Soekt U een woning? NOORD-HOLLAND HEUP-CORSET 350 PETRIE Co. Loonsverlaging ROGGEVEEN's HODDENBACH's Kinderhuisvest 21 Avond-Spreekuur W. SWAAP Groote Houtstr. 99 ee^ïtACOW waardoor de jeuk bedaart en de pijn verdwijn Nj!rl8ft D.D.D. overtreft BON Hoe spelen wij Contract-Bridge? De plechtige opening der nieuwe Coöperatieve Centrale Westlandsche Snijbloemenveiling te Naaldwijk 5.50 6.95 0.75 GOEDERENHANDEL GOEDERENHANDEL KONINGSTRAAT 40 e GENEESMIDDEL TEGEN ALLE HUIDAANDOENINGEN BOTTCHERvS Huurt bij het WONINGBUREAU GED. OUDE GRACHT 82 - HAARLEM Effecten - Coupons Voorschotten in Rekening-Courant Prolongatiën - Deposito's - Cheques Vreemd bankpapier - Incasseeringen Adviezen voor belegging LIPS' SAFE-INRICHTING Loketten vanaf f 5.- per jaar Haarden en Kachels de grootste sorteering „ALBA" Spaarnwouderstraat 98 Tel. 15426 Waarom vinden wij van U geen advertentie wordt met 1 Dec. a.s. verplaatst naar Kunsttanden per tand f 2.50 Betere kwaliteit p.t f 4.— Geheel Gebit f 60. Betere kwaliteit f80.— TE KOOP" voor geldbelegging Het is bezuiniging al wat de klok slaat STEGEMAN Co. - DEVENTER - Anno 1865 Muziekpremie voor de lezers van de N. H. Crt. PIANO, ZANG EN DANS LANDBOUW EN VISSCHEJRIJ JAN VAN WALRÉSTRAAT 8 TELEFOON 14368 (Amsterd. kwartier) i jgoede quali'Men weer lagere prijzen. EXTRA AANBIEDING WOENSDAG t/m VRIJDAG HAARLEM: Groote houtstraat 7t Telefoon 13020 POSTGIRO 41460 TELEFOON 13870 (2 lijnen) Haarlem - Telefoon 13728 Spreekuren op werkdagen 10-12, 2-4, lederen avond van 7-9; de spreekuren zijn toegankelijk voor ledereen. SPECIALE INRICHTING Ekzeem en andere huidaandoeningen onder vinden den gunstigen invloed van het O.D.D. Geneesmiddel, zoodra dit wordt aangewend. D.D.D. tast de ziekte onder de huid aan en doodt de kiemen, die haar voortbrengen. Na een paar aanwendingen zjjn reeds de ondrage lijke jeuk en de folterende pijn tot bedaren gebracht. Ekzeem, Dauwworm, Open Beenen en Zweren ondervinden spoedig den gunstigen invloed van deze geneeskrachtige vloeistof. In één nacht zijn puistjes en leelijke plekken verdwenen. Bij Zonnebrand en Insectenbeten onmiddellijk verlichting I U kunt D.D.D. koste loos probeeren. Indien U nog heden schrijft aan de D.D.D. Company, Afd. a 47 Amster dam-C, ontvangt U gratis en franco een proef- flacon. Een briefkaart is voldoende. H 10 DAMES- EN HEEREN KAPSALONS GR. HOUTSTRAAT 170 EEN GESOIGNEERDE PERMANENT-WAVE VOOR F 7.50 EN F 10.— De spelregels Van verschillende zijden ontvingen wij het verzoek om toch ook nog even de voornaam ste algemeene spelregels te behandelen zoodat ieder, die belangstelling voor Bridge voelt, daaruit wel het noodige kan putten om in de toekomst al onze verdere beschouwingen te kunnen volgen. Gaarne willen wij aan dit verlangen voldoen en laten nu dus allereerst de verschillende regels en wetten der spel- etiquette hieronder volgen. Partners. In tegenstelling met bijvoorbeeld pandoe ren, waarin men bij elk „spel" een anderen partner kan hebben, heeft men in het brid gen tijdens den duur noodig voor het behalen van den „Robber" (welke benaming later zal worden verklaard) steeds denzelfden me despeler. Wie de tweparen zullen zijn wordt door het lot bepaald Elk der vier spelers trekt een kaart, de hoogste twee en laagste twee kaarten gaan dan samen. De waarde der kaarten wordt in dit geval beschouwd als te zijn: heer, vrouw, boer, tien, negen enz. tot aas (is een). Hebben twee spelers kaarten van dezelfde waarde getrokken dan beslist de kleurwaarde in de volgorde van schoppen, harten, ruiten en klaveren. Bij trekking om partner-verdeeling is het aas dus de laagste kaart in het spel. Partners zitten tegenover elkaar. Het verschil tusschen R.A.B. en C.B. Het is hoofdzakelijk in de puntentelling dat het verschil tusschen Royal Auction Bridge en Contract Bridge is gelegen en de invloed hiervan op het bieden. Daarop komen wij t-z.t. nog terug. De spel-regels zijn dezelfde. De Gever. De speler, die de laagste kaart heeft ge trokken, geeft, terwijl intusschen de recht- tegenover hem zittende speler (zijn partner) een ander spel wascht en dit daarna rechts naast zich legt, dus tusschen hem en den speler, die voor het volgende spel zal moeten geven. Er wordt dus gespeeld met twee spel len, elk met een ander kleur dekblad, ter onderscheiding bij het schudden. Elke speler geeft op z'n beurt. De volgorde gaat daarbij van rechts naar links. De partner van den gever schudt de gebruikte kaarten van het vorige spel, waarbij de gever daarna steeds nog het recht heeft de kaarten opnieuw te wasschen. Aangezien er gespeeld wordt met een z.g. „vol" spel. dus met 52 kaarten, moet iedere speler dertien kaarten krijgen. Coupeeren. Als een spel geschud is door den soeler. die dus rechts van den gever zit, moet de laatste bet snel even coupeeren z.g. „afnemen" dat !s een deel van het pakie kaarten afnemen en het overblijvend deel door den gever daarop laten legaen. Hierdoor wordt voorko men. dat de onderste of bovenste kaart be kend kan zijn. Troef of „gans atout." De waarde-opvolging der kaarten is als volgt: aas, heer. vrouw, boer. t'en. negen, acht enz. Bi1 troef in een of andere kleur ziln de honneurs de eerste vilf genoemde kaarten, dus aas, heer, vrouw, boer en tien. Bij „sans atout". hetgeen beteekent zonder troef, décla- reeren zijn de vier azen de honneurs. De Blinde of de „Dummy" Hij, die vóór zit. speelt de eerste kaart uit. Onmiddellijk daarna legt de daaropvolgende steler, dat ls dus de partner van den leider <6ever) zijn kaarten open voor zier neer in kleur- en waardevolgorde ln verticale rijen gn-angiChiktDeze speler wordt m „dum my en hij mag geen enkele opmerking ma ten of aanduiding geven in zake een even tueel te volgen speelwijze. Het, ee' ïgste wat hij wel mag is, wanneer z'n partner geer. kleur bekent, vragen „Hebt ge er geen meer?" om op die manier verzaking, met daaraan verbonden straf (welke we later bespreken) te voorkomen. Overtreedt de dummy deze be paling dan mist zijn partij het recht straf- punten te vorderen van de tegenpartij. Het Spelen. Als dus na het beëindigen van het bieden gebleken is, welke partij het spel zal spelen, speelt, na 't uitkomen van den „vóór-zitter", de leider dus met zijn eigen kaarten en met die van den „dummy". Er moet steeds kleur bekend worden. Kan men dit niet, dan mag men zoowel troeven (als er troef gemaakt isi als een kaart van een andere kleur bijspelen. De speler, die de hoogste kaart bijspeelt, haalt den slag en komt opnieuw uit. De slapren worden steeds opgenomen, bij elk der partijen door den partner van hem die den eersten slag voor zijn partij gemaakt heeft. Alleen vóór een slag is opgenomen mogen de kaarten van een vorigen slag nog ter inzage gevraagd worden. Een eenmaal losgelaten kaart mag alleen worden teruggenomen als blijkt, dat daardoor verzaking kan worden voorkomen. Uit deze in hoofdzaak vermelde regels blijkt reeds duidelijk, welk een enorm verschil er bijv. tusschen bridgen en whisten, of bridgen en pandoeren bestaat. In bridge heeft men geen bepaalde met namen aangeduide spelen, zooals piccolo, misère, zwabber, pandoer, etc. Hoofdzaak bij het bridgen is het bieden op de innerlijke waarde der kaarten, wat men mo gelijkerwijze spelen kén om z'n bod te winnen Alleen de resultaten van een spel kunnen be paalde namen dragen, welke wij hieronder even zullen verklaren. Groot- en klein-„Slem" Elke speler heeft dertien kaarten. In het gunstigste geval kan hij daarmede dus alle dertien slagen halen, eventueel in combinatie met zfjn partner. Het minimum aantal slagen dat men moet maken is zes. Elke slag, dien men daarboven maakt, wordt „trek" genoemd. Als men dus bijvoorbeeld tien slagen maakt dan heeft men vier aan trek. Maakt men echter twaalf slagen dan heeft men het zoo genaamde „klein-slem", dus met zes aan trek. Dit geeft extra punten. Maakt men er echter dertien, dus 7 aan trek, dan is het record bereikt en boekt men „groot-slem", wat nóg meer punten aanbrengt De punten telling zelf wordt hieronder behandeld. „Chicane." Dit noemt men het geval als geen der twee spelers van één partij, dus speler en partner, troefkaarten had, waarvoor eveneens punten woiden toegekend. Bij contract-bridge wor den deze punten meestal niet geteld. „Manche en Robber." Men heeft een manche gewonnen wanneer men aan trek 30 punten heeft behaald ln een, hetzij in mindere spelen te zamen. Men heeft een robber gewonnen als men van de drie te spelen of gespeelde er twee gewonnen heeft. Als men dus twee manches achtereen wint dan wordt de derde niet meer gespeeld, omdat de tegenpartij dan toch niet meer kan inhalen. De Puntentelling, Punten voor honneurs, slem, chicane, voor voldoen aan het contract bij doubleeren door tegenpartij, en strafpunten mogen nimmer medegeteld worden voor het winnen van een manche. Als er gespeeld is met troef dan zijn de verschillende waarden als volgt: Elke trek: (S. 9; H. 8; R. 7; K. 6 punten, maakt men dus drie trekken bijv. twee in S. (schoppen) en één in H. (Harten) dan heeft men 2 x 9 en 1 x 8 is 26 punten. 3 Honneurs: (S. 18; H. 16; R. 14; K. 12); 4 Honneurs: (S. 36; H. 33; R 28; K. 24); 4 Honneurs; S. 72; H. 64; R. 56; K. 48); mits alle vier in één hand; 5 Honneurs en vier daarvan in één hand. (S. 81; H. 72; R. 63; K. 54); 5. Honneurs in één hand: (S. 90; H. 80, R. 70; K 60); 5. Honneurs S. 45; H. 40; R. 35; K. 30); Chicane: (S. 18; H. 16; R 14; K. 12); Als er gespeeld is zonder troef, dus „Sans atout": elke trek 10 punten; 3 Azen 30 punten; 4 Azen 40 punten; 4 Azen in één hand 100 punten Vervolgens telt voor groot slem; 100; klein slem 50; strafpunten voor eiken trek te weinig 50; het winnen van den robber 250 punten. Doubleeren en redoubleeren. Als de tegenpartij doubleert, dus verdub belt, en degene, die het spel speelt, haalt het geannonceerde aantal trekken, dan wor den de punten voor die trekken verdubbeld, dus respectievelijk 18, 16, 14 en 12, of bij sans atout 20. Tevens mag die partij dan nog 50 punten boven de lijn voor het nakomen van het contract en nogmaals 50 punten voor iederen trek, die boven het aangekondigde aantal wordt verkregen, noteeren. Bij re doubleeren worden deze waarden nogmaals verdubbeld. De waarde der honneurs veran dert niet. Daar aan het doubleeren nog heel wat vastzit gaan we daarop nu niet nader ln, later komen we daarop vanzelf nog uitvoerig terug. Ook het verzaken eischt nog nadere be spreking en dan kunnen we weer tot het hoofddeel van het spel, het bieden terugkee- ren. Op het voorplein van het Poeldijksche Veiling-gebouwen-complex prijkt, sinds kor ten tijd, het bronzen standbeeld van pastoor Verburch. Het werd daar opgericht door het dank bare nageslacht ter eere van den man, aan wien de nijvere tuinbouwstreek tusschen Den Haag en Hoek van Holland, die we het West- land noemen, voor een groot deel haar hui dige weivaart heeft te danken Immers, pastoor Verburch was het, die aldaar de kassenteelt invoerde en onder de Westland sche bevolking propageerde, en die zoodoen de den grondslag legde voor de zich nog steeds uitbreidende glascultuur. En evenals onder den rook der Amstelstad de glazen daken der Aalsmeersche bloomen- kassen zich aaneenrijen tot een onafzien baar meer van glas, zoo ook heeft zich in den loop der laatste halve eeuw langs de Zuid-Hollandsche kuststreek een bedrijf ontwikkeld, dat zich op het gebied van groenten- en fruitteelt een wereldnaam heeft verworven. Daar is in' het laatste tiental jaren zich een nog steeds intensief groeiende bloemen teelt bij komen voegen, zoodat Aalsmeer daarvan niet langer het onbetwiste mono polie bezit. Het moet dien roem voortaan deelen met de ondernemende dorpen uit het Westland. En het is, zooais de actieve en sympa thieke Naaldwijksche Burgemeester, de Edelachtbare heer Th. A. J. P. Eisen het in zijn openingsspeech terecht opmerkte: deze tulnbouw-nijverheid is gegaan met zeven mijlslaarzen. Het is toch nog slechts weinig jaren gele den, dat men in het Westland in wat grooter omvang is begonnen met de handelsteelt van bloemen. Tot voor kort heeft men zichvoor het veilen der bloemen beholpen met een klein en eenvoudig gebouw in de kom van het kleine dorp Honselersdijk. Maar het werd er al spoedig te eng, en bovendien stonden, wanneer het wat druk was, de kleine, smal le dorpsstraatjes vol auto's en wagens. We hebben het zelf, den morgen der ope ning van het nieuwe veilinggebouw nog be leefd, dat we, met de groote autobus der bekende Wateringsche V.IO.S.-onderneming, slechts met de grootste moeite tusschen de overal langs den wegkant geparkeerde wa gens konden door laveeren. Verbetering was daar dus gebiedende eisch, niet alleen tengevolge van den zich met twintigsteeuwsche snelheid ontwikkel den handel. Het Veilinggebouw. En zoo staat daar thans, enkele tientallen meters van den verkeersweg, halverwege HonselersdijkNaaldwijk aan welks verbree ding men ook druk bezig is, en te midden van de breede grachten, welke straks den aanvoer per schuit zullen vergemakkelijken, een gebouw in pyramide-vorm dat er waar lijk wezen mag. Het is kloek van lijn en van niet geringe afmetingen: 50 x 50 M., en met de lichtcubussen, waarop de letters C.W.S., die het bekronen, maakt het reeds van verre een zeer aparten indruk en valt het op in deze omgeving van niets dan lage broeikas sen en schoorsteenen. Als op Iedere tentoonstelling werd ook hier nog druk geveegd en geschrobd, getimmerd en geverfd, en was de keuringscommissie voor de Bloemententoonstelling nog volop aan het werk, toen de daartoe uitgenoodigde persmenschen onder deskundig geleide, voor de officieeie opening een rondgang maakten door het gebouw. De geheele Veiling vertoonde bij deze ge legenheid bepaald Jaarbeurs-neigingen. Zoo prijkten in de 16 vaste boxen welke spoedig in gebruik genomen zullen worden, thans Inzendingen van allerlei soort en vorm, na tuurlijk alle min of meer op tuinbouwgebied betrekking hebbend. Ja, want zelfs een si garen- en een bierstand achten we onaf scheidelijk aan het tulndersbedrijf verbon den. Geen enkele kweeker die dit zal willen ontkennen. Een vergelijking van dit gebouwencomplex met dat van de Aalsmeersche Centrale Bloe menveiling gaat in zooverre op, dat van bel. de de beschikbare ruimte (hier meet het ter rein 4000 M.2) wel ongeveer even groot zal zijn. Zonder Iets te willen afdingen op dit nieuwe veilinggebouw, moeten we echter con- stateeren, dat, wat doelmatigheid en archl- tf ale schoonheid aangaat, de Aalsmeer sche Veilinggebouwen het verre winnen van haar Naaldwijksche zusterinstelling. Alleen de lichtverdeellng vonden we hier gunstiger en de beweglngsmogelijkheid grooter. Het ge heel echter is van een sobere architectuur: sober is ook de uitvoering van het metsel-, hout-, glas- en ijzerwerk, en aan alles kan men zien, dat het betrekkelijk nog jonge be. drijf de lasten voor de leden niet te zwaar heeft willen opvoeren. Maar getuigt dit ook weer niet van gezond economisch inzicht? Weliswaar ligt het nieuwe bloemencen- trum voor het Noorden minder gunstig, maar met de toename en de verbetering der communicatiemiddelen en der wegen, is dit niet meer van overwegend bezwaar. Het isolement, waarin het Westland vele jaren heeft gelegen, is thans vrijwel opgeheven, en het is zeker niet voor niets, dat de voortvarende directie van de K. L. M. op de, ter gelegenheid der opening georgani seerde tentoonstelling, een fraaien stand heeft laten inrichten, waar vooral de snelle transportmogelijkheden en de voordeelen van het vervoer door de lucht voor het tuinbouwbedrijf en de bloemencultuur op z'n duidelijkst zijn gedemonstreerd. De officieeie opening Een zeer groot aantal genoodlgden, waar onder, behalve de burgemeester der resi dentie en diens echlgenoote, alle Westland sche burgemeesters, eere-leden en belang stellende leden met hunne dames, waren tegenwoordig, toen omstreeks één uur wegens de komst van H. K. H. Prinses Juliana was een en ander wat vervroegd en bekort de burgemeester van Naaldwijk, de Edelachtbare heer Eisen, met een korte redevoering de veilingsgebouwen voor ge opend verklaarde. Burgemeester Eisen sprak ongeveer als volgt: Het spijt mij, dat ik hier staan moet, doordat twee hooge autoriteiten, die hunne belangstelling voor onze zaak hebben wil len toonen, absoluut verhinderd waren: de Minister-President door de behandeling der Rijksbegrootlng. waarmee de Tweede Kamer op dit zelfde uur aanvangt, de Commissaris der Koningin door een verga dering van Gedeputeerde Staten, die ons mede berooft van de aanwezigheid van de leden van dit College, die tot ons eere comité waren toegetreden. Ik ben echter blij, dat ik hier staan kan voor de opening van dit grootsche veiling gebouw, dat een belangrijke etappe afsluit en opent tevens in den gang onzer tuln- bouwnijverheid: een gang met zevenmijls laarzen En zoo staan we hier in het eerste als speciale bloemenveiling ingerichte gebouw voor centralen verkoop van bloemen uit al de dorpen onzer nijvere streek. Of deze veiling werkelijk centraal gelegen is, of zij voldoet aan de eischen van ruimte en handelsbelang, waartoe gestage groei de Vereeniging dwong al deze en soortgelijke vragen, laat ik met een gerust gemoed aan bevoegden te beantwoorden over. Had de Centrale Westlandsche bloemen veiling nu wel mooier en doelmatiger kunnen openen dan met een tentoonstelling van het mooiste, dat onze tuinen in dit jaargetij produceeren? Wij hebben de tentoonstelling nog niet gezien en ik neem dus de waarschuwing van Vader Cats ter hajte: Een ei, dat nog niet is geleyt, Daarvan en dient niet veel geseyt. Overigens zal het wondere ding, dat ons oog is, beter dan de meest begeesterde woor den het bloemenllevend publiek straks dui delijk maken, op welke hoogte de Westland sche tuinder ook deze teelt reeds heeft we ten te brengen. Het eerste doel der tentoonstelling is in tusschen wel, een beurs te zijn: inlichtingen voor handelaar en winkelier leering voor den vakgenoot. Deze doelstelling verklaart tevens, waarom de centrale vereeniging juist in dezen voor allen handel zoo donkeren tijd door deze ten toonstelling- toepassing wil geven aan Von dels woord, zoo zuiver geënt op ons Hol- landsch karakter: Gelukkig is een vast gemoed, Dat stint, gelijk een taaie schilt Den onvermijdb'ren tegenspoed! Dit slaat tenvolle ook op de andere dan tuinbouwondememingen, die ook voor hun handelsartikel van deze beurs een moedig gebruik maken. Het staat niet ten volle op de inzending onzer gemeente, die deze Honselersdijksche tentoonstelling heeft willen te baat nemen om eens in een verzameling oude prenten- te laten zien, welk grandioos vorstenver blijf hier vóór eeuwen verrees op de plaats waar nu wederom onze vorstelijke bloemen gedijen. Ik verklaar dan nu het gebouw en zijn tentoonstelling geopend, in de hoop, dat beide ten zegen zullen zijn voor de Vereeni ging en het Westlandsche bedrijfsleven en met het uitspreken mijner eerbiedige vreug de over dit allerschoonst begin, dat de wer kelijke opening straks zal plaats vinden door het eerste openstellen der hoofddeur door niemand minder dan onze vereerde Oranje telg, Prinses Juliana. Na zijn door luid applaus begroete rede voering, welke door de uitstekend function- neerende vaste loudspeaker-installatie overal in het gebouw te volgen was, voerde een koor van een 79-tal meisjes, onder het wachten op de komst van H. K. H. Prinses Juliana, a lerverdiensielijkst de Bloemencantate uit van Geertruida Vogel-van Vladeracken. BIJ haar aankomst per auto de prinses was in gezelschap van haar geheim Kamer heer en een hofdame, speelde een muziek korps voor het veilinggebouw opgesteld het Wilhelmus. Daarna werd de prinses, die een grijzen bon'jas en eenvoudig groen chasseur- hoedje droeg, door den Burgemeester van Naaldwijk en het bestuur der Velling begroet, en werd aan de hooge bezoekers verzocht, door het openen van de deur van den Hoofd ingang, het nieuwe gebouw officieel in ge bruik te s'. ellen. Door een allerliefst meisje in 't wit werd haar een tuil Plora's kinderen geoffreerd, en nadat de prinses was voorge steld aan alle Westlandsche Burgemeester- H)ke Autoriteiten, begon de rondgang door de in één bloementuin herschapen centrale ruimte van Veilinggebouw. Onder*, us- schen zong meisjeskoor de prinses een welkomstgroet toe, waarnaar H. K. H. ge troffen bleef luisteren. Geruimen tijd ver wijlde de prinses in het gebouw, hier en daar blijk gevend van haar bijzondere belangstel ling voor een inzending, en de werking der eiectrlsche veilingklok van de fa. v. d. Hoorn en Wouda uit Utrecht, eigenhandig beproe vend. In de bestuurskamer werd haar een thee aangeboden. Een prachtige mand met Westlandsch fruit en een groote bouquet bonte Chrysanten werden door den prinses dankbaar aanvaard. Hartelijk toegejuicht door de tallooze be zoekers der tentoonstelling en de bewoners van Honselersdijk, die zich langs den weg hadden geschaard, vertrok daarna de konin klijke bezoekster in de richting Den Haag. Moge met de opening van dit nieuwe, grootsch opgezette Veilinggebouw te Naald wijk, waarlangs straks, naar we ons lieten vertellen, de ontworpen groote Communica- tleweg zal loopen van Den Haag via Hoek van Holland naar Rotterdam, tevens een nieuwe aera van voorspoed voor het nijvere Westland zijn Ingeluid. Moderne vrije woningen, bev, zes kamers, keuken, tuin met schuur, vaste waschtafel en vrije poort vanaf f 37.50 per maand. Dagelijks te bezichtigen, ook op Zondag, prima stevige crème coutil, keurig de figuur omsluitend en vormgevend; met zijden elastieken bovenrand, 4jarr., en breeden elastieken binnenbind die het onderlichaam steunt en draagt, van 4.95 voor het zelfde model in extra zware rose coutil met bin» nenband van Glénard» elastiek, 4 jarr 8U1KBAND-CORSET v. prachtige uiterst soliede rose nopjes«broché met extra solide binnenband 4 jarretelles ZIJOEN KOUSEN mooie kwalit. kunstzijde m. naad en mindering, versterkte voet en hiel, reclame prijs 3 paar f 2.00 AMSTERDAM (10 Filialen). HAARLEM. LEIDEN, DEN HAAG. ROTTERDAM (4 Filialen). ARNHEM. EINDHOVEN. APELDOORN, UTRECHT. HILVERSUM, DEN BOSCH. kan oorzaak zijn dat U geen kans ziet langer contant te koopen. Wij leveren U gaarne Dekens. Kachels, Haarden, Mantels, Japonnen, Winterjassen, Regenklecding, enz. op termijn. f 100.betaalbaar m. f 10.p. m. f 150.betaalbaar m. f 13.50 p. m. f 200.betaalbaar m. f 15.p. m. Absoluut scherpe prijzen. Smedestraat 7, Haarlem Trompstraat 6 en 8, IJmuiden. TELEFOON 11352 ZIET DE ETALAGES EN PRIJZEN BIJ Heerlijk, welsmakend natuurlijk Bronwater ^erkt door zijn geneeskrachtige eigenschappen gunstig op de verteringsorganen Sedert 1887 een Nederlandsche Onderneming. Groote keuze in: Bontmantels, Mantels, Colb. Costuums, Winterjassen, enz. Tot f 50.- p. w. f 1.-. Niets vooruit. Tot f 125f 10.p. maand. Vertegenwoordiger der Cen trale Warenmagazijnen. Amsterdams grootste en meest gesorteerde Crediet-magazijn in salon-, huis- en slaap kamer-ameublementen. Bedden, haarden, kleeden, gordijnen, enz. TELEFOON 14178 keurige Burgerwoonhuizen, staande Acaoiastraat no. 87 tot en met 109. Koopprijs f 5700. f 4000 le Hypotheek aanwezig. Alle met ruimen tuin en vrije Poort. Tg bevragen Duinoord- straal no. 70, telef. 22770. U bezuinigt werkelijk, wanneer U de ECHTE GELDERSCHE ROOKWORST koopt. Prijs veel lager. Kwaliteit als van ouds bekend. Let op het loodje met firmanaam WU stellen verkrijgbaar met inlevering van dezen bon 25 moderne Plano-, Zang- en Dansmuziekstukken in de orlglneele fraaie uitgaven, waarvan de prijs van elk stuk 90 ct. bedraagt, tezamen, let goed op, dus vijf en twintig voor 90 oent afgehaald, franco na postwissel, of giro 124280 1.10. Deze mo derne muziekstukken hebben alle een wereldsucces te boeken. Ze zijn geoom- poneerd en gezongen door Davids, Pisulsse, Prins, Boris Lensky, Haagmans, Henry, Bal), Bahaleinlkoor, Quiday, Earnard, Bruske en getiteld: Pitie Tripoli, Rêve Bleu, Vlve le Régiment, De oogen van mijn schat, Eind van mijn droom, Vader, Lief Moedertje mijn, ena. Zoo iets komt nooit meer terug. Deze groote collectie is voor de bezitters een voortdurend genot en dan voor dezen luttelen prijs. NEDERLANDSCHE VERZENDBOEKHANDEL, Gasthuismolensteeg 12, in 't verlengde van dc Paleisstraat, Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7