Reserve le Klasse Z. F. C. II—E. D. O. II 2—4 2e Klasse Reserve 2e Klasse R. C. H. II—V. S. V. II 3—0 3e Klasse O. S. V.De Kennemers 31 4e Klasse BeverwijkVrone 42 HAARL. VOETBALBOND TramvogelsV. V. H.-Veteranen 8—2 Ongevallen V oetbal-Cocktail Gemixed door Lakkie BILJARTEN De ontmoeting BosDr. Poensgen GOLF Kennemer Golfclub GYMNASTIEK HOCKEY Hilversum Eek, v. Polen, Toes, Krumps, Fokking, v. d. Hooft, Huizinga, v. Gelder, v. Velsen, v. 't Veld, Bottenberg. Hilversum wint den toss, hetgeen echter weinig voordeel biedt. Wolf brengt den bal aan het rollen en meteen gaat het op het Hilversum-doel af, de bal raakt corner, wel ke niets oplevert. De V. S. V.-voorhoede onderneemt verwoede aanvallen waartegen de Hilversum-verdediging amper bestand is. Er zijn nog nauwelijks 5 minuten verstre ken als de thuisclub dan ook al succes heeft door Wolf Jr. 1—0. De Hilversummers kunnen er nog maar niet in komen. De thuisclub geeft een vlug en open spel; vooral spil Heijerma houdt het spel goed open, doch bezondigt zich nogal eens door te veel te schieten als afgeven geboden is. De Hilversum-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden vooral Wolf Jr. maakt het den Hilversumschen keeper met zijn zuivere schoten geducht lastig. Een voorzet van Ko ning kopt Wolf Jr. buiten bereik van den keeper net over. De eerste goede aanval van Hilversum loop op niets uit, doordat Krumps hoog over schiet, v. Velsen is wel de zwakste plek in de Hilversum-verdediging, doch v. d. Griendt weet hiervan niet voldoende te pro- f'teeren. De V.S.V.-spelers schijnen te hard van stapel te zijn geloopen en zakken eenigs- zins af. De Hilversummers daarentegen ko men er steeds beter in en is het nu de V.S.V.-verdediging die alle zeilen bij moet zetten om doelpunten te voorkomen. Ge makkelijk is het voor de Hilversum-voor- hoede echter niet om door de hechte V.S.V.- verdediging heen te komen. Eenige mooie schoten van Krumps en Toes houdt v. d. Wint er goed uit. Eindelijk ziet de Hilver- sum-voorhoede haar werken dan ook beloond als Krumps die met v. Eek van plaatsheeft verwisseld een voorzet van laatstgenoem den speler weet te benutten 11. Dan komt V.S.V. weer in den aanval. Vlak voor het in gaan van half time raakt de Hilversum-kee- per nog geblesseerd doch kan na 5 minuten oponthoud zijn plaats onder de lat weer in nemen, rust 11. Evenals in 't begin van den strijd zet de V.S.V.-voorhoede weer een snellen aanval op. Koning zet voor en Wolf kopt den bal net over. De Hilversum-voorhoede onderneemt direct een tegenaanval en op het laatste nip pertje weet v. d. Griendt v. Eek den bal af handig te maken. Het spel gaat vlug op en neer en gaat van doel tot doel. 8 minuten nadat het spel weer hervat was benut Koning met een fraaien kopbal een voorzet van Hillekamp; 21. Dan is het v. d. Wint die alweer handelend moet optre den als v. Eek een goed schot lost. Een corner op het V. S. V.-doel; de bal wordt ingeschoten, welke door Heijerman Jr. er met de hand wordt uitgeslagen. De toe gestane strafschop werd door Van Gelder iets te zacht genomen en door v. d. Wint gekeerd. Hilversum blüft eenigen tijd aan vallend; Krump komt op een meter afstand voor v. d. Wint te staan, doch schept den bal met zijn voet en deze gaat over. Een goed doorgespeelden bal van Wolf kogelt v. d. Griendt Jr. er naast. De thuisclub heeft dan wederom succes als Koning voorzet en Wolf inkopt; de kee per stopt nog wel doch niet voldoende en de bal gaat in het doel; 31. V. S. V. speelt nu een gewonnen wedstrijd en blijft rustig doorspelen, terwijl Hilversum nog probeert den achterstand te verkleinen. Als scheids rechter Theo Bosch einde blaast, hebben de V. S. V.ers een verdiende overwinning behaald. Haarlem II—H. F. C. II 2—2 Na een spannende ontmoeting eindigde het eerste treffen tusschen de reserve erf- tallen van Haarlem en HJ.C. in een gelijk spel. Na den aftrap volgen goede Haarlem- aanvallen en na eenige mislukte pogingen benut Sala een scherpen voorzet om Van der Togt te passeeren, 1—0. Wel blijft Haarlem nog aanvallen, maar het spel wordt veel te kort gehouden om verder succes te kunnen hebben. H. F. C. herstelt zich dan ook spoedig en weet door een snel open spel Haarlem terug te dringen. Een hands van Van der Valk voor het Haarlem-doel brengt een strafschop voor H.F.C. Het harde schot van Van Riemsdijk wordt keurig door De Vries g«6topt maar het blijkt, dat de strafschop te vroeg werd genomen en opnieuw krijgt Van Riemsdijk de kans om gelijk te ma ken, maar nu gaat zijn schot naast het doel. Een missen in de Haarlem-verdedi ging stelt De Ruyter in staat gelijk te ma ken. Na een der uitvallen der Haarlem voorhoede schiet Kipp hard in den boven hoek maar op schitterende wijze werkt Van der Togt den bal nog over de lat. Rust 11. In de tweede helft is Haarlem overwe gend sterker maar de binnenspelers van den Haarlemaanval misssen alle doortas tendheid en Van der Togt wordt eerst 10 minuten voor het einde voor de tweede maal door Sala gepasseerd 21. In de laatste minuut komt tegen alle verhouding in de gelijkmaker, wanneer na een snel len uitval der H.F.C. voorhoede Van Riemsdijk met een goed maar houdbaar schot De Vries passeert. De E. D. O.-reserves hebben uitstekend werk verricht door het sterke Z. F. C. II in eigen huis te kloppen en volkomen ver diend. Het geheele elftal speelde een goe den wedstrijd en vooral Schumacher blonk uit. De eerste aanvallen zijn voor Z. F. C, doch E. D. O. weet zich aan den druk te ontworstelen en neemt geleidelijk het spel in handen. Uit een dezer aanvallen schiet Schumacher hard in en E. D. O. heeft de leiding. Binnen 10 minuten maakt Z. F. C. echter gelijk. Na rust scoort H. Koene uit een fraai ge nomen corner. Goed werk der middenlinie stelt de voor hoede in staat om den stand op 3X te brengen. Z. F. C. geeft zich nog lang niet gewon nen en verkleint den achterstand. E. D. O. hield echter vol en v. Norden passeert drie spelers en geeft dan fraai af aan Schumacher, die met een flink schot den stand op 42 brengt, waarmee het einde komt. E. D. O. had het volgende elftal: v. Roon W. Zandstra v. Weeren Joosten Vrenegoor J. Koene Corsten Schumacher Calandt v. Norde H. Koene. KinheimAlcmaria-Victrix 14 Kinheim heeft 2, Alcmaria één invaller. In het Kinheim-elftal ontbrak de noodige eenheid, terwijl bij Alcmaria daarentegen de spelers elkander goed begrepen en elkander schitterend aanvulden. Alcmaria is direct in de meerderheid zoo dat Druyven in 't Kinheim-doel al spoedig zijn eerste werk te doen krijgt, dat hij naar behcoren verwerkt. Vooral de belde vleugel spelers van Alcmaria zijn zeer actief, en brengen nogal eens verwarring in de Kin- heim-achterhoede. Rozemeijer brengt echter enkele malen in hachelijke posities redding. Als er 20 min. gespeeld zijn krijgt Alcmaria een vrijen trap te nemen welke mooi voor 't Kinheim-doel geplaatst wordt, de rechtsbui ten vangt den bal ineens op en doelpunt on houdbaar, 01. Even hierna denken we den Alcmaria mid- voor nogmaals te zien doelpunten, doch Hes- selingen redt. Het wil in de voorhoede niet vlotten, de spelers begrijpen elkaar niet en vinden bovendien in de Almaria-achterhoede een geducht struikelblok. Rust 01. Kinheim krijgt nu wind af en zit er di rect goed op, zoodat vermoed wordt dat Kin heim nog wel zal ophalen. Bcot komt alleen voor 't doel, doch schiet naast. De Kinheim- halflinie speelt beneden haar norm en wordt nogal eens gepasseerd. Bij een dezer aanval len scoort de Alcmaria mi'd-voor onhoudbaar, 02, en niet lang hierna maakt de rechts binnen na fraai werk van den linksbuiten Hamstra er 0—3 van. Kinheim wijzigt zijn opstelling en komt neg even opzetten. Na diverse vergeefsche pogingen, kan de Alcma- ria-keeper een hard schot wel stoppen, doch niet wegwerken, waarna Michel Jr. slechts voor 't intrappen heeft, 13. Een halve mi nuut voor 't einde gaat Alcmaria er vandoor en heeft nogmaals succes door zijn rechts binnen, 14. Direct hierna is 't eindigen en heeft Alcmaria een verdiende overwinning behaald, al was de uitslag wat te groot. Scheidsrechter Stroink floot den genoeglij ken wedstrijd uitmuntend. E. D. O.Zandvoort 7O E.D.O. handhaaft zich steeds vaster op de eerste plaats door de fraaie 70-overwin- ning op Zandvoort, welke geenzins geflat teerd is. Uitstekend keepen van Scheffer en het steeds buitenspel zetten in de laatste 20 minuten verhinderde een hoogere score. De leiding van den heer Kok was heel goed en gemakkelijk had hij het niet met de buitenspelregel. De elftallen waren als voigt opgesteld: Zandvoort: Scheffer Water Hollenberg Molenaar Schaap Paap Schut Weber Keesman Terrol v. d. Bos E.D.O.: Koene Perukel Jr. Steffens Sr. Steffens Jr. Perukel Sr. Oom en Dinkla Koppen C. v. d. Laan Swart De Waard E.D.O. wilde blijkbaar breken met het fa tale eerste kwartier, dat men in bijna eiken wedstrijd hard verdedigen moest. Er werd hard aangepakt en de Zandvoort-ver- dediging moet al dadelijk in actie komen. Zandvoort is echter geen willig slachtoffer en door vurig en ook stevig spel brengt zij de schaal in evenwicht. Er wordt echter te onbesuisd gespeeld en veelal maar raak ge trapt; Keesman maakte een gunstige uit zondering. Het E.D.O.-spel wordt geleidelijk iets beter en wij zien enkele fraaie aanval len, doch de afwerking was slecht. Een minuut voor rust heeft E.D.O. ein delijk. succes als de keeper een schot van Perukel Jr. niet kan verwerken, voltrekt Steffens Jr. het vonnis. De tweede helft begint met een kort over wicht van Zandvoort, spoedig neemt E.D.O. het offensief volkomen over en het over alle liniën betere spel dwingt Zandvoort tot ver dedigen. Achterover lepelt Perukel Jr. een voorzet van Koene in doel. De Zandvoort-keeper doet goed werk, doch kan niet verhinderen dat Steffens Jr. een voorzet van Perukel Jr. in doel doet verdwijnen. Ais een lawine komt steeds de E.D.O.-aanval terug, opgestuwd door de middeiüinie en via de paal brengt Perukel Jr. den stand op 40. Zandvoort zoekt thans haar heil in buiten spel zetten wat menige aanval van E.D.O. te niet doet. Op schitterende wijze maakt Perukel Jr. zich vrij en het is 50. De Zandvoort-aanval doet wanhopige po gingen om het spel op de E.D.O.-helft te brengen en slechts - enkele keeren lukt het, de E.D.O.-verdediging geeft echter geen kamp Het spel wordt nu wat saai door het buitenspel zetten. Perukel Jr. glipt weer eens door de verdediging en via de handen van den keeper verdwijnt een scherpe voorzet van hem in het net, 60. Wij krijgen weer eenige onderbrekingen voor buitenspel en dan komt het zevende en laatste doelpunt. Perukel Jr. schiet en de keeper kan het schot niet verwerken, doch nu doet hij het beter en geeft geen kans. Spoedig is het einde daar en heeft E.D.O. haar puntental op 15 gebracht in 8 wed strijden. SpartaanW. F. C. 23 In een wedstrijd van gemiste kansen be haalde W. F. C. een eenigszins fortuinlijke overwinning. Vooral na de rust was Spartaan sterker, maar "t geluk was niet met de rood- broeken, die door deze nederlaag voorloopig muurvast onderaan staan. Voor de rust was het een vrij gelijk opgaan de wedstrijd. De aanvallen der Wormerveer- ders waren 't gevaarlijkst. Na een aantal gemiste kansen aan flters- zijden, kreeg W. F. C. een vrije schop te nemen. Dietz plaatste hieruit naar Lager waard, die goed doorgaf naar Bleeker, die een hard schot loste dat doel trof, 01. Van dezen voorsprong hadden de Wor- merveerders niet lang pleizier, want als één der W. F. C.'ers den bal met de hand be werkt krijgt Spartaan een strafschop te nemen, waaruit Walst de partijen op gelijken voet brengt, 11. Eenigen tijd later heeft Hil- ster het ongeluk den bal in eigen doel te trappen en leidt W. F. C. op fortuinlijke wijze met 2X, waarmede de rust komt. Direct na rust trekt Spartaan ten aanval en maakt Siebers den stand weer gelijk, 22 De Spartaan is dan geruimen tijd in den aanval, maar op fortuinlijke wijze ontkomt het Wormerveersche doel eenige malen aan doorboring. W. F. C. legt zich op verdedigen toe en er is voor de roodbrceken geen doorko men aan. Dan verslappen de Spartanen en begint W. F. C. weer een hartig woordje mee te spreken en wanneer de Spartaan-verdedi ging bij een Wormerveerschen aanval slecht wegwerkt, is het Bleeker die hiervan, profi teert en z'n club de leiding hergeeft, 23. Spartaan legt al zijn kracht in den aan val, maar hoe de roodbroeken ook ploeteren, W. F. C. verdedigt fel en geeft vrijwel geen kans tot schieten. Een minuut voor het einde krijgt Grobbe een prachtige kans om gelijk te maken, maar van dichtbij schiet hij jam merlijk hoog over. R. C. H. 2 heeft zich door van V. S. V. 2 te winnen nog tot de kopgroep gehandhaafd. Een verdiende overwinning op de Velser- oorders, was het resultaat van een hardnek kig volhouden na een ruststand van 00. Het elftal, dat wederom den steun van v. d. Werve moest missen, kon er voor de rust maar niet goed inkomen en het mag een geluk heeten, dat Schoustra zoowel als Kaestner er zoo goed „in" waren. Na de rust wordt de opstelling eenigszins gewijzigd. Hessels gaat rechtsbinnen, Warren rechts half spelen, en hoewel 't nog geruimen tijd duurt, ziet Hessels, samen met Slot, kans om eindelijk het eerste doelpunt te maken. Toen het eerste schaap over de brug was, volgde spoedig nummer twee, middels Meyer, en toen later Blokker heel fraai nummer drie in het net schoot, was de overwinning een voldongen feit. R. C. H. 2 speelde met: Schoustra, Kaestner, Van Dam, Hessels, v. d. Berg, Prevost, Blokker, J. C. Kedde, Slot, Warren, Meyer. SchotenS. D. W. 51 Na een fraaien wedstrijd is Schoten er in geslaagd zijn ongeslagen record op eigen terrein te handhaven. Het liet zich in den beginne niet aanzien, dat Schoten zulk een fraaie overwinning zou behalen, want toen de stand met rust nog 00 was, kon men nog niet zeggen, wie overwinnaar zou worden. Toen echter het eerste doel punt gescoord was, ging het als gesmeerd. In dezen wedstrijd speelde v. Roon van Schoten een buitengewoon mooie partij midhalf. Beide elftallen zijn compleet als er wordt begonnen. Direct een zeer aan trekkelijke en pittige partij voetbal en -aan beide zijden eenige gevaarlijke momenten. De linkshalf van S. D. W. werkt ook voortreffelijk. De wedstrijd blijft spannend, maar geen der partijen weet het net te vinden. Rust 00. In de tweede helft komt Schoten er nog beter in en keurige aanvallen volgen elkaar op. Het is De Goede, die fraai scoort, 10. Vlak hierop weer een aanval en v. Putten maakt er 20 van. Uit een goeden voorzet van rechts trapt Hetem vervolgens fraai in, 30. De halflinie van Schoten zet steeds de voorhoede aan het werk. Uit een keurige center van Slot doelpunt De Goede fraai, 40. Schoten blijft strker. Het is wederom De Goede, die een voorzet inkopt, 50. S. D. W. wil althans de eer redden en dit gelukt, wanneer Hoff een klein foutje maakt. Jammer voor hem, want hij stond keurig te keepen, 51. Gescoord wordt er verder niet meer en Schoten boekt een verdiende en fraaie over winning. Het geheele elftal een pluim voor de goede partij voetbal. De ZeemeeuwenD. S. V. 41 D. S. V. trapt af, maar de eerste aanval van Zeeemeeuwen gaat achter. Een aanval van D. S. V. strandt op buitenspel, bij een tweede wordt het leder overgeschoten. Een der backs maakt dan hands en J. Keur geeft de Zeemeeuwen de leiding 10. Direct daar op scheert een schot van Paap de lat. Paap scoort dan via een der backs het tweede doelpunt, 20. D. S. V. krijgt een penalty te nemen welke naast geschoten wordt. Daar na is Zeemeeuwen steeds in den aanval, maar D. S. V. verkleint den achterstand na een zeer vluggen uitval, 21. Nadat enkele corners op het D. S. V.-doel zijn wegge werkt, ontkomt het Zeemeeuwendoel ter nauwernood aan een tweede doorboring. Nogmaals krijgt Zeemeeuwen een penalty te nemen, welke te zacht wordt ingeschoten. Een corner op het D. S. V.-doel schiet Paap tegen den staander. Rust 21. De tweede helft begint met enkele aan vallen van Zeemeeuwen en vlugge uitvallen van D. S. V. welke niet van gevaar ont bloot zijn. Nadat diverse aanvallen van D. S. V. zijn afgeslagen, maakt Paap met een flinken schuiver er 3X van. Het spel ver flauwt daarna gaandeweg. In de laatste minuut maawt de rechtsbinnen nog een bui tenspel doelpunt, zoodat Zeemeeuwen met 41 wint. In een spannende kamp hebben de Ken- nemers de punten aan de Zaankanters moe ten laten, waarbij deze meer kregen dan hun volgens de krachtsverhouding toekwam. De Kennemers-voorhoede miste in deze kamp een 4-tal schitterende kansen om de balans in hun voordeel te doen overlsaan. Direct na den aftrap een harde strijd, doch v. d. Burg houdt de teugels strak. Nadat het Wijker doel aan een doorboring ontsnapt was, gaat de rechtsbuiten er opnieuw met de bal vandoor, deze schiet vanaf de vleu gel op doel en de niet goed opgestelde Blansjaar is gepasseerd, 10. De Kennemers trekken dan ten aanVal en als Horeman genomen wordt, schiet Groot den vrijen schop tegen de lat; de terug springende bal zet Horeman in, 1—1, De strijd gaat nu over en weer, doch met de rust hebben de Oost- zaners een 21 voorsprong. Na de rust heb ben de Kennemers ontegenzeglijk het beste van 't spel gehad. De O. S. V.'ers vergrooten echter de voorsprong tot 31. In de Ken nemers voorlinie wordt wel goed gespeeld, doch voor t doel is 't mis. Achtereenvolgens missen Horeman en Tabak en later Groot fraaie kansen. Een penalty ziet v. d. Burg voor 't O.-doel over 't hoofd, terwijl hij een zuiver doelpunt van Groot annuleert. Met de Kennemers veel sterker wordt het einde aangekondigd met een 31 nederlaag. Het is aan de thuisclub best te merken, dat zij sinds 11 October niet gespeeld heeft, want reeds direct is Vrone in de meerder heid en het samenspel der gastheeren is geheel zoek. Voorloopig gaat het spel nog gelijk op, doch na ongeveer een kwartier spelens doelpunt Vrone onhoudbaar, 01. Nu gaat het bij de Wijkers iets beter, doch het spel wordt veel te kort gehouden om succes te boeken. Bij één der Wijker-aan- vallen wordt Kuijer unfair genomen en de strafschop wordt door hem ingezet, 11. Vrone zet een goeden aanval op, doch zij zoeken het doel te hoog en bij den volgen den aanval redt Adrichem. De Wijkers ko men er nu beter in en De Ruiter schiet in het zijnet, doch even later herstelt hij zijn fout en doelpunt onhoudbaar, 21. Over het geheel Is het een matige vertooning, naar noch Vrone noch Beverwijk eenigs zins draaglijk spel leveren. De keeper van Vrone redt eenige malen zekere doelpunten doch kan niet verhinderen da tKuijer in samenwerking met Teeling den stand op voert tot 3—1. Wel probeert Vrone het spel te verplaatsen, maar nu is Beverwijk verre de meerdere, doch doelpunten blijven uit en onder een goeden aanval van B. wordt de rust aangekondigd. Precies 3 uur neemt het spel weer een aanvang met een aanval van Vrone welke naast geschoten wordt. Nu komt de thuis club weer in den aanval en kogels van Beentjes, Maanhout en Kuijer vliegen over of naast en de rest verwerkt de keeper van Vrone. Ondertusschen probeeren de be zoekers het spel te verplaatsen doch Zout man, Bos en Adrichem zijn de situatie meester. Een legio kansen, gaan verloren door kort spel en ook door buitenspel, doch als ten slotte Beentjes goed voorzet zorgt Kuijer voor de rest 41. De bezoekers zorgen er voor dat Adrichem ook eens wat werk krijgt en mede door het onbenullige spel der gast heeren weten zij 5 minuten voor tijd den stand op 42 te brengen, waarmede ten slotte het einde komt van deze matige ver tooning. UITSLAGEN H. V. B. lste Ronde Stads-Editie-beker Hillinen 2R. C. H. 3, 10 uur, H. J. Jansen. Gewone Competitie Afd. 1 A, Kennemers 2—H. F. C. 3 2—1 R. C. H. 5— E. D. O. 3 3—3 D. W. O.Spaamestad 50 RipperdaKinheim 2 27 Afd. 1 B. I. V. O.Zandvoort 2 43 Stormvogels 3D. X. O. 34 Schoten 2Haarlem 4 04 R. C. H. 4— E. H. S. 1—5 Bloemendaal 2Spaamev. 24 Afd. 2 A DrosteZeemeeuwen 2 11 Kinhe'm 3Spaarndam 2 Afd. 2 B. Bloemendaal 3V. S. V. 3, 10 uur J. J. v. Straten Afd. 2 C. R. C. H. 6— V. O. G. 3-4 D. O. A.Zandvoort 3 35 D. O. A.Zandvoort 3 35 Afd. 2 D. Haarlem 3a—V. V. H. 3-4 SwastikaSchoten 3 31 Afd. 3 A. E. D. O. 5Heemstede 6l VI. Vogels—DeCeO 5—1 Afd. 3 C. H. F. C. 5Beverwijk 3 61 DeCeO 2Spaarndam 2 85 T. H. B. 3Kennemers 7 04 Afd. 3 E. R. C. H. 9Zandvoort 5 142 Spaamestad 3D. S. K. 3 afgek. Afd. 3 G. Zeemeeuwen 5I. V. O. 3 40 Afd. 3 H. Kennemers 6Spaarndam 4 50 Spaamev. 3Kinheim 5 1—1 V. S. V. 5—Droste 2 1—9 E. D. O. 7—D. W. O. 4 4—3 Afd. 3 J. Beverwijk 5— R. C. K. 8 1—4 V. V. H. 2—Kinheim 3 52 Spaamevogels 2Kenau 03 De V. V. H.'ers brengen met wind mede het leder aan het rollen en brengen ter stond eenige malen het Tram vogelheiligdom in gevaar. Uit een dezer goed opgezette aanvallen zien wij den rechtsbinnen zijn vereenigiug met een bijzonder fraai schot de leiding geven. (01). Weinige minuten later is het Tramvogelslinksbuiten, welke de partijen op gelijken voet brengt. (1—1). Niet ontmoedigd trapt V. V. H. weder af en wanneer door een der vleugelspelers het leder fraai voor het Tramvogels-doel geplaatst wordt, brengt de middenvoor met een kopbal den stand op 1—2. Hierna volgen vele goed opgezette aan vallen der Gelen en wij zien daaruit een drietal doelpunten maken door middenvoor en linksbinnen, zoodat rust met 42 in het voordeel der Tramvogels komt. Na doelver- wisseling zijn de Gelen het meest in den aanval, het duurt echter vrij lang voordat hun middenvoor er via de deklat 5—2 van maakt. Zeer goed wordt er samen gespeeld tusschen V. V. H.-middenvoor en linksbul- ten en voor het Tramvogels-doel ontstaan eenige hachelijke momenten, terwijl eens op bijzonder gelukkige wijze een doelpunt aan deze zijde voorkomen wordt en voorts Tramvogels-doelman een fraai vliegend schot zeer keurig uit zijn doel houdt. Bij de volgende aanvallen der Tramvogels lukt het deze beter en hun middenvoor voert, on danks heftigen tegenstand der V. V. H.- achterhoede, met een paar goed gerichte schoten, waarvan een van verren afstand, den stand tot 8—2. Tijdens de competitewedstrijden van giste ren vond een drietal ongevallen plaats met min of meer ernstige gevolgen. Tijdens den wedstrijd D.A.V.O.—Daventrla brak een speler van Daventria een been, waarna de ontmoeting werd gestaakt. De stand was toen 22. Ook tijdens den wedstrijd RoyalHelln* heeft een der Hellas-spelers een been gebi ken, terwijl dit eveneens het geval was bi) de ontmoeting Achilles 2Velocitas 3. Het Noordelijk elftal samengesteld Voor den wedstrijd op 15 November. Zondag werd het Noordelijk elftal, dat op 15 November, den N.O.C.-dag, op het Be Quick-terrein te Groningen zal uitkomen tegen een Noordhollandsche combinatie van eerste en tweede klassers, samengesteld. De samenstelling luidt als volgt: (van rechts naar links). Doel: RocI'es (Veendam). Achter: Sissingh (Be Quick), Pienter (Be Quick). Midden: Delgrosso (Leeuwarden), Brink (Velocitas), Huizeling (Achilles). Voorhoede: Meulema (Velocitas), Bonsema (Vlocitas), Nijboer (Hoogezand), Woltjes Jr. (Veendam). Scheepstra (Friesland). NOORD-HOLLANDSCH ELFTAL Naar de „Maandagmorgen" meldt, is het Noord-Hollandsch elftal dat Zondag a.s. te Groningen tegen het Noordelijk elftal zal uitkomen, als volgt samengesteld Doelv. d. Windt (VSV) achter Diepen beek (Ajax) Huisman (Haarlem)midden Jongeneel (HFC), Dinkla (EDO), Krul (West Frisia)voor van der Steen (Storm vogels), Mol (KFC), van Reenen (Ajax), Stelling ^(West Frisia), Kruyver (KFC). Het gevoel van zekerheid, dat eerst in Frankrijk heerschte over den strijd tegen ons Holland, heeft geleidelijk plaats gemaakt voor een hopelijk gerechtvaardigd pessimisme. Want van alle zijden dringt men er op aan, niet zooals tot dusver gebruikelijk, het elftal op 't laatste oogenblik vast te stellen, doch 't bovendien nog een middenwekelijksche oefen match te laten spelen. Zooals in deze rubriek eerder verteld, heeft ook Zwitserland afscheid genomen van het amateurisme, wat voor talrijke profs in de omliggende landen aanleiding was om dienst te nemen in de Zwitsersche voetballegers. Zoowat een 60 vreemdelingen hebben thans en onderkomen gevonden bij de clubs uit de eere-afdeeling, d.w.z. bij de achttien clubs, want die eere-afdeeling bestaat uit twee competities van negen vereenigingen. De Zwitsersche voetbalclubs zijn dus lang zamerhand aan 't ver-Ostenrijken, ver vult u zelf dit lijstje maar aan! Natuurlijk interesseert 't u ook, hoeveel die heeren daar in de bergen dan wel niet verdie nen. Wij zullen u enkele cijfers noemen, hoe wel er van bondswege geen vaste lijn is aan gegeven. De loonen voor een wedstrijd varieeren tusschen 10 en f 20.—, terwijl men voor een oefenavond 2.50 tot 5.krijgt. Ook zijn er clubs, die geregeld hebben, dat de spelers 10% van de ontvansgten krijgen, wel ke varieeren tusschen 500 en circa 3000; daarnevens krijgen zij een premie voor uit wedstrijden, die echter onafhankelijk is van het bereikte resultaat. Bij deze regeling ont vangt men, naar men heeft gecalculeerd, min stens 5.en maximum 30.Een goud mijn is 't dus allerminst en zijn de spelers alzoo gedwongen nog een nevenberoep te kiezen. Dultschland heeft een scheidsrechters-film gekregen Daar gaat men mee den boer op, om alzoo het Duitsche korps te vervolmaken De punten, waarom het gaat, maakte men ..langzaam werkend", zoodat men een dui delijker blik krijgt op ovrtredingen. Men „ziet" ze als t' ware gebeuren, wat vooral duidelijk spreekt bij de buitenspel-complica ties. Een uitstekend idee. dat zeer zeker ook in ons land ingang zou vinden. Het bekende Oostenrüksche Austria is van 20 December tot 3 Januari beschikbaar voor wedstrijden; wie reflecteert schrijft aan het Domcafé te Weenen, waar men onderhandelen kan. Bij enkele w strijden schijnt 't, lrf jsschen in de Donaustad niet erg pluis te zijn ge weest, en b(j de ontmoeting W. A. E contra Austria is 't zelfs tot heftige botsingen geko men, waaraan een onverstandig publiek groo- tendeels debet was. Nu geleidelijk de maand Januari in het zicht komt, beteekent dit voor de Engelsche vereeniging de Corinthian het houden van wapenschouw over haar troepen Dit in ver band met den Cup. Bij enkele oefeningen ble ken deze troepen verre van een keurcorps te zijn en uit men de klacht, dat de kwaliteit der spelers geleidelijk minder wordt. Door het in het leven roepen van een twee de team, speciaal bestemd voor jongelui, wil men trachten de oude traditie te prolongee- ren. Na een 4-jarigen speeltijd is men thans'tot de finale toe van den Centraal-Europeeschen beker. Sinds 1927 dingen daarnaar mee: First Vienna en W.A E. (Oostenrijk)Hungaria en Brocksay (Hongarije); Sparta (Tsj. Slowa kije); A S. Roma en Juvendus (Italië). In de finale, welke tusschen de Oostenrijksche clubs First Vienna en W. A. E. gaat en die volgens de reglementen ook een return-match ver- eischt, daarvan ging 't eerste deel gisteren in Zwitserland op het Grasshoppers-veld. terwijl op Donderdag 12 November de tweede ont moeting wordt gespeeld in Weenen. In het buitenland Engelsche League Aston VillaBlackpool 51 Bolton WanderersSunderland 31 ChelseaDerby County 21 Grimsby TownPortmouth 31 Huddersfield TownE verton 00 LeicesterSheffield "United 43 LiverpoolBlackburn Rovers 42 MiddlesboroughManchester City 3—3 New Castle United—Arsenal FC 3—2 Sheffield WednesdayBirmingham 51 West Ham UnitedWest Bromwich Alboin 1—5 Schotland AirdeiopiansDundee 22 Cowdenbeath—Ayr United 11 Dundee UnitedFlakirk 22 Hamilton Acam.Aberdeen 41 HeartsThird Lanark 23 MortonLeith 92 Queens ParkClyde 23 Bos bereikt het eerst de 1500 ponten Zondagmiddag werden de, laatste 500 pui»- ten gespeeld van den wedstrijd om 1500 pun ten tusschen den oud-wereldkampioen Arie Bos en den wereldkampioen Dr. Poensgen. De einduitslag luidt: aantal beur- hoogste punten tfen serie moyenne BOS 1500 108 21.73 Dr. Poensgen 1389 68 118 20.42 De voorzitter van de Biljartvereeniging KRAS, welke deze ontmoeting had georgani seerd, de heer I. L. Pin to, sprak na afloop van de séance de belde blljartmatadors toe. De heer Pinto zeide, dat geen productief spel was te zien gegeven, doch dat de belangstel lenden deze dagen een vriendschappelijke ontmoeting hadden bijgewoond. De heer Pinto bood zijn vriend en club genoot Bos een servies aan, waarvan hij een theepot aanbood ten teeken, dat Bos bij zijn vereeniging een potje kan breken. Spr. hul digde in Bos den amateur Bos. Dr. Poensgen, die als herinnering aan de zen wedstrijd een stel zilveren candelabres mee naar Berlijn terugneemt, dankte voor de hartelijke ontvangst en zeide te betreuren dat Bos niet aan de internationale biljarttour- nooien mag deelnemen. Tenslotte uit spr. z/jn beste wenschen voor de vriendschappelijke betrekkingen tusschen den Nederlandschen en den Duitschen Biljartbond, waarvan hij is, Competitie Nederlandschen Biljartbond Weekoverzicht Klasse C, Afdeeling 9. B. C. „Haarlem" kampioen! Door een éclatante 4r—0-zege op de Zaan- damsche Biljartclub Anti-Poedel, behaalde de B. C. H. Woensdagavond het kampioen schap in haar afdeeling en zal nu binnen kort in het strijdperk treden tegen de an dere afdeelingskampioen in de C-klasse. Proficiat B. C. H. De beslissende match werd door de Haar lemmers uitstekend gespeeld. O. Metz en De Jager maakten 150 cor. in resp. 18 en 17 beurten, terwijl H. J. Metz voor de 200 Cadre slechts 18 beurten noodig had. P. Kobus zette de kroon op 't werk door zijn partij van 200 in 8 beurten te beëindigen en scoorde daarbij series van 77 en 38. Een fraaie prestatie! Klasse D, afdeeling 13. De B.C. „H.E.T.E.Y." trof Maandag j.l. de B.C. „Roozendaal" in uitstekenden vorm en kreeg van de Overveeners weinig kans. Van Amersfoort en Timmer zorgden direct voor een 20-voorsprong der gasthee ren, waarna Van Greunlngen voor een tegenpunt zorgde door Gras (B. C. R.) te kloppen. Na een spannenden strijd, leverde de laatste match eveneens een overwinning voor de thuisclub op, zoodat „Roozendaal" ten slotte met 31 zegevierde. Klasse F., afdeeling 32. Dinsdag 5 dezer werd voor deze klasse in „Hof van Holland" de wedstrijd D.E.S. 1 B. V. „Haarlem" 1 gespeeld. De bezoekers waren hier de sterksten en traden met een 31-zege uit den strijd. Vooral in de twee eerste partijen spande het geducht, doch B. V. H. trok beide malen aan het lang ste eind. Nadat L. Vlug met gering verschil van Riebeek (B. V. H.) gewonnen had, bezorgde De Louw zijn club de overwinning. Ook bij de ontmoeting .Roozendaal" 1 D.E.S. 3, welke Woensdag 4 Nov. in Café „Roozendaal" te Overveen plaats vond, sleepten de gasten de puntjes in de wacht. In de eerste match toonde Lohman zich de meerdere van De Vries (D.E.S.), wiens handicap wel iets te zwaar was. De drie overige partijen waren echter voor de D.E.S-ploeg, zoodat de uitslag 31 in hun voordeel werd. „Vriendenkring" 1 bewees ook Donderdag weer een ernstige candidaat voor de boven ste plaats te zijn en sloeg het eerste viertal van „Haarlem-Noord" in eigen huis met 31. Snoeks (H.N.) redde eerst in de laatste partij de eer. Klasse F., afdeeling 33. Het derde van B. V. „Haarlem" heeft in deze afdeeling weer de vlag moeten strijken. De constant spelende „Vrienden- kring"reserves slaagden er in alle 4 ont moetingen tot een goed eind te brengen en wonnen derhalve met 40. Ook hier slaat het „Vriendenkring"-viertal een goed figuur. Woensdagavond stak het tweede van D. E. S. het Noordzeekanaal over om „Excel sior" te bekampen. De bezoekers gingen uitstekend van start door Oorthuis en La- mers achter zich te laten. Van der Welle („Excelsior") toonde zich echter 'n bruikbaren remplagant en liet Tuninga op 43 van de 70 staan. Ten slotte bracht Kerpen den eindstand op 22 door een nuttige zege op J. de Nijs (D.E.S.). Van de match B.V. „Haarlem" 3 tegen „Vriendenkring" 2, welke Vrijdagavond in Café „De Louw", aan de Spekstraat, plaats vond, ontvingen we geen gedetailleerd en uitslag, zoodat we moeten volstaan met het resultaat, nj. 31 voor B. V. H. De Kennemer Golfclub organiseerde Za terdag op haar banen haar maandelijkschen wedstrijd waaraan 31 deelnemers deelnamen. Hierbij waren 11 dames. De eerste prijs voor de dames werd ge wonnen door mevrouw Kern met 2 down. De heer H. A. Heaiy won den eersten prijs voor heeren eveneens met 2 down. De tweede prijs werd gedeeld door mevr. Holdert en den heer E. Veltman Jr. met 3 down. De heeren J. van Nes. v. Meerkerk en W. F. Looman eindigden elk met 4 down. Concordia De heer J. Heeres ontving het eere-teeken wegens zijn vele verdiensten gedurende zijn 10-jarig lidmaatschap van Concordia. Door den voorzitter, den heer F. G. J. van den Berg, werd de heer Heeres hartelijk toege sproken. Zondag maakte een 35-tal loden en ad- spiranten van Conoordia een propaganda- marsch over Santpoort onder leiding van den heer F. Bischot. A.s. Zondag zal de vereeniging deelnemen aan den 20 KM-- marsch, uitgeschreven door „Marathon" te Haarlem. Concordia's Handbalploeg won Zondag een wedstrijd tegen N. A. S. B. met 50 wegens niet opkomen van laatstgenoemde club. A.s. Zondag speelt Concordia tegen De Lijnden. HET WESTEN le klasse TOGO—Hilversum 2—4 HDMBloemendaal 5—1 MHC—HOC 1— Amst.Haagsch Lyc. 43 Overgangsklasse Haagsch Lyc. 2Amst. 3 10 Hilversum 2—'t Gooi 2 14 GooiVictoria 31 Utrecht—HDM 2 3—2 2e klasse A Hilversum 3—MHC 2 21 Hilv. 4Bloemendaal 2 07 AmersfoortBe Fair 40 B Victoria 2—HBS 0—1 HOC 2Alkmaar 24 LeidenKieviten 23 Delftsche St.—TOGO 2 1—2 DAMES le klasse A BDHC—Amsterdam 0—2 TOGO—HOC 0—2 B HCL—HDM 0—4 Gooi—Leiden 92

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11