort 35—37; idem 2e soort 32—34. Handel matig. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931 Parijs 9.70 9.80 Brussel 34.45 34.60 Londen 9.20 9.30 New-York (cable) 2.47% 2.48% Berlijn 58.75 59.— Zürich 48.25 48.40 12.60 12.80 21.60 21.90 Stockholm Kopenhagen WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931 Vorige Koersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 \V, Nederl. 1916 4H Nederl. 1917 4 Nederland 1931 4 y, N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank "sche Bank Cert. Handel-Mi). Industrieën Jnllever Salve Delft Alg Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mllnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadl Sllau V L C. O. Allied intercontin Rubber Scheepvaart Holi. Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie viarine comm Marine pref Suiker H V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Jell Batavia Oude Dell Oostkust Senemoah Maxwell poorwegen 'nion Pacific •Vabash Chic MUw St. Paul Kansas City South Erie RaUr Prolongatie lOI'/xe 191 100 96 80% 68% 72 88% 122% 63 43% 39 70% 17 211i/2 33 27"% 16 9% 32 67 113% 1816/ie 130 74 4%, 8%, 5%6 52 44 24 14% 23 14% 29l/2 25 1U/S2 3% 3 18i/. 84% 5% 190 10% 54 34,90 147 180 23% 200i| 30 105 9% 3% 18 14'% 91/ z/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2